Neděle 22. prosince 2024 10:25
reklama
RebelsFunding
reklama
Investingfox Partner
reklama
RebelsFunding
reklama
Purple ebook obchodování ropy

Cíl Evropské centrální banky

C:\fakepath\eurozona4.jpg

Inflace v eurozóně stoupla na 2,3 procenta

29.11.2024 Meziroční tempo růstu spotřebitelských cen v eurozóně v listopadu zrychlilo na 2,3 procenta z říjnových dvou procent. Vysoké zůstaly nejsledovanější složky, nejvíce zdražovaly služby, uvedl dnes ve svém rychlém odhadu statistický úřad Eurostat. Údaje za celou Evropskou unii odhad neobsahuje, nejsou v něm tedy ani čísla za Českou republiku.
img

Invesco: 10 věcí, které by investoři měli sledovat ve čtvrtém čtvrtletí

14.10.2024 Třetí čtvrtletí bylo poměrně významné pro trhy i ekonomiky. Ve většině vyspělých ekonomik pokračovala dezinflace, hlavní západní centrální banky přijaly uvolňování v širší míře a akcie v mnoha regionech zažily silné čtvrtletí. Co se může stát dál, když vstupujeme do čtvrtého čtvrtletí? Zde je 10 věcí, které je třeba sledovat:
img

Euro si drží svou pozici

10.10.2024 Nedostatek očekávaných fiskálních stimulů ze strany Číny a revize prognózy HDP Německa ze strany vlády směrem dolů vyvíjejí tlak na euro. Ani vášnivý projev guvernéra slovenské centrální banky Petera Kazimíra býky na EUR/USD nepodpořil. Vyjádřil pochybnosti o snížení sazeb na zasedání ECB 17. října, ačkoli trhy je považují za hotovou věc. Poznamenal, že rozhodování na základě jediné zprávy o inflaci je lehkomyslné. Stojí za zmínku, že v září index spotřebitelských cen klesl pod cíl Evropské centrální banky.
img

Graf dne – EURUSD (1.10.2024)

01.10.2024 Pár EUR/USD dnes zažil výraznou volatilitu, přičemž euro vůči dolaru navzdory smíšeným ekonomickým údajům posilovalo. To přichází uprostřed složitého pozadí údajů o inflaci v eurozóně, výrobních údajů PMI a měnících se očekávání měnové politiky. Měnový pár se aktuálně obchoduje kolem 1,11, což je pokles o 0,23 % za den.
C:\fakepath\trader-01102024-39-zm.png

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

01.10.2024 1) Americký výrobce čipů pro umělou inteligenci (AI) Cerebras Systems chystá vstup na akciovou burzu. Firma v pondělí uvedla, že předložila dokumentaci pro primární veřejnou nabídku akcií (IPO) ve Spojených státech, ze které mimo jiné vyplývá, že její tržby se v loňském roce více než ztrojnásobily. Informovala o tom agentura Reuters.
C:\fakepath\eurozona4.jpg

Inflace v eurozóně klesla pod dvouprocentní cíl ECB

01.10.2024 Meziroční růst spotřebitelských cen v eurozóně v září zpomalil na 1,8 procenta ze srpnového tempa 2,2 procenta. Inflace se tak poprvé od poloviny roku 2021 dostala pod dvouprocentní cíl Evropské centrální banky (ECB). Vyplývá to z rychlého odhadu, který dnes zveřejnil evropský statistický úřad Eurostat. Údaje za celou Evropskou unii odhad neobsahuje, nejsou v něm tedy ani data za Českou republiku.
img

Forex: Fed zahájí cyklus snižování úrokových sazeb

18.09.2024 Americká centrální banka dnes podle našeho odhadu sníží úrokové sazby o 25 bb. Zveřejněn bude i medián výhledu úrokových sazeb Fedu, který by měl přinést „předzásobení se“ uvolňováním měnových podmínek, tedy více „cutů“, než ke kterým následně dojde. Medián bude podle našeho odhadu počítat s dalšími 50 body pro zbytek letošního roku, přičemž v tom příštím to může být 125-150 bb. Náš odhad počítá se snižováním úrokových sazeb o 25 bb každé čtvrtletí do té doby, než klíčová sazba dosáhne úrovně 3,25-3,50 %. Pozvolný postup umožňují stále silná data z reálné ekonomiky. V eurozóně bude zveřejněn finální výsledek srpnové inflace. Její jádrová složka by mohla být revidována výše. Celkově však inflační výhled zůstává příznivý.
C:\fakepath\Německo3.jpg

