Sobota 18. ledna 2025 00:19
reklama
Purple webinar Co očekávat od trhů v roce 2025
reklama
RebelsFunding
reklama
Purple ebook česká koruna
reklama
RebelsFunding

COVID III

C:\fakepath\CNB1.jpg

Asociace: Růst sazeb ČNB je nesystémové opatření, pro firmy znamená velké potíže

04.10.2021 Růst sazeb České národní banky (ČNB) o 0,75 procentního bodu je podle Asociace malých a středních podniků a živnostníků (AMSP) nesystémové až nekompetentní opatření. Místo podpory exportu tento krok posílí dovoz ze zahraničí. České firmy se potýkají se stoupajícími cenami vstupů a nedostatkem materiálů, čelí tlaku na zvyšování mezd. Finanční rezervy přitom použily na vyrovnání se s následky pandemie koronaviru. Opatření ČNB tak podnikatelé vnímají jako jejich pokutování za snahu odvrátit následky krize. AMSP to dnes uvedla v tiskové zprávě.
C:\fakepath\rok2020.png

Výběr nejdůležitějších ekonomických událostí roku 2020 v ČR

14.12.2020 Oznámeno, že novým majitelem hnědouhelné elektrárny Počerady bude od roku 2024 skupina Sev.en Energy finančníka Pavla Tykače. Společnost ČEZ, majitel elektrárny, nevyužila do konce roku 2019 opci, aby prodej odvolala. V říjnu společnosti uvedly, že Vršanská uhelná ze skupiny Sev.en Energy převezme Počerady už 31. prosince 2020. Původní dohodnutá cena ve výši dvě miliardy korun za převod v roce 2024 byla navýšena na 2,5 miliardy korun.
img

Objem čerpání v rámci programu COVID III činí po více než dvou měsících 0,9 procenta celkové potenciálně čerpatelné částky. Cely program by se dosavadním tempem dočerpal za necelých 20 let

18.08.2020 Za úvodní více než dva měsíce plného provozu programu COVID III, od začátku června do 7. srpna 2020, z něj firmy reálně čerpaly prostředky v objemu 4,51 miliardy korun. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnila Česká národní banka. To odpovídá 0,91 procenta jeho celkové „palebné síly“, tedy celkového potenciálně využitelného objemu, jenž činí 495 miliard korun.
img

Babiš si nepřeje vyšší dluh, než jaký vytvořil Kalousek, a navíc pozorně naslouchá důchodcům. I proto je čerpání z programu COVID III pomalé, celý by se vyčerpal za 22 let

11.08.2020 Za první dva měsíce plného provozu programu COVID III, od začátku června do 31. 7. 2020, z něj firmy reálně čerpaly prostředky v objemu 3,83 miliardy korun. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnila Česká národní banka. To odpovídá 0,77 procenta jeho celkové „palebné síly“, tedy celkového potenciálně využitelného objemu, jenž činí 495 miliard korun.
img

Čerpání z programu COVID III se týden od týdne zrychluje, ale stále je nadmíru pomalé: Pokud stát bude poskytovat pomoc firmám v rámci programu COVID III aktuálním tempem, program se dočerpá za zhruba 17 let

28.07.2020 Objem pomoci státu firmám a podnikatelům zasažených koronavirovou krizí se zvyšuje, a to dokonce zrychlujícím tempem, které je však stále ještě až příliš pomalé. Vyplývá to z údajů k čerpání v rámci jednotlivých programů COVID, které dnes v aktualizované verzi zveřejnila Česká národní banka.

Další články k tématu COVID III

img

Podzimní ekonomický náraz se blíží a pomoc vlády firmám a podnikatelům vázne? Proč ani program COVID III na tom zatím nic nemění?

