Dopady inflace
BREAKING: PMI a ISM nad očekáváními 📣
02.12.2024 Výroba v USA vykázala v listopadu známky zlepšení, ačkoli zůstává v kontrakčním pásmu. ISM Manufacturing PMI vzrostl na 48,4 z říjnových 46,5, zatímco S&P Global US Manufacturing PMI se zvýšil na 49,7, oba nad očekáváními, ale pod hranicí 50 bodů, která signalizuje expanzi.
Krádeže másla v Rusku ukazují cenu současné válečné ekonomiky
15.11.2024 Výdaje, které dává Rusko pod vedením prezidenta Vladimira Putina na zbraně a munici, Moskvě pomohly udržet si převahu na ukrajinském bojišti. Stále více se však odrážejí v podobě prudce rostoucích cen zboží denní potřeby, napsal britský list Financial Times (FT).
Malé a střední podniky drží úroveň předcovidových tržeb. Pomáhá jim v tom přizpůsobivost a přítomnost v onlinu
08.11.2024 Malé a střední podniky si i přes nepříznivé podmínky během posledních tří let dokázaly udržet úroveň tržeb. Překonaly období pandemie, vysoké inflace i vysokých úrokových měr a přizpůsobily se změnám v nárocích svých zákazníků a odběratelů. Čeští drobní podnikatelé navýšili podíl tržeb v oblastech sportovních potřeb, hraček, potravin a oděvů. Výrazně také zvýšili podíl online tržeb v sektoru cestovního ruchu a zábavy. Dosáhli toho především posílením svých online prodejů, což je cesta, jak účinně konkurovat velkým firmám. Data ukazuje nejnovější studie Institutu ekonomických studií společnosti Mastercard.
Přes 65 % Čechů vnímá aktuální situaci jako ekonomickou krizi. Masivně přestávají držet peníze pod polštářem
16.09.2024 I přes snižování úrokových sazeb a klesající inflaci označuje 65 % Čechů aktuální situaci jako dobu ekonomické krize. Vyplývá to z průzkumu společnosti Generali Investments. Dopady inflace na svou peněženku pociťuje přes 80 % respondentů. Ve snaze minimalizovat její dopad Češi nejčastěji snižují spotřebu energií a vody, šetří na potravinách a omezují návštěvy restaurací.
Německá ekonomika letos vykáže slabý růst
21.02.2024 Německá ekonomika letos podle aktualizovaného odhadu vlády vykáže růst jen o 0,2 procenta. Na tiskové konferenci v Berlíně to dnes oznámil spolkový ministr hospodářství Robert Habeck. Za důvody zhoršení výhledu označil hospodářské dopady války na Ukrajině a také pokles světového obchodu, na kterém německá ekonomika závisí. Ještě loni v říjnu vláda čekala na letošek růst o 1,3 procenta. Výraznější oživení německé ekonomiky nastane podle Habecka až v příštím roce, kdy by se hrubý domácí produkt (HDP) mohl zvýšit o jedno procento a kdy míra inflace podle odhadu klesne na dvě procenta.
Dopady inflace vnímá drtivá většina Čechů
18.02.2024 Dopady vysoké inflace pociťuje 85 procent Čechů, na 44 procent dopadly změny obsažené ve vládním konsolidačním balíčku. Lidé i nadále chtějí šetřit na potravinách a energiích a omezují návštěvy restaurací. Zároveň se ale proti loňsku zvýšil podíl lidí, kteří věří, že budou letos s financemi vycházet lépe než v předchozím roce. Je jich 37 procent, před rokem to bylo 31 procent, vyplývá z průzkumu agentury Ipsos pro Generali Investments CEE, jehož výsledky má ČTK k dispozici.
Tři světově největší firmy zaměřené na větrnou energii čekají složitý rok
07.02.2024 Tři největší firmy změřené na větrnou energii čekají složitý rok. Německá společnost Siemens Energy navzdory solidním výsledkům v závěru loňského roku čeká ztrátu, zatímco dánská společnost Vestas navrhla nevyplatit letos žádnou dividendu. Další dánský podnik Orsted vedle pozastavené dividendy na finanční roky 2023 až 2025 počítá navíc i s propouštěním. Firmy o tom dnes informovaly ve svých výsledkových zprávách. Jejich hospodaření odráží pokračující problémy v odvětví, jako je zpožďování projektů, problémy se zařízeními či dopady inflace, uvedla agentura Reuters.
Německý regulátor vyzývá banky, aby si odložily peníze na nesplácené úvěry
24.01.2024 Německý úřad pro finanční dohled BaFin vyzývá banky, aby si část vysokých zisků vytvořených v nedávné době odložily na nesplácené úvěry. Má totiž obavy z dopadů vysokých úrokových sazeb na ekonomiku, informuje dnes web CNBC. Bankovní sektor loni využíval výhod ze zvyšování úrokových sazeb ze strany centrálních bank a zároveň udržoval nízké úroky na vkladech. Nyní část analytiků očekává, že ekonomika eurozóny se dostane do recese a že zejména Německo bude čelit dlouhodobému propadu.
Ano, bude naděje. Kdo nechce v příštím roce chudnout, měla by se zajistit přidání na mzdě o alespoň 8 až 10 procent
30.12.2023 Nadcházející rok 2024 má být podle vánočních slov premiéra Petra Fialy „rokem naděje“. Naděje, jak známo, umírá poslední. Sázkou na poskytnutí naděje tak vlastně premiér nic moc neriskuje. Svým způsobem je to totiž nejmenší – protože to nejposlednější – pozitivní, co může veřejnosti přislíbit. Naději si veřejnost asi udrží, ať už bude příští rok jakýkoli.
