Unce zlata
Zlaté Vánoce budou. Kvůli rekordní ceně ale Češi nadělí drahého kovu o třetinu méně než loni
14.11.2024 V předvánočním období rostou zlatníkům a obchodníkům se zlatem obvykle tržby ve srovnání s celým rokem o desítky procent. Navzdory rekordní ceně zlata letošní rok není výjimkou. Češi ale kupují menší šperky a nižší gramáže zlatých slitků nebo mincí.
Sníží rekordní cenu zlata americké volby?
21.10.2024 Cena zlata v polovině října překonala 63 tisíc korun za trojskou unci. Dosažení šedesátitisícové mety očekávali odborníci až koncem roku. Co žene cenu zlata nahoru a čeká ji pokles?
Ekonom a politolog Roman Pilíšek: Stoupající cena zlata vypovídá o české měně
01.10.2024 Hranice 60 tisíc korun za unci zlata byla pokořena. Došlo k tomu v den zasedání rady České národní banky, která snížila úrokové sazby o 0,25 procenta. Podle ekonoma Romana Pilíška jde o symboliku toho, co papírové měny v dnešní době představují.
Češi vlastní zlato za miliardy. S každým poklesem ceny přikupují další
07.08.2024 Trh se zlatem se mění a mění se i způsob, jakým Češi drahý kov kupují a uchovávají. I když Češi své zlaté úspory navyšují, meziročně maloobchodní poptávka po drahém kovu klesla. Podle ekonomů je vzhledem k přetrvávající vysoké poptávce ze stran centrálních bank a jiných významných hráčů pokles ceny pod 48 tisíc korun za burzovní cenu unce nepravděpodobný.
Měď a zlato jsou dnes historicky rekordně drahé. Proč přesně?
20.05.2024 „Investovat teď mědi je ta nejlepší investice, kterou jsem za třicet let viděl,“ říká matador komoditních trhů Jeff Currie, jejž cituje agentura Bloomberg. Cena mědi je přitom na historickém rekordu. Na rekordu je přitom také další kov, zlato. Co stojí v pozadí mánie po těchto kovech?
Denní shrnutí: "Býci" na konci týdne přebírají kontrolu 📈
26.04.2024 Poslední seance tohoto týdne na burzách přinesla výrazné zisky v ocenění akciových indexů. Polský WIG20 si připsal 1,31 %, německý DAX 1,39 %, francouzský CAC40 0,89 % a index Euro Stoxx 50, který reprezentuje širší trh, 1,37 %.
Rally zlata v duchu chameleona
16.04.2024 RALLY: Ceny zlata jsou na úrovni 2400 dolarů za unci, čímž stanovily nové historické maximum, letos vzrostly o 13 % a trojnásobně překonaly rally širších komodit. Ceny stříbra si vedou lépe vzhledem k jejich tradičně vyšší hodnotě beta vůči cenám zlata a nízkému ocenění poměru zlata a stříbra oproti historii (viz graf). Byla to však nevyvážená chameleonská rally zlata, která přináší spoustu rizik. Důvodem byla poptávka po geopolitickém a inflačním zajištění spolu s poptávkou centrálních bank. Tradiční hnací síly zlata mezitím chyběly, protože americký dolar posílil a výnosy dluhopisů vzrostly, spolu s odlivem peněz ze zlatých ETF a zaostáním zlatých akciových proxies.
Cena zlata stále stoupá. Zásadní vliv na růst má Čína i státní dluh USA
03.04.2024 Mimořádně silná poptávka po zlatě čínské centrální banky i soukromého sektoru v posledních dvou letech zvyšuje cenu zlata. Ta trhá rekordy a dávno překročila magickou hranici dvou tisíc dolarů za unci. Podle odborníků je to teprve začátek.
Cena zlata raketově stoupá. Vyšplhat by se mohla až ke třem tisícům dolarů za unci
06.03.2024 V posledních dnech cena zlata dramaticky vzrostla a aktuálně atakuje hranici 50 tisíc korun za trojskou unci, tedy zhruba 2100 amerických dolarů. Odborníci predikují, že by se do roku 2028 mohla vyšplhat až k hranici tří tisíc dolarů za unci.
Reálná mzda v Česku padá soustavně už dva roky, což je historický rekord. Nikdy nebylo tak špatně tak dlouho, ovšem světélko na konci dlouhého tunelu vidět je
08.12.2023 …vskutku příslovečné světélko na konci tohoto nebývale dlouhého už je vidět. Nabývá i podoby historického vzestupu ceny zlata, na dějinný rekord.
Zlato je nejdražší v dějinách, bitcoin překonal hranici 40 tisíc dolarů za kus. Sázky na snižování úrokových sazeb v USA nabíjí trhy optimismem, že americká centrální banka udolala inflaci
04.12.2023 Skutečné zlato i takzvané zlato digitální – tedy bitcoin – zažívají značný příval investorského zájmu a peněz. Zlato v klasické, kovové podobě dnes vystoupalo na svůj dějinný rekord, zhruba 2135,4 dolaru za troyskou unci. Unce zlata nikdy v historii nestála tolik dolarů. Alespoň tedy čistě v nominálním vyjádření, tedy bez zohlednění kupní síly dolaru, čili inflace. Bitcoin, jemuž se přezdívá „digitální zlato“ nebo také „zlato 21. století“, dnes překonal psychologickou hranici 40 tisíc dolarů a prodává se až za 41 745,5 dolaru za kus, což je nejvyšší cena této nejstarší a nejrozšířenější kryptoměny světa za celé období od dubna 2022.
Zájem o roční spoření do zlata roste o desítky procent
13.11.2023 Stále větší počet lidí v Česku kvůli ochraně úspor před inflací volí uložení peněz do fyzického zlata. Nákup zlata je totiž stále považován za jednu z nejbezpečnějších cest, jak uchránit svoje finance před znehodnocením. Ne každý si však může dovolit koupit zlato jednorázově nebo do něj dlouhodobě spořit. Pro mnohé je řešením roční spoření do zlata, které nákup rozloží do 12měsíčních plateb.
Analytici: Za propadem ceny zlata je posilování dolaru
16.08.2023 Za propadem ceny zlata v posledních týdnech je především posilování amerického dolaru v důsledku zvyšování úrokových sazeb v USA. Shodli se na tom analytici, které oslovila ČTK. Zlato od začátku roku zlevnilo o tři procenta na dnešních 1907 USD, tedy asi 42.100 Kč, za unci, což odpovídá 31,1 gramu.
Které komodity nakoupit levně?
30.06.2023 Komoditám situace nepřeje. Oslabení globální poptávky, vysoké úrokové sazby, obnovení dodavatelských řetězců i leckdy přestřelené loňské ceny posílají do medvědího trhu energie, potraviny, vzácné kovy i průmyslové komodity. Existuje nyní mezi surovinami artikl, který je nejenom levný, ale má také šanci v druhém pololetí dosáhnout výrazných zisků?
Cena zlata dnes překonala hranici 2000 USD, je nejsilnější za poslední rok
20.03.2023 Cena zlata na světových trzích dnes překonala 2000 USD za troyskou unci, což je nejvíce za poslední rok. Naposledy tuto hranici žlutý kov atakoval krátce po invazi Ruska na Ukrajinu na začátku loňského března. Důvodem současného růstu je panika na trzích způsobená problémy velkých bankovních domů Credit Suisse a SVB. Vyplývá to z údajů serveru Kurzy.cz a komentářů analytiků.
Zlato dnes zdražuje nad 2000 dolarů za unci, poprvé od invaze. Svět se bojí pádů dalších bank, nutnost nouzového převzetí Credit Suisse jej vylekala
20.03.2023 Cena zlata dnes překonala psychologickou úroveň 2000 dolarů za troyskou unci. Stalo se tak vůbec poprvé od loňského března, tedy od začátku ruské invaze na Ukrajinu. V celé historii se unce zlata prodávala za více než 2000 dolarů pouze právě loni v první polovině března a pak také přechodně v části srpna roku 2020, kdy se svět obával ještě nikoli dopadů invaze, ale dopadů pandemie onemocnění covid-19, na něž tehdy ještě neexistovala účinná vakcína.
Cena zlata je 10 procent pod inflací. Jak zjistit jeho reálnou hodnotu?
02.03.2023 Zájem střadatelů investovat do drahých kovů se za poslední dva roky ztrojnásobil. Do zlata investuje až 10 procent populace. I do budoucna považují ekonomové zlato za jedno z nejbezpečnějších úložišť peněz.
Obchodování se stříbrem: čekají nás protivětry nebo vítr v zádech?
02.02.2023 Stříbro je jednou z nejoblíbenějších komodit ve světě obchodování. Stříbro má tendenci držet si dlouhodobě svou hodnotu a stejně jako zlato bude pravděpodobně čerpat sílu z prostředí nízkých úrokových sazeb. Zatímco zlato zůstává komoditou číslo jedna, pokud jde o preference obchodníků, stříbro by mohlo být alternativou pro lidi, kteří by rádi prozkoumali svět obchodování s komoditami.
Cena zlata vzrostla téměř o pětinu za 3 měsíce
26.01.2023 Cena zlata v posledních měsících výrazně roste. Zatímco ještě na začátku listopadu stála unce zlata 1648 dolarů, nyní již atakuje úroveň 1950 dolarů. Investoři považují zlato za bezpečný přístav a stahují se do něj, protože se obávají recese. Ta by v letošním roce mohla propuknout v podstatné části zemí vyspělého světa.
Inflace tlačí na úspory Čechů, zájem o odprodej zlata výrazně vzrostl
15.12.2022 Aktuální vysoká míra inflace stále více dopadá i na lidi, kteří byli dříve zvyklí mít přebytky a ty investovat, například do fyzického zlata. Podle dat společnosti Zlaťáky.cz, která patří mezi největší prodejce fyzického zlata a stříbra v Česku, se zájem o výkup investičního zlata a stříbra zvýšil meziročně až čtyřnásobně. Jako nejčastější důvod odprodeje drahých kovů lidé uvádějí potřebu dodatečné hotovosti. Například v září, kdy se cena zlata dostala na 2,5letá minima však dominovaly panické prodeje pod vlivem klesající ceny zlata na světových trzích. Lidé nejčastěji prodávají uncové mince a zlaté slitky, případně stříbrné slitky o váze mezi 0,5 a 1 kilogramem.
