Vítám vás u dalšího dílu Praktického okénka. V dnešním článku se podíváme na jeden intradenní obchod, který byl realizovaný na měnovém páru USD/JPY. Princip obchodu byl velmi jednoduchý, zavření nákupního gapu a odraz od supportu. PT obchodu byl cílen opět do oblasti dlouhodobé konsolidace. Jak obchod probíhal a jaké bylo jeho řízení, to si povíme právě nyní.
USD/JPY – M15
Během agresivního posílení amerického dolaru, se v jeho polovině vytvořila menší supportní úroveň. Na této cenové úrovni došlo k menší konsolidaci, která předcházela dalšímu agresivnímu posilování tohoto měnového páru. Právě tento support jsem využil ke vstupu do long pozice. Konfluence byly zde velmi jednoduché, jednak volume samotného levelu, a také neuzavřený nákupní gap, který trh precizně vyplnil. Jako obvykle jsem vstup rozdělil do více obchodních příkazů. Zde jsem využil pouze dvou vstupů, protože zóna byla menší a větším počtem vstupů by se nedosáhlo až tak zásadní výhody.
USD/JPY – M5
Jak je z cenového grafu patrné, trh reagoval až na volume supportu, tedy vstup do trhu mojí druhou pozicí byl velmi přesný. V tomto případě bylo nejdůležitější ustát po psychické stránce pokles trhu poté, co začal vytvářet zisk. U ID obchodů se mi vyplácí až tak netlačit na utahování SL na BE, protože trh velmi často testuje i podruhé samotnou vstupní úroveň. U tohoto obchodu bylo toto pravidlo na 100 % naplněno a já díky tomu mohl inkasovat zisk.
Výstup z obchodu byl na horní hraně výrazné konsolidace. Obvykle vystupuji u POC, ovšem zde byl velmi agresivní růst, tak jsem nechtěl krátit zisk a čekal jsem až na vznik postranního trendu, který po trendovém pohybu obvykle vzniká. Z obchodu jsem vystoupil ještě z jednoho důvodu. Při pohledu na graf můžete pozorovat volatilní svíčku, což byl fundament z USA.
Děkuji za přečtení!
Martin Klass