Neděle 13. dubna 2025 11:01
reklama
RebelsFunding PIXAR styl
reklama
Dukascopy new
reklama
RebelsFunding
reklama
RebelsFunding

Sentiment spotřebitelů

img

Průzkum ČSÚ o spotřebitelské a podnikatelské důvěře za letošní březen

21.03.2025 Důvěra v české ekonomice se v březnu zlepšila napříč všemi zkoumanými segmenty, ve většině případů ale zároveň vzrostla inflační očekávání.
C:\fakepath\ceska republika2.jpg

Analytici: Obrat v náladě spotřebitelů by měl přispět k růstu ekonomiky

21.03.2025 Březnový obrat v trendu nálady spotřebitelů, která stoupla po sérii tří měsíců poklesu, by podle analytiků měl přispět k letošnímu rychlejšímu růstu ekonomiky. Důvěra by mohla během roku přitom dále stoupat, shodli se dnes ve vyjádření pro ČTK. Upozornili ale na růst cenových očekávání, rizikem začíná být podle nich také situace na trhu práce.
img

Nízká nezaměstnanost podporuje optimismus o české ekonomice

04.03.2025 Trh práce si udržuje nízkou nezaměstnanost na 2,7 %. Ekonomika loni vzrostla o 1 %, avšak export brzdí slabší poptávka a hrozba obchodní války. Letos by růst HDP mohl překročit 2 %, podpořen vyšší spotřebou a klesajícími úrokovými sazbami.
img

Průzkum ČSÚ o spotřebitelské a podnikatelské důvěře za letošní únor

21.02.2025 Důvěra v české ekonomice se v únoru mírně zlepšila a vrátila se na úroveň z konce loňského roku. Růst celkového indikátoru důvěry táhla lepší nálada mezi podnikateli, zatímco sentiment spotřebitelů se dále zhoršil.
img

Ranní okénko - Česká ekonomika nepotěšila, dnes je na řadě trh práce v USA

10.01.2025 Poslední pracovní den tohoto týdne bude patřit především trhu práce v USA, kde vychází široce očekávaný vládní report o zaměstnanosti. Nejsledovanější ukazatel, který odkryje změnu pracovních míst mimo zemědělský sektor, by měl za prosinec vykázat horší výsledek než v listopadu, kdy došlo i vlivem obnovování části ekonomiky zasažené hurikány k nárůstu pracovních míst o téměř 230 tisíc.
C:\fakepath\Cesko3.jpg

Důvěra v českou ekonomiku v listopadu stoupla

25.11.2024 Důvěra v českou ekonomiku v listopadu meziměsíčně stoupla o 1,2 bodu na 98 bodů. Proti říjnu byli optimističtější podnikatelé i spotřebitelé. Mezi podnikateli se důvěra zvýšila ve vybraných odvětvích služeb, v obchodě i ve stavebnictví, naopak v průmyslu klesla. Vyplývá to z dnes zveřejněných informací Českého statistického úřadu (ČSÚ). Důvěra byla ve sledovaném měsíci vyšší i v meziročním srovnání, před rokem dosáhla hodnoty 93,4 bodu.
img

Ekonomický kalendář: V centru pozornosti jsou žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA, regionální indexy a bleskový sentiment spotřebitelů v eurozóně 🔍

21.11.2024 Dnešní seance je nabitá převážně druhořadými údaji z ekonomik Evropy a Spojených států. Investoři se mimo jiné dozvědí regionální indexy z Kanasu a Filadelfie a další projevy členů Fedu Goolsbeeho a Hammacka. Zazní také projevy bankéřů ECB, mimo jiné Pastalidese, Cipolloneho, Escrivy, Eldersona, Lanea, Holzmanna a Vujcice. Pozornost bude věnována žádostem o podporu v nezaměstnanosti (14:30) a spotřebitelskému sentimentu v Evropě (16:00), který bude zveřejněn stejně jako údaje o prodejích domů v USA. Dolar dnes mírně ztrácí, ale slabost eurodolaru pokračuje. Zlato rozšiřuje růstovou dynamiku a Bitcoin dosahuje nových maxim na 97,5 tis. dolarů.
img

BREAKING: Newyorský Fed snížil inflační očekávání amerických spotřebitelů 📉 USDIDX roste o 0,5 %

