Nízká volatilita
Jak 29. října obchodovat pár EUR/USD? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky
29.10.2024 Měnový pár EUR/USD se v pondělí pohyboval spíš do strany než nahoru nebo dolů. Vzhledem k absenci makroekonomických nebo fundamentálních zpráv se nízká volatilita dala očekávat. Dnes budou zveřejněny první údaje z amerického trhu práce, takže lze očekávat nárůst volatility. Cena sotva prorazila trendovou linii, což ukazuje na možný růst eura. Dolar by ale vzhledem ke značnému množství důležitých zpráv z EU a USA v tomto týdnu mohl rychle obnovit růst a tlačit pár dolů. Makroekonomické zprávy by proto měly mít přednost před technickými signály. Korekce se sice blíží, ale to neznamená, že k ní musí dojít okamžitě a bez jiných alternativ.
EUR/USD: Jednoduché obchodní tipy pro začátečníky ze dne 17. října (americká seance)
18.10.2024 Úrovně, které jsem nastínil v první polovině dne, nebyly otestovány. Nízká volatilita před zasedáním Evropské centrální banky (ECB) byla vcelku očekávaná, takže pozornost se dál soustředí na tuto událost. Kromě rozhodnutí ECB budou zveřejněna také data o maloobchodních tržbách v USA, žádostech o podporu v nezaměstnanosti a průmyslové produkci. Silná ekonomická data spolu s holubičí rétorikou prezidentky ECB Christine Lagarde by mohla poskytnout další důvod k prodeji eura, což by vytvořilo příležitost k nákupu amerického dolaru. V opačném případě by pár EUR/USD mohl výrazně oživit ze současných minim, což je třeba zvážit při prodeji. Co se týká intradenní strategie, budu se víc soustředit na scénář č. 1.
EUR/USD: Jednoduché obchodní tipy pro začátečníky na 17. října (americká seance)
18.10.2024 Úrovně, které jsem nastínil v první polovině dne, nebyly otestovány. Nízká volatilita před zasedáním Evropské centrální banky (ECB) byla vcelku očekávaná, takže pozornost se dál soustředí na tuto událost. Kromě rozhodnutí ECB budou zveřejněna také data o maloobchodních tržbách v USA, žádostech o podporu v nezaměstnanosti a průmyslové produkci. Silná ekonomická data spolu s holubičí rétorikou prezidentky ECB Christine Lagarde by mohla poskytnout další důvod k prodeji eura, což by vytvořilo příležitost k nákupu amerického dolaru. V opačném případě by pár EUR/USD mohl výrazně oživit ze současných minim, což je třeba zvážit při prodeji. Co se týká intradenní strategie, budu se víc soustředit na scénář č. 1.
EUR/USD: Obchodní plán na americkou seanci 17. října (analýza dopoledních obchodů)
17.10.2024 V dopolední prognóze jsem se zaměřil na úroveň 1,0853 a na jejím základě jsem plánoval rozhodnout se o vstupu na trh. Podívejme se na graf 5M a analyzujme, co se stalo. Průraz a následný falešný průraz úrovně 1,0853 poskytly vynikající vstupní bod k nákupu eura a vedly k růstu o necelých 15 bodů. Před zasedáním Evropské centrální banky se očekává nízká volatilita. Technický výhled na druhou polovinu dne se nezměnil.
GBP/USD: Plán obchodování na americkou seanci 14. října (přehled dopoledních obchodů)
14.10.2024 V dopolední prognóze jsem se zaměřil na úroveň 1,3086 a na jejím základě jsem plánoval rozhodnout se o vstupu na trh. Podívejme se na graf 5M a zanalyzujme, co se stalo. Došlo k růstu, který ale nestačil na dosažení úrovně 1,3086. Nízká volatilita na trhu mě donutila upravit technický obrázek na druhou polovinu dne.
EUR/USD: Plán obchodování pro seanci v USA dne 14. října (přehled dopoledních obchodů). Nedošlo k žádným významným změnám
14.10.2024 Ve své dopolední předpovědi jsem se zaměřil na úroveň 1,0918 a plánoval jsem se na jejím základě rozhodnout o vstupu do trhu. Podívejme se na 5minutový graf, abychom analyzovali, co se stalo. Došlo k poklesu páru, který však nedosáhl úrovně 1,0918, takže jsem v první polovině dne nenašel žádné vhodné body pro vstup do trhu. Technický obrázek pro druhou polovinu dne se nezměnil.
Jak obchodovat měnový pár EUR/USD dne 11. října? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky
11.10.2024 Měnový pár EUR/USD se ve čtvrtek nadále obchodoval na nižší úrovni. Během celého tohoto týdne byla nízká volatilita, i když včera se mírně zvýšila. Na charakteru pohybu to však nic nezměnilo. Euro pokračovalo v klesajícím trendu, ale výrazného a rozhodného poklesu jsme se nedočkali. Jediným hybatelem ceny byla včera zpráva o inflaci v USA. Upozorňovali jsme, že bez ohledu na výsledek zprávy mohou být pohyby chaotické a volatilní. V důsledku toho se pár po zveřejnění jestřábí zprávy o inflaci pohyboval oběma směry. V hodinovém grafu se vytvořila linie klesajícího trendu, která však naznačuje hlavně obecný směr pohybu. Proražení nad tuto linii by však mohlo signalizovat začátek korekce směrem vzhůru.
EUR/USD: Obchodní plán na americkou seanci 10. října (analýza dopoledních obchodů)
10.10.2024 V dopolední prognóze jsem se soustředil na úroveň 1,0920 a na jejím základě jsem se plánoval rozhodnout. Podívejme se na graf 5M a rozeberme, co se stalo. Došlo k poklesu, ale kvůli nízké volatilitě trhu při absenci důležitých údajů jsme nedosáhli úrovně 1,0920. Technický obraz na druhou polovinu dne zůstává nezměněn.
EUR/USD: Jednoduché obchodní tipy pro začínající obchodníky ze dne 3. října (americká seance)
04.10.2024 Žádné testy úrovní, které jsem označil dříve během dne, neproběhly. Nízká volatilita na trhu a poměrně obstojné údaje o aktivitě v sektoru služeb v zemích eurozóny udržely rovnováhu, kterou mohou narušit jen silné statistiky z USA. Před námi jsou podobné hodnoty pro americký PMI, včetně PMI v sektoru služeb, kompozitního PMI a indexu ISM v sektoru služeb. Silná data by mohla na pár znovu vyvinout tlak a vést k dalšímu výprodeji. Kromě toho bude zveřejněna ještě týdenní zpráva o počtu nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA, ale ta pravděpodobně neovlivní trh tolik jako projevy členů FOMC Raphaela Bostice a Neela Kashkariho. Případné opatrné stanovisko tvůrců politiky by mohlo vyvolat výprodej páru EUR/USD. Co se týká intradenní strategie, plánuji postupovat podle realizace scénářů č. 1 a 2.
EUR/USD: Jednoduché obchodní tipy pro začínající obchodníky na 17. září. Analýza včerejších forexových obchodů
17.09.2024 Úrovně, které jsem označil, nebyly ve druhé polovině dne testovány. Proto nebylo možné najít vhodné body ke vstupu na trh. Nízká volatilita a omezená poptávka po euru vedly navzdory poměrně obstojným údajům z USA k tomu, že se pár držel uvnitř horizontálního kanálu. Dnes euru hrozí problémy, protože se očekávají relativně slabé údaje za srpen letošního roku. Indexy podnikatelského sentimentu z institutu ZEW napříč zeměmi eurozóny mohou dopadnout hůř, než ekonomové předpokládali, což by mohlo vést k poměrně výrazné korekci eura před zítřejším zasedáním Federálního rezervního systému. Nedostatečná reakce na slabé údaje by naznačovala reálnou možnost dalšího růstu páru. V tom případě bych zvážil nákupy, jejichž cílem by bylo pokračovat v uptrendu. Co se týká intradenní strategie, budu spoléhat spíš na realizaci scénářů č. 1 a 2.
Jak 16. září obchodovat s párem GBP/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky
16.09.2024 Pár GBP/USD se v pátek také obchodoval ve flatu s nízkou volatilitou. Makroekonomických údajů bylo velmi málo. Vyzdvihnout lze jen index spotřebitelského sentimentu Michiganské univerzity v USA, který byl o něco silnější, než se očekávalo. Tato zpráva ale dolaru velké zisky nepřinesla. Britská libra přitom ve čtvrtek, kdy byly zveřejněny ještě méně důležité údaje, stoupla. Trh se rozhodl, že holubičí zasedání Evropské centrální banky je důvodem k nákupu eura i libry. Veškeré pohyby páru se dál odvíjejí od očekávání trhu týkajících se sazeb Federálního rezervního systému. Makroekonomické údaje ani fundamentální události patrně tato očekávání neovlivňují.
Jak obchodovat pár EUR/USD 3. září? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky
03.09.2024 Měnový pár EUR/USD v pondělí nezaznamenal žádné výrazné pohyby. Ceně se nepodařilo prolomit úroveň 1,1048 a poté došlo k mírné korekci směrem vzhůru. Pár však aktuálně vykazuje klesající trend, takže můžeme očekávat, že pohyb směrem dolů bude pokračovat.
US Open: Wall Street otevírá níže, SMCI klesá o 21 % 🔴
28.08.2024 V polovině týdne americké indexy otevírají níže. Poklesy podporuje posilující dolar, který po testování klíčové úrovně podpory roste. Dnes se toho na trzích, podobně jako v předchozích dnech tohoto týdne, moc neděje. Nízká volatilita a nedostatek významných makroekonomických informací vedou investory k prodeji akcií. Klíčovou událostí dne bude pravděpodobně zveřejnění čtvrtletní zprávy Nvidie po ukončení obchodování na Wall Street.
Invesco: Neobvyklé pravdy – Sezónnost, cykličnost a bouře dokonalosti
20.08.2024 Volatilita se vrátila a zasáhla řadu aktiv a zeměpisných oblastí. Může jít o sezónní faktory, ale mám podezření, že existují i cyklické faktory, které by mohly být problematičtější. Tento souběh sezónních a cyklických problémů přichází v době, kdy jsou některá aktiva napjatá, což není vhodná doba pro příchod změn. V rámci své modelové alokace aktiv zastávám defenzivní postoj. Některé týdny jsou akčnější než jiné, ale počátek srpna znamenal pěkný výprask.
Ranní shrnutí (20.08.2024)
20.08.2024 Nízká volatilita na Wall Street včera vedla k tomu, že dnes byla seance v asijsko-pacifickém regionu podobně bez směru. Čínské indexy klesají o 0,70 až 1,00 %, japonský Nikkei 225 o 0,70 %, australský S&P/ASX200 se obchoduje o 0,20 % níže a futures na singapurský index SG20cash o 0,55 %.
Walmart po rekordních ziscích posiluje o 6 % na novou maximální hodnotu 💰
15.08.2024 Společnost Walmart (WMT.US) posiluje v předobchodní fázi o více než 6,00 % poté, co zveřejnila dobré údaje za druhé čtvrtletí fiskálního roku 2025. Společnost Walmart je s 10 500 kamennými prodejnami v USA a působící ve více než 19 zemích jako platforma pro elektronické obchodování největším řetězcem supermarketů na světě. Silné výsledky tohoto gigantu za uplynulé čtvrtletí proto mohou potvrzovat dobrou kondici americké ekonomiky, zejména spotřebitelského sektoru. Přestože se výsledky týkají uplynulého čtvrtletí, Walmart zvýšil své prognózy i pro zbytek roku.
Přehled vývoje EUR/USD dne 1. srpna. Evropská data: ani vyloženě dobré, ani vyloženě špatné
01.08.2024 Měnový pár EUR/USD se po většinu středy obchodoval nepatrně výše. Jako obvykle nebudeme výsledky zasedání FOMC analyzovat bezprostředně po jeho skončení, protože se domníváme, že bude trvat nejméně den, než trh všechny informace "stráví". Proto analýzu zasedání americké centrální banky provedeme až zítra. Prozatím se zaměřme na jinou neméně důležitou a zajímavou událost: zprávu o inflaci v eurozóně.
Přehled páru GBP/USD na 1. srpna: Zasedání Bank of England – příprava na kolaps?
