Vítám vás u dalšího praktického okénka. Po delší době bylo možné otevřít i swingový obchod na forexu a hned jsem se dočkal dvojitého zisku. V tomto článku si kromě obchodní myšlenky také popíšeme strukturu cenového grafu, díky které nebylo nutné do obchodu nijak zasahovat. Oba tyto obchody skončily v zisku s tím, že hlavním rizikem bylo vyhlašování CPI. Pojďme se na to tedy podívat.
NZD/USD – H1
V tomto obchodě byla hlavní myšlenka naprosto jasná. Spekulovat na posílení amerického dolaru poté, co byl D.Trump zvolen americkým prezidentem. Díky zamítnutí vyšších hodnot na cenovém grafu bylo možné tuto myšlenku začít i realizovat. Do obchodu jsem vstoupil na supportu, nicméně tyto nejbližší supporty málokdy fungují v okamžiku, kdy trh agresivně zamítne vyšší úroveň. Reakce trhu poté, co jsem vstoupil do krátké pozice přišla záhy a obchod začal generovat zisk.
Velmi důležitou roli zde hrála i price action cenového grafu. Sice jsem po celou dobu do obchodu nemusel zasahovat, ale to jen díky tomu, že trh neustále vytvářel nižší cenová maxima. Díky tomu nebyl takový tlak na psychiku a mohl jsem jen čekat, kam trh dojde. Obecně lze říci, že když trh tvoří nižší maximální ceny (obvykle na nákupních korekcích), tak může být short obchodník v klidu, protože trh tvoří trend. Po jedné nákupní korekci jsem si navíc přihodil další menší short do trhu, který ještě ten den byl v zajímavém zisku.
Nakonec jsem obchod ukončil, jakmile trh reagoval nákupní aktivitou na vyhlášení fundamentální zprávy, což se mi nelíbilo a peníze jsem si vybral. Retrospektivně je jasné, že šlo obchod ještě podržet, ale i v tomto obchodě sehrál důležitou roli další jeden obchod, na který se nyní podíváme.
AUD/NZD – M30
Současně s výše uvedeným obchodem jsem měl otevřený ještě jeden short obchod, tentokrát na crossovém měnovém páru. Myšlenka shortu byla velmi podobná, protože se jednalo o zamítnutí vyšších cenových úrovní, přičemž na denním grafu trh dokonce vytvořil reverzní formaci dvojitý vrchol. To vše byly signály pro otevření krátké pozice. I zde můžeme pozorovat okamžitou reakci trhu po mém vstupu do obchodu a vcelku bezproblémové nadělení zisku. Navíc i zde trh vytvářel nižší cenová maxima, čímž značil jasný trend, takže nebylo potřeba do rozjetého obchodu zasahovat.
Vzhledem k tomu, že jsem měl oba obchody v tomto článku otevřené současně, rozhodl jsem se je také současně ukončit. Ony totiž obě pozice při vyhlašování CPI šly proti mně, tedy oba trhy rostly. Když tuto situaci retrospektivně vyhodnotím, tak obchod na NZD/USD by šel do zisku, zatímco obchod na AUD/NZD by šel do ztráty. Těžko říct, jaký by byl kumulativní profit, ale ve finále oba obchody považuji za dobré už jen kvůli tomu, že vydělaly peníze.
Martin Klass pro portál FXstreet.cz