Čtvrtek 21. listopadu 2024 09:29
reklama
Dukascopy new
reklama
CapXmaster srovnani
reklama
eightcap trade smarter
reklama
CapXmaster srovnani

Zahraniční firmy

C:\fakepath\Cina-USA2.jpg

Čínu opouštějí firmy, na které by nejvíce dolehla americká cla

08.11.2024 Čínu opouštějí některé zahraniční firmy, na které by nejvíce dolehla avizovaná americká cla. Chystat k odchodu se ale začaly už dříve, než byl novým americkým prezidentem zvolen Donald Trump. Na zavedení cel totiž Trump začal upozorňovat v předstihu. Informuje o tom agentura Bloomberg, která jako příklad zmiňuje prodejce bot Steven Madden či výrobce domácích spotřebičů.
C:\fakepath\Trump4.jpg

Trump obhajuje svůj plán podpory ekonomiky

16.10.2024 Kandidát americké Republikánské strany do listopadových prezidentských voleb Donald Trump obhajuje svůj plán podpory americké ekonomiky, chystaná opatření podle něj nezvýší federální deficit, jak tvrdí kritici. Trump to řekl v úterý v rozhovoru s agenturou Bloomberg. Zavést se chystá například vysoká cla na dovoz vybraného zboží jak od spojenců, jako je například Evropská unie, tak ze zemí, které Spojené státy považují za své rivaly, jako je například Čína.
C:\fakepath\Trump4.jpg

Trump v důležité Georgii prezentoval vizi ekonomického protekcionismu

25.09.2024 Americký exprezident Donald Trump včera vyhlásil, že USA budou pod jeho vedením brát pracovní místa jiným zemím, zatímco prezentoval protekcionistické plány ekonomických opatření před publikem v klíčovém volebním státě Georgia. Mimo jiné avizoval další snížení firemní daně pro společnosti vyrábějící ve Spojených státech. Podle amerického tisku ale chybí důležité detaily.
C:\fakepath\EU-China.jpg

Zájem firem z Evropské unie investovat v Číně klesl

10.05.2024 Podíl firem z Evropské unie, které považují Čínu za nejlepší investiční destinaci, klesl na rekordní minimum. Obnovení důvěry ve druhou největší ekonomiku světa může trvat roky. Uvedla to ve svém nejnovějším průzkumu podnikatelské důvěry lobbistická skupina Evropská obchodní komora v Číně.
C:\fakepath\1712682845-prop-trading-09042024-2.png

Srovnání a hodnocení Prop Trading firem

09.04.2024 Prop firem jsou na trhu stovky, ale ne všechny jsou seriózní a vyplácí peníze. Tyto firmy přibývají velkou rychlostí a není jednoduché se v nich zorientovat, proto vám přinášíme srovnávací tabulku prop firem, která není nikde veřejně v tak detailní podobě připravena, jako na našem portálu. Tabulka prop firem bude zahrnovat domácí i zahraniční firmy, které nabízí různé podmínky a služby retail obchodníkům. V tabulce najdete detailně popsané podmínky každé firmy, abyste se nedostali do problémů a bezpečně získali obchodní kapitál. Pokud s prop obchodováním začínáte, najdete zde názory prop traderů, kteří mají praktické zkušenosti s různými prop firmami. Pokud už patříte ke zkušenějším, můžete pomoci těm, kteří chtějí být jednou jako vy. Vysvětlení pojmů v hlavičce tabulky najdete pod tabulkou a pokud kliknete na konkrétní název prop firmy, tak se vám ukážou další detailní informace. Pokud se nemůžete rozhodnout nebo si s výběrem prop firmy nevíte rady, tak nám napište dotaz na náš email info@fxstreet.cz a my vám rádi poradíme.
C:\fakepath\Cina-USA2.jpg

Zahraniční investice v Číně i přes snahu vlády dál klesají

22.03.2024 Zahraniční investice v Číně se dál snižují, navzdory snaze vlády v Pekingu pokles zastavit. Za leden až únor meziročně klesly o 19,9 procenta na 215,1 miliardy jüanů (zhruba 698 miliard Kč). Oznámilo to dnes čínské ministerstvo obchodu. Loni Čína zaznamenala nejslabší příliv přímých zahraničních investic za 30 let, uvedla agentura Reuters.
C:\fakepath\trader-14032024-94-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

14.03.2024 1) Záchrana švýcarské banky Credit Suisse, kterou před rokem převzala konkurenční UBS, přinesla švýcarské ekonomice nová rizika. Ve zprávě věnované této alpské zemi to dnes uvedla Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD). Spojení obou velkých bank sice zajistilo finanční stabilitu, transakce ale podle OECD vyvolává otázky ohledně dominantního postavení UBS na švýcarském trhu a potřeby silnější finanční regulace v budoucnu.
C:\fakepath\Nemecko9.jpg

Investice v Německu loni klesly nejníže za mnoho let

14.03.2024 Zahraniční firmy v loňském roce investovaly v Německu jen zhruba 22 miliard eur (asi 554 miliard Kč), což je nejnižší částka za posledních deset let. Vyplývá to ze studie, kterou dnes představil Institut německého hospodářství (IW). Studie přichází v době rostoucích obav z deindustrializace německé ekonomiky, uvedla agentura Reuters.
C:\fakepath\cinsky juan.jpg

Čína loni zaznamenala velmi slabý příliv zahraničních investic

19.02.2024 Čína loni zaznamenala nejslabší příliv přímých zahraničních investic za 30 let. Investory odrazuje slábnoucí ekonomický růst, nejisté podnikatelské prostředí a částečně i nižší úrokové sazby ve srovnání s jinými zeměmi. Peking má také problém přitáhnout zahraniční kapitál kvůli napjatým vztahům se Západem. Píše o tom zpravodajský web Nikkei Asia.
img

Češi jsou nejvíce „odíraným“ národem v Evropě, plyne z dat OECD a Světové banky. Ve své výplatě dostávají nejmenší část toho, co skutečně odpracují; ale i tak „drží pusu a krok“

16.11.2023 Češi se nechávají „odírat“ jako žádný jiný národ v Evropě. Na své výplatnici totiž vidí nejmenší část hodnoty, kterou skutečně vytvoří. Konkrétně se jedná o zhruba 67 procent. Třeba Belgičané se ale mohou pochlubit výdělky, které takřka ze sta procent odpovídají hodnotě, kterou skutečně vytvoří. Poměrně vysokou část (93procentní či vyšší) toho, co skutečně odpracují, mají na svých výplatnicích také Francouzi, Slovinci, Rakušané, Španělé a Němci (viz tabulka níže).
C:\fakepath\Cina-2.jpeg

Čína zaznamenala poprvé od roku 1998 schodek zahraničních investic

14.11.2023 Čína má za tři měsíce do konce září u zahraničních investic deficit 11,8 miliardy dolarů (271 miliard Kč). Stalo se to poprvé od roku 1998, kdy se tyto údaje začaly v zemi sledovat. Podle serveru BBC vývoj naznačuje, že zahraniční podniky místo aby v Číně své zisky reinvestovaly, spíše je ze země stahují. Peking se potýká s pomalejším růstem ekonomiky a s nízkými úrokovými sazbami, zatímco spory se Spojenými státy vyvolávají pochybnosti o hospodářském potenciálu Číny.
C:\fakepath\cinsky juan.jpg

Čína zaznamenala čtvrtletní odliv přímých zahraničních investic

06.11.2023 Čína zaznamenala poprvé čtvrtletní odliv přímých zahraničních investic. Přímé investiční závazky, což je široké měřítko přímých zahraničních investic, byly podle předběžných údajů platební bilance v období červenec až září v deficitu 11,8 miliardy USD (268,5 miliardy Kč). To je první čtvrtletní schodek od roku 1998, kdy čínský devizový regulátor začal tyto údaje sledovat. Údaj naznačuje tlak na odliv kapitálu a problémy Pekingu při získávání investic od firem ze zahraničí a může souviset s odklonem západních zemí do Číny a nevýhodnou úrokovou sazbou v Číně, uvedla agentura Reuters.
C:\fakepath\trader-19072023-81-zm.png

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

19.07.2023 1) Vláda v Kyjevě se snaží přesvědčit globální firmy, aby opustily Rusko a přesídlily na Ukrajinu. Napsal to dnes web americké televize CNBC. Moskva zatím pokračuje v zabavování majetku, který mají zahraniční firmy v Rusku. Prezident Vladimir Putin v neděli podepsal dekret, na jehož základě vláda převzala kontrolu nad ruskými dceřinými společnostmi francouzského výrobce potravin Danone a dánského pivovaru Carlsberg.
C:\fakepath\Ukrajina.png

