Středa 22. ledna 2025 05:40
reklama
Purple ebook česká koruna
reklama
RebelsFunding
reklama
eightcap krypto
reklama
eightcap forex

Britské referendum

img

Akcie na pražské burze v týdnu propadly o 2,7 procenta

07.12.2018 Akcie na pražské burze v tomto týdnu propadly, když index PX ubral 2,7 procenta na 1040,4 bodu. Vyplývá to z výsledků burzy. V týdnu se dařilo především akciím likérky Stock Spirits, naopak největší pokles postihl akcie mediální skupiny CME. Minulý týden akcie posílily o 0,6 procenta.
img

Prečo by trhy na Le Penovej víťazstvo nereagovali tak ako na Trumpovo (prehľad ekonomických programov prezidentských kandidátov)

21.03.2017 Často sa stretávam s otázkou, že či by víťazstvo Le Penovej vo francúzskych voľbách nedopadlo podobne ako víťazstvo Trumpa, na ktoré reagovali akcie a dolár prudkým rastom (podobné otázky som dostal aj na britské referendum, ale to nie je dobrý prípad, lebo libra padla a britské akcie rástli v librovom vyjadrení, v eurovom a dolárovom zase stratili). Som presvedčený, že v tomto prípade by to bolo naopak, pretože ako som už viackrát písal, tak by hrozilo vystúpenie Francúzska z eurozóny a pokiaľ by nový frank oslabil, tak by malo Francúzsko problém obsluhovať externý dlh, ktorý je splatný predovšetkým v eurách. V prípade Trumpa, alebo aj BrExitu nikomu priame straty nehrozili.
img

Saxo Bank zveřejnila hospodářské výsledky za rok 2016

20.03.2017 Saxo Bank zveřejnila kompletní hospodářské výsledky za rok 2016. Provozní výnosy Skupiny v roce 2016 činily 2,9 mld. DKK, oproti 2,1 mld. DKK v roce 2015. Kolaterální vklady klientů vzrostly ke konci roku 2016 o téměř 15 mld. DKK na nové historické maximum, tedy na celkových 92,3 mld. DKK, což potvrzuje důvěru klientů v banku. Čistý zisk banky v roce 2016 činil 302 mld. DKK ve srovnání s čistou ztrátou ve výši 645 milionů v roce 2015.
img

Rok 2017: Hybatelem trhů bude ekonomika

30.12.2016 Rok 2016 patřil investičně mezi roky úspěšné, jak pro dluhopisové tak pro akciové investory. Hlavní akciové trhy s největší pravděpodobností skončí rok 2016 výše, než kde končily rok přechozí, a také vládní dluhopisové trhy navzdory výprodejům v posledních týdnech letošek zakončí v lehce černých číslech. Z pohledu na grafy a celkem nízkou letošní volatilitu to vypadá, jak kdyby letošek byl nejnudnějším rokem za posledních alespoň pět, a že se toho opravdu moc nestalo.
img

Hodnocení investičního roku 2016 a výhled na 2017 podle analytiků Fidelity International

27.12.2016 „Pokud nás rok 2016 něco naučil, pak to bylo očekávat neočekávané – právě oblast neočekávaného se totiž stala překvapivě populárním hájemstvím pro riziková aktiva. I v roce 2017 můžeme čekat další překvapení, ale o některých tématech je třeba stále přemýšlet,“ shrnuje James Bateman, Fidelity International, investiční ředitel pro oblast Multi Asset
img

Rozbřesk – Tržní a kreditní riziko klesá. Co je v roce 2017 rozhýbe: politika nebo ekonomika?

20.12.2016 Ač to v některých západoevropských městech nemusí z venku tak vypadat, z kapitálových burz jakoby se veškeré obavy vytrácely. Takzvaný index strachu, za který je označována implikovaná volatilita hlavních akciových indexů, jako je americký S&P 500 či německý DAX, spadl na úroveň letošních minim, přičemž kreditní rizikové prémie se rovněž utahují. Svět globálních finančních trhů jakoby se vůbec nebál toho, co přijde v roce 2017.
img

Britániu po referende zachránilo to, že nemá euro

28.11.2016 Opäť tu máme pekný príklad na to, že prečo je voľne plávajúca mena dôležitá. Poskytla ho Briátnia, ktorá v piatok zverejnila podrobné čísla HDP za tretí kvartál. Ten už bol poreferendový a tieto čísla vrhajú viac svetla na to, čo sa po rozhodnutí britov opustiť EÚ v britskej ekonomike udialo. V treťom kvartáli aj napriek niektorým katastrofickým varovaniam rástla britská ekonomika oproti predošlým trom mesiacom o 0,5%. To je viac ako o koľko rástla eurozóna, ktorej sa britské referendum týkalo podstatne menej.
img

