Nový koronavirus
Růst ekonomiky Turecka ve 2. čtvrtletí meziročně zrychlil na 21,7 procenta
01.09.2021 Turecká ekonomika ve druhém čtvrtletí vzrostla proti předchozím třem měsícům po sezonním přepočtu o 0,9 procenta, což je zpomalení proti začátku roku, kdy růst po zpřesnění dat činil 2,2 procenta. Oznámil to dnes turecký statistický úřad. V meziročním srovnání ale tempo růstu prudce zrychlilo a hrubý domácí produkt (HDP) se zvýšil o 21,7 procenta. Za masivním růstem je zotavení z dopadů pandemie. V prvních třech měsících roku meziroční vzestup HDP dosáhl 7,2 procenta.
Průzkum: Díky vakcíně investoři vložili do akcií rekordní sumu
20.11.2020 Euforie kolem vakcíny na nový koronavirus způsobila, že investoři ochotněji nakupují rizikovější aktiva. Jen za poslední dva týdny vložili do akcií rekordních 71,4 miliardy dolarů (1,6 bilionu Kč), nakupovali zejména ty nejvíce podhodnocené tituly. Ukázaly to výsledky průzkumu, který dnes zveřejnil finanční ústav Bank of America. Klesl naopak zájem o zlato.
Koronavírus: market update
07.10.2020 Vo viacerých štátoch USA pokračuje rast hospitalizácii a nových prípadov COVID. Niekoľko členov personálu Bieleho domu má pozitívny test na nový koronavírus. Trumpovi lekári v utorok uviedli, že americký prezident nevykazuje žiadne akútne príznaky po tom, ako opustil lekárske centrum Waltera Reeda, kde sa liečil tri dni. Medzitým Európa naďalej zaznamenáva rastúci počet nových prípadov a niekoľko krajín sa rozhodlo zaviesť nové obmedzenia.
Akcie v Evropě oslabují, k nejistotě přispěl Trumpův koronavirus
02.10.2020 Akcie na evropských trzích zahájily dnešní obchodování výrazným poklesem, jejich hlavní index STOXX Europe 600 odepisoval až jedno procento. K nejistotě přispěla zpráva, že americký prezident Donald Trump má pozitivní test na koronavirus. Podle obchodníků je ale za poklesem cen i chystané masivní opatření proti šíření koronaviru v Paříži.
Koronavírus: market update
30.09.2020 Nové prípady koronavírusu naďalej pribúdajú po celom svete. Celkový počet potvrdených prípadov sa blíži k 34 miliónom. Podľa výpočtov agentúry Reuters zomrelo v priemere na koronavírus 5 400 ľudí každých 24 hodín. To zodpovedá asi 226 ľuďom za hodinu alebo jednej osobe každých 16 sekúnd.
Až desetinu peněz na zaměstnanost Británie vyplatila neoprávněně
08.09.2020 Britská vláda odhaduje, že pět až deset procent peněz určených na udržení zaměstnanosti v časech koronaviru mohlo být vyplaceno neoprávněně, případně omylem. Uvedl to dnes britský úřad pro výběr daní a cel HMRC. Londýn už do programu investoval 35,4 miliardy liber, desetina této částky tedy představuje 3,5 miliardy liber (asi 103 miliard Kč).
Bundesbank: K plnému oživení ekonomiky možná bude potřeba vakcína
17.08.2020 Německá ekonomika by měla v létě výrazně oživit po jarním propadu způsobeném pandemií nemoci covid-19. K úplnému hospodářskému zotavení ale zřejmě bude zapotřebí vakcína proti novému koronaviru. Ve své měsíční zprávě o hospodářské situaci to dnes uvedla německá centrální banka. Německo je největší ekonomikou v Evropě a také největším obchodním partnerem České republiky.
Zlato posouvá rekordy, pomáhá slabý dolar a podpora ekonomice
05.08.2020 Cena zlata dnes pokračuje v růstu, dopoledne vystoupila nad 2030 dolarů za troyskou unci (oz; 31,1 gramu), což znamená další rekord. K zájmu o nákup zlata přispívá slabší dolar, pokles výnosů klíčových dluhopisů americké vlády a zejména očekávání, že Spojené státy a zřejmě i některé další země budou muset přistoupit k další podpoře ekonomiky. Cena zlata podle analytiků v delším horizontu ještě poroste.
Aktivita v průmyslu eurozóny se poprvé od loňska vrátila k růstu
03.08.2020 Aktivita ve zpracovatelském sektoru eurozóny se v červenci poprvé od začátku loňského roku vrátila k růstu, neboť po dalším uvolnění protikoronavirových restrikcí se začala zotavovat poptávka. Aktivita v průmyslu se dál zlepšila i v Británii, kde výroba rostla nejrychleji za tři roky. Ukázal to průzkum mezi nákupními manažery, jehož výsledky dnes zveřejnila organizace IHS Markit.
Aktivita v čínském průmyslu se zvýšila nejvíce za téměř deset let
03.08.2020 Aktivita v čínském průmyslu v červenci znatelně zrychlila růst, její index vykázal nejvýraznější vzestup za téměř deset let. Ukázaly to dnes údaje, které zveřejnily soukromé společnosti Caixin a Markit. Po koronavirové krizi se dál zlepšuje domácí poptávka, vývozní zakázky a vývoj zaměstnanosti ale zůstávají slabší. Čína je zemí, kde se nový koronavirus na konci loňského roku objevil a odkud se pak začal šířit do zbytku světa.
Nezaměstnaní Američané už dodatečnou podporu nedostanou
02.08.2020 Desítky milionů lidí, kteří ve Spojených státech přišli kvůli koronavirové krizi o práci, už dodatečnou podporu v nezaměstnanosti nedostanou. Vládní program, který jim umožnil dostávat navíc 600 dolarů (13.370 Kč) týdně, na konci července skončil. Demokraté a republikáni se nedokázali dohodnout na podmínkách, které by platnost programu dovolily prodloužit, další jednání ale mají v plánu. Zejména republikáni tvrdí, že dávky byly příliš štědré a část lidí odrazovaly od hledání práce.
