Neděle 22. prosince 2024 23:28
reklama
InstaForex rijen 2024
reklama
Purple ebook obchodování ropy
reklama
Investingfox 16 let
reklama
RebelsFunding

Covidové pandemie

img

Výsledky Volkswagenu jsou ještě horší, než se čekalo – a to se moc nečekalo; jednou z mála světlých výjimek je Škoda. Německá automobilka bude muset zavírat fabriky, propouštět či snižovat a zmrazovat mzdy

30.10.2024 Největší evropská automobilka Volkswagen dnes zveřejnila výsledky svého hospodaření v letošním třetím čtvrtletí. Výsledky převážně zaostaly za očekáváním analytiků, což jen zesílí tlak vedení na provedení bolestivých řezů. Již dnes vedení automobilky zahajuje další kolo náročných jednání s odbory. Jednou z mála světlých výjimek v hospodaření koncernu jsou výsledky tuzemské automobilky Škoda Auto, která ve třetím čtvrtletí naopak očekávání analytiků překonala.
img

Vyšehradské fórum: Zlato od začátku covidu porazilo inflaci o 10 procent

17.10.2024 Investoři do zlata od covidové pandemie v roce 2020 namísto ztráty úspor kvůli inflaci vydělali k dnešku okolo 10 procent. Cena zlata totiž za stejné období vzrostla o 46 procent, ale průměrný propad hodnoty úspor českých střadatelů je 37 procent, řekl ekonom Juraj Karpiš na konferenci Vyšehradské fórum.
C:\fakepath\trader-17102024-59-zm.jpg

Investoři do zlata od covidu vydělali reálně okolo deseti procent

17.10.2024 Investoři do zlata od covidové pandemie v roce 2020 vydělali reálně k dnešku kolem deseti procent. Cena zlata totiž za stejné období vzrostla o 46 procent, průměrný propad hodnoty úspor českých střadatelů je 37 procent, řekl spoluzakladatel ekonomického think-thanku INESS Juraj Karpiš na dnešní konferenci Vyšehradské fórum v Praze.
img

Rozpočty pod palbou. Národní rozpočtová rada „cupuje“ ten na příští rok, Eurostat a Český statistický úřad revidují a opravují zase loňské hospodaření vlády – směrem k horšímu

09.10.2024 Národní rozpočtová rada nevídaně sepsula návrh státního rozpočtu na příští rok. Našla v něm "díry" minimálně za 45 miliard korun. Loňský rozpočet si zase zpětně berou do parády ČSÚ a Eurostat; opět nevídaně přitom loňská vládní čísla letos revidují a opravují – směrem k horšímu.
img

Rozpočet na rok 2025 má „díru“ za 45 miliard korun, varuje Národní rozpočtová rada. Část tohoto manka mohou pokrýt „peníze na povodně“, které ale na povodně nepůjdou; vláda zřejmě peníze povodňové škody čtyřnásobně nadsadila

05.10.2024 Státní rozpočet na příští rok není jen terčem kritiky opozice, přidává se i Národní rozpočtová rada. V tomto týdnu vyjádřila pochybnost ohledně realističnosti hned několika rozpočtovaných cifer. Hrozí tak opět, jako loni, že skutečný deficit celkového hospodaření vlády v roce 2025 bude třeba o desítky miliard vyšší než ten, který nyní ministerstvo financí „maluje“ na úrovni 241 miliard korun.
img

Studená sprcha z Bruselu. Fialova vláda loni hospodařila s větším deficitem než Babiš za covidu, opravil Eurostat vládní čísla

02.10.2024 Fialova vláda loni hospodařila s větším schodkem než ta Babišova v roce 2020, tedy v prvním roce covidové pandemie. Vyplývá to z dat, která dnes zveřejnil Český statistický úřad na základě konzultace s Eurostatem v rámci takzvané notifikace.
img

Vyrovnané české rozpočty už v příštím roce? Jde to. Vláda ale výrazně snižuje reálné výdaje na vědu, výzkum a inovace

13.09.2024 Od poslední minuty letošního srpna je oficiálně známa výše schodku státního rozpočtu navrhovaná pro příští rok – 230 miliard korun. Pokud by se toto číslo skutečně naplnilo, Fialova vláda za čtyři roky svého vládnutí vytvoří nominálně o zhruba o 320 miliard vyšší dluh než předchozí kabinet Babišův. Přesto by mohla už v příštím roce veřejné rozpočty dokonce vyrovnat, pokud by chtěla.
img

Vláda říká, že v příštím roce bude investovat rekordně. Dle její vlastní metodiky to ale není pravda

05.09.2024 Ministerstvo financí apeluje, že vývoj rozpočtových deficitů se má očišťovat o inflaci. Proti tomu nelze nic moc namítat. I když pokud bychom pak měli být v očišťování opravdu důslední, je třeba deficity očistit také o makroekonomický vývoj, resp. o tu jeho část, kterou vláda nemohla objektivně ovlivnit.
img

