Ekonomika ČR
Mastercard: Ekonomika ČR v příštím roce zrychlí na 2,6 procenta
16.12.2024 Česká ekonomika v příštím roce zrychlí růst na 2,6 procenta, což bude jedno z nejrychlejších temp ve středoevropském prostoru a silnější růst než v eurozóně. Odhad zveřejnil Institut pro ekonomiku společnosti Mastercard. K růstu v Česku podle něj přispějí i maloobchodní tržby, které by měly v roce 2025 stoupnout o 3,9 procenta. Predikce fondu zhruba odpovídá listopadovým odhadům českých institucí, ministerstvo financí předpokládá v příštím roce růst české ekonomiky o 2,5 procenta a Česká národní banka o 2,4 procenta.
Slabá ekonomika by měla být důvodem pro další pokles sazeb
07.11.2024 Česká národní banka na dnešním zasedání v souladu s očekáváními pokračovala ve snižování úrokových sazeb opatrným tempem o 25 bb. Nově zveřejněná prognóza ČNB již od letošního čtvrtého čtvrtletí očekává výrazné zrychlení růstu české ekonomiky. Inflace, možná i vlivem toho, by podle prognózy ČNB měla až do roku 2026 setrvat nad dvouprocentním cílem. Repo sazba by navzdory tomu měla své neutrální úrovně ve výši 3 % podle prognózy ČNB dosáhnout v Q2 25. To čekáme také my, avšak s nižším výhledem růstu HDP a spotřebitelských cen. Konkrétně očekáváme snížení repo sazby o 25 bb na každém měnověpolitickém zasedání ČNB až do května 2025. Bankovní rada nadále uvádí, že její další kroky se budou odvíjet od nově zveřejněných dat. Ta by podle nás měla ukazovat na přetrvávající slabost ekonomiky, která by měla být hlavním důvodem pro pokračování v uvolňování měnové politiky.
Ekonomika ČR ve 3Q podle odhadu meziročně stoupla o 1,3 procenta
30.10.2024 Česká ekonomika ve třetím čtvrtletí meziročně stoupla o 1,3 procenta. Mezičtvrtletně byl hrubý domácí produkt (HDP) vyšší o 0,3 procenta. Vyplývá to z předběžného odhadu Českého statistického úřadu (ČSÚ), který ho dnes zveřejnil na svém webu. Analytici očekávali mírně vyšší růst.
Ekonomika ČR předpandemické úrovně prý dosáhla před dvěma lety
28.06.2024 Aktuální revize Českého statistického úřadu vývoje ekonomiky ČR podle analytičky Komerční banky Jany Steckerové změnila její příběh. Zatímco doposud data ukazovala, že česká ekonomika jako jediná ze všech zemí EU stále zaostává za svou předpandemickou úrovní, podle zpřesněných dat jí dosáhla již ve druhém čtvrtletí 2022 a od té doby se stále drží nad ní.
Ekonomika ČR v 1Q vzrostla meziročně dle odhadů o 0,3 pct
28.06.2024 Česká ekonomika v prvním čtvrtletí letošního roku vzrostla meziročně podle zpřesněných odhadů o 0,3 procenta. Oznámil to dnes Český statistický úřad (ČSÚ). Výkon hospodářství tak byl mírně vyšší než podle předchozích odhadů. Původně úřad odhadoval meziroční růst hrubého domácího produktu (HDP) na 0,2 procenta. Odhad mezičtvrtletního růstu ČSÚ naopak snížil z 0,3 na 0,2 procenta.
BREAKING: Česká ekonomika rostla v prvním čtvrtletí nad očekávání
30.04.2024 Dnes v 9:00 byla zveřejněna data HDP z České republiky. Zatímco se v prvním čtvrtletí čekal meziroční růst o 0,3 %, dosaženo bylo 0,4 %. Mezičtvrtletně rostla ekonomika ČR o 0,5 % při očekávání 0,4 %, což odpovídá QoQ růstu mezi 3. a 4. kvartálem 2023.