Institut Ifo: Německé hospodářství v příštím roce poroste výrazně pomaleji

14.12.2023 Německá ekonomika poroste v nadcházejícím roce výrazně pomaleji, než se očekávalo. Hospodářský institut Ifo v dnes zveřejněném výhledu počítá s meziročním zvýšením hrubého domácího produktu (HDP) o 0,9 procenta, ještě v září přitom vycházel z růstu o 1,4 procenta. Hlavní prognostik institutu Ifo Timo Wollmershäuser to zdůvodnil přetrvávající nejistotou a problémy v posledním čtvrtletí letošního roku. Německá vláda počítá na příští rok s růstem HDP o 1,3 procenta.
img

Pokles inflace brzdí

11.09.2023 „V srpnu inflace dále klesala. Spotřebitelské ceny jsou tak na sestupu již sedmý měsíc v řadě. V srpnu se inflace dostala na hodnotu 8,5 % z červencových 8,8 %. Tempo poklesu inflace však v porovnání s předchozími měsíci značně brzdí, meziměsíčně spotřebitelské ceny dokonce vzrostly o 0,2 %. K faktorům, které působily proti poklesu inflace, patřilo v srpnu skokové zdražení pohonných hmot, kdy se bohužel sešlo vrácení spotřební daně z nafty na původní úroveň s růstem cen na světových trzích s ropu,“ uvedl partner poradenské skupiny Moore Czech Republic Petr Kymlička.
C:\fakepath\eurozona.jpg

Míra inflace v EU v červnu opět výrazně klesla, dostala se na 6,4 procenta

19.07.2023 Míra inflace v Evropské unii v červnu opět výrazně klesla a dostala se na 6,4 procenta. To je o sedm desetin procentního bodu méně než v květnu. Ve své zprávě to dnes uvedl evropský statistický úřad Eurostat. Ještě výrazněji zpomalilo tempo růstu spotřebitelských cen v České republice, kde se inflace snížila o 1,3 bodu na 11,2 procenta. I tak ale zůstává třetí nejvyšší v celé sedmadvacítce zemí.
img

Evropské akcie vykazují od začátku obchodování sebevědomý růst

03.06.2022 Klíčové burzovní indexy západoevropských zemí vykazují v průběhu čtvrteční obchodní seance po dvoudenním poklesu plynulý růst.
C:\fakepath\euro2.jpg

Inflace v EU vzrostla na 5,2 procenta, dostala se tak na maximum za 20 let

17.12.2021 Růst cen v Evropské unii, způsobený zejména zdražováním energií, v listopadu opět zrychlil. Meziroční míra inflace vystoupila na 5,2 procenta, což je nejvýše za poslední dvě desetiletí. Ve své závěrečné zprávě to dnes uvedl statistický úřad Eurostat. V říjnu činila míra inflace v sedmadvacítce 4,4 procenta. Ceny rostly ve všech unijních zemích vyjma České republiky, kde zůstala inflace na hodnotě 4,8 procenta.
C:\fakepath\OECD.jpg

OECD považuje inflaci za hlavní riziko výhledu ekonomiky

01.12.2021 Pokud inflace potrvá déle a vzroste více, než se očekává, bude představovat hlavní riziko pro jinak příznivý výhled ekonomiky, uvádí ve své dnešní zprávě o ekonomickém výhledu Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD).
C:\fakepath\euro zone.jpg

Inflace v eurozóně vystoupila na 4,9 procent, je nejvýše od vzniku eura

30.11.2021 Meziroční míra inflace v eurozóně v listopadu vystoupila na 4,9 procenta, a dostala se tak na nejvyšší hodnotu od zavedení společné evropské měny euro před dvaceti lety. Zvýšila se tak ze 4,1 procenta v říjnu, zejména kvůli pokračujícímu zdražování energií. Ve svém rychlém odhadu to dnes oznámil statistický úřad Eurostat. Údaje za celou Evropskou unii odhad neobsahuje, tato data budou zveřejněna v polovině prosince.
C:\fakepath\eu penize.jpg

