Pondělí 20. ledna 2025 22:00
reklama
Purple webinář Ve vaší režii
reklama
Purple ebook česká koruna
reklama
Dukascopy new
reklama
RebelsFunding

Sankce Západu

img

Pohonné hmoty v Česku dále zlevňují. Důvodem je i to, že Indie zaplavuje země EU naftou vyrobenou ze zakázané ruské ropy

18.05.2023 Pohonné hmoty v Česku dále zlevňují. V příštím týdnu je třeba počítat s jejich dalším cenovým poklesem. Cena benzínu klesne o zhruba 20 haléřů na litr na úroveň přibližně 36,30 koruny za litr. Nafta zlevní o přibližně 40 haléřů na litr k úrovni 30,70 koruny za litr. Za méně než 31 korun za litr se nafta v Česku prodávala naposledy v červenci 2021. Od té doby však došlo – loni v červnu – ke snížení spotřební daně z ní, o 1,50 koruny na litr. Vláda nyní plánuje vrátit tuto daň na úroveň před loňským červnem. Mělo by se tak stát v polovině letošního léta. To povede ke skokovému zdražení nafty, zhruba o 1,80 koruny na litr, neboť je třeba počítat ještě s DPH z navýšené částky.
img

Ruský prezident požaduje mezinárodní platební systém založený na blockchainu

28.11.2022 Ruský prezident Vladimir Putin vyzval k mezinárodnímu platebnímu systému založenému na technologii blockchain. Současný systém je dle jeho názoru „kontrolován malým klubem států a finančních skupin”.
C:\fakepath\trader-12082022-27-zm.jpg

Ruská ekonomika kvůli sankcím ve druhém čtvrtletí klesla o čtyři procenta

12.08.2022 Ruská ekonomika ve druhém čtvrtletí podle předběžných údajů klesla v meziročním srovnání o čtyři procenta. Vyplývá to ze zprávy, kterou dnes zveřejnil ruský statistický úřad. Statistický úřad neposkytl žádné další podrobnosti. Podle analytiků byl pokles způsoben slabou spotřebitelskou poptávkou a následky sankcí.
C:\fakepath\putin.png

Putin na fóru v Petrohradu kritizoval USA a EU, hájil svou politiku

17.06.2022 Ruský prezident Vladimir Putin na ekonomickém fóru v Petrohradu prohlásil, že skončil jednostranný světový řád, podřízený prý Spojeným státům, které se podle něj cítí vyslancem Boha na Zemi, nemají žádné povinnosti, ale jen své vlastní "posvátné zájmy". Tvrdil také, že Evropská unie ztratila globální konkurenceschopnost i politickou svrchovanost. Předpověděl vzestup populismu a výměnu elit v evropských zemích. Ruský prezident také znovu obhajoval své rozhodnutí napadnout Ukrajinu a kritizoval sankce Západu, které mají Moskvu donutit k ukončení agrese a stažení vojsk ze sousední země.
img

Uspěje Fialova vláda se snížením spotřební daně z paliv? Rozhodne se v Rijádu

02.06.2022 Uspěje Fialova vláda se snížení spotřební daně z pohonných hmot? Klíč ke trvalejšímu zlevnění pohonných hmot není ve Strakově akademii, ale v Rijádu. Pokud by zejména právě Saúdská Arábie výrazněji navýšila těžbu nad rámec objemu, na němž se měsíce dopředu shodl kartel OPEC a i další tradiční těžaři mimo něj, v čele s Ruskem, během června a července pohonné hmoty v ČR mohou zlevnit poměrně citelně. Fialova vláda pak bude moci tvrdit, že její snížení daně „zabralo“. Tuzemský řidič už nerozliší, zda tankuje levněji kvůli nižší dani, nebo kvůli tomu, že Saúdská Arábie těží více. Poděkoval by Fialovi. Bližší košile než kabát.
C:\fakepath\putin.png

