Ekonomiky EU
Politická nejistota v Evropě roste, přesto se trhům daří
11.12.2024 Rok 2024 nebyl pro evropskou politiku příliš příznivý. Dvě největší ekonomiky EU se topí v krizi, neboť po listopadovém pádu německé vlády proběhlo hlasování o nedůvěře francouzskému premiérovi. Hlavním bodem sporu je vládní rozpočet a hospodářská stagnace. I přes tyto nejistoty však některé akcie dosahují svých nejvyšších hodnot, což znamená, že trhy ne vždy berou v úvahu všechna možná rizika.
Klíčová ocelárna Evropy, Thyssenkrupp, v čase války plánuje masivně snížit stav zaměstnanců, o 11 tisíc osob. V EU tedy stále vítězí zelená agenda nad snahou Rusko vojensky odstrašit, což může být fatálně krátkozraké
25.11.2024 Ocelářská divize německé průmyslové skupiny Thyssenkrupp plánuje rozsáhlé snižování stavu zaměstnanců, a to v rozsahu zhruba 11 tisíc lidí v příštích šesti letech. Jedna z největších oceláren Evropy se tak snaží vyrovnat s kombinací nepříznivých faktorů, které zásadně ochromují její hospodaření. Jde zejména o nutnost provést investice značného rozsahu, a to v rámci nařízeného dekarbonizačního úsilí. Podobným nárokům přitom nejsou vystaveni konkurenti mimo EU.
EK zhoršila odhad letošního růstu ekonomiky EU na 0,9 procenta
15.11.2024 Evropská komise (EK) dnes zhoršila odhad letošního růstu ekonomiky Evropské unie na 0,9 procenta. V předchozí jarní prognóze letošní růst odhadovala na jedno procento. Odhad hospodářského růstu na příští rok EK snížila rovněž o desetinu procentního bodu, a to na 1,5 procenta. Komise to dnes uvedla ve svém podzimním hospodářském výhledu.
Západ se k Číně staví pragmatičtěji než Česko, které to může ekonomicky dále oslabit
15.11.2024 Zdroje současného mdlého výkonu české ekonomiky nelze hledat pouze za hranicemi. Byť úpadek německého průmyslu, energetická krize či válka na Ukrajině rozhodně svůj původ za hranicemi mají a českou ekonomiku přímo či zprostředkovaně poškozují. Češi si ale škodí i sami. Třeba tím, že s oblibou bývají papežštější než papež a že se neméně rádi vydávají ode zdi ke zdi.
Pražská burza nakonec mírně oslabila, přes den ale byla na mnohaletých maximech
06.11.2024 Pražská burza dnes nakonec proti úternímu závěru mírně oslabila. Přes den se ale po prezidentských volbách v USA, v nichž zvítězil Donald Trump, dostala až nad 1684 bodů. Byla to nejsilnější hodnota od června 2008. Poté ale začal index PX klesat a nakonec odepsal 0,06 procenta na 1665,43 bodu. Dolů ho stáhly především akcie energetické společnosti ČEZ. Aktivita na trhu byla vysoká. Vyplývá to z údajů burzovního webu.
Trump vyhrál, koruna padá, Stanjura může přepisovat rozpočet na příští rok, hrozí schodek přes 300 miliard. S Trumpem v Bílém domě může český rozpočet čelit ještě o desítky miliard vyššímu manku
06.11.2024 Výrazné navýšení cel představuje z hlediska české ekonomiky hlavní bezprostřední hrozbu plynoucí z dnešního znovuzvolení Donalda Trumpa americkým prezidentem. Trump v rámci předvolební kampaně prohlašoval, že zavede až 20procentní clo na dovoz z EU a 60procentní clo na dovoz z Číny. Oboje by českou ekonomiku zásadně poškodilo. Proto dnes koruna padá takřka nejvíce ze všech měn světa, o zhruba dvě procenta vůči americkému dolaru. Hůře už je na tom jen mexické peso a maďarský forint (viz graf Bloombergu níže). Hrozba cel a obecněji zhoršení podmínek mezinárodního obchodu by také českou vládu mohla dovést k přepsání rozpočtu na příští rok. Předpoklad růstu české ekonomiky čítající 2,7 procenta se nyní zdá být ještě více než dosud až příliš optimistický.