12.11.2024 Newyorský Fed uvádí, že inflační očekávání spotřebitelů na 3 roky se v říjnu snížilo na 2,5 % z předchozích 2,7 %, zatímco 5leté výhledy se snížily na 2,8 % z 2,9 %. I přes nižší inflační očekávání je zpráva vnímána jako „pozitivní“ pro stav americké ekonomiky, což „podporuje“ USD; sentiment spotřebitelů se zlepšuje.
img

Ranní okénko - Zasedání polské centrální banky a předzvěst kondice trhu práce v USA

02.10.2024 V polovině pracovního týdne přichází mírné oddechnutí v jinak napínavém týdnu, jelikož většina dnešních dat by neměla přinést velká překvapení. V jedenáct hodin bude publikována aktuální míra nezaměstnanosti v eurozóně, která se nacházela předchozí měsíc na úrovni 6,4 % a měla by zůstat beze změny i v září. Počítá s tím naše i tržní prognóza. V koridoru 6,4-6,5 % se nezaměstnanost nachází již od dubna 2023 a historicky jde o nejnižší hodnoty, takže ani případná odchylka od prognózy by neměla přinášet zásadní zvrat.
img

Makroekonomický výhled pro tento týden: Zasedání Fedu, inflace napříč regiony

10.06.2024 Pozornost investorů se tento týden bude upírat především k zasedání amerického Fedu. Budou také zveřejněny indexy spotřebitelských i výrobních cen z řady zemí.
img

HDP ČR, detailní údaje, 4Q 2023 a celý rok 2023

01.03.2024 Detailní a zpřesněná statistika o výkonu české ekonomiky potvrzuje, že HDP v loňském závěrečném čtvrtletí vzrostl mezikvartálně o 0,2 % a meziročně klesl o 0,2 %.
img

Česká ekonomika stále postrádá růstový impuls

05.01.2024 Tuzemská ekonomika vstoupila do loňského závěrečného čtvrtletí v lepší kondici, jak ukázala říjnová data z reálné ekonomiky. Obáváme se však, že pozitivní vývoj dále již nepokračoval a odhadujeme, že maloobchodní tržby i průmyslová produkce v listopadu oslabily. Průmyslová produkce podle nás klesla o 0,4 % m/m vlivem nižší výroby aut, byť ta by měla i tak zůstat poměrně solidní. Dále čekáme, že maloobchodní tržby bez aut po silném říjnovém růstu v listopadu mírně klesly o 0,2 % m/m. To by mělo potvrdit fakt, že spotřebitelské výdaje zůstávají utlumené.
img

Vývoj trhů v prvním pololetí indikuje dlouhodobý růst, potvrzují to i výsledky Portu portfolií

29.08.2023 Finanční trhy v prvním i druhém kvartále letošního roku podávaly slušné výkony. Po letech pandemie, energetické krizi a navzdory probíhající válce nabírají na síle, což se odráží i na výkonnosti investičních produktů. Investiční online platforma Portu dokázala v prvním pololetí doručit výnosy v rozmezí 3-11 % na různých úrovních rizikovosti portfolií. Za poledních 12 měsíců nabídlo uživatelům řadu novinek od investic do kryptoměn přes investice do vybraných akciových titulů až po Odpovědná portfolia. Portu již podruhé v řadě obhájilo titul v kategorii Fintech v soutěži Zlatá koruna. Na přelomu roku chystá spustit Dlouhodobý investiční produkt (DIP), který je daňově zvýhodněnou alternativou spořicích produktů pro zajištění na důchod.
img

Inflace po dlouhé době překvapuje nižším než očekávaným tempem

10.08.2022 V posledních měsících jsme si zvykli spíše na vyšší než odhadovanou inflaci, červencová statistika ale ukazuje opak. Namísto meziročního tempa o 17,9 % (medián tržního odhadu) a 18,8 % (odhad ČNB), inflace dosáhla jen 17,5 %. V červnu dosahovala 17,2 %.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár GBP/USD 27. června

27.06.2022 Pár GBP/USD dosáhl úrovně 1,2257, což na trhu vyvolalo prodejní signál, nicméně linie MACD byla daleko od nuly a omezila sestupný potenciál páru. O něco později se pár dostal na úroveň 1,2286 a vytvořil nákupní signál. V tu dobu se linie MACD pohybovala nad nulou, takže pár stoupl o 20 pipů. Odpoledne byla úroveň testována znovu, což způsobilo další nárůst o 25 pipů. Po zbytek dne se neobjevil žádný další signál.
img