Revízia britského HDP vrhá viac svetla na vývoj ekonomiky po referende: Investície prekvapivo rástli

25.11.2016 Dnes bola zverejnená prvá revízia britského HDP za tretí kvartál. Headline síce nijako neprekvapil a potvrdil medzikvartálny rast ekonomiky na úrovni 0,5%, táto revízia je však veľmi zaujímavá, keďže na rozdiel od prvého odhadu HDP prináša aj detailnejšie štatistiky, ktoré vrhajú viac svetla do toho, že čo sa dialo s britskou ekonomikou po úspešnom referende o vystúpení z EÚ. To sa konalo tesne pred začiatkom tretieho kvartálu.
img

Výnosy z dlhopisov v eurozóne rastú, ťahajú ich inflačné očakávania

11.10.2016 V Eurozóne rastú výnosy z dlhopisov. Napríklad pri nemeckých desaťročných splatnostiach sú výnosy už kladné a nachádzajú sa na druhej najvyššej úrovni od konca júna, kedy ich potopilo britské referendum. ECB sa nestala viac jastrabou a z eurozóny neprichádzajú nejaké úplne excelentné čísla. Čo ich teda ťahá nahor? Z môjho pohľadu sú to inflačné očakávania (s ktorými sú úzko späté, keďže vyššia inflácia znamená vyššie sadzby ECB a naopak), ktoré rastú zhruba od začiatku septembra a v súčasnosti sú najvyššie od júna:
img

Řekněte sbohem volatilitě na libře

09.09.2016 Posledních pár týdnů nepřineslo zklidnění pouze na akciové trhy, ale také na ještě donedávna mimořádně volatilní britskou libru. Ta má za sebou britské referendum a následné uvolnění měnové politiky Bank of England, díky němuž je letos z hlavních světových měn jednoznačně nejslabší, když na páru s americkým dolarem ztrácí více než 9 %. Volatilitě je však konec. Alespoň prozatím. Dokazuje to následující graf, který zachycuje implikovanou volatilitu měnového páru GBPUSD na jeden a dvanáct měsíců.
img

Zlato je v trojuholníkovej formácii. Jackson Hole ju môže ukončiť (TA, D1)

26.08.2016 Rastový trend na zlate, ktorého posledným popudom bolo britské referendum, sa zastavil začiatkom júla. Odvtedy pre zlato nedorazilo veľa fundamentov, a tak sa obchoduje skôr technicky, čo vytvorilo priestor pre sformovanie sa trojuholníkovej formácie. V súčasnosti sa cena zlata pohybuje pri jej spodnej hranici:
img

Britské priemyselné objednávky ostávajú lepšie ako v úvode roka, pomáha slabá libra

23.08.2016 Konfederácia britského priemyslu pred chvíľou zverejnila prieskum medzi viac ako 500 výrobnými spoločnosťami ohľadom priemyselných objednávok. Tie v auguste ustúpili iba mierne, ich index klesol z -4b. na -5b. Čakal sa pritom podstatne vyšší pokles – až na -10b. Ako vidíme z grafu nižšie, aj napriek hrozbe straty bezbariérového prístupu na trhy EÚ, sa britským priemyselníkom darí podstatne viac ako v úvode roka (BrExit je teda pre nich zrejme menšia udalosť ako problémy emerging ekonomík/negatívna nálada na trhoch):
img

Přeceňují trhy ECB?

19.08.2016 ECB má podle zápisu z červencového zasedání hned několik důvodů ke spokojenosti a teoreticky by tak v září nemusela spěchat s novým uvolňováním měnových kohoutů.
img

Obrázky dňa: Futures na VIX ukazujú najvyšší optimizmus na akciových trhoch v posledných rokoch

15.08.2016 Index globálnych ekonomických prekvapení je najvyššie za viac ako posledné dva roky. Aj to je dôvod, prečo sa akciám v posledných týždňoch darí (@jsblokland):
img

Obrázky dňa: Index ekonomických prekvapení je najvyšší od roku 2014

15.08.2016 Index globálnych ekonomických prekvapení je najvyššie za viac ako posledné dva roky. Aj to je dôvod, prečo sa akciám v...
img

Slovensko BrExit zvládne v pohode, tak ako ruské sankcie

29.07.2016 Už viackrát som prirovnával dopad BrExitu na EÚ k dopadu poklesu exportov do Ruska. V prípade Ruska to bolo jednak kvôli sankciám, avšak ešte väčšiu úlohu zohral prepad ruského rubľa, ktorý klesol spolu s cenami ropy. To výrazne predražilo európske exporty, z ktorých väčšina nebola pod sankciami, a ruské subjekty si ich nemohli dovoliť. V eurozóne následne klesla dôvera v podnikovej sfére, firmy znížili investície, na trh práce sa to však neprenieslo, a keďže sa neprepúšťalo, tak domácnosti míňali ďalej a udržali ekonomiku eurozóny nad vodou, ktorá sa s prepadom exportov do Ruska časom vyrovnala. To isté očakávam aj teraz.
img

