Čtvrtek 23. ledna 2025 14:13
reklama
Purple ebook česká koruna
reklama
RebelsFunding
reklama
RebelsFunding
reklama
RebelsFunding

GBPJPY

img

Tři trhy, které sledovat příští týden (15. 11. 2024)

15.11.2024 Tento týden byl ve znamení pokračujícího narativu „Trump Trade“, ačkoliv větší pozornost si získala očekávání ohledně úrokových sazeb v USA. Nadcházející týden slibuje být stejně zajímavý, s klíčovými událostmi, jako je zveřejnění výsledků Nvidia a několik zpráv o PMI a inflaci z hlavních ekonomik G10. Sledujte trhy US100, GBP/JPY a GOLD.
img

Na měnovém páru GBP/JPY nadále přebývají býci

25.10.2024 GBP/JPY zaznamenal tříměsíční maximum 198,42 na vrcholu býčího kanálu, což zvyšuje spekulace, že by brzy mohla začít nová medvědí vlna, zejména po uzavření pod úrovní 197,35. Technické ukazatele vykazují smíšené signály: stochastický oscilátor je připraven na pokles, zatímco RSI a MACD zůstávají v býčím teritoriu. Překročení 20denního SMA nad 50- a 200denními SMA naznačuje potenciální pokračování trendu, avšak medvědí rostoucí klín v současnosti vytváří nejistotu.
img

Měnový pár GBP/JPY se v pátek propadl o více jak 3 %

01.10.2024 Bank of Japan zveřejňuje souhrn názorů ze svého nedávného rozhodnutí, v němž tvůrci měnové politiky ponechali úrokové sazby na stejné úrovni a zároveň zlepšili hodnocení spotřeby v důsledku rostoucích mezd. Guvernér Ueda uvedl, že budou pokračovat ve zvyšování sazeb, pokud se ekonomika přizpůsobí jejich projekcím; investoři tedy mohou shrnutí pečlivě zkoumat a hledat v něm náznaky ohledně pravděpodobnosti dalšího zvýšení sazeb před koncem roku.
img

Denní shrnutí: Americké indexy ztrácejí momentum na konci seance 🔴, Evropa končí týden v zelených číslech 🟢

27.09.2024 Lidová banka Číny dnes oznámila snížení povinných rezerv pro finanční instituce a snížila náklady na krátkodobé půjčky. Další signál pro růst udržel euforii kolem čínských aktiv — kontrakty CH50cash obchodují o 1,8 % výše.
img

Tři trhy, které je třeba příští týden sledovat (27.07.2024)

26.07.2024 Investoři budou mít příští týden co zpracovávat, protože kalendář je plný významných událostí! Obchodníci se v nadcházejících dnech dočkají rozhodnutí o úrokových sazbách od 3 hlavních centrálních bank, klíčových údajů z amerického trhu práce a zveřejnění výsledků hospodaření významných amerických technologických společností. Příští týden se vyplatí sledovat indexy US100, GBP/JPY a GOLD!
img

Měnový pár GBP/JPY propadnul pod klesající trendovou linií

24.07.2024 GBP/JPY koriguje níže od 11. července, kdy dosáhl úrovně 208,15, která byla naposledy zaznamenána v srpnu 2008. Pár spadnul pod vzestupnou trendovou linií vedenou od minima z 2. ledna. Indexy RSI a MACD naznačují, že by mohlo dojít k dalšímu poklesu, přinejmenším až k nejbližším supportům.
img

GBP/JPY se stále drží v růstovém trendu

09.04.2024 Pohyb od minima z ledna 2024 byl agresivní i přes nedávné zvýšení sazeb BoJ, ale zdá se, že hrozba intervence již přinesla své ovoce. Odhodlání japonských představitelů by však mohlo být skutečně otestováno, pokud brzy dojde k další silné rally. Do té doby jsou ukazatele hybnosti zjevně bez směru a trendu. Přesněji řečeno, index ADX (Average Directional Movement Index) zůstává zaseknutý pod hranicí 25, což signalizuje trh s obchodováním v rozpětí. Podobně se index RSI nadále pohybuje kolem 50, což potvrzuje současnou nerozhodnost účastníků trhu.
C:\fakepath\trader-27032024.jpeg

Jaká je ideální velikost pozice pro mé obchodování?

27.03.2024 Při plavbě po oceánu finančních trhů je velikost vaší plachty rozhodující pro rychlost, s jakou dosáhnete cíle, ale také pro vaši schopnost přežít případné bouře. V tradingu tato plachta odpovídá velikosti pozice. Příliš velká a můžete se převrátit při prvním silnějším poryvu větru; příliš malá a můžete zmeškat příznivý vítr vedoucí k zisku. Jak tedy nastavit ideální počet lotů pro každý obchod?
img

GBP/JPY se vrátil na vyšší úroveň

27.07.2023 GBP/JPY se vrátil na vyšší úroveň a znovu otestoval svůj 20denní jednoduchý klouzavý průměr (SMA), který minulý týden zastavil pokus o oživení kolem 182,00. Cena získala pozitivní impuls brzy v pátek poté, co se dotkla spodní hranice měsíčního rozpětí a prolomené linie odporu 2023.
img

GBP/JPY s nárůstem o 16 %

27.06.2023 Býci na GBP/JPY pokračují ve snaze o dosažení vyšších maxim, když se v současné době pokoušejí o pohyb nad nedávné maximum 182,54. Jedná se o nejsilnější pohyb za posledních 7,5 roku a cena vyrostla o 16 %. Tento pohyb je exponenciální, což odhaluje odhodlání býků, ale zároveň činí tuto rally náchylnou ke korekcím. Korekce jsme se zatím nedočkali, ale až k ní konečně dojde, bude pravděpodobně významná. Případné nedosažení vyššího maxima by však bylo známkou postupného obratu trendu.
img

Pohled na GBP

26.05.2023 Měnový pár GBP/USD v první polovině května testoval zónu odporu pod hranicí 1,27, ale býkům se nepodařilo dostat pár nad tuto hranici. Později byl zahájen pullback a pár během posledních zhruba dvou týdnů klesl o více než 2,5 %. Je však třeba říci, že nedávné pohyby na páru jsou taženy především USD, který je podporován rostoucími výnosy v souvislosti s nejistotou ohledně dluhového stropu.
img

Graf dne - GBPJPY (15.02.2022)

15.02.2023 Údaje o britské inflaci za leden byly zveřejněny dnes v 8:00. Zveřejnění ukázalo větší zpomalení růstu cen, než se očekávalo. Celkovým ukazatel index CPI se snížil z 10,5 na 10,1 % meziročně (oček. 10,3 % meziročně). Jádrový ukazatel meziročně klesl z 6,3 na 5,8 % (oček. 6,2 % meziročně). Není překvapením, že nižší inflace je brána jako holubičí signál a libra reagovala poklesem.
img

Graf dne: GBPJPY (10.02.2023)

10.02.2023 Pár GBP/JPY zažil ráno hodně volatility, když obchodníci strávili nejnovější britská data a spekulace ohledně nástupce BoJ Kurod.y Údaje o HDP ukázaly, že ekonomika Spojeného království se v posledním čtvrtletí roku 2022 zastavila, přičemž životní úroveň byla potlačena prudkým nárůstem inflace, což bylo v souladu s varováními Bank of England, že Británie pravděpodobně vstoupí do mělké, ale dlouhé recese počínaje prvním čtvrtletím letošního roku a trvající déle než rok. Yen zároveň silně ocenil zprávu, že příštím guvernérem BOJ se může stát Kazuo Ueda. O jeho současných názorech na měnovou politiku je málo známo, nicméně v roce 2016 nebyl příliš nadšený z Abenomics a programu nákupu dluhopisů BOJ. Zpočátku zprávy týkající se nominace Uedy posílily jen, ale nálada se obrátila poté, co stanice NTV ohlásila, že současná měnová politika BoJ je přiměřená a centrální banka musí pokračovat v uvolněné politice.
img

Graf dňa - GBPJPY (06.02.2023)

06.02.2023 GBP/JPY sa dnes ráno obchoduje o niečo vyššie. Pár sa zotavil z predchádzajúceho poklesu po komentároch BoE Manna. Mann zaútočil jastrabím tónom a povedal, že stále vidí významné riziká pre inflačný výhľad a Bank of England by sa mala snažiť o výrazný a trvalý pokles inflácie. Najdôležitejšie je, že Mann povedal, že ďalšie zvýšenie sadzieb považuje za najpravdepodobnejší krok zo strany Bank of England. Medzitým JPY vidí určitú volatilitu uprostred špekulácií, kto bude budúcim guvernérom BoJ. V médiách sa hovorilo, že viceguvernér BoJ Amamiya môže nahradiť guvernéra Kurodu a bude mať za úlohu normalizovať japonskú menovú politiku. Hovorca vládnucej strany však poprel, že proces nominácie je v záverečnej fáze. GBPJPY môže dnes zaznamenať ešte väčšiu volatilitu, keď hlavný ekonóm BoE Pill prednesie prejav o 18:00.
img

Bank of Japan je stále holubičí. Jen pod tlakem 📉

18.01.2023 Guvernér Bank of Japan Kuroda komentoval měnovou situaci v Japonsku a trval na holubičím makroekonomickém výhledu, ačkoli trhy v poslední době viděly šanci na jestřábí obrat v politice BoJ. Jen oslabil nejvíce od června 2022. Japonský ministr obchodu a průmyslu Jasutoši Nišimura zároveň naznačil, že se země blíží k bodu, kdy lze další uvolňování měnové politiky zastavit. Ministr požádal japonské státní podniky, aby v letošním roce zvýšily mzdy alespoň o 5 %. Reálná úroková sazba BoJ byla ponechána na úrovni -0,100 %:
img

