Vítám vás u dalšího dílu Praktického okénka. V dnešním článku se podíváme opět na jeden ziskový obchod, který jsem realizoval na měnovém páru EUR/AUD. Zajímavostí tohoto obchodu je, že byl realizován na supportu, který nemusí být na první pohled zcela zřetelný. Ovšem až si vysvětlíme jeho logiku, vše do sebe skvěle zapadne. Pojďme se na to tedy podívat.
EUR/AUD – H1
Podobné supporty a rezistence rád vyhledávám především na hodinových časových rámcích H1 TF, nicméně jejich logika funguje napříč celým spektrem časových rámců i obchodních instrumentů. Při pohledu na cenový graf můžeme již na první pohled vidět, že v agresivním růstovém trendu došlo k menší prodejní korekci, tedy k agresivní změně nabídky a poptávky. Vzhledem k tomu, že na této ceně bylo potřeba ze strany obchodníků vytvořit cenovou akci, aby dokázali kurz měnového páru snížit, předpokládal jsem, že se zde vytvoří support.
Po této agresivní změně nabídky a poptávky následovala ještě menší stagnace trhu. Při zpětné analýze se jedná o vytvoření spodní hrany nákupního gapu, kam jsem umístil první obchodní příkaz. Druhý obchodní příkaz byl již součástí agresivní změny nabídky a poptávky.
EUR/AUD – M5
Jak můžeme vidět na obrázku níže, trh provedl menší nákupní reakci i na první level, tedy na hranu nákupního gapu, nicméně poté oslabil a šel testovat zónu agresivní změny nabídky a poptávky. Na této úrovni již došlo ke vstupu kupců do trhu, a to poměrně k agresivnímu vstupu. Výstup z obchodu jsem realizoval nad hodnotou cenových maxim, kde jsem očekával výběr likvidity.
Tento obchod byl velmi povedený, což se až tak často nestává. V trhu zafungovaly obě vstupní úrovně, reakce na level na sebe nenechala dlouho čekat a i výstup z obchodu se odehrál podle plánu. Na cenovém grafu níže je ještě vidět menší červená linie, která značí posunutí SL nad úroveň druhého vstupu, což je metoda snížení rizika v případě, že by vstup kupců nebyl tak agresivní a trh se obrátil zpět do down trendu.
Děkuji za přečtení!
Martin Klass