Napětí na Ukrajině
Ranní zpráva pro tradery: Co se děje na finančních trzích 2.10.2024
02.10.2024 Akcie ve Spojených státech včera oslabily. Investoři začali být opatrnější poté, co Írán odpálil rakety na Izrael.
Oživení na trhu práce: České firmy plánují ve 3. čtvrtletí více nabírat
11.06.2024 Společnost ManpowerGroup Česká republika dnes zveřejnila výsledky průzkumu „ManpowerGroup index trhu práce“ pro třetí čtvrtletí roku 2024.
Všichni mluví o dluhopisech
23.01.2024 Kvůli slábnoucímu růstu, zpomalující inflaci a geopolitickému napětí lze v roce 2024 na trzích očekávat zvýšenou volatilitu. Centrální banky budou nejspíš s agresivním snižováním sazeb váhat, což vyvolá na dluhopisových trzích nejistotu. Investoři by se měli soustředit na kvalitní vládní dluhopisy, ale lze uvažovat i nad selektivními investicemi do dluhopisů firemních.
Válečná ekonomika: Zlato na 2 000 dolarech
21.02.2023 Rostoucí geopolitické napětí by mohlo podpořit zlato a vytáhnout ho časem nad 2 000 dolarů za unci, tvrdí komoditní analytici z BCA Research.
Zlato roste kvůli geopolitickým obavám
16.11.2022 Včera bylo odpáleno více než 100 raket a dronů. Jedna z raket dopadla i do Polska a způsobila dvě úmrtí při explozi ve městě Przewodow. Objevily se obavy, že vzhledem k tomu, že Polsko je členem NATO, by raketový útok mohl vést ke zhoršení situace.
Poptávka po fyzickém zlatě je silná
10.06.2022 Přestože se zlato drží kolem 1 850 dolarů za unci, drobní investoři se nevzdávají. Býčí nálada na Spectrum Markets dosáhla minulý měsíc překvapivě historického maxima.
Inflace se zpomaluje: Je sklenice poloprázdná nebo poloplná?
30.05.2022 Úřad pro ekonomickou analýzu (BEA) v pátek vydal zprávu PCE (Personal Consumption Expenditure) za duben 2022. Tato zpráva je preferovaným měřítkem inflace, kterou Federální rezervní systém používá jako klíčovou složku při utváření jejich výhledu měnové politiky.
Technický přehled pro WTI: růst se nejspíše obnoví
23.05.2022 Ropa zůstala v bočním kanálu, protože obchodníci mají obavy, že světová ekonomika upadne do recese. Dalším faktorem bylo geopolitické napětí na Ukrajině, které má až doteď výrazný dopad na ceny. Dnes je však pravděpodobné, že ropa poroste kvůli pozitivnímu sentimentu na trhu a rostoucí poptávce po komoditách.
Za 6 měsíců vypukne velká krize
23.05.2022 S odvoláním na Leigha Goehringa, generálního ředitele společnosti Goehring & Rozencwajg Associates, jsou černé labutě roku 2022 daleko od svého dokončení.
Zájem o fyzické drahé kovy vzrostl až o 100 procent
17.05.2022 Poptávka po fyzických drahých kovech se v březnu a dubnu zvýšila meziročně o 50 až 100 procent. To se projevilo na růstu tržeb největšího tuzemského obchodníka Golden Gate CZ za první čtyři měsíce o 43 procent na 2,38 miliardy korun.
Swingový výhled 17. týden
03.05.2022 Hlavní akciové indexy pokračovaly v korekci a otestovaly silné úrovně supportů. Silně naopak posiloval americký dolar, který je na nejvyšší hodnotě od ledna 2017. Posilování dolaru mělo negativní vliv na hodnotu eura a komodit, jako je zlato, které se dostalo pod hladinu 1900 dolarů za unci. Japonská centrální banka ponechala nízké úrokové sazby a jen vůči dolaru překonal magickou hodnotu 130.
Fundamentální faktory ovlivňující ceny zlata
02.05.2022 V minulém týdnu byly patrné obrovské výkyvy ceny zlata způsobené řadou faktorů. Tento týden se pozornost investorů soustředí na zasedání FOMC, které se bude konat ve středu. Očekává se zvýšení úrokové sazby o procento.
Inflace vrátila ceny zlata k 2 000 USD
19.04.2022 Federální rezervní systém a světové centrální banky stojí před téměř nemožným úkolem snížit rostoucí inflaci. Bude nutné přijmout drastická opatření, včetně zvýšení sazeb minimálně na polovinu aktuální míry inflace, tzn. na 4–6 %.
Cena ropy se po Putinově prohlášení drží nad 100 dolary
13.04.2022 Ropa v Asii se ustálila poté, co se dostala zpět nad 100 dolarů za barel, neboť ruský prezident Vladimir Putin slíbil, že ve válce na Ukrajině, která otřásla trhy a omezila globální dodávky ropy bude nadále pokračovat.
Fed zvolil agresivnější politiku
07.04.2022 Zveřejnění zápisu ze zasedání Fedu vedlo k prudkému nárůstu volatility na devizovém trhu a vážnějšímu poklesu na americkém akciovém trhu. Vzhledem k tomu, že očekávání se téměř shodovala s konečnými výsledky, tlak na euro i libru byl omezený. Silná přeprodaná pozice eura a těsná pozice kupujících libry okolo 1,3050 také omezily klesající potenciál obou měn.
Zlato se může etablovat jako nová světová měna
28.03.2022 Analytici a drobní investoři z Wall Street se nevzdali své předpovědi, že zlato v dohledné době dosáhne 2000 dolarů za unci. Poznamenali, že drahý kov bude podporován poptávkou po bezpečných aktivech v důsledku pokračujícího geopolitického napětí na Ukrajině a také rostoucí inflace. Obavy na globálním trhu pomáhají cenám zlata čelit rostoucím výnosům dluhopisů a jestřábím komentářům předsedy Federálního rezervního systému Jerome Powella.
Volatilita na trzích pravděpodobně brzy vzroste
24.03.2022 Americký prezident Joe Biden dnes přijede do Bruselu, aby se setkal s lídry NATO a EU na mimořádném summitu. Zdroje uvedly, že bude diskutovat o balíčku, který obsahuje nová opatření proti ruským poslancům.
Zlato na pozadí rostoucích cen energií prudce stoupá
24.03.2022 Ceny zlata v polovině týdne vzhledem k eskalaci geopolitického napětí na Ukrajině a rozhodnutí Ruska přijímat platby za dodávky plynu pouze v rublech prudce vzrostly.
Britská libra roste díky dobrým zprávám ohledně rozpočtu Spojeného království
23.03.2022 Libra v úterý rostla uprostřed zpráv, že britská vláda loni ušetřila asi 26 miliard liber. Tento rozpočet bude s největší pravděpodobností použit ke zlepšení ekonomiky v letošním roce, zejména proto, že nyní prochází britské hospodářství těžkými časy.
Akcie zbrojaře Raytheon se nacházejí u spodní limity rostoucího kanálu
17.03.2022 Akcie Raytheon (RTX.US) je americký výrobce pokročilých zbraňových systémů a technologií pro vojenský, letecký a kosmický průmysl. Mezi jeho kontraktory patří i soukromé společnosti, což ji odlišuje od společností jako Lockheed Martin (LMT.US), které spoléhají výhradně na státní zakázky.
