Pondělí 23. prosince 2024 00:10
reklama
CapXmaster srovnani
reklama
Swissquote Bank
reklama
Investingfox 16 let
reklama
RebelsFunding

Předstihový ukazatel

img

USD/JPY: Jen poslouchal a začal konat

04.12.2024 Minulý týden pár USD/JPY klesl přesně o 500 pipsů, přičemž otevírací cena byla 154,72 a zavírací cena 149,72. Na páru USD/JPY došlo k výraznému poklesu. K tomuto výraznému poklesu přispělo oslabení dolaru a posílení jenu, za kterým stála zrychlující se inflace v hlavním městě Japonska.
img

Hypoteční sazby klesají jen velmi pozvolna

01.11.2024 Optimistické scénáře o vývoji hypotečních sazeb se nenaplňují. Ačkoli odborníci začátkem roku predikovali, že by se průměrné nabídkové sazby hypoték mohly ke konci roku pohybovat pod čtyřmi procenty, realita je, dle Broker Consulting Indexu, odlišná. Průměrná úroková sazba v říjnu poklesla o pouhé dva bazické body a ustálila se na hodnotě 5,09 procenta. Od začátku roku se sazby snížily 0,53 procentního bodu a očekává se, že dramaticky neklesnou ani v následujících měsících.
img

Prognóza pro GBP/USD na 15. října 2024

15.10.2024 Potenciál libry pro obrat oslabuje. Oscilátor Marlin jakožto předstihový ukazatel nevykazuje žádné známky vážného obratu. Menší korekce směrem vzhůru na 1,3141 nebo o něco výše, která by dosáhla linie MACD, je možná i bez významnějšího katalyzátoru. Pokud cena prorazí nad 1,3080, můžeme cílovou úroveň 1,3141 považovat za otevřenou.
img

USD/JPY: Shigeru, Ueda a zpráva ADP

03.10.2024 Jen opět ztrácí půdu pod nohama. Po téměř 500pipsové rally japonská měna vůči zelené bankovce opět klesá. V pondělí se pár USD/JPY dostal na dvoutýdenní minimum a klesl na 141,66 v reakci na nečekané výsledky voleb do vedení vládnoucí politické strany. V čele Liberálnědemokratické strany nyní stojí Shigeru Ishiba, který převzal vládu a oznámil plány na uspořádání předčasných parlamentních voleb – o rok dříve, než bylo plánováno.
img

Hypoteční sazby zůstávají již čtyři měsíce bez výrazných změn

03.09.2024 Broker Consulting Index, sledující průměrnou úrokovou sazbu u hypotečních úvěrů, nepřinesl ani v měsíci srpnu překvapující závěry. Průměrná nabídková sazba, za kterou banky poskytovaly klientům hypoteční úvěry, poklesla, oproti předchozímu měsíci, jen o 0, 05 procentního bodu. Zájemci si mohli tedy v srpnu sjednat hypotéku za průměrnou úrokovou sazbu 5, 12 procenta. I v dnešní době však lze na hypotéce ušetřit. Cestou může být převzetí stávajícího hypotečního úvěru.
img

Graf dne - JP225 (30.08.2024)

30.08.2024 USDJPY se dnes obchoduje bez větších změn navzdory údajům o inflaci z japonského hlavního města Tokia, které mohou podpořit další zvyšování úrokových sazeb ze strany BOJ. Na druhou stranu slabší údaje o průmyslových a maloobchodních tržbách omezují zisky japonských akciových indexů. Přesto index JP225 (Nikkei 225) stále roste, podpořen pozitivní seancí v USA, a získává 0,75 % na 38 650 bodů.
img

Dolar ukazuje, kdo je tady pánem

16.08.2024 Trh práce – a nic víc! Pokud Federální rezervní systém přesunul svou pozornost od inflace k ukazatelům zaměstnanosti v USA, proč by investoři neměli udělat totéž? V důsledku toho měl pokles týdenního počtu žádostí o podporu v nezaměstnanosti na 227 000, což je nejnižší úroveň od července, na trhy výraznější dopad než zpomalení růstu spotřebitelských cen. Měnový pár EUR/USD se po zveřejnění údajů o indexu cen výrobců a indexu spotřebitelských cen vzdal velké části svých zisků a to ještě není všechno!
img

ČNB včera opět snížila úrokovou sazbu, poskytovatelé hypotečních úvěrů však na snižování příliš nehledí

