Vítám vás u dalšího praktického okénka. V tomto článku se podíváme na dva velmi jednoduché cenové patterny, díky kterým lze vstupovat do obchodu. Jak jistě víte, tak 100% splnění vstupních podmínek je jednou ze záležitostí, kde obchodníci často chybují. Pojďme si tedy ukázat obchody, kde byly vstupní podmínky splněny, a proto vše dopadlo dobře.
EUR/AUD - M5
Ještě než se na tyto obchody podíváme blíže, tak musím varovat před tím, že se jedná spíše o scalping, protože se vše událo na nízkých časových rámcích. Pattern, který si ukážeme, na těchto rámcích dává výhodu v tom, že obchodník může chytnout momentum, které bude v trhu dominovat od několika minut až i po několik hodin. Každopádně scalping je velmi rizikový a tyto patterny bych tedy doporučil spíše sledovat na vyšších časových rámcích H1+.
Každopádně tím nejdůležitějším, co jsem na cenovém grafu sledoval, byla tvorba nižší cenových maxim v okamžiku, kdy jsem očekával short obchod. Na nižších časových rámcích trh velmi často signalizuje směr, kterým se v budoucnosti hodlá vydat a právě nižší maximální ceny jsou signálem pro short. Druhou podmínkou, kterou při ID a scalpingu používám, je umístění trhu vůči klouzavým průměrům.
Na nižších časových rámcích je někdy složité identifikovat trend, proto když vstupuji do shortu, tak chci, aby byl trh pod klouzavými průměry MA 50 a MA 100. V takových případech očekávám rychlou tržní reakci bez výraznějších cenových korekcí. Pokud ovšem taková situace nenastane, tak vystupuji z obchodu obvykle s malou ztrátou. V tomto obchodě vše dopadlo dobře, ale musím přiznat, že výstup na take profit byl trochu se štěstím.
GBP/NZD - M1
I zde jsem sledoval tvorbu nižších cenových maxim s tím, že trh byl pod hodnotou obou klouzavých průměrů. Na obrázku níže je mnohem lépe vidět, jaký druh reakcí v rámci tohoto vstupu očekávám. Zkrátka trh musí být rozjetý a nesmí tam chybět ani momentum. Nemělo by rovněž docházet ke korekci, maximálně na hodnotu trendové čáry, přičemž by jí trh určitě v rámci těchto vstupů neměl prorážet.
Výstup z obchodu byl na supportu, který se jeví jako již otestovaný, ale jednalo se spíše o roztažený spread v noci, takže tento test nešlo brát vážně. Na supportu jsem vystoupil, trh provedl menší nákupní korekci a poté pokračoval v trendu, ovšem už beze mě. Určitě šlo z obchodu vytáhnout více peněz, ale to je případ od případu. Jindy se zase trh na podobném supportu může otočit a růst. Vstupy do obchodů, které jsme si ukázali, lze používat na jakémkoliv finančním instrumentu a na všech časových rámcích.
Martin Klass pro portál FXstreet.cz