Poptávka po zlatě
Denní shrnutí: Americké trhy se zotavují, ceny ropy rostou, Tesla vede technologické zisky
18.11.2024 Americké akcie se po medvědím týdnu vrátily k růstu. S&P500 přidává 0,43 %, Nasdaq roste o 0,57 %, malokapitulový Russell 2000 obchoduje o 0,31 % výše, zatímco Dow Jones zůstává v červených číslech s poklesem o 0,15 %.
Zlato: Říjnová výkonost v centru pozornosti
15.11.2024 Další eskalace konfliktu na Blízkém východě spolu s větší nejistotou kolem prezidentských voleb v USA podpořily v říjnu cenu zlata a převážilo to negativní dopady silnějšího amerického dolaru a vyšších výnosů Treasuries. Drahý kov tak opět zaznamenal nové rekordy a měsíc zakončil na hodnotě 2 744 amerických dolarů za unci, což představuje nárůst o 4,2 % za měsíc a 33,0 % od začátku roku. Zlato bylo v roce 2024 zatím jedním z nejvýkonnějších aktiv.
Souhrn výkonu zlatých futures po Trumpově vítězství
14.11.2024 Pokles futures na zlato uprostřed silného dolaru a výnosů Ceny zlata klesají, protože výnosy amerických dluhopisů a dolar posilují po nedávném vítězství Donalda Trumpa ve volbách. Futures na zlato se aktuálně obchodují kolem 2 559,20 USD za unci a tento týden klesly o 5,4 %. Investoři se přesouvají k rizikovějším aktivům, jako jsou akcie a kryptoměny, které vnímají jako slibnější vzhledem k očekávaným probyznysovým politikám Trumpa, včetně daňových úlev a deregulace.
Zlaté Vánoce budou. Kvůli rekordní ceně ale Češi nadělí drahého kovu o třetinu méně než loni
14.11.2024 V předvánočním období rostou zlatníkům a obchodníkům se zlatem obvykle tržby ve srovnání s celým rokem o desítky procent. Navzdory rekordní ceně zlata letošní rok není výjimkou. Češi ale kupují menší šperky a nižší gramáže zlatých slitků nebo mincí.
Cena zlata pod tlakem po vítězství Trumpa, očekávání další inflace a pevnějšího dolaru
12.11.2024 Ceny zlata jsou pod tlakem v důsledku silnějšího dolaru a rostoucích výnosů dluhopisů po vítězství Donalda Trumpa v prezidentských volbách. Očekává se, že Trumpovy inflační politiky, jako jsou nové daně a cla, udrží úrokové sazby na vysoké úrovni, což snižuje atraktivitu zlata jako aktiva bez úroků. Investoři nyní zaměřují pozornost na nadcházející data o inflaci v USA a prohlášení Federálního rezervního systému, která by mohla naznačit další kroky ohledně úrokových sazeb.
Zlato jde na mezi profesionály dračku, unce historicky vůbec poprvé vyjde na více než 65 000 Kč
30.10.2024 V letošním třetím čtvrtletí zlato ve velkém nakupovaly hlavně velké fondy a některé centrální banky včetně české, sháňka po zlatě v podobě mincí či šperků ale kvůli jeho drahotě opadla.
České domácnosti vlastní kolem 20 tun zlata. Drahý kov mají nejčastěji doma
10.09.2024 V posledních letech stále více Čechů ukládá své úspory do zlata. Rychle roste obliba nákupů zlata na internetu, v možnostech jeho úschovy jsou Češi spíše rezervovaní. Většina drobných investorů má tak drahý kov stále doma.
🟡Má zlato potenciál lámat nové rekordy?
29.08.2024 Zlato v posledních letech ukázalo, že může i v prostředí vysokých úrokových sazeb pokračovat v růstu a dosahovat nových historických vrcholů. Samotné vysoké úrokové sazby jsou samozřejmě důsledkem příliš vysoké inflace, která podpořila poptávku po investičním zlatě. Nyní, když inflace klesá a centrální banky snižují sazby nebo se chystají je snížit, vyvstává otázka, zda bude zlato schopno dále růst a dosáhnout nových historických vrcholů, vzdálených současným úrovním. Je zlato připraveno na další růst s ohledem na současnou fundamentální situaci, nadcházející snižování úrokových sazeb, americké prezidentské volby a stále napjatou geopolitickou situaci ve světě?
Poláci v obavách o bezpečnost více investují do zlata
08.07.2024 Když udeřila pandemie covidu-19, tvořily se před obchody se zlatem v Polsku dlouhé fronty. Pak přišla ruská invaze na Ukrajinu, která v sousední zemi vyvolala další shon po žlutém kovu. Vedoucí varšavského obchodu se zlatými pruty a mincemi z produkce Polské mincovny Piotr Kozik vzpomíná, jak připadl den ruské invaze, 24. únor 2022, na takzvaný Tučný čtvrtek, kdy Poláci jedí koblihy plněné marmeládou.
Třetina centrálních bank hodlá zvýšit zlaté rezervy
26.06.2024 Třetina světových centrálních bank hodlá v příštích 12 měsících zvýšit své zlaté rezervy, je to nejvíce od roku 2018. Vyplývá to z průzkumu Světové rady pro zlato (WGC) pro rok 2024. WGC průzkum prováděla od února do konce dubna letošního roku mez 70 centrálními bankami.
Zpráva CFTC: investoři i nadále prodávají USD navzdory vysokým výnosům
28.05.2024 Nejnovější zpráva CFTC nepřinesla žádné překvapení - čistá spekulativní dlouhá pozice na americkém dolaru klesá již čtvrtý týden v řadě.
Cena zlata stále stoupá. Zásadní vliv na růst má Čína i státní dluh USA
03.04.2024 Mimořádně silná poptávka po zlatě čínské centrální banky i soukromého sektoru v posledních dvou letech zvyšuje cenu zlata. Ta trhá rekordy a dávno překročila magickou hranici dvou tisíc dolarů za unci. Podle odborníků je to teprve začátek.
Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (5.2.2024)
05.02.2024 V minulém týdnu jsme se dočkali pouze jednoho obchodu na měnovém páru EUR/USD podle mé breakoutové strategie, na kterou jsem upozornil v mém posledním komentáři. Trh prolomil dolní vstupní S/R zónu, čímž se aktivoval short (sell) obchod, který se velmi rychle dostal do svého prvního cíle na Profit-Target 1 (PT1). Bohužel i tentokrát trh neměl sílu pokračovat ve svém trendu a zbytek pozice tak skončila na Break/Evenu (B/E). Na trhu je stále velmi nízká volatilita. To znamená jedno – již brzy přijde něco většího, tak buďme připravení.
Prognóza zlata Světové rady pro zlato pro rok 2024
01.02.2024 Světová rada pro zlato ve středu zveřejnila zprávu o vývoji poptávky po zlatě ve čtvrtém čtvrtletí roku 2023 a v roce 2023. Zpráva uvádí, že roční poptávka po drahém kovu bez započtení mimoburzovních trhů činila 4 448 tun. To je o 5 % méně než poptávka zaznamenaná v roce 2022. Při zohlednění mimoburzovních trhů a akciových toků však celková poptávka po zlatě v loňském roce vzrostla na rekordních 4 899 tun.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
31.01.2024 1) Ruská centrální banka přestane zveřejňovat podrobné informace, které se týkají její měnové politiky. Oznámení o změnách základní úrokové sazby tak budou napříště jen stručná, uvedla v úterý banka. Polský deník Rzeczpospolita hodnotí toto rozhodnutí jako další krok k tomu, aby se omezil přístup k údajům o ruské ekonomice.
Poptávka po zlatě loni stoupla o tři procenta na rekordních 4899 tun
31.01.2024 Celosvětová poptávka po zlatě loni stoupla o tři procenta na rekordních 4899 tun. Pomohla k tomu hlavně vysoká poptávka na mimoburzovním trhu, ale také nákupy centrálních bank. Ve své zprávě to dnes uvedla Světová rada pro zlato (WGC). Další růst se čeká i v letošním roce, protože americká centrální banka (Fed) se chystá snižovat úrokové sazby, což by mohlo ceny zlata podpořit.
Dovoz zlata do Číny klesl
28.11.2023 Čínská lidová banka kontroluje množství zlata vstupujícího do země prostřednictvím kvót stanovených pro komerční banky v zemi. Pokračující ekonomická nestabilita pravděpodobně zabrání spotřebitelům ve značném (diskrečním) utrácení, což může potenciálně tlumit poptávku po zlatě.
Čtyři důvody, proč koupit zlato
22.11.2023 Historicky mělo zlato tendenci růst v extrémech ekonomického cyklu. Například během recese, kdy výnosy státních dluhopisů a amerického dolaru klesaly v očekávání podstatného měnového stimulu od Federálního rezervního systému. Nebo když se americká ekonomika přehřeje, inflace je vysoká a poptávka po zlatě jako bezpečném aktivu se ještě zvýší. Ani jeden z těchto scénářů se na první pohled nezdá být použitelný pro XAU/USD v roce 2024, i když se situace může každou chvíli radikálně změnit.