02.08.2024 Úrokové sazby u hypoték stále stagnují a drží se nad hlavní úrokovou sazbou České národní banky. Poskytovatelé hypotečních úvěrů k rozpohybování sazeb nepřiměla ani opakovaná rozhodnutí rady o snížení dvoutýdenní repo sazby, která aktuálně, po včerejším zasedání, činí 4,5 procenta. I přes pomalé tempo, kterým banky snižují základní hypoteční sazby, roste počet i objem poskytovaných hypoték.
img

Ranní shrnutí (11.07.2024)

11.07.2024 Asijské a tichomořské indexy zažívají převážně býčí seanci, která je poháněna rekordním závěrem hotovostní seance na Wall Street. Čínské indexy se pohybují v rozmezí 1,50-1,65 % a japonský index Nikkei 225 vzrostl o 1,10 % nad 42 300 bodů.
img

Sazby u hypotečních úvěrů se v posledních měsících výrazně nemění

03.07.2024 Oproti základnímu scénáři o vývoji tempa hypotečních sazeb, který byl predikován ekonomickými experty začátkem roku, dochází k poklesu sazeb jen velmi pozvolna. Index společnosti Broker Consulting sledující vývoj hypotečních sazeb zaznamenal v červnu snížení o pouhých 0,06 procentního bodu. Průměrná nabídková sazba hypotečních úvěrů tak klesla na 5,11 procenta a stále se drží nad hlavní úrokovou sazbou České národní banky.
img

Japonský jen přivádí vládu do úzkých

03.07.2024 Pokud zbraň nefunguje, musí se vyměnit. Slovní intervence vlády zatím býky na USD/JPY neodradily. Pár nadále dosahoval nových 38letých maxim. V září jsou v Japonsku naplánovány parlamentní volby, a pokud Liberálnědemokratická strana nenajde řešení, jak zlepšit životní úroveň, může přijít o moc. Devalvace jenu přivádí premiéra a jeho tým do úzkých.
img

Ranní okénko - Čtvrtek ve znamení předstihových ukazatelů ze zahraničí

23.05.2024 Dnešnímu dni bude vévodit index cen nákupních manažerů (PMI), jehož první květnové odhady vyjdou nejprve v Německu, pak v eurozóně, a nakonec i v USA a napoví, kam se ubírá zejména odvětví průmyslu. Data z Německa by neměla příliš překvapit, v případě indexu manažerů ve zpracovatelském průmyslu převládá pesimistický výhled. Předpokládáme, že by zde mohlo dojít jen k nepatrnému zvýšení z 42,5 bodů v dubnu na 42,9 bodů v květnu, stále by však tento předstihový ukazatel měl poukázat na pravděpodobný pokles německého průmyslu. Naopak odvětví služeb se daří lépe a očekáváme proto, že index mezi dubnem a květnem vzroste z 53,2 na 53,7 bodů. Kompozitní index sledující trendy napříč soukromým sektorem by tak měl být rovněž pozitivní a pohybovat se nad hranicí 50 bodů.
img

Dokáže se dolar postavit na nohy?

17.05.2024 Po večírku se dostaví kocovina. Měnový pár EUR/USD se vyšplhal na nejvyšší úrovně od konce března a vyvolal tak pocit déjà vu. Tehdy, stejně jako nyní, dosáhly všechny tři hlavní americké akciové indexy nových rekordních hodnot. O několik dní později následovala korekce vyvolaná zvěstmi, že Federální rezervní systém ponechá sazbu federálních fondů na maximu 5,5 % déle, než se původně očekávalo. Změnilo se po zveřejnění dubnové zprávy o inflaci v USA něco? Dost možná ne.
img

Ranní okénko - Předstihové ukazatele i nadále naznačují problémy v Německu

22.03.2024 V závěru týdne již nedorazí zásadnější ekonomická data a patrně nejzajímavější tak bude výsledek německého Ifo indexu. Důležitý je zejména vývoj složky týkající se budoucích očekávání, kdy v historickém pohledu jde o relativně kvalitní předstihový ukazatel ekonomického růstu v Německu. Zhruba od poloviny loňského roku zůstává index na neměnných hodnotách, relativně hluboko pod historickým průměrem. To odpovídá i německému vývoji ekonomiky, kdy v posledních čtvrtletích došlo k zastavení poklesu, samotný „odraz ode dna“ se ale alespoň prozatím nekoná a německá ekonomika spíše přešlapuje na místě. Medián analytiků počítá s mírným nárůstem složky budoucích očekávání, což by odpovídalo i včerejšímu nárůstu kompozitního německého indexu nákupních manažerů (PMI).
img

