Graf měnového páru
Jak obchodovat pár EUR/USD dne 31. ledna? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky
31.01.2025 Měnový pár EUR/USD ve čtvrtek vykazoval nevyzpytatelné pohyby. Zdá se, že trh obdržel určité informace, ale nebyl si jistý jejich důsledky ani tím, jak na ně reagovat. Včerejší den byl obzvláště bohatý na události, pokud jde o makroekonomický a fundamentální vývoj: tři zprávy o HDP, zpráva o nezaměstnanosti, zasedání Evropské centrální banky a projev Christine Lagarde – to vše přispělo k posílení amerického dolaru.
Jak obchodovat pár GBP/USD dne 30. ledna? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky
30.01.2025 Obchodování na měnovém páru GBP/USD bylo ve středu velmi pomalé a trhy byly v souvislosti s případnými neočekávanými prohlášeními Jeroma Powella opatrné. Powell však v podstatě zopakoval své předchozí komentáře. Hlavní rozdíl spočíval v tom, že Federální rezervní systém nyní označuje inflaci za "mírně zvýšenou", což dále snižuje pravděpodobnost uvolnění měnové politiky o více než 0,5 % v roce 2025. Domníváme se, že výsledky zasedání Fedu by měly být vnímány jako "mírně jestřábí", ale účastníci trhu to do značné míry přehlédli. Libra se nadále obchoduje výrazně nad linií rostoucího trendu, což nesvědčí o žádném bezprostředním důvodu očekávat pokles. Je však důležité poznamenat, že euro a libra spolu úzce korelují a euro konsolidovalo pod svou trendovou linií. Tato situace představuje dvě možnosti: buď libra prolomí trendovou linii v důsledku poklesu, nebo bude proražení eura od její trendové linie považováno za falešné. Vzhledem k tomu, že dnes dojde k několika fundamentálním a makroekonomickým událostem, mohou pohyby na trhu v průběhu dne přispět k vyjasnění situace.
Jak obchodovat pár EUR/USD dne 30. ledna? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky
30.01.2025 Měnový pár EUR/USD ve středu nevykazoval očekávané pohyby. Volatilita zůstala v průběhu celého dne nízká a po zasedání FOMC došlo na trhu jen k malým změnám. Před rozhodnutím FOMC nebyly zveřejněny žádné významné či vedlejší ekonomické zprávy ani z eurozóny, ani ze Spojených států, takže obchodníci měli k dispozici jen minimum informací, na které by mohli reagovat. Z našeho pohledu měl americký dolar po Powellově projevu, ve kterém potvrdil nezávislost Federálního rezervního systému na prezidentovi Donaldu Trumpovi, posílit. Předseda Fedu dal v podstatě jasně najevo, že centrální banka nebude podléhat politickému tlaku ohledně uvolňování měnové politiky. Trh si však tuto informaci vyložil podle očekávání, což vedlo k nedostatečné reakci. Přesto se měnový pár usadil pod trendovou linií a výsledky zasedání FOMC lze považovat za mírně jestřábí. Proto v nejbližší době očekáváme další posílení amerického dolaru.
Technická analýza týdenního pohybu ceny hlavního měnového páru USD/CHF, pondělí 13. ledna 2025
13.01.2025 Když se podíváme na týdenní graf měnového páru USD/CHF, objeví se medvědí pattern BAT Harmonic. Potvrzuje ho i odchylka mezi pohybem ceny USD/CHF a indikátorem RSI (14), který tvoří RSI-BAMM (Bat Action Magnet Movement). Vzhledem k tomu, že pár USD/CHF dokázal prorazit nad úroveň 0,8683, potvrdil pattern Harmonic. Takže pokud pár v příštích týdnech nezaznamená výraznou korekci směrem dolů, zejména pokud neprorazí a nezavře pod bodem A (0,8332), bude posilovat k úrovni 0,9939.
Technická analýza intradenního pohybu ceny měnového páru USD/CAD, středa 8. ledna 2024
08.01.2025 Pokud se podíváme na 4hodinový graf měnového páru USD/CAD, vidíme, že se vytvořil medvědí Pitchfork kanál a medvědí formace 123, což spolu s potvrzením, že se cena nachází pod EMA (21), naznačuje, že v blízké budoucnosti bude USD/CAD pokračovat v oslabování, pokud nedojde k proražení a uzavření nad úrovní 1,4462. Pokud k takovému proražení nedojde, USD/CAD bude mít potenciál oslabit až k úrovni 1,4180. Pokud pár podpoří také dynamika a volatilita, mohl by pokračovat v poklesu a vstoupit do oblasti 1,4129–1,4065.
Libra je během svého debutu aktivní
06.01.2025 Očekává se, že politická stabilita a omezený dopad obchodních cel Donalda Trumpa umožní britské ekonomice dosahovat lepších výsledků než jejím evropským protějškům, zejména Německu a Francii. Tento pohled vychází z průzkumu, který provedl deník Financial Times mezi 100 odborníky. Problémy, jako jsou vysoké náklady na pracovní sílu, klesající příjmy z daní a rychlé vyčerpání fiskálních stimulů Rachel Reeves, však budou i nadále brzdit růst HDP Spojeného království ve srovnání s USA, což přispívá k medvědímu trendu pro GBP/USD.
Novoroční technická analýza hlavních měnových párů
05.01.2025 V mém prvním letošním blogu se podíváme na všechny hlavní měnové páry. Lednový rozjezd pohybu cen může být pozvolný s nízkou volatilitou. Je dobré se z kraje roku podívat na technickou analýzu vyšších časových rámců. V tomto případě tedy půjde o analýzy týdenních grafů (W1).
Trading v praxi: Pokročilé techniky multi-timeframe obchodování (2. část)
26.12.2024 Multi-timeframe analýza je jednou z nejcennějších metod, jakými mohou obchodníci využívat složitou dynamiku finančních trhů. V prvním díle jsme si přiblížili její základní koncepty a vysvětlili si vztahy mezi časovými rámci (time-frame), přičemž jsme se zaměřili na obchody využívající dva časové rámce. V této druhé části se podíváme na pokročilejší techniky, které umožňují hlubší porozumění trhům a efektivnější rozhodování.
Výběr z nedělní přípravy: Měnové páry USD/CHF, USD/JPY a EUR/CAD
15.12.2024 V dnešním blogu technické analýzy představím z mého pohledu nejzajímavější Price Action pro nadcházející období. V rámci svého týdenního obchodního plánu byste měli provést technickou analýzu vybraných měnových párů. To zahrnuje prozkoumání cenových grafů, identifikaci klíčových úrovní podpory, odporu, zhodnocení potenciálních formací a patternů, které by mohly naznačovat příležitosti pro příští týden. Nezapomeňte také sledovat ekonomický kalendář.
Jak obchodovat měnový pár EUR/USD dne 28. listopadu? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky
28.11.2024 Ve středu měnový pár EUR/USD pokračoval v korekci, přestože pro takový pohyb neměl dostatečné důvody. Spojené státy včera zveřejnily pět významných zpráv, z nichž čtyři neměly žádný dopad, jelikož jejich hodnoty odpovídaly odhadům. Jedinou významnou zprávou byly údaje o objednávkách zboží dlouhodobé spotřeby, které byly o 0,3 % nižší, než se očekávalo. Pokles dolaru tak byl do jisté míry opodstatněný. Problém však spočívá v tom, že dolar začal oslabovat už dopoledne, přestože americké statistiky byly zveřejněny později odpoledne. To naznačuje, že trh měl tendenci prodávat dolar od samého začátku dne.