01.08.2024 Pár GBP/USD ve středu nevykázal žádné zajímavé pohyby. Zatímco pár EUR/USD ovlivnila zpráva o inflaci v eurozóně, pár GBP/USD tak významné makroekonomické pozadí neměl, takže se celý den až do oznámení výsledků zasedání Federálního rezervního systému (které v tomto článku nebudeme rozebírat) obchodoval do strany.
Praktická ukázka: Ten trh si se mnou hraje
30.07.2024 Nevím, jak to popsat lépe, než že si trh ze mě tak trochu střílí. Ano, pořád se jedná o tu situaci s rozdílným nastavením minimální velikosti obchodovaného pásma. Je to jako na houpačce, ale v součtu stále vyhrává nastavení původní.
Obchodní plán pro pár EUR/USD na 27. června. Jednoduché tipy pro začátečníky.
27.06.2024 Pár EUR/USD ve středu pokračoval v poměrně pomalém poklesu a ke konci dne se potřetí přiblížil k úrovni 1,0678. Obecně je od doby prvního odrazu od této úrovně ve fázi flatu, což znamená, že se obchoduje v bočním kanálu. Jeho horní hranice neodpovídá úrovni 1,0726; je o něco výš. Třetí odraz od hladiny 1,0678 by tedy mohl vyvolat nový růst v rámci bočního kanálu. Naopak uzavření pod bočním kanálem by naznačilo, že flat skončil, a to by naznačilo, že euro bude dál klesat.
Přehled vývoje EUR/USD dne 21. června. ECB letos očekává tři snížení sazeb
21.06.2024 Měnový pár EUR/USD se vrátil ke stejnému vzorci obchodování, který jsme pozorovali před dvěma týdny a dříve v průběhu měsíce: pomalé pohyby, nízká volatilita a mírný klesající trend. Pokud jej však srovnáme s párem GBP/USD, jsme s pohybem páru EUR/USD upřímně spokojeni. Měnový pár EUR/USD alespoň vykazuje trend a logické pohyby. Abychom připomněli, poslední pohyb směrem dolů začal na začátku měsíce po zveřejnění další silné zprávy o počtu pracovních míst mimo zemědělský sektor v USA. Předtím cena procházela dva měsíce býčí korekcí. Korekce však neporušila klesající trend, který je jasně patrný ve 24hodinovém časovém rámci, a proto by měl být základem pro naši analýzu.
Čeho si všimnout 17. června? Fundamentální analýza událostí pro začátečníky.
17.06.2024 Na pondělí nejsou naplánovány žádné makroekonomické události. U obou měnových párů se tak během dne očekává nízká volatilita a slabé pohyby. Evropská měna může mírně korigovat nahoru, ale bylo by dobré si pamatovat, že hlavní trend je momentálně klesající. Prioritou by proto měl být prodej, nikoli nákup. Libra může pokračovat v poklesu a odpoutat se od pásma 1,2684–1,2693, ale fixace nad ním bude znamenat, že trh zatím není připraven k prodeji.
Obchodní plán pro pár EUR/USD na 11. června. Jednoduché tipy pro začátečníky.
11.06.2024 Pár EUR/USD včera pokračoval v pohybu dolů, ale v závěru dne si nakonec vzpomněl, že je pondělí, ne pátek. Euro tedy za necelý den ztratilo zhruba 170 pipů, což je významné zvlášť s ohledem na průměrné indikátory volatility z posledních měsíců. Domníváme se, že takto rychlý pokles by mohl a měl znamenat začátek nového, dlouhodobějšího sestupného trendu. Stojí za zmínku, že trh poprvé po dlouhé době ignoroval páteční negativní zprávu ze Spojených států. Míra nezaměstnanosti vzrostla na 4 % oproti prognózovaným 3,9 %, což považujeme za pozitivní signál pro americký dolar, který dlouhodobě klesá bez jasných důvodů.
Obchodování s Volatilitou: Jak na ADR a ATR
05.06.2024 Volatilita je pro obchodníky dvousečná zbraň – může znamenat jak vysoké zisky, tak rychlé ztráty. Ve své praxi jsem se naučil, že klíčem k využití volatility je nejen pochopení jejího vlivu na trhy, ale také správné využití nástrojů. Pojďme si to rozebrat více do hloubky.
EUR/USD: plán obchodování během americké seance dne 5. června (analýza dopoledního obchodování). Euro se po zveřejnění údajů o indexu PMI vrátilo k poklesu
05.06.2024 Ve své dopolední předpovědi jsem upozornil na úroveň 1,0861 a plánoval jsem se na jejím základě rozhodnout o vstupu do trhu. Podívejme se na 5minutový graf, abychom pochopili, co se tam stalo. Navzdory slabým údajům z eurozóny a poklesu páru jsme se k otestování úrovně 1,0861 nedostali. Nízká volatilita před důležitými statistikami z USA a zítřejším zasedáním ECB se zdá být oprávněná. Technický obrázek pro druhou polovinu dne zůstává beze změny.
EUR/USD: obchodní plán na americkou seanci ze dne 28. května (analýza dopoledních obchodů)
29.05.2024 V dopolední prognóze jsem se zaměřil na úroveň 1,0867 a na jejím základě jsem plánoval učinit rozhodnutí o vstupu na trh. Podívejme se na graf 5M, co se tam stalo. Pokles a vytvoření falešného průrazu přinesly signál k nákupu eura, který v době psaní článku vedl k růstu páru o pouhých 13 bodů. Odpoledne bylo třeba technický obrázek ještě revidovat.
EUR/USD: Jednoduché obchodní tipy pro začínající obchodníky ze dne 28. května (americká seance)
29.05.2024 K testům úrovní, které jsem naznačil v první polovině dne, nedošlo. Důvodem byla absence důležitých statistik o eurozóně a nízká volatilita trhu doprovázená slabým objemem obchodů. Odpoledne se situace může změnit, protože se čekají poměrně zajímavé indikátory týkající se americké ekonomiky. Očekává se indikátor spotřebitelské důvěry ve Spojených státech za květen letošního roku, jehož údaje mají být velmi depresivní. Ekonomové sázejí na další pokles indikátoru, a to už pátý měsíc. Jelikož Fed zatím nehodlá plnit sliby, že sníží úrokové sazby, zůstane dynamika pravděpodobně klesající, což může vyvolat tlak na dolar a dodat důvěru kupcům evropské měny. Co se týká intradenní strategie, plánuji jednat na základě realizace scénářů č. 1 a č. 2.
Japonská média potvrzují devizovou intervenci z minulého týdne
08.05.2024 Japonská média, konkrétně TV Tokio, informovala, že Japonsko minulý týden intervenovalo na devizovém trhu. Zpráva vychází z informací od anonymního japonského vládního úředníka. Podle zdroje TV Tokio Japonsko minulý týden intervenovalo dvakrát. Při pohledu na graf USD/JPY v intervalu H1 lze snadno zjistit, kdy k těmto dvěma intervencím mohlo dojít.
Diverzifikace v době koncentrovaných akciových trhů – výzkum Goldman Sachs
03.05.2024 „Koncentrované akciové trhy nejsou z historického hlediska nijak extrémní. Přesto ovšem existují důvody, proč je vhodné diverzifikovat portfolio do jiných sektorů a trhů,“ říká analytik BHS Timur Barotov.
EUR/USD: Jednoduché obchodní tipy pro začínající obchodníky, 29. dubna (americká seance)
29.04.2024 Cena 1,0713 byla v první polovině dne poprvé otestována, právě když indikátor MACD začínal klesat od úrovně nula, což potvrdilo správný vstupní bod pro prodej eura. Pár ve výsledku výrazně neklesal, ale pozorovali jsme zhruba 15bodový zisk. Nízká volatilita trhu přímo souvisí s absencí důležitých statistik a zítřejším zasedáním Federálního rezervního systému. Během americké seance budou zveřejněny údaje o inflaci v Německu, ale další významné statistiky už ne, takže euro může dostat dobrý "impulz" a umožní kupcům projevit sílu. Bez reakce na údaje nás pravděpodobně čeká nudná druhá polovina dne. Co se týká intradenní strategie, plánuji jednat na základě realizace scénářů č. 1 a č. 2.
Forex: Koruna ve velikonočním módu
27.03.2024 Koruna se od začátku týdne obchoduje na dostřel úrovně 25,30 EUR/CZK. Nízká volatilita odpovídá prázdnému makro kalendáři a zkrácenému pracovnímu týdnu. Předpokládáme, že ve velikonočním módu setrvá tuzemská měna i ve zbývajících dvou obchodních seancích.
Výhled pro EUR/USD na 27. března. Euro se nadále nechává unášet vlnami
27.03.2024 V USA byla zveřejněna zpráva o objednávkách zboží dlouhodobé spotřeby. Přestože překonaly předpokládanou hodnotu, nezaznamenali jsme na tuto zprávu žádnou reakci trhu. Dolar během americké obchodní seance rostl, ale nebylo to vyvoláno ekonomickými zprávami. Domníváme se, že obchodování na trhu bude pokračovat plynule a euro bude vůči dolaru postupně oslabovat. Problémem eura je, že Federální rezervní systém může nadále odkládat načasování prvního snížení úrokových sazeb. Zároveň existuje 90% pravděpodobnost, že Evropská centrální banka uvolní měnovou politiku již v červnu. Tento faktor by měl trh stimulovat k nákupu americké měny.
Obchodní plán pro pár EUR/USD na 26. března. Jednoduché tipy pro začátečníky
26.03.2024 Pár EUR/USD zahájil v pondělí býčí korekci, v naprostém souladu s aktuálním technickým obrazem. Klesající trendová linie zůstává relevantní, ale nachází se poměrně daleko od ceny. Úhel jejího sklonu je vcelku malý, takže pár může při přetrvávajícím klesajícím trendu projít výraznou korekcí. Domníváme se, že pondělí zcela splnilo očekávání, a to jak naše, tak některých obchodníků. Tentokrát jsme neměli tradiční "nudné pondělí", ale volatilita byla podle očekávání nízká a korekce po dvoudenním poklesu vypadala přirozeně. Byť jsme zvažovali možnost, že pár bude pokračovat v poklesu.
Forex: Volatilita eurodolaru zůstává extrémně nízká
05.03.2024 Volatilita na eurodolarovém trhu zůstává extrémně nízká a trh zjevně čeká na silnější impulsy k obchodování. Ty zcela jistě přijdou zítra, kdy se dostanou do hry americká data z trhu práce a vystoupí i šéf Fedu Powell, nicméně již dnes se může trh rozhýbat, a to pokud by překvapila data za podnikatelskou náladu v americkém sektoru služeb (ISM).
Obchodní plán pro pár EUR/USD na 15. února. Jednoduché tipy pro začátečníky
15.02.2024 Pár EUR/USD vykazoval ve středu nízkou volatilitu a trh se jen velmi málo zajímal o obchodování. V předchozích článcích jsme vás upozorňovali, že euro není volatilní měna, takže ani při zřetelném trendu (jako je teď) bychom neměli očekávat, že pár bude klesat každý den. Praxe to potvrzuje. Jestliže v úterý trh zareagoval na zprávu o inflaci v USA, která je považována za důležitou a jejíž hodnota se ukázala být rezonující, pevným medvědím směrem, teď žádné důležité zprávy nepřišly. Pozorovali jsme tudíž volatilitu odpovídající 38 pipům.
Analýza a obchodní tipy pro pár USD/JPY na 5. února (americká seance)
05.02.2024 Nízká volatilita trhu a slabý nákupní tlak na ročních maximech zastavily dopolední rally dolaru. Dobrá podnikatelská aktivita ISM v amerických službách ale zvýší poptávku po dolaru a obnoví růst páru USD/JPY. Vyjádření člena FOMC Raphaela Bostice naznačí plány Fedu.
Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (5.2.2024)
05.02.2024 V minulém týdnu jsme se dočkali pouze jednoho obchodu na měnovém páru EUR/USD podle mé breakoutové strategie, na kterou jsem upozornil v mém posledním komentáři. Trh prolomil dolní vstupní S/R zónu, čímž se aktivoval short (sell) obchod, který se velmi rychle dostal do svého prvního cíle na Profit-Target 1 (PT1). Bohužel i tentokrát trh neměl sílu pokračovat ve svém trendu a zbytek pozice tak skončila na Break/Evenu (B/E). Na trhu je stále velmi nízká volatilita. To znamená jedno – již brzy přijde něco většího, tak buďme připravení.
