Snižování stavů
Odboráři a vedení Volkswagenu dospěli k dohodě o úsporách
20.12.2024 Ve sporu o úsporná opatření mezi odboráři a vedením automobilového koncernu Volkswagen se podařilo najít kompromis. Podle odborů IG Metall na jeho základě nebudou v Německu uzavřeny žádné továrny a do konce roku 2030 se nebude ani propouštět z organizačních důvodů. Volkswagen přesto hodlá v příštích šesti letech zrušit v Německu přes 35.000 pracovních míst. Německý kancléř Olaf Scholz dohodu přivítal jako dobré a sociálně přijatelné řešení.
V Německu pokračuje druhým dnem jednání odborářů s šéfy koncernu Volkswagen
17.12.2024 Zástupci německého koncernu Volkswagen a odboráři svazu IG Metall dnes vedou v Hannoveru druhým dnem jednání, na kterém chtějí najít kompromis ve sporu o chystané snižování mezd, propouštění a možné uzavírání závodů v Německu. První den rozhovorů začal v pondělí dopoledne a skončil po 13 hodinách v noci na dnešek, aniž přinesl zjevný výsledek. Podle zdroje agentury Reuters se i dnešní jednání protáhnou do noci. Deklarovaným cílem je dosáhnout dohody do Vánoc. Odboráři už varovali, že bez kompromisu čeká koncern v příštím roce eskalace.
V Německu začalo další kolo jednání šéfů Volkswagenu s odboráři kvůli úsporám
16.12.2024 Zástupci německého koncernu Volkswagen a odborů IG Metall zahájili dnes další kolo jednání, na kterých chtějí najít kompromis ve sporu o chystané snižování mezd, propouštění a možné uzavírání závodů v Německu. Jednat budou dnes a v úterý v Hannoveru, cílem je dosáhnout dohody do Vánoc. Pozice jednotlivých stran jsou ale zatím stále hodně vzdálené. Odboráři v uplynulých dvou týdnech své požadavky podpořili dvěma výstražnými stávkami.
Manager Magazin: Dozorčí rada VW se staví spíše proti uzavírání závodů
12.12.2024 Dozorčí rada německého automobilového koncernu Volkswagen (VW) se staví spíše proti uzavření velkých závodů automobilky v Německu. Uvedla to dnes agentura Reuters, která se odvolává na odborný měsíčník Manager Magazin. Závazné rozhodnutí dosud nepadlo. Zatím poslední kolo jednání o mzdách mezi odbory a vedením firmy skončilo v pondělí. Zástupci zaměstnanců přitom jednání spojují s tématem úsporných opatření a hrozícího uzavírání německých provozů.
Analytici: Nezaměstnanost zvolna roste
09.12.2024 Nezaměstnanost v Česku zvolna roste a tento trend bude pokračovat i v dalších měsících, kdy podíl nezaměstnaných překročí čtyři procenta. Shodují se na tom analytici oslovení ČTK. Snižování stavů očekávají především v průmyslu, který se potýká s problémy kvůli slabé poptávce po své produkci. Podle dnes zveřejněných údajů Úřadu práce ČR vzrostla v listopadu nezaměstnanost na 3,9 procenta z říjnových 3,8 procenta, meziročně byla o 0,4 procentního bodu vyšší.
Zaměstnanci VW v Německu zahájili druhou výstražnou stávku
09.12.2024 Zaměstnanci automobilky Volkswagen (VW) v Německu dnes zahájili druhou výstražnou stávku, kterou protestují proti ohlášenému snižování mezd, rozsáhlému propouštění a pravděpodobnému zavírání továren. První výstražné stávky minulé pondělí se zúčastnilo podle odborů IG Metall téměř 100.000 lidí. Dnešním protestem chtějí odboráři podpořit své požadavky, které vznesou na jednání s vedením koncernu. Rozhovory začnou kolem 14:00 v ústředí Volkswagenu ve Wolfsburgu. V tomto dolnosaském městě se také uskuteční protestní shromáždění tisíců zaměstnanců.
Nezaměstnanost narůstá k nejvyšší úrovni od covidu. Zvyšuje je zadrhávání průmyslu i obtížnější zaměstnávání brigádníků
09.12.2024 Míra nezaměstnanosti v listopadu vzrostla na 3,9 procenta. Je to o 0,4 procentního bodu výše než loni v listopadu. Stav trhu práce se tedy pozvolna zhoršuje. O čem svědčí i to, že počet uchazečů o práci překonal počet volných pracovních míst o takřka 35 000. To je největší rozdíl za celou dobu od února 2018. Podniky v čele s těmi průmyslovými nezřídka snižují stavy zaměstnanců, v trvaleji se zadrhávajícím průmyslu se počet zaměstnanců v říjnu snížil o dvě procenta.
