Výraznější pokles
Hypotéky budou brzy nejlevnější za tři roky. Čekat na výraznější pokles se nevyplatí
20.01.2025 Hypotéky se v loňském roce probudily z klinické smrti. Po propadech z let 2022 a 2023 poskytly banky a stavební spořitelny klientům na financování bydlení 275 miliard korun, což je meziroční nárůst o 83 procent. Úrokové sazby hypoték oproti tomu klesaly podstatně pomaleji, než se čekalo. I tak se ale dostáváme na nejnižší úroveň za poslední tři roky. Je teď správný čas na pořízení vlastního bydlení s pomocí hypotéky?
Obchodní doporučení a analýza pro pár EUR/USD na 20. ledna: Flat pohyb pokračuje
20.01.2025 Měnový pár EUR/USD se v pátek obchodoval v rámci úzkého pásma. Pohyb v časovém rámci 1H vypadá jako flat, nicméně v časovém rámci 4H je evidentní, že pár prošel mírným korekčním růstem a pak znovu klesl. Podle nás tedy nejspíš už brzy dojde k novému poklesu eura – možná už dnes, což se časově překrývá s inaugurací Donalda Trumpa do funkce prezidenta Spojených států. Ačkoli nečekáme, že by tato událost nutně vedla k růstu dolaru, nečekaný vývoj je dnes patrně nevyhnutelný.
Proč banky snižují úroky na vkladech rychleji, než jak snižují sazby na hypotékách? Ždímají klienty?
10.01.2025 Řada lidí si v současnosti kriticky všímá toho, že banky jdou se sazbami hypoték dolů jen pomalu, zato rychleji snižují úročení běžných nebo spořících účtů. Mají pocit, že banky své klienty „ždímají“. Je to tak? Otálejí banky se snižováním sazeb hypoték bezdůvodně? Vždyť také základní úroková sazba ČNB klesla za posledních dvanáct měsíců o 2,75 procentního bodu, zatímco průměrná sazba hypoték dle Hypoindexu jen o 0,83 procentního bodu, tedy zhruba třikrát pomaleji.
Průzkum: Důvěra investorů v ekonomiku eurozóny je slabá
06.01.2025 Důvěra investorů v ekonomiku eurozóny v lednu druhý měsíc za sebou klesla a dostala se na nejslabší úroveň za více než rok. Vyplývá to z průzkumu, jehož výsledky zveřejnila výzkumná společnost Sentix. Za hospodářské problémy eurozóny je podle průzkumu nadále z velké části zodpovědné Německo.
Realitní trh čeká boj s legislativou i rostoucí poptávkou
06.01.2025 Český realitní trh prochází zásadními změnami – zatímco poptávka po bydlení zůstává vysoká, nabídka ji stále nedokáže dostatečně pokrýt. Podle Odeda Bera, CEO společnosti Neocity, zejména zdlouhavé stavební řízení, pokles v počtu zahájených bytů a rostoucí ceny nemovitostí patří mezi hlavní překážky ovlivňující dostupnost bydlení. Nižší úrokové sazby ČNB sice rozhýbaly trh, avšak hypotéky stále zlevňují jen pozvolna. Klíčovou otázkou pro rok 2025 tak zůstává hledání rovnováhy mezi nabídkou a poptávkou, přičemž efektivnější schvalování staveb by mohlo přinést více bytů pro širší spektrum kupujících.
Komodity: Ceny ropy se výrazně zvyšují, Brent se dostal nad 76 dolarů za barel
02.01.2025 Ceny ropy se dnes výrazně zvyšují. Za jejich růstem stojí očekávání, že poptávku v Číně podpoří plánovaná stimulační opatření vlády. Severomořská ropa Brent si krátce před 18:30 SEČ připisovala zhruba 2,4 procenta a překročila 76 dolarů za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) vykazovala růst skoro o 2,7 procenta a blížila se k 74 dolarům za barel.
Kryptoměny klesají po tiskové konferenci Fedu
23.12.2024 Minulý týden jsme v našem zpravodaji upozornili na možnou vysokou volatilitu kryptotrhů v souvislosti se zasedáním FOMC a tiskovou konferencí předsedy Fedu Jerome Powella. Tento scénář se naplnil, přičemž trhy reagovaly na jestřábí tón Fedu týkající se výhledu na rok 2025.
Dnešní jednání ČNB: expertní komentář k vývoji nemovitostního trhu společnosti Neocity
19.12.2024 „Poslední jednání Bankovní rady ČNB přineslo pozastavení dosavadního postupného snižování úrokových sazeb, které však v průběhu roku klesly o 2,75 %. Hlavním důvodem pro ponechání sazeb je opatrnost vůči příliš rychlému uvolňování měnové politiky. Podobný trend poklesu sazeb jsme sledovali u hypotečních úvěrů a nadále očekáváme jejich pozvolný pokles v roce 2025 a to až pod hranici 4 %. Pro rok 2025 zůstávají nadále dva klíčové faktory v oblasti dostupného bydlení - výše úrokových sazeb a zejména pak nabídka nových projektů, která je vlivem zdlouhavého a neefektivního stavebního řízení stále omezená, proto předpokládáme další růst cen rezidenčních nemovitostí,” říká Jiří Piluša, finanční ředitel developerské společnosti Neocity.
Komodity: Ceny ropy rostou po zveřejnění údajů o poklesu zásob suroviny v USA
18.12.2024 Ceny ropy se dnes zvyšují, k jejich růstu přispěly údaje o poklesu zásob suroviny ve Spojených státech. Severomořská ropa Brent si kolem 17:30 SEČ připisovala zhruba 1,2 procenta a překročila 74 dolarů za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) vykazovala růst o téměř 1,6 procenta a dostala se nad 71 dolarů za barel.
Dolar sází na zisk
12.12.2024 Fungují ještě staré vzorce? Analýza sezónní dynamiky vývoje měn na forexu ukazuje, že prosinec je obvykle dobrým měsícem pro euro a špatným pro americký dolar. Podle banky MUFG má měnový pár EUR/USD v posledním měsíci roku tendenci posilovat, jen aby v období od ledna do března o své zisky přišel. Tento vzorec platil také v prosinci roku 2016, kdy se Donald Trump poprvé ujal úřadu prezidenta USA. Znamená to však, že se historie bude opakovat?
GBP/USD: Jednoduché obchodní tipy pro začínající obchodníky na 10. prosince (americká seance)
10.12.2024 Test úrovně 1,2742 proběhl v momentě, kdy indikátor MACD právě začal klesat od linie nula, což potvrdilo platný bod pro vstup na short pozice na libře. Pár ale nedokázal zaznamenat výraznější pokles. Hlavním důvodem absence jasného a směrového pohybu byl nedostatek statistik.
Prognóza pro GBP/USD na 10. prosince 2024
10.12.2024 Pokus britské libry o růst včera zastavila rezistence denní linie ukazatele rovnováhy (červený klouzavý průměr). Na této úrovni se linie ukazatele rovnováhy shodovala s jednoduchým klouzavým průměrem MA34 (zelený).
Přehled páru GBP/USD na 28. listopadu 2024
28.11.2024 Měnový pár GBP/USD ve středu zavřel nad linií klouzavého průměru a připravil si tak půdu pro potenciální korekci. Středeční průraz nad linii klouzavého průměru naznačuje možnost silnější korekce. Korekce jsou ale ze své podstaty nepředvídatelné – mohou se výrazně lišit z hlediska doby trvání a velikosti, přičemž cena může dlouhodobě zůstat beze změny nebo vykazovat jen minimální pohyb. Rozhodnutí, zda se během takových korekcí angažovat, je na každém obchodníkovi. Doporučujeme obchodovat v souladu s převládajícím trendem, jak zdůrazňují zásady technické analýzy.
BREAKING: Německý a francouzský PMI nižší, než se očekávalo
22.11.2024 Údaje o PMI ve Francii a Německu byly nižší, než se očekávalo, a nižší než 50, což signalizuje pokles ekonomiky v klíčových odvětvích. Indexy PMI ve zpracovatelském průmyslu obou zemí byly nejslabší ze všech oznámených údajů, což podtrhuje pokračující potíže v průmyslové výrobě.
Ranní okénko - Slabý forint nedovolí MNB snižovat sazby
19.11.2024 Nejzajímavější událostí minimálně ze středoevropského regionu bude dnešní zasedání maďarské centrální banky. Ta na svém říjnovém zasedání ponechala základní sazbu na úrovni 6,50 % a dle trhu i naší prognózy tento krok tamní bankovní rada dnes zopakuje z několika důvodů. Inflace sice není daleko od cíle MNB (3 %), ale očekává se její další nárůst ve zbytku roku vzhledem k nižší srovnávací základně z minulého roku a silnější domácí poptávce. Jádrová inflace se pohybuje těsně pod 5 % a zatím se nepředpokládá její výraznější pokles. Navíc rizikem vyšší inflace je dále slábnoucí maďarský forint, kterému vůbec neprospívá současné geopolitické prostředí. I proto nepředpokládáme obnovení cyklu snižování sazeb dříve než ve druhém čtvrtletí příštího roku.
GBP/USD: Obchodní plán na americkou seanci 13. listopadu (analýza dopoledních obchodů)
13.11.2024 V dopolední prognóze jsem poukázal na úroveň 1,2752 jako na klíčovou oblast pro rozhodnutí o vstupu na trh. Podívejme se na graf 5M, ze kterého pochopíme, k čemu došlo. Růst následovaný falešným průrazem na této úrovni nabídl místo k prodeji libry, ale tlak na pár po 15bodovém poklesu polevil. Technický výhled na druhou polovinu dne byl mírně upraven.
Ranní okénko - Fed i ČNB snížili sazby o 25bb. Jaký bude ale další postup?
08.11.2024 Dnes za pár minut zveřejní Ministerstvo práce a sociálních věcí zprávu o nezaměstnanosti v České republice za říjen. Podíl nezaměstnaných v září vzrostl z 3,8 % na 3,9 % i díky vyššímu přílivu absolventů na pracovní trh. Naše prognóza očekává stagnaci na 3,9 %, zatímco medián trhu předpokládá opětovné snížení na 3,8 %. Průměr odhadů v rámci ankety agentury Bloomberg pak činí 3,84 %, což dokazuje, že roli můžou hrát setiny. Nicméně říjnový výsledek příběh české ekonomiky z pohledu nezaměstnanosti nezmění. Trh práce je stále napjatý, ač vidíme velmi mírné prvky ochlazení. V dalších měsících očekáváme nárůst přes 4 %, ale zejména kvůli sezónním faktorům. V příštím roce se pak podle nás s rychlejším oživením ekonomiky bude opět počet nezaměstnaných snižovat.
Slabá ekonomika by měla být důvodem pro další pokles sazeb
07.11.2024 Česká národní banka na dnešním zasedání v souladu s očekáváními pokračovala ve snižování úrokových sazeb opatrným tempem o 25 bb. Nově zveřejněná prognóza ČNB již od letošního čtvrtého čtvrtletí očekává výrazné zrychlení růstu české ekonomiky. Inflace, možná i vlivem toho, by podle prognózy ČNB měla až do roku 2026 setrvat nad dvouprocentním cílem. Repo sazba by navzdory tomu měla své neutrální úrovně ve výši 3 % podle prognózy ČNB dosáhnout v Q2 25. To čekáme také my, avšak s nižším výhledem růstu HDP a spotřebitelských cen. Konkrétně očekáváme snížení repo sazby o 25 bb na každém měnověpolitickém zasedání ČNB až do května 2025. Bankovní rada nadále uvádí, že její další kroky se budou odvíjet od nově zveřejněných dat. Ta by podle nás měla ukazovat na přetrvávající slabost ekonomiky, která by měla být hlavním důvodem pro pokračování v uvolňování měnové politiky.
Swiss Life Hypoindex listopad 2024: Sazby hypoték klesají, ale pomaleji než hlemýždím tempem
06.11.2024 Měsíční splátka hypotéky na 3,5 mil. Kč sjednané do 80 % ceny nemovitosti se splatností 25 let při průměrné nabídkové sazbě 5,32 % p.a. činila v listopadu 21 116 korun.
Přehled páru GBP/USD na 6. listopadu
06.11.2024 Měnový pár GBP/USD strávil většinu úterka na jednom místě a téměř se nepohyboval konkrétním směrem. Trh zjevně čeká; každý ví, na co. O amerických volbách jsme už mluvili, takže se podívejme na nadcházející zasedání centrálních bank. Málokdy se setkáváme se situací, kdy je téměř nemožné předpovědět konkrétní krok centrální banky. Podle konsensuálního očekávání sníží Federální rezervní systém a Bank of England sazby o 0,25 %. Tato snížení by se ale mohla z hlediska svého dopadu výrazně lišit. Připomeňme, že nedávná zpráva nonfarm payrolls byla tristní. Ačkoli se objevují názory, že špatné výsledky byly kvůli říjnovým přírodním katastrofám v USA jen věcí "náhody", údaje nelžou. Nebyla vytvořena téměř žádná pracovní místa a Fed by na tuto zprávu mohl klidně zareagovat.
Tržní analýza XRP: Může nastat další býčí vlna?
31.10.2024 XRP po nedávném nárůstu k hodnotě 0,5307 USD zažívá korekci, která testuje klíčovou podporu kolem 0,520 USD. Tato úroveň supportu je důležitá, protože její udržení by mohlo naznačovat, že býci plánují další růst směrem k důležitým rezistencím na 0,5250 USD, 0,5300 USD a potenciálně 0,5450 USD.
Moje cesta prop tradingem – volatilní balance křivka a ukázka dvou odlišných obchodů
30.10.2024 Díky zvýšení objemu obchodních příkazů se také zvýšila volatilita balance křivky. V článku se dále podíváme na jeden ziskový a jeden ztrátový obchod a pokusíme se vytěžit slevu z blížícího se Halloweenu.
ECB na čtvrtečním zasedání sníží sazby o dalších 25 bb
15.10.2024 Evropská centrální banka na svém čtvrtečním zasedání s největší pravděpodobností sníží úrokové sazby o dalších 25 bazických bodů na 3,25 %. Inflace v eurozóně zpomalila výrazněji, než ECB předpokládala, přičemž v příštím roce se podle naší prognózy bude držet pod jejím dvouprocentním cílem. Data z reálné ekonomiky přinášela spíše zklamání, a tak obavy ze zpomalení hospodářského růstu budou nyní nosným tématem. Zároveň ale ECB nebude mít k dispozici novou prognózu ani údaje o vývoji reálných mezd ve třetím čtvrtletím, a tak nepředpokládáme, že by vyslala jasný signál, jaké další kroky máme očekávat. Náš odhad počítá se snižováním úrokových sazeb o dalších 25 bb v prosinci, březnu a červnu. Tím by se depozitní sazba měla dostat na svou neutrální úroveň, kterou odhadujeme na 2,5 %. Vzhledem k dobré kondici domácností a firem, a tím i umírněnému hospodářskému růstu ale nevidíme důvod, proč by měla klesnout pod ni, což v současné době trhy zaceňují.
USD/JPY: Analýza a prognóza
10.10.2024 Intradenní pullback postrádá konkrétní fundamentální příčinu a vzhledem k nejistotě týkající se plánů Bank of Japan (BoJ) na zvýšení úrokových sazeb zůstane nejspíš omezený. Reálné mzdy v Japonsku v srpnu po dvou měsících růstu podle údajů zveřejněných v úterý poklesly. Klesla i spotřeba domácností, což vyvolává pochybnosti o síle soukromé spotřeby a udržitelnosti ekonomického růstu.
Analýza páru GBP/USD ze dne 2. října 2024
03.10.2024 Vlnový pattern na páru GBP/USD zůstává poměrně složitý a stále se prodlužuje. V jednu chvíli vypadala vlnová struktura poměrně přesvědčivě a naznačovala sestupnou sadu vln s cíli pod číslem 23. V praxi ale poptávka po britské libře dál roste, což narušuje jakékoli vlnové formace. Trh neúnavně pokračuje v navyšování long pozic.
ČNB snižuje úrokové sazby. Úleva pro ekonomiku a realitní trh?
26.09.2024 Včerejší snížení repo sazby na 4,25 % může na první pohled působit jako úleva pro ekonomiku a realitní trh, ale opatrná reakce bank naznačuje, že skutečné dopady budou omezené. Zároveň snížení úrokové sazby bylo v souladu s očekáváním trhu, a tudíž již byla v určité míře promítnuta do ekonomiky. Banky zřejmě využijí snížení úroků spíše ke zlepšení vlastních marží, než ke zlevnění půjček a hypoték. Navíc i přes nízkou inflaci zůstává ČNB opatrná ve svých prognózách a neavizuje další automatické snížení úrokové sazby do konce roku. Z důvodů růstu stavebních nákladů, dlouhého stavebního řízení a pomalého klesání úrokových sazeb neočekáváme v krátkodobém horizontu výraznější pokles cen nemovitostí.
Nike vs. konkurence: Dokáže nový generální ředitel vrátit značce sílu?
24.09.2024 Akciový trh společnosti Nike v posledních letech nezáří. Hodnota jejích akcií se propadla zhruba na polovinu svého maxima, což ji vrátilo na pandemickou úroveň nebo dokonce do čísel roku 2019. Proč má sportovní gigant problémy? Podívejme se na to blíže.
Forex: Koruna tento týden vyčkává na PMI a ČNB
23.09.2024 Česká koruna ke konci týdne zpevnila a je opět relativně blízko psychologické hranice 25,00 EUR/CZK. V tomto týdnu budou pro její pohyb klíčové jednak dnešní předstihové ukazatele z evropského průmyslu (zářijové PMI) a pak zejména čtvrteční zasedání ČNB. Vzhledem k tomu, že pokles o 25bps na zářijovém zasedání je široce očekáván, nemělo by jít o velké překvapení. I když předpokládáme neutrální tón doprovodného komentáře, věříme, že guvernér nebude chtít přiživit sázky na výraznější pokles sazeb na dalších zasedáních…, to se koruně teoreticky může líbit.