Býčí jízda pokračuje, index S&P 500 posunul rekord do blízkosti 5 000 bodů
04.02.2024 Uplynulý týden byl opět ve znamení nových historických maxim na americkém akciovém trhu. Po středečním poklesu o 1,6 % se zdálo, že začíná korekce předchozího růstu, dva následující dny se zisky přes procento ale znamenaly obrat a pro index S&P 500 již čtvrtou zelenou týdenní svíčku v řadě, konkrétně s hodnotou +1,38 %.
Ranní shrnutí (18.01.2024)
18.01.2024 Indexy v asijsko-pacifickém regionu zažívají smíšenou seanci. Čínské indexy se mírně odrážejí od nedávných hlubších ztrát a posilují o 0,50-0,60 %. Japonský Nikkei 225 se obchoduje bez větších změn, jihokorejský Kospi roste o 0,40 % a australský S&P ASX 200 klesá o 0,15 %.
Proč je spuštění Bitcoin ETF dobrou zprávou pro Altcoiny?
17.01.2024 Nelze popřít, že altcoiny od spuštění burzovně obchodovaných fondů spot-Bitcoin minulý týden překonávají Bitcoin. S tím, jak sílí volání po altseason, analytici postulují, že spuštění ETF by mohlo být pro altcoiny dobrou zprávou.
Obchodní plán pro pár EUR/USD na 27. listopadu. Jednoduché tipy pro začátečníky
27.11.2023 Pár EUR/USD v pátek vykázal volatilitu 55 pipů. Nízkou volatilitu zaznamenal dva dny po sobě, takže jeho obchodování bylo extrémně náročné. Rádi bychom připomněli, že čím nižší volatilita, tím vyšší pravděpodobnost flatu, falešných signálů a nulového zisku. I kdyby při dobrém signálu bylo možné otevřít obchod, cena by se nedokázala dostat na cílovou úroveň. Proto je nízká volatilita hlavním nepřítelem obchodníka. V pátek pár pokračoval v pozvolném růstu, který nebyl ničím podložen. Z makroekonomických událostí můžeme vyzdvihnout jen indexy podnikatelské aktivity v USA a HDP v Německu. Obchodníci všechny čtyři údaje o PMI smetli ze stolu, takže reakce na ně byla minimální, pokud vůbec nějaká. V tuto chvíli přetrvává vzestupný trend, takže je jedno, jestli je současný pohyb nahoru logický, nebo ne. Pokračuje každopádně.
Růst cen akcií pokračuje, index S&P 500 přidal přes 2 %
19.11.2023 Americký akciový trh má za sebou třetí růstový týden v řadě. Index S&P 500 během něj posílil o 2,24 %.
Klíčové události 7. listopadu: fundamentální analýza pro začátečníky
07.11.2023 V úterý nás čeká jen velmi málo makroekonomických událostí a žádná z nich nebude důležitá. V centru pozornosti bude německá průmyslová výroba a ceny výrobců v eurozóně. Spojené státy mezitím zveřejní údaje o dovozu a vývozu. Ve všech případech jde o relativně nevýznamné zprávy, které dokážou trh posunout maximálně o 10–20 pipů. Proto neočekáváme, že by makroekonomické pozadí výrazně ovlivnilo pohyb obou měnových párů. S největší pravděpodobností nás čeká další obchodní den s nízkou volatilitou a omezeným pohybem, což v posledním měsíci trend.
Index VIX: Jak vydělávat na burzovním strachu
23.10.2023 Index volatility CBOE - známější jako VIX - je index, který v reálném čase sleduje očekávání trhu ohledně změn indexu S&P 500 (SPX). Je důležitým měřítkem tržního rizika, napětí a sentimentu, proto se často označuje jako "index strachu". Měří rozkolísanost na finančních trzích.
Analýza a obchodní tipy pro pár EUR/USD na 11. října (americká seance)
11.10.2023 Nízká volatilita na trhu ponechávala pár beze změny. Situaci by ale mohlo změnit zveřejnění indexu cen výrobců a zápisu ze zasedání Fedu, zvlášť proto, že druhý jmenovaný pomůže určit budoucnost úrokových sazeb. Zřetelný náznak zvýšení sazeb nejspíš povede k masivnímu výprodeji páru EUR/USD.
Saxo Bank oznámila výsledky za první pololetí roku 2023
15.09.2023 Saxo Bank Group oznámila dosažení provozního zisku 70 milionů EUR. Za stejné období loňského roku přitom dosáhla zisku 52 milionů EUR, došlo tedy k nárůstu o 34 %.
Akcie na Wall Street v úterý přešlapovaly na místě
07.06.2023 Úterní obchodování v USA provázely spíše slabší objemy obchodů a poměrně nízká volatilita a hlavní akciové indexy tak ukončily den jen v mírném plusu. I včera pokračoval růst polovodičového sektoru (AMD +5,3 %, Intel +3,7 %), ovšem společnost Nvidia (-1,3 %) mírně korigovala růsty z minulých dní. Dařilo se i ostatním technologickým společnostem (Alphabet +1 %, Tesla +1,7 %, Amazon +1,1 %). Výraznější růsty zaznamenal i finanční sektor (Bank of America +2,4 %, Goldman Sachs +1,6 %, Citigroup +2,1 %, Mastercard +2,6 %). Za zmínku pak stojí společnost Coinbase (-12,1 %), kterou žaluje SEC kvůli porušení amerických pravidel o cenných papírech.
Obchodní příprava je jako šachová partie
28.02.2023 Obchodník je v mnoha směrech jako šachista, když v rámci přípravy svých obchodních úrovní přemýšlí nad možnými budoucími pohyby obchodního instrumentu.
Seriál o ETF: Vznik ETF a investiční strategie fondů (díl 8.)
17.02.2023 V dnešním díle si velmi zjednodušeně popíšeme, jak vlastně ETF vzniká a kdo jsou hráči, kteří za ETF stojí. Při svém vzniku musí každý fond definovat svoji strategii, která určuje třeba to, do jakých aktiv bude fond investovat, jakým investorům je určen, investiční strategie má vliv i na výši poplatků fondu. V dnešním díle si proto řekneme něco málo i o investiční strategii fondu a kde ji běžný investor zjistí.
Praktické okénko – První letošní obchod a „pomyslné dilema“ při jeho řízení
12.01.2023 Řízení obchodu mnohdy rozhoduje o dlouhodobém růstu, nebo stagnaci obchodního účtu. V tomto článku si ukážeme názorný příklad.
Měsíční report finančních trhů (prosinec 2022)
02.01.2023 Závěr obchodního roku se nesl především ve znamení postranních trendů, při kterých vznikalo mnoho spekulací nad budoucím cenovým vývojem finančních aktiv. Ještě před tím, než si přiblížíme dění na jednotlivých instrumentech, porovnáme si sílu hlavních měn vůči americkému dolaru. Stejně jako v listopadu byl i v prosinci nejsilnější měnou japonský jen, který posílil vůči americkému dolaru o 5,36 %. Určitou výkonnost dále vykázalo euro a švýcarský frank se ziskem nad 2 %. Nejslabší měnou se stal kanadský dolar, který skončil ve ztrátě 0,88 %. Zbývající světové měny se držely zkrátka a díky cenové stagnaci jejich růst vůči americkému dolaru nepřekonal hranici 1 %.
Býci po zprávě o inflaci přešli do protiútoku
13.11.2022 Americké akcie mají za sebou (další) divoký týden. Na jeho začátku trh navázal na předchozí pátek a v pondělí i úterý akcie posilovaly. Ve středu přišel pokles indexu S&P 500 o více než dvě procenta, ve čtvrtek ale růst o více než pět procent opět vše překlopil vzhůru nohama. Stačila míra inflace pod odhady analytiků. Celkově S&P 500 za týden přidal 5,90 %.
Investoři do BTC se připravují na ,,velký krok”
25.10.2022 Populární krypto analytik prohlásil, že investoři do bitcoinů se připravují na „velký pohyb“ na trhu v době, kdy volatilita primární kryptoměny klesla pod volatilitu srovnávacího indexu akciového trhu S&P 500.
Tržní volatilita na Forexu – pomocník, nebo nepřítel?
06.10.2022 Kde není volatilita, tam se obchodům přiliš nedaří. Avšak přílišná volatilita může zase velice jednoduše vést k “vypálení” účtu. Jak tedy k volatilitě přistupovat, na jaké druhy ji rozlišovat a kde ji hledat? O tom bude dnešní krátký článek.
Měsíční report finančních trhů (září 2022)
03.10.2022 V září zářil hlavně americký dolar, ostatně jako většinu letošního roku. Především akcioví a komoditní obchodníci z tohoto faktu nejsou příliš nadšení, ovšem investoři, kteří drží hotovost v této měně, mohou jásat. Americký dolar doslova převálcoval dolar novozélandský, který oslabil o 8,71 %. Druhou nejslabší měnou byl dolar australský, který se propadl o 6,63 %. Za září patří všechna pocta také švýcarskému franku, který díky zvýšení tamních úrokových sazeb dosáhl ztráty vůči dolaru „pouze“ minimální, a to 1,37 %. Pojďme se nyní podívat blíže na situaci na hlavních měnových párech, kde probíhá zajímavá korekční aktivita.
Měsíční report finančních trhů (červenec 2022)
01.08.2022 Po dvouměsíčním posilování si americký dolar udělal pauzu a jako překoupené aktivum dal možnost ukázat sílu i ostatních měn. Možná právě v červenci jsme byli svědky počátku nových dlouhodobých trendů, protože měnové páry, které první polovinu roku oslabovaly, se nyní ujímají otěží. Nejsilnější měnou v červenci byl japonský jen, který vykázal posílení vůči americkému dolaru o 2,55 %. V jeho závěsu se nachází australský a novozélandský dolar, které v červenci dosáhly zhodnocení nad 1 %. Naopak nejslabší měnou měsíce se stalo euro, které ztratilo vůči americkému dolaru více než 2 %. Nyní si ukážeme cenový vývoj jednotlivých měnových párů.
Praktické okénko - nová obchodní myšlenka
14.07.2022 Trader nikdy nesmí usnout na vavřínech, protože ani trhy nikdy nespí a neustále se mění a vyvíjejí. V dnešním článku si popíšeme obchodní myšlenku, kterou nyní budu testovat, zlepšovat a nastavovat tak, abych ji mohl přidat do arzenálu obchodních strategií.
Celkový obrázek: Jaká bude alokace aktiv ve 3. čtvrtletí 2022 podle Invesca?
08.07.2022 Hlavní centrální banky agresivně zpřísňují měnovou politiku, výnosy dluhopisů prudce rostou a ceny většiny aktiv klesají. Vzhledem k tomu, že výnosy amerických státních dluhopisů jsou na úrovních, které nebyly zaznamenány už víc než 10 let, a v Invescu jsou analytici přesvědčeni, že riziko globální recese roste, rozhodli se v rámci alokace modelových aktiv převážit státní dluhopisy (poprvé od roku 2016). Vyvažují to tím, že převážili také nemovitosti. Těchto změn dosáhli snížením váhy akcií (na Underweight), úvěrů investičního stupně (stále Overweight), úvěrů s vysokým výnosem (na nulu) a hotovosti (Overweight). V rámci regionů Invesco upřednostňuje aktiva ve Spojeném království a na rozvíjejících se trzích (EM).
Týdenní zpráva z FOREX trhu: Fed zvýší sazby o dalších 50 bb
13.06.2022 Fed tento týden pravděpodobně stejně jako v květnu přistoupí ke zvýšení úrokových sazeb o 50 bb. Zveřejněna bude také nová prognóza pro americkou ekonomiku, včetně výhledu členů FOMC ohledně budoucího vývoje úrokových sazeb, jejichž medián by podle nás mohl překročit 3 %. V ČR budou trhy sledovat hlavně případné vyjádření z bankovní rady ČNB před středečním začátkem mediální karantény. Domácí datový kalendář nabídne dubnový běžný účet platební bilance a ceny průmyslových výrobců za květen.
Forex: Inflace v květnu překonala očekávání u nás i v USA
10.06.2022 Výrazný růst cen v tuzemsku ukrajuje z kupní síly mezd, silné inflační tlaky navíc přetrvaly i v květnu. Průměrná nominální mzda v Q1 22 vzrostla o 7,2 % y/y, což zhruba odpovídalo naší prognóze (7 %). Za zrychlením meziroční dynamiky z předchozích 2,9 % byla hlavně nízká základna loňského roku.