Graf dne - GBPJPY (18.01.2023)

18.01.2023 Japonský jen je dnes v centru pozornosti v návaznosti na měnovou politiku japonské centrální banky. Bank of Japan se na dnešním zasedání rozhodla neudělat žádný z důležitých kroků – úrokové sazby zůstaly beze změny a nezměněno zůstalo i toleranční pásmo kolem cílového 10letého výnosu. To však bylo obchodníky vnímáno jako zklamání. Bank of Japan musí téměř denně intervenovat, aby snížila 10leté výnosy z horní hranice tolerančního pásma, takže investoři doufali, že další rozšíření pásma by dnes mohlo být ve hře. Žádné takové rozhodnutí nebylo učiněno a JPY v důsledku toho dostal výprask. Guvernér BoJ Kuroda na tiskové konferenci po schůzce řekl, že se nedomnívá, že je třeba toleranční pásmo dále rozšiřovat. Funkční období guvernéra Kurody však končí letos v dubnu a jeho nástupce může mít jiné názory.
img

Co sledovat příští týden? (13.01.2023)

13.01.2023 Tento týden začaly na Wall Street zprávy o výsledcích hospodaření a po víkendu se investoři dočkají dalších zpráv od amerických finančních společností a také některých zpráv z oblasti technologií. Kromě toho se Bank of Japan chystá oznámit svou další měnovou politiku, přičemž pozornost bude zaměřena na její případnou revizi. V neposlední řadě budou údaje ze Spojeného království, Německa a USA udržovat GBP, EUR a USD v pohybu. Nezapomeňte příští týden sledovat US500, GBP/JPY a EUR/USD !
img

Graf dne - GBPJPY (30.12.2022)

30.12.2022 Pár GBP/JPY rozšiřuje včerejší ztráty, protože BoJ oznámila třetí den intervencí na trhu s dluhopisy, což podporuje jen, protože investoři očekávají pro rok 2023 jestřábí přístup japonských centrálních bankéřů. Mezitím nejistá situace v Číně a rizikově negativní prohlášení britského premiéra Sunaka zatěžují libru. Podle deníku Times je premiér Sunak připraven snížit finanční podporu na účty za energie pro podniky na polovinu, a to kvůli obavám z jejich zdražení. Z technického hlediska pár prorazil pod hlavní podporu na úrovni 160,40, která je vyznačena spodní hranicí struktury 1:1 a 50,0% Fibonacciho retracementem nedávné vzestupné vlny. Pokud současný sentiment převládne, mohl by se impuls směrem dolů prohloubit ke klíčovému supportu na úrovni 157,65, který se shoduje s 61,8% retracementem a spodní hranicí klínové formace.
img

Ekonomický kalendář: Kanadská inflace CPI, USA Conference Board index

21.12.2022 Situace na trhu se po včerejších hektických pohybech po BoJ uklidnila. Japonský jen si nicméně udržel většinu včerejších zisků, když se USD/JPY obchodovalo poblíž 132,00 a GBPJPY se obchodovalo mírně nad 160,00. Futures na evropské indexy ukazují na vyšší otevření evropské hotovostní seance, zatímco futures na americké indexy se také obchodují nad včerejším hotovostním close. Energetické komodity rostou – ropa se obchoduje mírně výše, zatímco ceny zemního plynu v USA vyskočily přes 3 %. Kryptoměny se mírně stahují zpět.
img

Ranní shrnutí (21.12.2022)

21.12.2022 Americké indexy se dokázaly vzpamatovat z poklesů a včerejší obchodování zakončily výše. S&P 500 si připsal 0,10 %, Dow Jones se posunul o 0,28 % výše a Russell 2000 přidal 0,54 %. Nasdaq skončil na stejné úrovni.
img

Graf dňa - EURJPY (20.12.2022)

20.12.2022 Bank of Japan dnes prekvapila trhy rozhodnutím rozšíriť pásmo okolo cieľového 10-ročného výnosu z 25 bázických bodov na 50 bázických bodov. Zatiaľ čo úrokové sadzby zostali nezmenené, rozhodnutie prepracovať nástroj na kontrolu výnosovej krivky možno považovať za veľmi jastrabie, pretože sa v skutočnosti rovná zvýšeniu sadzieb až o 25 bp (vzhľadom na to, že BoJ naďalej intervenovala v hornom pásme). Japonský jen v reakcii výrazne posilnil, pričom USDJPY, EURJPY a GBPJPY v jednom bode klesli o 3 %.
C:\fakepath\forex-03112022.png

Multitimeframe analýza: 3.11.2022 GBP/JPY

03.11.2022 V rámci Multitimeframe analýzy se sleduje vždy více časových rámců. Pro swingové obchodování jsou ideální kombinací rámce: D1 pro určení trendu, H4 pro identifikaci korekce, H1 pro detailnější pohled a načasování případných vstupů do obchodů.
img

Graf dne - GBPJPY (20.10.2022)

20.10.2022 Slabý japonský jen je tématem rána, kdy pár USD/JPY poprvé po 32 letech vyskočil nad 150,00. JPY je také slabší vůči ostatním hlavním měnám, jako je například britská libra. GBP/JPY dnes ráno poprvé od roku 2016 testoval hranici 170,00. Avšak stejně jako tomu bylo v případě prolomení USD/JPY nad 150,00, GBP/JPY se poté rychle stáhl zpět. V době zveřejnění článku pár testuje swingovou úroveň 167,80. Pár dnes pravděpodobně zůstane nestabilní kvůli politické situaci ve Spojeném království. Dnes bylo v mediích zveřejněno několik protichůdných zpráv, přičemž někteří tvrdili, že Liz Trussová pravděpodobně nepřežije tento den jako premiérka, zatímco jiní říkají, že pravděpodobně zůstane ve své pozici do konce října, protože v Konzervativní straně neexistuje shoda ohledně toho, jak ji sesadit z její pozice. V každém případě lze očekávat, že GBP a také GBP/JPY budou vysoce volatilní.
img

Graf dňa - GBPJPY (17.10.2022)

17.10.2022 Britská libra je dnes ráno v centre pozornosti. Times uviedol, že vláda odloží zníženie sadzby dane z príjmu o 1 percentuálny bod do roku 2024. Toto je ďalší znak toho, že vláda Spojeného kráľovstva obracia svoje fiškálne plány na opačnú stranu po tom, čo vyvolali kolaps na trhu s dlhopismi v Spojenom kráľovstve, čo prinútilo Bank of England konať na dlhopisovom trhu. Nový minister financií Spojeného kráľovstva Jeremy Hunt (vymenovaný 14. októbra 2022) má dnes o 12:00 urobiť vyhlásenie o fiškálnych plánoch vlády. Toto by mohlo byť oznámenie o tom, ktoré časti fiškálneho plánu môžu byť zrušené alebo oneskorené, a určite to pritiahne pozornosť obchodníkov s GBP.
img

Ranné zrhutie (27.09.2022)

27.09.2022 Americké indexy ukončili včerajšie obchodovanie nižšie. S&P 500 klesol o 1,03 %, Dow Jones sa posunul o 1,11 % nižšie a Nasdaq klesol o 0,60 %. Russell 2000 sa posunul o 1,41 % nižšie.
img

Graf dňa - GBPJPY (26.09.2022)

26.09.2022 GBP sa dnes dostáva do pozornosti kvôli masívnemu prepadu meny. Britská libra je vo voľnom páde od piatka po oznámení nových expanzívnych fiškálnych opatrení vrátane najväčšieho zníženia daní za posledné desaťročia. Zatiaľ čo opatrenia sú zamerané na stimuláciu hospodárskeho rastu, existujú obavy týkajúce sa jeho financovania, ako aj jeho vplyvu na infláciu. GBPUSD dnes ráno zažil bleskový pád a v jednom bode ázijskej seansy klesol až o 4,5 %. Pár klesol pod 1,0350 a dosiahol najnižšiu úroveň v histórií. Pohyby na iných FX pároch viazaných na GBP boli tiež masívne. GBP sa však odrazil od denných miním a v niektorých prípadoch, ako napríklad GBP/JPY, bol pohyb smerom nadol takmer úplne vymazaný.
img

Graf dne: GBPJPY (22.09.2022)

22.09.2022 Japonská centrální banka se na dnešním zasedání rozhodla ponechat úrokové sazby a další nastavení měnové politiky beze změny. Takové rozhodnutí se očekávalo a nikoho ani nenapadlo, že by Bank of Japan mohla stisknout spoušť a zvýšit sazby. Dnešní zasedání BoJ jako takové nebylo z velké části žádnou událostí. Mnohem větší pozornost vzbudily komentáře japonského náměstka ministra financí Masata Kandy, který je rovněž považován za nejvyššího japonského diplomata FX. Konkrétně Kanda řekl, že jeho země nezasahovala na FX trzích, ale je připravena tak učinit, pokud to bude potřeba. Řekl také, že pokud na to dojde, bude to s největší pravděpodobností „tichá intervence“.
img

Co sledovat příští týden? (16.09.2022)

16.09.2022 Negativní překvapení americké CPI za srpen vyvolalo výprodeje na globálních akciových trzích, protože sázky na jestřábí Fed vzrostly. Odpověď Fedu se dozvíme tuto středu ve 20:00. Pozornost však přitáhnou i rozhodnutí o sazbách od Bank of England a Bank of Japan, navíc se objeví PMI za září z Evropy. Příští týden určitě sledujte EURUSD, DE30 a GBPJPY!
img

Graf dne: GBPJPY (04.08.2022)