Nemeckí exportéri (zatiaľ) očakávajú limitované dopady BrExitu

26.07.2016 Včera som písal, že britské referendum pohlo očakávaniami vývoja exportov z Británie v podstatne menšej miere, než sa čakalo. Dnes zverejnil IFO inštitút podobné dáta za Nemecko, a tie dopadli obdobne – index exportných očakávaní klesol v júli o proti júnu zo 7,9b. na 5,0b. To je vyššia úroveň, než akej sme boli svedkami začiatkom roka, kedy panovali silné obavy o ďalší vývoj emerging ekonomík, a takisto je to vyššia úroveň, ako počas európskej dlhovej krízy v rokoch 2011 a 2012:
img

Britského trhu práce se zatím brexit příliš nedotkl

20.07.2016 Britská data z pracovního trhu jsou na světě a čekali jsme teda trochu větší dobrodružství. Bohužel, tentokrát se konsenzus docela trefil do skutečného výsledku a po jeho zveřejnění tedy, co se dalšího vývoje měnové politiky týká, o moc chytřejší nejsme.
img

Americké banky dosahují výborných výsledků, daří se i dolaru

19.07.2016  Americká banka Goldman Sachs dnes zveřejnila překvapivě dobré hospodářské výsledky. Její zisk stoupl za druhé čt...
img

Ako sa zmenili očakávania nemeckých ekonómov po UK referende?

19.07.2016 Dnes bol zverejnený ZEW index, jeho hlavný index – očakávania ďalšieho vývoja nemeckej ekonomiky už okomentoval Jarda, tomu sa teda venovať nebudem, avšak v rámci ZEW prieskumu sa ekonómov a analytikov pýtajú na viacero zaujímavých vecí. A práve na tie sa chcem pozrieť, keďže britské referendum výrazne pohlo očakávaniami vývoja mnohých vecí na starom kontinente.
dow-jones-13072016.png

Dow Jones na rekord čekal přes rok

13.07.2016 Přednímu indexu amerických akcií Dow Jones Industrial Average trvalo déle než rok, než se v úterý vyhoupl...
img

Nová britská premiérka uzavírá kauzu Brexit, na řadě jsou zisky firem?

12.07.2016 A je po Brexitu. Tedy ještě úplně ne - chce to ještě, aby libra smazala své ztráty, a pak opravdu můžeme konstatovat, že britské referendum již trhy opravdu nebere. Hitem bude zase něco jiného - třeba začínající výsledková sezóna firem.
img

Ropa klesla na dvouměsíční minimum, počet vrtů v USA roste

11.07.2016 Ropa je v posledních seancích pod tlakem. Po vrcholu několikaměsíční rally přichází vystřízlivění a cena padá na dvoum...
img

Obrázky dňa: Index strachu VIX zaznamenal najvyšší dvojtýždňový prepad v histórii

11.07.2016 BrExit vystrašil voličov len nakrátko. Z globálneho hľadiska investori neočakávajú citeľnejší dopad, čo malo za následok, že situácia sa ustálila. A to rekordne rýchlo – index strachu VIX taký veľký dvojtýždňový pokles ešte vo svojej histórii nezaznamenal. Aktíva, ktoré post-referendové zmeny ešte neskrogovali, tak majú solídny priestor pre korekciu (@MktOutperform):
londoncity.jpg

Paříž po brexitu políčí na finančníky z Londýna

06.07.2016 Francie usnadní situaci zahraničním společnostem přicházejícím do země podnikat. Zaměstnancům, kteří do...
img

Z nejistoty kolem brexitu může nejvíce těžit americký dolar

30.06.2016 Zatímco se v novinových článcích objevují názory, že britské referendum nemusí doopravdy skončit brexitem, události v Bruselu nabraly reálnou podobu. Odstupující britský premiér David Cameron prohlásil, že není cesty zpět, a německá kancléřka Angela Merkelová uvedla, že „není čas na zbožná přání, je čas uvědomit si skutečnost“.
img

Co dál s britskou librou? Nejzajímavějšími páry budou i nadále GBPUSD a GBPJPY

28.06.2016 Dostal jsem několik dotazů na téma dalšího vývoje GBP na různých měnových párech a rozhodl se na toto téma napsat krátký článek. Libra má za sebou pár velmi divokých dnů, během kterých slábla vůči všem světovým měnám. Největšího výprodeje se dočkala podle očekávání na páru s bezpečnými přístavy, jako je japonský jen a americký dolar přičemž na páru s japonským jenem dosahují ztráty od minulého čtvrtku více než 13 %.
img