Jak obchodovat pár EUR/USD dne 19. září? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky
19.09.2024 Pár EUR/USD vykázal růst, pokles a odraz (k čemuž došlo v noci na čtvrtek). Zvýšená volatilita bezprostředně po oznámení výsledků ze zasedání Federálního rezervního systému je pravidelným jevem. Včera i dnes jsme obchodníky upozorňovali, že by bylo rozumné vyvodit závěr z výsledků zasedání a reakce trhu do čtvrtečního večera, nebo alespoň během americké seance. Včera Fed snížil úrokové sazby o 0,5 %. Přirozeně jsme byli svědky prudkého poklesu dolaru a prudkého růstu páru EUR/USD. Následoval však ještě výraznější pokles a následný odraz. V důsledku toho se nyní pár obchoduje na stejné úrovni jako den před zasedáním. Klíčové je pochopit, jak se trh hodlá chovat do budoucna. Pokud americká měna dnes neobnoví svůj pokles, naše důvěra v myšlenku, že trh již předem ocenil velkou část měnového uvolnění Fedu, jen posílí. Důvodů pro pokles dolaru jsme dříve neviděli mnoho a nyní jich je ještě méně.
USD/JPY: Jednoduché obchodní tipy pro začínající obchodníky na 18. září. Analýza včerejších forexových obchodů
18.09.2024 K testu ceny 140,57 došlo v době, kdy se indikátor MACD právě začal pohybovat dolů od úrovně nula, což potvrdilo správný vstupní bod k prodeji dolaru v rámci pokračování nedávného downtrendu. Jak ale vidíte v grafu, pohyb dolů se nerealizoval, což vedlo ke ztrátě. Pak, když pár stoupal, došlo k testu ceny 140,91, který se shodoval se začátkem vzestupného pohybu indikátoru MACD od úrovně nula, což potvrdilo správný vstupní bod k nákupu dolaru, a pár vzrostl o více než 80 pipů.
USD/JPY: Jednoduché obchodní tipy pro začínající obchodníky na 16. září (americká seance)
16.09.2024 K testu cenové úrovně 139,90 došlo, když byl indikátor MACD už výrazně pod linií nula, což omezilo potenciál páru klesat. Tuto situaci lze však stále považovat za vhodnou příležitost k prodeji dolaru v očekávání pokračujícího klesajícího trendu. A přesně to jsem také dělal. Pár přesto nezaznamenal výraznější pokles. Po poklesu o 25 bodů se poptávka po dolaru rychle vrátila. Jedinou významnou zprávou, která nás čeká, je americký Empire Manufacturing Index, který by v případě slabosti mohl ještě víc tlačit na dolar. Budu dál hledat prodejní příležitosti odpovídající převládajícímu trendu, zvlášť při solidní korekci páru směrem nahoru. Pokud jde o intradenní strategii, plánuji se řídit scénářem č. 1 a 2.
Jak 16. září obchodovat s párem EUR/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky
16.09.2024 Pár EUR/USD se v pátek obchodoval ve flatu s nízkou volatilitou. Trh neshledal nic zajímavého na zprávách o průmyslové výrobě v EU ani o spotřebitelském sentimentu v USA. Většina makroekonomických údajů byla z velké části ignorována. A ani těch údajů nebylo mnoho. Za pozornost stojí opět zpráva o inflaci v USA, která vykázala výraznější pokles, než se očekávalo, a přesto vyvolala růst dolaru. Uvést bychom měli také zasedání Evropské centrální banky, na kterém byly sníženy sazby, ale euro přesto stouplo. Jak vidíme, pohyby páru neměly téměř žádnou logiku.
Obchodní doporučení a analýza pro pár GBP/USD na 11. září: Začal delší pokles libry?
11.09.2024 Pár GBP/USD se v úterý obchodoval nahoru i dolů. Britská měna rostla v první polovině dne díky pozitivním makroekonomickým údajům ze Spojeného království. Ve druhé polovině dne se trh vrátil k obecnému klesajícímu trendu, který se vytvořil během posledních dvou týdnů. Do večera se cena dostala až k úrovni 1,3050, ale nedokázala ji prorazit.
Prognóza pro pár USD/JPY na 10. září 2024
10.09.2024 Pár USD/JPY včera mírně stoupal, a to pod vlivem plošného posilování dolaru a, co je ještě důležitější, růstu akciového trhu. Zastavil se na úrovni rezistence 143,60. Signální linie oscilátoru Marlin se už přesunula do pozitivní oblasti, ale stále se může obrátit od hranice růstového území. Pokud cena prorazí pondělní maximum, může dosáhnout horní hranice cenového kanálu (144,74).
Evropské akcie umazaly páteční poklesy
09.09.2024 Evropské akcie vstoupily do nového týdne růstem, kdy přerušily pětidenní ztrátovou sérii a alespoň částečně umazaly páteční zisky po americkém reportu z trhu práce. Index Stoxx Europe 600 posílil o 0,9 % a nejvíce se v něm dařilo finančnímu sektoru s průmyslem (+1,3 %). V záporu pouze nemovitosti (-0,2 %).
Inflace podle analytiků v srpnu zpomalila ke dvěma procentům
08.09.2024 Meziroční inflace v srpnu zřejmě zpomalila a přiblížila se ke dvěma procentům, možná se dokonce poprvé v tomto roce dostala pod ně. Předpokládají to analytici oslovení ČTK i prognóza České národní banky (ČNB). Analytici ovšem upozorňují, že odhad je zatížen nejistotou kvůli rozkolísanému vývoji cen potravin. Český statistický úřad (ČSÚ) zveřejní údaje o srpnové inflaci v úterý.
US100 klesá o více než 2 %. Co stojí za výprodejem technologických akcií? 📉
06.09.2024 Dnešní seance představuje silně negativní náladu investorů vůči americkému technologickému segmentu. Nasdaq 100 ztrácí více než 2 % a poklesy dominují mezi akciemi amerických velkých technologických společností. Všechny společnosti z takzvané „velkolepé sedmičky“ dnes ztrácejí v čele se společností Tesla, která dnes klesá o více než 5 %.
Americké trhy v červené barvě
22.08.2024 Index Dow Jones -0,33 % na 40754,42 b. S&P 500 -0,49 % na 5593,15 b. Nasdaq Composite -0,86 % na 17765,39 b.
XAU/USD. Analýza a prognóza: Zlato stanovilo nový historický rekord!
21.08.2024 Zlato, poháněné holubičím sentimentem Fedu, vystoupalo na nové historické maximum. Investoři jsou patrně přesvědčeni, že Fed zahájí v září cyklus uvolňování měnové politiky, a to zprávou o snížení úrokových sazeb o 25 bazických bodů. Tato očekávání stále vyvíjejí tlak na výnosy amerických státních dluhopisů a zůstávají klíčovým faktorem podporujícím zlato. Jako faktory podpory pro tento bezpečný přístav kromě toho působí ještě geopolitická rizika, ekonomické problémy v Číně a mírné zhoršení sentimentu na trhu.
GBP/USD: Plán obchodování během seance v USA ze dne 7. srpna (přehled dopoledních obchodů)
08.08.2024 Ve své dopolední předpovědi jsem zdůraznil úroveň 1,2722 a plánoval jsem, že se od tohoto bodu budu rozhodovat o vstupu do trhu. Podívejme se na 5minutový graf a analyzujme, co se stalo. K růstu došlo, ale nedošlo k otestování a falešnému proražení hladiny 1,2722, takže jsem v první polovině dne zůstal bez obchodů. Proto jsem technický obrázek pro druhou polovinu dne nepřezkoumával.
Forex: Dolar se vzpamatovává ze šoku
07.08.2024 Dolar během úterního obchodování lehce posiloval s tím, jak opadala část sázek na pokles sazeb o 50bps na zářijovém zasedání Fedu. Výraznější pokles sice trhy stále vidí jako pravděpodobnější než pokles o 25bps, ale rozdíl se postupně vyrovnává (cca 65/35) s tím, jak odeznívá šok z vývoje na trzích v pátek a pondělí. Dnes je v kalendáři pouze německá průmyslová produkce za červen. Zajímavější ale může být čtvrteční report o nových dávkách v nezaměstnanosti v USA.
GBP/USD: Obchodní plán na americkou seanci 6. srpna (analýza dopoledních obchodů). Libra aktualizuje měsíční minimum.
06.08.2024 V dopolední prognóze jsem upozornil na úroveň 1,2744 a na jejím základě jsem plánoval učinit rozhodnutí o vstupu na trh. Podívejme se na graf 5M, ze kterého pochopíme, co se stalo. Pokles a vytvoření falešného průrazu na úrovni 1,2744 umožnily vstup na trh, ale k výraznému růstu páru nedošlo. Průraz a retest úrovně 1,2744 poskytly po nějaké době vhodný vstupní bod na prodej páru GBP/USD, což vyústilo v pokles páru o více než 40 bodů. Technický obrázek na druhou polovinu dne byl mírně zrevidován.
Proč má dnešní celosvětový pád burz své epicentrum v Japonsku? A co to znamená pro investování v dalších dnech?
05.08.2024 Epicentrum dnešních celosvětových burzovních otřesů se nachází v Japonsku. Tamní akciové trhy dnes zaznamenaly svůj nejhorší den od roku 1987. To zní děsivě. Nabízí se proto jasná otázka. Může podobný propad čekat další světové burzy, v čele s těmi americkými? Proč je zatím největší obětí právě Japonsko a co to znamená pro vývoj na světových trzích v nadcházejících hodinách a dnech?
Forex: Dolar lehce posílil a čeká na dnešní payrolls
02.08.2024 Dolar ve čtvrtek proti euru lehce zpevnil a pár se dostal pod hranici 1,0800 EUR/USD a ignoroval tak zklamání v podobě slabého indexu ISM za červenec. Zajímavý i s ohledem na hlavní makro událost dnešního dne - americké payrolls - byl ale slabý výsledek dílčího indexu ISM o zaměstnanosti. Ten podporuje tezi, že dnešní payrolls mohou být slabší, než s čím trh počítá.
Palivo 30. týden: Obrat v ceně ropy, geopolitika opět vládne
01.08.2024 Ceny pohonných hmot na Slovensku ve 30. týdnu (22.07. - 29.07.) dále klesaly. Cena benzinu se snížila o 0,005 €/l, tj. o 0,31 % a dosáhla úrovně 1,592 €/l. Cena motorové nafty klesla o něco mírněji, a to o 0,004 €/l, tj. o 0,27 %, a dosáhla 1,505 €/l. Pokles byl způsoben především pozitivnějším vývojem na mezinárodních burzách, který byl mírně tlumen vyššími maržemi v sektoru.
💲 USD obnovuje ztráty před PCE
26.07.2024 Inflace spotřebitelských cen v USA v červnu meziročně klesla na 3,0 %, což je výraznější pokles, než se očekávalo. Inflace CPI však zůstává nad ukazatelem inflace PCE, který bude zveřejněn dnes. Bude PCE inflace nadále klesat a dodá Fedu důvěru, aby v září začal snižovat úrokové sazby?
Jako eso v rukávu. Sjednat si hypotéku za výhodnějších podmínek pro předčasné splacení do konce srpna ještě stihnete
23.07.2024 Už jen měsíc a půl mají do konce srpna ti, kteří chtějí sjednat hypotéku za podmínek, které jsou výrazně mírnější v případě předčasného splacení, což se týká i refinancování úvěru jinou bankou. Předčasné splacení hypotéky uzavřené od 1. září může vyjít i na desítky tisíc korun a výrazně tak snížit výhodnost případného refinancování.
Týdenní zpráva z FOREX trhu: Evropské předstihové indikátory pod vlivem francouzské politiky, Biden končí
22.07.2024 V tomto týdnu zveřejňované sentiment indikátory (PMI, Ifo, INSEE, GfK) zřejmě vykážou zhoršení ve světle politických turbulencí ve Francii, kde se na přelomu června a července konaly předčasné parlamentní volby. Růst americké ekonomiky během Q2 24 by měl být zdravý a nijak by neměl zesilovat očekávání na výraznější pokles dolarových úrokových sazeb. Trh podle nás zaceňuje jejich příliš rychlé snížení ze strany Fedu. Po víkendovém oznámení prezidenta USA J. Bidena, že již nebude usilovat o své znovuzvolení, budou trhy sledovat další vývoj na tamní politické scéně.
XAU/USD. Přehled a analýza
12.07.2024 Včera, ve čtvrtek, získala cena zlata silnou pozitivní dynamiku a vzrostla na nejvyšší úroveň od 22. května poté, co poslední zpráva o inflaci v USA zvýšila naděje na zářijové snížení sazeb Fedu. Komoditě se však nedostává konzistentních nákupů. Býčí nálada na akciových trzích zároveň způsobuje určité výprodeje drahého kovu.
Ekonomický kalendář: Inflace PPI v USA a předběžný spotřebitelský sentiment Michiganské univerzity v USA
12.07.2024 Po včerejším výprodeji amerických technologických indexů se světové trhy před zveřejněním indexu cen výrobců a spotřebitelského sentimentu ze Spojených států pomalu snaží vrátit k růstu. Wall Street jistě doufá, že inflace PPI vykáže podobný pokles jako včerejší CPI, což poskytne Federálnímu rezervnímu systému větší jistotu ohledně podzimního snížení sazeb. Pokud jde o údaje o spotřebitelském sentimentu, které budou zveřejněny dnes v 16:00, finanční trhy nevidí šanci na výrazné změny oproti květnovým údajům.
Týdenní zpráva z FOREX trhu: Česká inflace podle nás v červnu klesla na 2,5 %
08.07.2024 Tento týden bude především o výši červnové inflace, která bude zveřejněna v ČR i USA. Ta tuzemská podle nás zpomalila z 2,6 % na 2,5 % y/y, zatímco její jádrová složka vlivem stále rychlého růstu cen služeb pravděpodobně stagnovala na 2,5 % y/y. V USA očekáváme také zpomalení celkové inflace, a to z 3,3 % na 3,1 % y/y. Stejně jako v tuzemsku by tomu měl pomoci výrazný meziměsíční pokles cen pohonných hmot. Jádrová složka však podle nás naopak mírně zrychlila z 3,4 % na 3,5 %. Statistiky amerických spotřebitelských cen tento týden doplní i ceny průmyslových výrobců.
Akcie týdne - Nike (04.07.2024)
04.07.2024 Výsledky společnosti Nike za 4Q23/24 byly výrazným zklamáním a překvapením. V reakci na zprávu společnosti se akcie výrobce sportovního oblečení propadly o 20 %. Zatímco samotné výsledky nebyly přílišným zklamáním, výhled společnosti na nadcházející rok a oznámení o možném poklesu tržeb v roce 2025 vytvořily mezi investory negativní náladu, která stlačila akcie pod 75 USD. Od začátku letošního roku se tržní ocenění společnosti Nike snížilo již o více než 30 %.
Měnící se trh s diamanty: Pravé diamanty nemusí být zcela věčné
04.07.2024 Nadčasový půvab diamantů, který vystihuje ikonický slogan "diamanty jsou věčné", čelí na dnešním trhu výzvám. Diamantový průmysl je ohrožen měnícími se preferencemi spotřebitelů, kteří se přesouvají ke zlatu a syntetickým diamantům, jež rychle získávají podíl na trhu. S cíleným marketingem však stále existuje potenciál oživit poptávku po přírodních diamantech.
Forex: Týden ve znamení celosvětově slabých dat z reálné ekonomiky
04.07.2024 Tuzemská data zveřejněná v tomto týdnu zklamala, a to jak v případě předstihových indikátorů spotřebitelské poptávky, tak i průmyslové aktivity. Maloobchodní tržby bez prodejů aut se v květnu v reálném vyjádření meziměsíčně snížily o 0,1 % po dubnovém růstu o 0,1 %. Ty za prodej služeb pak meziměsíčně klesly o 0,4 %, zatímco měsíc předtím o 0,4 % vzrostly. Dostupná data za letošní druhé čtvrtletí tak ukazují na stagnaci spotřebitelské poptávky, zatímco první čtvrtletí bylo ve znamení jejího rychlého růstu. Podobně jako dubnový výsledek lze tak i ten za květen považovat za zklamání, což se pravděpodobně projeví ve slabé dynamice HDP za druhé čtvrtletí.
Aktivita v tuzemském zpracovatelském průmyslu klesá
01.07.2024 Český PMI průmyslové aktivity za červen zklamal. Po květnových 46,1 bodu totiž zaznamenal výraznější pokles na 45,3 bodu. Tržní konsensus počítal se spíše kosmetickým snížením na 45,8 bodu, my jsme se dokonce těšili na mírné zlepšení.
BREAKING: EURUSD rozšiřuje pokles po konečných údajích o PMI z eurozóny
01.07.2024 Podle nejnovějších údajů HCOB PMI se na konci druhého čtvrtletí projevily nové známky slabosti zpracovatelského průmyslu v eurozóně, když se pokles produkce výrazně zrychlil a stal se nejsilnějším od začátku roku. Rychlejším tempem klesaly také nové zakázky, nákupní aktivita a zaměstnanost, dvanáctiměsíční výhled produkce však zůstal pozitivní.
Forex: Koruna pod tlakem vyhlíží PMI a maloobchod
01.07.2024 Výraznější pokles úrokových sazeb v ČR a revize HDP za Q1 2024 lehce dolů (mezikvartální hodnota) se koruně dvakrát nelíbily a v pátek zůstala pod tlakem. Pohybovala se v blízkosti 25,10 EUR/CZK. V tomto týdnu bude nejprve citlivá na politické napětí po prvním kole francouzských parlamentních voleb a pravděpodobně ji výrazně nepomůže ani nepřesvědčivý výsledek domácích PMI. V dalším průběhu zkráceného týdne bude asi obchodování zatížené nižší likviditou. Maloobchod v květnu jen lehce zvolní a dohromady s tržbami ze služeb by měl zaznamenat oproti dubnu lehké zrychlení vyvolané mistrovstvím světa v hokeji (segment pohostinství a hoteliérství).