Rusko podle prezidenta Putina ustálo sankce Západu

27.04.2022 Ruská ekonomika ustála nové sankce, které Západ přitom považoval za drtivé, prohlásil dnes podle agentury TASS ruský prezident Vladimir Putin. Na setkání s poradním sborem ruského parlamentu v Petrohradu také sdělil, že Rusko na tyto "nešikovné" pokusy o izolaci ruského hospodářství zareaguje zavedením velké svobody a otevřenosti podnikání. Západní země přijaly sankce v reakci na ruskou vojenskou invazi na Ukrajinu, která začala na konci února.
img

Největší provozovatel čerpacích stanic v ČR má „ohromující“ marže, uvádí dnešní analýza Bloombergu. U potravin ale kontrola marží připomíná komunismus

22.04.2022 Fialovu kabinetu kontrolování marží zachutnalo. A tak si po březnovém spuštění sledování cenotvorby čerpacích stanic nyní posvítí také na prodejce potravin. Ve své podstatě je jakákoli kontrola marží pošlapáváním svobody podnikání, takže by ji jeden čekal třeba od sociálních demokratů nebo spíše od komunistů.
img

Kolik by každý dospělý Čech musel investovat, aby Rusko zbankrotovalo? 7600 korun

18.04.2022 Ministerstvo financí USA před čtrnácti dny ruské vládě znemožnilo uskutečňování plateb, které souvisejí s jejím dluhem. Tyto platby tak nelze uskutečňovat prostřednictvím amerických bank. Bidenova administrativa tak dále přitvrdila ekonomické sankce vůči Rusku, tentokrát v reakci na masakr v Buče.
C:\fakepath\rusko-12042022.jpg

Co znamená ruský bankrot pro trhy?

12.04.2022 Ratingová agentura Standard & Poor’s snížila rating ruského vládního dluhu do pásma Selective Default (SD), což znamená částečnou platební neschopnost. Ruské ministerstvo financí totiž splatilo část úroků a jistiny z dluhopisu splatného 4. dubna v rublech, i když podle smlouvy měly být splatné pouze v amerických dolarech.
img

Jak investovat za války? Ternem mohou být akcie německých zbrojařů, amerických bank nebo krvácejících ruských podniků

06.04.2022 Válka na Ukrajině přepisuje všechna letošní doporučení, jak a do čeho investovat. Navíc stále bohužel probíhá. A stupňují se související sankce Západu a ruská odvetná opatření, což investorův výhled ještě dále zatemňuje. Pohnutá doba navíc přináší docela nečekané věci.
img

Kolik by každý dospělý Čech musel zaplatit, aby Rusko zbankrotovalo? 7600 korun. V reakci na masakr v Buči totiž USA utahují Rusku finanční smyčku kolem krku

05.04.2022 Ministerstvo financí USA včera ruské vládě znemožnilo uskutečňování plateb, které souvisejí s jejím dluhem, prostřednictvím amerických bank. Bidenova administrativa tak dále přitvrzuje ekonomické sankce vůči Rusku, tentokrát v reakci na masakr v Buče.
img

„Žádné rubly, žádný plyn“. Kreml odmítá posílat Evropě plyn za eura, ta zas odmítá jej platit v rublech – co bude dále?

29.03.2022 Moskevská burza minulý týden otevřela akciové obchodování jedenáctiprocentním vzestupem, nejvýraznějším za posledních devět let. Přes den pak sice svůj počáteční zisk umazala, ale i tak skončila v plusu o takřka pět procent. Jde jen o další ilustraci toho, jak krátkozraké je čekat, že Rusko ekonomicky vykrvácí během pár dní. Přece jenom má páky, jak alespoň po nějaký čas dopad těžkých západních sankcí tlumit. A nejen to. Sem tam se odhodlá vyjít i do protiútoku. Ale nakonec se hospodářsky stejně položí.
img

Rusko krvácí a zoufá, ani bitcoin jej nespasí. Pokud mu pomůže Čína, tak jen trochu