04.08.2022 Rozhodnutí o měnové politice Bank of England ve 13:00 je klíčovou makro událostí dne. Očekává se, že centrální banka Spojeného království zvýší sazbu o 50 základních bodů, čímž se hlavní úroková sazba dostane na nejvyšší úroveň od konce roku 2008 (1,75 %). Tržní ceny s 82% pravděpodobností pohybu sazby o 50 základních bodů a 18% pravděpodobností pohybu sazby o 25 základních bodů.
C:\fakepath\gbpjpy-15022022-12-zm.png

Forex: GBP/JPY testuje rezistenci obchodního pásma

15.02.2022 Měnový pár GBPJPY na denním grafu aktuálně testuje rezistenci obchodního pásma kolem psychologické hladiny 157,00. Indikátor Stochastic současně již vysílá překoupené podmínky, další růst tak může být limitován. Najdou tak kolem současných úrovní znovu sílu medvědi a oslabíme zpět směrem k supportu obchodního pásma nebo alespoň k jeho středové linii?
C:\fakepath\1642069930-PT_soutz.png

Příprava na tradingovou soutěž

13.01.2022 Zdar tradeři, taky se budete účastnit tradingové soutěže u Purple Trading? Já ano. A tak jsem si říkal, že o své zkušenosti z této soutěže napíšu tento blog. Každý týden sem "fóknu" nějaký svůj postřeh.
img

Swingový výhled 51. týden

20.12.2021 V minulém týdnu hned tři významné centrální banky rozhodovaly o úrokových sazbách. Kromě amerického Fedu to byla evropská centrální banka ECB, která ponechala sazby beze změny a britská Bank of England, která naopak překvapila zvýšením sazeb. Price action reakce na zprávy centrálních bank přitom ukázaly, jak překvapivé dokáží trhy někdy být. Americký dolar oslabil, euro posílilo a akciové indexy provedly ve čtvrtek mírnou korekci.
img

Swingový výhled 50. týden

10.12.2021 I když je Omikron novým zdrojem nejistoty, tak podle posledních zpráv se zdá, že by neměl mít devastující vliv na ekonomiku. A na toto reagují akciové indexy, které v minulém týdnu kompenzovaly předešlé ztráty. Index strachu VIX poklesl k hodnotě 20 a SP 500 se přiblížil k historickému vrcholu. Silný je nadále americký dolar, který podporují dobrá data z americké ekonomiky.
img

BREAKING: GBP klesá, BoE ponechala sazby beze změny

04.11.2021 The Bank of England oznámila ve 13. hodin rozhodnutí o sazbách. Banka ponechala úrokové sazby beze změny na 0,1 %. Rozhodnutí nebylo jednohlasné, nicméně pro zachování sazeb se vyslovilo 7 z 9 členů bankovní rady a 6 z 9 členů se vyslovilo pro ponechání QE na 875 mld. liber. Derivátové trhy sázely na vzestup sazeb na dnešním zasedání. V zápisu banka uvedla, že sazby budou muset růst v příštích měsících, aby mohlo být dosaženo cílů měnové politiky.
img

Ranné zhrnutie (11.10.2021)

11.10.2021 Obchodovanie v Ázii sa začalo tento týždeň pozitívne. Nikkei získal 1,5% a indexy z Číny sa posunuli vyššie. S & P/ASX 200 klesol o 0,3%
img

Graf dňa - GBPJPY (03.09.2021)

03.09.2021 Rezignácia japonského premiéra Suga bola celkom nečakaná. Bol skutočne nepopulárnym politikom a často ho kritizovali za to, ako nezvládal pandémiu koronavírusu, ale trhy očakávali, že zostane prinajmenšom na svojom poste, kým sa na jeseň tohto roku naplánujú všeobecné voľby. Suga pokračoval v politike svojho predchodcu Shinzo Abeho s názvom „Abenomika“, ktorá bola zameraná na podporu hospodárskeho rastu a inflácie.
img

Graf dne: GBPJPY (25.08.2021)

25.08.2021 GBP/JPY se obchodoval v klesajícím trendu už od konce května 2021, nicméně pokles byl na konci minulého týdne zastaven v zóně supportu na úrovni 149,75. Tato zóna zastavila pokles již podruhé a silný odraz naznačil, že by se mohl chystat návrat ke klesající trendové čáře. Nejbližší rezistenci můžeme nalézt na 151,20. Je definována předchozími cenovými reakcemi. Průraz nad tuto úroveň by vydláždil cestu ke zmíněné trendové čáře, která se aktuálně nachází v oblasti 152,70. Všimněme si, že aby pár zneplatnil klesající strukturu, tak by se cena musela dostat nad lokální maxima na 153,10.
img

Graf dňa - GBPJPY (05.08.2021)

05.08.2021 Oznámenie rozhodnutia menovej politiky od Bank of England o 13:00 je kľúčovou makro udalosťou dňa. Očakáva sa, že BoE ponechá sadzby na nezmenenej úrovni. Trhový konsenzus očakáva, že sa nezmenia ani nastavenia programov QE. Pozornosť sa bude venovať rozdeleniu hlasov - niektorí členovia BoE v poslednej dobe pôsobili jastrabo, ale nie je isté, ako odchod hlavného ekonóma BoE Haldana ovplyvní tábor jastrabov (Haldane bol známy jastrab). Bank of England pravdepodobne použije rastúci počet prípadov Delta ako ospravedlnenie na zachovanie uvoľnenej politiky. Investori sa tiež zamerajú na to, či sa zmenili vyhliadky týkajúce sa QE. Aktuálny cieľ predpokladá nákup aktív v hodnote 895 miliárd GBP do konca roka.
img

Graf dne: GBPJPY (02.08.2021)

02.08.2021 GBP/JPY se nepodařilo prorazit rezistenci na 153,30 a následně začala klesající korekce. Ta stlačila cenu ke spodní limitě struktury Overbalance na 152,40, kde se podařilo býkům opět převzít nadvládu. Dle metodologie Overbalance platí, že pokud se cena udrží nad spodní limitou struktury, tak trend zůstává rostoucí a návrat k posledním maximům se nedá vyloučit. Pokud se naopak prodejcům podaří pár stlačit pod 152,40, tak tento předpoklad přestane platit. Propad může pokračovat k úrovni 151,60. Tam se nachází první důležitý support - 38,2 % Fibo retracement.
img

Rychlé shrnutí

02.08.2021 Do amerického Senátu se dostal návrh na infrastrukturní balíček v objemu 1 bln. USD. Hlasovat by se o něm mohlo už koncem týdne.
img

Graf dňa - GBPJPY (23.04.2021)

23.04.2021 GBP/JPY sa tento týždeň obchodoval pod tlakom. Dvojica sa včera ponorila pod spodnú hranicu štruktúry Overbalance, ktorá sa nachádza vo výške 150.00. Britská libra je však dnes vďaka solídnym údajom zverejneným ráno jednou z najvýkonnejších hlavných mien. Maloobchodný predaj vo Veľkej Británii v marci medziročne vzrástol o 7,2% (medziročne + 4,2%), zatiaľ čo maloobchodný predaj bez automobilov a pohonných hmôt medziročne vzrástol o 7,9% (medziročne +4,5%). GBPJPY sa obchoduje o 0,3% vyššie. Z technického hľadiska bude rozhodujúce, či dvojica dokončí dnešné obchodovanie pod alebo nad spomínanýnanou hranicou 150,00. Upozorňujeme, že predbežné údaje PMI zo Spojeného kráľovstva budú zverejnené o 10:30 a môžu byť spúšťačom krátkodobej volatility na trhu GBP/JPY.
img

Graf dne: GBPJPY (16.03.2021)

16.03.2021 GBPJPY se v poslední době obchodoval v uptrendu. Od počátku tohoto týdne však jsme svědky lokální korekce. V případě jejího pokračování vidíme 2 důležité supporty na tomto páru. První se nachází na úrovni 150,40 a je definován předchozím lokálním maximem. Pokud tato úroveň prodejce nezastaví, tak se pozornost přesune na další support - úroveň 149,20. Ten je definován spodní limitou struktury Overbalance a úrovní 61,8 % retracementu. V druhé polovině tohoto týdne očekáváme zvýšenou aktivitu na tomto páru. Ve čtvrtek zasedá Bank of England a v pátek ji bude následovat Bank of Japan.
img

Tři trhy, které stojí za to v tomto týdnu sledovat (15.3.2021)

15.03.2021 Situace na finančních trzích vypadá stále poklidně. Ke snížení rizikové averze přispěly v minulém týdnu 2 důležité události. Evropská centrální banka se rozhodla urychlit nákupy aktiv prostřednictvím krizového programu PEPP. Tento krok by měl přispět k nižší úrovni výnosů, které se v minulých týdnech staly hrozbou rally na akciích. Druhou událostí je schválení stimulačního balíčku v USA ve výši $1,9 bilionu, který mimo jiné znamená, že většina Američanů dostane šek ve výši až $1400. A část z této podpory jistě skončí na finančních trzích.
img

Graf dne: GBPJPY (16.02.2021)

16.02.2021 Rychlé tempo vakcinace ve Velké Británii podporuje britskou libru. Navíc premiér Boris Johnson oznámil, že 22. února předloží vláda plán uvolňování opatření v souvislosti s koronavirem. Páru GBPJPY se po breaku úrovně 144,30 včera podařilo prorazit nad horní limitu rostoucího kanálu. Pár se obchoduje v blízkosti úrovně 147,00 a blíží se úrovni rezistence definované vrcholem z prosince 2019 (oblast okolo 147,80).
img

Graf dňa - GBPJPY (12.02.2021)

12.02.2021 GBP je dnes jednou z najvýkonnejších hlavných mien. Britská libra získala malú podporu zo zverejnenia HDP Spojeného kráľovstva za štvrtý štvrťrok. Údaje ukázali 1% QoQ expanziu v porovnaní s očakávaným 0,5% QoQ nárastom. Lepšie ako očakávané výsledky boli výsledkom vyšších vládnych výdavkov. GBPJPY sa obchoduje v zóne strednodobého odporu na úrovni 144,70. Prelomenie nad touto zónou by pár poslalo na nové jednoročné maximá. Na druhej strane, ak to býci nedokážu, GBPJPY sa môže dostať na úroveň 141.10.
img

