Vítám vás u dalšího dílu Praktického okénka. V tomto článku se podíváme na dva dlouhodobé obchody, které jsem dnes otevřel. Jedná se o korelující měnové páry. Tuto obchodní strategii můžete znát z mého prop tradingu. Zde se ovšem výrazně liší časový horizont, protože trh otestoval mé dlouhodobé levely. Pojďme si tyto obchody a technickou analýzu, která k nim vedla, popsat.
EUR/NZD – D1
Kdo k tradingu používá volume profile, tak je mu tento level z denního časového rámce jasný. Jedná se o silnou volume oblast, která vznikla konsolidací trhu v minulosti, přičemž byla tato konsolidace následně trhem proražena. Výhodou tohoto levelu je, že do současnosti nebyl trhem otestován, takže obchoduji první test.
Trh při testu tohoto supportu rovnou zamířil k největšímu volume (POC), od kterého se odrazil. Podle obchodního plánu by trh neměl klesnout pod oblast volume distribuce, protože to je ta hlavní bariéra, od které očekáván odraz trhu a jeho růst. Take profit prozatím nezadávám, jelikož čekám na to, jak bude nákupní reakce silná. Pokud trh agresivně neporoste, budu zisk vybírat dříve, nebo v případě agresivní reakce budu obchod držet déle.
EUR/USD -D1
Druhý obchod, který jsem dnes otevřel, koreluje s výše uvedeným díky euru. Tento hlavní měnový pár po zajímavém růstu otestoval hodnotu předchozího cenového maxima, ovšem místo průrazu došlo k zamítnutí vyšších cen. Na nižším časovém rámci trh vytvářel nižší maxima, což svědčí o síle prodejců. Tento obchod nemá tak dlouhodobý časový horizont jako EUR/NZD a to kvůli supportu, který jsem vyznačil na obrázku níže.
Tento support je tvořený agresivní změnou nabídky a poptávky, kdy v rámci silného up trendu trh agresivně oslabil a vytvořil tak demand zónu používanou k tradingu podle SMC/ICT. Na této zóně bych rád bral zisk ze short pozice.
Martin Klass pro portál FXstreet.cz