Akciové trhy v USA
Ranní okénko - Akciové trhy oslavily první den Trumpa v úřadu, ale dolaru se zatím nedaří
22.01.2025 Dnešní ekonomický kalendář nabídne jediný údaj, a tím bude tzv. Leading Economic Index ze Spojených států amerických publikovaný organizací Conference Board. Jedná se o méně nápadný, ale respektovaný indikátor, jelikož jde o souhrn předstihových ukazatelů, které bývají klíčové pro odhad budoucího ekonomického vývoje. Zahrnuje např. objem nových objednávek v průmyslu, počet stavebních povolení, míru spotřebitelské důvěry nebo žádosti o podporu v nezaměstnanosti, ale také výkonnost akciového trhu. Ačkoli od roku 2022 se index postupně snižoval, v prosinci loňského roku naznačil obrat, když meziměsíčně vzrostl o 0,3 %. Mediánový odhad analytiků předpokládá, že na stejné hodnotě index zůstane i v lednu, a meziměsíčně tedy zůstane beze změny.
Ranní okénko - Česká ekonomika nepotěšila, dnes je na řadě trh práce v USA
10.01.2025 Poslední pracovní den tohoto týdne bude patřit především trhu práce v USA, kde vychází široce očekávaný vládní report o zaměstnanosti. Nejsledovanější ukazatel, který odkryje změnu pracovních míst mimo zemědělský sektor, by měl za prosinec vykázat horší výsledek než v listopadu, kdy došlo i vlivem obnovování části ekonomiky zasažené hurikány k nárůstu pracovních míst o téměř 230 tisíc.
Fed upozorňuje na cenové riziko: Máme očekávat nové kolo inflace?
09.01.2025 Americké akciové indexy zakončily středeční obchodní seanci bez větších změn a nevykazovaly jasný směr, protože investoři se snažili pochopit protichůdné ekonomické signály: údaje o zaměstnanosti a nečekaná politická oznámení.
Světové akcie letos posilují, indexy v USA dál zlepšily maxima
02.12.2024 Světové akcie v letošním roce spíše posilují, hlavní americké akciové indexy v listopadu dál posouvaly svá maxima. Zhruba o 16 procent se od začátku roku zhodnotily indexy čínských a japonských akcií. Evropské indexy od ledna do konce listopady přidaly kolem šesti procent, po příznivém úvodu roku spíše stagnují, vyplývá z burzovních statistik.
Ranní okénko - Inflace v Německu vzrostla pomaleji, dnes je na řadě údaj za celou eurozónu
29.11.2024 Dnes bude hlavní ekonomickou událostí pro tuzemskou ekonomiku zveřejnění zpřesněného odhadu růstu HDP ve třetím kvartále, ke kterému dojde již za pár minut. Výkon českého hospodářství je zatím v letošním roce spíše zklamáním, když po slušném vyšlápnutí do nového roku v tempu +0,4 % k/k pak ekonomika ve třetím čtvrtletí zpomalila své tempo růstu na 0,3 % v mezikvartálním vyjádření, čímž zaostala za očekáváními. Růst byl dosud tažen zejména domácí spotřebou, která se však z krizových let zatím zotavuje jen velmi pozvolna. Hlavním zklamáním a rizikem pak je i poptávka ze zahraničí, zejména v rámci Evropy, jejíž hospodářské oživení probíhá rovněž v opatrném módu.
Ranní okénko - Pokles sazeb nemovitostnímu trhu v USA zatím příliš nepomáhá
20.11.2024 Dnešek již před pár minutami otevřel index cen výrobců v Německu, který by však měl být téměř jediným významnějším údajem tohoto dne. V souladu s očekáváními došlo během října jen k mírnému zdražení, když ceny výrobců stouply o 0,2 % m/m (vs -0,5 % v září). Pohledem meziročních dat výrobci stále registrují deflaci, když ceny zůstávají o 1,1 % nižší než před rokem (vs -1,4 % r/r v září), míra poklesu se však v letošním roce již trendově snižuje.
Íránský útok na Izrael může zvýšit ceny ropy, zlata, benzínu a nafty
02.10.2024 Hlavní geopolitickou událostí včerejšího dne byl raketový útok Íránu na Izrael, při kterém byly vypáleny stovky raket. Podle dostupných informací sice rakety nezpůsobily větší škody, Izrael však oznámil tvrdou odvetu. Větší konflikt v tomto regioně může znamenat mimo jiného i řadu problémů globální ekonomiku, zejména pak vývoj cen některých komodit.
Ranní okénko - Říjen otevře mix nových dat z ČR i zahraničí
30.09.2024 Tento týden nás se vstupem do nového měsíce čeká větší množství zajímavých dat, kromě finálních čísel z české ekonomiky za druhý kvartál stojí za zmínku zejména zasedání Polské národní banky nebo data z amerického trhu práce. Právě středeční a páteční reporty o zaměstnanosti ve Spojených státech mohou být určující pro obchodování i v celém následujícím měsíci, neboť investoři budou tato data, vysoce korelovaná s ekonomickým růstem, bedlivě sledovat pro další posouzení kondice amerického hospodářství.
Ranní okénko - Dnes data o zaměstnanosti ADP jako předzvěst širšího pátečního reportu
05.09.2024 Dnes nás čeká poměrně obsáhlá dodávka nových dat, kterou již před několika okamžiky otevřelo Německo skrze průmyslové objednávky. Po překvapivě slušném výsledku v červnu, kdy došlo letos poprvé k růstu objednávek, a to dokonce o téměř 4 % v meziměsíčním vyjádření, byl tentokrát opět očekáván pokles (tržní odhad -1,5 %). Tento odhad byl však daleko od pravdy, když v červenci došlo k dalšímu růstu objednávek, a to dokonce o 2,9 %. Situace v německém průmyslu přesto zůstává znepokojivá, když několik měsíců v řadě klesá zpracovatelské PMI a zhoršuje se nálada mezi firmami.
Ranní okénko - Co můžeme čekat z Jackson Hole?
23.08.2024 Vlajkovou událostí dnešního dne by měl být projev předsedy amerického Fedu, Jerome Powella, na mezinárodním sympoziu centrálních bankéřů v Jackson Hole, který proběhne v 16 hodin. Ekonomika Spojených států vzrostla v druhém čtvrtletí anualizovaně o 2,8 %, což výrazně předčilo odhadovaný 2% růst a zároveň jde i o vyšší růst, než který Fed shledává jako tzv. neinflační (1,8 %). Vystoupení předsedy Fedu tak bude ostře sledováno právě i z důvodu jeho případného hodnocení aktuální ekonomické situace. Fed se zároveň zavázal zaměřovat se kromě inflace i na úroveň zaměstnanosti, kdy druhý z uvedených cílů je poslední dobou výrazně pod tlakem, zatímco cenová stabilita se přibližuje jen velmi pozvolna. Vzhledem k ve středu zveřejněnému zápisu z posledního zasedání Fedu je možné, že vystoupení bude pouze formálním potvrzením již známého přístupu, na druhou stranu lze očekávat i větší otevřenost ohledně výhledu pro měnovou politiku do konce roku.
Ranní okénko - Týden dovolené pro českou ekonomiku vyplní data z Německa
19.08.2024 Tento týden bude takřka v prázdninovém módu pro českou ekonomiku, jejíž kalendář neobsahuje žádné nové ekonomické ukazatele. Mnoho dat neočekáváme ani ze zahraničí, přesto se v týdnu dozvíme alespoň více o inflaci v eurozóně či předstihových ukazatelích německého průmyslu.
Ranní okénko - Dnes ceny průmyslových výrobců v ČR
17.07.2024 Dnes budeme sledovat vývoj výrobních cen (PPI) v Česku, v případě cen v průmyslu by mělo dle našeho odhadu v červnu opět dojít k poklesu (-0,2 % m/m vs -1,2 % m/m v květnu). V meziročním vyjádření by tak ceny průmyslových výrobců byly pouze o 1,1 % vyšší (vs 1,0 % r/r v květnu). Již od poloviny minulého roku zůstává meziroční míra výrobní inflace bezpečně pod 2 %, cenový vývoj na nabídkové straně ekonomiky by tak měl zůstat nadále stabilizovaný, ačkoli poslední průzkumy PMI poukazují na rizika v podobě růstu některých cen vstupů (potraviny, kovy, energie).
Ranní okénko - Mírný pokles inflace v eurozóně zatím ECB zřejmě nepřesvědčí
03.07.2024 Středeční den by měl potvrdit polevování inflačních tlaků v eurozóně, tentokrát prostřednictvím indexu cen výrobců (PPI), kde se vývoj cen dokonce nachází v záporných číslech. Očekáváme, že oproti předchozímu měsíci by ceny v květnu tentokrát mohly vzrůst o mírných 0,1 % (vs -1,0 % v dubnu), v meziročním vyjádření by však ceny měly klesat i nadále. V meziročním vyjádření by podle nás mohl index PPI poklesnout o 3,8 % (vs -5,7 % v dubnu).
US OPEN: Indexy Wall Street smazávají ztráty od otevření trhu 📌
26.04.2024 Akciové trhy v USA ztrácejí v první hodině obchodování poslední den v týdnu. Poklesy však nejsou výrazné a býci je postupně obnovují. V době zveřejnění již byly poklesy smazány a indexy si přibývají kolem 0,10 %. Investorům chybí jasný katalyzátor konkrétního kroku. Dnešní údaje PCE byly na roční bázi skutečně vyšší, než se očekávalo, ale měsíční údaje byly v souladu s konsensem. Navíc rozdíl mezi skutečnou zprávou a očekáváním nebyl významný. Včerejší údaje o HDP poněkud zamíchaly trhy. Na jedné straně americká ekonomika vykazuje známky stabilizace s anualizovaným růstem HDP na pouhých 1,6 %, což je méně než očekávaných 2,6 %. Na druhou stranu však přetrvávají inflační tlaky, které mohou Fed motivovat k udržení sazeb na vyšší úrovni. Výnosy amerických dluhopisů dnes po zprávě o HDP mažou včerejší zisky. Dolar zůstává silný, index USDIDX posílil o 0,25 %.
Akciové trhy v USA začaly týden až včera
21.02.2024 Americké akciové trhy vstoupily kvůli pondělnímu svátku do nového týdne až včera. V rámci hlavních indexů včera nejméně ztrácel DJIA, který držely nad vodou především akcie Walmart, Coca-Cola a Intel. Největší maloobchodní řetězec na světě, společnost Walmart, hospodařil ve 4Q se ziskem 1,8 USD/akcii, čímž překonal analytický konsensus o 15 centů. Walmart zároveň očekává, že jeho celoroční zisk na akcii dosáhne 6,7-7,12 USD, zatímco analytický konsensus dosahoval 7,09 USD.
Ranní okénko - Ceny v zemědělství klesají, jaký dopad to bude mít na ceny potravin?
17.08.2023 Dnešní den přinese zajímavější údaje pouze z USA, kde vyjdou nejnovější údaje o počtu nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti, kdy se očekává mírný pokles oproti předchozímu týdnu. Pokud se výsledek výrazně neodchýlí od mediánu trhu a předchozí hodnotě, tak reakce trhu by měla být střízlivá. Zveřejněn bude rovněž výsledek tzv. Leadingu indexu, pomocí kterého lze odhalit signály obratu ve vývoji ekonomického cyklu. Predikce červencového výsledku ukazuje mírné zlepšení ve srovnání s červnem, ale zásadní rozdíl v dosavadním směřování americké ekonomiky by neměl přijít.
Kam se poděla recese?
16.08.2023 „Pesimistické předpovědi analytiků se na akciovém trhu nenaplnily a ekonomika zdánlivě nereaguje na vyšší úrokové sazby,“ říká analytik BHS Timur Barotov.
Kam se poděla recese?
07.08.2023 „Pesimistické předpovědi analytiků se na akciovém trhu nenaplnily a ekonomika zdánlivě nereaguje na vyšší úrokové sazby,“ říká analytik BHS Timur Barotov.
Ranní okénko - Křehké zlepšení situace na finančním trhu
24.03.2023 Výnosy amerických i německých vládních dluhopisů i ve druhé polovině týdne pokračovaly převážně v sestupném trendu na pozadí nadále zvýšené opatrnosti investorů vůči riziku. Největší vlnu nejistoty už ale má finanční trh za sebou, co dokumentuje například obnovení toku kapitálu do rozvíjejících se trhů, kdy například MSCI index (Emerging Markets) od začátku tohoto týdne rostl, i přesto je aktuálně 7 % pod vrcholem z konce ledna. Prospívá mu zklidnění situace ohledně SVB (a spol) a také swap kontrakty ukazující nižší sazby v USA koncem roku navzdory vyjádření šéfa Fedu Powella tuto středu, že centrální banka snižování sazeb neplánuje.