28.03.2022 Na námořní lince mezi Čínou a Sibiří mají v těchto dnech déjà vu. Jako roku 2018, když sankce zavedla Trumpova administrativa, se tam pokoušejí navýšit vývoz aluminy čili oxidu hlinitého. Tu potřebuje ruský gigant Rusal k výrobě hliníkového kovu. Čínští obchodníci nakládají na lodě mířící do Ruska menší náklad aluminy a zkoušejí, co jim ještě projde. Pokud to „projde“, náklad navýší. A pak dále. Dokud se „ucho neutrhne“. Pokud se tedy někdy vůbec utrhne.
img

Zlato na pozadí rostoucích cen energií prudce stoupá

24.03.2022 Ceny zlata v polovině týdne vzhledem k eskalaci geopolitického napětí na Ukrajině a rozhodnutí Ruska přijímat platby za dodávky plynu pouze v rublech prudce vzrostly.
img

Putin bude chtít za plyn či ropu rubly. To řadovým Čechům zdraží plyn, elektřinu nebo pohonné hmoty, protože budou muset zaplatit zvýšená rizika, včetně kursového

23.03.2022 Ruský prezident Vladimir Putin dnes rozhodl, že Rusko bude za svůj plyn a ropu žádat od takzvaných nepřátelských států platbu v rublech. Země, které uplatňují sankce vůči Rusku, včetně zemí EU a Česka, tak budou muset za ropu i plyn platit místo v dolarech či eurech právě v ruské měně.
img

Ceny pohonných hmot zlevňují nejrychleji za posledních minimálně 17 let. Na burze v Rotterdamu ale včera nafta opět zdražovala

17.03.2022 Zlevňování pohonných hmot pokračuje rychlým tempem. Byť včera už tempo zlevňování oproti úterý zpomalilo. Platí ovšem, že úterní a včerejší zlevnění ve svém součtu představují nejvýraznější dvoudenní zlevnění pohonných hmot v historii sledování od začátku roku 2005.
img

Ceny pohonných hmot v ČR se „hroutí k zemi“. Tempo zlevňování je rekordní v historii – a pád cen nekončí

16.03.2022 Ceny benzínu i nafty v ČR se „hroutí k zemi“ historicky rekordní rychlostí. Pohonné hmoty v Česku totiž včera ještě zrychlily obrátky svého již tak extrémního tempa zlevňování. Průměrná cena benzínu Natural 95 se z pondělí na úterý propadla o 82 haléřů na litr, na hodnotu 45,72 koruny. Za dva uplynulé dny – od neděle do úterý – tak benzín zlevnil o 1,36 koruny. Jedná se o nejvýraznější dvoudenní zlevnění benzínu v historii sledování od začátku roku 2005. (Výjimkou je pouze jediný cenový výkyv – jež je ovšem jen statistickou anomálií – v únoru 2010, kdy cena benzínu nejprve jeden den vzrostla o více než 2,50 koruny na litr, aby hned poté zase o více než 2,50 koruny zlevnila.)
img

Pohonné hmoty v ČR začaly prudce zlevňovat. Benzín „přes noc“ zlevnil nejvýrazněji za posledních více než jedenáct let

15.03.2022 Pohonné hmoty v Česku začaly prudce zlevňovat. Průměrná cena benzínu Natural 95 se z neděle na pondělí propadla o 54 haléřů na litr. Jedná se o nejvýraznější zlevnění ze dne na den od února 2010. Citelně včera zlevnila také nafta, a sice o 35 haléřů na litr. Nafta zlevnila vůbec poprvé od zahájení ruské invaze na Ukrajině. Ta a související sankce Západu proti Rusku vyvolaly paniku na světovém trhu s ropou, která tak v minulém týdnu zdražila do blízkosti svého historického cenového rekordu.
img

Uran, benzín, pšenice… Sankce se vracejí jako bumerang, i Česku

14.03.2022 Nejbohatší Rus, Vladimir Potanin, zatím sankcím namířeným proti oligarchům uniká. I tak – stále poměrně nezvykle – kritizuje ruskou odvetu za balík západních sankcí. Koncem minulého týdne se rozohnil na sociální síti Telegram. Rusko by podle něj mělo dále platit i zahraničním věřitelům jejich úroky standardně, jinak riskuje zdrcující poškození reputace coby bankrotující stát. Nemělo by také jako bolševici při revoluci před více než sto lety znárodňovat majetek odcházejících zahraničních firem. Drolí se to, drolí...
C:\fakepath\Rubl.jpg