PwC: Hlavním strašákem pro investory zůstává inflace, obavy jsou nižší než loni
10.12.2023 Hlavním strašákem pro globální investory zůstává inflace, jejich obavy jsou ale výrazně nižší než loni. Naopak detailněji se letos zaměřili na to, jak se potenciální zainvestované společnosti staví k udržitelnosti nebo jak pracují s umělou inteligencí a čelí hrozbám moderních technologií, vyplývá z letošního průzkumu společnosti PwC mezi 345 velkými investorskými společnostmi.
Stavebnictví se letos propadne, drtí jej vysoké úroky a neochota vlády stavět „hladové zdi“
07.12.2023 Říjnový výsledek tuzemského stavebnictví – meziroční pokles o 0,9 procenta – předznamenává celoroční vývoj tohoto segmentu. Předpokládáme, že letos ztratí 1,5 procenta ze svého loňského výkonu.
Míra inflace v Japonsku v říjnu vzrostla na 3,3 procenta, zdražují i služby
24.11.2023 Míra inflace v Japonsku se v říjnu zvýšila na 3,3 procenta ze zářijových tří procent. Oznámil to dnes statistický odbor japonské vlády. V růstu pokračují i jádrové ceny, k čemuž přispívají zejména služby - růst cen v této kategorii byl nejrychlejší zhruba za 30 let. Jádrová inflace tak proti září meziročně vzrostla o desetinu bodu na 2,9 procenta.
Budvar čeká rekordní tržby, chce výrazně zvětšit návštěvnické centrum
17.10.2023 Pivovar Budějovický Budvar očekává za letošní rok rekordní tržby. Přesáhnou tři miliardy Kč. Příští rok chce Budvar nainstalovat solární elektrárnu s výkonem dvou megawatt - peak (MWp). Budvar chce také zmodernizovat a zvětšit návštěvnické centrum, koncem roku vypíše architektonickou soutěž. S několika zahraničními pivovary včetně dánského Mikkelleru vaří český ležák, chce tak propagovat české pivo. ČTK to řekl ředitel Budvaru Petr Dvořák. Loni měl Budvar tržby 3,03 miliardy Kč.
Stavebnictví letos bude stagnovat, drtí jej vysoké úroky a neochota vlády stavět „hladové zdi“
09.10.2023 Srpnový výsledek tuzemského stavebnictví je povzbudivý, otázkou však je, zda se nejedná o přechodný výkyv – ovlivněný například načasováním dovolených v sektoru stavebnictví nebo developmentu. V porovnání s červencem byl srpnový výkon stavební produkce o dvě procenta vyšší. Za vzestupem stoji nárůst výkonu pozemního stavitelství, protože to inženýrské meziměsíčně pokleslo. Meziročně tak stavebnictví v srpnu klesalo jen nepatrně, o 0,2 procenta. Jde o znatelné zmírnění červencového meziročního poklesu, který činil 2,1 procenta. Za celý letošek by mělo stavebnictví stagnovat.
Česká ekonomika padá, ale méně, než čekalo. Po půldruhém roce končí spotřebitelská recese v ČR
29.08.2023 Česká ekonomika se v letošním druhém čtvrtletí propadla, ovšem méně než se původně čekalo. Hrubý domácí produkt totiž klesl reálně meziročně o 0,4 procenta, zatímco se před zveřejněním předběžného odhadu koncem července se počítalo spíše s poklesem 0,5 procenta. Příznivější než očekávaný vývoj ekonomiky způsobuje zejména výrazné oživení zahraničního obchodu, který těží z odeznění krize mezinárodních dodavatelsko-odběratelských řetězců. Ta má svůj původ ještě v covidové pandemii.
Budvaru loni klesl zisk před zdaněním o 39,5 pct na 255,8 milionu Kč
29.06.2023 Pivovaru Budějovický Budvar loni klesl zisk před zdaněním o 39,5 procenta na 255,8 milionu Kč. Tržby z prodeje výrobků a služeb klesly o necelá tři procenta na 3,03 miliardy. Vyplývá to z informací na webu firmy a srovnání s předloňskými výsledky. Zisk po zdanění klesl o 40 procent na 200,8 milionu, vyplývá z výroční zprávy pivovaru. Národní podnik se musel loni vyrovnat se zastavením dodávek do Ruska i dopady inflace.
Pokladniční poukázky pomáhají v době vysoké inflace
07.03.2023 Obchodník s cennými papíry BH Securities a.s. umožňuje investovat prostřednictvím nové investiční strategie, která je založena na nákupu pokladničních poukázek. Nová strategie v rámci BHS Asset Managementu nese název CZK Úrokové portfolio a je vhodná především pro konzervativní investory, které trápí znehodnocování úspor kvůli vysoké inflaci.
V loňském roce ČSOB získala přes 100 000 nových klientů, lidé i firmy více využívají virtuální asistentku Kate
09.02.2023 Skupina ČSOB v roce 2022 zvýšila objemy úvěrů, vkladů i spravovaných aktiv klientů. Potvrdila tím pozici lídra trhu. Počet klientů se meziročně zvýšil o 115 tisíc, čistý zisk skupiny dosáhl 17,5 miliard korun, resp. 19,7 miliard při započtení ČSOB Pojišťovny.