Stříbro může dosáhnout 500 dolarů za unci
04.10.2022 Americký podnikatel Robert Kiyosaki řekl, že je čas využít agresivního postoje Federálního rezervního systému k nákupu dalšího zlata, stříbra a bitcoinů. Důvodem je, že další zvyšování sazeb posílí dolar, což povede k nižším cenám těchto tří aktiv. A jakmile Fed přejde na měkčí politiku, ceny porostou a přinesou obrovské zisky.
Je čas na nákup zlata. Jeho cena podle odborníků výrazně poroste
01.08.2022 Cena zlata v Česku úspěšně vzdoruje inflaci. Prodejci investičního zlata navíc v následujících měsících očekávají razantní růst jeho ceny.
Poptávka po zlatě se v pololetí zvýšila o 12 procent na 2189 tun
29.07.2022 Celosvětová poptávka po zlatě se v letošním prvním pololetí meziročně zvýšila o 12 procent na 2189 tun. Přispělo k tomu hlavně první čtvrtletí, v tom druhém byla poptávka meziročně o osm procent nižší. Vyplývá to z údajů Světové rady pro zlato (WGC).
XAU/USD: Vlastnosti a doporučení
02.06.2022 Pár XAU/USD odráží hodnotu trojské unce zlata v amerických dolarech. U některých brokerů je označení ceny zlata vyjádřeno jako GOLD (místo XAU/USD). Jedna trojská unce se rovná 31,1034768 gramům (často zaokrouhleno na 31,1035 gramů).
Bezpečný přístav ve světě kryptoměn – tether, který kopíruje kurz dolaru
05.05.2022 V rámci dnešního článku se zaměříme na bezpečný přístav, který je ve světě kryptoměn velmi důležitý. To znamená, že se budeme zaobírat tzv. stablecoiny. Konkrétně se podíváme na tether. Stablecoiny jsou tokeny, které jsou též založeny na technologii blockchain. Stejně jako všechny jiné kryptoměny. Jejich využití je ovšem zcela jiné. Obecně vzato má každá kryptoměna za úkol řešit nějaký problém, inovovat atd. Což je právě předmětem spekulace a výkyvů cen.
Po zvratu na Wall Street mají dnes navrch prodejci. Pražská burza posiluje díky akciím bank
21.03.2022 Wall Street navazuje na nejúspěšnější týden od jara 2020 vlažně. Indexy hned po otevření mírně rostly, během prvních 30 minut však došlo ke zvratu a navrch tak mají prodejci: Dow Jones -0,5 %; S&P 500 -0,1 %, Nasdaq Comp. -0,1 %.
Evropské akciové burzy zalil optimismus, září Deutsche Bank. V dobré náladě jsou i americké futures
14.03.2022 Evropské akciové indexy zalil při pondělní seanci optimismus, který převládá navzdory neutěšené situaci ve městech na Ukrajině. Důvodem jsou pokračující jednání mezi oběma dotčenými protistranami i situace v komoditním sektoru.
Technická analýza páru BTC/USD na 9. března 2022
09.03.2022 Podle údajů společnosti Finbold došlo na začátku měsíce k rekordní akumulaci BTC. Nárůst počtu adres držících nejstarší kryptoměnu ukazuje, že investoři mají o tento trh stále větší zájem.
Invaze na Ukrajinu - tržní dopady
24.02.2022 Analýza ekonomických dopadů invaze a jejího dopadu na klíčové trhy. Nejhorší možný scénář - ruská invaze na Ukrajinu - se naplňuje. Odsuzujeme tuto agresi a v tomto dokumentu se snažíme analyzovat ekonomické důsledky a dopad na finanční trhy.
Trhy se po šoku ze zahájení války na Ukrajině zčásti stabilizují. Koruna zpomalila své prudké oslabování, unce zlata i tak za poslední dva týdny podražuje o skoro 5000 Kč
24.02.2022 Hned po zahájení ruské invaze na Ukrajinu dnes nad ránem z měn světa takřka nejvýrazněji ztrácely polský zlotý a česká koruna. Asijští měnoví obchodníci totiž zpanikařili, podívali se na mapu a zbavovali se měn zemí, jež jsou prostě jen Ukrajině geograficky blízké. Nyní se situace poněkud stabilizuje. Propad koruny zpomalil. I tak se česká měna poprvé od konce loňského prosince prodává za více než 25,00 za euro a nervozita je z okamžitých výkyvů kursu zřejmá.
Jak si povedou akcie, krypto aktiva a zlato, když se situace mezi Ruskem a USA vyostří?
21.02.2022 V dnešní analýze si rozebereme několik válečných období na trzích jako je akciový index Dow Jones a zlato. Jedná se totiž o důležitý precedens, když by se konflikt mezi USA a Ruskem případně v budoucnu vyostřil. Leč z historického vývoje lze samozřejmě vycházet při jakémkoliv válečném konfliktu mezi světovými mocnosti. Nebo klidně v průběhu jakýchkoliv geopolitických otřesů.
Česko loni rozšířilo svůj „zlatý poklad“, uložený v sejfech České národní banky, o více než tunu zlata. Češi přesto mají doma stále dvakrát více zlata než centrální banka, na Chorvaty ale ani tak nemají
26.01.2022 Česká národní banka loni přikupovala zlato. Své devizové rezervy ve zlatě rozšířila celkem o 35 tisíc troyských uncí zlata, což odpovídá 1,01 tuny drahého kovu. Na počátku loňského roku disponovala 305 tisíci troyských uncí drahého kovu, koncem roku to bylo už 340 tisíc uncí, neboli zhruba 10,6 tuny. ČNB tak ke konci loňska držela nejvíce zlata od ledna 2015.
Česko loni rozšířilo svůj „zlatý poklad“ o více než tunu zlata. ČNB v posledním půldruhém roce navýšila své zlaté rezervy nejvíce od 90. let, cena zlata však klesá
16.01.2022 Česká národní banka loni přikupovala zlato. Své devizové rezervy ve zlatě rozšířila celkem o 35 tisíc troyských uncí zlata, což odpovídá 1,01 tuny drahého kovu. Na počátku loňského roku disponovala 305 tisíci troyských uncí drahého kovu, koncem roku to bylo už 340 tisíc uncí, neboli zhruba 10,6 tuny. ČNB tak ke konci loňska držela nejvíce zlata od ledna 2015.
Cena zlata by v roce 2022 mohla překročit hranici loňského roku
13.01.2022 Zlato by na světových trzích mohlo překonat hodnotu 2100 USD za trojskou unci. S oblibou se o zlatu říká, že představuje bezpečný stav, který během nejistoty může zhodnotit peníze.
Komodity: Ropa WTI i Brent ukončily výjimečný rok propadem
03.01.2022 Ropa WTI i Brent ukončily výjimečný rok propadem o 2 procenta a naopak Troyská unce zlata posílila takřka o 1 procento.
Rozbřesk: Inflace jako hlavní politické téma roku 2022 a koruna díky ČNB silnější
03.01.2022 Není žádným tajemstvím, že inflace rozděluje společnost. Zejména ta energetická a potravinová výrazně více zasahuje relativně chudší část populace. Zatímco lidem s vyššími příjmy “pouze” snižuje úspory “odkládané” do investic, nízkopříjmové skupiny nutí činit velmi těžké volby a bolestivé úsporné kroky. Proto bude inflace také jedním z hlavních témat politických soubojů relativně rušného roku 2022.
Kurz zlata roste díky inflaci
12.11.2021 Kurz ceny zlata je na nejvyšším bodě za poslední půl rok. Vzrostla v reakci oznámení v USA o narůstání spotřebitelských cen. Unce zlata včera stála 1 862 dolarů.
Kurz zlata roste díky inflaci
12.11.2021 Kurz ceny zlata je na nejvyšším bodě za poslední půl rok. Vzrostla v reakci oznámení v USA o narůstání spotřebitelských cen. Unce zlata včera stála 1 862 dolarů.
10 důvodů, proč vlastnit zlato
11.10.2021 Zlato je jedním z nejstarších aktiv vůbec. Ve starověku se používalo jako platidlo, dnes je zlato investičním nástrojem, vždy však bylo uchovatelem hodnoty. V dnešní době nadměrného tištění peněz je zpochybněna důvěryhodnost fiat měn a státních dluhopisů. Ty dříve investorům poskytovaly větší jistotu a hodnotu.
Nová éra zlaté horečky způsobená COVID-19
09.09.2021 Drahé kovy jsou považovány za bezpečný přístav v době politické, ekonomické a společenské krize. První vlna koronavirové krize v 2020 způsobila strmý růst a pád zlata. V reakci na rostoucí cenu zlata roste i zájem Čechů o nákup tohoto kovu a obchodníci s drahými kovy dokonce hovoří o nové éře zlaté horečky. Jak se bude cena zlata dál vyvíjet a proč teď rozhodně neprodávat?
Rozbřesk: Firmy v EU přehodnocují své výhledy
31.08.2021 V době, kdy se teprve finalizují celkové výsledky za kvartál, který už skončil přede dvěma měsíci, a nejsou zatím k dispozici žádná další nová tvrdá data, nezbývá, než o to větší pozornost věnovat průzkumům nálad napříč ekonomikou. Jsou rychle k dispozici, byť jejich vypovídací schopnost je přece jen trochu jiná než v případě účetnických přehledů HDP nebo průmyslové výroby. Poslední takový průzkum zveřejněný včera indikuje mírné zhoršení ekonomického sentimentu v EU.
Rozbřesk: Český maloobchod na vlně květnových rozvolnění…
08.07.2021 Dnešní květnový výsledek maloobchodních tržeb může patřit k těm dobrým letním zprávám. Maloobchodní tržby bez prodejů motorových vozidel stouply meziročně bez očištění o 8,1 procenta. Trh čekal tempo zhruba poloviční. Přírůstky nakažených (nejen) díky postupující vakcinaci poklesly v květnu z více než dvou tisíc nových případů na méně než pět set nových nakažených za den. I v důsledku toho došlo na první vlny výraznějších rozvolnění - otevíraly se školy, zahrádky, hotely a zmírňovala se pravidla pro kulturní akce. A proto se viditelně vylepšil index mobility mapující pohyb lidí v maloobchodě, pohostinství a rekreačních objektech.