Kyjev přesvědčuje západní firmy, aby přesídlily z Ruska na Ukrajinu

19.07.2023 Vláda v Kyjevě se snaží přesvědčit globální firmy, aby opustily Rusko a přesídlily na Ukrajinu. Napsal to dnes web americké televize CNBC. Moskva zatím pokračuje v zabavování majetku, který mají zahraniční firmy v Rusku. Prezident Vladimir Putin v neděli podepsal dekret, na jehož základě vláda převzala kontrolu nad ruskými dceřinými společnostmi francouzského výrobce potravin Danone a dánského pivovaru Carlsberg.
C:\fakepath\trader-14072023-87-zm.jpg

Rusko přidává další překážky pro odcházející zahraniční firmy

14.07.2023 Zahraniční společnosti, které chtějí opustit Rusko, čelí dalším překážkám. Ruské ministerstvo financí přidalo další požadavky související s odchodem firem, včetně dvouletého limitu na možnost zpětného odkupu podniků, uvedla agentura Reuters.
img

Nízká nezaměstnanost je koulí na noze oživení české ekonomiky

12.07.2023 „Nezaměstnanost v České republice další měsíc v řadě klesá – v červnu se snížila na 3,4 % z květnových 3,5 %. V rámci EU máme tak dlouhodobě nejnižší míru nezaměstnanosti. Pro českou ekonomiku to však vůbec není dobrá zpráva. Její kondice totiž není nijak valná. V prvním čtvrtletí byl růst české ekonomiky měřený HDP nulový a meziročně zaznamenal HDP poprvé od prvního čtvrtletí 2021 pokles, a to o 0,4 %. Situace, kdy HDP padá, nezaměstnanost se neustále snižuje a počet volných pracovních míst poptávaných zaměstnavateli roste, je koulí na noze oživení české ekonomiky a udržitelnosti její konkurenceschopnosti a podnikání českých firem.
C:\fakepath\Rusko3.jpg

AP: Zahraniční firmy zjišťují, že není jednoduché opustit Rusko

25.05.2023 Po invazi ruských vojsk na Ukrajinu mnoho globálních společností oznámilo, že plánují opustit Rusko, nebo tam alespoň omezit své aktivity. Ukázalo se však, že odchod z Ruska je obtížnější, než se původně zdálo. Ruská vláda zavedla překážky, vyžaduje schválení odchodu a ukládá daně a slevy z prodejní ceny. Firmy se tak ocitají v situaci, kdy se pohybují mezi západními sankcemi a veřejným míněním na straně jedné a snahou Ruska od odchodů odrazovat na straně druhé, uvedla agentura AP.
C:\fakepath\trader-28032023-28-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

28.03.2023 1) Soukromé kryptoměnové burzy ukazují, že jsou schopny klesnout ještě níž, pokud jde o správu a řízení firmy. Jestli si někdo myslel, že podání návrhu na bankrot kryptoměnové burzy FTX podnikatele Sama Bankmana-Frieda bylo ohromující v tom, co ukázalo o řízení té firmy, pak je potřeba se podívat na žalobu, kterou ve Spojených státech podala Komise pro obchodování s termínovými kontrakty na komodity (CFTC) na kryptoměnovou burzu Binance. V komentáři to píše americký server The Information.
img

Češi dokážou bohatství vytvořit, ale ne udržet. Peníze nechávají mizet do zahraničí a čekají, kdo to za ně vyřeší

28.03.2023 Česká republika je bohatá země. Lidé, kteří zde žijí, svou prací vytvářejí ekonomické hodnoty, za které by se nemuseli stydět nikde na světě. Dokonce ani v zemích, které sami považují za vzor. Bohatství ale nestačí jen vytvořit. Aby byli lidé spokojení, je potřeba ho také udržet. A to se v Česku nedaří. Peníze místo toho necháváme ve velkém odtékat do zahraničí. Například jen banky loni v tuzemsku vytvořily zisk přes 104 miliard korun. Většina z této sumy skončí ve formě dividendy u jejich zahraničních matek.
C:\fakepath\Rusko.jpg

Moskva chce od zahraničních firem příspěvek za odchod z Ruska

28.03.2023 Zahraniční firmy z "nikoli přátelských zemí" by při opuštění svých ruských aktiv měly ruským úřadům zaplatit "dobrovolný příspěvek" ve výši pěti procent jejich tržní hodnoty, napsal včera na svém webu Kommersant s odvoláním na zápis z jednání vládní podkomise pro kontrolu zahraničních investic, zveřejněný na webu ministerstva financí. Podkomise jednala ještě na začátku března.
C:\fakepath\Rusko-sankce-4.jpg

NYT: Mnohé západní firmy rok po invazi nemohou, anebo nechtějí opustit Rusko

03.03.2023 McDonald's po 32 letech odstranil své zlaté oblouky. Ropný gigant BP se začal zbavovat obřích ruských investic. Francouzská automobilka Renault prodala své továrny za symbolický jeden rubl. Loňská invaze na Ukrajinu spustila vlnu slibů západních společností o tom, že se z Ruska rychle stáhnou. Stovky firem z Evropy a Spojených států ale v zemi dál podnikají, navzdory sankcím a výzvám k bojkotu, upozorňuje deník The New York Times (NYT).
C:\fakepath\Saudska Arabie.jpg

Technologické firmy plánují investovat v Saúdské Arábii devět miliard USD

06.02.2023 Přední světoví technologičtí giganti investují v Saúdské Arábii více než devět miliard USD (200 miliard Kč). Jsou mezi nimi i americké firmy Microsoft a Oracle, které v zemi vybudují cloudová centra pro region. Uvedl to dnes saúdskoarabský ministra pro komunikace a informační technologie Abdalláh bin Amr Alsváha.
C:\fakepath\trader-29112022-46-zm.jpg

Sociální nepokoje kvůli uzávěrám v Číně uvrhají zahraniční firmy do nejistoty

29.11.2022 Pro zahraniční společnosti, které působí v Číně, nemohly bezprecedentní víkendové protesty přijít v horší dobu, napsal dnes zpravodajský server BBC. V zemi se už tři roky s přestávkami táhnou protipandemické uzávěry a opatření, kvůli nimž se Čína stala pro zahraniční pracovníky nehostinnou. Zvláště problematický byl poslední rok, kdy zbytek světa protipandemická opatření uvolnil.
img

Podle Indexu prosperity patří české podnikatelské prostředí k nejhorším v Evropě. Založení firmy u nás může trvat až 25 dní, nejdéle z celé EU

12.10.2022 V eurounijním srovnání podnikatelského prostředí obsadila Česká republika 21. místo, vyplývá to z říjnového Indexu prosperity Česka. Vůbec nejhůře si tuzemsko vede v hodnocení podmínek pro založení podnikání, které jsou nejméně příznivé z celé EU. Jen samotné založení firmy u nás totiž trvá až 25 dní. Evropský průměr je přitom okolo 12 dnů. Zároveň je pro založení podnikání potřeba udělat více administrativních kroků než v ostatních zemích. V Česku je rovněž i málo startupů, a to pouze 131 na milion obyvatel, což odpovídá 21. místu v EU. Právě startupy přitom mají velký potenciál proměnit Česko z montovny na „mozkovnu“.
C:\fakepath\rusky rubl.jpg

Rusko do čtvrtka vypracuje konkrétní pravidla pro platby za plyn v rublech

29.03.2022 Rusko do čtvrtka vypracuje pro zahraniční společnosti konkrétní pravidla plateb za dodávky plynu v rublech. Novinářům to řekl mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov. Podle agentury Reuters to zvyšuje pravděpodobnost přerušení dodávek, protože západní země dosud odmítaly požadavek Moskvy na změnu měny, ve které se za dodávky platí.
img

Nio akcie: Čína snížila dotace na elektromobily o 30 %

11.01.2022 Nio akcie může čekat zajímavý rok. Čínská vláda mění svou politiku v automobilovém průmyslu. Na jednu stranu se více otevírá zahraničním investorům, ale zároveň snížilasubvence na elektrická auta. Zdá se, že Čína již nechce elektromobilní průmysl tolik podporovat jako dříve.
img

Čína povolí plné zahraniční vlastnictví výroby osobních automobilů

27.12.2021 Čínské úřady zruší omezení zahraničních investic do výroby osobních automobilů. Od 1. ledna 2022 tak bude moci být výroba osobních aut plně v zahraničním vlastnictví. Vyplývá to z dnešní zprávy čínského ministerstva obchodu a Národní rozvojové a reformní komise, uvedl dnes zpravodajský server CNBC.
C:\fakepath\China mobile.jpg

China Mobile chystá největší nabídku akcií v Číně za posledních deset let

21.12.2021 Čínská společnost China Mobile chce prodejem akcií v Šanghaji získat až 56 miliard jüanů (zhruba 196 miliard Kč). Byla by to největší primární veřejná nabídka akcií (IPO) v Číně za posledních deset let. China Mobile je podle počtu klientů největším mobilním operátorem na světě, před rokem ale musela kvůli novým pravidlům zavedeným na popud tehdejšího prezidenta Donalda Trumpa odejít z Newyorské akciové burzy (NYSE).
img

Udeří až 10procentní inflace, největší zdražování za generaci. Proč právě teď a jak se připravit?