Česko je v recesi, milion lidí tu už „nemá, kde brát“. A ČNB podle Mezinárodního měnového fondu může jejich živoření ještě zhoršit
03.02.2023 Česko je v recesi, milion lidí tu už „nemá, kde brát“. Přesto letos bude inflace dvouciferná. ČNB ovšem ani tak své úroky zvyšovat nemíní. Situace se tak trochu podobá stavu v USA, kde podle kritiků tamní centrální banka tlačí na „měkké přistání“ ekonomiky až tak moc, že tím naopak zvyšuje riziko přistání tvrdého.
Česká koruna i bitcoin stoupají k maximům vůči dolaru. Kvůli včerejší kardinální chybě šéfa americké centrální banky
02.02.2023 Česká koruna včera večer středoevropského času během obchodování zpevnila vůči dolaru na úroveň, které naposledy dosáhla před invazí Ruska na Ukrajinu loni v únoru. Zpevnila až na 21,62 koruny za dolar. Dnes ráno pak kurs k dolaru ještě vylepšila, na 21,56. Na silnějších úrovních, než jsou tyto dvě, byla naposledy loni 23. února, tedy v předvečer invaze.
Mnoho radosti dnes akciové trhy investorům nenabídly
19.01.2023 V dnešním makroekonomickém kalendáři byla data spíše druhé kategorie. Lépe dopadla čísla z trhu práce v USA měřená novými žádostmi o podporu v nezaměstnanosti a také klima podnikatelů v oblasti Philadelphie. Na trhy tak pravděpodobně dopadá negativní sentiment způsobený obavou z tamního ekonomického zpomalování.
Akciové trhy rostly napříč regiony
18.01.2023 Inflace v eurozóně dopadla podle očekávání. Maloobchodní tržby i průmyslová výroba v USA za očekáváním zaostaly, což by mohl být pro centrální banku Fed signál zpomalující ekonomiky a desinflačních tlaků. To potvrzují také tamní klesající ceny ve výrobní sféře.
Pohonné hmoty v Česku zlevní kvůli strachu z nové celosvětové vlny covidu, která se masivně šíří z Číny. Riziko, že Putin Česku vypne ropovod Družba je malé, ale ne nulové
29.12.2022 Ceny pohonných hmot v Česku v uplynulém týdnu dále zbrzdily tempo svého zlevňování. Vyhlížený scénář stabilizace jejich cen od začátku roku 2023 nyní hatí hrozba další celosvětové vlny covidu. Nákaza se v těchto dnech masivně šíří z Číny, kde tamní režim nezřízeně uvolnil drakonické covidové restrikce a v rámci přístupu „ode zdi ke zdi“ dochází k dramatickému nárůstu poštu nakažených, hospitalizovaných a také zemřelých, byť existují značné pochyby o transparentnosti čínských oficiálních údajů.
FXstreet.cz přináší rozhovor s hlavním ekonomem Komerční banky Janem Vejmělkem
12.12.2022 Tradingový portál FXstreet.cz přináší velmi rozsáhlý rozhovor s hlavním ekonomem Komerční banky. Jan Vejmělek pro náš portál každoročně připravuje predikce finančních trhů, takže společně spolupracujeme již mnoho let a s jeho názory na trhy se velmi často ztotožňujeme a považujeme ho za jednoho z nejlepších analytiků na českém trhu. A vzhledem k tomu, co se děje na finančních trzích, jsme se rozhodli realizovat společně tento velmi zajímavý, důležitý a rozsáhlý rozhovor. Probrali jsme všechna témata aktuálních finančních trhů opravdu velmi podrobně.
Ranní okénko - Od Fedu se čeká dalších 75bb, od ČNB stabilita
31.10.2022 V tomto týdnu pokračuje zveřejňování výsledků HDP včetně Česka, kde podle dostupných dat není jednoznačné, zda ekonomika ve třetím čtvrtletí poklesla či nikoliv. Náš odhad ukazuje na mírný růst okolo 0,1 %, medián trhu se zastavil na -0,2 %. Výsledek dorazí také za eurozónu. Pro HDP Česka i eurozóny (očekávání 0,1 %) je povzbuzující výsledek HDP v Německu, který se vyhnul hojně očekávánému poklesu, když mezikvartálně vzrostl o 0,3 % popoháněn výdaji domácností, které jsou zase popoháněny vládními podpůrnými programy. Kromě dalších důležitých ekonomických dat bude o měnové politice rozhodovat Fed a ČNB. Navíc v USA vyjde měsíční report z trhu práce a v eurozóně se dozvíme říjnovou inflaci. Aktéři na finančním trhu tak budou mít rušný týden.
Ranní okénko - ECB, HDP a PMI.trh čeká nabitý týden
24.10.2022 Nový týden přinese pohled zpět (HDP, inflace) i pohled dopředu (PMI, Ifo). ECB bude jednat o intenzitě zvýšení úrokových sazeb a pro bankéře z Fedu začíná platit mediální karanténa před zasedáním příští týden. Český ekonomický kalendář nabízí říjnovou aktualizaci konjunkturálního průzkumu.
Forex: Nezaměstnanost v USA ukáže další mírný pokles
03.06.2022 Dnes zveřejněná data z amerického trhu práce ukážou další růst zaměstnanosti a snížení nezaměstnanosti a upevní tak očekávání na další utahování měnové politiky americké centrální banky. Od ISM indexu ze sektoru služeb se čeká mírné snížení stále v pásmu silné expanze. Obchodní aktivita bude slabá kvůli svátku v Londýně.
Forex: Středoevropské měny posílily
02.06.2022 Na světových trzích dnes převládala opatrně pozitivní nálada. Aktivita byla nižší s ohledem na zavřené trhy v Londýně kvůli oslavě královského výročí. Akciové trhy v USA i Evropě se pohybovaly smíšeně. Dolar proti euru mírně slábl navzdory tomu, že úrokové sazby v USA nepatrně klesaly, zatímco v eurozóně mírně rostly. Středoevropské měny proti euru posilovaly, přičemž pro maďarský forint bylo pozitivní zvýšení úrokových sazeb o 30 bp dle očekávání.
Shrnutí pátečního obchodování: Akcie v USA skončily rozkolísanou seanci téměř beze změny, dolar vzrostl
22.05.2022 Akcie ve Spojených státech ukončily páteční rozkolísanou seanci téměř beze změny. Výrazně v pátek ztrácely akcie výrobce elektromobilů Tesla. Za celý týden však všechny tři indexy klesly. Dow Jones oslabil již osmý týden za sebou, což je jeho nejdelší období ztrát od roku 1932.
Ranní komentář: Musk kupuje Twitter, energie klesají, ECB chce regulovat krypro
26.04.2022 Akciové trhy v USA včera dokázaly růst a dnes na jejich večerní růst plynule navazují také futures na indexy v Evropě. Nálada na trzích je ale stále docela napjatá, když rizikovým aktivům ve výraznějším růstu brání kombinace několika faktorů, jako jsou vysoké sazby, dění na Ukrajině, nebo lockdowny v Číně. Dominantním tématem ale v dalších dnech bude hlavně výsledková sezóna, která dnes nabídne jména jako Microsoft a Alphabet.
Forex: Úrokové sazby ČNB míří nad 5 %
31.03.2022 Od ČNB se dnes čeká zvýšení klíčové úrokové sazby o 50–75 bb. Důvodem jsou stále přítomné vysoké proinflační tlaky. Statistika českého HDP za 4Q bude zajímat jen analytiky. Americká data nezmírní očekávání finančního trhu ohledně rychlého růstu úrokových sazeb v USA. USA zvažují uvolnění ropných rezerv.
Forex: Německá inflace nad 7 %
30.03.2022 Na trzích dnes převládala spíše opatrná nálada. Akciové trhy v USA mírně klesaly a včerejší naděje na de-eskalaci konfliktu na Ukrajině spíše opadaly. Dluhopisové výnosy v USA klesaly, a naopak německé protějšky rostly. K tomu pomohlo i zveřejnění výsledku inflace v Německu za březen.
Geopolitický faktor; přehled vývoje USD, EUR a GBP
21.02.2022 Dominantními tématy na trzích zůstávají blížící se termín zasedání Fedu, které zahájí cyklus utahování měnové politiky, a také geopolitické napětí kolem Ukrajiny, které se stupňuje s ne zcela jasným cílem, který má však zcela jasné důsledky.
Akcie rostou, finanční trhy vyčkávají na zasedání Fedu
26.01.2022 Na finančních trzích dnes panovala o poznání uvolněnější nálada. Akciové trhy v USA i v Evropě po předchozích propadech dnes výrazně rostly. Hlavním tématem kromě stále více sledované geopolitické situace ve vztahu k Ukrajině bude dnešní zasedání americké centrální banky.
Microsoft koupí za 68,7 miliardy USD výrobce videoher Activision Blizzard
18.01.2022 Americká softwarová společnost Microsoft koupí za 68,7 miliardy dolarů (zhruba 1,5 bilionu Kč) vývojáře her a vydavatele interaktivního zábavního obsahu Activision Blizzard. Ten mimo jiné vlastní hry, jako je Call of Duty nebo Candy Crush. Akvizice má urychlit růst herní divize Microsoftu, oznámily dnes firmy ve společném sdělení. Po dokončení transakce bude Microsoft třetí největší herní firmou na světě podle výše tržeb za společnostmi Tencent a Sony.
Forex: Inflace zůstává v centru pozornosti
13.01.2022 Meziroční růst cen průmyslových výrobců v USA za prosinec by se podle dnešní statistiky měl přiblížit k 10 %. V ČR upoutá pozornost zveřejnění maloobchodních tržeb za listopad. Od těch čekáme mírné meziměsíční oslabení kvůli zvýšené inflaci a poklesu spotřebitelské důvěry, ale naopak zvýšení prodejů aut. V meziročním srovnání uvidíme silný růst díky srovnávání s obdobím lockdownu. Oproti tržním odhadům silnější tržby by hovořily ve prospěch silnější koruny. V prosinci ale čekáme pro maloobchod spíše relativně slabý výsledek.
Forex: Inflace v USA i ČR za prosinec naplnila očekávání
12.01.2022 Inflace v USA v prosinci v souladu s odhady vzrostla na 7,0 % y/y (nejvýš od roku 1982). Jádrová inflace byla ovšem desetinku nad odhady, když dosáhla 5,5 % y/y. Meziměsíční růst cen celého spotřebního koše o 0,5 % byl také o desetinku nad odhady. Potraviny meziměsíčně zdražily o 0,5 % na meziroční tempo 6,3 %, zatímco pohonné hmoty o 0,5 % zlevnily na 49,9 % y/y. Ceny ve službách přidaly 0,3 % na meziroční tempo 3,7 % a nájemné podražilo o 0,4 % na 3,8 % y/y. Averze vůči riziku po zveřejnění dat klesala. Dolar následně mírně oslabil o 0,4 % k 1,1420 EUR/USD. Akciové trhy v USA i Evropě povyrostly.
Forex: Shrnutí obchodování 24.12.2021
24.12.2021 Americké akcie včera potřetí za sebou posílily, index S&P 500 tak uzavřel obchodování na novém rekordním maximu. Za růstem akcií stojí pokles obav z hospodářských dopadů nové koronavirové varianty omikron a příznivé údaje o vývoji ekonomiky Spojených států.
Forex: Omikron udržuje na trzích nervozitu
20.12.2021 Zvýšené obavy o budoucí ekonomický vývoj v souvislosti s rychle se šířící variantou omikron se dnes odrazily ve výprodejích na akciových trzích. V důsledku masivního nárůstu počtu nových případů se začínají některé evropské státy přiklánět ke zpřísňování protiepidemických opatření. Evropská akciová seance se tak dnes nesla v červených číslech a ztráty po otevření zaznamenaly i akciové trhy v USA.
Týdenní zpráva z FOREX trhu: Čekají se další vysoká čísla o inflaci
06.12.2021 V USA i v ČR budou na konci týdne zveřejněna nová data o vývoji inflace. V obou případech se čekají významné cenové nárůsty, které mohou dále podpořit spekulace na zvyšování úrokových sazeb centrálních bank. Nejistota odhadů je tentokrát zvýšená zejména v případě ČR kvůli energiím a změnám v DPH.
Forex: Růst aktivity v americkém sektoru služeb přibrzďuje
05.10.2021 ISM index aktivity ve službách za září USA ukáže zpomalující, ale přesto stále rychle expandující terciální sektor. Současně index naznačí, jak budou vypadat ostře sledovaná data z trhu práce, která budou zveřejněna v pátek. PMI potvrdí zpomalování expanze služeb v Evropě a PPI pokračování rychlého růstu cen průmyslových výrobců.
Forex: Začátek týdne byl na finančním trhu poklidný
04.10.2021 Vývoj na finančním trhu byl dnes velmi poklidný, bez větších impulsů. Akciové trhy v USA i v Evropě se pohybují smíšeně. Dolar během dne proti euru oslabil o 0,3 %.
Forex: Aktivita v tuzemské výrobě by měla brzdit
01.10.2021 Růst příjmů amerických domácností by měl za srpen zpomalit, zatímco jejich výdaje zrychlit. Pozornost získá cenový deflátor spotřeby. ISM index aktivity ve výrobě by měl jen mírně klesnout a stále indikovat expanzi sektoru. Další zářijový nárůst spotřebitelských cen v eurozóně o 0,4 % m/m by měl posunout meziroční míru inflace na 3,3 %. V ČR čekáme zveřejnění nemalého poklesu indexu PMI a měsíční údaj o vývoji státního rozpočtu. Nicméně finančním trhem bude více než PMI či rozpočet rezonovat včerejší „jestřábí“ zasedání ČNB.