Ranní okénko - Zasedání ČNB pod rouškou tajemství
27.06.2024 O hlavní události dnešního dne není pochyb. Zasedat totiž bude bankovní rada ČNB, která rozhodne o dalším nastavení úrokových sazeb. Shoda napříč analytickou obcí i samotnou bankovní radou panuje na tom, že úrokové sazby půjdou opět dolů, ale otázkou je o kolik. Bankovní rada na každém svém měnově-politickém jednání v tomto roce snížila sazby o 50bb, ale květnová makroekonomická prognóza z dílny ČNB naznačila, že v průběhu roku dojde ke zpomalení cyklu uvolňování měnové politiky a bankovní rada přistoupí ke snižování sazeb o standardních 25bb.
Analýza páru GBP/USD ze dne 26. června. Zpráva o HDP Spojeného království libru nezachrání
27.06.2024 Vlnová analýza páru GBP/USD je stále poměrně složitá a nejednoznačná. Úspěšný pokus o proražení Fibonacciho úrovně 50,0 % v dubnu naznačil připravenost trhu vytvořit klesající vlnu 3 nebo c, ale od té doby jsme byli svědky pouze růstu. Pokud bude tato vlna skutečně pokračovat ve svém formování, vlnová struktura se výrazně zjednoduší a hrozba zkomplikování vlnové analýzy zmizí. V posledních týdnech však nástroj zcela postrádá klesající pohyb, což opět vyvolává pochybnosti o připravenosti trhu k prodeji.
Analýza páru GBP/USD dne 25. června. Libra se stále pohybuje kolem 1,2627
26.06.2024 Vlnovou analýzu měnového páru GBP/USD je třeba zjednodušit a vyjasnit. Úspěšný pokus o proražení Fibonacciho úrovně 50...
Blíží se další napínavé zasedání ČNB
24.06.2024 V tomto týdnu nás čeká další zasedání ČNB, které bude pro trhy do poslední chvíle “napínavé”. Většina centrálních bankéřů včetně guvernéra v posledních čtrnácti dnech otevřeně mluvila o tom, že si dokáže představit pokles sazeb jak o 25bps, tak eventuálně o 50bps.
Obchodní plán pro pár EUR/USD na 24. června. Jednoduché tipy pro začátečníky.
24.06.2024 Pár EUR/USD v pátek pokračoval v pozvolném poklesu v rámci klesajícího kanálu. Pohyb dolů plně podporujeme, protože věříme, že euro nemá důvod k výraznému růstu. Pár navíc už dva měsíce koriguje směrem nahoru; teď by měl v rámci celkového klesajícího trendu zahájit výraznější pokles.
AUD/JPY. Přehled a analýza. Prodávající vs kupující. Kdo je silnější?
18.06.2024 Měnový pár AUD/JPY se již dva dny usilovně snaží přilákat jak prodávající, tak kupující. Poté, co australská centrální banka (Reserve Bank of Australia) oznámila své rozhodnutí ohledně měnové politiky, spotové ceny nadále zaujímaly defenzivní pozici a obchodovaly se nad kulatou úrovní 104,00.
Obchodní plán pro pár GBP/USD na 18. června. Jednoduché tipy pro začátečníky.
18.06.2024 Pár GBP/USD prošel v pondělí také korekcí, ale na rozdíl od páru EUR/USD k ní neměl skutečný důvod. Euro je v sestupném trendu, takže retracementy směrem nahoru jsou běžné. Britská libra se ale pohybuje do strany, obchoduje se vcelku nevyzpytatelně a stále odmítá vykazovat výraznější pokles. Minulý týden se dokázala usadit pod úrovní 1,2693, kterou lze považovat za linii supportu bránící britské měně několik týdnů v poklesu. Vypadalo to na začátek dlouho očekávaného sestupného trendu, ale libra se v pondělí při naprosté absenci jakýchkoli fundamentálních nebo makroekonomických informací klidně usadila nad touto úrovní. Proto máme stále velké pochybnosti o tom, že je schopna vykázat pokles. Zasedání Bank of England je naplánováno na čtvrtek a zítra bude zveřejněna zpráva o inflaci ve Velké Británii. Vezměte na vědomí, že trh může využít jakoukoli formální záminku k nákupu britské měny.
Výrazný meziměsíční pokles cen v průmyslu
17.06.2024 Ceny průmyslových výrobců byly v květnu oproti dubnu nižší o 1,2 %, což v meziročním srovnání znamená jejich nárůst pouze o 1,0 %. Tento výsledek tak překonal v pozitivním slova smyslu naši i tržní prognózu. Ceny v zemědělství meziměsíčně poklesly, a to o 1,5 %, meziročně pak padají již více než rok, tentokrát o 10,1 %. V případě cen stavebních prací došlo k meziměsíčnímu nárůstu o 0,2 % a meziročně o 2,1 %. U cen tržních služeb pro podniky byl po dlouhé době zaznamenán meziměsíční pokles (-0,2 %) a v meziročním srovnání došlo k jejich zvýšení o 3,2 %. Dezinflační proces u služeb se tak sice dostavuje, ale relativně pomalejším tempem, což se negativně projevuje i na spotřebitelské inflaci právě v tomto segmentu.
EUR/USD. 14. června. Medvědi na prahu vývoje nového trendu
14.06.2024 Ve čtvrtek pár EUR/USD pokračoval v poklesu a konsolidoval pod zónou supportu 1,0785–1,0797 a následně pod korekční úrovní 38,2 % (1,0748). Pokles tedy může pokračovat směrem k další Fibonacciho úrovni 23,6 % na 1,0692. Konsolidace nad úrovní 1,0748 by mohla vést k mírnému růstu eura směrem k zóně 1,0785–1,0797.
Přehled páru EUR/USD na 13. června. Inflace v USA uvrhla trh do euforie.
13.06.2024 Pár EUR/USD vykazoval po celou středu silný vzestupný pohyb. Zatímco v první polovině dne byl pohyb extrémně slabý, těsně před zveřejněním zprávy o inflaci v USA a bezprostředně poté se trh utrhl ze řetězu a rychle se amerického dolaru zbavoval. Vezměte na vědomí, že náš přehled nebere v úvahu výsledky zasedání Federálního rezervního systému a projev předsedy Fedu Jeroma Powella. Jak už jsme mnohokrát zmínili, nejlepší je analyzovat takto významnou událost nejdřív den poté, kdy napětí na trhu poleví.
Ceny ropy se dnes zvyšují, povzbuzuje je očekávání letní poptávky
10.06.2024 Ceny ropy se na začátku týdne mírně zvyšují, přispívá k tomu očekávání rostoucí poptávky v letních měsících. Výraznějšímu růstu ale brání posilující americký dolar, jenž reaguje na zprávy o pravděpodobném brzkém snížení úrokových sazeb ve Spojených státech.
Zámořské indexy mírně rostou
07.06.2024 Index Dow Jones +0,22 % na 38972,08 b. S&P 500 +0,31 % na 5369,44 b. Nasdaq Composite +0,23 % na 17211,87 b.
Analýza páru GBP/USD ze dne 6. června. Dolar se blíží k další kritické úrovni
07.06.2024 Vlnová struktura páru GBP/USD je i nadále poměrně složitá. Úspěšný pokus o proražení Fibonacciho úrovně 50,0 % v dubnu naznačil, že je trh připraven vytvořit klesající vlnu 3 nebo c. Pokud se tato vlna bude vyvíjet i nadále, vlnová struktura se výrazně zjednoduší a odpadne tak hrozba dalších komplikací. Pár však v poslední době zůstává silný, což vyvolává pochybnosti o připravenosti trhu k prodeji.
Ranní okénko - Čtvrtek ve znamení průmyslu, zahraničního obchodu a zasedání ECB
06.06.2024 Dnes se dozvíme výsledek zahraničního obchodu České republiky, jehož bilance se od roku 2022, kdy dosahovala historických minim, trendově zvyšuje a v tomto roce se již dostává bezpečně do plusu. Silný přebytek z března (39,3 mld. Kč) se nyní zřejmě opakovat nebude, i tak ale počítáme spolu s rostoucí zahraniční poptávkou s pozitivní bilanci, za duben odhadujeme výsledek ve výši 12,8 mld. Kč. Druhou sledovanou veličinou na českém trhu dnes bude údaj o průmyslové výrobě, které se dlouhodobě příliš nedaří a výrazné oživení zatím nenaznačují ani předstihové ukazatele. Březnový propad ve výši 2,7 % r/r by se v dubnu měl zmírnit, přičemž šíře analytických odhadů poskytuje prostor i pro případný růst. Náš odhad však počítá s poklesem o 1,4 % zejména z důvodu dosavadního nedostatku pozitivních zpráv, které by mohly obrat ve výrobě způsobit.
ČNB projedná pravidla pro hypotéky a ochranu úvěrového trhu
06.06.2024 Bankovní rada České národní banky (ČNB) dnes projedná nastavení pravidel pro poskytování hypoték a posoudí odolnost českého finančního sektoru. Rozhodne také o stanovení sazby takzvané proticyklické kapitálové rezervy na ochranu úvěrového trhu. Rezerva má zabránit přenosu případných problémů finančních institucí do ekonomiky, od října činí dvě procenta.
Analýza páru GBP/USD ze dne 4. června 2024
05.06.2024 Vlnová analýza měnového páru GBP/USD zůstává i nadále poměrně komplikovaná. Úspěšný pokus o proražení Fibonacciho hladiny 50,0 % v dubnu naznačil, že trh je připraven vybudovat klesající vlnu 3 nebo C. Pokud tato vlna bude pokračovat ve své výstavbě, vlnová struktura bude mnohem jednodušší a hrozba zkomplikování vlnové analýzy zmizí. V posledních týdnech však pár zůstává stejný, což nás nutí opět pochybovat o připravenosti trhu prodávat.
Analýza páru GBP/USD ze dne 3. června. Britská libra nemohla jinak než využít situace
04.06.2024 Vlnová analýza páru GBP/USD je i nadále poměrně složitá. Úspěšný pokus o proražení Fibonacciho úrovně 50,0 % v dubnu naznačil, že je trh připraven vybudovat klesající vlnu 3 nebo c. Pokud se tato vlna bude skutečně dále vyvíjet, vlnová struktura bude mnohem jednodušší a hrozba zkomplikování vlnové analýzy zmizí. V posledních týdnech však k poklesu páru nedochází, což vyvolává pochybnosti o připravenosti trhu prodávat.
Analýza páru GBP/USD ze dne 31. května. Také index PCE působí proti dolaru
03.06.2024 Vlnová analýza měnového páru GBP/USD je i nadále poměrně složitá. Úspěšný pokus o proražení Fibonacciho úrovně 50,0 % v dubnu naznačil, že trh je připraven vybudovat klesající vlnu 3 nebo C. Pokud tato vlna bude pokračovat ve své výstavbě, vlnová struktura bude mnohem jednodušší a hrozba zkomplikování vlnové analýzy zmizí. V posledních týdnech však pár zůstává neměnný, což nás opět nutí pochybovat o připravenosti trhu prodávat.
Analýza páru GBP/USD ze dne 28. května 2024
29.05.2024 Vlnová analýza měnového páru GBP/USD zůstává poměrně složitá. Úspěšný pokus o prolomení Fibonacciho hladiny 50,0 % v dubnu naznačil připravenost trhu vytvořit klesající vlnu 3 nebo c. Pokud se bude tato vlna dále vyvíjet, vlnová struktura se výrazně zjednoduší a hrozba zkomplikování vlnové struktury zmizí. V posledních týdnech však pár zůstává silný, což vyvolává pochybnosti o připravenosti trhu k prodeji. Vlna 3 nebo c by mohla být poměrně prodloužená, stejně jako všechny předchozí vlny současného klesajícího trendu.
EUR/USD: Jednoduché obchodní tipy pro začínající obchodníky, 28. května. Analýza včerejších forexových transakcí.
28.05.2024 Test ceny 1,0853 se shodoval s okamžikem, kdy indikátor MACD právě začal klesat od úrovně nula, což potvrdilo správný vstupní bod na prodej eura. Jak ale vidíte v grafu, na výraznější pokles nedošlo. Po pohybu dolů o 10 bodů se poptávka po páru vrátila. Absence statistických údajů ze Spojených států umožnila kupcům rizikových aktiv držet trh pod kontrolou, když údaje z Německa a indexy IFO mírně zklamaly. Ráno bude zveřejněn jen německý index velkoobchodních cen, který bude hrát malou roli při určování směru páru. Z tohoto důvodu může tlak na euro mírně zesílit, takže si budeme moci ověřit, jestli se včera našli kupci, a to ještě před důležitými údaji z USA. Pokud jde o intradenní strategii, budu spoléhat spíš na realizaci scénářů č. 1 a č. 2.
S hypotékou si pospěšte
27.05.2024 Inflace se v dubnu vydala opět nahoru. I když je tento růst proti představám ČNB, bude i tak bankovní rada pravděpodobně pokračovat v pozvolném snižování úrokových sazeb. Toto snižování ale možná nebude tak rychlé, jak si většina ekonomů představovala. V poslední době také vidíme, že se snižování sazeb ČNB bezprostředně nepromítá do sazeb hypotečních úvěrů.
Analýza páru GBP/USD ze dne 20. května
21.05.2024 Vlnová analýza páru GBP/USD je i nadále poměrně složitá. Úspěšný pokus o proražení Fibonacciho úrovně 50,0 % v dubnu naznačil připravenost trhu vybudovat klesající vlnu 3 nebo c. Pokud se bude tato vlna dále vyvíjet, vlnová struktura se výrazně zjednoduší a hrozba zkomplikování vlnové analýzy se rozplyne. V posledních týdnech však pokles páru nenastal, což vyvolává pochybnosti o připravenosti trhu k prodejům. Sestupná vlna 3 nebo c by mohla být velmi rozsáhlá, stejně jako všechny předchozí vlny té současné, ale stále se jedná o segment klesajícího trendu.
Analytici: Vývoj výrobních cen ukazuje na ústup inflačních tlaků
20.05.2024 Dubnový vývoj výrobních cen ukazuje na pokračující uklidňování inflačních tlaků. Shodují se na tom analytici oslovení ČTK. Upozorňují zejména na prohloubení meziročního poklesu cen zemědělských výrobců, to podle nich snižuje riziko dalšího skokového zdražení potravin, jaké spotřebitelé v obchodech zaznamenali v dubnu. Výrobní ceny zpravidla dávají signál o budoucím vývoji spotřebitelských cen.
Výrobní ceny v průmyslu v dubnu rostly, letos poprvé – kvůli dražší ropě. Zemědělci pokračovali ve výrazném zlevňování, které však není tolik patrné na pultech obchodů
20.05.2024 Ceny průmyslových výrobců v dubnu poprvé v letošním roce vykázaly meziroční nárůst, a to o 1,4 procenta. Takový nárůst je zhruba v souladu s očekáváním. Klíčovým důvodem je růst cen ropy na světových trzích a související vzestup cen paliv coby výrobního faktoru, který svým rozsahem převyšuje vliv poklesu cen energií typu elektřiny či plynu.
GBP/USD. 16. května. Trh stále věří ve snížení sazeb FOMC.
16.05.2024 Pár GBP/USD se ve středu v hodinovém grafu konsolidoval nad hladinou 1,2611 a stoupal ke korekční hladině 23,6 % – 1,2690. Odraz od ní podpoří americkou měnu a určitý pokles k úrovni 1,2611. Konsolidace nad zónou rezistence 1,2690–1,2705 zvýší pravděpodobnost dalšího růstu k nejbližší zóně rezistence 1,2788–1,2801.
Graf dne - USDJPY (16.05.2024)
16.05.2024 Podle předběžných údajů Úřadu vlády o HDP zaznamenala japonská ekonomika v prvním čtvrtletí roku 2024 výraznější pokles, než se očekávalo, a to o 2,0 % oproti očekávanému poklesu o 1,5 %. Tento výrazný pokles odrážel tlak trvale slabého jenu, který měl i nadále negativní dopad na spotřebitele. Pozoruhodný je zejména pokles soukromé spotřeby, která tvoří více než polovinu japonské ekonomiky, o 0,7 %, což je výrazně více než očekávaný pokles o 0,2 %. Tento pokles představuje čtvrté čtvrtletí poklesu spotřebitelských výdajů v řadě, což je nejdelší série od roku 2009. Kapitálové výdaje se rovněž snížily o 0,8 %, čímž zvrátily růst z předchozího období a znamenaly první pokles za poslední dvě čtvrtletí.
GBP/USD. 14. května. Ekonomická situace ve Velké Británii se nadále zhoršuje
14.05.2024 V hodinovém grafu pár GBP/USD v pondělí zaznamenal růst ke korekční úrovni 38,2 % (1,2565), po kterém následoval odraz od ní. Došlo tak k obratu ve prospěch amerického dolaru, což naznačuje potenciální pokles k úrovni 1,2517. Konsolidace kurzu páru nad úrovní 1,2565 zvýší pravděpodobnost dalšího růstu směrem k další úrovni 1,2611.
GBP/USD. 13. května. Obchodníci čekají na zprávu o inflaci v USA
13.05.2024 V hodinovém grafu se pár GBP/USD v pátek obchodoval horizontálně nad hladinou 1,2517. Proces růstu tak může pokračovat směrem k další korekční hladině 38,2 % –1,2565. Pokud pár konsoliduje pod úrovní 1,2517, bude to působit ve prospěch amerického dolaru a iniciuje to nový pokles směrem k Fibonacciho úrovni 50,0 % – 1,2464.
GBP/USD. 9. května. Býci se obávají Baileyho "měkké" rétoriky
09.05.2024 V hodinovém grafu se pár GBP/USD ve středu odrazil od korekční hladiny 50,0 % (1,2464) a zahájil slabý růstový pohyb směrem k úrovni 1,2517. Pokud pár konsoliduje pod úrovní 1,2464, zvýší se pravděpodobnost dalšího poklesu britské libry směrem k další Fibonacciho úrovni 61,8 % – 1,2370. Konsolidace kotace nad úrovní 1,2517 umožní obchodníkům očekávat pokračování vzestupného pohybu směrem k Fibonacciho úrovni 38,2 % – 1,2565.