Pár USD/JPY ovládá nejistota

05.03.2024 JPY uvízl na trhu omezeném rozpětím. Japonská měna se již třetí týden v řadě obchoduje vůči americkému dolaru v rozmezí 149,70–150,90. Prodávajícím se nedaří prosadit na úrovních nad hladinou 149. Kupující váhají ohledně vstupu do oblasti nad hladinou 151. Na jedné straně zde panuje nejistota ohledně dalších politických kroků Bank of Japan, na straně druhé zde existují rizika měnové intervence. Obchodníci na USD/JPY navíc musí přizpůsobit své strategie dynamice zelené bankovky, která naopak čeká na klíčové události tohoto týdne, tj. na Powellovo svědectví v Kongresu a na údaje o nonfarm payrolls za únor. Jinými slovy, současné fundamentální pozadí v tuto chvíli nepřeje žádnému proražení – ani ve směru nahoru, ani dolů.
img

Bitcoin na historickém maximu vůči předním světovým měnám

05.03.2024 Bitcoin nadále stoupá a nyní se obchoduje na historickém maximu oproti předním světovým měnám, jako je euro, libra, australský, kanadský a novozélandský dolar a japonský jen.
img

USD/JPY: Zpráva o inflaci v Japonsku může být příčinou zvýšené volatility

26.02.2024 Měnový pár USD/JPY se již druhý týden v řadě drží nad hranicí 150,00. Korekční pullbacky jsou minimální a spíše formálního charakteru. Pár je uvězněn v rozmezí 150,30–150,70 a tato skutečnost narušuje přímočarou obchodní strategii kupujících USD/JPY (dlouhé pozice při pullbacku směrem dolů).
img

Ranní okénko - Fed snižovat sazby zatím neplánuje, dnes vychází PMI ve světě

22.02.2024 Dnešní den bude patřit indexu nákupních manažerů (PMI). Tento předstihový ukazatel vyjde ve Spojených státech amerických, v Německu i v celé eurozóně. Pro českou ekonomiku bude zejména podstatné, jaká hodnota tohoto indexu bude zjištěna v Německu, a to konkrétně ve zpracovatelském sektoru. Německý průmysl se stále potýká především s nízkou zahraniční poptávkou a vysokými cenami energií, což dokládá právě i tento index. Nad hodnotou 50 bodů, oddělující expanzi a kontrakci, bylo Německo naposledy v polovině roku 2022. Index poté výhradně klesal až do srpna minulého roku, ale zdá se, že od tohoto okamžiku přišel bod obratu, kdy se německý průmysl pomalými krůčky posouvá vzhůru. Nicméně zatím se pouze tempo poklesu zpomaluje, což by měl potvrdit i předběžný únorový výsledek, kdy trh predikuje nárůst indexu z 45,5 na 46,0 bodů. Zlepšení situace u našeho západního souseda vyhlíží také český průmysl, který je ve velké míře subdodavatelem komponentů pro německé podniky.
img

Dolar se odklání od trendu

13.02.2024 Čas plyne dál, všechno se mění. Základem téměř 3% rally dolarového indexu od začátku roku bylo přehodnocení názorů trhu na osud sazby federálních fondů, nečekaná síla americké ekonomiky a poptávka po dolaru jako bezpečném přístavu v prostředí zvýšených geopolitických rizik a blížících se prezidentských voleb v USA. Pouze poslední faktor má na měnový pár EUR/USD nadále pozitivní vliv. Změny ve zbývajících dvou mohou být pro další dynamiku tohoto hlavního měnového páru klíčové.
img

INDEX: Sazby u hypoték v lednu lehce klesly

05.02.2024 V lednu 2024 Broker Consulting Index hypotečních úvěrů mírně poklesl na hodnotu 5,62 procenta. V porovnání s předchozím měsícem se jedná o snížení 0,09 procentního bodu. Další pokles v následujícím období předpovídá lednový předstihový ukazatel, který se zastavil na hodnotě 5,70 procenta (oproti prosincovému výsledku nižší o 11 bazických bodů). Vzhledem k prosincovému rozhodnutí České národní banky o snížení dvoutýdenní repo sazby už některé banky mírně upravily své úrokové sazby směrem dolů. Podle analytiků nelze v nejbližší době očekávat skokové poklesy. Na konci roku by se úroková sazba u hypoték mohla pohybovat v rozmezí 3,5 – 4,5 procenty. Nadále trvá doporučení spíše kratších fixací úrokových sazeb u hypoték.
img

Ranní okénko - Naznačí dnes ECB, kdy by mohla začít se snižováním sazeb?