Graf dne: GBPJPY (04.02.2021)

04.02.2021 Libra dnes klesá nejvíce z hlavních světových měn. Na páru GBPJPY pokračuje korekce, která začala po neúspěšném pokusu o průraz nad rezistenci na 144,00. Pokud bude pokles pokračovat, tak první support vidíme na úrovni 142,30. Jedná se o 23,6 % retracement posledního rostoucího impulsu a vrchol z počátku září 2020. Klíčový support se nachází na 140,50. Tuto úroveň definuje spodní limita struktury Overbalance a 50 % retracement. Pár by mohl zaznamenat zvýšenou volatilitu okolo 14. hodiny, kdy BoE zveřejní informace o dalším směřování měnové politiky. Nečekáme změnu sazeb, ale centrální bankéři by mohli zveřejnit informace o studii o dopadu zavedení negativních úrokových sazeb ve Velké Británii.
img

📉 GBP propadá, Brexit drama pokračuje ❗

07.12.2020 GBP předvádí na počátku nového týdne nejhorší výkonnost z hlavních světových měn. Dohody o Brexitu nebylo dosaženo ani během víkendu. The Sun přinesl článek, že Boris Johnson je připraven ukončit jednání v rámci několika hodin. Do konce roku zbývá jen 3 a půl týdne a trh začíná být skeptický ohledně možnosti uzavření dohody. GBPUSD a GBPJPY dnes ztrácejí už více než 1 %. Pesimismus okolo Brexitu se přelévá také na akciové trhy. Západoevropské indexy klesají na počátku seance o 0,7 % - 1,1 %.
img

BREAKING: GBP klesá po správe od agentúry Bloomberg

02.12.2020 Britská libra sa dnes ráno dostala pod silný predajný tlak po správe agentúry Bloomberg. Tlačová agentúra tvrdí, že najvyšší vyjednávač EÚ - Barnier má ambasádorom z členských krajín povedať, že nemusí dôjsť k dohode o brexite. Tri kľúčové otázky stále zostávajú nevyriešené. Menový pár GBPUSD klesol z 1,3440 na denné minimum 1,3350, zatiaľ čo GBPJPY klesol zo 140,40 na 139,60. Pokles zaznamenali aj akciové trhy, ale rozsah bol menší.
img

Trojúhelník na GBPJPY. Pomůže vakcína EM měnám?

18.11.2020 Mírný pokles volatility na některých trzích od začátku týdne nabízí hned několik příležitostí, které se profilují nejlépe právě v takovém prostředí. Jedna z těchto příležitostí je na měnovém páru GBPJPY.
C:\fakepath\trader-1.png

Zápisky tradera: Obchodování podle ebooku - když sabotujete vlastní úspěch

28.07.2020 Konečně ziskový týden. Zisk 154 Kč je vyšší než plán, takže bych mohl být spokojený. Jsem ale spíše rozpačitý a sice proto, že v jeden moment byl týdenní zisk vyšší než 800 Kč. Chtěl jsem ale ještě víc, abych si zlepšil skóre. Nakonec to dopadlo tak, že jsem byl rád, že mám aspoň nějaký zisk. Málem jsem skončil zase ve ztrátě a to částečně i proto, že jsem porušil svoje pravidlo pro maximální denní ztrátu. Je opravdu neuvěřitelné, jak obtížné je odolat různým emočním impulsům. Aktuální graf vývoje stavu účtu je zde:
C:\fakepath\trader-1.png

Jak to dopadá, když se neposlechne obchodní plán?

13.07.2020 Téměř v každém článku se zaměřením na obchodování se o ní dočteme. Konkrétně to, jak stěžejní pro trading je, jak se s ní musíme naučit pracovat a jak o ni pečovat. Samozřejmě mám na mysli psychiku. Můžete si o ní přečíst nespočet publikací, na základě kterých si vytvoříte perfektní obchodní plán, který se poté budete snažit následovat, ale pak se stejně něco zvrtne. V hlavě se vám začne ozývat nenápadný chamtivý hlásek, který začne sílit na intenzitě a pak to dopadne tak jako u mě v předchozích dvou týdnech.
C:\fakepath\trader1.png

Zápisky tradera: Obchodování podle ebooku - 2 dny, které rozhodly všechno

01.07.2020 Minulý týden jsem skončil v zisku 120 Kč, takže se mi podařilo překonat týdenní plán. Od začátku obchodování v květnu 2020 je účet v zisku ve výši 622 Kč.
C:\fakepath\1589868378-2020-05-17-Small.png

AOS: peníze snadno a rychle?

19.05.2020 Je možné opravdu rychle a snadno pomocí automatických strategií začít vydělávat peníze?
C:\fakepath\forex-220420208183.jpeg

Vzájemná propojenost mezi finančními trhy

22.04.2020 Pokud si myslíte, že obchodování na forexu je zaměřeno pouze na jeden měnový pár nebo jeden měnový trh, bude pro vás tento článek nad míru přínosný. Na finančních trzích totiž existuje závislost mezi jednotlivými trhy. Žádná aktiva se neobchodují izolovaně. Téměř vždy tak budete moci najít vztah mezi chováním jednoho finančního trhu vůči jinému. Toto je základní princip obchodování na finančních trzích, bez ohledu na to, zda obchodujete na forexu nebo s akciemi nebo jinými deriváty.
C:\fakepath\graf6.png

Elliottovy vlny: Týdenní analýza FX marketu

03.03.2020 Ahojte tradeři a vítejte u pravidelné týdenní analýzy FX marketu! Dnes se podíváme na indexy jednotlivých měn - dollar, euro, yen a libra (DXY, EXY, JXY, GXY) a na pár jejich cross párů. Nakonec si ukážeme akcii BOEINGu, kde sledujeme dokončenou korekci.
C:\fakepath\xtb-8.png

XTB Live Trading účet – Přehled obchodních výsledků

18.02.2020 V roce 2013 jsme začali obchodovat na účtu XTB a vysíláme od té doby naživo seance každé úterý a čtvrtek. Tento rok se pouštíme do 8. roku vysílání. Počáteční kapitál byl 20,000 $ a k dnešnímu dni se pohybujeme na částce 70,000 $, která představuje celkový výnos 235 % a průměrný měsíční výnos je 1,5 %. Každý rok projektu jsme uzavřeli v zisku a v tomto reportu se dozvíte, jak se nám dařilo v roce 2019 a jak vše zapadá do dlouhodobého konceptu tohoto unikátního projektu.
img

Technická analýza: GBPJPY

19.12.2019 GBPJPY bojuje s dlouhodobou trendovou čarou v časovém rámci W1. Pokud se dnes podaří instrumentu uzavřít nad touto překážkou, tak bychom se mohli dočkat obnovení rostoucího trendu. Nicméně průraz pod tuto úroveň by mohl přinést další pokles až k hladině klíčového supportu na 142,6. Pokud by tento support nezafungoval, tak další silnou úroveň podpory vidíme na ceně 141,50.
C:\fakepath\japonsky-jen.jpg

Elliottovy vlny: Analýza japonského jenu

18.12.2019 Ahojte tradeři a vítejte u netradiční analýzy FX marketu! Dnes se zaměříme na velmi zajímavé páry xxx/JPY a co od nich v dalších týdnech očekávat.
img

Co očekávat od britských parlamentních voleb?

25.11.2019 Do britských parlamentních voleb zbývají dva týdny a Konzervativní strana jasně vede průzkumy veřejného mínění. Pokud by se straně, která byla u moci posledních 9 let, podařilo dosáhnout většiny, tak takový výsledek by byl pro britskou měnu vnímán jako pozitivní. Libra se tak v očekávání příznivého výsledku drží v blízkosti šestiměsíčních maxim na páru s americkým dolarem i eurem.
C:\fakepath\forex1.png

Najpoužívanejšie indikátory na Forexe

01.11.2019 Asi každého začínajúceho a menej skúseného obchodníka zaujíma, ktoré indikátory sú najlepšie a väčšina sa zhodne, že sú to tie najpoužívanejšie. Nemusia dávať najpresnejšiu hodnotu ale vždy ich budete mať vo svojom MetaTraderi, viac informácií o indikátoroch a návody ako ich používať nájdete nielen na stránke svojho brokera.
img

EU prodlouží lhůtu pro Brexit; Ale co se bude dít pak?

