V posledním článku této série jsme se podívali na cenový vývoj hlavních měnových párů, a to z širší perspektivy denních grafů. Divočina kolem uvalení a následného pozastavení platnosti cel americkým prezidentem totiž vyvolala volatilní cenové pohyby. Proto se nyní vrátíme zpět k levelům, na něž trh reagoval, a vyvodíme z toho jeden důležitý závěr.
GBP/USD - D1
Na tomto měnovém páru jsme sledovali horní hranu prodejního gapu, kterou tento měnový pár otestoval dlouhým knotem denní svíčky. Nedošlo zde ovšem k 100% vyplnění nákupního gapu, tedy alespoň ne u mého brokera. Zamítnutí vyšších hodnot bylo velmi agresivní, což nebývá vždy pravidlem. Toto je však jedna z výhod denních grafů, protože technické levely jsou natolik silné, že se výrazným způsobem zvyšuje pravděpodobnost tržní reakce.
USD/JPY - D1
Na tomto měnovém páru již došlo k otestování našeho levelu, který byl otevřen spodní hranou nákupního gapu. Součástí tohoto supportu byla také menší konsolidace, jež zvyšovala validitu této technické úrovně. Reakce na support byla velmi dobrá a navíc trh do samotného levelu nezajel, což je pro psychiku obchodníka vždy výhodou. Volatilita vzniklá děním okolo cel sice opět ukončila nákupní trend, nicméně i tak se zde projevila výhoda levelu z denního grafu, kterou jsme si již popsali výše.
USD/CAD - D1
Nákupní reakce tohoto měnového páru byla velmi agresivní. Nyní ovšem probíhá druhý test této úrovně, který vzhledem k současné situaci může skončit průrazem. Další výhodou denních grafů je čas, který mají obchodníci k dispozici při řízení obchodů. Na hodinových grafech je někdy obtížné vstoupit do trhu, pokud obchodník nepoužívá limitní příkazy nebo není právě u platformy. Ovšem na denních grafech je spoustu času si vše promyslet, naplánovat a poté případně realizovat. Pokud se tedy o trading více zajímáte, denní grafy poskytují mnoho benefitů, které na nižších časových rámcích nenajdeme.
Martin Klass pro portál FXstreet.cz