GBP/USD. 30. dubna. Býci pokračují v útoku, ale zprávy z Ameriky by mohly pomoci medvědům
30.04.2024 Pár GBP/USD v pondělí zaznamenal v hodinovém grafu růst ke korekční úrovni 38,2 % – 1,2565, pak následoval odraz. Nastal tedy obrat ve prospěch americké měny a začal pokles k úrovni 1,2517. Pokud kurz páru zkonsoliduje pod touto úrovní, zvýší se pravděpodobnost dalšího poklesu k další Fibonacciho úrovni 50,0 % – 1,2464. Odraz kotací od úrovně 1,2517 umožní obchodníkům očekávat nový růst k úrovním 1,2565 a 1,2611.
BREAKING: Německý HDP čtvrtletně roste, ale meziročně vykazuje výraznější pokles 📌
30.04.2024 Změna nezaměstnanosti v Německu: skutečnost 10 tisíc; prognóza 7 tisíc; předchozí 4 tisíce; Německá míra nezaměstnanosti: skutečnost 5,9 %; prognóza 5,9 %; předchozí 5,9 %.
GBP/USD. Korekce, nebo obrat trendu?
18.04.2024 Pár GBP/USD ukazuje, že je ochoten bojovat, protože se snaží zahájit býčí korekci. Býci spoléhají nejen na slabost dolarů, ale i na zprávu o inflaci ve Spojeném království. Fakt, že inflace neklesla podle očekávání, umožnil býkům dotlačit pár až k hranicím oblasti 1,25, i když libra podle mého názoru nemá důvod držet vzestupný trend. Na jedné straně všechny složky inflačních údajů vyšly v "zelených číslech". Na druhou stranu ale inflace ve Velké Británii dál zpomaluje.
Meziroční stagnace cen v průmyslu
17.04.2024 Ceny v průmyslu meziměsíčně poklesly o jednu desetinu procenta, zatímco naše i tržní prognóza predikovala mírný nárůst za březen. V meziročním srovnání ceny v tomto sektoru stagnovaly, a to navzdory vyskytujícím se problémům v námořní dopravě přes Rudé moře.
Ceny výrobců/PPI, ČR, březen 2024
17.04.2024 Ceny průmyslových výrobců v březnu meziročně stagnovaly, když trh očekával meziroční růst 0,3 %.
Odbyt smartphonů ve čtvrtletí vzrostl, Samsung se vrátil do čela trhu
15.04.2024 Celosvětový odbyt chytrých telefonů se v letošním prvním čtvrtletí meziročně zvýšil o 7,8 procenta na 289,4 milionu přístrojů. Na vedoucí pozici na trhu se vrátila jihokorejská společnost Samsung, kterou loni o prvenství připravil americký konkurent Apple. Na svých internetových stránkách o tom informovala analytická společnost International Data Corporation (IDC).
EUR/USD. Analýza na 8. dubna. Euro bude pokračovat v poklesu
09.04.2024 Vlnová analýza 4hodinového grafu pro měnový pár EUR/USD zůstává beze změny. Momentálně pozorujeme výstavbu předpokládané vlny 3 v úseku 3 nebo c klesajícího trendu. Pokud tomu tak skutečně je, pokles kotací bude pokračovat velmi dlouho, protože první vlna tohoto úseku dokončila svou výstavbu kolem hranice 1,0450. Třetí vlna tohoto trendového úseku by tedy měla skončit ještě níže.
Výroba v českém průmyslu hlásí mírné posílení
08.04.2024 Česká průmyslová produkce se v únoru vrátila na růstovou trajektorii, kdy objem výroby oproti předchozímu roku vzrostl bez očištění o 1,5 %. Náš i tržní odhad počítal s vyšším růstem daným zejména silnější výrobou automobilů. Růst v automotive byl opravdu nejsilnější složkou průmyslu, vyvážen byl však poklesem v hutnictví a slévárenství a také nižší poptávkou po základních kovech. Meziměsíčně průmyslová produkce vzrostla o 1,9 %.
Maloobchod lehce za očekáváním, v centru pozornosti průmysl
08.04.2024 Maloobchod v únoru zvolnil své tempo růstu a rostl v únoru o 1,6 % meziročně - lehce pod naším odhadem (2,0 %) i odhadem trhu (2,3 %). Směrem vzhůru však byly revidovány údaje za leden (na 3,2 % z 2,4 % meziročně). Celkový příběh o pokračujícím oživení spotřeby v Q1 2024 se tak nemění a únor se ukazuje být pouze určitou “korekcí” po velmi úspěšném lednu.
ČSOB Data Watch: Maloobchod lehce za očekáváním, spotřeba dál poroste
05.04.2024 Maloobchod v únoru zvolnil své tempo růstu a rostl v únoru o 1,6 % meziročně - lehce pod naším odhadem (2,0 %) i odhadem trhu (2,3 %). Směrem vzhůru však byly revidovány údaje za leden (na 3,2 % z 2,4 % meziročně). Celkový příběh o pokračujícím oživení spotřeby v Q1 2024 se tak nemění a únor se ukazuje být pouze určitou “korekcí” po velmi úspěšném lednu.
Ekonomický kalendář: Zpráva o NFP a projevy bankéřů Fedu v centru pozornosti trhu
05.04.2024 Po včerejším dynamickém výprodeji na konci seance v USA dnes investoři čekají na jakýkoli holubičí signál, který by zvedl tlak na růst dolaru a ropy a zlepšil náladu vůči rizikovým aktivům. Zdá se, že takovým čtením bude pravděpodobně NFP (14:30), pokud skutečně naznačí nečekaný, výraznější pokles změny zaměstnanosti. Nicméně při pohledu na velmi jasné, jestřábí náznaky včerejších prohlášení Kashkariho a Goolsbeeho' i v takovém případě lze jen těžko očekávat zásadní změnu narativu.
Výhled pro GBP/USD na 21. března. Klesající trend pokračuje i před zasedáním Bank of England
21.03.2024 Klesající trend přetrvává, ale pár GBP/USD opět vykázal velmi slabou volatilitu. I přes zveřejnění důležité a rezonující zprávy o inflaci ve Velké Británii nebyli obchodníci ve středu vůbec aktivní. Proto pouze zopakujeme závěry, které jsme učinili dříve: 1) Pohyby na trhu prakticky neexistují. 2) Trh téměř nereaguje na fundamentální a makroekonomické pozadí. 3) Pokles britské libry je spíše formalitou. 4) Cena může kdykoli prolomit trendovou linii a nemusí k tomu ani mít důvod.
Přehled měnového páru GBP/USD. 21. března. Tvůrce trhu nutí k udržování kurzu libry jen neznámé síly.
21.03.2024 Měnový pár GBP/USD se většinu středy obchodoval velmi slabě. Navzdory dopolednímu zveřejnění důležité inflační zprávy ve Velké Británii, která měla také značný ohlas, jsme byli svědky pohybu o 35 bodů. Připomeňme, že je třeba zohlednit výsledky zasedání Fedu a pohyby, které na trhu vyvolaly. Britská měna měla včera i bez zasedání Fedu vykázat prudký pokles, kterého jsme se ani tentokrát nedočkali. Formálně pár GBP/USD pokračuje v poklesu, takže si nemáme na co stěžovat. Pořád se ale jedná o velmi slabý a neochotný pokles. Vzhledem k celkovému makroekonomickému a fundamentálnímu pozadí by britská libra měla být mnohem níž než na současných úrovních. Včera jsme viděli jediné: trh stále musí být ochotnější prodávat libru, i když k tomu existují všechny potřebné důvody.
ČNB snižuje sazby opět o 50 bb, i přes slabou ekonomiku a inflaci na cíli
20.03.2024 Česká národní banka na březnovém zasedání snížila úrokové sazby opět o 50 bb a potvrdila odhodlání nadále pokračovat v pouze pozvolném uvolňování měnové politiky. Hlavními důvody jsou slabší koruna a přetrvávající rychlý růst cen služeb. Oba tyto faktory budou podle guvernéra Michla rozhodující pro další vývoj úrokových sazeb. Na každém ze zasedání v květnu, červnu a srpnu očekáváme jejich snížení o 50 bb, čímž by se zmírnil současný nesoulad mezi výši úrokových sazeb a vývojem ekonomiky a inflace. Do konce roku by podle naší prognózy měla repo sazba klesnout na 3,5 %. Bankovní rada nadále označuje politicky neutrální úroveň sazeb ve výši 3 % za příliš nízkou. V této souvislosti by centrální banka měla v květnu zveřejnit analýzu, která se neutrální úrovni bude věnovat.
Související klíčová slova:
Sekce měnové | Čtvrtletní pokles | Brookings Institution | Dávky v nezaměstnanosti | Celková průmyslová výroba | Holubičí tón | Premiér Andrej Babiš | Dezinflační proces v eurozóně | Fibo | Akcie včera | Český průmysl | NetEase (NTES.US) | NetEase | Výhled ekonomiky | Snížení cen | Ekonomické problémy | Tuzemské automobilky | Problémy v Číně | Gate | Výnosy dluhopisů | Pokračování klesajícího trendu | Finanční tituly | Údaje o indexu spotřebitelských cen | Silnější koruna | LYNX | Cenový pohyb | Jackson Hole | Sazba hypoték | Vládní dluhopisy | WTO | Hlavní události | MANA | Dolar dnes | Výkon | Zvyšování sazeb | Výsledek hospodaření | Bitcoinové rezervy | Silný support | PPI v USA | Kč/EUR | Overbalance | Koronavirové krize | Ceny plynu v Evropě | Investor do akcií | Australská centrální banka | Počasí | Zkušenosti | Cenová hladina | Cap | Nejnovější statistické údaje | Alphabet | Německá míra nezaměstnanosti | Formace dvojitý vrchol | Refinitiv | Vstupy | Zpracovatelský sektor | Pozitivní vliv | USD/PLN | Exporty | Americký vládní Úřad pro energetické informace | Cena pšenice | Potenciální výnosnost | Prodejní trend | Opětovný pokles | Citibank | Pfizer | Invaze | Geopolitické riziko | Spolkový statistický úřad | Viktor Orbán | Údaje z USA | Obchodník | EUR | Společnost Boeing | Německý vývoz | Řecko | Mince | Trend | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA | Mimořádná situace | Produkty obchodované s finanční pákou | Pokles sazeb | Obchodní příležitosti | Kroky Fedu | Dění na světových burzách | Regionální měny | Zisk ČEZ | EURIBOR | Inflační čísla | Siemens Energy | Bank of Japan | Analýza makroindikátorů | Dění na finančních trzích | Oznámení výsledků | Diamanty | Deaktivace | Queensmith | MUFG | BTC | Citigroup | Volatility | Dow Jones Industrial | Daniel Silver | Sanofi | Koruna zpevnila | Kurz eura dnes | Take Profit | Výrobní PMI | Cena futures | Pokles indexu | Eso v rukávu | Mezinárodní měnový fond | Maloobchod v květnu | Hospodářské problémy | Očekávané výsledky | Statistiky | Tempo růstu | Index výdajů na osobní spotřebu | Antverpy | Ochranné příkazy | Asijské obchodování | Evropská rada | Německá průmyslová produkce | Makroekonomické zprávy | Oživení poptávky | Nákupní pozice | Pokles měny | Zajímavé akcie | Úřad práce | Long pozice | Výkyvy | Květnová průmyslová produkce | Pojišťovna | Britská libra | Aktiva | Ruské invaze na Ukrajinu | Vládní opatření | Bezpečné útočiště | Line | Těžební společnost | Crown | Širší index | Schodek státního rozpočtu | Podíl na trhu | Míra úspor | Daniel Beneš | Měnové zasedání | Unilever | Evropská komise | Index US500 | Propad investic | Rosstat | Výkon českého průmyslu | Ceny výrobců v eurozóně | U.S. Bank Wealth Management | České vlády | Splácení hypotéky | Pravděpodobnost | Japonská měna | Intesa Sanpaolo | Organizace zemí vyvážejících ropu | Stavební produkce v srpnu | Zvýšení cel | Capital Markets | ČBA | Edge | Střední Evropa | Index aktivity | Tuzemský průmysl | Výsledkové sezóny | Počet akcií | Devizoví obchodníci | Fond obnovy | Unce zlata | Simon Peters | P/S | Anomálie na trhu | Tuzemská ekonomika | Nájemní bydlení | Příležitost k prodeji | APP | Vývoj ceny hliníku | Časovaná bomba | Cenové stability | Microsoft (MSFT.US) | Index PX | Letecké společnosti | Týden na akciových trzích | HDP za Q2 | Zasedání ECB | Úroky na hypotékách | Průzkum PMI | Zveřejnění výsledků | Český statistický úřad | Analytik společnosti XTB | Gold | FedWatch Tool | Reálné příjmy domácností | Depozitní sazba | Bydlení v ČR | Expanze HDP | Ameriprise Financial | Šéf Fedu Jerome Powell | Goldman Sachs | Prognóza vývoje měnového páru | GEM | Japonský akciový index | Indexy S&P | Bidenova administrativa | FTX Sam Bankman-Fried | Reality | Konfluenční oblast | Indické akcie | Chování trhu | Výkon amerického dolaru | Medvědí výhled | PLN | Lagardeová | Palo Alto | Růst ropy | JSW | Poplatky | Přísná opatření | Ethereum | Americké podniky | GDP | Rostoucí ceny | Zprávy z USA | Asijské akcie | Ropa Brent | Významné zisky | Údaje o maloobchodních tržbách | Teorie Elliottových vln | Růst sazeb | Daniel Rajnoch | Německý DAX | Vývoj cen ropy | Vyčerpání kupců | Pokračování poklesu | Financial Times | Snížení produkce | Růst průmyslové produkce | Expanze | Exchange | Jednoduché tipy | Příkaz | Český realitní trh | Americký akciový index | Break-Even | Poradenská firma | Investing | Propad cen | Hypoteční sazba | Analytik trhu s kryptoměnami | Argos Capital | Posilování dolaru | Průměrná úroková sazba | Saúdská Arábie | Meziroční míra inflace v eurozóně | Repo sazba ČNB | Trend měnového páru | Úvěrové instituce | Nová data | Nezaměstnanost | Vratislav Zámiš | Hypoteční expert | Znehodnocení | Pandemie | Růst cen | Klouzavé průměry | Deflace | Výprodeje | Investown | Velké problémy | Zpráva | Bazický bod | Graf komodity Stříbro | Snížení úrokových sazeb | Pokles ceny ropy | Breaking | Směrnice | Vlastní bydlení | Poradenská společnost | ČSÚ | Dolarový index | Strach | Dividendy | Odvětví vyspělých technologií | Inflace v prosinci | Ekonomika Spojených států | Bankovní rada ČNB | Příležitosti k nákupu | Analýzy | Burza | Očekávání býčí | Brexit | Nálada domácností | Tradingové webináře | Vzdělávací webináře | Vývoj hodnoty akcií | Nastavení úrokových sazeb | Zpřesněná data | Poskytování hypoték | Poslední den obchodování | Rodinné domy | Ranní zpráva pro tradery | Maďarská vláda | Ceny producentů | Tvorba fixního kapitálu | Snížení DPH | Vysoké riziko | EUR/MWh | Cena zlata | Pokles k supportu | PFE | Trendová čára | Ceny ve výrobě | Dolary | Americká inflace | Úřad Eurostat | Krátkodobé očekávání | Smartphony | Rafinerie | Zajímavosti z prop tradingu | ZEW Achim Wambach | NZD/USD | Graf ropy | Včerejší obchodování | Vývoj ceny ropy WTI | Základní úrokové sazby | Terry Sandven | Úřad pro kontrolu potravin a léčiv | Cenné papíry a burzy | Hedgers | Gap | Zahraniční dluh | Desinflační trend | Údaje o hrubém domácím produktu | Úrokové swapy | Negativní výhled | Vlnová analýza | Růst německé ekonomiky | Stavební spořitelny | Maloobchod | Dow Jonesův index | Výsledková sezóna v USA | Trendová linie | Nominální úrok | Objem hypotečních úvěrů | Odbyt smartphonů | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Sazba ČNB | Index výdajů na osobní spotřebu (PCE) | Turecký statistický úřad | Bohumil Trampota | Standard & Poor's 500 | EUR/PLN | Maloobchodní prodejce | Evropská měna | Current Ratio | Pokles dolaru | Růst společnosti | Nizozemsko | Vývoj ceny ropy Brent | Týdenní analýza | Ceny pohonných hmot | Depreciation | Výrazný pohyb | App Store | Grayscale | Negativní hodnoty | Sodexo | Prudký pokles | Spoření na důchod | BP | VIG | Růst českého HDP | Německý export | Prognóza Evropské komise | Uvolnění měnové politiky | ČSOB | Proražení | Česká nezaměstnanost | Bohatí | CZK | Nord Stream | Podpůrné programy | Chainalysis | Širší index S&P 500 | Technická analýza EUR/USD | CISCO | Výsledek inflace | Index agentury Bloomberg | Výhled | Philip Morris | InvestBay | Sazby hypoték | Zasedání Evropské centrální banky | Cenový růst zlata | Oznámení | Nucor | Rostoucí obavy | UnitedHealth Group | Signály recese | Prima | Třetí vlna | HUF | Dnes ČNB | Royal Dutch Shell | Dovoz ropy | EIA | Uvolnění podmínek | Americký prezident | Albert Bourla | Záznam z posledního jednání ČNB | Breakout | Obavy investorů | Wealth | České banky | Korekční pohyb | Aktuální obchodní příležitosti | Title Transfer Facility | Německé tovární objednávky | Achim Wambach | Rystad | Extrémní nárůst | Nowcast | Trendové čáry | Boom | Breakout Trader | Průmysl | Antivirus | Inflace | Světové burzy | Inflace spotřebitelských cen | Vývoj měnového páru | Kryptoměnové burzy | Thomas Gitzel | Nejdůležitější události | Lepší výsledky | Irsko | IHS Markit | Centrální banky | Směr trhu | Oanda | Tržní reakce | Česká měna | ROE | Přijetí | RWE | Sazba