Česká ekonomika se loni propadla teprve pošesté v celé novodobé historii země od roku 1993. Letos opět nelze vyloučit pokles, byť pravděpodobnější je mírný růst
30.01.2024 Česká ekonomika loni klesla, a to reálně o 0,4 procenta. Loňský rok tak představuje teprve šestý rok historie novodobé České republiky od roku 1993, kdy její hospodářství vykázalo pokles. Předtím se tak stalo v letech 1997 a 1998, v důsledku tehdejších finančních otřesů, dále pak v letech 2009 a 2012, vlivem nejprve světové finanční krize a následně evropské dluhové krize, resp. reakcí Česka a jeho vlád na ně. Naposledy se pak česká ekonomika propadla v roce 2020, a to kvůli covidové pandemii a souvisejícím restrikcím a omezením mezinárodního obchodu.
HK: Ekonomika ČR bude letos stagnovat, v příštím roce stoupne o dvě procenta
11.07.2023 Česká ekonomika bude v letošním roce stagnovat, v příštím roce stoupne o dvě procenta. Mzdy by se reálně mohly začít zvedat už ve druhé polovině tohoto roku. Roční míra inflace dosáhne letos 10,8 procenta, v roce 2024 klesne na 3,3 procenta. Vyplývá to z aktuální prognózy Hospodářské komory ČR (HK ČR), kterou dnes na tiskové konferenci představil její prezident Zdeněk Zajíček.
Nepříjemné překvapení, Česko stále není z recese venku. Může za to silnější než očekávaný propad spotřeby domácností
30.05.2023 Česko stále zápolí s recesí. Nečekaně. Podle dnešních zpřesněných údajů ČSÚ se totiž zatím letos – poměrně překvapivě – nedokázalo vymanit z technické recese, do níž upadlo loni ve druhém pololetí. Mezičtvrtletně totiž ekonomika ČR letos v prvním čtvrtletí jen stagnovala, i když se většinově čekal její růst. Důvodem je hlavně slabší spotřeba domácností, které kvůli drahotě „už nemají, kde brát“.
Ekonomika ČR v 1. čtvrtletí meziročně klesla, poprvé po dvou letech
02.05.2023 Česká ekonomika klesla v prvním čtvrtletí ve srovnání se stejným obdobím loňského roku o 0,2 procenta. Zaznamenala tak první meziroční pokles od prvního kvartálu roku 2021. Předběžný odhad dnes zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). Proti poslednímu čtvrtletí loňského roku hrubý domácí produkt (HDP) stoupl o 0,1 procenta. V předchozích dvou čtvrtletích česká ekonomika mezikvartálně klesala, technicky tedy byla v recesi.
ČSÚ: Ekonomika ČR loni stoupla o 2,5 pct, v 4Q mezikvartálně dál klesla
31.01.2023 Česká ekonomika loni stoupla o 2,5 procenta. Předběžný odhad dnes zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). Růst zpomalil, předloni činil 3,5 procenta. Ve čtvrtém čtvrtletí meziroční růst hrubého domácího produktu (HDP) zpomalil na 0,4 procenta z 1,5 procenta ve třetím čtvrtletí a v porovnání s předchozím čtvrtletím klesl o 0,3 procenta. Je to druhý mezičtvrtletní pokles v řadě, ekonomika se tak dostala do technické recese. Ekonomové ji definují jako mezičtvrtletní pokles sezonně očištěného reálného čtvrtletního HDP v alespoň dvou po sobě jdoucích obdobích. Ve třetím čtvrtletí dosáhl mezikvartální pokles 0,2 procenta.
Ekonomika ČR ve 3. čtvrtletí podle zpřesněných dat meziročně stoupla o 1,5 pct
09.01.2023 Česká ekonomika v loňském třetím čtvrtletí podle zpřesněných údajů Českého statického úřadu (ČSÚ) meziročně stoupla o 1,5 procenta. V porovnání s odhadem z počátku prosince je to zhoršení, statistici tehdy uváděli meziroční růst hrubého domácího produktu (HDP) o 1,7 procenta. Výsledek mezičtvrtletního vývoje se proti předchozímu odhadu nezměnil, HDP klesl o 0,2 procenta. Vyplývá to z informací, které ČSÚ dnes zveřejnil na svém webu.