Expert: Ruská ekonomika je schopna sankce ustát, ohrožuje ji panika lidí

11.03.2022 Ruská ekonomika je schopna tvrdé sankce Západu po určitou dobu ustát jen s minimálními ztrátami. Nejvíce je pocítí běžní obyvatelé, jejichž panika je také nyní největším nebezpečím, řekl ČTK Vladan Hodulák z Katedry mezinárodních vztahů Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity, který se zabývá politickou ekonomií.
img

Pokles evropského akciového trhu a zklamání investorů z výsledků čtvrtečních dlouho očekávaných zpráv

11.03.2022 V návaznosti na výsledky včerejšího obchodování hlavní burzovní indexy po velkolepém vzestupu z předchozího dne poklesly. Hlavními důvody sebevědomého medvědího obchodování byly výsledky zasedání Evropské centrální banky (ECB) a jednání mezi ministry zahraničí Ruska a Ukrajiny.
C:\fakepath\Ukrajina.png

Zelenskyj: Trvající ruský útok ukazuje, že sankce Západu proti Moskvě nestačí

25.02.2022 Sankce, které v posledních dnech na Moskvu uvalily západní země, nejsou dostatečné, řekl dnes ráno ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Důkazem je podle něj stále pokračující ruská agrese proti jeho zemi. Dodal, že svět nadále pozoruje dění na Ukrajině z povzdálí, uvedla ukrajinská média.
Související klíčová slova: Analytický tým FXstreet.cz | Egypt | Zkušenosti | Měnový kurz | EUR | Rusko zbankrotovalo | Citigroup | Mezinárodní měnový fond | Aktiva | Ruské invaze na Ukrajinu | Vládní opatření | Schodek státního rozpočtu | Pravděpodobnost | Bojkot | Situace na Ukrajině | Kurs měny | Klíčové suroviny | Bankrot Ruska | Analytický tým | Goldman Sachs | Bidenova administrativa | Reality | Zerohedge | Separatisté | Dovoz z USA | Ukrajinský prezident | Německý DAX | Ruské ministerstvo financí | Ekonomické analýzy | Embargo na ruskou ropu | Saúdská Arábie | Ruský trh | Pandemie | Růst cen | Glencore | Pohonné hmoty v Česku | Analýzy | Burza | Nafta v ČR | Investiční příležitost | Dolary | Rafinerie | Dluhopisy | Nizozemsko | Ceny pohonných hmot | Lídři EU | Nord Stream | Výhled | Zasedání Evropské centrální banky | Norilsk Nickel | Inflace | Vývoj měnového páru | Centrální banky | Vladimir Potanin | Plynovody | Hugo | Propad rublu | Domácnosti | Ratingová agentura | Covid | Spotřební daně | Volodymyr Zelenskyj | Izrael | Inflace v eurozóně | VTB | Odvětví | Negativní dopad | Zdražování potravin | Oleg Děripaska | TASS | Analytici | Omezení dodávek | NAFTA | Antimonopolní úřad | G7 | Byznys | Země EU | Francouzský CAC 40 | Pohonné hmoty | Investování do akcií | Washington | Odpojení od ruských energií | Pandemie covidu-19 | Graf | Kartel OPEC | Poptávka | Do čeho investovat | Ekonomické sankce | Ekonomiky | Tvrdé sankce | PKN Orlen | Economist | Rating ruského vládního dluhu | Cena barelu ropy | Peníze | Politika | Vedení společnosti | Očekávání | Expert | Kursy | Války na Ukrajině | Hypotéky v Česku | Invaze na Ukrajinu | Majetek | Měnový fond | Financovat | Boje na Ukrajině | Blockchain | Moskva | Rusal | Lukáš Kovanda | Objem aktiv | Růst | Analytika | Příležitosti | Itálie | Národní měny | Prognóza | Sankce vůči Rusku | Sankce Rusko | Ruská agrese | Konsolidace | Evropské ekonomiky | Cena bitcoinu | Kontrakty | Dřevo | Temelín | Zisk společnosti | Trh | Ruský plyn | Uložení peněz | Problémy | Fialova vláda | Dovoz ropných produktů | Ruský prezident | Rubl | Společnosti | Index | Studie | Nemovitosti v ČR | Rezervní měny | Elektřina | MMF | Posílení domácí měny | Eura | Komise | Nejistoty | Posílení | Omezení kapitálových kontrol | Rijád | Platební neschopnost | Index STOXX Europe | Unie | Vyloučení Ruska | Závislost | Čerpací stanice v ČR | Spotřební daň z nafty | Statistický úřad | Podnikání | Dění na Ukrajině | Opatření | Benzín | Podnikatelé | Světové trhy | Státní kasa | | Závislost Evropy na Rusku | Hlavní ekonom | Burze | Bitcoin | Británie | Tržní síly | Obchodníci | Obchodovat | Invaze | Burza kryptoměn | Přijímání bitcoinů | Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj | Ropa | Akcie švýcarské banky | Válka na Ukrajině | Ceny benzínu | USA | Čistý zisk | Sankce | Finanční instituce | Ruské akcie | Pokles cen | Joe Biden | Výdaje | Pohonné hmoty v ČR | SWIFT | Rusko a Ukrajina | Ekonomové | Ruský bankrot | Prohlášení | Česmad Bohemia | Spojené státy | Ruská ekonomika | Akcie podniku | Kurz USD | Lukoil | Vývoj | Panika lidí | Západní sankce | Konkurenceschopnost | Akceptovat ztráty | Ruská centrální banka | Kdy Rusko zbankrotovalo | OSN | Situace kolem Ukrajiny | Ministerstvo hospodářství | Akcie evropských bank | Prezident Volodymyr Zelenskyj | Miliardy dolarů | Bankovní systém | Tempo zdražování | Úrok | Investovat | Komoditní | Regulátor | Cena uranu | Firmy | Ruské společnosti | Panika | Zajištění | Ruská ropa | Hlavní burzovní indexy | Investování | Fed | Závazky z dluhopisů Ruska | Česká vláda | Poradenské společnosti | Akcie bank | Trhy | FTSE | Rizika | Vývoj měnového páru USD/RUB | Fond | Cena benzínu | Pšenice | Snížení spotřební daně | Zahraniční tradeři | Vysoké ceny | Zahraniční měny | Tvrdé sankce Západu | TradingEconomics | Ministerstvo financí | Akciové obchodování | Vladimir Putin | Cena rublu | Mzdy | Cenové války | Na burze | Cenové úrovně | Společnost | Ztráta | Orbán | FXstreet | Kukuřice | Obchod | Tomáš Raputa | Tradeři | Ruská měna | Zajištění proti inflaci | Riziko | Ruské firmy | Trinity | Credit Suisse | Citi | Šok | NATO | Plyn | Čína | Ceny | Recese | Pokles | Gazprom | Celosvětový růst | FTSE 100 | Války | Impuls | Ukrajina | Dopravci | Poptávka po nemovitostech | Centrální banka | BBC | DPH | USD/RUB | Evropské centrální banky | Burzovní indexy | Odborníci | Zákonodárci | Instituce | Prezident Vladimir Putin | Ceny zlata | Vyhlášení bankrotu | Zlevnění ropy | Green Deal | Trinity Bank | Rozhovor | Stoxx Europe 600 | Švýcarské banky | Ceny energií | RUB | Írán | Index STOXX Europe 600 | Akcionář | Zisk | ČNB | Ruské ropy | Spekulovat | Nord Stream 2 | Rating | Dovoz | Nejbohatší | Moskevská burza | Obchodování | Úroky | Eurostat | Prezident | Růst inflace | Evropa | Měna | NICKEL | Zprávy | Ceny ropy | Obchodování s ropou | Francie | Předpověď | Zelenskyj | Dodávky plynu | Automobilky | Biden | Luhanské lidové republiky | Sberbank | Zahájení ruské invaze na Ukrajinu | FXstreet.cz | Teherán | Marže | Situace | Miliardy eur | Ruský útok | Peking | Ruský ministr | HDP | Omyl | Ekonom | Rozhodování | Dolar | Euro | JP Morgan | Ceny pohonných hmot v ČR | Průměrná cena | Politici | Členské země | Zklamání investorů | Domácí měny | ČTK | Ztráty | Čínské firmy | Akcie | Ukrajina a Rusko | Podniky | Tým FXstreet.cz | Vývoz | Reuters | Zoufalství | Technologie | Největší propad | Prognózy | Ceny pšenice | Kurz | Daně | Ministři | Hugo Boss | Rekord | Výsledky | Investice | Potenciál | Delivery Hero | Konkurence | Kapitalizace | Indie | Rozsáhlé sankce | Myšlenka | Zisky | Hospodářství | CAC 40 | Ukazatel | Měny | Finanční sektor | Burzy | Prezident Putin | Rusko | Signál | Snížení daně | Zahájení ruské invaze | Interfax | Ruský prezident Vladimir Putin | Devizové rezervy | Hypotéky | Inflace v Rusku | TIM | Energie | Objem | Investiční | Americké centrální banky | Příjmy | Prodej | Bloomberg | Evropská unie | Britský FTSE 100 | Rozvoj | Německý výrobce | Hrubý domácí produkt | Trumpova administrativa | Krize | Chudé země | Íránská ropa | Napětí na Ukrajině | Centrum | Zvýšení úrokových sazeb | Frustrace | JDE | Podpora | Růst tržeb | Cena | Německo | Krach | Obchodní partner | Impérium | Česká ekonomika | Pád cen | BDI | Co bude | DAX | Podnik | Forexu | Reputace | Zlato | Ekonomika | Schodek | Těžaři ropy | Cíle | Kryptoměny | Norilsk | Bezpečnost | Banky | Ceny v Česku | Kotace | Šance | Státní fond | Ruská vláda | Politický tlak | Bankrot | Analýza | Ministr financí | ČR | Platební neschopnosti | Cenné papíry | Stoxx | Lídři | Platební systém | OPEC | Řetězce | Dění na trhu | Investoři | Rheinmetall | Německé automobilky | Embargo | Čerpací stanice | Polsko | Ceny potravin | Základní úrok | Nařízení | Zdražování | Ropy | Předseda | Růst cen potravin | USD | Ekonomický dopad | Uran | BMW | Just Eat Takeaway | Ceny nafty | Propad | Telegram | ANO | Nemovitosti | Ministerstvo financí USA | Indexy | Zasedání Evropské centrální banky (ECB) | ECB | Prodej ropy | Těžaři | Doporučení | Krypto | Obilniny | Evropské země | Jaderné elektrárny | ROCE | EU | Miliardy | Jak investovat | MOL | Devizy | Základní sazba | Uhlí | Investor | Banka | Protiruské sankce | Spotřebitelské ceny
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Banky | Obchodování | ČTK | Růst | Indikátor | Pokles | Trading | Cena | FOREX | Pivot

Předchozí klíčová slova

Sankce Rusko
Sankce Spojených států
Sankce USA
Sankce uvalené na Bělorusko
Sankce uvalené na Rusko
Sankce v oblasti technologií
Sankce v oblasti technologií a vědy
Sankce vůči ruské centrální bance
Sankce vůči Rusku
Sankce západních států

Následující klíčová slova

Sankčí opatření
Sankční opatření
Sankční zákon
Sanlorenzo
Sanofi
Sanofi (SAN.FR)
Santa Claus Rally
Santander
Santander Bank
Santander Bank Polska
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
reklama
InstaForex
Potvrďte prosím... Zavřít