Rastový kanál obmedzil negatívnu reakciu ropy Brent na britské referendum (TA,D1)

27.06.2016 Reakcia ropy na britské referendum bola až prekvapivo mierna. Ako fundamentálne vysvetlenie sa ponúkajú nízke obavy in...
cina 21072013.png

Čínský premiér vyzval k obnově globální ekonomické důvěry

27.06.2016 Čínský premiér Li Kche-čchiang dnes vyzval ke společnému úsilí s cílem obnovit globální ekonomickou důvěru po šoku...
brexit-4.jpg

Brexit: Vítězové a poražení

26.06.2016 Po čtvrtečním referendu, v němž Britové rozhodli o vystoupení země z Evropské unie, přinesla agentura Bloomberg seznam vítězů a poražených, tedy těch, kdo z brexitu budou těžit a kdo naopak budou tratit.
img

Volatility report: VIX kvůli brexitu krátce až nad 27b. Situace se ale rychle uklidňuje

24.06.2016 Britské referendum je za námi. Britové se v něm vyslovili pro vystoupení země z Evropské unie a trhy se dnes ráno z této skutečnosti pokoušejí vzpamatovat. Reakce na všech finančních aktivech je abnormální a pohyby jsou umocněny nejen samotným výsledkem referenda, ale také skutečností, že se konsenzus od minulého týdne postupně velmi výrazně přikláněl k názoru, že země nakonec z Evropské unie nevystoupí. Ještě včera, kdy byl publikován poslední průzkum veřejného mínění, tak šance na brexit dosahovaly pouze 25 %, což je v ostrém kontrastu s minulým týdnem, kdy převyšovaly 42 %. Trh je tedy překvapen a padá z mnohem větší výšky, což vždy více bolí. Korekci samozřejmě pozorujeme nejen na evropských akciových indexech, ale i v USA, kde S&P500 prolomil support na úrovni květnového minima a dostal se krátce až pod hranici 2 000 dolarů.
Brexit-poll-668624.jpg

Britské referendum o setrvání v EU skončilo

23.06.2016 Britské referendum o setrvání země v Evropské unii ve 22:00 místního času (23:00 SELČ) po 15 hodinách hlasování skončilo...
img

Jak (ne)jsou trhy připravené na Brexit: Co čekat v den D

23.06.2016 Den D je tu a Britové řeknou Unii své Ano nebo Ne. I když poslední průzkumy veřejného mínění ukazují velice těsný výsledek, trhy se překvapivě zklidňují a zdá se, že v tuto chvíli Brexitu moc velké šance nedávají. Britské akcie za poslední týden přidaly přes 5 % a libra je na frontě s eurem nejsilnější od začátku měsíce a s dolarem od začátku roku.
img

Ranní videokomentář: Začíná britské referendum, páteční ráno nabídne vysoce nadprůměrnou volatilitu

23.06.2016 Máme za sebou další klidnou seanci, která pomohla akciovým indexům v Evropě i v USA pokračovat ve stabilním bočním trendu. Ten panuje i nadále na většině finančních aktiv, když obchodníci nechtějí vstupovat před zveřejněním výsledků britského referenda do větších pozic. Referendum dnes konečně začíná. Hlasovací místnosti se zavřou dnes ve 23:00 a výsledky pak budou přicházet postupně z jednotlivých regionů v průběhu pátečního rána. V ranních hodinách je proto nezbytné počítat s vysoce nadprůměrnými pohyby na všech finančních aktivech, v čele s britskou librou a evropskými akciovými trhy.
img

S blížícím se brexitem budou měnové výkyvy přibývat

22.06.2016 Jízda na horské dráze předznamenávající britské referendum nabízí v posledních týdnech divoké zatáčky a obraty vyvolané dvěma obřími posuny v předpokládaném hlasování. Posledním z nich byl jasný příklon k setrvání v důsledku tragické vraždy poslankyně Jo Coxové, zastánkyně členství v EU. V několika posledních týdnech se libra propadla o 10 % vůči bezpečnému japonskému jenu, avšak v pondělí ráno se proti čtvrtečnímu minimu zvedla o téměř 5 %.
img

BrExit: Na co si dát pozor a co od něj čekat?

20.06.2016 Téma tohoto týdne je naprosto jasné. Ve čtvrtek nás čeká britské referendum k vystoupení Británie z EU a do zveřejnění výsledků trhy pravděpodobně v nadcházejících dnech nebude zajímat nic jiného. Dostávám k brexitu spoustu dotazů, takže se pokusím na ty nejčastější odpovědět níže. Na tuto středu jsem pak pro zájemce připravil k tématu také webinář, který začíná v 18:00 a na který jste samozřejmě všichni zváni. Registrace klasicky na našich stránkách v sekci webináře.
img

Brexit jako startér evropské nákazy?