Britská ekonomika se propadá do recese

24.06.2022 Libra klesla poté, co maloobchodní tržby ve Spojeném království letos v květnu vykázaly pokles. Spotřebitelé byli zjevně nuceni omezit výdaje kvůli rostoucím cenám potravin a celkovým životním nákladům. Úřad pro národní statistiku uvedl, že index klesl o 0,5 %, což je o něco lepší výsledek než očekávaný pokles o 0,7 %. Pokud však vyloučíme pohonné hmoty, tržby jsou o 0,7 % nižší.
img

Průmyslová výroba, ČR, duben 2022

06.06.2022 Tuzemská průmyslová výroba vykázala v dubnu výrazný meziroční propad, tahounem poklesu zůstává výroba motorových vozidel.
img

Dolar má větší růstový potenciál než euro

25.11.2021 Dalším důvodem byla holubičí prohlášení člena výkonné rady ECB Fabia Panetty, která naznačovala, že centrální banka může v dohledné době udržovat super měkkou měnovou politiku. Panetta zdůraznil, že 80 % současné celkové inflace odráží šok ze zahraničí, protože eurozóna je čistým dovozcem energetických zdrojů a zboží. Poznamenal také, že inflační rizika jsou přehnaná, protože region zaostává za globálním oživením poptávky.
img

Ranní okénko - Česká i americká inflace překvapila, avšak opačným směrem

11.06.2021 Ekonomický kalendář závěrem týdne nabídne jen údaj z USA. Dorazí index spotřebitelského sentimentu od University of Michigan. Aktéři na finančním trhu tak budou mít prostor vstřebat včerejší údaje, kdy česká inflace překvapila nižším a americká naopak vyšším růstem. ECB na včerejším zasedání ponechala úrokové sazby beze změny, zveřejnila novou makroekonomickou prognózu a Lagarde na tiskové konferenci zmínila, že „odstoupení od nákupu aktiv v rámci PEPP je předčasné“. Koruna v návaznosti na mírnější tempo tuzemské inflace přechodně oslabila o 6 haléřů, během dne však posilovala až na hodnotu EUR/CZK 25,34. Polský zlotý kopíroval korunu, nicméně ztráty ze začátku pak jen zkorigoval a dále neposílil. Forintu se přechodné oslabení vyhnulo a během dne by víceméně stabilní. Kurz eurodolaru se během zasedání ECB a zveřejnění americké inflace rozkolísal, k nikterak výraznému pohybu ale nedošlo.
img

