Čtvrtek 21. listopadu 2024 10:29
reklama
Fintokei StartTrader
reklama
Investingfox Partner
reklama
CapXmaster
reklama
CapXmaster srovnani

Obnovení růstu

img

Týdenní prognóza na základě zjednodušené vlnové analýzy pro EUR/USD, USD/JPY, GBP/JPY, USD/CAD, NZD/USD, EUR/GBP, zlato a #bitcoin ze dne 18. listopadu 2018

19.11.2024 Od konce srpna následuje cenový trend eura na primárním páru klesající vlnu. V denním grafu tento úsek představuje korekci předchozího vzestupného trendu. V době analýzy zůstává struktura vlny neúplná. Poslední segment vlny (část C) se aktivně vyvíjí od 5. listopadu.
C:\fakepath\ceska koruna-24.jpg

Analytici: Inflaci táhly služby spojené s bydlením

11.11.2024 Meziroční inflaci táhly v říjnu vzhůru ceny služeb spojených s bydlením, naopak růst cen zboží je umírněný. Shodují se na tom analytici oslovení ČTK při hodnocení aktuálních údajů o vývoji spotřebitelských cen. Podle Českého statistického úřadu (ČSÚ) meziroční inflace v říjnu zrychlila na 2,8 procenta ze zářijových 2,6 procenta, proti předchozímu měsíci se ceny zvýšily o 0,3 procenta. V závěru roku analytici očekávají další zrychlení inflace nad tři procenta, zejména vlivem statistické základny z loňska.
img

Prognóza vývoje USD/JPY dne 7. listopadu 2024

07.11.2024 Měnový pár USD/JPY reagoval na prezidentské volby v USA velmi technicky. Ve středu se cena dostala z pásma 150,83–153,60 a oscilátor Marlin se od své neutrální linie nuly obrátil směrem vzhůru. Cíl na úrovni 156,39 je nyní otevřený, a pokud bude překonán, je možný další růst směrem ke 157,72.
img

GBP/USD. 5. listopadu. Libra čeká na podporu ze strany Bank of England

05.11.2024 V hodinovém grafu se měnový pár GBP/USD v pondělí vrátil do zóny supportu 1,2892–1,2931. Odraz od této zóny naznačuje možný obrat ve prospěch libry a obnovení růstu směrem k Fibonacciho hladině 127,2 % na úrovni 1,3054. Pro býky je náročné zahájit útok, ale tok zpráv z tohoto týdne by je mohl podpořit. Ačkoli jsou šance v tuto chvíli nízké, stále jsou možné různé scénáře.
img

Týdenní prognóza na základě zjednodušené vlnové analýzy pro EUR/USD, USD/JPY, GBP/JPY, USD/CAD, NZD/USD a zlato ze dne 4. listopadu

05.11.2024 V krátkodobém horizontu vykazuje hlavní vlnová struktura eura rostoucí trend, který započal v polovině dubna letošního roku. V posledních dvou měsících se formuje korekce, přičemž extrémní vlny vytvářejí v grafu rozšířený flat. Tato vlnová struktura se nachází v závěrečné fázi formování a cena v denním časovém rámci směřuje k zóně supportu.
img

Týdenní předpověď na základě zjednodušené vlnové analýzy pro GBP/USD, AUD/USD, USD/CHF, EUR/JPY, EUR/GBP, ethereum a index amerického dolaru

08.10.2024 V grafu hlavního měnového páru britské libry je patrné, že globální trend táhne poslední dva roky kotace tohoto páru směrem vzhůru. Vlnová struktura vytváří závěrečnou část (C). Ke konci minulého měsíce dosáhla cena horní hranice silné potenciální zóny obratu. Začala fáze korekce, která zůstává nedokončená.
img

EUR/USD. 2. října. Inflace v EU rychle klesá

03.10.2024 Pár EUR/USD v úterý pokračoval v poklesu a na konci dne uzavřel pod zónou supportu 1,1070–1,1081. Uvedené naznačuje, že pokles eura může pokračovat i dnes směrem k další Fibonacciho úrovni 127,2 % (1,0984). Zavírací cena nad zónou 1,1070–1,1081 by podpořila euro a mohla by vést k obnovení růstu směrem k úrovni retracementu 200,0 % (1,1165).
img

Týdenní předpověď na základě zjednodušené vlnové analýzy pro GBP/USD, AUD/USD, USD/CHF, EUR/JPY, AUD/JPY, index amerického dolaru a #bitcoin

01.10.2024 Pár GBP/USD v posledních dvou měsících formuje závěrečnou část (C) dominantního růstového trendu, který započal na podzim loňského roku. V denním časovém rámci se cena přiblížila k horní hranici potenciální zóny obratu. Současná vlnová struktura zatím nevypovídá o svém dokončení. K průlomu a pokračování poklesu potřebuje vlna získat dynamiku díky korekčnímu pohybu.
img

Prognóza pro pár GBP/USD na 27. září 2024

27.09.2024 Podle hodinového grafu se pár GBP/USD ve čtvrtek vrátil k úrovni 1,3425 a od této hladiny se podruhé odrazil. Došlo k obratu ve prospěch dolaru a pokles může pokračovat směrem k nedávnému minimu na úrovni 1,3311. Libra zůstává překoupená a včerejší zprávy nenaznačují novou vlnu býčích útoků. Býci však pokračují ve své ofenzivě a medvědi nemají nic, čím by jim mohli čelit. Proto je možný další růst libry.
img

Čemu věnovat pozornost dne 26. září? Stručný přehled nejdůležitějších událostí pro začátečníky

26.09.2024 Na čtvrtek není naplánováno příliš mnoho makroekonomických událostí, ale je jich poměrně dost, které je třeba vzít v úvahu. Nejvíce pozornosti se zaměří na třetí odhad amerického HDP za druhé čtvrtletí a také na údaje o objednávkách zboží dlouhodobé spotřeby. Stojí za zmínku, že trh bude na tato zveřejnění pravděpodobně reagovat pouze v případě, že se odchýlí od prognóz. V opačném případě bude možné zprávy ignorovat. Pro americký dolar je stále velmi náročné spolehnout se na podporu ze strany makroekonomických údajů, protože předchozí zprávy o HDP vykazovaly trvale vysoké hodnoty, přesto to na dolar nemělo žádný vliv. Totéž platí pro objednávky zboží dlouhodobé spotřeby.
img

Týdenní předpověď na základě zjednodušené vlnové analýzy pro GBP/USD, AUD/USD, USD/CHF, EUR/JPY, EUR/CHF a index amerického dolaru ze dne 23. září

25.09.2024 Od října loňského roku se směr cenového vývoje hlavního páru britské libry řídí algoritmem vzestupné vlny. V týdenním časovém rámci dosáhly kotace hranice potenciální zóny obratu. Než bude struktura pokračovat v růstu, musí se vytvořit přechodná korekce. V grafu nejsou patrné žádné jasné signály blížícího se obratu.
img

GBP/USD. Analýza ze dne 3. září. Slibný začátek týdne pro dolar

04.09.2024 V pondělí pár GBP/USD v hodinovém grafu nepokračoval v poklesu, ale úterní obchodování zahájil konsolidací pod vzestupným trendovým kanálem. Konsolidace zůstává slabá, ale stále se jedná o pozitivní znamení. Tento týden bude pro tento pár hrát významnou roli informační pozadí, takže obchodní rozhodnutí by neměla být založena pouze na grafické analýze. Další pokles kotací směrem k Fibonacciho úrovni 127,2 % na úrovni 1,3054 může pokračovat.
img

Týdenní předpověď založená na zjednodušené vlnové analýze pro GBP/USD, AUD/USD, USD/CHF, EUR/JPY, AUD/JPY, ethereum a index amerického dolaru ze dne 19. srpna

19.08.2024 Hlavní měnový pár britské libry pokračuje ve svém vzestupném pohybu, který zahájil na začátku tohoto měsíce. Cena prolomila střednědobou rezistenci, čímž si otevřela cestu k dalšímu růstu. Než bude trend pokračovat, je nutné zvýšit úroveň vlny pohybu prostřednictvím korekce.
img

HDP Spojeného království ztrácí na dynamice

16.08.2024 Libra téměř nereagovala na zprávu, že Spojené království po loňské recesi pokračuje ve vytrvalém oživení, což premiérovi Keirovi Starmerovi poskytuje pevný ekonomický základ pro jeho snahu stimulovat hospodářský růst a stabilizovat veřejné finance.
img

Prognóza pro pár GBP/USD na 9. srpna 2024

09.08.2024 Měnový pár GBP/USD se ve čtvrtek v hodinovém grafu sebejistě odrazil od hladiny korekce 61,8 % na úrovni 1,2665, otočil vývoj ve prospěch libry a vzrostl k Fibonacciho hladině 76,4 % na úrovni 1,2752. Konsolidace kurzu páru nad touto úrovní bude znamenat také konsolidaci nad klesajícím trendovým kanálem, což lokálně změní trend na býčí. To naznačuje, že rostoucí trend bude pokračovat směrem k zóně rezistence 1,2788–1,2801. Odraz od hladiny 1,2752 by naznačoval obnovení poklesu směrem k úrovni 1,2665.
img

Týdenní předpověď založená na zjednodušené vlnové analýze pro GBP/USD, AUD/USD, USD/CHF, EUR/JPY, AUD/JPY, EUR/CHF a Index amerického dolaru ze dne 5. srpna

06.08.2024 Analýza: Hlavní pár britské libry pokračuje v cenovém grafu ve svém vzestupném pohybu. Struktura trendové vlny v době analýzy není dokončena. Od poloviny července se cena páru pohybuje do strany od zóny rezistence a vytváří přechodnou korekci. V posledních dnech se cena stahuje od silné rezistence.
img

Týdenní předpověď založená na zjednodušené vlnové analýze ze dne 29. července 2024 pro EUR/USD, USD/JPY, GBP/JPY, USD/CAD, NZD/USD a zlato EUR/USD

30.07.2024 Analýza: Měnový pár EUR/USD pokračuje v pohybu do strany. Neúplná část tohoto trendu směřuje nahoru a začala v polovině dubna. Cena se pohybuje mezi klíčovými úrovněmi potenciálních obratů různých časových rámců. Kotace poslední dva týdny vytvářely korekci-proti trendu, která dosud není dokončena.Předpověď: V nadcházejícím týdnu se očekává pokračování pohybu do strany v rámci nejbližších zón. Na počátku může být vyvíjen tlak na spodní hranici supportu, ale do konce týdne je možná změna směru a obnovení růstu ceny páru.
img

Australský dolar je na dobré cestě k posílení

03.07.2024 Měsíční ukazatel inflace, který překonal očekávání, má na prognózy pro australský dolar nadále výrazný býčí vliv. Výpočty ukazují, že očištěná průměrná míra inflace ve druhém čtvrtletí bude činit 1 % mezičtvrtletně, což je výrazně více než květnová prognóza Reserve Bank of Australia ve výši 0,8 %.
img

Týdenní zpráva z FOREX trhu: Politické dění a sjezd centrálních bankéřů v Sintře v centru pozornosti

01.07.2024 Na začátku týdne zaujme pozornost investorů sjezd centrálních bankéřů na výročním ECB fóru centrálního bankovnictví v Sintře. Začátek týdne ovlivní i výsledek francouzských voleb, zejména pak vyjednávání před druhým kolem již 7. července. Další silný přírůstek nových pracovních pozic v nezemědělském sektoru v červnu podle nás potvrdí pokračující napětí na tamním trhu práce. ISM indexy v USA by zase měly ukázat na relativně silnou aktivitu v službách, a naopak slabší v průmyslu. V eurozóně celková i jádrová inflace v červnu zpomalí po překvapivě silném zrychlení v květnu. Tuzemská data by měla vyznít pozitivně, když odhalí mírné zlepšení sentimentu v průmyslu a obnovení růstu spotřebitelské poptávky v květnu.
img

Týdenní předpověď na základě zjednodušené vlnové analýzy EUR/USD, USD/JPY, GBP/JPY, USD/CAD, NZD/USD a zlata ze dne 24. června

24.06.2024 Od července loňského roku ovlivňuje směr ceny eura medvědí vlnová struktura. Vlnová struktura vytvořila formaci "horizontální pennant". Od poloviny dubna cena vykazuje známky formování vzestupné vlny s potenciálem k obratu. Pokud se tato struktura potvrdí, mohla by začít nová vlna podle převládajícího trendu. Medvědí fáze od 16. května postrádala potenciál k obratu a zůstala v rámci korekce býčí vlnové struktury.
img

Týdenní předpověď na základě zjednodušené vlnové analýzy měnových párů GBP/USD, AUD/USD, USD/CHF, EUR/JPY, EUR/GBP a dolarového indexu ze dne 10. června

10.06.2024 Od dubna byl hlavní směr pohybu britské libry udáván vzestupným trendem. Od poloviny května cena vytváří korekci (B) ve formě flatu, která zůstává neúplná. Kotace dosáhly spodní hranice zóny přechodné rezistence vyššího časového rámce.
img

Průmyslová výroba, ČR, duben 2024

06.06.2024 Tuzemská průmyslová výroba si v dubnu vedla poměrně dobře, a to navzdory mírnému meziročnímu poklesu, jenž činil 0,4 %.
img

Jak obchodovat měnový pár GBP/USD dne 6. června? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky

06.06.2024 Měnový pár GBP/USD se i ve středu obchodoval v rostoucím trendu. Během dne byly ve Spojeném království a v USA zveřejněny tři zprávy, které mohly ovlivnit pohyb páru. Britský index PMI ve službách nevykázal nijak významnou hodnotu. Americká zpráva ADP o zaměstnanosti byla o něco slabší, než se předpokládalo, zatímco důležitý index ISM ve službách výrazně překonal očekávání. Vše nasvědčovalo tomu, že americký dolar posílí minimálně o 50 bodů. K tomu však nedošlo. Byli jsme svědky krátkodobého poklesu o 20–25 bodů, po kterém následovalo obnovení růstu páru.
img

Libra aktualizovala dvouměsíční maximum a nehodlá se zastavit. Přehled páru GBP/USD.