15.07.2020 Ministryně Alena Schillerová (za ANO) dnes s Českou bankovní asociací a zástupci bank probere čerpání ze záručního programu COVID III. Schillerová včera uvedla, že vyčerpaná zhruba jedna miliarda korun z programu COVID III ji nepřipadá jako velká částka. Chce zjistit příčiny nízkého čerpání, nevyloučila výhledově změnu nastavení programu. Kde je tedy chyba? Proč se z programu COVID III nedaří čerpat?
img

Pokud stát bude poskytovat pomoc firmám v rámci programu COVID III tempem prvního měsíce jeho fungování, program se dočerpá za zhruba 38 let

14.07.2020 Objem pomoci státu firmám a podnikatelům zasažených koronavirovou krizí se zvyšuje, ale jen velmi pomalu. Vyplývá to z údajů k čerpání v rámci jednotlivých programů COVID, které dnes v aktualizované verzi zveřejnila Česká národní banka.
img

Pomoc státu firmám v rámci programu COVID III je stále nedostatečná. Dle dnes zveřejněných dat ČNB se vyčerpalo 0,003 procenta možného celkového objemu

23.06.2020 Pomoc státu firmám a podnikatelům zasažených koronavirovou krizí je stále nedostatečná. Vyplývá to z údajů k čerpání v rámci jednotlivých programů COVID, které dnes v aktualizované verzi zveřejnila Česká národní banka. Zatímco při posledním zveřejnění dat, těch k 5. červnu, byla v rámci v současnosti stěžejného záchranného programu COVID III schválena jediná žádost v objemu 20 milionů korun, ke dni 12. červnu je to podle dnes zveřejněných dat ČNB už padesát žádostí v objemu 143 milionů korun. Zatímco k 5. červnu nebyla čerpána reálně ještě ani jedna koruna, ke dni 12. června bylo reálně čerpáno sedmnáct milionů.
img

Pomoc státu firmám v rámci programu COVID III je stále nedostatečná. Dle dnes zveřejněných dat ČNB se vyčerpalo 0,14 procenta možného celkového objemu

07.07.2020 Pomoc státu firmám a podnikatelům zasažených koronavirovou krizí je stále nedostatečná. Vyplývá to z údajů k čerpání v rámci jednotlivých programů COVID, které dnes v aktualizované verzi zveřejnila Česká národní banka. Zatímco při posledním zveřejnění dat, těch k 19. červnu, bylo v rámci v současnosti stěžejného záchranného programu COVID III schváleno 122 žádostí v objemu přes 433 milionů korun, ke dni 26. červnu je to podle dnes zveřejněných dat ČNB už 349 žádostí v objemu takřka 1,21 miliardy korun. Zatímco k 19. červnu bylo čerpáno reálně necelých 183 milionů korun, ke dni 26. června bylo reálně čerpáno necelých takřka 685 milionů.
img

Pomoc státu firmám v rámci programu COVID III je stále nedostatečná. Dle dnes zveřejněných dat ČNB se vyčerpalo 0,04 procenta možného celkového objemu

30.06.2020 Pomoc státu firmám a podnikatelům zasažených koronavirovou krizí je stále nedostatečná. Vyplývá to z údajů k čerpání v rámci jednotlivých programů COVID, které dnes v aktualizované verzi zveřejnila Česká národní banka. Zatímco při posledním zveřejnění dat, těch k 12. červnu, bylo v rámci v současnosti stěžejného záchranného programu COVID III schváleno padesát žádostí v objemu přes 143 milionů korun, ke dni 19. červnu je to podle dnes zveřejněných dat ČNB už 122 žádostí v objemu přes 433 milionů korun. Zatímco k 12. červnu bylo čerpáno reálně sedmnáct milionů korun, ke dni 19. června bylo reálně čerpáno necelých 183 milionů.
img

Státní rozpočet vykazuje absolutně nejhorší plnění v historii ČR, zvláště varovné je to kvůli stále nízké nezaměstnanosti. Schodek letos dosáhne nejspíše 500 miliard korun, pomoc firmám je však stále nedostatečná

01.07.2020 Červnové hospodaření státního rozpočtu dopadlo nejhůře v novodobé historii ČR od roku 1993. Výsledkem je totiž schodek ve výši 195,2 miliardy korun. Hůře státní kasa během prvních šesti měsíců roku dosud nikdy nehospodařila. A hůře nehospodařila ani v žádném z jakýchkoli jiných období toho či onoho roku v celé historii od roku 1993.
img