VÚB, jedna z největších bank na Slovensku, přichází do Česka se spořením bez limitů. Nabídne aktuálně jeden z nejvyšších úroků na trhu 6,15 % p.a. a úročení vkladů na denní bázi
14.11.2022 Druhá největší slovenská banka VÚB přináší na český trh inovativní novinku v podobě spoření bez limitů. V tomto online produktu spojuje jednoduchost a flexibilitu. Spořit tak lze bez jakýchkoliv poplatků a omezení. Klientům nabídne úročení vkladů sazbou 6,15 % p.a., aktuálně jednou z nejvyšších na trhu, přičemž úroky se připisují denně, nikoliv jednou měsíčně.
Na vánočních dárcích bude kvůli inflaci šetřit 6 z 10 Čechů, na zimní dovolené dokonce přes 83 %
08.11.2022 Vánoce budou letos v Česku chudší než obvykle. Přes šedesát procent lidí totiž plánuje šetřit na pohoštění během svátků, zejména na pečení cukroví. Skoro stejný počet Čechů letos omezí výdaje za vánoční dárky, a to především pro příbuzné. Dvě třetiny lidí také letos úplně zruší zimní dovolenou na horách. Na vině je zejména vysoká inflace, kvůli které se celkem snaží šetřit přes 90 % Čechů.
Generali Investments CEE otevírá Generali Fond krátkodobých investic, výnosnější alternativu spořicích účtů a termínovaných vkladů
04.10.2022 Generali Investments CEE nově nabízí investorům Generali Fond krátkodobých investic, který představuje výnosnější alternativu ke spořicím účtům a termínovaným vkladům. Fond reaguje na aktuální vývoj úrokových sazeb České národní banky. Investorům tak díky krátkodobé investici do nízkorizikových investičních nástrojů umožňuje zhodnotit své úspory a zmírnit dopady inflace. Minimální investice do fondu činí 500 Kč.
Ekonomika ČR ve 2. čtvrtletí podle zpřesněných dat meziročně stoupla o 3,7 pct
30.09.2022 Česká ekonomika v letošním druhém čtvrtletí podle zpřesněných údajů Českého statistického úřadu (ČSÚ) meziročně stoupla o 3,7 procenta. Ve srovnání s předchozím čtvrtletím byl hrubý domácí produkt (HDP) vyšší o 0,5 procenta. Výsledky se tak proti předchozímu odhadu z konce srpna nezměnily. Vyplynulo to z dnešních informací ČSÚ na webu.
Devadesát procent Čechů se obává znehodnocení svých úspor kvůli inflaci, k jejich ochraně využívají vedle spořicích účtů častěji také investice
20.09.2022 Téměř většina Čechů se obává negativních dopadů inflace na své úspory. Čtvrtina populace kvůli tomu přehodnotila v předchozím půlroce způsob jejich ochrany. Češi dále využívají ke spoření nejčastěji spořicí a běžné účty, v jedné třetině případů ukládají naspořené finance do investičních/podílových fondů. Markantní většina všech také pociťuje vlnu zdražování, a to nejčastěji u spotřebního zboží, pohonných hmot či ceny za elektřinu. Padesát procent populace ve snaze zlepšit svou finanční situaci už omezilo své výdaje, větší třetina obyvatel se ještě chystá k dalšímu seškrtání domácích nákladů.
ČNB má pod novým vedením smělý plán – chce nakoupit zhruba 100 tun zlata. Česko by tak opět začalo budovat svůj „zlatý poklad“ a mělo by nakonec suverénně nejvíce zlata ve své historii
07.08.2022 Česká národní banka by ráda rozšířila dvé zlaté rezervy přibližně desetinásobně, na více než 100 tun. Má se tak stát během několika let. V dnešním rozhovoru pro deník Právo to uvedl nový guvernér ČNB Aleš Michl.
Vyvolají vyšší úrokové sazby Evropské centrální banky úvěrovou krizi? Analýza Allianz Trade nabízí možné scénáře
03.08.2022 Překvapivé zvýšení úrokových sazeb Evropskou centrální bankou (ECB) o 50 bazických bodů a s tím související postupný odklon od protikrizových opatření by mohl vyvolat novou vlnu obav o kvalitu aktiv podniků, říká aktuální analýza pojišťovny Allianz Trade. Banky jsou totiž ve srovnání se situací před více než deseti lety v lepší kondici, zároveň se však více vyhýbají riziku. Soukromý sektor by tak mohl čelit výraznému nárůstu nákladů na financování, což by mohlo zesílit negativní dopady inflace na spotřebu a investice.
Zrušení spojení Monety a Air Bank není překvapivé. Mohou za něj dvě věci, které ještě nedávno nikdo nečekal: válka na Ukrajině a prudká inflace
30.05.2022 Zrušení spojení Monety Money Bank a Air Bank není vzhledem k ekonomickým podmínkám v Česku i v zahraničí, ale také vzhledem k podmínkám geopolitickým, nijak překvapivé.
V Česku je desátá největší bída v EU. Slováci ji mají vyšší, navzdory nižší inflaci; vůbec největší bídu má pět zemí, které vesměs platí eurem
29.05.2022 Největší bída v EU teď panuje v pětici zemí, které vesměs sdílí euro: Estonsko, Litva, Řecko, Španělsko a Lotyšsko. Tyto země mají index bídy vyšší než 20. Vyplývá to z dat Eurostatu.
Ranní komentář: S&P500 už 20 % pod ATH, trhy řeší dopady inflace a možnou recesi
23.05.2022 Minulý týden se na trzích opět nesl v nervózním duchu, a to hlavně kvůli obavám z inflace a hrozící recese. Tyto obavy přiživily svými výsledky za 1Q společnosti Walmart a Target, které varovaly jak přes prudce rostoucími zásobami, tak před dopady vysokých cen vstupů na jejich ziskovost. Akcie tak zakončily týden v červených číslech a index S&P 500 se v pátek krátce propadl do medvědího trhu, když ztrácel více než 20 % od svého historického maxima.