05.06.2024 Libra nabírá obrátky a má pro to přinejmenším dva důvody. Za prvé fakt, že se po dvou čtvrtletích poklesu v řadě obnovil ekonomický růst, indexy PMI jsou v oblasti expanze a další růst je velmi nadějný. Toto snižuje zátěž Bank of England a mohlo by potenciálně změnit plány na snižování sazeb ve prospěch pozvolnější trajektorie.
C:\fakepath\ropa-04062024.jpg

OPEC+ prodloužil produkční škrty

04.06.2024 Po ochabujícím uptrendu z počátku roku u ropy se dalo čekat, že OPEC+ přistoupí k prodloužení produkčních škrtů. Celkové omezení těžby činí 5,86 miliónů barelů za den (mbd). Z toho 3,66 mbd. škrtů mělo expirovat do konce 2024 a dobrovolné škrty 2,2 mbd. měly běžet do poloviny 2024. Nyní byly 3,66 mbd. prodlouženy do konce 2025 a 2,2 mbd. do konce září tohoto roku (od kdy pak bude rok škrty redukovat). Další zasedání OPEC+ je 1.12. 2024. Celkové škrty představují dnes kolem 5,7% světové denní poptávky.
img

Novozélandský dolar prudce porostl vůči americkému dolaru

22.05.2024 NZD/USD měl včera agresivní býčí nástup, když se po rozhodnutí RBNZ o úrokových sazbách odrazil od úrovně podpory 0,6080 a vytvořil skok směrem k čerstvému dvouměsíčnímu maximu 0,6151. Trh se od května vyvíjí výrazně nad proraženou klesající trendovou linií i nad silnou překážkou 200denního jednoduchého klouzavého průměru (SMA). Technické oscilátory naznačují v nejbližší době silnou býčí tendenci, jelikož RSI míří na sever a pohybuje se směrem k úrovni 70, zatímco MACD stojí nad svými spouštěcími a nulovými liniemi.
img

Týdenní předpověď na základě zjednodušené vlnové analýzy měnových párů GBP/USD, AUD/USD, USD/CHF, EUR/JPY, EUR/GBP a dolarového indexu ze dne 20. května

21.05.2024 Od 22. dubna se hlavní měnový pár britské libry v cenovém grafu pohybuje směrem vzhůru. Kotace tvoří protichůdnou korekci s potenciálem obratu od spodní hranice potenciální reverzní zóny. Pokud se potvrdí, změní se směr krátkodobého trendu tohoto páru.
img

Týdenní předpověď na základě zjednodušené vlnové analýzy EUR/USD, USD/JPY, GBP/JPY, USD/CAD, NZD/USD a zlata na 13. května.

13.05.2024 Směr trendu eura je od července loňského roku orientován na jih. Ve struktuře větší vlny tvoří neúplný úsek korekční penant. V grafu se vytvořila vlnová struktura. Po silné oblasti supportu z poloviny dubna vytváří cena v grafu rostoucí segment, který v rámci analýzy nemá potenciál pro obrat.
img

Týdenní předpověď na základě zjednodušené vlnové analýzy pro páry GBP/USD, AUD/USD, USD/CHF, EUR/JPY, EUR/GBP a dolarový index ze dne 6. května

09.05.2024 Z denního grafu britské libry vyplývá, že v rámci dominantní klesající roviny z posledních měsíců se v závěrečné části (C) vytváří přechodný retracement. Nedokončený segment ve směru nahoru se datuje k 22. dubnu. Vypočtená rezistence probíhá podél spodní hranice široké potenciální zóny obratu v týdenním časovém rámci.
img

Průmyslová výroba, ČR, březen 2024

07.05.2024 Březnová data o výkonu tuzemské průmyslové výroby přinesla zklamání v podobě poklesu o 2,7 % meziročně a 1,6 % meziměsíčně.
C:\fakepath\ceska koruna6.jpg

Svaz průmyslu snížil odhad růstu reálného HDP ČR

30.04.2024 Svaz průmyslu a dopravy ČR snížil odhad meziročního růstu reálného hrubého domácího produktu (HDP) Česka pro letošní rok na 1,6 procenta. Pro příští rok jej odhadl na 2,8 procenta. V podzimní prognóze svaz letošní růst ekonomiky očekával o 2,6 procenta. Vyplývá to z jarní makroekonomické prognózy Svazu průmyslu a dopravy, který ji poskytl ČTK.
img

Makroekonomická prognóza: Konec půstu – vstříc růstu

24.04.2024 První měsíce letošního roku potvrzují oživování domácí poptávky. Na spotřebitelském sentimentu se pozitivně podepsal návrat inflace ke dvouprocentnímu cíli centrální banky, což společně s nadále napjatým trhem práce pomohlo k obnovení růstu reálných mezd. V solidní dynamice pokračuje investiční aktivita a čisté exporty profitují z hladšího fungování globálních dodavatelských a výrobních řetězců, což je vidět zejména na produkci automobilového průmyslu. ČNB bude pokračovat v opatrném snižování úrokových sazeb. Reálné úrokové sazby zůstávají restriktivní, inflace se tak letos bude pohybovat kolem dvou procent, příští rok může být ale v průměru pod touto hodnotou.
img

Týdenní předpověď založená na zjednodušené vlnové analýze pro páry GBP/USD, AUD/USD, USD/CHF, EUR/JPY, AUD/JPY a index amerického dolaru, 15. dubna

16.04.2024 V širším měřítku se v cenovém grafu libry od července loňského roku formuje medvědí trend. Ve vlnové struktuře se celý měsíc rozvíjela závěrečná část (C). Kotace dosáhly horní hranice potenciální reverzní zóny v denním časovém rámci.
img

EUR/USD a GBP/USD: Technická analýza 10. dubna

11.04.2024 Včera byla otestována nejbližší rezistence (1,0884), ale ke konci dne se pár opět vrátil k supportu denního střednědobého trendu (1,0854). Hlavní závěry a prognózy se proto výrazně nezměnily. Pozice cílů růstu zůstaly beze změny na úrovních 1,0884 – 1,0899 – 1,0918. Supporty dnes také zůstávají na úrovních z předchozích dnů 1,0825–39 (týdenní kříž Ichimoku).
img

Týdenní předpověď na základě zjednodušené vlnové analýzy měnových párů GBP/USD, AUD/USD, USD/CHF, EUR/JPY, EUR/GBP a indexu amerického dolaru

08.04.2024 Od července loňského roku určuje hlavní směr cenového pohybu na měnovém páru GBP/USD algoritmus klesající vlny. Její struktura se vyvíjí jako korekční typ připomínající "pennant". Nedokončená část začala 8. března. Minulý týden cena prorazila silnou hladinu supportu, po čemž kotace páru potřebovaly konsolidovat, aby mohly pokračovat v klesajícím trendu.
img

Průmyslová výroba, ČR, únor 2024

08.04.2024 Tuzemský průmysl se v únoru vrátil k růstu jak v meziročním, tak v meziměsíčním vyjádření, přičemž tahounem růstu byla výroba motorových vozidel.
img

Týdenní předpověď na základě zjednodušené vlnové analýzy EUR/USD, USD/JPY, GBP/JPY, USD/CAD, NZD/USD a zlata

08.04.2024 V grafu evropské měny určuje směr cenových fluktuací od září loňského roku algoritmus klesající vlny. Struktura vlny tvoří horizontální korekční rovinu. Extrémy v grafu vytvářejí formaci "pennant". Vlnová struktura se pomalu dokončuje, ale v grafu nejsou žádné signály blížícího se obratu.
img

GBP/USD. 5. dubna. Pomohou údaje o mzdách mimo zemědělský sektor dolaru?

05.04.2024 Na hodinovém grafu pár GBP/USD ve čtvrtek pokračoval v růstu směrem k oblasti rezistence 1,2705–1,2715. Poté však došlo k obratu ve prospěch americké měny a začal proces poklesu směrem k oblasti supportu 1,2584–1,2611. Odraz od této zóny bude působit ve prospěch britské měny a obnovení růstu. Konsolidace pod ní zvýší šance na další pokles směrem k úrovni 1,2517.
img

Česká ekonomika v závěru roku solidně rostla navzdory vysokým úsporám domácností

28.03.2024 Konečný odhad tuzemského HDP za čtvrté čtvrtletí přinesl vzestupnou revizi mezičtvrtletního růstu ekonomiky z původních 0,2 % na 0,4 %. V meziročním srovnání ekonomika vzrostla o 0,2 %, zatímco podle předchozího odhadu ČSÚ ze začátku března ve stejném rozsahu poklesla. Na výdajové straně zaznamenal nejvyšší příspěvek k mezičtvrtletnímu růstu čistý vývoz, což pravděpodobně z velké části souviselo s vývozem dříve rozpracované produkce, především pak v případě automobilového průmyslu.
img

Weekly forecast based on simplified wave analysis of GBP/USD, AUD/USD, USD/CHF, EUR/JPY, EUR/GBP, and US dollar index from March 27th

27.03.2024 Analýza denního grafu britské měny ukazuje neúplnost modelu vzestupné vlny od 4. října loňského roku. Od prosince se rozvíjí střední část vlnové struktury (B). Dne 8. března se její závěrečná část (C) vydala dolů. V průběhu minulého týdne vytvořily kotace horizontální retracement, který byl v době analýzy neúplný.
img

Týdenní předpověď na základě zjednodušené vlnové analýzy pro páry EUR/USD, USD/JPY, GBP/JPY, USD/CAD, NZD/USD a zlato od 27. března

27.03.2024 Kotace hlavního eurového páru pokračují v klesajícím trendu, který začal v červenci loňského roku. Cena od konce prosince vytváří korekční flat korekci. K dnešnímu dni není ve vlnové struktuře žádná závěrečná část. Support jde podél spodní hrany potenciální silné zóny obratu.
img

Bank of England připravuje trhy na první snížení sazeb. Přehled vývoje měnového páru GBP/USD

26.03.2024 Bank of England se podle očekávání rozhodla ponechat bankovní sazbu na úrovni 5,25 %. Rozložení hlasů naznačuje, že ve výboru stále panují neshody, ale v mnohem menší míře než dříve. Na tomto zasedání hlasovalo 8 členů pro nezměněné rozhodnutí a jeden člen pro snížení o 25 bazických bodů ve srovnání s dřívějším rozdělením hlasů 6–2–1, kdy jestřábi Haskel a Mann změnili své postoje na neutrální.
img

AUD/USD podařilo zastavit klesající ústup

21.03.2024 AUD/USD od začátku března ztrácel půdu pod nohama a klesl pod klesající 50- a 200denní jednoduché klouzavé průměry (SMA). Páru se však podařilo zastavit ústup a s určitou pomocí holubičích signálů FOMC ve středu se vrátit zpět na vyšší hodnoty. V případě obnovení růstu by cena mohla zpočátku otestovat březnový vrchol na úrovni 0,6666.
img

Týdenní zpráva z FOREX trhu: Navzdory slabé ekonomice a nízké inflaci sníží ČNB sazby opět pouze o 50 bb

18.03.2024 Klíčovými událostmi tohoto týdne pro korunový trh budou zasedání České národní banky, ale i amerického Fedu. Tuzemští centrální bankéři dali v minulém týdnu poměrně jasně najevo, že i přes slabou ekonomiku a inflaci na dvouprocentním cíli chtějí pokračovat v pouze pozvolném snižování úrokových sazeb. Na středečním zasedání tedy očekáváme jejich pokles o dalších 50 bb. V USA je situace jiná.
img