Rychleji než minulý týden, ale stále pomalu: Pokud stát bude poskytovat pomoc firmám v rámci programu COVID III tempem prvních 40 dní jeho fungování, program se dočerpá za zhruba 28 let

21.07.2020 Objem pomoci státu firmám a podnikatelům zasažených koronavirovou krizí se zvyšuje, a to dokonce zrychlujícím tempem, které je však stále ještě až příliš pomalé. Vyplývá to z údajů k čerpání v rámci jednotlivých programů COVID, které dnes v aktualizované verzi zveřejnila Česká národní banka.
img

Rozbřesk: Proč neodložit podnikům DPH?

16.04.2020 I když máme na stole první scénáře uvolňování karanténních opatření, začíná být jasné, že po celý druhý kvartál bude řada odvětví jednoduše krvácet. A to ať už skrze přímé omezení výroby, výpadky subdodávek nebo v důsledku slabé poptávky. Pokud se budou výpadky likvidity v podnikovém sektoru pohybovat v řádu vyšších stovek miliard až jednoho bilionu korun, zdá se, že česká vláda nemůže agresivnějšími krátkodobými opatřeními mnoho pokazit. Záruční úvěrové programy COVID I a COVID II měly pomalý náběh a v jejich rámci se nakonec poskytl relativně malý objem úvěrů (zatím přibližně 300 plus 600 milionu CZK). Je tedy zapotřebí, aby se co nejrychleji rozjely nové záruční programy, a to rychleji administrované a takové, na které dosáhne větší počet podniků (například připravovaný COVID III). Do té doby může česká vláda zvážit i jiné způsoby, jak ponechat dočasně více hotovosti ve firmách - například odklad plateb DPH nebo sociálního a zdravotního pojištění výměnou za rozumný úrok. Šlo by svým způsobem o rychlou překlenovací půjčku a stát by mohl úrok nastavit jednoduše a rychle například výrazným snížením sankcí za opožděné platby.
img

Rozbřesk: Druhá fáze krize: Omezit plošnost, zachovat kurzarbeit, oživit investiční pobídky

28.05.2020 V posledních týdnech jsme si zvykli pozorně sledovat mezinárodní srovnávání výše a rychlosti vládní pomoci. Ve srovnávacích tabulkách zatím Česko hraje “první ligu” ve slibech, ale “okresní přebor” v reálném plnění. Situace se ale s přijetím masivního programu COVID III snad bude obracet k lepšímu, a pozornost by se proto měla časem přesunout jinam. Posouváme se také postupně do druhé fáze krize - rozmrazování ekonomiky - ve které nejsou důležité vždy plošnost a poskytnutý objem prostředků, ale naopak chytrost, s jakou ekonomiku stimulujete.
img

Rozbřesk: Deficit překoná 100 miliard korun, ekonomika se bez pomoci na nohy ale nepostaví