Růst cen v EU opět zrychlil, říjnová inflace dosáhla 4,4 procenta

17.11.2021 Růst cen v Evropské unii poháněný zejména pokračujícím zdražováním energií v říjnu prudce zrychlil a nabral nejvyšší tempo od doby před finanční krizí z roku 2008. Meziroční míra inflace dosáhla 4,4 procenta, čímž převýšila zářijovou hodnotu o osm desetin bodu. Ve své závěrečné zprávě to dnes uvedl statistický úřad Eurostat.
C:\fakepath\euro star.jpg

Růst cen v EU v září opět zrychlil, inflace vystoupila na 3,6 procenta

20.10.2021 Růst cen v zemích Evropské unie, jehož tempo je nejvyšší za posledních deset let, v září opět zrychlil. Podle dnes zveřejněné závěrečné zprávy statistického úřadu Eurostat dosáhla míra inflace 3,6 procenta, což je o čtyři desetiny bodu více než v srpnu. O stejnou hodnotu se za měsíc vyšplhala inflace i v zemích platících eurem, kde činila 3,4 procenta. Ke zrychlování inflace přispívají zejména prudce rostoucí ceny energií způsobené vysokou poptávkou a nedostatkem zásob.
C:\fakepath\eurozona.jpg

Inflace v eurozóně v září pokračovala v růstu, dosáhla 3,4 procenta

01.10.2021 Míra inflace v eurozóně pokračovala v září v růstu z předchozích měsíců a dosáhla 3,4 procenta, což je nejvýše za posledních deset let. Ve svém rychlém odhadu to dnes uvedl statistický úřad Eurostat. V srpnu činila inflace v eurozóně tři procenta. Růst cen tak opět výrazně překročil dlouhodobý cíl Evropské centrální banky (ECB), který je na dvou procentech. Údaje za celou Evropskou unii odhad neobsahuje, úřad je zveřejní v polovině října.
img

Trinity Bank reaguje na zvýšení sazeb ČNB a nabízí nejvýhodnější sazbu na trhu Nově 1,58 % bez omezení a podmínek

30.09.2021 Trinity Bank reaguje okamžitě na zvýšení sazeb Českou národní bankou a od 1. 10. 2021 zvedá úrokovou sazbu na spořicím účtu na 1,58 % p. a. Aktuálně tak nabízí nejvýhodnější úrokovou sazbu na trhu, a to bez omezení výše vkladu a jakýchkoliv dalších podmínek. Zvyšování úrokových sazeb ČNB tak Trinity Bank umožňuje pokračovat v její strategii nabízet nadstandardní zhodnocení financí a nejlepší sazby na trhu bez omezení, nyní dokonce o 0,08 % nad sazbou stanovenou ČNB.
C:\fakepath\l-24092021-lv.gif

Lagardeová: Dopad vysokých cen energií může být delší než dopad covidu-19

24.09.2021 Dopad vysokých cen energií na evropskou ekonomiku může mít delší trvání než nynější výpadky dodavatelských řetězců kvůli covidu-19. Serveru CNBC to řekla prezidentka Evropské centrální banky (ECB) Christine Lagardeová.
C:\fakepath\euro3.jpg

Inflace v EU i v eurozóně v srpnu výrazně vzrostla, je nejvýše za deset let

17.09.2021 Míra inflace v Evropské unii i v eurozóně v srpnu prudce vzrostla a dostala se na nejvyšší hodnotu za téměř deset let. V celé sedmadvacítce unijních zemí inflace vystoupila na 3,2 procenta z červencové hodnoty 2,5 procenta. V 19 státech, které používají společnou měnu euro, pak inflace dosáhla tří procent. To je proti červenci nárůst o osm desetin procentního bodu. Ve své konečné zprávě to dnes oznámil evropský statistický úřad Eurostat.
C:\fakepath\I.USDXH1.png

Forex: Dolar po zprávě z amerického soukromého trhu práce oslabuje ke koši měn

01.09.2021 Dolar dnes po zprávě z amerického soukromého trhu práce oslabuje ke koši měn. Statistika o americkém trhu práce výrazně zaostala za očekáváním. Euro se vlivem obav z inflace pohybuje poblíž měsíčního maxima.
C:\fakepath\top-31082021-lv-5.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

31.08.2021 1) Investory do asijských akcií dnes od nákupů neodradilo ani zpomalení tempa růstu čínské výrobní aktivity. Tamní index nákupních manažerů ve výrobě klesl na 50,1 bodu z červencových 50,4 a nedosáhl tak analytiky odhadované hodnoty 50,2 bodu.
C:\fakepath\eurozona.jpg