hypotečních úvěrů | New York | Tipy pro začínající obchodníky | Graf ropy WTI | NFP report | Polská centrální banka | PMI pro sektor | Více akcií | Obchodní týden | Předstihové indikátory | GAAP | Poplatek | Indikátory v eurozóně | Dobré výsledky | Investro | Pohyby cen | Cenový šok | Obchodní plán | Ceny zemědělských výrobců | Výrazný růst | Dnešní makroekonomické ukazatele | Hospodaření vlády | Covid | Kongres | Překonání SMA | Business Insider | Pokles bitcoinu | Základní úrokové sazby ČNB | Snižování cen | EURCZK | Tržby ve službách | Reakce trhu | Polské maloobchodní tržby | Pravidla obchodování | Hedgeové fondy | Silné momentum | Společnost Chainalysis | Macron | Pokles sazeb hypoték | Suroviny | Ceny cukru | Události tohoto týdne | Turecko | Ceny surových diamantů | Pandemie koronaviru | Snižování sazeb | Citlivost trhu | Ameriprise | Euro včera | Finanční produkt | Výrazný vzestup | Bilion | Data Watch | USD GBP | Czech Fund | Odliv dividend | Zasedání FOMC | Obchodní účet | Russell Price | Odhad vývoje HDP | Hodinový graf | Izrael | Vice | AUD/JPY | Zpráva o inflaci | Produkce ve stavebnictví | Soustředěnost | Výroba počítačů | JPM | Futures | Investovaný kapitál | Vývoj hodnoty diamantového indexu | Objem hypoték | Oblečení | Úrokové míry | Jihoevropské země | Vojta Ostatek | Růst nezaměstnanosti | Akciové trhy | Globální poptávka | Vývoj měnového kurzu | Sell | Cambridge Global Payments | Big data | Přehled o dění na světových burzách | Důvěra spotřebitelů | Zmírnění inflace | Donald Trump | Medtronic | Objem úvěrů na bydlení | Surové ropy | Asie | Mzdy v ČR | Obchodní seance | Dnešní sentiment | Nižší náklady | Ownest | Grayscale Investments | Čistá zisková marže | Fiskální politiky | Odvětví | Pojišťovna VIG | Utahování měnové politiky | Nejvyšší zhodnocení | Online hry | Další růst | Maloobchod v únoru | LIBOR | Moderna | Štěpán Hájek | Obchodní poradce Bílého domu | Marathon | Analýza hlavních měnových párů | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Zdražování potravin | Rezistentní zóny | Diamant | MSFT.US | MIFID | Kurz české měny | Hypotéky v ČR | Meta (Facebook) | Prognóza České národní banky (ČNB) | Indikátor RSI | Intuit | Domácnosti | Tuzemská inflace | Ceny zemního plynu | Analytici | Maďarský premiér | NAFTA | Přehled měnového páru | Oleg Děripaska | Latinská Amerika | Miroslav Novák | Silnější euro | Hladiny rezistence | Obchodní aktivita | Moneta | Očekávání analytiků | Sebastian Kurz | Shanghai Composite | Charles Michel | Antimonopolní úřad | Lukáš Lipovský | CL | Erste Group | Zisková marže | Ekonomické ukazatele | Polská vláda | Míra úspor domácností | Regrese | Globální ekonomiky | Počet fúzí a akvizic v Evropě | Pesimistický scénář | Inflace zpomaluje | OpenAI | Klenotnictví | Tamás Varga | Výrobce sportovního oblečení | Průraz supportu | Snižování úrokových sazeb | Výroba elektřiny | Kč/USD | Pokles ceny | Martin Luňáček | Ceny hliníku | Inflace cen | Japonská vláda | Silný býčí trend | Ceny v dopravě | Hodnota transakcí | Ekonomické ukazatele v Číně | Varšava | Medvědí potenciál | Syntetické diamanty | Firma Blastr | Klouzavý průměr SMA | Deutsche Bank | CME FedWatch | Inflační trajektorie | Carry obchod | Zprávy o měnové politice | Ceny elektřiny | Tržní analýza | ČSOB Data | Dividendové tituly | Běžný investor | Nabídka nemovitostí | VP Bank | Aktuální predikce | Obchodní války | Byznys | Dopad na spotřebitele | Země EU | Yum Brands | Investiční záměry | Úrovně rezistence | Oldřich Dědek | Růst akcií | ČSOB Data Watch | Marketingová komunikace | IDC | DJIA | Aktuální hodnoty měny | Communication Services | Hodnoty COT | Šíření nákazy COVID-19 | Růst cen nájmů | MF ČR | Abbott Laboratories | Data z USA | Výnos do splatnosti | Akcioví investoři | Pokles inflace v USA | United Technologies | NTES | Nomura | Graf | Úsilí | Výnosy českých státních dluhopisů | Banky snižují úroky | Snižování úroků | Vývoj úrokových sazeb v USA | Očekávání trhu | Fair Value | ECB dnes | Emise dluhopisů | Šíření nákazy | Nesoulad | Medvědí signál | Odhodlání | Cena ropy WTI (OIL.WTI) | Výnosy | Poptávka | Těžební firma | Údaje o inflaci | Hodnota fúzí | Hypoteční banky | Výsledky ČEZu | Dluhopisy | Ziskové marže | Cyklus zvyšování sazeb | Vývoj na akciovém trhu | Vývoj německé ekonomiky | Počet pracovních míst | Sazby na hypotékách | Snižování bilance | Flat | Zaměstnanost | Rychlý růst mezd | Zdražování cen | Ekonomiky | Čerpání peněz z fondů | Společnost Xiaomi | Hutnictví | Kapitálové rezervy ČNB | PLN/EUR | RBI | Webináře | Zasedání FED | Evropský statistický úřad Eurostat | Technická analýza GBP/USD | Bancorp | Členové bankovní rady | Klíčové oblasti | René Remšík | První zvýšení sazeb | Hrubý domácí produkt (HDP) | PKN Orlen | Jednání ECB | Tržní sentiment | Negativní dopad | Lineární regrese | Český trh práce | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Airbus | Průmyslová produkce | Rozhodnutí ČNB | Kanadský dolar | Zisk na akcii (EPS) | Christine Lagarde | Podpůrný program | Úvěrování | Ekonomické indikátory | Míra inflace v Číně | Cenové hladiny | Průmyslová produkce v eurozóně | Index pražské burzy PX | Rozpočtový schodek | Bydlení | Fio | Trendový kanál | Short pozice | Makléřská společnost | Peníze | Zveřejněné údaje | Výkyvy cen | Výrobní index | Ukazatele v Číně | Portu | Akcie ve Spojených státech | Brent | BNP Paribas | Březnová inflace | Stavební produkce | Maloobchodní tržby | Epidemická situace | Ceny v zemědělství | Politika | Závazek | HUF/EUR | Intradenní analýza | Tuzemský maloobchod | Současné trhy | DCF | xStation | Obchodní instrument | Vedení společnosti | Očekávání | Daňové úlevy | Cena žlutého kovu | Malé podniky | Odeznívání inflace | Hospodaření státu | Dnešní posílení | NN Group | Expert | Francouzský statistický úřad INSEE | Pohonné hmoty | Diamantový průmysl | Překoupené zóny | Měď | Palladium | Odhady PMI | Meziměsíční růst spotřebitelských cen v USA | Ceny novostaveb | Balíček na podporu ekonomiky | Puma SE | Inflační riziko | Příležitost k nákupu | Margin | Nejnovější údaje | Investiční centrum | Ukončení obchodní války | Cisco Systems | Jednoduchý klouzavý průměr | Červnová inflace | První odhad HDP | Posílení eura | Zvýšení sazeb | Hluboké recese | Zajistit se na stáří | Celní války | Války na Ukrajině | Předčasné splacení hypotéky | Americké ministerstvo práce | Lucembursko | Konflikt na Blízkém východě | Blastr | Guvernér BoE | Online prostředí | Invaze na Ukrajinu | Letecká doprava | Majetek | Základní sazby | Polská centrální banka (NBP) | Energetický sektor | Vývoj na akciových trzích | WFC.US | Měnový fond | Allianz | Ustupující inflace | Opatření proti šíření koronaviru | Nízká likvidita | Guvernér české národní banky | ČEZ Daniel Beneš | Evropské měny | Nová prognóza ČNB | Financovat | Standard & Poor's | Sentiment investorů | Dopad na cenu | Měnové zasedání bankovní rady | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Denní pokles | Silná rezistence | Jiří Gavor | Jana Steckerová | InstaForex | Cena elektřiny | Zásoby ropy | Americké volby | P/E | Rusal | Politická nejistota | Oslabení maďarského forintu | Novozélandský dolar | Janet Yellenová | Obchodní signály | PR Newswire | CZK/EUR | Lukáš Kovanda | Nákupy | ISM pro sektor služeb | Růst | Ceny bydlení | Zboží dlouhodobé spotřeby | Analytika | Velký hráč | Zpřísňování úvěrových podmínek | Nabídka | Profesionálové | Falešný průraz | Záznam z posledního zasedání ČNB | Americký index | Konference v Jackson Hole | GBP/CAD | Příležitosti | Tvůrce trhu | Žaloba | ANDE | Itálie | Akcie a ETF | El Salvador | Snížit úrokové sazby | EUR/CZK | Americká lehká ropa | Zveřejněná data | IOT | Silnější support | Míra inflace v Turecku | MiFID II | Zasedání OPEC+ | MetaTrader | Hlavní akciové indexy | Světové finanční krize | Fundamentální analýza | Libye | Překážky | Podnikání na kapitálovém trhu | Národní měny | BreakEven | Průměrná nominální mzda | Kalendář tento týden | Období záporných úrokových sazeb | Počet lidí bez práce | Prognóza | NZDUSD | Petr Král | Pozitivní nálada | Souhrnný index | LULU | Úrokový swap | Nálada investorů | Depozitní sazby ECB | Použití finanční páky | Asset management | Situace na Blízkém východě | Zásoby ropy v USA | Roční míra inflace | Trh práce | Koruna | Potenciál pro růst | Bariéra | Akcie JPMorgan | Reálný HDP | Změny cen | Robotaxi | Swiss | Crypto | Růstový impuls | Dnešní seance | US Bancorp | Nike | Britská centrální banka | Jiří Piluša | Newsweek | Rezervy na ochranu úvěrového trhu | Spotřebitelské úvěry | Míra inflace ve Spojených státech | Aktuální kurzy měn | Kov | Polovodiče | Obchodní dohody | SMA 100 | Tempo poklesu | Poptávka po riziku | Vysoká inflace | IDEX | Těžba diamantů | Allianz Trade | Akvizice | Meziroční inflace v Německu | Nové technologie | Základní pravidla obchodování | České HDP | Spotřebitel | Exxon Mobil | Graf akciového indexu | Pochybnosti | Wolters Kluwer | Samsung | Býčí výhled | Akcie amerického maloobchodu | Bank of New York Mellon | Šíření nemoci COVID-19 | Conference Board | Nejlevnější hypotéky | Bezrealitky | Bankovky | Ukončení intervencí | Nastavení měnové politiky | Silná data z trhu práce | Rozvaha | Měna euro | Koronavirová krize | Nové hypotéky | Velká Británie | Úrokové sazby v USA | Hodnoty COT reportu | Walt Disney Co | Evropské ekonomiky | Puma | Challenge | Obrat trendu | Dopad pandemie | Poptávka po dolaru | Americká centrální banka | Indikátor | Technologické akcie | Zpomalení hospodářského růstu | Automobilka Renault | Klíčové události | Odchod investorů | Jana Vaisová | Jednoduché tipy pro začátečníky | Globální finanční krize | Ceny výrobců | Velmi volatilní | Duolingo | Long | Chování | Tržní úrokové sazby | Kontrakty | Hospodářské krize | Inflace v eurozóně | Tuzemské banky | Analytik trhů s kryptoměnami | Bollingerova pásma | Kroky ČNB | Lira | Umělá inteligence | Společnost IDC | Pandemie covidu-19 | Supreme Edition | Ceny palladia | Geopolitická rizika | Moskva | Národní ekonomická rada vlády | Fed dnes | Měsíční report finančních trhů | Zasedání centrálních bank | Německé podnikové objednávky | Thyssenkrupp | AUD | Dřevo | Výnosové křivky | JOLTS | Meziroční porovnání | Portál FXstreet.cz | Caterpillar | Haresh Menghani | Nominální hodnota | Snižování úrokových sazeb v USA | České PMI | Sam Bankman-Fried | Vojtěch Benda | S&P500 | Zpřesněný odhad | America first | Pracovní den | Čistý zisk ČEZ | Oslabení forintu | Úrokové sazby | Meziroční růst | TŽ | Olympijské hry | Makléřská společnost Robinhood | Coinbase (COIN.US) | Neutrální indikace | Investujte zodpovědně | Chamtivost | Trh s dluhopisy | Oslabení eura | Index ekonomické aktivity | Autozone | OIL.WTI | Fincentrum | Nabídka nemovitostí v ČR | Zisk společnosti | Premiér Mark Rutte | Michal Brožka | Trh | Sezónnost | Barel ropy | Index výrobní aktivity | Dubnový vývoj | Deficit zahraničního obchodu | Deficit rozpočtu | SAE | Koronavirová epidemie | Míra nezaměstnanosti v eurozóně | Zkušenost | BHP | MSCI | EMU | Problémy | Šíření viru | Riziková averze | Reserve Bank of Australia | Nižší ceny | Intervenční režim | Prop společnosti | Počet nezaměstnaných | Průměrné mzdy | Rabobank | Ruský prezident | Technologický vývoj | Stanovení dividendy | Open | Napětí na finančních trzích | Rubl | Trh s diamanty | Historie | Sell pozice | Nálada na akciových trzích | Rozdílové smlouvy | Společnosti | Maximilian Wienke | Index | Ethereum ETF | Měsíční futures report | Komoditní index | Index MSCI World | Studie | ANZ | Data z reálné ekonomiky | Prolomení pod support | Nemovitosti v ČR | Znovusjednocení země | HCOB PMI | Nezaměstnanost v Německu | Velké technologické společnosti | Parlamentní volby | Výrazný pokles ekonomiky | ECB Christine Lagardeová | Komerční banka | C.US | Dolar roste | Monex | Pokles cen kovů | Konsolidace | Elektřina | MMF | Viceprezident | Fincentrum Hypoindex | Měsíční data | Vývoj ceny stříbra | Výrobní ceny | Prodeje bytů | Zpřísnění měnové politiky | Eura | Komise | Úspěšný vstup na burzu | Nejistoty | Kurz koruny | Kurz turecké liry | Zájem o hypotéky | Rovnováhy | Historické maximum | Tržní kapitalizace | Lukáš Vokel | Mark Rutte | AXA | Kapitál | Fungování | Tržby v eurozóně | Investice do akcií | FinTech | Posílení | Ceny plynu | Banka Mizuho | Představitelé Fedu | Agentura Reuters | GBP/JPY | Nezájem kupců | Podmínky na trhu | BoE Andrew Bailey | Francouzská automobilka | Maďarsko | Halloween | Majitel | Ministerstvo obchodu | Index STOXX Europe | Ministerstvo práce | Jednoduchý klouzavý průměr (SMA) | Nasdaq v New Yorku | S&P | Zámořské indexy | Americké ministerstvo obchodu | Obchodní signál | Ceny emisních povolenek | Vít Hradil | Vývoj na světových trzích | Objednávky | Americké měny | Unie | US CPI | Obchodování na finančních trzích | Inflace ve Spojených státech | Chod ekonomiky | Německá nezaměstnanost | Data z ekonomiky | Důvěra investorů | Ranní okénko | Sázky | Bolševické revoluce | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Měny rozvíjejících se ekonomik | Data z tuzemské ekonomiky | Čínský prezident | Akcie ve Spojených státech včera | Akciové indexy | Akcie Amazon | Turistika | Freeport-McMoRan | Coinbase | Christine Lagardeová | Komisí pro cenné papíry a burzy | Shell | Ekonomický kalendář | Konjunkturální průzkum | Soukromý sektor | Polský zlotý | Stárnutí populace | Bankovní rada České národní banky | CAD USD | Obchodování na Wall Street | Technické analýzy | Index hypotéčních úvěrů | Rozhodnutí Fedu o sazbách | Nastavení medvědí | Rada guvernérů Evropské centrální banky | Souhrnný index aktivity | Snížení úrokové sazby | Souhrn finančních trhů | Bank of Canada | IEA | Ekonomický vývoj | Klesající trend | Podílové fondy | Pozornost trhu | Závislost | Zájem kupců | Reakce trhů | Participace | Dynamické portfolio | Kurz EUR/USD | Termínové kontrakty | Vývoj inflace | Hang Seng | Vývoj hodnoty akcií H&M | Nová prognóza | Deficit | Tom Kadeřábek | Koaliční vláda | Nezaměstnanost v USA | BREAKING | Investiční plán | Index Stoxx 600 | Hluboké znalosti | Vývoj na Blízkém východě | Statistický úřad | Americké hospodářství | Průmysl a zahraniční obchod | Tony Sycamore | Úvěrové aktivity | Patterny | MF | Marathon Digital (MARA.US) | Měsíční mzda | Angela Merkelová | Vítězství Donalda Trumpa | Podnikání | Ekonomické aktivity | Akciový výprodej | Ceny nájmů | Akcie Pfizer (PFE) | Prognóza České národní banky | Saldo zahraničního obchodu | Budoucnost | Prodej dolaru | Cukr | Virus | Agentura PAP | Futures v Evropě | Zájem o diamanty | Jane Foleyová | JPMorgan Chase | Pokračující pokles | Hypoindex | Snížení poptávky | Průměrné mzdy v ČR | Zajištění na důchod | Sektor služeb | Odpor | Fundamenty z USA | Index Hang Seng | NTES.US | Dow Jones Industrial Average | Micron Technology | Situace v USA | Výroba v Německu | Souhlas ČNB | Barclays | Vyšší úroky | Kontrakt