Zvolení Trumpa prezidentem může Česko připravit o více než 100 miliard korun ročně, s Harrisovou v Bílém domě tyto peníze Česku zůstanou
31.10.2024 Za čtyři roky vládnutí tak Trump může Česko připravit o zhruba 450 miliard, což je více, než mají stát dva dukovanské jaderné bloky.
Trumpova cla by v Evropě poškodila nejvíce Německo, prohloubí zaostávání EU za USA, varuje Fitch Ratings
27.10.2024 Na ekonomiku EU se dost možná řítí další pohroma. Po covidu a energetické krizi tentokrát spočívá v možném návratu Donalda Trumpa do Bílého domu. Pokud by Trump v úřadu zavedl univerzální cla i na zboží z EU, čímž v kampani hrozí, z evropských ekonomik nejvíce poškodí Německo. Vyplývá to z analýzy, kterou ratingová agentura Fitch Ratings zveřejnila v pátek.
Další varování Francii. Agentura Moody’s jí zhoršuje ratingový výhled na „negativní“, po takřka třinácti letech
26.10.2024 Ratingová agentura Moody’s dnes večer zhoršila ratingový výhled Francii. Celkový rating této země, druhé největší ekonomiky EU i eurozóny, je tak dosud nejhorší v historii. Před dvěma týdny Francii ratingový výhled zhoršila také agentura Fitch Ratings. Podle Fitch Ratings tak už tím pádem má Francie celkově horší ratingové hodnocení než Česko.
Přehled páru EUR/USD 25. října: absurdní a smutná situace, kdy se euro připravuje na korekci
25.10.2024 Měnový pár EUR/USD ve čtvrtek nedokázal stoupat. Od brzkého večera se zdálo, že se kotace chystají v tento den růst, ale nakonec z toho nebylo nic. Ráno eurozóna zveřejnila indexy podnikatelské aktivity ve výrobě a službách, které dopadly hůř, než se očekávalo, a znovu potvrdily, že ekonomika eurozóny není v nejlepší kondici. Jenže to bylo jasné i bez indexů podnikatelské aktivity. HDP eurozóny v posledních dvou letech téměř neroste, takže není pochyb, že ekonomika EU má problémy.
Ceny v průmyslu rostou jen pomalu, krotí je zlevnění ropy, slabá německá poptávka i stále vysoké úrokové sazby
16.09.2024 Ceny průmyslových výrobců v srpnu rostly pomaleji, než se čekalo. Meziročně se zvýšily o 1,1 procenta. Analytici oslovení agenturou Bloomberg přitom v průměru i ve střední hodnotě čekali růst o 1,5 procenta.
Stav ekonomiky EU je neutěšený, konstatuje Draghi ve své zprávě. Ta je sice správným popisem řady problémů, leč s receptem, jak na ně, už je to horší
14.09.2024 Draghiho čerstvá zpráva o neutěšeném stavu ekonomiky EU je v dílčích aspektech své kritiky samozřejmě správná. Ostatně konečně uceleně pojmenovává řadu problémů, na které někteří ekonomové už přes deset let soustavně upozorňuji –
Zaujalo nás: Rumunsko nad průměrem EU. Ve vývoji ekonomiky i ve využívání obnovitelných zdrojů energie
27.08.2024 Rumunsko, nahlížené optikou dnešních dnů, už rozhodně nepatří na chvost EU. Za poslední roky se tato ekonomika posunula z pozice „chudého příbuzného“ výrazně vpřed a v řadě žebříčků se nachází nad evropským průměrem. A to nejen v případě makroekonomických ukazatelů, ale i ve využívání obnovitelných zdrojů energie. Společnost WOOD & Company vsadila na investiční potenciál obnovitelných zdrojů energie, když na jaře letošního roku otevřela podfond nabízející investování od OZE. Ten v květnu uzavřel první akvizici na výstavbu solárního parku v Rumunsku. Výstavba parku byla zahájena v červnu, zkušební provoz je plánován na začátek 2025.
NKÚ kvůli rostoucím výdajům státu a zadlužení radí systémové reformy
26.08.2024 Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) ve stanovisku k návrhu státního závěrečného účtu za rok 2023 doporučil rozpočtovou obezřetnost a systémové reformy. Česká ekonomika loni reálně klesla, inflace byla druhá nejvyšší v Evropské unii a stát se dál rychle zadlužoval a rostly jeho výdaje, uvedl. Státní rozpočet loni zatížila energetická krize a inflace, vláda ale přijala ozdravný balíček, jehož dopady se v letošním rozpočtu již projevují, uvedlo v reakci ministerstvo financí.