14.12.2021 Česko v příštím roce čeká inflační smršť. Zvláště neúprosná bude v prvních měsících roku, zejména hned v lednu, kdy meziroční míra hladiny růstu spotřebitelských cen může atakovat nevídanou hodnotu deseti procent. Během roku smršť sice zmírní, ale odeznívat bude jen pomalu. Průměrná míra inflace se tak přiblíží sedmiprocentní hladině. Celá generace Čechů nemá s takovým růstem cen zkušenost, neboť půjde o nejrapidnější celoroční inflaci od roku 1998.
C:\fakepath\Cina-USA.jpg

Čínské firmy s akciemi v USA budou muset o sobě sdělovat více informací

03.12.2021 Čínské firmy, které mají akcie na burzách ve Spojených státech, budou muset zveřejňovat více informací než dosud, zejména o svém auditu. Uvedla to americká Komise pro cenné papíry (SEC), která k tomu ve čtvrtek vydala souhrn pokynů. Nutné bude také sdělovat, jaké má daná firma vazby na čínskou vládu. Pokud se čínské firmy odmítnou přísnějším pravidlům podrobit, budou muset z amerických akciových trhů odejít.
img

Internetová společnost Yahoo odchází z Číny kvůli nové regulaci

02.11.2021 Americká internetová společnost Yahoo odchází z čínského trhu, zdůvodňuje to stále náročnějšími podmínkami pro podnikání. Uvedla to dnes agentura AP. V Číně se podle firmy začíná měnit i právní prostředí, které jí tam další působení komplikuje. Yahoo, podobně jako mnoho dalších západních firem, podléhá v Číně masivní cenzuře.
C:\fakepath\c-23092021-lv.gif

Evropské firmy pohlížejí s obavami na hospodářský kurz Číny

23.09.2021 Evropské firmy pohlížejí s velkými obavami na nový hospodářský kurz čínské vlády. Sice mají stále rekordní tržby i zisky, starosti jim ale dělá možný obrat Číny dovnitř a ruku v ruce s ním další omezení zahraničních podniků na jejím trhu. Dnes to podle agentury DPA řekl v Pekingu prezident Hospodářské komory Evropské unie v Číně Jörg Wuttke, když prezentoval její každoroční zprávu.
C:\fakepath\h-08092021-lv.gif

Komodity: Cena hliníku kvůli převratu v Guineji vystoupala nejvýše za 13 let

08.09.2021 Cena hliníku dnes vystoupala na nejvyšší hodnotu za 13 let. Převrat v Guineji, která je druhým největším světovým producentem bauxitu, umocnil obavy ohledně dostupnosti tohoto kovu. Cena hliníku na Londýnské burze kovů (LME) se dnes vyšplhala až na 2807,50 dolaru (zhruba 60.400 Kč) za tunu, což je nejvyšší hodnota od srpna 2008, informovala agentura AFP.
C:\fakepath\Biden2.jpg

WSJ: Světu se Bidenův návrh na minimální daň nelíbí

24.05.2021 Návrh administrativy amerického prezidenta Joea Bidena využít režimu nové globální daně jako politického a ekonomického krytí pro své vlastní zvyšování daní ve Spojených státech už naráží na problémy. To je skutečný význam toho domnělého průlomu v jednání, v němž americká ministryně financí Janet Yellenová navrhla, aby ve světě existovala minimální daň 15 procent ze zisků globálních firem. Ve svém komentáři to píše redakční rada amerického ekonomického listu The Wall Street Journal (WSJ).
C:\fakepath\USA.jpg

Spojené státy navrhují minimální daň pro podniky na úrovni 15 procent

21.05.2021 Spojené státy navrhují, aby firmy ve světě platily daň ze zisku alespoň 15 procent, konečná daň by ale měla být ještě vyšší. Ve čtvrtek to oznámilo americké ministerstvo financí. To se snaží prosadit plány, které by zastavily mezi jednotlivými zeměmi soutěž o to, kdo bude mít nejnižší daně.
C:\fakepath\Cina.jpg

Tencent Music koupí vlastní akcie za jednu miliardu USD

29.03.2021 Čínská internetová společnost Tencent Music Entertainment Group představila zatím svůj největší plán odkupu vlastních akcií. V příštích 12 měsících jich firma hodlá nakoupit za jednu miliardu dolarů (22,1 miliardy Kč), uvedla agentura Reuters. Tencent přichází s plánem krátce poté, co americký burzovní regulátor přijal přísnější opatření pro akcie zahraničních firem obchodované na burzách v USA.
img

Nevylijme s vaničkou i potřebné investice

26.10.2020 Zahraniční firmy, které v Česku investují do zdejších podniků, loni na těchto investicích vydělaly sumu opět přesahující 400 miliard korun. Konkrétně se dle čísel ČSÚ jednalo o 401 miliard. Ještě v roce 2006 byl tento jejich zisk pouze asi poloviční. Česko tedy vydatně upevňuje pozici atraktivní investorské lokality, která cizincům skvěle vydělává. Ty je pak zisk buď znova investují, nebo jej ve formě dividend vyvádějí za hranice. Loni takto na dividendách odteklo zhruba 319 miliard korun. Reinvestovalo se bezmála 82 miliard.
C:\fakepath\cina2.jpg

Bloomberg: Jsou baterie obchodní válkou, kterou už Čína vyhrála?

24.09.2020 Příští léto by z výrobní linky v továrně na lithium-iontové baterie v americkém Endicottu měly začít sjíždět tisíce dobíjecích bateriových článků. Závod, který provozuje konsorcium malých firem nazvané Imperium3 New York LLC, bude příští rok jediným novým výrobním závodem tohoto typu v USA a bude dodávat baterie zákazníkům v obranném či dopravním průmyslu i v dalších odvětvích. S počáteční roční kapacitou produkce článků odpovídající jedné gigawatthodině, což v průměru stačí zhruba pro 19.000 elektrických aut, je kapacita závodu v Endicottu zlomkem toho, co budou vyrábět konkurenti ve světě.
img

EK chce chránit unijní trh před konkurencí podporovanou státem

17.06.2020 Státem podporovaným mimoevropským firmám mohou při podnikání či snahu o koupi evropských podniků nastat složitější časy. Evropská komise dnes zveřejnila zatím nezávazný návrh počítající s možností pokut pro cizí firmy, které jsou proti konkurenci z Evropské unie zvýhodněny různými formami státní pomoci. Unijní exekutiva jim chce také ztížit možnost získání kontroly nad evropskými společnostmi.
img

Rozbřesk: Druhá fáze krize: Omezit plošnost, zachovat kurzarbeit, oživit investiční pobídky

28.05.2020 V posledních týdnech jsme si zvykli pozorně sledovat mezinárodní srovnávání výše a rychlosti vládní pomoci. Ve srovnávacích tabulkách zatím Česko hraje “první ligu” ve slibech, ale “okresní přebor” v reálném plnění. Situace se ale s přijetím masivního programu COVID III snad bude obracet k lepšímu, a pozornost by se proto měla časem přesunout jinam. Posouváme se také postupně do druhé fáze krize - rozmrazování ekonomiky - ve které nejsou důležité vždy plošnost a poskytnutý objem prostředků, ale naopak chytrost, s jakou ekonomiku stimulujete.
C:\fakepath\Cina.jpg