Důvěra v českou ekonomiku klesá, jak mezi průmyslníky, tak spotřebiteli. Výrazně narůstá počet domácností, které svoji finanční situaci hodnotí hůře než v uplynulých měsících

24.07.2024 Důvěra v českou ekonomiku se v červenci poměrně výrazně zhoršila. Její souhrnný ukazatel poklesl z červnové hodnoty 98 bodů na 95,1 bodu. Přitom hodnota 100 bodů odpovídá dlouhodobému průměru let 2003 až 2023. Zhoršila se jak nálada spotřebitelů, tak především podnikatelů, zejména těch v průmyslu. Průmyslníci si stěžují zejména na nedostatečnou poptávku.
img

Po pandemii covidu lidé více umírají, hlavně ve vyspělých zemích typu Německa či Kanady, špatně je na tom i Česko. V zemích typu Ruska či Bulharska úmrtnost naopak nadměrná není

15.06.2024 Mezinárodní odborná obec řeší znepokojivý rébus. V celé řadě zemí jsou lidé od pandemie covidu nemocnější a mnohde také registrují trvaleji zvýšenou úmrtnost. Neobvykle vysokou úroveň nadměrné úmrtnosti přitom vykazují země, které jsou jinak vyzdvihovány pro své úspěšné zvládnutí covidové pandemie, jako je Německo, Kanada, Japonsko či Singapur, uvádí Institute for Health Metrics and Evaluation, jenž sídlí v americkém Seattlu. Z jeho dat cituje agentura Bloomberg.
C:\fakepath\turecka-lira-11062024-uvod.jpg

Lira ve světě peněz neobstála. Příběh turecké měny definuje katastrofický pád

11.06.2024 Lirou se kdysi platilo hned v několika státech, dnes její odkaz přežívá formálně jen v Turecku. Tamní měna si vysloužila negativní pověst jedné z nejslabších měn světa. Napravovat její renomé se přitom Turci snaží po staletí. Na příběh liry se podíváme v dalším vydání cyklu CASH HISTORY.
C:\fakepath\investice-25052024.png

Na čem se dá nyní na trzích vydělat?

25.05.2024 Americké akcie jsou na historických maximech i přes vysoké úrokové sazby. Zlato i bitcoin mají již silnou rally za sebou a pro načasování nákupu jsou nyní rizikové. Příležitostí na finančních trzích je tedy nyní málo, vyloženě atraktivní podhodnocené aktivum je těžké nalézt.
img

Průmysl se propadá nejvíce od první vlny covidu. Může za to hlavně kolísavost výroby aut

07.05.2024 Průmyslová produkce České republiky v březnu výrazně klesla, a to citelně více než se čekalo. Pokles činí meziročně 11,1 procenta, což je nejvýraznější meziroční pokles od května 2020, tedy od první vlny covidové pandemie. Tehdy ovšem docházelo k rozsáhlým omezením průmyslové výroby, ať už spontánním či administrativně nařízeným, která měla zamezit šíření nákazy. Letošní březnový pokles je však dán také meziročně znatelně nižším počtem pracovních dní.
img

Investice v Norsku? Na výběr není jen těžba ropy a zemního plynu

08.04.2024 Norsko je bohatá a rozvinutá země, která je zajímavá nejen pro milovníky severské panenské přírody nebo lovu ryb. Stává se zajímavou i pro stále rozmanitější skupinu investorů. Přestože by se podle makroekonomických čísel mohlo zdát, že investice v Norsku rovnají se investicím do těžebního sektoru, není to pravda. Investovat lze do poměrně široké škály odvětví, a to jak prostřednictvím akcií, tak prostřednictvím fondů.
img

Končí rozporuplná éra záporných úrokových sazeb, po 15 letech. Japonská centrální banka dnes zvýšila svůj úrok, poprvé po 17 letech

19.03.2024 Poprvé od července 2009 se na světě nenachází ani jediná centrální banka, která by měla svoji základní úrokovou sazbu v záporu. Japonská centrální banka dnes totiž svoji sazbu zvýšila z úrovně -0,1 procenta do pásma od nuly do 0,1 procenta. Sazbu zvyšovala poprvé po sedmnácti letech.
img

Zahraniční obchod v lednu zklamal, koruna oslabuje. Zachraňuje jej vývoz aut, škodí mu pokles cen elektřiny

08.03.2024 Zahraniční obchod České republiky v lednu zklamal. Vykázal přebytek pouze 3,7 miliardy korun. Přitom analytici oslovení agenturou Bloomberg vesměs očekávali vyšší přebytek. V průměru předpokládali, že přebytek vykáže úroveň takřka patnácti miliard korun.
img