Vláda se chystá schválit „český Green Deal“. Současně země typu Německa hlásí hrubé neplnění klimatického plánu, což výrazně zdraží pohonné hmoty v Česku – právě kvůli „českému Green Dealu“
15.07.2024 Tento týden Fialova vláda schvaluje „český Green Deal“. Současně jednotlivé země EU zveřejňují svůj klimatický plán do roku 2030. Ten však v řadě případů, včetně případu Německa, zaostává za požadavky vytyčenými Bruselem. To by mělo nově zajímat české řidiče, neboť to může výrazně zvednout cenu pohonných hmot v Česku. Právě kvůli tento týden schvalovanému „českému Green Dealu“.
EU se spojuje s Čínou ve jménu Green Dealu – a proti Trumpovi. Ďábelské
30.06.2024 Už v nadcházejícím týdnu mají vstoupit v platnost navýšená cla EU na čínské elektrovozy. Zatím v provizorním módu, od konce letoška definitivně. Stále tedy existuje možnost citelné redukce chystaného navýšení, nebo dokonce plného ustoupení od něj. EU v tomto týdnu přistoupila zatím jen k titěrné redukci nově plánovaných celních sazeb.
Cla na čínská elektroauta možná nebudou. Peking coby ústupek nabízí redukci svého cla, z níž by profitovaly hlavně německé automobilky
24.06.2024 Je stále pravděpodobnější, že EU sníží, nebo vůbec nezavede dodatečná cla na čínská elektroauta. Čína totiž nyní nově nabízí ústupek, z nějž by těžily zejména německé automobilky. Německému vicekancléři Robertu Habeckovi, který je na návštěvě Pekingu, dal nabídku čínský ministr obchodu Wang Wen-tchao.
EU chce pod taktovkou Německa prohloubit průmyslovou spolupráci s Čínou, obává se totiž velké obchodní války s ní a i její konkurence, píše Wall Street Journal. EU tím podle listu ale dost riskuje
23.06.2024 Chystaná cla na čínská elektroauta, která jsou v plánu od příštího měsíce, nemají být – v očích Bruselu – úvodním výstřelem v obchodní válce. Evropská unie naopak tiše akceptuje vznik „eurounijně-čínského průmyslového komplexu“. V podstatě tedy již přijala fakt, že čínská elektroauta jsou natolik konkurenceschopná, že evropští výrobci – zatížení regulacemi a normami, jež nesnesou srovnání nikde jinde ve světě – proti většině z nich nemají příliš šancí. Proto se se svým soupeřem hodlá spíše spojit než s ním zápolit; chce jej jen přimět k tomu, aby své elektrovozy vyráběl v EU, a ne v Číně.
Inflace padá, Francie se propadá
21.06.2024 Inflace ve světě i v Česku zpomaluje. To je dobrá zpráva pro akcie a rizikovější aktiva typu kryptoměn. Stoupají totiž šance, že centrální banky výrazně sníží své úrokové sazby. Náladu však investorům může pokazit dění ve Francie, kde se trhy otřásají kvůli blížícím se předčasným volbám do tamního parlamentu.
Německu hrozí, že bude rozvojovou zemí. Co s tím?
16.06.2024 Evropská ekonomika rychle ztrácí své někdejší zdánlivě neotřesitelné postavení ve světě. Dravější jsou jak Spojené státy, tak asijské země v čele s Čínou. To vše není nic nového. Nové je ovšem to, že nyní dramatická ztráta evropské konkurenceschopnosti začíná děsit evropské elity, které dosud měly tendenci takové problémy přehlížet, případně škarohlídy rovnou častovat označením typu „ruský agent“.
Dokážou evropské volby rozhýbat trhy?
08.06.2024 Tento víkend se po volbách dozvíme nové rozložení Evropského parlamentu. Tyto volby sice nedostávají v Česku takovou mediální pozornost, ale pro vývoj ekonomiky EU a nastavení jejich pravidel jsou velice důležité. Kromě obsazení samotných křesel pak jde samozřejmě i o barometr nálady celé evropské společnosti k integraci, regulaci a přístupu k životnímu prostředí.
