Vítám vás u dnešního praktického okénka. V tomto článku navážeme na úterní psychologický článek a ukážeme si v praxi obchod, který se udál právě v době, kdy jsem nemohl být u platformy a obchod řídit. Na ukázce níže si popíšeme vstupy do obchodů, a také postup řízení poté, co jsem se ráno vzbudil a zkontroloval své obchodní pozice. Pojďme nyní na to.
EUR/JPY – H1
Tento long obchod jsem realizoval na základě mého oblíbeného Market Profile. Oba vstupy do obchodu byly provedeny pomocí čekajícího limitního příkazu. První vstup se nacházel na první pohled na trochu nezřetelném supportu, nicméně se jednalo o proraženou pivotovou high na nižším časovém rámci. Na této cenové úrovni jsem umístil 2/3 objemu celkového rizika.
Druhý vstup se nacházel před zřetelným supportem tvořeným silným volume. Trh na tuto zónu ihned reagoval. Nedošlo ani k testu POC tohoto supportu. Na této pozici jsem následně dokupoval 1/3 celkového riskovaného objemu. Jak se obchod následně vyvíjel (bez mé přítomnosti) a jak jsem reagoval po příchodu k platformě, si popíšeme na dalším grafu.
EUR/JPY – M15
Obchod se odehrál v rámci asijské seance, kdy na trhu chyběla likvidita, což je patrné z gapu, který jsem na grafu níže vyznačil. V tomto tržním prostředí mi byly aktivovány oba dva obchodní příkazy a až po vstupu na nižších cenách, se trh rozjel vzhůru. Kdybych seděl u PC a mohl tento obchod řídit, lepším výstupem z obchodu by byl výběr likvidity nad výrazným cenovým výběžkem. Jenže to jsem ještě spal.
Po výběru likvidity následoval pokles kurzu s následným návratem a testem předchozích lokálních maxim. Když jsem ráno kontroloval své obchody, na nic moc jsem nečekal, protože trh se nacházel na testu cenové zóny, na kterou v minulosti 2x reagoval poklesem. Obchod jsem tedy bez většího váhání ukončil a inkasoval zisk. Tento příklad obchodu je ukázkou toho, že ne vždy je možné při tradingu inkasovat maximální potenciál obchodu.
Děkuji za přečtení!
Martin Klass