Kábulské exploze srážejí americké akcie i českou korunu. Trhy znervózňuje také americká centrální banka
26.08.2021 Akciové trhy v USA se nyní propadají poté, co v afghánské metropoli Kábulu došlo k několika závažným explozím. Oslabuje také česká koruna. Naopak se daří zlatu. Trhy totiž hledají bezpečná útočiště, jako je právě zlato, neboť se obávají stupňování napětí v Afghánistánu, které by v době evakuace amerických jednotek mohlo přerůst v závažnější střet a tamějšími bojovníky Tálibánu.
Týdenní zpráva z FOREX trhu: Maloobchod v USA ubere na tempu
16.08.2021 Maloobchodní tržby v USA jsou na vysoké úrovni a jejich tempo růstu by mělo brzdit. Samotné prodeje aut jsou na sestupu, což je dáno i jejich nedostatkem. Průmyslová výroba v USA naopak podle našich odhadů zrychlila tempo růstu. Finanční trh již nyní bude nově zveřejněná data dávat do kontextu blížícího symposia v Jackson Hole. Druhé čtení HDP v zemích eurozóny by mělo potvrdit předchozí údaje o počínajícím silném oživení po pandemii. Statistiky v ČR pravděpodobně odhalí další silný růst cen průmyslových výrobců.
Forex: Průmysl brzdou evropské ekonomiky
12.08.2021 Průmyslová výroba v eurozóně v červnu pravděpodobně opět meziměsíčně klesla, i když pomalejším tempem nežli v květnu. Potíže se subdodávkami navíc přetrvávají i ve třetím čtvrtletí. Průmyslové ceny v USA pravděpodobně mírně zpomalily zrychlené meziměsíční tempo.
Forex: Inflace v USA zpomalila
11.08.2021 Spotřebitelské ceny ve Spojených státech v červenci vzrostly meziměsíčně o 0,6 %, což je oproti předchozím měsícům citelné zpomalení. V případě jádrové inflace, která neobsahuje ceny potravin a energií, bylo meziměsíční zdražení 0,3 %, což je ve srovnání s předchozím měsícem třetinové tempo. V případě meziročního srovnání setrvala inflace na 5,4 % stejně jako v červnu a v případě jádrové inflace zpomalila na 4,3 %. Výsledek je prakticky v souladu s odhady analytiků. Dolar na zpomalení inflace reagoval mírným oslabením, ale brzy se vracel zpět. Akciové trhy v USA i Evropě dnes opět vzrostly.
Forex: Inflace v USA by měla slábnout
11.08.2021 Od spotřebitelských cen v USA se čeká zpomalení růstu zejména v případě automobilů, ale bedlivě sledovat se budou i ceny nedávno probuzených služeb. Debata o přechodnosti současné zrychlené vlny inflace je stále živá. V ČR bude finanční trh pravděpodobně ještě vstřebávat včera zveřejněný výsledek inflace, neboť domácí kalendář je prázdný.
Forex: Vyšší inflace posílila korunu jen na chvilku
10.08.2021 Dnes zveřejněný investorský ZEW index v srpnu klesl ve složce hodnotící výhled výrazně pod odhady. V subindexu hodnocení současných podmínek došlo ke zlepšení, i když to mírně zaostalo za očekáváním. Nicméně nálada na globálních trzích zůstává pozitivní, když akciové trhy jsou podporovány pozitivní sezónou zveřejňování korporátních výsledků. Akciové trhy v USA i Evropě dnes rostou. Dolar vůči euru mírně posílil.
Forex: ČNB pomáhá koruně
28.07.2021 Finanční trh dnes v relativním klidu čeká na zasedání Fedu. Od toho se žádný konkrétní krok nečeká, ale sledovaná budou slova ve světle rychle rostoucí ekonomiky i cen. Americký dolar mírně oslabil na 1,1790 EUR/USD. Akciové trhy v USA se pohybují smíšeně, ty evropské jsou v mírném plusu.
Ranní okénko - Výrobní ceny drží svižné tempo
20.07.2021 Hlavním tématem jsou dnes výrobní ceny (PPI). Ty německé již byly ráno zveřejněny a během dopoledne vyjde statistika i v Česku a Polsku. V Americe budou zveřejněna data o výstavbě nových domů.
Týdenní zpráva z FOREX trhu: Možný náznak úvah Fedu o budoucím konci nákupu aktiv
14.06.2021 Zasedání Fedu opět ukáže, že úvahy o brzkém konci ultrauvolněné měnové politiky jsou předčasné. Přesto by již mohly zaznít slabé signály o začátku debaty na toto téma. Maloobchod v USA v květnu pravděpodobně klesl v případě tržeb za zboží a vzrostl ve službách. Průmyslová výroba v eurozóně za duben i v USA za květen ukáže pokračování expanze. V ČR bychom před začátkem mediální karantény mohli slyšet další hlasy z ČNB o nastavení měnové politiky.
Forex: Finanční trh bude dnes hlavně vstřebávat včerejší data
11.06.2021 Spotřebitelská důvěra by dle Michiganského indexu mohla v červnu opět vzrůst. Finanční trh bude ale ještě vstřebávat růst inflace v USA nad odhady. V regionu záznam z minulého zasedání polské centrální banky ukáže, jak vážně její vedení zvažuje zvýšení úrokových sazeb.
Forex: Inflace v ČR pod odhady, v USA nad odhady
10.06.2021 Inflace v USA překvapila v květnu vyšším růstem, než se čekalo, když meziměsíčně ceny povyrostly o 0,6 % a meziroční tempo růstu cen zrychlilo na 5,0 % z předchozích 4,2 %. Tak vysoko byla naposledy před pádem banky Lehman Brothers v roce 2008. Dolar po zveřejnění dat mírně oslabil na 1,2190 EUR/USD, zatímco dluhopisové výnosy jen nepatrně zkorigovaly pokles posledních dnů. Akciové trhy v USA i Evropě mírně rostly.
3 zprávy, bez kterých se dnes na trzích neobejdete (23.4.2021)
23.04.2021 Joe Biden podle agentury Bloomberg připravuje plán na zvýšení kapitálových daní, což dostalo pod tlak akciové trhy v USA. Americký dolar dostal pod tlak některé měny, nejvíce byla zasažena britská libra, která má velký prostor pro korekci. Zveřejněné výsledky trhy tolik nezamávaly.
Forex: Finanční trhy sledují korporátní výsledky
21.04.2021 Makroekonomický kalendář dnes nabízí jen rostoucí inflaci ve velké Británii. V regionu Polsko vykáže zrychlení průmyslových cen, navýšení průmyslové výroby a zrychlené tempo růstu mezd. Finanční trh bude sledovat především zveřejňované korporátní výsledky a výhledy.
Forex: Ceny v průmyslu rostou, akcie mírně klesají
20.04.2021
Akciové trhy v USA i Evropě dnes mírně klesaly. S ohledem na předchozí silné růsty ale nešlo o významný pohyb. Dnešní makroekonomické zprávy nezadaly důvod pro výraznější tržní pohyby a sledují se spíše zveřejňované korporátní výsledky. Rovněž pohyby na devizových trzích dnes byly umírněné. Dolar nepatrně oslabil proti euru a koruna oscilovala v pásmu 25,90 – 25,95 CZK/EUR. Zveřejněný index cen výrobců v ČR ukázal v březnu oproti odhadům vyšší nárůst, přičemž hlavním cenovým tahounem byla dle očekávání ropa. K rychlejšímu růstu průmyslových cen dochází i v sousedním Německu, kde jejich meziroční tempo dosahuje 3,7 %, tedy ještě více než v ČR (3,3 %).
Pražská burza klesla, zůstává ale nejsilnější od loňského února
20.04.2021 Pražská burza dnes oslabila, zůstává ale na nejsilnějších hodnotách od loňského února. Index PX klesl o 0,52 procenta na 1102,22 bodu. Ztrácely akcie bank i energetické společnosti ČEZ. Vyplývá to z internetových stránek burzy. Česká koruna dál stagnovala k euru a znovu mírně posílila k dolaru.
Euro posiluje vůči americkému dolaru
12.04.2021 V minulém týdnu ukončil americký dolar převládající býčí sentiment. Vzhledem k tomu, že akciové trhy v USA ale i v Evropě dosáhly nových historických maxim, investoři prodali americký dolar a rozhodli se pro rizikovější měny, kde očekávající vyšší výnosy.
Forex: Maďarská centrální banka nastavení měnové politiky měnit nebude
23.03.2021 Maďarská centrální banka by na dnešním zasedání nastavení měnové politiky měnit neměla. Úrokové sazby tak zůstanou beze změny a pokračovat budou také nákupy aktiv v rámci tamního programu kvantitativního uvolňování. V USA zveřejní únorové prodeje nových nemovitostí. Ty by se podle našeho odhadu měly snížit meziměsíčně o 8 %. Poptávka na americkém nemovitostním trhu by však i tak měla zůstat výrazná.
Forex: Koruna se drží mírně nad 26 CZK/EUR
22.03.2021 Česká koruna se dnes obchodovala mírně nad 26 CZK/EUR, při jen velmi malé volatilitě. Jak regionální tak i globální kalendář tržních událostí byl dnes téměř prázdný. Za zmínku stojí pouze únorové prodeje starších nemovitostí v USA, které překvapily trh zhruba dvojnásobným poklesem, než s jakým počítal. Prodeje oproti lednu klesly o 6,6 %, zatímco trh očekával pokles v průměru o 3,0 %.
3 zprávy, bez kterých se dnes na trzích neobejdete (17.3.2021)
19.03.2021 Mírně negativní nálada ovládla investory den před zasedání amerického FEDU. Korigovaly především hodnotové a cyklické akcie, zatímco růstovým titulům se poměrně dařilo. Dolar zůstává zatím silnější s desetiletým výnosem nad 1.63 %.
3 zprávy, bez kterých se dnes na trzích neobejdete (17.3.2021)
17.03.2021 Mírně negativní nálada ovládla investory den před zasedání amerického FEDU. Korigovaly především hodnotové a cyklické akcie, zatímco růstovým titulům se poměrně dařilo. Dolar zůstává zatím silnější s desetiletým výnosem nad 1.63 %.
3 zprávy, bez kterých se dnes na trzích neobejdete (17.3.2021)
16.03.2021 3 zprávy, bez kterých se dnes na trzích neobejdete (17.3.2021)
Mírně negativní nálada ovládla investory den před zase...
Výnosy znovu dostávají pod tlak akcie
08.03.2021 Výnos z desetiletých dluhopisů znovu atakuje 1,6 % a po páteční seanci, která byla ve znamení stabilizace, jsou akciové trhy v USA znovu pod tlakem. K růstu pomohlo schválení fiskálního balíčku americkým Senátem. Investoři očekávají rychlejší ekonomické oživení, inflaci a v budoucnu potencionálně i růst úrokových sazeb.
3 zprávy, bez kterých se dnes na trzích neobejdete (5.3.2021)
05.03.2021 Další vlnu výprodejů za sebou mají akciové trhy v USA, především pak technologické tituly, kde se index Nasdaq od začátku roku už dostal do červených čísel. Výprodeji pomohl svým projevem guvernér amerického FEDu Jerome Powell. Ropa roste nad 65 dolarů, jelikož se OPEC překvapivě dohodl, že zatím nebude zvyšovat produkci.
Forex: Výroky z ECB ovlivňují očekávání na zasedání příští týden
04.03.2021 Dnes promluví další členové ECB a naladí tak na zasedání ECB příští týden. Z druhé strany oceánu se ozve šéf americké centrální banky. Finanční trh v USA vyčkává na zítřejší zveřejnění dat z trhu práce. Koruna zůstává pod vlivem pandemie slabší.
Forex: Aktivita ve službách USA brzdí
03.03.2021 Dnes zveřejněná data v Evropě neměla sílu ovlivnit obchodování a zajímavé tak bylo sledovat výroky členů z ECB. Jejich vzkaz vztahující se k předchozímu nárůstu dluhopisových výnosů v Evropě by se dal shrnout větou „není důvod k panice“. Naopak předchozí výroky od členů jako je Fabio Penneta či Villeroy de Galhau indikovaly odhodlání bránit růstu dluhopisových výnosů. Další člen ECB Luis de Guindos poukazoval na značnou flexibilitu při potenciální reakci na takové tržní výkyvy. Jens Weidmana ke stejné věci poznamenal, že nedochází k radikálnímu zhoršení finančních podmínek.