Evropské akcie se propadly o 1-2 %
20.05.2022 Evropské akcie včera oslabily. Evropský ukazatel StoxxEurope 600 klesl o 1,37 %. Britský index FTSE 100 ztratil 1,82 %, francouzský CAC 40 klesl o něco méně o 1,26 %. Německý DAX a španělský IBEX 35 klesly přibližně o stejnou hodnotu, a to o 0,9 %, resp. 0,83 %. Nejméně ze všech ztratil italský FTSE MIB, který ztratil pouze 0,09 %.
Další fáze propadu akcií. Strach o zisky a marže sílí
19.05.2022 Včerejší obchodování v Evropě ani USA zprvu nebylo až tak špatné, ale během amerického obchodování se přes akcie přehnala další výprodejní smršť. A ani dnešek nepřináší úlevu, když Evropa volně navazuje na Ameriku a ta podle futures nejspíš klesne ještě níž.
Čtyři pětiny Čechů cítí dopady inflace na vlastní úspory, více než 35 % z nich už aktivně hledá způsoby, jak je ochránit
10.05.2022 Navzdory současné vysoké inflaci nechává přes 90 % Čechů své finance ležet na běžném účtu. Takové zjištění přinesl březnový průzkum společnosti Broker Consulting mezi 1050 respondenty z celé republiky. Dále ukázal, že polovina z nich využívá také spořicí účet, dvě pětiny pak spoléhají na penzijní spoření. Na stavební spoření si peníze ukládá více než čtvrtina Čechů, podílové fondy či státní dluhopisy využívá pětina z nich.
MMF: Vlády by měly před dopady inflace chránit ty nejzranitelnější
21.04.2022 Vlády by měly daňově podpořit ty nejzranitelnější, kterých se kvůli válce na Ukrajině nejvíce dotkne růst cen energií a potravin a kteří čelí narůstající potravinové nejistotě. Ve své nejnovější zprávě o fiskálním vývoji to včera uvedl Mezinárodní měnový fond (MMF).
Nálada ve 2. čtvrtletí ovlivněna inflací, růstem i ostrým postojem centrálních bank
11.04.2022 Inflace, obavy z růstu HDP a ostré postoje centrálních bank některých největších světových ekonomik budou na začátku druhého čtvrtletí dominovat náladě světových investorů.
Šéf banky BIS: Svět je možná na prahu nové inflační éry
06.04.2022 Svět stojí před novou érou vyšší inflace a úrokových sazeb, protože zhoršující se vztahy mezi Západem, Ruskem a Čínou a následky covidu-19 způsobují obrat v globalizaci. Uvedl to včera šéf Banky pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) Augustín Carstens.
Inflace užírá vaše úspory, co s tím?
11.03.2022 Oslabování kupní síly peněz, též známé jako inflace, představuje téma, které nenechává v klidu mnohdy ani ty nejotrlejší obchodníky a investory. Tím spíše příhlédneme-li k faktu, že průměrná míra inflace pro únor 2022 dosáhla 5,2 %. V tomto článku si načrtneme několik možností, s jakými lze inflaci předcházet, či ji dokonce zcela eliminovat. Ale nejprve se pojďme podívat na její hlavní aktuální příčiny.
Dopady války na Ukrajině na kapitálové trhy a investice klientů
07.03.2022 Probíhající válečný konflikt má pochopitelně i svůj ekonomický rozměr. Zcela zásadně se dotýká především Ruska, které začíná pociťovat vliv sankcí. Rubl je rekordně oslaben, ruské banky jsou nebo v nejbližších dnech budou odstřiženy od západních kapitálových trhů a do značné míry i od možností provádět zahraniční transakce. Ruská burza je uzavřena a akcie ruských podniků na Londýnské či jiných evropských burzách oslabují o desítky procent, některé až na hodnoty blízké nule.
Šplháme z propasti. Češi, co nakupují v Polsku, už jakoby z ní byli venku
06.02.2022 Tuzemské hospodářství loni šplhalo z propasti, kam jej o rok dříve uvrhla pandemie, rychleji, než se čekalo. A už je na půlce cesty ven. Během letoška bude ven zcela, pokud se na Ukrajině nezačne válčit. Češi, kteří vyrážejí do Polska třeba za nákupem borůvek, už si ale mohou „venku z propasti“ připadat hned teď.
Nákupy v Polsku jsou pro Čechy výhodné jako nikdy. Zlotý je právě teď vůči koruně rekordně slabý a Polsko navíc dneškem snižuje či ruší DPH
01.02.2022 Nákupy potravin či pohonných hmot teď budou pro Čechy v Polsku tak výhodné jako nikdy. Polská vláda totiž počínaje dneškem přechodně, na půl roku, snižuje DPH na potraviny typu chleba, masa či mléčných výrobků nebo na pohonné hmoty či hnojiva. Navíc ovšem shodou okolností koruna právě v těchto hodinách zpevňuje na svoji nejsilnější úroveň vůči polskému zlotému v historii.
Česko loni rozšířilo svůj „zlatý poklad“, uložený v sejfech České národní banky, o více než tunu zlata. Češi přesto mají doma stále dvakrát více zlata než centrální banka, na Chorvaty ale ani tak nemají
26.01.2022 Česká národní banka loni přikupovala zlato. Své devizové rezervy ve zlatě rozšířila celkem o 35 tisíc troyských uncí zlata, což odpovídá 1,01 tuny drahého kovu. Na počátku loňského roku disponovala 305 tisíci troyských uncí drahého kovu, koncem roku to bylo už 340 tisíc uncí, neboli zhruba 10,6 tuny. ČNB tak ke konci loňska držela nejvíce zlata od ledna 2015.