Německé odbory vyzvaly k další stávce v závodech Volkswagenu
06.12.2024 Odborový svaz IG Metall dnes vyzval k další výstražné stávce v závodech automobilky Volkswagen (VW) v Německu. Uskutečnit se má příští pondělí, tedy v den, na který je naplánováno jednání odborářů s vedením koncernu. První výstražná stávka se konala v devíti z deseti závodů značky Volkswagen tento týden v pondělí. Zúčastnilo se jí podle odborů téměř 100.000 lidí. Zaměstnanci protestují proti ohlášenému rozsáhlému propouštění, snižování mezd a pravděpodobnému zavírání továren automobilky v Německu.
Zaměstnanci Volkswagenu v Německu vstoupili do výstražné stávky
02.12.2024 Desítky tisíc zaměstnanců automobilky Volkswagen (VW) v Německu se dnes zapojily do výstražné stávky. Na výzvu odborového svazu IG Metall přerušili práci v devíti z deseti závodů koncernu v Německu, včetně ústředí ve Wolfsburgu či tří továren v Sasku. Odboráři protestují proti ohlášenému rozsáhlému propouštění, snižování mezd a pravděpodobnému zavírání továren automobilky v Německu. České společnosti Škoda Auto, která je součástí koncernu Volkswagen, se stávka přímo netýká.
Klíčová ocelárna Evropy, Thyssenkrupp, v čase války plánuje masivně snížit stav zaměstnanců, o 11 tisíc osob. V EU tedy stále vítězí zelená agenda nad snahou Rusko vojensky odstrašit, což může být fatálně krátkozraké
25.11.2024 Ocelářská divize německé průmyslové skupiny Thyssenkrupp plánuje rozsáhlé snižování stavu zaměstnanců, a to v rozsahu zhruba 11 tisíc lidí v příštích šesti letech. Jedna z největších oceláren Evropy se tak snaží vyrovnat s kombinací nepříznivých faktorů, které zásadně ochromují její hospodaření. Jde zejména o nutnost provést investice značného rozsahu, a to v rámci nařízeného dekarbonizačního úsilí. Podobným nárokům přitom nejsou vystaveni konkurenti mimo EU.
Miliardář Křetínský kupuje pětinu největší německé ocelárny Thyssenkrupp, podíl zřejmě navýší na polovinu. Thyssenkrupp čelí vážným potížím kvůli zelené agendě a drahým energiím, na nichž ale Křetínský rekordně vydělává
26.04.2024 Český miliardář Daniel Křetínský kupuje prostřednictvím své firmy EP Corporate Group 20 procent německé ocelárny Thyssenkrupp, jež v Duisburgu provozuje největší ocelářský závod Evropy. Drtí ji však drahé energie a zelené regulace, kvůli nimž plánuje výraznou redukci stavů zaměstnanců po tisících. A kvůli nimž se stává i kořistí právě třeba pro Křetínského, jehož energetický byznys z drahých energií profituje jako žádný jiný podnik či firma české historie. Svůj podíl v Thyssenkrupp Křetínský zřejmě navýší na 50 procent; nyní o tom jedná.
Největší německá ocelárna, Thyssenkrupp, plánuje masivní propouštění a snižování stavů po tisících. Na ikonický podnik dolehla zelená agenda
12.04.2024 Thyssenkrupp, největší výrobce oceli v Německu, chystá masivní propouštění a snižování stavů. Dotknout se má tisíců zaměstnanců jejího největšího závodu, jenž se nachází v Duisburgu. Plánované opatření souvisí se zásadní restrukturalizací výroby v podniku, který je jednou z „vlajkových lodí“ německého průmyslnictví a jehož kořeny sahají do roku 1811. Restrukturalizace má vést ke snížení výrobní kapacity v Thyssenkrupp o 22 procent, jak podnik uvedl včera večer.
ČNB očekávala horší vývoj ekonomiky ve čtvrtém kvartálu
01.03.2024 České ekonomice se ve čtvrtém čtvrtletí dařilo mírně lépe, než předpokládala Česká národní banka (ČNB). Hrubý domácí produkt (HDP) meziročně klesl o 0,2 procenta, když ČNB čekala pokles 0,5 procenta. K lepšímu než očekávanému výsledku přispěla zejména bilance zahraničního obchodu. Oživování české ekonomiky začalo o něco dříve, než centrální banka předpokládala, uvedl dnes ředitel sekce měnové ČNB Petr Král.
