Dnešní netradiční páteční okénko jsem posunul, protože dělat obchodní přípravu před velmi očekávaným fundamentem CPI, nedává úplně smysl. Trhy během včerejšího fundamentu sice nějaké cenové pohyby předvedly, ale nejednalo se o nic závratného. Ale i tak na měnových trzích vznikly zajímavé cenové úrovně, které si nyní budeme analyzovat pomocí techniky Volume profile.
AUD/USD – M30
První obchodní level vznikl kumulací kapitálu na low cenového výběžku, který jak se později ukázalo, byl pouhým false breakem při vyhlašování CPI. Díky opětovné nákupní reakci na trhu, mohl vzniknout long level na konfluenci volume a neuzavřeného nákupního gapu. Další konfluencí je výrazná změna nabídky a poptávky při tvorbě tohoto supportu, která navíc proběhla na jedné cenové úrovni.
Tento obchod lze pojmout jako intra denní spekulaci, ale i jako dlouhodobější swingový obchod. Samozřejmě bude také velmi záležet, jakým způsobem k testu tohoto supportu dojde, protože se trh stále nachází v silném klesajícím sentimentu.
EUR/USD – M30
Díky korelaci hlavních měnových párů, které jsou v letošním roce pod nadvládou amerického dolaru, vznikl další long level na měnovém páru EUR/USD. Tento support je velmi podobný tomu výše, tedy je tvořen změnou nabídky a poptávky, volume a neuzavřeným nákupním gapem. Na rozdíl od supportu výše, lze v tomto případě ještě zahrnout mezi konfluence i cenovou úroveň 61,8 % Fibonacciho retracementu, která s již zmíněnými influencemi koresponduje.
Vzhledem k tomu, že trhy se letos pohybují silně korelačně, může dojít k situaci, že americký dolar bude v jeden okamžik testovat jak support na AUD/USD, tak i na EUR/USD. V takovém případě je vhodné buď obchodovat pouze silnější support (což je tento na EUR/USD, díky konfluenci s fibo úrovní), případně na obou supportech snížit pozici tak, aby nedošlo k přeobchodování jedné tržní situace.
Děkuji za přečtení,
Martin Klass