Forex: Inflace v květnu zřejmě překonala 15 %
10.06.2022 Dnes budou zveřejněny květnové spotřebitelské ceny v ČR a USA. U nás podle našeho odhadu ceny nadále rostly svižným tempem 1,4 % m/m, což by zároveň znamenalo, že meziroční inflace vystoupala na 15,5 %. V Americe sice již meziroční inflace lehce zpomaluje, i tak ale inflační tlaky a poptávka zůstávají robustní, což je konzistentní s pokračujícím růstem úrokových sazeb. Trhy budou také vstřebávat dozvuky včerejšího zasedání ECB, které sice zásadní překvapení nepřineslo, potvrdilo však, že se éra záporných měnověpolitických sazeb v eurozóně chýlí ke konci.
Solana: Může sociální euforie sama udělat trik pro SOL?
22.02.2022 I když trh viděl zelený signál, Bitcoin a mnoho dalších altcoinů nezaznamenaly na rozdíl od Solany raketový vzestup. Vlastně, v jednu chvíli, SOL oproti minimům z 20. února vzrostl o 12,37 %.
Trhy čekají na údaje o inflaci v USA. Přehled vývoje USD, CAD a JPY
09.02.2022 Trhy při čekání na zveřejnění údajů o inflaci v USA za leden stály na místě. Výnosy nadále zpomalují svůj růst a tlačí investory k nákupu rizikových aktiv. Pokud bude prognóza (+7,3 % pro celkovou inflaci a +5,9 % pro jádrovou inflaci) správná, bude to dále omezovat variabilitu akcí Fedu a trhy ji budou považovat za jasný jestřábí signál.
PX nabídl titěrný růst hlavně díky Erste (RBAG.CZ)
11.11.2021 Vývoj hlavního indexu pražské burzy byl dnes relativně poklidný a podobného vývoje jsme byli svědky také na dalších evropských indexech. Svých maxim dosáhl krátce po poledni. Nebýt však pozitivního závěru, tak by skončil v červených číslech. Nakonec index PX (CZKCASH) přidal 0,02 % a seanci zakončil na 1373,99 bodech. Obchodovaný objem dosáhl na 593 mil. korun.
Rozbřesk: Proč se (ne)bát Delta varianty?
04.08.2021 Zatímco výsledky HDP za druhé čtvrtletí potvrdily svižné tempo oživení v hlavních ekonomikách, vývoj ve zbytku tohoto roku zůstává zatížen nemalou mírou nejistoty. Ta souvisí především s rychlým šířením Delta varianty koronaviru, jež je výrazně nakažlivější než předchozí mutace alfa. Z globálního pohledu se již Delta stala dominantní variantou, přičemž právě její agresivní šíření v Asii, Americe i Evropě má za následek opětovný růst nových případů, který odstartovaly třetí globální vlnu pandemie.
Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (12.7.2021)
12.07.2021 Měnový pár EUR/USD v minulém týdnu prolomil spodní S/R zónu, čímž aktivoval short ochod podle mého týdenního komentáře. Průraz se však ukázal jako falešný a trh se na velmi nízké volatilitě otočil a obchod tak skončil na menším SL. A protože začalo léto, tak nízká volatilita (nevhodný čas pro obchodování breakoutů) nás nyní bude provázet několik dalších týdnů.
Jak si vybrat měnový pár pro obchodování na Forexu
03.05.2021 Když obchodník přichází obchodovat na Forex, nebo plánuje rozšířit arzenál svých obchodních nástrojů o Forex, tak si nevyhnutelně položí otázku: jaký měnový pár zvolit pro obchodování?
Euro zůstává pod tlakem
15.03.2021 EURUSD dnes provází nízká volatilita. Pár mírně koriguje zisky z minulého týdne a obchoduje se v blízkosti 1,1920. Ekonomický kalendář toho mnoho nenabízí. Večer by však mohl mít svůj vliv projev amerického prezidenta Bidena o implementaci nového fiskálního balíčku. V minulém týdnu se býkům na eurodolaru podařilo snížit část pedchozích ztrát, ale trh stále bojuje s úrovní 50 EMA. Pokud se býkům podaří průraz nad tuto úroveň, tak bychom se mohli dočkat rostoucího impulsu. První úrovní rezistence je oblast okolo 1,1960. Naopak průraz pod nedávná minima v blízkosti 1,1850 by mohl obnovit tlak na pokles páru. Z fundamentálního pohledu rozhodne úrokový diferenciál mezi americkými a evropskými dluhopisy.
Trump nakažen koronavirem, DAX30 pod tlakem
05.10.2020 Německý DAX30 se po býčího pohybu z minulého týdne zastavil v obchodním rozmezí 12 700 až 12 900 bodů. V pátek prorazil akciový index níže poté, co byl americký prezident Trump nakažen koronavirem. To vedlo k nejistotě mezi účastníky trhu. Technicky je pokles jednoznačně medvědím signálem, který může vytvořit cestu až na úroveň 12 200 bodů.
Long signál na akcie AMD (AMD)
10.06.2020 Advcanced Micro Devices je globální poskytovatel integrovaných obvodů pro PC a počítačové sítě. Grafické karty vyvinuté společností AMD jsou využívány v konzolích i v počítačích. Po krátkém propadu během koronavirové krize se trend rychle zotavil a pokusil se dobýt nová historická maxima. Pokus selhal a cena klesla zpět na EMA-50.
Výběr z nedělní přípravy: USD/CAD, GBP/USD a AUD/CHF
05.04.2020 V dnešním blogu technické analýzy se podíváme na měnový pár USD/CAD. Snížení volatility zde vykreslilo formaci praporek. GBP/USD na konci páteční seance opustil konsolidaci a na AUD/CHF se čeká na rozhodnutí o dalším pohybu.
Nejlepší akcie 4. průmyslové revoluce – investujte do společností budoucnosti
02.04.2020 Jaké scénáře jsou myslitelné a jak se mohou investoři adaptovat na aktuální tržní situaci? Investice do dlouhodobých růstových trendů, jako je cloud a umělá inteligence, nabízejí příležitosti k dobrým investicím. Krize okolo pandemie koronaviru doslova otřásla akciovými trhy v základech. V následujícím článku se podíváme na aktuální vývoj na finančních trzích.
Vlna výprodejů dnes smetla akcie, italské dluhopisy i korunu
12.03.2020 Zákaz cestování z Evropy do USA investory šokoval a ECB nepomohla. Už po nočním vystoupení Donalda Trumpa bylo jasné, že to dnes na finančních trzích nebude zrovna veselé. A realita byla nakonec ještě černější, respektive červenější, neboť ani ECB nepřišla s účinnou pomocí.
Jak se orientovat na trzích s vysokou volatilitou?
12.03.2020 V dnešních aktualitách z akciových trhů si povíme, jak se připravit na změny v trendech akcií. Protože volatilita zůstane ještě nějakou dobu vysoká, budou akcie vykazovat častý návrat k průměru. Ukážeme si, jak účinné byly strategie návratu k průměru v roce 2008 a také jak si mohou investoři takové strategie připravit.
Panikárite alebo využijete paniku na zarobenie? Aktuálne obchodné príležitosti!
09.03.2020 Posledné týždne je volatilita rekordná. Kryptomeny padajú, akcie padajú, komodity padajú a na menových pároch vznikajú flash crashe. Pohyby o veľkosti 1000 pipov len za jednu noc. Ako sa v tejto džungli orientovať? Poďme sa pozrieť na tie najlepšie príležitosti, ktoré na trhu momentálne sú. Najviac ma zaujala ropa, EUR/CAD, GBP/AUD a VOLX (VIX).
Nizká volatila na indexu DAX30. Historické maxima zůstávají v dohledu.
20.01.2020 S americkým svátkem Den Martina Luthera Kinga (více informací o změně obchodních hodin) se očekává snížená volatilita na finančních trzích.
Která měna se hodí pro carry trade?
13.01.2020 Příměří v obchodních válkách, nízká volatilita a chuť investorů po rizikových aktivech nyní přeje oblíbenému typů forexových obchodů, a to carry tradingu. Nákup vysokoúročených měn proti bezpečným přístavům bez úroku totiž může přinést jak kurzový, tak i swapový zisk. Z obchodovatelných měn jsme proto vybrali 2 s nejvyšším úročením, na které se podíváme trochu více do detailu.
Aktuálny výhľad na 3 menové páry – nízka volatilita ale potenciál na vysoké RRR
05.01.2020 V tomto pravidelnom tradingovom výhľade poukážem na minulý vývoj menový párov a pomocou technickej analýzy urobím predikciu na budúce dianie. Z daily grafu preberiem do detailu EUR/JPY, GBP/USD a USD/CAD.
Akciím stále věříme, byť jsme realizovali část zisků
22.11.2019 Akciové trhy od začátku letošního roku velice silně rostou. Nejširší globální akciový index MSCI All Country World připisuje zhodnocení 20 %. Nejvíce se přitom daří akciím v USA, jejichž index S&P 500 připisuje zisk dokonce 24 %. Relativně nejméně se kvůli obchodním válkám daří akciím z rozvíjejících se trhů, jejichž index MSCI Emerging Markets připisuje zhodnocení „pouze“ 9 %.
Hluboká recese světové ekonomiky je velmi málo pravděpodobná
11.11.2019 Pokud se podíváme na dynamiku světové ekonomiky střednědobým pohledem, zjistíme, že dynamika světového HDP dosáhla v rámci současného hospodářského cyklu vrcholu na přelomu let 2017 a 2018 a od té doby do dnešního dne kontinuálně mírným tempem zpomaluje. Toto zpomalení má několik fundamentálních příčin.
Predikce EUR/USD pro následující týden
20.10.2019 Každý, kdo čte moje články trochu pravidelněji, tak ví, že moje obchodování není založeno na ničem jiném, než na pouhé pravděpodobnosti. Ví, že nesleduji zprávy, nečtu a nedělám analýzy, prostě si jen tak v klidu obchoduji to, co se mi osvědčilo. Pro takového čtenáře už jen samotný název dnešního příspěvku musí být tak trochu překvapením. Nicméně v tomto týdnu jsem jednomu diskutérovi slíbil, že udělám předpověď a tak jsem s ní tady. Nebudu se pouštět do detailního vysvětlování, proč si myslím, že se něco stane tak nebo onak. Prostě to berte jako výsledek mých zkušeností na trhu (za týden možná dostanete odpověď na to, proč na základě svých analýz neobchoduji).
Čo ovplyvňuje výšku spreadu a ako sa nenechať ohroziť ich dočasným rozšírením
13.09.2019 Asi každý človek, ktorý aspoň chvíľu obchodoval na forexe alebo s CFD si všimol, že spready sú u väčšiny brokerov plávajúce, teda niekedy menšie a niekedy vyššie. V tomto článku sa pozrieme na to, prečo sú spready niekedy vyššie a na čo si vtedy dávať pozor.
Výběr z nedělní přípravy: EUR/USD a AUD/USD
08.09.2019 V dnešním pravidelném nedělním blogu se budu věnovat dolarovým měnovým párům EUR/USD a AUD/USD. Probíhá právě korekce týdenního trendu a já budu hledat úrovně vhodné pro trendové obchody vycházející z denního časového rámce.
Rozbřesk: ČNB vs. velká očekávání trhu
30.07.2019 Zatímco ECB vymýšlí, jakým způsobem stimulovat inflaci v eurozóně tak, aby konečně dosáhla dvouprocentního cíle, ČNB je tohoto problému stále ušetřena. Inflace se v ČR nachází v horní polovině tolerančního pásma, ať už se díváme na tu celkovou (2,7 %), čistou (2,5 %), jádrovou (2,7 %) nebo měnově politickou (2,8 %). Přitom tuzemská centrální banka ani nestačila završit tzv. normalizaci úrokových sazeb a finanční trhy implicitně předpokládají, že své sazby začne poměrně svižně snižovat.
Analýza USDCAD: Padne tento menový pár tesne pred Dňom nezávislosti na nové ročné minimum?
03.07.2019 Počas amerických sviatkov na trhoch panuje väčšinou nízka volatilita, ktorá je väčšinou pre USDCAD nepriaznivá. Ak dnes budú prezentované negatívne makrodáta ako napríklad index nákupných manažérov PMI mimo výrobného sektora, môže to spustiť ďalšiu vlnu výpredaja amerického dolára.
Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (13.5.2019)
13.05.2019 V minulém týdnu nedošlo k žádnému obchodu podle mého týdenního komentáře. Nebyla totiž prolomena žádná vstupní S/R zóna a trh se pouze pohyboval v 80pipovém rozpětí bez jasného směru – velmi nízká volatilita. Takže týden bez obchodů podle breakoutů S/R zón.
Temný černý les jménem úzký Stop-Loss
29.04.2019 Povím vám příběh, který jsem osobně prožil s jedním svým kamarádem, který se také (rekreačně) zabývá tradingem. Budeme mu říkat třeba Jarda.
Technická analýza: OPEC+ chystá další omezení dodávek ropy
13.02.2019 Snižování přebytku ropy na trzích včera dostalo další impuls od Saudské Arábie, která oznámila přísnější utahování produkce. Království má na březen v plánu omezit těžbu na 9,8 mil. barelů denně a snížit tak výrobu a vývoz ropy o 500 000 barelů denně více, než se původně zavázala v prosincové dohodě aliance OPEC+. Přední člen kartelu se tak snaží z trhu odčerpat nadměrnou nabídku a vytvořit si určitou rezervu do budoucna pro možnost efektivnějšího regulování ceny černého zlata. Saúdové považují za ideální cenovou hladinu ropy v rozmezí 60 – 70 USD za barel.
Rozbřesk: Pro Bank of England je tvrdý brexit neřešitelnou úlohou
05.02.2019 Bank of England varovala, že tvrdý brexit bez dohody může nastartovat v Británii podobně velké problémy jako velká finanční krize po pádu Lehman Brothers. Je zde ovšem jeden zásadní rozdíl. Nikdo neví, zda by brexit v takovém případě srazil primárně dolů britskou poptávku (investiční a spotřební výdaje - podobně jako v případě velké finanční krize) anebo nabídku (výpadky v nadnárodních produkčních řetězcích by snížily schopnost britské ekonomiky produkovat zboží a služby). Zdá se, že na tom vlastně nesejde. Ale to je omyl. Proti různým šokům nemůže centrální banka ani vláda nasadit stejnou medicínu.
AUD/JPY prekonalo silnú rezistenciu, čoskoro prekoná aj USD/CHF a top setup na GBP/NZD
03.02.2019 V tomto pravidelnom tradingovom výhľade poukážem na minulý vývoj menový párov a pomocou technickej analýzy urobím predikciu na budúce dianie.
Grafy dňa: Výsledková sezóna je zatiaľ slabšia. Aj preto sú akcie pod tlakom
24.10.2018 K poklesu akcií prispieva aj slabšia výsledková sezóna, Reakcia na výsledky hospodárenia bola zatiaľ predovšetkým negatívna. Najhoršie reagovali akcie na zníženie prognózy budúcich ziskov, nasledujú slabšie než očakvávané zisky a potom horšie tržby. Zaujímavé je, že pozitívna reakcia na výsledky hospodárenia bola zriedkavá. (@jessefelder):
Proroků pádu přibývá. Je však letošek opravdu jiný od předchozích růstových let?
29.06.2018 Na trzích stále častěji slyšíme hlasy investorů a manažerů hedgeových fondů, kteří volají po výraznější korekci akciových trhů v USA.
Burzovní grafy: Býci si vzali oddechový čas, hladina podpory ale obstála
24.06.2018 Americký akciový index S&P 500 v uplynulém týdnu ztratil 0,89 % a testoval nejbližší support. Na nepříznivé zprávy zatím obchodníci příliš nereagují.
Býčí útok na rezistenci indexu S&P 500 nevyšel
17.06.2018 Americké akcie v uplynulém týdnu zažily střídavé výkony. Zatímco technologický trh přidal přes procento a Dow necelé procento odepsal, index S&P 500 uzavřel na zelené nule (+0,01 %).
Čísla z čínskej ekonomiky sú úplne absurdné
23.04.2018 Čína v minulom týždni zverejnila rast HDP za prvý kvartál. Žiadne prekvapenie sa nekonalo a medziročne rástla už tretí kvartál po sebe o 6,8%. Od začiatku roka 2015 je rozptyl rastu minimálny – medzi 6,7% a 7%. A to aj napriek tomu, že koncom roka 2015 a začiatkom roka 2016 bola jej ekonomika v nemalých problémoch a plnila titulky nielen vo finančnom spravodajstve.
Konec nízké volatility v amerických akciích
17.02.2018 Dva týdny stará korekce na amerických akciových trzích kompletně změnila dosavadní hru. Nízká volatilita končí, příliš vysoká inflace se stává reálným nebezpečím a větší korekce cen akcií se patrně stanou běžnou součástí vývoje.
Obchodujte s Forexem jako profesionál
05.02.2018 Forex je zkratka z anglického pojmu Foreign Exchange, ale používá se i zkratka FX nebo měnový či devizový trh. Na forexovém trhu dochází k výměně jedné měny za druhou s cílem vložené investice. Obchoduje se zde 5 dní v týdnu 24 hodin denně. Za jeden den se zobchoduje přibližně 6 bilionů amerických dolarů.
Volatility report: VIX navzdory všeobecnému optimismu začíná mírně růst. Může za to strach z korekce?
26.01.2018 Rok 2018 je zatím pro investory na akciovém trhu mimořádně úspěšný. Indexy po celém světě pokračují v intenzivním růstu, což dvojnásob platí pro indexy v USA, kterým navíc do určité míry pomáhá také slábnoucí americký dolar. Americký index S&P500 díky tomu letos téměř denně navyšuje svá historická maxima a jen během ledna už vystoupal o více než 6 %. Po více než 20% růstu z minulého roku je tak jeho vstup do nového roku vskutku impozantní.
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
27.12.2017 1) Všechny hlavní světové burzy i domácí pražská ode dneška do pátku 29. prosince obchodují v běžném provozu.
Obrázky dňa: Macronova popularita rastie. Aj napriek oslabeniu zákonníka práce
19.12.2017 Macornova popularita naberá po úvodnom poklese druhý dych. A to aj napriek tomu, že sa snaží na francúzske pomery o dosť liberálne zásahy do zákonníka práce. Aktuálne je na rovnakej úrovni ako pri Sarkozym v rovnakom období prezidentovania. Pre reformy vo Francúzsku teda aktuálna politická klíma vyzerá dobre (@fwred):
Související klíčová slova:
Prodejní trend | Cenový kanál | Živočišné pudy | ETF (Prospectus) | Prostor k růstu | Jak fungují akcie | Euro k americkému dolaru | Cap | Ziskový obchodník | Dlouhé pozice | Výnosy dluhopisů | Světové akcie | Dukascopy | Války | Vývoj | Data z trhu práce | Pokračování klesajícího trendu | ATR (Average True Range) | Údaje z USA | Obchodní příprava | Globální růst | XTB Market Barometr | Možný zisk | EUR/CAD | Sezónní vzorec | EUR | Spekulativní obchody | Walmart (WMT.US) | Indická ekonomika | Bundesbank | Velké finanční krize | Oznámení výsledků | Snížit úrokové sazby | Take Profit | Falešný průraz | Měnový report | Itálie | Obchodní deficit | SMCI.US | Pip | Očekávání | Pokračování růstu | Korelace | Jüan | Evropské centrální banky | Vyčerpání kupců | L.F. Investment | EUR USD | Prosincová cenová stagnace | 4. průmyslová revoluce | AUD/NZD | EUR/JPY | Pro investory | Dolar australský | Ark | Příležitost k nákupu | Trh práce | Trade Brokers | Evropská komise | Čas k nákupu | iShares | Investice | Britská centrální banka | Počáteční marže | USD/ZAR | MACD | Potenciál | Support | Podnikatelské aktivity | Technologie blockchain | Datum vypršení platnosti | Dění na světových burzách | Hluboká recese | Výkyvy v hodnotě | Jak číst grafy | ADP report | Příležitost k prodeji | Japonské akcie | Úspěšnost strategie | Spuštění ETF | Rezistentní zóny | Prognózy | Britská libra | Šéf Fedu Powell | NYSE | Intervence | Obchodování breakoutů | Ark Investment | Diverzifikace | LSEG | Zásoby hotovosti | Futures kontrakt | Skupina Saxo Bank | Rekord | Výprodeje akcií | Oživení ekonomiky | Stop-Loss | Obchodníci texaské ropy | Evropské měny | Přizpůsobivost | Pivoty | Uvolňování měnové politiky | Asijské trhy | Obchodní seance | Impuls | EUR/USD | Cenová volatilita | Vanguard | Spotřebitelé | Morgan Stanley | Geopolitické napětí | Saxo Bank | Chování | Vstup do trhu | COT report | Price Action | Akcie společnosti | Základní pravidla obchodování | Tipy pro začínající | Aktuální vývoj | Měnový pár GBP/USD | Lagardeová | Trh s dluhopisy | AdmiralMarkets | Výnos | P/S | Medvědí výhled | Exchange | Závěr obchodního roku | Goldman Sachs | Delta | Schválení ETF | Rozhýbání volatility | LYNX Trading | Výnosová křivka | SMA | Šéf Fedu | BreakEven | Růst sazeb | IHNED | Index DOW | Import | Německý akciový index DAX | Vstupy a výstupy | ČEZ | Nikkei | Akcie roku 2020 | Zpomalující ekonomika | Základní pravidla | Nejlepší technologické akcie | Credit Agricole SA | Index spekulativního sentimentu | Americký akciový trh | Odhad HDP | Praxe | Začátek pandemie covidu | Průmyslové objednávky | Makroekonomické statistiky | Sentiment na trhu | JPY | AUDUSD | Investing | Potenciál trhu | Hodnota prodejních opcí | Překonání SMA | Dosáhnout zisku | Posilování dolaru | Brent | CEO | Ekonomický sentiment | Společnost Crédit Agricole | Peníze | Širší akciový trh | Strach | Pandemie COVID-19 | Akcie ETF | Inflace v květnu | Ukazatel | Týdenní shrnutí | ČNB Rusnok | Baidu | Rozhovor | Hlavní centrální banky | Obchodní aktivum | Medvědí trh | Doporučení k obchodování | Prognóza | FTSE 100 | MONET.CZ | Projekce | Běžný účet platební bilance | Plaza Accord | Měny | Úroveň VIX | Investiční strategie | Geely | BAML | Překonání SMA 20 | Palladium | Bezpečný přístav | Ropa WTI | Inflace ve službách | Dividendy | Bankovní rada ČNB | Obchodní transakce | ZEW index | Vývoj ceny ropy | Volatility report | Medvědí signál | Burzy | Ceny Bitcoinu | USD/BRL | USD/EUR | Ceny elektřiny | Analyzování | Dolar dnes | Dnešní obchodování | Swapové body | Broker | Implikované volatility | Cash flow | Proražení | Představitelé ECB | Obchodní signály | Export | Základní pravidla systému obchodování | Akcie Alibaba Group | Cenová stagnace | Měsíční futures report | Hyperinflace | Black swan | Kapitálové strategie | Výroční zprávy | Robert Shiller | Euroskupina | Tržní volatilita | EUR/CZK | AI | Obchodní tipy | Průměrná volatilita | GBP/CHF | Exekuce | Hospodářské výsledky | ETF od společnosti BlackRock | Rovnováhy | ProCent | ZAR | Akcie Tesla | MT5 Supreme Edition | GBP/USD | Zvýšení sazeb | Bezpečné přístavy | Obchodní válka mezi USA a Čínou | Vyšší náklady | Dvojitý vrchol | Dovednosti | Krátké (short) pozice | Měnový pár EUR/USD | Jeff Bezos | Média | Jestřábí postoj | Jednotná evropská měna | MT5 | Obchodní deník | Finanční trh | Uklidnění situace | Inflační cíl | ATR | 1 milion | Ceny kryptoměn | Pro tradery | Velké instituce | Federální rezervní systém (FED) | US High Yield | Obchodování na Wall Street | Multi-assetové portfolio | GBP/JPY | Tržní reakce | Zveřejnění zprávy | Makrodata | Index SPX | Investoři | Sója | Bank of England | Americké ekonomiky | Další růst | Nejistoty | MiFID II | AMD | Bitcoin ETF | Index PPI | McKinsey | MSCI Emerging Markets | Kapitál | Jádrový index | Globální akciové trhy | DAX30 | Kurzu měn | Buy