NAPŘÍČ TRHY
24.11.2023 Nálada v německé ekonomice se podle indexu nákupních manažerů v listopadu lehce zlepšila - index v průmyslu vzrostl na 42,3 bodu (6měsíční maxima) a celkový index na 47,1 bodu. Lepší čísla přišla také z celé eurozóny (index v průmyslu na 43,8 - rovněž půlroční maxima). I když na včerejší statistiky zareagovala koruna pozitivně a snažila se rozšiřovat své zisky, průmysl v Německu a v celé eurozóně má před sebou ještě minimálně několik měsíců klopýtání a slabé poptávky. Za prvé proto, že celková úroveň indexu nákupních manažerů v průmyslu (42,3 a 43,8) zůstává pod klíčovou hranicí 50 bodů a ukazuje na pokračující kontrakci (i když slabší než před měsícem). Za druhé pohled “pod pokličku” naznačuje, že německé průmyslové firmy dál čelí slábnoucí domácí i zahraniční poptávce a pokračují jak ve snižování stavu zásob (zkracování času dodávek), tak současně opatrně snižují stavy zaměstnanců.
Změny v balíčku jsou částečně promarněnou příležitostí. Vláda neměla ustupovat ani o píď v otázce rušení daňového zvýhodnění benefitů, které je ekonomicky zcela smysluplné
26.08.2023 Finální podoba balíčku, kterou koalice dojednala, představuje částečně promarněnou příležitost, neboť ruší některá ekonomicky smysluplná opatření původní podoby balíčku. Na druhou stranu nelze říci, že by se finální podoba balíčku od té původní lišila jakkoli dramatičtěji. Je na ní patrný vliv politických vyjednávání, která ovšem původní verzi balíčku zavedla z ekonomického hlediska převážně horším směrem.
Změny v balíčku jsou částečně promarněnou příležitostí. Vláda neměla ustupovat ani o píď v otázce rušení daňového zvýhodnění benefitů, které je ekonomicky zcela smysluplné
24.08.2023 Finální podoba balíčku, kterou koalice dojednala, představuje částečně promarněnou příležitost, neboť ruší některá ekonomicky smysluplná opatření původní podoby balíčku. Na druhou stranu nelze říci, že by se finální podoba balíčku od té původní lišila jakkoli dramatičtěji. Je na ní patrný vliv politických vyjednávání, která ovšem původní verzi balíčku zavedla z ekonomického hlediska převážně horším směrem.
WSJ: Kryptoměnová burza Binance propustila více než 1000 zaměstnanců
14.07.2023 Kryptoměnová burza Binance v posledních týdnech propustila více než 1000 zaměstnanců, uvedl list The Wall Street Journal (WSJ) s odvoláním na informovaný zdroj. Firma se potýká s vyšetřováním a regulačními zásahy v USA i v zahraničí, které by mohly radikálně omezit její podnikání. Podle zdroje škrty dále pokračují a burza by nakonec mohla přijít až o třetinu zaměstnanců. Před propouštěním měla po celém světě 8000 zaměstnanců.
Ranní okénko - Recese v americké ekonomice?
18.05.2023 Za několik minut dorazí od Českého statistického úřadu údaj o dubnových cenách ve výrobě. V minulém týdnu již překvapil nižší dynamikou výsledek spotřebitelské inflace a pokud se bude stejné překvapení opakovat i na datech z výroby, může to vést trh k další úpravě očekávání. To zčásti odráží i vývoj koruny, která tento týden nenásleduje pozitivní trend v regionu, a i přes včerejší mírné umazávání ztrát zůstává na slabších úrovních. Z globálního pohledu bude trh dávat pozor na výsledek tzv. Leading indexu, který se na základě většího množství předstihových ukazatelů snaží předvídat budoucí vývoj americké ekonomiky. V průměru index dosahuje svého vrchol zhruba rok před vrcholem hospodářského cyklu.
Češi se nechali vyděsit rozvratem veřejných financí, který je ale jen mýtem. Teď vládní politici sází na to, že když už jim tento mýtus vyhrál volby, Češi kvůli němu i mnohem ochotněji kývnou na zvýšení daní
09.05.2023 Již tento týden vláda představí konsolidační balíček. Jde o věc nepochybně přelomovou, jak politicky, tak ekonomicky. Nicméně i tak se přeceňuje. Protože jde o vyvrcholení už řadu měsíců se táhnoucího strašení veřejnosti rozvratem veřejných financí, který je však jen mýtický.
Ranní okénko - Investoři jsou zpět na jestřábí vlně
19.04.2023 Za několik málo minut dorazí z tuzemské ekonomiky jediný zápis tohoto týdne v podobě cen u českých výrobců. V případě nejsledovanějších cen v průmyslu je očekáván výsledek poblíž meziměsíční stagnace, což by díky vysoké srovnávací základně znamenalo výraznější pokles meziroční míry. Z eurozóny dnes dorazí revize březnového výsledku inflace, kde by se nic nemělo měnit na tom, že ceny rostly meziměsíčně o 0,9 %, meziročně o 6,9 %.