Česko loni rozšířilo svůj „zlatý poklad“ o více než tunu zlata. ČNB v posledním půldruhém roce navýšila své zlaté rezervy nejvíce od 90. let, cena zlata však klesá
16.01.2022 Česká národní banka loni přikupovala zlato. Své devizové rezervy ve zlatě rozšířila celkem o 35 tisíc troyských uncí zlata, což odpovídá 1,01 tuny drahého kovu. Na počátku loňského roku disponovala 305 tisíci troyských uncí drahého kovu, koncem roku to bylo už 340 tisíc uncí, neboli zhruba 10,6 tuny. ČNB tak ke konci loňska držela nejvíce zlata od ledna 2015.
Polská centrální banka zvýšila kvůli inflaci hlavní úrok na 1,75 procenta
09.12.2021 Polská centrální banka včera podle očekávání zvýšila svou základní úrokovou sazbu o 0,5 procentního bodu na 1,75 procenta. Od října je to už třetí zvýšení sazeb. Největší ekonomika ve střední Evropě v kategorii rozvíjejících se trhů se potýká s nejvyšší inflací za více než 20 let, analytici proto podle agentury Reuters očekávají, že centrální banka bude ve zpřísňování měnové politiky pokračovat.
Dopady inflace a jak chránit úspory
16.11.2021 Jak uchránit úspory před znehodnocováním? Jak se daří akciím v proinflačním prostředí? Odpověď hledá Fincentrum & Swiss Life Select ve svém komentáři.
Egypt o 48 procent devalvoval svou měnu
03.11.2016 Egypt dnes o 47,7 procenta devalvoval svou měnu a oznámil, že zavádí režim volně plovoucího kurzu. Opatření jsou součástí požadavků Mezinárodního měnového fondu (MMF) výměnou za tříletý úvěr 12 miliard dolarů (293 miliard Kč), informovala agentura AP. Peníze MMF mají podpořit ekonomiku Egypta.
Související klíčová slova:
FOREX | Exotické měny | Řecko | Čína | Finance | Peníze | Expert | Akciové indexy | Inflace | AUD/USD | Světová banka | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Británie | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | BIS | HDP | Devizové rezervy | Bezpečný přístav | Programování | Měnová politika | Kanada | Německo | Polsko | Španělsko | Polský zlotý | Evropské akcie | Analytik | Spekulace | Česká koruna | Americké akcie | ETF | Podílové fondy | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Recese | Daně | Rizika | Politika | Export | Průmyslová výroba | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Míra nezaměstnanosti | Swiss Life | Měnový trh | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Aktiva | Akvizice | Analýza | Zhodnocení | Asset management | Transakce | BaFin | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Bod | Broker | Burza | CFD | Centrální banka | Centrální banky | DAX | Demo účet | Devalvace | Nesoulad | Diverzifikace | ECB | Ekonomika | Euro | Exotická měna | Index FTSE 100 | Fiskální politika | Futures | Index spotřebitelských cen | Investice | Investiční horizont | Investor | Investování | Komodity | Korekce | Kurz | Kurzové riziko | Kurzy měn | Likvidita | MIFID | MMF | Marže | Měna | Měny | Nabídka | Stavební povolení | Nástroj | Obchodník | Obchodník s cennými papíry | Portfolio | Pozice | Repo sazba | Reserve Bank of New Zealand | Riziko | Ropa | S&P 500 | Stagflace | Swiss | Pokladniční poukázky | Trading | Trend | Ukazatel | Výkonnost | Výnos | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Analytici | Banky | Doporučení | EUR | USD | Dluhopisy | JPY | CHF | CAD | AUD | GBP | Obchodování | Goldman Sachs | Regulátor | Evropa | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Německá ekonomika | FTSE | Komerční banka | XTB | Indexy | Úroková sazba | Čínské akcie | Investoři | Fond | EU | Finanční sektor | Vývoj ceny | Zasedání Fedu | Ekonom | Myšlení | Pravděpodobnost | Drahé kovy | Zisk | Ceny komodit | Zkušenosti | Optimismus | Výsledky | Strach | Bohatství | RBNZ | ČSOB | Investiční produkty | Obchodovat | CAC 40 | Deutsche Bank | Aktuální kurzy | Portfolio manažer | Financování | Investiční společnosti | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Index cen | Eurostat | Conseq | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Žlutý kov | Financial Times | Bankrot | Obchodníci | Vzdělávání | Centrální bankéři | Raiffeisenbank | Index | Investiční strategie | Podpora | Akciové burzy | Aktuální kurzy měn | Analýzy | Banka | Běžný účet | BH Securities | Broker Consulting | Cena | Cena akcií | Cena komodit | CZK | Česká ekonomika | Česká spořitelna | Dlouhodobé investice | Dolar | Egyptská libra | Finanční investice | Finanční prostředky | Finanční služby | Fiskální rok | Fondy | Graf | Guvernér ČNB | Harmonizovaný index spotřebitelských cen | Hodnota zlata | Hrubý domácí produkt | IBAN | Index S&P 500 | Investice do akcií | Investice do fondů | Investice do zlata | Investiční | Investiční