Prognóza pro EUR/USD na 18. března 2024

18.03.2024 V pátek euro uzavřelo den téměř beze změny, když se cena usadila pod úrovní 1,0905 a pod linií MACD na denním časovém rámci. Signální linie oscilátoru Marlin klesá a nepomáhá ceně s pokusem o návrat nad tyto důležité linie. Ve středu FOMC osvětlí výhled měnové politiky Federálního rezervního systému a poté budou moci investoři ukázat, jak jsou odhodlaní.
img

Průmyslová výroba, ČR, leden 2024

15.03.2024 Tuzemský průmysl hlásí slabší vykročení do letošního roku, než jaké se očekávalo.
img

Euro by po dnešním zasedání ECB mohlo utrpět velké ztráty

07.03.2024 Včerejší projev předsedy Federálního rezervního systému Jeromea Powella ve Sněmovně reprezentantů byl kupujícími dolaru zcela ignorován, neboť šéf centrální banky neřekl nic nového. Evropská centrální banka dnes na čtvrtém zasedání v řadě ponechá výpůjční náklady na stejné úrovni, ačkoli se očekává, že nové ekonomické projekce posílí argumenty pro zahájení snižování sazeb ještě v tomto roce. V takovém případě evropská měna pravděpodobně utrpí ztráty, zatímco americký dolar posílí. Mnozí obchodníci sázejí na to, že ECB sníží sazby ještě dříve než Federální rezervní systém. Pokud se tato očekávání dnes potvrdí, euro by mohlo zastavit svou býčí jízdu.
img

Reálné mzdy dále rostou, prozatím ale velmi pozvolně

05.03.2024 Průměrná nominální mzda v loňském čtvrtém čtvrtletí vzrostla meziročně o 6,3 % po růstu o 7,1 % zaznamenaném ve čtvrtletí předtím. Zrychlení naopak nastalo u mezičtvrtletní mzdové dynamiky, která podle našeho odhadu dosáhla (po sezónním očištění) 1,3 % po 1,1 % v Q3 24. Vzhledem k tomu, že růst spotřebitelských cen v Q4 činil (bez vlivu sezónnosti) 0,9 % q/q, kupní síla průměrné mzdy se mírně zvýšila.
C:\fakepath\CNB3.jpg

ČNB očekávala horší vývoj ekonomiky ve čtvrtém kvartálu

01.03.2024 České ekonomice se ve čtvrtém čtvrtletí dařilo mírně lépe, než předpokládala Česká národní banka (ČNB). Hrubý domácí produkt (HDP) meziročně klesl o 0,2 procenta, když ČNB čekala pokles 0,5 procenta. K lepšímu než očekávanému výsledku přispěla zejména bilance zahraničního obchodu. Oživování české ekonomiky začalo o něco dříve, než centrální banka předpokládala, uvedl dnes ředitel sekce měnové ČNB Petr Král.
img

Domácí poptávka na konci loňského roku oživila

01.03.2024 Česká ekonomika podle zpřesněného odhadu HDP v posledním loňském čtvrtletí vzrostla mezičtvrtletně o 0,2 %. Meziročně naopak o 0,2 % poklesla. Došlo tak k potvrzení předběžného odhadu, zatímco my jsme v důsledku silných měsíčních dat za prosinec očekávali mírnou vzestupnou revizi. Růst hrubé přidané hodnoty byl však oproti HDP výrazně vyšší, když v mezičtvrtletním vyjádření dosáhl 0,6 %. Rozdíl mezi oběma ukazateli podle národních účtů souvisel s výrazným mezičtvrtletním poklesem vyplacených dotací na produkty. To bylo zřejmě dáno nižšími kompenzacemi nákladů na spotřebu energií, když jejich tržní ceny klesly pod vládou stanovené stropy.
img

Domácí poptávka na konci loňského roku oživila

01.03.2024 Česká ekonomika podle zpřesněného odhadu HDP v posledním loňském čtvrtletí vzrostla mezičtvrtletně o 0,2 %. Meziročně naopak o 0,2 % poklesla. Došlo tak k potvrzení předběžného odhadu, zatímco my jsme v důsledku silných měsíčních dat za prosinec očekávali mírnou vzestupnou revizi. Růst hrubé přidané hodnoty byl však oproti HDP výrazně vyšší, když v mezičtvrtletním vyjádření dosáhl 0,6 %. Rozdíl mezi oběma ukazateli podle národních účtů souvisel s výrazným mezičtvrtletním poklesem vyplacených dotací na produkty. To zřejmě souviselo s nižšími kompenzacemi nákladů na spotřebu energií, když jejich tržní ceny klesly pod vládou stanovené stropy.
img

EUR/USD. 1. března. O osudu eura rozhodne inflace

01.03.2024 Měnový pár EUR/USD ve čtvrtek provedl obrat ve prospěch amerického dolaru a klesl na úroveň 1,0797, která spolu s úrovní 1,0785 tvoří další zónu supportu. Nedávno se na grafu vytvořilo několik dalších úrovní. Euro se pohybuje v úzkém cenovém rozpětí, v jehož rámci neustále nachází nové úrovně supportu a rezistence. Odraz od zóny 1,0785–1,0797 bude působit ve prospěch evropské měny a obnoví růst směrem ke korekční úrovni 61,8 % – 1,0883.
img

HDP ČR, detailní údaje, 4Q 2023 a celý rok 2023

01.03.2024 Detailní a zpřesněná statistika o výkonu české ekonomiky potvrzuje, že HDP v loňském závěrečném čtvrtletí vzrostl mezikvartálně o 0,2 % a meziročně klesl o 0,2 %.
img

EUR/USD. 29. února. Dolar zakopl, ale neklesl

29.02.2024 Měnový pár EUR/USD ve středu předvedl obrat ve prospěch americké měny a dokonce se konsolidoval pod korekční úrovní 76,4 % – 1,0823. Dolar si však nedopřál dlouhou dovolenou. O hodinu později došlo k obratu ve prospěch evropské měny a reverznímu uzavření nad Fibo úrovní 76,4 %. V tuto chvíli tak může dojít k obnovení růstového procesu ve směru korekční úrovně 61,8 % – 1,0883. Domnívám se však, že včerejší růst páru byl dílem náhody a byl vyvolán jednou slabou zprávou zveřejněnou ve Spojených státech. Konsolidace pod rostoucím trendovým koridorem naznačuje, že pokles páru je stále pravděpodobnější.
img

Koruna vůči euru za covidu a války reálně posílila o 20 %, podle stoupenců přijetí eura je však prý slabá. Všechny země, které platí eurem, mají trvale vyšší nezaměstnanost než Česko i proto, že společná měna znemožňuje kursové přizpůsobení ekonomiky

19.02.2024 Letošní oslabení české koruny vůči euru, o 2,8 procenta, je nejvýraznější mezi všemi měnami regionu Evropy, Blízkého východu a Afriky (takzvaný EMEA region), konstatuje agentura Bloomberg ve své páteční analýze kondice české měny. Přitom v blízké době není zvrácení tohoto trendu pravděpodobné, dodává agentura. Důvodem je prý to, že Česká národní banka bude pokračovat v uvolňování své měnové politiky v podobě snižování klíčových úrokových sazeb. K tomu ji přiměje snižující se inflace a zároveň jen dýchavičný ekonomický růst Česka.
img

Bloomberg: Bolest koruny může trvat tak dlouho, dokud se do Česka nevrátí ekonomický růst. Její slábnutí je daní za výrazné reálné zhodnocování let 2020 až 2023

16.02.2024 Letošní oslabení české koruny vůči euru, o 2,8 procenta, je nejvýraznější mezi všemi měnami regionu Evropy, Blízkého východu a Afriky (takzvaný EMEA region), konstatuje agentura Bloomberg ve své dnešní analýze kondice české měny (viz níže). Přitom v blízké době není zvrácení tohoto trendu pravděpodobné, dodává agentura. Důvodem je prý to, že Česká národní banka bude pokračovat v uvolňování své měnové politiky v podobě snižování klíčových úrokových sazeb. K tomu ji přiměje snižující se inflace a zároveň jen dýchavičný ekonomický růst Česka.
img

Průmyslová výroba, ČR, prosinec 2023

06.02.2024 Tuzemský průmysl hlásí pro závěrečný měsíc loňského roku poměrně slušný finiš.
img

HDP ČR, předběžný odhad, 4Q 2023 a celý rok 2023

30.01.2024 Česká ekonomika dle předběžných údajů vykázala v loňském závěrečném čtvrtletí mezikvartální růst HDP 0,2 % a meziroční pokles 0,2 %.
C:\fakepath\akcie-140120243.jpg

Elliottovy vlny: Měnový pár EUR/USD, kryptoměna Ethereum a akcie Walt Disney

14.01.2024 V dnešním blogu se podíváme na technickou analýzu podle Elliottovy vlnové teorie pro měnový pár EUR/USD, kryptoměnu Ethereum a akcií Walt Disney. Tyto trhy nám svým vývojem poodhalily další možný scénář jejich vývoje.
img

Maloobchodní tržby, ČR, listopad 2023

12.01.2024 Listopadová statistika maloobchodních tržeb příjemně překvapila: meziroční růst tržeb na úrovni 0,9 % představuje o dost lepší výsledek, než trhem očekávaný pokles o 1,6 %.
img

Česká koruna a švýcarský frank jsou dvě nejvýkonnější evropské měny uplynulých čtyř tak pohnutých let, překonávají euro. Koruna v těžkých časech obstála, ukazují tvrdá data

09.01.2024 Koruna je v náročném období od začátku roku 2020 reálně vůbec nejvýkonnější evropskou měnou, předčí i švýcarský frank nebo euro. Přechodem na euro ztratí Česko možnost dohánět bohatší země skrze kurs, zbude jenom inflační kanál. Z hlediska vývoje nominálního kursu vůči dolaru je pak koruna druhou nejvýkonnější měnou uplynulých čtyř let, po švýcarském franku.
img

Podíl nezaměstnaných v prosinci mírně stoupl

09.01.2024 Podíl nezaměstnaných osob v prosinci vzrostl z listopadových 3,5 % na 3,7 % a naplnil tak naše i tržní očekávání. Na výsledku se podílel vliv sezónních faktorů, kdy v zimních měsících tradičně ubývají zaměstnanci v zemědělském sektoru či stavebnictví. Po sezónním očištění dosáhl podíl nezaměstnaných 3,6 %. Počet uchazečů o zaměstnání ve srovnání s předchozím měsícem stoupl o 16 tisíc na 279 tisíc, ve srovnání s listopadem 2022 byl vyšší o 7,4 tisíc. Počet volných pracovních míst meziměsíčně poklesl o 6,9 tisíce na 271,8 tisíc. Jejich počet klesl i po sezónním očištění. Na jedno volné pracovní místo v prosinci připadal jeden uchazeč, stejně jako tomu bylo v předchozích čtyřech měsících.
img

Průmyslová výroba, ČR, listopad 2023

08.01.2024 Tuzemský průmysl v listopadu nenavázal na příznivý říjnový výsledek: listopad hlásí meziměsíční pokles průmyslové výroby o 1,4 % a meziroční pokles o 2,7 %, což je horší výsledek, než se čekalo.
img

Česká ekonomika stále postrádá růstový impuls

05.01.2024 Tuzemská ekonomika vstoupila do loňského závěrečného čtvrtletí v lepší kondici, jak ukázala říjnová data z reálné ekonomiky. Obáváme se však, že pozitivní vývoj dále již nepokračoval a odhadujeme, že maloobchodní tržby i průmyslová produkce v listopadu oslabily. Průmyslová produkce podle nás klesla o 0,4 % m/m vlivem nižší výroby aut, byť ta by měla i tak zůstat poměrně solidní. Dále čekáme, že maloobchodní tržby bez aut po silném říjnovém růstu v listopadu mírně klesly o 0,2 % m/m. To by mělo potvrdit fakt, že spotřebitelské výdaje zůstávají utlumené.
C:\fakepath\ceska koruna-24.jpg

Průzkum: Firmy čekají vyšší inflaci i v roce 2024, tři čtvrtiny nad pět procent

28.12.2023 Firmy a podnikatelé se domnívají, že vyšší inflace zůstane v české ekonomice i v roce 2024. Téměř tři čtvrtiny odhadují celoroční inflaci nad pět procent a každá desátá firma si myslí, že spotřebitelské ceny meziročním tempem růstu překonají dvoucifernou hodnotu. Vyplývá to z říjnového průzkumu ČSOB Index očekávání firem, jehož se účastnilo více než 400 malých a středních podniků a živnostníků.
C:\fakepath\ceska koruna-2.jpg