24.10.2019 Počátek týdne se nesl ve znamení Brexitu a s ním spojené volatility na trzích. Po rozhodnutí britského parlamentu se situace postupně uklidňuje, přestože stále není jasné, co se bude dít v blízké budoucnosti. V této analýze se podíváme na možnosti, jaké má v současnosti britský premiér Johnson a jaký potenciální dopad na libru můžeme očekávat.
img

Nejistota okolo brexitu prozatím nekončí, míč je na straně EU

23.10.2019 Dolní sněmovna britského parlamentu přijala Johnsonův plán na vystoupení z EU většinou 329 hlasů. Vzápětí ale odmítla jeho návrh na schvalování celé dohody, a to hlavně z toho důvodu, že by na celý proces měli poslanci jen tři dny. To efektivně znamená, že se brexit do konce tohoto měsíce nestihne a celá situace se nyní ještě trochu komplikuje. Míč je nyní na straně EU, která má na stole žádost Borise Johnsona o prodloužení termínu pro vyjednávání do konce letošního ledna. Johnson ale zároveň tuto žádost v druhém dopise popřel a včera zdůraznil, že pokud EU prvnímu dopisu vyhoví, vyvolá v zemi předčasné volby. Je ale zatím nejisté jak se zachová v případě, že EU udělí Británii kratší odložení, což některé zdroje z EU údajně zmiňovaly jako možnou alternativu. Trhy nyní čekají na odpověď EU, která bude pro další dění v Británii klíčová.
C:\fakepath\171251-Blog_Figure_3_1.png

Analýza nastavení Stop-Loss a Profit-Target

15.10.2019 V tomto krátkém blogu popisuji svůj přístup k odhadu maximální rozumné výše stop loss a profit target při tvorbě automatických obchodních strategií.
img

AOS Klub (3. díl – další vstupní podmínka)

25.06.2019 V minulém díle jsem se pokusil přesvědčit pochybovače, že daný obchodní systém již v základu nějaký edge má. Je to poměrně zásadní, protože pokud bych pouze pomocí SL, PT a maximální délky obchodu neměl v ruce zajímavé ekvity, o další postup bych se už nepokoušel. Zkoušet pomocí dalších triků (MM, TS, posun BE, …) vyrobit z mrtvoly živou strategii nemá význam.
img

AOS Klub (2. díl HIKKAKE-PATTERN)

20.06.2019 V minulém díle jsme si ukázali určité možnosti okolo Hikkake-patternu a řekli si, že začneme pátrání na TF H4 a EUR/USD. V diskuzi k 1. dílu zaznělo, že tak nějak nemá cenu se do něčeho pouštět, pokud není prokázaný aspoň nějaký edge. S tím souhlasím, pojďme se tedy podívat na nějaké první letmé nástřely, kdy si tedy budeme pomáhat pouze stop příkazem, budeme používat pouze jednoduchý SL a PT pomocí ATR a dále ještě budeme variovat dobu expiraci čekačky a maximální dobu obchodu při nezasažení SL ani PT. Zatím umísťuju čekačky přímo na stanovené hladiny – s tím lze také do budoucna dále pracovat. A také jsem raději zapátral i na jiných párech.
img

Brexit, eurovoľby a obchodovanie na finančných trhoch

07.06.2019 Väčšina ľudí už vníma Brexit ako realitu aj keď ku nemu ešte nedošlo. Jeho termín sa už dvakrát zmenil a stále nikto nevie ako bude vyzerať. Dve najväčšie politické strany v Británii zlyhali, stále sa nedohodli a odstupuje aj premiérka Theresa May, ktorej určite nemôžeme uprieť vytrvalosť v rokovaniach o Brexite.
img

TECHNICKÁ ANALÝZA JE ĽAHKÁ

12.03.2019 FXPRIMUS je jedním z nejbezpečnějších forexových brokerů napříč forexovým spektrem. Naše mimořádná opatření v oblasti bezpečnosti nás posunula na přední příčky v zodpovědném obchodování. Vytváříme nové standardy v oblasti bezpečného obchodování v celém forexovém odvětví.
img

Britský výrobní sektor po vzoru dalších zemí zpomaluje

01.02.2019 Dnešní data z britského výrobního sektoru přinesla negativní překvapení, která potvrzují obavy ze zpomalování britské ekonomiky. PMI za minulý měsíc skončil na 52,8b, zatímco trh doufal ve výsledek 53,5b. Jedná se tak o výrazné zhoršení z původních 54,2b. Pád by byl ještě větší, pokud by indexu nepomohly obavy z brexitu, které vedly k předzásobení firem a zvýšení subindex zásob z 54,2b. na 56,3b.
img

Brexit: Tři trhy, které se vyplatí sledovat

14.01.2019 S blížícím se úterním večerem, kdy bude britský parlament hlasovat o smlouvě mezi Velkou Británií a EU o Brexitu, jsme se zaměřili na tři trhy, které by měly být na výsledek hlasování zvláště citlivé.
img

Forex se stále vzpamatovává z nočního flash crashe

03.01.2019 Máme za sebou výrazné pohyby na Forexu. Včera večer po 22:30 posílil extrémním způsobem japonský jen na první pohled bez jakýchkoli fundamentů. Výrazné pohyby tak zaznamenaly všechny jenové páry včetně těch nejvíce obchodovaných (USDJPY, GBPJPY, EURJPY, AUDJPY a další). Výrazný dopad se týkal v prvé řadě páru AUDJPY, který v nejhorších momentech ztrácel více než 4 %. Propad AUD se výrazně projevil také na dalších párech, převážně na AUDUSD a také GBPUSD.
img

Dolar posiluje, euro a britská libra oslabují. Tržní analýza 23.10. 2018

23.10.2018  Především kvůli politickým tlakům v Evropě. Italský rozpočet se nejspíše dnes vrátí od Evropské komise zpět k přepracování a Itálie bude mít 3 týdny pro pozměnění některých bodů. Deník Il Messagero oznámil, že je Itálie připravena rozpočet upravit, pokud by trhy reagovaly negativně. Plán B je tak již nejspíš připraven. To nemění nic na faktu, že měnové páry EURUSD a GBPUSD oslabují. Samotný dolarový index je v uptrendu, po ránu nyní v lehké korekci u významného supportu 95,91.
img

GBP/JPY

07.02.2018 GBP/JPY zaznamenal menší skok nad 153 a začal prudce klesat z této úrovně. Japonský jen se v uplynulých dvou dnech obchodoval se silným supportem proti všem velkým měnám na globálním sell off akcií. USD / JPY začal klesat po malém skoku až na úroveň 109,71. GBPJPY dosáhl minima na úrovni 151,68 a v současné době obchoduje kolem 152.
img

Forexový zeměpis: Úvodní díl

16.10.2017 Obchodování na měnových trzích je v samotné podstatě pouze o koupi či prodeji určité měny a následné opačné operaci pro uzavření obchodu. Rozhodování, kdy obchod otevřít a kdy z něj vystoupit, však dokáže většině obchodníků pěkně zamotat hlavu.
img

Technická analýza na EUR/AUD, GBP/JPY a NZD/USD

14.05.2017 Pripravil som technickú analýzu na 3 forexové páry kde vidím potenciál zarobiť niekoľko stoviek pips. Najlepšie bude ak popri čítaní si otvoríte platformu a preklikáte si aj vyššie a nižšie timeframe na pochopenie mojej analýzy.
img

Co dál s britskou librou? Nejzajímavějšími páry budou i nadále GBPUSD a GBPJPY

28.06.2016 Dostal jsem několik dotazů na téma dalšího vývoje GBP na různých měnových párech a rozhodl se na toto téma napsat krátký článek. Libra má za sebou pár velmi divokých dnů, během kterých slábla vůči všem světovým měnám. Největšího výprodeje se dočkala podle očekávání na páru s bezpečnými přístavy, jako je japonský jen a americký dolar přičemž na páru s japonským jenem dosahují ztráty od minulého čtvrtku více než 13 %.
img

Hľadáte expozíciu voči britskému referendu na forexe? Jednoznačným víťazom je GBPJPY

23.06.2016 Výsledky dnešného referenda v Británii majú potenciál postarať sa o vysokú volatilitu na devízových trhoch. V tomto po...
img

Jak získat data pro backtesty (jedna z možností)

28.05.2016 Pokud chceme backtestovat nějakou super slibnou AOS strategii neobejdeme se bez dat, a to nejlépe tickových. Jak je získat? Dovolte mi popsat způsob, jaký používám já s využitím Dukacopy JForex a platformy R.
img

Zajímavé příležitosti na trzích: GBPJPY

07.12.2015 Přinášíme Vám pravidelné investiční tipy z dílny analytiků XTB ve Varšavě k dnešnímu dni, které mají za cíl seznámit č...
img

Japonský jen řeckou krizi krátce využil, gapy pak ale uzavřel

03.07.2015 Japonská měna využila svého postavení mimo aktuální dění na starém kontinentě a hraje si nadále svoji sólo hru, ve kt...
img

Který měnový pár je nejvíce volatilní a kolik pipů mají obvyklá denní pásma?

27.05.2015 Asi každý, kdo se trochu pohybuje okolo forexu, si už někdy položil otázku, který z měnových párů je nejvíce volatilní a na kterém jsou průměrné denní pohy...
vip-zona-forex-asistent-20042015-2.png

Hodnocení členů VIP zóny - Forex Asistent

20.04.2015 Před třemi měsíci největší forexový portál v České republice a na Slovensku FXstreet.cz spustil doslova revoluční projekt VIP zóna – Forex Asistent, který si klade za cíl vybudovat komunitu stabilně ziskových obchodníků. VIP zóna od svého spuštění získala velmi vysokou popularitu a stovky spokojených předplatitelů.
img

FX aktualizácia: USDJPY na nových maximách

14.11.2014 USDJPY sa dostal na nové nočné maximá pri rastúcich očakávaniach, že Shinzo Abe oznámi budúci týždeň nové voľby, ktoré by sa mali konať v strede...
img

FX aktualizácia: USDJPY a americké dáta

03.11.2014 USDJPY dosiahol počas noci nové maximá cyklu na úrovni 113, hoci v Japonsku je dnes sviatok. Z piatkového uzavretia na úrovni 112,50...
img

FX aktualizácia: Dolár konsoliduje a najmä proti jenu

07.10.2014 Stretnutie Bank of Japan (BoJ) v noci sklamalo. Guvernér BoJ Kuroda podivne svedčil pred parlamentom v priebehu rokovaní a z jeho rétoriky...
img

Řízené martingale

01.02.2014 Predem musim upozornit ze system je dlohodobe testovan na nanolotech.
img

GBPJPY na pětiletém HIGH

22.11.2013 Měnový pár GBPJPY se dnes v noci dostal na kurs kde so obchodoval naposledy v roce vypuknutí krize a to v říjnu roku 2008. Kam se...
img

Vítěz soutěže JUNIOR TRADER zhodnotil svůj účet na neuvěřitelných 2 965 907 EUR!