doporučení | Investiční nástroje | Investiční plán | Investiční poradenství | Investování do nemovitostí | ISM | Jádrová inflace | Jak zhodnotit peníze | Jiří Rusnok | Kapitálové trhy | Krátkodobé investice | Kursy valut exotické měny | Kurz měny | Kurzy | Kurzy exotických měn | Libra | Maďarsko | Maloobchodní prodej | Management | Meziroční inflace | Míra inflace | Nemovitosti | Oslabení měny | Osobní finance | Polská měna | Portfolia | Pro investory | Prognóza | Reuters | Ropy | Rubl | Růst HDP | Signály | Spořící účet | Spořící účty | Státní dluhopisy | Termínované vklady | Trh | Unce zlata | Vývoj cen akcií | Země eurozóny | Zemní plyn | Zlaté rezervy | Zpráva | Zprávy | Předpověď | Zisky | CNBC | ING | Benzín | CEE | Due diligence | Ministerstvo financí | P.A. | Redukce | ROCE | Tier 1 | Itálie | Spojené státy | Repo operace | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Zaměstnanost | Úvěr | Bohatý | Komise | Cukr | Vzdělání | Burze | Podvědomí | Investment | Bankovní sektor | Generali Investments CEE | Institut Ifo | TLTRO | Mitsubishi | PwC | Agentura AP | Ekonomická expanze | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Ceny nemovitostí | Dění na finančních trzích | Uložení peněz | HUF/EUR | Polská centrální banka | Finanční gramotnost | Podnikání | Index pražské burzy | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Creditas | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Energie | Podnikatelé | Přehled | Klid | Agentura Reuters | Sázet | Bankovnictví | Základní úrokové sazby | Firmy | Aktuální vývoj | Kapitálové rezervy | Inflační tlaky | IBEX | Globální finanční krize | S&P Global | Nervozita | Walmart | Propad | Světové akciové trhy | Kryptoměny | Citi | S&P | Guvernér | Německý DAX | Zahraniční investice | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Nejistota | Světové finanční krize | Stagnace | Obchodování na devizovém trhu | Zajištění | FTSE 100 | Kapitalizace | Výhled | Bankéři | Poplatky | BDO | Investiční zkušenosti | Mzdy | Soukromí zaměstnavatelé | Francouzský CAC 40 | Predikce | Ekonomická situace | Průzkum | Krize | Investiční rozhodnutí | Zisky firem | FTSE MIB | Finanční ústav | Snížení úrokových sazeb | Kurz japonského jenu | Výnosy | Japonská vláda | Příjmy | Údaje o inflaci | Měny&Sazby | ČTK | Přístup k financím | Vývoj úrokových sazeb | Hlavní ekonom | Inflační čísla | Norsko | Očekávání | Purple Trading | Generali Investments | Skupina PPF | Swiss Life Select | BHS | Aleš Michl | Český zlatý poklad | MiFID II | Fincentrum | ČSOB Bohatství | Mitsubishi UFJ Research | Obchody s měnami | Conseq Investment Management | Mitsubishi UFJ Research and Consulting | Podnikání na kapitálovém trhu | Obchodní válka | Podniky | Akcie společnosti | Obchodní analýza | Forint | Ekonomické krize | Použití finanční páky | Stavební spoření | Ruská centrální banka | Investiční chování | Růst úrokových sazeb | Obchodování se CFD | Průzkum společnosti | Zvyšování úroků | Růst zisků | Veřejný dluh | Financial Times (FT) | Španělský IBEX | Refinitiv | Cíl ČNB | Inflační vývoj | Odhady analytiků | Zpřísňování měnové politiky | Růst cen komodit | Majetek | Nemovitostní trh | ETF portfolia | Globální dluh | Ceny zemního plynu | Zvýšení sazeb | Norská centrální banka | Inflace v ČR | Rozdílové smlouvy | Kvartální výsledky | Inflační očekávání | CNY | Ceny pohonných hmot | Akcie firmy | Vyšší mzdy | Kamil Bednář | Pokles cen | Výkonný ředitel | Štěpán Křeček | Pohonné hmoty | Thyssenkrupp | Růst mezd | Dění na trzích | PPF | Očekávání trhu | Nastavení úrokových sazeb | Finanční situace | Snížení daní | Klesající úrokové sazby | Vyzkoušet si trading | ESG | Nízká nezaměstnanost | České nemovitosti | Ochrana před inflací | Hospodářské dopady | Vyšší úrokové sazby | Největší ekonomika | Banka Goldman Sachs | Trinity Bank | Investice do fondu | Následky krize | Mnoho ziskových obchodů | Investujte zodpovědně | Digitalizace | Střadatelé | Čistý zisk | Investment Management | Rozpočet | Německá vláda | Trinity | ČNB Jiří Rusnok | Objem | Ekonom BHS | BHS Štěpán Křeček | Včerejší obchodování | Inflace v USA | ČSÚ | Ekonomika ČR | Konkurenceschopnost | Předseda představenstva | Firma | PLN/EUR | Průmyslová výroba v USA | Radomír Jáč | Výše úrokových sazeb | Růst cen | Global Finance | Royal Mail | Maďarská centrální banka | Studie | Vysoké riziko | Co bude | Generální ředitel | Statistici | Ukrajina | Úrok | Miliardy | Důvěra v ekonomiku | Vyhlídky | Finanční rezervy | FT | Růst české ekonomiky | Domácí poptávka | Helena Horská | Ekonomka Raiffeisenbank | Hlavní ekonomka | Ekonomka | Financovat | Hospodaření