Koronavirus ve druhém čtvrtletí dusil ekonomiku v USA i v Německu
30.07.2020 Nový koronavirus, který se od začátku roku z Číny rozšířil postupně do celého světa, ekonomiku nejvíce dusil až ve druhém čtvrtletí. Zatímco ve Spojených státech, které mají zdaleka největší hospodářství na světě, hrubý domácí produkt (HDP) klesl v přepočtu na celý rok o rekordních 32,9 procenta, německá ekonomika, která je největší v Evropě, zaznamenala proti předchozímu čtvrtletí propad o 10,1 procenta. I to je rekord - respektive nejhlubší propad od roku 1970, kdy se tyto údaje začaly sledovat.
Cena ropy mírně stoupá
05.05.2020 Ke zvýšení ceny ropy přispívá zejména uvolňování karanténních opatření a snižování její těžby na trhu. To převažuje nad sporem USA a Číny ohledně původu koronaviru.
Komodity: Ropa zdražuje. Přispívá k tomu uvolňování karanténních opatření
04.05.2020 Ropa zdražuje. Uvolňování karanténních opatření a snižování těžby na trhu převažují nad roztržkou Spojených států a Číny ohledně původu koronaviru.
Altmaier: Německo se po koronaviru vrátí opět k úsporám
24.03.2020 Německá vláda se vrátí ke své úsporné politice, jakmile krize kolem pandemie způsobené koronavirem odezní. V televizní stanici ZDF to dnes řekl ministr hospodářství Peter Altmaier. Německo v pondělí schválilo soubor podpůrných opatření za 750 miliard eur (20,8 bilionu Kč), kterými chce zmírnit dopady pandemie na ekonomiku. Berlín si tak poprvé od roku 2013 vypůjčí peníze.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
20.03.2020 1) Akcie na západoevropských trzích dnes navázaly na solidní čtvrteční vývoj a vykazují svižný růst. Notnou měrou k němu přispívá optimismus ohledně postupu velkých centrálních bank, které snižují základní úrokové sazby a zavádějí nouzová opatření, aby zmírnily dopady krize kolem šíření koronaviru na ekonomiky jednotlivých zemí.
JP Morgan: Ekonomika USA ve 2. čtvrtletí klesne o 14 pct.
18.03.2020 Ekonomika Spojených států by kvůli dopadům šíření nového koronaviru mohla v prvním čtvrtletí klesnout o čtyři procenta, ve druhém o 14 procent a za celý rok ztratit 1,5 procenta, odhadují analytici banky JP Morgan. Podle agentury Reuters je to zatím jedna z nejhorších prognóz ekonomických následků nemoci COVID-19, kterou nový koronavirus způsobuje.
Kvůli koronaviru hrozí pokles HDP, trpí cestovní ruch a burzy
16.03.2020 Vybrané údaje a odhady možných dopadů šíření koronaviru na světovou ekonomiku a vybraná odvětví ekonomiky.
Kvůli koronaviru hrozí pokles HDP, trpí cestovní ruch
08.03.2020 - Šíření nového typu koronaviru, který způsobuje nemoc COVID-19, podle odhadů ekonomů z celého světa citelně zasáhne ekonomiku Číny, odkud se začal počátkem loňského prosince šířit do světa, ale i zbytek světa. Problémy se vyskytly prakticky ve všech odvětvích hospodářství a koronavirus byl také jedním z důvodů několika bankrotů.
Bloomberg: Koronavirus by svět mohl přijít na 2,7 bilionu USD
08.03.2020 Nový koronavirus by světovou ekonomiku mohl přijít až na 2,7 bilionu dolarů (60,8 bilionu Kč), vypočítali analytici agentury Bloomberg. To je ekvivalent ročního hrubého domácího produktu (HDP) Británie. Ve svém nejhorším scénáři ekonomové počítali s recesí ve Spojených státech, v eurozóně i v Japonsku a s rekordně nízkým růstem v Číně.
MMF a Světová banka kvůli koronaviru zrušily své výroční zasedání
04.03.2020 Mezinárodní měnový fond (MMF) a Světová banka (SB) kvůli koronaviru zrušily své výroční zasedání plánované na polovinu dubna do Washingtonu. Spojí se jen virtuálně, uvedli včera šéfka MMF Kristalina Georgievová a prezident SB David Malpass. Nechtějí prý ohrozit zdraví účastníků z různých členských zemí a spolupracovníků.
Bankéři: Dopady koronaviru na ekonomiku už jsou znát
28.02.2020 Dopady šíření nového koronaviru na britskou ekonomiku už se projevují, varoval dnes guvernér britské centrální banky Mark Carney. Podobně se podle médií vyjádřil i šéf centrální banky Německa Jens Weidmann. Podle něj bude růst největší evropské ekonomiky kvůli viru letos pravděpodobně slabší než 0,6 procenta, na kolik jej centrální banka odhadovala loni v prosinci.
Akcie v Asii dál prudce klesají, nejvíce od krize v roce 2008
28.02.2020 Akcie v Asii dál výrazně klesají a čelí nejhoršímu týdnu od finanční krize z roku 2008. Investory znepokojují zprávy o šíření koronaviru, nových případů už více přibývá v jiných zemích než v Číně. V Asii zejména v Jižní Koreji, další případy se ale objevují i v Evropě. Propady na burzách se dnes prohloubily i v reakci na čtvrteční výprodej na akciových trzích v USA.
Vláda Hongkongu podpoří ekonomiku zasaženou virem a protesty
26.02.2020 Vláda Hongkongu podpoří ekonomiku částkou 120 miliard hongkongských dolarů (HKD; 357 miliard Kč), aby zmírnila dopady epidemie nového koronaviru a vleklých protivládních protestů. Kvůli těmto mimořádným výdajům ale bude mít Hongkong rekordní fiskální deficit, řekl dnes ministr financí Paul Chan. Opatření předpokládá, že každý obyvatel Hongkongu starší 18 let dostane i 10.000 hongkongských dolarů, v přepočtu asi 29.800 Kč.