Ranní komentář: Ropa a ropné akcie silnější, bitcoin na novém maximu
06.01.2021 Akciové trhy v USA po nevydařeném startu do nového týdne včera dokázaly růst a likvidovat část pondělních ztrát. Index S&P 500 tak přidal 0.71 %, Dow Jones rostl o 0.55 % a Nasdaq o 0.95 %. Sektorově se přitom velice dařilo hlavně energiím, kterým pomohlo rozhodnutí Saudské Arábie, která oznámila, že sníží produkci ropy o 1 mil. barelů, čímž výrazně pomohla cenám ropy. WTI se v reakci na tuto zprávu dostala na úroveň 50 dolarů, zatímco cena ropy brent stoupla až nad 53 dolarů za barel.
Americký průmysl je v kondici, ISM nejvýš za více než dva roky
05.01.2021 Měkká data z amerického výrobního sektoru naznačila velmi silný prosinec. Že index ISM zůstane velmi dobrý, se čekalo, překvapivě ale došlo k nárůstu až na 60,7 bodu, tedy nejvýš od srpna 2018. Listopadová hodnota činila 57,5 bodu a tržní konsensus byl nastaven na 56,7. Když vezmeme v potaz, že neutrální hodnotou je u tohoto indexu 50, tak prosincové číslo naznačuje velmi silnou expanzi. I v historickém kontextu jde o vysoký údaj.
Ranní komentář: GSA formálně uznala vítězství Bidena ve volbách, Trump bude spolupracovat
24.11.2020 Akciové trhy v USA včera pokračovaly v růstu, když zároveň pokračoval příliv kapitálu do cyklických a covid akcií, zatímco znovu mírně zaostávaly technologie. Dow Jones a S&P500 rostly o 1.12 % a 0.56 %. Nasdaq pak přidával pouze 0.22 %. Sentimentu na trzích pomohla především zpráva o další účinné vakcíně, na které spolupracují Oxfordská univerzita se společností AstraZeneca.
Forex: Čekání na nového presidenta USA
03.11.2020 Globální trhy kromě sledování pandemických statistik vyčkávají nyní především na výsledek presidentských a senátních voleb v USA. Akciové trhy rostou. Tovární objednávky v USA pravděpodobně vykáží pokračující expanzi. V Eurozóně se sejdou ministři financí k diskusi o pandemii a záchranném fondu. Česká koruna bude čekat na čtvrteční zasedání ČNB.
Forex: Ekonomická aktivita v eurozóně zpomalí
23.10.2020 Indexy nákupních manažerů ze zemí eurozóny by již měli odrážet zhoršenou epidemickou situaci, ale o žádné drama by se zatím jednat nemělo. Pro čtvrté čtvrtletí v tuto chvíli v eurozóně převažuje očekávání růstu ekonomiky.
Forex: Koruna se pohupuje na slabších úrovních
22.10.2020 Dnešní den byl z pohledu finančního trhu poklidný. Akciové trhy v USA během dne mírně rostly, čemuž pomohl pokles týdenních žádostí o podporu v nezaměstnanosti a pozitivní korporátní data. Nicméně investoři jsou opatrní s ohledem na nejistý fiskální impuls, výsledek prezidentských voleb a také nejistoty ohledně vývoje pandemie. Odpoledne již americké akcie zamířily dolů. V případě evropského akciového trhu dnes převládl drobný pokles. Americký dolar dnes proti euru posílil o 0,3 % k 1,1825 EUR/USD. Kurz koruny dnes většinu dne osciloval bez jasného trendu v pásmu 27,20 CZK/EUR – 27,30 CZK/EUR. Z pohledu obchodování s korunou z posledního měsíce lze tvrdit, že korunoví hráči zhoršení epidemické situace z většiny přenesli do kurzu již koncem září. Samotný říjnový vývoj již přinesl jen relativně malé negativní překvapení.
Týdenní zpráva z FOREX trhu: Evropu trápí epidemie, bude se jednat o Brexitu, v USA se spekuluje na stimul
12.10.2020 V Evropě a zejména pak v ČR bude hlavním tématem opět vývoj epidemie C-19. Rada EU bude jednat o Brexitu v situaci, kdy premiér Johnson hrozí koncem jednání. V USA se trhy soustředí na presidentské volby, přičemž stále spekulují na dodatečný fiskální stimul. Data zveřejněná tento týden vykáží expanzi průmyslu a maloobchodu v USA. Od investorské nálady v Německu dle indexu ZEW čekáme v říjnu pokles. Inflace v ČR vykáže za září nárůst kvůli nižší srovnávací základně z loňského září.
Forex: Epidemická situace v ČR drží korunu u slabých hodnot
08.10.2020 Epidemická situace v Evropě se stále zhoršuje, nejvíce ovšem v ČR. Zahraniční obchod v Německu v návaznosti na průmysl za srpen vykáže slabší údaj. Týdenní data z trhu práce USA zřejmě ukáží jen pozvolné zlepšování. Finanční trhy stále více spekulují na vítězství Joe Bidena. Od maloobchodních tržeb v ČR čekáme za srpen výkyv směrem dolů.
Forex: Koruna zpět nad hladinou 27,00 CZK/EUR
07.10.2020 Akciové trhy v USA dnes mírně rostly, když prezident USA Donald Trump částečně ustoupil od předchozího tvrzení, že zcela zastaví jednání o fiskálním stimulu do doby, než vyhraje volby. Americké akcie tak smazaly část včerejšího poklesu. Evropské tituly dnešek zahájily růstem, ale během dne klesaly. Kurz dolaru vůči euru dnes umazal část včerejších zisků oslabením k 1,1760 EUR/USD.
Nejsou investoři kvůli americkým volbám zbytečně nervózní?
06.10.2020 Jeden z největších potencionálních katalyzátorů a zdrojů aktuální nervozity jsou volby na prezidenta Spojených států. Volby sebou přináší obrovskou várku nejistoty ohledně vítěze amerických voleb, jaká politika bude implementována a jestli vůbec současný prezident výsledek uzná a oficiální stanovisko nebude trvat déle, než je zvyklé. Podle některých investičních bank z Wall Street jsou však investoři možná příliš nervózní a většina rizik je již započítána v aktuálním vývoji.
Ekonomický kalendář: Americké trhy si berou den volna
07.09.2020 Evropské akciové trhy otevřely nový týden do pozitivního teritoria, a to i přes nejistou asijskou seanci. Americký technologický sektor však zaostává. Index US 100 ztratil po oznámení, že Tesla nebude nově přiřazena do indexu S&P 500. Hlavní forexové páry nevykazují v pondělí dopoledne výraznější změny.
Cena Applu přesáhla hodnotu britského indexu FTSE 100
04.09.2020 Hodnota americké technologické společnosti Apple v polovině tohoto týdne přesáhla hodnotu všech firem zařazených do prestižního britského indexu FTSE 100. Vyšplhala se až na 2,3 bilionu dolarů (přes 51 bilionů Kč), což v přepočtu na libry bylo zhruba 1,7 bilionu. Hodnota akciového indexu FTSE 100 přitom činila 1,5 bilionu liber. Apple si prvenství udržel i po čtvrtečním propadu cen technologických akcií na amerických trzích.
Forex: Čeká se zpomalování inflace v ČR
13.08.2020 Spotřebitelské ceny dle našeho odhadu i odhadů trhu v červenci zpomalily meziroční růst. Nejistota odhadů je stále zvýšená. Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA by měl pokračovat v sestupu.
Forex: Inflace v USA nad odhady ponechala trh klidným
12.08.2020 O překvapení dneška se postaral výsledek inflace v USA za červenec. Spotřebitelské ceny rostly meziměsíčně o 0,6 %, což bylo dvakrát rychleji, než trh čekal. Meziroční růst cen se zvýšil na 1,0 % z 0,6 %. Hlavní díl překvapení přitom leží v jádrové inflaci bez cen potravin a energií. Zde se ceny meziměsíčně zvýšily o 0,6 %, když se čekalo 0,2 % a meziroční tempo vzrostlo na 1,6 % z předchozích 1,2 %, když se čekalo 1,1 %. Inflace sice zůstává nízko, ale takový skok, za kterým mimojiné stálo zdražení oděvů a ojetých aut, je pozoruhodný. Zda jde o jednorázový výkyv či trend ukáží až další měsíce. Reakce finančního trhu byla relativně slabá. Výnosová křivka v USA se na okamžik dál mírně zvýšila a dolar po zveřejnění vůči euru lehce oslabil. Akciové trhy v USA i Evropě jsou dnes opět v lehkém plusu.
Forex: Nezaměstnanost v USA klesá, průmysl v Německu na vzestupu
07.08.2020 Tvorba nových pracovních míst v USA pravděpodobně vykáže zpomalení. Pokračují jednání o záchranném balíčku v USA. Průmyslová výroba v Německu pravděpodobně v červnu výrazně vzrostla. ČNB ozřejmí detaily prognózy před analytiky. Donald Trump zakázal TikTok a WeCHat a akcie klesají.
Forex: ČNB mluví opatrně o budoucím oživení a naznačuje neochotu zvyšovat úrokové sazby
06.08.2020 Česká národní banka na dnešním zasedání nepřekvapila, když ponechala nastavení měnové politiky beze změny. Nová prognóza ČNB je ve srovnání s předchozí mírně pesimističtější, když v letošním roce počítá s poklesem ekonomiky o 8,2 % a v příštím roce růst o pouhých 3,5 %. Na druhou stranu počítá prognóza s vyšší inflací a pro příští rok s kurzem koruny v průměru 26,40, což je silnější o 4 % oproti předchozí prognóze. Připomeňme, že již dnes je kurz koruny poblíž 26,22 CZK/EUR. Guvernér Rusnok řekl, že si neumí představit zvyšování úrokových sazeb rozhodně dříve, než ve druhé polovině příštího roku,ačkoliv prognóza ČNB počítá s počátkem zvyšování úrokových sazeb ve druhé polovině roku 2021. Rusnokův výrok naznačil, že to je v podstatě spíše optimistický scénář, což může napovídat o budoucí ochotě utahovat měnovou politiku. Stále poněkud nezodpovězenou otázkou zůstává, co by ČNB naopak dělala v případě další potřeby uvolnění měnové politiky. Jako nejpravděpodobnější se nabízí využití kurzu, nicméně takové otázky dnes nezazněly.
Forex: HDP Evropy nalezl ve druhém čtvrtletí hluboké dno
31.07.2020 Statistiky dnes odhalí hloubku propadu evropských ekonomik. V případě eurozóny čekáme hluboký propad o 15,5 % meziročně. V případě ČR čekáme dno na 8,1 % meziročně. Nejistoty odhadů jsou ale enormní.
Forex: Ekonomiky potvrzují silný pokles v Q2
30.07.2020 Na finančním trhu dnes převládala spíše negativní nálada a akciové trhy v USA i Evropě klesaly. Zprávy citují rekordní propady ekonomik, nicméně zveřejněné údaje o poklesu HDP v USA byly ve skutečnosti trochu lepší, než se čekalo. HDP v USA ve druhém čtvrtletí klesl o 32,9 % mezikvartálně anualizovaně. Čekal se pokles o 34,5 %. Na první pohled je to sice šílený údaj, nicméně v meziročním srovnání jde o pokles o 9,5 %, což s ohledem na celosvětový kontext není až tak hrozné. Co ovšem překvapilo, byly cenový deflátory HDP a spotřeby domácností, které v mezikvartálním anualizovaném vyjádření vykázaly pokles o 1,8 % respektive 1,1 %, a to bylo citelně pod odhady. Klesající dluhopisové výnosy dnes nesvědčily finančním akciovým titulům. Americký dolar dnes proti euru posiloval, ale během odpoledne zisky vymazal.
Rozbřesk: Svět po koronaviru - jak se vypořádat s monstrózními dluhy?
09.07.2020 Zatímco další vývoj koronavirové pandemie zůstává nadále zatížen významnou nejistotou, již nyní je zřejmé, že jedním z jejích makroekonomických důsledků bude prudký nárůst státního zadlužení. To se přitom bude týkat nejen fiskálně zodpovědných jako například Německa, které si to s dluhem 60 % HDP může dovolit, ale také Itálie a spol., u nichž dluhové břemeno významně přesahuje hranici 100 % HDP.
Rozbřesk: ČNB dál uvolňuje úvěrové podmínky
19.06.2020 Červnové měnové zasedání bankovní rady ČNB se sice odehraje až příští středu, nicméně i včerejší zasedání centrálních bankéřů stojí za pozornost. Byla totiž představena Zpráva o finanční stabilitě 2019/2020 a současně oznámeny změny regulatorních parametrů ovlivňujících bankovní business v ČR, respektive dostupnost úvěrů zejména pro domácnosti. A tím je především opuštění druhého ze tří stávajících parametrů při poskytování hypoték.
Forex: Korunou dnes zveřejněná inflace nezahýbala
10.06.2020 Akciové trhy v USA i Evropě dnes klesaly. Americký dolar vůči euru mírně oslabil k EUR/USD 1,1370. Čeká se především na večerní zasedání amerického Fedu. Od toho se změna v nastavení měnové politiky nečeká, ale velmi důležitá bude následná komunikace související s představením nové prognózy.