Top 3 akcie na zlato na NYSE
07.11.2023 DRDGold Limited, Wheaton Precious Metals Corp. a Franco-Nevada Corporation patřily mezi tři největší společnosti zabývající se těžbou zlata, jejichž akcie zaznamenaly nejvýraznější růst zisku na akcii. V dnešním článku se podíváme na finanční výkonnost těchto společností, provedeme technickou analýzu jejich cenových grafů a prozkoumáme trendy ceny zlata.
Geopolitická nejistota podpoří ceny drahých kovů
31.10.2023 Podle přehledu komodit Světové banky ovlivnila geopolitická nestabilita jako obvykle trh se zlatem. Poptávka po bezpečných aktivech může vést k ještě vyšším cenám, protože jakákoli potenciální eskalace konfliktu mezi Izraelem a Hamásem vytvoří další chaos na Blízkém východě.
Zlato klesá za nepříznivých podmínek na devizových a dluhových trzích
04.10.2023 Čína působila jako "přehrada" na cestě poklesu zlata. Na přelomu září a října se však tato hráz zhroutila. Ani masivní nákupy drahého kovu Čínskou lidovou bankou ani nejvyšší poptávka po fyzickém zlatě v zemi nedokázaly "medvědy" na XAU/USD zadržet. Rally ve výnosech amerických státních dluhopisů byla příliš silná a výnosy se vyšplhaly velmi vysoko.
Ranní komentář: Evropské výnosy prudce rostou, poptávka po zlatě a search engine v Apple OS
29.09.2023 Akciové trhy včera mírně rostly, a to navzdory pokračujícímu růstu výnosů. Ty včera stoupaly hlavně v Evropě, kde se desetileté výnosy dostávají k úrovním, kde byly naposledy před deseti a více lety. Dnes ráno je nálada na trzích stabilizovaná a futures na akciové indexy rostou. Ze zajímavého makra pozor hlavně na výsledky evropské inflace nebo na příjmy a výdaje amerických domácností.
Zlato si i přes silný protivítr udržuje stabilitu
20.09.2023 Pokud se trh nevyvíjí tak, jak investoři očekávají, je větší pravděpodobnost, že se bude pohybovat opačným směrem. Tak nepříznivé vnější prostředí pro zlato už dlouho nebylo. Silná americká ekonomika uprostřed stagflace v Evropě dává zelenou posílení amerického dolaru. Mezitím se zdá, že nárůst výnosu 10letých státních dluhopisů na 16letá maxima naznačují, že by XAU/USD měl klesnout. Drahý kov si však drží své místo, což udává býčí tón.
Turecko pokračuje ve výprodeji zlatých rezerv
14.06.2023 Nejnovější údaje Světové rady pro zlato (WGC) ukazují, že Turecká centrální banka minulý měsíc prodala 63 tun zlata, což už bylo malé množství ve srovnání s prodejem 100 tun v dubnu a březnu. Podle oficiálních údajů se zásoby zlata Turecka během jara snížily o 159 tun na 428 tun.
Jsou rekordní ceny zlata jen dočasné?
10.05.2023 Zlato bylo vždy odpovědí investorů na nejisté časy. Při pohledu na chování cen v posledních měsících se zdá, že právě v takových časech žijeme. Musíme se vypořádat s extrémně vysokou inflací, vysokými úrokovými sazbami, válkou, možnou recesí nebo politickými hrami mezi největšími světovými mocnostmi. Ačkoli nejistota nás provází již delší dobu, zlato se snaží poskytovat pocit bezpečí již dlouhou dobu. Může však nyní, kdy máme tolik neznámých, být zlato stále odpovědí na riziko a nejistotu?
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
08.05.2023 1) Kryptoměnová burza Binance dnes po druhé pauze za den obnovila výběr bitcoinů. Nepříjemnost společnost vysvětluje velkým množstvím požadavků a z toho vyplývajícím přetížením. Největší kryptoměnová burza to uvedla dnes na twitteru.
Centrální banky nakupují zlato v rekordních objemech, zájem je i v Česku
05.05.2023 Poptávka po zlatě ze strany centrálních bank vzrostla v prvním čtvrtletí na rekord. Hodně nakupovaly centrální banky v Singapuru, Číně, Turecku, ale také v České republice. Ve své zprávě to dnes uvedla Světová rada pro zlato (WGC). Centrální banky dohromady nakoupily 228 tun zlata, což je o 34 procent více než předchozí rekord za první čtvrtletí, který je z roku 2013.
Turecko rozprodává své zlaté rezervy
02.05.2023 Turecká centrální banka podle agentury Bloomberg po únorovém omezení dovozu drahých kovů do země rozprodává své zlaté rezervy, aby uspokojila domácí poptávku. Loni, když inflace v Turecku přesáhla 85 % a mezi obyvatelstvem se šířil strach z devalvace domácí měny, poptávka po zlatě v zemi výrazně stoupla. Lidé začali drahý kov používat jako prostředek zajištění. Turecká centrální banka zdůraznila, že zlaté rezervy země se v průběhu uplynulého týdne zmenšily o 9 %.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
31.01.2023 1) Zahraniční investoři drží 26,75 procenta českých státních dluhopisů. Proti konci roku 2021 se tento podíl zvýšil o 0,22 procentního bodu, je ale nižší než po většinu loňského roku. V absolutním vyjádření drží zahraniční investoři české dluhopisy za 698,3 miliardy korun. Celkové zadlužení Česka prostřednictvím dluhopisů je 2,6 bilionu korun. Vyplývá to z údajů ke konci prosince, které dnes zveřejnilo ministerstvo financí.
Rok 2022 ve znamení nejsilnější poptávky po zlatě za více než 10 let
31.01.2023 Loňský rok, který se nesl ve znamení vysoké inflace, geopolitické krize, nejistoty a mnoha dalších událostí, zapříčinil vysoký příliv investic do zlata. Podle nejnovější zprávy Světové rady pro zlato WGC, byla loňská poptávka po žlutém kovu nejsilnější od roku 2011, tedy za více než 10 let. Za tímto nárůstem stojí hlavně maloobchodní poptávka a enormní nákupy centrálních bank. Globální poptávka po zlatě vzrostla v roce 2022 o 18 % na 4 741 tun, což bylo na podobné úrovni, jako v roce 2011. Překážkou nebyly ani určité odlivy ze strany ETF.
Světová rada pro zlato: Centrální banky loni koupily nejvíce zlata od roku 1967
31.01.2023 Centrální banky po celém světě loni nakoupily 1136 tun zlata v hodnotě 70 miliard USD (1,5 bilionu Kč). Nákupy centrálních bank tak byly nejvyšší od roku 1967. Celková poptávka po zlatě pak loni stoupla na nejvyšší hodnotu od roku 2011. Vyplývá to ze zprávy, kterou dnes zveřejnila Světová rada pro zlato (WGC).
Zlato by mohlo v roce 2023 dosáhnout rekordních hodnot
19.01.2023 David Rosenberg, zakladatel a hlavní ekonom společnosti Rosenberg Research, uvedl, že pokud se americká ekonomika dostane do recese, mohla by investiční poptávka po zlatě vyhnat v roce 2023 ceny na historická maxima, nejspíš nad 2 000 USD.
Forex: Eurodolar zůstává stabilní
29.12.2022 Eurodolar zůstává mezi svátky i nadále víceméně stabilní. Dnes odpoledne budou zveřejněna týdenní čísla z USA v podobě žádostí o dávky v nezaměstnanosti. Otázkou je, zda i v případě negativního překvapení jsou schopny vytrhnout eurodolar z letargie, zejména když americký trh práce byl v posledních třech měsících v lepším stavu, než se čekalo. Zajímavostí dne je zpráva, že poptávka po zlatě byla podle WGC letos největší za 55 let. Její růst se mimo jiné připisuje i zvýšenému zájmu ze strany Číny a Ruska, ve druhém případě i jako důsledek omezení vývozů sankcemi Západu (oficiální data ruské centrální banky nejsou od začátku války zveřejňována). Hodně dále nakupovaly Turecko, Uzbekistán a Katar.
Rozbřesk: Ani čísla z amerického trhu práce asi s eurodolarem nepohnou
29.12.2022 Eurodolar zůstává mezi svátky i nadále víceméně stabilní. Dnes odpoledne budou zveřejněna týdenní čísla z USA v podobě žádostí o dávky v nezaměstnanosti. Otázkou je, zda i v případě negativního překvapení jsou schopny vytrhnout eurodolar z letargie, zejména když americký trh práce byl v posledních třech měsících v lepším stavu, než se čekalo.
Prognózy Capital Economics pro zlato a stříbro na rok 2023
04.11.2022 Poslední prognóza Capital Economics uvádí, že ačkoli ceny zlata v reakci na jestřábí postoj předsedy Federálního rezervního systému Jeroma Powella klesly, příští rok porostou.