Inflační tlaky v Česku podle analytiků jednoznačně slábnou

11.12.2023 Inflační tlaky v české ekonomice jednoznačně slábnou, přestože listopadový růst spotřebitelských cen byl mírně nad očekáváním trhu. Shodují se na tom analytici, které dnes oslovila ČTK. Podle dnešního sdělení Českého statistického úřadu (ČSÚ) byla v listopadu meziroční inflace 7,3 procenta, proti říjnu se snížila o 1,2 procentního bodu. Výrazné zpomalení meziroční inflace očekávají analytici v lednu. Aktuální vývoj podle většiny z nich umožňuje České národní bance (ČNB), aby už v prosinci zahájila snižování úrokových sazeb. Hlavní ekonom Banky Creditas Petr Dufek však zároveň upozornil na to, že od konce roku 2019 se spotřebitelské ceny zvýšily o více než třetinu.
img

Trh práce v listopadu stagnoval

08.12.2023 Podíl nezaměstnaných osob v listopadu stagnoval na říjnových 3,5 % a naplnil tak naše i tržní očekávání. Beze změny zůstal i po sezónním očištění (3,7 %). Počet uchazečů o zaměstnání ve srovnání s předchozím měsícem stoupl o 2,5 tisíce na 263 tisíc, ve srovnání s listopadem 2022 byl vyšší o 6,8 tisíc. Počet volných pracovních míst meziměsíčně poklesl o 1,8 tisíce na 278,7 tisíc. Na jedno volné pracovní místo v listopadu připadal jeden uchazeč, stejně jako tomu bylo v předchozích třech měsících.
img

Reálné mzdy se postupně odráží ode dna

04.12.2023 Průměrná nominální mzda v letošním třetím čtvrtletí vzrostla meziročně o 7,1 % po růstu o 8,0 % zaznamenaném ve druhém čtvrtletí. Nepatrně se snížila i mezičtvrtletní mzdová dynamika, která podle nás dosáhla 1 % q/q (po sezónním očištění) po 1,1 % o čtvrtletí dříve. Napětí na trhu práce v kombinaci se stále solidní finanční situací firem přispívá k pokračujícímu vzestupu nominálních mezd v podnikatelské sféře. V nepodnikatelské sféře na meziroční dynamiku nadále působil mimo jiné nárůst platů zaměstnanců bezpečnostních složek od začátku letošního roku.
img

Reálné mzdy se postupně odrážejí ode dna

04.12.2023 Průměrná nominální mzda v letošním třetím čtvrtletí vzrostla meziročně o 7,1 % po růstu o 8,0 % zaznamenaném ve druhém čtvrtletí. Nepatrně se snížila i mezičtvrtletní mzdová dynamika, která podle nás dosáhla 1 % q/q (po sezónním očištění) po 1,1 % o čtvrtletí dříve. Napětí na trhu práce v kombinaci se stále solidní finanční situací firem přispívá k pokračujícímu vzestupu nominálních mezd v podnikatelské sféře. V nepodnikatelské sféře na meziroční dynamiku nadále působil mimo jiné nárůst platů zaměstnanců bezpečnostních složek od začátku letošního roku.
C:\fakepath\ceska koruna-24.jpg

Útlum ekonomiky ve třetím čtvrtletí byl výraznější, než čekala ČNB

01.12.2023 Útlum ekonomiky ve třetím čtvrtletí byl silnější, než předpokládala Česká národní banka (ČNB) ve své listopadové prognóze. Hrubý domácí produkt (HDP) meziročně klesl o 0,7 procenta, když ČNB čekala pokles o 0,6 procenta. Za očekáváním zůstaly hlavně tvorba investic a čistý vývoz, uvedl dnes ředitel sekce měnové ČNB Petr Král. V posledním letošním kvartále centrální banka očekává hospodářskou stagnaci, příští rok přijde postupné oživení.
img

Česká ekonomika od předpandemické úrovně diverguje

01.12.2023 Zpřesněný odhad českého HDP za Q3 nepotěšil revizí do ještě červenějších čísel. Ve srovnání s druhým čtvrtletím domácí ekonomika poklesla o 0,5 %, v meziročním srovnání pak o 0,7 %. Česká ekonomika tak nejenže stále zůstává za svou předpandemickou úrovní z Q4 19, ale dokonce se od ní vzdálila. Zatímco v Q2 za touto úrovní zaostávala o rovné jedno procento, nyní je to již o 1,5 %.
img

Česká ekonomika od předpandemické úrovně diverguje

01.12.2023 Zpřesněný odhad českého HDP za Q3 nepotěšil revizí do ještě červenějších čísel. Ve srovnání s druhým čtvrtletím domácí ekonomika poklesla o 0,5 %, v meziročním srovnání pak o 0,7 %. Česká ekonomika tak nejenže stále zůstává za svou předpandemickou úrovní z Q4 19, ale dokonce se od ní zatím vzdaluje. Zatímco v Q2 za touto úrovní zaostávala o rovné jedno procento, nyní je to již o 1,5 %.
C:\fakepath\burza-10112023.jpg

Elliottovy vlny: Měnový pár USD/CAD, index NASDAQ a akcie Walt Disney

10.11.2023 V dnešním blogu se podíváme na technickou analýzu podle Elliottovy vlnové teorie pro měnový pár USD/CAD, index NASDAQ a akcii Walt Disney. Tyto trhy nám svým vývojem poodhalily další možný scénář jejich vývoje.
img

NAPŘÍČ TRHY

01.11.2023 Česká ekonomika ve třetím čtvrtletí zaostala za očekáváním a mezikvartálně poklesla o 0,3 %. Po technické recesi na konci minulého roku a stagnaci v prvních šesti měsících letošního roku se tak tuzemské hospodářství znovu propadá. A co více, za poslední čtyři roky česká ekonomika nejenže nevykázala žádný růst, ale nyní se dokonce vzdaluje své předpandemické úrovni.
img

Forex: Hledá se růstový impuls

25.10.2023 Ta podle nás v roce 2023 klesne o 0,3 %. Důvodem je pokračující velmi slabá spotřeba domácností a problémy v průmyslu. Příští rok očekáváme obnovení růstu HDP, avšak o stále skromných 1,6 %.
img

Slabá ekonomika a nižší ceny energií přispívají k poklesu inflace

05.10.2023 Oživení spotřebitelské poptávky v srpnu mírně zakolísalo, když maloobchodní tržby bez aut podle nás klesly o 0,2 % m/m. Oživení tak zůstává poměrně chatrné. Odhadujeme, že průmyslová produkce zůstala i v srpnu slabá a meziměsíčně klesla o 0,2 % m/m vlivem pokračujících celozávodních dovolených a odstávek spojených s nedostatkem výrobních komponent, které zasáhly automobilový průmysl. Inflace podle našeho odhadu v září klesla na 7,2 % ze srpnových 8,5 %. Meziměsíčně nižší byly pravděpodobně regulované ceny, kde se projevil výraznější pokles cen energií pro domácnosti, stejně tak i ceny potravin, které odrážely sezonní efekt nové zemědělské úrody. Meziměsíční dynamika jádrové inflace se zásluhou přetrvávající slabé poptávky nadále pohybovala poblíž cíle centrální banky, zatímco pohonné hmoty opět výrazně zdražily.
C:\fakepath\ceska koruna5.jpg

Ekonomice se nedaří vrátit na úroveň před pandemií, shodují se analytici

29.09.2023 České ekonomice se stále nedaří vrátit na úroveň před pandemií covidu-19. Shodují se na tom analytici oslovení ČTK při hodnocení zpřesněných údajů o vývoji hrubého domácího produktu (HDP) ve druhém čtvrtletí. Český statistický úřad (ČSÚ) korigoval předchozí data směrem dolů, HDP podle něj mezičtvrtletně stagnoval a meziročně klesl o 0,6 procenta. Analytici předpokládají, že ve druhé polovině roku přijde mírné oživení, za celý rok by tak Česko mohlo zaznamenat mírný hospodářský růst.
img

Forex: PMI v eurozóně zůstávají nízko

22.09.2023 Indexy nákupních manažerů ve zpracovatelském průmyslu v eurozóně setrvávají již více než rok v pásmu kontrakce. Nejinak tomu podle našeho odhadu bylo i v září. Chmurné vyhlídky, které PMI indikují, se však podle nás nakonec podobně jako v minulém roce a v první polovině toho letošního nezhmotní. Obnovení růstu poptávky by totiž mělo společně s poklesem cen energetických komodit podpořit jak evropský průmysl, tak i sektor služeb.
img

Obnovení růstu reálných mezd a zlepšení tuzemské poptávky

01.09.2023 Růst nominálních mezd podle našeho odhadu ve druhém letošním čtvrtletí zpomalil na 8,5 % y/y a 1,7 % q/q. Ještě výrazněji se však zmírnila dynamika spotřebitelských cen, a průměrná reálná mzda tak mezičtvrtletně vzrostla o 1,3 %. Tím podle nás započal trend postupné kompenzace hlubokého propadu kupní síly zaměstnanců z posledních dvou let. V souladu se zlepšením reálných příjmů domácností a s ohledem na jejich vysokou úroveň nahromaděných úspor očekáváme, že pokračovalo postupné oživení spotřebitelské poptávky.
C:\fakepath\trader-29082023-33-zm.png

Výkon ekonomiky ve druhém čtvrtletí byl vyšší, než očekávala ČNB

29.08.2023 Výkon české ekonomiky ve druhém čtvrtletí byl vyšší, než předpokládala Česká národní banka (ČNB) v srpnové prognóze. Hrubý domácí produkt (HDP) meziročně klesl o 0,4 procenta, když ČNB očekávala pokles o 0,7 procenta. Lepší než očekávané byly výsledky spotřeby domácností i vlády a investiční aktivita, naopak za prognózou zaostal export. Údaje o HDP naznačují, že se již Česko vymanilo z mělké recese, uvedl náměstek ředitele sekce měnové ČNB Jakub Matějů.
img

Podhoubí pro obnovu silného růstu cen nemovitostí

14.08.2023 Trh s rezidenčními nemovitostmi se od loňské druhé poloviny roku ochlazuje, což odráží měnovou restrikci v souvislosti s utlumenou hypoteční aktivitou. Korekce cen je však zatím pouze mírná. Letos bude sice pravděpodobně pokračovat, její intenzita by se podle nás ale měla již zmírňovat. Díky námi přepokládanému solidnímu růstu mezd bude ale zároveň pokračovat zlepšování cenové dostupnosti bydlení.
img

Stavebnictví v posledních dvou měsících ožilo, žádná sláva to ovšem není

07.08.2023 Růst tuzemské stavební produkce v červnu výrazně zrychlil. Zatímco v květnu byla meziměsíčně vyšší o 1,1 %, v červnu vzrostla o výrazných 2,5 %. I přes toto oživení v posledních dvou měsících byla stavební produkce oproti předpandemickému únoru 2020 nižší o 0,8 %. Meziročně byla stavební produkce vyšší o 1 %, avšak i kvůli stále nízké srovnávací základně loňského roku.
img

Netflix po výsledcích za 2Q

25.07.2023 Akcie Netflixu se mohutně zotavují poté, co v květnu 2022 dosáhly pětiletého minima 161,40. V týdenní seanci minulý týden navíc cena vyskočila na čerstvé maximum 477,65, a to pouhý den před oznámením výsledků za 2. čtvrtletí, čímž se pokusila zaplnit mezeru z ledna 2022. Netflix minulý týden po zavření amerického trhu zveřejnil čísla za 2Q .Tržby dosáhly 8,19 vs. očekávaných 8,3 mld. USD. Krátkodobé oscilátory se jasně přiklánějí na medvědí stranu. Konkrétně ukazatel RSI spadnul pod hranici 70 překoupených bodů, zatímco ukazatel Stochastic se blíží ke své přeprodané oblasti pod úroveň 20.
img

Forex: Opatrné zlepšování spotřebitelské důvěry v eurozóně

20.07.2023 Zejména díky obnovení růstu reálných mezd očekáváme zlepšování nálady evropských spotřebitelů, jak ukáže červencová spotřebitelská důvěra z eurozóny. K tomu pomáhá klesající inflace. Na straně producentů bude tento trend potvrzen německými PPI za červen. Týdenní počet nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti potvrdí přetrvávající pnutí na trhu práce v USA. Červnová polská průmyslová produkce pak naznačí, co můžeme čekat v Česku.
img

Maloobchodní tržby, ČR, květen 2023

10.07.2023 Tuzemský maloobchod v květnu pokračoval v poklesu. Meziročně klesl o 6,1 %, tento výsledek je ale prakticky v souladu s tržním očekáváním a jde o nejmírnější pokles od loňského září.
img

Přehled páru GBP/USD 23. 6. 2023. Bank of England zvýšila klíčovou sazbu na 5 %

23.06.2023 Měnový pár GBP/USD ve čtvrtek vykazoval výraznou volatilitu, což není překvapivé vzhledem k důležitosti zasedání Bank of England. Zvýšení volatility bylo očekáváno. BOE překvapivě zvýšilo sazbu o 0,5 % místo očekávaných 0,25 %. Toto rozhodnutí zaskočilo mnoho analytiků, zejména s ohledem na nedávné zklamání z údajů o inflaci ve Spojeném království, které vyvolalo pochybnosti o optimistických projekcích Andrewa Baileyho o snížení inflace do konce roku na polovinu.
img