Týdenní prognóza na základě zjednodušené vlnové analýzy pro EUR/USD, USD/JPY, GBP/JPY, USD/CAD, NZD/USD a zlato ze dne 4. listopadu
05.11.2024 V krátkodobém horizontu vykazuje hlavní vlnová struktura eura rostoucí trend, který započal v polovině dubna letošního roku. V posledních dvou měsících se formuje korekce, přičemž extrémní vlny vytvářejí v grafu rozšířený flat. Tato vlnová struktura se nachází v závěrečné fázi formování a cena v denním časovém rámci směřuje k zóně supportu.
Jak obchodovat pár EUR/USD dne 25. října? Jednoduché tipy a analýza pro začátečníky
25.10.2024 Měnový pár EUR/USD ve čtvrtek vykázal minimální růst, který však stačil na to, aby cena poprvé po dlouhé době prorazila nad linii klesajícího trendu a nabídla tak šanci na určitý pohyb vzhůru. Začínající obchodníky chceme varovat, že toto proražení trendové linie může být falešné. Euro samozřejmě nemůže klesat donekonečna, ale je těžké uvěřit, že by po měsíčním poklesu mohl pár začít bez problémů a rychle stoupat. Například pro včerejší růst eura neexistovaly žádné makroekonomické důvody. Indexy podnikatelské aktivity v eurozóně byly smíšené, zatímco ty americké překonaly odhady. Pouze v Německu indexy překonaly očekávání trhu, což mohlo přispět k posílení eura. V tomto případě je však charakter růstu eura čistě zpravodajského charakteru. Dočkáme se dnes zpráv, které euro podpoří? Ne nutně.
Jak obchodovat pár GBP/USD dne 22. října? Jednoduché tipy a analýza pro začátečníky
22.10.2024 I v pondělí se pár GBP/USD obchodoval na nižší úrovni, a to navzdory absenci jakýchkoli konkrétních důvodů či katalyzátorů. Britská měna nicméně potřetí klesla na úroveň 1,2980, tedy do blízkosti psychologické hranice 1,3000. To naznačuje jasnou snahu trhu zaujmout pozici pod touto úrovní a pokračovat v poklesu. Tento proces by mohl být složitější než pouhé prolomení pod úroveň 1,3000 a následný další propad. Cena by mohla tuto úroveň překonat, zahájit korekci, konsolidovat nad trendovou linií a teprve poté pokračovat v poklesu. Medvědí nálada na trhu je však nepopiratelná. V pondělí nedošlo ve Spojeném království ani ve Spojených státech k žádným významným událostem, které by stály za pozornost. Ani dnes se žádné takové události neočekávají. Cena by se mohla potřetí odrazit od úrovně 1,2980, ale může se pokusit o její překonání i počtvrté.
Jak obchodovat pár EUR/USD dne 22. října? Jednoduché tipy a analýza pro začátečníky
22.10.2024 Měnový pár EUR/USD v pondělí opět vykázal pohyb směrem dolů. Cena se dokonale odrazila od linie klesajícího trendu a vrátila se k úrovni 1,0804 a minimům z minulého týdne. Zatím tedy neexistuje nic, co by nasvědčovalo, že začala korekce. Euro klesá už déle než tři týdny, což nás nepřekvapuje. Často jsme zmiňovali, že euro je výrazně překoupené a bezdůvodně drahé. Jak vidíme, trh denně dává najevo ochotu zbavit se eura, a to i bez jakýchkoli lokálních důvodů či opodstatnění. Včera se v eurozóně ani ve Spojených státech neodehrály žádné významné ani méně významné události a zprávy. Přesto se rýsuje korekce, kterou však lze identifikovat pouze v případě, že cena konsoliduje nad trendovou linií. Ani pak není vzhledem k současné síle medvědů zaručen výrazný růst páru.
Jak obchodovat pár GBP/USD dne 21. října? Jednoduché tipy a analýzy pro začátečníky
21.10.2024 Pár GBP/USD v pátek pokračoval v korekci, ale zůstává pod trendovou linií. Poslední obchodní den týdne se tedy nic nezměnilo. Ano, libra získala o něco větší impuls díky pozitivní zprávě o maloobchodních tržbách ve Spojeném království, ale stále nemůžeme říci, že je připravena na růst o 200–300 pipsů. Navíc neočekáváme tak výraznou korekci, a to ani v případě, že se cena udrží nad trendovou linií. Je třeba mít na paměti, že libra zůstává překoupená a bezdůvodně drahá i po třech týdnech poklesu. Trh má stále méně důvodů k prodeji dolaru, zatímco důvodů k prodeji libry přibývá. Účastníci trhu si uvědomují, že Bank of England pravděpodobně brzy obnoví uvolňování měnové politiky, protože inflace ve Spojeném království klesla pod cílovou úroveň.
Jak obchodovat pár EUR/USD dne 21. října? Jednoduché tipy a analýzy pro začátečníky
21.10.2024 V pátek pár EUR/USD provedl minimální korekci, ale přesto se mu nepodařilo prorazit nad trendovou linii, která se nachází poblíž ceny už dva týdny. Stále tedy nemůžeme konstatovat, že by začala růstová korekce. V pátek jsme viděli pouze minimální pullback. Odraz od trendové linie by mohl vyvolat nový pokles eura. Už jsme zmínili, že ve střednědobém horizontu očekáváme od eura pouze pokles. Samozřejmě, že korekce směrem vzhůru by byla logičtější a srozumitelnější, ale potřeba korekce neznamená, že musí začít okamžitě. Ano, euro klesá už tři týdny v řadě – a co? Mohlo by klesat další tři týdny, než začne korekce, protože je výrazně překoupené. V pátek nebyly v eurozóně zveřejněny žádné významné zprávy a ve Spojených státech neměly na náladu na trhu dvě nepříliš významné zprávy žádný vliv.
Výběr z nedělní přípravy: Měnové páry AUD/USD, EUR/AUD a NZD/CAD
13.10.2024 V dnešním blogu technické analýzy představím z mého pohledu nejzajímavější Price Action pro nadcházející období. Na měnovém páru AUD/USD právě probíhá korekce rostoucího trendu. Price Action naznačuje možný návrat ceny zpět do hlavního trendu. Cena měnového páru EUR/AUD zareagovala na rezistenci a vykazuje známky poklesu. Nakonec se podíváme na Dvojité dno na denním grafu měnového páru NZD/CAD.
Jak obchodovat měnový pár EUR/USD dne 11. října? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky
11.10.2024 Měnový pár EUR/USD se ve čtvrtek nadále obchodoval na nižší úrovni. Během celého tohoto týdne byla nízká volatilita, i když včera se mírně zvýšila. Na charakteru pohybu to však nic nezměnilo. Euro pokračovalo v klesajícím trendu, ale výrazného a rozhodného poklesu jsme se nedočkali. Jediným hybatelem ceny byla včera zpráva o inflaci v USA. Upozorňovali jsme, že bez ohledu na výsledek zprávy mohou být pohyby chaotické a volatilní. V důsledku toho se pár po zveřejnění jestřábí zprávy o inflaci pohyboval oběma směry. V hodinovém grafu se vytvořila linie klesajícího trendu, která však naznačuje hlavně obecný směr pohybu. Proražení nad tuto linii by však mohlo signalizovat začátek korekce směrem vzhůru.