Indická vláda nadále prosazuje program monetizace zlata
03.11.2022 Silná poptávka po zlatě a stříbře během svátků Dhanteras a Diwali v Indii vytváří nový tlak na národní hospodářství a nutí vládu, aby se znovu zaměřila na svůj program monetizace zlata.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
01.11.2022 1) Centrální banky nakoupily ve třetím čtvrtletí rekordních 399 tun zlata v hodnotě zhruba 20 miliard USD (493,1 miliardy Kč). To přispělo k celkovému růstu poptávky po zlatě za červenec až září o 28 procent na 1181 tun a za devět měsíců se poptávka po zlatě vrátila na úroveň z doby před pandemií. Poptávka po zlatě byla vysoká i od klenotníků a kupců zlatých slitků a mincí. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnila Světová rada pro zlato (WGC).
Centrální banky nakoupily ve čtvrtletí rekordních 399 tun zlata
01.11.2022 Centrální banky nakoupily ve třetím čtvrtletí rekordních 399 tun zlata v hodnotě zhruba 20 miliard USD (493,1 miliardy Kč). To přispělo k celkovému růstu poptávky po zlatě za červenec až září o 28 procent na 1181 tun a za devět měsíců se poptávka po zlatě vrátila na úroveň z doby před pandemií. Poptávka po zlatě byla vysoká i od klenotníků a kupců zlatých slitků a mincí. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnila Světová rada pro zlato (WGC).
Stabilní fyzická poptávka po zlatě a stříbře naznačuje budoucí vývoj cen
18.10.2022 Přetrvávající inflace bude Fed nutit k agresivnímu zvyšování úrokových sazeb až do konce roku, což následně bude udržovat prudký pokles cen zlata a stříbra.
Prognóza Wall Street pro zlato
10.10.2022 Je možné, že krátkodobá rally zlata je u konce. Nálada na Wall Street se změnila v medvědí na pozadí údajů o trhu práce v USA, což posílilo očekávání trhu, že Federální rezervní systém bude do konce roku 2022 a dále v roce 2023 nadále agresivně zvyšovat úrokové sazby.
Poptávka po zlatě se v pololetí zvýšila o 12 procent na 2189 tun
29.07.2022 Celosvětová poptávka po zlatě se v letošním prvním pololetí meziročně zvýšila o 12 procent na 2189 tun. Přispělo k tomu hlavně první čtvrtletí, v tom druhém byla poptávka meziročně o osm procent nižší. Vyplývá to z údajů Světové rady pro zlato (WGC).
Poptávka po zlatých a stříbrných prutech klesla
07.07.2022 Ceny zlata tento týden prudce klesly a otestovaly hodnotu cca 1 730 USD za unci. Podle některých analytiků by ale nižší ceny mohly pomoci oživit trh s fyzickými drahými kovy a přilákat další retailové investory.
Důvěryhodnost Fedu je ohrožena. Poptávka po zlatě roste
13.06.2022 Ekonomové očekávali další pokles spotřebitelských cen, ale americké ministerstvo práce uvedlo, že index v květnu meziročně vzrostl o 8,6 % a dostal se téměř až k novému 40letému maximu. Tyto údaje přiměly investory porozhlédnout se po bezpečných aktivech, což vyvolalo poměrně působivý pohyb zlata.
Zlato můžete mít za pár dnů i za měsíc. Dodávky se výrazně liší
31.05.2022 Zejména prudce rostoucí inflace, válečný konflikt na Ukrajině a nejisté ekonomické vyhlídky zvýšily v letošním roce skokově poptávku českých domácností po fyzickém zlatě. U některých firem tak mohou zákazníci na zakoupené slitky čekat týdny i měsíce. Naopak u velkých zavedených prodejců jen dny.
Silná investiční poptávka po zlatě
24.05.2022 Zlato mohlo zažít turbulentní měsíce, kdy ceny klesly z 2000 dolarů. Nyní však Královská mincovna říká, že poptávka po investicích roste, zejména po ETC krytých zlatem.
Zájem o fyzické drahé kovy vzrostl až o 100 procent
17.05.2022 Poptávka po fyzických drahých kovech se v březnu a dubnu zvýšila meziročně o 50 až 100 procent. To se projevilo na růstu tržeb největšího tuzemského obchodníka Golden Gate CZ za první čtyři měsíce o 43 procent na 2,38 miliardy korun.
Fundamentální pohled na ZLATO🏆
09.05.2022 Zlato za sebou nemá jednoduché časy. Vypuknutí války na Ukrajině vyvolalo cenový skok, ale ten měl zatím jen krátkodobý charakter. Cena vzrostla nad 2000 dolarů za unci a obchodovala se poblíž rekordních maxim. Býci však tyto zisky nedokázali udržet a cena klesla na nejnižší úrovně od poloviny února – z doby před začátkem ruské invaze. Rostoucí výnosy i posilující USD byly hlavními důvody poklesu. Vyšší úrokové sazby povzbuzují investory, kteří hledají bezpečí, aby hledali nástroje peněžního trhu spíše než zlato, které nepřináší úrokové zhodnocení. V této analýze se zaměříme na fundamentální pohled na zlato.
XAU/USD: Zlato zlevňuje, ale blíží se důležitým úrovním supportu
02.05.2022 Přestože je zlato oblíbeným bezpečným aktivem v situaci rostoucí inflace a geopolitické a ekonomické nejistoty, ceny zlata v současnosti klesají a pár XAU/USD se posouvá k důležitým úrovním supportu 1873,00, 1858,00, 1851,00.
3 důvody, proč zlato nyní zůstává nejlepším aktivem
29.04.2022 Tento týden zlato kleslo na 2měsíční minimum pod tlakem silnějšího amerického dolaru. Přesto si drahý kov stále zachovává vysoký růstový potenciál. Pojďme zjistit proč.
Zlato se kvůli rozhovorům mezi Ruskem a Ukrajinou obchoduje níž
30.03.2022 Trh se zlatem se dostává pod značný prodejní tlak, protože cena klesá pod 1 900 USD za unci. Analytici obchodníky varují, že drahý kov může v blízké době klesnout ještě níž.
Poptávka po zlatě jako bezpečném aktivu se vrací na pozadí obav z inflace
11.03.2022 Zlato v úterý posílilo a vrátilo se nad 2 000 USD za unci v kontextu rostoucí inflace v USA. Předtím se drahý kov ve středu propadl o 2,7 %.
Zlato je kvůli válce na Ukrajině nejsilnější od loňského června
01.03.2022 Zlato za první dva měsíce letošního roku posílilo o 4,5 procenta na 1910 dolarů za troyskou unci. Jeho cena se tak dostala nejvýš od začátku loňského června. Důvodem výrazného nárůstu byla především eskalace konfliktu mezi Ruskem a Ukrajinou. Podobně posílilo i stříbro o 5 procent na 24,5 dolarů za unci, říká analytik Golden Gate CZ Marek Brávník.
Přehled vývoje USD, NZD a AUD: Trhy jsou plné optimismu a vojenské akce na Ukrajině ignorují
01.03.2022 Konflikt na Ukrajině se na finančních trzích překvapivě neodráží. Poptávka po surovinách zůstává vysoká, ropa se obchoduje v blízkosti 100 USD za barel. Poptávka po zlatě však neroste a cena plynu v nizozemském hubu klesla na 1 100 USD/1 000 metrů krychlových. Výnosy státních dluhopisů evropských zemí jsou také pod mírným tlakem a jejich pokles nepřesahuje obvyklou volatilitu. Akciové indexy USA a evropských zemí se v pondělí rovněž uzavřely v červeném pásmu, zatímco indexy asijsko-pacifických zemí v úterý vykázaly silný růst.
Analytici: Zlato a stříbro zdražily o pět procent, ropa a plyn o desítky pct.
01.03.2022 Cena drahých kovů a komodit, jako jsou ropa, zemní plyn či pšenice a kukuřice, letos výrazně roste. V únoru k tomu podle analytiků oslovených ČTK výrazně přispěla eskalace konfliktu na Ukrajině, kam vtrhla ruská vojska. Zlato a stříbro zdražily o zhruba pět procent, ropa a zemní plyn o desítky procent.
Zlato kvůli válce na Ukrajině zažívá extrémní volatilitu
25.02.2022 Trh se zlatem zažil extrémní volatilitu poté, co Rusko napadlo Ukrajinu. Cena drahého kovu se vyšplhala na nejvyšší hodnotu od září 2020, než se vrátila zpět.
Aktuální situace na trzích v důsledku geopolitického otřesu na východě Ukrajiny
22.02.2022 Napětí na východě Ukrajiny roste a spolu s tím roste nervozita na burzovních trzích. Nejvíce se to projevuje především na ruských akciových trzích, což si brzy ukážeme. Má to ale zásadní vliv i na americký akciový trh? Burzovní spekulant musí na rozdíl od obyčejných novinářů chápat, že trh je ovlivňován celým souborem faktorů. Mezi ty faktory jistě patří i geopolitické události, ale nesmíte zapomínat na inflaci, inflační očekávání, měnovou politiku, atd. Samozřejmě geopolitické události mívají vliv i na vyjmenované faktory. Proto je třeba si uvědomovat potřebné souvislosti.