Související klíčová slova:
FXstreet | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Akciový index | Moody's | Fitch | Inflace | OECD | EUR/USD | Rusko | USA | Maďarský forint | Koruna | Evropská unie | HDP | Mexické peso | Dluhová krize | Měnová politika | Německo | Francie | Pražská burza | Polsko | Španělsko | Evropské akcie | Analytik | Poptávka | Daně | Rizika | Politika | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Maloobchodní tržby | Míra nezaměstnanosti | Rozpočtový deficit | Cenné papíry | Hospodářství | Sazby | Akcie | Aktiva | Akvizice | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Bloomberg | Bod | Burza | CCI | Centrální banka | Centrální banky | Konsolidace | DAX | Downtrend | ECB | Ekonomika | Emise | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Evropská komise (EK) | Index DAX | Index PX | Indikátor | Investice | Investování | Korekce | Kotace | Kurz | Long | Long pozice | MMF | Makléř | Měnový pár | Měny | Pozice | Rating | Ratingová agentura | Rezistence | Riziko | Inflační riziko | Ropa | SICAV | Sentiment | Short | Trend | Ukazatel | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Wall Street | ČNB | Česká národní banka | Úrokové sazby | Analytici | Banky | Doporučení | EUR | USD | UBS | Dluhopisy | ČEZ | Obchodování | Objem obchodů | Evropa | Cena ropy | Hospodářský růst | Evropská ekonomika | Patria | Indexy | Investoři | EU | Vývoj ceny | Ekonom | Pravděpodobnost | Zisk | Sázka | Optimismus | Výsledky | Obchodovat | Akcie ČEZ | CAC 40 | Stoxx 600 | Analytický tým | Regulace | Investovat | Výrobní ceny | Eurostat | Donald Trump | Lukáš Kovanda | Burzy | Wall Street Journal | Index | Volatilní | Analýzy | Banka | Barel ropy | Brent | Cena | Česká ekonomika | Čínské investice | Dolar | Elektřina | Emisní povolenky | Eura | FXstreet.cz | Graf | Hrubý domácí produkt | Indikátor CCI | Investiční | Investing | Míra inflace | Patria Online | Pokles eura | Prognóza | Ratingové hodnocení | Reuters | Ropy | Růst HDP | Sázky | Státní rozpočet | Stoxx | Švýcarská banka | Trh | Volatility | Volkswagen | Země EU | Zemní plyn | Zpráva | Zprávy | Zisky | Ekonomika EU | Ministerstvo financí | Redukce | ROCE | Itálie | Spojené státy | WSJ | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Zaměstnanost | Komise | Kontrakt | Volby | Know-how | Burza dnes | Ekonomický kolaps | ABN Amro | Investing.com | Snižování sazeb | Pokles úrokových sazeb | BMW | Erste Bank | Kurz české měny | Ministr financí | Energie | Zlevnění ropy | Podnikatelé | Přehled | Kč/EUR | Kč/USD | Moneta Money Bank | Firmy | Economist | Deutsche Börse | Miliardy dolarů | Rizikovější aktiva | Fitch Ratings | Uvolňování měnové politiky | Německý index DAX | Agentura Moody's | Agentura Fitch | Ztráty | Politická nejistota | Index CAC 40 | Nejistota | Erste | VIG | Cenné papíry Komerční banky | Stagnace | Tempo růstu | Daně z příjmů | Zajištění | Dluhové krize | Výhled | Mzdy | Ministr obchodu | Krize | Hospodářská stagnace | Analytický tým FXstreet.cz | Výnosy | Měnový pár EUR/USD | Česká vláda | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Příjmy | Návratnost investice | ČTK | HDP eurozóny | Vývoj úrokových sazeb | Hlavní ekonom | Očekávání | Mercedes | Audi | Inflace ve světě | Wood & Company | Obchodní války | Trumpova cla | Obchodní napětí | Forint | Pokles ceny | Cenový kanál | Index Stoxx 600 | Výsledek amerických voleb | Reakce trhu | Cena plynu | Pokles cen ropy | Aktivita na trhu | EK | Evropská komise | Veřejný dluh | Český průmysl | Ceny pohonných hmot | Odhad růstu ekonomiky | Snížení sazeb | Pokles cen | Pohonné hmoty | Thyssenkrupp | Růst mezd | Pohonné hmoty v Česku | Stav ekonomiky | Tým FXstreet.cz | Trinity Bank | Vlastní investice | Digitalizace | Americké automobilky | Automobilky | Rozpočet | Deficit | Lineární regrese | Německý vývoz | Trinity | Objem | Bílý dům | Cenné papíry ČEZ | Německý průmysl | Obrat trendu | ČSÚ | Konkurenceschopnost | Firma | Ekonomiky eurozóny | Technické analýzy | Parlamentní volby | TradingEconomics | Čínská firma | Ceny v průmyslu | Ceny průmyslových výrobců | Růst cen | Studie | Ukrajina | Black Friday | Miliardy | Vyhlídky | Průzkumy | Bankovní tituly | Konkurenti | Financovat | Průmysl | Předvolební průzkumy | Rozvoj | Ceny zboží | Problémy | Pojišťovny | Prognózy | Nejistoty | Světové obchodní organizace | Konzervativci | Plyn | Prohlášení | PKN Orlen | Nord Stream | Nord Stream 2 | Porsche | Míra | RWE | Jaderné elektrárny | Úroky | Měnové politiky | Americké centrální banky | Bydlení | Ztráta | Snižování stavů zaměstnanců | Snižování stavů | Peking | Hospodaření | Vladimír Vávra | Bruno Le Maire | Návratnost | Von der Leyenová | Bloky | Veřejné finance | Ceny energií | Francouzská vláda | Francouzský prezident | Prezident Emmanuel Macron | Emmanuel Macron | Macron | Trump | Prezident | Trhy | Ursula von der Leyenová | Banka UBS | Ratingová agentura Fitch | Akciové trhy v Evropě | Negativní dopad | Pokles | Situace | Zdražovat | České měny | Odhad letošního růstu | Vysoká inflace | Dovoz z Číny | Úsilí | Obchody | Výdaje | Švýcarská banka UBS | Akcie americké automobilky | Medvědi | Míra nezaměstnanosti v EU | Vývoj | Michel Barnier | Olaf Scholz | Další vývoj | Průmyslové ceny | Brusel | Kabinet | Energetické společnosti | Inflace v EU | Automobilka | Směr trendů | Další pokles | Německý ministr financí | Německá automobilka | Komerční banky | Návrh zákona | Domácnosti | Lidovci | Francouzský akciový index | Tomáš Raputa | Růst | Potenciál | České vlády | Ekonomiky | VW | Války | Schodek | Český rozpočet | Organizace | Závislost | Práce | Zelené energie | Autoprůmysl | Údaje | Pedro Sánchez | Španělský premiér | Cena benzínu | Německé automobilky | Investiční manažer | Madrid | Joe Biden | Evropské méně | Daň z nabytí | Navýšení cel | Čínský dovoz | Dovoz | Vývoz | Zadlužení | Bezpečnost | Akcie a dluhopisy | Členské země | Auta | Vývoj ekonomiky | Velké ekonomiky | Spekulovat | Nové studie | Podnikatelské aktivity | Roční zhodnocení | JDE | Unie | ČR | Soběstačnost | Berlín | Květnová inflace | Národní rozpočtová rada | Největší evropská ekonomika | Makléř Wood & Company | Wood & Company Vladimír Vávra | Ceny emisních povolenek | Šance | Ceny | Kolaps | KGHM | Pár EUR/USD | Zrušení superhrubé mzdy | Německý autoprůmysl | Peso | Prognóza Ministerstva financí | Snížení emisí | Přímé investice | Budoucí vývoj | Cena elektřiny | Klimatický plán | Nárůst HDP | Biden | Česká republika | Americké měny | Oživení německé ekonomiky | Solární energie | Zvolení Trumpa | Moneta | Znovuzvolení Donalda Trumpa | Siemens | Zadlužování | SOLEK | Evropské centrální banky | Prezident Joe Biden | Fosilní paliva | Elektroauta | V4 | Siemens Energy | Výrazný růst | Akcie Volkswagenu | Veřejný dluh ČR | Odhad letošního růstu ekonomiky | ERA | WEN | Plán obnovy | Vývoj ceny emisních povolenek | Ceny v českém průmyslu | Zvýšení cel | Zvýšené riziko | Agora | Oslabení | Evropské společnosti | Plány | Cíle | Dekarbonizace | Konkurence | XPeng | CO2 | Elektrovozy | Divize | Motor ekonomiky | Logistika | Čínští výrobci | Ocelárny | Asijské země | Očekávaná inflace | Společnosti | Opatření | Rivian | Uhlí | Evropský index | Kompenzace | Úročení | Energetická krize | Vývoj úrokových sazeb ČNB | Regrese | Češi | Energetické krize | Vysoké ceny | Bosch | Rumunsko | Pozornost | Robert Habeck | Návrh rozpočtu | Francouzské akcie | Fialova vláda | Výrobce elektroaut | Drahé energie | Podmínky na trhu | Společnost | Zoufalství | Družba | TIM | Zahraniční politika | Průměrná volatilita | 3М | Největší švýcarská banka | Globální emise | Základní sazba | Ocel | Průměrná míra inflace | Reality | Válka na Ukrajině | Murray | PGE | Vojenský konflikt | Francouzský akciový index CAC 40 | Akciový index CAC 40 | Konflikt na Ukrajině | Green Deal | Energiewende | Harmonizovaná inflace | Pokles inflace | Řetězce | Vysoké ceny energií | Německý kancléř | Německý kancléř Olaf Scholz | Kancléř Olaf Scholz | Růst cen energií | Le Penová | Rizikovost | Ratingový výhled | Šéfové | ABN | Vývoj ceny preferenční akcie | Preferenční akcie | Přijetí | Prime | Kamala Harrisová | Současná situace | Německé ekonomiky | Nejvyšší kontrolní úřad | NKÚ | Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) | Energie v Evropě | Marka | Vyhlášení předčasných voleb | Implikace | Ceny preferenční akcie | Války na Ukrajině | CZ | Pověst | Sazba ČNB | Varování | Podfond | Španělský premiér Pedro Sánchez | Premiér Pedro Sánchez | Velký hráč | Zdražení povolenek | Mediální pozornost | Obnovitelné zdroje | Daňoví poplatníci | Válka | Spojení | Německý vicekancléř | Německý vicekancléř Robert Habeck | Vicekancléř Robert Habeck | Vicekancléř | Velký problém | Vysoké úrokové sazby | BYD | S&D | Rychlost | NIS2 | Přesun výroby | Potravinářství | Vice | Průběžné výsledky | Zhoršení výhledu | Směřování | Evropské dluhové krize | Oděvy | Uhlíkové neutrality | Severní křídlo | Největší ekonomiky eurozóny | Největší ekonomiky | Aliance | Dovoz do USA | Paříž | Fit for 55 | Vstupu do EU | tradingeconomics.com | Velká rizika | Lazard | Potřebná povolení | Příznivý výhled | ProCent | Rok 2024 | Dobrá zpráva | Elity | Dotace | Ekonomiky střední a východní Evropy | WOOD SICAV | Podfond WOOD | Barometr | Valorizace | Úrovně supportu | Úrovně rezistence | Prodeje | Nakupovat | Daně z příjmů fyzických osob | Otevřenost | Vlády | Pozitivní výhled | Karty | Oznámení | Fungování | Vítězství Trumpa | Pozitivní reakce trhů | Reakce trhů | 21. století | Vítězství | Investiční potenciál | Evropské volby | Rozložení Evropského parlamentu | Vývoj ekonomiky EU | Renew | G/EFA | ECR | Národovci | Průzkumy k volbám | Průzkumy k volbám do Evropského parlamentu | EPP | Green Deal za jakoukoliv cenu | Špinavá paliva | Vývoj ceny emisních povolenek (v EUR) | Ceny emisních povolenek (v EUR) | Uspořádání frakcí | Směrnice | Vývoj v Evropě | Nová lidová fronta | Krajní pravice | Levicová koalice | Největší zisky | Kamala | Německé vlády | Bezpečnostní rizika | Harrisová | InvestingFox | David Matulay | Znovuzvolení Donalda | Znovuzvolení | Hlavní analytik | Stav ekonomiky EU | Francouzský premiér | Přechod na elektromobilitu | Zvolení Trumpa prezidentem | Schaeffler | Rok 2024 | Pád francouzské vlády
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Banky | ČTK | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | Cena | FOREX | Pivot