20.06.2016 Začíná týden, ve kterém je na stole řada důležitých událostí, ale lví díl pozornosti přitáhne pouze jedna - čtvrteční britské referendum o setrvání v Unii. Poslední průzkumy veřejného mínění ukazují, že sice tábor za setrvání v EU lehce posílil, rozdíly ale zůstávají velice malé. Odchod Británie z EU přes poslední zisky libry (za dva dny přes 2,5 %) tak zdaleka není mimo hru. Co by to následně znamenalo pro ekonomiku EU a eurozóny?
img

Forex: Dolar tento týden otevírá překvapivě slabší

20.06.2016 Kurz hlavního měnového páru byl minulý týden poměrně volatilní. Trhy sužuje nejistota ohledně britského referenda o setrvání v EU. Tato nejistota ovlivňovala obchodování po celý týden a každá nová zpráva ohledně hlasování s kurzem zahýbala. Poslední průzkumy ukazují, že převažují zastánci setrvání Velké Británie v EU. To naznačují i kurzy sázkových kanceláří. Nicméně výsledek bude podle nás velmi těsný a obchodování na devizovém trhu bude ovlivňovat i tento týden. Euro dnes evropské obchodování otevírá silnější na hladině 1,1370 EUR/USD, kam se vyšplhalo v asijské seanci.
img

Ranní videokomentář: Týdenní přehled

20.06.2016 Finanční trhy za sebou mají nervózní týden, který dostal hlavně akciové indexy pod prodejní tlak. Nálada na trzích se ale koncem týdne částečně stabilizovala a nervozita zdá se klesá i během dnešního rána, když začaly z Británie přicházet zprávy o tom, že zastánci setrvání země v EU získávají opět mírně navrch. Téma tohoto týdne je jasné a je jím britské referendum, které se koná ve čtvrtek. Do té doby by na trzích měla panovat i nadále spíše nervozita, když obchodníci nebudou chtít vstupovat do větších pozic před zveřejněním jeho výsledků.
img

Volatility report: Volatilta je nejvýše od letošního února, po britském referendu by ale mohla znovu klesnout

17.06.2016 Minulý pátek jsme v našem pravidelném volatility reportu opět zvolili spíše opatrnou a vyčkávací strategii. VIX sice b...
img

Forex soutěž: Jak se vyvíjí investiční soutěž na reálných účtech o 350 000 Kč?

14.06.2016 Investiční soutěž společnosti Bossa se přehoupla do druhého kola, v němž obchodují zkušení tradeři s reálnými penězi. Každý soutěžící začíná se vkladem 10 000 reálných Kč. Soutěž odstartovala 5. června a trvá celý měsíc červen. Do soutěže se lze kdykoliv přihlásit založením reálného účtu a vložením 10 000 Kč na investiční účet.
img

Market Color, aneb co se děje na forexovém trhu s analýzou indexu S&P500

14.06.2016 Evropské burzy by měly i dnes pokračovat v poklesu, podobně jako Wall Street a Asie, vlivem rostoucích obav před měnovým zasedáním americké centrální banky (Fed) a britským referendem o setrvání v Evropské unii. Německý akciový index DAX se dopoledne obchoduje 1 procento v mínusu.
img

Evropské trhy čeká na konci června politická detektivka

10.06.2016 Konec června bude v Evropské unii připomínat politickou detektivku. A trhy by to měly čím dál více brát v potaz. Za necelých čtrnáct dní nás čeká hlasování o Brexitu a pokud zůstanou průzkumy tak vyrovnané jako dnes nebo zastánci odchodu Británie z EU ještě posílí, tržní napětí pravděpodobně vzroste. I když libra již od začátku roku ztratila skoro 7 %, na ostatních trzích napětí zatím tolik cítit není. Implikovaná volatilita na britském nebo německém akciovém trhu zůstává oproti úrovním z počátku roku relativně nízká.
img

Technická analýza - Podle Bullarda referendum o Brexitu neovlivní červnové rozhodování Fedu

24.05.2016 EURUSD: Měnový pár se pohybuje pod denním pivotem. Oscilátor relativní síly RSI se nachází v neutrální oblasti. Aktuá...
img

Vztah Polska s EU se přiostřuje

19.05.2016 Konzervativní revoluce zahájená stranou Právo a Spravedlnost vedla k nárůstu politických rizik, které způsobily propad zlotého. Status zlotého jako bezpečného přístavu je pro investory už jen dávnou vzpomínkou. Od dubna je zloty měnou s nejhorší výkonností z rozvíjejících se trhů a vůči euru oslabil o 5,4 %. V dohledné době nevidím naději na zastavení poklesu polského zlotého. Tři rizika by mohla kurz EURPLN dotlačit výš na úroveň 4,45.
img