Rozbřesk: Pátý týden dovolené by mohl stát firmy desítky miliard korun
22.04.2021 Mezi rusko-českou diplomatickou přestřelku a pandemii COVID 19 se v posledních dnech vklínilo ještě jedno téma - požadavek KSČM na povinných pět týdnů dovolené. Česko je v tuto chvíli v evropském pelotonu z pohledu délky povinné dovolené někde uprostřed, pokud tedy započítáme i státní svátky. Méně povinných dnů volna mají například v Británii nebo v Německu, více naopak v sousedním Slovensku nebo ve Francii. Řada podniků přitom v Česku používá pátý týden dovolené flexibilně jako bonus tam, kde to z jejich pohledu dává smysl - například jako věrnostní odměnu za počet odpracovaných roků.
Rozbřesk: Německý průmysl dál padá kvůli výpadkům subdodávek
09.04.2021 Průmysl jako by začal podle posledních čísel klopýtat. Za únor došlo k poklesu výroby o 2 %, a to zejména kvůli poklesu výroby v hlavních odvětvích v čele s automobilkami. Tam meziročně výroba poklesla o 8 %, když na ně pravděpodobně dolehl dočasný nedostatek vstupů.
Rozbřesk: Obchod i služby zahájily rok poklesem
16.03.2021 Zatímco průmysl vstoupil do nového roku v poměrně dobré kondici, stavebnictví, maloobchod a některé další služby zůstávají dál ve vleku pandemie. Včera zveřejněná lednová čísla maloobchodu jen potvrdila očekávání, že začátek roku bude pro toto odvětví ve znamení propadu. Pokles o více než šest procent ve srovnání s loňským prosincem i začátkem loňského roku je odrazem znovuzavedených omezení, které dopadly na část obchodní sítě. S poklesem tržeb se musely vypořádávat snad všechny typy obchodů s výjimkou těch internetových, ve kterých spotřebitelé utratili o třetinu více peněz než na začátku loňského roku. Lockdown přinesl této části obchodu další stimul pro jejich boom a domácnostem příležitost nakoupit si v časech, kdy je velká část obchodů uzavřena.
Rozbřesk: Covid sráží korunu, nálada v české ekonomice ale pandemii navzdory roste...
25.02.2021 Zatímco pandemická čísla v ČR dál rychle narůstají a čeká se na rozhodnutí o dalším zpřísnění a prodloužení lockdownu, nálada v ekonomice se prozatím zlepšila. Tedy alespoň celkové číslo odrážející sentiment, za kterým se ovšem skrývá podstatně rozdílné trendy. V podnikatelském sektoru se dokonce důvěra dostala na nejvyšší hodnotu od loňského března, kdy ČR poprvé zavedla nouzový stav. V průmyslu se tento ukazatel dostal dokonce téměř na dvouleté maximum, takže tamní situace vypadá o poznání lépe než po většinu roku 2019, kdy se začalo mluvit o cyklickém zpomalování ekonomiky.
Rozbřesk: Bitcoin poprvé zlomil hranici 50 tisíc dolarů a ECB mluví o jeho regulaci
17.02.2021 Cena bitcoinu poprvé v historii vystřelila nad 50 tisíc dolarů a tržní kapitalizace této největší kryptoměny přesáhla 900 miliard dolarů. Během prvních dvou měsíců v tomto roce se tak cena bitcoinu zvládla skoro zdvojnásobit. To se zdá téměř neuvěřitelné.
Rozbřesk: Trhy lámou rekordy, Tesla nakupuje bitcoin a MMF kárá Polsko
09.02.2021 Akciové indexy lámou nové rekordy a stále se vezou na vlně vakcinačního optimismu přiživovaného novými měnovými a fiskálními stimuly. Index S&P500 vzrostl šestou seanci v řadě a uzavřel opět na nových historických maximech. Nová vlna optimismu je cítit zejména na komoditních titulech, protože ropa poprvé od ledna 2020 zdolala hranici 60 dolarů za barel. Na výsluní jsou také banky, kterým se líbil nárůst delších výnosů a strmější výnosové křivky. Tržní inflační očekávání v USA totiž atakují pětiletá maxima.
Rozbřesk: Služby stále věří v brzký konec českého lockdownu
29.01.2021 Na první letošní tvrdá data z české ekonomiky si budeme muset ještě chvíli počkat, nicméně k dispozici jsou alespoň průzkumy nálad, které reflektují, jak současnou situaci vnímají firmy v nejvýznamnějších odvětvích a oborech. V pondělí publikované nálady potvrdily možná až překvapivě zhoršení důvěry v české ekonomice v době, kdy už fungovala v rámci třetího lockdownu, včera jsme měli možnost podívat se, co stojí za těmito prvními výsledky, když byly zveřejněny podrobné harmonizované statistiky za celou EU.
Rozbřesk: Prvních 100 dní prezidenta Bidena bude o očkování a novém fiskálním balíku
21.01.2021 Nový prezident Spojených Států Joe Biden se včera ujal úřadu. Začal sérií nařízení, kterými zrušil některé z politik svého předchůdce Donalda Trumpa – obnovil tak členství Spojených států ve Světové zdravotnické organizaci, připojil Spojené státy zpátky k pařížské klimatické dohodě a zastavil práce na hraniční zdi s Mexikem. Pozornost trhů se však během prvních sto dnů Joea Bidena v roli prezidenta soustředí jinam, a to především na boj s pandemií a na přípravu nového rozpočtového balíku.
Rozbřesk: Maloobchod versus průmys, aneb jak moc propadla ekonomika ke konci roku 2020
13.01.2021 Listopadový maloobchod by měl dnes odhalit, jak moc zasáhla Česko ke konci uplynulého roku druhá vlna pandemie. Je pravděpodobné, že služby v čele s obchodem zažily další špatný měsíc a vládní nařízení znovu dopadla především na kamenné prodejny nepotravinového zboží a služeb.
Investice do zlata: 4 nejlepší akcie těžařů zlata v roce 2021!
07.01.2021 Lidstvo je fascinováno zlatem již po staletí. Využívá se při výrobě šperků, v elektronice i jako platidlo. Investice do zlata přitahuje obchodníky samozřejmě i v roce 2021. Zejména po slibném předchozím roku, kdy cena zlata dosáhla svých historických maxim.
Rozbřesk: Nálada v české ekonomice roste covidu navzdory, koruna vkročila do 2021 s optimismem
05.01.2021 Prosincové podnikatelské nálady potvrdily pro Česko příznivou zprávu – průmysl si přes silnou druhou vlnu pandemie nevede vůbec špatně. Česko sice vévodí smutnému covidovému žebříčku, když dosáhlo největšího počtu nakažených na světě (na milion obyvatel). Zdá se však, že podobně jako v Německu průmyslová výroba zatím není výrazněji zasažena. Poslední index PMI v průmyslu ukazuje nejen na solidní růst výroby i nových zakázek, ale i na nabírání nových zaměstnanců v páteřním odvětví české ekonomiky.
Rozbřesk: Rok, na který hned tak nezapomeneme
31.12.2020 Ještě v lednu a v únoru to vypadalo, že nás čeká další vcelku nudný rok ve znamení cyklického zpomalení, avšak už březnový začátek pandemie po návratu zimních dovolenkářů začal zásadně měnit veškerá očekávání. Po letech, kdy jsme z povzdálí sledovali epidemie SARS a MERS, jsme měli překvapivě možnost zažít takovou zkušenost na vlastní kůži, a to hned několikrát.
Analytici: Zlato letos zdražilo o 20 procent
30.12.2020 Cena zlata se podobně jako loni i v letošním roce zvýšila zhruba o 20 procent a vzestupný trend by podle většiny analytiků měl pokračovat. Žlutému kovu pomáhají nízké úroky a také nevídaný přiliv peněz, které centrální banky uvolňují na podporu ekonomiky zasažené koronavirovou krizí. Někteří z analytiků se podle agentury DPA domnívají, že padnout by v příštím roce mohly i nové rekordy. Nyní se cena pohybuje kolem 1880 dolarů za troyskou unci (oz; 31,1 gramu).
Rozbřesk: Vláda zpřísňuje opatření, koruna však zůstává v klidu a vyhlíží ČNB
15.12.2020 Kvůli zhoršující se pandemické situaci vláda opět zpřísňuje opatření. Se zpožděním, ale přece reaguje na zhoršující se skóre proti pandemického systému PES. Po dvou týdnech opět zavřou restaurace, hotely a penziony, bazény, vnitřní sportoviště, galerie a knihovny. Zůstanou ovšem otevřeny obchody.
Rozbřesk: Vláda projedná nasazení přísnějších opatření, libra ve vleku jednání o brexitu
14.12.2020 Vláda dnes projedná přechod do čtvrtého stupně proti pandemických opatření PES. Nutno dodat, že se značným zpožděním. Skóre varovného systému se pohybuje ve čtvrtém stupni již týden a dále narůstá, a to zejména díky vyššímu reprodukčnímu číslu i nárůstu denních přírůstků nakažených.
Rok 2020 – rekordní rok pro zlato
08.12.2020 Rok 2020 se zapíše do historie především díky světové pandemii, která ovlivnila život na celém světě. Nejenom pro zlato, ale i pro ostatní drahé kovy, to byl dramatický rok. Cena zlata se v srpnu podívala na historické maximum a odborníci očekávají, že budou zdolány další rekordy. Jaké klíčové události byly hybatelem poptávky po zlatě a jeho ceny v průběhu celého roku 2020?
Rozbřesk: Podzimní vlna pandemie na řadu odvětví dopadne stejně tvrdě jako jarní
26.11.2020 Pomalu ale jistě se rozšiřuje představa, že druhá vlna pandemie nebude pro českou ekonomiku takovou ranou jako ta první. Posledním příspěvkem na toto téma byl odhad Aleše Michla a Adama Tomáše z ČNB, který se argumentačně opírá o rostoucí spotřebu elektřiny (ve čtvrtém kvartále, více na https://www.cnb.cz/cs/o_cnb/cnblog/Prvni-odhad-dopadu-pandemie-COVID-19-na-ekonomiku-CR/ ). To však není úplně pravda – česká ekonomika jako celek na tom sice je lépe, ale nejvíce postižená odvětví pravděpodobně propadnou podobně silně jako na jaře.
Rozbřesk: ČNB vidí prostor pro rychlý růst sazeb už v příštím roce
06.11.2020 Včerejší rozhodnutí bankovní rady ČNB ponechat úrokové sazby beze změny bylo i tentokrát jednomyslné. ČNB se nicméně při rozhodování opírala o novou inflační prognózu, která předpokládá poměrně brzké odeznění pandemie a následnou akceleraci ekonomiky ve druhé polovině roku, s níž budou spojeny zvýšené inflační tlaky vyžadující i vyšší úrokové sazby.