Holubičí postoj Fedu zvyšuje optimismus na trzích
17.03.2022 Dříve trhy diskutovaly o tom, o kolik centrální banka letos v březnu zvýší své sazby, k čemuž přispěla především silná inflace v USA. Kvůli konfliktu na Ukrajině však v poslední době prudce vzrostly ceny energií, takže výsledek zasedání Fedu byl mírnější, než se očekávalo. Přesto mnozí stále očekávají, že letos dojde ke zvýšení sazeb o 175 bb.
Chuť riskovat zůstala navzdory jestřábím prohlášením Fedu zachována
17.03.2022 Fed zahájil zřejmě nejagresivnější zvyšování úrokových sazeb nevídané přibližně od roku 2010. Podle předsedy Fedu Jeromea Powella je inflace příliš vysoká a trh práce je přehřátý, takže hlavní prioritou centrální banky je nyní cenová stabilita. Je si však jistý, že boj s inflací nepovede k recesi americké ekonomiky.
Zlato klesá, protože Fed zahájil své politické zasedání
16.03.2022 Zlato během posledních dvou dnů ztratilo 71 USD. Poté, co minulý týden vystoupalo na rekordní úroveň, se dostalo na nejnižší cenu za poslední tři týdny. Celkově se propadlo o více než 150 USD.
Holubičí stanovisko Fedu by mohlo vést k růstu EUR/USD a poklesu zlata
15.03.2022 Dnes začíná dvoudenní měnověpolitické zasedání Fedu, které se bude konat na pozadí pokračující inflace v USA a geopolitického napětí na Ukrajině.
Tlak zlata, inflace a sazeb
14.03.2022 Ceny zlata zůstávají pod tlakem ze strany prodávajících a jen těžko reagují na slabý spotřebitelský sentiment a rostoucí inflační očekávání.
Poptávka po zlatě jako bezpečném aktivu se vrací na pozadí obav z inflace
11.03.2022 Zlato v úterý posílilo a vrátilo se nad 2 000 USD za unci v kontextu rostoucí inflace v USA. Předtím se drahý kov ve středu propadl o 2,7 %.
ECB připouští riziko stagflace
11.03.2022 Evropská centrální banka připouští rostoucí riziko stagflace, protože výrazně snižuje své prognózy růstu a zvyšuje výhled inflace. Prezidentka ECB Christine Lagardeová uvedla, že zvýšené geopolitické napětí na Ukrajině má hluboký dopad na evropskou ekonomiku, protože ceny energií a komodit nadále rostou.
Dosáhne zlato hodnoty 3 000 USD?
09.03.2022 Zlato prudce vzrostlo – o 82 USD – čímž se futures na zlato dostaly na úroveň jen 10 USD pod historickým maximem 2 088 USD ze srpna 2020.
Pozice velkých spekulantů podle COT reportu k 1. 3. 2022
07.03.2022 Celkové čisté pozice spekulantů na USD indexu minulý týden klesly 1 310 kontraktů. Tato změna je výsledkem růstu long pozic o 35 kontraktů a růstu short pozic o 1 345 kontraktů. Růst celkových čistých pozic spekulantů nastal v minulém týdnu na euru, britské libře, australském dolaru a kanadském dolaru. Pokles celkových čistých pozic nastal na novozélandském dolaru, japonském jenu a švýcarském franku.
Zlato navzdory napětí na Ukrajině zaznamenává silnou poptávku
04.03.2022 Nejnovější údaje PMI ukazují, že inflace stále vyvolává obavy, přestože se údaje blíží očekávání. Zdá se, že chladné počasí výrazně ovlivnilo několik regionů, zejména jejich sektor služeb. Nejenže velmi výrazně snížilo poptávku a zvýšilo nabídku, ale také poškodilo obchodní operace mnoha firem.
Powell říká, že Fed nebude se zvyšováním sazeb spěchat
03.03.2022 Předseda Fedu Jerome Powell tento měsíc podpořil zvýšení sazeb o čtvrt procentního bodu, aby zahájil zpřísňování politiky, ale nevyloučil, že v určitém okamžiku dojde k významnějšímu kroku. Mnozí sázejí na to, že navzdory konfliktu na Ukrajině centrální banka se změnou politiky nepoleví, protože inflace se již vymkla kontrole a ceny energií nadále dosahují rekordů.
Ropa stoupá na rekordní úroveň
03.03.2022 Ceny ropy pokračovaly v růstu poté, co americký Úřad pro energetické informace (EIA) oznámil, že zásoby ropy za jeden týden klesly o 2,6 mil. barelů. To je ve srovnání s předchozím nárůstem o 4,5 mil. barelů, který rovněž nedokázal změnit směr vývoje cen ropy.
Pozice velkých spekulantů podle COT reportu k 22. 2. 2022
01.03.2022 Celkové čisté pozice spekulantů na USD indexu minulý týden stouply o 698 kontraktů. Tato změna je výsledkem růstu long pozic o 1 377 kontraktů a růstu short pozic o 679 kontraktů.
Silná zpráva z amerického trhu práce a zmírnění napětí na Ukrajině vrátí na trhy optimismus
01.03.2022 Probíhající konflikt na Ukrajině zcela zastínil dění ve světové ekonomice.Tento týden se bude pozornost investorů ve skutečnosti plně upínat k předsedovi Fedu Jeromu Powellovi, který by se měl vyjádřit k budoucí politice centrální banky v kontextu globální krize, probíhajícího covidu-19 a vojenského konfliktu na Ukrajině, který přivedl svět na pokraj jaderné katastrofy. Už dříve bylo uvedeno, že na trhu převládá názor, že Fed v důsledku výše uvedených událostí může přistoupit k méně agresivnímu zvyšování úrokových sazeb. Například že sazby nebudou zvýšeny o 0,5 %, ale jen o 0,25 %.
Asijské akciové indexy v červených číslech
24.02.2022 Asijské akciové indexy kvůli eskalaci napětí na Ukrajině klesly. Kompozitní index SSE o 0,89 % a komponentní index SZSE o 1,28 %. Index Hang Seng se propadl o 3,06 %. Index KOSPI spadl o 2,32 %, zatímco index Nikkei 225 ztratil 2,06 %. Index S&P/ASX 200 klesl o 2,88 %.
Analýza indikátoru cloud Ichimoku pro ethereum 24. února 2022
24.02.2022 Ethereum se obchoduje poblíž hladiny 2 350 USD. Krátkodobý trend zůstává podle indikátoru cloud Ichimoku medvědí, protože cena se stále obchoduje pod denním cloudem Kumo. Cena byla na rezistenci cloudu znovu odmítnuta, když se býci pokusili prorazit dovnitř cloudu.
Zlato stoupá na nová maxima, čímž eliminovalo jakoukoli medvědí divergenci
24.02.2022 V předchozích příspěvcích jsme poznamenali, že ačkoli cena zlata zůstává v býčím trendu, objevily se některé varovné signály, že by růstový trend mohl brzy skončit. Index RSI poskytoval signály medvědí divergence. Dnes byly tyto signály zrušeny, protože události na Ukrajině přiměly obchodníky k nákupu zlata a cena vystřelila nad 1 940 USD.
Americký akciový trh po eskalaci napětí na Ukrajině prudce klesá
24.02.2022 Akcie se po zahájení vojenských operací na Ukrajině propadly. Ve čtvrtek 24. února brzy ráno oznámil ruský prezident Vladimir Putin zahájení vojenské operace na Ukrajině. Několik raket zasáhlo vojenská zařízení na Ukrajině. Podle různých zdrojů byly v blízkosti rusko-ukrajinských hranic a Černého moře spatřeny pozemní jednotky.