US100 | Ocelárny | Obchodovat na forexu | Ústup inflace | Výroba aut | Celosvětová aktivita u fúzí a akvizic | Dividendový výnos | Title Transfer Facility (TTF) | Rada guvernérů | Společnost Duolingo | Inditex | Altcoiny | Vývoj tržeb | Firma | Twitter | Statistické údaje | Česká koruna | Překřížení dvou klouzavých průměrů | G10 | Úřad pro energetické informace (EIA) | Německý hospodářský institut | Vlna koronaviru | Gilead Sciences | Jednání ČNB | Předstihové indikátory v eurozóně | Opatření | Benzín | Devizové trhy | Podnikatelé | Akcie Kohl's | Offshore | Akciový index | Analýza trendu | Bombaj | Pozornost | Japonské úřady | Bankman-Fried | Zlevňování hypoték | Uvolněné fiskální politiky | Prudký propad | Index Nasdaq Composite | HDP Ruska | 3М | Bankéři | Problémy eurozóny | Nejprudší pokles | Swiss Life Hypoindex | Martin Novák | Prostor pro pokles | Dluhopis | Zdražování hypoték | Ekonomická nálada v EU | Hodnotové akcie | Členské státy | Meziroční míra inflace | Šíření nového koronaviru | Intel (INTC.US) | WFC | Korporátní dluhopisy | Signet Jewelers | Výzkumná společnost | Bohatství | Oblast rezistence | De Beers | Ifo | Výhled pro GBP/USD | Prodejní reakce | Momentum | Olívie Lacenová | Firma De Beers | Summit EU | Analytik skupiny | Admiral Markets Forex Kalendář | Náklady | Oblasti rezistence | Aton | Výnos desetiletých vládních dluhopisů | Index nákupních manažerů | Burze | Vývoj mezd | Peníze na financování | Americká měna | Daně z příjmů | Opatřením na podporu ekonomiky | Nové zdroje | Equity | Počet žádostí o podporu | Archegos Capital | Průmyslové podniky | Spotřebitelská důvěra v eurozóně | Salvador | On Holding | Bitcoin | Člen bankovní rady | Mezinárodní organizace práce | Slabá čísla | Pandemie nemoci | Cena plynu | Cena zlata dnes | Kohl's | Druhá největší ekonomika světa | Balance | Zlevnění hypoték | LVMH | Čínský trh | Platforma | Americké akcie včera | Euro vůči americkému dolaru | ISM index | Vyšší sazby | Pozornost obchodníků | Průmysl v Německu | Inflace v Turecku | Atakování maxim | Mezinárodní organizace práce (ILO) | Pravidla obchodního systému | Větší pokles | Asociace nezávislých dodavatelů energií (ANDE) | Obchodníci | Data o inflaci | Obchodovat | Vývoj ceny cukru | Proinflační rizika | Koronavirus | Snížení základní úrokové sazby | Konfluenční oblasti | Ceny povolenek | UTC | Analytik Portu | Patria Online | FXstreet.com | Česká národní banka (ČNB) | Celková inflace | Japonský index | Ropa | Tovární objednávky | Americké indexy | Největší ekonomika | Finance | Válka na Ukrajině | Největší ztráty | Snížení geopolitického rizika | Guvernér ČNB Aleš Michl | Banky a stavební spořitelny | Naše prognóza | Evropské korporátní dluhopisy | USA | Důvěra v ekonomiku | Růst úrokových sazeb | Dolar vůči japonskému jenu | Platformy | Dnešní údaje | Raiffeisenbank a.s. | Norská firma | Pár EUR/USD | ROIC | Spotřebitelské inflace | Tržní hráči | Sev.en | Čistý zisk | Index PMI | Dnešní zprávy | Vývoj na devizovém trhu | CFD DAX30 | Čínský prezident Si Ťin-pching | Liberum | Nabídky akcií | Cenový index | Inflace ve Francii | Fibonacci | Premiér Viktor Orbán | Jak obchodovat | Stříbro | Ceny benzínu | Wonderinterest | Iva Palusková | Denní volatilita | Sankce | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Dollar General | Británie | Ramat Gan | Rusnokův výrok | Světové trhy | Pokles cen | Technický pohled | Volby | Appreciation | Joe Biden | Pfizer/BioNTech | Indikátor CCI | Broker Consulting Index | Poskytování úvěrů | Hlavní finanční trhy | Výdaje | Michigan | Přijetí eura | ETF | Úroková sazba v eurozóně | Základní pravidla systému obchodování | Futures na americké akciové indexy | Klouzavý průměr | Jádrová inflace v eurozóně | Pohonné hmoty v ČR | Hlavní ekonom | Evropský statistický úřad | Drahá ropa | Dow Jones | Výrobce elektromobilů Tesla | Pravidla pro hypotéky | Dnešní ekonomický kalendář | Zasedání Bank of England | Výrobní index ISM | Bulharsko | Ceny starších bytů | WeCHat | Podnikatelská aktivita v USA | Politické napětí | Nasdaq (US100) | Vývoj hodnoty | Belgie | Současné ceny | West Texas Intermediate (WTI) | SMA 200 | Pokračování trendu | Přímý prodej | Statistici | Signál k nákupu | Indexy PMI | UBS | Obchodní poradce | Ziskový obchod | Zpomalení inflace | Ekonomové | Oslabení české koruny | Zlatá koruna | Bitcoiny | Prohlášení | Depozitní sazby | Provozní výnos | Softwarové firmy | Hike | Důležitý support | Spojené státy | Neocity | Martin Vašek | Trading | Růst HDP | Pokles trhů | Nižší riziková averze | Indikace RSI | Euro vůči dolaru | Ruská ekonomika | Přebytek obchodu | Zlepšující sentiment | Report finančních trhů | Hospodaření státního rozpočtu | Bělorusko | Šíření nemoci | Zvyšování úrokových sazeb | Blastr Green Steel | Akcie podniku | Plán obchodování | Wood & Company | Cenová akce | Index volatility | Pravděpodobnost snižování sazeb | Oslabení kurzu koruny | Dubnová inflace v eurozóně | Trinity Bank Lukáš Kovanda | Tržní pohyb | Otevření ekonomiky | Oslabení kurzu | Předseda Evropské rady | Obchodní plán pro pár GBP/USD | Boeing | Japonský Nikkei 225 | Česká ekonomika letos | Americká data | Americká společnost Duolingo | Jestřábí komentáře | Průměrná volatilita páru GBP/USD | Výše nájemného | Překonání historického maxima | Grayscale Bitcoin Trust | Rakouský kancléř | ASML Holding NV | Výrobní aktivita | Vývoj | Výnosy amerických státních dluhopisů | Příznivé údaje | Vývoj ceny pšenice | Americké burzy | Výkon ekonomiky | Vláda v Pekingu | Libor Vojta Ostatek | Úroková sazba | Deloitte | Český stát | Start-upy | Časový rámec | Amazon | Windfall tax | Vyčerpání prodejců | Radek Jirků | Wonderinterest Trading Ltd | Mistrovství světa | Členové kartelu OPEC | MARA | Investiční poradenství | Slabost v průmyslu | Slevy | Hrubý domácí produkt (HDP) Německa | Podpůrná opatření | TikTok | Rizikové averze | Investiční doporučení | Generativní umělé inteligence | Konkurenceschopnost | Týdeník Newsweek | Asociace nezávislých dodavatelů energií | Prop Trading | Americké akcie | Facebook | Generali Investments CEE | Pokles cen nemovitostí | Komodity ropa | Ruská centrální banka | Zasedání České národní banky | Erdogan | Akcie třiceti předních amerických podniků | Struktura HDP | Důvěra domácností | Rostoucí ceny ropy | Poměrové ukazatele | Společnost Nike | České měny | Růst americké ekonomiky | Data z průmyslu | Šéfka ECB | Volatilní | Riziko ztráty | EUR/USD | JPM.US | Severomořská ropa Brent | Zahájení obchodování | Institut pro mezinárodní finance (IIF) | Martin Machala | Náklady na trading | Zemědělství | Dopady pandemie | Intervence | Sky News | Komoditní fondy | LEN | Fundamentální analýza akcie | Rostoucí úrokové sazby | Spotřebitelská důvěra | Ceny průmyslových výrobců | Členské země Evropské unie | Uptrend | Člen bankovní rady ČNB | Pokles cen energií | Nové peníze | WKL | Další vývoj | Dnes zveřejněná data | První odhad | West Texas Intermediate | Online platformy | Recese v USA | Recesia | Měnové politiky | G20 | Finanční služby | Onemocnění | Broker Consulting index hypotéčních úvěrů | Sazby ČNB | Rok 2025 | Ceny nemovitostí | Aktuální situace | Supporty | Nevýhody | Míra nezaměstnanosti v Německu | Fiskální politika | Manufacturing | Rozhodnutí o sazbách | Kompenzace | Měnový výbor | Prolomení supportu | Zlotý | Rozpočet Japonska | Výdělky | Platina | Pokles ruské ekonomiky | Ministerstvo hospodářství | Akcenta Miroslav Novák | Volatilní vývoj | Ceny plynu a elektřiny | Ekonomická situace | Odhad HDP | Poradce Bílého domu | Momentový indikátor | Ekonomický sentiment | Růstový potenciál | Podnikové objednávky | Čerpání peněz | Dna | Penzijní fond | Výsledky maloobchodních tržeb | CNY | Centrální bankéři | Pravidla systému obchodování | Fio banka, a.s. | Výplach na trzích | Index FTSE 100 | Kapitálové rezervy | Americké vládní dluhopisy | Velký zmatek | Klíčový údaj | Japonská ekonomika | Vyšší časové rámce | Vítězství | Investiční strategie | Bezpečný přístav | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Národní banka | Hypoteční sazby | Růstové tituly | Burzovní index | Investro.com | Průmyslová výroba v EU | Rozhodnutí centrální banky | Odliv kapitálu | Ceny komodit na světových trzích | Denní graf měnového páru | Zpomalení růstu ekonomiky | Miliardy dolarů | ADP | AI | ČNB na trzích | Long příležitost | MT5 Supreme Edition | Předběžný údaj o HDP | Snížení úroků | Druhá vlna pandemie | Daimler | Intradenní strategie | Analytik Komerční banky | Cena komodity | Podstatné kurzotvorné zprávy | Přeprodané zóny | Decline | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Odolnost ekonomiky | Obilí | Prezidentské volby | Obchodní plán pro pár EUR/USD | Turecké měny | Globální ekonomický kalendář | Změny úrokových sazeb | Miliardy korun | Světový obchod | Tisková konference | Forexoví obchodníci | Platební bilance | Platformy pro obchodování | Růst mezd | Velmi nízká likvidita | Lululemon Athletica | Automobilka | Luis De Guindos | Snížení inflace | Reálné ekonomiky | Technické indikátory | Denní graf komodity | Bank Pekao | Růst cen nemovitostí | Posilování koruny | Počet fúzí a akvizic | Aktuální očekávání | Společnost Nvidia | Sazby | Odhad spotřebitelské důvěry | Obchodní pozice | Provozní marže | GBP/EUR | Lufthansa | PMI ve výrobě | Peter Navarro | Patria | Růst výrobních cen | Strategie řízení | Důvěra v českou ekonomiku | Investiční produkt | Americký index S&P 500 | Důvěra investorů v německou ekonomiku | České koruny | Objem zakázek | Tempo zdražování | Hlasování v Senátu | Komise v přenesené pravomoci | Zvýšení produkce | Potvrzení konce rostoucího trendu | Zasedání OPEC | Oživení německé ekonomiky | Úrok | Dopad vysokých cen energií | Investovat | Komoditní | Rekordní maxima | Cena severomořské ropy Brent | Evropská data | Nerozhodnost | Expanzivní fiskální politika | Generální ředitel | Bankovní rada České národní banky (ČNB) | Mezinárodní agentura pro energii | Počet zahájených bytů | Portu Crypto | Hotovost | Průmyslové objednávky | Regulátor | Obchodní dohoda | České maloobchodní tržby | Boj s inflací | Renault | Průzkum | Firmy | Výkon hlavních měnových párů | Medvědí divergence | Inflace v Česku | Institut pro mezinárodní finance | Celkový sentiment | Marathon Digital | Růst cen ropy | ENA | Murray | Zajištění | Reálné mzdy | Averze k riziku | Napětí mezi USA a Čínou | Silný propad | Aktivita v průmyslu | Cena ropy brent | Banka Creditas | Vyšší ceny | Partnerství | Ukazatele ocenění | DAX30 CFD | Euro dnes | Money management | Ceny diamantů | Zisk skupiny ČEZ | Helen Givenová | Růst cen komodit | Repo sazby | Provozní zisk | Skladování ropy | Commitments of Traders (COT) | Oslabení měny | Dealogic | Inflace ve Velké Británii | Podíl nezaměstnaných | Odhad růstu HDP | Robinhood Markets | Výsledky společnosti | Rozhodnutí Fedu o úrokových sazbách | Investování | Distribuce | Míra inflace ve Francii | Fed | Hodnota fúzí a akvizic | Nonfarm Payrolls | M2 | Index spotřebitelské důvěry | Nejbližší support | Air Bank | Maďarský forint | NASDAQ 100 | Úrok na českých dluhopisech | Účastníci trhu | Post-kovidový boom | Prodejní signál | Aktivita u fúzí a akvizic | Euro k dolaru | Technologický Nasdaq | Celosvětová poptávka | Zdražení povolenek | Heiken Ashi | Automobilový průmysl | Počet nezaměstnaných v Německu | Generali Investments | Poradenské společnosti | Česká vláda | Vývoj událostí | Hry | Akcie bank | COIN | Počty nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Míra inflace v únoru | Dovoz ruské ropy | Si Ťin-pching | Trhy | Trade | Jiří Tyleček | Nejbližší rezistence | Walmart | Ceny futures kontraktů | Mezinárodní investoři | FTSE | Významné úrovně | Dubnová inflace | Rostoucí příjmy | Důvěra v eurozóně | Přehled o dění | Akcie Visa | Oscilátor | Rizika | Americký dolar vůči japonskému jenu | Oživení ekonomické aktivity | Vánoce | Rada ČNB | Žlutý kov | XTB Germany | Cena nemovitostí | Eurozóna | Portugalsko | Horší data | Investiční rozhodnutí | Commitment of Traders | Fond | Investorská nálada | Výše úrokových sazeb | Cena benzínu | USA inflace | ISM | Sdružení automobilového průmyslu | Zvýšení volatility | Restrukturalizace | Forward P/E | Ekonomická nálada | Měnověpolitické zasedání | Globální trhy | Páteční NFP | Pokles dovozů | Obchodujeme | Nákup nemovitostí | Pšenice | Vývoj ceny mědi | Nárůst tržeb | Dluhopisový trh | Predikce celoročního zisku | Zpomalování inflace | Celkový výsledek | Úspory | Oceláři | Index amerického dolaru (DXY) | Klouzavý průměr EMA | Čistý zisk skupiny ČEZ | Kalendář ekonomických událostí | Bit Digital | Dánsko | Vliv počasí | The Times | Středoevropské měny dnes | Japonský Nikkei | Počet stavebních povolení | Řízení peněz | Prodávající | Jiří Sýkora | Konfluence | Michaela Pudilová | xStation 5 | Scotiabank | Zasedání centrální banky | Vysoké ceny | První obchod | Firma Blastr Green Steel | Výprodeje akcií | Obnovení růstu | Nejlepší výsledky | Začínající obchodníci | Riziková aktiva | Country Garden | Úřad pro energetické informace | Růst ekonomiky | PAP | Ředitelka | Klíčové faktory | UnitedHealth | Cenový vývoj | NKE | Silné inflační tlaky | Tipy pro začátečníky | Cenu plynu | Žádosti o podporu | Ministerstvo financí | Bilance | mBank | Sentiment v eurozóně | Americké akciové indexy | Cena kávy | CEE | Obchodní řetězce | Americký kongres | Akcie Pfizer | Bankovní asociace | Vladimir Putin | Hypomonitor | Proražení rezistence | Tesla | Záporné úrokové sazby | Americký akciový index S&P 500 | Low | David Vagenknecht | Prodej eura | Stabilita | Miliardář | Příjmy domácností | Skepse | Španělsko | XTB Research | Solidní růst | Tobin Gorey | Nejpopulárnější kryptoměny | Index průmyslové výroby | Brookings | Forex kalendář | Ceny syntetických diamantů | Cesta Prop Tradingem | Ekonomický růst | Průměrná sazba hypoték | RBNZ | Český statistický úřad (ČSÚ) | Americké trhy | Inflace v USA | Komodity | Prezident Emmanuel Macron | Potenciál poklesu | Druhá vlna | Mzdy | Poradenství | Zlepšení nálady | General Motors | CAD | Odhady analytiků | Růst ekonomiky eurozóny | Dlouhodobý klouzavý průměr | Sentiment trhu | Shares | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Vlnový pattern | Rozjednané prodeje domů | Makroekonomická prognóza | Vstup na burzu | Na burze | Významný dopad | Akcionáři | Cenové úrovně | Analytička | Společnost | The New York Times | Zpřísňování měnové politiky | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Advanced Micro Devices | Inflační překvapení | Evropské trhy | Meziroční inflace v eurozóně | Analytická společnost | Carry obchody | Sázet | Květnová inflace | Hospodaření | Absence kupců | Zahraniční obchod | Ztráta | Indikátory sentimentu | Wells Fargo | Americký výrobce elektromobilů | ADP report zaměstnanosti | XRP | Severomořská ropa | Očekávání do budoucna | Dolar k japonskému jenu | EUR/HUF | USDIDX | Situace