Kedy začať investovať do akcií
30.03.2020 Aj keď v posledných dňoch zažívame na trhoch zaujímavé nárasty, stále to nič nie je oproti tomu ako predtým padli indexy. Často sa dočítame rôzne pozitívne správy ako sa darí bojovať s vírusom alebo ako budú vlády vo veľkom pomáhať ľuďom a firmám v problémoch ale nezabúdajme, že dôležité čísla ešte len budú publikované.
Wood&Company - komentář v reakci na dnešní TK ČNB
26.03.2020 Koruna na samotné rozhodnutí ČNB v podstatě vůbec nezareagovala, zásadní pohyb přišel až při tiskové konferenci. Tomáš Nidetzky avizoval ochotu bankovní rady tlumit excesivní výkyvy kurzu koruny. To zapůsobilo na korunu jako jistá verbální intervence (oslabení koruny bylo navíc označené jako částečně panické) a česká měna posílila skokově o 20 haléřů na 27,23 Kč za euro. Posílení je limitováno avizovaným dalším snižováním sazeb ČNB – banka je připravena dále snižovat sazby v případě nutnosti, což dále sníží úrokový diferenciál mezi ČR a eurozónou.
Ranní zpráva z FOREX trhu: Koronavirus napadl i náladu německých finančníků
18.02.2020 Po včerejším americkém svátku a prázdném ekonomickém kalendáři bude dnes pozornost investorů směřovat k německému ZEW indexu očekávání finančních investorů. Klíčovou otázkou je, jak moc s důvěrou zamával koronavirus.
Akcie ve světě se letos zhodnotily o více než 20 procent
26.12.2019 Akciové trhy jako celek za sebou mají velmi úspěšný rok, souhrnná hodnota akcií na světových trzích se v letošním roce zvýšila o více než 20 procent a blíží se částce 90 bilionů dolarů (2,1 biliardy Kč). K růstu přispěla zejména uvolněná měnová politika centrálních bank, ale také vývoj na politické scéně v klíčových zemích.
Průzkum: Trumpovu ekonomickou politiku schvaluje půlka Američanů
19.12.2019 Hospodářskou politiku prezidenta Spojených států Donalda Trumpa v současnosti schvaluje téměř polovina Američanů, což představuje nejvyšší podíl za poslední rok. Vyplývá to z výsledků průzkumu televize CNBC.
Akciové trhy v USA díky vývoji kolem obchodní dohody zpevnily
22.11.2019 Akcie ve Spojených státech dnes posílily, k růstu přispěly pozitivní komentáře z Washingtonu i Pekingu ohledně vyjednávané obchodní dohody. Vliv ale měla i zpráva o listopadovém zvýšení aktivity ve výrobě a ve službách v USA. Ze stejných důvodů na devizovém trhu zpevňoval americký dolar.
Forex: Koruna dnes zůstala nevšímavá
18.11.2019 Stále se vracející pochybnosti nad chystanou obchodní dohodou mezi USA a Čínou dnes tlačily akciové trhy v USA a Evropě do mírného záporu. Dolar poté, co v pátek oslabil k 1,05 USD/EUR, dnes zaznamenal jen malé změny.
Rozbřesk: Inflace dodává ECB argument k akci
20.08.2019 V ECB v tento čas nejspíše vrcholí práce na přípravě podzimního překvapení, jehož cílem má být další uvolnění měnové politiky v podobě ještě nižších záporných úrokových sazeb a dalšího kola kvantitativního uvolňování. Připravuje tak plán, jak již tak lehce dostupná eura učinit ještě dostupnějšími. Cynik by asi řekl, jak učinit dluhopisy a fyzická aktiva ještě dražšími, vládní zadlužování ještě výhodnějším, euro ještě slabším atp.
Trhy rostou, čínská data ale překvapila výrazným zhoršením
14.08.2019 Po zprávách z USA o tom, že americký prezident pozdrží platnost části nových cel až do poloviny prosince, jsme na trzích zaznamenali výrazné rally. To platilo hlavně o indexech v USA, kde NASDAQ vystoupal o 1,95 %, zatímco S&P500 rostl o 1,5 %. Asie už ale takovým růstem reagovat nedokázala, když čínské indexy rostou o přibližně 0,8 %. Výrazněji se dařilo snad jen japonskému indexu NIKKEI, který přidal více než procento. Slabší je pak situace na EM měnách, i když korekce zatím není nijak silná a téměř bez reakce na včerejší dění jsou americké výnosy, které si dál drží své velmi nízké úrovně. Připomeňme, že druhé kolo cel mělo být výrazně negativní pro americké spotřebitele, když mělo zahrnovat celou řadu elektronických produktů, jako mobilní telefony a osobní počítače. Trump se rozhodl pozdržet platnost cel až do doby po vánočních nákupech a vysílá tím signál, že si je vědom toho, že by další cla mohla ohrozit jeho šance na znovuzvolení do funkce.
Ranní zpráva z FOREX trhu: V Itálii se schyluje k předčasným volbám
09.08.2019 Nová data dnes ukáží pokles britské ekonomiky ve druhém čtvrtletí. V Itálii se schyluje k vyvolání předčasných voleb. Akciové trhy v prostředí spekulací na pokles úrokových sazeb rostly, nicméně stále je bude tížit nejistota obchodních válek.
Související klíčová slova:
Zvyšování sazeb | Maloobchod v USA | Akcie včera | Český průmysl | BinckBank | Ekonomické problémy | Výnosy dluhopisů | HSBC | Invaze | Zvýšení základní úrokové sazby | LYNX | Jackson Hole | Hlavní události | Dolar dnes | Výkon | Daňové reformy | Kč/EUR | Fiskální stimul | Akcie Erste | Akcie Tesly | Australská centrální banka | Počasí | Zkušenosti | Světové akcie | Alphabet | Vstupy | Great Hill Capital | Zpracovatelský sektor | Pozitivní vliv | USD/PLN | J&T | Pfizer | Údaje z USA | Obchodník | EUR | Měnový pár EUR/CZK | Vliv na trh | Řecko | Trend | Markets.com | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA | Obchodní příležitosti | Pokles sazeb | Kroky Fedu | Průmyslová výroba v eurozóně | Cenové výkyvy | Bank of Japan | Obchodní praktiky | Německý ministr financí | TJX | Citigroup | Volatility | Dow Jones Industrial | Koruna zpevnila | Mezinárodní měnový fond | Church & Dwight | Hospodářské problémy | Očekávané výsledky | Odborné přednášky | Statistiky | Tempo růstu | Asijské obchodování | Hodnota zlata | Makroekonomika | Makroekonomické zprávy | Chytrý Honza | Londýnské akciové burzy | Analytická práce | Výhled světového obchodu | Výkyvy | Prague Economic Papers | Reálná ekonomika | Pojišťovna | Britská libra | Očekávaný vývoj finančních instrumentů | Aktiva | Ruské invaze na Ukrajinu | Vládní opatření | Průmyslový Dow Jones | EURJPY | Bezpečné útočiště | Napětí v Afghánistánu | Crown | Michala Moravcová | GBPJPY | Měnové zasedání | Evropská komise | Ceny výrobců v eurozóně | Akcie vzrostly | Nálady na trhu | Pravděpodobnost | Silnější americký dolar | SP500 | Investment Management | Capital Markets | Edge | Lockheed Martin | Japonské firmy | Index aktivity | EURCHF | Americké dluhopisy | ECB (European Central Bank) | Tempo růstu ekonomiky | ISM ve službách | APP | Cenové stability | Index PX | HDP za Q2 | Futures kontrakt | Globální dluhopisové trhy | Zasedání ECB | Zveřejnění výsledků | Český statistický úřad | Asijské trhy | Depozitní sazba | Spotřebitelské ceny ve Spojených státech | Analytický tým | Goldman Sachs | Berkshire Hathaway | Bidenova administrativa | Investice do reálných aktiv | Estonsko | Geopolitické napětí | Modelování výnosové křivky | PLN | Palo Alto | Ethereum | GDP | Vývoj na trzích | Rostoucí ceny | Ropa Brent | Mimořádné daně | Významné zisky | Růst sazeb | Německý DAX | Financial Times | EFSF | Expanze | Exchange | Hrubý domácí produkt (HDP) | Americký akciový index | Investing | Světový trh s ropou | Saúdská Arábie | Nová data | Nezaměstnanost | Vratislav Zámiš | Pandemie | Americké výnosy | Růst cen | Deflace | Otřesy na finančních trzích | Pandemie COVID-19 | Průměrné hodinové mzdy | Fox News | Glencore | Zpráva | Snížení úrokových sazeb | Pokles ceny ropy | Raymond James | ČSÚ | Dolarový index | Strach | Dividendy | Ekonomika Spojených států | Analýzy | Burza | Data z Německa | Butterfly | Brexit | Nastavení úrokových sazeb | Raketový útok | Poskytování hypoték | Strop pro výnosy | Pokles ceny | Evropský kalendář | Pohonné hmoty v Česku | Vysoké riziko | Cena zlata | Dnešní statistiky | Ceny ve výrobě | Risk On | Americká inflace | Advance | Graf ropy | Cena akcií Applu | Vývoj ceny ropy WTI | Základní úrokové sazby | Rizika a příležitosti | Gap | Další zdroje příjmů | Inflace v Maďarsku | Úrokové swapy | Výdaje státního rozpočtu | Maloobchod | Dow Jonesův index | Výsledková sezóna v USA | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Dramatické změny | Růst zaměstnanosti | Růstová portfolia | Bohumil Trampota | Standard & Poor's 500 | Bitcoin futures | Opatření proti šíření epidemie | Evropská měna | Silné cenové tlaky | Invesco | Vývoj ceny ropy Brent | Ceny pohonných hmot | Přebytek zahraničního obchodu | WSJ | Vicepremiér | BP | VIG | Uvolnění měnové politiky | ČSOB | CZK | Širší index S&P 500 | Implikace | CISCO | Aktuální reakce trhů | Euroval | Výhled | Philip Morris | Zasedání Evropské centrální banky | Oznámení | Index burzy | Portu Marek Malina | Rostoucí obavy | Postoj USA | Politická situace | Hospodářství Velké Británie | Wall Street Journal | Coca-Cola | Dnes ČNB | Royal Dutch Shell | Implikovaná volatilita akciových trhů | Americký prezident | Praní špinavých peněz | Projev šéfa Fedu | Credit Agricole SA | Německé tovární objednávky | Opční strategie | Pozitivní sentiment | Očekávaná reakce | Snižování inflace | Průmysl | Bílý dům | Inflace | Vývoj měnového páru | Výroba v eurozóně | Irsko | IHS Markit | Centrální banky | RWE | Apetit k riziku | Investment management | Harris | Válka | Tým Admiral Markets | Česká měna | Přijetí | New York | Graf ropy WTI | NFP report | Polská centrální banka | PMI pro sektor | Předstihové indikátory | GAAP | Dobré výsledky | FB | Cenový šok | Dnešní makroekonomické ukazatele | Timeframe | Covid | Kongres | Základní úrokové sazby ČNB | Tržby ve službách | Dolar vůči jenu | Reakce trhu | Akciové indexy v USA | Obchodní války mezi USA a Čínou | Prognózy českého hospodářství | Turecko | Spotřební daně | Pandemie koronaviru | E*Trade | Nejvyšší produkce | Order Flow | Snižování sazeb | Sentiment v ekonomice | Donald Trump | Czech Fund | Trh státních dluhopisů | Bossa.cz | Izrael | Vice | JPM | Prezident Trump | Ekonomické ukazatele | Futures | Makroekonomické predikce | Akciové trhy | Pohled na akciové trhy | Australské akcie | Bitfinex | Americký ADP report z pracovního trhu | Obchodní seance | CFA Institute | Další regulace | Cyklus utahování měnové politiky | Fiskální politiky | Odvětví | Pojišťovna VIG | Utahování měnové politiky | Německý index DAX | Akademické aktivity | Vývoj války | Další růst | CL | Moderna | Pokles zájmu investorů | Štěpán Hájek | Crowdfundingové platformy | MSFT.US | MIFID | Kurz české měny | Světové centrální banky | Aukce státních dluhopisů | Evropská průmyslová produkce | Domácnosti | Analytici | Investice do akciových titulů | Obchodní aktivita | Globální ekonomiky | Guvernér Fedu | Moody's | NAFTA | Moneta | Očekávání analytiků | Shanghai Composite | Evropské společnosti | Kurz české koruny | Snižování úrokových sazeb | Kč/USD | Instrumenty obchodované na finančních trzích | Japonská vláda | Navýšení úrokových sazeb | Stíhačky F-35 | Janet Yellen | Pozice ekonomiky | Monetární politika | Deutsche Bank | Specializace Finance | Obchodní války | Výroba v Británii | Christine Lagarde | Marketingová komunikace | Dopady války na Ukrajině | DJIA | Aktuální