Přehled páru GBP/USD. 20. 6. 2023. Libra je před zasedáním Bank of England ve skvělé náladě

20.06.2023 Měnový pár GBP/USD zaznamenal v pondělí mírnou korekci, ale zůstal v silném, krátkodobém, rostoucím trendu. Současné trendové období vyvolává mnoho otázek, jak jsme již dříve diskutovali. Takový explozivní růst, připomínající bitcoin, často slouží jako předzvěst dlouhodobého poklesu. Obchodníci využívají poslední šance na nákup naplno, ale brzy začnou vybírat zisky na dlouhých pozicích, což bude předzvěst nového sestupného trendu. Samozřejmě je to jen hypotéza a každá hypotéza vyžaduje potvrzení. Prozatím nejsou žádná potvrzení k dispozici. Upozorňujeme však obchodníky: i krátkodobě vykazuje libra tak silný růst, že musí být více konzistentní s makroekonomickým a fundamentálním pozadím.
img

Přehled páru EUR/USD. 20. 6. 2023. Philip Lane: Další zvýšení sazeb ECB je objektivní realitou

20.06.2023 Měnový pár EUR/USD v pondělí nevykazoval vysokou volatilitu a zahájil dle očekávání slabou korekci směrem dolů. Náladu na trhu v zásadě neovlivnily plánované fundamentální události (probereme je níže), a možná ani neměly. Připomeňme, že pár EUR/USD je po měsíčním poklesu v silné korekci směrem nahoru. Korekce se mohou lišit. Ty, které opravdu stojí za to zdůraznit, se pohybují od 30 % do 100 %. Tentokrát mohlo euro korigovat o 60–70 % a není na tom nic divného ani překvapivého. V posledních měsících jsme mnohokrát zmiňovali, že euro je výrazně překoupené a je příliš vysoko vzhledem k fundamentálnímu pozadí, které má k dispozici. Očekáváme proto jediné – pokles.
img

Forex: Trhy příští týden čekají pauzu Fedu a další zvýšení sazeb ze strany ECB

09.06.2023 Z globálního pohledu je dnešní kalendář datově prázdný. Na programu je pouze vystoupení trojice centrálních bankéřů z ECB, která o sazbách rozhodne příští čtvrtek. Zasedat bude příští týden také Fed, a tak i dnes hlavním tématem zůstane další směřování měnové politiky v USA. V regionu budou zveřejněny minutes z posledního zasedání polské centrální banky.
img

Forex: Eurozóna si prošla technickou recesí

08.06.2023 Ekonomika eurozóny podle finálního údaje stejně jako v Q4 22 i v Q1 23 poklesla mezičtvrtletně o 0,1 %. Přispělo k tomu snížení spotřeby vlády, zásob i spotřeby domácností. Naopak pozitivně k mezičtvrtletnímu vývoji HDP přispěl čistý vývoz a v menší míře i fixní investice. Následující dvě čtvrtletí by se podle nás měly nést ve znamení obnovení růstu, ten by nicméně měl být stále poměrně nevýrazný. S ohledem na nepřesvědčivý výkon v průmyslu na počátku Q2 a vývoj globální poptávky se však rizika z našeho pohledu koncentrují na straně slabšího výkonu evropské ekonomiky. Klíčovou roli sehraje míra oživení spotřebitelských výdajů.
img

Forex: Dubnová data potvrdí přetrvávající slabost tuzemské ekonomiky

06.06.2023 Celková tuzemská průmyslová produkce v dubnu podle našeho odhadu meziměsíčně stagnovala, zatímco ve zpracovatelském průmyslu došlo vlivem nižší výroby aut dokonce k poklesu. Na slabý výkon průmyslu pravděpodobně působila zejména nižší globální poptávka po průmyslovém zboží. Německé tovární objednávky po předchozím hlubokém poklesu zaznamenaly v dubnu podle nás mírné oživení. Indikátory za květen ovšem varují před opětovným zhoršením. Polská centrální banka by dnes měla ponechat úrokové sazby beze změny. S jejich růstem již nepočítáme, naopak v září očekáváme jejich první pokles.
img

Forex: Kupní síla českých mezd je nejnižší za posledních šest let

05.06.2023 Růst tuzemských mezd opět zrychlil, jejich kupní síla se ale i nadále snižovala. Nominální mzdy byly v letošním prvním čtvrtletí meziročně vyšší v průměru o 8,6 %, zatímco v posledním loňském čtvrtletí rostly tempem 6,6 % y/y. V reálném vyjádření však kvůli vysoké inflaci byly mzdy meziročně nižší o 6,7 %. Oproti očekávání (konsensus: -6 % y/y) byl tak pokles reálných mezd mírně hlubší. Kupní síla současných mezd je tak srovnatelná s tou z druhé poloviny roku 2017 a je tudíž nejnižší za posledních zhruba šest let. Tento strmý propad reálných mezd je hlavním důvodem výrazně nižších útrat domácností.
img

Průměrná mzda v ekonomice, ČR, 1Q 2023

05.06.2023 Průměrná nominální mzda v české ekonomice v letošním prvním čtvrtletí vzrostla meziročně o 8,6 %.
img

Terra Classic vzrostla o 30 % za den!

05.06.2023 Terra Classic (LUNC), původní řetězec zhrouceného ekosystému Terra (LUNA), zažil výrazný nárůst hodnoty, který nabízí záblesk naděje uprostřed týdnů medvědí nálady. Zisky totiž přicházejí s tím, jak komunita LUNC realizuje různé iniciativy, jejichž cílem je dodat síti užitečnost.
img

GBP/USD. 29. 5. 2023. K defaultu v USA nedojde

29.05.2023 Na hodinovém grafu pár GBP/USD v pátek zažil vzestupný pohyb směrem k horní linii sestupného trendového koridoru, který v současnosti charakterizuje sentiment obchodníků jako "medvědí". Pondělní ráno začalo mírným poklesem. Doporučuji obchodníkům, aby očekávali růst britské libry, když pár uzavře nad koridorem. Do té doby zůstává pravděpodobnější pokles směrem k úrovni korekce 76,4 % na 1,2295.
img

GBP/USD: Plán na evropskou seanci 5. dubna. COT report (analýza včerejších obchodů). Libra dál stabilně roste.

05.04.2023 Včera jsme obdrželi několik signálů ke vstupu. Podívejme se na graf M5 a rozeberme, k čemu došlo. V ranní prognóze jsem upozornil na úroveň 1,2443 a doporučil jsem rozhodovat se o vstupu na trh s ohledem na ni. Růst a falešný průraz této úrovně vygenerovaly prodejní signál, který bohužel vyústil ve ztráty. Po průrazu úrovně 1,2443 nebylo možné vstupovat na long pozice, protože daná úroveň nebyla retestována. Ve druhé polovině dne poskytl libře šterlinků bod vstupu na sell pozice jen falešný průraz poměrně významné rezistence 1,2505. Skončil poklesem o více než 40 pipů.
img

Forex: Problémy v americkém bankovním sektoru vnášejí na finanční trhy nejistotu

14.03.2023 Inflace v USA by měla pokračovat v poklesu. V únoru podle nás meziroční růst tamních spotřebitelských cen zpomalil z 6,4 % na 6,0 %. Tuzemské maloobchodní tržby za leden by mohly podle našeho odhadu přinést mírné meziměsíční oživení, meziročně však jejich dynamika bude nadále hluboce záporná. Tématem číslo jedna na finančních trzích však zůstanou diskuze kolem zranitelnosti bankovního sektoru v prostředí utaženějších měnových podmínek, které vyvolal pád některých amerických bank.
img

Lepší data z reálné ekonomiky a počátek poklesu inflace

03.03.2023 Naše očekávání ohledně lednového vývoje české ekonomiky jsou poměrně optimistická. Průmyslová produkce by měla oživit, když automobilový průmysl měl podle všeho k dispozici potřebné součástky pro výrobu. Jejich dodávky však zůstávají nárazové a únorový výsledek tak bude pravděpodobně opět horší. Výraznější nárůst spotřebitelského sentimentu by se měl projevit ve vyšších maloobchodních tržbách, které v předchozích měsících silně klesaly.
img

Asijské země jsou vystaveny silným inflačním tlakům

21.02.2023 Včerejší den byl pro euro a libru spíše klidný kvůli svátku Dne prezidentů v USA. Zástupci Federálního rezervního systému neučinili žádné poznámky k budoucnosti měnové politiky. Studie Mezinárodního měnového fondu byla jediná věc, která vzbudila pozornost. Výsledky naznačují, že centrální banky v Asii možná budou muset dále zvýšit úrokové sazby, pokud inflace brzy nevykáže definitivní známky návratu k cílové úrovni.
img