Významné trendy na trhu s nemovitostmi po pandemii COVID-19

08.03.2024 Od vypuknutí covidové pandemie se trh s nemovitostmi stal svědkem dramatických změn, které ovlivnily poptávku i nabídku v tomto sektoru. Mezi tyto trendy patří nejen nové pracovní procesy, ale i další ekonomické a sociální faktory. V rámci svého příspěvku jsem se pokusil na některé z nich podívat blíže.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 12.02.2024

12.02.2024 Burzy během minulého týdne opět posilovaly. S&P 500 přidal 1,4 %. Hlavní americký akciový benchmark uzavřel týden na historickém maximu a zároveň překonal hranici 5 000. Bezprostředním faktorem byly výsledky společnosti Arm – ta potvrdila zájem o čipy ze strany Big Tech firem. Očekává se, že velké technologické firmy budou masivně nakupovat čipy s ohledem rozvoje infrastruktury okolo umělé inteligence. Aktuálně se však indexy nachází na úrovních hraničící s překoupeností – určitá korekce je tak pravděpodobná.
img

Česká národní banka razantně snižuje úroky, je přesvědčena, že inflace rychle slábne a ani v lednu nepřekvapila. Koruna v reakci oslabuje citelněji nad 25 koruny za euro

08.02.2024 Bankovní rada ČNB dnes rozhodla snížit základní úrokovou sazbu o 0,5 procentního bodu na 6,25 procenta. Znamená to, že bankovní rada ČNB je přesvědčena, že inflace rychle odeznívá a že ani lednové přecenění nebylo v tomto ohledu závažným rizikem. Jeho rozsah budeme znát teprve za týden, kdy statistici zveřejní příslušné údaje. Koruna v reakci na dnešní krok ČNB přesto oslabuje, což značí, že podstatná část trhu mínila, že centrální banka se dnes uchýlí jen k redukci o 0,25 procentního bodu.
img

Česká ekonomika se loni propadla teprve pošesté v celé novodobé historii země od roku 1993. Letos opět nelze vyloučit pokles, byť pravděpodobnější je mírný růst

30.01.2024 Česká ekonomika loni klesla, a to reálně o 0,4 procenta. Loňský rok tak představuje teprve šestý rok historie novodobé České republiky od roku 1993, kdy její hospodářství vykázalo pokles. Předtím se tak stalo v letech 1997 a 1998, v důsledku tehdejších finančních otřesů, dále pak v letech 2009 a 2012, vlivem nejprve světové finanční krize a následně evropské dluhové krize, resp. reakcí Česka a jeho vlád na ně. Naposledy se pak česká ekonomika propadla v roce 2020, a to kvůli covidové pandemii a souvisejícím restrikcím a omezením mezinárodního obchodu.
img

Pohonné hmoty v Česku zdraží. Kvůli houstnoucímu napětí v Rudém moři a slábnoucí koruně

18.01.2024 Benzín u českých čerpacích stanic v posledním týdnu mírně zdražil, o sedm haléřů na litr, zatímco cena nafty stagnovala. V příštích sedmi dnech se dočkáme mírného zdražení obou základních druhů paliv, a to v rozsahu deseti až patnácti haléřů na litr.
img

Míra nezaměstnanosti roste, volných pracovních je v Česku nejméně od dubna 2018. Počet volných pracovních míst na poměry posledních let nezvykle zaostává za počtem uchazečů

09.01.2024 Míra nezaměstnanosti v Česku vzrostla v prosinci 2023 na úroveň 3,7 procenta, v souladu s předpoklady. Byla tedy totožná s tou o rok dříve, v prosinci 2022. V porovnání s listopadem 2023 došlo k nárůstu míry nezaměstnanosti, a to z úrovně 3,5 procenta. Podobný nárůst se však opakuje každoročně, a to kvůli příchodu zimní sezóny a souvisejícímu ukončování sezonních pracovních úvazků a prací v exteriéru, například v lesnictví, zemědělství, stavebnictví či povrchové těžbě. V listopadu 2023 navíc v Česku spadlo nejvíce srážek za všechny listopady od roku 1961, jak plyne z dat ČSÚ, což dopad ukončování prací v exteriéru do trhu práce ještě o něco zvýraznilo.
img

Stavebnictví v listopadu zklamalo. Škodí mu vysoké úrokové sazby i neochota vlády stavět „hladové zdi“

08.01.2024 Stavebnictví v listopadu zklamalo. Meziročně se propadlo o 6,5 procenta, což značí jeho největší pokles od letošního dubna. Stavebnictví dusí vysoké úrokové sazby a investiční nejistota, kteréžto oba faktory jsou důsledkem zejména mimořádně vysoké inflace uplynulých více než dvou let. Inflace současně podvazuje poptávku po vlastnickém bydlení v důsledku vysokých úrokových sazeb hypoték. K trvalejším nepříznivým trendům se loni v listopadu přidalo nevlídné, deštivé počasí, které rovněž brzdilo stavební práce.
img