Rozbřesk: Startuje nouzový stav, koruna zůstane pod tlakem
05.10.2020 V Česku platí ode dneška opět nouzový stav doprovázený sadou nových restriktivních opatření – minimálně na čtrnáct dní je tak zapotřebí se připravit na omezení hromadných akcí, fungování středních škol i restauračních zařízení. Opatření jsou zatím výrazně mírnější než v průběhu jara, pokračující nárůst počtu nakažených (přes víkend padly nové rekordy) je však znepokojující a oficiální opatření mohou postupem času ještě nabírat na síle. I proto v nejbližších týdnech příliš nevěříme, že se česká koruna dokáže postavit zpátky na nohy.
Zlato konsoliduje, ropa stále pod tlakem
14.09.2020 Bloomberg Commodity Index, který sleduje nejvýznamnější komodity, a v němž jsou zastoupeny energetika, kovy i zemědělství, se obchodoval již druhý týden níže. Ochota riskovat, která byla jasně viditelná na akciích amerických megafirem, se po horečnaté červencové a srpnové aktivitě nyní poněkud utlumila. Svou roli ale sehrálo i to, že se zastavil pokles dolaru, roste počet nakažených koronavirem a objevují se obavy z toho, kdy dorazí vakcína.
Zlato ukončilo spanilou jízdu
12.08.2020 „Od poloviny března jsme mohli sledovat prudký růst ceny zlata, který byl na začátku srpna ukončen. Někteří investoři na tomto trendu zvýšili hodnotu svých investic o více než třetinu,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
Cena stříbra se konečně probrala
07.08.2020 Stříbrný kov, který v období recese a finančních krizí většinou v růstu následuje zlato, se dlouho držel na velmi podhodnocených úrovních a nedokázal překonat hranici 19 USD za unci. Teď se ale zdá, že toto období má za sebou. Během čtvrtečního obchodního dne se jeho hodnota pohybovala kolem 28 USD za unci a má namířeno na další milník v podobě „třicítky“.
Zlato posouvá rekordy, pomáhá slabý dolar a podpora ekonomice
05.08.2020 Cena zlata dnes pokračuje v růstu, dopoledne vystoupila nad 2030 dolarů za troyskou unci (oz; 31,1 gramu), což znamená další rekord. K zájmu o nákup zlata přispívá slabší dolar, pokles výnosů klíčových dluhopisů americké vlády a zejména očekávání, že Spojené státy a zřejmě i některé další země budou muset přistoupit k další podpoře ekonomiky. Cena zlata podle analytiků v delším horizontu ještě poroste.
V reakci na bejrútskou explozi stoupá cena zlata, stříbra i ropy
05.08.2020 Cena zlata včera poprvé v historii uzavřela nad úrovní 2000 dolarů za troyskou unci. Konkrétně včerejší uzavírací cena žlutého kovu činí 2021 dolarů za unci. Během obchodování však cena zlata stoupá i výše, a to až nad 2030 dolarů za unci, což je cena z dnešního časného rána středoevropského času.
Obří exploze v Bejrútu vystřelila zlato nad 2000 dolarů za unci, poprvé v historii. Napětí celosvětově stoupá, nelze vyloučit růst ke 2500 dolarů za unci
05.08.2020 Bezprostředním důvodem dnešního růstu ceny zlata k novému rekordu nad 2000 dolary za unci je obří exploze v libanonské metropoli Bejrútu, která citelně zvyšuje geopolitické napětí a vyostřuje situaci na Blízkém východě. Zlatu svědčí i další balík fiskálních opatření v USA, který Spojené státy ještě více zadluží, a tedy ještě více znehodnotí americký dolar.
Bohatí lidé a rodiny v rekordní míře žádají fyzické zlato, bojí se. Hrozí celosvětový „run na zlato“?
27.07.2020 Cena zlata v těchto dnech stoupá na svůj třetí vrchol od roku 1971, kdy byl opuštěn takzvaný brettonwoodský systém směnných kursů a s ním i navázání amerického dolaru právě na zlato. První z vrcholů nastal v roce 1980, druhý pak před devíti lety.
Investice do zlata – nejlepší akcie těžařů zlata v roce 2020
24.07.2020 Akcie těžařů zlata jsou mezi investory velmi oblíbené. Zlatý trend dlouhodobě nedosahoval dobrých výsledků, ale od roku 2019 se situace změnila a býci přebrali kontrolu. Akcie těžařů zlata mohou nesmírně profitovat z nové zlaté rally. V následujícím článku se podíváme na vše, co potřebujete jako investor vědět o zlatě a představíme vám nejzajímavější zlaté akcie pro rok 2020.
Zlatý index: Český zlatý poklad se v květnu neztenčil. A do budoucna zřejmě poroste
09.07.2020 Tzv. Zlatý index, který vyjadřuje poměr mezi aktuálním množstvím zlata v devizových rezervách České národní banky (ČNB) a 70 tunami, které mělo Česko ke dni svého vzniku, zůstal v květnu na hodnotě 11,2 %, tedy zhruba na devítině počátečního stavu. Centrální banka měla ke konci května zahrnuto v devizových rezervách 252 tisíc troyských uncí zlata, tedy 7,8 tuny. Vyplývá to z údajů zveřejněných ČNB a z výpočtů analytiků akciové společnosti Zlato, která patří k předním tuzemským prodejcům „žlutého kovu“.
Jistota v nejisté době
23.06.2020 "Zlato je fenomén, který výrazně ovlivňuje lidstvo již zhruba 4000 let. Za tu dobu se nikdy nestalo bezcenným, proto je považováno za dobrého udržitele hodnoty. Navíc v letošním roce zlato patří mezi nejvýnosnější aktiva, když se jeho dolarová hodnota od začátku roku zvýšila o více než 16 procent. To je v době, kdy se hodnota amerického akciového indexu S&P 500 snížila o více než 2 procenta velmi dobrý výsledek," říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
Hodnota drahých kovů za poslední rok výrazně rostla
11.06.2020 V minulé krizi roku 2008 se opět ukázalo, že investoři sahají po zlatě jako uchovateli hodnoty, aby překlenuli turbulentní období. Zatím se zdá, že i v době koronavirové zlato pokračuje v růstu, který za poslední rok činil více než třetinu! TopForex se však podíval i na další cenné kovy, aby si potvrdil, že i ty slouží jako bezpečný přístav v době, kdy se kvůli ekonomické krizi pumpují obrovské prostředky do ekonomiky a hrozí tak národním měnám v budoucnu znehodnocení.
Zlato je na rekordu. Patří z hlediska českého investora k letošním nejvýnosnějším investicím, těží i z oslabování koruny
19.05.2020 Zlato v letošním roce zhodnotilo v korunách o více než 27 procent. Kladný výnos v období od letošního 1. ledna vykazuje také další drahý kov, palladium, jenž zhodnocuje o 17,5 procenta. Stříbro svým majitelům přináší za stejnou dobu bezmála osmiprocentní zhodnocení. Jediný drahým kovem, jehož cena je nyní v korunách nižší než na začátku roku, je platina.
Koronavirus a finanční trhy – kde se nacházejí obchodní příležitosti?
20.04.2020 Každá krize s finančními trhy pořádně zamává. Z důvodu panického uzavírání pozic, prorážení stop-lossů a margin calls se mohou ceny aktiv výrazně odchýlit od své fundamentální hodnoty a nabízet tak zajímavé obchodní příležitosti.
Zlato dnes v korunách zdražilo nejvýše v historii. Bude mu nahrávat i doba po pandemii
07.04.2020 Když je světu těžko, zlato se leskne o to jasněji. Zas a znova to potvrzují tyto dny a týdny. Koronavirus se začal z Číny šířit začátkem loňského prosince. Unce zlata tehdy v přepočtu do české měny vyšla na nějakých 33 tisíc, dnes už vystoupala na takřka 43 tisíc korun (dějinně rekordní cena dle Bloombergu činí 42 875,70 koruny za unci). To je zhodnocení o takřka 25 procent, a to v době, kdy drtivá většina jiných investic dramaticky ztrácí na ceně.
Komoditní trh má za sebou bolestivý týden
02.03.2020 Nejhorší týden na Wall Street od roku 2011 byl jednou z příčin podobně brutálního týdne v oblasti komodit. Obecně orientovaný Bloomberg Commodity Index ztratil více než 6 % a všechny jeho komponenty se propadly do červených čísel. Za rychlým oslabováním stála nevyhnutelná zpráva, že se čínský koronavirus rozšířil z Asie i do zbytku světa.
Zlato i ropa dnes citelně zdražují, kvůli napětí mezi USA a Íránem
06.01.2020 V reakci na zostření napětí mezi Spojenými státy a Íránem dnes citelně zdražují zlato i ropa. Koruna po přechodném oslabení vůči euru své dnešní ztráty v podstatě umazala.
Zlato letos dosáhlo nejvyšší korunové ceny v dějinách, bitcoin vzrostl o skoro sto procent. Na burzách bylo letos větším uměním o peníze přijít, než je vydělat
22.12.2019 Pokud v posledních dnech roku nedojde k nečekanému zvratu, investoři po celém světě, včetně Česka, zaznamenají nejlepší výnos svých investic za poslední desetiletí. Takřka všechno v letošním roce vydělávalo, tedy samozřejmě kromě vkladů na bankovních účtech.
Historie Forexu: Od zlatého standardu až po současnost
29.11.2019 Peníze, jakožto platidlo, procházely v historii určitým vývojem, který v průběhu staletí zcela transformoval základy, na kterých byly postaveny. Zatímco dříve fungovala platidla na takzvaném „Zlatém standardu“, tak dnes již naopak fungují na zcela odlišném principu. A právě například „Zlatý standard“, měnové transformace a ještě mnohem více, tak to bude naším dnešním hlavním tématem.
Cennější než zlato. Cena palladia vystoupala na historické maximum
07.11.2019 „Kdybychom udělovali medaile podle ceny vzácných kovů, vítězové by získávali palladiové medaile. Až druzí v pořadí by obdrželi zlaté medaile. Za třetí místo by se udělovali medaile z platiny. Bramborové medaile bychom mohli nahradit stříbrnými,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
Podhodnocená platina si razí cestu vzhůru
16.09.2019 Na rozdíl od zlata a stříbra má platina, která se podobně jako paládium využívá do katalyzátorů v tzv. automotive segmentu, poměrně krátkou historii. Jenže s rostoucí nervozitou na kapitálových trzích její atraktivita pro investory roste. Když se před měsícem cena tohoto kovu nacházela na úrovni kolem 850 USD za unci, od té doby vzrostla o 12 procent - během uplynulého pátku se obchodovala kolem 955 USD za unci. Pár dní předtím dokonce překonala hranici 1 000 USD za unci.