Dohoda o řešení uprchlické krize mezi EU a Tureckem v ohrožení

10.05.2016 Autor: Steen Jakobsen, hlavní ekonom Saxo Bank Dohoda uzavřená 18. března mezi Tureckem a EU o řešení uprchlické krize...
Lockhart-03052016-LV-18.jpg

Fed: Dvojí zvýšení sazeb je možné

03.05.2016 Člen americké centrální banky (Fed) Dennis Lockhart dnes připustil, že zvýšení úrokových sazeb ve Spojených státech by mohlo přijít v červnu. Dodal také, že sazby v USA by mohly být v letošním roce zvýšeny dvakrát.
img

Akciové indexy zakončily růstový duben poklesem. Bude vzepětí medvědů v květnu pokračovat?

01.05.2016 Týdenní ztráta 1,26 % indexu S&P 500 nic nezměnila na tom, že duben skončil zelenou svíčkou. Čtvrtek a pátek ale ukázaly, že bezstarostné období končí a volatilita je zpět. Růst bez korekce od poloviny února se již několik týdnů vyznačuje nízkými objemy obchodů a vyprchávajícím entuziasmem.
svetove meny 25082013.png

Swiss Life: Svět čeká letos růst asi 2,4 %

19.01.2016 Světovou ekonomiku letos čeká podobný růst jako loni, kdy byl 2,4 procenta. Zatímco USA mírně zrychlí, EU bude čelit politickým výzvám, které ovlivní i ekonomiku. Politika spolu s nízkými cenami ropy dusí i Rusko a Brazílii, mírně zpomalí i Čína. Naopak Indie má nejlepší předpoklady dále růst. Vyplývá to z odhadů analytiků švýcarské finanční společnosti Swiss Life v dnešní tiskové zprávě.
img