Jak obchodovat pár GBP/USD dne 10. října? Jednoduché tipy a analýza pro začátečníky
10.10.2024 Ve středu pár GBP/USD pokračoval ve svém pomalém pohybu směrem dolů. Nelze jej však považovat za pomalý v pravém slova smyslu, neboť cena klesá již téměř dva týdny téměř bez přestávek či korekcí. Fundamentální pozadí tohoto týdne je nezajímavé a makroekonomické údaje prakticky chybí. V důsledku toho se prudce snížila volatilita trhu. Dnes by se mohla po zveřejnění zprávy o inflaci v USA opět zvýšit a mohli bychom se dočkat i korekce. Jelikož však všichni očekávají korekci, tvůrci trhu by mohli cenu stlačit ještě níže, když to nikdo nečeká. Teprve poté by mohla začít korekce. O britské libře v podstatě není co říci. Je stále silně překoupená, takže ve střednědobém výhledu očekáváme pouze pokles.
Jak obchodovat měnový pár GBP/USD dne 9. října? Jednoduché tipy a analýza pro začátečníky
09.10.2024 V úterý se měnovému páru GBP/USD opět nepodařilo provést korekci a nedokázal překonat ani nejbližší hladinu rezistence. Technický obrázek tak naznačuje, že pokles může pokračovat bez korekce. Tento týden samozřejmě stále čekáme na zprávu o inflaci v USA, která by mohla vyvolat pokles amerického dolaru, pokud by výsledek nesplnil očekávání. Tato zpráva však ještě nebyla zveřejněna, takže nemá smysl o ní spekulovat. Navíc údaj o inflaci již nemá na měnovou politiku a kurz dolaru takový vliv jako před několika měsíci. Federální rezervní systém zahájil uvolňování a bude v něm pokračovat bez ohledu na inflaci. Trh čekal, až Fed začne snižovat sazby, a nyní, když se tak stalo, už nemá důvod dolar prodávat.
Jak obchodovat pár EUR/USD dne 3. října? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky
03.10.2024 Ve středu měnový pár EUR/USD pokračoval v pomalém pohybu směrem dolů. Jedinou významnou makroekonomickou událostí včera bylo zveřejnění zprávy ADP o počtu nových pracovních míst v soukromém sektoru, která se ukázala být silnější než odhady odborníků. Jedná se o třetí důležitý ukazatel z USA ze čtyř v tomto týdnu, který podpořil americkou měnu. Vzhledem k jejímu celkovému stavu přeprodanosti a neopodstatněné nízké ceně nás tedy nové posílení dolaru vůbec nepřekvapuje. Samozřejmě dnes nebo zítra může dojít ke korekci směrem nahoru, ale celkově očekáváme další pokles páru EUR/USD.
Jak obchodovat pár GBP/USD dne 2. října? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky
02.10.2024 Také v úterý vykázal pár GBP/USD výrazný pohyb směrem dolů a především prorazil linii vzestupného trendu. Britská libra tak možná poprvé po dlouhé době zahájí klesající trend. Je těžké předpovědět, jak dlouho bude pokles páru trvat, ale bylo jasné, že dolar nemůže klesat donekonečna, aniž by došlo ke korekci. Zpráva JOLTs o počtu volných pracovních míst v USA překonala očekávání, ale zároveň neméně důležitý index podnikatelské aktivity ISM dosáhl pouze 47,2 b., a zaostal tak za prognózami. Růst dolaru tedy nemůžeme přičítat makroekonomickým údajům – především proto, že ve Spojeném království nebyly zveřejněny žádné zásadní zprávy a pokles začal dávno před zveřejněním amerických zpráv. Samozřejmě, že do konce týdne by dolar mohl klesnout více, než v pondělí a v úterý vzrostl. Pokud zprávy o počtu pracovních míst mimo zemědělský sektor a o nezaměstnanosti zklamou, mohla by se americká měna opět propadnout, a to i přes Powellovo ujištění, že v listopadu není třeba snižovat sazby o 0,5 %.
Jak obchodovat pár GBP/USD dne 1. října? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky
01.10.2024 Také měnový pár GBP/USD se v pondělí pokusil o mírnou korekci, která však opět dopadla špatně. Libra uvízla v úzkém flatu již třetí den po sobě, k čemuž dochází na nejvyšších úrovních za poslední dva roky. Předseda Federálního rezervního systému Jerome Powell včera udělal vše pro to, aby trh přesvědčil, že Fed na příštím zasedání nehodlá snížit sazbu o 0,5 %. A jediné, na co se dolar zmohl, byl růst o slabých 40 pipsů. Vzhledem k tomu, že libra rostla bez zjevného důvodu i před Powellovým projevem, dolar podle včerejších výsledků nezískal ani bod.
Jak obchodovat pár EUR/USD dne 1. října? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky
01.10.2024 Měnový pár EUR/USD se v pondělí nadále obchodoval ve flat trendu. Dříve jsme upozorňovali na kanál 1,1091–1,1191, ale nyní se cena pohybuje spíše v rozpětí 1,1132–1,1191. Jinými slovy, flat se zúžil a nachází se na nejvyšších úrovních za poslední měsíce. Jako obvykle se páru nepodařilo provést řádnou korekci, přestože americký dolar včera nečekaně získal podporu od Jeromea Powella. Předseda Federálního rezervního systému uvedl, že trh práce se v poslední době ochladil, ale zůstává celkově stabilní a nepředstavuje žádné obavy. Ekonomika roste dobrým tempem a inflace klesá, jak centrální banka očekává. Tato prohlášení dala trhu jasně najevo, že pravděpodobnost listopadového snížení sazeb o 0,5 % je malá. Ani tyto jestřábí informace však dolaru nepomohly přerušit růstový trend. Viděli jsme pouze další drobný pullback, a to i v rámci absolutního flatu. Tento týden přijde ze Spojených států obrovské množství důležitých informací a trh na základě těchto údajů sám rozhodne o šanci na listopadové snížení sazeb o 0,5 %.
Technická analýza denního pohybu ceny křížového měnového páru GBP/CHF, úterý 24. září 2024
24.09.2024 Pokud se podíváme na denní graf měnového páru GBP/CHF, zdá se, že i když se cena pohybuje nad MA 50, sklon se snižuje, což na základě mapy výpočtu vlny GSCS naznačuje, že u GBP/CHF stále dochází k oslabování, takže se zdá, že v příštích dnech bude GBP/CHF nadále oslabovat, přičemž to potvrzuje odchylka mezi pohybem ceny GBP/CHF, která vytváří vyšší maximum, zatímco indikátor Stochastic Oscillator ve skutečnosti vytváří formaci Double Top (tzv. dvojitý vrchol), která je následovaná vznikem medvědího crossoveru v překoupené oblasti indikátoru Stochastic Oscillator, takže na základě těchto skutečností, pokud v příštích několika dnech nedojde k výraznému posílení, zejména k proražení hranice 1,1443, bude GBP/CHF nadále oslabovat k úrovni 1,1021 jako svému hlavnímu cíli a k úrovni 1,0741 jako dalšímu cíli.
