Dovolte mi vás přivítat u dalšího článku ze série, ve které se zaměříme na prop trading, správu fundovaného účtu a plnění challange. V menším článku se podíváme na první obchod po navýšení lotáže, který ovšem skončil ztrátou. Také se ohlédneme za vývojem balance křivky a na závěr článku si nastíníme velikost jednoho ze zahraničních poskytovatelů prop tradingu.
USD/CAD – H1
Po delší době mě na prop účtu potkala ztráta, což je vtipné, protože se zároveň jednalo o obchod s navýšeným objemem. V tomto případě jsem spekuloval na posílení amerického dolaru poté, co trh vytvářel vyšší minima, ale zároveň musím přiznat, že vytvářel i nižší maxima. Tento obchod se vůbec nezdařil, jelikož se mi povedlo longovat za tu nejhorší možnou cenu. Výstup z obchodu byl na redukovaném stop lossu. Trh hodnotu SL agresivně prorazil, takže výstupem z obchodu nebyla maximalizovaná ztráta.
Balance křivka
Je trochu škoda, že hned první obchod po navýšení objemu byl ztrátový, ale to holt k tradingu také patří. Nicméně jak jsem psal již v minulém článku, navýšení objemu nebylo nijak markantní, protože se stále balance křivka pohybuje velmi blízko celkové hodnoty drawdownu. I přes to, že první obchod nedopadl dobře, tak stále pro další trading ponechávám ono navýšené riziko a uvidíme, jak se bude dále dařit.
Novinky a zajímavosti z prop tradingu
O tom, že je prop trading moderní záležitostí, která bojuje o své místo mezi tradery, asi není potřeba nijak zvlášť debatovat. Nicméně statistiky ze zahraničí ukazují, že tento segment není možná až tak malý, jak by se mohlo na první pohled zdát. Například společnost FXIFY oznámila pokoření milníku 150 000 aktivních obchodníků po celém světě, což ukazuje na neutuchající zájem o prop trading. Tato společnost je pro tradery zajímavá hlavně z toho důvodu, že nabízí atraktivní rozdělení zisku, které začíná na 75 % a je škálovatelné až na 90 %.
Martin Klass pro portál FXstreet.cz