Akciové trhy s výnosy po krátkém nadechnutí opět klesají
25.02.2020 Optimismus na evropských akciových trzích neměl dnes dlouhého trvání a podobný vývoj sledujeme i na Wall Street. Všechny tři hlavní akciové indexy otevřely v plusu, zájem o riziko ale do hodiny po otevření Wall Street opadl.
Podnikatelská nálada v Německu se v únoru nečekaně zlepšila
24.02.2020 Podnikatelská nálada v Německu se v únoru překvapivě zlepšila. Vyplývá to z průzkumu, jehož výsledky dnes zveřejnil institut Ifo. Jeho index důvěry se zvýšil o 0,1 na 96,1 bodu. Současnou situaci podniky sice hodnotí ještě hůře než v lednu, s větším optimismem ale hledí do dalších šesti měsíců.
FLASH: Evropské trhy propadají ve strachu z šíření koronaviru
24.02.2020 O řádově 4 procenta klesá v úvodu obchodování nového týdne italský akciový trh pod tlakem tří úmrtí a šíření koronaviru v zemi. Hlavní akciové indexy odepisují 2 až 3 procenta.
Koronavirus brzdí čínský program nové Hedvábné stezky
23.02.2020 Když čínský prezident Si Ťin-pching letos poprvé navštívil Barmu a podepsal zde nové infrastrukturní kontrakty, nic nenasvědčovalo tomu, že by se mohlo objevit něco, co by ohrozilo čínský plán investic do železnic, přístavů a silnic po celém světě, a to koronavirus. Omezení cestování, které má zabránit šíření nemoci způsobené novým typem koronaviru, způsobilo nečinnost velké části druhé největší ekonomiky světa a zablokovalo důležité body Siovy iniciativy nové Hedvábné stezky, píše agentura Reuters.
Forex: Dolar po nepříznivé statistice z USA klesá
21.02.2020 Dolar po údajích o vývoji aktivity ve zpracovatelském sektoru a v sektoru služeb ve Spojených státech oslabuje. Naopak euru pomohla k růstu zpráva o vývoji podnikatelské aktivity v eurozóně.
Aktivita v sektoru služeb USA klesla, je nejnižší od roku 2013
21.02.2020 Aktivita v sektoru služeb v únoru ve Spojených státech klesla, její index je nejníže od října 2013. Aktivita ve zpracovatelském sektoru pak spíše stagnovala. Ukázal to průzkum mezi nákupními manažery, jehož výsledky dnes zveřejnila konzultační společnost IHS Markit. Firmy se stále více obávají dopadů epidemie, kterou způsobuje nový koronavirus.
Koronavirus se šíří, světové ekonomiky hlásí pokles. Inflace v eurozóně zrychluje
21.02.2020 Novozélandská premiérka Jacinda Ardernová v pondělí uvedla, že nový koronavirus bude mít za následek pokles novozélandské ekonomiky v první polovině letošního roku, avšak ve druhé polovině roku očekává premiérka opětovné oživení.
ZEW: Důvěru německých investorů zhoršil koronovirus
18.02.2020 Důvěra investorů v německou ekonomiku se v únoru zhoršila výrazně více, než se čekalo. Přispěly k tomu obavy z epidemie onemocnění koronavirem, což by mohlo ochladit světový obchod a prohloubit recesi německého zpracovatelského průmyslu. Ukázal to průzkum, jehož výsledky dnes zveřejnil institut ZEW.
Průmyslová výroba v Německu klesla nejvíce od ledna 2009
07.02.2020 Průmyslová výroba v Německu v prosinci vykázala největší pokles od ledna 2009, ve srovnání s předchozím měsícem se snížila o 3,5 procenta. Oznámil to dnes spolkový statistický úřad. Statistici také uvedli, že se v prosinci v meziročním srovnání snížil přebytek zahraničního obchodu.
Měsíčník finančních trhů – Leden 2020
04.02.2020 Globální ekonomika loni vzrostla o 2,3 %, což byl nejpomalejší růst za deset let. Letos by tempo růstu mohlo zrychlit na 2,5 %. Vyplývá to ze zprávy o situaci a vyhlídkách světové ekonomiky (WESP), kterou zveřejnila OSN. OSN upozornila, že i deset let po finanční krizi je globální ekonomika pomalá. Obchodní a geopolitické napětí mohou dál podkopat její oživení. "V letošním roce je tu naděje na oživení, ale rizika poklesu a zranitelnosti zůstávají velmi výrazná," varoval vedoucí oddělení strategie pro globalizaci a rozvoj při Konferenci OSN o obchodu a rozvoji (UNCTAD) a spoluautor studie Richard Kozul-Wright. Upozornil, že oživení z velké části bude záviset na výkonu velkých rozvíjejících se ekonomik, jako jsou Argentina, Mexiko, Turecko a Rusko. Vyhlídky letošního oživení růstu může zhatit zesílení obchodního napětí, problémy na finančních trzích nebo eskalace geopolitického napětí. Pokud by tyto problémy nastaly, růst by výrazně zpomalil a činil by zřejmě jen 1,8 %, varovala OSN. Ekonomický růst většiny rozvinutých zemí, včetně USA, zůstane podle OSN letos nevýrazný. Lépe by si mohlo vést pouze Japonsko, které letos pořádá olympijské hry. Evropa by měla růst o pouhých 1,6 %. Jedenáct zemí, které do EU vstoupily po roce 2004, tedy včetně České republiky, by však mělo růst nad průměrem celé unie a některé budou expandovat i o více než čtyři %. Výhled pro Evropu ohrožuje hlavně možná eskalace napětí v mezinárodním obchodě, výkon regionu však bude také záviset na tom, jak dopadne odchod Británie z EU a jak se bude vyvíjet měnová politika Evropské centrální banky. Světová banka předminulý týden snížila odhad globálního růstu na loňský a letošní rok kvůli pomalejšímu oživení obchodu a investic. Letos rovněž očekává globální růst o 2,5 %.
