Dovolte mi vás přivítat u dalšího článku ze série, ve které se zaměříme na prop trading, správu fundovaného účtu a plnění challange. V tomto článku se podíváme na ziskový obchod, který byl realizován ve směru trendu. Důležité v tomto případě je hlavně čtení cenového grafu a příprava samotného levelu. Balance křivka se díky tomuto obchodu vyšvihla trochu výše, ale k zásadním změnám zatím nedošlo.
EUR/NZD – H4
Pokud mé články sledujete delší dobu, tak jistě víte, že rád obchoduji podle profilace trhu a k určení zajímavých obchodních levelů využívám volume profile a konfluence. Tento obchodní styl je ovšem velmi často protitrendový, tedy nabízí menší potenciál zisku než trendové obchody. O tomto hovořím proto, že se realizovaný obchod nacházel v opačné pozici, než bych obchodoval podle klasické profilace trhu.
Realizovat short jsem se rozhodl, protože trh je v jasném down trendu a samotný level nenabízel ani zajímavou volume a kromě hrany nákupního gapu zde nebyla jiná konfluence, která by zvyšovala pravděpodobnost na odraz. Již před realizací obchodu jsem se rozhodl vstupovat do krátké pozice v případě nákupní korekce, což jsem také i udělal.
EUR/NZD – M15
Samotné exekuci tohoto obchodu předcházela ještě jedna podstatná signalizace. Trh při testu supportu nevytvořil žádné výrazné cenové dno, které se realizuje v rámci agresivní tržní reakce na level. V případě, kdy trh vytvoří například knot cenové svíčky z H4 nebo denního grafu, lze konstatovat, že došlo k agresivnímu zamítnutí nižších hodnot, což se v tomto případě nestalo.
Samotný vstup do trhu byl na nákupní korekci s tím, že jako rezistenci jsem zvolil cenový výběžek. Trh nakonec provedl i několik falešných průrazů tohoto výběžku, nicméně vzápětí začal signalizovat klesající tendenci tvorbou nižších maximálních cen a vše vyústilo až v cenový pokles, na jehož low jsem bral zisk. Podobné obchody lze realizovat častěji, ale je to hodně o čtení cenového grafu a jasném trendu. Pokud by se trh nacházel v dlouhodobější konsolidaci, tak bych určitě preferoval odraz od supportu s nákupní reakcí.
Balance křivka
Balance křivka se za poslední týden opět trochu vzchopila a částečně se mi podařilo negovat její propad z minulého týdne. Ovšem jak můžete na grafu níže pozorovat, nejedná se o nic zásadního, a tak se stále pohybuji na tenkém ledě. Co se týče objemu obchodních příkazů, tak jsem se rozhodl ponechat onen mírně navýšený objem, ke kterému jsem sáhl v okamžiku, kdy obchody generovaly ziskovou sérii. Bylo by fajn, kdyby vykreslené dno bylo úplně tou nejnižší hodnotou, na kterou se balance křivka dostala, ale to nám ukáže až čas.
Novinky a zajímavosti z prop tradingu
Dnes se podíváme na jednu zajímavost ze světa prop tradingu. To, že se jedná o fenomén forex obchodování, už snad každý ví, ale v následující tabulce se můžeme přesvědčit o tom, jak až velký fenomén to je. Jedná se totiž o žebříček nejnavštěvovanějších webových stránek o prop tradingu za měsíc říjen. Na prvním místě se umístilo české FTMO s 4,2 miliony návštěv.
Martin Klass pro portál FXstreet.cz