Neděle 02. února 2025 01:22
reklama
RebelsFunding
reklama
RebelsFunding
reklama
RebelsFunding
reklama
Dukascopy new

Rusko a Ukrajina

img

Faktory, které stojí za nedávným propadem cen plynu

28.01.2025 Trh s plynem se výrazně propadl po nedávných komentářích Donalda Trumpa týkajících se možných obchodních cel a ekonomických bariér ze strany USA. Trump řekl, že americká vláda plánuje zavést dovozní cla na polovodiče a léčiva a může také oznámit cla na ocel a různé jiné artikly.
img

Rusko a Ukrajina neuzavřely dohodu o vývozu plynu do Evropy, píše Reuters

20.12.2024 Rusku a Ukrajině se nepodařilo uzavřít dohodu o pokračování vývozu ruského plynu přes Ukrajinu do Evropy. Dohodu se snažil zprostředkovat Ázerbájdžán. Agentuře Reuters to řekl vysoce postavený zdroj z ázerbájdžánské energetické společnosti SOCAR.
img

Cena pšenice je jako na horské dráze. Co lze očekávat v letošním roce?

01.04.2024 Ceny pšenice se v posledních čtyřech letech pohybovaly jako na houpačce. Po letech stability je dokonalá bouře faktorů vynesla prudce vzhůru. K tomuto prudkému nárůstu přispěl celosvětový deficit nabídky, narušení pandemie a válka na Ukrajině. Nyní se však ceny opět propadly na úroveň, která nebyla zaznamenána od roku 2020. Bude tento klesající trend pokračovat, nebo mohou budoucí problémy s produkcí způsobené počasím a změnou klimatu způsobit další cenový skok?
img

Světová produkce piva stoupla, sklizeň chmele kvůli počasí klesla

26.07.2023 Na celém světě se v loňském roce proti očekávání uvařilo více piva. Sklizeň chmele se ale propadla nejvíce od konce druhé světové války, především kvůli počasí. Pivovary však v současné době nejsou ohroženy nedostatkem chmele. Uvedl to největší světový obchodník s chmelem BarthHaas.
img

BREAKING: Erdogan potvrdil prodloužení dohody o dodávkách obilí v Černém moři

17.05.2023 Zprávy tureckých médií, které byly zveřejněny dříve, naznačují, že Rusko a Ukrajina jsou blízko k dohodě o prodloužení černomořské obilné iniciativy, která by umožnila pokračovat v ukrajinském námořním vývozu obilí. Také ruská média o víkendu uvedla, že nejpravděpodobnější variantou je prodloužení o 60 dní. Tato mediální odhalení právě potvrdil turecký prezident Erdogan, který uvedl, že se Rusko a Ukrajina dohodly na dvouměsíčním prodloužení.
img

Býčí sentiment na trhu zlata nadále roste

12.04.2023 Kromě údajů o inflaci z tohoto týdne, které by mohly ovlivnit trh, býčí sentiment vůči zlatu nadále roste, protože centrální banky nadále nakupují zlato.
img

Podle Tima Drapera je aktuální bankovní krize probuzení k nákupu bitcoinu

30.03.2023 V době bankovních otřesů BeInCrypto diskutovalo s Timem Draperem. Pojednávali o tom, jak může bitcoin z této finanční krize těžit a co dělá slabého lídra.
img

Je možné, aby ukrajinský obilný koridor zmírnil celosvětovou potravinovou krizi?

20.02.2023 V pondělí informovalo Rusko o tom, že by bylo „nevhodné“ prodloužit dohodu o dodávkách obilí z černomořského regionu, jestli se nezruší sankce uvalené na Moskvu po její invazi na Ukrajinu 24. února 2022, které ovlivnily její zemědělský vývoz.
C:\fakepath\zemni plyn.jpg

Analytik: Plyn letos zdražil o 170 pct., ropa o 30 pct., drahé kovy zlevnily

04.09.2022 Cena evropského plynu vzrostla od začátku roku do konce srpna o více než 170 procent, severomořská ropa Brent zdražila o téměř 30 procent. Naopak drahé i průmyslové kovy vesměs zlevnily. Ceny hlavních zemědělských komodit rostly jen mírně. ČTK to řekl analytik XTB Štěpán Hájek. Ceny komodit na světových trzích letos podle něj prošly extrémními výkyvy.
img

Hořké polknutí: Náklady na výrobu piva stouply za dva roky o 62 % a předpovídají ‚‚inflaci nápojů‘‘

01.09.2022 Podle vůbec prvního Indexu piva, sociální investiční platformy eToro, vzrostly náklady na komodity potřebné k výrobě, balení a přepravě piva za poslední dva roky o 62 %.
C:\fakepath\psenice2.jpg

Cena potravinářské pšenice na trhu mírně klesá, tuna stojí méně než 335 eur

22.07.2022 Cena potravinářské pšenice dnes mírně klesá, krátce po poledni se na burze Euronext v Paříži tuna prodávala zhruba za 334 eur (8190 Kč). Proti předchozímu dni tak vykazovala pokles téměř o dvě procenta. Trh sleduje více faktorů, vedle předpokladu vysoké úrody až po jednání mezi Ukrajinou a Ruskem o odblokování černomořských přístavů pro vývoz obilovin z Ukrajiny.
img