Čína kvůli koronaviru podpoří ekonomiku masivními objemy peněz
02.02.2020 Čínská centrální banka v pondělí napumpuje do ekonomiky 1,2 bilionu jüanů (3,9 bilionu Kč), aby zmírnila dopady šíření nového typu koronaviru. Banka to dnes oznámila na svém webu. Čínské finanční trhy byly kvůli oslavám příchodu nového lunárního roku několik dnů zavřené, v pondělí se ale po delší pauze znovu otevírají a vláda má obavy, aby kvůli omezení ekonomické aktivity nebyly narušeny peněžní toky.
Ekonomika USA loni vzrostla o 2,3 procenta
30.01.2020 Hrubý domácí produkt (HDP) Spojených států se loni zvýšil o 2,3 procenta. To je nejméně od roku 2016 a znamená to, že růst už druhý rok za sebou zaostal za tříprocentním cílem administrativy prezidenta Donalda Trumpa. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnilo americké ministerstvo obchodu.
Rozbřesk: České firmy si loni udržovaly solidní ziskovost
29.01.2020 Zatímco trhy se už v pátek dozví, jak si asi vedla eurozóna v posledním kvartále loňského roku, na první české předběžné odhady si budeme muset počkat ještě do poloviny února. Centrální banka tak nebude mít k dispozici jedno z nejvýznamnějších a pozornosti nejvíce dostávající číslo, nicméně už na začátku únorového zasedání se alespoň dozví, jak si vedlo největší tuzemské odvětví – průmysl – v závěru roku. Stěží se dá čekat, že to bude výborný nebo alespoň dobrý výsledek, a tak se nedá asi předpokládat, že by se většina v bankovní radě hned chtěla přiklonit ke zvýšení úrokových sazeb. V každém případě mají centrální bankéři už jen jeden den na to, aby své aktuální naladění odkryli prostřednictvím komentářů a možná alespoň naznačili, jakým směrem se ubírá nová prognóza ČNB, která bude zveřejněna až po zasedání.
Nový koronavirus má negativní dopady na čínské i zahraniční firmy
28.01.2020 Nový typ koronaviru, který se šíří z čínského města Wu-chan, má negativní dopady na řadu čínských i zahraničních firem. Americký kavárenský řetězec Starbucks například uzavírá své provozovny a pozastavuje dodávkové služby v provincii Chu-pej, jejíž je Wu-chan metropolí. Starbucks má v této provincii podle svých internetových stránek 90 provozoven. Své restaurace ve Wu-chanu uzavřely řetězce KFC, Pizza Hut i McDonald's, zatímco mediální a filmová společnost Walt Disney přerušila provoz svých zábavních parků v Šanghaji a Hongkongu.
Evropské akcie kvůli obavám z nového viru výrazně klesly
27.01.2020 Evropské akcie zahájily týden výrazným poklesem kvůli obavám z ekonomických dopadů nového typu koronaviru, který se šíří z Číny. Panevropský akciový index STOXX 600 klesl o 2,3 procenta na 414,07 bodu. Více než 97 procent akcií z indexu oslabilo.
Ifo: Podnikatelská nálada v Německu se v lednu zhoršila
27.01.2020 Podnikatelská nálada v Německu se začátkem letošního roku překvapivě zhoršila, a to kvůli nárůstu pesimismu ohledně vyhlídek. Vyplývá to z průzkumu, jehož výsledky dnes zveřejnil institut Ifo. Index podnikatelské nálady v lednu klesl na 95,9 bodu z prosincových 96,3 bodu. Analytici přitom v průzkumu agentury Reuters předpovídali jeho nárůst na 97 bodů.
Evropské akcie kvůli obavám z nového viru výrazně klesají
27.01.2020 Evropské akcie zahájily týden výrazným poklesem kvůli obavám z ekonomických dopadů nového typu koronaviru, který se šíří z Číny. Panevropský akciový index STOXX 600 krátce po začátku dnešního obchodování ztrácel 1,5 procenta na 417,3 bodu.
Nový virus tlačí dolů ceny akcií i ropy, zlato naopak zdražuje
27.01.2020 Čínský jüan dnes sestoupil na třítýdenní minimum kvůli rostoucímu počtu úmrtí v důsledku nového typu koronaviru. Obavy z ekonomických důsledků nového viru tlačí dolů rovněž ceny akcí a ropy. Roste naopak cena zlata, které je považováno za bezpečnou investici v období nejistoty.
Forex: Shrnutí obchodování 24.1.2020
24.01.2020 Americké akcie uzavřely včerejší obchodování smíšeně. Investory znepokojuje nový koronavirus, který se šíří z Číny. Na forexovém trhu posílil americký dolar vůči euru.
Čínský koronavir může dopadnout na finanční trhy i na konkrétní firmy
23.01.2020 Svět zasáhla zpráva o „šíření“ pandemie koronaviru z čínské metropole Wuhan, podpořená prohlášením amerického ministerstva zahraničí, že USA mají první potvrzený případ nákazy touto infekcí. Svět má v patrnosti ještě nedávnou pandemii SARS, která měla na svědomí několik set lidských životů a miliardové ztráty na finančních trzích.
Forex: Shrnutí obchodování 23.1.2020
23.01.2020 Americké akcie uzavřely včerejší obchodování bez výraznějších změn, ačkoli indexy S&P 500 a Nasdaq během dne vystoupily až na nová maxima. Příznivý výhled technologické společnosti IBM podpořil optimismus ohledně firemních zisků, investory však nadále znepokojuje nový koronavirus, který se šíří z Číny.
Forex: Shrnutí obchodování 22.1.2020
22.01.2020 Americké akcie včera sestoupily ze svých rekordních maxim, k jejich poklesu velkou měrou přispěly obavy ohledně nového typu koronaviru šířícího se z Číny. Dow Jonesův index, který zahrnuje akcie třiceti předních amerických podniků, včera ztratil 0,52 procenta a obchodování zakončil na 29.196,04 bodu. Širší index S&P 500 klesl o 0,27 procenta na 3320,79 bodu a technologický index Nasdaq se snížil o 0,19 procenta na 9370,81 bodu.