Čínský vyhledávač Baidu zvažuje odchod z burzy Nasdaq

24.05.2020 Provozovatel největšího čínského internetového vyhledávače Baidu zvažuje odchod z americké burzy Nasdaq. Své akcie by mohl nabídnout blíže domovu. Starosti mu dělá rostoucí napětí mezi Čínou a Spojenými státy a plány Washingtonu na zpřísnění burzovních pravidel. S odkazem na své zdroje o tom informovala agentura Reuters.
C:\fakepath\Cina-USA.jpg

USA pracují na omezení závislosti na dodávkách zboží z Číny

18.05.2020 Zákonodárci a vládní představitelé ve Spojených státech pracují na opatřeních, která by přiměla americké podniky přesunovat aktivity z Číny a snižovat závislost na čínských dodavatelích. Opatření by mohla zahrnovat daňové úlevy, subvence a nová regulační pravidla. Informuje o tom dnes agentura Reuters.
img

Digitální revoluce v bankovnictví: klienti ČSOB jako první v ČR úspěšně obchodovali s využitím technologie blockchain

18.05.2020 Klienti ČSOB vůbec poprvé využili k placení technologii blockchain, která umožňuje bezpečné přímé obchody mezi firmami bez prostředníka. Jedná se o vůbec první transakce uzavřené na inovativní platformě we.trade v ČR.
C:\fakepath\Cina-USA.jpg

Čínské investice v USA byly loni nejnižší od roku 2009

11.05.2020 Přímé investice Číny ve Spojených státech loni klesly nejníže od recese v roce 2009. Pokles odráží napětí mezi oběma největšími ekonomikami a omezení zahraničních investic, k němuž přistoupila čínská vláda. Celkem investice klesly na pět miliard dolarů (125,5 miliardy Kč) z 5,4 miliardy USD v roce 2018. Vyplývá to ze zprávy konzultační společnosti Rhodium Group a Národního výboru pro vztahy mezi USA a Čínou.
C:\fakepath\Hongkong.jpg

Burza v Hongkongu oslabila, jinde v Asii už akcie zpevnily

29.01.2020 Akcie na burze v Hongkongu dnes výrazně oslabily v reakci na obavy kolem šíření nového koronaviru. Trh byl kvůli oslavám nového lunárního roku uzavřen a dnes byla první možnost na obavy zareagovat. Jiné asijské trhy, které byly v minulých dnech otevřené a už stačily oslabit, dnes většinou zpevňovaly. Optimismus čerpaly z úterního vývoje na Wall Street, kde akcie rovněž prudce zpevnily. Burzy v pevninské Číně jsou stále zavřené.
C:\fakepath\cina ekonomika.jpg

Nový koronavirus má negativní dopady na čínské i zahraniční firmy

28.01.2020 Nový typ koronaviru, který se šíří z čínského města Wu-chan, má negativní dopady na řadu čínských i zahraničních firem. Americký kavárenský řetězec Starbucks například uzavírá své provozovny a pozastavuje dodávkové služby v provincii Chu-pej, jejíž je Wu-chan metropolí. Starbucks má v této provincii podle svých internetových stránek 90 provozoven. Své restaurace ve Wu-chanu uzavřely řetězce KFC, Pizza Hut i McDonald's, zatímco mediální a filmová společnost Walt Disney přerušila provoz svých zábavních parků v Šanghaji a Hongkongu.
C:\fakepath\francie.jpg

Macron láká zahraniční investice, přijme 180 byznysmenů

20.01.2020 Francouzský prezident Emmanuel Macron se snaží přilákat zahraniční firmy, k čemuž využívá i nejistoty kolem chystaného odchodu Británie z Evropské unie. Na zámku ve Versailles chce dnes přijmout 180 světových byznysmenů a podle listu Les Echos by na akci mohlo být oznámeno či potvrzeno 15 investičních projektů. Recepce se koná přesto, že Francii už více než šest týdnů ochromují stávky proti reformě penzí, kterou Macronova vláda plánuje.
img

Šokující předpovědi Saxo Bank pro rok 2020: Světem vládne chaos a centrální banky i vlády ztrácejí kontrolu

03.12.2019 Saxo Bank, přední globální multi-asset zprostředkovatel produktů a služeb na kapitálových trzích, dnes vydala svou publikaci 10 Outrageous Predictions for 2020 (10 šokujících předpovědí pro rok 2020). Tyto predikce se soustřeďují na řadu nepravděpodobných, ale zároveň nedoceňovaných událostí, které by v případě, že by k nim opravdu došlo, mohly pořádně rozvířit finanční trhy.
img

Ranní nadhoz - náznaky slábnutí amerického průmyslu, Trump opět kritizuje Fed

03.12.2019 Sentiment v českém výrobním sektoru se v listopadu snížil, když PMI dosáhl jen 43,5 bodu, kam se posunul z říjnových 45 b. Za poklesem stojí další snížení objemu nových zakázek a výroby. Nejistý vývoj globální ekonomiky a pokračující problémy v automobilovém sektoru pak vedly k dramatickému propadu vyhlídek na budoucí výrobu. Tento vývoj se pak odrazil i v další redukci zaměstnanosti, jejíž pokles v listopadu byl nejvyšší od září 2009.
img

Nejlidnatější země světa mají ekonomické problémy

02.09.2019 V Indii žije 17,5 procenta světové populace, což představuje přibližně 1,352 miliardy obyvatel. To je pouze o zhruba 47 milionů lidí méně než v nejlidnatější Číně. Dohromady v obou zemích žije 35,6 procenta lidské populace. Z toho je patrné, že obě nejlidnatější země mají klíčovou roli pro budoucí vývoj na naší planetě.
img

Nečekané. Do milionových protestů v Hong Kongu se na rozdíl od předchozích zapojují také byznysové kruhy

17.06.2019 Protesty v Hong Kongu včera nabyly věru historických proporcí. Podle organizátorů se jich účastnily takřka dva miliony lidí. To je více než čtvrtina celkového počtu obyvatel Hong Kongu, který činí zhruba 7,5 milionu lidí. Protestující neuklidnilo ani sobotní rozhodnutí správkyně Hong Kongu Carrie Lamové, kterým pozastavila proces přijetí kontroverzní legislativy. Po jejím schválení by mohli být podezřelí z trestného činu vydáváni justici pevninské Číny.
img

Hong Kong je bojištěm války Spojených států a Číny. Bojuje o své jedinečné ekonomické postavení

16.06.2019 Hong Kong má z ekonomického hlediska jedinečné postavení. Je to most i brána zároveň. Brána pro firmy z kontinentální Číny, které touží po mezinárodním kapitálu. Zároveň brána pro zahraniční firmy, které by rády obchodovaly právě s pevninskou Čínou. Hong Kong tedy vlastně přemosťuje propast, která mezi světem a pevninskou Čínou, ekonomicky v mnoha ohledech stále poměrně uzavřenou, vždy zela. A která je od propuknutí obchodní války s USA nyní ještě propastnější. Podle mnohých nejde „jen“ o válku obchodní, ale dokonce o technologickou studenou válku.
C:\fakepath\eu 14122014-3.png

Ekonomicky byl vstup do EU pro střední Evropu přínosem

29.04.2019 Vstup velké skupiny zemí ze středu a východu Evropy do Evropské unie pro ně před 15 lety znamenal významné finanční a ekonomické příležitosti, včetně třeba větší důvěry zahraničních investorů. Zsolt Darvas, analytik bruselského střediska Breugel, ale také upozorňuje, že přes evidentní přínos, kterým pro ně vstup do EU byl, se hospodářství nových členských zemí svým výkonem plně nevyrovnalo ekonomikám původních členů.
C:\fakepath\nemecko 08012014-2.png

Německo chce omezit zahraniční investice

07.08.2018 Německá vláda se chystá zvýšit své pravomoci nad zahraničními investicemi, zásadně chce snížit minimální hodnotu obchodů, které mohou být předmětem ministerského veta. V rozhovoru pro list Die Welt to uvedl ministr hospodářství Peter Altmaier.
img

Volatilita emerging markets měn dál narůstá. Rozdíl oproti majors je nejvyšší od roku 2011

19.07.2018 Jedna zajímavost pro ty z vás, kteří se poslední dobou zaměřují na měny emerging markets (EM) zemí. Poměrně značný výprodej, kterým si většina měn v tomto koši prochází, zanechává stopu také na úrovni implikované volatility. Ta v minulých týdnech výrazně vzrostla a v porovnání s volatilitou sedmi nejvíce obchodovaných měn je rozdíl mezi majors a EM měnami na FX nejvyšší od začátku evropské dluhové krize z roku 2011. Spread se nyní začíná přibližovat úrovni tří procentních bodů. Cena zajištění proti cenovým výkyvům se tak v EM regionu zvyšuje, což není dobrá zpráva zejména pro zahraniční firmy, které v problematických zemích podnikají a vyvádí zisky například ve formě dividend.
img