Čechům se nákupy prodraží, ceny porostou rychleji než evropský průměr

27.05.2022 Nejen pivo, ale i jiné potraviny by v Česku mohly do konce roku výrazně zdražit. K vysokým vstupním nákladům za energie či hnojiva a nízkým zásobám se přidaly i důsledky ruské invaze na Ukrajinu. Ty vyhnaly ceny takových komodit, u nichž Rusko a Ukrajina mají silnou pozici na mezinárodních trzích. Například jde o oleje a tuky (o 53 %), mouky (28 %) nebo těstoviny (19 %). Podle analytiků pojišťovny Allianz Trade se přitom dá očekávat, že se toto zdražení do koncových cen teprve promítne.
C:\fakepath\ocel.jpg

Vývoz ocele z Indie do EU ohrožuje nová vývozní daň, varuje šéf firmy JSPL

23.05.2022 Indické ocelárny by mohly být donuceny zrušit dodávky do Evropy a hrozí jim značné ztráty kvůli aktuálnímu rozhodnutí vlády zavést vývozní daně na ocelářské produkty. Agentuře Reuters to řekl generální ředitel společnosti Jindal Steel and Power (JSPL) V. R. Šarma.
img

Oživení ekonomiky? Skepse mezi vývozci roste, ukázal exkluzivní globální průzkum Allianz Trade

03.05.2022 Ceny energií budou v důsledku války na Ukrajině pro globální obchod ještě větším problémem než doposud; vývozci zároveň očekávají, že se v následujícím půl roce až roce prodlouží platební lhůty a zvýší riziko neplacení. Výrazně klesl i podíl firem, které předpokládají, že se jim letos zvýší obrat z vývozu.
C:\fakepath\komodity.jpg

SB: Válka na Ukrajině vyvolala největší komoditní šok od 70. let 20. století

27.04.2022 Ruský útok na Ukrajinu způsobil na světových komoditních trzích největší šok od 70. let minulého století. Uvedla to včera Světová banka (SB) ve své zprávě o vyhlídkách komoditních trhů. Varovala, že ceny komodit se budou držet na mimořádně vysokých úrovních také v příštích dvou letech.
img

EUR/USD: dolar opět získal veškerou pozornost

26.04.2022 Dolar stále patří mezi favority devizového trhu a pár EUR/USD tak zůstává pod tlakem. Jednotná měna zahájila nový týden bojovně, reagovala na vítězství Emmanuela Macrona ve druhém kole francouzských prezidentských voleb.
img

Svět je příliš závislý na vývozu pšenice Ukrajiny a Ruska

25.04.2022 Evropa, omráčená ruskou invazí na Ukrajinu, se snaží diverzifikovat své dodávky energie, od ruského plynu dodávaného prostřednictvím plynovodů až po zkapalněný zemní plyn, více obnovitelné energie a jadernou energii. Stejným způsobem a ze stejného důvodu by měla probíhající válka tlačit země k tomu, aby měnily a diverzifikovaly dodávky potravin tak, aby byly více bezpečné a zároveň zlepšovaly globální výživu.
img

Indie může změnit světový obchod s pšenicí

19.04.2022 „Vývozy pšenice z Ukrajiny a Ruska může z podstatné části nahradit Indie. Díky tomu by mohlo dojít ke stabilizaci cen na světových trzích s pšenicí a předešlo by se humanitárním problémům v rozvojových zemích.
img

Příměří na Ukrajině snížilo poptávku po zlatě

04.04.2022 Poslední výsledky týdenního přehledu zaměřeného na zlato ukázaly, že analytici z Wall Street mají ve vztahu k cenám drahého kovu většinou medvědí postoj. Přestože jsou retailoví investoři v krátkodobém horizontu stále optimističtí, sentiment oproti předchozímu týdnu prudce klesl.
img

Zlato se kvůli rozhovorům mezi Ruskem a Ukrajinou obchoduje níž

30.03.2022 Trh se zlatem se dostává pod značný prodejní tlak, protože cena klesá pod 1 900 USD za unci. Analytici obchodníky varují, že drahý kov může v blízké době klesnout ještě níž.
img

Americký akciový trh si pravděpodobně udrží vzestupný trend

18.03.2022 Hlavní americké akciové indexy ve čtvrtek po třídenním růstu výrazně vzrostly. Dow si připsal 1,2 %, NASDAQ vzrostl o 1,3 % a S&P 500 poskočil o 1,2 %. Index S&P 500 se obchodoval na 4 388 bodech. Zůstal v pásmu 4 360 – 4 420 bodů.
C:\fakepath\Rusko-Ukrajina.jpg

Fond OSN: Afrika a Blízký východ začaly pociťovat důsledky konfliktu na Ukrajině

17.03.2022 Severní Afrika a Blízký východ už začaly pociťovat negativní dopady konfliktu na Ukrajině na svou potravinovou bezpečnost. Uvedl to dnes Mezinárodní fond pro zemědělský rozvoj (IFAD), který je finanční institucí OSN. Mezi zeměmi, které pociťují negativní důsledky, fond uvádí Somálsko, Libanon, Egypt či země ve Střední Asii.
C:\fakepath\global economy.jpg

