Sobota 22. února 2025 02:26
reklama
XTB TOP 5 nástrojů
reklama
Dukascopy new
reklama
RebelsFunding PIXAR styl
reklama
XTB TOP 5 nástrojů

Sankce proti Rusku

C:\fakepath\Rubio.jpg

Bloomberg: Rubio řekl, že protiruské sankce dále platí

19.02.2025 Americký ministr zahraničí Marco Rubio klíčovým evropským spojencům v úterý řekl, že Spojené státy protiruské sankce ponechají v platnosti nejméně do doby, než bude dosaženo dohody o konci války na Ukrajině. Napsala o tom agentura Bloomberg s odvoláním zdroje, které si přály zůstat v anonymitě.
img

Novinky na trhu s plynem

28.01.2025 Ceny plynu klesly a odrážejí tak všeobecný pesimismus způsobený potenciálním začátkem obchodních válek ve světě iniciovaných Spojenými státy už 1. února letošního roku.
C:\fakepath\Rusko-sankce.png

Kallasová očekává, že se ministři shodnou na prodloužení protiruských sankcí

27.01.2025 Šéfka unijní diplomacie Kaja Kallasová očekává, že se ministři zahraničí bloku na dnešním jednání shodnou na prodloužení ekonomických sankcí vůči Rusku, tedy zemi, která před téměř třemi lety vojensky napadla Ukrajinu. Kallasová to uvedla ještě před zahájením schůzky v Bruselu. Výhrady k prodloužení sankcí o dalších šest měsíců má Maďarsko, které požadovalo od EU či Ukrajiny "záruky ohledně energetické bezpečnosti Maďarska". Jeho vláda jako jedna z mála v EU navzdory ruské invazi na Ukrajinu udržuje dobré politické a ekonomické vztahy s Moskvou.
img

Ceny ropy čelí smíšeným vlivům sankcí a obavám z přebytku

16.01.2025 Trhy s ropou zažívají složitou dynamiku, přičemž ceny se drží blízko pětiměsíčních maxim. Analytici však zůstávají opatrní ohledně udržitelnosti současných cenových úrovní kvůli hrozícím přebytkům nabídky, geopolitickým vývojům a změnám v politice sankcí.
img

Šok nabídky ropného trhu během nových sankcí proti Rusku

13.01.2025 Nové sankce uvalené Bidenovou administrativou na Rusko vyvolaly obavy z potenciálního nabídkového šoku na trhu s ropou. Rystad Energy odhaduje, že sankce zaměřené na plavidla přepravující ruskou ropu a související těžební a obchodní firmy by mohly omezit vývoz až o 1 milion barelů denně. Krátký časový rámec pro implementaci však může omezit skutečný dopad na toky ropy.
img

Šok na trhu s ropou v souvislosti s novými sankcemi vůči Rusku

13.01.2025 Nové sankce uvalené Bidenovou administrativou na Rusko vyvolaly obavy z možného šoku v dodávkách na trh s ropou. Společnost Rystad Energy odhaduje, že sankce zaměřené na plavidla přepravující ruskou ropu a na související těžební a obchodní firmy by mohly omezit vývoz až o 1 milion barelů denně. Krátký časový rámec pro jejich zavedení však může omezit skutečný dopad na toky ropy.
C:\fakepath\vyhed-2025-12012025-uvod-2.png

Velká tržní předpověď pro rok 2025

12.01.2025 Co čekat od akciových či kapitálových trhů v tomto roce a na které události se připravit? To si rozebereme v dnešním článku, ale také ve velkém webináři. Ten můžete sledovat 22. 1. Odkaz na přihlášení najdete uvnitř článku.
img

Ropa Brent dosahuje 80 USD za barel uprostřed možných nových sankcí proti Rusku

10.01.2025 Ceny ropy v pátek výrazně vzrostly a směřují ke třetímu týdnu zisků v řadě, podporované obavami z potenciálních narušení dodávek kvůli hrozícím sankcím proti Rusku.
img

Fundamenty trhu s ropou se nemění

07.01.2025 Zdá se, že ropu vyděsila její vlastní rally. Poté, co zažila čtyři po sobě jdoucí dny růstu, ropa Brent ustoupila, což odráží obavy z možného zvýšení přebytku ropy na trhu v roce 2024. Podle společnosti Morgan Stanley se předpokládá, že globální poptávka vzroste o 1 milion barelů denně (b/d). Naproti tomu se očekává, že nabídka zemí OPEC+ vzroste o 300 000 b/d a produkce zemí mimo OPEC vzroste o 1,4 mil. b/d. Nabídka by tedy měla převýšit poptávku o 700 000 b/d, což by mohlo vést k poklesu cen. Podobné předpovědi vydaly i další finanční instituce.
img

Reuters: Obchodníci kvůli sankcím překládají ruskou naftu v Egejském moři

14.08.2024 Obchodníci teď častěji překládají ruskou naftu z lodě na loď v severní části Egejského moře. S odvoláním na zdroje z odvětví a záznamy o pohybu lodí to dnes uvedla agentura Reuters. Evropská unie totiž postupně zpřísňuje sankce proti Rusku za jeho vojenskou invazi na Ukrajinu a západní sankce už se vztahují i na lodě, které převážejí paliva naložená v ruských přístavech.
C:\fakepath\trader-20062024-32-zm.jpg

Zástupci zemí EU se shodli na čtrnáctém balíku sankcí proti Rusku

20.06.2024 Zástupci zemí Evropské unie se dnes shodli na čtrnáctém balíku sankcí proti Rusku, oznámilo belgické předsednictví v Radě EU. Podle českého zastoupení při EU se sankční seznam rozrůstá o více než 100 fyzických i právnických osob, které se podle unijní diplomacie podílejí na agresi proti Ukrajině, i o některé sektorové oblasti. Nové sankce mimo jiné obsahují zákaz překládky ruského zkapalněného zemního plynu (LNG). Sankce ještě musí formálně schválit členské státy, podle diplomatických zdrojů ČTK se tak stane na pondělním jednání unijních ministrů zahraničí v Lucemburku.
C:\fakepath\sankce-05042024.jpg

Geopolitické události – embarga a sankce (4. díl)

05.04.2024 V tomto článku se zaměříme na sankce a embarga. Probereme jejich význam, opatření a důsledky. Dále se podíváme na sankce Spojených států a na závěr se tradičně zaměříme na faktory, které embarga a sankce ovlivňují.
img

Česko skrytě zásobuje sankcionované Rusko počítači, auty, autodíly či karoseriemi. Zboží do Ruska dodává přes třetí země typu Kazachstánu, Kyrgyzstánu, Arménie nebo Spojených arabských emirátů

26.02.2024 Klíčovým důvodem, proč zatím západní sankce proti Rusku nezabírají dle původních představ, je to, že dochází k jejich obcházení ve spolupráci s třetími zeměmi. Na přeprodeji přes třetí země se zjevně podílí i Česko.
C:\fakepath\trader-23022024-55-zm.jpeg

Kanada oznámila nové sankce proti Rusku kvůli pokračující válce proti Ukrajině

23.02.2024 Kanada dnes oznámila nové sankce proti Rusku, terčem je 153 subjektů a deset jednotlivců. Opatření, jež přichází před sobotním druhým výročím zahájení ruské invaze na Ukrajinu, Ottawa koordinovala se Spojenými státy a Británií.
C:\fakepath\Rusko-sankce-2.jpg

Zástupci zemí EU odsouhlasili sankce proti Rusku

21.02.2024 Zástupci zemí Evropské unie dnes odsouhlasili třináctý balík sankcí proti Rusku, který rozšiřuje sankční seznam o jména dvou stovek lidí, firem či institucí, které se podle unijní diplomacie nějakým způsobem podílejí na agresi proti Ukrajině. ČTK to potvrdily diplomatické zdroje. Sankce musí ještě formálně schválit členské státy, stane se tak písemnou procedurou v příštích dnech ideálně tak, aby balíček vstoupil v platnost u příležitosti druhého výročí zahájení ruské agrese proti Ukrajině, které připadá na sobotu.
C:\fakepath\Rusko-sankce-2.jpg

EU schválila další sankce proti Rusku, zakazuje dovoz ruských diamantů

18.12.2023 Země Evropské unie dnes schválily dvanáctý balík sankcí proti Rusku kvůli jeho válce proti Ukrajině. EU v něm mimo jiné postihuje zisky, které Rusku plynou z vývozu diamantů. Informovala o tom Rada EU, zastupující členské státy. Česku se v balíčku podařilo prosadit prodloužení výjimky na dovoz ruské oceli do roku 2028.
img

Země EU od roku 2008 poskytly Palestině zhruba desetinásobně větší objem peněz, než z evropských fondů dostalo Česko

22.10.2023 Finanční pomoc zemí EU Palestině je v posledních patnácti letech v poměru k velikosti ekonomiky zhruba desetinásobná (!) v porovnání s objemem unijních peněz, které v témže období coby řádný člen EU čerpalo Česko. Ač právě od roku 2008 Gaze zcela a definitivně vládne Hamás, nekonají se tam volby, země EU své peníze posílají dále. Doslova zasypávají Gazu miliardami
C:\fakepath\kanada-27092023.jpg

Kanadský dolar černým koněm podzimu

27.09.2023 Kanadský dolar si do letošního posledního čtvrtletí nese zajímavý potenciál výnosu a rizika. Fundamentálně by mu měly pomáhat vysoké ceny ropy i provázanost se silnou americkou ekonomikou. Zpomalení Číny nemusí Kanadu tolik trápit, na rozdíl od takové Austrálie. A sankce proti Rusku hrají do karet místním těžařům potaše, uranu, hliníku nebo i zlata, které se na světový trh dostává mnohem jednodušeji a za vyšší cenu, protože Kanada je oproti Rusku preferovaným dodavatelem těchto komodit.
C:\fakepath\rusky rubl.jpg

DPA: Ruská ekonomika roste, ale dopady války na Ukrajině jsou stále citelnější

11.09.2023 Ruská ekonomika sice navzdory západním sankcím roste, ale zásluhu na tom má především zbrojní průmysl. Slábnoucí rubl, klesající kupní síla, omezenější vývoz ropy a plynu a stále vyšší náklady na dovoz dávají Rusům čím dál více pocítit dopady rok a půl trvající války na Ukrajině. Ruská média o tom nyní otevřeně informují, přestože stát ekonomická data často tají. Dalším tématem je nedostatek kvalifikovaných pracovníků, protože migranti zemi opouštějí s ohledem na ekonomické problémy a někdy i hrozbu odvodu, píše agentura DPA.
C:\fakepath\BRICS.jpeg

V zemích BRICS žije 40 procent populace, vytváří 26 procent sětového HDP

21.08.2023 - Do hospodářského uskupení BRICS patří Brazílie, Rusko, Indie, Čína a Jihoafrická republika. Název je odvozen od počátečních písmen členských zemí. Označení původně vzniklo v roce 2001 pro investiční účely. Tehdy britský ekonom Jim O'Neillem z investiční banky Goldman Sachs napsal studii o rostoucí síle rozvíjejících se zemí jako Brazílie, Rusko, Indie a Čína, o kterých psal jako o BRICS. V roce 2006 svolala Ruská federace schůzku ministrů zahraničí těchto čtyř čtyř států a v roce 2009 Čína, Indie, Brazílie a Rusko uspořádaly v ruském Jekatěrinburgu první summit. V roce 2010 se připojila i Jihoafrická republika.
img

Mezinárodní měnový fond věří ruské ekonomice víc než sama Moskva. Sankce jsou „dramaticky neefektivní“ varuje Wolfgang Münchau, bývalý šéfkomentátor Financial Times

26.07.2023 Mezinárodní měnový fond včera publikoval aktualizovanou prognózu hospodářského růstu jednotlivých světových ekonomik. Oproti své dubnové prognóze citelně přilepšil Rusku. Málokterá jiná ekonomika se dočkala tak výrazného zlepšení odhadového výkonu. Zatímco v dubnu MMF počítal, že Rusko letos vykáže růst 0,7 procenta, nyní už předpokládá, že to bude 1,5 procenta. To je dokonce lepší prognóza, než jakou zveřejnila sama Moskva – ta počítá s letošním růstem ve výši 1,2 procenta.
C:\fakepath\Ukrajina.png

Maďarsko uvolní vojenskou pomoc EU, až Ukrajina škrtne banku OTP ze seznamu

17.05.2023 Maďarsko bude blokovat další část vojenské pomoci Evropské unie Ukrajině a nové sankce proti Rusku, dokud Kyjev nevyřadí maďarskou banku OTP ze svého seznamu sponzorů války. Uvedl to dnes maďarský ministr zahraničí Péter Szijjártó podle agentury Reuters.
C:\fakepath\aapl-10052023.png

Co bychom neměli přehlédnout ve výsledcích Applu

10.05.2023 Výsledky Applu lehce překonaly očekávání analytiků. I přes nepříznivý makroekonomický kontext zůstávají solidní tržby (94,8 miliard dolarů). Meziročně lehce klesly, což vedení Applu dává na vrub především silnému dolaru. A zřejmě má pravdu. Silné růsty totiž zaznamenaly především regiony, které dolar nepoužívají. A to je klíčová informace.
img

Ropa nesplnila očekávání

02.05.2023 Ropa nebyla schopna splnit očekávání. Od začátku roku optimismus ohledně oživení Číny a pesimismus ohledně amerického dolaru vytvořily pro ropu Brent býčí pozadí. Na jaře se zdálo, že ropa North Sea dostala další silný růstový impuls v podobě nečekaného snížení produkce OPEC+ o 1,1 milionu barelů denně. Ropa však promarnila všechny své úspěchy a od začátku roku 2023 ztratila asi 8 % své hodnoty.
C:\fakepath\trader-12042023-36-zm.jpg

USA vyhlásily nové sankce proti Rusku, zaměřily se na oligarchu Ališera Usmanova

12.04.2023 Spojené státy oznámily novou vlnu sankcí proti Rusku kvůli jeho invazi na Ukrajinu. Američané se ve spolupráci s Brity zaměřili mimo jiné opět na finanční síť jednoho z nejbohatších Rusů Ališera Usmanova, uvedla agentura AP. Usmanov, který má velmi blízko k ruskému prezidentu Vladimiru Putinovi, se už stal terčem sankcí ze strany USA i Evropské unie ihned po začátku ruské invaze na Ukrajinu před více než rokem.
img

Komodity zažívají fragmentaci. Co v Q2 čeká ropu, měď a zlato?