Akcie a sentiment spotřebitelů ztrácejí sílu, dluhopisům se dál daří

25.05.2021 Během odpoledne se dál daří dluhopisům na obou stranách Atlantiku. Výnos na 10Y splatnosti je v zámoří už přes 2 bazické body pod včerejší úrovní. Stejné je to v Německu. Na trhy dál působí uklidňující komentáře bankéřů z Fedu, kteří se pevně drží rétoriky přechodné inflace a trvající podpory. Oproti ránu je tu ale přece jen změna, neboť inflační očekávání obsažená v dluhopisovém trhu se začala opět posouvat nahoru.
Související klíčová slova: Znovuotevírání ekonomiky | Tempo růstu | Dominik Rusinko | Reálné příjmy domácností | Akciové trhy | USD/PLN | Exporty | Generali Investments CEE | Pozitivní vliv | PLN | EUR | Analytik Cyrrusu | Cenový pohyb | Bank of Japan | Statistiky | Výhled růstu HDP | Objednávky | Reality | Tvorba fixního kapitálu | Střední Evropa | Fio | Zasedání ECB | Pravděpodobnost | Tuzemský průmysl | Japonský akciový index | Americká inflace | Rostoucí ceny | Splátky dluhů | Německý DAX | Tuzemská ekonomika | Stavebnictví v březnu | Český statistický úřad | Směrnice | Velké ekonomiky | Nezaměstnanost | Investiční analytik | Burza | Inflace v prosinci | Hlavní události | Růst cen | Oznámení | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | ČSOB | Průměrné hodinové mzdy | Dolar dnes | Celková inflace | Nastavení úrokových sazeb | Petr Javůrek | eToro pro Českou republiku | Snížení úrokových sazeb | Výhled | Vysoké riziko | Spoření na důchod | Výkon | CZK | Inflace | Podnikání | EIA | Breaking | Boom | Graf | Válka | ČSÚ | Ceny aktiv | Uvolnění měnové politiky | HUF | Průmysl | Centrální banky | Zpráva | Obchodní plán | Zvyšování sazeb | Míra úspor | Vít Hradil | Covid | Inflace spotřebitelských cen | Aktuální hodnoty měny | Dnešní makroekonomické ukazatele | Úspěšné obchodování | Polská centrální banka | Ekonomiky | CL | Důvěra spotřebitelů | Ranní okénko | PLN/EUR | Volatilita | Obchodní války | CBRT | Český trh práce | Průmyslová produkce | Zaměstnanost | Cenové hladiny | Bydlení | Rekordní minimum | Turecko | Brent | HUF/EUR | Očekávání | Snižování sazeb | Zvýšení sazeb | Zajistit se na stáří | InstaForex | Zásoby ropy | Kurz eurodolaru | CZK/EUR | Růst | Příležitosti | EUR/CZK | MiFID II | Prognóza | Pozitivní nálada | Použití finanční páky | Nejnovější data | Trh práce | Crypto | Růstový impuls | Dnešní seance | Zajištění na důchod | Aktuální kurzy měn | Hrozba | Velká Británie | Analytik ČSOB | Hospodářství země | Ceny výrobců | Kontrakty | Koruna | Geopolitická rizika | Americká spotřebitelská důvěra | AUD | JOLTS | Inflace v eurozóně | Meziroční růst | Portu | Další růst | Investujte zodpovědně | Výsledky voleb | Trh | Sezónnost | Portfolio manažer | RBI | Počasí | Napětí na finančních trzích | Pandemie koronaviru | Dynamické portfolio | Rozdílové smlouvy | Dot plot | Index | Data z reálné ekonomiky | Vice | Raiffeisenbank a.s. | Elektřina | Eura | Komise | Výhled růstu německé ekonomiky | Ropa Brent | FinTech | Důvěra v české ekonomice | Společnosti | Negativní dopad | Míra nezaměstnanosti v eurozóně | S&P | Unie | Pokles důvěry | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Akciové indexy | Naše prognóza | Provident | Ekonomický kalendář | Soukromý sektor | Domácnosti | Ekonomický vývoj | Vývoj inflačních očekávání | Deficit | BREAKING | Maloobchodní tržby | Budoucnost | Polský zlotý | Index Hang Seng | Výroba aut | Hang Seng | Benzín | MIFID | Podnikatelé | Akciový index | Pozornost | Ifo | Inflační data ze Spojených států | Snižování úrokových sazeb | Index nákupních manažerů | Vysoká volatilita | Statistický úřad | Bitcoin | Poptávka | Konjunkturální průzkum | Zboží dlouhodobé spotřeby | Marketingová komunikace | Očekávání trhu | Tovární objednávky | Obchodovat | Německý index DAX | Obchodníci | Válka na Ukrajině | Finance | Indikátor | Analytici | Trh práce v USA | Problémy | Celní