Vítám vás u dalšího dílu Praktického okénka. Nový rok je ještě v plenkách a trhy prozatím nedorazily na levely z obchodní přípravy. Proto se v tomto článku místo na realizovaný swing obchod podíváme na obchodní přípravu zajímavých levelů, které hodlám sledovat.
EUR/USD – H1
Mým oblíbeným indikátorem je volume profile, který mi pomáhá určit cenové úrovně, na kterých by mohl trh v budoucnosti reagovat. Jednou z úrovní, které v rámci tohoto stylu sleduji, je hrana volume profilu, která rozděluje likvidní část cenového grafu od té nelikvidní. Když trh tuto hranu volume testuje, je to jako hráz v řece, od které se voda odráží, stejným způsobem pak reaguje i trh.
Na tomto měnovém páru hrana volume gapu navíc tvoří konfluenci s 50 % Fibonacciho retracementu, což je další důvod, proč je tato rezistence zajímavá. Každá konfluence zvyšuje pravděpodobnost tržní reakce, přičemž na tomto levelu se sešly hned dvě velmi výrazné konfluence.
USD/JPY – H1
I v tomto případě hraje důležitou roli volume profile. Zde můžeme pozorovat druhou úroveň, kterou na volume profilu sleduji, což je POC. Tato úroveň mi říká, kde se v daném časovém intervalu nejčastěji obchodovalo (nebo kde byl realizován největší objem). V rámci tohoto supportu je POC velmi výrazné a jako konfluenci zde můžeme identifikovat menší neuzavřený nákupní gap. Samotnému levelu ještě předchází větší nákupní gap, jehož hrana opět poukazuje na střídání likvidní a nelikvidní oblasti grafu.
Pokud je v rámci jednoho levelu více možností pro vstup, určitě se nebojím celkové riziko na obchod rozdělit do více limitních příkazů. V tomto případě by mohl být první vstup na hraně většího nákupního gapu a druhý vstup na POC volume profilu. Tímto ředěním obchodní pozice získávám výhodu nákupu za lepší cenu.
Děkuji za přečtení!
Martin Klass