04.04.2023 Klíčové komodity, ať už jde o ropu, měď, či železnou rudu, zahájily letošní rok výrazným posílením. Příčinou bylo přesvědčení, že postpandemické zotavení Číny, největšího světového spotřebitele surovin, dokáže bez problémů vykompenzovat temná mračna, která se stahovala nad jinými částmi světové ekonomiky. Mluvíme zejména o Evropě, která se dosud nevzpamatovala z loňské energetické krize, a Spojených státech, kde Fed ve snaze zkrotit inflaci zvyšoval sazby nejrychleji za celá desetiletí.
img

Šance zlata od 2 000 USD

21.03.2023 Podle Willema Middelkoopa, hlavního investičního ředitele a zakladatele Commodity Discovery Fund, je letošní nárůst cen drahého kovu na rekordní úrovně jen otázkou času a ať už budou ceny jakékoliv, za tři roky budou mnohem vyšší. .
img

Vrátil se londýnský týden večírků ropy a hovoří se o blížící se rallye

28.02.2023 Poprvé od pandemie se vrátil zpátky do Londýna největší večírek ropného průmyslu a největším tématem bude, jestli se ceny připravují na velkou rally.
img

Potenciální sankce proti Rusku zvyšují zásoby uranu v USA

27.02.2023 Akcie společností, které působí na trhu s uranem, včetně Cameco (CCJ.US), Denison Mines (DNN.US) nebo Uranium Energy Corp (UEC.US), která je největším producentem uranu v USA, dnes posilují v souvislosti s obnovenými spekulacemi ohledně embarga na ruské jaderné produkty.
C:\fakepath\Rusko-sankce-4.jpg

Londýn zavedl další sankce proti Rusku, zakázal vývoz věcí použitelných v boji

24.02.2023 Británie na výročí ruského vpádu na Ukrajinu zavedla další sankce proti Rusku. Mimo jiné zakázala vývoz všech položek, které Rusko používá na bojišti, oznámilo dnes britské ministerstvo zahraničí. Další balík sankcí na Rusko se chystá uvalit také Evropská unie a zpřísnění sankčního režimu ohlásil Washington.
img

Vypnutí Nord Streamu 1, „ruská odveta“, srazilo do mínusu i americké akcie. Svět se bojí těžké evropské energetické krize s globálními důsledky, cena plynu v EU příští týden prý poletí nahoru

04.09.2022 Americké akcie včera začaly obchodování růstem, nakonec je ale skolila zpráva Gazpromu, že neobnoví dodávky plynovodem Nord Stream 1, jak plánoval. Takový vývoj naznačuje, že svět se obává závažné evropské energetické krize, která může mít důsledky i mimo starý kontinent.
img

Země G7 dnes schválí další sankci proti Rusku: zastropování cen jeho ropy vyvážené tankery. Pohonné hmoty v ČR tak mohou zdražit až na 88 Kč/l, plyne z prognózy největší americké banky

02.09.2022 Ministři financí zemí skupiny G7 podle informací agentury Bloomberg dnes podpoří zavedení další sankce proti Rusku. Spočívala by v zastropování cen ropy, kterou Rusko vyváží po moři. Přitom tankery, které by ji do světa exportovaly za cenu vyšší, než je strop, by například nemohly získat pojištění. Pojištění tankerů mají v drtivé většině v rukou západní instituce, sídlící v Británii či v EU.
C:\fakepath\Turecko2.jpg

El País: Turecko těží z toho, že nemá sankce proti Rusku, Západu se to nelíbí

28.08.2022 Turecko ekonomicky těží z toho, že jako jediná země Severoatlantické aliance nezavedlo po ruském útoku na Ukrajinu sankce proti Rusku. V posledních měsících se tak výrazně zvýšila aktivita ruských podnikatelů v zemi a také turecký export do Ruska, napsal včera španělský deník El País. To se však moc nelíbí Spojeným státům a dalším západním zemím, které tureckým firmám pohrozily takzvanými druhotnými sankcemi.
img

Rusko zakázalo západním firmám prodat podíl v energetických projektech a bankách

05.08.2022 Rusko zakázalo společnostem ze zemí, které Moskva označuje jako nikoli přátelské, do konce roku prodávat podíly v klíčových energetických projektech a bankách. Vyplývá to z dnes zveřejněného dekretu podepsaného prezidentem Vladimirem Putinem, na který upozornila agentura Reuters. Po začátku invaze Moskvy na Ukrajinu uvalily západní země a jejich spojenci včetně Japonska na Rusko řadu sankcí. Moskva reagovala mimo jiné tím, že brání zahraničním společnostem působícím v zemi, aby z Ruska odešly, a v některých případech zabavila jejich majetek.
img

Ministerstvo: Rusko bude kvůli slabší sklizni možná nuceno omezit vývoz obilí

05.08.2022 Rusku se letos kvůli nepříznivému počasí a nedostatku náhradních dílů pro zemědělské stroje zřejmě nepodaří sklidit plánovaných 130 milionů tun obilí. Uvedlo to dnes ruské ministerstvo zemědělství, podle nějž bude v důsledku toho možná zapotřebí omezit vývoz obilí do zahraničí. Informovala o tom agentura TASS.
C:\fakepath\Rusko-sankce.png

EU prodloužila hospodářské sankce proti Rusku do konce lednaq

26.07.2022 Evropská unie dnes o půl roku prodloužila platnost sankcí proti Rusku za agresi na Ukrajině, které postupně zavádí od roku 2014. Členské země se shodly na tom, že postihy zasahující řadu sektorů budou platit nejméně do konce ledna 2023. Informovala o tom Rada EU.
img

Odborníci: Rusko provoz plynovodu Nord Stream 1 zřejmě naplno neobnoví

18.07.2022 Rusko po konci současné plánované odstávky plynovodu Nord Stream 1 zřejmě naplno neobnoví dodávky plynu do Evropy. Myslí si to oslovení odborníci, které dnes oslovila ČTK. Pokud firma dodávky obnoví alespoň v omezeném množství, nelze podle nich vyloučit, že se mohou kdykoliv zastavit.
C:\fakepath\trader-05072022-21-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

05.07.2022 1) Euro se dnes dopoledne na devizovém trhu propadlo vůči dolaru na nejnižší hodnotu od prosince 2002. Podle analytiků k tomu přispívají obavy z recese a také energetická krize v eurozóně. Dolar naopak těží z razantního zpřísňování měnové politiky ve Spojených státech.
img

Europarlament zítra asi odmítne jádro a plyn jako zelený zdroj, tlačí na to i Kyjev. Naopak USA zrušením cel na čínské zboží, tedy i ruskou ropu, oslabí západní sankce proti Rusku

05.07.2022 Poslance Evropského parlamentu čeká už zítra stěžejní hlasování. Rozhodnou totiž, zda zemnímu plynu udělí visačku zeleného zdroje. Ukrajinští představitelé, včetně třeba ukrajinského velvyslance v Německu, přitom evropské zákonodárce tlačí k tomu, aby visačku neudělili. Podpora plynu prý znamená podporu Putinovu režimu.
C:\fakepath\trader-05072022-7-zm.jpg

Ceny drahých kovů letos nerostou, potraviny či ropa zdražily až o desítky pct

05.07.2022 Zatímco drahé kovy od začátku roku stagnují nebo ztrácí na hodnotě, ceny potravin, ropy, zemního plynu či elektřiny na světových trzích vyletěly prudce vzhůru a v prvním pololetí zdražily až o desítky procent. Vyplývá to z dat, které ČTK poskytli analytici ke konci května. Hlavním faktorem zůstává podle nich válečný konflikt na Ukrajině a s ním spojené sankce proti Rusku.
C:\fakepath\trader-30062022-28-zm.jpeg

Analytik: Koruna letos mírně posílila k euru, k dolaru výrazně oslabila

30.06.2022 Česká měna v prvním pololetí k euru mírně posílila o 0,58 procenta z 24,89 na 24,75 Kč/EUR, a to především díky několikanásobnému zvýšení úrokových sazeb České národní banky (ČNB) až na sedm procent. K dolaru koruna od začátku roku naopak výrazně oslabila o 8,49 procenta z 24,87 na 23,72 Kč/USD. ČTK to dnes řekl analytik společnosti XTB Štěpán Hájek.
C:\fakepath\g7.png

Summit G7 podpořil Ukrajinu, slíbil protiruské sankce a věnoval se klimatu

28.06.2022 Další rozhodná podpora Ukrajiny, větší politický a ekonomický tlak na Rusko, důraznější ochrana klimatu a také výzva Číně, aby dodržovala lidská práva - to jsou hlavní výsledky třídenního summitu skupiny světových ekonomik G7, který dnes skončil v bavorském alpském zámku Elmau. Představitelé Německa, Británie, Francie, Itálie, Japonska, Kanady a USA chtějí ještě zpřísnit již tak bezprecedentní sankce proti Rusku mimo jiné o zákaz dovozu ruského zlata. Ve hře je i zastropování cen ruských energetických surovin.
C:\fakepath\Rusko-sankce.png

Země G7 chtějí další sankce proti Rusku, mohou se týkat zlata i cen energií

28.06.2022 Státy ze skupiny velkých světových ekonomik G7 chtějí udržet a rozšířit sankce proti Rusku za jeho invazi na Ukrajinu. Šéfové států a vlád zemí G7 v dnešním závěrečném prohlášení po summitu v bavorském alpském zámku Elmau uvedli, že chtějí ve vzájemném souladu dále snižovat ruské příjmy včetně těch z prodeje zlata. Chtějí také zvážit možné stanovení cenového stropu na ruské energie. G7 rovněž vyzvala Čínu k dodržování lidských práv.
C:\fakepath\Scholz.jpg

Scholz slíbil podporu Ukrajině a chce odvážnou energetickou transformaci

21.06.2022 Protiruské sankce jsou sice bolestivé pro německé hospodářství, jsou ale správné, důležité a fungují. Dnes to v projevu na Průmyslovém dni organizovaném Svazem německého průmyslu (BDI) prohlásil německý kancléř Olaf Scholz. Řekl také, že je třeba zabránit roztočení dlouhodobé inflační spirály a že Německo musí učinit odvážné kroky v energetické transformaci. Scholz zároveň přislíbil Ukrajině humanitární i vojenskou podporu, dokud ji bude země vzdorující ruské invazi potřebovat.
img

Ropa: Co nás čeká po Čínou vyvolaném skoku cen?