Přebytek zahraničního obchodu ČR je nejvyšší za tři roky, průmyslová výroba se ale propadá nečekaně hluboko

08.01.2024 Dnes zveřejněné listopadové ukazatele k tuzemskému zahraničnímu obchodu a k průmyslové výrobě poskytují značně rozdílný obrázek, přestože jde o částečně provázané sféry.
img

Uzemňování letadel Max 9 nabývá celosvětového rozsahu. Akcie Boeingu zítra spadnou, výrobce letadel se přitom dosud nevzpamatoval z dopadů covidu a uzemnění letadel Max 8 roku 2019

07.01.2024 Uzemňování Boeingů Max 9 nabírá celosvětový rozsah. Letecké společnosti nejen ve Spojených státech, ale také od Panamy po Turecko stahují daný typ letadel ze svých letových plánů. Děje se tak poté, co dopravce Alaska Aitlines musel v pátek s jedním z letadel Max 9 nouzově přistát, neboť mu krátce po startu odpadla část trupu. Cestující nehodu popisují jako menší explozi.
img

Novými majiteli Packety, vlastníka Zásilkovny, jsou fond CVC a Emma Capital

22.12.2023  Novými majiteli české firmy Packeta, která vlastní Zásilkovnu, je konsorcium globálního fondu CVC Capital Partners a skupiny Emma Capital, jejímž majitelem je dosavadní ředitel skupiny PPF Jiří Šmejc. CVC bude mít 65 procent, Emma Capital zbylých 35 procent. ČTK o tom dnes informoval mluvčí Emma Capital Pavel Zuna. Výši kupní ceny ani jedna ze stran nesdělila.
img

ČNB poprvé od května 2020 snižuje úroky, koruna v reakci oslabuje. Zlevní hypotéky, zdraží nemovitosti

21.12.2023 Bankovní rada České národní banky na svém dnešním měnověpolitickém zasedání rozhodla snížit základní úrokovou sazbu o 0,25 procentního bodu na úroveň 6,75. ČNB tím v podstatě ukončuje nejvyhrocenější fázi svého boje s inflací a přechází do fáze postupné normalizace a stabilizace měnové politiky. Koruna v reakci oslabuje, což znamená, že ne všichni investoři byli přesvědčeni, že se snížení sazeb dnes odehraje.
C:\fakepath\euro-17062015.jpg

Německo a Francie hlásí shodu na reformě fiskálních pravidel

20.12.2023 Francie a Německo dosáhly shody ohledně reformy fiskálních pravidel Evropské unie, oznámil podle agentury Reuters francouzský ministr financí Bruno Le Maire po jednání se svým německým protějškem Christianem Lindnerem. Ten hovoří o shodě v klíčových bodech. Šéfové resortů financí zemí EU budou dnes jednat prostřednictvím videokonference, aby se pokusili najít kompromis v této otázce, poznamenala agentura AFP.
img

Prudce zdraží čokoláda, kakaové boby jsou totiž na burze nejdražší v historii Česka. Češi by si proto měli dát při nákupu cukrovinek pozor; hrozí, že je prodejci budou podvádět

30.10.2023 Milovníci čokolády se musí připravit na výrazné zdražení. Burzovní cena kakaových bobů, z nichž se čokoláda vyrábí, totiž nyní prudce roste, na nominálně nejvyšší dolarovou úroveň za celé období od prosince 1978. V českých korunách jsou kakaové boby nyní vůbec nejdražší v novodobé historii České republiky. Za celé období od roku 1993 totiž v pátek na burze v New Yorku, určující pro celý svět, vůbec poprvé překonala tuna kakaových bobů cenovku v přepočtu 90 tisíc korun. Dnes se obchoduje za cen jen nepatrně nižší (viz graf níže).
C:\fakepath\filip-kalcak-18102023-2.jpg

INVESTIČNÍ GLOSA: Co nebolí, to roste. Červená v Izraeli, zelená na grafu

18.10.2023 Válka je hrozivý fenomén. Překresluje hranice, zabíjí lidi a drasticky ovlivňuje světové investiční trhy. Teoreticky. Wall Street na nedávno propuknutou válkou na Blízkém východě paradoxně reagovat nechce. Přitom se může Spojených států i globální ekonomiky týkat mnohem víc než válka na Ukrajině.
C:\fakepath\eu.jpg