Nejpoužívanější indikátor na světě: 200denní klouzavý průměr (MA 200)
23.09.2024 Je to nejpoužívanější indikátor na světě. Používá ho téměř každý technický analytik či trader v bance či velkých finančních institucí. Proto když se trh pohybuje poblíž tohoto indikátoru, tak je potřeba být na pozoru, umět ho správně číst a používat. V tomto článku si vše ukážeme a naučíme vás ho správně používat.
Technická analýza intradenního pohybu ceny křížového měnového páru GBP/AUD, úterý 3. září 2024
03.09.2024 Pokud se podíváme na 4hodinový graf měnového páru GBP/AUD, zdá se, že se vytvořila býčí formace 123 a indikátor Stochastic Oscillator (5,3,3) úspěšně vystoupal nad úroveň přeprodanosti (20). Na základě těchto skutečností má GBP/AUD v blízké budoucnosti potenciál zhodnotit a posílit na úroveň 1,9421, a pokud bude tato úroveň prolomena směrem nahoru, za předpokladu, že nedojde k významnému oslabení, zejména pokud nedojde k proražení pod úroveň 1,9292, bude mít GBP/AUD potenciál posílit na úroveň 1,9531 jako svůj hlavní cíl. Pokud ho podpoří také dynamika a volatilita, není vyloučeno, že dalším cílem bude úroveň 1,9589.
Technická analýza denního pohybu ceny měnového páru NZD/USD, pondělí 26. srpna 2024
26.08.2024 Pokud se podíváme na denní graf měnového páru NZD/USD, zdá se, že se novozélandský dolar (tzv. kiwi) snaží otestovat hladinu 0,6316. Pokud se ukáže, že se mu nepodaří úroveň False Break otestovat a prorazit ji směrem vzhůru, pak bude mít kiwi během následujících několika dní potenciál oslabit a klesnout, což potvrzuje výskyt odchylek mezi jeho cenovými pohyby, které vytváří vyšší maximum, zatímco ukazatel RSI (5) ve skutečnosti vytváři dvojitý vrchol. Takže NZD/USD má potenciál oslabit a klesnout, zejména pokud se propadne a uzavře pod úrovní 0,6031, což kiwi přivede k úrovni 0,5847 jakožto jeho hlavnímu cíli. A pokud jej podpoří také dynamika a volatilita, pak bude dalším cílem, na který se během následujících dní zaměří, 0,5618.
Jak obchodovat měnový pár GBP/USD dne 17. června? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky
17.06.2024 Také měnový pár GBP/USD v pátek vykázal poměrně výrazný pokles, pro který neexistovaly žádné lokální důvody. Vysvětlíme si, co tím myslíme. Lokálními příčinami jsou události a zprávy, ke kterým dochází v průběhu dne. V pátek se prakticky žádné takové nevyskytly. Ve Spojených státech byl zveřejněn index spotřebitelského sentimentu Michiganské univerzity, který dopadl hůře, než se předpokládalo, a nakonec zastavil růst dolaru. Pohyb směrem dolů před tímto zveřejněním však nebyl vyvolán zprávami dne.
Technická analýza intradenního cenového vývoje křížového měnového páru AUD/JPY, středa 12. června 2024
12.06.2024 Když se podíváme na 4hodinový graf měnového páru AUD/JPY, tak uvidíme, že..se 50 EMA nachází nad 200 EMA (Golden Cross), což značí, že převahu mají stále kupující; to znamená, že i když dojde k oslabující korekci, tak dokud nedojde k prolomení pod hladinu 102,92, má AUD/JPY potenciál pokračovat v posilování až na hladinu 103,88, která bude sloužit jako hlavní cíl, a pokud ho podpoří dynamika a volatilita, tak dalším cílem, na který se zaměří, bude hladina 104,38.
Jak obchodovat měnový pár GBP/USD dne 7. června? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky
07.06.2024 Ve čtvrtek zůstal měnový pár GBP/USD v podstatě na místě. Zasedání ECB nebylo pro britskou libru nijak významné ani relevantní. Ačkoli občas na takové události libra reaguje, včerejšek k nim nepatřil. Pár tak zůstává v blízkosti svých lokálních maxim a drží se zcela nelogického vzestupného trendu, který není schopný ani mírné korekce směrem dolů. Vytvořila se třetí po sobě jdoucí vzestupná trendová linie, která zůstává relevantní. Připomeňme, že prolomení ceny pod první dvě linie nevedlo k poklesu libry ani k vytvoření klesajícího trendu. Trendové linie tedy v současné době existují pouze jako potvrzení nepřetržitého růstu libry.
Jak obchodovat měnový pár GBP/USD dne 6. června? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky
06.06.2024 Měnový pár GBP/USD se i ve středu obchodoval v rostoucím trendu. Během dne byly ve Spojeném království a v USA zveřejněny tři zprávy, které mohly ovlivnit pohyb páru. Britský index PMI ve službách nevykázal nijak významnou hodnotu. Americká zpráva ADP o zaměstnanosti byla o něco slabší, než se předpokládalo, zatímco důležitý index ISM ve službách výrazně překonal očekávání. Vše nasvědčovalo tomu, že americký dolar posílí minimálně o 50 bodů. K tomu však nedošlo. Byli jsme svědky krátkodobého poklesu o 20–25 bodů, po kterém následovalo obnovení růstu páru.
USDJPY na nových 34letých maximech 📈
26.04.2024 Bank of Japan dnes ponechala úrokové sazby na nezměněné úrovni 0,1 %, což vedlo k další vlně oslabení japonského jenu, v důsledku čehož pár USD/JPY dosáhl úrovně 157,40, což je nový nejvyšší bod za posledních 34 let.
Týdenní předpověď na základě zjednodušené vlnové analýzy měnových párů GBP/USD, AUD/USD, USD/CHF, EUR/JPY, EUR/GBP a indexu amerického dolaru
08.04.2024 Od července loňského roku určuje hlavní směr cenového pohybu na měnovém páru GBP/USD algoritmus klesající vlny. Její struktura se vyvíjí jako korekční typ připomínající "pennant". Nedokončená část začala 8. března. Minulý týden cena prorazila silnou hladinu supportu, po čemž kotace páru potřebovaly konsolidovat, aby mohly pokračovat v klesajícím trendu.
Výběr z nedělní přípravy: Index S&P 500 a vybrané měnové páry
17.03.2024 V dnešním blogu technické analýzy představím z mého pohledu nejzajímavější Price Action na měnových párech pro nadcházející období. Tento blog zahájím komentářem situace na indexu S&P 500. Zajímavá Price Action se nachází na měnových párech AUD/USD, NZD/USD a AUD/CAD
Pár USD/JPY ovládá nejistota
05.03.2024 JPY uvízl na trhu omezeném rozpětím. Japonská měna se již třetí týden v řadě obchoduje vůči americkému dolaru v rozmezí 149,70–150,90. Prodávajícím se nedaří prosadit na úrovních nad hladinou 149. Kupující váhají ohledně vstupu do oblasti nad hladinou 151. Na jedné straně zde panuje nejistota ohledně dalších politických kroků Bank of Japan, na straně druhé zde existují rizika měnové intervence. Obchodníci na USD/JPY navíc musí přizpůsobit své strategie dynamice zelené bankovky, která naopak čeká na klíčové události tohoto týdne, tj. na Powellovo svědectví v Kongresu a na údaje o nonfarm payrolls za únor. Jinými slovy, současné fundamentální pozadí v tuto chvíli nepřeje žádnému proražení – ani ve směru nahoru, ani dolů.