10.05.2013 Investiční soutěž JUNIOR TRADER ukázala dvě pravdy o obchodování. Mezi začínajícím obchodníky je úspěšných...
michel.aspron.correl.jpy.D1.20121218.png

Trhy z hlediska korelací a síly měn 18.12.2012

18.12.2012 Nejvíce posilující měnou za posledních sedm dní byl CHF následovaný EUR. Nejvíce ztrácejícími měnou je stále JPY.
michel.aspron.correl.inx.h4.20121204.png

Trhy z hlediska korelací a síly měn 4.12.2012

04.12.2012 EURo zůstává podobně jako v minulých týdnech nejvíce posilující měnou vůči všem majors. Nejvíce ztrácející měnou...
michel.aspron.correl.jpy.h4.20121127.png

Trhy z hlediska korelací a síly měn 27.11.2012

27.11.2012 Za posledních sedm dní stejně jako v předešlém období nejvíce posílil CHF spolu s EUR a nejvíce ztrácející měnou byl JPY...
michel.aspron.correl.jpy.h4.20121120.png

Trhy z hlediska korelací a síly měn 20.11.2012

20.11.2012 Za posledních sedm dní nejvíce posílil CHF spolu s EUR. Nejvíce ztrácející měnou byl JPY...
michel.aspron.correl.eur.h4.20121105.png

Trhy z hlediska korelací a síly měn 6.11.2012

06.11.2012 Stejně jako před týdnem i nyní za posledních sedm dní nejvíce posílil NZD následovaný AUD a nejvíce ztrácející...
img

Představujeme obchodní model FX Trend Snagger

30.10.2012 Tento článek popisuje obchodní model FX Trend Snagger, který byl navržen tak, aby umožnil se ziskem zobchodovat období, v nichž měnové trhy vykazují trend. Prostřednictvím tohoto modelu jsme poprvé zobchodovali reálnou aktuální pozici (krátká pozice v AUDUSD) dne 2. října 2012.
michel.aspron.correl.nzd.h4.20121008.png

Trhy z hlediska korelací a síly měn 9.10.2012

09.10.2012 Za posledních sedm dní nejvíce posílil CAD následovaný EUR. Nejvíce ztrácející měnou byly NZD a AUD a GBP.
michel.aspron.correl.gbp.h4.20121002.png

Trhy z hlediska korelací a síly měn 2.10.2012

02.10.2012 Za posledních sedm dní nejvíce posílil NZD. Nejvíce ztrácející měnou byl GBP a společně s AUD.
michel.aspron.correl.eur.h1.20120925.png

Trhy z hlediska korelací a síly měn 25.9.2012

25.09.2012 Za posledních sedm dní nejvíce posílil JPY následovaný GBP. Nejvíce ztrácející měnou bylo EURo.
michel.aspron.correl.jpy.h1.20120918.png

Trhy z hlediska korelací a síly měn (18.9.2012)

18.09.2012 Za posledních sedm dní nejvíce posílilo EURo následované CHF a NZD. Nejvíce ztrácející měnou...
michel.aspron.correl.usd.h4.20120911.png

Trhy z hlediska korelací a síly měn (11.9.2012)

11.09.2012 Trh pokračoval v korekci risk-off nastavení. Za posledních sedm dní nejvíce posílil NZD následovaný EUR a CAD.
michel.aspron.correl.nzd.h4.20120904.png

Trhy z hlediska korelací a síly měn (4.9.2012)

04.09.2012 Za posledních sedm dní nejvíce posílilo EURo. Nejvíce ztrácející měnou byl NZD následovaný AUD.
correl.jpy.D1-27032012.png