OECD: Válka na Ukrajině může snížit globální růst o více než procentní bod

17.03.2022 Ruská invaze na Ukrajinu by letos mohla ubrat více než jeden procentní bod z růstu světové ekonomiky, a naopak přidat 2,5 procentního bodu k inflaci. Ve své zprávě to dnes uvedla Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD). V prosinci předpověděla, že globální hrubý domácí produkt (HDP) se v letošním roce zvýší o 4,5 procenta.
C:\fakepath\trader-16032022-27-zm.jpeg

MMF: Ruský útok na Ukrajinu by mohl zásadně změnit globální hospodářský řád

16.03.2022 Ruský útok na Ukrajinu pocítí celá světová ekonomika v podobě pomalejšího hospodářského růstu a vyšší inflace. V dlouhodobějším horizontu by navíc mohl vést k zásadním změnám v globálním hospodářském a geopolitickém řádu. Uvedl to Mezinárodní měnový fond (MMF) na svém blogu.
img

Ceny ropy na začátku obchodního dne klesají

15.03.2022 V pondělí ceny ropy od začátku obchodní seance klesaly. Investoři se stále soustředí na napjatou geopolitickou situaci ve východní Evropě.
img

Uran, benzín, pšenice… Sankce se vracejí jako bumerang, i Česku

14.03.2022 Nejbohatší Rus, Vladimir Potanin, zatím sankcím namířeným proti oligarchům uniká. I tak – stále poměrně nezvykle – kritizuje ruskou odvetu za balík západních sankcí. Koncem minulého týdne se rozohnil na sociální síti Telegram. Rusko by podle něj mělo dále platit i zahraničním věřitelům jejich úroky standardně, jinak riskuje zdrcující poškození reputace coby bankrotující stát. Nemělo by také jako bolševici při revoluci před více než sto lety znárodňovat majetek odcházejících zahraničních firem. Drolí se to, drolí...
C:\fakepath\trader-10032022-32-zm.jpg

Evropské akcie oslabily, ECB kvůli inflaci rychleji omezí nákupy dluhopisů

10.03.2022 Evropské akcie dnes oslabily. Evropská centrální banka (ECB) oznámila, že bude kvůli vysoké inflaci rychleji omezovat nákupy dluhopisů v rámci svého podpůrného programu APP a ve třetím čtvrtletí ho zřejmě ukončí. Panevropský index STOXX Europe 600 odepsal 1,69 procenta na 427,12 bodu.
img

Denní makroekonomické výhledy: Pomsta staré ekonomiky 09/03/2022

09.03.2022 KOMODITY: Široký komoditní index Bloomberg (DJP) vzrostl za poslední měsíc o 23 % a v letošním roce o 35 %. Ruská krize umocnila již tak napjatou situaci na komoditním trhu a zvýšila poptávku po inflačních hedgeových nástrojích, poté, co se tyto třídy aktiv strávily dekádu v investiční pustině. Ropa (OIL) by po zákazu dovozu z Ruska do USA mohla zaznamenat historická maxima. Nikl (NICKEL) se včera zdvojnásobil v rámci short squeezu.
img

Forex: Spekulace o omezení dovozu energií z Ruska ženou jejich cenu strmě vzhůru

08.03.2022 Finanční trhy spekulují na zákaz dovozu energií z Ruska jako na další možné sankční opatření ze strany Západu. Vše je zatím pouze v mezích úvah, to však stačilo na to, aby ceny vybraných komodit prolomily historická maxima. Dění na Ukrajině zůstává hlavní událostí i pro dnešek. Polská centrální banka by dnes měla zvýšit úrokové sazby o 50 bb.
img

Forex: Komodity zdražují vlivem spekulace na omezení ruských dodávek

07.03.2022 Dnešek byl na finančních trzích ve znamení razantního nárůstu cen komodit, když řada z nich dosáhla historicky nejvyšších úrovní. Obavy z předchozích dní umocnily zvěsti o tom, že USA uvažují o zákazu dovozu energií z Ruska. Obdobné výzvy už zaznívají také z některých evropských států. Západ Rusko sice odřízl od velké části devizových rezerv uložených u zahraničních bank, zároveň však posílá platby za dodávky energií, což účinek tohoto opatření významně limituje.
img

Cena pšenice je rekordní v dějinách, dramaticky zdraží pečivo. Válka na Ukrajině může vyvolat „Arabské jaro 2“

07.03.2022 Cena potravinářské pšenice na burze v Paříži, která je určující pro ceny pšenice a mouky v ČR, dnes stoupla na nový historický rekord, v přepočtu až 11 580 korun za tunu (viz graf). Průměrná cena za období od začátku roku 1999 až dodnes přitom odpovídá zhruba 4603 korun.
img

Válka na Ukrajině může vyvolat „Arabské jaro 2“. Zdražuje totiž potraviny na historický rekord, tuna pšenice poprvé v dějinách vyjde na více než 10 tisíc korun

06.03.2022 Tento týden vstoupí do historie burzovního obchodování. Cena pšenice na burze v Chicagu během něj stoupla o více než 40 procent. Důvodem je válka na Ukrajině, která dramaticky ztenčuje světové zásoby obilovin. Ceny potravin přitom už v únoru, ještě před ruskou invazí na Ukrajinu, vystoupaly k historickému rekordu, jak vyplývá ze včerejší pravidelně zprávy OSN k cenám potravin ve světě.
img