25.01.2024 Dnes zasedá Evropská centrální banka, a přestože výsledek je s vysokou pravděpodobností jasný, tak následná tisková konference prezidentky Christine Lagarde může naznačit, kdy ECB plánuje začít se zahájením uvolňování měnové politiky. Na tomto zasedání se nečeká nic jiného než stabilita, ale investoři i vzhledem k relativně rychle padající inflaci a chabému hospodářskému růstu v eurozóně přisuzují poměrně slušné šance, že by cyklus snižování sazeb mohl přijít již na dubnovém zasedání. Představitelé ECB dosud k tomuto názoru vystupovali velmi rezervovaně a nedá se očekávat razantnější změnu v jejich postoji. Pravděpodobně tak zazní, že hlavním cílem nadále setrvává dostat inflaci ke svému 2% cíli a měnová politika tak zůstane na restriktivnější úrovni tak dlouho, jak bude potřeba.
img

Rok 2023 se nesl ve znamení stabilních úroků u hypoték

04.01.2024 Hodnota Broker Consulting Indexu hypotečních úvěrů v prosinci opět zůstala v porovnání s předchozími měsíci téměř nezměněna. Průměrné úrokové sazby hypoték v posledním měsíci roku dosáhly hodnoty 5,71 procenta. Pro rok 2024 očekávají analytici i vzhledem k výsledkům prosincového zasedání České národní banky, na kterém došlo po roce a půl ke snížení dvoutýdenní repo sazby, postupné oživení poptávky na hypotečním trhu i velmi pozvolné snižování úrokových sazeb. Tento fakt je zásadní nejen pro nové žadatele o hypotéku, ale také pro ty, kterým bude letos končit fixace. Aktuálně je výhodné volit spíš kratší dobu fixace.
C:\fakepath\forex-02012024.jpg

Koruna oslabí, nemovitosti porostou

02.01.2024 Dnešní čerstvý předstihový ukazatel PMI potvrdil bídu a zmar v českém průmyslu. Jeho hodnota poklesla na pouhých 41,8 bodu. Je vidět, že tuzemská produkce při současném kurzu koruny a vysokých úrokových sazbách ztrácí konkurenceschopnost.
img

Bitcoin na ústupu, pošlou ho ekonomické události tohoto týdne ještě více dolů?

11.12.2023 Tento týden nás čeká nabitý ekonomický kalendář a krypto trhy již během počátku obchodování začínají směřovat k jihu. Jednou z klíčových událostí tohoto týdne bude politické zasedání Federálního rezervního systému spolu s údaji o jádrovém indexu spotřebitelských cen.
img

Agentura Moody's snížila výhled úvěrového ratingu USA na negativní

13.11.2023 Ratingová agentura Moody's Investor Service minulý pátek snížila rating Spojených států. Výhled ratingu byl změněn ze stabilního na negativní při zachování nejvyššího investičního ratingu země na úrovni AAA.Tato změna odráží obavy z rostoucího rozpočtového deficitu Spojených států a rostoucí politické polarizace. Ratingová agentura zdůraznila, že bez účinných opatření fiskální politiky zaměřených na snížení vládních výdajů nebo zvýšení příjmů budou Spojené státy pravděpodobně čelit velmi velkým fiskálním deficitům, což výrazně oslabí schopnost splácet dluh. Fitch na začátku tohoto roku také snížila rating USA z podobných důvodů.
C:\fakepath\index-vix-23102023-uvod.png

Index VIX: Jak vydělávat na burzovním strachu

23.10.2023 Index volatility CBOE - známější jako VIX - je index, který v reálném čase sleduje očekávání trhu ohledně změn indexu S&P 500 (SPX). Je důležitým měřítkem tržního rizika, napětí a sentimentu, proto se často označuje jako "index strachu". Měří rozkolísanost na finančních trzích.
img