Forexový zeměpis: USA podrobně

23.10.2017 Spojené státy americké se pyšní technologicky nejvyspělejší ekonomikou na světě. Hrubý domácí produkt USA na obyvatele dosahuje přibližně 56 000 USD. Americké korporace jsou vždy v popředí technologického pokroku, a to zejména v oblastech výpočetních technologií, farmacie, lékařství, vzdušného prostoru a vojenské techniky.
usa-nemecko.jpg

Německé investice v USA po nástupu Trumpa prudce klesly

03.07.2017 Zahraniční firmy po lednovém nástupu Donalda Trumpa do funkce prezidenta Spojených států méně investují do svých výrobních kapacit v USA. Obzvláště silný propad investičních aktivit je patrný u německých firem, napsal ve svém internetovém vydání německý týdeník WirtschafstWoche.
cina 21072013.png

Čína chce svou ekonomiku více otevřít zahraničním investicím

17.01.2017 Čínská vláda dnes představila nová opatření, která mají čínskou ekonomiku více otevřít zahraničním investicím. Patří mezi ně například zmírnění restrikcí pro investice do bank a dalších finančních institucí. Nová opatření by podle vlády měla vytvořit "spravedlivé a konkurenční" prostředí, které postaví domácí a zahraniční firmy na stejnou úroveň. Peking nicméně nezveřejnil časový harmonogram pro jejich zavedení.
londoncity.jpg

Paříž po brexitu políčí na finančníky z Londýna

06.07.2016 Francie usnadní situaci zahraničním společnostem přicházejícím do země podnikat. Zaměstnancům, kteří do...
britanie 08012014-2.png

Velké firmy v Británii nechtějí brexit

10.06.2016 Velké společnosti působící v Británii, domácí i zahraniční, mají přirozený zájem na udržení Británie v Evropské unii a některé z nich se v minulých měsících výslovně vyjádřily proti jejímu vystoupení. V případě takového rozhodnutí v nadcházejícím referendu se obávají vyšších evropských cel na dovoz zboží, dlouhého období nejistoty a celkového zvýšení obchodních nákladů. V Británii působí bezpočet zahraničních společností z Evropy a dalších oblastí světa.
cina 21072013.png

Čína chce zachovat růst 6,5 až 7 procent

06.03.2016 Čína v příštích pěti letech plánuje zachovat průměrný roční hospodářský růst na 6,5 až sedmi procentech...
img

Makro: Přímé zahraniční investice do Číny v září meziročně rostly o 7,1pct

12.10.2015 V září se přímé zahraniční investice do Číny meziročně zvýšily o 7,1% na 9,56 miliard dolarů, ve srovnání s 22% v...
irsko 08012014.png

Irsko má po šesti letech rozpočet bez úspor

15.10.2014 Irská vláda včera představila první rozpočet od roku 2007, který neobsahuje zvyšování daní a snižování...
cina a euro.png

Zahraniční investice v Číně nejníže za 2 roky

27.08.2014 Přímé zahraniční investice v Číně se v červenci snížily na nejnižší hodnotu za dva roky. Přispívá k tomu...
94722652.jpg

Řecko cítí náznaky ekonomického oživení

23.04.2014 Nikos Mavrikos propustil od roku 2010, kdy se řecká ekonomika téměř zhroutila, více než polovinu svých zaměstnanců...
img

Makro: Japonská vláda zvažuje stimulační opatření před plánovaným zvýšením daní

02.10.2013 Japonský premiér Šinzo Abe v úterý oznámil, že vláda začne zvyšovat spotřební daň v dubnu příštího roku z&nb...
img

Čínský jüan prorazil do TOP 10 obchodovaných měn. Vzestup bude pokračovat

06.09.2013 Čínský jüan se vůbec poprvé dostal do žebříčku deseti nejobchodovanějších měn. Podle statistik Banky pro mezi...
usa a cina.jpg

Čínské investice v USA míří k rekordní úrovni

10.06.2013 Čínské firmy investují ve Spojených státech i přes odpor řady tamních politiků stále více a letošní rok by mohl být pro ně v tomto ohledu rekordní. Čínský podíl v americké ekonomice je ale stále jen zlomkem toho, kolik zde investovaly společnosti z Británie nebo Japonska, které jsou v USA největšími zahraničními investory. Uvedla to včera agentura Reuters.
img

Chystá Venezuela další prudkou devalvaci měny? Telefónica prý rychle investuje hotovost

06.06.2013 Venezuela chystá další devalvaci své měny, která srazí její hodnotu o polovinu současné proti americkému dolaru, šušká se stále hlasitěji. Nový prezident Maduro se snaží zvěsti zarazit, zahraniční investoři, kteří nemohou snadnou cestou odvést dividendy ze svého podnikání v zemi za její hranice, jsou ale nervózní. Dle zdrojů Bloomberg venezuelská divize požádala ústředí Telefóniky ve Španělsku o schválení rychlého proinvestování další části hotovosti do rozvoje svých sítí v zemi.
kypr 03042013.jpg

Kypr připisuje Německu zničení kyperské ekonomiky

19.04.2013 Jeden z vysoce postavených kyperských činitelů dnes přirovnal přístup Německa a Mezinárodního měnového...
img

Devalvační možnost pro jižní Evropu

01.03.2012 Letos patrně vyvrcholí muka eura. To je buď vydrží, anebo padne. Přežití eurozón...
C:\fakepath\meny3.jpg

Rating - S&P, Moody's a Fitch

06.06.2011 Aktuální informace o schopnostech států splácet své závazky podle agentur Moody's, S&P nebo Fitch. Aktuální známky od těchto ratingových agentur jsme pro vás připravili v přehledné tabulce. Snížení nebo zvýšení ratingu jednotlivého státu může výrazně pohnout měnou daného státu a proto je pro forexové fundamentální obchodníky tento údaj důležitý. Například v poslední době jsme mohli vidět snížení ratingu Řecka, což téměř vždy vedlo alespoň k dočasnému oslabení eura (z důvodu zvyšování obav o rozšiřování krize v eurozóně).
img