Kryptoměnová burza Luno, která spadá pod skupinu DCG, sníží stavy o 35 procent
26.01.2023 Kryptoměnová burza Luno, která spadá pod skupinu Digital Currency Group (DCG), sníží svou pracovní sílu o 35 procent. Dotkne se to více než 330 z přibližně 960 zaměstnanců firmy, informoval dnes web televize CNBC. Odvětví kryptoměn se potýká s problémy od loňského pádu velké kryptoměnové burzy FTX.
RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 23.01.2023
23.01.2023 Během minulého týdne burzy mírně oslabovaly. S&P 500 odepsal 0,7 %. Nyní se SPX obchoduje cca 17 % pod svým historickým maximem, kterého dosáhl začátkem roku 2022. Volatilita během minulého týdne vzrostla, stále se však nachází pod psychologickou hranicí 20 bodů. Evropské akcie odepsaly 0,1 %, což představuje pouze kosmetickou korekci kurzového vzestupu 6 %, který se odehrál od začátku roku. Minulý týden poslala mírně dolů zejména prohlášení představitelů centrálních bank, kteří varovali před příliš holubičím tržním očekáváním. Rizika vnímáme nakloněna směrem dolů, jelikož k dosažení 2% inflačního cíle zbývá dlouhá cesta. Zároveň platí, že kurzy akcií dostatečně nereflektují ekonomické zpomalování, ke kterému během letoška dojde.
Čísla stvrzují, že „Česko je jednou nohou v recesi“. Nezaměstnanost zatím roste méně, než se čekalo, což se ovšem může letos změnit
09.01.2023 Dnes zveřejněné zpřesnění růstu české ekonomiky v loňském třetím čtvrtletí je nepříjemným překvapením. Zpřesnění o dvě desetiny procentního bodu, z 1,7 procenta meziročního růstu na 1,5 procenta, totiž prakticky nikdo z expertů nečekal. Experti v drtivé většině případů počítali s potvrzením úrovně růstu čítající 1,7 procenta. Koruna vůči euru reagovala na nová čísla oslabením z rekordních úrovní od roku 2008, až pod 23,93, zpět nad 24,00.
Tempo snižování stavů zaměstnanců nabralo v českém průmyslu před koncem roku 2022 výrazně na obrátkách. Jedná se o varovný signál pro letošní rok, o práci může přijít přes 100 tisíc lidí
02.01.2023 Tuzemské podniky zpracovatelského průmyslu loni v prosinci výrazně zvýšily tempo snižování stavů svých pracovníků. A to na dosud nejvýraznější úroveň za celou dobu trvání současné inflační krize. Vyplývá to z pravidelného šetření podmínek v českém zpracovatelském průmyslu, jehož výsledky za prosinec 2022 dnes zveřejnila společnost S&P Global.
Trh práce dává Fedu za pravdu
04.11.2022 Říjnová data z trhu práce v USA jsou silná. Od května report překvapuje směrem nahoru u klíčového ukazatele nových pracovních míst, a to se stalo i tentokrát. V detailech najdeme i náznaky ochlazování, ale ty zůstávají příliš slabé, než aby změnily celkový pohled. Nových pracovních míst přibylo 261 tisíc oproti očekávaným 195 tis. Minulý měsíc byl navíc revidován nahoru na 315 k.
Forex: Americká ekonomika se vrací k růstu
27.10.2022 První zpráva o výkonu americké ekonomiky ve třetím čtvrtletí nevyznívá pro trhy zrovna jednoznačně. HDP se po dvou negativních kvartálech vrátil k růstu o 2,6 procenta, zatímco se čekalo 2,4 (mezikvartální anualizované změny). To samo o sobě není úplně dobře v současné době, kdy se pozornost investorů znovu obrátila k Fedu a naději, že po listopadu bude další utahování měnové politiky pomalejší.
Pokles PMI se zastavil, klesající poptávka dále tlumí výrobu
01.09.2022 PMI pro zpracovatelský sektor v srpnu zastavil propad, když se udržel na červencových 46,8 bodech signalizujících kontrakci sektoru. Srpnový vývoj navazuje na předchozí měsíce, kdy úpadek poptávky vede k úpadku výroby s negativním dopadem na zaměstnanost. Z pozitivní stránky tímto dochází ke zmírnění tlaků na nabídkové straně a inflační tlaky následně zvolňují.
RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 20.06.2022
20.06.2022 Během minulého týdne burzy citelně oslabily. S&P 500 odepsal 5,8 %, což představuje nevýznamnější týdenní pokles od března 2020. Volatilita zůstává zvýšená (VIX na 31). Klíčovým faktorem je globální utahování měnové politiky – kromě Fedu zvyšovala sazby i BoE a překvapivě i Švýcarská centrální banka. Přestože Powell investory uklidňoval, hrozí, že reálně bude muset Fed udělat více. Tento týden bude bohatý na vyjádření amerických centrálních bankéřů (viz. tabulka).