Evropské akcie oslabily kvůli obavám z nového viru z Číny
21.01.2020 Evropské akcie dnes oslabily kvůli obavám z šíření nového koronaviru, který se nedávno objevil v Číně. Jejich pokles ale zmírnily příznivé údaje o německé ekonomice. Panevropský akciový index STOXX 600 během dne ztrácel až jedno procento, obchodování však nakonec uzavřel s poklesem pouze o 0,14 procenta na 423,38 bodu.
Forex: Čínský jüan klesá kvůli obavám z nového koronaviru
21.01.2020 Čínský jüan dnes oslabuje vůči americkému dolaru kvůli obavám z šíření nového typu koronaviru v Číně. Z těchto obav naopak těží japonsky jen a švýcarský frank, tedy měny považované investory za bezpečné útočiště v období nejistoty.
Související klíčová slova:
Čtvrtletní pokles | LYNX | Vládní dluhopisy | Hlavní ekonom | Akcie Erste | Australská centrální banka | Zkušenosti | Cap | Aktivita ve zpracovatelském sektoru | Alphabet | Zpracovatelský sektor | Ropný gigant | Pfizer | Spolkový statistický úřad | EUR | Trend | Michal Stupavský | Dění na světových burzách | Hlavní index německých akcií DAX | Bank of Japan | Hospodářský růst v Německu | Citigroup | Volatility | Index hongkongské burzy | Mezinárodní měnový fond | IG Markets | Tempo růstu | Investiční banky | Aktivita firem | Oživení poptávky | Úřad práce | Výkyvy | Britská libra | Aktiva | Bezpečné útočiště | Škoda Auto | Evropská komise | Moncler | Japonská měna | Organizace zemí vyvážejících ropu | Intesa Sanpaolo | Investment Management | Lockheed Martin | Tuzemský průmysl | Aktuální klíčová rizika | Unce zlata | P/S | Index PX | Více peněz | Letecké společnosti | Globální dluhopisové trhy | FTSE MIB | Administrativa prezidenta | Český statistický úřad | Asijské trhy | Zhejiang Huayou Cobalt | Nouzová opatření | Člen Rady guvernérů Evropské centrální banky | Šéf Fedu Jerome Powell | Goldman Sachs | GEM | Znehodnocování měn | Berkshire Hathaway | Prezident institutu | Agentura AFP | Geopolitické napětí | Mike Pompeo | PLN | Lagardeová | Experimentální vakcíny | Dow Jonesův index | Ropa Brent | CBS | Financial Times | Expanze | Podpora ekonomice | Investing | Průměrná úroková sazba | Meziroční míra inflace v eurozóně | Nezaměstnanost | Pandemie | Akciové trhy v Číně | Růst cen | Zpráva | FME | Člen rady guvernérů | ČSÚ | Dolarový index | Strach | Ekonomika Spojených států | Analýzy | Burza | Měsíčník finančních trhů | Index německých akcií DAX | Kryptoměna Bitcoin | Cena zlata | Akcie dnes | Podíl majetku | Včerejší obchodování | Základní úrokové sazby | Ochota více riskovat | Market update | Růst německé ekonomiky | Richard Kozul-Wright | Vývoj cen akcií | Ministr hospodářství | Pokles dolaru | Vývoj ceny ropy Brent | Michael Feroli | Dior | Sodexo | Prudký pokles | VIG | Německý export | Bohatí | CZK | Širší index S&P 500 | CISCO | Výhled | Handelsblatt | Philip Morris | Achim Wambach | EIA | Michal Dvořák | Americký prezident | Covid | Lipow Oil Associates | Průmysl | Index nových objednávek | Inflace | Vývoj měnového páru | HUF | IHS Markit | Centrální banky | China Railway International Group | Šéfka MMF | CPCA | RWE | New York | FB | Caixin Insight Group | Kongres | Administrativa prezidenta Donalda Trumpa | Turecko | Čínský svaz osobních automobilů | Credit Agricole SA | Snižování sazeb | Czech Fund | Období nejistoty | Zasedání FOMC | Vice | Jeff Bezos | Nerovnosti bohatství | Ekonomika Hongkongu | Akciové trhy | LPR | Ředitel internetového obchodu Amazon.com | Přehled o dění na světových burzách | Donald Trump | Vláda Hongkongu | Výsledky průzkumu | Cestovní ruch | Pomoc ekonomice | Štěpán Hájek | Poplatek | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Edelman | TradeCentrum | Cena stříbra | Očekávání analytiků | Royal Dutch Shell | Analytici | Vakcína proti koronaviru | Více riskovat | Internet of Things (IoT) | Předpokládané ztráty | Fed úroky | Deutsche Bank | Bílý dům | Trumpův koronavirus | Růst akcií | Pokles ceny | United Technologies | Graf | Ekonomická nerovnost | Očekávání trhu | Podnikové investice | Šíření nákazy | Globální ekonomiky | Dluhopisy | Zaměstnanost | Výrobci luxusního zboží | Ekonomiky | Čínský jüan | PLN/EUR | Evropský statistický úřad Eurostat | Maďarsko | Hrubý domácí produkt (HDP) | Poptávka | Airbus | Průmyslová produkce | HDP Číny | Bridgewater Associates | Bydlení | Zlato jako investice | Peníze | Bill Gates | Brent | Maloobchodní tržby | Hlavní index japonských akcií | Politika | Finanční televize | HUF/EUR | Jüan | Očekávání | Cena žlutého kovu | NN Group | NFLX | Index cen domů | Vybírání zisků | Cisco Systems | Kapitalismus | Růst globální ekonomiky | Alza.cz | Uvolňování karanténních opatření | Tsingshan Holding | Prodeje akcií | MMF Kristalina Georgievová | Výnosy | Majetek | Opatření proti šíření koronaviru | Evropské měny | Nová prognóza ČNB | Negativní dopad | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | P/E | United Airlines Holdings | Další růst | CZK/EUR | Lukáš Kovanda | Růst | David