Ekonomika ČR ve 2. čtvrtletí podle zpřesněných dat meziročně stoupla o 3,7 pct
30.09.2022 Česká ekonomika v letošním druhém čtvrtletí podle zpřesněných údajů Českého statistického úřadu (ČSÚ) meziročně stoupla o 3,7 procenta. Ve srovnání s předchozím čtvrtletím byl hrubý domácí produkt (HDP) vyšší o 0,5 procenta. Výsledky se tak proti předchozímu odhadu z konce srpna nezměnily. Vyplynulo to z dnešních informací ČSÚ na webu.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
30.08.2022 1) Evropské ceny energií dnes výrazně klesají na základě náznaků, že Evropská unie zvyšuje úsilí jak zmírnit energetickou krizi, která by s blížící se zimou mohla uvrhnout region do recese. Velkoobchodní cena elektřiny pro německý trh s dodáním v příštím roce, která je pro Evropu klíčová, klesla dopoledne až o 26 procent a nizozemský plyn o 11 procent, uvedla agentura Bloomberg. V pondělí přitom cena německé elektřiny poprvé přesáhla 1000 eur (zhruba 24.600 Kč) za megawatthodinu (MWh).
ČSÚ: Česká ekonomika vzrostla ve druhém čtvrtletí meziročně o 3,7 procenta
30.08.2022 Česká ekonomika v letošním druhém čtvrtletí meziročně vzrostla o 3,7 procenta, proti předchozímu čtvrtletí stoupla o 0,5 procenta. Na svém webu to dnes oznámil Český statistický úřad (ČSÚ), který tak zlepšil čísla ze svého červencového odhadu vývoje hrubého domácího produktu (HDP). Podle něj ekonomika ČR vzrostla meziročně o 3,6 procenta a proti předchozímu čtvrtletí o 0,2 procenta. Analytici už dřív upozornili, že meziroční údaje za druhé čtvrtletí ovlivňuje srovnání s rokem 2021, kdy platila opatření proti šíření koronaviru.
Ekonomika ČR ve 2. čtvrtletí stoupla o 3,6 pct, ovlivnila to srovnávací základna
29.07.2022 Česká ekonomika v letošním druhém čtvrtletí meziročně stoupla o 3,6 procenta a proti předchozímu čtvrtletí se hrubý domácí produkt (HDP) zvýšil o 0,2 procenta. Čísla, která dnes zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ), jsou ale předběžná a podle analytiků je ovlivnila nízká srovnávací základna loňského roku, kdy platila opatření proti šíření koronaviru. V dalších čtvrtletích čekají pokles HDP.
Ekonomika ČR v 1. čtvrtletí stoupla meziročně o 4,8 pct., ČSÚ zlepšil odhad
31.05.2022 Česká ekonomika letos v prvním čtvrtletí stoupla meziročně podle zpřesněného odhadu o 4,8 procenta. Oznámil to dnes Český statistický úřad (ČSÚ). Mezičtvrtletní růst hrubého domácího produktu (HDP) činil 0,9 procenta. V prvním čtvrtletí loňského roku, které bylo negativně ovlivněno pandemií nemoci covid-19, naopak výkon ekonomiky meziročně klesl.
Ekonomika ČR po propadu v roce 2020 loni stoupla o 3,3 pct, potvrdili statistici
01.03.2022 Česká ekonomika loni vzrostla meziročně o 3,3 procenta, potvrdil dnes zveřejněný zpřesněný odhad Českého statistického úřadu (ČSÚ). O rok dříve hrubý domácí produkt (HDP) klesl o 5,8 procenta, což byl nejvýraznější propad za dobu samostatné České republiky. V samotném čtvrtém čtvrtletí loňského roku meziroční růst HDP zrychlil na 3,6 procenta z revidovaných 3,5 procenta ve třetím kvartále. Mezičtvrtletně HDP vzrostl o 0,9 procenta.
Ekonomika ČR loni stoupla podle předběžného odhadu o 3,3 pct, předloni klesla
01.02.2022 Česká ekonomika loni stoupla o 3,3 procenta, zatímco o rok dříve klesla o 5,8 procenta, což byl nejvýraznější propad za dobu samostatné České republiky. Vyplynulo to z předběžného odhadu Českého statistického úřadu (ČSÚ), který jej dnes zveřejnil na svém webu. V samotném čtvrtém čtvrtletí meziroční růst hrubého domácího produktu (HDP) zrychlil na 3,6 procenta z 3,3 procenta ve třetím čtvrtletí, mezičtvrtletně HDP vzrostl o 0,9 procenta.