Forex: Vysoký stav devizových rezerv ČNB a jeho možný dopad na budoucí vývoj kurzu české koruny
25.10.2021 Česká národní banka se rozhodla po devíti letech obnovit program odprodeje části výnosů z držby devizových rezerv, a to s účinností od ledna 2022. Celkový objem devizových rezerv v bilanci centrální banky činil ke konci loňského roku zhruba 3,5 bil. CZK, tedy cca 60 % českého nominálního HDP. Vlivem výnosu z držby cizoměnových aktiv se navíc tento objem dále zvyšuje i přesto, že ČNB již na devizovém trhu neintervenuje.
Okénko trhu - Růst důvěry v českou ekonomiku zpomalil
24.08.2020 Dnes zveřejněný výsledek konjunkturálního průzkumu v České republice za srpen ukazuje, že růst důvěry v ekonomiku výrazně zpomalil. Zatímco v červenci se souhrnný ekonomický index meziměsíčně zvýšil o 9,5 bodu, v srpnu vzrostl oproti červenci o pouhých 0,3 bodů na úroveň 87,0. Indikátor důvěry mezi podnikateli meziměsíčně stoupl o 0,8 bodů na hodnotu 85,5. Zvýšila se důvěra v sektoru průmyslu, stavebnictví a obchodu. Důvěra ve službách se naopak zhoršila. Vzhledem na výsledek pátečních PMI indexů zveřejněných pro eurozónu není dnešní slabší výsledek šetření konjunkturálního průzkumu nijak překvapivý. Dokonce je patrný obdobný vývoj v České republice a eurozóně jako celku: důvěra v průmyslovém odvětví se meziměsíčně zlepšila nebo zůstala beze změny, zatímco důvěra v sektoru služeb zaznamenala zhoršení.
Indexy akcií pevninské Číny zpevnily, úroková sazba se nemění
20.07.2020 Hlavní akciové indexy pevninské Číny dnes výrazně posílily, připsaly si kolem tří procent. Peking podle očekávání nezměnil třetí měsíc za sebou základní úrokové sazby, což server televize CNBC označuje za znamení, že druhá největší ekonomika světa se zotavuje z dopadů pandemie nemoci covid-19.
Skupina Smartwings kvůli krizi propustí až 600 zaměstnanců
29.06.2020 Letecká skupina Smartwings, do níž patří i ČSA, propustí až 600 zaměstnanců. Bude se to týkat pilotů, stewardů i provozních a administrativních pracovníků. Důvodem jsou finanční problémy po koronavirové krizi. Společnost Smartwings to dnes oznámila v tiskové zprávě. Propouštět bude ve vlnách od července do února příštího roku, přesný počet bude záviset na vývoji ve společnosti. Ve skupině nyní pracuje kolem 2500 lidí.
Letečtí dopravci v Evropě čelí „tsunami“ propouštění, bez pomoci vlád mnozí nepřežijí. V těžké situaci je i tuzemská Smartwings
04.05.2020 Evropské aerolinky čelí nejtěžší situaci své moderní historie. Víra v rychlé oživení po koronakrizi bere zasvé a dopravci se připravují na novou realitu: lidé budou trvaleji létat o dost méně než před úderem koronaviru.
Český průmysl se boji koronaviru, hrozí rozsáhlejší propouštění
03.02.2020 Provozní podmínky v tuzemském zpracovatelském průmyslu byly v lednu lepší, než trh čekal. Index nákupních manažerů ve zpracovatelském průmyslu, který představuje klíčový předstihový ukazatel kondice české výrobní sféry, v lednu vzrostl o 1,6 bodu na hodnotu 45,2. Předčil tak očekávání trhu o 0,6 bodu. Hodnota pod úrovní padesáti bodu však představuje zhoršování podmínek. Příslušný index ji vykazuje nepřetržitě už více než rok.
Český trh práce má za sebou historicky úspěšný rok 2019, překonal trh práce japonský i německý a podal nejlepší výkon od 90. let, od přechodu z centrálně plánované na tržní ekonomiku
09.01.2020 Míra nezaměstnanosti v ČR sice v prosinci dle očekávání stoupla z 2,6 na 2,9 procenta, avšak celý rok zakončuje jako nejnižší nejen v rámci zemí Evropské unie, ale také mezi státy Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj – OECD. Trh práce v Česku svým výkonem loni překonal i „učebnicově“ výkonné trhy práce, jako je ten japonský či německý. Poprvé od 90. let také prosincová míra nezaměstnanosti v ČR vykazuje hodnotu nižší než tříprocentní. Korunuje tak rok, jenž byl z hlediska vývoje na trhu práce v ČR nejúspěšnější v celém období od transformace tuzemské ekonomiky z centrálně plánované, socialistické ekonomiky, v jejímž rámci byla nezaměstnanost jednotlivce trestným činem příživnictví, na ekonomiku tržní. To je další historický milník českého trhu práce roku 2019.