Ranní zpráva z finančního trhu 7.8.2018

07.08.2018 Za pozornost dnes stojí ranní statistika průmyslové výroby v Německu. Ta ukázala na meziměsíční propad i zpomalení meziroční dynamiky. Český zahraniční obchod uzavře druhé čtvrtletí s nižším přebytkem než vloni.
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Bitcoin | Intervence | Obchodní strategie | Japonsko | Finance | Australský dolar | Novozélandský dolar | Akciové indexy | Akciový index | Pullback | Moody's | Fitch | Inflace | Deflace | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | Nasdaq | USA | Spotřebitelská důvěra | Koruna | HDP | Divergence | Měnová politika | Německo | Pražská burza | Česká měna | Polský zlotý | Analytik | Ropa Brent | ETF | Dividendy | Poptávka | Recese | Americká ekonomika | Rizika | Politika | Průmyslová výroba | Nikkei | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Míra nezaměstnanosti | Ekonomické události | Hospodářství | Sazby | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Americký dolar | Zhodnocení | Transakce | Bank of Japan | Bankovní rada | Bazický bod | Bloomberg | Bod | Bonita | Broker | Burza | CBOE | Centrální banka | Centrální banky | DAX | Devalvace | Dolarový index | ECB | Ekonomika | Euro | Evropská centrální banka | FOMC | Fed | Futures | G10 | IFO index | Index PX | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Investor | Investování | Japonský jen | Komodity | Korekce | Kotace | Kurz | Long | Long pozice | MACD | MIFID | MT4 | Měna | Měnový pár | Měny | Nástroj | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Opce | Oscilátor | Pozice | Prodeje existujících domů | Rally | Rating | Ratingová agentura | Repo sazba | Rezistence | Riziko | Ropa | S&P 500 | Saldo běžného účtu | Sentiment | Short | Spread | Support | Trader | Trend | Ukazatel | VIX | Volatilita | Výkonnost | Wall Street | Zlato | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Analytici | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | JPY | GBP | ČEZ | Obchodování | Morgan Stanley | Regulátor | Objem obchodů | Finanční krize | Německá ekonomika | Komerční banka | Bank of America | Americký prezident | XTB | Indexy | Úroková sazba | Investoři | EU | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Pravděpodobnost | Výnosy dluhopisů | Zisk | Stres | Výsledky | Strach | Index nákupních manažerů | Japonská měna | Uvolnění měnové politiky | Obchodovat | Ondřej Hartman | Analytický tým | Financování | CZK/EUR | Index cen | Index CPI | Eurostat | Český statistický úřad | Obchodní seance | Index strachu | Donald Trump | Obchodníci | USDJPY | Raiffeisenbank | Aktivum | Datum vypršení platnosti | Index | Investiční strategie | Analýzy | Banka | Bollinger Bands | Bollingerova pásma | Brent | Broker Consulting | Cena | CZK | Česká ekonomika | Dolar | Ekonomický kalendář | Etoro | Expirace | Finanční plán | Forexu | FXstreet.cz | Graf | Index PMI | Index S&P 500 | Index VIX | Index volatility | Instrument | Investiční | Investiční doporučení | Jádrová inflace | Kurz USD | Kurzy | Libra | Makroekonomické ukazatele | Markets | Meziroční inflace | Meziroční míra inflace | Míra inflace | Největší světové ekonomiky | Nemovitosti | Nikkei 225 | Oslabení koruny | Pro investory | Prognóza | Reuters | Růst HDP | Signály | Směnné kurzy | SPX | Trh | Volatility | Vývoj mezd | Zpráva | Zprávy | Předpověď | Zisky | Tradeři | Christine Lagarde | ROCE | Spojené státy | Tržby | Zaměstnanost | Úvěr | QE | Světové ekonomiky | Komise | Federální rezervní systém | Volby | Wells Fargo | Sentix | Nordea | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Thomson Reuters | HUF/EUR | Pokles úrokových sazeb | Nastavení