Vítám vás u dalšího Praktického okénka. V praktických ukázkách jsme se již věnovali ziskovým a ztrátovým obchodům, také obchodům, kde bylo potřeba přijmout buď malý zisk, nebo ztrátu, ale prozatím jsme se nevěnovali obchodům, které se nestaly, přičemž se, co do počtu, jedná o mnohem větší vzorek. Tento článek proto věnujeme tržním situacím, kdy trh otestoval obchodní level, ale nedošlo k exekuci.
AUD/CAD – H1
První ukázka testu obchodní úrovně se nachází na měnovém páru AUD/CAD. Zde jsem měl v plánu spekulovat na pokračující nákupní reakci a to po formaci pull back na supportní zónu. Myšlenka se v tomto případě potvrdila, ovšem trh korekci nedotáhl až k mému čekajícímu limitnímu příkazy, tedy se zbytek nákupního pohybu odehrál bez mé přítomnosti.
EUR/AUD – H1
Velmi těsná, ale také nerealizovaná obchodní příležitost. Spekulace na prodejní reakci na výrazné rezistentní zóně proběhla velmi rychle, ovšem ani zde mě trh do obchodu nenabral. V těchto případech vyvstává otázka, zda neumisťovat čekající limitní příkazy o „něco dále“ od S/R zóny. Ovšem s přesným definováním „o něco dále“ je v praxi poměrně velký problém. A hlavně, pokud se umístí příkaz „o něco dále“ zhoršuje se poměr RRR, který při dlouhodobé strategii může zhoršit obchodní výsledky.
EUR/CAD - H4
A do třetice vyšší časový rámec, kde jsem chtěl spekulovat opět na short reakci při testu rezistentní zóny. Zde to již tak těsné nebylo, což je vlastně i odpověď na to, proč nedává smysl umisťovat limitní příkazy „o něco dále“. Volatilita na měnových trzích je zkrátka velmi různorodá, a když v jednom období trh levely nedotahuje, tak to v dalším období obchodníkům „vynahradí“.
Děkuji za přečtení,
Martin Klass