na trhu práce | FXstreet | Měsíční report | Maďarská centrální banka | EBITDA | Reporty | Projevy centrálních bankéřů | Globalizace | Fundamentální pozadí | Kukuřice | Světová obchodní organizace (WTO) | Obchod | Purple Trading | Konsensus trhu | Investoři a obchodníci | Prodeje existujících domů | Výrobní náklady | Negativní zprávy | Obchodní rozhodnutí | Hrubá marže | Tradeři | Ceny ropy Brent | Nárůst long pozic | Inflace v české ekonomice | Cenový pokles | Hospodářské politiky | Volkswagen | CAD/CHF | AUD/USD | Oživení globální ekonomiky | Valeria Bednarik | Pracovní trh | Pokles reálných mezd | Moving Average | Dlouhodobý pohled | Astrazeneca | EK | Riziko | Vývoj ceny kukuřice | Jan Frait | Analytik | Emise | Býci vs. medvědi | Poptávka po plynu | Pražský PX | Velké investice | Trinity | MAM | Klesající ceny | Spotové ceny | ATH | Nájemné | Právo | Benchmarky | JPY | Credit Suisse | Pražské burzy | Budapešť | Zasedání ČNB | Adidas | Citi | Pivot | Pokles výnosů | Swiss Life | INTC.US | Binance | Yahoo Finance | RSI | Bank of America | Cenový strop | Semináře | Transakce | USDX | Lowe's | Údaje o HDP | Šok | LTV | Finanční trh | Trend na trhu | Meta | Internet věcí | Turecká lira | Portfolio | Pesimismus | Kurz měny | Nástroj | GBP | Otevřít obchodní účet | Nadšení | Plyn | ACT | Mali | AMD akcie | INSEE | Lukáš Raška | ISM indexy | Spekulativní pozice | Nálada v USA | Německá ekonomika | Čína | Capital | Pokles akcií | Plnění challange | Know-how | Inovace | Úrovně supportu | WP | J.P. Morgan | CZK/USD | Bonita | Aktuálně trh | Ceny | Prognóza vývoje | Siemens | Financování | Dynamický růst | Zvýšení ceny | FCF | Recese | Vyjádření představitelů | Pokles | Gazprom | Oslabení amerického dolaru | Pohyby na trhu | Záloha | Realitní trh | Německý ZEW index | FTSE 100 | Šéfka ECB Christine Lagardeová | Meziměsíční inflace | Mírná korekce | Foot Locker | COT report | Pivot Pointy | Války | Impuls | Ukrajina | Analýza a prognóza | Snižování stavů | Dopravci | Raiffeisenbank | Bundesbank | Přebytek bilance | Míra nezaměstnanosti v USA | Data z trhu práce | Společnosti Netflix | Fúze a akvizice | Rada guvernérů ECB | Poptávka po nemovitostech | Nárůst nezaměstnanosti | Buy the dip | Proinflační | Swingové maximum | Předstihové ukazatele | Centrální banka | BBC | Stop-Loss příkazy | Předpovědi | DPH | Predikce | Největší světová ekonomika | ASML | WTI | Prosus | Tržní odhad | Zápis z posledního zasedání | Objem objednávek | Stavební povolení | Silný americký dolar | Salesforce | Měnový report | Restriktivní opatření | SMA | Nizozemský premiér | Yahoo | Mistrovství Evropy | Největší ekonomika světa | Biliony | Divergence | Makroekonomické faktory | Mizuho | Jeremy Hunt | Fresenius Medical | Evropské centrální banky | MACD | EUR/JPY | CFTC | Libra | Jan Tománek | Fyzické zlato | Burzovní indexy | Souhrnný indikátor | Philip Morris ČR | Plán investic | Odborníci | Rozvolnění | Cena severomořské ropy | Investments | Wonderinterest Trading | Údaje o vývoji inflace | Dopad na trhy | Zákonodárci | USD/EUR | Sentix | Nejvyšší růst | Průmyslové zboží | Broadcom | Výsledek obchodování | Instituce | Sartorius | Forint | Důchod | Anomálie | Accor | Kupní cena | Morgan Stanley | Vstup do trhu | Prezident Vladimir Putin | Francouzská ekonomika | Ceny zlata | Říjnová inflace | Předseda představenstva | EV | Proticyklické kapitálové rezervy | Commerzbank | Cenový index výdajů na osobní spotřebu | Americký ADP report | Výnos | Powellovy komentáře | Zlevnění potravin | Počty nakažených | Bankovní krize | Pokles ekonomiky | Balance křivka | Výnosy desetiletých státních dluhopisů | Insider | Bloomberg Intelligence | Podcast | Růst cen energií | Index DOW | Cena emisních povolenek | Trhy dnes | ČEZ | Německé ekonomiky | Frank | Kapitálové výdaje | Index Nasdaq | Nájmy | CFD | Pasiva | Pár USD/CAD | CEO | 256/2004 | US30 | Akcie Microsoft | Domácí měna | Dvojitý vrchol | WACC | VIX index | Vývoj ceny palladia | Trinity Bank | Olívia Lacenová | Hospodářský propad | Rozhovor | Spotřeba domácností | Nerealizovaný zisk | Vývoj koruny | IIF | MNB | 4fin | Vlna pandemie | Austrálie | Silný pokles | Minulá výkonnost | Vývoj měnového páru EUR/USD | Zastropování cen | Česká bankovní asociace | Historická maxima | Eni | Posílení koruny | Výrobce obuvi | Miliardy USD | Zasedání MNB | Průměrná volatilita | Stoxx Europe 600 | Akcie týdne | Obchodní tipy | Rostoucí ceny energií | Ceny akcií | Ceny energií | FTX | Reálné hodnoty | Ahold Delhaize | Nová pravidla | Cena akcií | Skutečný výsledek | Index CAC 40 | Energetická krize | MetaTrader 5 | Non-Farm Payrolls | GBP/USD | Oživení trhu | Investoři v Evropě | Inflační cíl | Ryanair | Velké instituce | Obchodní analýza | VIX | Index Dow Jones Industrial | Akcie Tesla | Obratová formace | Jaromír Gec | Výhled pro zlato | Malta | Euforie | Růst akciových trhů | Írán | Největší světové ekonomiky | Rychlý růst cen | EPS | Kurz eura k dolaru | Vývoj sazeb | Vyjednávání o brexitu | Očekávané Earnings | Index STOXX Europe 600 | Jasný signál | Cenové minimum | Údaje o průmyslové výrobě | Histogram | Pracovní místa | Dlouhodobý výhled | Odvětví kryptoměn | Ropné a plynárenské společnosti | Německé HDP | Vývoj měnového páru EUR/PLN | FRA | Akciové trhy v USA | Tržní hodnota | Stav devizových rezerv | Vienna Insurance Group | Extrémní růst | Funkční období | Zisk | Koronavirové pandemie | Total | ČNB | Ruské ropy | Bank of England | PCE index | EURUSD | FedEx | PVM | Demokraté | Spekulovat | Nord Stream 2 | Swapy | Akcie Exxon | Huawei | Sektor technologií | Překoupené oblasti | Středoevropské měny | Bezpečný dolar | Finanční ředitel | Analýza trendů | Rating | Dovoz | Nasdaq Composite | Silná data | Aktuální kurzy | Nejbohatší | Cena ropy na světových trzích | Letní období | Tržní sazby | Nemovitostní fondy | Pozitivní zprávy | Německé maloobchodní tržby | České hospodářství | Krátká pozice | Vklady | Obchodování | Jan Vejmělek | Nové prognózy | Falešné proražení | Dnešní data | Posílení dolaru | Statista | Úroky | MSCI World | AvtoVAZ | Cenový růst | Situace na akciových trzích | Eurostat | Prezident | Akciový index S&P 500 | Růst inflace | Patrie | Čistý zisk společnosti | Hypoteční trh | Anglo American | Jednotná evropská měna | Ředitel ČEZ | Shortovat | Statistiky z trhu práce | Státní rozpočet | Evropa | Pokles produkce | Měna | Management | Nasdaq | Trump | Technický signál | Rada guvernérů Evropské centrální banky (ECB) | Zprávy | Nákup nemovitosti | CCI | Ceny ropy | Byty | Lockdown | Mutace delta | Potravinářství | Kupující | Finanční výsledky | Francie | Předpověď | Epidemické situace | Cena akcií společnosti | XTB Jiří Tyleček | Trigger | Údaje | Pozice spekulantů | Technologické společnosti | Dolarové sazby | Spoření | Převodník měn | Automobilky | Srovnávací základna | Pojišťovny | Nejlepší akcie | Důvěra investorů v ekonomiku | Ekonomické události | Eurodolar | Biden | Růst zlata | Rýže | ADBE | Finanční krize | Zisky akcií | Snížení spotřeby | DPA | Indikace | Domácí události | FXstreet.cz | Spolková vláda | Obchody | Akcie big data | Britská měna | Běžný účet | Ekonomika ČR | Aktuální sentiment | Pokles české ekonomiky | Drahý kov | ex | Inflace v Polsku | Naše ekonomika | Medián | Index CPI | Dezinflační tendence | xStation5 | ProCent | Růst spotřebitelských cen | Čínská společnost | Ukotvení | Celková nabídka | Deutsche Telekom | Statistika z USA | Síla dolaru | Zpráva pro tradery | PRIBOR | Týdenní zpráva z FOREX trhu | Portfólia | Japonsko | Vývoj úrokových sazeb | Exxon | Zemní plyn | Zasedání americké centrální banky | Marže | JPMorgan Chase & Co | Směřování | Tržní situace | Visa | Velké objemy | Očekávaná recese | Bollinger Bands | Inflace v říjnu | Příležitosti k prodeji | Grafy | Aktivum | TopForex | Zemědělci | Japonská centrální banka | Přenos | Společnost XTB | CARA | U.S. Bank | Dobré zprávy | Situace | USD/CZK | Šíření koronavirové nákazy | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Europe 600 | Dostupná data | Nové zakázky | Sentiment spotřebitelů | Růst dolaru | SMA 20 | Google | Miliardy eur | Tržby | Stagnace | Tradingové webináře zdarma | Destatis | Konsensus | Dluhy | Euro STOXX | Dolarová aktiva | NATGAS | Golden Gate | FOREX | Podnikatelská aktivita | Konsenzus | Turecké liry | Signály | Cenový výběžek | Tržní fundamenty | Inflace v ČR | Sazby beze změny | Guvernér | Trader | Finanční podniky | Dividenda | Peking | Index pražské burzy | GfK | New York Times | Jihokorejská společnost | Investiční výdaje | Výrobní aktivity | Pokles zásob | Trh s bydlením | HDP | Analytik trhů | Načasování | Hospodářské vyhlídky | WTI ropa | Ekonom | Optimismus | Nákupní aktivita | Rozhodování | Index Nikkei 225 | COIN.US | Čínské vlády | Dolar | Další posilování | Euro | Federální rezervní banky | Deere | Klid | Investování je rizikové | FED sazby | Výnosy státních dluhopisů | Zpomalení růstu | Ohlédnutí | Zdanění | Index euro | Eskalace napětí | Fibonacciho úrovně | Etoro | Úrovně podpory | HCOB | Dnes index PX | Průměrná cena | Politici | Výstup z obchodu | USD/CAD | Hlavní americké indexy | Obchodní bilance | Index PCE | Meziroční růst spotřebitelských cen | Vyšší inflace | Trhy v USA | Členské země | Nouzový stav | Známky oživení | Poradenské firmy | Výprodej | Měnové páry | Ekonomické zprávy | Vlastní akcie | Tomáš Holub | Poptávka investorů | AAPL | Slovensko | Martin Gürtler | Glapinski | Míra inflace v eurozóně | Vývoj trhu | JPMorgan | Invaze Ruska na Ukrajinu | Zklamání investorů | ČTK | Investiční fond | Novinky | Pozitivní výhled | Odhad letošního růstu | Infineon | Stimuly | Guvernér ČNB | Ztráty | Pozitivní trendy | Osobní výdaje | Americká seance | Česká národní banka | Merkelová | Česká inflace | 1D | VIAC | Základní úroková sazba Fedu | Generální ředitel ČEZ | Abbott | Růst průměrné mzdy | Americké firmy | Technický výhled | Philip Lane | Úvěr | Pozitivní momentum | Meziroční inflace | Japonský jen | Klesající inflace | Index amerického dolaru | Úrokové sazby ČNB | Nakupovat | FOMC | Pokles zlata | Slabost dolaru | Omezené dodávky | Akcie | Medvědí trend | Currency | Norská koruna | Prodejní pozice | Cílová cena | Obecné trendy | Inflace v eurozóně v červnu | Obchodování na devizových trzích | Průmyslníci | Měnové podmínky | Jamal | Kupci | Mzda | Býčí potenciál | Nižší úrokové sazby | Míra inflace v USA | Největší ekonomiky | Nákup aktiv | NERV | Société Générale | Vzestupný trend | Výhody | Kurz GBP | Pražská burza | Základní úroková sazba | Podniky | Index spotřebitelských cen | Nová mutace | Štěstí | City | Institut ZEW | Týdenní pivot | Napětí na trzích | Zrychlení růstu | Louis Vuitton | Cardano | Jakub Kraľovanský | SPOT | ONS | Vývoj ceny | Býčí trend | Mzdová dynamika | Wealth Management | Analytik XTB | Akciový index Nikkei | Index cen | Světová ekonomika | Primární veřejné nabídky akcií (IPO) | Češi | Německé ministerstvo hospodářství | Velkoobchodní cena elektřiny | Tuzemské hospodářství | Převis | ADP report | Obavy z inflace | Podpora ekonomiky | Vývoz | Reuters | StreetAccount | OPEC+ | Týdenní zpráva | Obilí z Ukrajiny | Globální ekonomika | Libra šterlinků | Pokles cen komodit | USDJPY | IoT | Zasedání měnového výboru | Silná měna | Úroková míra | Růst v eurozóně | Hodnota společnosti | Dovoz ukrajinského obilí | Vývoj ekonomiky | Cenový kanál | Index PPI | Přeprodané oblasti | Napětí na Blízkém východě | Britská ekonomika | Technologie | Kryštof Míšek | Marlin | Výplach | Pokles vývozu | Koronakrize | Emmanuel Macron | Rystad Energy | Pokles úroků | Prognózy | Ceny pšenice | Kurz | Druhá největší ekonomika | DNO | SOK | Daně | Spoluzakladatel | Negativní nálada | DXY | Commonwealth Bank | Růst zisků | Index Dow Jones Industrial Average | Jádrová inflace | Spotřebitelské výdaje | Lenka Kalivodová | Oscilátor Marlin | Pozornost investorů | Index důvěry | Americká ekonomika | P/BV | Růstový trend | Panevropský index | AMD | Úspěchy | PCE inflace | Intermediate | Analýza akcie | Index cen výrobců | Ceny bytů | Den obchodování | Nezaměstnanost v eurozóně | Měnová politika Fedu | Japonské akcie | Ztrátový obchod | Rekord | Seance v USA | Světové ekonomiky | NVDA | Výsledky | Vstup na trh | Míra inflace | Údaj o HDP | Aerolinky | Měnový výbor Fedu | Saúdové | Silnější dolar | Rychlý růst | Sport | Druhá vlna koronaviru | Počty nových žádostí o podporu | Bankovní rada | Peněžní zásoba | Bear | Investice | Osobní příjmy | Čínský index | Microsoft | Business | Pro investory | Objem úvěrů | Návrh zákona | Traders | Varianta omikron | Fondy peněžního trhu | Akcie Salesforce | Potenciál | Zdravotnictví | Podnikatelské aktivity | Česká měna dnes | Obchodování v Asii | Robinhood | Kevin Tran Nguyen | Špatné zprávy | Rally | Relativní výkon hlavních měnových párů | Investujte | Výsledek zasedání | Konkurence | Pokles inflace | Produkce energie | Kapitalizace | Domácí data | Komunikace | Důvody k nákupu | Pravidla hry | Oživení ekonomiky | Německý průmysl | Americké futures | Lehká ropa WTI | Indie | Bod | Obchodování na akciových trzích | Vnímání | Hospodářská recese | Ekonomika eurozóny | Ekonomická aktivita | Aktuální vývoj | Tipy pro začínající | Růst ceny zlata | Buy pozice | Makrodata | Rozhodnutí o úrokových sazbách | Údaje z Číny | Zisky | Výkon průmyslu | Soukromá spotřeba | Zpřesněné údaje | Delta | Regulace | Zaměstnanci | Šéf Fedu | Cyrrus | Dluhopisové trhy | Účet platební bilance | Johnson & Johnson | Fondy | USD za barel | Kurz eura | Akcie roku 2020 | SAP | Základní pravidla | Walt Disney | Hospodářství | Zotavení | Volatilita páru EUR/USD | MSFT | Akcie klesají | Důvěra | Rentabilita | Kancléřka Merkelová | Streamovací služby | Úročení vkladů | Oslabení dolaru | Výplata | Kontrakce | Situace v Číně | CAC 40 | Očekávání ČNB | Americký akciový trh | Ukazatel | Členové Fedu | Běžný účet platební bilance | Akcie Boeing | Reinvestice | Dlouhá pozice | Index MSCI | Korporátní zprávy | Lululemon | Měny | Profitovat | Dollar | Inaugurace | DE30 | Nezaměstnanosti v Německu | Varianta koronaviru | Ropa WTI | Fundamentální faktory | Finanční sektor | Burzy | Pokles ekonomické aktivity | Objem maloobchodních tržeb | Heineken | Výnosy amerických dluhopisů | Hospodářský růst | Thomson Reuters | Spread | Opatření na podporu ekonomiky | Cash flow | Trh s ropou | Patria.cz | Export | Světová zdravotnická organizace | UNA | Rusko | Spotřebitelský sentiment | Poradce | Vývoj ceny ropy | Rafinérie | Signál | Číst grafy | Roční růst | Nové žádosti o podporu | Investovat do akcií | Úbytek | Kofola | Unicredit | NFIB | GBPUSD | Petr Dufek | TABAK | Radomír Jáč | Čtvrtletní výsledky | Kurzotvorné zprávy | Zvýšení úroků | Komodity ropa WTI | Britské měny | UniCredit Bank | Hospodářský institut | Zhodnocení | Organizace | Index NASDAQ 100 | Nervozita | Brands | Ceny stavebních prací | 1 milion | Pro tradery | Services | Ceny