měnové politiky | Podnikání | Pokles akcií | Ministr financí | Hospodářské výsledky | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Dlouhé pozice | Yahoo Finance | Energie | Podnikatelé | BlackRock | Ekonomický a strategický výzkum | Klid | Jádrový index | Fundamentální faktory | Pozornost investorů | Firmy | Vývoj měnového páru | Zasedání České národní banky | Inflační tlaky | Japonský index Nikkei | Americký akciový index | Americké akciové indexy | Index volatility VIX | Agentura Bloomberg | Miliardy dolarů | Hlavní indexy | AAA | Ekonomická rizika | Uvolňování měnové politiky | Propad | Kryptoměny | Index Nikkei | S&P | Guvernér | Agentura Moody's | Německý DAX | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Oslabení dolaru | Nálada na trhu | Ekonomická data | Index SPX | Evropský trh | Nejistota | Tempo růstu | Zajištění | Finanční poradce | Výnosy amerických dluhopisů | Dogecoin | Ethereum | Tesla | Vysoká volatilita | Nízká volatilita | Kapitalizace | Výhled | Hlavní úroková sazba | Bankéři | Uvolnit měnovou politiku | Payrolls | Mzdy | Non-Farm Payrolls | Nonfarm Payrolls | Americký trh práce | Obchodování dolaru | Průzkum | Krize | Analytický tým FXstreet.cz | Snížení úrokových sazeb | Výnosy | Měnový pár EUR/USD | Měnový pár USD/JPY | Japonská vláda | Ekonomické údaje | Americký index S&P 500 | Příjmy | Indikátory důvěry | Podnikatelská aktivita | Údaje o inflaci | xStation | Konsenzus | Program kvantitativního uvolňování | Očekávání | Mercedes | Zklamání investorů | Index volatility CBOE | Trhy s kryptoměnami | Jerome Powell | MiFID II | Crown | Altcoiny | Podnikání na kapitálovém trhu | Krypto | Bitcoiny | Podniky | Projev Jeroma Powella | Regionální měny | Akciový trh v USA | Pokles ceny | Poptávka po dolaru | Pražský index PX | Použití finanční páky | Kompozitní index | Trh s kryptoměnami | Zvýšení mezd | Denní objem obchodů | Hodnota indexu | Zpřísňování měnové politiky | Nemovitostní trh | Oživení trhu | Pozornost trhu | Zvýšení sazeb | Rozdílové smlouvy | Statistický úřad | Inflační očekávání | Český průmysl | Pokles sazeb | NVDA | Snížení sazeb | Záporné sazby | Pokles cen | Snížení úroků | Pohonné hmoty | Broker Consulting Index | Růst mezd | Hospodářská recese | Denní graf | Očekávání trhu | Dot plot | Výše dividendy | Finanční situace | Data z Německa | Jihokorejská centrální banka | Předstihové indikátory | Bilance zahraničního obchodu | Vyšší úrokové sazby | Tým FXstreet.cz | Investujte zodpovědně | Rozpočet | HDP v USA | Býčí signál | Medvědí signál | Objem | Obchod | Trh práce | Německý průmysl | Snižování úroků | Inflace v USA | ČSÚ | Konkurenceschopnost | Zasedání ČNB | PLN/EUR | Parlamentní volby | TradingEconomics | Růst cen | Procyklické měny | Vysoké riziko | Bilance | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Úrok | Miliardy | Federální rezervní banky | Růst české ekonomiky | Statistika | Průmysl | ADP | HUF | PLN | Stavebnictví | Problémy | Finanční ztráty | Prognózy | Ranní zpráva | Vybírat zisky | Nálada | Prohlášení | Yahoo | UTC | Míra | Úroky | Počet zaměstnaných | Měnové politiky | Zasedání bankovní rady | Hypotéky | Investujte | Rozhodnutí ČNB | AXA | Ministr hospodářství | Bydlení | Martin Novák | Analytik Broker Consulting | Broker Consulting Martin Novák | Přelom roku | Americký index | Zvýšení inflace | Klesající trend | Předpokládaný vývoj | Finální odhad | Ifo | Experti | Krátké (short) pozice | Zemědělství | Poradenství | Mercedes-Benz | Iniciativa | Proinflační | Zpřísnění měnové politiky | Bloky | Analytička | Ukazatele | Měnový pár EUR/CZK | Komunikace | Trump | Čínské indexy | Prezident | Průměrná úroková sazba | Trhy | Index