Malpass | Kristalina Georgievová | Analytika | Nabídka | AFP | Itálie | EUR/CZK | Americká lehká ropa | IOT | HKD | Akcie firmy | Hlavní akciové indexy | Klíčové události ve světě | Světové finanční krize | Prognóza | Výnosová křivka | Aktivita v průmyslu eurozóny | Bezprecedentní opatření | Trh práce | Program kvantitativního uvolňování | Nike | Britská centrální banka | Koronavir | Aktuální kurzy měn | Carsten Brzeski | Exxon Mobil | Zpomalování růstu světové ekonomiky | Japonská vláda | Finanční společnosti | Samsung | Šíření nemoci COVID-19 | Republikáni | Conference Board | Aktivita v čínském průmyslu | Evropské ekonomiky | Iris Pangová | Americká centrální banka | Indikátor | Nový virus | Zpomalení hospodářského růstu | Kontrakty | BitStock | Inflace v eurozóně | Zpomalení ekonomiky | EBay | Lira | Koruna | Kurz jednotné evropské měny | Thyssenkrupp | AUD | Investiční výhled | Vývoj měnového páru GBP/USD | Caterpillar | Úrokové sazby | Meziroční růst | Treasuries | ABN AMRO Bank | Baidu | Klesá dolar | Trh | Shanghai Composite | Cena akcií podniku | MSCI | Problémy | Šíření viru | BNP Paribas | Bridgewater | Index japonských akcií | Společnosti | Index | Komoditní index | Studie | Průzkum společnosti | ANZ | Burberry | MMF | Komise | Nejistoty | AXA | Ministr zahraničí | Agentura Reuters | Skupina OPEC+ | Čínský koronavir | Globální finanční krize | Ministerstvo obchodu | Ministerstvo práce | Česká zbrojovka | Americké investiční banky | S&P | Regulátoři | Akciové trhy v Evropě | Americké ministerstvo obchodu | Šéf centrální banky | Unie | Obchodování na finančních trzích | Důvěra investorů | Zpomalováním růstu | JPMorgan Chase | Měny rozvíjejících se ekonomik | Čínský prezident | Pokles prodeje | Akciové indexy | Christine Lagardeová | Čínský program | Guvernér Britské centrální banky | New York City | Americké univerzity | Bank of New York Mellon | Kartel OPEC | Hang Seng | Deficit | Firma | Nezaměstnanost v USA | Index Stoxx 600 | Statistický úřad | Konzultační společnosti | Index pařížské burzy | Budoucnost | Index londýnské burzy | Virus | Technologický index Nasdaq | Hypoindex | Obchodní dohody | Peter Altmaier | Program nové Hedvábné stezky | Výroba aut | Hodnota majetku | Dividendový výnos | Offshore | Akciový index | Economic Intelligence Unit | Index výroby | 3М | Bankéři | Nejprudší pokles | Hrubý domácí produkt Německa | Meziroční míra inflace | Šíření nového koronaviru | Bohatství | Ifo | Momentum | Christian Dior | Index nákupních manažerů | Nákupy centrálních bank | Equity | Purple Trading Štěpán Hájek | Bitcoin | Micron Technology | Pandemie nemoci | Skupina OPEC | Cena zlata dnes | Zahraniční firmy | RDSA | Investice do zlata | Obchodníci | Obchodovat | Koronavirus | Burze | Největší ekonomika | Golden Gate CZ | Největší ztráty | USA | Prezident Donald Trump | Místní centrální banka | Čistý zisk | Prostor pro další růst | Index PMI | Ekonomické aktivity | Stříbro | Internet of Things | Británie | Investiční banka Goldman Sachs | Závislosti na Číně | Ropa | MetLife | Výdaje | Index německých akcií | Globální akciový index | Durace | Vstup na pražskou burzu | Belgie | West Texas Intermediate (WTI) | Technologická společnost | Německé hospodářství | Statistici | Dow Jones | LVMH | Ekonomové | Přebytek bilance zahraničního obchodu | Ruské akcie | Spojené státy | Výhled pro Evropu | Zpomalení světové ekonomiky | Trading | Nezaměstnanost v EU | Růst HDP | Euro vůči dolaru | Finanční televize CNBC | Americká centrální banka FED | Šíření nemoci | Růst ekonomiky Turecka | Conseq Investment Management | Akcie podniku | Fáze obchodní dohody | Světová banka (SB) | Wood & Company | Tempo růstu hrubého domácího produktu | Boeing | ASML Holding NV | Vývoj | Dopady koronaviru na ekonomiku | Vyhlídky americké ekonomiky | Úroková sazba | Andy Lipow | Technologický index | Podnikatelská nálada | Demokraté a Republikáni | Amazon | Aktuální konsenzus ekonomů | Hrubý domácí produkt (HDP) Německa | Nejlepší internetové akcie | Americké akcie | Facebook | Chris Williamson | Program pomoci | EUR/USD | Severomořská ropa Brent | Zemědělství | OSN | Dopady pandemie | Intervence | Sky News | Spotřebitelská důvěra | Čínský HDP | West Texas Intermediate | Carnival | Měnové politiky | S&P/ASX 200 | Onemocnění | Akcie v Číně | Index japonských akcií Nikkei | Bernstein | Obavy z nového viru | Martin Stránský | Centrální bankéři | CNY | Index FTSE 100 | FCA | Japonská ekonomika | Bezpečný přístav | Ifo Clemens Fuest | Akcie těžařských společností | Klíčová rizika | Miliardy dolarů | ADP | Daimler | Úmrtí s nemocí covid-19 | Miliardy korun | Světový obchod | Růst mezd | Ford Motor | Sazby | GBP/EUR | Lufthansa | Důvěra v českou ekonomiku | Důvěra investorů v německou ekonomiku | Ekonomický dopad koronaviru | Počet potvrzených případů nákazy | Úrok | Investovat | Komoditní | Cena severomořské ropy Brent | Hlavní index tokijské burzy Nikkei 225 | Průzkum | Firmy | Inflace