17.06.2022 Po zatím posledním a podle všeho úspěšném pokusu Číny o zrušení koronavirových lockdownů ve velkých městech se ropa obchoduje poblíž tříměsíčního maxima, tedy kolem 120 dolarů za barel. V rámci krátkodobého výhledu však lze očekávat ještě vyšší ceny. Nabídku omezují sankce, neschopnost kartelu OPEC zvýšit produkci i skutečnost, že se ropní giganti do nových projektů příliš nehrnou. Trh se však nakonec ustálí, protože vyšší ceny tlačí poptávku níž a zároveň olej do ohně přilévá recese, která se rozmáhá po celém světě a možná i ve Spojených státech.
C:\fakepath\rybolov.jpg

Rusko pozastavilo platnost smlouvy s Japonskem o rybolovu u Kurilských ostrovů

07.06.2022 Rusko pozastavilo platnost smlouvy, která japonským rybářům umožňuje lovit ryby v blízkosti jižního pobřeží Kurilských ostrovů. Ruské ministerstvo zahraničí dnes tento krok vysvětlilo tím, že Japonsko neprovedlo dohodnuté platby.
img

Ranní okénko - Ropa se dnes může ocitnout pod tlakem

02.06.2022 Závěr tohoto týdne bude patřit zejména datům z amerického trhu práce. Největší část dorazí v pátek, ale předzvěst dnes bude představovat report od ADP. Z eurozóny pak dorazí vývoj cen výrobců, kde se čeká další meziroční zrychlení. Včera nepřekvapila nezaměstnanost v eurozóně, která setrvala na 6,8 %. V Česku naopak zaskočil PMI ze zpracovatelského sektoru, který klesal rychleji než se čekalo a ukazuje na relativně svižné ochlazování poptávky. Doposavad přitom výrobce trápily spíše problémy na nabídkové straně. Státní rozpočet se propadl do již takřka 200miliardového manka a letošní novelizace se zdá nevyhnutelná.
img

Ropa se pevně drží v pozitivním teritoriu už šest měsíců po sobě a prodlužuje svou rally do léta

01.06.2022 Globální ceny ropy ve středu po krátkém poklesu z předchozího dne plynule rostou. Úterní pokles cen ropy zapříčinily spekulace, že někteří producenti chtějí pozastavit účast Ruska na dohodě o produkci OPEC+, a nové sankce proti Rusku.
C:\fakepath\trader-31052022-31-zm.jpeg

Svaz německého průmyslu podpořil částečné embargo na ruskou ropu

31.05.2022 Svaz německého průmyslu (BDI) podpořil rozhodnutí Evropské unie zavést částečné embargo na ruskou ropu. Šéf svazu Siegfried Russwurm dnes prohlásil, že Rusko omezení dovozu ropy tvrdě zasáhne, neboť pro Moskvu je prodej ropy jedním z významných zdrojů příjmů. Summit EU se dohodl rozšířit sankce proti Rusku kvůli jeho invazi na Ukrajinu, embargo se ale kvůli odporu Maďarska dotkne jen ropy dovážené po moři, naopak pro transport ropovodem částečně platí výjimka.
C:\fakepath\trader-27052022-24-zm.png

Komodity: Ceny ropy se pohybují oběma směry, za celý týden by ale měly stoupnout

27.05.2022 Ceny ropy se dnes pohybují oběma směry, za celý týden by ale měly stoupnout. Podporuje je vyhlídka na napjatý trh kvůli rostoucí spotřebě benzinu v létě ve Spojených státech a také kvůli možnosti zavedení embarga na ruskou ropu ze strany Evropské unie.
C:\fakepath\rusky rubl.jpg

Rubl za podpory centrální banky dál zpevňuje, k euru je na pětiletém maximu

13.05.2022 Ruský rubl k americkému dolaru dnes v Moskvě poprvé po více než dvou letech zpevnil za hranici 63 rublů a v růstu pokračuje i k euru, kde je nejsilnější za pět let. Měnu i nadále podporuje centrální banka, která na devizovém trhu zavedla restrikce jako odpověď na západní sankce. Informovala o tom agentura Reuters. Hlavní indexy ruských akcií jsou na maximech od února, než začala válka na Ukrajině.
img

Dolar roste, čeká se na rozhodnutí Fedu 

04.05.2022 Dolar sice ve středu ráno v Asii posílil, ale kroky byly malé, jelikož investoři čekají na nejnovější politické rozhodnutí amerického Federálního rezervního systému.
img

Rychlý růst cen pohonných hmot zvyšuje inflaci a riskuje utlumení poptávky

02.05.2022 V dubnu zaznamenal komoditní sektor další měsíční vzestup. Bloomberg Spot Index zahrnující 23 hlavních komoditních futures již pátý měsíc stoupá a nyní dosáhl nového rekordního maxima. Vzestup se ale omezuje pouze na zemědělství a energetiku, zatímco v případě drahých a průmyslových kovů se situace naopak zhoršuje.
img

Podíl velkých transakcí v bitcoinové síti rychle roste

27.04.2022 Během posledních čtyř měsíců obchodní aktivita v BTC síti prudce klesla. Koncem dubna byla hodnota o 40 % nižší než na vrcholu býčího trhu. Částečně to bylo způsobeno prodlouženou konsolidací cen a prudkým nárůstem volatility, což odrazovalo velké investory. Hodně z toho bylo způsobeno globální krizí a situací na Ukrajině, které přispěly k úplnému přeorientování finančních trhů.I za této situace však dochází k výraznému nárůstu počtu velkých transakcí. Jedná se o transakce, kde výše kapitálu přesahuje 10 milionů dolarů. Od října 2020 se tento ukazatel zvýšil na 40 %. Během během býčího trhu hodnota nepřesáhla 10 %. Výrazný nárůst velkých transakcí na bitcoinové síti dokládá rostoucí vliv institucionálních obchodníků a také rostoucí zájem o kryptoměny po celém světě. Trend velkých investic do BTC se objevil v roce 2020, kdy Tesla následovala příkladu jiných velkých společností a uspořádala jarní býčí rally v kryptoměně.
img

EU zvažuje další sankce proti Rusku

26.04.2022 Podle deníku The Times zvažuje Evropská unie uvalení "chytrých sankcí" na ruský ropný průmysl s cílem minimalizovat ekonomické škody v regionu a zároveň zvýšit tlak na Moskvu. S tímto prohlášením přišel výkonný místopředseda Evropské komise Valdis Dombrovskis.
C:\fakepath\global economy.jpg

V případě dalších sankcí by MMF mohl dále snížit výhled globálního růstu

24.04.2022 Pokud západní země rozšíří své sankce proti Rusku kvůli jeho invazi na Ukrajinu a ceny energií dále porostou, Mezinárodní měnový fond (MMF) by mohl dále snížit svůj výhled globálního růstu. Uvedla to v pátek první náměstkyně šéfky MMF Gita Gopinathová. Je podle ní "zcela možné", že se z války na Ukrajině stane takzvaný zamrzlý konflikt, který se potáhne dlouhou dobu.
C:\fakepath\Nemecko3.jpg

Vývoz z Německa do Ruska v březnu kvůli sankcím klesl o 58 procent

21.04.2022 Vývoz z Německa do Ruska v březnu kvůli sankcím za invazi na Ukrajinu klesl o 57,5 procenta na 1,1 miliardy eur (26,8 miliardy Kč). Ve své zprávě to dnes uvedl německý statistický úřad. Rusko je tak pro Němce až dvanáctým nejdůležitějším trhem, zatímco ještě v únoru bylo na páté příčce.
img

Short signál na akcie Siemens Healthineers (SHL)

13.04.2022 Hodnota akcií předního světového poskytovatele lékařského vybavení a laboratorní diagnostiky klesla během půl roku zhruba o 1,8 %. V posledních dnech se býkům nepodařilo překonat klouzavé průměry. Spolu s celkově pesimistickou situací na trhu můžeme očekávat další pokles.
img

WTO snížila prognózu růstu světového obchodu v letošním roce na tři procenta

12.04.2022 Světová obchodní organizace (WTO) snížila svoji prognózu růstu světového obchodu v letošním roce kvůli dopadům rusko-ukrajinské války. Podle nového odhadu se objem obchodu se zbožím v letošním roce zvýší o tři procenta místo doposud očekávaných 4,7 procenta. V příštím roce má tempo růstu obchodu zrychlit na 3,4 procenta. Vyplývá to ze zprávy, kterou dnes WTO zveřejnila.
img

Swingový výhled 14. týden

11.04.2022 Akciové indexy v minulém týdnu oslabovaly pod vlivem zpráv o zvyšování úrokových sazeb a zpřísňování americké ekonomiky. Oslabuje také euro, které je pod tlakem nejen z důvodu pokračující války na Ukrajině a sankcí proti Rusku, ale také nejistoty ohledně výsledku prezidentských voleb ve Francii. Výskyt koronaviru v Číně podpořil negativní sentiment na ropě, protože se trh obává přebytku nabídky nad poptávkou. Vítězem se tak v tomto prostředí stal americký dolar.
img

Výhled Saxo Bank na 2. čtvrtletí: Konec jednoho paradigmatu

07.04.2022 Společnost Saxo Bank, specialista na online obchodování a investice, publikovala svůj Čtvrtletní výhled na 2. čtvrtletí 2022 na globálních trzích, obsahující kromě tipů, do kterých akcií, finančních instrumentů, měn, komodit a obligací investovat, také informace o nejrůznějších makroekonomických trendech, které budou mít dopady na investory i trhy.
img

Průmyslová výroba, ČR, únor 2022

06.04.2022 Tuzemský průmysl vykázal v únoru nečekaný meziroční pokles výroby a bohužel lze předpokládat, že nejbližší měsíce budou v důsledku války na Ukrajině a rostoucích nákladů ve znamení dalšího zhoršování situace.
img

Jestřábí postoj Fedu zhoršuje výhled zlata

06.04.2022 Makroekonomické a geopolitické faktory mají na trajektorii zlata opačný vliv. Včera převážil první faktor, takže kotace drahého kovu klesly.
img

Evropské trhy v úterý kvůli pesimismu investorů smíšené

06.04.2022 Hlavní evropské akciové indexy se v úterý obchodovaly smíšeně, protože hráči na trhu hodnotili vyhlídky evropské ekonomiky v prostředí dalších sankcí proti Ruské federaci.
C:\fakepath\eurusd-06042022-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 6.4.2022

06.04.2022 Americké akcie včera oslabily, výrazně kleslo technologické odvětví. Investoři se obávají, že americká centrální banka (Fed) bude ve snaze dostat inflaci pod kontrolu postupovat agresivněji.
C:\fakepath\trader-05042022-32-zm.jpeg

Forex: Euro oslabuje kvůli obavám z výsledku francouzských prezidentských voleb

05.04.2022 Euro dnes oslabuje kvůli obavám z výsledku francouzských prezidentských voleb a s ohledem na dalších možné sankce proti Rusku. Posilují měny navázané na komodity, nejvýrazněji australský dolar.
img

Rychlá redukce bilance už příští měsíc. Fed dostává trhy pod tlak

05.04.2022 V dopoledním komentáři jsme rozebírali hlavní aktuální rizika pro trhy a Fed se rozhodl, že nám je připomene též. Lael Brainardová upozornila na vysokou inflaci a inflační rizika a ujistila, že s nimi centrální banka hodlá dál bojovat. Kromě série zvyšování úrokových sazeb má dojít také k rychlému zmenšování bilance už na květnovém zasedání. Postup bude podstatně rychlejší než minule, tedy v letech 2017 až 19.
C:\fakepath\uhli.jpg

Německý ministr hospodářství podle DPA podporuje zákaz ruského uhlí v EU

05.04.2022 Německý ministr hospodářství Robert Habeck podporuje v dohledné době zastavení dodávek ruského uhlí do Evropské unie. Dnes to s odvoláním na své zdroje napsala agentura DPA, konkrétní termín ale nezmínila. Habeck na pondělní tiskové konferenci řekl, že Evropská unie sice zavedla tvrdé sankce proti Rusku, ale v odvetných opatřeních za invazi na Ukrajinu může zajít mnohem dále.
C:\fakepath\eurozona.jpg

Inflace v eurozóně v březnu vystoupila na rekordních 7,5 procenta

01.04.2022 Míra inflace v eurozóně v březnu vystoupila na 7,5 procenta. To je rekord od zavedení eura před dvaceti lety. Ve svém rychlém odhadu to dnes uvedl statistický úřad Eurostat. Zvyšovaly se zejména ceny energií. V únoru inflace činila 5,9 procenta.
C:\fakepath\dolar usa.jpg

Sankce proti Rusku mohou narušit dominantní postavení dolaru, varuje MMF

31.03.2022 Finanční sankce uvalené na Rusko by mohly postupně oslabovat dominantní postavení amerického dolaru a jejich výsledkem může být větší roztříštěnost mezinárodního měnového systému. Uvedla to v rozhovoru s listem Financial Times (FT) první náměstkyně šéfky Mezinárodního měnového fondu (MFF) Gita Gopinathová.
img

Japonsko zakazuje vývoz zlata do Ruska, zpřísňuje režim sankcí

30.03.2022 Japonsko zakáže vývoz drahých kovů do Ruska, uvedlo ministerstvo financí, v rámci zpřísnění sakncí vůči Moskvě. Nová omezení, která vstoupí v platnost 5. dubna, zakazují vývoz zlata a dalšího luxusního zboží, jako jsou šperky, luxusní auta, likéry a kosmetika.
img

USA zakazují transakce se zlatem v Rusku

28.03.2022 Západní ekonomické sankce nadále způsobují zmatek v ruské ekonomice. Země nemůže využívat své obrovské zásoby zlata.
img

Americké akciové trhy vykazují silný pokles

24.03.2022 Ve středečním obchodování americké indexy hodně klesly. Účastníci trhu diskutovali o rostoucích cenách energií a také o vyhlídce silnější inflace v USA. Na čele seznamu poklesů byly cenné papíry z finančních, zdravotnických a spotřebitelských služeb.
C:\fakepath\ceskakoruna.jpg