Ministři financí EU se zabývají fiskálními pravidly, čeká se komplikovaná debata

17.10.2023 Ministři financí Evropské unie dnes na jednání v Lucemburku od rána debatují o reformě rozpočtových a dluhových pravidel, kterou loni navrhla Evropská komise (EK). Původně měli o reformě na dnešním zasedání už hlasovat. Vzhledem k tomu, že se názory jednotlivých členských států zásadně liší, bylo ale rozhodnuto, že se o tématu bude jen debatovat.
C:\fakepath\EU staty.jpg

Ministři financí EU budou debatovat o reformě fiskálních pravidel

17.10.2023 Ministři financí Evropské unie budou dnes v Lucemburku jednat o reformě rozpočtových a dluhových pravidel, kterou už loni navrhla Evropská komise. Původně měli o reformě na dnešním zasedání už hlasovat. Vzhledem k tomu, že se názory jednotlivých členských států zásadně liší, bylo ale rozhodnuto, že se o tématu bude jen debatovat. Česko bude na jednání zastupovat ministr financí Zbyněk Stanjura.
img

Česko má nejvyšší míru nezaměstnanosti mladých lidí za posledních více než osm let, říká Eurostat

08.08.2023 Zatímco obecná míra nezaměstnanosti se i podle dnešních dat Úřadu práce vyvíjí příznivě, vykazuje za červenec úroveň 3,5 procenta, lepší než převážně očekávanou hodnotu 3,6 procenta, Česko má nebývale vysokou míru nezaměstnanosti mladých lidí ve věku do 25 let. Ta letos v červnu dle dat Eurostatu čítala 13,7 procenta. Vyplývá to z nově zveřejněných údajů Eurostatu.
C:\fakepath\nebe-peklo-forex-310172023.jpg

