Dovolte mi vás přivítat u dalšího článku ze série, ve které se zaměříme na prop trading, správu fundovaného účtu a plnění challange. Dobrou zprávou je, že začátkem září se balance křivka prop účtu začíná zvedat, takže snad během následujících dní bude možné zvýšit objem. V článku se také podíváme na realizované obchody a novinky z prop tradingu. Pojďme na to.
EUR/NZD a EUR/USD
Začátkem září jsem realizoval následující obchody. První se odehrál ve směru long na měnovém páru EUR/NZD a druhý obchod, zajišťující pohyb na EUR, byl realizován ve směru short na EUR/USD. Oba obchody skončily v zisku, přičemž se jednalo o poměrně pohodlné obchody s minimem cenových korekcí, což je vždy benefit pro psychiku obchodníka.
Měnový pár EUR/NZD byl realizován na základě denního cenového grafu a to jako odraz od volume distribuce. Trh zpočátku na levelu pouze konsolidoval, ale jak je vidět na cenovém grafu níže, tak tam docházelo k tvorbě vyšší maxim i minim, což je signalizace pro obrat trendu a růst. Výstup z tohoto obchodu byl na rezistentní zóně, kterou trh nemohl několik hodin prorazit.
Short obchod na EUR/USD byl o něco snazší, protože skoro okamžitě po otevření došlo k tvorbě zisku. Vstup se odehrál na pullbacku nákupní korekce a výstup na supportu, se kterým měl trh rovněž problém. I přes to, že v okamžiku výstupu se trh stále nachází v down trendu, zamítnutí nižších cen proběhlo velmi agresivně, což může predikovat obrat trendu.
Balance křivka
Zisky, které byly začátkem září realizovány, pomohly vyšvihnout balance křivku opět na vyšší hodnoty, takže okamžik navýšení objemu se zase o něco přiblížil. Prozatím ponechám objem nezměněný a pokusím se vytvořit si polštář pro další obchodování. Také musím pochválit nový money management, díky kterému jsou zisky generovány. Uvidíme, jak se bude dařit dál.
Novinky a zajímavosti z prop tradingu
Dnes se pokusíme vnést více světla do jedné z šedých zón ohledně pravidel prop tradingu. Možná již víte, že prop společnosti mají několik dalších pravidel, kterými se snaží omezit možnosti obchodníka, jak k tradingu přistoupit. Jednou z těchto praktik je i tick scalping. V samotných pravidlech prop společností ovšem už není zcela jasně definováno, co to tick scalping vlastně je.
Tak jsem se na toto téma blíže podíval sám a zjistil jsem, že například společnost Fintokei definuje tick scalping podle délky držení obchodu. Pokud je obchod držen méně než 15 sekund, jedná se o tick scalping, tedy zakázanou metodu a mělo by dojít k penalizaci (nejspíše bude obchodník nejprve varován a až poté mu bude challenge odebrána).
Martin Klass pro portál FXstreet.cz