Analytici: Vývoj důvěry v ekonomiku naznačuje zhoršení vývoje

24.03.2022 Březnové údaje o důvěře v českou ekonomiku jako první oficiální makroekonomický ukazatel po začátku války na Ukrajině naznačují, že vývoj ekonomiky bude letos horší, než se obecně čekalo ještě na počátku letošního roku. Vyplývá to z vyjádření ekonomů k dnešním statistikám.
C:\fakepath\eurjpy-24032022-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 24.3.2022

24.03.2022 Americké akcie včera oslabily. Západní lídři se scházejí v Bruselu, kde naplánují další kroky proti Rusku. Ceny ropy výrazně posílily. Americký dolar mírně zpevnil.
C:\fakepath\trader-23032022-30-zm.jpeg

Forex: Dolar posiluje vůči euru, USA a Evropa chystají další sankce proti Rusku

23.03.2022 Dolar dnes posiluje vůči euru. Americký prezident Joe Biden se chystá během své cesty do Evropy oznámit spolu s dalšími evropskými představiteli nové sankce proti Rusku. Někteří analytici se domnívají, že mohou mít dopad i na evropskou ekonomiku. K růstu americké měny přispívá i to, že šéf americké centrální banky (Fed) Jerome Powell naznačil přísnější přístup Fedu, bude-li to třeba k udržení cenové stability.
img

Evropské trhy ve středu rostou

23.03.2022 Hlavní evropské indexy ve středu rostly, přičemž v čele růstu byly sektory zboží osobní a domácí potřeby a zdravotnických potřeb. Nejhorší výkon vykázaly sektory finančních a veřejných služeb.
img

Evropské akcie se po nejdelší vítězné sérii od listopadu zastavily, cena ropy roste

23.03.2022 Světové akcie ve středu klesaly, zatímco trh s dluhopisy se stabilizoval po nebývalém propadu. Evropské akcie se po nejdelší vítězné sérii od listopadu zastavily, zatímco index S&P 500 klesl poté, co od ledna umazal polovinu svého poklesu. Na dluhopisy doléhají výzvy centrálních bank k tvrdším opatřením na omezení inflace, zatímco investoři drží akcie jako zajištění proti inflaci, což podnítilo růst indexu S&P 500 v pěti z posledních šesti seancí. Investoři utíkají od dluhopisů, jelikož Fed slibuje vyšší sazby, aby zkrotil rozbujelou inflaci. Válka na Ukrajině zvýšila ceny komodit v tomto roce o 26 %.
img

Možný zákaz dovozu ropy diskutuje Evropská unie

22.03.2022 Když Evropská unie jednala o možném zákazu dovozu ruské ropy, který by potrestal Moskvu za její invazi na Ukrajinu, ropa rostla již čtvrtý den, někteří klíčoví členové se však nadále proti takovému kroku staví.
C:\fakepath\nikl.jpg

Volkswagen China vytvoří společné podniky, aby si zajistil nikl a kobalt

21.03.2022 Společnost Volkswagen Group China vytvoří dva společné podniky s firmami Huayou Cobalt a Tsingshan Group, aby si zajistila dodávky niklu a kobaltu. Chce tak mít v čase rostoucích cen materiálů pod kontrolou náklady na výrobu baterií. Informovala o tom dnes agentura Reuters.
C:\fakepath\francie.jpg

Francie zmrazila téměř 850 milionů eur v ruských aktivech

21.03.2022 Francouzské úřady už zmrazily majetek ve výši téměř 850 milionů eur (21 miliard korun), patřící jednotlivcům nebo firmám pod sankcemi kvůli ruské invazi na Ukrajinu. Uvedl to včera francouzský ministr financí Bruno Le Maire, podle kterého Paříž nevylučuje další sankce zaměřené na energetický sektor.
img

Evropské akcie nadále rostou

17.03.2022 Na konci středečního obchodování se hlavní akciové indexy v EU v souvislosti s rostoucím rizikovým apetitem pohybovaly směrem vzhůru. Kromě toho účastníci trhu čekali na výsledky zasedání FOMC. Nadále také sledovali zprávy o rusko-ukrajinském konfliktu.
img

Zlato má potenciál zvýšit svou hodnotu

17.03.2022 Podle aktualizovaného výhledu MKS PAMP má zlato poté, co od začátku roku vzrostlo o 200 USD, potenciál dosáhnout hodnoty 2 500 USD za unci a v roce 2022 průměrné hodnoty 2 000 USD za unci. Ozbrojený konflikt na Ukrajině a sankce proti Rusku v poslední době dramaticky změnily geopolitickou situaci ve světě. Konflikt na Ukrajině pravděpodobně nebude vyřešen v průběhu roku 2022. Aktuální ceny drahých kovů se proto budou od dřívějších prognóz odlišovat, uvedla vedoucí oddělení strategie pro kovy ve společnosti MKS PAMP Nicky Shielsová. Významná změna prognózy má svůj původ ve zvýšených rizicích recese, zejména v souvislosti se zvyšováním sazeb Fedu a pomalejším hospodářským růstem. Ceny zlata v době zveřejnění revidovaného zprávy Fedu o měnové politice stále kolísaly. Drahý kov si své pozice dokázal udržet a zaznamenal poměrně dobré výsledky. V kontextu nadcházejícího zvyšování sazeb ze strany Fedu, jehož cílem je zmírnit inflaci, která dosáhla 40letého maxima, zůstalo zlato stabilní.
img

Trhu s ropou hrozí kvůli protiruským sankcím šok, varuje agentura

16.03.2022 Trhu s ropou hrozí kvůli protiruským sankcím šok, už příští měsíc by mohly denně chybět tři miliony barelů ruské ropy a ropných produktů. Ve své pravidelné měsíční zprávě o situaci na trhu to uvedla Mezinárodní agentura pro energii (IEA). Rusko čelí bezprecedentním ekonomickým sankcím, které na něj za invazi ruských vojsk na Ukrajinu uvalily západní země.
img

Rusko-ukrajinský konflikt, den 20.

15.03.2022 Hlavní indexy amerického akciového trhu, jako jsou Dow Jones, NASDAQ a S&P 500, uzavřely pondělí s novými poklesy a stále se obchodují kolem svých lokálních minim. Jak je vidět, o uklidnění trhů v tuto chvíli ani nemůže být řeč. Americký akciový trh se nadále pohybuje pouze směrem dolů. Kryptoměnový trh je zamrzlý, ale může kdykoli obnovit pokles. Rizikové měny jsou vůči dolaru stále velmi nízko. Ruský rubl je ruskou centrální bankou ze všech sil brzděn před novým propadem. Vojenská operace na Ukrajině pokračuje. Zatím nejsou k dispozici ani žádné pozitivní zprávy, které by naznačovaly možné příměří a zastavení palby.
img

Broker Consulting Index podílových fondů: Největší nárůst zaznamenaly v únoru komoditní fondy, připsaly si 9,30 %. Se ztrátou -1,38 % naopak skončily akciové fondy

14.03.2022 Po silném začátku roku zažily akciové fondy v únoru značný pokles. V důsledku zvýšené volatility a nejistoty na trzích si tak odepsaly -1,38 %. Meziměsíční ztrátu -0,98 % vykázaly také dluhopisové fondy, kterým se dlouhodobě nedaří kvůli zvyšování úrokových sazeb. Značný úspěch v únoru zaznamenaly komoditní fondy, které v porovnání s lednem vystoupaly až na 9,30 %. Mírný růst, 0,30 %, si udržely také fondy peněžního trhu i nemovitostní fondy, které si za únor připsaly 0,12 %.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 14.3.2022

14.03.2022 Zatímco v uplynulých týdnech byla geopolitika prakticky jediným faktorem, který určoval trhům rytmus, nyní začínají investoři pozvolna přecházet do normálnějšího režimu a opět se zaměřují na klíčové makroudálosti, zejména zasedání centrálních bank. Přestože údajně probíhají jednání o příměří, tuhé boje pokračují a narůstá počet civilních obětí. Konflikt zřejmě vstupuje do poziční fáze – tj. nebudou výrazné postupy, avšak může pokračovat ostřelování měst za použití těžké vojenské techniky. V tomto momentě se nejeví jako pravděpodobné uzavření vzdušného prostoru nad Ukrajinou nebo přímá vojenská podpora ze strany NATO. Proto roztržka zůstane lokálním konfliktem a hlavní dopad na trhy tak probíhá přes zaceňování dopadů ekonomických sankcí.
img

Index: V únoru vydělaly komoditní fondy, akciové a dluhopisové naopak ztratily

14.03.2022 Akciové fondy po silném začátku roku zažily v únoru značný pokles. V důsledku nejistoty na trzích ztratily v průměru 1,4 procenta. Meziměsíční ztrátu o procento vykázaly také dluhopisové fondy, kterým se dlouhodobě nedaří kvůli zvyšování úrokových sazeb. Značný úspěch naopak zaznamenaly komoditní fondy, které přidaly 9,30 procenta. Vyplývá to z Broker Consulting Indexu podílových fondů za únor, který má ČTK k dispozici.
img

Poptávka po zlatě jako bezpečném aktivu se vrací na pozadí obav z inflace

11.03.2022 Zlato v úterý posílilo a vrátilo se nad 2 000 USD za unci v kontextu rostoucí inflace v USA. Předtím se drahý kov ve středu propadl o 2,7 %.
img

Fed se stane globálním ekonomickým trend-setterem: co čeká trh s kryptoměnami a bitcoin?

11.03.2022 Konflikt mezi Ruskem a Ukrajinou poškozuje globální ekonomiku. Kvůli rekordnímu počtu sankcí jsou narušeny obvyklé dodavatelské řetězce a může nějakou dobu trvat, než se vytvoří nové. Kromě humanitární a surovinové krize to vyvolává stagnaci hlavních průmyslových odvětví a má dopad na americký dolar a euro.
img

Americký akciový trh ke dni 11. března 2022

11.03.2022 Americký trh ve čtvrtek klesl, ale do závěru obchodování posílil. Dow ztratil 0,3 %, NASDAQ klesl o 0,9 % a S&P 500 se ve čtvrtek propadl o 0,4 %. V Asii se čínský akciový index propadl o 1,5 %, ten japonský klesl o 2 %.
img

Sankce proti Rusku mohou ohrozit také výrobu elektřiny v Dukovanech. Jaderná elektrárna výhradně využívá palivo, o jehož sankcionování nyní uvažují Spojené státy

11.03.2022 Světové trhy s uranem jsou v napětí. Cena uranu totiž v důsledku války na Ukrajině teď vylétla nejvýše od havárie na japonské jaderné elektrárně Fukušima v roce 2011 (viz graf níže). Důvod zdražování uranu je podobný jako třeba u ropy. Trhy se obávají odstřižení světa od ruského uranu. Světové zásoby využitelného uranu by se tak ztenčily, což právě žene jeho cenu vzhůru.
img

Americký akciový trh je po několika ztrátových dnech ve středu konečně v plusu

10.03.2022 Hlavní indexy amerického akciového trhu ve středu rostly díky růstu v sektorech technologií, základních materiálů a financí. Trh zůstává velmi volatilní, protože investoři se obávají ekonomických dopadů války ve východní Evropě.
img

Americké a evropské akciové trhy posilují na pozadí jednání o Ukrajině a zvýšení produkce ropy v SAE

10.03.2022 Trh s komoditami zastavil svůj růst poté, co Spojené arabské emiráty navrhly alianci OPEC+ zvýšit těžbu ropy. Přestože ministr energetiky SAE Suhail al-Mazrouei toto prohlášení bagatelizoval, ceny ropy klesly pod 110 USD za barel.
img

Dosáhne zlato hodnoty 3 000 USD?

09.03.2022 Zlato prudce vzrostlo – o 82 USD – čímž se futures na zlato dostaly na úroveň jen 10 USD pod historickým maximem 2 088 USD ze srpna 2020.
img

Analytici předpovídají, že ropa by se mohla vyšplhat na 300 USD a zlato na 3 000 USD

09.03.2022 Ceny zlata vyskočily poté, co USA a Spojené království v úterý zakázaly dovoz ruské ropy. Od začátku roku 2022 drahý kov vzrostl o 12 %. Ruská invaze na Ukrajinu zvýšila v únoru poptávku po zlatě.
img

Long signál na akcie Barrick Gold (GOLD)

09.03.2022 Investoři, kteří jsou přesvědčeni, že cena zlata nadále poroste, mohou do drahého kovu investovat nepřímo prostřednictvím akcií společností zabývajících se jeho těžbou. Barrick Gold je v tomto sektoru druhým největším hráčem. Inflace obecně poptávku po zlatě zvyšuje. Od poloviny února jsou tudíž akcie těžařů zlata opět v centru zájmu investorů.
img

Ranní okénko - Cena ropy na 130 USD/barel - reaguje na odříznutí od ruských dodávek

09.03.2022 Sankce proti Rusku dosahují dalšího milníku. Včera USA oznámily pozastavení ruských dovozů ropy a zemního plynu. Částečně se přidala i Velká Británie, která bude postupně snižovat odběr. Evropské státy, které jsou na dodávkách z Ruska více závislé, jako například Německo, se zatím nepřipojily. Tyto informace rozkolísaly cenu ropy.
C:\fakepath\Rusko-sankce.png

Rusko v sankcích předstihlo Írán, Sýrii i Severní Koreu

08.03.2022 Rusko se stalo zemí, proti které světové společenství uvalilo nejvíce sankcí na světě. Oznámily to tiskové agentury s odvoláním na specializovaný server Castellum, představující světovou databázi údajů o uložených sankcích. Rusko během deseti dnů od začátku invaze na Ukrajinu předstihlo v počtu uvalených sankcí Írán a Severní Koreu, poznamenala agentura Bloomberg.
img

Válka na Ukrajině dál ovlivňuje pražskou burzu, index PX klesl o 5,83 pct.