hodnoty měny | Akciový trh v USA | BNP Paribas | Abbott Laboratories | Data z USA | United Technologies | Graf | Úsilí | Výnosy českých státních dluhopisů | Snižování úroků | Šíření nákazy | Očekávání trhu | Fortune | Kartel OPEC | Nesoulad | Akciový býk | Odhodlání | Korunové instrumenty | Výnosy | Poptávka | Údaje o inflaci | Bývalý ministr obrany | Dluhopisy | Cyklus zvyšování sazeb | Globální šíření koronaviru | Výrobní inflace | Pavel Šafařík | Odraz na finančních trzích | Ropná infrastruktura | Ropné akcie | Koruna oslabuje | Výnosová křivka v USA | Zaměstnanost | Oblast fiskální politiky | Ekonomiky | TLTRO | Hlavní reposazba | PLN/EUR | RBI | Řešení energetické krize | Evropský statistický úřad Eurostat | Německá automobilka | Bancorp | Tržní sentiment | NZDUSD | Negativní dopad | Hodnota Applu | Bankovní unie | Airbus | Průmyslová produkce | Rozhodnutí ČNB | Kanadský dolar | VŠE v Praze | Zápis z posledního zasedání Fedu | Úvěrování | HDP Číny | Cenové hladiny | GOOGL.US | Státní dluh | Index pražské burzy PX | Bydlení | Kapitálová rezerva | Fio | Index Euro Stoxx 600 | Peníze | Zveřejněné údaje | Portu | Akcie ve Spojených státech | Brent | Globtrex.com | Maloobchodní tržby | Epidemická situace | Ceny v zemědělství | Politika | Ministr obrany | Stimul | xStation | Očekávání | Zotavování akciového trhu | Společnost Alphabet | Obchodní dohody | Malé podniky | Schodek zahraničního obchodu | Vítězství Bidena | NN Group | Pohonné hmoty | Měď | NFLX | Evropské burzy | Index cen domů | Příležitost k nákupu | Nejnovější údaje | S&P 500 (SPX) | Cisco Systems | Červnová inflace | Vyšší výnosy | První odhad HDP | JPMorgan Chase | Zvýšení sazeb | Fosilní paliva | Northrop Grumman | Zdroje příjmů | Transparentní | Války na Ukrajině | Guvernér BoE | Invaze na Ukrajinu | Nakupovat akcie | Základní sazby | Intercontinental Exchange | Vývoj na akciových trzích | Měnový fond | Allianz | Opatření proti šíření koronaviru | Nová prognóza ČNB | Republikáni | Standard & Poor's | Měnové zasedání bankovní rady | Speciální daň | Hlavní úrokové sazby | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Zásoby ropy | P/E | Politická nejistota | Janet Yellenová | MAYZUS Investment Company | CZK/EUR | Lukáš Kovanda | Růst | Zboží dlouhodobé spotřeby | Analytika | Britské státní dluhopisy | Nabídka | Americký index | Vojtěch Benda | Příležitosti | Trh dluhopisů | Itálie | EUR/CZK | Americká lehká ropa | Zveřejněná data | MiFID II | Akcie firmy | MetaTrader | Vývoj akciového indexu S&P 500 | BH Securities | Podnikání na kapitálovém trhu | Jednání FOMC | Charles Schwab | Prognóza | Intradenní obchodování | Výnosová křivka | Datadog (DDOG.US) | Souhrnný index | Ultrauvolněná měnová politika | Americký zpracovatelský průmysl | Celosvětová recese | Koruna | Trh práce | Potenciál pro růst | Trh práce v USA | US Bancorp | RBS | Dnešní seance | Nike | Rizikovější investice | Britská centrální banka | CBOE | Tempo poklesu | Akcie ve světě | Vysoká inflace | Hrozba | Průmysl v Německu | Akvizice | Index Topix | České HDP | Exxon Mobil | Société Générale Group | Obrovské ztráty | Bank of New York Mellon | Conference Board | Nastavení měnové politiky | Objem obchodů | Velká Británie | Úrokové sazby v USA | Výroky z ECB | Evropské ekonomiky | Obrat trendu | Historie | Americká centrální banka | Indikátor | Technologické akcie | Průmyslová výroba v Británii | Oživení podnikatelské aktivity | Globální finanční krize | Ceny výrobců | Ministr energetiky | Velmi volatilní | Long | Tržní úrokové sazby | Kontrakty | Hospodářské krize | Inflace v eurozóně | Ropné společnosti | Makroekonomická data | EBay | Supreme Edition | LYNX Trading | Moskva | Americká spotřebitelská důvěra | Zasedání centrálních bank | Forexové páry | Gamble | Thyssenkrupp | AUD | Výnosové křivky | JOLTS | Akciový index DAX | Portál FXstreet.cz | Vývoj měnového páru GBP/USD | Caterpillar | S&P500 | Zpřesněný odhad | Pracovní den | Úrokové sazby | Regulační úřady | Meziroční růst | Člen bankovní rady | Americké státní dluhopisy | Investujte zodpovědně | Oslabení eura | Výsledky voleb | Baidu | Měny v regionu | Španělský PMI | Trh | Michal Brožka | Míra nezaměstnanosti v eurozóně | Digitální aktiva | Portfolio manažer | MSCI | EMU | Problémy | Reserve Bank of Australia | Fialova vláda | Průměrné mzdy | Ruský prezident | Sentiment na trzích | Česká národní banka (ČNB) | Analytické zprávy | Open | Implikovaná volatilita | Sázky trhu | Candy Crush | Rozdílové smlouvy | Společnosti | Index | Makroprognózy | Evropský trh s plynem | Prezidentská debata | Infrastrukturní plán | Komerční banka | Úrokové prostředí | Prezident USA | MMF | Čínský akciový trh | Ceny ve výrobní sféře | Výrobní ceny | Vládní koalice | Obchodování na trhu | Eura | Komise | Activision Blizzard | Nejistoty | Kurz koruny | Historické maximum | Tržní kapitalizace | Nejistota na finančních trzích | Kapitál | Správce měny | Posílení | Nálada v ekonomice | Agentura Reuters | BoE Andrew Bailey | Maďarsko | Ministerstvo obchodu | Index STOXX Europe | Dluhopis | S&P | Americké ministerstvo obchodu | Objednávky | Americké měny | Data z trhu práce USA | Míra poklesu | Unie | Fiskální stimul v USA | Finanční stability | Ranní okénko | Sázky | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Čínský prezident | Kurz dolaru | Akciové indexy | Akcie Amazon | Očekávaná reakce centrální banky | Ekonomický kalendář | Konjunkturální průzkum | Soukromý sektor | Uvolňování covidových restrikcí | Polský zlotý | Britský premiér | Mário Centeno | Russell 2000 (RUT) | Take-Two Interactive Software | Bank of Canada | Ekonomický vývoj | Závislost | Daň z nadměrných zisků | Akcie Intelu (INTC.US) | ETF na kryptoměny | Koronavirus | Korekce na akciových indexech | EUR/GBP | Vývoj inflace | Hang Seng | Nová prognóza | DDOG.US | Deficit | Pandemie COVID | Nezaměstnanost v USA | Blizzard | Index Stoxx 600 | Strop na ruskou ropu | Volatilita na světových trzích | Statistický úřad | MF | Joachim Nagel | Akcie výrobce elektromobilů | Podnikání | Ekonomické aktivity | Epidemická situace v ČR | Technologický index Nasdaq | Pokračující pokles | Bankéři | Kdy nakoupit akcie | Sektor služeb | Odpor | Hospodářská politika | Nejvýraznější ztráty | Dow Jones Industrial Average | Micron Technology | Makléř Fio banky | Výroba v Německu | Barclays | Světové ceny ropy | Maloobchodní tržby v ČR | Eskalace | Obchody s kryptoměnovými aktivy | Stíhačky | Nálada na trhu | Dividendový výnos | Trhy.cz | Twitter | Česká koruna | G10 | Gilead Sciences | Jednání ČNB | Dění na Ukrajině | Opatření | Benzín | Devizové trhy | Offshore | Akciový index | Íránský útok | Pozornost | Uvolněné fiskální politiky | Index Nasdaq Composite | 3М | Hodnotové akcie | Meziroční míra inflace | Korporátní dluhopisy | Kurzový vývoj | Ministerstvo financí ČR | Ifo | Momentum | Standard Chartered | Futures kontrakty | Aukce | Covidové restrikce | Cena Applu | Úvěrové podmínky | Herní divize | EW | Index nákupních manažerů | Tomáš Cverna | Koronavirová pandemie | Burze | Daně z příjmů | Akcie obchodované na pražské burze | Akcie Apple | Mario Centeno | Equity | Počet žádostí o podporu | Spotřebitelská důvěra v eurozóně | Bitcoin | ASML Holding | DDOG | Sentiment University of Michigan | Helicopter money | Řetězec | Platforma | ISM index | Akcie na pražské burze | Vyšší sazby | Vysoké inflace | RDSA | Zájem o akcie | Británie | Indexy PMI | Obchodníci | Data o inflaci | Obchodovat | Proinflační rizika | Softwarová společnost Microsoft | Dolarové zisky | Rolls-Royce | Kam investovat | Index cen domů v USA | Akcie Erste Bank | Video | Analytik Portu | Patria Online | Celková inflace | Japonský index | Ropa | Tovární objednávky | Očekávání zisku | Proticyklická kapitálová rezerva | Americké indexy | Digitální zlato | MSCI index | Finance | Válka na Ukrajině | Akcie na Wall Street | Omezení těžby | Dnešní zprávy | Naše prognóza | USA | MetLife | Růst úrokových sazeb | Mimořádný zisk | Pražský index PX | Hlavní index londýnské akciové burzy FTSE 100 | Platformy | Dnešní údaje | Prezident Donald Trump | Raiffeisenbank a.s. | Pár EUR/USD | Investiční bankovnictví | Spotřebitelské inflace | Nový týden | Kapitálové trhy | Trade Financial | Index PMI | Počet volných míst | Výkon dolaru | Cenový index | Odliv zahraničního kapitálu | Kurzotvorný faktor | Obchodování Bitcoin | Ceny benzínu | Vývoj finančních instrumentů | Transparentní řešení | Finanční instituce | Rusnokův výrok | Hlavní ekonom | Pokles cen | Standardní daň | Volby | Silný fundament | Mimořádné dividendy | Joe Biden | PMI index | State Street | Výdaje | Michigan | ETF | IBEX | Klouzavý průměr | Ceny akcií bankovních domů | Konvergenční proces | Marek Malina | Dow Jones | Výrobce elektromobilů Tesla | Nálada na trzích | Dnešní ekonomický kalendář | Cenový index PCE | WeCHat | Belgie | West Texas Intermediate (WTI) | Italský PMI | Dopad covid-19 | UBS | Zpomalení inflace | Ekonomové | Prohlášení | Depozitní sazby | Predikce finančních trhů | Poptávka po videohrách | Hike | Spojené státy | Propad daňových příjmů | Trading | Ex-dividend | Růst HDP | Euro vůči dolaru | Šíření nemoci | Zvyšování úrokových sazeb | Nejrozšířenější kryptoměna | Fáze obchodní dohody | Wood & Company | Axe Capital | Index volatility | Reuters analytik | Softwarová společnost | Klesly akcie | Průmysl eurozóny | Americká data | Reposazba | Kurz dolarů | Italský průmysl | ASML Holding NV | Vývoj | Výrobní aktivita | Příznivé údaje | Americké burzy | Cyklické akcie | Euro posiluje | Ekonomická aktivita v eurozóně | Problémy se subdodávkami | Amazon | BHS Timur Barotov | Divize Microsoftu | HDP Francie | Technologický index | Trumpovy plány | Investiční poradenství | TikTok | Investiční doporučení | Ekonomický balíček | Americké akcie | Facebook | Dlouhodobé výzvy | Struktura HDP | Akcie Applu | České měny | Data z průmyslu | Spotřebitelská důvěra v USA | Volatilní | Pomalejší inflace | Riziko ztráty | EUR/USD | Nízké sazby | Charlie Ripley | Zemědělství | Varování | Intervence | Spotřebitelská důvěra | Ceny průmyslových výrobců | Pfizer a BioNTech | Míra inflace v ČR | Amazon Web Services | Další vývoj | Dnes zveřejněná data | První odhad | West Texas Intermediate | Měnové politiky | G20 | Vývoj akciového indexu Nikkei 225 | CSI 300 | Akcie Amazonu | Sazby ČNB | Ceny nemovitostí | Aktuální situace | Index S&P 500 (SPX) | Fiskální politika | Rozhodnutí o sazbách | Měnový výbor | Správce portfolia | Zlotý | Šíření nového typu koronaviru | FarmVille | Kryptoměnový svět | Odhad HDP | Index Russell | Euro Stoxx 600 | Ekonomický sentiment | Dna | Centrální bankéři | Index FTSE 100 | Filadelfský Fed index | Upvest | Vítězství | Investiční strategie | Bezpečný přístav | Odliv kapitálu | Miliardy dolarů | AI | ADP | Zhoršení epidemické situace | Daimler | Analytik Komerční banky | Americké ceny nemovitostí | Dow Jones