RANNÍ ZPRÁVY: DOLAR ZŮSTÁVÁ SILNÝ, OBAVY KOLEM EURA

26.05.2015 Americký dolar se vyšplhal na 2měsíční maxima vůči Japonskému jenu a zůstalo stabilní vůči ostatním měnám. Index cen spotřebitelů...
Související klíčová slova: Jackson Hole | Zkušenosti | J&T | Citibank | Rolování | Obchodník | EUR | Řecko | Pegas Nonwovens | Trend | Index strachu | Spotová volatilita | Bank of Japan | Fortuna | Citigroup | Volatility | Dow Jones Industrial | Market Color | Mezinárodní měnový fond | Tempo růstu | Fed fund futures | Komunita | Britská libra | Aktiva | Top Stocks | Michala Moravcová | GBPJPY | Pravděpodobnost | EURCHF | Index PX | Zasedání ECB | Diverzifikace | Index volatility VIX | Goldman Sachs | Německý DAX | Financial Times | Exchange | Klesající firemní zisky | Americký akciový index | Investing | Saúdská Arábie | Nezaměstnanost | Tape Reader | Deflace | Zpráva | Finanční instrumenty | Strach | Dividendy | Analýzy | Burza | Brexit | Cena zlata | Tržní volatilita | Dolary | Dluhopisy | Dow Jonesův index | Vývoj cen akcií | Volatilita | EUR/PLN | Evropská měna | Volatility report | Uvolnění měnové politiky | ČSOB | CZK | Širší index S&P 500 | Výhled | Naučte se, jak obchodovat na burze | EIA | Podnikatelská důvěra | Britské akcie | Inflace | Irsko | Centrální banky | Oanda | Jak obchodovat na burze | Dobré výsledky | Komoditní měny | Turecko | Snižování sazeb | Turtle Trader | Bossa.cz | Kamil Boros | Futures | Odchod z EU | Finanční metropole | SaxoSelect | Komerční banka | Akciové trhy | Kontraindikátor SSI | Analytici | Obchodníci s měnami | Začněte s tradingem | Oddělení forexu | Webináře | Dopad brexitu | Monetární politika | Osobní finance | Byznys | Graf | Program OMT | Odhodlání | Tier 1 | Výnosy | Poptávka | Ludvík Turek | Akciové trhy čeká propad | Prague Live Trading | Short pozice | Pád libry | Zaměstnanost | Historická minima | Kanadský dolar | Economist | Kapitálová rezerva | EURGBP | Peníze | Brent | Maloobchodní tržby | Politika | Očekávání | Ekonomika EU | Zpomalení čínské ekonomiky | Evropské burzy | Theresa Mayová | JPMorgan Chase | Investiční účet | Akciová burza | Zásoby ropy | Janet Yellenová | Itálie | EUR/CZK | Vývoj akciového indexu S&P 500 | Jednání FOMC | Pavel Drahotský | Akcie mediální skupiny CME | Asset management | Koruna | Swiss | Finanční společnosti | Konsolidace | Nastavení měnové politiky | Velká Británie | Americká centrální banka | Indikátor | Nordea | Long | Zpomalení ekonomiky | Riziko a zisk | AUD | Akciový index DAX | Úrokové sazby | Americké státní dluhopisy | Trh | Zkušenost | Portfolio manažer | EMU | Implikovaná volatilita | Index | Volby ve Španělsku | Zahraniční firmy | Eura | Komise | Obchodování na devizovém trhu | Kapitál | Kamil Boroš | GBP/JPY | Dow Jones Newswire | Maďarsko | S&P | Sázky | Akcie Stock | Akciové indexy | Ekonomický kalendář | Polský zlotý | EURNOK | Nejúspěšnější trader | Podnikání | Bankéři | Nálada na trhu | Forex soutěž | Česká koruna | Brokers | Akciový index | Top Stocks fond | Josef Košťál | Burze | Daně z příjmů | Equity | Balance | Akcie na pražské burze | Británie | Obchodníci | Panika na finančních trzích | Obchodovat | Aktivně spravované fondy | Spravované fondy | Ropa | Finance | USA | Články o forexu | Trade 24 | Hlavní ekonom | Jak obchodovat | Stříbro | Finanční instituce | Pokles cen | Volby | Oanda FX trade | Dow Jones | UBS | Ekonomové | Spojené státy | Trading | Zvyšování úrokových sazeb | Index volatility | Trade Brokers | Finanční aktiva | Turek | Dluhová krize | Investiční doporučení | Facebook | Měny zemí G-10 | EURPLN | Volatilní | EUR/USD | OSN | Zisky firem | Intervence | Sky News | Spotřebitelská důvěra | Zvýšená nejistota na trzích | Ceny nemovitostí | Výkon Dow Jonesova indexu | Fiskální politika | Články o investování | Centrální bankéři | Výsledek referenda | Bezpečný přístav | Miliardy dolarů | Status bezpečného přístavu | Spotový VIX | Ekonomický establishment | Prezidentské volby | Prezident ECB | Kurz EURSEK | Sazby | Vývoj akciového indexu | Obchodování s dluhopisy | Komoditní | Inteligentní investor | Londýnská akciová burza (LSE) | Průzkum | Firmy | New Yorská akciová burza | Panika | Zajištění | Averze k riziku | Víkendové parlamentní volby | Cena ropy brent | Euro dnes | Zhodnocení kapitálu | Investování | Fed | Dnešní fundamenty | Polská měna | Emerging markets | HNonline.sk | ČNATA | FTSE | Německý ústavní soud | Oscilátor | Rizika | Komodity krok za krokem | Eurozóna | Portugalsko | Investiční rozhodnutí | Fond | Denní obchodování | Globální trhy | Obchodujeme | Dánsko | Investment Banking | Riziková aktiva | Obchodujeme.eu | Ludvík Turek Facebook | Americké akciové indexy | Vladimir Putin | AUD kurz | Investiční soutěž | Ekonomický růst | Komodity | Index spekulativního sentimentu | Mzdy | CAD | Evropské trhy | Vývoj indexu volatility | Dluhové krize | FXstreet | Conseq | EBITDA | Reserve