válka | Pokles cen | Ropa | Bankéři | Michigan | Obrat v trendu | Emise dluhopisů | Komerční banka | Analytik Portu | Martin Luňáček | Platforma | Ekonomové | Prohlášení | USA | | Růst HDP | Pandemie | Pohonné hmoty | Úrokové sazby | Konsolidace | Zlatá koruna | Americká data | Vývoj | Výnosy | Pracovní den | Výdaje | Americké akcie | Wood & Company | Data z průmyslu | Riziko ztráty | EUR/USD | Sentiment University of Michigan | Podnikání na kapitálovém trhu | Spotřebitelská důvěra | Recese v USA | Měnové politiky | Odvětví | Investiční doporučení | Aktuální situace | Znovuotevření ekonomiky | Americké žádostí o podporu | Ekonomický sentiment | Americké žádosti o podporu v nezaměstnanosti | CNY | Centrální bankéři | Fio banka, a.s. | Dlouhodobé výzvy | Británie | Investiční strategie | Žádosti o podporu v USA | ADP | Vládní výdaje | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Tisková konference | Lednová nezaměstnanost | Platební bilance | Zemědělství | Reálné ekonomiky | Zvyšování sazeb Fedem | Sazby | GBP/EUR | Hlavní ekonom | Důvěra v českou ekonomiku | Investiční produkt | Komise v přenesené pravomoci | Investovat | Data o HDP | Provident Financial | Portu Crypto | Hotovost | Průzkum | Firmy | Celkový sentiment | HDP Německa | Zajištění | Reálné mzdy | Banka Creditas | Money management | Ekonomické podmínky | Státní svátek | Investování | Fed | Důvěra v tuzemské ekonomice | Index spotřebitelské důvěry | Prodejní signál | Technologický Nasdaq | Automobilový průmysl | Generali Investments | Zadluženost | Trhy | ČSOB Dominik Rusinko | FTSE | Růst české ekonomiky | Rizika | Eurozóna | ISM | Průzkum ČSÚ | Celkový výsledek | Úspory | Obnovení růstu | Začínající obchodníci | Žádosti o podporu | Bilance | CEE | Příjmy domácností | Španělsko | Solidní růst | Český statistický úřad (ČSÚ) | Komodity | Mzdy | Poradenství | Zlepšení nálady | Evropský průmysl | CAD | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Peněžní trh | EURTRY | Analytička | Společnost | Květnová inflace | USDIDX | Růst výroby | Situace na trhu práce | Obchod | Prodeje existujících domů | Obchodní rozhodnutí | AUD/USD | Riziko | Analytik | Emise | Benchmarky | JPY | Zasedání ČNB | Údaje o HDP | Šok | Úvěrová aktivita | Finanční trh | Portfolio | Pesimismus | GBP | Plyn | Lukáš Raška | Nezaměstnanost v ČR | CZK/USD | Ceny | Recese | Pokles | Údaje o prodejích | FTSE 100 | Války | Impuls | Raiffeisenbank | Centrální banka | Hurikány | MACD | Libra | Jan Tománek | Souhrnný indikátor | Odborníci | Investments | USD/EUR | Důchod | Ceny zlata | Výnos | Zlevnění potravin | Německé ekonomiky | 256/2004 | Dobrá zpráva | Spotřeba domácností | Minulá výkonnost | Obchodní tipy | Ceny energií | GBP/USD | Makroekonomický výhled | Akciové trhy v USA | FRA | Zisk | ČNB | Bank of England | Nasdaq Composite | Aktuální kurzy | Pozitivní zprávy | Obchodování | Akciový index S&P 500 | Jakub Rochlitz | Kansas | Státní rozpočet | Evropa | S&P Global | Management | Nasdaq | Zprávy | Zprávy z trhů | Francie | Předpověď | Údaje | Technologické společnosti | Spoření | Eurodolar | Snížení spotřeby | Běžný účet | Index AEX | Medián | xStation5 | Růst spotřebitelských cen | Zemní plyn | Směřování | Český trh | Očekávaná recese | Aktivum | Společnost XTB | Dobré zprávy | Situace | USD/CZK | Nové zakázky | Stagnace | Tržby | Euro STOXX | Signály | Inflace v ČR | Sazby beze změny | Investiční výdaje | Pokles zásob | HDP | Načasování | Ekonom | Optimismus | Rozhodování | Index Nikkei 225 | Dolar | Euro | Investování je rizikové | Index euro | Etoro | Obchodní bilance | Meziroční růst spotřebitelských cen | Vyšší inflace | Trhy v USA | Martin Gürtler | Vývoj trhu | ČTK | Stimuly | Ztráty | Česká inflace | 1D | Meziroční inflace | FOMC | Akcie | Mzda | Pražská burza | City | Propad indexu | Osobní příjem | Tržby v maloobchodě | Akciový index Nikkei | Dodavatelské