Industrial Average (DJI) | Nejsilnější ekonomiky světa | Liquidity Energy | Vládní výdaje | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Silná koruna | Světové měny | Cenové pohyby | Sentiment v Německu | Tisková konference | Obchodování na pražské burze | Bankovní systém | Platební bilance | Růst mezd | Futures na indexy | Íránský útok na Izrael | Automobilka | Luis De Guindos | Index technologického trhu Nasdaq Composite | Reálné ekonomiky | Posilování koruny | Ford Motor | Nákupy dluhopisů | Společnost Nvidia | Sazby | Provozní marže | Akciový optimismus | Patria | Důvěra v českou ekonomiku | Americký index S&P 500 | České koruny | Modelový aparát | Růstové akcie | Komise v přenesené pravomoci | Zvýšení produkce | Vývoj akciového indexu | Pokles ekonomik | Vítězství Joe Bidena | Úrok | Investovat | Komoditní | Rekordní maxima | Ekonomické oživení | Generální ředitel | Průmyslové objednávky | Investiční fondy | Obchodní dohoda | Hlavní index tokijské burzy Nikkei 225 | Boj s inflací | Pokračování expanze | Průzkum | Firmy | Medvědí divergence | Thomas Hayes | Růst cen ropy | Panika | Zajištění | Averze k riziku | Nezávislost centrální banky | Cena ropy brent | Normalizace úrokových sazeb | DAX30 CFD | Euro dnes | Ruská ropa | Kroky centrálních bank | Růst cen komodit | Repo sazby | Ekonomický propad | Státní svátek | Podíl nezaměstnaných | Představitelé americké centrální banky | Investování | Hospodaření firem | Fed | Spotřebitelské výdaje v USA | Index spotřebitelské důvěry | Maďarský forint | Dnešní fundamenty | NASDAQ 100 | Boris Johnson | Účastníci trhu | Genscape | Euro k dolaru | Technologický Nasdaq | Hry | Dílčí index | Akcie bank | Si Ťin-pching | Trhy | Akcie v USA | Emerging markets | Walmart | Hongkongský Hang Seng | Vývoj akciového indexu Nasdaq | Pozastavení růstu | FTSE | SP500 CFD | Důvěra v eurozóně | Rizika | Americký dolar vůči japonskému jenu | Rada ČNB | Index tokijské burzy Nikkei 225 | Eurozóna | Portugalsko | Horší data | Investiční rozhodnutí | Fond | ISM | Zvýšení volatility | Měnověpolitické zasedání | Globální trhy | Zpřísňováním měnové politiky | Měkké přistání | Pesimistické scénáře | Fitch | Japonský index Nikkei 225 | Postavení dolaru | Dluhopisový trh | Zpomalování inflace | Burzovní seance | Snížení spotřební daně | Japonský Nikkei | Počet stavebních povolení | Energetické společnosti | Hodnota akcií | Josef Dudek | xStation 5 | Zasedání centrální banky | Riziková aktiva | Růst ekonomiky | UnitedHealth | Cenový vývoj | Silné inflační tlaky | STMicroelectronics | ADP report z pracovního trhu | Prudential Financial | Žádosti o podporu | Ministerstvo financí | Bilance | Americké akciové indexy | CEE | Zápis z minulého jednání ČNB | Kanadská centrální banka | Americký kongres | Bankovní asociace | Ekonomický indikátor | Vladimir Putin | Tesla | Americký akciový index S&P 500 | Low | Chat GPT | David Vagenknecht | Stabilita | Španělsko | Burza dnes | Solidní růst | Mezinárodní obchod | Ekonomický růst | Globální sentiment | Americké trhy | Inflace v USA | Komodity | USDCHF | GS | Mzdy | Poradenství | General Motors | CAD | Anadarko Petroleum | Odhady analytiků | Analytik Fio banky | Společnost ADP | Kurzotvorná informace | Swingové obchodování | Rozjednané prodeje domů | Peněžní trh | Americká ropa WTI | Banka Goldman Sachs | Na burze | Významný dopad | Akcionáři | Analytička | Společnost | Tisková konference ECB | Zpřísňování měnové politiky | Zadlužování | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Evropské trhy | Maloobchodní sektor | Politika centrální banky | FAANG | Posilování české koruny | Hospodaření | Zahraniční obchod | Ztráta | Wells Fargo | Estee Lauder | Dividendové výnosy | Alphabet (GOOGL.US) | MetaTrader 5 Supreme Edition | Dolar k japonskému jenu | USDIDX | Ztráty zaměstnání | Institucionální investoři | FXstreet | Měsíční report | Maďarská centrální banka | EBITDA | Reporty | Nálada na globálních trzích | Obchod | Purple Trading | Investoři a obchodníci | Prodeje existujících domů | Tripadvisor | Obchodní přebytek | Velkoobchodní tržby | Volkswagen | Daně z mimořádných zisků | Průmyslová výroba v USA | Hospodářský pokles | Astrazeneca | Bezpečná aktiva | EK | Zahraniční forex | Riziko | Analytik | Emise | Pražský PX | Trinity | MAM | Nájemné | JPY | Volatilita akciových trhů | E-mini | Pražské burzy | Budapešť | Zasedání ČNB | INTC.US | Bank of America | AOS | Cenový strop | Transakce | USDX | Údaje o HDP | Šok | SNAP.US | LTV | Finanční trh | Order | Meta | Portfolio | Carry trading | Pesimismus | Nástroj | GBP | Akciový analytik | Plyn | Pokles cen ropy | BioNTech | Karty | Index tokijské burzy | Vyšší úrok | Německá ekonomika | Čína | Capital | Risk | Aktuálně trh | Ceny | Financování | Propad ekonomiky | Recese | Global Markets | Pokles | Bankovní tituly | Pohyby na trhu | Německý ZEW index | LPL Financial | FTSE 100 | Války | Impuls | Raiffeisenbank | Data z trhu práce | Proinflační | Korporátní výsledky | Centrální banka | BBC | Předpovědi | DPH | Predikce | ASML | WTI | Tržní odhad | Zápis z posledního zasedání | Stavební povolení | Fed index | Hurikány | CBOE Global Markets | Vyhlášení nouzového stavu | Biliony | Divergence | Edison | Take-Two Interactive | Evropské centrální banky | Moneta Money Bank | MACD | EUR/JPY | CFTC | Libra | Trump dnes | Philip Morris ČR | Rozvolnění | Dopad na trhy | Celní politiky | Tradingový portál | USD/EUR | Webinář | Výsledek voleb | Klima | Stratég | Long signál | LYNX webinář | Instituce | Erste Bank | USDCAD | Společnost Walmart | Forint | Americký ministr financí | Morgan Stanley | Prezident Vladimir Putin | Živobytí | Předseda představenstva | Commerzbank | Inflační krize | Americký ADP report | Výnos | Filadelfský Fed | České akcie | Zlevnění potravin | Počty nakažených | eBook | Index DOW | IHNED | Trhy dnes | ČEZ | Německé ekonomiky | Frank | Index Nasdaq | CFD | Benchmark | Metaverse | Azure | Pasiva | CEO | 256/2004 | Newmont Mining | Trinity Bank | Rozhovor | Vývoj koruny | Růst podnikatelské aktivity | Dlouhodobý trend | Austrálie | Silný pokles | Minulá výkonnost | Snap | Vývoj měnového páru EUR/USD | Růstové vyhlídky | Kroky Bank of England | Historická maxima | Posílení koruny | Miliardy USD | Index technologického trhu | Vývoj globální poptávky | Tradingový portál FXstreet.cz | Obchodní den | Stoxx Europe 600 | Ceny akcií | Ceny energií | Cena akcií | Utažení měnové politiky | Energetická krize | Index CAC 40 | MetaTrader 5 | GBP/USD | ASX | Bezpečné přístavy | Investoři v Evropě | Inflační cíl | Tovární objednávky v USA | VIX | Index Dow Jones Industrial | Skokové posílení | Německý index IFO | BOSSA | Euforie | Írán | EPS | Biliony dolarů | Kurz eura k dolaru | Očekávané Earnings | Index STOXX Europe 600 | Jasný signál | Pracovní místa | FRA | Akcie společnosti Tesla | Vyšší hodnoty | Funkční období | Zisk | AT&T | Koronavirové pandemie | Total | ČNB | Ruské ropy | Bank of England | American Airlines Group | Overweight | Sezónní vlivy | EURUSD | Fóra | FedEx | Nová bankovní rada | Bundesbanka | Demokraté | Spekulovat | Swapy | Velké pohyby | Středoevropské měny | Avast | Rizikovější měny | Rating | Dovoz | Nasdaq Composite | Konstrukce portfolia | Pozitivní zprávy | Obchodování | Jan Vejmělek | Nové prognózy | Očekávaný vývoj | Obchodní platforma | Posílení dolaru | Úroky | Cenový růst | Eurostat | Prezident | Akciový index S&P 500 | Ropovod | Růst inflace | Raytheon | Akciové trhy ve Spojených státech | Outperform | Jednotná evropská měna | Odhad analytiků | Expanzivní politika | Statistiky z trhu práce | Ropovod Družba | Státní rozpočet | Evropa | Měna | S&P Global | Management | Nasdaq | Trump | Tiffany | Zprávy | Reakce centrální banky | Rozhodnutí bankovní rady ČNB | Class A | CCI | Ceny ropy | Lockdown | Bailout | Miliony dolarů | Ryan Detrick | Francie | Předpověď | Epidemické situace | Den díkůvzdání | Údaje | Technologické společnosti | Forwardové sazby | Pojišťovny | Ekonomické události | Eurodolar | Německý akciový index | Biden | Finanční krize | Indikace | FXstreet.cz | Obchody | Běžný účet | ex | Medián | ProCent | Růst spotřebitelských cen | Týdenní zpráva z FOREX trhu | Japonsko | Vývoj úrokových sazeb | Výkyvy kurzu koruny | Exxon | Historické rekordy | Standard & Poor’s 500 | Zasedání americké centrální banky | Index IBEX | Marže | Směřování | Visa | Cenový cíl | Aktivum | Bid | Japonská centrální banka | Společnost XTB | Propad akcií | GMT | Dobré zprávy | Situace | USD/CZK | Mario Draghi | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Europe 600 | Nové zakázky | Sentiment spotřebitelů | Kamala Harris | Google | Stagnace | Tržby | Index Russell 2000 | Časový horizont | Konsensus | Mayzus | Vládní politika | Dluhy | Euro STOXX | Proinflační riziko | Býčí trh | FOREX | Signály | Inflace v ČR | Sazby beze změny | Guvernér | Trader | Jasný směr | Expirace | Cizí měny | Americké akciové trhy | Dividenda | Index pražské burzy | GfK | Ranní komentář | HSI | Řemeslo | Globtrex | Spready | HDP | Měnové kurzy | Devizový trh | Načasování | Omyl | Ekonom | Restrikce | Optimismus | Rozhodování | Index Nikkei 225 | Vrcholní představitelé | Dolar | Euro | Klid | Investování je rizikové | Výnosy státních dluhopisů | JP Morgan | Zpomalení růstu | Index euro | Radim Krejčí | Pandemická situace | Ropa roste | USD/CAD | Obchodní bilance | Index PCE | Meziroční růst spotřebitelských cen | Vyšší inflace | Trhy v USA | Načasování obchodu | Nouzový stav | Výprodej | Průmyslové ceny | Ekonomické zprávy | AAPL | Microchip Technology | Martin Gürtler | Analytik finančních trhů | Vývoj trhu | JPMorgan | AMZN | CFG | ČTK | Lehman Brothers | Infineon | Vyšší úroveň | Stimuly | Otevřenost | Ztráty | Česká národní banka | 1D | Crédit Agricole | Pozitivní sentiment na trzích | Abbott | Růst průměrné mzdy | Technický výhled | Úvěr | Japonský jen | Meziroční inflace | Index amerického dolaru | Vývoj české koruny | Úrokové sazby ČNB | FOMC | Mylan | Akcie | Obchodování na devizových trzích | Měnové podmínky | Jamal | Kupci | Mzda | Dnešní videokomentář | Nákup aktiv | Nový Zéland | Société Générale | Pražská burza | Target | Očkování | Podniky | Tether | Index spotřebitelských cen | City | AbbVie | Osobní příjem | Makléř | Black Friday | Zrychlení růstu | Zveřejňování výsledků | ECB Luis De Guindos | Vývoj ceny | Býčí trend | Analytik XTB | Akcie Facebook | Index cen | Světová ekonomika | Útok na Izrael | Změny na trhu | Důležitý signál | Převis | ADP report | Obavy z inflace | Reuters | Týdenní zpráva | PEPP | Jednání o brexitu | USDJPY | Index VIX | Vývoj ekonomiky | Vývoj pandemie | Index PPI | Sněmovna reprezentantů | Britská ekonomika | Ekonomický výzkum | Prognózy | Globální recese | Kurz | SOK | Daně | DNO | Ministři | Negativní nálada | RBC Capital | Růst zisků | Index Dow Jones Industrial Average | Jádrová inflace | Využití kapacit | Spotřebitelské výdaje | Lenka Kalivodová | Pozornost investorů | Americká ekonomika | Dnes na trzích | Růstový trend | Panevropský index | Americký prezident Joe Biden | Cenový strop na ruskou ropu | Intermediate | Index cen výrobců | Společnost Microsoft | Rekord | Světové ekonomiky | NVDA | Výsledky | Míra inflace | BHS | Unipetrol | Ceny pohonných hmot v Česku | Růst trhu | Silnější dolar | Bankovní rada | Gilead | Peněžní zásoba | Investice | Microsoft | Business | Pro investory | Potenciál | Podnikatelské aktivity | Zdravotnictví | Rally | Investujte | Pokles inflace | Ranní nadhoz | Kapitalizace | Domácí data | Komunikace | Americké futures | Zynga | Bod | Ekonomická aktivita | Aktuální vývoj | Makrodata | Wood&Company | Zisky | ECOFIN | Investiční stratég | Delta | Regulace | Deriváty | Šéf Fedu | Cyrrus | Dluhopisové trhy | Účet platební bilance | Johnson & Johnson | Fondy | Německý akciový index DAX | USD za barel | Kurz eura | Walt Disney | Hospodářství | Timur Barotov | MSFT | Akcie klesají | Důvěra | Risk Off | WHO | Oslabení dolaru | Kontrakce | CAC 40 | Sekundární trh | Americký akciový trh | Russell 2000 | Ukazatel | Běžný účet platební bilance | Dlouhá pozice | Slabší dolar | Amgen | Obchodní politika | Měny | Profitovat | Dollar | Bankovní domy | Předběžné výsledky | Ropa WTI | Finanční sektor | Burzy | Výnosy amerických dluhopisů | Hospodářský růst | Thomson Reuters | Spread | CSI300 | Chris Weston | Trh s ropou | Hlavní kryptoměna | F-35 | Export | Světová zdravotnická organizace | Rusko | Spotřebitelský sentiment | Vývoj ceny ropy | Signál | Investovat do akcií | Úbytek | Kofola | Vývoj akciového indexu Dow Jones | GBPUSD | Firma McDonald's | Allergan | Mark Carney | Organizace | Nervozita | 1 milion | Pro tradery | Services | Graf indexu | Nemovitostní trh | Britská vláda | Negativní sentiment | Fundament | Valuace | Liz Truss | Prodeje aut | Výsledková sezóna | DAX30 | Zvyšující se inflace | Rozšíření | Technická analýza | Shrnutí obchodování | Ruský prezident Vladimir Putin | Plány | Smíšené výsledky | Makroekonomické analýzy | Objem prostředků | Přetrvávající vysoká inflace | Administrativa | DJI | COVID-19 | Ranní zpráva | Béžová kniha | Cenové tlaky | Cena ropy WTI | Dluhopisové výnosy | Devizové rezervy | Hypotéky | Akcie Google | Obchodní dny | InterContinental | Nikkei | Americké společnosti | Data z amerického trhu práce | Průmyslová výroba v Německu | Elon Musk | Quantum | Akcie Microsoftu | ZEW | Evropské akcie | Euro Stoxx 50 | 21. století | Americký trh práce | TIM | Energie | Pozornost finančních trhů | Objem | Umělé inteligence | Investiční | Nálada | Americké centrální banky | Trh dnes | Příjmy | Prodej | Vývoj akciového indexu Nikkei | Zasedání Fedu | Bloomberg | KB | XM | Admiral Markets | Třída aktiv | Evropská unie | Vliv na ceny | Index pařížské burzy CAC 40 | Rozvoj | Hlavní indexy | Silný růst | Vyhlídky | iFX | Průmyslová výroba | Finanční trhy | Evropská ekonomika | PEG | Míra | Colt | Komoditní trhy | Hong Kong | Divize | Vyšší mzdy | University of Michigan | Korekce | Odhady trhu | Zklidnění situace | Kvantitativní uvolňování | Akciové tituly | Obchodování s korunou | Spekulant | Asociace | HDP eurozóny | Očekávání investorů | Výkonnost | Průzkumy | Spotřebitelská inflace | Televize CNBC | Nvidia Corp | Index S&P 500 | MT4 Supreme Edition | Akcie Walmart | Hrubý domácí produkt | Zvýšené riziko | Trumpova administrativa | Přehled | Pokles úrokových sazeb | Short | Andrew Bailey | Agentura Bloomberg | Stavebnictví | Krize | Napětí kolem Ukrajiny | CHF | Index Nikkei | Oslabení koruny | Nízká nezaměstnanost | Zvýšení úrokových sazeb | Růst výnosů | Německý HDP | Otočení trendu | Příliv kapitálu | Nakoupit akcie | Volby v USA | Index nákupních manažerů (PMI) | S&P 500 | Ekonomický a strategický výzkum | JDE | Problémy s dodavatelskými řetězci | Podpora | Ministři financí | Ceny zboží | Prognóza ČNB | Prezident Joe Biden | QE | MT4 | Růst tržeb | Amundi | Japonský premiér | Cena | Vývoj akciového indexu DAX | Maloobchodní prodeje | Apache | Raymond James Financial | Německo | Makroekonomické ukazatele | CNN | Komerční banky | Apple | Zadlužení | Pepperstone | Rozpočet | Komodita | Setkání centrálních bankéřů | Čísla o inflaci | Evropské indexy | Načasování obchodů | Americký trh | Premiér Babiš | Snížení sazeb | CME Group | Close | BAT | Česká ekonomika | Kurzy | Ekonomické údaje | PX Pražské burzy | Ekonomická data | Drahé kovy | Obchodování indexů | Rozhodnutí bankovní rady | FIS | Jefferies | Tempo inflace | DSTI | Analytik J&T Banky | Úrokový diferenciál | Co bude | DAX | Infineon Technologies | Erste | Zavedení cel | Fiskální balíček | Forexu | Debata | Akcie společnosti | Sony | Kypr | Obchodní válka | Zastavení dodávek | Zlato | Ekonomika | Inflace v Německu | Geopolitika | Graf indexu S&P 500 | Denní graf | CFA | Schodek | Indikátory | Ticker | Odpovědnost | Oslabení | Akciové futures | Finanční situace | Energetické krize | Utaženější měnové politiky | Evropské akciové trhy | Práce | Schwab | Úspěch | Intel | Likvidita | Zhoršený sentiment | Cíle | Kryptoměny | Maloobchodní tržby v USA | Akcie Intelu | Holding | Banky | BlackRock | Buy | Česká průmyslová výroba | Akcie ČEZ | Daňové změny | Francouzské akcie | DAX 30 | Palo Alto Networks Inc | Situace ve světě | Automotive | FDX | I-Trader | Americká vláda | INTC | CBOT | Rychlost | Šance | Investiční instrumenty | Daně z příjmů právnických osob | Altria Group | Bilance zahraničního obchodu | Fundamenty | Očekávaný růst | PMI v eurozóně | Netflix | Zisk na akcii | Rozdělení zisku | GM | Správa | Wall Street | ING Groep NV | Halliburton | Průlom | Instrumenty | Analýza | Procter & Gamble | Data ze Spojených států | Ministr financí | cTrader | Zlepšení | Bilance zahraničního obchodu eurozóny | Japonský index Nikkei | Omicron | Sazby Fedu | ČR | Vyšší ceny ropy | Vivendi | Tomáš Nidetzký | XTB | Kontrakt | Burzy v Hongkongu | Asijské akciové trhy | Výraznější pokles | Čínské akcie | Snowflake | Americká softwarová společnost | Pozice | Euro proti dolaru | Stock | Portfolia | Americké zásoby ropy | OCI | Demokratické strany | Příprava | Světová zdravotnická organizace (WHO) | Dlouhé pozice | Chevron | Kovy | Švýcarský frank | Vývoj měnového páru USD/JPY | Americký ADP | Měnová autorita | Svíčkové formace | Silný výhled | Technologický sektor | Cenné papíry | Stoxx | LSEG | Support | General Electric | Průměrná mzda | Valná hromada | Americký Senát | Kurz forintu | FX | Texas | Inflační tlaky | Pokračování růstu | Import | Družba | Energetické trhy | Londýnské burzy | Finální odhad | Služby | Americký průmysl | Litva | Tržní očekávání | OPEC | Řetězce | Zrychlení inflace | Sentiment | SNB | Index ISM | Alcoa | NYSE | Investoři | Nižší sazby | Prodejní tlak | Míra nezaměstnanosti | Bohatý | Největší pokles | Nákupy aktiv | IHS | Spotřebitelé | Aktivita ve službách | Zkrocení inflace | Výprodej akcií | Vývoj měnové politiky | Karanténa | Rostoucí výnosy | Vzdělávání | Embargo | Indexy nákupních manažerů | Polsko | Jeden dolar | Ceny potravin | Nikkei 225 | Omezení produkce | AUDUSD | Call of Duty | Výnosy německých dluhopisů | Rezistence | Bankovní rady ČNB | Meziroční růst cen | Index Dow Jones | ZEW index | Centrální banka USA | Inflace v březnu | Velké změny | Snap (SNAP.US) | Nová vláda | Základní úrok | Obchodujte | Nařízení | Další růst sazeb | Zdražování | Ropy | Guvernér Rusnok | Hodnocení současné situace | ABN Amro | Výrobní sektor | Vývoj měnového páru EUR/JPY | IPO | XTB Tomáš Cverna | Zvolený prezident | Obchodování dnes | Historicky nejnižší | Dnešní obchodování | Očekávaná inflace | P.A. | Měnový pár EUR/USD | Předseda | Výsledek HDP | Koruna posiluje | Hospodářské výsledky | Americké ekonomiky | Wirecard | Jádrový index | Deficit státního rozpočtu | USD | Kamala | Vývoj dolarového indexu | Zveřejnění zprávy | Zvýšení úrokových sazeb ČNB | Cestování | Události v ČR | TJX Companies | Americký dolar dnes | Růst aktivity | O2 | Makroekonomická analýza | Turbulence na finančních trzích | Zvýšení daní | Technologické tituly | PayPal | Počet nových žádostí o podporu | Delta mutace | D1 | Investing.com | HDP v USA | Obchodování s komoditami | Vyšší úrokové sazby | Celkový objem obchodů | Globální vývoj | Index britských akcií FTSE 100 | BMW | Nízké úrokové sazby | Svět kryptoměn | Tencent | Co se děje na finančních trzích | Cena ropy | Prezidentka ECB | Akciové burzy | Federální rezervní systém | Americké ministerstvo | CZ | Earnings | Pokles HDP | Propad | Bankovnictví | Zpomalování ekonomiky | ANO | Hospodářské oživení | Finanční ztráty | Agentura AP | Economic | Nemovitosti | Evropský trh | Markets | PSA | Carl Icahn | USA Donald Trump | Dividendové akcie | Kanada | Nejistota | CME | HDP v eurozóně | Den nezávislosti | Facebook (FB) | Kryptoměna | Activision | Makroekonomický kalendář | Los Angeles | Vládní pomoc | Nvidia | Investment | Český maloobchod | ING | Malina | Zahraniční investice | Česká republika | Swap | Indexy | BofA | Státní dluhopisy | Americký dolar | VaR | Lockheed | Makro | Evropská centrální banka | Výkon německé ekonomiky | Ceny v průmyslu | Koruna dnes | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | IFO index | ECB | HICP | Stoxx 600 | NBP | Ekonomiky eurozóny | Měnová politika | Vývoj války na Ukrajině | ADX | Doporučení | Palo Alto Networks | Inflační očekávání | Makroekonomické data | Čínský export | Krypto | Turistický ruch | ROCE | Spekulace | ABC | Výrobce videoher | Averze vůči riziku | Omikron | NIESR | Konjukturální průzkum | RBC Capital Markets | Zasedání amerického Fedu | Hodnoty měny | GOOGL | Lockdowny | Precedens | EU | Bankovní sektor | Miliardy | Problémy v dodavatelských řetězcích | Akcie PayPal | PBOC | ASX 200 | Černé zlato | KBC | Společná evropská měna | Zpracovatelský průmysl | Western Union | Poradci | PMI ve službách | Spekulanti | MasterCard | SVB | Globální finanční trhy | Bezpečné měny | Applied Materials | Kraft Heinz | PMI pro sektor služeb | Schodek veřejných financí | Prodeje | Výrobce elektromobilů | Akciový trh | Zasedání bankovní rady | Investor | USD/JPY | Put | Akciové trhy v Asii | Americké vlády | Jerome Powell | NZD | Ukazatele | Měnový pár | Obchodování na burze | Šíření koronaviru | Světové akciové indexy | Dynamika HDP | Strukturální změny | Banka | Země eurozóny | Obchodování na forexu | Stav americké ekonomiky | Růst bitcoinu | Růst cen průmyslových výrobců | Campbell Soup | Markit | Index technologického trhu Nasdaq | Američané | Makléřské společnosti | Baker Hughes | CNBC | SPX | Statistika | Koncern | Výzvy | Další pokles | Spotřebitelské ceny | Hospodářský výhled | Německá inflace | Lael Brainardová | Disney | News | Ocenění | Index DAX
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Obchodování | Banky | ČTK | Růst | Indikátor | Pokles | Trading | Cena | FOREX | Pivot