Forex: Síla měn a vzájemná korelace párů

27.03.2012 V posledních sedmi dnech měnový pár EURGBP nenabídl čistou šanci pro vstup.
Související klíčová slova: Zvyšování sazeb | Fibo | Retracement | USD CAD | Celkový zisk | Výnosy dluhopisů | HSBC | Jackson Hole | Silný support | Overbalance | Soros Fund Management | Zveřejnění výsledků hospodaření | Margin call | Australská centrální banka | Zkušenosti | Bank of China | Cenová hladina | Vstupy | Měnový kurz | Stochastický | Obchodník | EUR | Řecko | Trend | Index strachu | Obchodní příležitosti | FX Trend Snagger | Bank of Japan | Dění na finančních trzích | MUFG | Citigroup | Profit Taking | Volatility | Eurostoxx 50 | Mezinárodní měnový fond | Stanovení racionálního rizika | Patria Finance | Statistiky | Tempo růstu | Pip | Investiční banky | Korelace | Hikkake-pattern | Agentura S&P | Komunita | Long pozice | Výkyvy | Britská libra | Aktiva | Macquarie Bank | EURJPY | Predikce vývoje | Line | Indexy na Wall Street | Kolaps | Trading účet | Pravděpodobnost | Full time | Japonská měna | SP500 | AUDNZD | Přesnost | Výsledkové sezóny | EURCHF | Labouristé | Více peněz | Futures kontrakt | Cenné kovy | Obchodní systém | FTSE MIB | Diverzifikace | Nifty 50 | Zveřejnění výsledků | Gold | Index volatility VIX | Slabší libra | Goldman Sachs | Fibonacci retracement | Indexy S&P | AUD NZD | Instrument EURUSD | Alerty | PLN | Ethereum | GDP | Americké podniky | Vývoj na trzích | Ropa Brent | Ukrajinský prezident | Všeobecné volby | Růst sazeb | Německý DAX | EFSF | Expanze | Exchange | Zlato a stříbro | Příkaz | Směřování měnové politiky | Americký akciový index | Profesionální obchodníci | Společnost Crédit Agricole | Nezaměstnanost | Klouzavé průměry | Vakcinace | Zpráva | USD index | Breaking | Směrnice | Dolarový index | Strach | Dividendy | Analýzy | Burza | Čekající příkazy | Brexit | Očekávání inflace | Klíčová rezistence | Výnosy desetiletých dluhopisů | Pokles ceny | Vysoké riziko | Akcie dnes | Risk On | Informace o forexu | Daňové škrty | NZD/USD | Termínované vklady | Fibo retracement | Jestřábí Fed | Včerejší obchodování | Gap | Maloobchod | Cenové rozpětí | Trendová linie | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Evropská měna | WSJ | BP | Barclays Capital | Proražení | CZK | CISCO | Euroval | Výhled | GXY | Trpělivost | Čínský akciový index Shanghai Composite | Analýza japonského jenu | EIA | Americký prezident | Breakout | Diskont | B/E | Mezibankovní trh | Trump trade | Reakce amerického dolaru | Bílý dům | Inflace | Graf vývoje | Vývoj měnového páru | Irsko | Centrální banky | Disciplína | Stop Loss (SL) | NFP report | PMI pro sektor | Profit Target (PT) | Dobré výsledky | Největší společnosti | Obchodní plán | Ratingová agentura | London Breakout | Uzavření trhů | Timeframe | Covid | Blog | EURCZK | Tapering | Hedgeové fondy | Opatření proti koronaviru | Komoditní měny | Zápisky tradera | HDP Španělska | Upgrade | Spotřebitelský indikátor | Zasedání FOMC | Obchodní účet | Vice | AUD/JPY | Největší společnosti na světě | Futures | Quantum Fund | Akciové trhy | Sell | Dnešní aukce | NZDJPY | Backtesty | Lidová banka Číny | Obchodní seance | GBP CHF | G7 | Řízení rizika | Německý index DAX | Další růst | Směrodatná odchylka | Buy Limit | CL | LIBOR | Obavy z brexitu | MIFID | Mikro loty | Snižování úrokových sazeb | Indikátor RSI | Ceny zemního plynu | Analytici | Intraday | Shanghai Composite | Nákup akcií | FxPrimus | RRR | Trading webináře | AOS Klub | Webináře | CHFJPY | Japonská vláda | Apetit mezi investory | Deutsche Bank | Obchodní války | Byznys | Francouzský CAC 40 | CADCHF | Sledování průměrné denní volatility | Marketingová komunikace | Zvolení Donalda Trumpa | DJIA | EXY | BNP Paribas | Graf | Úsilí | Evropský mechanismus směnných kurzů | Medvědí signál | Směr trendů | Nástroje technické analýzy | Odhodlání | Výkyvy trhu | Backtestování | Výnosy | Poptávka | Dluhopisy | Short pozice | Flat | Příležitosti na trzích | Pád libry | Úspěšné obchodování | Zaměstnanost | Institucionální objednávky | Tým XTB | Ekonomiky | Čínský jüan | Pravidelné Live Trading | Začít vydělávat | Jednání ECB | Carry trades | Foreign Exchange | NZDUSD | Svatý grál | Ken Veksler | Průmyslová produkce | Kanadský dolar | Pepa Zeman | Inside | HDP Číny | Commodities | GBPNZD | Trendový kanál | Peníze | EURGBP | EUR GBP | CySEC | Brent | Maloobchodní tržby | Politika | Stimul | xStation | Očekávání | Demo účty | Expert | Futures na DAX | Multitimeframe analýza | Měď | Vybírání zisků | Výhled na rok | Margin | Jednoduchý klouzavý průměr | Theresa Mayová | Zvýšení sazeb | Graf EURUSD | Znovunastartování ekonomiky | Zhodnocení účtu | Měnový fond | Evropské měny | USD JPY | Vydělávat peníze | Slušný zisk | Obchodní příležitost | Akciová burza | Silná rezistence | InstaForex | Zásoby ropy | XAG/USD | Situace na trzích | DE.30 | Novozélandský dolar | GBP JPY | Nákupy | Růst | Analytika | Týdenní analýza FX | Nabídka | Americký index | Příležitosti | Výnos účtu | Itálie | MiFID II | Cable | MetaTrader | Fundamentální analýza | Podnikání na kapitálovém trhu | Ticková data | Ľubomír Šlauka | Charles Schwab | Intradenní obchodování | Měnový pár USD/JPY | Brexit drama | Použití finanční páky | Trh práce | Koruna | Růstový impuls | Obchodní model | SMA 100 | Kursy | Spotřebitel | Býčí výhled | Konsolidace | Conference Board | Supporty a Rezistencie | Bunds | Nastavení měnové politiky | Objem obchodů | Měna euro | Obchodování CFDs | Velká Británie | Znalost | Obrat trendu | George Soros | Americká centrální banka | Indikátor | Long | Chování | Limit order | Kontrakty | Zpomalení ekonomiky | Evergrande | Zasedání centrálních bank | Saxo | Gamble | AUD | Akciový index DAX | Caterpillar | Úrokové sazby | Měnové stimuly | GBP/DEM | Investujte zodpovědně | Chamtivost | Vývoj kurzu | AUDCHF | Trh | Zkušenost | MSCI | Linie odporu | EMU | Týdenní analýza | Globální instrument | Problémy | Reserve Bank of Australia | Open | Implikovaná volatilita | Rozdílové smlouvy | Společnosti | Počáteční kapitál | Kapitálový trh | Index | NHS | Reálné úrokové sazby | Slippage | Očekávaná data | MMF | Victor NIEDERHOFFER | Eura | Komise | Nejistoty | Fibonacci | Nejziskovější | EUR/RON | Kapitál | Posílení | GBP/JPY | Rizikový apetit mezi investory | Trading.com | Jednoduchý klouzavý průměr (SMA) | S&P | Obchodování na finančních trzích | Psychologické hladiny | Momentum trhu | Sázky | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Čínský prezident | Akciové indexy | Ekonomický kalendář | Britský premiér | EURNOK | Fundamentální zprávy | Technické analýzy | Fat finger | Vladimír Růžička | Swing | Bank of Canada | Ekonomický vývoj | Pozornost trhu | Závislost | Spike | EUR/GBP | Obchodování na měnových trzích | Hang Seng | BREAKING | Výpočet objemu pozice | Intervence centrálních bank | Investor George Soros | Podnikání | Bankéři | Derivátové trhy | Sektor služeb | Odpor | Graf EUR/USD | Barclays | Nálada na trhu | Kurz JPY | GOLDEN POCKET | Česká koruna | G10 | Brokers | Klín | Reálný účet | Backtestovat | Opatření | Obchodní výsledky | Benzín | Rally na akciích | Futures na americké indexy | Devizové trhy | Akciový index | Úspěšnost uzavřených obchodů | Pozornost | BIS | | Obchodování forexu | Denní volatilita | Švýcarská centrální banka | Prostor pro pokles | Range | Vlastní úspěch | Profit-Target | Momentum | ATR | Live Trading účet | USDCZK | Aukce | Vývoj kurzu libry | 3cAnalysis | Velikosti pozice | Burze | GBP USD | Vysoká volatilita | Daně z příjmů | Equity | Currency index | Jak investovat na burze | Bitcoin | Balance | Platforma | Euro vůči americkému dolaru | Krátkodobý sentiment | Británie | Rozložení obchodů | TradingView | Obchodníci | Obchodovat | Nákup komodit | Propojenost mezi finančními trhy | Video | Ropa | Americké indexy | Finance | Největší ztráty | Překoupené podmínky | JForex | Buy Stop | USA | Platformy | Kapitálové trhy | Čistý zisk | Inflace ve Francii | Jak obchodovat | Stres | Stříbro | Medium Term | Finanční instituce | Hlavní ekonom | Volby | Appreciation | USD CHF | Vydělat peníze na FOREXu | State Street | Výdaje | Short squeeze | ETF | IBEX | Algorithmic trading | Klouzavý průměr | USDMXN | Výpočet objemu | Dow Jones | SWIFT | Nastavení Stop-Loss | EUR USD | Korelace měn | Abenomika | Majors | Pokračování trendu | UBS | Ekonomové | Prohlášení | Důležitý support | Spojené státy | Obchodní příkaz | Trading | Zvyšování úrokových sazeb | Sázka | Cyklus webinářů | XTB Live Trading | Index volatility | Fibonaci | Trade Brokers | Vývoj | Euro posiluje | Úroková sazba | Časový rámec | Dluhová krize | AUD/NZD | XTB.cz | Investiční poradenství | Rizikové averze | Investiční doporučení | Vzdělávací cyklus | Prop Trading | Americké akcie | StrategyQuant | Platforma JForex | EURPLN | Miliardový obchod | Volatilní | Riziko ztráty | EUR/USD | Pin Bar | Varování | OSN | Intervence | Trh s kryptoměnami | Spotřebitelská důvěra | Uptrend | Indikátor Stochastic | Rizika na obchod | Další vývoj | Měnové politiky | G20 | Marek Vaňha | S&P/ASX 200 | Ideální velikost pozice | Dánové | Derivátové fondy | Rozhodnutí o sazbách | Měnový výbor | Peněžní trhy | Platina | Ekonomická situace | Dna | Centrální bankéři | KOSPI | Index FTSE 100 | Tržní cena | FCA | Japonská ekonomika | Investiční strategie | Bezpečný přístav | Burzovní index | Odliv kapitálu | NTV | Status bezpečného přístavu | Decline | Tisková konference | Prezident ECB | VIP zóna | Technické indikátory | Sazby | Patria | Komise v přenesené pravomoci | EURRON | Obchod George Sorose | Online trading | Investovat | Komoditní | Sell Limit | Nerozhodnost | Regulátor | Průzkum | Firmy | EUR CHF | Tvrdý brexit | Panika | CAD AUD | Zajištění | Averze k riziku | Napětí mezi USA a Čínou | Risk on a Risk off na forexu | Money management | OHLC | Inflace ve Velké Británii | Pin Bars | Investování | Peníze na FOREXu | Nápad | Fed | Nonfarm Payrolls | Index spotřebitelské důvěry | Nejbližší support | Čekající příkaz | EUR JPY | Boris Johnson | Trhy | Trade | Emerging markets | Jiří Tyleček | Nejbližší rezistence | Překoupení | FTSE | Měnové trhy | Oscilátor | Rizika | Petr Kouba | Kde umístit Stop-Loss | Varování před riziky | Eurozóna | Portugalsko | Investiční