státu | Petr Dufek | Růst japonské ekonomiky | HUF | PLN | Na burze | Propouštění | Impuls | Rostoucí náklady | Visa | Ceny potravin | Stavební produkce | Stavebnictví | Zdražování | Ceny zboží | Problémy | NAFTA | Finanční ztráty | Breaking | Pojišťovny | Nejnovější údaje o inflaci | Prognózy | Ranní komentář | Soukromý sektor | GBP/EUR | Plyn | Nálada | HDP Německa | Míra | Úroky | Konec roku | Měnové politiky | Bankovní rada České národní banky | Hypotéky | Předseda | Investujte | Úroky z úroků | Vánoce | Nabídka a poptávka | Kupní síla | Ředitelka | Bankovní vklady | MasterCard | Rozpočtové politiky | Ministr hospodářství | Bydlení | Ipsos | Martin Novák | Analytik Broker Consulting | Úbytek | NERV | BREAKING | Miliardy korun | Investiční ředitel | Ziskovost | Hospodaření | Inovace | List Financial Times | Miliardy eur | Budoucnost | Ifo | Experti | Zemědělství | Příjmy domácností | Poradenství | Německá společnost | Podnik | Zpřísnění měnové politiky | Vyšší inflace | Veřejné finance | Ukazatele | Cenové tlaky | Inflace v Rusku | Solidní výsledky | Velké firmy | Ceny energií | Očekávaný vývoj | Komunikace | ILO | Prezident | Nejnovější údaje | Výsledky průzkumu | Trhy | Pražské burzy | Šíření koronaviru | Pokles | Situace | Odhad letošního růstu HDP | Odhad letošního růstu | Provozní zisk | Finanční ředitel | Meziroční růst | Pandemie koronaviru | Pandemie | IHNED | Vysoká inflace | Pochybnosti | Zlepšení | Obchody | Výdaje | Hlavní úrokové sazby | Zrychlení růstu | SEC | Rozhodování | Velmi bohatý | Hospodářství Evropské unie | COVID-19 | Bez rizika | Střední podniky | Stabilita | Vývoj | Šok | Mzda | Výkyvy | Výsledky HDP | Restrikce | Vysoká rizika | Španělský IBEX 35 | IBEX 35 | Akcie včera | Tržní podmínky | Pokles HDP | Členové bankovní rady | Kabinet | Zrychlení inflace | Standard & Poor’s 500 | Vyšší úrok | Cenový vývoj | Inflace v EU | Spotřebitelé | Dopady pandemie | Německý hospodářský institut | Snížení základní úrokové sazby | OSVČ | Manufacturing | Komerční banky | Domácnosti | Posílení amerického dolaru | Hotovost | KDU-ČSL | Přehled kurzů | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Prodejní tlak | Spoření | Další růst | Růst | Repo sazby | Dvoutýdenní repo sazby | Potenciál | Platební neschopnosti | Allianz | Reálné mzdy | Air Bank | Sberbank | Ekonomiky | Člen představenstva | Slovensko | Války | Schodek | Poradce | Organizace | Hotelnictví | LTV | Práce | Údaje | DPH | Úročení vkladů | Pojišťovna | Opatření proti šíření koronaviru | Propad cen nemovitostí | Nemovitosti v ČR | Ceny nemovitostí v ČR | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Oživení cen | Více peněz | Dodavatelské řetězce | Úspory | Ekonomika padá | Statistiky | Poradenské společnosti | Trade | S&P500 | Současný propad | Zbyněk Stanjura | Debata | Posílení | Očekávané výsledky | Cestování | ATH | Zaměstnanci | Dovoz | Vývoz | Richard Siuda | Státní banka | Zadlužení | Expanze | Bezpečnost | Kontrakce | Dluhy | Hypoteční banka | Vývoj ekonomiky | Velké ekonomiky | CL | Důvěra spotřebitelů | EasyJet | Investovat peníze | Investment management | JDE | Unie | ČR | Koronavirové pandemie | Hospodářský institut | Hospodářský institut Ifo | Střední Evropa | Špatné zprávy | Zpomalení inflace | Nižší DPH | Propad cen | Proticyklické kapitálové rezervy | Covid | Vyšší daně | Míra zisku | Ziskové marže | Objem aktiv | Šéf banky | Situace na trhu práce | Exporty | MAM | Chorvatsko | Potenciální zisky | Zbohatnutí | Ocenění | Ceny | Praha | Společnost XTB | Nižší poptávka | Insolvence | Největší firmy | Důvěra | Růst zaměstnanosti | Časový horizont | Hnojiva | Snížení DPH | Zrušení superhrubé mzdy | Německý regulátor | Transparentnost | Zdanění | Pumpování peněz | Výkon ekonomiky | Český nemovitostní trh | Banky v ČR | Pracovní místa | Tuzemské hospodářství | Česká republika | Energetický sektor | Měnový fond | Oživení německé ekonomiky | Globální veřejný dluh | Množství peněz | Nařízení | Elvira Nabiullinová | Akciové investování | Polská vláda | Mattoni | Životní prostředí | Siemens | Změny úrokových sazeb | BIDU | Zadlužování | Nízké úroky | Počasí | Tržby z prodeje | Zpomalující inflace | Nemovitosti v Česku | Znehodnocení úspor | Ceny cukru | Evropské centrální banky | Situace na trhu | InPost | MIB | Dánská společnost | Kov | Elektroauta | Nová strategie | Manufacturing PMI | Růst Německa | Air | Oživování ekonomiky | Siemens Energy | Silný růst | Míra úspor | Umění | Firemní daně | Prudký růst cen | Richard Bechník | Fincentrum & Swiss Life Select | Nejvíce peněz | Strach z inflace | Plán firmy | Vysoká cena | Rostoucí ceny | Trading.com | Inflace v České republice | Zvýšené riziko | Riziko ztráty | Obavy z inflace | Oslabení | Zisk před zdaněním | Růst úroků | Hypoteční sazby | Nevládní organizace | Spotřeba domácností | Cíle | Prodej | Technologie | Obchodování v Evropě | Egypt | Budějovický Budvar | Budvar | Výroční zprávy | Pivovar | Národní pivovar | Výstav | Rada guvernérů | Devizové rezervy ve zlatě | AI | Odvětví | Přizpůsobivost | Instant Research | Úrokové výnosy | Provozní náklady | Objem vkladů | Chování | Jakub Rybacki | Základní sazby | Výnosy na spořicích účtech | Medián | Společnosti | Opatření | Rychlý růst | ANO | Společnost Siemens | Úročení | Minulá výkonnost | Napjatá situace | Češi | Zdražování energií | Rychlý růst cen | Vysoké ceny | Pozornost | Christian Lindner | Robert Habeck | Fialova vláda | Petr Dvořák | Společnost | Reálné úrokové sazby | Jak chránit úspory | Target | TIM | Ruský trh | Změny klimatu | Rozhodnutí o úrokových sazbách | 3М | Zlotý | Rostoucí inflace | CNH Industrial | Iveco | Rozhodnutí firmy | Průměrná míra inflace | Reality | Válka na Ukrajině | Siemens Gamesa | Instituce | Spotřební zboží | Prezident Putin | Konflikt na Ukrajině | Ruské banky | Orsted | Invaze | Pivovar Budějovický Budvar | Růst cen surovin | Řetězce | Pumpování peněz do ekonomik | Jak čelit inflaci? | Protiinflační dluhopisy | Spekulace (krátkodobé investice) | Rostěch | Dopady války na Ukrajině | Inflace v Japonsku | Vysoké ceny energií | Nárůst výdajů | Allianz Trade | Růst cen energií | Šéf banky BIS | Inflační éry | Augustín Carstens | Odborné prognózy | Neutrální úroková sazba | Aktuální inflace | Vlastnictví | Normalizace měnové politiky | Návštěvnické centrum | Boj s inflací | Iva Palusková | Výplaty akcionářům | Index bídy | Index bídy zemí EU | Prudká inflace | Přijetí | Snížení inflace | Kupní síly peněz | Znehodnocení | Marketingová komunikace | Zvýšení úroků | Centrum | Eurasia | Aleš Blažek | Ředitel skupiny ČSOB | ČSOB Aleš Blažek | Generální ředitel skupiny ČSOB | Udržitelnost | Poměr nákladů a výnosů | Objem úvěrů | Aktiva pod správou | Kapitálový poměr Tier 1 | Kapitálový poměr | Ukazatel nákladů na úvěrové riziko | Ukazatel nákladů na úvěrové riziko (CCR) | CCR | Kapitálová pozice | Podíl nevýkonných úvěrů | Provozní výnosy | Objem celkových klientských vkladů | Objem úvěrů na bydlení | Celkový objem úvěrů | Počet uživatelů | Počet uživatelů mobilního bankovnictví | ČSOB Smart | Současná situace | Německé ekonomiky | Investiční cíle | Zastropování cen | ČSOB Premiéra | Společnost Siemens Energy | Ekonom společnosti | Fond krátkodobých investic | Generali Fond krátkodobých investic | Národní podnik | EPC | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Novinky | Války na Ukrajině | Vysoké inflace | VÚB | Inovativní spoření | Spoření bez limitů | Spoření bez limitů od VÚB banky | Největší slovenská banka | Banka VÚB | Slovenská banka VÚB | Martin Techman | Slovenská banka | Mitsubishi UFJ | Teplé počasí | Reálné spotřeby domácností | Vestas | Obnovitelné zdroje | Pivovary | Vklady | Válka | Vyšší ceny | Vysoké úroky | Vysoké úrokové sazby | Náklady na půjčky | Zdeněk Nekula | Ministr zemědělství | Rychlost | Vládní konsolidační balíček | Konsolidační balíček | Vice | Zhoršení výhledu | Odvody | Zdroje energie | Obnovitelné zdroje energie | Zvýšení firemní daně | Sergej Čemezov | Statistický odbor japonské vlády | Odbor japonské vlády | Japonské vlády | Reálná mzda | PwC ČR | Jan Brázda | Jan Hadrava | PwC ČR Jan Hadrava | Ředitel fúzí a akvizic | PwC ČR pro udržitelnost | ProCent | Rok 2024 | Dotace | Jana Lvová | Portfólia | Nesplácené úvěry | Mark Branson | Šéf německého úřadu BaFin | Šéf německého úřadu | Největší banka | Největší banka v Německu | Investments | Zpětná vazba | Největší firmy zaměřené na větrnou energii | Firmy zaměřené na větrnou energii | Společnost Vestas | Podnik Orsted | Výstavba větrných farem | COP28 | AkademikerPension | Anders Schelde | Dánská společnost Vestas | Mads Nipper | Dánské ministerstvo financí | Akcie společnosti Siemens Energy | Akcie firmy Orsted | Akcie firmy Vestas | Využití větrné energie | Větrné energie | Tři světově největší firmy | Christian Bruch | Gamesa | Světově největší firmy | Světově největší | Přizpůsobovat se | Dopady vysoké inflace | Rýže | Financial | Vlády | 256/2004 | Úrokové míry | Odpovědnost | Směrnice | Body | Investování je rizikové | Plovoucí kurz | Natalia Lechmanová | Egypťané | Zařízení | Válečné ekonomiky | Krádeže másla
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Banky | ČTK | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | Cena | FOREX | Pivot