Vítám vás u dalšího dílu Praktického okénka. Letní prázdniny se sice už přehouply do druhé poloviny, ovšem na měnových trzích stále panují ty samé podmínky způsobené nízkou likviditou. Vysoká volatilita v kombinaci s nedotahováním levelů vytváří velmi náročné obchodní prostředí. V tomto článku se podíváme na dva korelující potencionální obchody, které se nakonec nestaly, protože trh se otočil pár pipů před vstupní cenou
NZD/CAD - H4
Na tomto měnovém páru došlo k otočení trhu těsně před technickým patternem proraženého pivotového high. Dalším důvodem, proč zde obchodovat bylo kumulované volume, umístěné na nižších cenách. Ovšem na vzdálenější vstupní úrovně se trh vůbec nedostal, vlastně se nedostal ani na tu první.
Vzhledem k tomu, že na tento support trh již reagoval, považuji jej za otestovaný a případný druhý test levelu obchodovat nebudu i přes to, že vlastně nedošlo ke scénáři, který jsem predikoval.
EUR/CAD - H4
Tento korelující obchod s obchodem výše měl velmi podobný scénář. Ale nejprve se věnujme korelaci obou obchodů. V případě výrazně korelujících trhů, kdy hrozí, že budu na jedné měně přeobchodovaný napříč více měnovými páry, tak obchoduji pouze první měnový pár, na kterém vstoupím do obchodu. Následně z trhu na zbývajících měnových párech ruším čekající objednávky, abych se přeobchodování vyvaroval.
V tomto případě byla obchodní myšlenka velmi totožná. Trh prorazil svá cenová maxima vzniklá v postranním trendu, což vytvořilo v trhu supportní úroveň. Ani zde nakonec k obchodu nedošlo, protože trh jednak začal konsolidovat nad vstupní cenou a jednak ani posledním testem pod předchozí low nedošlo k aktivování limitního obchodního příkazu. Tyto situace jsou v letních měsících něčím, s čím obchodník zkrátka musí počítat.
Děkuji za přečtení!
Martin Klass