Analýza společnosti Invesco: Hospodářské a tržní důsledky války

03.03.2022 Společnost Invesco vyčíslila dopady ruské invaze na Ukrajinu. Odhaduje, že by mohla snížit celosvětový HDP o 0,5-1,0 % (a zároveň zvýšit inflaci), avšak politická podpora to může utlumit. Pro obyvatele Ukrajiny je to velká tragédie. Musí se cítit osamoceni v boji proti velkému, tyranskému útočníkovi. Ještě horší je, že světové finanční trhy, které se při zprávě o invazi dostaly do dočasného útlumu, minulý pátek zřejmě čerpaly útěchu z počátečního rychlého postupu ruských sil (pravděpodobně v domnění, že konflikt bude krátkodobý) a z omezené povahy sankcí uvalených Západem. Situace se však o víkendu zkomplikovala zprávami o úporném odporu ukrajinských sil a smysluplnějších sankcích.
img

Analytik: Cena pšenice od začátku týdne stoupla na trzích o 32 procent

03.03.2022 Velkoobchodní cena pšenice, jedné z hlavních komodit, kterých se týká aktuální válka na Ukrajině, jen od začátku týdne vzrostla z 9,18 dolaru o 32 procent na 11,2 dolaru za bušl (27,4 kilogramu). Je tak na 14letých maximech. ČTK to řekl analytik společnosti XTB Štěpán Hájek. Tento vývoj bude podle něj znamenat částečně zvýšení ceny chleba nebo rohlíků v Česku.
img

Boom komoditního trhu. Ropa může vyskočit na 200 USD, zatímco zlato pravděpodobně překročí 2 000 USD

03.03.2022 Trh se zlatem provází chaos. Na jedné straně makroekonomické údaje tlačí ceny dolů. Na druhé straně současná geopolitická situace cenu kovu zvyšuje.
img

Americký trh před rozhovory mezi Ruskem a Ukrajinou doufá v mír

03.03.2022 Americký akciový trh ve středu vykázal silný růst, a to i přes negativní pozadí způsobené rusko-ukrajinským konfliktem. Americké akciové indexy ve středu zaznamenaly výrazné zisky: Dow +1,8 %, NASDAQ +1,6 %, S&P500 +1,9 %.
img

Ruská agrese žene ceny komodit vzhůru

03.03.2022 Ruská vojenská agrese vůči Ukrajině dopadá každým dnem stále intenzivněji na komoditní trhy. Cena evropského plynu včera pokořila historická maxima a přidala k dobru více než 40 %, zatímco severomořská ropa Brent dnes ráno směřuje vstříc 120 dolarům za barel. Stranou svižného cenového růstu nezůstávají ani kovy a především zemědělské komodity, jichž jsou Rusko a Ukrajina významnými producenty. Zvláště napjatá je situace na ropném trhu.
img

Obchodní signály pro ZLATO na 2.–3. března 2022: nakupujte nad úrovní 1 928 USD (21 SMA – Murray 6/8)

02.03.2022 Titulky na téma Rusko a Ukrajina jsou špatné. Stále je velmi nepravděpodobné, že by přišel záblesk naděje na příměří, což podporuje bezpečná aktiva.
img

Jednání mezi Ruskem a Ukrajinou

01.03.2022 Rusko a Ukrajina vedly diplomatické rozhovory. Patová situace přetrvává, jelikož Rusko klade tvrdé požadavky, než začne uvažovat o stažení svých vojsk ze suverénní Ukrajiny. Jedním z požadavků Ruska je, aby je Ukrajina ujistila, že nevstoupí do NATO. Ukrajina však dnes podala přihlášku do Evropské unie a NATO, což prakticky zaručuje, že mírové řešení cestou diplomacie nebude výsledkem žádného jednání mezi těmito dvěma zeměmi.
img

Hospodářská izolace Ruska zesiluje

01.03.2022 S tím, jak rostou počty ukrajinských obětí včetně těch civilních (viz včerejší bombardování Charkova), tak se i Rusko stále hlouběji propadá do hospodářské izolace. K sankcím se včera přidalo i Švýcarsko, které si vzalo na mušku mimo jiné i šéfa ropné společnosti Rosněfť. Horší ekonomické následky pro Rusko než sankce na jednotlivce a to nejen ty krátkodobé bude mít asi i odezva ropných společností jako Shell či BP, které couvají ze společných projektů s ruskými energetickými společnostmi, Nord Streamem počínaje a LNG terminálem na Sachalinu konče.
img

Rozbřesk: Hospodářská izolace Ruska zesiluje, “komoditní rozvod” s Ruskem věští inflační tlaky

01.03.2022 S tím, jak rostou počty ukrajinských obětí, včetně těch civilních (viz včerejší bombardování Charkova), tak se i Rusko stále hlouběji propadá do hospodářské izolace. K sankcím se včera přidalo i Švýcarsko, které si vzalo na mušku mimo jiné i šéfa ropné společnosti Rosněfť.
img

Ranní komentář: Rusko a Ukrajina budou dál jednat. Po BP odchází z Ruska i Shell

01.03.2022 Nálada na trzích je po včerejšku stabilizovaná, i když některé instrumenty zahájily týden veli volatilně. Pod prudkým tlakem byly samozřejmě hlavně rubl a ruské akcie obchodované v londýně. Rostly naopak například některé zemědělské komodity (pšenice) a výrazného růstu se včera dočkal také bitcoin. Z Ruska mezitím odcházejí další západní společnosti a po BP v zemi ukončí své aktivity také Shell.
img