Nastavení vlastností grafu v platformě MetaTrader (kapitola 4.)
07.01.2024 V programu MetaTrader 4 máme otevřen graf měnového páru USDJPY. Aktuální vzhled vám pravděpodobně nebude vyhovovat (zelený sloupcový graf na černém pozadí). Pojďme si graf upravit:
Měsíční report finančních trhů (prosinec 2023)
01.01.2024 Prosincové obchodování bylo na všech trzích ovlivněno slábnoucím americkým dolarem. Z toho dokázaly těžit především další světové měny, které posilovaly o jednotky procent. Nejsilnější měnou se stal japonský jen s růstem 5,11 %. Naopak slabého dolaru nedokázaly využít komodity a zlato, stříbro i ropa WTI v prosinci oslabily. Akciovým investorům v prosinci jistě udělal radost růst indexu S&P 500, který vytvořil nová cenová maxima, na kterých v závěru měsíce začal konsolidovat. Nyní se již pojďme podívat na jednotlivá finanční aktiva, abychom mohli zhodnotit jejich budoucí potenciál a cenový vývoj.
Měsíční report finančních trhů (listopad 2023)
04.12.2023 Nejsilnější měnou byl v listopadu novozélandský dolar, který si vůči americkému dolaru polepšil o 5,45 %. Listopad se stal zajímavý i tím, že vůči americkému dolaru posilovaly všechny světové měny, dokonce i japonský jen, který i přesto, že byl nejslabší měnou měsíce, tak si připsal růst o 1,93 %. Výrazné volatilní cenové pohyby vykázaly zlato a stříbro, zatímco cena ropy v listopadu trendově stagnovala. Na své si přišli rovněž i akcioví obchodníci a investoři, jelikož index S&P 500 skoro celý měsíc rostl. Nutno však říci, že v závěru měsíce už začal konsolidovat. Nyní se již pojďme podívat na ty nejzajímavější obchodní instrumenty a jejich vývoj.
Měsíční report finančních trhů (říjen 2023)
01.11.2023 Nejsilnější měnou se v měsíci říjnu stal švýcarský frank, který dokázal posílit vůči americkému dolaru o 0,59 %. Naopak nejslabší měnou byl novozélandský dolar, který vykázal ztrátu přes 3,09 %. Cenový vývoj jednotlivých měnových párů se v říjnu výrazně lišil především volatilitou, na což se podíváme blíže společně s komoditními trhy, kde zlato a stříbro dokázaly výrazně posílit, přičemž jejich růst byl hnán negativním geopolitickým napětím ve světě. Cena ropy WTI nevykázala v říjnu téměř žádnou změnu a měsíc uzavřela tam, kde jej i otevřela. Akciový index S&P 500 oslabil pod hodnotu dlouhodobého klouzavého průměru a struktura trhu nevykazuje žádné supportní zóny. Pojďme se nyní již podívat na konkrétní trhy, abychom si dění na konkrétních trzích mohli detailněji popsat.
Technická analýza vybraných měnových párů (15.10.2023)
15.10.2023 V dnešním blogu technické analýzy představím z mého pohledu nejzajímavější Price Action pro nadcházející období. Na denním grafu měnového páru EUR/JPY se chystá korekce rostoucího trendu. Cena měnového páru GBP/JPY má za sebou odraz od Klíčového levelu stejně jako EUR/GBP
Poroste letos kanadský dolar? - Analýza USD/CAD
02.10.2023 USD /CAD je jedním z nejžádanějších měnových párů v mezinárodním obchodování. V tomto článku prozkoumáme klíčové faktory ovlivňující směnný kurz páru, analyzujeme dynamiku cenových změn v roce 2023 a prozkoumáme krátkodobé a střednědobé prognózy poskytnuté odborníky.
Měsíční report finančních trhů (září 2023)
02.10.2023 Nejsilnější měnou měsíce září se stal novozélandský dolar, který jako jediný dokázal proti americkému dolaru posílit. Zbytek světových měn se již pohyboval v rudých číslech. Největší oslabení vykázal švýcarský frank, který vůči americkému dolaru ztratil 4 %. Silný americký dolar se také podepsal na cenách zlata a stříbra, které v září oslabily. Naopak cena ropy díky silnému fundamentu a utahování kohoutků ze strany Ruska a Saudské Arábie výrazně posílila. Akciový index S&P 500 rovněž oslabil, což může souviset s korelací silného amerického dolaru a vyprchání nákupní euforie po AI boomu (umělá inteligence). Nyní se již pojďme podívat na cenový vývoj jednotlivých obchodních instrumentů.
Technická analýza měnových párů EUR/NZD, EUR/CAD a CAD/CHF
24.09.2023 V dnešním blogu technické analýzy představím z mého pohledu nejzajímavější Price Action pro nadcházející období. Cena řady měnových párů se nyní nachází na významných S/R úrovních, které s dalšími ukazately tvoří konfluenční zóny. Pojďme se na některé z nich podívat.
Měsíční report finančních trhů (srpen 2023)
04.09.2023 Králem srpnového obchodování na měnových trzích byl bezesporu americký dolar, který dokázal posílit vůči všem hlavním světovým měnám. Sílu amerického dolaru nejvíce odnesl dolar novozélandský, který ztratil 2,95 % a stal se tak nejslabší měnou měsíce. Naopak nejsilnější měnou se stala britská libra, která i tak ztratila vůči americkému dolaru 0,81 %. Komoditními trhy v srpnu zmítala vysoká volatilita, nicméně na cenách, kde zlato a stříbro měsíc začalo, tam jej i skončilo. Ropa WTI koncem srpna testuje své dlouhodobé maximum poté, co trh první polovinu měsíce oslaboval. Akciový index S&P 500 ve druhé polovině měsíce rostl a pokud toto pozitivní momentum přetrvá i na začátku září, můžeme očekávat tento index na vyšších hodnotách. Pojďme se nyní již konkrétně podívat, jak situace na jednotlivých trzích vypadá.
8 nejlepších obchodních strategií – carry trade obchodování (9. díl) – 2. část
24.07.2023 Dnešním článkem završíme náš oblíbený seriál o obchodních strategiích. V tomto závěrečném článku se budeme věnovat druhému dílu strategie carry trade, která patří v současné době vysokých úrokových sazeb k těm nejvýdělečnějším metodám, kterou mohou tradeři obchodovat.
