Vítám vás u dalšího Praktického okénka. Nízká volatilita na měnových trzích dává možnost přemýšlet nad novými obchodními strategiemi a přístupy, které mohou být v budoucnu nasazeny na reálné obchodní účty a přinášet tak zhodnocení. V tomto článku bych se s vámi chtěl podělit o novou myšlenku, kterou budu během následujících měsíců testovat.
Tato myšlenka vychází z předpokladu, že na určitých cenových úrovních již nebyl zájem jedné z obchodních stran (kupci/prodejci) obchodovat, a tak došlo k nerovnovážnému stavu, při kterém vznikl trendový pohyb. Tyto cenové zóny jsou poměrně charakteristické a snadno na cenovém grafu pozorovatelné, ovšem je otázkou, kde do obchodu vstupovat. Ukažme si tedy praktické vyjádření této myšlenky.
GBP/CHF - H4
V levé části cenového grafu, v červeném obdélníku, se nachází právě ona cenová úroveň, která je charakteristická uzavíráním svíček na jedné ceně (na Tape Readeru by se nejspíše dala pozorovat silná limitní objednávka). Tato zóna již zafungovala jako rezistence, což lze pozorovat na pravé části červeného rámečku. Myšlenka tedy dává smysl, je v trhu realizována a nyní je potřeba myšlenku přetvořit v obchodní strategii.
Mým oblíbeným nástrojem je Fibonacciho retracement, který budu využívat i v této strategii. Jedná se totiž o korekční vstupy do trendu, na kterých Fibo funguje velmi dobře. Rád bych na cenových úrovních vstupoval limitním příkazem, přičemž se bude Fibo a S/R zóna nacházet v konfluenci. V tomto případě by tento vstup realizován nebyl a musel bych sáhnout k odstranění příkazu z platformy.
Vzhledem k tomu, že se jedná o trendovou strategii, která má chytat pohyby na D1 a W1, budu obchody držet delší dobu, takže profity se budou nacházet nad/pod High/Low korekčních pohybů. Toť nová obchodní myšlenka, kterou bude nyní potřeba otestovat, vyhodnotit reakci trhu, profitabilitu a mnoho dalších věcí, o které se s vámi samozřejmě rád podělím.
Děkuji za přečtení,
Martin Klass