obchody | Posílení | Dluhopisové výnosy | Snížení hodnoty indexu VIX | Obchodní dny | Histogram | Měny v regionu | USD | Kč/USD | Makroekonomická prognóza | Zápis z posledního zasedání | Nová makroekonomická prognóza | BABA | Co je to měnový pár? | Hold | Australský dolar | Vývoj ceny ropy Brent | Makrokalendář | Plány | Sestupný trend | Kč/EUR | Zisk | Průmyslová výroba v Německu | Euro dnes | GBP/EUR | Německý DAX | Tržní dynamiky | Patria | Inside Bar | Růstové akcie | Pozorování | Analýzy | Trading Room | NFP report | Nobelovy ceny za ekonomii | Swapy | Bohatý | Japonská média | Béžová kniha | Cenové tlaky | CZK | Cenové úrovně | Volatilita na forexu | Investovat | Patria Online | Huawei | CAC 40 | S&P | Úroková sazba | Zasedání Evropské centrální banky | Praktická ukázka | Nákupy dluhopisů | Krátkodobé investiční strategie | Silná data | Unie | Aktivita trhu | Hospodářský kvartál | Výzkumy | Trpělivost | Kryptoanalytik | Meta | Krátkodobé spekulativní obchody | Deflace | Konvergence | Zahraniční investoři | Ruský rubl | Signál k prodeji | Komoditní | TIM | Velmi volatilní měnový pár | Spekulativní investoři | Turecká lira | Dominance BTC | Praha | Raketové útoky | Ekonomický kalendář | Záporný swap | Prezident | Posilování kanadského dolaru | Investing.com | Myšlení | Evropská data | ZEW | Rizikovost | Falešné proražení | Obrat trendu | Oživování ekonomiky | Analýza transakcí | Tiff Macklem | Výsledky | Obchodní platforma | Začátek pandemie | Kotační měna | Globální ekonomiky | B/E | HUF | Inflační tlaky | Minulá výkonnost | Portfolio | Monitorování | Bank of America | ČSOB Finanční trhy | Swing | Nejdůležitější události | Fundamentální analýza | Nárůst sazeb | Zelená čísla | Retracement | Cenový růst | Technické nastavení | Americký index | Akciový index S&P 500 | VIX klesá | Zakladatel ETF | Energie | Nejvolatilnější forexové trhy | Silný dolar | Fiskální rok | S/R zóna | OPEC+ | P/E | Carry trading | Tržní úrokové sazby | BHS | Opce SPX | Oblast supportu | Objem | Dobré výsledky | Světové burzy | Average daily range | Cena mědi | Tržní kapitalizace | Indikátory volatility | Boj s inflací | Deprese | Obchodování a investice | Vývoj měnového páru | Americké centrální banky | Hodnotové akcie | Trendová čára | Supreme Edition | S&P Global | Zprávy o inflaci | Firmy | Vznik ETF | Bydlení | Ask | Microsoft (MSFT) | Aussie | Obchodní příležitost | Dolar včera | Uzavírání pozic | Case-Shiller | Posílení amerického dolaru | Agentura Bloomberg | Medvědí divergence | Shortovat | Kandidát na prezidenta | Nástroj | Úroveň volatility | Zpráva | Ekonomické dopady | Polsko | Kolaps | Prémie | Představitelé Fedu | FRA | CFDs | Vypršení platnosti | Měna | Rok 2024 | Janet Yellenová | Hrubý domácí produkt (HDP) | Ceny ropy | Státní rozpočet | Nasdaq | Monetární zásah | René Remšík | Oslabování japonského jenu | Silné cenové tlaky | JOLTS | Deficit | Tržní podmínky | Zasedání Fedu | Změny na trhu | RoboMarkets | Tvrdý brexit | Celková inflace | HUF/EUR | Korekční pohyb | OPEC | Breakout strategie | Bloomberg | Nová prognóza | GBP | ADR | Vizualizace | Dopady na ekonomiku | Nabídka | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Centrální banky | Obchodní týden | Oslabení amerického dolaru | Inverzní vztah | GAAP | Admiral Markets | Trump | Makroekonomický vývoj | Dnešní růst | Zprávy | Velká změna | Společnost Nvidia | Murray | Dolary | Federální rezervní systém | Vstupy | Neuspokojivé výsledky hospodaření | Signál pro pokračování trendu | Nvidia Corp | Měnový trh | Averze k riziku | GBPUSD | Velmi nízká volatilita | Provozní výnosy | Donald Trump | Christopher Dembik | Digitální měny | USDCAD | Instituce | Evropské akcie | Přeprodané oblasti | Bank of Japan | Deutsche Bank | Vývoj akciového indexu S&P 500 | Apple | Silný růst | Ropa Brent | Risk Reward Ratio (RRR) | Internet věcí | Býčí signál | S&P Global Ratings | Guvernér ČNB Rusnok | Americké akcie | Vyhlídky | Průraz | DMA | CZ | Průmyslová výroba | MetaTrader | GBPCHF | Joachim Nagel | Počet klientů | Futures na evropské indexy | Index cen výrobců | Evropská ekonomika | Dlouhodobě klesající trend | Investment Objective | Indikátor RSI | Výsledky HDP | Program nákupu aktiv | Trh | Komise | Kurz EUR/USD | Erste Bank | Výrazný růst | České koruny | Korekce | Jednoduché tipy pro začátečníky | Tržní prostředí | Výrazný pokles | Nové trhy | Money management | Pražské burzy | Euro | Obchodní strategie | USDT | Globální recese | Analytik TopForex | Spekulant | Propad | Trigger | Sazby ČNB | Turecko | Stock | Americké zásoby ropy | Stimulační opatření | HDP eurozóny | Obchodní systém | GBP/NZD | Rating | Politická rizika | Ekonomické události | Pandemie koronaviru | Microsoft | Příležitosti | Technické analýzy | xStation | Alibaba | Výběr akcií | Daňové úlevy | Trh s futures | Commission | Zvýšené napětí na Blízkém východě | Shortování | Uložení domácí měny | Moje obchody | CEZ1.CZ | Demokratické strany | ANO | WMT | Hrubý domácí produkt | Investování je rizikové | Long pozice | Obchodní instrument | Zpomalování ekonomiky | Kurz dolarů | Drahé energie | Důvěra | Pravděpodobnost | Futures | Britské libry | Data z USA | MT4 Supreme Edition | Růst hodnoty indexu | Nakupování na supportu | Downtrend | Medián | Americké měny | Tržní odhad | Intervence ČNB | Objem obchodů | Graf | CFTC | Makroekonomické zprávy | Pokles eura | Ekonomové | Amazon (AMZN) | Akciový index | Centrální banka | Významné zprávy | Nejlepší akcie | Přehled | Zpráva o inflaci | Risk Reward Ratio | Trendové linie | LYNX | Pár EUR/USD | Internetové akcie | Pohyb měnových párů | Eurodolar | Výnosové křivky | Čistý zisk | Jádrová inflace | Hospodaření | Úspěšní obchodníci | Fundamentální faktory | Bank of China | Zpomalení ekonomiky | Fed | Americká centrální banka | Index volatility | BlackRock | Pin Bar | Spoluzakladatel | Turecká centrální banka | Technologické akcie roku 2020 | Strategie ETF | Implikovaná volatilita | G10 | Růst eura | Automatické obchodní systémy | Moje strategie | Údaje o inflaci | Link | Běžný účet | Makro data | Reuters | Merrill Lynch | Dukascopy Bank | Pivot Point | Trading range | EURSEK | Platforms | Brexit | Vliv silného amerického dolaru | Investment | W1 | Směnný kurz | StopLoss | Markets | Výstupy | Obchody | Fluktuace | Libra šterlinků | Take-Profit | Martin Klass | Utahování měnové politiky | Finanční svět | Deficit zahraničního obchodu | Pozornost | Time-Frame | Silný cenový pokles | Profit Target | EURUSD | Portugalsko | Traders | S&P 500 | Strategie Ondřeje Hartmana | Zakladatel | USDCZK | Příkaz | High Yield | Krátká pozice | Rozložení obchodních pozic | Zvýšení úrokových sazeb | Obchodování | PwC | Společnost Walmart | Libra | Americký dolar | Investiční strategie ETFs | CFD | Graf komodity | Komodity ropa | Snížení sazeb | Nová data | Open | Evropská měna | Indické akcie | Investment management | BofA | Příprava | Jihokorejský KOSPI | Akcie Nvidia Corp | Pohyby na trhu | GBP/CAD | Řecko | Celkový trend | Míra | Alibaba Group | Ceny futures kontraktů | Ministři financí | Hedgeové fondy | Refinitiv | Plodiny | MT4 | Státní svátek | Očekávání analytiků | Bloomberg TV | Obchodování pásma | Tržní volatilita na Forexu | Květnová inflace | Makroekonomické údaje | Investice do akcií | MONET | AUD/JPY | Money-Management | Dot.com | Relativní výkon | Hindenburg | Ceny akcií | Defenzivní akcie | Indikace | Japonsko | S&P500 | Klesající trend | Forexové trhy | Čínská ekonomika | ECB | Ceny | Prudký pokles | Technologie | CHF | MetaTrader 5 | ČNB | Akcie Microsoft | Pokles | Prognóza ČNB | Spot | Surové ropy | Globální inflace | ex | Skupina OPEC | Onemocnění | Vývoj akciového indexu | Carry trade | Cryptocompare | Americké společnosti | Potenciální zisk | DOT | Pepa Zeman | Poplatek | Index ISM | Americká ekonomika | Měny&Sazby | Vysoké ztráty | NVDA | Nejistota | Podpora | Novinky společnosti | Obchodník | Doporučení | Invest | Tokio | COVID-19 | Zboží dlouhodobé spotřeby | Economic | Finanční krize | Společnost XTB | Oživení světové ekonomiky | BHS Timur Barotov | Index cen | Index PX | Daně | Klouzavý průměr SMA 20 | Lídři | Predikce EUR/USD | Portfólia | Investment Management | OECD | Pivot | Dnešní fundamenty | Pokles indexu | metodologie | Dlouhodobé investiční strategie | Pozitivní sentiment | CBOE | Centrum | AUD/CHF | Růst zisků | Prospectus | Zisky | Range | Index Nikkei | Prezident Trump | BNP Paribas | RBAG.CZ | Drahý kov | Flat | Sell | Americká data | Nvidia | USD/TRY | Růst výnosů | Řízení rizika | Short měnového páru | Cena zlata | Investoři do bitcoinu | Přehled o dění na světových burzách | HSBC | Pullback | Společnost Meta Platforms | Vývoj měnového páru GBP/USD | Flash Crash | Vice | Breakout | Výše poplatků | Růst cen | Signál na akcie | Americké akciové trhy | Vývoj úrokových sazeb | Momentum | Měsíční report finančních trhů | RSI | Celosvětová poptávka | Swap | Průměrná volatilita páru GBP/USD | Výdaje | Financování | Nenad Kerkez | Dlouhé (long) pozice | Plány Fedu | Finanční společnosti | Finance | Obchodní plán pro pár EUR/USD | JDE | Velké zisky | Makroekonomické ukazatele | Žádné výrazné pohyby | Stres | Margin | Zasedání americké centrální banky | Hotovost | Predikce cenového poklesu | Tržní měřítko | Spuštění bitcoinů | Patterny | USDJPY | UTC | Zprávy z USA | Investiční poradenství | Společnosti | Maďarský forint | Wells Fargo | Praktické okénko | Velké objemy | Alibaba Group Holding | Akcie roku | UMA | ICE | Graf akciového indexu S&P 500 | SSI | ERA | Kov | QE | ISIN | DNO | Cena | Bollinger Bands | CME | Profesionální obchodník | Jak na volatilitu? | BAT | Posílení eura | Strategie ETFs | Odhodlání | Prodávající | WTI | FinTech | Otevřená pozice | Mexické peso | Bod | Přenos | Kryptotrhy | Prodej dolaru | Behaviorální | Klesající trendové čáry | Historické maximum | RBNZ | Polský zlotý | ATR (average true range) | Reserve Bank of Australia | Hodnota Pipu | ADR (average daily range) | Bankéři | Spekulace | Komodity zlato | Co je VIX | BNP | Evropské indexy | Novozélandský dolar | Domácnosti | Sázet | FTSE | LES | Cena ropy | Nejlepší internetové akcie | Inflace | Utáhnout měnovou politiku | X-Trade | Tržby | S&P/Case-Shiller | Forexový obchodník | Tržní sentiment | Marže | Využití kapacit | Účet platební bilance | Situace | Vývoj indexu volatility