Bank of New Zealand | Pips | Soutěž ve snižování daní | Tradeři | Riziko | Analytik | Emise | Německé dluhopisy | JPY | Pivot | Pokles výnosů | Swiss Life | RSI | Bank of America | Evropské obchodování | Portfolio | GBP | INSEE | Čína | Risk | Deutsche Börse | Realitní trh | FTSE 100 | Centrální banka | WTI | Surová ropa | Praxe | Divergence | Moneta Money Bank | Libra | Futures na VIX | Webinář | USDCAD | Morgan Stanley | Indexové fondy | Výnos | Výnosy z dluhopisů | X-Trade Brokers | ČEZ | Frank | Benchmark | Finanční centra | David Cameron | Ceny akcií | Bezpečné přístavy | VIX | BOSSA | Zisk | ČNB | Bank of England | EURUSD | Den D | Swapy | Wolfgang Schäuble | Obchodování | Pokles ceny akcií | Vzdělání | Posílení dolaru | Prémie | Vývoj indexu volatility VIX | Evropa | Měna | Management | Nasdaq | Zprávy | Ceny ropy | Francie | Eurodolar | FXstreet.cz | Britská měna | ex | Finančnictví | Japonsko | Marže | EURSEK | X-Trade | Grafy | Aktivum | Mario Draghi | Portfolio manager | Tržby | FOREX | Konsenzus | Trader | Spready | HDP | Ekonom | Dolar | Euro | JP Morgan | Objem investic | Obchodní bilance | Výprodej | Měnové páry | Burzovní společnosti | FX Trade | JPMorgan | ČTK | Lehman Brothers | Ztráty | Alokace aktiv | Úvěr | Japonský jen | FOMC | Akcie | John Hardy | Pražská burza | Podniky | Index cen | Světová ekonomika | Reuters | Globální ekonomika | USDJPY | Britská ekonomika | Zásoby zemního plynu | SSI | Euro k americkému dolaru | Kurz | Daně | Růst zisků | Barack Obama | Americká ekonomika | Výsledky | Míra inflace | Investice | Microsoft | Pro investory | Rally | Členství v EU | Indie | Ekonomická aktivita | ESM | Makrodata | Zisky | Dluhopisové trhy | Fondy | Německý akciový index DAX | J&T Banka | Ukazatel | Měny | Finanční sektor | Daňové příjmy | Burzy | Hospodářský růst | YouGov | Export | Rusko | GBPUSD | Zhodnocení | Nervozita | Federální rezervní systém (FED) | Stock Exchange | Výsledková sezóna | Technická analýza | Makroekonomické analýzy | Trendový indikátor | ZEW | Evropské akcie | Energie | Investiční | Příjmy | Investice do technologií | Zasedání Fedu | Bloomberg | London Stock Exchange (LSE) | Britský ministr financí | Saxo PrivatBank | Bezpečné investice | Průmyslová výroba | Finanční trhy | Komoditní trhy | Korekce | Obchodní strategie | Výkonnost | Index S&P 500 | Přehled | Short | Agentura Bloomberg | Krize | Investiční výzkum | CHF | Zvýšení úrokových sazeb | S&P 500 | Podpora | QE | Cena | Vystoupení z EU | Německo | Apple | Komodita | Steen Jakobsen | Kurzy | Partners | Sázkové kanceláře | Fidelity International | Názory analytiků | Bookmakeři | Analytik J&T Banky | DAX | Erste | EMA | Forexu | Zlato | Ekonomika | Indikátory | Banky | Fundamenty | Wall Street | Instrumenty | Analýza | Ministr financí | XTB | Kontrakt | Manažeři fondů | Kurz EURUSD | Pozice | Stock | Portfolia | Švýcarský frank | Hillary Clintonová | Měnový index | Market | Cenné papíry | Lídři | Support | General Electric | FX | Rozvíjející se trhy | Uvolňování měnové politiky | Sentiment | Investoři | Míra nezaměstnanosti | Výprodej akcií | Polsko | AUDUSD | Výnosy německých dluhopisů | Rezistence | Index Dow Jones | ZEW index | Saxo Bank | Multi-Asset obchodování | Velké banky | Ropy | IPO | Hospodářské výsledky | S&P Dow Jones Indices | USD | Firemní zisky | Tržní podíl | Vývoj akcií | Cena ropy | Akciové burzy | Federální rezervní systém | Krach burzy | Australský dolar | Propad | Objemy obchodů | London Stock Exchange | Agentura AP | Nemovitosti | Markets | Dluhopisoví investoři | Arbitráže | Kanada | Nejistota | CME | Rizikové investice | Investment | ING | Swap | Fixed income | Indexy | Státní dluhopisy | Americký dolar | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | ECB | Alokace | Doporučení | Rozkolísanost trhu | Parita | Swiss Life Select | ROCE | Spekulace | Referendum | EU | Bankovní sektor | Ekonomický výhled | Televize Sky News | Společná evropská měna | Live trading | Akciový trh | Setrvání Británie v EU | Investor | USD/JPY | NZD | Měnový pár | Obchodování na burze | Banka | Produkce ropy | CNBC | Protiruské sankce | Spotřebitelské ceny | COT | Index DAX
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Banky | Obchodování | ČTK | Růst | Indikátor | Pokles | Trading | Cena | FOREX | Pivot

Předchozí klíčová slova

Britské maloobchodní prodeje
Britské maloobchodní tržby
Britské měny
Britské národní loterie
Britské okupace
Britské Panenské ostrovy
Britské parlamentní volby
Britské platidlo
Britské podniky
Britské průzkumy

Následující klíčová slova

Britské ropné společnosti
Britské společnosti
Britské státní dluhopisy
Britské tajné služby
Britské volby
Britské zpravodajské služby
Britské 20leté dluhopisy
Britský akciový index
Britský akciový index FTSE 100
Britský akciový trh
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
reklama
RebelsFunding
Potvrďte prosím... Zavřít