Velká analýza stříbra – kdy mu dojde dech?
28.08.2019 Včerejší růst stříbra o více než 3 % překvapil mnohé obchodníky, kteří již vyhlíželi slibně vypadající shortovou příležitost. Stříbro tímto růstem naprosto dominovalo skupině drahých kovů, na takovou rally nestačilo palladium ani zlato.
Nedostupné zlato
15.08.2019 Zlato je nyní pro nás drahé. Situace je podobná na celém světě. K růstu cen zlata přispěly centrální banky, které jej nakoupily do svých sejfů i jejich strategie.
Zlato pro Čechy nikdy nebylo dražší
14.08.2019 Minulý týden dosáhla cena jedné troyské unce zlata (31,1 gramu) na londýnské burze LBMA 1500 dolarů. „V korunách se tak přiblížila hranici 35 tisíc korun, což znamená, že pro Čechy nikdy v historii nebylo zlato dražší,“ říká David Marášek, šéf akciové společnosti Zlato, která patří k předním tuzemským prodejcům investičního zlata.
Zlato pokořilo hranici 1 500 dolarů za troyskou unci
07.08.2019 „Zlato je fenomén, který výrazně ovlivňuje lidstvo již zhruba 4 000 let. Za tu dobu se nikdy nestalo bezcenným, proto je považováno za dobrého udržitele hodnoty. Navíc v letošním roce zlato patří mezi nejvýnosnější investice,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
Stříbro se chopí svojí šance. Dosáhlo nejvyšší hodnoty od začátku roku
29.07.2019 Drahý kov v podobě stříbra od začátku roku vykazoval poměrně slabý výkon. Ukazatel jeho hodnoty vůči zlatu Gold to Silver Ratio atakoval maximum za posledních 26 let. I když situace pro bílý kov nevypadala příliš pozitivně, stačil necelý měsíc a “levnější” varianta žlutého protějšku ukazuje investorům svoji sílu.
Zlato rozjelo novou cenovou rally. Bude stříbro následovat?
24.06.2019 Ještě před pár týdny zlato atakovalo roční minima, ale v důsledku amerických sankcí vůči Číně a opětovného startu obchodní války mezi těmito dvěma velmocemi, uplatnění cel vůči Mexiku, ale i odstoupení USA od jaderné dohody s Íránem si opět razí cestu nahoru. Spolu se zlatem se investoři uchylují i k bezpečnému přístavu v podobě stříbra, jehož hodnota je však dlouhodobě podhodnocena, což lze sledovat i při pohledu na ukazatel Gold to Silver Ratio, který atakuje 26-leté maximum. I to je důvod, proč může být nákup stříbra zajímavý.
1 400 dolarů za troyskou unci zlata
21.06.2019 „Zlato je především udržitelem hodnoty. V dlouhém období se však ukazuje, že zlato dokáže přinášet i solidní výnosy. Například v období od roku 1971, kdy byl zrušen Brettonwoodský měnový systém, do dnešního dne dosáhlo zlato na roční výnos v dolarech ve výši 7,72 procenta p.a.,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
Rozbřesk: Deficit českého rozpočtu narůstá
04.06.2019 Po nejhorším dubnovém výsledku státního rozpočtu za posledních sedm let přišel na řadu i nejhorší květnový výsledek. Hospodaření státu v letošním roce stále zaostává za očekáváním (plánem), a tak se už za prvních pět měsíců podařilo vytvořit deficit přesahující hranici padesáti miliard korun.
Rozbřesk: Achillovy paty německé ekonomiky, ČSÚ odkryl strukturu tuzemského HDP
31.05.2019 Německá ekonomika podle posledních čísel po slušném prvním kvartále opět šlape na brzdový pedál. Slabé Ifo i PMI podle našeho nowcastu ukazují na mírný pokles HDP v druhém kvartále. Za celý rok by pak pravděpodobně růst jen těžko překonal 0,6-0,7 %. K odhadům je třeba přistupovat opatrně, protože zatím nemáme k dispozici žádná tvrdá data z průmyslu nebo z maloobchodu. I tak je ale jasné, že globální geopolitické napětí a rozšiřování fronty v obchodní válce z velkých hráčů postihuje nejvíce Německo. Právě Němci mají mezi velkými ekonomikami nejtěsnější vazbu průmyslu na globální obchod. A není tedy divu, že se právě zde výhledy přepisují nejčastěji směrem dolů a výnos německého bundu se pohybuje čím dál hlouběji pod nulou.
Stoupá poptávka po zlatě. Nakupují i centrální banky.
12.02.2019 Celosvětová poptávka po zlatě v poslední době opět roste. Spolehlivý uchovatel hodnoty v loňském roce zaznamenal růst zejména díky nákupům centrálních bank. Jednotlivci investují do zlatých mincí.
Proč zlato marně čeká na „come-back“
09.10.2018 Letošek je pro komodity rokem střídání fází nerozhodnosti a útlumu. Poznamenán je geopolitickým a obchodním napětím. Turbulence na trzích vyplývají zejména z intervencí amerického prezidenta Donalda Trumpa a jeho snahy o restrikci mezinárodního obchodu.
Hedžové fondy sázejí na vzestupný trend zlata, zatímco cena stříbra vykazuje sestupnou tendenci
27.03.2018 Obchodníci hedžových fondů zaujali v polovině února medvědí pozice na stříbro. Začátkem března, v den nástupu nového šéfa FEDu Jeroma Powella, ceny stříbra klesly o 3,1 % ve srovnání s hladinou, na které se pohybovaly k 1. lednu 2018. Současně ti samí obchodníci a investoři navýšili býčí pozice v opcích a futures na zlato, a to takovým způsobem, že jejich hodnoty dosahují více než trojnásobku průměrné úrovně za posledních deset let.
(Slovak) Medvede varujú: Cena Bitcoinu pôjde dole!
30.05.2017 Astronomická rally na Bitcoine, ktorá poslala cenu až k 2,500 USD začína pripomínať veľkú bublinu. Rast tejto digitálnej meny o viac než 100 percent za posledné dva mesiace vyzerá podľa medvedích obchodníkov rovnako, ako extrémny nárast v novembri 2013. Vtedy cena bitcoinu spravila až 500% a presiahla magickú hranicu 1,000 USD. Avšak na Valentína v roku 2014 už mal bitcoin len polovičnú hodnotu a ďalšie dva roky sa obchodoval okolo úrovne 500 USD.
Týdenní komentář FXstreet.cz (6.3.2017)
06.03.2017 Minulý týden jsme se dočkali pouze aktivace short obchodu podle obchodního nastavení z mého týdenního komentáře. Nejprve se EUR/USD vydal níže pod vyznačenou S/R zónu, ovšem odrazil se od ní zpět k vyšším hodnotám. Pokud vám pohyb pár pips pod S/R zónu aktivoval short, tak záleželo, kde jste měli nastaven Stop-Loss, protože růst dlouho nevydržel EUR/USD se poslušně vydal opět dolů (kdo byl vyhozen na SL, mohl znovu vstoupit do shortu), aby aktivoval Profit-Target 1 (PT1). Zde se znovu odrazil výše a po zbytek týdne již jen posiloval. K aktivaci další spodní S/R zóny (PT2) již tedy nedošlo. Celkově tak týden mohl skončit pro mnoho traderů mírným ziskem nebo nulou (Break/Even).
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
03.03.2017 1) Šéfka americké centrální banky (Fed) Janet Yellenová dnes v 19:00 SEČ přednese svůj projev, ve kterém by mohla nastínit kroky ohledně dalšího zvyšování úrokových sazeb ve Spojených státech. Během dne promluví také další představitelé Fedu.
Bitcoin poprvé překonal cenu zlata
03.03.2017 Hodnota kybernetické měny bitcoin poprvé překonala cenu jedné unce zlata. Na konci čtvrtečního obchodování se jeden bitcoin prodával za 1268 dolarů, zatímco zlato stálo 1233 USD za troyskou unci. Informovuje o tom internetový server BBC.
Týden technicky - Dolar ustoupil ze svých maxim, stejně jako SPX500. Ropa lámala rekordy, zlatu se nadále nedařilo
02.12.2016 EURUSD: Euro se vůči dolaru dokázalo odrazit od týdenní hodnoty S1 při 1,0552 EURUSD. Následně se pohybovalo dle vyznačeného trendového kanálu, převážně mezi úrovněmi týdenního pivotu při 1,0587 EURUSD a R1 při 1,0695 EURUSD. Aktuálně může mít dolar tendenci opět posilovat.
Trumpův úspěch prý může zvýšit cenu zlata
04.11.2016 Úspěch Donalda Trumpa v amerických prezidentských volbách může podle analytiků přinést nejistotu na...
Sezónní analýza na pokles ceny zlata má zelenou
06.10.2016 Akcie největšího světového těžaře zlata klesly za jediný den téměř o 11%. Zlato má za sebou největší burzovní propad od prosince 2013. Ceny nejvíce tlačí dolů sílící sázky na růst amerických sazeb a možné omezení dluhopisových nákupů ECB. Troyská unce zlata se pohybuje okolo 1270 USD, v červenci se obchodovala o 100 USD dráže.