Ekonomika ČR v 3. čtvrtletí dle zpřesněného odhadu meziročně vzrostla o 3,1 pct
30.11.2021 Česká ekonomika ve třetím čtvrtletí meziročně stoupla o 3,1 procenta a proti předchozímu čtvrtletí o 1,5 procenta. Vyplývá to ze zpřesněného odhadu Českého statistického úřadu (ČSÚ). Proti jeho prvnímu odhadu z konce října je to zlepšení. Předběžný odhad uváděl meziroční nárůst hrubého domácího produktu (HDP) o 2,8 procenta a mezičtvrtletní o 1,4 procenta. Na vývoji HDP se kladně podepsala domácí poptávka.
Ekonomika ČR ve 3. čtvrtletí podle předběžného odhadu vzrostla o 2,8 pct
29.10.2021 Česká ekonomika ve 3. čtvrtletí meziročně stoupla o 2,8 procenta. Proti předchozímu čtvrtletí se hrubý domácí produkt (HDP) zvýšil o 1,4 procenta. Vyplynulo to z prvního odhadu Českého statistického úřadu (ČSÚ), který ho dnes zveřejnil na svém webu. K růstu HDP přispěla výhradně domácí poptávka.
Ekonomika ČR ve 2Q podle zpřesněného odhadu stoupla meziročně o 8,2 procenta
31.08.2021 Česká ekonomika ve druhém letošním čtvrtletí stoupla podle zpřesněného odhadu Českého statistického úřadu (ČSÚ) meziročně o 8,2 procenta a mezičtvrtletně o rovné procento. Proti prvnímu odhadu z konce července ukazují dnešní údaje ekonomiku v lepším světle. Předběžný odhad uváděl meziroční růst o 7,8 procenta a mezičtvrtletní o 0,6 procenta. Meziroční růst ekonomiky je sice nejvyšší v české historii, je to ale dáno nízkou srovnávací základnou po loňském nástupu pandemie covidu. Analytici počítali s růstem o zhruba devět procent.
Letošnímu výkonu české ekonomiky svědčí vakcinace, zrušení superhrubé mzdy, ale i statistický efekt loňské nízké základny
01.06.2021 Český statistický úřad dnes potvrdil svá dřívější, předběžná čísla k výkonu české ekonomiky v letošním prvním čtvrtletí. Tuzemské hospodářství meziročně ztratilo 2,1 procenta svého výkonu, mezičtvrtletně pak 0,3 procenta.
Ekonomika ČR v 1Q podle zpřesněného odhadu klesla meziročně o 2,1 procenta
01.06.2021 Česká ekonomika v prvním čtvrtletí podle zpřesněného odhadu Českého statistického úřadu (ČSÚ) meziročně klesla o 2,1 procenta a mezičtvrtletně o 0,3 procenta. Dnešní údaje se současně shodují s prvním odhadem statistiků z konce dubna. Na meziročním vývoji hrubého domácího produktu (HDP) se podle ČSÚ negativně podepsal mimo jiné propad spotřebních výdajů domácností.
Ranní okénko - Březnová data ucelí pohled na první kvartál
03.05.2021 Sada dat HDP ze závěru minulého týdne přinesla příjemné překvapení. Ekonomika ČR se v prvním čtvrtletí propadla o 0,3 % k/k a předčila tak konsensus tržního odhadu (-0,8 % k/k). Povzbudivá by měla být i várka tuzemských ekonomických dat za březen (průmysl a maloobchod) v tomto týdnu. Za poslední dobu jsme si zvykli na záporná čísla, teď už ale lze počítat až s dvouciferným růstem. Půjde však o statistický efekt nízké srovnávací základny z minulého roku, a ne o zlepšení situace. Přeci jen byla ekonomika v březnu nadále zužována restrikcemi.