Nebe a peklo forexu

31.07.2023 Mezi hlavními měnami nenajdeme od covidové pandemie rozdílnější vývoj než ten mezi mexickým pesem a japonským jenem.
Související klíčová slova: FXstreet | Bitcoin | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Expert | Akciový index | Inflace | Deflace | USD/JPY | Rusko | USA | Británie | OPEC | Koruna | Evropská unie | HDP | Mexické peso | Turecká lira | Měnová politika | Kanada | Německo | Francie | Turecko | Analytik | Ceny ropy | Ropa Brent | Česká koruna | Americké akcie | ETF | Dividendy | Poptávka | Recese | Daně | Politika | Průmyslová výroba | Zahraniční obchod | USD/MXN | USD/TRY | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Americký dolar | Zhodnocení | Transakce | Bank of Japan | Bankovní rada | Benchmark | Bloomberg | Bod | Centrální banka | Centrální banky | Konsolidace | DAX | Devalvace | Dolarový index | EBIT | Ekonomika | Euro | Evropská centrální banka | Evropská komise (EK) | Index FTSE 100 | Fed | Forward | Futures | Investice | Investor | Investování | Korekce | Kurz | Long | MT4 | Risk | Marže | Měna | Měnový pár | Měny | Nabídka | Pakt stability | Pozice | Příkaz | Rally | Riziko | Ropa | S&P 500 | Schodek rozpočtu | Sentiment | Short | Splatnost | Trend | Ukazatel | VaR | Výkonnost | Výnos | Wall Street | Bondy | Zlato | Švýcarský frank | ČNB | Časový rámec | Česká národní banka | Úrokové sazby | Americká měna | Analytici | Banky | EUR | USD | Dluhopisy | JPY | ČEZ | Obchodování | Finanční krize | Cena zlata | Cena ropy | FTSE | Indexy | Úroková sazba | Investoři | Blue chips | Fond | Trh s nemovitostmi | EU | Ministři financí | Vývoj ceny | Ekonom | Byznys | Zisk | Těžba ropy | Sázka | Kurz koruny | Euforie | Optimismus | Výsledky | Strach | Euronext | Intervenovat | Partners | Golden Gate | Analytický tým | Regulace | Financování | Investovat | Eurostat | Český statistický úřad | Makrodata | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Japonská centrální banka | Aktivum | Index | Likvidní | Akciové burzy | Americká centrální banka | Analýzy | Banka | Bankovní rada ČNB | Brent | Capital Markets | Cena | Ceny zlata | Čínská ekonomika | Cyrrus | CZK | Česká ekonomika | Česká spořitelna | Dolar | Dolary | Eura | Eurostoxx 50 | Forexu | Frank | FXstreet.cz | Graf | HSBC | Index S&P 500 | Investiční | Investiční poradenství | Jeden dolar | Kurz USD | Lira | Markets | Nemovitosti | Norská koruna | Oslabení koruny | Portfolia | Reuters | Ropy | Sázky | SPX | Státní dluhopisy | Státní rozpočet | Trh | Tržní podíl | Volatility | Volkswagen | Vývoj ceny zlata | Zkušenost | Zpráva | Zisky | DXY | Benzín | Ministerstvo financí | P.A. | Provozní marže | ROCE | Itálie | Spojené státy | Cenová hladina | Tržby | Výsledek hospodaření | Komise | Frustrace | Burze | Standard Chartered | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Uložení peněz | Průmyslová produkce | Pokles úrokových sazeb | Podnikatel | Ministr financí | Energie | Rada ČNB | Sentiment trhu | Přehled | Sázet | Americké trhy | Bankovnictví | Posilování koruny | Základní úrokové sazby | Firmy | Vývoj měnového páru | Britské akcie | České firmy | Economist | Inflační tlaky | Globální finanční krize | Americký akciový index | Globální ekonomiky | Agentura Bloomberg | Vládní dluhopisy | Propad | Handelsblatt | S&P | Guvernér | Ztráty | Farmaceutické společnosti | Historická maxima | Nejistota | Světové finanční krize | Saúdská Arábie | Akcionáři | FTSE 100 | Dluhové krize | Vývoj meziroční jádrové inflace | Agentura AFP | Výhled | Nakupovat akcie | Propad akcií | Payrolls | Konsensus | Mzdy | Krize | Analytický tým FXstreet.cz | Ministři financí EU | Výnosy | Měnová stimulace | Měnový pár USD/JPY | Rizikové investice | Očekávání analytiků | Turecká centrální banka | TRY | Příjmy | ČTK | Belgie | Zpomalení ekonomiky | Hlavní ekonom | Fundamentální základ | Norsko | Očekávání | Investiční činnost | Aleš Michl | NEST | Tržní očekávání | Kartel OPEC | Podniky | Akcie společnosti | CSI 300 | Royal Dutch Shell | Norges Bank | Vyšehradské fórum | Výkonnost akcií | EK | Náklady na úvěry | Evropská komise | Veřejný dluh | Inflační vývoj | Vysoké zisky | Akcie Boeingu | Norská centrální banka | Statistický úřad | Český průmysl | Sázky na pokles | Snížení sazeb | Capital Partners | Pokles úroků | Nálada na akciových trzích | Růst ceny zlata | Výnosové křivky | Pokles cen | Snížení úroků | Tomáš Pfeiler | Bohatí | Pohonné hmoty | PPF | Denní graf | Dot plot | Nastavení úrokových sazeb | Pohonné hmoty v Česku | ESG | Equinor | RISK-ON | Tým FXstreet.cz | Trinity Bank | Střadatelé | Automobilky | Rozpočet | Deficit | Výdaje státního rozpočtu | Trinity | Objem | Rijád | Obchod | Trh práce | FRED | ČSÚ | Ekonomika ČR | Firma | Risk-off | Švédská centrální banka | TradingEconomics | Souhrn finančních trhů | Růst cen | Jiří Šmejc | Statistici | Největší pokles | Nálada spotřebitelů | Důvěra v českou ekonomiku | Úrok | Miliardy | AFP | Statistika | Průmysl | Mzdový nárůst | Na burze | Propouštění | Impuls | Stavební produkce | Zahraniční obchod České republiky | Stavebnictví | Koruna dnes | Zdražování | Problémy | Pojišťovny | Plyn | Dobrá nálada | Nálada | Prohlášení | EASA | Dieselgate | Škoda Auto | Míra | R2G | Úroky | Měnové politiky | Bankovní rada České národní banky | Hypotéky | Smartwings | ČNB dnes | Forward PE | Bydlení | Miliardy korun | Investiční ředitel | Singapur | Schodek státního rozpočtu | Ziskovost | Tuzemská ekonomika | Hospodaření | Kontrariánské pozice | CFA | Londýnské společnosti | Američané | Francouzský ministr financí | Bruno Le Maire | Inovace | Washington | Letecké společnosti | Miliardy eur | Irák | Von der Leyenová | Míra nezaměstnanosti v ČR | Budoucnost | Experti | Zemědělství | Poradenství | Veřejné finance | Ukazatele | Ceny energií | Očekávaný vývoj | Astrazeneca | Trump | Čínské indexy | Prezident | Akcie výrobce letadel | Trhy | Ursula von der Leyenová | Koruna oslabuje | Asijské indexy | Pokles | Situace | České měny | Důchody | Provozní zisk | Zdravotní pojištění | Pandemie | Vysoká inflace | Boeing | Volné peníze | Zlepšení | Obchody | Výdaje | Daň z příjmu | Průmyslníci | BP | Rekordní hodnoty | DNB | Dnes ČNB | Americké ekonomiky | Zdražování ropy | Poptávky po ropě | COVID-19 | Portál FXstreet.cz | Index CSI 300 | Vývoj | Výsledek zahraničního obchodu | Londýnský index | Londýnský index FTSE 100 | Výraznější impuls | Videokonference | Restrikce | Prudký pokles | Aerolinky | Lufthansa | Deficit státního rozpočtu | Bankovky | Brusel | Letectví | Kabinet | Silný pokles | Index frankfurtské burzy | Nákupy vládních dluhopisů | Spotřebitelé | Automobilka | Historie | Mimořádná opatření | Onemocnění | Rozhodnutí bankovní rady | Zásobníky | Německá automobilka | Automobilka Volkswagen | Seat | Škoda | Domácnosti | Iracionální | Výrobce letadel | Úřad práce | Dávky v nezaměstnanosti | Porovnání vývoje | Tomáš Raputa | Další růst | Růst | United Airlines | American Airlines | Signál | Platební neschopnost | Výroba automobilů | Ceny elektřiny | Viry | Šíření nákazy | Bulharsko | Ekonomiky | Akciový index S&P 500 | Zhoršování situace | Války | Schodek | Organizace | Deficit veřejných financí | Závislost | Práce | Údaje | DPH | Mexiko | Ministři | Úspory | Ministři financí Evropské unie | Zbyněk Stanjura | Debata | Aktuální očekávání | Norwegian Air | Ryanair | Shell | Zaměstnanci | Blízký východ | Vývoz | Objem ropy | Deflační tlaky | Zadlužení | Bezpečnost | Vládní deficit | Dluhy | Rekordní propad | Konsorcium | Umělé inteligence | Spoluzakladatel | JDE | Unie | ČR | Pozitivní sentiment | Londýnské burzy | CVC Capital | Francouzský ministr | Berlín | Nejlevnější hypotéky | Národní rozpočtová rada | Plán investic | GlaxoSmithKline | Rostoucí trend | Covid | Technologické firmy | Zahraniční kapitál | Propad české ekonomiky | Práce z domova | Úroda | Situace na trhu práce | Prostor pro další růst | Leva | Ocenění | Ceny | Propad ekonomiky | Důvěra | Velké technologické firmy | Firmy v Evropě | Turecký prezident | Akcie Deutsche Lufthansa | Deutsche Lufthansa | Hnojiva | Vládní koalice | Zrušení superhrubé mzdy | Deglobalizace | Hospodaření vlády | Big Tech | Klimatické změny | Peso | Zdanění | Traton | Vývoj vakcíny | Cena elektřiny | Vývoj ceny akcie | Americké měny | Nařízení | Zveřejnění výsledků | Přebytek zahraničního obchodu | Akcie bankovních domů | Nio | Norwegian Air Shuttle | Očkování | Rozpočtové deficity | Zadlužování | Počasí | Růst ceny | DOT | Rio Tinto | Situace na trhu | Makroekonomický vývoj | MXN | Air | Nárůst výnosů | Silný růst | Rybolov | Sýrie | Vývoj hodnoty | HSBC Holdings | ERA | Reformy fiskálních pravidel | Pakt stability a růstu | Plán obnovy | Pandemie COVID 19 | Pandemie COVID | Těžaři | Oslabení | Zisk před zdaněním | Spotřeba domácností | Plány | Cíle | Příležitosti | Dekarbonizace | Prodej | Cyklus zvyšování sazeb | Regulační úřad | Programátor | Dividendy ČEZ | MAN | Největší evropská automobilka | Evropská automobilka Volkswagen | Americký trh | AI | Odvětví | Načasování | Vývoj reálného výnosu | Boom | Společnost Golden Gate | Rekord | Štěstí | CVC Capital Partners | CVC | Společnost Equinor | SXXP | Společnosti | Národní měny | Opatření | ANO | Covidové restrikce | Energetika | TIPS | Kompenzace | Fiskální pravidla | Češi | Vysoké ceny | Zdravotnictví | Juraj Karpiš | Rumunsko | Notino | Telenor | Výsledky Volkswagenu | Fialova vláda | Čínský realitní sektor | Společnost | Výsledky společnosti | Burzovní cena | Lockdowny | Investoři do zlata | TIM | Turecké měny | | Propad hodnoty | Developeři | Arm | Základní sazba | Gate | Big tech | Válka na Ukrajině | Royal Dutch | Instituce | Základní úrok | Akcie společnosti Equinor | LHA | Logistické firmy | Kongsberg Gruppen | NEL | Invaze | Invaze Ruska | Invaze Ruska na Ukrajinu | Pokles inflace | Řetězce | Energetická závislost | Ministerstvo průmyslu a obchodu | Dopady války na Ukrajině | Skupiny PPF | Inflace v Japonsku | Vysoké ceny energií | Růst cen energií | Veřejně obchodovaná společnost | Obchodovaná společnost | Šmejc | Realitní sektor | Šéfové | PPF Jiří Šmejc | Kroky Fedu | Znehodnocení | Cenu plynu | Zkrocení inflace | Pomoc Ukrajině | Hershey | Premiér Fiala | Německé ekonomiky | Časové omezení | Nástup elektromobility | Vedení Volkswagenu | Fenomén | Aker BP | Aker | Dodatečný výnos | Scania | Války na Ukrajině | Vysoké inflace | Ingredience | CZ | Problémy v Číně | Načasování nákupu | Pověst | Inflační krize | Varování | Bankovní rady ČNB | Rozhodnutí bankovní rady ČNB | Airfinity | Vývoj sazeb | Akciové tituly | Nákup nemovitosti | Obnovitelné zdroje | Notifikace | Turkish Airlines | Cena pojištění | Válka | Základní potraviny | Spojení | Světové poptávky | Vyšší ceny | Vysoké úrokové sazby | Objem plynu | LPG | Americký akciový index S&P 500 | Snižování sazeb v USA | Golden Gate Pavel Ryba | Jednání ministrů financí | Potravinářství | Pojišťovnictví | Vice | Mimořádná inflace | Ředitel skupiny PPF | Turci | Časové řady | ARM | Evropské dluhové krize | Slovenský trh | Inflační vlna | Packeta | Uvolněná měnová politika | Cena kakaových bobů | Čokoláda | Milovníci čokolády | MXN/JPY | Vývoj měnového páru MXN/JPY | Nearshoring | Energetická bezpečnost | Vývoj meziroční jádrové inflace v Japonsku | Paříž | Nákup nemovitostí | Konflikt na Blízkém východě | Ekonom Juraj Karpiš | Pavel Ryba | Filip Kalčák | Investiční glosa | Kryštof Míšek | Argos Capital | Nadšení | Lesnictví | tradingeconomics.com | Návrat inflace | Přecenění | Plynové zásobníky | Ryanair Holdings | Tuzemské automobilky | Řízení společnosti | Japonské vlády | Pandemie covidu | Historické maximum | ProCent | Telekomunikace | Emma Capital | Pavel Zuna | Mluvčí Emma Capital | Podíl Emma Capital | Zásilkovna | Simona a Jaromír Kijonkovi | Společnost Notino | Lukáš Bílek | Martin Kukačka | Pavel Horák | Ředitel EMMA Capital | Investiční ředitel EMMA Capital | Jakub Čanda | Renomé fondu | Renomé fondu CVC | Rok 2024 | Akcie zpevnily | Capital | Frontline | Sázka na jistotu | Portfólia | D1 | Kongsberg | Konsensus analytiků | Pokles cen elektřiny | Investor Relations | Výkon | Sociální faktory | Nákupy | Prodeje | Nakupovat | Trendy na trhu | Koruny vůči euru | Ceny akcie | Rezervy | Vlády | Úmrtnost | Vlastní měny | Evaluation | CASH HISTORY | Platidla | Měsíční časový rámec | Řekové | Nákup 30letého amerického bondu | Vývoj britského akciového indexu FTSE 100 | Vývoj britského akciového indexu FTSE | Vývoj britského akciového indexu | Vývoj ceny akcie Ryanair Holdings | Vývoj ceny akcie Ryanair | Ryanair Holdings (RYA) | Akcie Ryanair Holdings | Akcie Ryanair Holdings (RYA) | Dodávky amerického Boeingu | Vývoj ceny akcie Deutsche Lufthansa | Deutsche Lufthansa (LHA) | Lufthansa (LHA) | Vývoj ceny akcie Deutsche Lufthansa (LHA) | Příběh turecké měny | Katastrofický pád | Platilo v Itálii | Italská lira | Maltská lira | Ostrovní stát | Trojitý restart | Staré měny | Předchůdce Turecka | Osmanská říše | Osmanská lira | Mustafa Kemal Atatürk | Americký dolar vůči turecké liře | Drakonická devalvace | Znehodnocení národní měny | Svéhlavý ekonom | Restart turecké měny | Devalvace liry | Krotit inflaci | Ekonomický experiment | Ozdravení národní měny | Pozitivní faktor | Zahraniční návštěvníci | Vzestup turismu | Vzestup počtu turistů | TRY/CZK | Institute For Health Metrics and Evaluation | Léto | Budoucnost amerického dolaru
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Banky | ČTK | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | Cena | FOREX | Pivot

Předchozí klíčová slova

COVID III
Covid-krize
Covid Lázně
Covidová krize
Covidová opatření
Covidová pandemie
Covidová pravidla
Covidová situace
Covidová vakcína
Covidové krize

Následující klíčová slova

Covidové programy
Covidové restrikce
Covidové uzávěry
Covidové uzávěry v Číně
Covidové uzavírky
Covidové vakcíny
Covidový krach
Covidový šok
Covid panika
Covid problémy
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
reklama
Swissquote Bank
Potvrďte prosím... Zavřít