07.03.2022 Pražský burzovní index PX dnes klesl o 5,83 procenta na 1230,04 bodu. Je to jeho nejnižší závěrečná hodnota od loňského 4. srpna a zároveň nejvýraznější denní pokles od poloviny března 2020, kdy Česko začalo uplatňovat první výraznější opatření proti epidemii covidu-19. Dnes ztrácely všechny hlavní emise v čele s bankami, vyplývá z údajů na webu burzy.
Související klíčová slova: Akcie včera | Objem peněz | Retracement | Evropský blok | Akcie Komerční banky | Ekonomické problémy | Hlavy států | Gate | Dolarové dluhopisy | Výnosy dluhopisů | HSBC | Developeři | Ethereum | Cena platiny | Vládní dluhopisy | WTO | Akciové trhy | Bruno Le Maire | Výsledek hospodaření | Rubl | Kč/EUR | Evropská komise | Decentralizace | Overbalance | Deutsche Lufthansa | Výzkumy | Egypt | Australská centrální banka | Zkušenosti | Světové akcie | Energetické firmy | Matěj Široký | Nárůst objemů | Vstupy | Prodeje dluhopisů | Zastavení dodávek ruského uhlí | Zpracovatelský sektor | Zotavování Číny | USD/PLN | Výrazný vzestup | Platina | Maršal Rokossovskij | Americký dolarový index | Cena pšenice | Ztráty peněz | Valdis Dombrovskis | Viktor Orbán | Index S&P 500 v roce 2025 | EUR | Trend | Plynárenská společnost | Leonardo | Peter Piatetsky | Zákaz ruského uhlí v EU | Inflační čísla | Siemens Energy | Oznámení výsledků | VWS.DK | Ekonomie a obchod | Pokles cen zlata | MUFG | Citigroup | Nikl | OTP | Dow Jones Industrial | BTC | Global Forex | Krize na Ukrajině | Mezinárodní měnový fond | Hnojiva | Podnikatel | Investiční téma | Statistiky | Tempo růstu | Kolaps | Důležitost indického trhu | Výplata dividend | Investiční banky | Korelace | Makroekonomika | Agentura S&P | Hlavní události | Hlavní evropské indexy | Zajímavé akcie | Krypto trh | Výkyvy | Orsted (ORSTED.DK) | Aktiva | Ruské invaze na Ukrajinu | Dolar dnes | Společnost Saxo Bank | Bezpečné útočiště | Cameco (CCJ.US) | Jacinda Ardernová | Škoda Auto | Úrokové sazby Bank of Canada | Snižování rozvahy Fedu | Jachty | Spojení | BA.UK | Srbsko | Ceny výrobců v eurozóně | Pravděpodobnost | Lufthansa (LHA.DE) | Organizace zemí vyvážejících ropu | Světové ceny ropy | Investment Management | Poškodit ekonomiku | GLE.FR | EGÚ | Lockheed Martin | Střední Evropa | Tuzemský průmysl | Raytheon Technologies (RTX.US) | Dotcom bublina | Společnost BP | Situace na Ukrajině | Ukrajinský prezident | Telecom Italia | APP | Snížení produkce | Cenové stability | Burza | Letecké společnosti | Energetika | Zasedání ECB | Komunita | FTSE MIB | Zvýšení základní úrokové sazby | Diverzifikace | AIR.DE | Index PX | Zveřejnění výsledků | Raketové útoky | Societe Generale (GLE.FR) | Ruská ekonomika | Rystad | Gold | Asijské trhy | Alexandr Novak | Plynovody | Goldman Sachs | Analytický tým FXstreet.cz | Bidenova administrativa | Výkon amerického dolaru | Španělský deník | Geopolitické napětí | Jeffrey Halley | PLN | Sněmovna reprezentantů USA | Hospodářský vliv | Graf | Plyn v EU | Mezinárodní investiční banka | Rostoucí ceny | Sankce v oblasti technologií | Raiffeisen Bank International | Ropa Brent | Německý DAX | Ruské ministerstvo financí | Sankce EU proti Rusku | Financial Times | Exchange | KLDR | Zlato a stříbro | Break-Even | Investing | Rostoucí inflace | Investice do infrastruktury | Volkswagen China | Posilování dolaru | Saúdská Arábie | Dnešní makroekonomické ukazatele | Ruský trh | Uvalení sankcí | Nezaměstnanost | Dopad na ekonomiku | Pandemie | Růst cen | Klouzavé průměry | Pandemie COVID-19 | Vratislav Zámiš | Lídři zemí Evropské unie | Omezení obchodu | USD index | Program kvantitativního uvolňování | Směrnice | Dolarový index | Strach | Akcie Siemens Healthineers (SHL) | Dolar k rublu | BAE Systems | Analýzy | Dotcom | Zahraniční politika | Zisky indexu S&P 500 | Velké ekonomiky | Klíčová rezistence | Maďarská vláda | Zlevňování ropy | Vysoké riziko | Amartya Sen | Peter Garnry | Akcie dnes | Dolary | Short signál | Zástupci zemí | ČSOB | Americká inflace | Cena zlata | Rozhodnutí soudu | Chipotle Mexican Grill (CMG) | Dodávky ruského plynu | Politické změny | NZD/USD | LMT | Chování lidí | Podíl dolaru | Základní úrokové sazby | ČSÚ | Garance | Cenné papíry a burzy | Americké ministerstvo financí | UCG.IT | PAMP | Inflace v Maďarsku | Zápis Fedu | Maloobchod | Konflikty | Prima | Ole Hansen | Otřesy na finančních trzích | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Růst zaměstnanosti | Dow Jonesův index | Evropská měna | Continental (CON.DE) | Ceny aktiv | Luxusní auta | Tvrdé sankce proti Rusku | Nizozemsko | Vývoj ceny ropy Brent | Roman Pilíšek | Ekonomické sankce | Ekonomičtí experti | BP | VIG | Proražení | MFF | Širší index S&P 500 | Politické důsledky | Porovnání vývoje | Výhled | Evropské aerolinky | Tiskové agentury | Philip Morris | Oznámení | Odvětví ruského hospodářství | Rostoucí obavy | Embargo na ruskou ropu | Technická analýza EUR/USD | Měny navázané na komodity | Reálné výnosy | Dovozní cla | Online obchodování | Akcie Home Depot | Akcie Siemens Healthineers | Americký prezident | Invesco | Chilské peso | Breakout | Wall Street Journal | Reakce ČNB | Ruská invaze na Ukrajinu | VOW1.DE | Jurij Vitrenko | Boom | Breakout Trader | Inflace | Inflace spotřebitelských cen | Syntetické diamanty | HUF | DBK.DE | Lepší výsledky | Vývoj měnového páru EUR/RUB | Skybridge Capital | Americké výnosy | Význam embarg | Česká měna | Přijetí | RWE | Výrazný růst | Polská centrální banka | Zasedání Evropské centrální banky | Raiffeisen | Volatilita | Newmont Goldcorp | Ukrajinská krize | Nomura Capital Management | Volkswagen (VOW1.DE) | Invaze | Dobré výsledky | Mezinárodní tlak | Nord Stream | ORSTED.DK | Francouzský CAC 40 | CZK | Lula | Macron | Agentura IEA | Gazeta | Nové trhy | Omezení dovozu | Forward guidance | Průmysl | NEL | Turecko | EIA | Zasedání FOMC | Polymetal International | Hodnota zlata | Sankce Spojených států | Poradenská společnost | Dodávky ropy | Období nejistoty | Vývoz zbraní | Gap | Ministr hospodářství | Politické důvody | Investment management | Zneužívání sankcí | Australská banka | Vlastní investice | Bilion | Představitelé G7 | Globální poptávka | Trafigura | Ubisoft | Zastropování cen ruské ropy | LPR | Dovoz ropy | Odmítání kulturní výměny | Giovanni Staunovo | Opatření | Geopolitická situace | Španělský deník El País | Futures | IT společnost | Valneva | Marex | Hedgeové fondy | VOW1 | Ukrajinská hřivna | Výsledky průzkumu | Zpráva | Hlavní emise | Směnné kurzy | Zrušení sankcí | Asociace pro kapitálový trh | Unijní ministři zahraničí | Medtronic | Fiskální politiky | G7 | Dovoz ropných produktů | Morningstar | Zbrojní průmysl | Centrální banky | Konflikt v Evropě | Vývoj měnového páru | Gazprom Něfť | Indický trh | Marco Rubio | Broker Consulting Index podílových fondů | Akcie ING | Příkaz | MIFID | Zničení Ruska | Kurz české měny | Nákupy zlata centrálními bankami | Ruské hospodářství | Britské burzy | Zpomalení globální ekonomiky | Donald Trump | Coca-Cola | Matt Rowe | Dopady války na Ukrajině | Moneta | Očekávání analytiků | Blokování finančních prostředků | Sankce | Zvyšování sazeb | Znovuotevření Číny | Dluhopisy zemí eurozóny | Zajišťování | Golden Gate CZ Marek Brávník | Wood & Company | Indexy amerického akciového trhu | Diamanty | UCG | EGÚ Brno | Rekordní minimum | NEL.NO | Kč/USD | Ruský list | Ceny hliníku | Covid | Rally amerických akcií | Ceny elektřiny | Porušování lidských práv | Přebytky zahraničního obchodu | Belgie | Porovnání vývoje ceny ropy WTI | Vývoj ceny ropy WTI | Washington | Prezident Trump | Oanda | Aktuální hodnoty měny | Chesapeake Energy | BMW.DE | Zvýšení produkce ropy | Analytici | Zpravodajské služby | Problémy eurozóny | CCJ | Seznam mezinárodních sponzorů války | Nomura | VTB | Medvědí signál | Globální ekonomiky | Moody's | Hlavní akciové indexy | Financial Times (FT) | UEC.US | Odhodlání | CISCO | PwC | Následná stabilita | NAFTA | Vestas Wind Systems (VWS.DK) | Bílý dům | Nové sankce proti Rusku | Schlumberger | Status nejvyšších výhod | Schlumberger (SLB) | Cyklus zvyšování sazeb | Index MOEX | Ceny pohonných hmot | Vývoz obilí | CON.DE | Společnost Volkswagen Group | Vzdušný prostor | TD Securities | Agentura Unian | Energetický sektor | Země EU | Ekonomiky | CL | Tvrdé sankce | Diamondback Energy | Premiér Scott Morrison | Čínský jüan | PLN/EUR | RBI | Zasedání FED | Nový trend | Americké ministerstvo zahraničí | Domácnosti | Maďarsko | Technická analýza GBP/USD | Německá automobilka | Spotřebitelské ceny v únoru | První zvýšení sazeb | Tržní sentiment | Foreign Exchange | Amazon.com Inc. | Výhled Saxo Bank | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Airbus | Průmyslová produkce | Kanadský dolar | Marc Chandler | Individuální sankce | Bezpečnostní zájmy | SkyBridge Capital | PEPSICO | Průmyslová produkce v eurozóně | Asijské indexy | Huw Roberts | Makléřská společnost | Peníze | Poptávka | Vývoz ropy | Prudký pokles | CySEC | Brent | Komoditní sektor | Maloobchodní tržby | Airbus (AIR.DE) | Humanitární důsledky | Merck & Company | Leva | Politika | Hamás | HUF/EUR | Společnost Avast | Vedení společnosti | Jüan | Očekávání | Expert | Pohonné hmoty | Výkon ruské ekonomiky | Správci aktiv | Měď | Futures na ropu WTI | Uzavírání pozic | Palladium | Vybírání zisků | Margin | Nejnovější údaje | Cisco Systems | Historické kontexty | Zvýšení sazeb | Zákaz víz | Plány Ruska | Štěpán Hájek | Quant Insight | Napadení Ukrajiny | Aktivity v Rusku | Rekordní prodeje | Makroekonomické indikátory | Války na Ukrajině | Deprese | Vojtěch Boháč | FRED | Invaze na Ukrajinu | Majetek | Měnový fond | Lukoil | Financovat | Odklad splácení | Blockchain | Akciová burza | Hlavní úrokové sazby | Denní pokles | Jiří Gavor | Zásoby ropy | Tlak na Rusko | P/E | Výnosy | CZK/EUR | Růst | Volatility | Pomalé oživení | Nabídka | Americký index | AFP | Příležitosti | NEL (NEL.NO) | Akcie a ETF | Itálie | TurkStream | Výpadky | EUR/CZK | Americká lehká ropa | Lukáš Kovanda | Evropské společnosti | MiFID II | WTI CFD | Cena stříbra | Výhled cen | Negativní dopad | Drobní investoři | Národní měny | BAE Systems (BA.UK) | Odklad splácení půjček | Zásoby zlata | Prognóza | L.F. Investment | Místopředseda Evropské komise | Použití finanční páky | Zásoby ropy v USA | Sankce vůči Rusku | Trh práce | Swiss | Venezuela | Růstový impuls | Dnešní seance | Nike | Německý ministr hospodářství | OANDA Edward Moya | Bílý cukr | Aktuální kurzy