hypotéčních úvěrů | Broker Consulting index hypotéčních úvěrů | Evropské ekonomiky | Negativní dopad | Pokles | Situace | Pandemie | Vysoká inflace | Ceny Bitcoinu | Boeing | Raiffeisenbank a.s. | Zpomalení růstu | Pochybnosti | Zlepšení | Úsilí | Výdaje | Pesimismus | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Rekordní hodnoty | Sazby beze změny | Americké ekonomiky | Medvědi | Prodávající | Valuace | COVID-19 | Ekonomické aktivity | Výhled úvěrového ratingu | Konjunkturální průzkum | Stabilita | Vývoj | Výkyvy | Sazby hypoték | Makroekonomické údaje | Restrikce | Prudký pokles | Rozhodnutí centrální banky | Bankovky | Profitovat | Další vývoj | Členové bankovní rady | Fiskální politiky | Zrychlení inflace | Pandemie COVID-19 | Aktuální situace | Žádosti o podporu | Další pokles | Nordea Markets | Manufacturing | Domácnosti | Prodejní tlak | Porovnání vývoje | Tomáš Raputa | Graf dne | Další růst | Růst | Vyšší výnosy | Signál | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Tisková konference | Repo sazby | Dvoutýdenní repo sazby | Potenciál | Snižování sazeb ČNB | Abbott Laboratories | Klid před bouří | Ekonomiky | Akciový index S&P 500 | Poradce | Polský PMI | Práce | Údaje | Výhled ratingu | DPH | Novela zákona | Statistiky | Sazba hypotečních úvěrů | Cenové pohyby | Evropské indexy | Posílení | Osobní příjmy | Zadlužení | Expanze | Dluhy | Hlavní kryptoměny | RBI | Riziko korekce | Vývoj ekonomiky | Volatility trhu | CL | Moderna | Kupci | Umělé inteligence | Předstihové ukazatele | JDE | ČR | Dlouhodobý výhled | Uzavírání pozic | Pozitivní sentiment na trzích | Pozitivní sentiment | Sentiment na trzích | Pokračování růstu | Tempo poklesu | Zpomalení inflace | Nižší DPH | Index Nikkei 225 | Nestlé | Negativní výhled | Rostoucí trend | Covid | DSTI | Příjmy a výdaje | Medtronic | Fundamentální pozadí | Větší riziko | Šance | Ceny | Společnost XTB | Konjukturální průzkum | Životní úroveň | Předčasné splacení hypotéky | Pár EUR/USD | Důvěra | Růst zaměstnanosti | Smíšený signál | Oživení poptávky | Prolomení supportu | Růst důvěry | Představitelé ECB | Odborníci | Nvidia | Sazba hypoték | Budoucí vývoj | Vývoj indexu PMI | Ranní okénko | Šéf centrální banky | NextEra | Ceny bytů | Mluvčí Bílého domu | Nařízení | Vítězství Donalda Trumpa | Výsledky voleb | Palo Alto Networks | Proražení | NextEra Energy | BIDU | Počasí | Výkyvy v hodnotě | DOT | Cenové výkyvy | Freeport-McMoRan | Hypoteční splátky | xStation 5 | Míra úspor domácností | Míra úspor | AMD | AMD.US | Objednávky | Klíčové události tohoto týdne | Události tohoto týdne | DOGE | Hodnocení současné situace | Meme coiny | Pandemie COVID | Riziko ztráty | Palo Alto | Oslabení | Hypoteční sazby | Plány | Cíle | Příležitosti | Úroveň supportu | OK POINT | Pozitivní vliv | Iberdrola | Růst dovozu | Americký trh | AI | Současný trend | Odvětví | Pokles poptávky | Načasování | Přemýšlení | Vnímání | Takata | Základní sazby | Index Sentix | Vratislav Zámiš | SHIB | Pioneer Natural Resources | Strategie na obchodování | První odhad | Medián | Dominion Energy | Společnosti | Opatření | Dna | ANO | Automatic Data Processing | Solana | SJM | UK100 | Index UK100 | Automotive | Minulá výkonnost | CSX | Abbott | Pozornost | ServiceNow | Zboží dlouhodobé spotřeby | Vanguard | Společnost | Inflace ve Spojených státech | Fixace úrokové sazby | Intuit | TIM | Booking Holdings | Booking | | Zlotý | Úvěr na bydlení | Fundamentální analýzy | Oscilátor Marlin | Marlin | Hodnoty měny | EOG Resources | Hry | Simon Peters | Trh státních dluhopisů | NVDA.US | Nvidia (NVDA.US) | General Dynamics | Sankce | Lowe's | Wally Adeyemo | Cheniere Energy | Palo Alto