Analýza a obchodní tipy pro GBP/USD na 24. února
24.02.2022 Poté, co měnový pár GBP/USD dosáhl úrovně 1,3605, se objevil signál k nákupu. Nedošlo však k žádnému velkému nárůstu, i když se linie MACD začala pohybovat nad nulou. Po růstu o 15 pipsů se na trh vrátil tlak, který vyvolal další pokles páru. V polovině dne došlo k druhému pokusu, ale linie MACD již byla daleko od nuly, takže potenciál růstu byl omezený. Odpoledne se signál trhu změnil na prodejní, ale k poklesu nedošlo, protože linie MACD byla stále daleko od nuly.
Analýza a obchodní tipy pro pár EUR/USD na 24. února
24.02.2022 Poté, co pár EUR/USD dosáhl úrovně 1,1319, přišel signál k prodeji. K poklesu ale kupodivu nedošlo, přestože eskalace napětí na Ukrajině snížila rizikový sentiment. Místo toho cena vzrostla na úroveň 1,1337, kde se objevil signál k nákupu. Jelikož v té době byla linie MACD nad nulou, vzrostl pár o dalších 15 pipů. Následný signál k prodeji byl neúspěšný, protože linie MACD byla daleko od nuly a omezovala potenciál páru klesat.
Rozbřesk: Ruská agrese vyhnala ropu nad 100 USD/barel
24.02.2022 Inflační tlaky v české ekonomice zatím nepolevují a v důsledku ruské invaze na Ukrajinu nejspíš ještě dále zesílí. První na řadě budou nejspíš energetické suroviny, kterými Rusko jako importér dominuje zejména ve střední a východní Evropě.
Forex: Koruna až na hranici 24,60 EUR/CZK
24.02.2022 Napětí na Ukrajině se už v průběhu včerejška odrazilo na vývoji kurzu koruny, která se tak dostala až na hranici 24,60 EUR/CZK, v brzkých ranních hodinách (před začátkem tuzemského obchodování) se již kotace přiblížily na dohled pětadvacítky. Ruská invaze se tak dostává do centra pozornosti finančních trhů nejenom v našem regionu a bude ovlivňovat averzi investorů k riziku i v následujících dnech.
Forex: Shrnutí obchodování 24.2.2022
24.02.2022 Akcie ve Spojených státech včera výrazně oslabily. Důvodem je ukrajinsko-ruská krize. Ukrajina vyhlásila výjimečný stav a západní země představily další sankce vůči Rusku kvůli jeho postupu na východní Ukrajině. Ztrácely hlavně technologické společnosti.
Forex: Dolar mírně posiluje, trhy se zaměřují na Ukrajinu
23.02.2022 Americký dolar mírně posiluje, obchodování je však dnes rozkolísané. Investoři se snaží vstřebat nejnovější vývoj kolem ukrajinské krize. Řada zemí oznámila sankce proti Rusku, které nařídilo svým vojákům vstoupit do separatistických oblastí Ukrajiny.
Komodity: Ceny ropy rostou, v centru pozornosti zůstává vývoj kolem Ukrajiny
23.02.2022 Ceny ropy se dnes zvyšují po zprávách o tom, že Ukrajina čelí dalšímu kybernetickému útoku. Severomořská ropa Brent kolem 17:30 SEČ vykazovala nárůst o zhruba 0,9 procenta na 97,68 dolaru za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) si ve stejnou dobu připisovala také zhruba 0,9 procenta a prodávala se za 92,71 dolaru za barel.
Guvernér ČNB Rusnok varuje před ještě vyšší inflací v ČR, způsobenou konfliktem na Ukrajině. O vlastně tak vysvětluje, proč se Západ bojí tvrdších sankcí vůči Rusku – čím tvrdší sankce, tím vyšší inflace
23.02.2022 Pro akciové investory je to nepochybně dobrá zpráva. Zda je to dobrá zpráva i z hlediska geopolitického, toť otázka jiná. Každopádně sankce, které zatím Západ vůči Rusku uplatnil v reakci na uznání svou povstaleckých republik na Ukrajině, jsou slabé. Jsou o tom přesvědčeny miliony investorů všude po světě. Akcie v Evropě nebo Americe totiž rostou. Jde spíše než o růst z úlevy o růst z rozčarování. Rozčarování z toho, že Západ zatím vůči Rusku postupuje jen měkce.
Burzy ve světě jsou zaskočeny, jaké slabé sankce Západ zatím uplatňuje vůči Rusku. Jenže Západ sám je na Rusku závislý, hlavně energeticky
23.02.2022 Pro akciové investory je to nepochybně dobrá zpráva. Zda je to dobrá zpráva i z hlediska geopolitického, toť otázka jiná. Každopádně sankce, které zatím Západ vůči Rusku uplatnil v reakci na uznání svou povstaleckých republik na Ukrajině, jsou slabé. Jsou o tom přesvědčeny miliony investorů všude po světě. Akcie v Evropě nebo Americe totiž rostou. Jde spíše než o růst z úlevy o růst z rozčarování. Rozčarování z toho, že Západ zatím vůči Rusku postupuje jen měkce.
Zlato na dvouletých maximech
23.02.2022 Zlato se obchoduje nad úrovní 1 900 USD – částečně kvůli geopolitickým obavám, které vzhledem k napětí na Ukrajině zesílily. Podle mnoha odborníků by mohlo jít ještě výš, protože se stalo lídrem komoditního sektoru.
Pražská burza oslabila popáté v řadě, ztrácel celý finanční sektor
22.02.2022 Pražská burza oslabila popáté v řadě, index PX dnes klesl o 0,38 procenta na 1397,04 bodu. Ztrácel celý finanční sektor, nejvíce akcie Erste Bank. Rostly naopak cenné papíry energetické společnosti ČEZ nebo technologické firmy Avast. Aktivita na trhu byla vysoká. Vyplývá to z údajů burzovního webu.
Webinář: Eskalace napětí na Ukrajině
22.02.2022 Vladimír Putin dále eskaluje napětí v regionu východní Evropy, když uznal samostatnost donbaských republik. Západní země mají za to, že tímto krokem začala invaze na Ukrajinu a dají se očekávat tvrdé sankce. Nervózní situace se bezprostředně odráží na finančních trzích, kde se pod tlak dostávají ta nejrizikovější aktiva. Pod drobnohledem budou především také energie jako ropa nebo zemní plyn. Čeká nás další vlna výprodejů, nebo trhy riziko postupně naceňují? Otevírají se už nyní někde nové příležitosti? Odpovědi na tyto otázky a mnoho dalšího se dozvíte ve speciálním webináři XTB v 15:15.
Zlato se může koncem roku vrátit na cenu 1 600 USD
22.02.2022 Ceny zlata se obchodují poblíž úrovní, které jsou od června nejvyšší, tj. těsně pod 1 900 USD za unci. Podle výzkumné společnosti ale dá geopolitická nejistota v určitém okamžiku přednost medvědím fundamentům.
Ceny ropy se zmírňujícím se napětí klesají
21.02.2022 Předpokládalo se, že ropa Brent v pátek klesne na 90 USD za barel. Na pozadí eskalace napětí na východě Ukrajiny však v průběhu dne ztráty vyrovnala. Po nové vlně eskalace rusko-ukrajinského konfliktu a vysoké pravděpodobnosti západních sankcí vůči Rusku se ropě Brent podařilo posílit nad 93 USD.
Swingový výhled 7. týden 2022
21.02.2022 Makroekonomické události v minulém týdnu měly na volatilitu na trzích vedlejší vliv. Tím „velkým příběhem“, který momentálně hýbe trhy, je situace na Ukrajině. Akciové indexy kvůli tomuto konfliktu oslabovaly a znovu otestovaly svoje silné supporty. Vítězem minulého týdne je naopak zlato, které v důsledku těchto geopolitických nejistot posílilo k hodnotě 1900 USD za unci, kde se naposledy obchodovalo v červnu 2021.