Forex: Evropské ekonomiky dnes ohlásí pokles za Q1
30.04.2021 Evropské statistiky dnes v průměru vykážou hospodářský pokles za první čtvrtletí letošního roku a výjimkou nebude ani ekonomika ČR. Naopak včera růstovou zveřejněnou statistiku HDP ze první čtvrtletí v USA dnes doplní údaje o rychlém růstu příjmů domácností za březen, který se do určité míry přenese i do rychlejšího růstu výdajů. V dalších čtvrtletích je již i v Evropě očekávána zrychlující hospodářská expanze.
OECD: Předkrizové úrovně dosáhne ekonomika ČR na konci 2022
04.12.2020 Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) očekává, že oživení české ekonomiky bude pomalé a ekonomika dosáhne předkrizové úrovně ke konci roku 2022. Na dnešní tiskové konferenci to uvedl generální tajemník Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) Ángel Gurría v rámci představení pravidelného hodnocení české ekonomiky.
Růst amerického dluhu, konec v nedohlednu?
01.06.2020 Týden, co týden americký vládní dluh dosahuje nových historických maxim a na jeho extrémním tempu se samozřejmě podepisuje i stále trvající pandemie koronaviru v USA. Jednoduše řečeno, dluh USA míří do oblak. Za dobu vlády předchozího prezidenta Barracka Obamy americký dluh vzrostl o více než 9,3 biliónů dolarů a ani za nynější vlády Donalda Trumpa se zatím nedá říci, že by se dolary výrazně šetřilo.
Propad české ekonomiky až o 11 %
29.04.2020 Podle analytiků a ekonomů může letos česká ekonomika klesnout až o 11 %. Odhady jsou však podle nich nejisté a nikdo přesně neví, co přijde.
Ekonomika letos může podle odhadů klesnout až o 11 procent
28.04.2020 Česká ekonomiky by mohla klesnout kvůli dopadům šíření koronaviru o 6,5 až 11 procent, vyplývá z odhadů analytiků oslovených ČTK. Zároveň ale ekonomové upozorňují, že odhady jsou v současnosti velmi nejisté kvůli dalšímu prakticky nepředvídatelnému vývoji situace nejen v Česku, ale i v zahraničí. Příští rok pak většinou ekonomové očekávají poměrně silné oživení ekonomiky, ta by tak mohla podle některých odhadů stoupnout až o devět procent. Na předkrizovou úroveň se ale podle ekonomů vrátí ekonomika až během roku 2022.
Ranní zpráva z FOREX trhu: Ekonomika ČR zřejmě zpomalila
14.11.2019 Eurozóna by měla potvrdit slabý růst ekonomiky ve třetím čtvrtletí. Německo se vyhnulo technické recesi, ale růst zůstává slabý. Česká ekonomika pravděpodobně mírně zpomalila.
Související klíčová slova:
FOREX | Čína | Japonsko | Peníze | Inflace | OECD | EUR/USD | USA | Nezaměstnanost | Koruna | Evropská unie | HDP | Německo | Francie | Polsko | Polský zlotý | Analytik | Ropa Brent | Česká koruna | Dividendy | Poptávka | Recese | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Průmyslová výroba | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Míra nezaměstnanosti | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akciový trh | Zhodnocení | Bankovní rada | Bloomberg | Bod | CFD | Centrální banka | Demo účet | ECB | Ekonomika | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Finanční trh | Fiskální politika | Index cen průmyslových výrobců | Indikátory | Investice | Komodity | Kurz | MIFID | MMF | Měna | Měnový pár | Měny | Průmyslové objednávky | Repo sazba | Riziko | Ropa | Sentiment | Trading | Výkonnost | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Analytici | Banky | Doporučení | EUR | USD | Obchodování | Finanční krize | Hospodářský růst | Komerční banka | XTB | Indexy | Globální ekonomika | Fond | EU | Ekonom | Zisk | Kurz dolaru | Zkušenosti | Euforie | Optimismus | Výsledky | ČSOB | Deloitte | Obchodovat | Investiční společnosti | Investovat | CZK/EUR | Index cen | Eurostat | Český statistický úřad | Lukáš Kovanda | Mezinárodní měnový fond | Vzdělávání | EURCZK | Raiffeisenbank | Index | Investiční strategie | Analytika | Analýzy | Banka | Brent | Cena | Cyrrus | CZK | Česká ekonomika | Česká spořitelna | České koruny | Dolar | Dolary | Ekonomický růst | Graf | HDP Francie | Hrubý domácí produkt | Investiční | Investiční doporučení | Investiční poradenství | Investing | ISM | Kurz dolarů | Kurz USD | Kurzy | Maďarská měna | Makroekonomické ukazatele | Měnové kurzy | Měnový kurz | Meziroční inflace | Míra inflace | Nemovitosti | Oslabení koruny | Prognóza | Reuters | Růst HDP | Signály | Státní dluh | Trh | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zprávy | Předpověď | Zisky | ING | Ministerstvo financí | ROCE | Spojené státy | Cenová hladina | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Zaměstnanost | Komise | Investment | Unicredit | UniCredit Bank | David Marek | Investing.com | Thomson Reuters | Průmyslová produkce | Pokles úrokových sazeb | Nastavení měnové politiky | Podnikání | Automobilový průmysl | Creditas | Snižování úrokových sazeb | Ekonomický a strategický výzkum | Agentura Reuters | Firmy | Globální finanční krize | Objem investic | Agentura Bloomberg | Biliony dolarů | Uvolňování měnové politiky | Propad | Guvernér | Ztráty | Posílení dolaru | Dnešní údaje | Nejistota | Světové finanční krize | Stagnace | Tempo růstu | Obchodování na devizovém trhu | CySEC | Dluhové krize | Výhled | Konsensus | Mzdy | Odhady trhu | Predikce | Ekonomická situace | Krize | Firemní výsledky | Snížení úrokových sazeb | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Příjmy | Indexy PMI | ČTK | Růst ekonomiky | Pokles ekonomiky | HDP eurozóny | Hlavní ekonom | Očekávání | Purple Trading | Americký akciový trh | MiFID II | Podnikání na kapitálovém trhu | Podniky | Regionální měny | L.F. Investment Limited | Prognóza ČNB | Obchodování se CFD | Statistický úřad | Michal Brožka | Pokles sazeb | Vyšší mzdy | Snížení sazeb | Gazprom | Oživení ekonomiky | Růst mezd | Finanční situace | Měnověpolitické zasedání | Vyzkoušet si trading | Český HDP | Předstihové indikátory | Trinity Bank | Mnoho ziskových obchodů | HDP v USA | Trinity | Ekonom UniCredit Bank | Pavel Sobíšek | Jakub Seidler | Ekonom ING | ING Jakub Seidler | UniCredit Bank Pavel Sobíšek | Objem | Obchod | Hospodářský růst v Evropě | Inflace v USA | ČSÚ | Statistický úřad Eurostat | Firma | Zasedání ČNB | Dynamika HDP | Růst cen | Studie | Vysoké riziko | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Statistici | Miliardy | EUR Index | České hospodářství | Růst české ekonomiky | Domácí poptávka | Meziroční růst HDP | Helena Horská | Ekonomka Raiffeisenbank | Hlavní ekonomka | Ekonomka | Zveřejněná data | Statistika | Předpovědi | ČSOB Petr Dufek | Petr Dufek | Průmysl | ADP | PLN | Výrazný pokles | Rozvoj | Saldo zahraničního obchodu | Stavebnictví | Problémy | Tomáš Holub | Breaking | Prognózy | Plyn | Dovoz aut | Nord Stream | Míra | Měnové politiky | Naše prognóza | xStation5 | MasterCard | Bydlení | NERV | BREAKING | Miliardy korun | Hospodářský růst v Německu | Růst hrubého domácího produktu | Tuzemská ekonomika | Hospodaření | Dublin | Analytik Cyrrusu | Čeští exportéři | Budoucnost | Rekordní maximum | Výsledky hospodaření | Příjmy domácností | Poradenství | Zpřesněná data | Ukazatele | Růst německé ekonomiky | Růst cen výrobců | Solidní výsledky | Ceny energií | Prognózy ČNB | Měnový pár EUR/CZK | Komunikace | Údaje o hrubém domácím produktu | Prezident | Evropské