V roce 2020 bude zdražovat vše od vepřového, přes elektřinu a služby po nájmy. Mzdy ale porostou také
29.12.2019 V prvních měsících roku setrvá tempo růstu cenové hladiny spotřebitelských cen v ČR v blízkosti tříprocentní hranice. Nelze vyloučit opětovné „přestřelování“ této horní meze tolerančního pásma inflačního cílování České národní banky. A pokud budou mezinárodní podmínky příznivé, nelze vyloučit ani zásah České národní banky, v podobě zvýšení klíčových úrokových sazeb.
Související klíčová slova:
FOREX | Bitcoin | Čína | Finance | Peníze | Akciové indexy | Akciový index | Fitch | Inflace | Deflace | OECD | EUR/USD | Nasdaq | Rusko | USA | Nezaměstnanost | Spotřebitelská důvěra | Koruna | HDP | Devizové rezervy | Německo | Francie | Pražská burza | Evropské akcie | Analytik | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Ropa Brent | Česká koruna | Poptávka | Ratingové agentury | Recese | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | Průmyslová výroba | Zahraniční obchod | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Míra nezaměstnanosti | Cenné papíry | Hospodářství | Sazby | Akcie | Akcionář | Aktiva | Bank of Japan | Bankovní rada | Bloomberg | Bod | Burza | Centrální banka | Centrální banky | Garance | Konsolidace | DAX | Devizový trh | ECB | Ekonomika | Eurozóna | FOMC | FRA | Fed | Futures | Indikátor | Investice | Komodity | Korekce | Kurz | Měny | Nástroj | Pozice | Prodeje existujících domů | Rating | Realizace zisku | Reinvestice | Ropa | S&P 500 | Spread | Trend | Tržní kapitalizace | Ukazatel | VIX | Volatilita | Výnos | Wall Street | Bondy | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Analytici | Banky | EUR | USD | Dluhopisy | Obchodování | Morgan Stanley | Goldman Sachs | Objem obchodů | Evropa | Panevropský index | Shanghai Composite | FTSE | Evropská ekonomika | Komerční banka | Indexy | Úroková sazba | Čínské akcie | Investoři | Kurzový závazek | EU | Vývoj ceny | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Byznys | Business | Zisk | Komise pro cenné papíry a burzy | Ceny komodit | Kurz koruny | Euforie | Optimismus | Výsledky | Trpělivost | Index nákupních manažerů | Intervenovat | ČSOB | Stoxx 600 | Regulace | Investovat | CZK/EUR | Eurostat | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Japonská centrální banka | Wall Street Journal | Bankrot | Centrální bankéři | Raiffeisenbank | EPS | Index | Americká centrální banka | Banka | Bankovní rada ČNB | Brent | Cena | Čínská ekonomika | Cyrrus | CZK | Česká ekonomika | České koruny | Dolar | Elektřina | Emisní povolenky | Graf | Hrubý domácí produkt | Index S&P 500 | Instrumenty | Investiční | Jádrová inflace | Kurzy | Kurzy akcií | Makroekonomické ukazatele | Management | Minimální mzda | Největší ekonomika světa | Nemovitosti | Oslabení koruny | Portfolia | Prognóza | Rakousko | Reuters | Ropy | Růst HDP | Sázky | Signály | SPX | Státní rozpočet | Shares | Stoxx | Švýcarská centrální banka | Trh | Tržní hodnota | Volkswagen | Vývoj ceny ropy | Vývoj kurzu | Zpráva | Zprávy | Zisky | CNBC | ZEW | Komise pro cenné papíry | Měď | Ministerstvo financí | P.A. | ROCE | Tranše | WSJ | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Zaměstnanost | Úvěr | Miliardář | Bohatý | Komise | Volby | Genesis | Cukr | Vzdělání | Currency | Investment | DPA | Guvernér centrální banky | NATO | PwC | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Thomson Reuters | Podnikání | Automobilový průmysl | Index pražské burzy PX | Averze k riziku | Index pražské burzy | Hospodářské výsledky | Energie | Rada ČNB | Agentura Reuters | Ekonomická aktivita | Posilování koruny | Milionáři | Pozornost investorů | Základní úrokové sazby | Firmy | Inflační tlaky | Realitní trh | S&P Global | Biliony dolarů | Utahování měnové politiky | Walmart | Propad | Kryptoměny | S&P | Guvernér | Německý DAX | Ztráty | Posílení dolaru | Nejistota | Stagnace | Tempo růstu | FTSE 100 | Tesla | Odhodlání | Kryptoměna | Kapitalizace | Představitelé Fedu | Výhled | Bankéři | Historická data | Konec kurzového závazku | Stav devizových rezerv ČNB | Payrolls | Konsensus | Mzdy | Průzkum | Krize | Firemní výsledky | Výnosy | Americký index S&P 500 | Institucionální investoři | Indikátor důvěry | Alphabet | ČTK | Růst ekonomiky | Hlavní ekonom | Švédsko | Očekávání | Audi | Devizy | Okénko trhu | CoinDesk | Jerome Powell | Crown | Panevropský index STOXX 600 | Binance | Americká Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) | Kryptoměnové burzy | Cena bitcoinu | Krypto | Podniky | Vývoj koruny | Prognóza ČNB | Akcie společnosti | CSI 300 | Index Stoxx 600 | Czech Fund | Korunový trh | Trh s kryptoměnami | Roční výnos | Největší kryptoměna | IG | Zvýšení mezd | Posilování české koruny | Zvyšování úroků | Denní objem obchodů | Český miliardář | Ceny kryptoměn | Kryptoměna Bitcoin | Odhady analytiků | The Wall Street Journal | Obchodování na burzách | Cena zemního plynu | Český průmysl | Podíl nezaměstnaných | Zahraniční investoři | Nejznámější kryptoměny | Bitcoin a další kryptoměny | Výnosové křivky | Silný dolar | Tomáš Pfeiler | Pohonné hmoty | Thyssenkrupp | Růst mezd | Televize CNBC | Očekávání trhu | Dot plot | Bilance zahraničního obchodu | Stav trhu práce | Největší ekonomika | Druhá největší ekonomika světa | Druhá největší ekonomika | Banka Goldman Sachs | Trinity Bank | Automobilky | Rozpočet | Deficit | Kryptoměnová burza | Trinity | Objem | Obchod | Český trh práce | Trh práce | Německý průmysl | Obrat trendu | ČSÚ | List The Wall Street Journal | Předseda představenstva | Firma | Applied Materials | Souhrn finančních trhů | Ceny průmyslových výrobců | Růst cen | Bilance | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Generální ředitel | Lagardeová | Vyšetřování | Úrok | Miliardy | Vyhlídky | Dluhopisoví investoři | Konkurenti | Technologický sektor | Průmysl | PLN | Propouštění | Hospodářský výsledek | Rozvoj | Nezaměstnanost v Česku | Stavebnictví | Zdražování | Problémy | Pojišťovny | Evropský průmysl | Plyn | Nálada | Prohlášení | Porsche | Škoda Auto | Míra | Jaderné elektrárny | Daniel Křetínský | Epidemie afrického moru | Epidemie afrického moru prasat | Měnové politiky | Smartwings | Předseda | Americké vlády | Bydlení | Ztráta | Úbytek | NERV | Hlavní akciové indexy | Citelné zdražování | Snižování stavů zaměstnanců | Miliardy korun | Index šanghajské burzy | Průmyslové podniky | Peking | Americký index | Ziskovost | Investiční aktivita | Hospodaření | CFA | Netflix | Miliardy eur | Počet volných míst | Míra nezaměstnanosti v ČR | Experti | Zemědělství | ASML | ASML Holding NV | Wall Street Journal (WSJ) | Podnik | Veřejné finance | Analytička | Ukazatele | Federální vláda | Cenové tlaky | Ceny energií | Macron | Trump | Prezident | Trhy | Pražské burzy | Asijské indexy | Pokles | Situace | Pandemie | Raiffeisenbank a.s. | Úsilí | Výdaje | Zpracovatelský sektor | SEC | Americké ekonomiky | COVID-19 | Směřování trhů | Index CSI 300 | Šíření onemocnění | Vývoj | Nová data | Martin Gürtler | Mzda | Výsledky HDP | Technická recese | Aerolinky | Air France-KLM | Lufthansa | Opatření vlády | Vládní představitelé | Letectví | Kabinet | Energetická firma | Cenový vývoj | Pokles české ekonomiky | Zastavení výroby | Měnové podmínky | Spotřebitelé | Automobilka | Historie | Onemocnění COVID-19 | Onemocnění | Škoda | Domácnosti | Pandemie nemoci COVID-19 | Pandemie nemoci | Babišova vláda | Úřad práce | Sněmovna reprezentantů | Růst | American Airlines | Koronavirové krize | Signál | Repo sazby | Biliony | Křetínský | Inflace zpomaluje | Abbott Laboratories | E-commerce | Ekonomiky | VW | Luno | Války | Růst nezaměstnanosti | British Airways | Závislost | Práce | Výraznější pokles | Údaje | DPH | Česká nezaměstnanost | Stav devizových rezerv | Devizové rezervy České národní banky | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Petr Král | ČNB Petr Král | US Bancorp | Úspory | EP | Statistiky | Nizozemsko | Soukromá spotřeba | Air France | Posílení | Nové zakázky | Automobilka Škoda Auto | Automobilka Škoda | Lucembursko | Data z trhu práce | Pracovní síly | Ryanair | Zaměstnanci | Letečtí dopravci | Letečtí dopravci v Evropě | Dopravci v Evropě | Dopravci | Vývoz | Průmysl v Německu | Zadlužení | Kontrakce | Oživení české ekonomiky | Burza Binance | RBI | Vývoj ekonomiky | EasyJet | Ztráty zaměstnání | JDE | ČR | Koronavirové pandemie | PEPP | Londýnské burzy | Vedení společnosti | Letecká skupina Smartwings | Letecká skupina | Největší evropská ekonomika | Covid | Snížení nákladů | Restrukturalizace | Dezinflační tendence | Skupina Smartwings | Český stát | Ceny emisních povolenek | Šance | Elektřina v ČR | Ceny | Kolaps | Indexy akcií | Indexy akcií pevninské Číny | Nižší poptávka | DeFi | Důvěra | Obnovení růstu | Růst důvěry | Růst důvěry v českou ekonomiku | Zvýšení daní | Průměrné mzdy | Decentralizované finance | Big Tech | Odborníci | Budoucí vývoj | Cena elektřiny | Levnější elektromobily | Elektromobily | Evropský automobilový průmysl | Politici | Ranní okénko | Masivní propouštění | Koncern | Defi | Manager Magazin | Zveřejnění výsledků | BASF | EP Corporate Group | Odvětví kryptoměn | Kryptoburzy | Cenné papíry a burzy | Počasí | Utažení měnové politiky | PMI ve výrobě | DOT | Hodnota trhu s kryptoměnami | Evropské centrální banky | Daňové zvýhodnění | FTX | Tržní rizika | Pandemie covidu-19 | Trinity Bank Lukáš Kovanda | Směřování trhu | Kapitálové zisky | Dluhový strop | Otevření ekonomik | Ceny ve výrobě | Hrozba deflace | Oslabení | Spotřeba domácností | Cíle | Příležitosti | Konkurence | Další kryptoměny | Podcast | Společnosti Netflix | Vzorec chování | UST | Rada guvernérů | Odvětví | Pokles poptávky | Divize | Provozní náklady | Chování | Sekce měnové | Vratislav Zámiš | Ocelárny | Medián | SXXP | David Vagenknecht | Společnosti | Opatření | Lenka Kalivodová | Miliardář Daniel Křetínský | Potíže v dodavatelských řetězcích | Automotive | Češi | Vysoké ceny | Bosch | Tuzemská firma | Abbott | Zdravotnictví | Pozornost | Miliardář Křetínský | IG Metall | Česká národní banka (ČNB) | Indexy pohyb | Drahé energie | Společnost | Americká Komise pro cenné papíry | TIM | 3М | Jestřábí Fed | Spotřebitelské inflace | Hodnoty měny | Jestřábí komentáře | Ocel | Ruský plyn | Big tech | Hry | Instituce | Zemědělské půdy | H-shares | Energiewende | Motivace | Ruská vojska | Pokles inflace | Vysoké ceny energií | Kryptoměnová burza Binance | Mimořádné zasedání ECB | Mimořádné zasedání | Propuštění | Německé ekonomiky | Společnost S&P Global | Vedení Volkswagenu | Zvýšení daně | Oliver Blume | Administrativa | Války na Ukrajině | Společnost Genesis | Průmyslové firmy | Chemický průmysl | Stav trhů | Line | Největší kryptoměna bitcoin | Inflační krize | Digital Currency Group | DCG | Digital Currency Group (DCG) | Kryptoměnová burza Luno | Burza Luno | Společnost Luno | Genesis Global Holdco | Úvěrová divize | Divize DCG | Vedení firmy | Heineken | Sport | Bancorp | Problémy v bankovním sektoru | Automobilky Volkswagen | Válka | Expertka | Daně z nemovitosti | Zvýšení daně z nemovitosti | Vice | Škrtání dotací | Finanční podmínky | Odborový svaz | Plánování | Lesnictví | Covidová pandemie | Eskalace | Hlavní akcionář | ProCent | Volkswagen (VW) | Nejprodávanější | Kolo jednání | Německá ocelárna | Český trh | Protest | Dozorčí rada | Ekonomiky EU | České společnosti | Kompenzovat ztráty | Stávka | Odbory | Schaeffler
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Banky | ČTK | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | Cena | FOREX | Pivot