Inflace zrychlila k 19 %, průmysl pokračoval v oživení

03.02.2023 Očekáváme, že v prosinci pokračoval meziměsíční růst průmyslové produkce. Pozitivní vliv by mělo nadále mít především zmírnění problémů v dodavatelských řetězcích a vysoký stav dosud nerealizovaných objednávek. Maloobchodní tržby sice ke konci loňského roku pravděpodobně ještě mírně meziměsíčně klesaly, oproti předchozím měsícům ale již znatelně pomalejším tempem. K postupné stabilizaci spotřebitelských výdajů by podle nás měla přispět vyšší mzdová dynamika a nižší ekonomická nejistota. Inflace v lednu podle našeho odhadu zrychlila z 15,8 % na 18,7 % y/y, když působilo zejména odeznění vlivu úsporného tarifu a další růst cen energií.
Související klíčová slova: Býčí pohyb | Cenový kanál | Propad ekonomiky | FCF | Marlin | Zpravodajské události | Nárůst objemů | Ceny Etherea | Euro k americkému dolaru | Risk-on sentiment | Dlouhé pozice | Geopolitické konflikty | Války | Snižování stavů | Vývoj | Oděvy | Opětovný pokles | Jakub Seidler | Češi | Pokračování klesajícího trendu | TD Securities | Australská centrální banka | Allianz | InstaForex | Ceny bytů | Jana Steckerová | Česká ekonomika letos | DPH | EUR | Spotřebitelské výdaje | Přijmout euro | Mistrovství světa | Yandex | Take Profit | ICT | Hlavní úrokové sazby | Falešný průraz | Wal-Mart Stores | Finbold | Itálie | McDonald's | Stavební produkce | PEPP | Údaj o HDP | Očekávání | James Bullard | Pokračování růstu | Ceny kryptoměny | Galapagos | Evropské centrální banky | SEDG | Nikl | Tvorba fixního kapitálu | Červencová meziroční inflace | Výpadek příjmů | EUR/JPY | Pro investory | Zasedání ČNB | Veřejné finance | Ark | Trh práce | Přesnost | Investice | DXY | Spotřebitelský sektor | MACD | Potenciál | Kurs zlotého | Návrat inflace | Support | Podnikatelské aktivity | Zóny supportu | Lednová inflace | Oslabování měny | Dění na světových burzách | PMI v eurozóně | Ifo | Prognózy | Britská libra | Intervence | Výkon ekonomiky | E.ON | Experti | Fibonacciho posloupnosti | Pokles cen energií | Rekord | Raiffeisenbank | Člen bankovní rady ČNB | Oživení ekonomiky | Evropské měny | Hnojiva | Creditas | Čtyřhodinový graf | Coca-Cola Company | Největší světová ekonomika | Uvolňování měnové politiky | Reálné příjmy domácností | Obchodní seance | Český statistický úřad | Impuls | EUR/USD | Výkonný ředitel | Cena bitcoinu | Výkon domácí ekonomiky | Akcie Walt Disney | Spotřebitelé | Oblasti supportu | Saxo Bank | Chování | Český průmysl | Období poklesu | Wolters Kluwer | Profesionální obchodníci | COT report | Price Action | Akcie společnosti | Tuzemské hospodářství | Náklady na financování | Aktuální vývoj | Měnový pár GBP/USD | Rostoucí výnosy | Lagardeová | Průměrné mzdy | Měnové zasedání | Výnos | Goldman Sachs | Cena kryptoměny ethereum | Delta | SMA | Vzdělávání | Výkon průmyslu | BreakEven | Slabá poptávka | Akcie těžařů | Růst sazeb | IHNED | Zkrocení inflace | Měnový pár USD/JPY | Těžaři | Splátky dluhů | Snižování sazeb ČNB | Základní pravidla | Sazby v Polsku | Směřování měnové politiky | Zprávy o nezaměstnanosti | Finanční instituce | Svaz průmyslu | Cathie Woodová | Odhad HDP | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Sentiment na trhu | JPY | Spotřebitelské inflace | Růst hrubého domácího produktu | Posilování dolaru | Pár USD/CAD | Brent | Hayden Hughes | Uber Technologies | Znehodnocení | Kontrakce | Peníze | Petr Král | Strach | Potvrzení signálu | Ukazatel | Průmyslové zakázky | Meziroční růst cen | Baidu | Americká lehká ropa WTI | Acacia Communications | Denní data | Medvědí trh | Doporučení k obchodování | Prognóza | Služby | Projekce | Měny | Jasné signály | Americký Fed | Zasedání OPEC | Vývoj měnového páru AUD/USD | Nezaměstnanosti v Německu | Vhodné podmínky | Tuzemská ekonomika | Palladium | Micron | Trend oslabování | Bezpečný přístav | Ropa WTI | Inflace ve službách | Dividendy | Burza | Bankovní rada ČNB | Special Purpose Acquisition Company | Průraz supportu | Obchodní transakce | Viceguvernérka | Centrální banky světa | Dlouhodobý trend | Projev Jeroma Powella | Představitelé ČNB | Oživení čínské ekonomiky | Vývoj ceny ropy | Pozornost investorů | Světové ceny ropy | Ceny Bitcoinu | Výrazný vzestup | Poptávka po úvěrech | Býčí divergence | Dolar dnes | Výraznější impuls | Daimler | Cash flow | Proražení | Představitelé ECB | Posílení koruny | Odliv kapitálu | Obchodní signály | Export | NFLX | Zynga | Zastavení poklesu | Ekonomické výhledy | EUR/CZK | Sell pozice | Obnovení dodávek | AI | Obchodní tipy | Evropská inflace | Průměrná volatilita | Ekonomická aktivita | Hospodářské problémy | Fungování | Šinzó Abe | Růst prodejů | Tovární objednávky | ProCent | Ahold Delhaize | Ekonom ING | Růst tržeb | GBP/USD | Zvýšení sazeb | Struktura trhu | Krátké (short) pozice | Měnový pár EUR/USD | Nárůst ceny | Oživení trhu | UniCredit Bank | Finanční trh | Vyšší hodnoty | Slábnutí koruny | Inflační cíl | Nejsilnější růst | Nový rekord | Velké instituce | GBP/JPY | Pracovní místa | Caterpillar | Zveřejnění zprávy | Makrodata | Investoři | Růst akciových trhů | Bank of England | Americké ekonomiky | Další růst | Nejistoty | Největší světové ekonomiky | Německá průmyslová produkce | Negativní sentiment | Inflační čísla | Index výdajů na osobní spotřebu (PCE) | McKinsey | Údaje o výkonu HDP | Kapitál | Jádrový index | Odeznívání inflace | Striker | Inflace v lednu | Červencová inflace | Bohuslav Čížek | Reálné ekonomiky | Posílení | Histogram | USD | Růst výrobních cen | Shopify | Makroekonomická prognóza | Zápis z posledního zasedání | Boeing | Cíl ČNB | Posilování koruny | Australský dolar | Pokles kurzu | Vývoj ceny ropy Brent | Dvoutýdenní repo sazby | Plány | Dot plot | Cena indexu NASDAQ | EMEA | Total | Zisk | Euro dnes | Pavel Prokop | Cestování | Důvěra domácností | Zprávy o trhu | BP | Patria | Analýzy | Nike | Evropské ekonomiky | JPMorgan Chase & Co | NFP report | Spotřebitelský sentiment | Čínské úřady | Hlavní události | Swapy | Bohatý | Aktuální prognózy | Růst německé ekonomiky | Třetí vlna | Cenové tlaky | CZK | Konflikty | Jan Kubíček | Pokles cen komodit | Býčí sentiment | Zvýšení úrokové sazby | ING Jakub Seidler | NFP | Investovat | Velikost lotu | Vít Hradil | Uber | Demokraté | Hospodářský vývoj | S&P | Chevron Corporation | Úroková sazba | Nákupy dluhopisů | Mzdový nárůst | Thyssenkrupp | Zvýšení daní | Silná data | Dovoz | Unie | Dobrá nálada | Obchodování na finančních trzích | UnitedHealth Group | Meta | Index spotřebitelské důvěry | Deflace | Konvergence | Zahraniční investoři | Komoditní | TIM | Možný scénář | Occidental Petroleum | Turecká lira | Pokles tuzemské ekonomiky | České hospodářství | Data z tuzemské ekonomiky | Ekonomický kalendář | Prezident | Přidaná hodnota | Trumpovo vítězství | Kevin Tran Nguyen | ZEW | Dnešní data | Obrat trendu | Akciové bubliny | Průměrné mzdy v ČR | Výsledky | Události tohoto týdne | Coca-Cola | Globální ekonomiky | ČNB Petr Král | Zlepšení sentimentu | HUF | Inflační tlaky | Průzkum | Minulá výkonnost | Bank of America | RBI | Zdražování pohonných hmot | Komodita | Swing | Fundamentální analýza | Retracement | Cenový růst | Americký index | Akciový index S&P 500 | Energie | Úsporný tarif | OPEC+ | Růst inflace | P/E | Tržní úrokové sazby | Oblast supportu | Pesimismus | Objem | Dezinflační tendence | Tržní kapitalizace | Inverze výnosové křivky | Deprese | Vývoj měnového páru | Hypoteční trh | Luboš Komárek | Národní měny | Ekonomický vývoj | Regulátor | Lembros | Firmy | Investiční aktivita | Zvýšení dluhového stropu | Předstihové indikátory | Bydlení | Šéf centrální banky | Aussie | Pfizer | Hrozba stagflace | Posílení amerického dolaru | Agentura Bloomberg | RWE | Medvědí divergence | Studie | Data z průmyslu | EUR/PLN | Kávové akcie | Nástroj | Zpráva | Reálné spotřeby domácností | Polsko | Kolaps | Představitelé Fedu | Inflace v Česku | Měna | Rok 2024 | Olej | Hrubý domácí produkt (HDP) | Ceny ropy | Státní rozpočet | Nasdaq | Aktuální hodnoty měny | Oslabování japonského jenu | JOLTS | Přijetí | Lukáš Kovanda | Zasedání Fedu | Jackson Hole | Celková inflace | OPEC | USD/PLN | Bloomberg | Nová prognóza | GBP | Johnson & Johnson | KB | Nabídka | Cenný papír | Maloobchod | Centrální banky | Oslabení amerického dolaru | Zpomalení inflace | Inflace v EU | Dlouhodobé rezistence | Cena akcií společnosti | Brands | Prezidentka ECB | Kursy | Zprávy | Silnější dolar | Obavy z recese | Murray | Reálné mzdy | Federální rezervní systém | Vstupy | Vývoj ceny bitcoinu | Nvidia Corp | Měnový trh | GBPUSD | Stavebnictví | Byty | Christopher Dembik | Dnešní makroekonomické ukazatele | Hladina rezistence | Instituce | Přeprodané oblasti | Restriktivní opatření | Bank of Japan | Podnikatelská důvěra | Deutsche Bank | Apple | Silný růst | Ropa Brent | Earnings | Dobrá data | Vyhlídky | Průraz | CDW | Průmyslová výroba | Ex-dividend | Listopadová inflace | Dění v USA | Hong Kong | Vývoj ceny akcií Walt Disney | Zvýšená volatilita | Depozitní sazby | Akcie Netflixu | Pokles tržeb | Trh | Současný trend | Komise | Výrazný růst | Ekonom Cyrrusu | České koruny | Korekce | Zpřesněný odhad | Upozornění | Nákup dolaru | Výrazný pokles | Inflační tlaky v české ekonomice | Vývoj ekonomiky | Průzkumy | Zveřejnění výsledků | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA | Euro | Francie | Konkurenceschopnost | Pokles HDP | Řecká vláda | Oživení české ekonomiky | Propad | Posílení dolaru | Trigger | Pokračující pokles | Sazby ČNB | Turecko | Nákup libry | Obchodní systém | Velikost obchodu | Rating | Politická rizika | Dezinflace | Exxon Mobil | Tým InstaForex | Hokejové mistrovství světa | Ceny akcií Walt Disney | Merck & Company | Pandemie koronaviru | Data z burz | Microsoft | Příležitosti | Svaz průmyslu a dopravy ČR | Technické analýzy | Alibaba | Pokles úrokových sazeb | Evropské obchodování | SBUX | Vlnová struktura | Členové Fedu | Trh s futures | SolarEdge Technologies | Spotřebitelská inflace | Akcenta | Změny cen | ANO | WMT | Hrubý domácí produkt | Mistrovství | Long pozice | Podnikatelé | Automobilky | Zhoršení nálady | Obchodní instrument | Kurz dolarů | Exporty | Důvěra | Pravděpodobnost | Futures | Index Nasdaq | Omezení těžby | Britské libry | Srovnávací základna | Electronic Arts | Zahraniční obchod | Rizikovější aktiva | Kurz koruny k euru | Americké měny | Objem obchodů | Graf | CFTC | Jiří Hruška | Makroekonomické zprávy | Pokles eura | Ekonomové | Akciový index | Centrální banka | Významné zprávy | Upgrade | Nejlepší akcie | Disciplína | Přehled | Vývoj tržeb | Oslabování amerického dolaru | Zpráva o inflaci | Elektroautomobily | Euro k dolaru | Ukončení intervencí | Plyn | Inflační vývoj | Trendové linie | Vlajka | LYNX | Pár EUR/USD | Spotřebitelská nálada | Výnosové křivky | Čistý zisk | Jádrová inflace | Andrew Bailey | Hospodaření | Zveřejněná data | Fed | HRUŠKA | Americká centrální banka | Index volatility | MRK | Růst spotřebitelských cen | Časové řady | Míra nezaměstnanosti v Německu | Vyhlídky světové ekonomiky | Krátkodobé obchody | Cena severomořské ropy | API | Důvěra ve výrobním sektoru | Růst eura | Měsíční data | Devon Energy | HDP USA | Údaje o inflaci | Reuters | Britská měna | Unilever | Pivot Point | Elliottova vlnová teorie | Brexit | Chevron | Trend měnového páru | Hodnota dolaru | Investment | Nízký potenciál | Guvernér Michl | Depozitní sazba | Obchody | Rekordní minimum | Měny zemí | Fluktuace | Příkaz Stop | ING | Sazby ECB | Utahování měnové politiky | Pozornost | Růstový impuls | Firma | Investice do robotiky | EURUSD | Nálada domácností | Oslabování dolaru | Traders | Česká měna | S&P 500 | Rekordní růst | Příkaz | Adyen | Data z amerického trhu práce | Krátká pozice | Zvýšení úrokových sazeb | Kellogg | Obchodování | Harris | Rychlý růst | Předseda | Evropské banky | Zpomalující inflace | Libra | Americký dolar | CFD | Český trh práce | Snížení sazeb | Nová data | 3M | Indikátory sentimentu | Pokles české ekonomiky | RUS50 | Evropská měna | Index ISM ve službách | Pomoc ekonomice | Financovat | Kryptoměna | Řecko | Příliv kapitálu | Airbus | Starbucks Corporation | Míra | Hospodaření státu | Hedgeové fondy | Úroky | MT4 | Investiční banky | Vývoj české ekonomiky | Makroekonomické údaje | Předstihové ukazatele | AUD/JPY | Úroveň dluhu | Chování obchodníků | Budoucí vývoj | ASML Holding NV | Silný trh | Ceny akcií | Oblast rezistence | Klesající trend | ECB | Ceny | Prudký pokles | CHF | ČNB | Švýcarská ekonomika | Evropská unie | Pokles | Prognóza ČNB | MGM | Surové ropy | ex | Skupina OPEC | Onemocnění | Tržní ceny | Instant Trading EU | Země EU | Druhá největší kryptoměna | Nižší růst | DOT | Jan Vejmělek | Pokles cen ropy | Royal Caribbean | Nejvýraznější pokles | Index ISM | Tržní očekávání | Americká ekonomika | Tripadvisor | NVDA | Svět investování | Vizionář | Dluh Řecka | Nejistota | Podpora | Obchodník | Směr trendů | Doporučení | Akcie týdne | Invest | COVID-19 | Zboží dlouhodobé spotřeby | Data z reálné ekonomiky | Pokles ceny | Očekávání firem | Repo sazba | ROE | Ukazatel inflace | EBIT | Daně | Novela zákona | Globální finanční trhy | Lídři | Inflace v červenci | Trh práce v USA | OECD | Pivot | Pozitivní sentiment | Centrum | Vývoj ceny ropy WTI | Zisky | Ekonom UniCredit Bank | EUR/USD a GBP/USD | Vlny koronaviru | BNP Paribas | Oslabení koruny | Flat | Bankovní rada České národní banky | Signature Bank | Sell | Americká data | Nejslabší růst | Dlouhodobý support | GRMN | Expedia | Vývoj HDP | Boris Johnson | Růst výnosů | Cisco Systems | Společná měna | Cena zlata | Přehled o dění na světových burzách | Pullback | Organizace zemí vyvážejících ropu | Rizikové averze | Trinity Bank | Přecenění | Vice | Růst cen | Albemarle Corp | Momentum | Cenový pohyb | RSI | Exxon | McDonald's Corporation | Průměrná volatilita páru GBP/USD | Repo sazby | Německá vláda | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Výhled pro GBP/USD | Výdaje | Heiken Ashi | Financování | Dlouhé (long) pozice | ČSÚ | Finance | JDE | Makroekonomické ukazatele | Generali Investments | Index nákupních manažerů | Automobilový průmysl | Americká lehká ropa | Ekonomický a strategický výzkum | Pokles ekonomiky | Pozornost obchodníků | UTC | Akcie Starbucks | Globální poptávka | Investiční poradenství | Společnosti | Maďarský forint | Ceny zboží | Virus | Line | Nájemné | Zvýšení inflace | Průměrná mzda | Dolarové sazby | Cena | Dnešní čísla | ECB dnes | Ostatní kryptoměny | Striker Securities | CME | Hospodářský růst | Prezident Fedu | Tržní sazby | Odhodlání | Inflace v Maďarsku | WTI | Spojené království | FinTech | Philip Lane | Bod | Starbucks | Index RUS50 | Shares | RBNZ | Polský zlotý | PRIBOR | Macao | Reserve Bank of Australia | Bankéři | Spekulace | Největší kryptoměna | Republikáni | Honeywell International | Měsíční průzkum | Konjunkturální průzkum | Překoupené zóny | CVX | Novozélandský dolar | OCI | Domácnosti | Sázet | Cena ropy | Zájem o rizikovější aktiva | Inflace | Tržby | Tržní sentiment | Využití kapacit | Situace | Německý Ifo index | Růst dolaru | Mírná korekce | Ředitel firemního bankovnictví | Struktura | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Instant Trading EU Ltd. | Zkušenosti | Aktivita v průmyslu | Nové zakázky | Počet žádostí o podporu | Spotřební daně | Lira | USD/CZK | Oživení ekonomické aktivity | Samou | MCD | Sentiment spotřebitelů | Statistiky | Vybírat zisky | Světová ekonomika | 3M Company | SAP | Asijské země | Propad HDP | Růst mezd | ISM indexy | Výhled pro EUR/USD | Korunové sazby | Royal Dutch Shell | Sazby beze změny | Sdružení automobilového průmyslu | Kurz | Evropská centrální banka | IFO index | Arlington Asset Investment | Inflace v říjnu | ISM | Další zasedání OPEC+ | Unicredit | Ropa a Plyn | Stagnace | Pokles výnosů | Zasedání Bank of England | Nákup akcií | CME Group | Rozkolísaný | Pokles zásob | Míra úspor domácností | Institucionální investoři | Kurs eura | Oblasti rezistence | LemBros Commodity Advisors | Zpráva Commitment of Traders | Naše prognóza | Boční trend | Prezidentské volby v USA | EUR/HUF | Zvýšení volatility | Měď | Úspory | Proinflační | Konsensus | CSX Corporation | Řetězec | Analytik | Rozvíjející se trhy | Globální likvidita | Odpor | AUD | PEPSICO | Ranní okénko | Binance | Historická minima | Commodity | Tuzemský maloobchod | Vysoká poptávka | Fibo | Analytici | Elektromobily | Právo | Dobré zprávy | Kurz koruny | Růstové tendence | Vysoká inflace | Hospodářství | Index výdajů na osobní spotřebu | EV | Hodnota majetku | Equity | Klíčový faktor | Snižování úrokových sazeb | Labouristická strana | Guvernér Fedu | Commitments of Traders (COT) | Merck | Nižší ceny | Vítězství nad inflací | Zasedání ECB | Etherea | Fresenius Medical | Investiční výdaje | Růst důvěry | SolarEdge | Odhady PMI | Poptávka | NN Group | Deutsche Lufthansa | Vývoz | Prodeje akcií | Konfluence | Británie | Týdenní zpráva | Analog Devices | Moody's | První odhad | Ziskovost | Recese | ZNGA | Konsenzus | Vyjádření představitelů | Makro | Mzdový růst | ASML | Švýcarský frank | CZK/EUR | Maloobchodní tržby ČR | Britská ekonomika | Počet nových žádostí o podporu | Sekce měnové | Signály | Klouzavý průměr | Meziměsíční inflace | Guvernér BoE | Koronavirové pandemie | Růstový trend | Příjmy a výdaje | František Táborský | Silný support | Frank | Miroslav Novák | Negativní nálada | Kurz eura | Pivot Pointy | Zpráva z amerického trhu práce | Centrální banka USA | DISH | Výhled české ekonomiky | Oscilátor Marlin | Polská průmyslová produkce | Patria Finance | Ceny energií | Americké indexy | Washington | Dávky v nezaměstnanosti | Ceny potravin | Pšenice | Politická nejistota | Průmyslová výroba v lednu | Polská centrální banka (NBP) | Japonský premiér | Rizika | Eurozóna | Výhledy | Vyšší volatilita | Rostoucí inflace | Advance | Saxo | Komunita | Globální trhy | Cena elektřiny | Předpovědi | Finanční prostředky | Mince | Likvidita dolaru | Americké volby | Světové ekonomiky | ROCE | Úspěšné obchody | Růst HDP | Benzín | Růst cen nemovitostí | Trend | Obchodovat | Adidas | Pokles sazeb | OXY | Časový rámec | Míra inflace | Antivirus | Ekonomické údaje | Energetika | Manufacturing | Spotřebitelská důvěra | MMF | Soukromý sektor | Finanční ukazatele | Pioneer Natural Resources | Nemovitostní trh | Vzrušení | Indexy | Obchodování v Evropě | Zvyšování sazeb | Vývoj inflace | Oživení poptávky | Zpřísnění měnové politiky | Cena severomořské ropy Brent | Měna euro | Cena akcií Walt Disney | Průmysl | Oslabení kurzu | Body | Bolest | Lehká ropa WTI | Makroekonomické strategie | Tempo růstu | GfK | Aktivita firem | Bankovnictví | NBP | Break-Even | Divergence | ETF | Akciové trhy | Úrokové sazby | Varování | Risk | Situace na trhu | APP | Obchodní aktivity | Long | Hlavní ekonom Cyrrusu | Rally | Bankovní rada | Zasedání České národní banky | Co bude | Payrolls | Intesa Sanpaolo | Aktiva | Osobní příjmy | Pokles inflace | Americký regulátor | Použití finanční páky | Prodejní tlak | Růst zaměstnanosti | SWIFT | České měny | Investiční kapitál | Tuzemský průmysl | Business | Facebook | Albemarle | Indikátor | International Business Machines Corporation | Vrcholy | Akcie těžařů stříbra | Pokles cen | Prodej aut | Algoritmus | Obchodní rozhodnutí | Automatic Data Processing | Index relativní síly (RSI) | Investments | Růst ceny | Veřejný dluh | Vysoké inflace | Ekonomické vyhlídky | Raiffeisenbank a.s. | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | NEST | Měny regionu | Fiskální politiky | Debata | Zdravotnictví | Investice do stříbra | Čínské akcie | Riziko ztráty | Investice do kávy | Diskontní sazba | Hliník | Ekonom Komerční banky | Sentix | Pochybnosti | Řízení peněz | Reálné příjmy | Micron Technology | Trinity | Stratég | FOREX | Prodeje automobilů | Pokračování poklesu | Vlnová analýza | Majetek | ISM ve službách | Ekonomika eurozóny | Týdenní zpráva z FOREX trhu | Řetězce | Americký index S&P 500 | Zrychlení inflace | Sentiment | Trendový kanál | Růst úrokových sazeb | Ekonomika | Infineon Technologies | Politika | PLN | Kapitalizace | NIESR | Potenciál pro růst | Míra nezaměstnanosti | Analytika | Komunikace | Ceny průmyslových výrobců | Německá ekonomika | Burza Binance | Dodržování pravidel | Deutsche Telekom | Indikátory důvěry | Měnová politika ECB | Forint | Růst libry | Výnosy amerických dluhopisů | Další vývoj | Ekonom | Akcenta Miroslav Novák | Optimismus | Pokles průmyslové výroby | Otevírání ekonomiky | Průměrná míra inflace | Dnešní kalendář | Průzkum PMI | MPSV | Nejlepší kávové akcie | Začínající obchodníci | Trader | Geopolitická rizika | Nákupy | Očekávání trhu | Měnové politiky | Nominální růst | Akciové indexy | Index volatility VIX | Řecká ekonomika | Jak obchodovat | Pohyb ceny | Země eurozóny | Historická maxima | Elektřina | EMA | Investiční aktivity | Zhodnocení | Nezaměstnanost v EU | Dolar | Ceny zlata | Výhled | Úrovně rezistence | FOMC | Dividenda | Americký akciový index | Komerční banky | Americké ministerstvo | Rada ČNB | Průměrná nominální mzda | Korekční fáze | iRobot | Americký trh práce | Sláva | Obchodní analýza | Ethereum | Zpráva o trhu práce | Zlevnění potravin | Počasí | Indexy nákupních manažerů | Tok kapitálu | Zaměstnanci | Jaromír Gec | Zvýšené úrokové sazby | Medvědi | Finanční trhy | Statistický úřad | ČNB Luboš Komárek | Klid | Tempo růstu HDP | Cyrrus | Dobrý výsledek | Data o inflaci | Fundamentální pozadí | Expanze | Advance Auto Parts | Růst cen energií | General Motors | Fondy | Walt Disney | Austrálie | Stagflace | Německé ekonomiky | Schodek | Růst průmyslové produkce | USD za barel | Bollingerova pásma | Spread | Rekordní propad | Vývoj měnového páru EUR/USD | Medvědí fáze | GS | AIG | Optimistický výhled | Dividendový výnos | Obchodní bilance | Reakce koruny | Terra (LUNA) | EU | Německé tovární objednávky | Problémy | Zpomalení růstu | Pokles poptávky | Prezidentské volby | Dollar | Základní úrokové sazby | Rozhodnutí Bank of England | Blockchainy | Nezaměstnanost | Dolarový index | Indikátor CCI | Úrovně supportu | Inflace v Německu | Ropa | Kalendář ekonomických událostí | Nový britský premiér | Americká inflace | Makroekonomická data | Klouzavé průměry | Dlouhá pozice | Nálada na trhu | Transakce | Švýcarské banky | Ekonomka | Snížení úrokových sazeb | Růst cen potravin | Sezónnost | Růst nezaměstnanosti | UnitedHealth | Přístup k měnové politice | Tyson Foods | Oslabení české koruny | Hry | Zaměstnanost | MNB | Profitovat | Důležité zprávy | Cenový vývoj | Výprodeje | Spotřeba domácností | Vývoj koruny | ČSOB Pavel Prokop | Inflace v březnu | Index PCE | Meziroční růst spotřebitelských cen | Banky pro mezinárodní platby | Inflace v prosinci | Údaje o HDP | Finanční sektor | Příležitosti k nákupu | Oslabení eura | Silný pokles | Ichimoku | Uvolnění měnové politiky | Verizon Communications | Negativní zprávy | Thomson Reuters | Zvyšování úrokových sazeb | Oslabování české měny | RBA | Spotřebitelská poptávka | FED sazby | Christine Lagarde | Indikátor důvěry | Opatření na podporu ekonomiky | Velké ekonomiky | Hodnota majetku amerických domácnostní | | Nový trend | Oscilátory | Obchod | Indexy PMI | Nová vláda | Růstové vyhlídky | Úroveň rezistence | Globální poptávka po ropě | Regionální měny | Eni | Oslabení | Globální ekonomický kalendář | Nominální mzda | ABN Amro | Fibonacciho