řetězce | Finanční rezervy | Češi | Reuters | PEPP | Přeprodané oblasti | Britská ekonomika | Prognózy | Kurz | Jádrová inflace | Využití kapacit | Spotřebitelské výdaje | Pozornost investorů | Japonské akcie | Výsledky | Bankovní rada | Investice | Čínský index | Potenciál | Podnikatelské aktivity | Kevin Tran Nguyen | Rally | Investujte | Pokles inflace | Komunikace | Oživení ekonomiky | Výdaje na obranu | Makrodata | Zisky | Hospodářství | Důvěra | CAC 40 | Ukazatel | Slabší dolar | Měny | Hospodářský růst | Thomson Reuters | Export | Spotřebitelský sentiment | Signál | NFIB | Petr Dufek | TABAK | Radomír Jáč | Objem nákupů | Zhodnocení | Globální akciové trhy | Prodeje aut | AEX | COVID-19 | Cenové tlaky | Nikkei | Analýza transakcí | Euro Stoxx 50 | TIM | Energie | Objem | Investiční | Nálada | Příjmy | Rok 2024 | Financial | Zasedání Fedu | Bloomberg | Evropská unie | Vyhlídky | Průmyslová výroba | Finanční trhy | Míra | University of Michigan | Výrazný pokles | Riziko recese | Výkonnost | Průzkumy | Spotřebitelská inflace | Obchodování s akciemi | Index S&P 500 | Přehled | Zhoršení nálady | Stavebnictví | Spotřebitelská nálada | Tým InstaForex | CHF | Index Nikkei | Nízká nezaměstnanost | Zvýšení úrokových sazeb | Index nákupních manažerů (PMI) | S&P 500 | JDE | Ceny zboží | Prognóza ČNB | Německo | Prodeje domů | Makroekonomické ukazatele | MJ | Rozpočet | Dobrá nálada | Snížení sazeb | DOT | Česká ekonomika | Kurzy | Situace na trhu | Přehled kurzů | Tempo inflace | Výhledy | Banka CREDITAS | Co bude | Medvědi | DAX | Data z pracovního trhu | Rezervy | Kurzy měn | Indikátor důvěry | Zlato | Ekonomika | Měny&Sazby | SEC | Indikátory | Odpovědnost | Oslabení | Finanční situace | Práce | Investiční příležitosti | Zhoršený sentiment | Repo sazba | Inflační data | Banky | Francouzské akcie | Automotive | Kotace | Šance | Wall Street | Průlom | Vysoké úrokové sazby | Analýza | Data ze Spojených států | Zlepšení | ČR | XTB | Výraznější pokles | Pozice | Portfolia | Dlouhé pozice | Creditas | Stoxx | LSEG | Průměrná mzda | Uvolňování měnové politiky | Tržní očekávání | Fio banka | Sentiment | Investoři | Míra nezaměstnanosti | Pokles průmyslové výroby | Japonský akciový index Nikkei | Spotřebitelé | Výkonný ředitel | Ceny potravin | Nikkei 225 | Kansas City | Auta | Projekce | Nařízení | Ropy | Očekávaná inflace | P.A. | CBI | Hospodářské výsledky | Americké ekonomiky | Inflace v lednu | USD | Zvýšení daní | Reálné spotřeby domácností | Federální rezervní systém | Pokles HDP | Propad | Zpomalování ekonomiky | Pokles eura | Finanční ztráty | Nemovitosti | Smíšené zprávy | Kanada | Los Angeles | Indexy | opPORTUnity | Situace v Německu | Evropská centrální banka | ECB | NBP | Index euro stoxx 50 | Doporučení | Inflační očekávání | ROCE | Reálné příjmy | Zasedání amerického Fedu | Hodnoty měny | EU | Zpracovatelský průmysl | PMI ve službách | Nákupní signál | Prodeje | Vnější prostředí | Zasedání bankovní rady | Ukazatele | Banka | Stav americké ekonomiky | Statistika | Výzvy | Spotřebitelské ceny | Domácí průmysl | Další pokles | Index DAX
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Růst | Obchodování | Banka | Banky | ČTK | Pokles | Indikátor | Trading | Cena | | FOREX

Předchozí klíčová slova

Sentiment na forexovém trhu
Sentiment na forexových trzích
Sentiment na kryptoměnách
Sentiment na krypto trzích
Sentiment na sociálních sítích
Sentiment na trhu
Sentiment na trhu se zlatem
Sentiment na trzích
Sentiment na Wall Street
Sentimentové průzkumy

Následující klíčová slova

Sentiment trhu
Sentiment trhu na hlavních burzách
Sentiment University of Michigan
Sentimentu pro trading
Sentiment v Americe
Sentiment v ČR
Sentiment v ekonomice
Sentiment ve světě
Sentiment v eurozóně
Sentiment v Německu
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Fintokei 10 000 000 Kč
Potvrďte prosím... Zavřít