měn | CBOE | SMA 100 | Vysoká inflace | Akvizice | Nové technologie | Japonská vláda | Pochybnosti | Ruská agrese | Španělský IBEX | Adobe Systems | Exxon Mobil | Objem obchodů | Ekonomické zpomalení | Volodymyr Zelenskyj | Globální ceny ropy | Nižší náklady | Velká Británie | Evropské ekonomiky | Těžba v USA | Americká centrální banka | Unian | Devalvace rublu | IBEX | Ceny výrobců | Marketingová komunikace | Ministr energetiky | Long | Vývoj hlavní úrokové sazby | Chování | Kontrakty | Barrick Gold (GOLD) | Inflace v eurozóně | Zpomalení ekonomiky | Ropné společnosti | Premiér Viktor Orbán | Energetický trh | Lira | Vývoj akcií Applu | Býčí rally | Ruská ropná společnost | Hlavní úrokové sazby Bank of Canada | ETS | GameStop Corp | Koruna | Úroveň rezistence | Geopolitická rizika | Investiční portfolio | Zasedání centrálních bank | Konglomerát | AUD | Znalost | Posílení rublu | S&P500 | Počasí | Meziroční růst | Akcie Barrick Gold (GOLD) | Šéfové států | Elliptic | Imigrační politika | Finanční sankce | Investujte zodpovědně | Trh s dluhopisy | Další růst | OIL.WTI | Plynovod Nord Stream 1 | Rekordní ceny | Trh | Barel ropy | Ruský plyn | Moskva | SAE | Digitální aktiva | Unijní ministři | Prezidenti a premiéři | Akcie Schlumberger | MSCI | EMU | Význam embarg a sankcí | Australská centrální banka (RBA) | Porovnání vývoje ceny ropy | Americká sněmovna reprezentantů | Ruský prezident | Saxo | Oslabování eura | Ceny plynu | The Washington Post | Rozdílové smlouvy | Kapitálový trh | Prohlášení | Dot plot | Index | Nový rekord | Analytika | Společnosti | Bollingerova pásma | Studie | Vice | Vyšší náklady | Rozšiřování kapacit | Bezpečnostní hrozby | Parlamentní volby | Vývoj akcií Applu od začátku roku | Dolar roste | Americké produkce | Očekávání úrokových sazeb v USA | Rezervní měny | Elektřina | MMF | Deregulace a daňová politika | Dodávky plynovodem | Výrobní ceny | Zpřísnění měnové politiky | Zlaté rezervy | Eura | Novozélandský dolar | Dopad na ekonomiku a spotřebitele | Šéf unijní diplomacie | Komise | Nejistoty | Shanghai Composite | Tržní kapitalizace | Kapitál | Fungování | Vývoz komodit | Posílení | Vývoz ropy a plynu | Devalvace | Rijád | Možnosti země | Ministr zahraničí | Petr Plecháč | Agentura Reuters | Althea Spinozzi | Setkání OPEC | Narušení dodávek z Ruska | Bankovky | Klimatické změny | Index STOXX Europe | Kov | S&P | Kristina Hooperová | Webináře | Tržní podmínky | BGA | Kulturní a sportovní sankce | Americké měny | Indikátor | Unie | Dillí | Úsilí | Globální finanční krize | Výhled globálního růstu | Sázky | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Čínský prezident | Narušení dodávek | Akciové indexy | Šéf americké diplomacie | Finanční společnosti | Vysoké úroky | Očekávání úrokových sazeb | Politický nátlak | Shell | Očekávání trhu | Finanční jaderná válka | Hlavní index francouzských akcií | Obchodní politika a cla | Uvolnění rezerv | Souhrn finančních trhů | IEA | Dominantní postavení dolaru | Siemens Gamesa | TUI.DE | Úrokové sazby | Kartel OPEC | Asie | Důsledky embarg a sankcí | Členské státy | Vývoj inflace | Vedoucí představitelé | BMW (BMW.DE) | Rekordní hodnoty | TASS | Zahraniční záležitosti | Deficit | Pandemie COVID | Index FTSE MIB | Nové energetické technologie | Technické analýzy | Angela Merkelová | Obranný sektor | Index pařížské burzy | Sankce uvalené na Rusko | Budoucnost | Index londýnské burzy | Legitimita a akceptace | Cukr | Vládní dluhopisy zemí eurozóny | Uranium Energy Corp (UEC.US) | Zajištění nezávislosti | Globální dodavatelské řetězce | Americká banka | Odpor | Index Hang Seng | Kurz koruny | Nejvýraznější ztráty | Gita Gopinathová | Odkup akcií | Embargo na dovoz ruské ropy | Manažeři | Boeing (BA.US) | High Ridge Futures | Temelín | Obchodní aktivita | Renault (RNO.FR) | IBEX 35 | American Express Company | XAU/XAG | Automobilový sektor | Centrální banka Nového Zélandu | Kommersant | Separatistické regiony | Vojenské sankce | Nestálé ceny | Burza v Moskvě | Nord Stream 1 | Twitter | Benzín | Podnikatelé | Embargo na palivo | Energetické technologie | Akciový index | ANSA | Hang Seng | Pozornost | Šok na trhu | Index Nasdaq Composite | Bankéři | Dluhopisy | Závazek | Ekonomické vyhlídky | Závislost | Ranní okénko | Deník El País | RTX.US | Bohatství | Momentum | Podnikání | Krok Moskvy | Náklady | Devizové trhy | Vývoj hlavní úrokové sazby Bank of Canada | Nadprůměrné zisky | Chesapeake | Závislost na dolaru | Index frankfurtské burzy | Zrušení půjček | Statistický úřad | Vestas Wind Systems | Equity | Důležité úvahy | Bitcoin | EFE | Mitsubishi | Poptávka po zlatě | Firma | Ekonomické vztahy | Cena plynu | | Důsledky embarg | Pravidla a provádění | EUR/RUB | Hlavní ekonom | Omezení dovozu pohonných hmot | Sovkombank | Akcie Apple | Monetární politika | Makléřská společnost Marex | Vývoj důvěry v ekonomiku | Yum Brands | Unijní země | Kiyosaki | Výkyvy cen | Zakázané vstupy | Export do Ruska | Obchodovat | Vývoz do Británie | Problémy | HSBC Holdings | Uniper | Castellum | Australský premiér | Etiopie | Analytici finančního ústavu | Siemens Healthineers (SHL) | Patria Online | Německý kancléř Olaf Scholz | Americké indexy | Vítězství Donalda Trumpa | Největší ekonomika | Obchodníci | Golden Gate CZ | Finance | Válka na Ukrajině | Největší ztráty | Německý index DAX | Norsko | Největší banky | GlobalBlock | Důvěra v ekonomiku | Pandemie nemoci | Dow Jones | Dolar vůči japonskému jenu | KLM | Humanitární ohledy | Raiffeisenbank a.s. | Pár EUR/USD | Kapitálové trhy | Čistý zisk | Standard Chartered | Čínský prezident Si Ťin-pching | Manažerka | Scott Morrison | Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj | Růst akcií | Index londýnské burzy FTSE | Stres | Stříbro | eXchange | Omezení při přechodu | Deutsche Bank (DBK.DE) | Finanční instituce | Úvěrové linky | Vyšší sazby | Bank of Canada | Politická rozhodnutí | Pokles cen | Ukrajinská centrální banka | Ropa | Indikátor CCI | Broker Consulting Index | ETF | Výkon dolaru | Český vývoz | Deutsche Bank | Wally Adeyemo | Embarga a sankce | Pohonné hmoty v ČR | Iniciativa | Další kryptoměny | Volby | SWIFT | Burze | Zasedání Bank of England | Šéf IEA | Zrušení dohod | Následky pandemie | Kde bude index S&P 500 | Obchodníci s ropou | Summit EU | Současné ceny | West Texas Intermediate (WTI) | Historie | Evropský parlament | Ceny benzínu | Německé hospodářství | S&P 500 v roce 2025 | Durace | UBS | Ekonomové | Joe Biden | USA | Společnost Volkswagen Group China | Boháč | Agentura Interfax | Spojené státy | Jaderná elektrárna | Konsolidace | Předpověď pro rok 2025 | Růst HDP | Španělský IBEX 35 | Investiční cíle | Euro vůči dolaru | Levnější půjčky | Výdaje | Pandemie covidu-19 | Zvyšování úrokových sazeb | Sázka | Ropná společnost | Společnost Volkswagen | Pokles obligací | Short signál na akcie | Index volatility | Reuters analytik | Odvětví | Exekutivní příkaz | Boeing | Jestřábí komentáře | Průměrná volatilita páru GBP/USD | Výdaje velvyslanců | Ruská armáda | Akcie Schlumberger (SLB) | Vývoj | Finanční aktiva | Burzovní index PX | Trading | Vyhlídky americké ekonomiky | Bělorusko | Christopher Dembik | Úroková sazba | Paul Krugman | Vypnutí Nord Streamu | Časový rámec | Ruské akcie | CCJ.US | Úřad pro ekonomickou analýzu | Změny klimatu | Cena zemního plynu | Ruský vývoz ropy a plynu | Akciová burza dnes | Evropská unie dnes | Podnikání na kapitálovém trhu | Investiční poradenství | Světové trhy | Investiční doporučení | Západní sankce | Šéf Naftogazu | Americká firma | Konkurenceschopnost | Pokles USD/CAD | Ruská plynárenská společnost | Zákaz ruského uhlí | Geopolitické události | Ceny drahých kovů | Ruské diamanty | Británie | Americké akcie | Akcie Chipotle Mexican Grill | Stox | Ruská centrální banka | Akciový stratég | Washington Post | Erdogan | Rostoucí ceny ropy | BRICS | České měny | Volatilní | Členské země EU | Riziko ztráty | EUR/USD | RNO.FR | Pin Bar | Sankce v oblasti technologií a vědy | OSN | Dopady pandemie | Zisky firem | Komoditní fondy | Konflikt na Ukrajině | Čínská poptávka | Trh s kryptoměnami | Amazon | Spotřebitelská důvěra | Další vývoj | Chipotle Mexican Grill | West Texas Intermediate | Ocenění trhu | Agentura Moody's | Tržní předpověď | Měnové politiky | Porsche | Finanční služby | Analytický tým | Rok 2025 | Ruský vývoz ropy | Francouzský ministr financí | El País | Zemědělství | OTP Bank | Republikánský senátor | Příjmy z ropy | Zlotý | Geopolitické zájmy | Futures na americké indexy | Růstový potenciál | Dna | Americké rafinerie | Generali Investments CEE | Martin Stránský | CNY | Centrální bankéři | Trh se zlatem | Index FTSE 100 | Napětí mezi Ruskem a Západem | UniCredit (UCG.IT) | Americká administrativa | Americké vládní dluhopisy | Prezident Volodymyr Zelenskyj | Sportovní sankce | Akcie Deutsche Bank | Riziku bankrotu | Vítězství | Investiční strategie | McDonald's Corporation | Dovoz ruských diamantů | Charkov | Bezpečný přístav | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Sankční opatření | Zájem o kryptoměny | Ruský fond | Lockheed Martin (LMT.US) | Burzovní index | Zrušení půjček a investic | Apple (AAPL) | Nejsilnější růst | Uzavření vzdušného prostoru | Odliv kapitálu | Zpomalení růstu ekonomiky | Miliardy dolarů | AI | ADP | Krátkodobý výhled | BBC News | Analytici JPMorgan | Kazachstán | Global forex | TUI (TUI.DE) | Arménie | Obilí | Prezidentské volby | Akcie Chipotle Mexican Grill (CMG) | Světové měny | Udržení cenové stability | Miliardy korun | DNN.US | Bankovní systém | Příjmy obyvatelstva | Automobilka | Dodávky ruského zemního plynu | Sazby Bank of Canada | Sazby | Mezinárodní ratingové agentury | GBP/EUR | Inflační situace | Lufthansa | Patria | Důvěra v českou ekonomiku | Cenový skok | Guidance | Komise v přenesené pravomoci | Zvýšení produkce | Nové rekordní hodnoty | Zasedání OPEC | Investovat | Komoditní | Rekordní maxima | Cena severomořské ropy Brent | MOEX | Hlavní index francouzských akcií CAC 40 | Západní společnosti | Tsingshan Group | Mezinárodní agentura pro energii | Hotovost | Regulátor | Cena uranu | Ottawa | Volkswagen Group China | Renault | Průzkum | Edward Moya | Uranium Energy | Firmy | Komentátor | Denison Mines (DNN.US) | Mezinárodní vztahy | Naše hospodářství | Dopad embarg a sankcí na hospodářství | Nespokojenost | Ruské společnosti | Stratég Saxo Bank | Index francouzských akcií | Růst cen ropy | ENA | Murray | Reálné