rozhodnutí | Fond | Černá středa | ISM | Globální trhy | Zpřísňováním měnové politiky | Obchodujeme | Fitch | EURCAD | Nárůst tržeb | The Times | Japonský Nikkei | Ministr obchodu | Nial Fuller | SELL LIMIT ORDER | Zasedání centrální banky | Riziková aktiva | Britský FTSE | Zpětná analýza | 10Y US NOTES | Žádosti o podporu | Babypips | Americké akciové indexy | Ondřej Hartman | Kanadská centrální banka | Ekonomický indikátor | Záporné úrokové sazby | Low | GXY index | Investiční soutěž | Nárůst volatility | Konzultant | Ekonomický růst | RBNZ | Forexový trh | Komodity | USDCHF | Mzdy | Poradenství | FXDAILY | Elliottovy vlny | CAD | DEMO account | Ceny zemního plynu v USA | Intradenní graf | Sentiment trhu | Swingové obchodování | EURTRY | Společnost | Live Trading webináře | Kolaps finančních trhů | EURNZD | US NOTES | Hospodaření | Matouš Kilián | Ztráta | Dluhové krize | MetaTrader 5 Supreme Edition | FXstreet | EBITDA | Reporty | Reserve Bank of New Zealand | Obchod | Purple Trading | Pips | Obchodní rozhodnutí | Tradeři | AUD/USD | Long Term | JXY | Legendární investor | Moving Average | Riziko | Analytik | MAM | Benchmarky | JPY | Citi | Pivot | RSI | Bank of America | AOS | Semináře | Transakce | Údaje o HDP | Order | CashFlow | Meta | Portfolio | Pesimismus | Nástroj | GBP | NATO | Životní úroveň | Čína | Pokles akcií | Know-how | Risk | US akcie | Pocity | Ceny | Recese | Pokles | Oslabení amerického dolaru | Americké CPI | FTSE 100 | FX trhy | Dukascopy | Ben Bernanke | Impuls | Zemědělské komodity | Gala | Společnosti Netflix | Centrální banka | FXCM | Předpovědi | Predikce | WTI | SMA | Praxe | Divergence | Jeremy Hunt | MACD | EUR/JPY | Libra | Intuice | Aussie | Webinář | Dobrá data | Instituce | USDCAD | Morgan Stanley | EURHUF | Ceny zlata | Liz Trussová | Plodiny | Commerzbank | Výnos | Výnosy z dluhopisů | Patrik Urban | X-Trade Brokers | eBook | ČEZ | Frank | ERM | CFD | Benchmark | Index strachu VIX | CEO | 256/2004 | Rozhovor | Aktuální rezistence | Austrálie | Minulá výkonnost | Historická maxima | Obchodní den | Forex trader | S/R zóny | Index CAC 40 | MetaTrader 5 | GBP/USD | ASX | Bezpečné přístavy | Inflační cíl | Posilování USD | VIX | Mezibankovní | Výběr zisků | Sója | Euforie | Írán | Obchodní deník | Protistrana | Akciové trhy v USA | FRA | Funkční období | Zisk | ČNB | Bank of England | Mimořádná opatření | EURUSD | Swapy | Rizikové měny | Překoupené oblasti | Rating | Nasdaq Composite | Zůstatek | Krátká pozice | Obchodování | Vzdělání | Sell Stop | Prezident | TRY | Evropa | Měna | Management | Nasdaq | Trump | SaxoBank | Technický signál | Zprávy | CCI | Ceny ropy | Francie | Předpověď | Zelenskyj | Údaje | Hlavní měny | Eurodolar | Biden | Růst zlata | FXstreet.cz | Investiční společnost | Obchody | Profit Target | Britská měna | Běžný účet | SGD | Index CPI | xStation5 | Multitimeframe | Rostoucí klín | Portfólia | Japonsko | Historické rekordy | Marže | EURSEK | Arbitráž | Bollinger Bands | X-Trade | Grafy | Aktivum | Bid | Japonská centrální banka | Přenos | Společnost XTB | CARA | Začínající trader | Situace | Vybírat zisky | Tržby | Hedge fondy | FOREX | Konsenzus | Signály | Sazby beze změny | Psychologie | Guvernér | Trader | Dukascopy Europe | Americké akciové trhy | GfK | Resistance | Spready | HDP | Měnové kurzy | Načasování | Ekonom | Optimismus | Demo účet | Dolar | Euro | Klid | Investování je rizikové | JP Morgan | Zpomalení růstu | Akciové portfolio | MyFxBook | USD/CAD | Obchodní bilance | Vyšší inflace | Výprodej | Měnové páry | JPMorgan | Akumulace | FX trh | Obchodní systémy | EUR/CHF | Premiér Boris Johnson | Lehman Brothers | Session | Investiční tipy | Retail | Vyšší úroveň | Ztráty | Crédit Agricole | Dnešní události | Japonský jen | Coffee | FOMC | Akcie | Currency | Kupci | Nižší úrokové sazby | Nákup aktiv | Psychologie obchodování | Vzestupný trend | Zůstatek na účtu | Podniky | Ziskové obchodování | Index spotřebitelských cen | ZIL | Štěstí | Asijské seance | Zveřejňování výsledků | Analytik XTB | Světová ekonomika | ADP report | Reuters | PEPP | USDJPY | Index VIX | Úroková míra | Price Action | Flash Crash | Přeprodané oblasti | Uvolněné měnové politiky | Prognózy | Obchodované instrumenty | Kurz | Daně | Spoluzakladatel | DXY | Swingový výhled | Makrokalendář | Americká ekonomika | Úspěchy | Japonské akcie | Světové ekonomiky | Výsledky | S&P 500 a Nasdaq | Bankovní rada | Investice | Microsoft | Pro investory | Traders | Varianta omikron | Potenciál | Rally | Investujte | Komunikace | Americké futures | Bod | Obchodování na akciových trzích | Call opce | CFDs | Makrodata | Obchodování měn | Rozhodnutí o úrokových sazbách | Zisky | ECOFIN | Conference Board index | Delta | Regulace | Deriváty | Tick | Dluhopisové trhy | Fondy | Hospodářství | Důvěra | Risk Off | Backtesting | Měny G10 | GBPCHF | Situace v Číně | CAC 40 | Russell 2000 | Ukazatel | Shanghai Composite Index | Dlouhá pozice | Index MSCI | Exotické měny | Měny | Dollar | Downside | DE30 | AUDJPY | Ropa WTI | Burzy | Spread | Export | Rusko | Signál | Jim Rogers | Unicredit | GBPUSD | UniCredit Bank | Zhodnocení | Nervozita | Pro tradery | Britská vláda | BaFin | Výsledková sezóna | DAX30 | Rozšíření | Paládium | Technická analýza | Plány | Resistence | Odložení brexitu | Trendový indikátor | COVID-19 | Béžová kniha | WIG20 | NFP | Devizové rezervy | Potenciální zisky | Nikkei | Short selling | Quantum | Myšlení | ZEW | Evropské akcie | Americký trh práce | TIM | Energie | Supporty a rezistence | Objem | Investiční | Nálada | Trh dnes | Příjmy | Index US100 | EUR/AUD | Rok 2024 | Zasedání Fedu | Bloomberg | Guvernér centrální banky | Admiral Markets | XAU/USD | Akcie v Asii | Pákový efekt | Equity křivka | Britský FTSE 100 | Devizové kurzy | Finanční trhy | Obchodovanie | Korekce | Výrazný pokles | Obchodní strategie | Tržní ceny | Vakcína | Výkonnost | Downtrend | Carry trade | Index S&P 500 | Instrument | Hrubý domácí produkt | Přehled | Technické ukazatele | Trendové linie | Short | Krize | High | Rostoucí trend | Beta | Pivot Point | Tým InstaForex | Měnové otázky | OECD | Odvaha | CHF | Měnový trh | Index Nikkei | Spot | Zvýšení úrokových sazeb | Růst výnosů | Otočení trendu | Trendline | Instant Trading EU | AUD/CAD | Nikkei225 | S&P 500 | JDE | Podpora | Ministři financí | QE | MT4 | NFP data | Japonský premiér | Světová banka | Cena | Maloobchodní prodeje | Tim Cook | Vystoupení z EU | Očekávané výnosy | NYMEX | Německo | Prodeje domů | Bund | Makroekonomické ukazatele | EURAUD | Upozornění | Apple | Komodita | Čísla o inflaci | Evropské indexy | Snížení sazeb | Close | Kurzy | Situace na trhu | Drahé kovy | Názory analytiků | Jefferies | Úrokový diferenciál | Medvědi | Zveřejnění zpráv | DAX | EMA | Forexu | Forex asistent | Báze | Měnový stratég | Oscilátory | Zlato | Ekonomika | Denní graf | SEC | Volume | Indikátory | Odpovědnost | Oslabení | Finanční situace | Práce | Schwab | Úspěch | Jestřábí přístup | Chop | LTRO | Likvidita | Britské referendum | Cíle | Kryptoměny | Forex trading | Inflační data | Zásoby benzinu | Banky | Buy | DAX 30 | Americká vláda | CBOT | Kotace | Rychlost | Ministři financí EU | Fundamenty | Bankrot | Netflix | Správa | Wall Street | Průlom | Instrumenty | Analýza | Procter & Gamble | Japonský index Nikkei | XTB | Kontrakt | Intervenovat | Bavlna | Americký Fed | API | Ratingové agentury | Pozice | Stock | Portfolia | Pullback | Příprava | Dlouhé pozice | Kovy | Švýcarský frank | Hedge | Market | Fibonacciho posloupnosti | Svíčkové formace | Cenné papíry | Henry Hub | Theresa May | Royal Bank of Scotland | Stoxx | Lídři | Otevřená pozice | Denník | Support | General Electric | Gabriel Štefaňák | Brokeři | FX | Inflační tlaky | Uvolňování měnové politiky | Inflace ve Španělsku | Import | Stochastický oscilátor | Rizikovější aktiva | Broker | Sentiment | SNB | Nízká volatilita | Alcoa | Investoři | Míra nezaměstnanosti | Stop-Loss | Nákupy aktiv | Rostoucí výnosy | AdmiralMarkets | Měnový pár GBP/USD | Polsko | Nikkei 225 | AUDUSD | Rezistence | Index Dow Jones | ZEW index | Saxo Bank | Klíčový support | Určení trendu | Manuál | Nařízení | Ropy | Macquarie | Výrobní sektor | Dnešní obchodování | Očekávaná inflace | P.A. | MT5 | Měnový pár EUR/USD | Předseda | Energetické komodity | Hospodářské výsledky | Americké ekonomiky | Jádrový index | USD | CAC40 | Cestování | Emoce | Kurz jüanu | Čínské úřady | Počet nových žádostí o podporu | D1 | Silný dolar | BMW | Hlavní úroková sazba | US500 | Cena ropy | Akcie v Japonsku | ATM | Průraz | Smíšené pocity | Australský dolar | Propad | ANO | Britské libry | Významné zprávy | Dogecoin | Finanční ztráty | Vydělat peníze | Nemovitosti | Čínský akciový index | Markets | Data z americké ekonomiky | USD/CHF | Kanada | Nejistota | Gambling | Instant Trading EU Ltd. | Makroekonomický kalendář | Opce | Více časových rámců | Nvidia | Investment | Take-Profit | ING | Swap | Ceny komodit | Fixed income | Indexy | Break Even | Americký dolar | Počet obchodů | VaR | Blue chips | US100 | Makro | Vytrvalost | Evropská centrální banka | ECB | HICP | Stoxx 600 | Velikost pozice | Měnová politika | ADX | Doporučení | Makroekonomické data | Obilniny | Payrolls | ROCE | Spekulace | Vzrušení | ABC | Lot | Averze vůči riziku | Omikron | Line Bin | Referendum | EU | Ekonomický výhled | Miliardy | PBOC | ASX 200 | Síla měn | MIC | Live trading | Spekulanti | Martingale | Jak investovat | PMI pro sektor služeb | Akciový trh | Rizikový apetit | Intradenní obchodník | Finančníci | Investor | Stochastic | USD/JPY | NZD | Ukazatele | Měnový pár | Vánoční rally | Banka | Obchodování na forexu | Graf dne | Průmyslové kovy | CNBC | Statistika | Další pokles | COT | Jihoafrický rand | Index DAX
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Obchodování | Banky | ČTK | Růst | Indikátor | Pokles | Trading | Cena | FOREX | Pivot

Předchozí klíčová slova

GBP capital
GBP CZK
GBP/CZK
GBP/DEM
GBP/EUR
GBP CHF
GBP/CHF
GBPCHF
GBP JPY
GBP/JPY

Následující klíčová slova

GBP kurz
GBP k USD
GBP/NZD
GBPNZD
GBP PLN
GBPPLN
GBP/SEK
GBP to CZK
GBP/TRY
GBP USD
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
reklama
Purple ebook česká koruna
Potvrďte prosím... Zavřít