Geopolitická rizika doléhají na pár EUR/USD
16.02.2022 Trhy jsou stále volatilní. Po úterním výprodeji vyvolaném geopolitickými faktory se sentiment výrazně zlepšil a ochota riskovat vzrostla. Bylo oznámeno, že Moskva a Washington budou usilovat o diplomatické řešení konfliktu.
Royal Mint zaznamenává rekordní poptávku po zlatě
15.02.2022 Royal Mint v tiskové zprávě z minulého týdne uvedla, že poptávka po zlatých produktech na mezinárodní úrovni prudce vzrostla, v čele přitom stojí američtí investoři.
Zlato je bezpečným aktivem pro všechna portfolia
15.02.2022 John Reade, hlavní tržní stratég Světové rady pro zlato, uvedl, že poptávka po zlatě jako bezpečném přístavu je pozitivní, ale ceny by mohly prudce zkorigovat, kdyby se geopolitický konflikt okamžitě vyřešil. A místo pohledu na krátkodobou volatilitu cen studie Světové rady pro zlato ukazuje, že zlato hraje v diverzifikaci každého typu portfolia důležitou roli.
Tři bankovní giganti předpovídají cenu zlata pro rok 2022
09.02.2022 Obavy z inflace v posledních dnech zvyšují ceny zlata. Jak dlouho to však vydrží? Bude drahý kov v budoucnu schopen odolat rostoucím úrokovým sazbám?
Cena zlata na konci ledna klesla o tři procenta na 1800 dolarů
01.02.2022 Zlatu se během posledního roku nedařilo dohnat pokles způsobený výkyvem v předchozím koronavirovém roce. Jeho cena se nicméně postupně zvyšuje a na konci ledna už byla na úrovni 1797 dolarů za unci, tedy jen o 3,4 procenta pod hodnotou před rokem. V prosinci byl meziroční pokles ještě sedmiprocentní. O poznání hůře je na tom stříbro s meziročním poklesem o téměř 23 procent na 22,47 dolarů za unci.
Zlato je pojistkou proti jestřábímu pochybení Fedu
31.01.2022 Býci na zlatě jsou opět v pasti, protože Fed ve středu zaujal jestřábí postavení a připravuje se na březnové zvýšení sazeb a snížení své rozvahy do konce roku.
Co mohou investoři letos očekávat od zlata a stříbra
17.01.2022 Rok 2021 byl pro obchodníky drahých kovů zklamáním. Ale pro jednotlivce, kteří kumulují zlato a stříbro jako pojistku před inflací pravidelnými nákupy, byl příznivý.
Téma "omikron" je pro zlato silnou trumfovou kartou
22.12.2021 Cena drahého kovu navzdory zhoršující se epidemiologické situaci opět klesla. Investoři dali přednost riziku před defenzivním aktivem: americký akciový trh včera prudce vzrostl.
Poptávka po zlatě před Vánoci roste. Golden Gate CZ zvýšila tržby na půl miliardy Kč
20.12.2021 Zájem o nákup zlatých slitků a mincí letos výrazně roste. Největší obchodník Golden Gate CZ zvýšil proti minulému roku tržby o 28 procent, jen za listopad to pak bylo 485 milionů korun. Vývoj prodejů v prosinci pak odpovídá listopadovým tržbám.
Poptávka po zlatě roste, protože Evropa čelí vánočním lockdownům
20.12.2021 Ceny zlata zakončily minulý týden v kladném teritoriu, k čemuž přispělo rychlé šíření kmene omikron. Mnoho evropských zemí zavádí před zimními svátky v celé Evropě přísné lockdowny, zatímco obchodníci odhadují možný dopad omikronu na globální ekonomiku.
Vyhlídky zlata na Q1 2022
14.12.2021 Zlato, stříbro a platina byly v roce 2021 zklamáním. Na konci loňského roku se předpokládalo, že tyto drahé kovy budou vykazovat pokračující růst, ale tyto prognózy se nikdy nenaplnily. V důsledku toho zlato ztratilo 5,5 %, stříbro kleslo o 15 % a platina se do konce letošního roku propadla o 12 %. V tomto článku se podíváme na vyhlídky trhu drahých kovů pro první čtvrtletí roku 2022 a nastíníme nejpravděpodobnější směry trendů.
Rusové letos nakoupili rekordní množství drahého kovu
13.12.2021 Ruský web Sputnik News uvádí, že Rusko nakoupili nejvíce zlata od roku 2014, za prvních 9 měsíců. Nakoupili zlaté slitky a mince o váze čtyř tun, to je o 8% více než minulý rok.
Zlato konečně začalo stoupat
06.12.2021 Jestřábí plány Fedu dál vyvíjejí tlak na zlato. Kov přesto nachází sílu jít kupředu. Po pátečním růstu je v zelených číslech i dnes ráno.
10 důvodů, proč vlastnit zlato
11.10.2021 Zlato je jedním z nejstarších aktiv vůbec. Ve starověku se používalo jako platidlo, dnes je zlato investičním nástrojem, vždy však bylo uchovatelem hodnoty. V dnešní době nadměrného tištění peněz je zpochybněna důvěryhodnost fiat měn a státních dluhopisů. Ty dříve investorům poskytovaly větší jistotu a hodnotu.
Zlato dnes zdražilo, za měsíc cena stoupla o 5 procent
12.05.2021 Cena zlata dnes vystoupala na 1833 dolarů (cca 38.520 Kč) za troyskou unci. Za poslední měsíc vzrostla o pět procent, meziročně o více než 100 dolarů (cca 2100 Kč), řekl dnes ČTK na základě dat agentury Bloomberg předseda představenstva českého lídra trhu s investičními kovy Golden Gate CZ Libor Brůna. Mezi hlavní důvody růstu podle něj patří klesající hodnota peněz, rostoucí dolar a stimulace ekonomik ze strany centrálních bank.
Cena zlata se posunula k psychologicky důležité hodnotě 1800 dolarů
11.05.2021 Cena zlata za poslední měsíc vzrostla o 4,5 %. Na konci dubna se přiblížila k hranici 1800 USD za trojskou unci, dnes ji dokonce i pokořila a je nejvyšší od začátku roku. Co bude ovlivňovat její další růst?
Poptávka po mincích a zlatých cihličkách roste již třetí čtvrtletí po sobě
06.05.2021 V prvním čtvrtletí roku 2021 dosáhla poptávka po zlatě celkového objemu 815,7 tun a celkový objem se tedy snížil meziročně o 23 %, uvádí Světová rada pro zlato (World Gold Council) ve svém reportu za první čtvrtletí tohoto roku. Došlo k posílení investiční poptávky po mincích a slitcích, ale k odlivu ETF fondů zajištěných zlatem. Nákup šperků se pomalu zotavuje spolu s oživováním ekonomik po lockdownech, i když se stále pohybuje na nízkých číslech. Zlaté rezervy centrálních bank vzrostly v tomto období o 95,5 tun. Celková nabídka zlata v prvním čtvrtletí meziročně poklesla o 4 %, převáženě kvůli menšímu objemu recyklace.
Zlato a dolar jdou proti sobě
26.04.2021 Strach z inflace nabírá poslední dobou na obrátkách a americký dolar proti hlavním měnám ztrácí. Komodity od průmyslových, přes ty zemědělské až ke vzácným kovům si připisují desítky procent. To by standardně byla živá voda pro zlatou rally. Jak je tedy možné, že žlutý kov od léta minulého roku ztratil ze svých maxim 14 %?
Je kryptoměna nové zlato? Odborníci nesouhlasí!
23.03.2021 V loňském roce prudce vzrostly ceny kryptoměn, což přilákalo pozornost investorů. Někteří srovnávají investice do kryptoměn s investicí do zlata. Oba jsou to vzácné zdroje se silnou poptávkou, ale dál už se obě investice výrazně rozcházejí.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
24.02.2021 1) Asijské burzy dnes klesaly v důsledku vyjádření šéfa americké centrální banky (Fed) Jeroma Powella. Před americkým Kongresem uvedl, že "zaměstnanost a inflace jsou ve Spojených státech velmi vzdálené svým cílům". Negativní sentiment investorů posílilo také zpomalení růstu platů v Austrálii.
Světová poptávka po zlatě loni klesla o 14 procent na 3760 tun
24.02.2021 Celosvětová poptávka po zlatě loni klesla o 14 procent na 3759,6 tuny. Bylo to poprvé od roku 2009, kdy klesla pod 4000 tun. Důvodem byla omezení v souvislosti s epidemií covid-19. Vyplývá to z údajů Světové rady pro zlato. Ve čtvrtém čtvrtletí zájem o zlato meziročně klesl o 28 procent na 783,4 tuny, což z něj činí nejslabší čtvrtletí od doby světové finanční krize ve druhém čtvrtletí 2008.
Buducnost stříbra? Hlavním tahounem jeho ceny budou solární panely, 5G sítě a elektromobily
26.01.2021 Stříbro, je jedním ze vzácných kovů, které má široké využití. Jeho hodnotu oceňují ve šperkařství, medicíně, ale také díky svým jedinečným vlastnostem nachází uplatnění v mnoha průmyslových odvětvích. Jeho budoucnost je díky novým technologiím na vzestupu. Solární panely, 5G sítě a elektromobily se bez něho neobejdou. Také mezi investory má tato komodita své jisté místo jako dlouhodobá investice, která si uchovává svoji hodnotu a jeho obliba stále roste. Jeho atraktivnosti jistě napomáhá i jeho dostupná cena a vysoká likvidita.