mzdy | Zajištění | Regulační prostředí | Cena ropy brent | Vyšší ceny | Air France | Phillips 66 | Euro dnes | Cena zemního plynu v Evropě | Ekonomické podmínky | Ruská ropa | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Růst cen komodit | Repo sazby | Ceny kovů | Omezení investic | Globální ceny | Poměr P/E | Výsledky společnosti | Argentina | Investování | Dopad embarg a sankcí | Fed | Index spotřebitelské důvěry | Americká ministryně financí | Bureau of Economic Analysis | Čekající příkaz | Vliv na investice | Vyšetřování | Boris Johnson | Euro k dolaru | Zbrojní embarga | Technologický Nasdaq | Heiken Ashi | Jens Stoltenberg | Automobilový průmysl | Generali Investments | Poradenské společnosti | Hry | Eskalace rusko-ukrajinské krize | Dovoz ruské ropy | Si Ťin-pching | Trhy | Banky v eurozóně | Uzamykání zisků | Faktory ovlivňující embarga a sankce | Nejbližší rezistence | UBS Giovanni Staunovo | Změna režimu | FTSE | Doněcké lidové republiky | Náměstek ministra financí | Čínské přístavy | Ruský ropný sektor | Finanční sankce uvalené na Rusko | Index producentů ropy a plynu | Online obchodování a investice | Rizika | Vypnutí Nord Streamu 1 | Americký dolar vůči japonskému jenu | Investiční účely | Celosvětový trh | Index producentů ropy | Problémy s počasím | Řecké úřady | Eurozóna | Kurs koruny | Fond | Riziková prémie | USA inflace | ISM | Omezení pohybu kapitálu | Indexy pohyb | Globální trhy | Světová cena | Důležitá rezistence | Fitch | Pšenice | Nicky Shielsová | Postavení dolaru | Sankce USA | Kancléř Olaf Scholz | Americké banky | Bayraktar | Úspory | Ceny niklu | Futures na ropu | MIB | The Times | Úvěrový rating | Kyjev | Vývoj měnového páru USD/CAD | Energetické společnosti | Raytheon Technologies | Verizon Communications | Hodnota akcií | Diamondback Energy Inc | Uranium Energy Corp | Jaderné války | Vysoké ceny | Růst cen plynu | Riziková aktiva | Embargo na palivo a potraviny | Rosnano | Růst ekonomiky | Stagflace | Klíčové faktory | Cenový vývoj | Přístup na trhy | Orsted | Síla a možnosti země | TradingEconomics | Výskyt koronaviru | Žádosti o podporu | Uranium Energy (UEC.US) | Kartel OPEC+ | Ministerstvo financí | Bilance | Americké akciové indexy | CEE | Ondřej Hartman | Holubice | Ukrajinská agentura | Promsvjazbank | Bankovní asociace | Vladimir Putin | Tesla | Low | Finanční polštář | David Vagenknecht | Stabilita | Španělsko | Burza dnes | Solidní růst | Match Group | Ropovody a plynovody | Mezinárodní obchod | Ekonomický růst | Americký podnikatel | Ministři zahraničí | Globální sentiment | Inflace v USA | Komodity | Prezident Emmanuel Macron | Akcie RWE | Trump a kryptoměny | Sankce a embarga | Mzdy | Poradenství | Komise pro cenné papíry | Investice Rusku | CAD | Odhady analytiků | Faktory ovlivňující embarga | Růst ekonomiky eurozóny | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Zástupci zemí EU | Banka Goldman Sachs | Na burze | Zvyšování těžby | Diplomatické sankce | Analytička | Zvezda | Dopad na hospodářství | Společnost | Ruský rubl | Hlavní index frankfurtské burzy | Zpřísňování měnové politiky | Advanced Micro Devices | Evropské trhy | Společnost Marex | Index podílových fondů | Poptávka po bezpečných aktivech | Hospodaření | Zahraniční obchod | Signál na akcie | Ztráta | Orbán | Dolar k japonskému jenu | Cenné papíry Komerční banky | Institucionální investoři | FXstreet | Maďarská centrální banka | EBITDA | Kukuřice | Světová obchodní organizace (WTO) | Obchod | Purple Trading | Dopad embarg | Tomáš Raputa | Dmitrij Peskov | Ceny ropy Brent | Obchodování opcí | Volkswagen | AUD/USD | Index relativní síly | Eskalace konfliktu | Kobalt | Zahraniční forex | Zajištění proti inflaci | Riziko | Analytik | Emise | Advanced Micro Devices (AMD) | Ruské firmy | Trinity | Právo | FIAT | JPY | Credit Suisse | Budapešť | FT | Citi | Continental | Swiss Life | Binance | Kurz rublu | Bankovní skupina | RSI | Bank of America | Obchodování s futures | Transakce | USDX | Lowe's | Šok | Finanční trh | Trend na trhu | Turecká lira | Portfolio | Pesimismus | Nástroj | GBP | NATO | Plyn | ACT | Pokles cen ropy | Životní úroveň | Země BRICS | Spekulativní pozice | Německá ekonomika | Čína | Capital | Pokles akcií | Inovace | WP | CZK/USD | Západní ekonomiky | USD/CNY | Ceny | Siemens | Financování | Vyjádření ekonomů | Zvýšení ceny | Recese | Pokles | Gazprom | UEC | FTSE 100 | Obranný průmysl | Války | Změna politiky | Omega | Impuls | Ukrajina | Dopravci | Raiffeisenbank | Míra nezaměstnanosti v USA | Centrální banka | BBC | LHA | Předpovědi | DPH | WTI | Prosus | USD/RUB | Silný americký dolar | Salesforce | Saxo Bank Steen Jakobsen | Státy EU | SMA | Divergence | GameStop | Cla na čínské zboží | Evropské centrální banky | Moneta Money Bank | EUR/JPY | Libra | Fyzické zlato | Klíčová úroveň | Burzovní indexy | Rating vyšší | Philip Morris ČR | Odborníci | Cena severomořské ropy | Vnímání rizika | Dlužník | Dopad na trhy | USD/EUR | E.ON | Jihoafrická republika | Webinář | Stratég | Long signál | Stablecoiny | Instituce | Erste Bank | SXXP | Dodávky z Ruska | Morgan Stanley | Prezident Vladimir Putin | Ceny zlata | Commerzbank | Náklady na financování | Výnos | Výnosy z dluhopisů | Bankovní krize | Čínští výrobci | Index DOW | IHNED | Producenti ropy | Milton Friedman | Index Nasdaq | Akcie Apple (AAPL) | Akcie ropných společností | CFD | Benchmark | Zpětný odkup akcií | Green Deal | Sankce EU | Discovery | 256/2004 | Specialista na online obchodování | Trinity Bank | ALUMINIUM | Nové sankce | Slabší kurz | Justice | Austrálie | Silný pokles | Minulá výkonnost | Vývoj měnového páru EUR/USD | Růstové vyhlídky | Zastropování cen | Historická maxima | Miliardy USD | Průměrná volatilita | Obchodní den | Stoxx Europe 600 | British Petroleum | Singapur | Podmínky půjčky | Ceny energií | Cena akcií | Energetická krize | Index CAC 40 | GBP/USD | RTS | Josep Borrell | RUB | Případové studie | Pravděpodobnost recese | Balík sankcí | Írán | Petr Pavel | Rychlý růst cen | Index STOXX Europe 600 | Jasný signál | Čínské zboží | Káva | Ropné a plynárenské společnosti | FRA | Polymetal | Extrémní růst | Zisk | Dodávky plynu do Evropy | ČNB | Ruské ropy | Bank of England | Katar | World Gold Council | Spekulovat | Nord Stream 2 | Rizikové měny | Avast | ExxonMobil | Rating | Dovoz | Nasdaq Composite | Ruská federace | Aktuální kurzy | Zahraniční investoři | Nemovitostní fondy | Pozitivní zprávy | Ruské banky | Moskevská burza | CFD (Rozdílové smlouvy) | Obchodování | Největší firmy | Býčí sentiment | Společnost Shell | Posílení dolaru | Úroky | Prezident | Eurostat | Akciový index S&P 500 | Růst inflace | Raytheon | Finanční pomoc | Stellantis | Jednotná evropská měna | Francouzský ministr | Prémie | Zajímavé akcie a ETF | Poptávka po pohonných hmotách | Státní rozpočet | Evropa | Pokles produkce | Měna | S&P Global | Management | Nasdaq | Trump | Zprávy | Čínské trhy | CCI | Ceny ropy | Kupující | Francie | Předpověď | Barrick Gold | CII750 | L'Oréal | Zelenskyj | Trigger | Ekonomické důsledky | Údaje | Krize v eurozóně | Silná rally | Dodávky plynu | Hospodářský růst v eurozóně | Automobilky | Omezení pohybu | Eurodolar | Kontext | Biden | Luhanské lidové republiky | TUI | Finanční krize | Sberbank | DPA | Zahájení ruské invaze na Ukrajinu | FXstreet.cz | Akcie Advanced Micro Devices | Obchody | Drahý kov | Snížení daní | Jakub Matis | Medián | Index CPI | xStation5 | ProCent | Zvýšení těžby | Portfólia | Japonsko | Vývoj úrokových sazeb | Exxon | Zemní plyn | Historické rekordy | Standard & Poor’s 500 | Ropa typu Brent | Rakouská bankovní skupina | Index IBEX | Marže | Jarda Tupý | Visa | Grafy | Aktivum | TopForex | Japonská centrální banka | Velké peníze | Společnost XTB | Prezident Pavel | Ruské síly | Ursula von der Leyenová | CARA | Merrill Lynch | Situace | USD/CZK | Akcie Siemens | Nové zakázky | Epidemiologické situace | SHL | Miliardy eur | Stagnace | Tržby | Finanční systém | Snižování produkce | Unijní diplomacie | Časový horizont | Ruský útok | Robert Kiyosaki | Euro STOXX | Průměrný příjem | Golden Gate | FOREX | Signály | Index londýnské burzy FTSE 100 | Sazby beze změny | Obavy o poptávku | Guvernér | Trader | Americké akciové trhy | Akcie Deutsche Bank (DBK) | Nakupovat zlato | Peking | Ruský ministr | Pokles zásob | Spready | HDP | Devizový trh | Hospodářské vyhlídky | Index DAX burzy | Ekonom | Restrikce | Optimismus | Dolar | Euro | Zkapalněný zemní plyn | Klid | Investování je rizikové | LME | Výnosy státních dluhopisů | JP Morgan | Zpomalení růstu | Ohlédnutí | Zdanění | Otevření ekonomik | Eskalace napětí | Ropa roste | Politici | USD/CAD | Quant | Dopady na ekonomiku | Index PCE | Vyšší inflace | Brazílie | Členské země | Výhled na letošní rok | Ukrajinská vláda | Investec | Burzovní cena | Výprodej | Členové OPEC | AAPL | Slovensko | Míra inflace v eurozóně | JPMorgan | Private equity | Akumulace | Hřivna | Ropný benchmark | ČTK | Růst inflace v USA | Novinky | Odhad letošního růstu | Stimuly | Ztráty | Volební vítězství | TotalEnergies | Zásobníky | Epidemie koronaviru | Soukromí investoři | Brazilský real | Spojené arabské emiráty | Technický výhled | Japonský jen | Čínské firmy | Klesající inflace | Index amerického dolaru | Nakupovat | FOMC | Pokles zlata | Akcie | Ruský útok na Ukrajinu | Jamal | Kupci | Dramatický dopad | Nový Zéland | Výrobci aut | Société Générale | Vzestupný trend | Podniky | Index spotřebitelských cen | LHA.DE | Saxo Group | Propad indexu | Napětí na trzích | Ericsson | Americký ministr zahraničí | SPOT | Motivace | Vývoj ceny | Býčí trend | Tým FXstreet.cz | Akciové indikátory | Wealth Management | Dodavatelské řetězce | Češi | BA.US | Obavy z inflace | Vývoz | Reuters | OPEC+ | Globální ekonomika | Růst v eurozóně | Vývoj ekonomiky | Cenový kanál | Ekonomické škody | Přeprodané oblasti | Sněmovna reprezentantů | Technologie | Největší propad | Mezinárodní kontext | Emmanuel Macron | Rystad Energy | Analýza EUR/USD | Prognózy | Zvyšování cen | Kurz | Daně | SOK | Ministři | Spoluzakladatel | Swingový výhled | Globální růst | Jádrová inflace | Rusko-ukrajinský konflikt | Americká ekonomika | Panevropský index | AMD | Energetická společnost | Americký prezident Joe Biden | Úspěchy | Intermediate | Nezaměstnanost v eurozóně | Jiné měny | Státy Evropské unie | Rekord | Světové ekonomiky | NVDA | Nestálé ceny energií | Výsledky | Míra inflace | Aerolinky | Ukrajinské krize | JAR | Rychlý růst | Daňová politika | Investice | Evropské banky | Pro investory | Fondy peněžního trhu | Potenciál | Long signál na akcie | Obchodování v Asii | Joseph Stiglitz | Špatné zprávy | Odveta | Rally | Mezinárodní sankce | Investujte | Sýrie | Kapitalizace | Komoditní stratég | Nezávislost | Komunikace | Německý průmysl | Lehká ropa WTI | Indie | Vnímání | Rozsáhlé sankce | Fitch Ratings | Výše kapitálu | Index volatility CBOE | Zisky | Ruská vojska | Makroekonomický vývoj | Akcie těžařů | Regulace | Deriváty | Diverzifikovat | Cyrrus | Fondy | USD za barel | Hospodářství | Čistá ztráta | Akcie klesají | Důvěra | Výplata | Huayou Cobalt | CAC 40 | Americký akciový trh | Bannockburn Global Forex | Ukazatel | Členové Fedu | Index MSCI | Slabší dolar | Obchodní politika | Měny | Dollar | Akcie VIG | Značný pokles | DE30 | Nový cyklus | Ropa WTI | Dialog | Fundamentální faktory | Finanční sektor | Burzy | Výnosy amerických dluhopisů | Hospodářský růst | Thomson Reuters | Cash flow | Trh s ropou | Politico | Ekonomický institut | Obchodování s cizími měnami | Export | Milník | Prezident Putin | Hyperinflace | Rusko | Poradce | Vývoj ceny ropy | Signál | Zahájení ruské invaze | Kofola | Unicredit | Partneři | Obchodování s kryptoměnami | Geopolitická nejistota | Radomír Jáč | Ukončení války | Letectví | Organizace | Nervozita | Brands | 1 milion | Prezident Petr Pavel | Stock Exchange | Interfax | Praha | Rheinmetall (RHM.DE) | Negativní sentiment | Jižní Korea | Média | Tranše | Air | Rozšíření | Technická analýza | Shrnutí obchodování | AEX | Ruský prezident Vladimir Putin | Plány | Bankovní skupiny | Nižší poptávka | Administrativa | COVID-19 | Cena ropy WTI | Průměrný český investor | Brusel | Dluhopisové výnosy | Dodávky na trh | Devizové rezervy | Nikkei | Cameco | Americké společnosti | Úrokový výnos | Rozdělení akcií | Evropské akcie | Euro Stoxx 50 | TIM | Marek Brávník | Futures na S&P 500 | Energie | Objem | Umělé inteligence | Investiční | Nálada | Americké centrální banky | Příjmy | Fiskální rok | Bondy | Ekonomické dopady | Prodej | Rok 2024 | Znárodnění | Zasedání Fedu | Bloomberg | Zhoršování situace | XAU/USD | Evropská unie | Vliv na ceny | Index pařížské burzy CAC 40 | Obchodování a investice | Akcie v Evropě | Rozvoj | Hlavní indexy | Silný růst | Vyhlídky | Vojenský konflikt | Průmyslová výroba | Finanční trhy | Míra | Equinor | Pandemie nemoci COVID-19 | Divize | University of Michigan | Růst poptávky | Korekce | LNG | Výrazný pokles | Summit G7 | Rosněfť | Riziko recese | S&P Global Ratings | Asociace | Recese v Evropě | HDP eurozóny | Výkonnost | Kjódó | Denison Mines | Index S&P 500 | Instrument | Hráči na trhu | Zvýšené riziko | Trumpova administrativa | Přehled | Short | Tomáš Pfeiler | Agentura Bloomberg | Stavebnictví | Krize | High | Politbyro | Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) | CHF | Napětí na Ukrajině | Centrum | Oslabení koruny | Spot | Fatih Birol | Zvýšení úrokových sazeb | Růst výnosů | S&P 500 | JDE | Dopad na centrální banku | Podpora | Ministři financí | Prezident Joe Biden | Obchodování s CFD | Geopolitické faktory | QE | MT4 | Japonský premiér | Světová banka | Cena | Antony Blinken | CMG | Tim Cook | Luxusní značky | MicroStrategy | Vývoje ceny | S&P Global Inc | Německá vláda | Německo | Útok na Ukrajinu | Makroekonomické ukazatele | MJ | Komerční banky | Apple | Zadlužení | Komodita | Rozpočet | Obchodní partner | Evropské indexy | Steen Jakobsen | Americký trh | DOT | Kurzy | Finanční prostředky | Německá kancléřka | Největší americká banka | Ekonomická data | Přehled kurzů | Lídři zemí | Drahé kovy | Odvody | Newmont | BDI | Co bude | Akciové fondy | Medvědi | DAX | Spotřeby plynu | Zbrojovky | Erste | Ekonomická rizika | Rezervy | Podnik | Ukončení konfliktu | Světová obchodní organizace | EMA | Forexu | Hliník | Fibonacciho retracement | Merck | Kurzy měn | Server CNBC | Agentura DPA | Akcie společnosti | Kypr | DBK | Zastavení dodávek | Zlato | RHM.DE | Ekonomika | Měny&Sazby | Evropské méně | Slabé euro | Geopolitika | Denní graf | CFA | SEC | Schodek | Indikátory | Odpovědnost | Sankce na Rusko | Macy's | Verizon | Oslabení | Finanční situace | Energetické krize | Evropské akciové trhy | Práce | Úspěch | Jestřábí přístup | Zákaz dovozu ruské ropy | Cíle | Lula da Silva | BTC/USD | Kryptoměny | Repo sazba | Bezpečnost | Evropský akciový trh | Zásoby benzinu | Banky | Buy | Bublina | Země G7 | Vypuknutí pandemie | Automotive | Brazilský prezident | Vlády | Nebezpečí | Americká vláda | Express | Kotace | Investiční společnosti | Ceny mědi | Šance | Britská společnost | Fundamenty | Capital Management | Bankrot | Očekávaný růst | Wall Street | ING Groep NV | Halliburton | EQT | Instrumenty | Analýza | Ministr financí | L.F. Investment Limited | Zlepšení | Sazby Fedu | ČR | Vyšší ceny ropy | Globální pandemie Covid-19 | XTB | Kontrakt | Ropný průmysl | Tržní kapitalizace společnosti | Ropovody | Lithium | API | Ratingové agentury | Tipy na zajímavé akcie | Pozice | Stock | Čínská ekonomika | Portfolia | Rozvahy Fedu | Dlouhé pozice | Creditas | Goldcorp | Chevron | Vývoj měnového páru USD/JPY | Dlouhodobé důsledky | Robert Habeck | Jakub Seidler | Komise pro cenné papíry a burzy | Analytik Broker Consulting | Kancléřka Angela Merkelová | Měnová autorita | Cenné papíry | Stoxx | Lídři | LSEG | Americká lehká ropa WTI | Support | General Electric | Akcie Barrick Gold | Potravinové krize | McDonald's | FX | Vývoj ceny zlata | Uznání nezávislosti | Texas | Inflační tlaky | Europoslanci | Soud | Investiční banka | Londýnské burzy | Chuť riskovat | Londýnská burza | GLE | Server Politico | Zvýšená volatilita | OPEC | Evropští investoři | Plynovod Nord Stream | Ministryně financí | Broker | Energy Aspects | Řetězce | Zrychlení inflace | Sentiment | Index ISM | Experti | NYSE | Investoři | Nižší sazby | Míra nezaměstnanosti | Stop-Loss | Petr Lajsek | Největší pokles | Nákupy aktiv | Spotřebitelé | Von der Leyenová | Německý statistický úřad | Výprodej akcií | Rheinmetall | Rostoucí výnosy | Embargo | Měnový pár GBP/USD | Politika Fedu | Polsko | Guyana | Šéfové | Ceny potravin | Nikkei 225 | Omezení produkce | Rezistence | Index Dow Jones | Auta | Stav hospodářství | Centrální banka USA | Saxo Bank | Dnes na pražské burze | Zpravodajství | Klíčový support | Oživení čínské ekonomiky | Pozice dolaru | Volatility trhu | Velké banky | Akcie Nvidia | Nařízení | Zavedení eura | Snižování daní | Salesforce.com | Zdražování | CD Projekt | Ropy | Guvernér Rusnok | RBA | ABN Amro | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Dnešní obchodování | Očekávaná inflace | Měnový pár EUR/USD | Předseda | Škoda | Růst cen potravin | Americké ekonomiky | Nárůst ceny | Inflace v lednu | Ministři EU | USD | Vývoj dolarového indexu | Americká média | Rio Tinto | Globální pandemie | Peso | Ekonomický dopad | Hospodářský vývoj | Zvýšení daní | Legislativa | Čínské úřady | Uran | Investing.com | Svaz německého průmyslu | Statistický úřad Eurostat | Zdražování pohonných hmot | Purple Strike | Silný dolar | BMW | Dluhopisové fondy | Odhad inflace | Vývoj akcií | Cena ropy | Obavy z recese | Federální rezervní systém | Válka mezi Ruskem a Ukrajinou | Americké ministerstvo | Kupní síla | Ceny nafty | CZ | Index RTS | Gazeta.ru | Luiz Inácio Lula da Silva | Digitální měny | Australský dolar | Vysoké ceny ropy | Zákaz dovozu | Propad | Bankovnictví | ANO | Britské libry | Digitální měny centrálních bank | Vývoz do Číny | London Stock Exchange | Finanční ztráty | Ruský akciový trh | Agentura AP | Economic | Nemovitosti | Čínský akciový index | Akcie Advanced Micro Devices (AMD) | Invest | Rok 2024 | Kanada | Ruská invaze | CPI v USA | Nejistota | Makroekonomické údaje | Broker Consulting | Kryptoměna | Ekonomie | Nejvýraznější pokles | Eurobondy | Nvidia | Investment | ING | Nancy Pelosiová | Česká republika | Ceny komodit | Boční trend | Indexy | Státní dluhopisy | Americký dolar | Dlouhodobý vliv | VaR | London Stock Exchange Group | Makro | Evropská centrální banka | Telecom | Americká centrální banka (Fed) | Starbucks | Koruna dnes | Best Buy | ECB | Ekonomiky eurozóny | Splatnost | Výkonnost akcií | XTB Štěpán Hájek | Prodej ropy | Těžaři | Vývoz z Německa | Růst ceny | Forward | Měnová politika | Ziskovost | Doporučení | Inflační očekávání | Francouzský prezident | Plynárenský gigant | Swiss Life Select | Vývoz plynu | Růst produktivity | Naftogaz | Krypto | Evropské země | Jaderné elektrárny | ROCE | Spekulace | Raketový růst | Hodnoty měny | LMT.US | Cykly | Cena niklu | Lockdowny | Siemens Healthineers | Banka JP Morgan | Precedens | EU | Bankovní sektor | Redukce | Miliardy | Problémy v dodavatelských řetězcích | Úroveň supportu | Spekulanti | MasterCard | Index DE30 | Globální finanční trhy | Plynárenské společnosti | Poptávky po ropě | Nejistoty na trzích | Vedlejší účinky | Prodeje | Devizy | Pracovní síly | Logistické společnosti | Akciový trh | Uhlí | Agentura TASS | Investovat peníze | Air France-KLM | Investor | USD/JPY | Šperky | Obchodní firmy | Předsedkyně Evropské komise | Jerome Powell | NZD | Ukazatele | American Express | Měnový pár | Merck KGaA | Uzavření obchodování | Kryptoměnový trh | Výsledky Applu | Společnost Gazprom | Banka | Produkce ropy | Vlastnictví | Nákupy zlata | Campbell Soup | Úřady | Američané | Český investor | Průmyslové kovy | Olaf Scholz | Enel | CNBC | Německý kancléř | Protiruské sankce | SPX | Statistika | Domácí průmysl | Spotřebitelské ceny | Další pokles | Americký HDP | Indonésie | Lael Brainardová | Ocenění | Home Depot | Index DAX
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Obchodování | Růst | Banky | ČTK | Pokles | Indikátor | Trading | Cena | FOREX | Pivot

Předchozí klíčová slova

Sankce namířené proti Rusku
Sankce na ruské banky
Sankce na ruské diamanty
Sankce na ruské oligarchy
Sankce na Rusko
Sankce na ruskou centrální banku
Sankce na ruskou ropu
Sankce na ruský finanční systém
Sankce na ruský ropný sektor
Sankce proti Íránu

Následující klíčová slova

Sankce Rusko
Sankce Spojených států
Sankce USA
Sankce uvalené na Bělorusko
Sankce uvalené na Rusko
Sankce v oblasti technologií
Sankce v oblasti technologií a vědy
Sankce vůči ruské centrální bance
Sankce vůči Rusku
Sankce západních států
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
reklama
XTB TOP 5 nástrojů
Potvrďte prosím... Zavřít