v Česku | Počet potvrzených případů | Panika | Index pro zpracovatelský průmysl | Aktivita v průmyslu | Zájem investorů | Cena ropy brent | Korporátní ztráty | Air France | Euro dnes | Aramco | Nick Marro | HDP Británie | Vývoz z Číny | Fed | Globální rizika | Guvernér francouzské centrální banky | Boris Johnson | Nezaměstnaní Američané | Automobilový průmysl | Dílčí index | Si Ťin-pching | Trhy | Paypal Holdings | Emerging markets | Walmart | FTSE | Přehled o dění | Rizika | Vánoce | Žlutý kov | Index tokijské burzy Nikkei 225 | Eurozóna | Fond | Peter Cardillo | Wu-chan | Počítačové algoritmy | Růst ekonomiky | Aktivita v sektoru služeb | UnitedHealth | STMicroelectronics | WESP | Bilance | Index evropských turistických společností | Tesla | Low | Španělsko | Spreadex | Ekonomický růst | Komodity | Mzdy | MSCI Emerging Markets | General Motors | CAD | Odhady analytiků | Shares | Prezident Ifo | Rozjednané prodeje domů | Banka Goldman Sachs | Na burze | Dopady krize | Akcionáři | Analytička | François Villeroy de Galhau | Evropské trhy | Ekonom Ifo | FAANG | Hospodaření | Ztráta | Wells Fargo | Severomořská ropa | Dolar k japonskému jenu | Průzkum Caixin/Markit | Conseq | Obchod | Purple Trading | Obavy o světovou ekonomiku | Francouzský index | Volkswagen | MSCI All Country World | AUD/USD | Zahraniční forex | Riziko | Analytik | Emise | FIAT | JPY | Adidas | Pokles výnosů | SARS | Šéf společnosti | Bank of America | USDX | Turecká lira | GBP | Index tokijské burzy | Německá ekonomika | Čína | Akcie aerolinek | CZK/USD | USD/CNY | Ceny | Recese | Pokles | Realitní trh | Německý ZEW index | FTSE 100 | Impuls | Bundesbank | Přebytek bilance | Centrální banka | BBC | Predikce | ASML | Americký dolar k japonskému jenu | WTI | Prosus | Největší ekonomika světa | Biliony | Fresenius Medical | Evropské centrální banky | EUR/JPY | Libra | Trump dnes | Odborníci | Cena severomořské ropy | USD/EUR | Vývoj na finančních trzích | Výsledek voleb | Stratég | Panevropský akciový index | Forint | Accor | Morgan Stanley | Ceny zlata | Worldometers | Výnos | Frank | Index Nasdaq | Americká investiční banka | Algoritmy | Hospodářský propad | Růst podnikatelské aktivity | Trhy v Číně | Austrálie | Vývoj měnového páru EUR/USD | Dluhopisový index | Stoxx Europe 600 | Hongkong | Ceny akcií | Cena akcií | GBP/USD | Oživení trhu | VIX | Dopad koronaviru | Výhled růstu globální ekonomiky | Euforie | Írán | EPS | Biliony dolarů | Očekávané Earnings | Tržní hodnota | Zisk | AT&T | Klaus Wohlrabe | Total | ČNB | American Airlines Group | EURUSD | FedEx | Demokraté | Huawei | Analytik Purple Trading | Ifo Klaus Wohlrabe | Aktuální kurzy | Nejbohatší | Obchodování | Úroky | Prezident | Eurostat | Varovné signály | Raytheon | Hypoteční trh | Evropa | Měna | Management | Nasdaq | Trump | Zprávy | Ceny ropy | Francie | Trigger | Údaje | Automobilky | Internetové akcie | Inflační vývoj | Finanční krize | Obchody | ex | Index CPI | Obchodní konflikt | ProCent | Deutsche Telekom | Japonsko | Exxon | Marže | ConocoPhillips | Visa | Caixin/Markit | Situace | Akciové alokace | Google | Miliardy eur | Tržby | Konsensus | Golden Gate | FOREX | Konsenzus | Růst světové ekonomiky | Signály | Index londýnské burzy FTSE 100 | Guvernér | Trader | Dividenda | HDP | Asset alokace | Ekonom | Optimismus | Dolar | Euro | Yield | JP Morgan | Eskalace napětí | Dopady na ekonomiku | Nouzový stav | Výprodej | AAPL | Microchip Technology | Míra inflace v eurozóně | JPMorgan | AMZN | Premiér Boris Johnson | ČTK | Odhad letošního růstu | Infineon | Ztráty | Česká národní banka | Epidemie koronaviru | Crédit Agricole | Americké firmy | Japonský jen | FOMC | Akcie | Medvědí trend | Panevropský akciový index STOXX 600 | Cílová cena | Turecká ekonomika | Mzda | Société Générale | Pražská burza | Podniky | Index spotřebitelských cen | City | Test na koronavirus | Coronavirus | Institut ZEW | AbbVie | Osobní příjem | Makléř | Louis Vuitton | Vývoj ceny | Dodavatelské řetězce | BBVA | Index cen | Světová ekonomika | Vývoz | Reuters | OPEC+ | Globální ekonomika | Napětí na Blízkém východě | Největší propad | Společnost Apple | Uvolněné měnové politiky | Prognózy | Euro k americkému dolaru | Kurz | SBUX | DXY | Globální růst | Spotřebitelské výdaje | Index důvěry | Americká ekonomika | Panevropský index | Konkurenti | Intermediate | Snížení těžby | Pokladniční poukázky | Společnost Microsoft | Americká automobilka | Světové ekonomiky | NVDA | Výsledky | Míra inflace | Aerolinky | Biogen | Michal Stupavský, CFA | Galapagos | Investice | Microsoft | Business | Traders | Komunikace | Oživení ekonomiky | Lehká ropa WTI | Bod | Ekonomika eurozóny | Ekonomická aktivita | Růst ceny zlata | Zisky | Investiční stratég | Regulace | Šéf Fedu | 100 miliard dolarů | Dluhopisové trhy | Fondy | Společnost Huawei | USD za barel | Akcie roku 2020 | SAP | Walt Disney | Hospodářství | MSFT | Konsenzus ekonomů | WHO | Oslabení dolaru | Globální hospodářský růst | CAC 40 | Alokace investičních portfolií | Ukazatel | Index MSCI | Slabší dolar | Amgen | Měny | Dollar | Ropa WTI | Prodej automobilů | Burzy | Hospodářský růst | Export | Světová zdravotnická organizace | Rusko | Vývoj ceny ropy | Kering | České firmy | Firma McDonald's | Letectví | Allergan | Mark Carney | Zhodnocení | Organizace | Britská vláda | Globální akciové trhy | Prodeje aut | Výsledková sezóna | Hodnota bitcoinu | Air | Shrnutí obchodování | COVID-19 | Kurz zlata | Nikkei | Firma Alphabet | Italský cestovní ruch | Ekonomika USA | Průmyslová výroba v Německu | ZEW | Evropské akcie | Energie | Šéf Bílého domu | Objem | Investiční | Nálada | Americké centrální banky | Příjmy | Onemocnění COVID-19 | Podnikatelská nálada v Německu | Zasedání Fedu | Bloomberg | XM | Akcie v Asii | Index pařížské burzy CAC 40 | Akcie v Evropě | Rozvoj | Hlavní indexy | Capital Economics | Vyhlídky | iFX | Průmyslová výroba | Finanční trhy | Míra | Slabý dolar | Pandemie nemoci COVID-19 | Růst poptávky | Korekce | Výrazný pokles | Panevropský index STOXX 600 | Firemní investice | Stimulační opatření | HDP eurozóny | Vakcína | Výkonnost | Index šanghajské burzy | Průzkumy | Televize CNBC | Index S&P 500 | Hrubý domácí produkt | Přehled | Makléř Wood & Company | Akciový růst | Stavebnictví | Krize | Institut Ifo | High | OECD | CHF | Zprávy o vakcíně | Zvýšení úrokových sazeb | Akcie firem | Index nákupních manažerů (PMI) | S&P 500 | Prosincová inflace | JDE | Podpora | Prognóza ČNB | QE | MT4 | Snížení těžby ropy | Světová banka | Cena | Německá vláda | Německo | Apple | Arnault | Česká ekonomika | Kurzy | IG | Richemont | Bernard Arnault | Fiat Chrysler Automobiles (FCA) | Úrokový diferenciál | Medvědi | DAX | Záchranné balíčky | Zbrojovky | Infineon Technologies | Erste | Podnik | Kurzy měn | Server CNBC | Akcie společnosti | Čínský vývoz | Fiskální stimuly | Indikátor důvěry | Báze | Zlato | Ekonomika | Měny&Sazby | WEF | CFA | SEC | Indikátory | Ticker | Majetek 500 nejbohatších lidí | Práce | Likvidita | Nákup zlata | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Banky | BlackRock | FDX | I-Trader | Americká vláda | INTC | Altria Group | Bilance zahraničního obchodu | Netflix | Poptávka po ropě | GM | Ray Dalio | Wall Street | ING Groep NV | Analýza | Ministr financí | Vivendi | Akcie na světových trzích | Index MSCI All Country World | Čínské akcie | Ratingové agentury | Pozice | Čínská ekonomika | Oxfam | Demokratické strany | Světová zdravotnická organizace (WHO) | Chevron | Švýcarský frank | Vývoj měnového páru USD/JPY | Dolarový index DXY | Peníze z prodeje akcií | Market | Cenné papíry | Stoxx | Lídři | Americká lehká ropa WTI | General Electric | Průměrná mzda | Farmaceutické společnosti | Rozvíjející se trhy | Vývoj ceny zlata | Globální HDP | Finanční ústav | Texas | Deutsche Bundesbank | Investiční banka | Londýnské burzy | Rizikovější aktiva | OPEC | Řetězce | Experti | Investoři | Míra nezaměstnanosti | Ceny ropy dnes | Největší pokles | IHS | Polsko | Nikkei 225 | Swatch | ZEW index | Bond | Zdražování | Ropy | RBA | ABN Amro | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Dnešní obchodování | Bankroty | Hospodářské výsledky | Růst cen potravin | Americké ekonomiky | Wirecard | USD | Vývoj dolarového indexu | AMS | Tištění peněz | Ekonomický dopad | Technologické tituly | PayPal | Čínské úřady | Investing.com | Firemní zisky | Statistický úřad Eurostat | Fiat Chrysler Automobiles | BMW | Hlavní úroková sazba | Cena ropy | Situace v průmyslu | Události ve světě | Americké ministerstvo | Čínská centrální banka | Earnings | Pokles HDP | Propad | Dopady koronaviru | Bankovnictví | Rakousko | Hospodářské oživení | Agentura AP | Economic | Nemovitosti | Markets | Počet úmrtí | Nejhorší den | Nejistota | Akcie roku | Akcie na evropských trzích | Kryptoměna | Nejvýraznější pokles | Makroekonomický kalendář | Investment | ING | Indexy | Státní dluhopisy | Americký dolar | Evropská centrální banka | Starbucks | Německá centrální banka | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | ECB | Stoxx 600 | Ekonomiky eurozóny | Splatnost | 500 nejbohatších | Měnová politika | Alokace | Ziskovost | Růst čínské ekonomiky | AMGN | ROCE | GOOGL | Clemens Fuest | EU | Miliardy | PBOC | ASX 200 | KBC | Caixin | Zpracovatelský průmysl | MasterCard | Globální finanční trhy | Poptávky po ropě | Applied Materials | Hermes | Kraft Heinz | Nejprudší pokles v historii | WU | Akciový trh | USD/JPY | Americké vlády | Jerome Powell | Spartan Capital Securities | Ukazatele | American Express | Měnový pár | Šíření koronaviru | Saudi Aramco | Banka | Markit | Američané | UNCTAD | Makléřské společnosti | Olaf Scholz | Enel | CNBC | Domácí poptávka | Statistika | Hospodářský výhled | Disney | News | Index DAX
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Obchodování | Banky | Růst | ČTK | Indikátor | Pokles | Trading | Cena | FOREX | Pivot