Makro: USA a Čína jednají v Beijingu

25.05.2010 Nejvyšší představitelé USA a Číny v pondělí otevřeli v Beijingu dvoudenní strategický a ekonomický dialog...
Související klíčová slova: Firmy obchodované v USA | HDP Německo | Čínské značky | Zpravodajský server | Čínské strany | Války | Lithium | Church & Dwight | Vývoj | Hospodářský kurz Číny | Češi | IW | DPH | Americká automobilka | EUR | Indická ekonomika | Některé prop firmy | Federální dluh | Standard & Poor's | Infografika | Brokeři | Finanční ústav | Podnikatel | Itálie | McDonald's | Obchodní deficit | Odchod Británie z Evropské unie | Očekávání | Jüan | Evropské centrální banky | Poslanci | Chile | Kvartální výsledky | Venezuela | Schodek zahraničních investic | Příležitost k nákupu | Ruské invaze na Ukrajinu | Trh práce | Evropská komise | iShares | Investice | Potenciál | Support | Mezinárodní ratingová agentura | Akvizice | Japonské firmy | Technologie blockchain | Invaze na Ukrajinu | NYSE | Intervence | Akcie na burze v Hongkongu | Experti | Rekord | Raiffeisenbank | Nezávislost | Návrh zákona | Asijské trhy | EUR/USD | Bruno Le Maire | Výkonný ředitel | General Electric | Spotřebitelé | Von der Leyenová | Geopolitické napětí | Saxo Bank | Chování | Die Welt | Finanční páka | Konkurenti | Analytik portálu | Akcie společnosti | Dánové | Agentura AFP | Lagardeová | Cloudflare | Cenné papíry | Výnos | Rozdělení zisků | Obligace | Goldman Sachs | Vzdělávání | Americké podniky | ČEZ | Těžaři | AOL | Newyorské akciové burzy | Kontrakty | Co je to hedging? | Praxe | Platební neschopnosti | Index akciové burzy | Nabídky akcií | Investing | Cathay Pacific | Brent | CEO | Peníze | Ukazatel | Baidu | Rozhovor | UNDP | Služby | Velké problémy | Nestlé | Projekce | Měny | Dividendy | Burza | Kamala Harrisová | Investovat do akcií | Burzy | Americký prezident Joe Biden | Broker | FTX | Daimler | Cash flow | Odliv kapitálu | Export | Čínské technologické firmy | Maximální denní ztráta | Britské podniky | Většinový podíl | Bond | EUR/CZK | Microsoft 365 | Akcie Novavax | The Washington Post | Regulace | Hongkong | IPO | Hospodářské výsledky | Tovární objednávky | Litva | Daňové škrty | Fitch Ratings | Kapitálový trh | Zisková marže | Supervelmoci | Pracovní místa | Investoři | Malta | Americké ekonomiky | Nejistoty | Kapitál | Bayer | Záchranný fond | Akcie letecké společnosti | Ministr hospodářství | Hugo | Korporátní daň | Posílení | Čínské investice v USA | USD | Pivovar | Current Ratio | Plány | Banka Goldman Sachs | Aktuální informace | Ekonomika Číny | WSJ | Zisk | Slevy | Francouzská automobilka | BP | Platforma pro obchodování | Zahraniční investoři | Analýzy | Nike | Les Echos | ET7 | Hodnocení Prop Trading firem | Garance | Čínské úřady | CZK | Makléři | Nový koronavirus | Cenové úrovně | Investovat | Demokraté | Huawei | Finanční ředitel | Ruský prezident | S&P | Brusel | Aktuální obchodní příležitosti | Agentura AP | Slábnutí amerického průmyslu | Klesající klín | Larry Kudlow | Legislativa | Zvýšení daní | Dovoz | Unie | České firmy | Nikkei | Lenovo | Společnost China Mobile | Macau | Prezidentské kampaně | TIM | Německé firmy | Investiční banka | Turecká lira | The New York Times | Markets | Prezident | Raiffeisen | Kandidát na prezidenta | Investing.com | Vzdělání | Nordea | Akcie na burzách | Ropné společnosti | Vládní představitelé | Firemní zisky | Hodnocení brokerů | Washington Post | Coca-Cola | Výsledky | Americké centrální banky | Statistický úřad Eurostat | Globální ekonomiky | Kryptoměnové burzy | Průzkum | Siemens | Typ koronaviru | Wall Street Journal (WSJ) | Fundamentální analýza | AvtoVAZ | Finanční instituce | ProCent | Eurostat | Energie | Fiskální rok | P/E | Rozpoutání války | Boom | Ruská vojska | Pesimismus | Objem | Tržní kapitalizace | Cestovní kanceláře | Cenné papíry a burzy | Sociální nepokoje | Velké firmy | Čínské ministerstvo obchodu | Bloomberg News | Aktivity v Rusku | Tržní podíl | Malajsie | Subvence | Regulátor | Ukazatel Běžné likvidity | Firmy | Ask | Společnost Yahoo | Páka | Pfizer | Agentura Bloomberg | AFP | Studie | Znehodnocení koruny | Nástroj | Zpráva | China Unicom | Polsko | Ratingová agentura | CFDs | Tencent | Měna | Znárodnění | Platební neschopnost | Kering | EPH | Členské země EU | Firemní daně | Janet Yellenová | Hrubý domácí produkt (HDP) | Ceny ropy | Nasdaq | Aktuální hodnoty měny | Deficit | Lukáš Kovanda | Postavení na trhu | OPEC | USD/PLN | Ukrajina | Ropná společnost | Bloomberg | ADR | Egypt | Nabídka | Maloobchod | Centrální banky | Americké investice v Číně | Trump | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Prezidentka ECB | Čínské továrny | Ministerstvo obchodu | Zprávy | Dolary | Kurzarbeit | Moore Czech Republic | Stavebnictví | EIU | Britský ministr financí | Hospodářský výsledek | Britský statistický úřad | Island | Donald Trump | Dnešní makroekonomické ukazatele | Jim Cramer | News trading | Instituce | Mexiko | Apple | Ropa Brent | Earnings | Vyhlídky | BBC | CZ | Globální ratingové agentury | Průmyslová výroba | MetaTrader | Kongres | Obchodní rozhovory | Listopadová inflace | Výdělky | Gucci | Hong Kong | Las Vegas | Komise pro cenné papíry a burzy | Equinor | Pandemie nemoci COVID-19 | Trh | Divize | Komise | Války na Ukrajině | EY | České koruny | Korekce | Vývoz ropy | Zahraniční obchod | Výrazný pokles | Statistics | Velké automobilky | AA | Americké dolary | Průzkumy | Odveta | Yahoo Mail | Prezident Emmanuel Macron | Francie | Vietnam | Konkurenceschopnost | Obchody | Možnost škálování | CNOOC | Yahoo | Oživení české ekonomiky | Rosněfť | Propad | Keynes | Ruské úřady | Trigger | Turecko | Období nejistoty | Firemní investice | Stimulační opatření | Komise pro obchodování s termínovými kontrakty na komodity (CFTC) | Obchodní systém | Náklady na půjčky | Rating | Technologické společnosti | Microsoft | Příležitosti | Technické analýzy | Alibaba | Daňové úlevy | Demokratické strany | ANO | Hrubý domácí produkt | Tabulka prop firem | Podnikatelé | Automobilky | Televize CNBC | Ekonomické problémy | Automatický obchodní systém | Pravděpodobnost | Futures | Devalvace | Finanční regulace | Výpadky | Graf | CFTC | Centrální banka | Plyn | Čínský prezident Si Ťin-pching | LYNX | Počet pracovních míst | Eurodolar | Fed | GreatFire | Prodej akcií | Bank of China | Zpomalení ekonomiky | Americká centrální banka | Evropský statistický úřad Eurostat | Andrej Babiš | Odchod z burzy | Spoluzakladatel | Dolar | Portfólia | Ruský trh | Technologičtí giganti | Benchmark Mineral Intelligence | Reuters | ING | Unilever | Zvýšení úrokových sazeb | Hillary Clintonová | Brexit | Investment | BrandZ | F1 | Rekordní minimum | Utahování měnové politiky | Pozornost | Firma | Profit Target | Záchrana švýcarské banky | Míra inflace v Evropské unii | Portugalsko | Čínská společnost | Akcie na burzách ve Spojených státech | Prop Trading | Záporné sazby | Obchodování | PwC | Rychlý růst | Evropské banky | Koronavirová krize | Americký dolar | Britové | CFD | Přímé zahraniční investice | PSA | Snížení sazeb | Kasino | Harrisová | Financovat | Výroby osobních automobilů | Kasino v Macau | Řecko | Philip Morris | Airbus | Míra | Úroky | Refinitiv | CCC | MT4 | Ranní nadhoz | NYT | Investiční banky | Finance | Izrael | Ceny akcií | Japonsko | Čínská ekonomika | ECB | Ceny | Technologie | Bosna | Závislost | Japonská vláda | ČNB | Rumunsko | Evropská unie | Krátkodobé investice | Akcie Microsoft | Ekonomické fórum | Peníze z prodeje akcií | Pokles | Západní firmy | Vyhledávač Baidu | Hodnota značky | Škálování (navyšování) | Onemocnění | Tencent Music | Čínské firmy s akciemi | Země EU | Rezervní měna | Výrobní závody | Poplatek | Technologické firmy | Mercedes | Americká ekonomika | Finanční deriváty | Nejistota | Podpora | Důvěryhodnost | Obchodník | Doporučení | COVID-19 | Economic | Finanční krize | Česká republika | Regulátoři | Hlavní čínské burzy | Dodavatelský řetězec | Čínská vláda | Daně | OECD | metodologie | Dovoz z Číny | Platby za plyn v rublech | Konsorcium | Odliv investic z Německa | Prezident Vladimir Putin | Zisky | Prezident Trump | BNP Paribas | Náhoda | Globální ekonomika | Cena hliníku | Ratingové agentury | HSBC | Trinity Bank | Vice | Breakout | Světové ekonomické fórum | RSI | Německá vláda | Nákupní příležitost | Financování | ČSÚ | Finanční společnosti | China Telecom | JDE | Makroekonomické ukazatele | Automobilový průmysl | Margin | Hotovost | Burzovní ukazatel | Investiční poradenství | Společnosti | Virus | Prezident Joe Biden | Velké banky | Šokující předpovědi | FT | Kov | Cena | Imperium3 New York | Akciový trh v USA | Hospodářský růst | BAT | Vydělávat peníze | Prodeje státních dluhopisů | FinTech | Mexické peso | Bod | Miliardy korun | Starbucks | Polský zlotý | Azimuth Capital Management | Pokladniční poukázky | Spekulace | Šíření covidu | Republikáni | BNP | Šíření nového koronaviru | Saúdská Arábie | Domácnosti | Novozélandský dolar | LES | Cena ropy | Analýzy trhu | Inflace | Ocel | Tržby | Agentura PAP | Marže | Situace | Aktivity v Číně | Vzdělávací webináře | Daně z příjmů | Obchodování CFDs | Americký exprezident | Zkušenosti | Ursula von der Leyenová | Emmanuel Macron | We-trade | Obchodní kapitál | Telecom | Google | Lira | USD/CZK | Čínské firmy s akciemi v USA | Statistiky | FXstreet | Pivovary | SAP | Dluhopisové trhy | Stagnace | Diverzifikovat | FX | Aukce | Růst mezd | Nový typ koronaviru | Index akciové burzy v Hongkongu | Odchod z americké burzy | Georgia | Kurz | Evropská centrální banka | Pandemie covidu | ISM | The Information | Unicredit | TASS | Nákup akcií | Kazachstán | Úvěr | Mezinárodní investoři | Prop firma | Inovace | Krize v eurozóně | Úrokové sazby v Číně | Co je to hedging | Pandemie nemoci | Oracle | Imperium3 New York LLC | Investiční plány | Ekonomové | Fiskální stimuly | Kurz české koruny | Ruský plyn | Řetězec | Rozvíjející se trhy | Odpor | Binance | Škálování | Breakout Trader | Chorvatsko | Predikce | AOL.com | Analytici | Elektromobily | Právo | Nejlidnatější země světa | Zahraniční kapitál | Citigroup | Hospodářství | Americké státní dluhopisy | Investovat v Číně | Zahraniční společnosti | Monetární politika | Merck | Jefferies | Ceny hliníku | Ekonomická krize | Credit Suisse | Portfolia | Poptávka | CATL | Vývoz | Prodeje akcií | Economist Intelligence Unit | Saxo | Webináře | Moody's | Miliardy eur | Recese | Makro | Ropný gigant | Sněmovna reprezentantů | Digitalizace | Signály | Nový virus | Prime | Štěpán Křeček | Americké burzy | Digitální revoluce v bankovnictví | Frank | Balance | Požadovaný zisk | Zahraniční investice v Číně | Kurz Číny | Vystoupení z EU | Automobilka Renault | Změna sazeb | Závislost na Číně | Ceny energií | Washington | Fitch | Rychlý růst mezd | Investiční příležitosti | Rizika | Japonský premiér | Argentina | Eurozóna | Hodnota akcií | Christian Rusche | Británie | Prezident Donald Trump | Bulharsko | CySEC | Technologický sektor | OSN | Předpovědi Saxo Bank | Maďarská měna | Blockchain | Agentura Fitch | Rekordní rok | Hang Seng | China Mobile | Předpovědi | Finanční prostředky | Mince | Challenge | Engadget | Čínské ministerstvo | Trend | Obchodovat | Akcie a ETF | Obchodování zpráv | Las Vegas Sands | Majors | Akcie na burze | Míra inflace | Windfall tax | Spotřebitelská důvěra | MMF | CNN | Nařízení | Americký Senát | Kommersant | Citi | Odborníci | Ondřej Šmakal | Mileniálové | Černá Hora | Peking | Komise pro obchodování s termínovými kontrakty na komodity | Průmysl | Podnikání | Rhodium | Tempo růstu | EU | Bankovnictví | Uniper | Gamble | Bankovní index | Zdražování energií | Co bude | Charlie Munger | China Daily | ETF | Zajímavé akcie | Myšlenka | Europoslanci | Varování | Spojení | Orka Ventures | Long | Macron | Server CNBC | Aktiva | Soutěž ve snižování daní | Fundamentální analýzy | Business | Facebook | Podíl na trhu | Srbsko | Schodek | Prodej aut | Euro | ROCE | Čínská centrální banka | Veřejný dluh | Začít obchodovat | Bankovní sektor | Nové investice | Vlastnictví výroby | Trustpilot | Volatilita emerging markets | Know-how | Ministryně financí | Vysoké zisky | Hliník | Společnost BP | Deutsche Bank | Pochybnosti | Erste | Snížení ratingu | Obnovení důvěry | Trinity | Stratég | Velikost účtu | FOREX | Majetek | Vývoj ceny hliníku | Sentiment | Forexu | Bývalý prezident | Ekonomika | Politika | Letecké společnosti | Čínský jüan | Kapitalizace | Míra nezaměstnanosti | Komunikace | Německá ekonomika | Čínský prezident | Novavax | Yahoo Finance | MAM | Deutsche Telekom | Poplatky | Forint | Výprodej | GDP | Velká Británie | Ekonom | Optimismus | General Electric (GE) | EURHUF | Trader | Zavedení cel | Indie | FAO | Cenový graf | Řecká ekonomika | Německé automobilky | Byznys | WTO | Invaze | Investiční aktivity | Commerzbank | Zhodnocení | Fitch rating | Poradenské společnosti | Silicon Valley | Používané platformy | Výhled | Zdanění | Čínské burzy | Auta | Komerční banky | Americké ministerstvo | Konzultační společnosti | Obchodní účet | LME | Deriváty | Economist | Propouštění | Zaměstnanci | Finanční trhy | Statistický úřad | Pákistán | Expanze | General Motors | Fondy | Nadnárodní korporace | Komise pro cenné papíry | Ruské ministerstvo financí | Walt Disney | Bílý dům | OSVČ | Kyjev | Austrálie | Stagflace | Německé ekonomiky | Soukromé kryptoměnové burzy | Nikkei 225 | Počet nakažených | Spread | Vývoj ceny akcie | New York | Spready | Americká internetová společnost | Roadshow | Daňové zvýhodnění | Energetické společnosti | Protipandemická opatření | Hrubá marže | Luxusní zboží | Problémy | Situace na trzích | AOS | Omezení produkce | WP | G20 | Členské státy | Burzy v Šanghaji | Economist Intelligence Unit (EIU) | Nezaměstnanost | Edward | Objem investic | Ropa | Měny emerging markets | Kalendář ekonomických událostí | Dluhopis | Exprezident | STP | Ruská aktiva | Rozvoj | Fox News | Americká Komise pro cenné papíry | Capital Economics | Transakce | Švýcarské banky | Akcie Alibaby | Zaměstnanost | Irsko | Reinvestice | Evropské společnosti | Výzkumné společnosti | Heineken | Dodávky plynu | Politické riziko | The Wall Street Journal | Oslabení eura | Uvolnění měnové politiky | LG Chem | Kypr | Thomson Reuters | LinkedIn | Měnový stratég | | Dlužníci | Obchod | Kapitalismus | Oslabení | Prop firmy | Nominální mzda | Ruský prezident Vladimir Putin | Primární veřejná nabídka | Čínská měna | Platformy | Rusko | Britské referendum | Purple Trading | Poradenské firmy | Miliardy USD | Poradce | Podnikání v Číně | Index japonských akcií | Spojené státy | Zkušenost | Čínský vyhledávač | Signál | Zdražování | Afrika | Inflace v Evropské unii | Pips | EPS | Napětí mezi Čínou a USA | Odchod z Ruska | Biliony dolarů | Trhy | Sankce | Ropy | Úspěšné obchodování | Platforma | Singapur | Prodejní ceny | Ekonomický dopad | Společnost | Wolfgang Schäuble | Si Ťin-pching | Úspěch | Firma McDonald's | Forbes | KBC | Zboží z Číny | Odchod z burzy Nasdaq | Poptávka investorů | Generální ředitel | SEC | BMW | Politici | Choose France | Volatilita trhů | Slovensko | Volatilita | Země OPEC | Americké ministerstvo financí | Nálada | Federal