Pro Česko je Rusko méně důležitý vývozní trh než třeba Belgie. Případná válka Ruska s Ukrajinou a související sankce by se Česka přímo dotkly jen omezeně, třeba ve formě dražších pohonných hmot
20.02.2022 Česká republika loni do Ruska vyvezla zboží ze 79,6 miliardy korun. Jednalo se o nižší objem vývozu než v letech 2019 a 2020. Objem odpovídal dvěma procentům celkového loňského vývozu z České republiky.
Shrnutí páteční seance: Akcie v USA v závěru týdne dále oslabila eskalace napětí na Ukrajině
20.02.2022 Hlavní akciové indexy na Wall Street v závěru týdne znovu klesly. Investoři se zbavovali rizikových aktiv kvůli eskalaci napětí na Ukrajině a prohlášení Spojených států o hrozící ruské invazi. Na forexovém trhu zpevňoval dolar.
Napětí kolem Ukrajiny povážlivě houstne, benzín v Česku je teď i proto nejdražší od roku 2012
19.02.2022 Kolem situace na Ukrajině opět přituhuje. Podle amerického prezidenta Joea Bidena se již jeho ruský protějšek Vladimir Putin rozhodl na Ukrajinu zaútočit. Během několika dní by měl podle informací amerických zpravodajských služeb, z nichž Biden čerpá, provést úder jak na Ukrajině, tak v její metropoli Kyjevě.
Komodity: Ropa ztrácí dvě procenta uprostřed rozhovorů s Íránem a napětí na Ukrajině
17.02.2022 Ceny ropy dnes klesají zhruba o dvě procenta. Dolů je táhnou rozhovory o vzkříšení jaderné dohody s Íránem, které vstoupily do závěrečné fáze, ztráty ale mírní napětí mezi významným vývozcem ropy Ruskem a Ukrajinou.
Akcie před lednovým zápisem FOMC klesly
17.02.2022 Americké akcie ve středu před zveřejněním lednového zápisu FOMC klesly. Obchodníkům podle všeho dělá starosti geopolitické napětí na Ukrajině a trvale rostoucí inflace, která by Fed mohla přinutit k agresivnějšímu přístupu k měnové politice. Nejvíc byly zasaženy technologické společnosti, přičemž Meta Platforms se propadla o celá 3 %. Klesl i dolar.
Opětovný růst akcií aerolinek
16.02.2022 Akcie aerolinek již několik týdnů klesají, což má za následek eskalaci geopolitického konfliktu mezi Ruskem a Ukrajinou a následné zrušení některých letů.
Rozbřesk: Geopolitické napětí lehce pokleslo, akcie se snaží o pozitivní obrat
16.02.2022 Včera během dne sice geopolitické napětí pokleslo s tím, jak ruský prezident Putin stáhl část vojsk od ukrajinských hranic. Americký prezident Biden však současně varoval, že se může jednat o taktický manévr a že invaze Rusů na Ukrajinu zůstává dál ve hře. Zopakoval, že v takovém případě Amerika (a spojenci) zavedou vůči Rusku tvrdé sankce a Američané se budou muset připravit na “ještě vyšší” ceny energií.
Forex: Zlotý včera zpevnil
16.02.2022 Zlotý včera zpevnil, takže se měnový pár vrací pod hranici 4,5000. Posílení nastartovala především deeskalace napětí na Ukrajině, ale svoji roli měla i zveřejněná makro data: velmi dobrý výsledek HDP za 4. kvartál a inflace za leden. Ta dále zrychlila, byť zůstala v meziročním srovnání jen jednociferná. Lednové inflační číslo (9,2 %) totiž nebylo dvouciferné jen díky tomu, že vláda snížila sazby DPH u některých klíčových položek spotřebitelského koše (benzín, elektrická energie či potraviny).
Forex: Trhy čekají na zápis z jednání amerického Fedu
16.02.2022 Eurodolar se posunul výše díky deeskalaci napětí na Ukrajině. Pozornost trhu se však zřejmě přesune více k americkým makro-událostem. Odpoledne je na pořadu dne maloobchod a průmysl (obojí dá indikaci, jak by mohl vypadat HDP v 1. čtvrtletí) a večer pak podrobný zápis z lednového jednání Fedu.
Ranní komentář: Indexy v zelených číslech, pomáhají reopening akcie i zmírnění napětí na Ukrajině
16.02.2022 Americké i evropské indexy zakončily včerejší seanci v zelených číslech. Ke zlepšení nálady přispělo vyjádření ruského prezidenta, který je údajně připraven i nadále vyjednávat. Dařilo se pak včera i akciím aerolinek a společnostem v cestovním ruchu. Těm pomáhají spekulace na postupné zotavování ekonomiky a návratu turismu o kterém vypovídá i rychlý růst nově bookovaných letenek, nebo včera zveřejněné výsledky Airbnb, která dala silný guidance ro roku 2022.
Akcie aerolinek znovu rostou
15.02.2022 Akcie aerolinek poslední týdny klesaly, což bylo vyústěním eskalace geopolitického konfliktu mezi Ruskem a Ukrajinou a následným zrušením některých letů.
Rozbřesk: Lednové inflační překvapení
15.02.2022 Včerejší ráno dalo konečně odpověď na otázku, kam až na začátku letošního roku vystoupala nevyzpytatelná (a tentokrát i v podstatě nepredikovatelná) česká inflace. Podle údajů statistického úřadu se meziroční inflace zastavila jen těsně pod hranicí deseti procent, kterou nicméně zdolá už v průběhu února.
Forex: Projeví se v polské lednové inflaci škrty v sazbách DPH?
15.02.2022 Zlotý s forintem zažívají díky kolísajícímu napětí na Ukrajině slušnou volatilitu, která může být přiživena dnes ráno zveřejněnými inflačními daty za leden. Zajímavá budou data především z Polska, kde by inflace měla zpomalit a to díky škrtům v sazbách na DPH (benzín, potraviny a energie).
Trading pohled na DAX, plyn a EUR/USD 14.2.2022
14.02.2022 Akciový index DAX: Na 4hodinovém grafu cena prudce klesla před setkáním Putina a Scholze ohledně Ukrajiny. Cena klesla až na 14830. Jsme pod denními klouzavými průměry SMA 25 i SMA 50. Otestovali jsme klíčové minimum z 24. ledna 14830, což je silný support. Nyní bychom mohli zpět růst, až poleví napětí.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
14.02.2022 1) Lednová meziroční inflace byla o 0,5 % vyšší, než odhadovala Česká národní banka (ČNB) v únorové prognóze. Důvodem byl především vývoj cen potravin, jejichž meziroční růst proti odhadům dále zrychlil. Uvedl to dnes ředitel sekce měnové ČNB Petr Král. Meziroční inflace v lednu podle dnešních údajů Českého statistického úřadu (ČSÚ) stoupla na 9,9 %. Meziroční růst spotřebitelských cen v lednu byl nejvyšší od července 1998, kdy činil 10,4 %. Král upozornil, že je více než pravděpodobné, že v následujících měsících inflace překoná 10 %.
Americký akciový trh zakončil týden poklesem
14.02.2022 Americké akcie v pátek klesly v důsledku eskalace napětí na Ukrajině. Britská vláda dokonce doporučila svým občanům žijícím v zemi, aby se okamžitě evakuovali.
EU vyjadřuje obavy ze závislosti na ruském plynu
01.02.2022 Zhruba za měsíc bude energetický sektor nadále býčí. V souvislosti s rostoucí inflací pokračuje také růst cen ropy, což zvyšuje náklady spotřebitelů na pohonné hmoty.