Networks Inc | Geopolitické události | Inflace v Japonsku | Inflační data | Normalizace měnové politiky | Rizikovost | EOG | EOG Resources Inc | Snížení inflace | Realitymix | Realitymix.cz | Marketingová komunikace | Míra inflace ve Spojených státech | Zastavení poklesu | Obchodování v pásmu | Centrum | Prime | Zpráva o inflaci | Objem úvěrů | Neel Kashkari | Pohyby na trhu | Objem nákupů | Autozone | Začátek pandemie | Výsledek HDP | Zasedání Rady guvernérů | Kryptotrhy | Photon Energy | Náměstek ministra financí | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Dominion Energy Inc | CZ | Holubičí rétorika | Varování | Růstový potenciál | Vysoké sazby | Německé podniky | S&P 500 (SPX) | Vývoj sazeb | Výhled trhů | Invest | Společnost AMD | Obchodování pásma | Kazuo Ueda | Zklidnění situace | Nálada nákupních manažerů | Michaela Pudilová | Americké sankce | Vysoké úrokové sazby | Nerozhodnost | Splácení hypotéky | Americký akciový index S&P 500 | Vice | Údaje o maloobchodních tržbách | Rating USA | Nejvyšší rating | Společnost Nvidia | Carson Group | DNO | Futures na evropské indexy | Správy majetku | Graf měnového páru | Norfolk | Cena indexu | Měnové intervence | Kupující | Otevírací cena | Životní pojištění | Rozkolísanost na finančních trzích | Jak index VIX funguje | Co nám index VIX říká | Jak číst index VIX | Normální volatilita | VIX stoupá | VIX klesá | Jak používat index VIX | Index volatility CBOE (VIX) | CBOE (VIX) | Opce SPX | Výpočty indexu VIX | Tržní měřítko | Úroveň volatility | Úroveň volatility trhu | Hodnota indexu VIX | Období rostoucího strachu | Oscilace hodnoty indexu VIX | Oscilace hodnoty indexu | Růst hodnoty indexu | Vypršení platnosti | Jakou volatilitu trh očekává | Širší akciový trh | Inverzní vztah | Vztah k volatilitě | Úroveň VIX | Typický oscilátor | Hodnota prodejních opcí | Začátek pandemie covidu | Cena indexu S&P 500 | Hodnoty VIX | Nízké hodnoty VIX | metodologie | Čas k nákupu | Čas k nákupu trhu | Nakupování na supportu | Prodávání na rezistenci | Uklidnění situace | Snížení hodnoty indexu VIX | Potenciál ztráty | Bitcoinové ETF | Nadšení | tradingeconomics.com | Slovní intervence | Úterní zpráva | Ukazatel inflace | ETF na bitcoin | Pandemie covidu | Prudký pokles sazeb | Bez poplatku | ProCent | Veřejné služby | Rok 2024 | Porovnání vývoje cen bytů | DSCR | Omezení DSCR | Měkké přistání | Spotové bitcoinové ETF | Reálné hodnoty | Japonský index | Austan Goolsbee | Platformy | Klíčové události | 1D | D1 | Zavírací cena | Nejvyšší cena | Výkon | Strategie obchodování | Prodeje | Nakupovat | Jádrový index spotřebitelských cen | Oblasti umělé inteligence | IBIT | Rýže | Jak na to | Nasdaq a S&P 500 | Nasdaq a S&P | Vlády | 256/2004 | Intervence Tokia | Služby | Odpovědnost | Vítězství | Kovy | Aritmetický průměr | Směrnice | Body | Politické strany | Investování je rizikové | Ranní zpráva z finančního trhu | Realita | Odbory
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Banky | ČTK | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | Cena | FOREX | Pivot

Předchozí klíčová slova

Představitelé G7
Představitelé MMF
Představitelé Riksbank
Představitel Fedu
Předstihové indexy
Předstihové indikátory
Předstihové indikátory v eurozóně
Předstihové signály
Předstihové ukazatele
Předstihové ukazatele v Evropě

Následující klíčová slova

Předsudky
Předvánoční obchodování
Předvídání cyklů
Předvídání chování trhu
Předvídání trhu
Předvídat budoucí pohyby
Předvídat budoucí pohyby cen
Předvídatelné zisky
Předvídatelnost kurzů
Předvídat chování trhu
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
reklama
Purple ebook obchodování ropy
Potvrďte prosím... Zavřít