úrovně | Pohonné hmoty | EIA | Rusko | Vysoké riziko | Úsilí | Žádosti o podporu | Poradenské firmy | Vývoj globální poptávky | Miliardy USD | SVB | Reálné úrokové sazby | Další růst sazeb | SPWR | Spojené státy | Evropské méně | Signál | Zdražování | Kurz libry | Člen bankovní rady | Nejvolatilnější | EPS | Komerční banka | ADP | RISK-ON | PMI ve službách | Přijetí eura | Kupní síla | Trhy | Sankce | Překoupené oblasti | Ropy | Rozdílové smlouvy | Obchodní tipy pro zlato | Nové žádosti o podporu | Míra úspor | Výnosnost | Devizové rezervy | NFIB | Změny trendu | Silný trend | Koruna posílila | Společnost | Petr Dufek | Úvěrová aktivita | Firma McDonald's | Sázky | KBC | Nové prognózy | Dynamika mezd | Ceny ropy Brent | Radomír Jáč | AXA | Více volatilní | Vysoká volatilita | Částka uložená na spořících účtech | Cena akcií | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Riziková aktiva | ECB Christine Lagardeová | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | D1 | Země OPEC | Zpomalování americké ekonomiky | United Technologies | Americké ministerstvo financí | Nálada | Perzistentní inflace | Ichimoku Kinko Hyo | Umělé inteligence | Míra nejistoty | Britské měny | Indikátory | Eura | Výsledek HDP | Graf měnového páru | Iniciativa | Vysoké ceny | Komentář Radomíra Jáče | Nízká nezaměstnanost | Nizozemsko | Organizace | Odpovědnost | Ceny stavebních prací | Ceny pohonných hmot | VIX | Sankce na Rusko | Růst | Banka Creditas | Polská centrální banka | Air Liquide | Akcie v roce 2021 | Příjmy | Prodejní signál | JPMorgan | Finanční situace | Proti trendu | Dominion Energy | Levels | Výnosy amerických státních dluhopisů | Nastavení sazeb | Snížení inflace | Pandemie | BIDU | Růst průmyslové výroby | Index | Buy | Indikátor MACD | Rychlý růst cen | Lockdown | Wirecard | Akcie Alibaba | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Martin Gürtler | Eva Zamrazilová | Western Union | Meziroční růst | Průmyslová produkce | Útlum ekonomiky | Ceny nemovitostí | Varovné signály | Tuzemská měna | ISM index | EUR/CHF | Politici | Volby | CAR | Nákupy přes internet | Nejbližší rezistence | Protiepidemická opatření | Historie | HDP Německa | Úrokové sazby v Polsku | Starmer | Cíle | Dopad covid-19 | Bezpečnost | Analýza fundamentálních událostí | Zlotý | Aktuální situace | Nominální mzdový růst | Směřování ceny | Zpomalení růstu ekonomiky | Výkyvy | Volatilní | Energetické úspory | Banky | Kupci | Oscilátor | Růst platů | Český statistický úřad (ČSÚ) | Prodeje | Předběžný údaj o HDP | Odhady HDP | Posílení rublu | Technické signály | US Dollar Index | IRBT | Kryptoměna ethereum | Nástup druhé vlny koronaviru | Stochastic | Březnová data | Klesající inflace | Šance | Bankovní rady ČNB | Sanofi | Hodnota majetku domácností | Cena indexu | Technický výhled | Rizikový apetit | Covid | Malý prostor | Návratnost | Odvětví | Šok | Výhled růstu německé ekonomiky | Objem maloobchodních tržeb | Hutnictví | Úrokové sazby ČNB | Jurisdikce | Pokles libry | Dna | Cenové pohyby | Rostoucí trend | Mzda | Inflace v České republice | Zavírací cena | Fáze konsolidace | Poradenství | NZD/USD | Měnový pár | LVMH | Intradenní obchodování | Korunový trh | Volby v USA | Očekávaný růst | Cílová cena | Konference v Jackson Hole | Prodeje aut | Banka | Růst výroby | Dollar Index | Varování před riziky | Vakcinace | Technická analýza | Na burze | Agentura Reuters | Akcie | Christine Lagardeová | 3M PRIBOR | Resistence | Vyšší ceny ropy | Zvyšování nákladů | Ekonomické aktivity | Růst cen nájmů | Inflace v USA | Inflace v eurozóně v červnu | PEG | Nové údaje | Analytička | ČSOB | Zisk na akcii | Snižování úroků | David Marek | Výroba počítačů | Středoevropské měny | Ekonomiky | Vývoj ceny akcií | Světové trhy | Měnová politika | Pokles zlata | Zasedání FOMC | Obchodní plán | Americké úřady | Nové příležitosti | Rekordní maxima | Stabilita | Negativní dopad | Terra | Podnikový sektor | Prohlášení | Vyšší úrokové sazby | Zpřísňování měnové politiky | Prognózy ČNB | Britský premiér | GM | Koruny vůči euru | Bilance zahraničního obchodu | Komoditní měny | Proinflační rizika | Předpověď | Skupina OPEC+ | Kurz dolaru | Moderna | Potvrzení signálů | Commitment of Traders | Velké ztráty | Hlavní ekonom ING | Société Générale | CCI | Ekonomický růst | Vzestupný trend | Míra zisku | Krize | Asociace | Výplaty dividendy | Průlom | XAU/USD | Tržby ve službách | Reálný HDP | Kvantitativní uvolňování | Panika | High | Reálná mzda | US dollar | NATO | Americký trh | Údaje | Analýza makroekonomických zpráv | Rotace | Úrovně podpory | Exact Sciences | Důvěra investorů | Snižování cen | Zasedání OPEC+ | Kupující | Shell | Riziko recese | Vyšší časové rámce | Španělská ekonomika | Konec roku | Ekonomiky eurozóny | CAD | Short | Rollback | Podíl nezaměstnaných | Sójový olej | Posilování české koruny | Tlumit inflační tlaky | Volná pracovní místa | Snižování sazeb | Důvěra spotřebitelů | ING Groep NV | Odhad vývoje HDP | Obchodní komora | Futures na americké indexy | USD/CHF | Nemovitosti | Visa | Moving Average | Meta (Facebook) | Práce | Procter & Gamble | Mzdová dynamika | Moelis | Cenové výkyvy | Alpha Impact | NAFTA | Podniky | Lufthansa | Americká měna | Prodeje potravin | Polský zlotý a maďarský forint | Konsolidace | Svaz průmyslu a dopravy | Očkování | Finanční ztráty | Index spotřebitelských cen | Banka pro mezinárodní platby | JNJ | Volatility | Úspěšný trading | Enel | Rozpočet | Kraft Heinz | Ceny energetických komodit | Poptávky po ropě | Snížení úrokové sazby | Červnová inflace | Denní graf měnového páru | Pozitivní vliv | Švédsko | Pravidla obchodního systému | Pracovní síly | Závazek | Nákupní signál | Směřování | AUD/USD | Inflace v české ekonomice | ČSOB Index očekávání firem | Volkswagen | Uptrend | Trendová linie | Instrument | Marathon | Koruna dnes | Inženýrské stavitelství | Inflace v eurozóně | Nárůst volatility | Německo | Kalendář událostí | Americký ISM | Pokles k supportu | USD/JPY | Štěstí | Bankovky | Maloobchod v květnu | Pojišťovnictví | Růstový potenciál | Růst české ekonomiky | Zrychlení růstu | WKL | Akciový trh | Šíření nákazy | Viceprezident | Ztráty | Průmyslová produkce v srpnu | Japonský jen | Offshore | Index relativní síly | Odhad amerického HDP | Bilance | Vivendi | Investiční apetit | Goldman Sachs Group | Crédit Agricole | NZD | Naplnění prognózy | EUR/GBP | COT | Jan Bureš | Obavy z konfliktu | Investování | Omicron | Kotace | Oslabování koruny | Prognóza vývoje | Mzdy | HDP v eurozóně | WHO | Sazby Fedu | Zadlužení | Obchodníci | Jednoduché tipy | Nárůst rizikové averze | Sestup ekonomiky | Ukazatele | CoinDesk | Pozice | Světové akciové trhy | Ark Invest | Domácí průmysl | Výhled růstu HDP | Dluhopisy | Trading | Platební bilance | Slabost dolaru | Merck KGaA | Účastníci trhu | Poptávky po dolaru | Vývoj na devizovém trhu | Makroekonomický kalendář | Situace na trhu práce | Vývoj ceny kryptoměny | Přísná měnová politika | Fibonacci | Psychologické úrovně | Turecké liry | PMI indikátor | Rekordní pokles | Inflace v ČR | Koruna | Evropský průmysl | Generali Investments CEE | ČR | Pravděpodobnost zvýšení sazeb | Pennant | Předpověď pro GBP/USD | Nastavení měnové politiky | Zasedání bankovní rady | Informace z kryptoměnového trhu | Kompenzace | Zlepšení nálady | Microsoft Corp | Ministerstvo financí | Index výdajů | Očekávané Earnings | Guvernér | Prodejní pozice | Napětí mezi USA a Čínou | Zvýšené volatility | Býčí trend | DSTI | Rezistence | USA | Zemědělství | Riziko | Zpracovatelský průmysl | Šíření koronaviru | Výraznější pokles | JPMorgan Chase | Pozitivní zpráva | Sazby | Short pozice | Netflix | Průmysl v listopadu | Ticker | Předkrizové úrovně | Dluhové krize | Miliardy dolarů | SPX | Poptávka po ropě | Produkční škrty | Elliottovy vlny | NKE | Hlavní ekonom | Bankovní asociace | Deloitte | Infineon | Obchodní výhled | Vývoj mezd | Ocenění | Burze | LemBros | WU | Úvěrové aktivity | Meziroční inflace | Sektor služeb | Maloobchodní prodej | Výkon | Americké trhy | American Express | Česká vláda | Zisk na akcii (EPS) | Desinflační trend | Domácí poptávka | Denní graf | Sněmovní volby | PEP | Celková průmyslová výroba | Tržby v maloobchodě | Sol | Poptávka po riziku | Statistika | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Další zasedání OPEC | Další pokles | Americký HDP | Vývoj ceny | Bydlení v ČR | Motorová nafta | Emise | Historie kávy | Vývoj měnového páru NZD/USD | Agilent | Německé dluhopisy | Index očekávání firem | Pád amerických bank | Konsensus analytiků | Dodavatelské řetězce | Zdražování cen | Nové zprávy | Válka na Ukrajině | USD EUR | Více peněz | Nastavení úrokových sazeb | Globální vývoj | Prodej | Home Depot | Investiční | Sezónní vlivy | Britská obchodní komora | Cena plynu | Dow Chemical Company | Lembros Commodity Advisors LLC | Ústup inflace | CISCO | Hypotéza | Včerejší obchodování | Honeywell International Inc. | Bitcoin | HICP | Výkonnost | Česká ekonomika | Zdražování potravin | Výroba aut | Změna trendu | Nesoulad | Nejbližší support | Zájem investorů | Energetický sektor | Růst poptávky | Hospodářské oživení | Budoucnost | Snížení spotřeby | Cosmos | Celkový sentiment | Rozhodování | Polský PMI | Opatření | Walmart | Index S&P 500 | Závislost | Česká koruna | Ceny nájmů | Pohyb zlata | Mzdy v ČR | Zlato | HDP | Obchodní řetězce | Restrikce | Maloobchodní tržby | Přeprodané zóny | Likvidita | Slabost koruny | CL | Britský regulátor | Přehled o dění | Hlavní akciové indexy | Charles Evans | Výroba automobilů | Cena kryptoměny | Fond | Martin Lembák | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Kurs koruny k euru | Spekulanti | Objednávky | Inflační očekávání | Růst průměrné mzdy | G7 | Úroveň supportu | Náměstek ředitele | SOL Trader | USD/CAD | Vývoj měnového páru USD/CAD | Růst ekonomiky | Index PMI | Polská měna | Boj s koronavirem | Průměrná cena | Komodity | Analýza | Vyšší inflace | Údaje o nezaměstnanosti | Trh s kryptoměnami | Správa | Miliardy | Výnosy | Velmi volatilní | Česká národní banka (ČNB) | MMM | Obchodní systémy | Disney | Odkotvená inflační očekávání | Sazba Fedu | Průmysl a stavebnictví | Vlády | Růst těžby v USA | KO | Utaženější měnové politiky | Kryptoměny | Časové rámce | Investiční doporučení | Fluktuace kurzu | Flexibilita | Vítězství | Český HDP | Medvědí trend | Koronavirus | Centrální bankéři | Tvrdá data | Indikátor důvěry v ekonomiku | Belgie | Konfederace | Supporty | Komoditní spread | Objem obchodování | Zlepšení | Index amerického dolaru | Solidní růst | Růst poptávky po ropě | Nonfarm Payrolls | Abenomika | ČTK | Nižší úrokové sazby | Sentiment trhu | Měnové podmínky | Americké akciové indexy | Výhled měnové politiky | Kurs koruny | Španělsko | Čínská poptávka | Lembros Commodity | Volatilní obchodování | Jerome Powell | Vysoké úrokové sazby | CEE | Česká národní banka | SPAC | Pokles reálných mezd | Příjmy domácností | Akcie v roce 2020 | Těžební kapacity | Základní úroková sazba | Spotřebitelské ceny
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banky | ČTK | Banka | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | FOREX | Cena | Pivot

Předchozí klíčová slova

Obligace dluhopis
Obnova domů
Obnova domů v Pásmu Gazy
Obnova ekonomiky
Obnova ekosystému
Obnova lesů
Obnovení dodávek
Obnovení důvěry
Obnovení důvěry investorů
Obnovení rovnováhy na trhu

Následující klíčová slova

Obnovitelné energie
Obnovitelné zdroje
Obnovitelné zdroje energie
Obor budoucnosti
OB (order block)
Obor ESG
Obor ESG investic
Obor podnikání
Obor podnikání dané společnosti
Obrácená Hlava a ramena
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
eightcap forex
Potvrďte prosím... Zavřít