Komodity: Ropa mírně oslabuje, očekává se zvýšení úrokových sazeb Fedem
27.01.2022 Ropa zlevňuje. Dolů ceny tlačí očekávání, že americká centrální banka (Fed) zvýší úrokové sazby. Dříve během seance severomořská ropa Brent vystoupala na sedmileté maximum, nad 90 dolarů za barel, kvůli obavám z narušení dodávek vlivem napětí na Ukrajině a na Blízkém východě.
Investoři se obávají kroků Fedu a eskalace napětí na Ukrajině
26.01.2022 Přestože je již dlouho známo, že Fed dokončil měsíční snižování nákupu aktiv a že zvýší sazby, existují obavy ohledně plánu Federálního rezervního systému snížit inflační tlaky zpřísněním měnové politiky. Hlavní otázkou však je, jak moc jestřábí či agresivní bude jejich obnovená měnová politika.
Forex: Dolar posiluje, investoři kvůli napětí na Ukrajině preferují bezpečná aktiva
25.01.2022 Dolar dnes vystoupal na dvoutýdenní maximum. Investoři vzhledem k napětí mezi Ruskem a Západem kvůli Ukrajině preferují bezpečnější aktiva. Vyhlížejí také výstup ze zasedání americké centrální banky (Fed), které končí ve středu.
Bitcoin nemusí být dobrým zajištěním proti inflaci
25.01.2022 Analytici uvedli, že prudký výprodej kryptoměn ještě nemusí být u konce. Tento chaotický odchod z krypto odvětví se shodoval s masivním propadem akcií, kdy se americké akcie blíží nejhoršímu měsíci od března 2020.
Forex: Americký dolar kvůli napětí na Ukrajině posiluje
24.01.2022 Americký dolar zahájil nový týden růstem a ke koši měn se dostal nejvýše za dva týdny. K růstu přispívá napětí mezi Ruskem a Západem kvůli Ukrajině a možnost, že centrální banka USA (Fed) tento týden naznačí výraznější zpřísňování měnové politiky.
Komodity: Ropa zlevňuje, přispívá k tomu mimo jiné silnější dolar
24.01.2022 Ceny ropy dnes oslabují. Přispívá k tomu silnější dolar a obavy investorů z toho, že americká centrální banka (Fed) bude zpřísňovat měnovou politiku rychleji, než se čekalo.
Forex: Zmírnění napětí na Ukrajině regionálním měnám pomohlo
04.09.2014 Středoevropské měny zůstávají v zajetí měnícího se investorského sentimentu, když hlavním kurzotvorným faktorem zůstává situace kolem rusko-ukrajinského konfliktu. Včerejší ranní telefonát mezi ruským a ukrajinským prezidentem vyústil ve zprávu naznačující možné zklidnění situace, na což trhy reagovaly výrazně pozitivně. O téměř dvě třetiny procenta ruku v ruce posílily polský zlotý a maďarský forint, česká koruna se ziskem necelého půl procenta pouze mírně zaostávala. Zatímco včerejší ranní zahajovací kurz na mezibankovním trhu činil 27,74 CZK/EUR, v průběhu dne byla česká měna o téměř deset haléřů silnější. Koruna se tak dostala na měsíční maximum, kfdyž atakovala svou nejsilnější hodnotu od 5. srpna.
Analýza USD/JPY v čase eskalujícího napěti na Ukrajině
07.08.2014 Japonský jen v noci posílil a prorazil hodnotu 102 vůči USD díky potvrzení informace, že tamní státní penzijní fond (GPIF) plánuje zvýšit alokaci finančních zdrojů do domácích akcií z 12 na 20 procent. Na druhé straně alokace zdrojů do japonských státních dluhopisů by měla klesnout z 60 na 40 procent. Ve hře je rovněž možnost navýšení možnosti investování do světových akcií. Japonský jen nyní kromě uvedené zprávy láká investory díky svému statutu bezpečného přístavu v čase eskalujícího napětí na Ukrajině a v pásmu Gazy. Nicméně USD/JPY se pod hodnotou 102 dlouho neudržel a vrátil se k 102,30.
Japonský jen kvůli napětí na Ukrajině posiluje
03.03.2014 Japonský jen dnes na forexových trzích posiloval a vůči euru zpevňoval i americký dolar. K růstu přispívá hlavně napětí mezi Ruskem a Ukrajinou, které mezi investory zvyšuje zájem o bezpečnější investice. Dolar však podpořila i nejnovější statistika.
Dolar kvůli napětí na Ukrajině posiluje
26.02.2014 Americký dolar dnes posiluje a vůči koši šesti hlavních měn stoupl nejvýše za dva týdny. Dolaru pomáhá napětí na Ukrajině a v Rusku, které nutí investory uchylovat se k bezpečnějším investicím. Dolaru pomohly také nejnovější statistické údaje z USA.
Související klíčová slova:
Střední Evropa | Lufthansa (LHA.DE) | Útok na Izrael | Dlouhé pozice | Výnosy dluhopisů | Nákupy zlata centrálními bankami | Války | Vývoj | Údaje z USA | LHA | Silná rezistence | Akcie BHP | DPH | EUR | Norwegian Air Shuttle | Standard & Poor's | Hlavní úrokové sazby | Stoxx | Texas | Očekávání | Korelace | Jüan | Evropské centrální banky | ManpowerGroup | EUR/JPY | Veřejné finance | Ruské invaze na Ukrajinu | Trh práce | Investice | MACD | Potenciál | Support | Lednová inflace | Hluboká recese | Ifo | Webinář | Invaze na Ukrajinu | Prognózy | Britská libra | Akcie Raytheon (RTX.US) | Futures kontrakt | Rekord | Akcie WizzAir | Alexandr Novak | IHS | Černé labutě | Impuls | EUR/USD | Vývoj dolarového indexu | Spotřebitelé | Geopolitické napětí | Saxo Bank | COT report | Akcie společnosti | Komunikační služby | Měnový pár GBP/USD | Rostoucí výnosy | Lagardeová | Trh s dluhopisy | Cenné papíry | Výnos | Poškodit ekonomiku | Obligace | Zpřesněné údaje | SMA | Výnosová křivka | Výnosy desetiletých státních dluhopisů | Jeden dolar | Jiné měny | Akcie Erste | Index DOW | ČEZ | Kontrakty | Americký akciový trh | JPY | AUDUSD | Investing | Krátkodobé výnosy | Spotřebitelské inflace | Poradce Bílého domu | SoftBank Group | Posilování dolaru | Pár USD/CAD | Brent | CEO | Ekonomický sentiment | Christos Staikuras | Peníze | Stimul | Petr Král | Strach | Ukazatel | ČNB Rusnok | Americká lehká ropa WTI | Obavy z inflace | Medvědí trh | Prognóza | Členové NATO | Služby | Měnověpolitické zasedání Fedu | Měny | Stochastický | Americký Fed | Bezpečný přístav | Ropa WTI | Lockheed Martin | Burza | Vývoj ceny ropy | Pozornost investorů | Burzy | Ceny elektřiny | Komoditní trh | Americký prezident Joe Biden | Deeskalace napětí na Ukrajině | Dolar dnes | Export | Velká krize | EUR/CZK | Centrální banky USA (Fed) | Obchodní tipy | Trh s ropou | Ekonomická aktivita | Ranní zpráva pro tradery | Vypálení íránských raket | Hospodářské výsledky | Ukrajinské síly | Boeing | GBP/USD | Zvýšení sazeb | Ingalls & Snyder | Inflační cíl | Index KOSPI | 1 milion | Pro tradery | Nový rekord | Banka JPMorgan | Investoři | Bank of England | Americké