Funds Rate | Umělé inteligence | Indikátory | Eura | Dmitrij Peskov | Nízká nezaměstnanost | Zpomalováním růstu | Zpomalení v Číně | Nizozemsko | Organizace | Brazílie | Obilí | Ratingová agentura Fitch | Růst | Příjmy | Odhad letošního růstu | Hospodářský cyklus | JPMorgan | Lucembursko | Zajištění | Pandemie | Šéf firmy | Tradeři | Index | Wall Street Journal | Carlsberg | Výsledek referenda | Akcie Alibaba | Čínský trh | Historie | Bohatství | Western Union | Meziroční růst | Internetová společnost | Farmaceutická společnost | Úrokové sazby | ISM index | TechCrunch | Volby | Obchodní dohody | ECN broker | Instrumenty | Bezpečnost | Klienti ČSOB | Příliv přímých zahraničních investic | Vydání zprávy | Denní ztráta | Ruské podniky | Trumpova cla | Tencent Music Entertainment Group | Fitch Solutions | Retail | Obchodní tajemství | Banky | Kupci | Prodeje | Maximální velikost účtu | Finanční analýzy | Index prosperity | Podíl firem | Estonsko | Investice v Číně | Dow Jones | Americké firmy | Evropské firmy | Benchmark | Setrvání Británie v EU | Získávání zkušeností | Poradenská společnost | Akcie Sands China | Bělorusko | Intradenní obchodník | Dodávky ruského plynu | BBB | Šance | Citelné zdražování | Měnové riziko | Covid | Bankrot kryptoměnové burzy FTX | Digitální revoluce | Kantar | Odvětví | Rozpočtový deficit | Francouzský prezident | Obchodní příležitosti | Kuba | Rakousko | Sazby v Číně | Maďarsko | Mzda | Řízení rizik | Platby za plyn | Poradenství | LVMH | Sean Darby | Ruská vláda | Dánsko | Západní společnosti | Bankrot | Banka | Kamala | ExxonMobil | Společnost EY | Fox | Komentátor | VaR | Obchodování s termínovými kontrakty | Americká sněmovna reprezentantů | Technická analýza | Na burze | Agentura Reuters | Akcie | Christine Lagardeová | Žebříček | Zvolte Francii | Obchodování s akciemi | Analytička | ČSOB | Zisk na akcii | PSA Group | Úrok | Středoevropské měny | Ekonomiky | DRI | VPN | Current ratio | Výrobce domácích spotřebičů | Evropa | Tesla | Moskva | Čínské podniky | Norsko | Agrofert | Americký prezident | Rating států | Rozdělení zisku | SET50 | Fee | Prohlášení | Vyšší úrokové sazby | Radek Špicar | David Deak | Chuť investovat | Předáním moci | Akciové burzy | Produkce ropy | Kuvajt | Auchan | Poradci | Směnné kurzy | Nový Zéland | Contemporary Amperex Technology (CATL) | ESMA | Mobilní operátor | Société Générale | Ekonomický růst | Konec války na Ukrajině | 5G | Krize | Automobilka | Srovnání a hodnocení Prop Trading firem | Asociace | Management | Průlom | PPF | Nio | Vyšetřování | CNBC | Nová Čína | UBS | Americký trh | Údaje | Elektrická auta | Vyšší mzdy | Shell | Výhody | Ekonomiky eurozóny | USA Joe Biden | Short | Převodník měn | Velikost páky | Target | Sands China | Obchodní komora | Evropský statistický úřad | Spotřebitelské ceny v Británii | Daňové dohody | The New York Times (NYT) | Nemovitosti | Nadnárodní společnosti | Práce | Ministr financí | Procter & Gamble | Automobilka BMW | Zdražení ropy | Očkování | Rhodium Group | Podniky | Nabídka akcií | Aramco | Američtí regulátoři | Kanada | PAP | Index japonských akcií Nikkei | Tereza Hrtúsová | Astrazeneca | Hospodářský kurz | Američané | Volatility | Napětí mezi USA a Čínou | Rubl | Ztráta | Kobalt | Vývoj na trhu | ACER | City | Švédsko | Pracovní síly | Jamie Dimon | Pandemie covidu-19 | FAO Global | Volkswagen | Čínské investice | Standard Chartered | Německo | Značná rizika | Czech Fund | Nick Marro | Burzy v Hongkongu | Generovat zisk | Biden | Růst české ekonomiky | Dceřiné společnosti | Akciový trh | Viceprezident | Ztráty | FXstreet.cz | Bilance | Srovnání a hodnocení Prop Trading | Překoupenost | MWh | EK | Investování | Contemporary Amperex Technology | Dekret | Mzdy | Nejvyšší rating | Zahraniční investice | Investice v USA | Ukazatele | Státní dluhopisy | Pozice | Dluhopisy | Trading | Platební bilance | Bid | Whirlpool | Škálování (navyšování) účtu | Finanční investice | Solární panely | Čína | Koruna | Tchaj-wan | Trade | ČR | Hlavní ekonom | Akcie NIO | Ministerstvo financí | Překážky | BBVA | Revoluce v bankovnictví | Pohyby ceny | Agricultural Bank of China | Rezistence | Úrokový diferenciál | Korporace | Standard Statistics | Emitenti | Společnost Microsoft | Ford Motor | USA | BloombergNEF | Riziko | Zpracovatelský průmysl | Šíření koronaviru | JPMorgan Chase | Sazby | Výrobce aut | Server The Information | Li Auto | Netflix | Graf akcie | Vladimir Putin | Dluhové krize | Kontrakt | Německé hospodářství | Miliardy dolarů | Protesty v Hong Kongu | Ministerstvo financí dnes | Deloitte | KPMG | AAA | Zahraniční forex | Ocenění | Burze | Brazilský real | Spojenci Ukrajiny | Forex brokeři | Česká vláda | Zisk na akcii (EPS) | Fúze | Dlouhodobý investor | Americký ministr financí | Analytik | Poor's Publishing | Vývoj ceny | Vlastní akcie | Obchodovatelné instrumenty | Finsko | Dluhopis Republiky | Indonésie | Konflikt v Evropě | News | Emise | Deindustrializace | Heritage Foundation | Odliv investic | Hodnocení Prop Trading | Streamovací služby | Burza v Hongkongu | Obchodní politika | LNG | Oznámení firmy | Společnost PwC | Digitální komunikace | Jihoafrický rand | Chování spotřebitelů | Více peněz | Prodej | Euforie | Akcie společnosti Kering | Investiční | Snížení daní | Server BBC | Opce | Výkonnost | Česká ekonomika | Francouzský Renault | Zájem investorů | Opatření | Poradenská společnost EY | Hospodářské oživení | Budoucnost | Steen Jakobsen | Tempo růstu spotřebitelských cen | Monopoly | Vakcína | Rozhodování | Obchodní války | Výběr brokera | Distribuce | Referendum | Ekonomická situace | DPA | Analytik Commerzbank | Česká koruna | Zlato | HDP | Podpory ekonomiky | Akcie Coca-Cola | Bureau of Economic Analysis | ECN | Likvidita | Likvidní | Zájem firem | SNY | Průmyslové supervelmoci | Vyšší riziko | Členské země | New York Times | Cla na dovoz | Fond | Podnik | Kurzy | Spekulanti | Přilákat investice | Dnešní zprávy | Fortum | Akcie v Číně | Obchodování na měnových trzích | Joe Biden | G7 | BH Securities | Slovinsko | Institut německého hospodářství | Investice v Německu | Čínské vlády | Španělé | Investiční banka Goldman Sachs | Rolls-Royce | Růst ekonomiky | Hedging | Americká cla | Jihokorejský won | BIS | Komodity | Analýza | Renault | Miliardy | Výnosy | Problémy Číny | Zahraniční měny | Disney | Dny Německa | Mezinárodní obchod | Blahobyt | Vlády | Ekonomické průzkumy | Napětí mezi Čínou a Spojenými státy | ONE | Nio akcie | Ekonomické indikátory | Obchody s akciemi | Koronavirus | Belgie | Zvýšení ratingu | Investor | Zlepšení | Index amerického dolaru | ČTK | Nižší úrokové sazby | BBB- | Výrobci aut | Americká vláda | Španělsko | Emerging markets | Česká národní banka | Wall Street | Agentura TASS | XPeng | Payout | Mluvčí Kremlu | Čínské firmy | Bankrot kryptoměnové burzy | Manažeři | Spotřebitelské ceny
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banky | ČTK | Banka | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | FOREX | Cena | Pivot

Předchozí klíčová slova

Zahraniční akvizice
Zahraniční bilance
Zahraniční brokeři
Zahraniční burzy
Zahraniční dividendy
Zahraniční dluh
Zahraniční dluh ČR
Zahraniční dluh Ruska
Zahraniční držba dluhopisů
Zahraniční ekonomická aktivita

Následující klíčová slova

Zahraniční fondy
Zahraniční forex
Zahraniční FX
Zahraniční intervence
Zahraniční investice
Zahraniční investice v Číně
Zahraniční investice v Německu
Zahraniční investoři
Zahraniční kapitál
Zahraniční měny
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
CapXmaster
Potvrďte prosím... Zavřít