Související klíčová slova:
FOREX | FXstreet | Technická analýza | Money management | Bitcoin | Fundamentální analýza | Intervence | Investiční zlato | Kvantitativní uvolňování | Nový Zéland | Price Action | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Kanadský dolar | Bank of Canada | Stříbro | Akciové indexy | Akciový index | Korelace | Inflace | Deflace | EUR/USD | USD/JPY | USD/CHF | AUD/USD | NZD/USD | Nasdaq | Dow Jones | USD/CAD | Světová banka | Rusko | USA | NFP report | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | Britská libra | OPEC | Koruna | BIS | Evropská unie | HDP | Obchodní deník | Devizové rezervy | Mexické peso | Bezpečný přístav | Divergence | Měnová politika | Forexový trh | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Turecko | Španělsko | Apple | Středoevropské měny | Polský zlotý | Analytik | Profit-Target | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | Česká koruna | Americké akcie | Býčí trh | ETF | Světové akcie | Dividendy | Světová ekonomika | Poptávka | Recese | Lehman Brothers | Americká ekonomika | Daně | Akciové tipy | Rizika | Politika | XAU/USD | Hyperinflace | Export | Průmyslová výroba | Ekonomové | Akciové trhy | SPX500 | Maloobchodní tržby | USD/MXN | EUR/CZK | Akciová burza | Komoditní burza | Míra nezaměstnanosti | Důvěra investorů | Robert Kiyosaki | Měnový trh | Objemy obchodů | Spready | Eurodolar | Cenné papíry | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Akvizice | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Auditor | Transakce | Bank of England | Bankovní rada | Ben Bernanke | Benchmark | Beta | Bloomberg | Bod | Break/Even | Broker | Burza | CFD | CFTC | Cash flow | Centrální banka | Centrální banky | Garance | Konsolidace | DAX | Denní minima | Dealer | Demo účet | Devizový trh | Distribuce | Diverzifikace | Dividenda | Dollar | Dow Jones Industrial | ECB | Easing | Ekonomika | Emerging markets | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | FOMC | FX | Fed | Finanční trh | Finanční trhy | Komoditní fondy | Foreign Exchange | Forex trader | Forexový obchodník | Futures | Hedge | High | ISIN | Index DAX | Index PX | Indikátory | Intradenní obchodník | Investice | Investor | Investování | Japonský jen | Kapitálový trh | Klouzavý průměr | Komodity | Korekce | Kotace | Kurz | Leverage | Likvidita | Likvidní trh | Long | Lot | Low | MIFID | MMF | MT4 | Makléř | Margin | Záloha | Marže | MetaTrader | Mezinárodní obchod | Mini účet | Momentum | Měna | Finanční instituce | Měnový pár | Měny | NYSE | Nabídka | Stavební povolení | OTC | Obchodní bilance | Obchodník | Opce | P/E | PRIBOR | Peněžní trh | Platforma | Portfolio | Pozice | Prodejní cena | Produktivita práce | Prémie | Pákový efekt | Příkaz | RSI | Rally | Resistence | Retracement | Rezervní měna | Rezistence | Platina | Riziko | Rolování | Ropa | Russell 2000 | S&P 500 | Sentiment | Short | Směnný kurz | Spot | Spotová cena | Spotový trh | Spread | Stagflace | Stop-Loss | Support | Timeframe | Tištění peněz | Trader | Trading | Trend | Trigger | Tržní kapitalizace | Ukazatel | VAT | VIX | VaR | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Wall Street | Bondy | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Americká měna | Analytici | Riziková aktiva | Banky | Doporučení | EUR | USD | Commerzbank | UBS | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | ČEZ | Alcoa | Obchodování | Forex trading | Obchodování na forexu | Euro STOXX | EMU | Goldman Sachs | Evropa | Finanční krize | Citigroup | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | Investiční příležitosti | FTSE | Patria | Komoditní trhy | Americký prezident | XTB | X-Trade Brokers | Saxo Bank | BOSSA | Indexy | Úroková sazba | OSN | Spekulanti | Globální ekonomika | Investoři | Produkce ropy | Fundamenty | První kroky na forexu | Fond | Program nákupů dluhopisů | EU | Vývoj ceny | Aktuální kurz | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | BitStock | Byznys | Business | Pravděpodobnost | Drahé kovy | BNP Paribas | Výnosy dluhopisů | Makroekonomická data | Makroekonomické události | Zisk | Kurz dolaru | Zkušenosti | Panika | Deprese | Optimismus | Výsledky | Chamtivost | Strach | Obchodní příležitosti | Bohatství | Hospodářský cyklus | Credit Suisse | Japonská měna | Uvolnění měnové politiky | ČSOB | Golden Gate | Gold | Obchodovat | Ondřej Hartman | Obchodování s akciemi | CAC 40 | Deutsche Bank | Over-The-Counter | Zprávy z trhů | Analytický tým | Regulace | Financování | Investiční banky | Investiční společnosti | Investovat | Hedgeové fondy | Nasdaq Composite | Makro | Index cen | Výrobní náklady | Český statistický úřad | Obchodní seance | Makrodata | Devizové intervence | Facebook | LYNX | BTC | Kybernetická měna | Donald Trump | Komoditní spready | Lukáš Kovanda | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Žlutý kov | Zásoby ropy | ADP report | Bankrot | Ceny akcií | Obchodníci | Obchodní účet | Vzdělávání | Semináře | Centrální bankéři | EURUSD | USDJPY | NZDUSD | Aktivum | Benzín RBOB | Bollingerovy pásy | Burzovně obchodované produkty | Delta | Index | Investiční strategie | Křiž smrti | Likvidní | Obchodování se směnnými kurzy | Odpor | Podpora | Průlom | Vnitřní hodnota | Volatilní | Průvodce forexem | Forex pro začátečníky | Likvidita trhu | Akciové burzy | Aktuální cena ropy | Aktuální cena zlata | Aktuální kurz zlata | Americká burza | Americká centrální banka | Americká centrální banka FED | Analytika | Analýzy | Banka | Barel ropy | BH Securities | Brent | Britské libry | Brokers | Brokerské společnosti | Brokeři | CAC40 | Cena | Cena akcií | Cena investičního zlata | Cena ropy brent | Cena ropy WTI | Cena stříbra | Cena zlata dnes | Ceny stříbra | Ceny zlata | Čínská ekonomika | CitFin | CZK | Česká ekonomika | České koruny | Členové eurozóny | Devizové rezervy ČNB | Devizové trhy | DJIA | Dolar | Dolary | Kurzy.cz | Ekonomická krize | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Ekonomický výhled | Etoro | Eura | Euro Stoxx 50 | Exchange | Finanční prostředky | Fondy | Forexu | Frank | FXstreet.cz | Fyzické zlato | Graf | Guvernér české národní banky | HDP USA | Hodnota akcií | Hodnota zlata | Hrubý domácí produkt | Index Dow Jones | Index euro | Index euro stoxx 50 | Index Nasdaq | Index PMI | Index S&P 500 | Index volatility | Instrument | Instrumenty | Investice do akcií | Investice do komodit | Investice do stříbra | Investice do zlata | Investiční | Investiční doporučení | Investiční poradenství | Zlaťáky | Investing | ISM | Jádrová inflace | Jiří Tyleček | Jaroslav Brychta | Jiří Rusnok | JP Morgan | Kiyosaki | Komodita | Komoditní | Komoditní index | Komoditní trh | Koupě zlata | Kurz amerického dolaru | Kurz bitcoinu | Kurz dolarů | Kurz dollaru | Kurz EUR | Kurz měn | Kurz ropy | Kurz zlata | Kurzy | Libra | Maďarsko | Makléři | Makroekonomické ukazatele | Management | Market | Markets | MetaTrader 5 | Meziroční míra inflace | Míra inflace | Nejdůležitější události roku | Nejlepší investice | Největší ekonomika světa | Nemovitosti | Norská koruna | Obchodování s komoditami | Obchodujeme | Oslabení koruny | Oslabování koruny | Pád akcií | Paládium | Patria.cz | Pips | Pivot | Pivoty | Portfolia | Praní špinavých peněz | Prezidentské volby | Pro investory | Prognóza | Převodník měn | Pšenice | Reuters | Ropy | Rubl | Růst HDP | Řízení rizik | Řízení rizika | Sázky | Seminář | Signály | Směnné kurzy | Société Générale | SPX | Státní dluh | Stoxx | Světové měny | SWIFT | Švýcarská centrální banka | Švýcarské banky | TopForex | Trade Brokers | Transakční náklady | Trh | Twitter | Velká Británie | Volatility | Výprodej | Vývoj cen ropy | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny stříbra | Vývoj ceny zemního plynu | Vývoj ceny zlata | Vývoj kurzu | Vývoj ropy | Webináře | WTI | Zlataky.cz | X-Trade | Zahraniční měny | Země eurozóny | Zemní plyn | Zkušenost | Zlaté rezervy | Zlato a stříbro | Zlato jako investice | Zpráva | Zprávy | Předpověď | Zisky | EUR/PLN | CNBC | EIA | Benzín | Put | RBOB | Cílová cena | Elon Musk | EV | Indie | Měď | Ministerstvo financí | Nominální úrok | Obchodní den | P.A. | Redukce | ROCE | Itálie | Spojené státy | Vybírání zisků | Barchart | Černé zlato | WGC | Převis | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | QE | Světové ekonomiky | Co je forex | Miliardář | eBook | Forex Pro | Vydělat na forexu | Commission | Komise | Kontrakt | Federální rezervní systém | Volby | Příjmy z forexu | S/R zóny | Futures trading | Cukr | Forex vzdělání | Vzdělání | Commitment of Traders | COT | Burze | Commodity futures | Commodity futures trading | Investment | Traders | Válka měn | Zlatý standart | Zlatý standard | Hedžové fondy | Rhodium | Dow Jonesův index | Unicredit | DPA | PrimStock | Microsoft | Bankovní sektor | Burzovní společnosti | Sentix | TradingFloor.com | Investing.com | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Macquarie | Ole Hansen | American Eagle | Zlaté mince | Barrick Gold | BBC | FX strategie | Reporty | Šéfka Fedu | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Obchodní nastavení | Halifax | Expanzivní měnová politika | Technický výhled | Uložení peněz | IG Markets | Polská centrální banka | Kurz EUR/USD | Průmyslová produkce | Čínská centrální banka | Finanční systém | Nákupy dluhopisů | Bavlna | XAG/USD | Vývoj na komoditních trzích | Nastavení měnové politiky | Úspěch | Podnikatel | Podnikání | Automobilový průmysl | Averze k riziku | USOil | Index pražské burzy | Zlaté slitky | Chytrý Honza | Globální trhy | Diamanty | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Dlouhé pozice | Komoditní stratég | Fundamentální ukazatele | Precedens | Plodiny | Energie | Severomořská ropa | Finanční stabilita | Globální akciové trhy | Henry Hub | BlackRock | Přehled | Volby v USA | Politické napětí | Státní měny | Kybernetické měny | Hodnota bitcoinu | Bezpečné přístavy | Cena cukru | Futures kontrakty | Contango | City | Golden Gate CZ | Posilování koruny | Cena Brentu | Vývoj ceny ropy WTI | Vývoj měn | Pozornost investorů | Základní úrokové sazby | Firmy | Vývoj měnového páru | Aktuální vývoj | Inflační tlaky | Akcie bank | Ekonomické dopady | Globální finanční krize | Turbulence na trzích | Cenné kovy | Program nákupu dluhopisů | Realitní trh | Daňové příjmy | Vladimir Putin | Deutsche Börse | Index volatility VIX | Panické výprodeje | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Biliony dolarů | Miliardy dolarů | Vládní dluhopisy | Znehodnocování měn | Nervozita | Reálné obchody | Světové centrální banky | Utahování měnové politiky | Finančnictví | Alibaba | Halliburton | Propad | Kryptoměny | Poměr zlata a stříbra | Severomořská ropa Brent | Americká ropa WTI | TradingView | S&P | Guvernér | Cena mědi | Index podnikatelské nálady ISM | Teroristický útok | Německý akciový index DAX | Německý DAX | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Bezpečné útočiště | Posílení dolaru | Oslabení dolaru | Posílení koruny | Pokles výnosů | Ekonomická data | Historická maxima | Nejistota | Erste | Saúdská Arábie | Největší banky | Stagnace | Tempo růstu | Obchodování na devizovém trhu | CySEC | Zajištění | Finanční poradci | Výnosy amerických dluhopisů | FTSE 100 | Blockchain | Ethereum | Tesla | Dluhové krize | Vysoká volatilita | Odhodlání | Kryptoměna | Kapitalizace | Představitelé Fedu | Výhled | Akciový index DAX | Bankéři | Uvolnit měnovou politiku | Poplatky | Poptávka investorů | Rekordní minima | Americké akciové trhy | Exxon | Chevron | Payrolls | Mzdy | Dobré výsledky | Ceny futures kontraktů | Úspěšné obchodování | Makléřské společnosti | Globální obchod | Bankovní krize | Průzkum | Data z amerického trhu práce | Bankovní systém | Krize | Investiční stratég | Inflace v Německu | Analytický tým FXstreet.cz | Světové trhy | Historické rekordy | Snížení úrokových sazeb | Manažeři fondů | Německé dluhopisy | Výnosy | Měnový pár EUR/USD | Americká vláda | Index cen domů | Obchodování na akciových trzích | Příjmy | Čistý příjem | Spotřebitelské výdaje | Oslabování dolaru | Alphabet | ČTK | Micro loty | Standardní loty | Aktuální cena | Středoevropské devizové trhy | Růst ekonomiky | Pokles ekonomiky | Zasedání americké centrální banky | Bilance Fedu | Výhled ekonomiky | Hlavní ekonom | Jednání FOMC | Commodity Futures Trading Commission | Švédsko | Norsko | Odhad HDP | Očekávání | Burzovně obchodované fondy | Burzovně obchodované fondy (ETF) | Investoři do komodit | Tempo růstu ekonomiky | Informace o forexu | Bitfinex | Globtrex | Purple Trading | Spekulativní investoři | Obchodovat na forexu | Zahraniční forex | Bloomberg Commodity Index | Cena palladia | BHS | Globtrex.com | Aleš Michl | World Gold Council | Český zlatý poklad | LBMA | Objem zlata | Nákupy zlata | Akciové společnosti | Kurzový vývoj | Ekonomické výhledy | Virtuální mince | André Kostolany | Veřejně obchodované fondy | Americký akciový trh | Zásoby zlata | Obchodování s cizími měnami | Spekulativní investice | Vývoj ceny platiny | Cena platiny | Palladium | Spoření do zlata | BTC/USD | Digitální zlato | MiFID II | LYNX Trading | xPartners | Burzovní trhy | Ray Dalio | Ropné měny | Binance | NEST | Masivní výprodeje | Štěpán Hájek | Tether | Krypto aktiva | Možnost diverzifikace | Altcoiny | Vzácné kovy | Drobní investoři | Wood & Company | Cena bitcoinu | Obchodování Futures | Index Russell 2000 | Geopolitická rizika | Podnikání na kapitálovém trhu | Ekonomické výsledky | Saxo | Obchodní války | Asociace pro kapitálový trh ČR | Konzervativní investice | Krypto | Bitcoiny | Obchodní týden | OPEC+ | Obchodní válka | Posilování dolaru | Podniky | Technologické akcie | L.F. Investment Limited | Inflace v eurozóně | Prognóza ČNB | Akcie společnosti | Obchodní analýza | Objem obchodování | Geopolitické napětí | Americké dluhopisy | Forint | Index RTS | Pokles ceny | Nákup zlata | Šéf Fedu | Czech Fund | Měny v regionu | Nové peníze | I-Trader | Obchodní přebytky | Trhy v USA | Trh s ropou | Americké volby | Zlaté zásoby | Výprodej akcií | Silnější dolar | Cena plynu | Roční výnos | IG | Růst úrokových sazeb | Obchodování se CFD | Výkonnost dluhopisů | Prezident Trump | Obchodované fondy | Hodnota indexu | Kryptoměna Bitcoin | Odhady analytiků | Prezident USA | Zpřísňování měnové politiky | Majetek | Analytici společnosti | Obchodovat s akciemi | Vysoké zisky | Petr Plecháč | Pozornost trhu | Ceny zemního plynu | Palladiové akcie | Cena komodity | Zvýšení sazeb | Evropské akciové burzy | čnBlog | Norská centrální banka | Zájem investorů | Cena zemního plynu | Statistický úřad | Podnikatelská nálada | Technologický Nasdaq | Inflační očekávání | Cena pohonných hmot | Slabší dolar | Obchodní aktivity | Pokles sazeb | Sójové boby | Obiloviny | Akcie klesají | Boris Johnson | Finanční svět | Token | Stablecoin | DE30 | Snížení sazeb | NATGAS | Akcie a ETF | Obchodní principy | Rozhodnutí centrálních bank | Ropné akcie | NASDAQ 100 | Pokles dolaru | Růst ceny zlata | Výnosové křivky | Pokles cen | Americké futures | Snížení úroků | XTB Research | Štěpán Křeček | Silný dolar | Obavy z recese | Analýza stříbra | Poptávka po stříbru | Velcí spekulanti | Poměr zlato/stříbro | Bohatí | Oživení ekonomiky | Burzovní průvodce | Pohonné hmoty | Papírové peníze | Cena žlutého kovu | KB | Gold to Platinum Ratio | Denní graf | Stablecoiny | Očekávání trhu | Finanční situace | UCITS | Asociace pro kapitálový trh | Vyzkoušet si trading | Ceny palladia | Karel Gott | Investujte do akcií | Platinové akcie | Akcie roku | Investice do platiny | Jak se stát lepším investorem | České nemovitosti | Ochrana před inflací | Zlaté ETF | Projevy centrálních bankéřů | Akcií těžařů | Akcie Barrick Gold | Vyšší úrokové sazby | Měnový systém | Největší ekonomika | Druhá největší ekonomika světa | Druhá největší ekonomika | Obchodujte | Tým FXstreet.cz | Trinity Bank | Vysoká likvidita | Mnoho ziskových obchodů | Manažer Hedge Fondu | Automobilky | Čistý zisk | Deficit | Jednání o brexitu | Rozhodnutí americké centrální banky | Hongkong | Trinity | Nová prognóza ČNB | LNG | Objem | Ekonom BHS | BHS Štěpán Křeček | Obchod | Zpomalování ekonomiky | Cennější než zlato | Trh práce | Německý průmysl | Průměrná hodnota | Říjnová inflace | Zdražování pohonných hmot | Lukáš Jankovský | Předseda představenstva | Firma | Technologický index Nasdaq | Technologický index | Reálné ekonomiky | Technické analýzy | Hlediska technické analýzy | USDC | Parlamentní volby | Olívia Lacenová | Tesla Elon Musk | Celosvětový dluh | TradingEconomics | Růst cen | Maďarská centrální banka | Vysoké riziko | Bilance | Index DOW | Ekonomický vývoj | Rozvoj umělé inteligence | Ródium | Skupina OPEC+ | Amazon | Nízké úrokové sazby | Úrok | Miliardy | USDT | All Time High | Vyhlídky | Průzkumy | Trendová linie | Federální rezervní banka | Americká data | Finanční rezervy | České hospodářství | Odvětví české ekonomiky | Automobilový sektor | Globální trh | Martin Stránský | Konkurenti | Historie Forexu | Zlatý standard a směnné kurzy | Předpovědi | Napětí mezi USA a Čínou | Průmysl | PLN | Na burze | Drahý kov | Vyšší poptávka | Propouštění | Impuls | Výrazný pokles | Rozvoj | Zvýšená volatilita | Stavebnictví | Zdražování | Problémy | Prognózy | Nejistoty | Plyn | Nálada | Kontrakty | Prohlášení | Moskva | Newmont Mining | HDP Německa | AbbVie | Ropná zařízení | Akciový index Dow Jones | Goldcorp | Dieselgate | Události roku | Míra | Ohlédnutí | Úroky | Konec roku | Měnové politiky | Zasedání bankovní rady | Předseda | Investujte | Uchovatel hodnoty | Americké centrální banky | Trumpova administrativa | Vánoce | Šperky | Kupní síla | Regulátoři | xStation5 | MasterCard | Rozpočtové politiky | Americké vlády | Nákupy centrálních bank | Bydlení | Ztráta | NERV | Nejlepší akcie | Akcie těžařů stříbra | Stratég | Miliardy korun | Rhodia | WIG20 | Vývoj měnové politiky | Nálada v průmyslu | Peking | Americký index | Pozitivní zpráva | Nálada na globálních trzích | Napětí na Blízkém východě | Tuzemská ekonomika | Hospodaření | Světová válka | Růst poptávky | Sulejmáního smrt | Teherán | Napětí mezi USA a Íránem | Vzestup ceny | Commodity index | Netflix | Dobrá data | Apache | Sezónnost | Budoucnost | Zemědělství | Negativní zprávy | Poradenství | Podnik | Proinflační | Zpřísnění měnové politiky | Silnější koruna | Vyšší inflace | Ukazatele | Dobré zprávy | Prognózy ČNB | Měnový pár EUR/CZK | Komunikace | Údaje o HDP | Macron | Astrazeneca | Trump | Chudoba | Prezident | Koronavirus | Nový koronavirus | Google | Trhy | Americký miliardář | Nejlepší ropné akcie | Akcie roku 2020 | Obchodujte akcie | Akcie s LYNX | Pražské burzy | Šíření koronaviru | Čínský koronavirus | Negativní dopad | Pokles | Situace | České měny | Meziroční růst | Růst inflace | Závislost na dolaru | SARS | Stratég Saxo Bank | Pandemie koronaviru | Pandemie | Epidemie SARS | IHNED | Vysoká inflace | Aktuální technická analýza | Vstupy | FIAT | Obchodovať kryptomeny | Zpomalení růstu | Viceguvernér ČNB | Pochybnosti | Zlepšení | Akcie v roce 2020 | Růst akciových indexů | Obchody | Výdaje | Pesimismus | Rekordní hodnoty | Sazby beze změny | Rozhodování | Rolování kontraktů | Vyhlídky americké ekonomiky | Americké ekonomiky | Průměrná cena | Medvědi | Prodávající | Růst sazeb | COVID-19 | Tým XTB | Slábnutí koruny | Noviny | Krize v eurozóně | Centrální instituce | Šíření koronavirové nákazy | Panika na trzích | Cestovní kanceláře | Americký Fed | Cestovní ruch | Vývoj | Šok | Mzda | Nakoupit zlato | Vládní opatření | Výkyvy | Výsledky HDP | Inflace v únoru | WP | Prudký pokles | Rozhodnutí centrální banky | Hlavní měny | Nouzový stav | Mince | Nákupy státních dluhopisů | Prudké výkyvy | Profitovat | Mimořádný růst | Další vývoj | Stimuly | Dopad na finanční trhy | Evropské země | Brusel | Pokles HDP | Standard & Poor’s 500 | Největší propad | Propad koruny | Vyšší úrok | Výrazný vzestup | Pokles české ekonomiky | Šíření viru | Stimul | Nákupy vládních dluhopisů | Extrémně levné | Měnové podmínky | Spotřebitelé | Index NASDAQ 100 | Pád ceny | Automobilka | Dopady pandemie | Pandemie COVID-19 | Historie | Počet nakažených | Nový výhled | Onemocnění COVID-19 | Onemocnění | Rozhodnutí bankovní rady | Další pokles | Koronavirová krize | Hlavní centrální banky | Kongres | Domácnosti | Asociace | Průmyslové komodity | Hotovost | Ministryně financí | Spoření | Úvěrové linky | Anomálie na trhu | Anomálie | Tomáš Raputa | Další růst | Růst | Vyšší výnosy | Počet nakažených koronavirem | Koronavirové krize | Signál | Americká banka | Repo sazby | Biliony | Potenciál | Šíření nákazy | Nejlepší palladiové akcie | Reálné mzdy | Ekonomiky | Situace v průmyslu | Vzdělávací webináře | Solidní růst | Války | Poradce | Závislost | Práce | Výraznější pokles | Koronakrize | Údaje | DPH | Mexiko | Situace na ropě | Prezident Vladimir Putin | Jednání OPEC | Jednání OPEC+ | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Výpadky | Více peněz | Anglo American | Dodavatelské řetězce | Úspory | Statistiky | Indikace | Koronavirus a finanční trhy | Struktura kontraktů | Nákup ropy WTI | Nákup ropy | Ceny ropných kontraktů | Vývoj poměru ceny zlata a stříbra | Vývoj ceny stříbra v USD | Vývoj ceny ropy WTI v USD | USD za barel | Vývoj měnového páru USD/CAD | Blízkovýchodní monarchie | Výprodejová cena | Američtí těžaři | Purple Trading Štěpán Hájek | S&P500 | Nizozemsko | Reddit | Debata | Posílení | Joe Biden | Větší pokles | Data z trhu práce | Čtvrtletní výsledky | Maloobchod | Blízký východ | Pozitivní očekávání | Skladování ropy | Státy eurozóny | Tisknutí peněz | Zadlužení | Expanze | Rezervní měny | Akcie a dluhopisy | Dluhy | Členské státy | Hlavní kryptoměny | Bankéři z Fedu | Světové hospodářství | JD.com | De Beers | Levné peníze | Vakcína | Sektor služeb | Býčí scénář | CL | Spekulovat | Moderna | Fiskální stimul | Velký růst | Renault | Umělé inteligence | Spoluzakladatel | JDE | Napětí mezi Spojenými státy a Čínou | Unie | ČR | Vakcíny proti koronaviru | Rozhodnutí FOMC | Dluh USA | Pozitivní sentiment | PEPP | Londýnské burzy | Nová prognóza | Čínská poptávka | Předkrizové úrovně | Býčí trend | Poptávka po zlatě | David Marášek | Index Nasdaq Composite | Hodnota drahých kovů | Ropná krize | Nevada | Investice do infrastruktury | Rostoucí trend | Covid | Druhá vlna pandemie | Technologické firmy | Snížení nákladů | Druhá vlna | Zlato v době pandemie | Makléř Wood & Company | Analytik Purple Trading | Letošní úroda | Úroda | Jasný signál | Exporty | Dopad pandemie | Nákupy přes internet | Prostor pro další růst | Zlatý index | Tulipány | Chorvatsko | Zdroj příjmů | Ocenění | Šance | Ceny | Viktor Orbán | Společnost XTB | Akcie těžařů | Wheaton Precious Metals | Akcie Newmont Goldcorp (NEM) | Newmont Goldcorp (NEM) | Newmont Goldcorp | Barrick Gold (ABX) | Akcie Wesdome Gold Mines | Wesdome Gold Mines (WDO) | Wesdome Gold Mines | Akcie Corvus Gold | Corvus Gold (KOR) | Run na zlato | Bohatí lidé | Kryptoměny aktuálně | Nárůst volatility | Franco Nevada | Propad ekonomiky | Důvěra | Obří exploze v Bejrútu | Exploze v Bejrútu | Slabý dolar | Podpora ekonomice | Politické události | Cenové hladiny | Schvalování vakcín | Čas na nákup | Pandemická situace | Analýza ceny | Deglobalizace | Odborníci | Inspirace | Zdanění | Prezidentské volby v USA | Nvidia | Zasedání FED | Biden | Pracovní místa | Průmyslové zakázky | Lockdown | Americké prezidentské volby | Růst zlata | Nařízení | Interfax | Newmont | Epidemické situace | Zveřejnění výsledků | NCLH | Výsledky voleb | Ruské společnosti | Celosvětová poptávka po zlatě | Akciové investování | Letecká doprava | Praktické tipy | Proražení | Nio | Investice do vody | Zprávy o Brexitu | Vakcinace | Carsten Fritsch | Očkování | NBP | Orbán | Nálada v české ekonomice | Počasí | Online prostředí | Růst ceny | Senátní volby | Aktuální technická analýza ceny zlata | Analýza ceny zlata | Technická analýza ceny zlata | Akcie Newmont Goldcorp | Český maloobchod | JD | Agentura Interfax | Nárůst ceny | Dnešní seance | Rozvolnění | Poptávka po stříbře | Rostoucí úrokové sazby | Kov | Celosvětová poptávka | Admirals | Výrazný růst | COMP | Síla amerického dolaru | Rezervy zlata | Data o inflaci | Ochrana proti inflaci | COIN | Polymetal | LME | Výkonnost zlata | ERA | Produkce zlata | Investice do slitků a mincí | Investice do slitků | Těžaři | Oslabení | Spotřeba domácností | Přehřátí ekonomiky | Příležitosti | Platidlo | Konkurence | Prodej | Index podnikatelské nálady | Technologie | Ekonomický šok | Spotové ceny | Cenový rekord | Devizové rezervy ve zlatě | AI | Pokles poptávky | BHP | Divize | Boom | Rekord | Úrokové výnosy | HICP | Chování | Základní sazby | Drahota | Objem peněz | Index Russell | Jeff Currie | Tokeny | Očekávaná inflace | Zájem Čechů | Vlna pandemie | Růstové tituly | Společnosti | Ideální čas | Cenový vrchol | Rychlý růst | Roman Pilíšek | Akcie čínských společností | BNP | Samou | Posilování amerického dolaru | Minulá výkonnost | Češi | Vysoké ceny | Pravidla hry | Americký podnikatel | Čínské centrální banky | Překonání historického maxima | Pozornost | SPX 500 | Ruský prezident | Úspory Čechů | Globální dodavatelské řetězce | Společnost | Výsledky společnosti | Nejrozšířenější kryptoměny | Týdenní pivot | Burzovní cena | Raketový růst | Tether (USDT) | Dopady inflace | TIM | RTS | Zprávy z krypto | Zprávy z krypto průmyslu | 3М | Kazachstán | Zlotý | Fibonacciho retracement | Cena aktiva | Cykly | Rostoucí inflace | Úrokové sazby v USA | Trh se zlatem | TerraUSD | Hráči na trhu | Těžař | Petr Lajsek | Gate | Hry | Reality | Válka na Ukrajině | Klesání ceny | Invaze na Ukrajinu | Ruské invaze na Ukrajinu | Vojenský konflikt | Akciový boom | Sankce | Ruský prezident Vladimir Putin | Konflikt na Ukrajině | Ruská invaze na Ukrajinu | Ruská invaze | Polymetal International | Motivace | MWh | EUR/MWh | DBK | Invaze | Pokles inflace | Finbold | Silná konkurence | Ben Laidler | GMT | Vlastnictví | Pokles produkce | Tradingové webináře | Tradingové webináře zdarma | Webináře zdarma | Období stagflace | Realitní sektor | Širší trh | Znehodnocení | Purple Trading Petr Lajsek | Marketingová komunikace | Úsporný tarif | Oslabení zlata | Rozložení obchodních pozic | Peníze uložené | Obrovské zisky | Fenomén | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Války na Ukrajině | Vysoké inflace | CZ | Pokles reálných mezd | Terminály na LNG | Bankovní rady ČNB | Výprodeje | Zvyšování úrokových sazeb v USA | Spekulativní aktivum | SVB | Převzetí Credit Suisse | Eia.gov | Vysoké úrokové sazby | Silná poptávka | Čtvrtletní výsledky společnosti | Vice | Henry Hub v USA | Vývoj ceny zemního plynu Henry Hub | Americký státní dluh | Kupující | Geopolitická nejistota | Vzestup zlata | Reálná mzda v Česku | Reálná mzda | Historické maximum | ProCent | Zvýšený zájem | Nejvyšší cena | Mánie | Umělé inteligence (AI) | Část zisků | Nákupy | Prodeje | Znehodnoceni dolaru | Rezervy | Nejvíce zlata | Vlády | Monopol | 256/2004 | Odpovědnost | Čas nakoupit | Společnost Abbvie | Kovy | Uklidnění trhů
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Banky | ČTK | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | Cena | FOREX | Pivot