VIX | Zobchodované objemy | Zlato a stříbro | Vztah k volatilitě | Vzdělávací webináře | Vývoj měnového páru USD/TRY | Euro vůči dolaru | Krach | Alphabet | Core S&P 500 | Elektronické obchodování | Zkušenosti | Klaas Knot | Americká průmyslová produkce | Peněžní tok | Nové zakázky | Super Micro Computer | Lira | US100 | Jarda Tupý | Statistiky | Peněžní zásoba | FXstreet | Forex trh | Moneta | Diverzifikovat | FX | Aukce | Řízení obchodu | Výhled pro EUR/USD | Michal Stupavský | RUB | Sazby beze změny | Tým RoboMarkets | Kurz | Market | Americký PMI | Evropská centrální banka | Pandemie covidu | ISM | Akcie Alphabet (GOOGL) | Google | 256/2004 | Double top | Stagnace | Zasedání Bank of England | Analýza EUR/USD | Inside | Nákup akcií | Close | První support | Grafy | Regrese | Obchodní podmínky | Institucionální investoři | Oblasti rezistence | Býčí vyhlídky | Aktivum | Makroekonomické faktory | Klouzavý průměr SMA | Vystavení riziku | Conference Board | Vyčkávání na pullback | Investujte | Zvýšení volatility | Měď | Úspory | Cenové konsolidace | Conseq | Animal spirits | Konsensus | Analytik | Rozvíjející se trhy | Odpor | AUD | Červená čísla | Exchange Traded Funds | Optimismus na akciových trzích | Pokles zájmu investorů | Oscilátor RSI | Světové měny | Breakout Trader | Německá průmyslová výroba | Ondřej Hartman | Vysoká poptávka | Predikce | Fibo | Analytici | Analytici Goldman Sachs | Citigroup | ETF na bitcoin | Softbank | Strategie fondů | Mario Draghi | Index VIX | Provozní zisk | Hospodářství | Obchodování v pásmu | Výrazný trend | Cena palladia | Dlouhodobé investice | RRR | Snižování úrokových sazeb | Monetární politika | Jádrový CPI | Globální akciový index | Změny ve vedení | Pasivní investování | Nižší ceny | Alokace | S&P 500 ETF | Coinbase | Zasedání ECB | Credit Suisse | Portfolia | Altcoin | Conseq Investment Management | Poptávka | Koronavirové krize | Index výrobní aktivity | Zobchodovávání očekávané volatility | Názory analytiků | Británie | Týdenní zpráva | Webináře | Ziskovost | Recese | Index strachu | Konsenzus | Makro | Švýcarský frank | CZK/EUR | Napětí na Blízkém východě | Index Dow Jones | Digitalizace | Nebezpečné kombinace | Výrobní index | Stavební povolení | Silný americký dolar | Počet nových žádostí o podporu | Postranní pohyb | Signály | TLTRO | Klouzavý průměr | Růstový trend | Možnost tvorby zisků | Index volatility CBOE (VIX) | Japonský Nikkei 225 | Frank | Skupina akcií | Kurz eura | Podhodnocený | Čínské indexy | Americká centrální banka (Fed) | Kurz eurodolaru | Patria Finance | Recese světové ekonomiky | Americké indexy | Ceny potravin | Fitch | Solana | Býčí trh | Capital | Měnový kurz | Nákupní tlak | Základní sazby | Japonský premiér | Rizika | Eurozóna | Úspěchy | Multi-Asset obchodování | CySEC | Saxo | Svíčkové formace | Technologický sektor | IG | Oscilace hodnoty indexu | Měsíční report | Shanghai Composite | Globální trhy | Výrazný pohyb | Moje obchodování | Blockchain | Tržní období | Hlavní trend | Makroekonomické prostředí | Předpovědi | Vlna výprodejů | Zásoby ropy | Lineární regrese | Světové ekonomiky | ROCE | Růst HDP | Benzín | Ziskový obchod | Channel | Rostoucí ceny | Trend | Obchodovat | Cenová válka | Akcie a ETF | Základní měna | Produkty obchodované s finanční pákou | Typ strategie | Automobil | Majors | Vstup na trh | Časový rámec | Pokles akciových trhů | Míra inflace | Manufacturing | Spotřebitelská důvěra | USD/RUB | Velké riziko | Finanční ukazatele | US akcie | Nařízení | Prospekt | Zvýšené napětí | Nabídka a poptávka | AMEX | BTC | Indexy | Altcoiny | Zvyšování sazeb | Odborníci | Vývoj inflace | Aktivní investování | Obchody pro EUR/USD | FactorResearch | Body | Rozkolísanost trhu | Makroekonomické strategie | Podnikání | Tempo růstu | Pokles akcií | Bankovnictví | Americké dluhopisy | Break-Even | Naučte se obchodovat | Divergence | ETF | Nákupní pozice | Akciové trhy | Úrokové sazby | Redukce | Obchodní pozice | Myšlenka | Ceny drahých kovů | Varování | Strategie obchodování | Risk | Zpráva CoT | Snížení volatility | Reporty | APP | Palladiové akcie | Spojení | Pokles indexu S&P 500 | Long | Koncentrace | Rally | Bankovní rada | Futures na VIX | DAX | Velikost pozice | USDC | Obchodovat breakouty | Payrolls | Fibonacciho retracement | Aktiva | Použití finanční páky | Fundamentální analýzy | Prodejní tlak | Růst zaměstnanosti | Velikosti pozic | Average true range (ATR) | Yield | GBPJPY | Drahé kovy | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Ceny výrobců v eurozóně | Indikátor | TV Tokio | Růst cen akcií | Holubičí postoj | Pokles cen | Obchodní příkazy | LPR | Obchodní rozhodnutí | Akcie Nvidia | Čínská centrální banka | Obchodní operace | SP500 | Měnové kurzy | Začít obchodovat | Akcie Alphabet | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Snížení úrokových sazeb v USA | NEST | Vývoj kurzu | Debata | Long signál na akcie | Zdravotnictví | Společnost Coinbase | Know-how | Long signál | Čínské akcie | Riziko ztráty | Devizový trh | Vysoké zisky | Vývoj na finančních trzích | Sentix | Trhy dnes | Zákaz cestování | Pochybnosti | Erste | ETFs | Zásadní cenové pohyby | Signál k nákupu | FOREX | ISM ve službách | Big tech | Týdenní zpráva z FOREX trhu | Načasování | Korekční aktivita | Americký index S&P 500 | Zotavení | Relativní výkon hlavních měnových párů | Sentiment | Forexu | Maďarská centrální banka | Trendový kanál | Růst úrokových sazeb | Ekonomika | Politika | Konkurence | Čínský jüan | PLN | Kapitalizace | Potenciál pro růst | Nákupní korekce | Zdanění | Míra nezaměstnanosti | Analytika | Lot | Obchodujeme | Profit-Target | Komunikace | Ceny průmyslových výrobců | Cenový výběžek | Stop-Lossy | Breakout strategie Ondřeje Hartmana | MAM | ECOFIN | Alphabet (GOOGL) | Poplatky | Měnová politika ECB | Výprodej | GDP | Nákupní trend | Velká Británie | PLN/EUR | Graf komodity Zlato | Ekonom | Optimismus | Hospodářské noviny | Členové bankovní rady | Objemy obchodů | George Soros | Začínající obchodníci | Trader | Indie | Nákupy | Očekávání trhu | Technologické akcie | Měnové politiky | Cenový graf | Akciové indexy | Index volatility VIX | Obchodní válka | Předstihový ukazatel | Jak obchodovat | Zklidnění situace | Historická maxima | Ekonomická data | Byznys | Elektřina | Nákupní aktivita | Komodity ropa WTI | Výrobní index PMI | EMA | Obchodování s cizími měnami | Karanténa | Výrazné pohyby | Reserve Bank of New Zealand | Varianty koronaviru | Zhodnocení | Dolar | Ceny zlata | Výhled | Fibo levely | Timeframe | Investování do určitých tříd aktiv | Úrovně rezistence | FOMC | Růst akcií | Kurzy měn | Datový kalendář | Americký akciový index | Auta | Rada ČNB | Průměrná nominální mzda | Timur Barotov | Korekční fáze | Indexové ETF | iShares Core S&P 500 | Obchodní účet | Obchodní myšlenky | Obchodní analýza | Deriváty | Ethereum | Vysoká likvidita | Economist | Josef Košťál | GOOGL | Propouštění | Trendové čáry | Prodejní aktivita | Scalping | Zaměstnanci | Jaromír Gec | Nákup eura | Medvědi | Finanční trhy | Údaje o maloobchodních tržbách | Klid | Pákistán | Fundamentální pozadí | Expanze | X-Trade Brokers | Insider | Růst cen energií | Fondy | Výnosy státních dluhopisů | Austrálie | HDP Číny | Schodek | Financial Times | Nikkei 225 | Bollingerova pásma | Spread | Vývoj měnového páru EUR/USD | New York | MSFT | Video | Spready | Dividendový výnos | Obchodní bilance | Americká internetová společnost | Portál FXstreet.cz | EU | USD/MXN | Klesající trendová linie | Problémy | Risk Off | Měnové páry | WP | Exotické měny | Počty nových případů | Akcie Microsoft (MSFT) | Algoritmy | Člen rady guvernérů | Krátkodobý klouzavý průměr | Nezaměstnanost | Transakční náklady | Indikátor CCI | Úrovně supportu | Plánované obchody | Ropa | Ceny aktiv | Měny emerging markets | Americká inflace | Rozvoj | Klouzavé průměry | Poptávka po zlatě | Plánované obchody pro EUR/USD | xStation 5 | CEBR | Obchodování s CFD | Dlouhá pozice | Posilování švýcarského franku | Nálada na trhu | Transakce | Volatility trhu | Silný fundament | Hodinový graf | Nárůst prodejních obchodních pozic | Hladiny supportu | M2 | Graf komodity Stříbro | Snížení úrokových sazeb | Sezónnost | Hodnota indexu VIX | Nárůst prodejních pozic | Raymond James | Hry | Profitovat | Irsko | Důležité zprávy | Roklen | Cenový vývoj | Výprodeje | Index MSCI | Další posilování | Zpráva COT | Obchodníci na finančních trzích | Cykličnost | Znalosti trhu | Rozhodnutí FOMC | Finanční sektor | Oslabení eura | Akcie na Wall Street | Silný pokles | Ichimoku | Uvolnění měnové politiky | MSCI | Karanténní opatření | Pravidla obchodování | Obchodování eura | Kypr | Thomson Reuters | Zvyšování úrokových sazeb | RBA | Christine Lagarde | Advcanced Micro Devices | PriceWaterhouseCoopers | EUR/TRY | 3М | Obchod | Růstové vyhlídky | Úroveň rezistence | Tipy pro začátečníky | Risk On | AMZN | Seriál o ETF | Relativní stabilita | EFSF | Oslabení | Graf komodity Ropa WTI | Carry trades | Nominální mzda | Prognóza ECB | EIA | Rusko | Vysoké riziko | Ceny výrobců | Žádosti o podporu | Devizový kurz | Graf akciového indexu | Purple Trading | Miliardy USD | Poradce | Obchodní den | Akcie Nvidia Corp (NVDA) | Spojené státy | Makroekonomické události | Evropské méně | Hodnota indexu | Signál | Ekonomický výhled | Samsung | S/R zóny | Investment Banking | Pips | EPS | Komerční banka | Volný peněžní tok | ADP | Číst grafy | Trhy | Překoupené oblasti | Ropy | Růst eurozóny | Rozdílové smlouvy | Malé zisky | Úspěšné obchodování | Platforma | Big Tech | NFIB | Forex trader | Možnost dalšího růstu | Společnost | Úspěch | Plán obchodování | Sázky | ASX 200 | Obchodujte | Ocenění akcií | Historicky nejnižší | Vstupní poplatek | Thomas Barkin | Vysoká volatilita | Generální ředitel | SEC | Cena akcií | Denní graf komodity | Aktivně spravované | Volatilita trhů | Mark Carney | ASX | Upozornění na rizika | Rozšíření | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Hrubá marže | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | D1 | Ropný trh | Nálada | Akcie Amazon | Volume | Indikátory | Tisková konference | Eura | Graf měnového páru | Výkon hlavních měnových párů | Vysoké ceny | Obchodní signál | RBAG | Blockchainové akcie | Odpovědnost | Gap | Ceny pohonných hmot | Celkové příjmy | VIX | Růst | Příjmy | Čas k nákupu trhu | JPMorgan | Nejlepší palladiové akcie | Finanční situace | Výroba v Německu | Politické události | Proti trendu | Emitent | Investujte zodpovědně | Zajištění | Obchodování na trhu | Výnosy amerických státních dluhopisů | Investování do akcií | Pandemie | Provize | Tradeři | Investiční cíle | Overweight | Index | Buy | REIT | Indikátor MACD | Intradenní pohyby | Akcie Alibaba | Ukazatel volatility | Fundament | Chop | Průmyslová produkce | Nárůst long pozic | Internetová společnost | Výsledková sezóna | Tuzemská měna | Engulfing | Zadání čekajících pokynů | EUR/CHF | Valuace | MXN | Volby | CEZ1 | Nejbližší rezistence | Kim Fournais | Standardní odchylka | Bezpečné měny | Nositel Nobelovy ceny | Rychlé zisky | Dnešní ekonomický kalendář | MasterCard | Cíle | Instrumenty | Analýza fundamentálních událostí | Nákupy centrálních bank | Akademie věd | MSCI All Country World | Novinky | Klíčové faktory | PricewaterhouseCoopers (PwC) | Admiral Markets Forex Kalendář | Foreign Exchange | AMBA.US | Výkyvy | Pokles dolaru | Volatilní | Obchodní nastavení | Aktuální kurzy měn | Diverzifikovat portfolio | Banky | Komise v přenesené pravomoci | Kupci | Breakoutové strategie | Oscilátor | Období rostoucího strachu | Tipy na obchodování páru EUR/USD | 1D | Americká seance | Prodeje | Šílenství | TradingEconomics | TF1 | CNY | Letošní minima | Dow Jones | Trend klesající | Obchodník s cennými papíry | Americké firmy | Akcie Amazon (AMZN) | Obchodní platforma MetaTrader | Meta Platforms | Benchmark | Investiční rating | Čtvrtletní zprávy | Podnikatelské aktivity v USA | Intradenní obchodník | Měnové trhy | Šance | Indikace RSI | Tematické investování | Cena indexu | Technický výhled | Podnikání na kapitálovém trhu | Covid | Jak index VIX funguje | Návratnost | Oslabující americký dolar | Odvětví | Rozpočtový deficit | Kurz GBP | Obchodní příležitosti | Analytický tým FXstreet.cz | Dna | Investiční společnosti | Investiční strategie fondů | Maďarsko | Prodávání na rezistenci | Cenové pohyby | Rostoucí trend | Mzda | Řízení rizik | ELF Beauty | Vstupy ve směru pohybu volatility | Poradenství | NZD/USD | Měnový pár | SMCI | Regionální měnové páry | Ovlivňování | GBP/AUD | Index MSCI Emerging Markets | Banka | Obchodně vážený index | Trendový indikátor | Upravený zisk | Benchmarky | VaR | Technická analýza | Na burze | Akcie | Christine Lagardeová | Kanadská centrální banka | Resistence | Inflace v USA | ČSOB | Obchodní myšlenka | Zisk na akcii | Index volatility CBOE | Pozitivní signál | Úrok | Středoevropské měny | Ekonomiky | Světové trhy | Měnová politika | Průmyslové revoluce | Zasedání FOMC | Obchodní plán | Evropa | Nasdaq Composite | Nižší volatilita | iShares Core S&P 500 ETF | Tesla | Měsíční obchodování | Hodnoty VIX | Stabilita | Negativní dopad | Americký prezident | Prohlášení | Vyšší úrokové sazby | Potenciální obrat | Obchodování na forexu | GM | Bank of Canada | Miliardář | Zdravotní péče | VIX stoupá | Jak se stát lepším investorem | Komoditní měny | Marketingová komunikace | CPI v eurozóně | Zahraniční FX | Finanční výsledky | TRY | Evropská komise (EK) | Předpověď | Skupina OPEC+ | Velcí hráči | Nový Zéland | Kurz dolaru | Investujte na Forexu | Commitment of Traders | Velké ztráty | Société Générale | CCI | Ekonomický růst | Spike | Vzestupný trend | Dopad brexitu | 5G | Krize | Automobilka | Podnikatelská aktivita | Management | Průlom | Pandemie COVID | Pokračování trendu | Kvantitativní uvolňování | Akcie AMD | Panika | Ceny stříbra | High | Železná ruda | UBS | Paul Jackson | NATO | Americký trh | Údaje | Analýza makroekonomických zpráv | Analytický tým | Finanční nástroje | EUR kurz | Úrovně podpory | Postranní trend | Důvěra investorů | Obchodovat s akciemi | Tipy pro začínající obchodníky | Vývoj indexu volatility | IronFX | Kupující | Sezónní faktory | Výhody | Postupy centrálních bank | CAD | Short | Japonský akciový trh | Typy volatility | Akciové opce | Převodník měn | Alibaba Group (BABA) | Snižování sazeb | Target | Intel | Cena indexu S&P 500 | Brokers | USD/CHF | Mega Cap | Nemovitosti | Odhadovaná cena | Stříbro | Moving Average | Hlavní světové burzy | Prodej eura | Práce | Stock picking | Výpočty indexu VIX | Otevírací cena | Cenové výkyvy | Americká měna | Pokračující výprodej | Jak číst index VIX | Typický oscilátor | Konsolidace | Kanada | Cboe VIX | Očkování | Finanční ztráty | Index spotřebitelských cen | Silná korelace | Volatility | Náklady na obchod | Peter Bukov | Lehman Brothers | Rubl | Ztráta | AUD/CAD | Prostor pro další posilování | xStation5 | Domácí měny | Klíčová rizika | EU a USA | HNonline.sk | Spotová volatilita | Denní graf měnového páru | Pozitivní vliv | Nejnovější údaje | Pravidla obchodního systému | Pracovní síly | Nákupní signál | AMBA | AUD/USD | Uptrend | Guvernér ČNB | Odhady analytiků | Trendová linie | Instrument | SMA 200 | Inflace v eurozóně | Nárůst volatility | Německo | Denní volatilita | USD/JPY | Štěstí | Biden | Růstový potenciál | Akciový trh | Směrnice | Výsledky hospodaření | Ztráty | Japonský jen | COT (Commitment of Traders) | Rostoucí počet klientů | FXstreet.cz | Market Barometr | Michele Bullock | Bilance | USDIDX | I-Trader | Dubnová inflace | Obchodovat volatilitu | Pasivně spravované | Celosvětová poptávka po zlatě | L.F. Investment Limited | Crédit Agricole | NZD | Oscilace hodnoty indexu VIX | Forexoví tradeři | Aktuální Price Action | Portfolia fondů | EUR/GBP | COT | EK | Investování | TradingView | Marika Čupa | Kotace | CFD DAX30 | Mzdy | Vývoj EUR/USD | Tržní situace | Intradenní strategie | Co je volatilita | Obchodníci | Aktuální tržní podmínky | Jednoduché tipy | Výsledky kvartálního hospodaření | Standardní odchylky | Ukazatele | Státní dluhopisy | Hlavní měnové páry | Dohoda v hotelu Plaza | Pozice | Dluhopisy | Trading | Platební bilance | Ambarella (AMBA.US) | Expirace | Účastníci trhu | Běžný investor | Bid | Ministři financí EU | Makroekonomický kalendář | Úroveň volatility trhu | Psychologické úrovně | Turecké liry | Velkoobchodní ceny elektřiny | Burzovní grafy | Zprávy euro | SMA 20 | Akciový index DAX | Čína | Inflace v ČR | Koruna | Nejvýraznější propad | ČR | MIFID | Klíčový prvek | Nastavení měnové politiky | Zasedání bankovní rady | Obchodování páru EUR/USD | Currency | UK100 | KOSPI | Zasedání centrálních bank | Tvorby zisku | Guvernér | Obchodní model | Forexové trhy pro trading | Platina | Low | Rozložení obchodníků | Umělá inteligence | Rezistence | Úrokový diferenciál | VOLX | USA | Riziko | Investiční cíl | Hindenburg Research | J.P. Morgan | Revoluce v technologii | Kanadský dolar | JPMorgan Chase | Sazby | Short pozice | Newsweek | XTB | Strategy Research | SPOT | Vlastnosti hlavních měnových párů | Kontrakt | Miliardy dolarů | Peter Garnry | SPX | Cloud Computing | Hlavní ekonom | Spotřebitelské ceny v ČR | Zahraniční forex | Ocenění | Burze | Brazilský real | Investovat peníze | Meziroční inflace | Ekonomické prognózy | Černá labuť | Americké trhy | Měsíční měnový report | Domácí poptávka | S&P 500 (SPX) | Ekonomické zprávy | Denní graf | Fed fund futures | Report finančních trhů | Výsledky za první pololetí | Obchodovaný objem | Nízké hodnoty VIX | Sol | Kurz EURUSD | Konsolidace ceny | Křížové kurzy | Tým FXstreet.cz | Investiční stratég | Banka Moneta | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Další pokles | Vývoj ceny | Michal Uma | Index MSCI All Country World | Hlubší pohled | Vývoj měnového páru USD/MXN | Klid na trzích | Ruská ekonomika | Nárůst sazeb ČNB | Využití volatility | PDVSA | Potenciál poklesu | Volatilní měnový pár | Dominance bitcoinu | Čas obchodování | Snížení hodnoty dolaru | Chování spotřebitelů | Jak používat index VIX | Německý DAX30 | Potenciální obrat trendu | Válka na Ukrajině | Aktuální kurzy | Prodej | Nervozita | Japonská centrální banka | Aktivity v USA | Euforie | CZKCASH | Invesco | Strategie na obchodování | Investiční | Zkušení obchodníci | Snížení daní | IOT | Oznámení | Progres | Složení COT reportu | Co nám index VIX říká | Opce | Neuspokojivé výsledky | Bitcoin | HICP | Realistické cíle | Výkonnost | Volatilita akcií | EURCZK | Technické indikátory | Budoucnost | Steen Jakobsen | Celkový sentiment | Rozhodování | Index CPI | Opatření | Walmart | Index S&P 500 | Setkání ministrů financí eurozóny | Referendum | Kontraindikátor SSI | Příměří v obchodních válkách | Ekonomická situace | Jakou volatilitu trh očekává | Česká koruna | Kurz české měny | Obnovitelné zdroje | Krypto | CBOE (VIX) | Zlato | HDP | Potenciál ztráty | Maloobchodní tržby | ECN | Likvidita | CL | Ambarella | PBOC | Přehled o dění | Investiční rozhodnutí | DAX 30 | Investice do společností budoucnosti | TopForex | Hlavní akciové indexy | 123 pattern | Typy volatility podle očekávání | Fond | Forex kalendář | Zajímavé pohyby | Nejvolatilnější forexové trhy pro trading | Kurzy | Rozkolísanost na finančních trzích | Spekulanti | ADX | Dnešní zprávy | Objednávky | Joe Biden | G7 | Úroveň supportu | Index NFIB | BH Securities | Rovnovážný stav | Výrobní aktivity | USD/CAD | Underweight | Kurz EUR | Fundamenty | Nadměrné obchodování | Japonský Nikkei | Cenový pokles | Index PMI | BIS | Pravidla systému obchodování | Komodity | Demo účet | CZK/USD | Analýza | Údaje o nezaměstnanosti | Daňové změny | Miliardy | Výnosy | Velmi volatilní | Put | Obchodování měnových párů | Obchodní systémy | Average True Range | Sazba Fedu | Bank of America Merrill Lynch | Obchodní účty | Caixin | DAX30 CFD | Kryptoměny | EuroCOIN | Investiční doporučení | Saxo Bank Group | Centrální bankéři | Investor | Objem obchodování | Zlepšení | Obchodní styl | Nonfarm Payrolls | Prudký pokles cen | Americké akciové indexy | Amazon | Normální volatilita | Španělsko | Jerome Powell | Emerging markets | IBEX | Epidemie koronaviru | Významné události | XTB.cz | Wall Street | Řídit riziko | Vítězství Donalda Trumpa | Alokace aktiv | Spotový VIX | FocusEconomics | Akcie v roce 2020 | Index DAX | Základní úroková sazba | GRANOLAS | WMT.US | Nebezpečí | Denní obchodníci | Krypto analytik | Společnost Meta | Nakupovat | Stabilita amerických akcií | Spotřebitelské ceny
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banky | ČTK | Banka | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | FOREX | Cena | Pivot