Americký akciový trh v pondělí rostl

28.02.2022 Americký akciový trh zakončil minulý týden v pozitivním teritoriu. Dow Jones Industrial Average si připsal 2,51 %, S&P 500 přidal 2,24 % a NASDAQ Composite vzrostl o 1,2 %. V průběhu minulého týdne si S&P 500 připsal 0,8 %, NASDAQ vzrostl o 1,1 % a Dow Jones zůstal beze změny.
Související klíčová slova: Sklizeň v Německu | Ekonomické následky | Výnosy dluhopisů | HSBC | Ázerbájdžán | Sazba hypoték | Cena platiny | Vládní dluhopisy | Hlavní události | Vývoj ceny zemního plynu | Zvyšování sazeb | Hlavní ekonom | Egypt | Refinitiv | Cena pšenice | Obchodník | Silicon Valley Bank | EUR | Trend | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA | Rozkolísaný | Hlavní index německých akcií DAX | Cenové výkyvy | MUFG | Volatility | Nikl | Dow Jones Industrial | Take Profit | Mezinárodní měnový fond | Podnikatel | Hnojiva | Statistiky | Tempo růstu | Nadprodukce | Korelace | Německá průmyslová produkce | Prodej zboží | Výkyvy | Pojišťovna | Aktiva | Ruské invaze na Ukrajinu | Vládní opatření | Covidová krize | Nedostatek potravin | Pravděpodobnost | Situace na Ukrajině | Index Cboe | Zasedání ECB | Diverzifikace | Gold | Asijské trhy | Plynovody | Geopolitické napětí | Lagardeová | DeFi | Rostoucí ceny | Ropa Brent | Ukrajinský prezident | Růst sazeb | Ruská invaze na Ukrajinu | Posilování dolaru | Rostoucí inflace | Důsledky konfliktu | Ruský trh | Le Penová | Pandemie | Růst cen | Pandemie COVID-19 | Aktualizovaný výhled | Zpráva | Extrémní počasí | Dolarový index | Cena potravinářské pšenice | Dividendy | Burza | Velké ekonomiky | Index německých akcií DAX | Výnosy desetiletých dluhopisů | EUR/MWh | Cena zlata | Afrika | Akcie dnes | Dolary | ČSOB | Politické změny | AB Inbev | Dovozní cla | Celosvětový HDP | Gap | Důsledky konfliktu na Ukrajině | Index Cboe VIX | Ukrajinská krize | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | MICEX | Invesco | Nizozemsko | Vývoj ceny ropy Brent | Ceny pohonných hmot | Zveřejněná data | BP | CZK | Výhled | Sazby hypoték | Společnost BarthHaas | Dovoz ropy | Nigérie | Covid | Boom | Průmysl | Inflace | Pěstování obilovin | Irsko | Centrální banky | Hypoteční sazba | Přijetí | Geopolitická situace | Globální obchod | Vladimir Potanin | Polská centrální banka | Invaze | Norilsk Nickel | EURCZK | Macron | Největší komoditní šok | Turecko | Spotřební daně | Vysoké ceny energií | Válka | Odezva finančních trhů | Dodávky ropy | Zasedání FOMC | Izrael | Vice | Zpráva o inflaci | Futures | Akciové trhy | Nord Stream | Breaking | Obchodní seance | První support | Štěpán Hájek | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Zdražování potravin | MIFID | Kontrakt na burze | Domácnosti | Ceny zemního plynu | Volodymyr Zelenskyj | Moody's | Thajsko | Omezení dodávek | CL | Pšenice na burze | Analytici | WEN | Růst cen zlata | Analytici z Wall Street | Surové ropy | Marketingová komunikace | Deutsche Bank | Ceny elektřiny | Země EU | Data z USA | Odkup akcií | Graf | VTB | Úsilí | Očekávání trhu | Globální ekonomiky | NAFTA | Dluhopisy | Vývoz obilí | Rabobank | Agentura Moody's | Devalvace | Ekonomiky | Piper Sandler | Maďarsko | První zvýšení sazeb | Hrubý domácí produkt (HDP) | Poptávka | Airbus | Průmyslová produkce | Cena barelu ropy | Peníze | BH Securities | Brent | Politika | NIKL (NICKEL) | Očekávání | Pohonné hmoty | Mezinárodní fond pro zemědělský rozvoj (IFAD) | Měď | Palladium | Světové finanční trhy | Analýza společnosti | Příležitost k nákupu | Zvýšení sazeb | WSA | Války na Ukrajině | Výnosy | Lucembursko | Invaze na Ukrajinu | Majetek | Měnový fond | Allianz | Alžírsko | Negativní dopad | Boje na Ukrajině | Vývozní daně | Zásoby ropy | Další růst | Situace na trzích | Prohlášení | Obchodní signály | Lukáš Kovanda | Růst | Nabídka | Americký index | Příležitosti | Itálie | Výpadky | EUR/CZK | Ochrana před inflací | MiFID II | Sentiment na trhu | Tim Draper | Komoditní šok | Asset management | Situace na Blízkém východě | Zásoby ropy v USA | Sankce vůči Rusku | Změny cen | Historie burzovního obchodování | Venezuela | Polovodiče | CBOE | Allianz Trade | Akvizice | Ruská agrese | Vývoz ocele z Indie | First Republic Bank | Velká Británie | Spolupráce | Evropské ekonomiky | Gold.plus | Vývoz z USA | Americká centrální banka | Indikátor | DailyFX | Devalvace rublu | Předseda fondu | Kontrakty | Tržní úrokové sazby | Inflace v eurozóně | Ropné společnosti | Obchodování s českou korunou | Ceny palladia | Výsledek voleb ve Francii | Koruna | Odvětví | Národní ekonomická rada vlády | Čínská armáda | S&P500 | Úrokové sazby | Meziroční růst | Cvičení | Temelín | Trh | Moskva | Ředitel BarthHaas | MSCI | Problémy | Retailoví investoři | eToro Index piva | Průměrné mzdy | Ruský prezident | Počasí | Společnosti | Index | Komoditní index | ECB Christine Lagardeová | Silicon Valley | Komerční banka | Historie | Konsolidace | Elektřina | MMF | Vývoj ceny stříbra | Počet případů koronaviru | Zpřísnění měnové politiky | Eura | Komise | Nejistoty | Gold.plus Martin Stránský | Posílení | Hospodářský řád | Agentura Reuters | Obiloviny | Index STOXX Europe | Kov | S&P | Mezinárodní fond pro zemědělský rozvoj | Unie | Cenový boom | Psychologické hladiny | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Narušení dodávek | Akciové indexy | Christine Lagardeová | Shell | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Polský zlotý | Oživení z pandemie | Úroda | Ocel | SAIL | IEA | Klesající trend | Závislost | Lídři Evropské unie | Čerpací stanice v ČR | Cboe VIX | Rubl | Deficit | Pandemie COVID | Firma | BREAKING | Spotřební daň z nafty | Harris Financial | Podnikání | Index pařížské burzy | Sankce uvalené na Rusko | Přerušení těžby | Ocelárny | Vzácné a průmyslové kovy | Dění na Ukrajině | Opatření | Benzín | Vývoj ceny platiny | Státní kasa | Pozornost | | Bankéři | Rumunsko | Podnikání na kapitálovém trhu | Stratégové | Futures kontrakty | Poptávka po zlatě | Počet žádostí o podporu | Bitcoin | ArcelorMittal Nippon Steel India | Organizace spojených národů | Obchodníci | Obchodovat | Video | Burze | Inflace ve světě | Daně na ocel | Objednávky | Finance | Válka na Ukrajině | Norsko | AB InBev | USA | Pár EUR/USD | Nový týden | Index piva | Stříbro | Ceny benzínu | Sankce | Rostoucí ceny komodit | Prazdroj | Británie | Světové trhy | Pokles cen | Volby | Ropa | Výdaje | Index německých akcií | Nestabilní situace | SWIFT | Nálada na trzích | Bulharsko | Belgie | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | UBS | Dow Jones | Ekonomové | Depozitní sazby | USD za tunu | Česmad Bohemia | Ruské akcie | Spojené státy | Ruská krize | Marine Le Penová | Trading | Firma JSPL | Ceny zemního plynu v Evropě | Strategické plány | Bělorusko | IFAD | Zvyšování úrokových sazeb | Světová banka (SB) | Podíl firem | Boeing | Americká data | Jestřábí komentáře | Vývoj | Vývoj ceny pšenice | Úroková sazba | Časový rámec | Peter Hintermeier | Rizikové averze | Investiční doporučení | Chmel | Konkurenceschopnost | Ceny drahých kovů | Americké akcie | Ruská centrální banka | Erdogan | České měny | Volatilní | EUR/USD | Severomořská ropa Brent | Zemědělství | OSN | Konflikt na Ukrajině | Měnové politiky | Producenti plynu | Finanční služby | Janus Henderson | Fiskální politika | Gilbert Houngbo | SOCAR | Zlotý | JSPL | Odhad HDP | Prezident Erdogan | Dna | Martin Stránský | Centrální bankéři | Trh se zlatem | Globální hrubý domácí produkt | Tržní cena | Prezident Volodymyr Zelenskyj | Investiční strategie | Rozhodnutí centrální banky | Výsledky ISM | Ceny komodit na světových trzích | Krátkodobý výhled | Cena komodity | Analytici JPMorgan | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Obilí | Světový obchod | Bankovní systém | Rusko-Ukrajinská krize | Nákupy dluhopisů | Index milánské burzy | Sazby | Cenový skok | Americký index S&P 500 | Tempo zdražování | Komise v přenesené pravomoci | Vývoj akciového indexu | Investovat | Komoditní | Cena severomořské ropy Brent | Vývozní daně na ocel | Indické ocelárny | Západní společnosti | Generální ředitel | Regulátor | Cena uranu | Čeští centrální bankéři | Hlavní index německých akcií | Průzkum | Firmy | Růst cen ropy | Panika | Murray | Zajištění | Averze k riziku | Cena ropy brent | Potravinová krize | Ruská ropa | Růst cen komodit | Ceny kovů | Podíl nezaměstnaných | Fed | Spotřebitelské výdaje v USA | Index spotřebitelské důvěry | Maďarský forint | Hintermeier | Účastníci trhu | Tata Steel | Trhy | Trade | Emerging markets | Světová produkce piva | Výprodejní tlak | Rizika | Eurozóna | BarthHaas | Fond | ISM | Globální trhy | Pšenice | Vývoj ceny mědi | Obchodník s chmelem | Oceláři | Snížení spotřební daně | Futures na ropu | Předkrizové úrovně | Dánsko | Kyjev | Energetické společnosti | Vysoké ceny | Domino efekt | Akcie automobilky BMW | Růst ekonomiky | Stagflace | Etsy | Žádosti o podporu | Bilance | Americké akciové indexy | Cena kávy | Vladimir Putin | Španělsko | Ekonomický růst | Komodity | Mzdy | MSCI Emerging Markets | Poradenství | CAD | Růst ekonomiky eurozóny | Fond OSN | Na burze | Cenové úrovně | Společnost | JSW Steel | Zpřísňování měnové politiky | Advanced Micro Devices | Představitelé MMF | Vývoz ocele z Indie do EU | Ztráta | Severomořská ropa | Cinemark | Globální hospodářský řád | Kukuřice | Obchod | Bilance Fedu | Akcie automobilky | Ceny ropy Brent | Průmyslová výroba v USA | Eskalace konfliktu | Bezpečná aktiva | Zahraniční forex | Riziko | Analytik | Ruské firmy | Trinity | Spotové ceny | Credit Suisse | ArcelorMittal | Transakce | USDX | Šok | Urals | NATO | Plyn | Mali | Životní úroveň | Čína | Libanon | Embraer | Ceny | Financování | Zvýšení ceny | Recese | Global Markets | Pokles | Celosvětový růst | Ruské úřady | Foot Locker | Války | Impuls | Ukrajina | Zemědělské komodity | Dopravci | Severní Korea | Centrální banka | BBC | Předpovědi | DPH | WTI | Silný americký dolar | SMA | Blízký východ | Praxe | Evropské centrální banky | Odborníci | Cena severomořské ropy | Výsledek voleb | Stratég | Dodávky z Ruska | Forint | Prezident Vladimir Putin | Ceny zlata | Plodiny | Commerzbank | Výnos | Bankovní krize | Index DOW | Nájmy | Benchmark | Zpětný odkup akcií | Pár USD/CAD | Defi | 256/2004 | Vývoj ceny palladia | Trinity Bank | Austrálie | Minulá výkonnost | Historická maxima | Stoxx Europe 600 | Ceny energií | VIX | Výhled pro zlato | Írán | Rychlý růst cen | Index STOXX Europe 600 | Akcionář | Dlouhodobý výhled | Funkční období | ČNB | Ruské ropy | Katar | Nord Stream 2 | Středoevropské měny | Hospodářské dopady | Rating | Dovoz | Nasdaq Composite | Nejbohatší | Moskevská burza | Obchodování | Býčí sentiment | Daňový poplatník | Úroky | Prezident | Eurostat | Růst inflace | Jednotné měny | WHEAT | Evropa | Pokles produkce | Měna | Management | Nasdaq | Trump | NICKEL | Zprávy | Ceny ropy | Obchodování s ropou | Podvážení | Předpověď | Zelenskyj | Údaje | Dodávky plynu | Automobilky | Pojišťovny | Eurodolar | Biden | Finanční krize | Sberbank | DPA | Zahájení ruské invaze na Ukrajinu | Drahý kov | Snížení daní | xStation5 | Růst spotřebitelských cen | Japonsko | Zemní plyn | Marže | Spotová cena | Grafy | Aktivum | Zemědělci | Velké peníze | Společnost XTB | Chorvatsko | Situace | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Růst dolaru | Tržby | Ruský útok | FOREX | Konsenzus | Růst světové ekonomiky | Signály | Ranní komentář | HDP | Devizový trh | Načasování | Východní Evropa | Ekonom | Dolar | Euro | Zkapalněný zemní plyn | Klid | Etoro | Průměrná cena | Politici | USD/CAD | Obchodní bilance | Meziroční růst spotřebitelských cen | Vyšší inflace | Brazílie | Slovensko | Martin Gürtler | JPMorgan | Šéf firmy | Přijetí kryptoměn | ČTK | Ztráty | Osobní výdaje | Alokace aktiv | Technický výhled | Úvěr | Index amerického dolaru | FOMC | Akcie | Ukrajina a Rusko | Ruský útok na Ukrajinu | Kupci | NERV | MUFG Bank | Vzestupný trend | Podniky | Index spotřebitelských cen | Štěstí | Koš | Motivace | Vývoj ceny | Analytik XTB | Dodavatelské řetězce | Světová ekonomika | Vývoz | Reuters | Index VIX | Technologie | Ceny pšenice | Kurz | Daně | Dnešní zpráva | Ministři | Globální růst | Spotřebitelské výdaje | Rusko-ukrajinský konflikt | Americká ekonomika | Růstový trend | Panevropský index | Pivovary | Rekord | Světové ekonomiky | Výsledky | Míra inflace | Rychlý růst | Osobní příjmy | Pro investory | Potenciál | Rally | Komunikace | Oživení ekonomiky | Indie | Bod | Ekonomická aktivita | Zisky | Investiční prostředí | Ruská vojska | Diverzifikovat | USD za barel | Hospodářství | Růst spotřebitelských výdajů | CAC 40 | Americký akciový trh | Ukazatel | Měny | Dialog | Burzy | Výnosy amerických dluhopisů | Trh s ropou | Prezident Putin | Rusko | Vývoj ceny ropy | Robert Shiller | Signál | Zahájení ruské invaze | Euronext | Organizace | 1 milion | Ceny surovin | Média | Kontrakty na ropu | Rozšíření | Ruský prezident Vladimir Putin | Plány | COVID-19 | Cenové tlaky | Americké společnosti | Evropské akcie | TIM | Energie | Investiční | Nálada | Americké centrální banky | Příjmy | Prodej | Znárodnění | Zasedání Fedu | Bloomberg | Evropská unie | Ceny stříbra | Index pařížské burzy CAC 40 | Rozvoj | Rozhodnutí vlády | Silný růst | Mexiko | Vyhlídky | Průmyslová výroba | Finanční trhy | Evropská ekonomika | Míra | Komoditní trhy | Korekce | LNG | Rosněfť | Asociace | HDP eurozóny | Výkonnost | Spotřebitelská inflace | Index S&P 500 | Hrubý domácí produkt | Short | Krize | Chudé země | Rostoucí trend | OECD | Centrum | Zdražení ropy | Zvýšení úrokových sazeb | Turecký prezident | S&P 500 | JDE | Podpora | MWh | MT4 | First Republic | Banka HSBC | Světová banka | Cena | Plzeňský Prazdroj | Německá vláda | Německo | Útok na Ukrajinu | Krach | Komodita | Rozpočet | Americký trh | CME Group | Drahé kovy | Pád cen | Medvědi | DAX | Podnik | EMA | Hliník | Vývoj ceny kávy | Reputace | Agentura DPA | Jednotná měna | Zlato | Ekonomika | Denní graf | Schodek | Oslabení | Finanční situace | Ceny kávy | Cíle | Norilsk | Bezpečnost | Banky | Ceny v Česku | Pravděpodobnost zvýšení sazeb | Americká vláda | Ceny mědi | Šance | Investiční platformy | Wall Street | Průlom | Instrumenty | Analýza | ČR | XTB | Kontrakt | Index amerických akcií | Intervenovat | Čínské akcie | Pozice | Portfolia | Pullback | Štěpán Křeček | Stoxx | Lídři | Deficit nabídky | Support | Rozvíjející se trhy | Vývoj ceny zlata | Globální HDP | Posílení amerického dolaru | Inflační tlaky | Plyn kótovaný na nizozemské burze | Sankce Západu | Finální odhad | Ceny energetických komodit | OPEC | Řetězce | Sentiment | Investoři | Prodejní tlak | Spotřebitelé | Embargo | Polsko | Čerpací stanice | Ceny potravin | Omezení produkce | Rezistence | Index Dow Jones | Hladiny supportu | Beyond Meat | Nařízení | Zdražování | Ropy | Ben Laidler | Výrobní sektor | Předseda | Pokles poptávky | Růst cen potravin | Americké ekonomiky | Nárůst ceny | USD | Světové hospodářství | Trh s nemovitostmi | Pivovar | Zprostředkovatelé | Uran | Vyšší úrokové sazby | BMW | USDA | Cena ropy | Zpomalení ekonomického růstu | Prezidentka ECB | Ceny nafty | Program nákupu aktiv | Výrobce letadel | Propad | Telegram | Rakousko | ANO | Růst eura | Markets | Invest | Kanada | Ruská invaze | CME | HDP v eurozóně | Makroekonomické údaje | ING | Česká republika | Ceny komodit | Indexy | Státní dluhopisy | Americký dolar | Evropská centrální banka | Švédsko | Rozhodnutí Federálního rezervního systému | ECB | Vývoz ocele | Ekonomiky eurozóny | XTB Štěpán Hájek | Alokace | Doporučení | Evropské země | Jaderné elektrárny | ROCE | Spekulace | Omikron | Údaje o nezaměstnanosti | EU | Hodnota indexu | Miliardy | Problémy v dodavatelských řetězcích | Zpracovatelský průmysl | SVB | Poptávky po ropě | Pracovní síly | Akciový trh | Uhlí | Produkce piva | Vyšší cla | Investor | Bloky | Jerome Powell | Měnový pár | Banka | Polský zlotý a maďarský forint | Baker Hughes | Průmyslové kovy | Protiruské sankce | Výzvy | Spotřebitelské ceny | Další pokles
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Obchodování | Banky | Růst | ČTK | Indikátor | Pokles | Trading | Cena | FOREX | Pivot

Předchozí klíčová slova

Ruské soukromé banky
Ruské společnosti
Ruské televizní stanice
Ruské těžařské firmy
Ruské těžařské společnosti
Ruské úřady
Ruské vojenské intervence
Ruské zboží
Rusko
Rusko a OPEC

Následující klíčová slova

Rusko a zlato
Rusko dnes
Rusko dodávky plynu
Rusko-Ukrajinská krize
Rusko-ukrajinské napětí
Rusko-ukrajinský konflikt
Rusko volá
Rusko zbankrotovalo
Ruský akciový index
Ruský akciový index MOEX
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
reklama
eightcap forex
Potvrďte prosím... Zavřít