01.06.2020 Český státní rozpočet v květnu pravděpodobně propadl do výraznějšího deficitu. Už ke konci dubna se hospodaření státu propadlo do deficitu skoro 94 miliard korun a v květnu pravděpodobně daleko výrazněji na stát dopadnou jednak výpadky daní (dané propadem aktivity i odklady) a současně postupně se rozjíždějící výdajové programy (jako programy Antivirus). Pomoc v Česku se rozbíhala spíše pomalu, ale i tak určité náklady (v řádu nižších desítek miliard korun) by měly být v květnovém rozpočtu vidět - deficit pravděpodobně výrazně přesáhne 100 miliard korun a za celý rok si lze představit i úrovně přesahující 500 miliard korun.
Související klíčová slova: Zbrojovka | Premiér Andrej Babiš | EP Power Europe | Kč/EUR | Peugeot | Koronavirové krize | Akcie Erste | Odhad vývoje ekonomiky | Konsorcium | Veřejné finance | EUR | Sazka Group | Koruna zpevnila | Mezinárodní měnový fond | Podnikatel | Daňové povinnosti | Investiční banky | Zrušení daně z nabytí nemovitosti | Aktiva | Schodek státního rozpočtu | Škoda Auto | Evropská komise | Index PX | Antivirus | Poplatky | Růst sazeb | E-shopy | Pandemie | Poradenská společnost | ČSÚ | Bankovní rada ČNB | Burza | Scénáře vývoje české ekonomiky | Home Credit | Ošetřovné | Dluhopisy | Maloobchod | CzechTrade | Daniel Křetínský | Události roku | Vicepremiér | Fondy Apollo | Skupina AXA | Podpůrné programy | Výhled | Daniel Beneš | Průmysl | Inflace | IHS Markit | Česká měna | Covid | Míra zadlužení | Spotřební daně | Pandemie koronaviru | Objem pomoci státu | Czech Fund | Analytici | Burzy cenných papírů | Nejziskovější | LIBOR | NÚKIB | Erste Group | Jumpshot | Zvyšování mezd | Antimonopolní úřad | Poptávka | Kč/USD | Převzetí CME | Zaměstnanost | Ekonomiky | Národní rozvojový fond | MF | Evropské investiční banky | Státní dluh | Výpadek příjmů | Zveřejněné údaje | Peníze | Objem pomoci státu firmám | Společnost Avast | Zvýšení sazeb | European Metals Holdings (EMH) | Letecká doprava | Majetek | Toyota Peugeot Citroën Automobile (TPCA) | Měnový fond | Lukáš Kovanda | Růst | BDO | Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost | Madeta | Investiční skupiny | Koruna | Veřejný dluh | Sev.en Energy | Hyundai | Hospodářské krize | Národní ekonomická rada vlády | Student Agency | Úrokové sazby | Letecká skupina Smartwings | Trh | Problémy | Oživení české ekonomiky | Společnosti | Index | Inven Capital | MMF | Komise | AXA | Kapitál | Temelín | Posílení | Agentura Reuters | Apollo | Majitel | Ministerstvo práce | Česká zbrojovka | EP | Česká firma | Andrej Babiš (ANO) | Central European Media Enterprises (CME) | Náhrady mezd | Posílení kurzu | EPPE | Křetínský | Firma | Následky krize | Opatření | Podnikatelé | Tendr | PPF | Bankovní rada České národní banky | Aukce | Hlavní ekonom | Burze | Jaderná elektrárna | Obchodovat | Index PMI | Finance | Klimatický plán | USA | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Volby | Stravenkový paušál | Následky pandemie | Mediální společnosti | Prohlášení | Sázka | Pilsen Steel | Magnát | Úroková sazba | Podpůrná opatření | KKCG | ČMZRB | Ministryně financí Alena Schillerová | Operátor O2 | Automobilka Škoda Auto | Miliardy dolarů | Miliardy korun | Obchodovat s cennými papíry | Automobilka | Sazby | Automobilka Toyota | Důvěra v českou ekonomiku | Investovat | Úvěrový program | Generální ředitel | Investiční fondy | Průzkum | Firmy | Program Antivirus | Energetický a průmyslový holding | Zajištění | Automobilový průmysl | Státní dluh ČR | FTSE | Rada ČNB | Fond | Sdružení automobilového průmyslu | Energetické společnosti | Penzijní společnosti | Schodek rozpočtu | Ministerstvo financí | Mzdy | Smartwings | Akcionáři | Obchodování na trzích | Obchod | Volkswagen | EK | Trinity | EMH | Pražské burzy | Transakce | Witkowitz | Ceny | T-Mobile | Představenstvo | Financování | Pokles | FTSE 100 | Dopravci | DPH | Sazka Entertainment | Stavební povolení | TPCA | E.ON | Předseda představenstva | České akcie | Pokles ekonomiky | ČEZ | European Metals Holdings | Trinity Bank | Casinos Austria | Citroën | ČNB | Avast | Dovoz | České hospodářství | Obchodování | Úroky | Prezident | Státní rozpočet | Měna | Zprávy | Údaje | Automobilky | Genesis Capital | Omezení pohybu | Investiční společnost | Obchody | Marže | Posílení kurzu koruny | Situace | Miliardy eur | Médea | Rozvojová banka | Konsensus | HDP | Ekonom | Dolar | Zrušení daně z nabytí | Loterie | Investiční skupina PPF | Nouzový stav | Martin Ulčák | ČTK | Česká národní banka | Epidemie koronaviru | Generální ředitel ČEZ | Úvěr | Akcie | Kupci | Mzda | Daňový balíček | NERV | 5G | Pražská burza | Základní úroková sazba | Podniky | Automobilka Hyundai | Svaz dovozců automobilů | Finanční rezervy | Reuters | Realitní magnát | Největší propad | Skupina PPF | Daně | ÚOHS | Ministři | Energetická společnost | Skupina Smartwings | Světové ekonomiky | Unipetrol | Možnosti obchodování | Bankovní rada | Investice | Firma ČEZ | Microsoft | Návrh zákona | CNN Prima News | Genesis | Delta | Zaměstnanci | Fondy | OSVČ | Hospodářství | Ministerstvo dopravy | Důvěra | Burzy | Opatření na podporu ekonomiky | České firmy | Forbes | Akcie Erste Group | Česká spořitelna | Praha | Společnost IHS Markit | Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) | Fischer | Toyota | Radovan Vítek | Česká televize | Propouštění | Energie | Objem | Investiční | Správce daně | Evropská komise (EK) | Finanční skupina | Kurzarbeit | Alena Schillerová | Rozvoj | Vyhlídky | Průmyslová výroba | Míra | Národní rozpočtová rada | Asociace | VHM | Krize | Průmyslová výroba v ČR | Růst sazeb ČNB | JDE | Podpora | Letecká skupina | OKD | Skupina ČEZ | Cena | CNN | Zadlužení | Rozpočet | Premiér Babiš | Jaderná elektrárna Temelín | Česká ekonomika | Partners | Odhad růstu ekonomiky | Erste | Podnik | Ekonomika | Schodek | Práce | Toyota Peugeot Citroën Automobile | EET | Bezpečnost | Banky | Investiční skupina | Státní fond | Ministr financí | Zlepšení | ČR | Kontrakt | Lithium | Petr Kellner | Společnost ČEZ | Poslanci | Česká zbrojovka Group | Soud | Londýnské burzy | Ministryně financí | IHS | Macquarie Infrastructure and Real Assets | Automobilka Škoda | Energetický a průmyslový holding (EPH) | Růst hrubého domácího produktu | PPF Telecom Group | Auta | Zpravodajství | Česká zbrojovka Group SE | Macquarie | Předseda | Škoda | RegioJet | USD | Cestování | O2 | Kabinet | Agrofert | Minimální mzda | EPH | CzechInvest | Výrobce letadel | Propad | Nemovitosti | Andrej Babiš | CME | Eurovia CS | Investment | Státní dluhopisy | ROCE | Referendum | Bankovní sektor | Miliardy | Zrušení superhrubé mzdy | Pracovní síly | Fúze | Bloky | Šíření koronaviru | Banka | Markit | Mobilní operátor | Koncern
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Banky | Obchodování | ČTK | Růst | Indikátor | Pokles | Trading | Cena | FOREX | Pivot

Předchozí klíčová slova

Coverage Reiterated
Coverage Resumed
CoverdealFX
CoverdealFX Web Trader
Coverdeal Holdings
Coverdeal Holdings Limited
Covestro
Covestro (1COV)
Covid
Covid akcie

Následující klíčová slova

Covid-krize
Covid Lázně
Covidová krize
Covidová opatření
Covidová pandemie
Covidová pravidla
Covidová situace
Covidová vakcína
Covidové krize
Covidové pandemie
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
reklama
RebelsFunding
Potvrďte prosím... Zavřít