ekonomiky | Nejistoty | Výnosy z amerických dluhopisů | AMD | Kapitál | FedWatch | Kontrakty na ropu | Inflace v lednu | Tranše | Reálné ekonomiky | Posílení | Airbnb | Histogram | USD | Růst výrobních cen | Kč/USD | Australský dolar | Vývoj ceny ropy Brent | Plány | Energetické akcie | Kč/EUR | Zisk | Jestřábí komentáře | TTF | Patria | Analýzy | Kybernetický útok | Garance | Spotřebitelský sentiment | O2 | Cenové tlaky | CZK | Širší index S&P 500 | Investice do dluhopisů | Zvýšení úrokové sazby | Vysoké sazby | Investovat | Technická analýza EUR/USD | World Gold Council | Hnutí Hizballáh | Avast | Patria Online | Ruský prezident | S&P | Silný dolar | Úroková sazba | Nákupy dluhopisů | Inflační překvapení | Zvýšení daní | Dovoz | Unie | České firmy | Nikkei | Instagram | Meta | Politická situace | Signál k prodeji | Komoditní | TIM | Nízké úrokové sazby | NASA | České hospodářství | Althea Spinozzi | Praha | Markets | Hlavní akciové indexy na Wall Street | Prezident | Investing.com | CME FedWatch | Výsledky | Události tohoto týdne | BREAKING | Americké centrální banky | Finanční služby | Ekonomické oživení | Veřejné služby | ČNB Petr Král | HUF | Inflační tlaky | Průzkum | Cena ropy WTI | Dovoz ropy | Americký index | ProCent | Energie | Růst inflace | Commodity futures trading | Raytheon | EMA | Pesimismus | Objem | Klima | Boj s inflací | Vývoj měnového páru | Býčí trh | Bloomberg News | IEA | Swingový výhled | Regulátor | Firmy | Raytheon (RTX.US) | Medvědí divergence | Raketový útok | Nástroj | Zpráva | Commodity Futures Trading Commission | Polsko | Rio Tinto | Prémie | Představitelé Fedu | Měna | Janet Yellenová | Ceny ropy | Politické vztahy | Nasdaq | Deficit | Lukáš Kovanda | Zasedání Fedu | Bydlení | Vojtěch Boháč | Geopolitická situace | OPEC | Ukrajina | Bloomberg | GBP | S&P/ASX 200 | Čínský dovoz | Open interest | Maloobchod | Centrální banky | Zpomalení inflace | Prezidentka ECB | Dow Jonesův index | Ministerstvo obchodu | Zprávy | Hlavní indexy | Silnější dolar | Vliv na ceny | Cvičení | Dolary | Klíčové události tohoto týdne | Federální rezervní systém | Vstupy | Averze k riziku | GBPUSD | Přeprodané oblasti | Bank of Japan | Apple | Ropa Brent | Guvernér ČNB Rusnok | Americké akcie | Vyhlídky | Vojenský konflikt | Cena ropy brent | Kongres | Rekordní ceny | Plyn (XNG/USD) | Vývoj měnového páru USD/JPY | Akcie České zbrojovky | Indikátor RSI | Zvýšená volatilita | Pandemie nemoci COVID-19 | Trh | Divize | Erste Bank | Korekce | Pozice velkých spekulantů | Money management | Pražské burzy | Boháč | Francie | XNG/USD | Pokles HDP | Zelenskyj | Akcie leteckých společností | Globální recese | Americký výrobce | Index Standard & Poor's | Propad | Akcie Raytheon | Turecko | Americké zásoby ropy | IRS | Globální dodavatelské řetězce | Nejbližší support | Pandemie koronaviru | Technologické společnosti | Příležitosti | Technické analýzy | Makléř Fio banky | Dluhopisy a zlato | Alibaba | Pokles úrokových sazeb | Vládní dluhopisy | Výsledky průzkumu | Commission | Spotřebitelská inflace | Obchody | ANO | Světová měna | Long pozice | Podnikatelé | Toyota Motor | Andrew Bailey | Vitol Group | Národní ekonomická rada vlády | Důvěra | Pravděpodobnost | Futures | Index Nasdaq | Data z USA | Penzijní fond | Přerušení vývozu | Devalvace | Výsledky společnosti | Výpadky | Graf | Vysoká cena | Dolar vůči japonskému jenu | Akciový index | Centrální banka | Severomořská ropa | Přehled | Plyn | Aktivita na trhu | Pár EUR/USD | Eurodolar | Výnosové křivky | Jádrová inflace | Fed | Fundamentální faktory | Americká centrální banka | Růst zlata | Makro data | Růst spotřebitelských cen | Dolar | Cena severomořské ropy | Akcie ve Spojených státech | Reuters | ING | Situace na Ukrajině | Zvýšení úrokových sazeb | Kompozitní index | Volatilita na trzích | DPH u elektřiny | Další růst | Pozornost | Falcon | Velcí spekulanti | Firma | EURUSD | Další rozvoj | Akcie v USA | Česká měna | S&P 500 | Futures na ropu WTI | KLM | Obchodování | Vitol | Rychlý růst | Americký dolar dnes | Zemní plyn | Předseda | Libra | Interpretace | Americký dolar | Druhy ropy | SMA 100 | Volodymyr Zelenskyj | Open | Kryptoměna | Řecko | Rostoucí náklady | Samsung Electronics | Jádrová spotřebitelská inflace | Míra | Alibaba Group | Úroky | HDP v USA | MT4 | Greenwood Capital | Air | Americký Úřad pro energetické informace | Izrael | Japonsko | S&P500 | Prezident Volodymyr Zelenskyj | ECB | Ceny | Prudký pokles | Technologie | CHF | Závislost | ČNB | Jiří Rusnok | Ranní zpráva | Pokles | Sankce Západu | Americké ministerstvo obchodu | Deeskalace napětí | Centrální banka Nového Zélandu | Země EU | Jan Vejmělek | Technologické firmy | Americká ekonomika | NVDA | Nejistota | Obchodník | Doporučení | PVM | Ruský akciový trh | COVID-19 | Ceny PHM | Data z reálné ekonomiky | Česká republika | Repo sazba | Útok na Polsko | Index cen | Index PX | Daně | Lídři | Rusko dnes | Pivot | Dnešní fundamenty | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Vývoj ceny ropy WTI | Prezident Vladimir Putin | Zisky | Index Nikkei | Oslabení koruny | Drahý kov | Nvidia | Ceny komodit | Dlouhodobý support | Růst výnosů | Ustupující inflace | Toyota | Cena zlata | Trinity Bank | Vice | CARA | Rusko-ukrajinský konflikt | Íránský útok | Statistické údaje z USA | Růst cen | RSI | OctaFX | Americký zpracovatelský průmysl | Financování | ČSÚ | Plány Fedu | Zasedání Bank of England | Finance | JDE | Index nákupních manažerů | Rainbow (RBB.UK) | Zasedání americké centrální banky | Americká lehká ropa | Ekonomický a strategický výzkum | USDJPY | Společnosti | Maďarský forint | Alibaba Group Holding | Prezident Joe Biden | Velké banky | Dílčí index | Síla dolaru | Denní pokles | Kov | Statistika z USA | Zvýšení inflace | Cena | CME | Hospodářský růst | Celková inflace | Zvýšené geopolitické napětí | WTI | Standard & Poor's 500 | Philip Lane | Bod | Miliardy korun | Podmínky na trhu | Antony Blinken | Rivian | Polský zlotý | Norwegian Air Shuttle (NAS.NO) | Americké maloobchodní prodeje | Spekulace | Nord Stream | Evropské indexy | Domácnosti | Novozélandský dolar | Cena ropy | Inflace | Easy Jet | Tržby | Drobní investoři | Tržní sentiment | Situace | Zlato a stříbro | Statistické údaje | Růst dolaru | Dolar k japonskému jenu | Norwegian Air | Emmanuel Macron | Americká průmyslová produkce | Nové zakázky | IHS Markit | Období zvýšené inflace | Statistiky | FXstreet | Světová ekonomika | Moneta | Analytici z Wall Street | FX | Růst mezd | RUB | Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj | Index relativní síly (RSI) | Kurz | Evropská centrální banka | Vývoj měnového páru USD/RUB | Obchodník s ropou | TASS | Analýza EUR/USD | Důležitá rezistence | Close | Grafy | Žlutý kov | Pokles zásob | Pandemie nemoci | Aktivum | Ruská invaze na Ukrajinu | Ekonomové | Vývoj německé ekonomiky | Konsensus | Ruský plyn | Nezávislý obchodník | Odpor | AUD | Analytici | Kurz koruny | Softbank | Vysoká inflace | Hospodářství | Snižování úrokových sazeb | Pozice spekulantů | Intermediate | Walter Todd | Nové peníze | Alokace | Cenové stability | Credit Suisse | AirFrance-KLM | Poptávka | Měnověpolitické zasedání | Expert | Vývoz | Týdenní zpráva | Saxo | Gate | Recese | Ukončení konfliktu | Makro | Švýcarský frank | Úřad pro ekonomickou analýzu | Chuť riskovat | CZK/EUR | Index Dow Jones | Sekce měnové | Signály | Růstový trend | Silný support | Frank | Nejnovější statistické údaje | Zpráva z amerického trhu práce | Centrální banka USA | Americká centrální banka (Fed) | Ceny energií | Washington | Futures kontrakty | Ceny potravin | Pšenice | WizzAir | Capital | Neomezené množství | Ceny ropy Brent | Základní sazby | Rizika | Británie | Rostoucí inflace | Globální trhy | Výkon amerického dolaru | Hang Seng | PMI indexy | Předpovědi | Konflikt na Ukrajině | Vlna výprodejů | Zásoby ropy | Ceny plynu | Benzín | Rostoucí ceny | Trend | Obchodovat | Střadatelé | Dow Jones Industrial | Míra inflace | Energetika | Spotřebitelská důvěra | MMF | AirFrance-KLM (AF.FR) | Large speculators | USD/RUB | Zbrojovky | Zvýšené napětí | Doporučení Koupit | Indexy | Zvyšování sazeb | Odborníci | Vývoj inflace | Nejnovější zprávy | Severomořská ropa Brent | Zpřísnění měnové politiky | Cena severomořské ropy Brent | Gold | Nakupovat zlato | Průmysl | Lehká ropa WTI | Tempo růstu | EU | Aerolinky | USD index | Dosahovat zisku | Americké dluhopisy | Jaderné války | NBP | Divergence | ETF | Akciové trhy | Úrokové sazby | Silná inflace | Německý index DAX | Index evropských akcií | Moneta Money Bank | Guidance | Risk | Situace na trhu | Kurz amerického dolaru | Long | Rally | Komoditní index | Macron | DAX | Aktiva | Pokles inflace | HDP za Q2 | Širší index | Fiskální politika | Indexy na Wall Street | České měny | Ceny ropy dnes | Business | Facebook | Drahé kovy | Indikátor | Barclays | Schodek | Klid | Euro | Obchodní rozhodnutí | Měny považované za bezpečné | Růst ceny | ROCE | Obchodní operace | Bankovní sektor | Holubičí tón | Cena benzínu | Makroekonomický význam | Zdravotnictví | Čínské akcie | Erste | Futures na ropu | Trinity | Stratég | Dodávky ropy | Hizballáh | FOREX | Řetězce | Sentiment | Maďarská centrální banka | Stoxx Europe 600 | Breaking | Ekonomika | Politika | Pozornost trhu | Commodity futures | Letecké společnosti | Čínský jüan | PLN | Komoditní stratég | Analytika | Reálné výnosy | Investiční ředitel | BHP | Forint | Výprodej | Velká Británie | Další vývoj | Ekonom | Optimismus | Akcie zbrojaře Raytheon | Napětí kolem Ukrajiny | Začínající obchodníci | Optimismus investorů | Letectví | Očekávání trhu | Měnové politiky | Akciové indexy | Výprodej akcií | Historická maxima | Elektřina | Invaze | Commerzbank | Zhodnocení | Ceny zlata | Výhled | Operátor O2 | Index technologického trhu | Eskalace napětí | Prodejní cena | FOMC | Růst akcií | Technologický Nasdaq | Kukuřice | Americké ministerstvo | Deriváty | Ethereum | Embargo | Zpomalení hospodářského růstu | Počasí | Poptávka po dolaru | Centrální banky USA | Index Hang Seng | Zaměstnanci | Medvědi | Výsledek zasedání Fedu | Dobrý výsledek | Fondy | LMT.US | Ukrajinský prezident | Austrálie | Stagflace | USD za barel | Nikkei 225 | Obavy investorů | Vývoj měnového páru EUR/USD | New York | St. Louis | Zajišťování | Výdaje | Energetické společnosti | Výkon dolaru | Riziková aktiva | ECB Christine Lagardeová | Problémy | Zpomalení růstu | Risk Off | Situace na trzích | Krize na Ukrajině | G20 | Prezidentské volby | Dolarový index | Ruská agrese | Ropa | Josef Dudek | Rozvoj | Makroekonomická data | Klouzavé průměry | Trh se zlatem | Poptávka po zlatě | Capital Economics | Hladiny supportu | Ztrátový týden | Přístup k měnové politice | MNB | Profitovat | NZDUSD | Slabší dolar | Sankce proti Rusku | Výzkumné společnosti | AUDJPY | USDX | Meziroční růst spotřebitelských cen | Akcie aerolinek | Dodávky plynu | Finanční sektor | Ichimoku | Futures trading | Ceny benzínu | Negativní zprávy | Zvyšování úrokových sazeb | Investiční ředitel společnosti | Spotřebitelská poptávka | 3М | Index S&P/ASX 200 | Americké ministerstvo zahraničí | Optimismus na trzích | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Zlotý | Výnosy desetiletých dluhopisů | Oslabení | Britské hospodářství | Interfax | Ruský prezident Vladimir Putin | ABN Amro | Pohonné hmoty | EIA | Bezpečnější investice | Rusko | Žádosti o podporu | Poradce | Úřad pro energetické informace | Reálné úrokové sazby | Spojené státy | Makroekonomické události | Signál | Samsung | Írán | Zdražování | ING Bank | Ředitelka | Britská vláda | Komerční banka | ADP | PMI ve službách | Trhy | Úbytek | Sankce | Ropy | RBB | Úspěšné obchodování | Důvěra amerických spotřebitelů | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Guvernér české národní banky | Silný trend | Koruna posílila | Společnost | Rezervní měny | WizzAir (WIZZ.UK) | ASX 200 | AF.FR | Generální ředitel | SEC | Politici | ASX | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Ropný trh | Nálada | RTX.US | Akcie energetických společností | Rishi Sunak | Tisková konference | Eura | Vysoké ceny | Organizace | Ryanair | Obilí | Poptávka po akciích | Růst | Polská centrální banka | Příjmy | JPMorgan | Risk-off | Zajištění | Inflace v Číně | Výnosy amerických státních dluhopisů | Pandemie | Tradeři | Index | Indikátor MACD | Golden Gate CZ | Lockdown | Cenový index | Historie | Bohatství | Meziroční růst | Průmyslová produkce | Výsledková sezóna | Varovné signály | Cestovní omezení | Volby | Lockheed Martin (LMT.US) | Nejbližší rezistence | Bezpečné měny | Cenné papíry Avastu | Cíle | Bezpečnost | Aktuální situace | Výkyvy | Pokles dolaru | Wood & Company | Optimismus spotřebitelů | Banky | Kupci | Farmacie | Technická analýza GBP/USD | Širší trh | Dow Jones | Analýza indikátorů | Meta Platforms | Česká inflace | Výzkumná společnost | Šance | Breaking news | Oslabení dolaru | Globální krize | Covid | Americká administrativa | Nová historická maxima | Fio | Výrobní ceny | Návratnost | Odvětví | Šok | Posílení indexu | Edward Moya | Pokles libry | Exinity | Největší producent ropy | Deeskalace | Shrnutí obchodování | Měnový pár | Nord Stream 2 | Cílová cena | Sentiment investorů | Růst cen komodit | Banka | Jestřáb | Technická analýza | Na burze | Agentura Reuters | Akcie | Výsledky Amazonu | Christine Lagardeová | LNR | Vyrovnat ztráty | Ekonomické aktivity | Inflace v USA | ČSOB | Zisk na akcii | Středoevropské měny | Ekonomiky | Světové trhy | Měnová politika | Zasedání FOMC | Obchodní plán | Evropa | Nasdaq Composite | Tesla | Hyundai | Moskva | Stabilita | Akcie ve Spojených státech včera | Negativní dopad | Americký prezident | Oanda | Prohlášení | Vyšší úrokové sazby | Zpřísňování měnové politiky | Rostoucí ceny ropy | Junk bonds | Problémy v dodavatelských řetězcích | Pentagon | Komoditní měny | Produkce ropy | Předpověď | Nový Zéland | Snižování nákupu aktiv | West Texas Intermediate (WTI) | Investoři z Wall Street | Krize | Podnikatelská aktivita | Management | Průlom | Pražská burza | High | Ruská invaze | Stephen Brennock | UBS | NATO | Americký trh | Údaje | Rozpočtový schodek | Rotace | Ceny v zemědělství | Riziko recese | CAD | Short | Japonský akciový trh | Důvěra spotřebitelů | Přední ekonomové | Sands China | Northrop Grumman | Stříbro | Práce | Zdražení ropy | Akcie WizzAir (WIZZ.UK) | XTB | NAFTA | Podniky | Lufthansa | Polský zlotý a maďarský forint | Konsolidace | Reuters analytik | Index spotřebitelských cen | Američané | Volatility | Ekonomické podmínky | Ministr financí | Rainbow | Akciové indexy na Wall Street | Index Nasdaq Composite | Ztráta | Rozpočet | Bezpečná aktiva | xStation5 | Domácí měny | DNR | NAS.NO | Baker Hughes | Index technologického trhu Nasdaq | Maloobchodní prodeje | Šíření varianty omikron | Nejnovější údaje | Guvernér ČNB | Koruna dnes | Inflace v eurozóně | Nárůst volatility | Německo | Kia | USD/JPY | Biden | Zlepšení ekonomiky | LHA.DE | Normalizace úrokových sazeb | NASDAQ 100 | Easy Jet (EZJ.UK) | Makléřské společnosti | Akciový trh | Inflace spotřebitelských cen | Ztráty | Eskalace | Americká mincovna | Japonský jen | Automotive | Index relativní síly | Euro vůči americkému dolaru | Růst cen zlata | NZD | Investování | TradingView | Kotace | Akcie na evropských trzích | Mzdy | Tržní situace | Obchodníci | Státní dluhopisy | Pozice | Dluhopisy | Trading | Expirace | Poptávky po dolaru | Akcie Hyundai Motor | Akciový index DAX | Spectrum Markets | Čína | Koruna | Olaf Scholz | ČR | Hlavní ekonom | Chuť k riziku | Zlepšení nálady | KOSPI | Golden Gate | Guvernér | Býčí trend | Rezistence | Úrokový diferenciál | USA | Zemědělství | Riziko | Zpracovatelský průmysl | Sazby | Makléř | Short pozice | NERV | Vladimir Putin | Největší pokles | Včerejší zpráva | Kontrakt | Nejnovější statistika | Riziková prémie | Poptávka po ropě | Letecká společnost | EZJ.UK | Zahraniční forex | Spojené arabské emiráty | Burze | Lockheed | Ukončení kvantitativního uvolňování | Durace | Meziroční inflace | Sektor služeb | Výkon | Světové rezervní měny | Státní penzijní fond | Ekonomické zprávy | Zajištění proti inflaci | Hyundai Motor | Světové centrální banky | Rivian Automotive | Akcie zbrojaře | Zasedání měnového výboru | Ekonomické sankce | Analytik | Zpřísňováním měnové politiky | Tim Ghriskey | Statistika | Asijské akciové trhy | Další pokles | Vývoj ceny | Bojkot | Sankce vůči Rusku | LNG | Týdenní nárůst | Krypto trh | Dodavatelské řetězce | BCA Research | Katar | Separatisté | Válka na Ukrajině | Ohlédnutí | LMT | Prodej | Bitcoin | Japonská centrální banka | Euforie | Včerejší obchodování | Co se děje na finančních trzích | Akcie Hyundai | WIZZ | Investiční | Poptávka po bezpečných aktivech | Spekulovat | Údaje o vývoji HDP | Česká ekonomika | Nesoulad | Akcie v Evropě | West Texas Intermediate | Růst cen ropy | Obchodování s ropou | Opatření | Energetický sektor | Hospodářské oživení | Euro vůči dolaru | Rozhodování | RBB.UK | Index S&P 500 | Česká koruna | Kurz české měny | Úřad pro energetické informace (EIA) | Producent ropy | Reopening akcie | Krypto | Ranní komentář | Zlato | HDP | Zpráva pro tradery | Jens Stoltenberg | Restrikce | Eskalace konfliktu | Eurokomisařka | Hlavní akciové indexy | Hlavní index evropských akcií | New York Times | Fond | OANDA Edward Moya | Spekulanti | Měkké přistání | Ruská měna | Inflační očekávání | Korporátní dluhopisy | SZSE | Joe Biden | G7 | Ceny evropského plynu | Index Nikkei 225 | USD/CAD | Australia and New Zealand Banking Group | Uhlí | Fundamenty | Omikron | MyFxBook | Růst ekonomiky | Hedging | Index PMI | Raketový růst | Komodity | Analýza | Vyšší inflace | COT | Správa | Zákaz dovozu ruské ropy | Miliardy | Výnosy | Česká národní banka (ČNB) | Pozitivní výhled | EZJ | Nicky Shielsová | Kryptoměny | Eskalace rusko-ukrajinské krize | Katastrofy | Nákupy zlata | Akcie Erste Bank | WIZZ.UK | Trading pohled | Belgie | Zlepšení | Index amerického dolaru | Nejvyšší výnosy | ČTK | Válečná ekonomika | Americké akciové indexy | Amazon | Americká vláda | Výrobní inflace | Jerome Powell | Česká národní banka | Hospodářský výhled | Wall Street | Růst ceny ropy | Lael Brainardová | Index DAX | Markit | Recese americké ekonomiky | Akcie zbrojovek | Manažeři | Spotřebitelské ceny
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banky | ČTK | Banka | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | FOREX | Cena | Pivot