ekonomiky | Šíření koronaviru | Pokles | Situace | Americký kongres | Meziroční růst | Vít Hradil | Epidemie koronaviru | Pandemie koronaviru | Pandemie | L.F. Investment | Raiffeisenbank a.s. | Pochybnosti | Zlepšení | Úsilí | Výdaje | Zrychlení růstu | Americké ekonomiky | COVID-19 | Ekonomické aktivity | Bez rizika | Zpřesněný odhad | Průměrná mzda | Stabilita | Německé maloobchodní tržby | Vývoj | Martin Gürtler | Mzda | Opatření proti šíření nemoci | Makroekonomické údaje | Vysoká rizika | Technická recese | Průmysl a stavebnictví | Další vývoj | Pokles HDP | Guvernér Rusnok | Největší propad | Pokles české ekonomiky | Hlavní ekonom ING | Odhad inflace | Historie | Šíření nemoci COVID-19 | Šíření nemoci | Další pokles | Kongres | Komerční banky | Domácnosti | Asociace | Podpůrný balíček | Růst | Repo sazby | Biliony | Bankovní asociace | Ángel Gurría | Propad HDP | Ekonomické ukazatele | Reálné mzdy | Ekonomiky | České PMI | Války | Březnová data | Poradce | Organizace | Práce | Výraznější pokles | Jednání ČNB | Údaje | DPH | Opatření proti šíření koronaviru | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Nárůst nezaměstnanosti | Vývoj HDP | Česká ekonomika letos | Více peněz | Úspory | Hospodářské oživení | Statistiky | Analytik ČSOB | Posílení | Odhad vývoje HDP | Maloobchod | ISM pro sektor služeb | Dovoz | Vývoz | Zadlužení | Expanze | Oživení české ekonomiky | Dopad krize | RBI | Rekordní propad | Vývoj ekonomiky | Protikoronavirová opatření | Sektor služeb | CL | Investovat peníze | JDE | Unie | ČR | Propad investic | Slabá poptávka | Růst amerického dluhu | Dluh USA | Dopad krize na americký dluh | Dluh USA k HDP | Přední věřitelé USA | Věřitelé USA | Vývoj hrubého domácího produktu | Antivirus | Předkrizové úrovně | Banka Creditas | Rekordní pokles | Roční míra inflace | Covid | Míra zisku | Exporty | Ceny | Spotřební daně | Společnost XTB | Životní úroveň | Indikátory sentimentu | Zrušení superhrubé mzdy | Nižší výdaje | Výkon ekonomiky | Cena elektřiny | Tuzemské hospodářství | Ranní okénko | Průmyslové zakázky | Nařízení | Vakcinace | PMI ve výrobě | Počet pracovních míst | Rozvolnění | Negativní vývoj | Míra úspor domácností | Míra úspor | Makroekonomická prognóza | Nová makroekonomická prognóza | Objednávky | Oslabení | Spotřeba domácností | Nové prognózy | Pozitivní vliv | Přidaná hodnota | Odvětví | Analytik České bankovní asociace | Aktuální prognózy | Společnosti | Opatření | Amsterdam | Problémy v dodavatelských řetězcích | Energetická krize | Minulá výkonnost | Dmitrij Peskov | Vysoké ceny | Pozornost | Společnost | Dopady inflace | TIM | 3М | Nejvýraznější propad | Mluvčí Kremlu | Spotřební zboží | Sankce | Rusal | MWh | Vliv války | Vliv války na Ukrajině | Západní sankce | Plynárenský gigant | Gigant Gazprom | Nord Stream 1 | Dopady války na Ukrajině | Marketingová komunikace | Prognóza vývoje | Německé ekonomiky | Reálné příjmy domácností | Velkoobchodní cena elektřiny | Cena elektřiny pro německý trh | Hliníkárenská společnost | Český statistický úřad (ČSÚ) | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Administrativa | Války na Ukrajině | Vysoké inflace | Pokračující pokles | Klesající inflace | Srovnávací základna | Pojišťovnictví | Evropské dluhové krize | Reálné příjmy | Nižší ceny | Covidové pandemie | Londýn | ProCent | Výkon | 256/2004 | Měsíční příjem | Úrokové míry | Odpovědnost | Body | Natalia Lechmanová | Rok 2025
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banky | Banka | ČTK | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | Cena | FOREX | Pivot