Vítám vás u dalšího dílu Praktického okénka. V dnešním článku se opět podíváme na obchod, který jsem realizoval ještě v minulém týdnu s tím, že ke kompletnímu uzavření pozice došlo až před zasedáním FOMC. Na první pohled tento obchod nedává moc smysl, ale až si vysvětlíme kontext, vše to do sebe zapadne. Pojďme na to.
GBP/USD – H1
Ke vstupu do dlouhé pozice došlo trochu nešikovně na úrovni rezistence, která velmi dobře zafungovala. Přiznám, že tato pozice nešla zpočátku vůbec do zisku, a kdyby skončila ztrátou, jednalo by se o naprosto nejhorší vstup do trhu. :) Naštěstí obchodní plán byl trochu jiný a počítal i s korekcí trhu na hodnotu nejbližšího supportu, který zafungoval na jedničku a trh se od něj odrazil směrem vzhůru.
Po průrazu vstupní ceny a zároveň swingového maxima, trh agresivně rostl a plnil plán, v jehož rámci jsem spekuloval na růst libry před zasedáním FOMC a případně i na průraz na vyšší hodnoty za předpokladu, že trh na snížení sazeb zareaguje agresivním růstem. Tato myšlenka by se i potvrdila, ale ještě před ní trh agresivně oslabil, takže jsem se rozhodl obchod ukončit a vystoupil jsem s nulovým ziskem na break even.
GBP/AUD z prop challenge
Aby byl celý obchodní náhled smysluplný, je potřeba dodat i jeho druhou část. Celý příběh obchodu na GBP/USD se odehrál zároveň s obchodem na GBP/AUD, který jsme si blíže popsali v článku o prop tradingu. Short na GBP/AUD byl ziskový, zatímco obchod, který měl cenový pohyb hedgeovat skončil na break even. Navíc obchodní zůstatek díky této metodě se většinu času pohyboval v kladných číslech, protože zisk byl generován longem na GBP/USD, zatímco short na GBP/AUD osciloval okolo nuly. Nakonec situace dopadla zcela opačně, ale i tak jsem z těchto dvou obchodů inkasoval zisk.
Martin Klass pro portál FXstreet.cz