Související klíčová slova:
Směr dlouhodobého trendu | Analýza intradenního pohybu | Klouzavý průměr SMA 50 | Oscilátor Stochastic | HSBC | Kladný swap | Všechny světové měny | Zvyšování sazeb | Situace na indexu S&P 500 | Chuť podstoupit riziko | Euforie kolem umělé inteligence | Ceny plynu v Evropě | Australská centrální banka | Volatilní cenové pohyby | Vstupy | CAD USD | Outside Bar | Obchodní charakteristiky páru USD/CAD | Citibank | Údaje z USA | Obchodník | EUR | Trend | Kiwi | Bank of Japan | Aktuální ekonomické podmínky | Klíčový level | Volatility | Take Profit | Výhled ekonomiky | Pokles indexu | Maximální riziko | Statistiky | Tempo růstu | Dovednosti | Nákupní pozice | Signál Price Action | Long pozice | Britská libra | Aktiva | Indikátor Stochastic Oscillator | Trendová struktura | Pravděpodobnost | Japonská měna | Klouzavý průměr (MA 200) | Potenciální pokles | Nákupní gap | ISM ve službách | Příležitost k prodeji | Zasedání ECB | Supportní úroveň | 200denní klouzavý průměr (SMA 200) | Rostoucí ceny | Zprávy z USA | Fibonacci | Střednědobý klouzavý průměr | Financial Times | Jednoduché tipy | Dominance dolaru | Zlato a stříbro | Příkaz | Break-Even | Obchodní rozhodování | Saúdská Arábie | Přehled měnového páru | Americké výnosy | Trader v bance | Růst cen | Klouzavé průměry | Deflace | Agresivní trend | Výprodeje | Tempo ekonomického růstu | Zpráva | Dlouhodobá prognóza | Graf komodity Stříbro | Důležité zprávy | Riziko intervencí ze strany Bank of Japan | Analýza USD | Příležitosti k nákupu | Analýzy | Index spotřebitelské nálady | GBP/CHF | Cena zlata | Změny trendu | NZD/USD | Profesionální obchodníci | Pohyb ceny | Gap | Řízení obchodu | Trendová linie | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | False break (falešný průraz) | Ministr hospodářství | Pokles dolaru | Trojúhelník | Výrazný pohyb | Prudký pokles | Více obchodů | Psychologie velkých investorů | Order Block | Index ISM ve službách | Uvolnění měnové politiky | Proražení | Techniky multi-timeframe | Překřížení klouzavých průměrů | Golden Cross | Konfluenční zóna | Výhled | Ukazatele ekonomického rozvoje USA a Kanady | Výrazný klesající trend | MetaTrader 4 (MT4) | Srpnové obchodování | Breakout | Trading v praxi | B/E | Trendové čáry | Práce s grafem | Válečná krize na Blízkém východě | Kvartální hospodářské výsledky | Inflace | Vývoj měnového páru | Centrální banky | Možnost oslabení | Christine Lagarde | Výrazný růst | Zasedání Evropské centrální banky | Sloupcový graf | Timeframe | Možnost poklesu | Situace na japonském jenu | Blog | Reakce trhu | Pravidla obchodování | Predikovatelný | Oslabování ropy | Volatilní korekce | Události tohoto týdne | Měsíční report komodit a indexů | Vstupy do obchodů | Carry trade obchodování | Růst stříbra | Zasedání FOMC | Hodinový graf | Vice | AUD/JPY | Zpráva o inflaci | Futures | Rizika obchodů carry trade | Akciové trhy | Sell | Akcioví obchodníci | Technická analýza intradenního pohybu | Risk-Reward | Trh se stříbrem | Potvrzený růstový trend | Oslabování japonského jenu | Obchodní seance | Rizika obchodů | Nákupní momentum trhu | Santa rally | Směnný kurz | MIFID | Ceny měnového páru | Indikátor RSI | Zachování původní hodnoty investice | Multi-timeframe analýzy | Obchodní příležitosti | CL | Ekonomické ukazatele | Potvrzení pro vstup | Technická analýza USD/CAD | RRR | Analytici | Multi-timeframe | Úroveň technické analýzy | Obchodní transakce | Měnové intervence | Marketingová komunikace | Možnost posílení eura | Inflace v Japonsku | Klouzavý průměr SMA | Měnová politika americké centrální banky | Válečná krize | Úrovně rezistence | Úroveň rezistence | Hledání výnosu | Medvědí formace | Pokles ceny | Reakce na konfluenci | Index podnikatelské aktivity | Graf | Kombinace tří časových rámců | Signál obratu trendu | Pokračování cenového růstu | Protipól carry trade | Očekávání trhu | Použití technických indikátorů | Medvědí signál | Breakout fraktálu | Řízení rizika | Poptávka | Údaje o inflaci | Tržní stagnace | Monetární politika | Nákupní momentum | Překoupené úrovně | Zavírací ceny | Ekonomiky | Zprávy o inflaci | Krátkodobý rostoucí trend | Texaská ropa WTI | Carry trades | Agresivní cenový růst | Kanadský dolar | Inside | Inflační indexy | Hlavní měnové páry | Peníze | Dlouhodobá prognóza pro USD/CAD | Maloobchodní tržby | Politika | xStation | Očekávání | Nejnižší časový rámec | Flat | Jednoduchý klouzavý průměr | Posílení eura | Výnosy | Vývoj na akciových trzích | Důvěryhodnost | EUR/CAD | Slušný zisk | Hlavní světová měna | Další růst | Prohlášení | Novozélandský dolar | Býčí formace | Obchodní signály | Nákupy | Růst | Zboží dlouhodobé spotřeby | Falešný průraz | Americký index | Příležitosti | Snížit úrokové sazby | MiFID II | MetaTrader | Hodnoty investice | BreakEven | Potenciál pokračujícího růstu | Sentiment na trhu | Prognóza | Snížení volatility | Výborné vyhlídky | Vyšší minima | Trh práce | Potenciál pro růst | Prodejní aktivity | Tempo poklesu | Vysoká inflace | Základní pravidla obchodování | Podnikání na kapitálovém trhu | Graf akciového indexu | Japonská vláda | Pochybnosti | Prognóza USD/CAD na rok 2023 | Klouzavý průměr (SMA 200) | Cena USD/CAD | Bankovky | Postranní pohyb | Prosincové obchodování | Report komodit | Měny s vysokým výnosem | Míra růstu HDP | Obrat trendu | Americká centrální banka | Indikátor | Technologické akcie | Vývoj měnového páru NZD/CAD | Klíčové události | Nejnižší fraktál | Long | Chování | Bullish | Větší úrokový diferenciál | Umělá inteligence | Inflační indexy (CPI, PPI) | Měsíční report finančních trhů | AUD | Technické korekce | Nástup amerického dolaru | JOLTS | USD/CAD v roce 2023 | Portál FXstreet.cz | Report komodit a indexů | Vývoj měnového páru GBP/USD | Cenové maximum | Zelená čísla | Postranní trend | Úrokové sazby | Trh | Barel ropy | Medvědí signály | Problémy | Reserve Bank of Australia | Falešné signály | Malý růstový trend | Počasí | Interpretace cenového vývoje | Negativní fundament | Společnosti | Index | Měsíční futures report | Fáze konsolidace | Dlouhodobý růst | Konsolidace | Prognóza USD/CAD | Simple Moving Average | Exponential Moving Average | Zpřísnění měnové politiky | Eura | Komise | Separátory období | Nejistoty | Kapitál | Posílení | GBP/JPY | Podmínky na trhu | Riziko carry trade | S&P | Regulátoři | Ukazatele ekonomického rozvoje | Nejpoužívanější indikátor | Obchodní signál | Americké měny | Proroctví | Ceny plynu | Analýza hlavních měnových párů | Momentum trhu | Zvýšení cen ropy | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Volatilní cenový vývoj | Kurz dolaru | Určení hlavního trendu | Ekonomický kalendář | Naceňování dopadů fundamentu | Break/Even (B/E) | Vývoj měnového páru NZD/USD | Ideální čas | Technické analýzy | Snížení úrokové sazby | Bank of Canada | Klesající trend | Klíčové události tohoto týdne | Klesající cena | Potenciální obrat | Vznik nákupní korekce | EUR/GBP | Vývoj inflace | Technická analýza měnových párů | Poměr rizika a zisku | Pattern dvojitý vrchol | Absence nákupní korekce | Tržní korekce | Nákupní trend | Podnikání | Situace na stříbře | Analýza USD/CAD | Porozumění trhu | Prodej dolaru | Vývoj inflace a mezd | Pokračující pokles | Cenová minima | Slábnoucí trend | Budoucí potenciál | Ukazatele ekonomického rozvoje USA | Obchodní dovednosti | Obchodní přístup | Opatření | Pravděpodobnost korekce | Akciový index | Zásadní supportní úrovně | Pozornost | Politické faktory | Ekonomické vyhlídky země | 3М | Vyhledávaná komodita | Obchodování na měnových trzích | Ekonomické vyhlídky | Prostor pro pokles | Throwback | Pásma překoupenosti | Momentum | Struktury ceny | Texaská ropa | Nesměrový cenový vývoj | Náklady | Oblasti rezistence | Exponenciální klouzavý průměr | Index nákupních manažerů | Americká měna | Vysoká volatilita | Oblíbené carry trades | Velmi slušný zisk | Překřížení dvou klouzavých průměrů | Cenový růst stříbra | ISM index | Nižší minima | Fraktál | Pravidla obchodního systému | Obchodníci | Cenový graf | Obchodovat | Přehled měnového páru USD/CAD | Technická analýza USD | Korekce trendu | Objednávky | Příklad carry trade | Dlouhé knoty | Výrazné pohyby | Monetární politika Bank of Canada | USA | Zlatý kříž | Platformy | Pár EUR/USD | Hlavní časový rámec | Index PMI | Nálada na trhu | Jak obchodovat | Atakování cenových maxim | Stříbro | Velmi volatilní | Pokles cen | Ropa | Technický analytik | Podstoupit riziko | Denní volatilita | Klouzavý průměr | Multi-timeframe analýza | Zachování původní hodnoty | SMA 200 | Pokračování trendu | Indexy PMI | Ekonomové | Synchronizace trendů | Spojené státy | Swingová minima | Trading | Růst HDP | Jakub Hodan | Vyšší cenová minima | Report finančních trhů | Zvyšování úrokových sazeb | Fluktuace kurzu | Kanadská měna | Kurz USD | Oslabení kurzu | Americká data | Kurz dolarů | Vývoj | Možnost posílení | Finanční aktiva | Inside Bar | Úroková sazba | 200denní klouzavý průměr | Časový rámec | Potenciální obrat trendu | Golden Cross (zlatý kříž) | Investiční doporučení | Období silného fundamentu | Komodity ropa | Carry obchod | Rostoucí ceny ropy | Využití různých časových rámců | Volatilní | EUR/USD | Pin Bar | Intervence | Test přeprodaných úrovní | Breakout na vyšší hodnoty | Indikátor Stochastic | Riziko intervencí | Měnové politiky | Měsíční report komodit | Předstihový ukazatel | Death cross (kříž smrti) | Supporty | Volatilní vývoj | Růstový potenciál | Dna | Investiční strategie | Bezpečný přístav | Supply/Demand | Nízký potenciál | Použití klouzavých průměrů | Americké statistiky | Vstupní kritérium | Denní graf měnového páru | ADP | AI | Prorážející svíčky | Kritéria pro carry trade | Fakey Pattern | Světové měny | Cenové pohyby | Propad ceny | Vstup do tradu | Růst mezd | Break/Even | Denní graf komodity | Technické indikátory | Sazby | Obchodní pozice | Základní koncepty | Pennant | Oblast překoupenosti | Komise v přenesené pravomoci | Experti HSBC | Stochastic oscillator | Úrok | Investovat | Komoditní | Supportní úrovně | Nerozhodnost | Technická situace | Agresivnější klesající trend | Regulátor | Výkon hlavních měnových párů | Averze k riziku | Trades | Nákupní euforie | Dolar včera | Vyšší ceny | Ekonomické podmínky | Klouzavý průměr SMA 20 | Fed | Nonfarm Payrolls | Index spotřebitelské důvěry | Nejbližší support | Výhled ekonomiky dané země | Účastníci trhu | Prodejní signál | Pokračující růst | Vypuknutí válečného konfliktu | Nižší časový rámec | Hry | Trhy | Trade | Příliv kapitálu do bezpečných aktiv | Multi-timeframe obchodování | Fluktuace | Nejbližší rezistence | Index nákupních manažerů ve výrobě | Významné úrovně | Kladné swapy | Měnové trhy | Oscilátor | Rizika | ISM | Zvýšení volatility | Příklady obchodování | Obchodování měnových párů | Řízení peněz | Prodávající | Vývoj měnového páru USD/CAD | Konfluence | Ekonomiky EU | Obnovení růstu | Začínající obchodníci | Stagflace | Klíčové faktory | Cenový vývoj | Žádosti o podporu | Bilance | Tlak ze strany prodejců | Ondřej Hartman | Kanadská centrální banka | Pokročilé techniky | Vstupy do obchodu | Low | Jak si vede USD/CAD | Stabilita | Solidní růst | Odrazy | Index průmyslové výroby | Ekonomický růst | Komodity | Poradenství | Úroveň potvrzení | CAD | Dlouhodobý klouzavý průměr | Aktuální Price Action | Cenové úrovně | Společnost | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Prostor pro další oslabení | Tým RoboMarkets | Ztráta | FXstreet | Měsíční report | Velké riziko | 200denní klouzavý průměr (MA 200) | 8 nejlepších obchodních strategií | Fundamentální pozadí | Obchod | Tradeři | Cenový pokles | CAD/CHF | AUD/USD | Jak vydělat peníze | Klesající cena zlata | Závěr seriálu | Určení dlouhodobého trendu | Moving Average | Riziko | Jak vydělat | Analytik | MAM | JPY | Citi | RSI | Transakce | Volatilita trhů | Zvýšené volatility | Order | Nástroj | GBP | Pokles cen ropy | Vyšší úrok | Risk | Úrovně supportu | Ceny | Recese | Pokles | Oslabení amerického dolaru | Pohyby na trhu | Impuls | Centrální banka | EUR/NZD | WTI | Silný americký dolar | Měnový report | SMA | Evropské centrální banky | MACD | EUR/JPY | Libra | Klíčová úroveň | Zóny supportu | Vyplnění GAPU | Výnos | IHNED | Frank | Pár USD/CAD | Prostor pro růst | 256/2004 | Dvojitý vrchol | Order block | Vhodné podmínky | Minulá výkonnost | Vývoj měnového páru EUR/USD | Trend oslabování | Historická maxima | Obchodní den | Disclaimer | GBP/USD | Obchodní analýza | Euforie | Cenové minimum | Histogram | Křiž smrti | Vyšší hodnoty | Zisk | Bank of England | Spekulovat | Swapy | Překoupené oblasti | Obchodování | Býčí sentiment | Posílení dolaru | Cenový růst | Akciový index S&P 500 | Sebenaplňující se proroctví | Konsolidace trhu | Měna | Technický signál | Zprávy | Ceny ropy | Euro klesá | Úspěch v obchodování | Kupující | Předpověď | Údaje | Ukazatel inflace | Indikace | FXstreet.cz | Obchody | Britská měna | Obraty trendu | ProCent | Svíčkový graf | Výrazné cenové pohyby | Aktivum | Japonská centrální banka | Společnost XTB | CARA | Situace | Růst dolaru | SMA 20 | Vybírat zisky | Stagnace | Tržby | Konsenzus | Signály | Cenový propad | Psychologie | Guvernér | Trader | Jasný směr | Resistance | HDP | Rozhodování | Dolar | Euro | Pohyby ceny | JP Morgan | USD/CAD | Obchodní bilance | Výprodej | Měnové páry | Ekonomické zprávy | Vyšší úroveň | Ztráty | Obchodní styl | Pozitivní momentum | Japonský jen | Index amerického dolaru | Nakupovat | FOMC | Pokles zlata | Akcie | Měnové podmínky | Kupci | Dynamický support | Velký zisk | Index spotřebitelských cen | Trojitý vrchol | Vývoj ceny | Tým FXstreet.cz | Buy signály | Index cen | OPEC+ | USDJPY | Price Action | Rostoucí trendové čáry | Přeprodané oblasti | Prostor k růstu | Prognózy | Kurz | DNO | Daně | Výběry | Technický indikátor | Růstový trend | Index cen výrobců | Výsledky | Rychlý růst | Investice | Pro investory | Potenciál | Podnikatelské aktivity | Finanční nástroj | Rally | Relativní výkon hlavních měnových párů | Pokles inflace | Nezávislost | Komunikace | Kazuo Ueda | Bod | Hospodářská recese | Ekonomická aktivita | Zisky | Investiční prostředí | USD za barel | Základní pravidla | Hospodářství | Oslabení dolaru | Ukazatel | Měny | Profitovat | Key level | Ropa WTI | Fundamentální faktory | Spread | Politická stabilita | Rusko | Spotřebitelský sentiment | Signál | Světová měna | Komodity ropa WTI | Britské měny | Zhodnocení | Double top | Upozornění na rizika | Fundament | Technická analýza | Cena ropy WTI | Graf komodity | Možný scénář | TIM | Umělé inteligence | Investiční | Nálada | Americké centrální banky | Příjmy | Death cross | EUR/AUD | Prodej | Financial | Zasedání Fedu | RoboMarkets | Bloomberg | Silný růst | Vyhlídky | Průmyslová výroba | Míra | Neuspokojivé výsledky | Korekce | Výrazný pokles | Obchodní strategie | Tržní ceny | NZD/CAD | Výkonnost | Pokles libry | Carry trade | Nižší maxima | Index S&P 500 | Instrument | Přehled | Obraty | Trendové linie | Short | Stavebnictví | Krize | Rostoucí trend | High | CHF | Zvýšení úrokových sazeb | Příliv kapitálu | AUD/CAD | Dlouhé (long) pozice | Relativní výkon | S&P 500 | JDE | Podpora | MT4 | Spojené království | Cena | EU a USA | Vývoje ceny | Německo | Komodity zlato | Upozornění | Jádrový index spotřebitelských cen | Příkaz Stop | Komodita | Interpretace | Snížení sazeb | BAT | Cenové formace | Teroristické útoky | Úrokový diferenciál | Medvědi | EMA | Forexu | Nákupní korekce | Zlato | Graf komodity Ropa WTI | Ekonomika | Denní graf | Indikátory | Odpovědnost | Oslabení | Finanční situace | Indikátor MACD | Energetické krize | Práce | Úspěch | Strategie carry trade | Cíle | Ekonomické prognózy | Banky | Buy | Kotace | Cenový pattern | Šance | Očekávaný růst | Měsíční měnový report | Instrumenty | Analýza | Úrovní podpory | XTB | Pozice | Současná situace | Aktivity v eurozóně | Reakce ceny | Pullback | Dlouhé pozice | Švýcarský frank | Vývoj měnového páru USD/JPY | Svíčkové formace | Las Vegas | Support | Supportní zóny | Posílení amerického dolaru | Uvolňování měnové politiky | Inflační tlaky | Pokračování růstu | Chuť riskovat | Kvartální výsledky | Služby | Krize na Blízkém východě | Algoritmus | Zvýšená volatilita | OPEC | Úrokové platby | Sentiment | SNB | Index ISM | Nízká volatilita | Experti | Investoři | Prodejní tlak | Míra nezaměstnanosti | Bohatý | Stop-Loss | Růst libry | Graf komodity Zlato | Oblasti supportu | Přecenění | Měnový pár GBP/USD | Americký dolar včera | Omezení produkce | Rezistence | Vývoj měnového páru AUD/USD | W1 | Obchodujte | Nařízení | Budoucí pohyby | Ropy | RBA | Struktura | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Měnový pár EUR/USD | Předseda | Hospodářské výsledky | Jádrový index | Krátké (short) pozice | USD | Zveřejnění zprávy | Síla amerického dolaru | Jak trh reaguje | PMI ze sektoru služeb | Inflace ve Spojeném království | D1 | Tvůrci trhu | Nízké úrokové sazby | Posilování amerického dolaru | Cena ropy | Federální rezervní systém | Přebytek obchodní bilance | CZ | Průraz | Australský dolar | Rallye | Propad | GBP/AUD | Trh s futures | ANO | Vlnová struktura | Pokles eura | Významné zprávy | Objemy obchodů | Růst eura | Vydělat peníze | USD/CHF | Time-Frame | Oblast supportu | Kanada | Nejistota | Makroekonomické údaje | Více časových rámců | ING | Martin Klass | MetaTrader 4 | Swap | Indexy | Americký dolar | Vstup do LONG pozice | Zamyšlení | Rostoucí ceny plynu | Klesající trendové čáry | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | ECB | Ekonomiky eurozóny | Růst ceny | Měnová politika | Obchodní instrumenty | Oslabení japonského jenu | Doporučení | Odraz ceny | ECN | Parita | Reverzní formace | Payrolls | ROCE | Krátkodobý klouzavý průměr | Graf akciového indexu S&P 500 | Vývoj indexu S&P 500 | EU | Hodnota indexu | Úroveň supportu | Časové rámce | Analýza měnových párů | PMI ve službách | Obchodní hodiny | Pravidelnost | Nákupní signál | Prodeje | Pracovní síly | Investor | Stochastic | USD/JPY | Dvojité dno | Podnikatelské aktivity v eurozóně | Jerome Powell | NZD | Ukazatele | Měnový pár | Nové údaje | Banka | Produkce ropy | Významné události | Další pokles
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Obchodování | Banky | Růst | ČTK | Indikátor | Pokles | Trading | Cena | FOREX | Pivot