surovin | Nemovitostní trh | Interfax | Inflace v Číně | Britská vláda | Úřad INSEE | Eva Zamrazilová | Negativní sentiment | Média | Globální akciové trhy | Prodeje aut | Výsledková sezóna | DAX30 | FedWatch | Air | Nové vakcíny | Technická analýza | Mladší generace | AEX | Shrnutí obchodování | Ruský prezident Vladimir Putin | Stav ekonomiky | Nové mutace | Plány | Zemědělský svaz | CEO společnosti | Týdenní výkon | Objem prostředků | Administrativa | CDC | Ropa dnes | DJI | COVID-19 | Ranní zpráva | Propad HDP | Béžová kniha | Cenové tlaky | Silný trh | Cena ropy WTI | Pozitivní signál | Brusel | Dluhopisové výnosy | NFP | Průmyslová výroba v Evropské unii | Hypotéky | Graf komodity | Next Finance | Nikkei | Konvergence | Signál k prodeji | Dubnová čísla | Nové zprávy | Průmyslová výroba v Německu | Elon Musk | Akcie Microsoftu | Myšlení | ZEW | Společnost Pfizer | Analýza transakcí | Evropské akcie | Euro Stoxx 50 | Americký trh práce | TIM | Futures na S&P 500 | Propouštění | Energie | Pozornost finančních trhů | Objem | Umělé inteligence | Monex USA | Investiční | Nálada | Enormní zájem | ADS | Americké centrální banky | Příjmy | Index US100 | Fiskální rok | Ekonomické dopady | Prodej | Onemocnění COVID-19 | Evropská komise (EK) | Rok 2024 | Recep Tayyip Erdogan | Zasedání Fedu | Jobless Claims | Bloomberg | KB | Guvernér centrální banky | Inflace v květnu | Admiral Markets | XAU/USD | Evropská unie | Ceny stříbra | Kurzarbeit | Akcie v Evropě | Americký PMI | Rozvoj | Hlavní indexy | Silný růst | Broker Trust | Celkový trend | Vyhlídky | Průmyslová výroba | Finanční trhy | Run na zlato | Míra | Slabý dolar | Komoditní trhy | Pokles tržeb | Pandemie nemoci COVID-19 | Vyšší mzdy | University of Michigan | Současný trend | Růst poptávky | Korekce | EY | LNG | Špatné výsledky | Výrazný pokles | Kvantitativní uvolňování | Obchodní strategie | Panevropský index STOXX 600 | Americký výrobce | Asociace | Stimulační opatření | Recese v Evropě | HDP eurozóny | Vakcína | Očekávání investorů | Výkonnost | Předčasné parlamentní volby | Spotřebitelská inflace | Průzkumy | Energetická firma | Pokles libry | Obchodování s akciemi | Downtrend | Uvolňování měnové politiky v USA | Index S&P 500 | Instrument | GDPNow | Akcie Starbucks | Hrubý domácí produkt | Trumpova administrativa | Vývoje kurzu | Přehled | Technické ukazatele | Pokles úrokových sazeb | Obraty | Trendové linie | Short | Tomáš Pfeiler | Aktivita na trhu | Andrew Bailey | Vepřové maso | Agentura Bloomberg | Stavebnictví | Krize | Rostoucí trend | High | Beta | Míra zisku | Novela zákona | Euler Hermes | OECD | CHF | Odhadovaná cena | Měnový trh | Centrum | Index Nikkei | Oslabení koruny | Spot | Růst EBITDA | Zdražení ropy | Zvýšení úrokových sazeb | Růst výnosů | Změna trendu | Inflace v únoru | Německý HDP | Zakladatel | Penále | Inflace v Británii | Denní graf akcie | Volby v USA | Index nákupních manažerů (PMI) | Relativní výkon | Průmysl v eurozóně | S&P 500 | Ekonomický a strategický výzkum | Prosincová inflace | JDE | Podpora | Ceny zboží | MWh | Prognóza ČNB | Prezident Joe Biden | MT4 | Růst tržeb | Skupina ČEZ | Důvěra v průmyslu | Spojené království | Evropský regulátor | Cena | Aktéři | EU a USA | Vlny koronaviru | Německá vláda | ILO | Německo | Prodeje domů | Digitalizace | Makroekonomické ukazatele | Krach | Komodity zlato | MJ | Obchodní spory | Upozornění | Komerční banky | Jádrový index spotřebitelských cen | Apple | Příkaz Stop | Zadlužení | Rozpočet | Komodita | Indikátory ekonomického sentimentu | Setkání centrálních bankéřů | Obchodní partner | Evropské indexy | Americký trh | Dobrá nálada | Snížení sazeb | Nižší růst | CME Group | BAT | Ceny kukuřice | Česká ekonomika | Kurzy | IG | Zpomalující růst | Prudký růst cen | Ekonomické údaje | Nové rekordy | Německá kancléřka | Ekonomická data | Situace na trhu | Přehled kurzů | Geopolitická nestabilita | Drahé kovy | Inflace v listopadu | Francouzský statistický úřad | Rozhodnutí bankovní rady | Newmont | Tempo inflace | DSTI | Co bude | Akciové fondy | Medvědi | Microsoft Corp | Inflace CPI | Emisní povolenky | DAX | Infineon Technologies | Erste | Rezervy | Ceny zeleniny | Podnik | Recese ekonomiky | Problémy v bankovním sektoru | Světová obchodní organizace | EMA | Zpráva CoT | Forexu | Nákupní korekce | Merck | Debata | Kurzy měn | Reputace | Datový kalendář | Podhodnocený | Agentura DPA | Akcie společnosti | Kypr | Obchodní válka | Fiskální stimuly | DBK | Pat Gelsinger | Indikátor důvěry | Oscilátory | Jednotná měna | Zlato | Relativní stabilita | Graf komodity Ropa WTI | Ekonomika | Měny&Sazby | Evropské méně | Inflace v Německu | Geopolitika | Desetileté dluhopisy | Denní graf | SEC | Mzdové požadavky | Impulzy | Komentáře Fedu | Schodek | Míra nejistoty | Indikátory | Ticker | Odpovědnost | Nejnovější zpráva | Macy's | Oslabení | Akciové futures | Invaze Ruska | Finanční situace | Nominální mzda | Indikátor MACD | Energetické krize | Utaženější měnové politiky | Evropské akciové trhy | Práce | Výnosnost | Úspěch | Jestřábí přístup | Investiční příležitosti | Intel | Navyšování cen | Likvidita | Cíle | BTC/USD | Kryptoměny | Maloobchodní tržby v USA | Repo sazba | Evropský akciový trh | Zásoby benzinu | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Likvidní | Holding | Banky | BlackRock | Ceny v Česku | Buy | Obchodní podmínky | Produktivita práce | Nižší hodnoty | Palo Alto Networks Inc | Automotive | FDX | Vlády | Express | INTC | Adam Glapiński | Kotace | Rychlost | Investiční společnosti | Vyrovnat ztráty | Ceny mědi | Šance | Tržby společnosti | Daně z příjmů právnických osob | Investiční platformy | Návrh dividendy | Bilance zahraničního obchodu | Fundamenty | Capital Management | Zkušení investoři | Bankrot | Maloobchodní tržby v eurozóně | Aktivita obchodníků | PMI v eurozóně | Netflix | Poptávka po ropě | Zisk na akcii | Měsíční měnový report | Správa | Volatilita na finančních trzích | Wall Street | ING Groep NV | Halliburton | Průlom | Instrumenty | Vysoké úrokové sazby | Prodeje potravin | Analýza | Procter & Gamble | Data ze Spojených států | Americké tovární objednávky | Ministr financí | Kurz EUR | Měnové politiky v USA | Zlepšení | Japonský index Nikkei | Irák | Sazby Fedu | ČR | Vivendi | Dot-com | XTB | Výsledek hlasování | Kontrakt | Communication | Dlouhodobý investor | Intervenovat | Zvyšování úroků | Analytici banky | Lithium | Čínské akcie | API | Jádrový CPI | Pozice | Vítězství nad inflací | Stock | Čínská ekonomika | Portfolia | Constellation | Americké zásoby ropy | Xiaomi | Výběr likvidity | Aktivity v eurozóně | Mzdový růst | Pullback | Bitcoinového ETF | TTF | Dlouhé pozice | Creditas | Platební neschopnosti | Chevron | Kovy | Švýcarský frank | Změna sazeb | Vývoj měnového páru USD/JPY | Výrobce čipů | Jakub Seidler | Červencová inflace | Americký ADP | ČNB Aleš Michl | Vyšší volatilita | Kancléřka Angela Merkelová | Slabší koruna | Market | Tovární objednávky v Německu | Nákupu státních dluhopisů | Oděvy | Cenné papíry | PMI indexy | ČNB Petr Král | Stoxx | Lídři | Sestupný trend | Německé vlády | Medvědí trh | Indická ekonomika | Americká lehká ropa WTI | Vývoj HDP | Support | Průměrná mzda | Kryptotrhy | Pandora | Moje cesta Prop Tradingem | Vývoj ceny zlata | Náklady na úvěry | Texas | Posílení amerického dolaru | Bilion dolarů | Inflační tlaky | Uvolňování měnové politiky | Pokračování růstu | Inflace ve Španělsku | Obchodní aktivity | Finální odhad | Kvartální výsledky | Služby | Lednová inflace | Litva | Zvýšená volatilita | Snižování sazeb ČNB | Tržní očekávání | Návrat inflace | OPEC | Jak číst grafy | Broker | Úroková sazba Fedu | Novinky a zajímavosti z prop tradingu | Nemovitosti v Česku | Řetězce | Fio banka | Sentiment | Index ISM | Experti | NYSE | Investoři | Nižší sazby | Prodejní tlak | Míra nezaměstnanosti | Ceny ropy dnes | Zlato (XAU/USD) | Spotify | Equa Bank | Guvernér Michl | Bohatý | Stop-Loss | Indikátory důvěry | Největší pokles | Růst libry | Graf komodity Zlato | Pokles průmyslové výroby | IHS | Japonský akciový index Nikkei | Spotřebitelé | Akcenta | Oblasti supportu | H&M | Německý statistický úřad | Zkrocení inflace | Cena povolenek | Výprodej akcií | Přecenění | Výkonný ředitel | Míra inflace v Polsku | Vzdělávání | Měnový pár GBP/USD | Růst hrubého domácího produktu | Politika Fedu | Slabá poptávka | Polsko | Retracementy | Čínská vláda | Ceny potravin | Nikkei 225 | Rezistence | Bankovní rady ČNB | Meziroční růst cen | Index Dow Jones | ZEW index | Hladiny supportu | Projekce | Zpráva COT | Spotřebitelská poptávka | Ichimoku | Pozice dolaru | Velké banky | Základní úrok | Průmyslové aktivity | Nařízení | Měny rozvíjejících se trhů | Zdražování | Ropy | Guvernér Rusnok | RBA | Hodnocení současné situace | Struktura | ABN Amro | Vývoj měnového páru EUR/JPY | IPO | Dnešní obchodování | Očekávaná inflace | P.A. | MT5 | Měnový pár EUR/USD | Předseda | Výsledek HDP | Škoda | Pokles poptávky | Hospodářské výsledky | Oracle | Růst cen potravin | Americké ekonomiky | Wirecard | Jádrový index | Nárůst ceny | Únorová inflace | Společnost Sentix | Úročení | Inflace v lednu | Deficit státního rozpočtu | USD | Světové hospodářství | CAC40 | Vývoj dolarového indexu | Zveřejnění zprávy | Odražení ode dna | Cestování | VMware | Sentiment indikátory | Rozhodnutí americké centrální banky | Americký dolar dnes | Legislativa | Marek Kameništiak | Zprostředkovatelé | Půjčka | Technologické tituly | PayPal | USD EUR | Sektor polovodičů | Počet nových žádostí o podporu | Inflace ve Spojeném království | Under Armour | Longbow Asset Management | D1 | Investing.com | Firemní zisky | Růst zadlužení | Obchodování s komoditami | Vyšší úrokové sazby | Statistický úřad Eurostat | Zdražování pohonných hmot | Provozní výnosy | Silný dolar | Globální vývoj | Tvůrci trhu | Minimální mzda | 3M | Dluhopisové fondy | Odhad inflace | US500 | Posilování amerického dolaru | Reálné spotřeby domácností | Dnešní čísla | Viceguvernérka | Co se děje na finančních trzích | Investujte na Forexu | Cena ropy | CME FedWatch Tool | Analytička společnosti | Prezidentka ECB | Obavy z recese | Federální rezervní systém | Situace v průmyslu | Prognózy ČNB | Britský statistický úřad | Americké ministerstvo | Kupní síla | Earnings | CZ | Průraz | Tlak medvědů | Australský dolar | Inflace ve službách | Futures na evropské indexy | Pokles HDP | Bohatí lidé | Propad | Dopady koronaviru | Konec roku | Dezinflace | Přeprodání | Rakousko | Trh s futures | Růst spotřebitelských cen v USA | Mistrovství | ANO | Britské libry | Vlnová struktura | Tempo růstu spotřebitelských cen | Pokles eura | Významné zprávy | Úvěrové pojišťovny | Bitcoin dnes | Pokles sentimentu | Hospodářské oživení | Finanční ztráty | Americká společnost | Agentura AP | FinGO | Zdanění mimořádných zisků | Průmyslová produkce v srpnu | Výhled na příští rok | Růst eura | Nemovitosti | Andrej Babiš | Makro data | Ceny ropy WTI | Turecká centrální banka | Evropský trh | Markets | USD/CHF | Dezinflační proces | Úrokové sazby Fedu | Čínský statistický úřad | Pořízení vlastního bydlení | Oblast supportu | Rok 2024 | Nejhorší den | Výrobce čipů Nvidia | Aleš Michl | Kanada | Webináře zdarma | COT (Commitment of Traders) | Nejistota | Akcie roku | CME | Den nezávislosti | Makroekonomické údaje | Broker Consulting | Profesionální obchodník | 3M PRIBOR | Kryptoměna | Německý Ifo index | Nejvýraznější pokles | Makroekonomický kalendář | Opce | Nvidia | Tamas Varga | Český maloobchod | Take-Profit | ING | Martin Klass | Britský regulátor | Česká republika | Technické patterny | Swap | Ceny komodit | Plynovod Jamal | Indexy | opPORTUnity | Bilance běžného účtu | DIP | Státní dluhopisy | Prognózy inflace | Americký dolar | VaR | Zamyšlení | 737 MAX | US100 | Ceny v eurozóně | Makro | Evropská centrální banka | Příjmy a výdaje | Kofola ČeskoSlovensko | Výkon německé ekonomiky | Ceny v průmyslu | Mutace koronaviru | Americká centrální banka (Fed) | Starbucks | Švédsko | Koruna dnes | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Rozhodnutí Federálního rezervního systému | IFO index | Best Buy | ECB | Institut | HICP | Stoxx 600 | NBP | Sazby ECB | Voda | Ekonomiky eurozóny | Výkonnost akcií | Velikost pozice | Hospodářská krize | Vývoz z Německa | Stabilita sazeb | Růst ceny | Forward | Opatření vlády | Měnová politika | Index euro stoxx 50 | Ziskovost | Doporučení | Odraz ceny | Palo Alto Networks | Inflační očekávání | Francouzský prezident | Rozpočtové politiky | Výsledek zahraničního obchodu | Největší ekonomika eurozóny | Tuzemský HDP | Body | Zvýšení inflace | Index výdajů | Swiss Life Select | MARA.US | Korekční fáze | Růst produktivity | Krypto | Payrolls | ROCE | Spekulace | Reálné příjmy | ABC | Navýšení | Graf akciového indexu S&P 500 | Hlavní index PX | Omikron | MPSV | Evropská spotřebitelská důvěra | Konjukturální průzkum | Hodnoty měny | Údaje o nezaměstnanosti | EU | Bankovní sektor | Hodnota indexu | Ekonomický výhled | Redukce | Miliardy | Problémy v dodavatelských řetězcích | PBOC | Černé zlato | KBC | Dostupnost bydlení | Úroveň supportu | Společná evropská měna | Pimco | Časové rámce | Zpracovatelský průmysl | REIT | Důvěra investorů v ekonomiku eurozóny | Tržní ocenění | Poradci | PMI ve službách | Spekulanti | Analytické fórum | Ukrajinský premiér | Globální trh | SVB | Plynárenské společnosti | Constellation Brands | PMI pro sektor služeb | Tržní kapitalizace kryptoměn | Nákupní signál | Prodeje | Základní sazba | Pracovní síly | Výrobce elektromobilů | Fúze | Akciový trh | Největší kryptoměny | Velká očekávání | Trend klesající | Ekonomické prostředí | Zasedání bankovní rady | Intradenní obchodník | Jestřábí politika | Investor | USD/JPY | Sazba Fedu | SMCI | Akciové trhy v Asii | Americké vlády | Nová stimulační opatření | Jerome Powell | NZD | Technologický rozvoj | Ukazatele | American Express | Měnový pár | Merck KGaA | Prudký pokles cen | Šíření koronaviru | Vánoční rally | Spotřebitelské ceny v ČR | Nové údaje | Ovlivňování | Banka | Produkce ropy | Primární veřejné nabídky akcií | Vlastnictví | Vybrání likvidity | Zvýšený zájem | Výnos dluhopisů | Růst cen průmyslových výrobců | Polský zlotý a maďarský forint | Markit | Situace na americkém trhu práce | Cenový index výdajů | Významné události | Index technologického trhu Nasdaq | Úřady | Američané | Zprávy z pražské burzy | Indikátor ekonomického sentimentu | Graf dne | Trader 2.0 | Nárůst rizikové averze | Průmyslové kovy | Graf akcie | Enel | CNBC | Konkurent | Oživení ekonomik | Protiruské sankce | SPX | Domácí poptávka | Statistika | Spotřebitelské ceny | Další pokles | Americký HDP | COT | Německá inflace | Disney | Ocenění | News | V4 | Index DAX
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Obchodování | Banky | ČTK | Růst | Indikátor | Pokles | Trading | Cena | FOREX | Pivot