Zlato, jedno z nejvýkonnějších aktiv roku 2020, co mu přinese rok 2021
15.01.2021 Cena zlata v roce 2020 byla určena především vysokou mírou rizika, nízkými úrokovými sazbami a pozitivní cenovou dynamikou. Na rok 2021 se předpovídá další stabilní růst investic do této komodity a očekává se, že se bude zvyšovat také spotřeba zlata díky hospodářskému oživení.
Co jsou to komodity?
30.11.2020 Komodity a obchodování těchto surovin má na světě velkou historii a datuje se dávno před našim letopočtem. Kdysi byl důvod obchodování s rýží nebo obilím prostý – uspokojit základní lidské potřeby. Časem však, jako každé jiné obchodování přilákalo další osoby, s vidinou na tom zbohatnout a vydělat. Obchod s komoditami prošel dalekou cestu - od barterového obchodu přes platbu drahými kovy a penězi až po dnešní trhy, kde se spekuluje na poklesu nebo nárůstu cen těchto surovin.
Zlato a Bidenův stimul
26.11.2020 Chuť po riziku už několik měsíců sráží cenu zlata. Investoři prodávají tento bezpečný přístav a peníze vkládají do stále ještě rostoucích amerických akcií. Vyhlídky na rychlou a účinnou vakcínu spolu s pravděpodobným dalším mohutným stimulem z pera nastupující americké vlády tento sentiment na trhu dále podtrhují. Je ale tento klesající trend na zlatu tak jednoduchý? Pojďme se podívat i na další faktory, které budou ovlivňovat cenu zlata.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
12.11.2020 1) Obchodování na burzách v Asii a Tichomoří dnes skončilo převážně v minusu. Proti proudu šlo z hlavních trhů jen Japonsko. Technologické tituly se odrazily po středečním propadu.
Lidé kupují méně zlatých šperků, ale více zlatých mincí a slitků
12.11.2020 Celosvětová poptávka po zlatě ve třetím čtvrtletí letošního roku značně poklesla, ve srovnání s loňským rokem zaznamenala meziroční snížení o 19 %. Vyplývá to z poslední zveřejněné zprávy Světové rady pro zlato (World Gold Council). Jedná se o nejnižší poptávka od roku 2009! Spotřebitelé a investoři přizpůsobují své chování současné situaci spojené s globální pandemií, klesají nákupy zlatých šperků, roste ale investiční zájem a také centrální banky mění své chování a zlato začaly prodávat.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
31.07.2020 1) Pozice dolaru jako světové rezervní měny začíná být v ohrožení, domnívá se banka Goldman Sachs Group. Americká měna čelí několika rizikům, jako jsou zvyšující se politická nejistota a znepokojení, které obklopuje další nárůst případů nového koronaviru v zemi. Dalším rizikem může být “inflační zatížení”, respektive posun k němu na straně americké centrální banky (Fed).
Prodej zlata v Česku během pandemie stoupl o stovky procent
09.06.2020 Prodej zlata v Česku během pandemie stoupl o stovky procent. Extrémní poptávka po fyzickém zlatě a stříbře způsobila dočasný nedostatek zlata na trzích a stále trvající nedostatek stříbra, uvedli dnes hlavní tuzemští prodejci zlata pro ČTK. Přesná čísla neuvedli. V současné době se cena zlata na světových trzích pohybuje kolem 1720 dolarů za troyskou unci (v přepočtu 40.454 Kč), přičemž v polovině května ceny atakovaly sedmiletá maxima na úrovni 1765 USD za unci. Historické maximum zlata ze září 2011 činilo více než 1912 dolarů za troyskou unci.
Zlato ve znamení býka
17.04.2020 Zlato se rychle zotavilo z honby za hotovostí, ke které došlo v minulém měsíci, a dosáhlo sedmiletého maxima nad 1700 dolarů za unci. Navzdory potřebě konsolidovat a s ní souvisejícímu riziku další drobné korekce zůstávají naše dlouhodobé vyhlídky rozhodně býčí. Úroveň stimulů, které jsou v současnosti pumpovány do globální ekonomiky, bude v nadcházejících letech patrně podporovat příznivý vývoj cen zlata a řízení výnosové křivky bude zatím pravděpodobně tlačit reálné výnosy hlouběji do červených čísel.
Související klíčová slova:
Trh s fyzickým zlatem v Polsku | Návratnost investice | Technická analýza akcií DRDGold Limited | FNV | Dlouhé pozice | Výnosy dluhopisů | Outsider | Nákupy zlata centrálními bankami | Války | Vývoj | Analýza akcií Franco-Nevada | Jakub Seidler | Češi | TD Securities | Franco-Nevada | InstaForex | DPH | EUR | Golden Gate Pavel Ryba | Bundesbank | Marcin Grzesiak | Hlavní úrokové sazby | Podnikatel | SoFi Technologies | Obchodní deficit | Vývoj ceny zlata | Akcie firmy | Očekávání | Pokračování růstu | Korelace | Finanční injekce | Jüan | Zásoby zlata | Cena žlutého kovu | Evropské centrální banky | Franco-Nevada Corporation | Uchování kapitálu | Alternativní investice | Pro investory | Ruské invaze na Ukrajinu | Trh práce | Dluhová krize | Investice | Britská centrální banka | DXY | Potenciál | Nízké sazby | Support | Vývoj ceny zlata v USD za unci | Danske Bank | Index DXY | Cyklus zvyšování sazeb | Úspěšnost strategie | Invaze na Ukrajinu | Prognózy | NYSE | Rekord | Bitcoiny | Oživení ekonomiky | Návrh zákona | FTSE MIB | Zlato a bitcoin | Obchodní seance | Český statistický úřad | Impuls | EUR/USD | Spotřebitelé | Morgan Stanley | Geopolitické napětí | Saxo Bank | Chování | Recese v eurozóně | Předseda představenstva | Price Action | Chování trhu | Analýza akcií Franco-Nevada Corporation | Přístup k finančním prostředkům | Desetileté výnosy | Cena pšenice | Rostoucí výnosy | Lagardeová | Výnos | Velcí investoři | Exchange | Goldman Sachs | Obchodování na burzách | TNOTE | Vývoj na trzích | 100 miliard dolarů | IHNED | Index DOW | Státní dluh | Světová rada pro zlato (WGC) | Dedolarizace | Směřování měnové politiky | Graf zlata | INR | Americký akciový trh | Akcie Wheaton Precious Metals | Sentiment na trhu | JPY | Investing | Nejvýraznější růst | Brent | Wheaton Precious Metals Corp. (NYSE: WPM) | Vývoj cen zlata | Stimul | Peníze | Martin Stránský | Největší kryptoměnová burza | Roman Pilíšek | Strach | Pandemie COVID-19 | Russell 2000 | Ukazatel | Zpráva CFTC | Obavy z inflace | Prognóza | FTSE 100 | Služby | DRDGold | Měnová politika Fedu | Měny | Americký Fed | Týdenní shrnutí | Investiční strategie | Palladium | Bezpečný přístav | Burza | Kamala Harrisová | Dlouhodobý trend | Vývoj ceny ropy | Pozornost investorů | Burzy | Komoditní trh | Americký prezident Joe Biden | Proražení | Export | Hyperinflace | Southwest Airlines | EUR/CZK | Vládní opatření | AI | Ekonom společnosti | Plošná karanténa | Kolísání měn | Měnový fond | Hongkong | Rovnováhy | ProCent | Akcie Tesla | Zvýšení sazeb | Oživení v automobilovém průmyslu | Johan Sverdrup | Dovozní cla | Ceny kryptoměn | Banka JPMorgan | Investoři | Poptávka centrálních bank | Americké ekonomiky | Nejistoty | MiFID II | Průmyslový Dow Jones | Akciový index MOEX | Negativní sentiment | Příjmy a výdaje amerických domácností | Kapitál | Další růst | Akcie letecké společnosti | Polská mincovna | Supportní pásmo | Posílení | Dluhopisové výnosy | USD | Cenový skok | Wheaton Precious Metals | Nabídka zlata | Boeing | Zlato.cz | Finanční instituce | Asijské burzy | Vývoj ceny ropy Brent | Jak investovat do komodit | Plány | Banka Goldman Sachs | WSJ | Zisk | Průmyslová výroba v Německu | Část zisků | Joe Manchin | Futures na zlato | Makroekonomická analýza | Cestování | Německý DAX | Přetrvávající vysoká inflace | NYSE: WPM | Akcie a dluhopisy | Analýzy | Vývoj ceny pšenice | JPMorgan Chase & Co | Garance | CZK | Kolaps těžby | WIG20 | Zvýšení úrokové sazby | Tezos | Investovat | World Gold Council | Světová poptávka po zlatě | Demokraté | Ruský prezident | S&P | Pokles spotřebitelských cen | Vývoz do Turecka | Dovoz | Unie | Poptávka po stříbře | Technologické tituly | Trpělivost | Meta | Deflace | Zemědělské komodity | Zahraniční investoři | Ruský rubl | Komoditní | TIM | Investiční banka | Nízké úrokové sazby | Turecká lira | Praha | MOEX | Největší společnosti spojené s těžbou zlata | Ekonomický kalendář | Recyklace | Prezident | Vybírání zisků | Investing.com | Vzdělání | ZEW | Tiff Macklem | Výsledky | Statistický úřad Eurostat | Globální ekonomiky | DailyFX | B/E | Inflační tlaky | Průzkum | Minulá výkonnost | Portfolio | Zadlužování | Bank of America | Komodita | Nejdůležitější události | Ochota riskovat | Cenový růst | Hodnota akcií DRDGold | Eurostat | Akciový index S&P 500 | Marek Brávník | Energie | Fiskální rok | Růst inflace | S/R hladiny | Ruská vojska | Pesimismus | Objem | Oživení v Číně | Fintech společnost | Tržní kapitalizace | Investice do kryptoměn | Americké centrální banky | Národní měny | Britský FTSE 100 | Státní investiční fond | Regulátor | Zlato na NYSE | S&P Global | Firmy | RMB | Dlouhodobý výhled | Australský dolar | Bydlení | Ole Hansen | Pfizer | Posílení amerického dolaru | Studie | Nástroj | Úřad INSEE | Zpráva | Válka | Polsko | Kolaps | Prémie | Index RTS | Masivní nákupy | Kupci zlata | Měna | Rok 2024 | Technologický index Nasdaq Composite | Hrubý domácí produkt (HDP) | Ceny ropy | Nasdaq | Současná situace | Obchodování komodit | Deficit | Lukáš Kovanda | Zasedání Fedu | Geopolitická situace | Breakout strategie | Ukrajina | Bloomberg | Jednání FOMC | GBP | Nabídka | Bezpečné útočiště | Open interest | Centrální banky | Oslabení amerického dolaru | Index výrobních cen | Admiral Markets | Britská Kolumbie | Trump | Cena akcií společnosti | Makroekonomický vývoj | Prezidentka ECB | Zprávy | Index Dow Jones Industrial Average | Hlavní indexy | Silnější dolar | Obavy z recese | Zlaté mince | Hodnota akcií DRDGold Limited (NYSE: DRD) | Pokračující medvědí trend | Dolary | Federální rezervní systém | Wheaton Precious Metals Corp. | Averze k riziku | Ministerstvo práce | Velmi nízká volatilita | Treasuries | Investiční zlato | Britský statistický úřad | Donald Trump | Digitální měny | Instituce | Bank of Japan | Mexiko | Podnikatelská důvěra | Apple | Silný růst | Ropa Brent | Evropský statistický úřad Eurostat | Vývoj ceny zlata v USD | Americké akcie | Vyhlídky | Lukáš Jankovský | Průraz | BBC | CZ | Goldenmark | Rutina | Prodeje dluhopisů | Rekordní ceny | Joachim Nagel | Pandemie nemoci COVID-19 | Trh | Komise | Bilion | Cena zlata dnes | Korekce | Upozornění | Výrazný pokles | Spekulant | Propad | Ruské úřady | Prodej zlata v Česku | Posílení dolaru | Indická rupie (INR) | Období nejistoty | Turecko | Anthony Fauci | LBMA | Obchodní systém | Politická rizika | Globální dodavatelské řetězce | Exxon Mobil | Tým InstaForex | Soukromé firmy | Pandemie koronaviru | Vítězství Trumpa | Koronavirová pandemie | Zájem o stříbro | Příležitosti | Vládní dluhopisy | Produkce zlata | Správci aktiv | Hrubý domácí produkt | Důvěra | Pravděpodobnost | Futures | Index Nasdaq | FSB | Unce zlata | Data z USA | Devalvace | Pojišťovny | CFTC | Graf | FIAT | Rosenberg Research | Ekonomové | Akciový index | Centrální banka | Hráči na trhu | Životní prostředí | Přehled | Plyn | Mutace viru | Pár EUR/USD | Eurodolar | Čistý zisk | Výnosové křivky | Ideální čas | Kovy | Zpomalení ekonomiky | Fed | Americká centrální banka | Růst zlata | Cykly | Růst spotřebitelských cen | Společnost DRDGold | Pin Bar | Spoluzakladatel | Turecká centrální banka | Spotřebitelské ceny v Číně | Geopolitická krize | Nízká volatilita | ČNB Aleš Michl | CME futures | Cena drahých kovů | Uklidnění trhů | Reuters | Platforms | Chevron | Kakao | Markets | Vysoká cena | Investice do slitků a mincí | Obchody | Rekordní maximum | Libra šterlinků | NYSE: FNV | Time-Frame | Pozornost | Firma | EURUSD | Tištění peněz | Traders | S&P 500 | Strategie Ondřeje Hartmana | Zakladatel | Rekordní růst | Metals Focus | Aktivity v Číně | Krátká pozice | Zvýšení úrokových sazeb | Obchodování | Wall Street Journal (WSJ) | Zemní plyn | Předseda | Libra | Koronavirová krize | Americký dolar | Dluh USA | CFD | Snížení sazeb | Open | Růst ceny zlata | Harrisová | Poptávka po zlatu | Kryptoměna | Pavel Ryba | Aleš Michl | Majitel | Aktuální cena | Golden Gate CZ Marek Brávník | Zlaté slitky | Míra | Ministři financí | Úroky | Refinitiv | HDP v USA | MT4 | Státní svátek | Očekávání analytiků | Investiční banky | Makroekonomické údaje | Burzovně obchodované fondy (ETF) | Budoucí vývoj | Silný trh | Káva | Izrael | Ceny akcií | Oblast rezistence | E-shopy | Japonsko | S&P500 | Klesající trend | Čínská ekonomika | ECB | Ceny | Prudký pokles | Technologie | CHF | ČNB | Evropská unie | Pokles | Proroctví | Akciový index Nasdaq | Množství peněz | Focus | Tržní ceny | Hedge | LIBOR | Pokles výnosů dluhopisů | Americká ekonomika | Nové rekordy | Stellar | Podpora | Nejistota | Obchodník | Roční výnos | Southwest | Portfolio manažer | Doporučení | Nárůst EPS | COVID-19 | Zboží dlouhodobé spotřeby | Algorand | Finanční krize | Pokles ceny | Společnost XTB | Index cen | Daně | Portfólia | OECD | Fundamentální pohled | SaxoStrats | Napětí na Ukrajině | Prezident Vladimir Putin | Růst zisků | Zisky | Drahý kov | Sell | Globální ekonomika | NATGAS | Nvidia | Stříbrné mince | Odhad letošního růstu | Růst výnosů | Cena zlata | Jan Rožek | Tim Cook | Společnost Meta Platforms | Trinity Bank | Vice | Breakout | CARA | Analýza akcií DRDGold | Růst cen | Federální rezervní banka | RSI | Celosvětová poptávka | Exxon | Výdaje | Financování | ČSÚ | Plány Fedu | Finance | JDE | Makroekonomické ukazatele | Zasedání americké centrální banky | Hotovost | Trh s platinou | Akcie Wheaton Precious Metals Corp. (NYSE: WPM) | Pokles ekonomiky | Investice do bitcoinu | Patterny | Globální poptávka | Společnosti | Wells Fargo | Prezident Joe Biden | Vyšší ceny | Opatření proti šíření koronaviru | EPS společností | Kov | Američtí investoři | DNO | Cena | CME | Hospodářský růst | BAT | Rezervy zlata | Prodávající | WTI | FinTech | ETF fondy | Světová banka | Miliardy korun | RBNZ | Index MOEX | Reserve Bank of Australia | Evropské indexy | Šíření nového koronaviru | Americký miliardář | Domácnosti | FTSE | Zlataky.cz | Inflace | Tržby | Drobní investoři | Značné riziko | Domácí měna | Situace | GMT | Zlato a stříbro | Cena akcií společnosti Franco-Nevada | Světově největší | Trh kryptoměn | Zkušenosti | Jaderné války | Nálada na trzích | Lira | INSEE | Statistiky | Peněžní zásoba | FXstreet | Diverzifikovat | Spolkový statistický úřad | Pokles prodeje | Aukce | RUB | Kurz | Market | Evropská centrální banka | Pandemie covidu | ISM | 256/2004 | Ropa a Plyn | Pokles výnosů | Grafy | Lockdowny | Ceny pšenice | Pandemie nemoci | Býčí vyhlídky | Aktivum | Ruská invaze na Ukrajinu | Propad akcií | Boční trend | Žlutý kov | Prudký růst cen | Prezidentské volby v USA | Rozdíly v názorech | Investujte | Technická analýza akcií DRDGold | Měď | Úspory | Analýza akcií Franco-Nevady | Analytik | AUD | Binance | Investiční poptávka | Spoření do zlata | Vysoká poptávka | Analytici | Elektromobily | Právo | Negativní sentiment investorů | Dluhy | Vysoká inflace | Hospodářství | Francouzský statistický úřad | Cena palladia | Papírové zlato | Světové války | Burzovně obchodované fondy | Snižování úrokových sazeb | Epidemiologické situace | Rzeczpospolita | Nižší ceny | Vancouver | Ekonomická krize | Volatilita akciových trhů | Portfolia | Převis | Poptávka | Expert | Koronavirové krize | Vývoz | Světové finanční krize | Gate | Purple Trading Štěpán Hájek | Recese | Hospodářský pokles | Nárůst výnosů | Švýcarský frank | Čisté krátké pozice | Chuť riskovat | Spekulativní investice | Nálada spotřebitelů | Index Dow Jones | Britská ekonomika | Výhled na rok | Největší propad | Počet nových žádostí o podporu | Klouzavý průměr | Příjmy a výdaje | Analýza akcií DRDGold Limited | Frank | Ministři | Mutace koronaviru | Americké ministerstvo práce | Analýza Oxford Economics | Ceny kukuřice | Americká centrální banka (Fed) | Washington | Dávky v nezaměstnanosti | Pšenice | Politická nejistota | Býčí trh | Meziroční míra inflace | Rizika | Ekonomická data z USA | Kiwi | Hodnota akcií | Silná poptávka | Rostoucí inflace | Guvernér ČNB Aleš Michl | Saxo | Technologický sektor | Rozhodnutí Federálního rezervního systému | Pokles dovozů | Globální trhy | Konflikt na Ukrajině | Finanční prostředky | Inflace v Turecku | Mince | Ceny plynu | ROCE | Benzín | Rostoucí ceny | Trend | Obchodovat | Střadatelé | Dow Jones Industrial | Poptávka po zlatě dle odvětví | Japonský jen (JPY) | Míra inflace | Fyzické zlato | RTS | Poptávka po mincích | Manufacturing | MMF | Velké riziko | Zlaťáky | Nařízení | Krishan Gopaul | Pokles cen zlata | Nabídka a poptávka | Farmaceutické společnosti | Indexy | Citi | Zvyšování sazeb | Odborníci | Vývoj inflace | Nejnovější zprávy | Zpřísnění měnové politiky | Obchody pro EUR/USD | Japonská měna | Mezinárodní měnový fond | Gold | Nakupovat zlato | Peking | Průmysl | Hrubý domácí produkt Německa | Podnikání | Tempo růstu | Francouzská ekonomika | Scotiabank | NBP | Divergence | ETF | Akcie klesají | Pojistka proti inflaci | Akciové trhy | České dluhopisy | Úrokové sazby | Mincovny | Ceny drahých kovů | Obavy z omikronu | Snižování úroků v USA | Situace na trhu | Reporty | ANZ | Rally | DAX | Co bude | Aktiva | Pokles inflace | Použití finanční páky | Rosenberg | Prodejní tlak | Fiskální stimuly | Investiční kapitál | Investiční poptávka po mincích | Evropští investoři | Drahé kovy | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Indikátor | Vrcholy | Royal Mint | Pokles cen | Růst ceny | Čínská centrální banka | Monetizace | Daňové zatížení | Prodej zlata | Vysoké inflace | Ekonomické vyhlídky | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Obavy z koronaviru | Zdravotnictví | Euro | Riziko ztráty | Sentix | Německý statistický úřad | Podílové listy | Trinity | Stratég | FOREX | Majetek | Načasování | Řetězce | Sentiment | Forexu | Maďarská centrální banka | Výbor pro finanční stabilitu (FSB) | Ekonomika | Organizace spojených národů | Politika | Letecké společnosti | Čínský jüan | Kapitalizace | Komoditní stratég | Míra nezaměstnanosti | Reálné výnosy | Profit-Target | Komunikace | Německá ekonomika | Burza Binance | Breakout strategie Ondřeje Hartmana | Strach z inflace | Poplatky | Velká Británie | Zelené energie | Výnosy amerických dluhopisů | Ekonom | Optimismus | Objemy obchodů | Napětí kolem Ukrajiny | Optimismus investorů | Trader | Geopolitická rizika | Indie | Nákupy | Obchodování se zlatem | Očekávání trhu | Měnové politiky | Vnímání | Oregon | Akciové indexy | Oxford Economics | Historická maxima | Ekonomická data | EMA | Karanténa | Invaze | Commerzbank | Zhodnocení | Dolar | Monetizace zlata | Ceny zlata | Výhled | Eskalace napětí | Prodejní cena | FOMC | Růst akcií | Technologický Nasdaq | Kukuřice | Americký akciový index | Federální rezervní banky | Akcie v Hongkongu | Komerční banky | Americké ministerstvo | Americký trh práce | Přísná opatření | Ethereum | Vysoká likvidita | Zpomalení hospodářského růstu | Fiat měny | Server CNBC | Propouštění | Bankovní krize | FRED | Politika Fedu | Technologický index Nasdaq | Medvědi | Finanční trhy | Statistický úřad | Zlaté rezervy | Data o inflaci | Fondy | Výnosy státních dluhopisů | Komoditní trhy | Situace v Číně | Austrálie | Stagflace | Schodek | Financial Times | USD za barel | Kryptoměnová burza Binance | Bollingerova pásma | Obavy investorů | Rekordní propad | Nevada | Obchodní bilance | Americká internetová společnost | EU | Největší zlaté rezervy | Problémy | Zpomalení růstu | Situace na trzích | Norský státní investiční fond | G20 | Pokles poptávky | Akcie Wheaton Precious Metals Corp. | Prezidentské volby | Základní úrokové sazby | Dolarový index | Vývoj ceny stříbra | Nové kryptoměny | Objem investic | Ruská agrese | Ekonomická rizika | Plánované obchody | Dopad na akcie | Ropa | Rezervy | Prostředí vysokých úrokových sazeb | Finanční výkonnost | Rozvoj | Cenová bublina | Trh se zlatem | Plánované obchody pro EUR/USD | Analytik Wood and Company | Capital Economics | Dlouhá pozice | Nárůst EPS společností | Transakce | Švýcarské banky | Indická rupie | Stratég Saxo Bank | M2 | Snížení úrokových sazeb | Růst cen potravin | Sezónnost | Hry | Zaměstnanost | Irsko | MIB | Výprodeje | Sankce proti Rusku | Výzkumné společnosti | Meziroční růst spotřebitelských cen | Politické riziko | The Wall Street Journal | Údaje o HDP | Uzbekistán | Uvolnění měnové politiky | Pozice dolaru | Zvyšování úrokových sazeb | RBA | Spotřebitelská poptávka | Nejnovější zpráva | 3М | Nový trend | Obchod | Úroveň rezistence | Rozhodnutí centrální banky | Výnosy desetiletých dluhopisů | Oslabení | Burzovní cena | Technická analýza akcií | Ruský prezident Vladimir Putin | ABN Amro | Pravděpodobnost recese | Globální finanční krize | Rusko | Vysoké riziko | Žádosti o podporu | Purple Trading | Miliardy USD | Poradce | České státní dluhopisy | Obchodní den | Vývoj zlatých rezerv | Spojené státy | Signál | Zdražování | S/R zóny | Afrika | Ekonomické krize | Ředitelka | Likvidita trhu | EPS | Cena stříbra | Hodnota zlata | Kupní síla | Trhy | Sankce | Ropy | Rozdílové smlouvy | Úspěšné obchodování | Singapur | Devizové rezervy | Forex trader | Záchranný balíček | Společnost | Rezervní měny | Geopolitická nejistota | List The Wall Street Journal | Obchodované fondy | Ceny ropy Brent | Thomas Barkin | Retailoví investoři | Kmen omikron | SEC | Cena akcií | Upozornění na rizika | CAC40 | Riziková aktiva | ECB Christine Lagardeová | Technologický index | Volatilita | Situace v USA | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Příliv investic | D1 | Nálada | Tisková konference | Eura | Vysoké ceny | Organizace | Odpovědnost | Růst | Goldenmark Group | Index Dow Jones Industrial | Výhled pro zlato | Příjmy | JPMorgan | Finanční situace | Výroba v Německu | Lucembursko | Investujte zodpovědně | Zajištění | Obchodování na trhu | Výnosy amerických státních dluhopisů | Síla měn | Snížení inflace | Pandemie | Tradeři | Tým Admiral Markets | Index | Wall Street Journal | Golden Gate CZ | Lockdown | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Kryptoměnová burza | Bohatství | Meziroční růst | Průmyslová produkce | Internetová společnost | Mimoburzovní | Trh s fyzickým zlatem | Toronto | Greenlight Capital | Volby | CAR | Historie | Jak investovat | Burzovní trhy | Společnosti spojené s těžbou zlata | Marta Bassaniová-Prusiková | Investování do komodit | Cíle | Britský FTSE | Bezpečnost | 3 akcie na zlato | Nákupy centrálních bank | Americký státní dluh | Zvýšení dluhového limitu | Trumpova cla | Aktuální situace | Nákup zlata | Reálné výnosy dluhopisů | Výkyvy | Volatilní | Obchodní nastavení | Banky | Komise v přenesené pravomoci | Český statistický úřad (ČSÚ) | Bublina na trhu s nemovitostmi | Ondřej Hartman | TradingEconomics | Vnější prostředí | Přerušení výroby | Eskalace konfliktu na Ukrajině | Dow Jones | Hodnota akcií DRDGold Limited | LBMA Gold | Kupci | Meta Platforms | ANZ Bank | Benchmark | Cena zemního plynu | Šance | Británie | Úrokové zhodnocení | Migrační krize | Důvěryhodnost Fedu | Oslabení dolaru | Podnikání na kapitálovém trhu | Data z World Gold Council (WGC) | Covid | Cena akcií společnosti Franco-Nevada Corporation (NYSE: FNV) | Návratnost | Zbyněk Stanjura | Odvětví | Rozpočtový deficit | Cena akcií společnosti Franco-Nevada Corporation | Goldsaver | Edward Moya | Analytický tým FXstreet.cz | Prodej zlatých slitků | Společnost DRDGold Limited | Maďarsko | Řízení rizik | Světová ekonomická krize | SoFi | Poradenství | NZD/USD | London Bullion Market Association | Invesco Physical Gold ETC | Volby v USA | Velké volatility | Cílová cena | Čisté nákupy zlata | Sentiment investorů | Výkonnost dluhopisů | Banka | Kamala | Vakcinace | Technická analýza | Na burze | Agentura Reuters | Akcie | Christine Lagardeová | Konflikt na Blízkém východě | Ekonomické aktivity | Ekonomika Evropské unie | Inflace v USA | Půl milionu | Analytička | ČSOB | Zisk na akcii | Snižování úroků | Nárůst poptávky | Úrok | Ekonomiky | DRD | Měnová politika | Pokles zlata | Zasedání FOMC | Evropa | Nasdaq Composite | Tesla | Úrokové výnosy | Americké prezidentské volby | Rekordní maxima | Moskva | Stabilita | Negativní dopad | Vklady | Americký prezident | Oanda | Akcie SoFi Technologies | Zlaté a stříbrné mince | Prohlášení | Hromadění zlata | Vyšší úrokové sazby | Zpřísňování měnové politiky | Celosvětový hrubý domácí produkt | Bank of Canada | Miliardář | Marketingová komunikace | Ray Dalio | TRY | Předpověď | Technická analýza akcií Wheaton Precious Metals Corp. | Velcí hráči | Commitment of Traders | WGC | Vzestupný trend | 5G | Krize | Asociace | Management | Nio | XAU/USD | Pandemie COVID | Analýza akcií Wheaton Precious Metals Corp. | Panika | Světová rada pro zlato | Ceny stříbra | CNBC | Nástroje peněžního trhu | Nejvyšší cena | Ruská invaze | UBS | NATO | Americký trh | Údaje | Analytický tým | Důvěra investorů v ekonomiku eurozóny | Sójové boby | Cena zlata na burze | Eskalace konfliktu na Blízkém východě | 737 MAX | Důvěra investorů | Důvěra investorů v ekonomiku | Kupující | Konec roku | CAD | Short | Roční maximum | Zlaté ETF | Snižování sazeb | Target | Nemovitosti | Stříbro | Práce | Cukr | Spoření | NAFTA | Podniky | Americká měna | Konsolidace | Nano | Kanada | Finanční ztráty | Index spotřebitelských cen | Bublina na trhu | Skepse | Američané | Volatility | Rubl | Index Nasdaq Composite | Ztráta | xStation5 | Domácí měny | Jihoafrický rand (ZAR) | Nové daně | Vyhlídky zlata | Aktuální cena zlata | Vánoce | City | Pozitivní vliv | Nejnovější údaje | AUD/USD | Pandemie covidu-19 | Bezpečného útočiště | Uptrend | Guvernér ČNB | Michal Teklinský | Instrument | Německo | Dovoz zlata | Biden | Ruská centrální banka | Nakoupit zlato | John Reade | Burzovní trh | Akciový trh | Inflace spotřebitelských cen | Výkonnost zlata | Směrnice | Johannesburg | Ztráty | Čisté nákupy zlata centrálními bankami | Eskalace | Americká mincovna | Japonský jen | FXstreet.cz | Michele Bullock | Bilance | Růst cen zlata | Banka UBS | Celosvětová poptávka po zlatě | NZD | Investice do zlata | EK | Investování | Everett Millman | Kotace | Polská národní banka | Ceny kovů | Zvýšení těžby | Sazby Fedu | Šperky | Realizace zisku | Zadlužení | Obchodníci | Ukazatele | Analýza akcií Wheaton Precious Metals | Státní dluhopisy | Pozice | Obchodní firmy | Indická vláda | Dluhopisy | Trading | Platební bilance | ETC | DRDGold Limited | Poptávky po dolaru | Čas na nákup | Bali | Turecké liry | Čína | Koruna | MIFID | Uchovatel hodnoty | Golden Gate | Ministerstvo financí | Guvernér | Napětí mezi USA a Čínou | Platina | Rezistence | Světová poptávka | Uzavření obchodování | USA | Zemědělství | David Marášek | Šíření koronaviru | Canaccord Genuity | Kanadský dolar | Omezování nákupů aktiv | JPMorgan Chase | Sazby | Bankovní vzdělání | Gainesville Coins | XTB | Čínské centrální banky | Vladimir Putin | Riziko | Miliardy dolarů | Rezervy centrálních bank | Diamanty | Hlavní ekonom | Bankovní asociace | Burze | Vývoj ceny kukuřice | Rusko a Ukrajina | Meziroční inflace | Technická analýza akcií Franco-Nevada Corporation | Světové rezervní měny | Ekonomika Indie | Zajištění proti inflaci | Tržní vývoj | Americký trh s bydlením | Investiční fond | Stimuly | Denní graf | Investice do slitků | Ekonomické sankce | Poptávka po zlatých slitcích | Americké trhy | Zlaté rezervy centrálních bank | Vyšší výnosy | XTB Research | Období volatility | Pojistné krytí | Rostoucí úrokové sazby | COT | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Další pokles | Nedostatky | Americký HDP | Vývoj ceny | Albert Bourla | Tým FXstreet.cz | Vývoj ceny stříbra v USD | Manažer Hedge Fondu | Akcie na zlato | Emise | Výsledky amerických voleb | Turecká lira (TRY) | David Rosenberg | Americká investiční banka | Wealth Management | Dodavatelské řetězce | Výběrová kritéria pro firmy | Jihoafrický rand | Katar | Válka na Ukrajině | Ohlédnutí | Více peněz | Prodej | Nervozita | Wood and Company | Velké fondy | Invesco | Jakub Petruška | Investiční | Poptávka po bezpečných aktivech | Technická analýza akcií Franco-Nevady | Průmyslová výroba | Cena plynu | Vývoj ceny plynu | Top 3 akcie | Online prostředí | Vývoj zlatých rezerv Turecka | Soukromé banky | Bitcoin | Výkonnost | Recyklované zlato | Česká ekonomika | Technická analýza akcií Wheaton Precious Metals | Vepřové maso | Štěpán Hájek | Zájem investorů | Blackwell | Technická analýza akcií Franco-Nevada | Silver Institute | Růst poptávky | Hospodářské oživení | Budoucnost | Tempo růstu spotřebitelských cen | Rozhodování | Index CPI | Opatření | Index S&P 500 | Členství v NATO | Thajsko | DRDGold Limited (NYSE: DRD) | Ontario | Česká koruna | Tržní kapitalizace společnosti | Krypto | Ranní komentář | Aktuální Price Action | Pohled na zlato | Zlato potenciál | Zlato | HDP | Celková nabídka | Investování je rizikové | Procyklické měny | Krize v Evropě | Eskalace konfliktu | Likvidita | Likvidní | CL | Trh s bydlením | Fond | Dow Jones Industrial Average | Kurzy | OANDA Edward Moya | Kryptoprůmysl | Data z World Gold Council | Statistici | Voda | Francouzský statistický úřad INSEE | WPM | Akcie SoFi | Realitní sektor | Inflační očekávání | Franco-Nevada Corporation (NYSE: FNV) | Joe Biden | Úroveň supportu | Evropské země | Inflace ve světě | Manufacturing PMI | Omikron | Růst ekonomiky | Index PMI | Raketový růst | Analýza | Vyšší inflace | Komodity | Správa | Kritéria pro firmy | Miliardy | Výnosy | Burzovně obchodované produkty | Česká národní banka (ČNB) | Breakoutové strategie | Tomáš Raputa | Sazba Fedu | Vlády | Caixin | Kryptoměny | Investiční doporučení | Povolební rally | Vítězství | Nákupy zlata | Průmyslové kovy | Medvědí trend | Poptávka po ETF | Zlepšení | Index amerického dolaru | ČTK | Nižší úrokové sazby | Prudký pokles cen | Devizy | Jerome Powell | Emerging markets | Vysoké úrokové sazby | Česká národní banka | Wall Street | Vítězství Donalda Trumpa | Výběrová kritéria | Bavlna | NYSE: DRD | Platidlo | Úřady | Společnost Meta | Nakupovat | Americké vlády | Spotřebitelské ceny
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banky | ČTK | Banka | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | FOREX | Cena | Pivot