Inflace v eurozóně v srpnu vzrostla na tři procenta, je nejvýše od roku 2011

31.08.2021 Míra inflace v eurozóně v srpnu prudce vzrostla - dosáhla tří procent a dostala se nejvýše za téměř deset let. Ve svém rychlém odhadu to dnes uvedl statistický úřad Eurostat. Růst cen tak výrazně překročil dlouhodobý cíl Evropské centrální banky (ECB), který je na dvou procentech. V červenci činila inflace v eurozóně 2,2 procenta. Údaje za celou Evropskou unii odhad neobsahuje, úřad je zveřejní v polovině září.
img

Investoři vyčkávají na signály Fedu, americké akcie na ústupu

18.08.2021 Wall Street zahájila středeční seanci propadem. Aktuálně se americké akciové indexy pohybují kolem nuly. Další šíření varianty delta a neuspokojivá ekonomická data vyvolávají obavy z dopadů na globální ekonomiku a olej do ohně přilévají politické nepokoje v Afghánistánu i zásahy Číny do technologického sektoru.
C:\fakepath\eurozona.jpg

Inflace v eurozóně i v EU v červenci zrychlila, v eurozóně nejvyšší od 2018

18.08.2021 Míra inflace v eurozóně v červenci v meziročním srovnání zrychlila na 2,2 procenta z červnových 1,9 procenta. Ocitla se tak nejvýše od října 2018. Ve své konečné zprávě to dnes oznámil evropský statistický úřad Eurostat, který tak potvrdil svůj rychlý odhad z konce minulého měsíce. V celé Evropské unii míra inflace stoupla na 2,5 procenta z červnových 2,2 procenta.
C:\fakepath\eurozona.jpg

Inflace v eurozóně se vrátila k růstu, v červenci se vyšplhala na 2,2 procenta

30.07.2021 Míra inflace v eurozóně dosáhla v červenci 2,2 procenta a po mírném červnovém zpomalení se vrátila k růstu z předchozích měsíců. Ve svém rychlém odhadu to dnes uvedl statistický úřad Eurostat. V červnu ceny meziročně vzrostly o 1,9 procenta. Údaje za celou Evropskou unii odhad neobsahuje, úřad je zveřejní v polovině srpna.
C:\fakepath\euro2.jpg

Inflace v eurozóně i v EU v červnu mírně zpomalila

16.07.2021 Míra inflace v eurozóně v červnu klesla na 1,9 procenta z květnových dvou procent, a snížila se tak poprvé po devíti měsících. Ve své konečné zprávě to dnes oznámil statistický úřad Eurostat, který tak potvrdil svůj rychlý odhad ze začátku měsíce. V celé Evropské unii pak míra inflace klesla na 2,2 z květnové hodnoty 2,3 procenta.
C:\fakepath\eurusd-tydenik-2.png

Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (21.6.2021)

21.06.2021 Minulý týden přinesl na finanční trhy extrémní volatilitu díky zasedání Americké centrální banky (Fed). Měnový pár EUR/USD nabídl dva ziskové obchody, které jsem s předstihem uveřejnil v mém komentáři. Jako první eurodolar prolomil horní vstupní S/R zónu, čímž se aktivoval long obchod, který velmi přesně došel do svého cíle a byl ukončen v zisku na Profit-Targetu. Následně po zasedání Fedu došlo k prudkému otočení trendu a následnému prolomení spodní vstupní S/R zóny, čímž se aktivoval short obchod, který velmi rychle došel do svého cíle a byl také ukončen v zisku na Profit-Targetu.
C:\fakepath\99655475.jpg

Euro a inflace? Žádný problém

18.06.2021 Ve Spojených státech ceny rostou meziročně o 4,9 %. Není proto divu, že americká centrální banka (Fed) na posledním zasedání připravila trh na dřívější růst úrokových sazeb a dolar si následně připsal slušné zisky napříč měnovým spektrem. Co na to euro? Můžeme čekat podobnou reakci od centrální banky ve Frankfurtu?
Související klíčová slova: FOREX | FXstreet | Kvantitativní uvolňování | Price Action | Řecko | Japonsko | Peníze | Akciové indexy | Inflace | Deflace | OECD | EUR/USD | USD/JPY | AUD/USD | EUR/JPY | USA | Nezaměstnanost | Británie | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | HDP | Německo | Francie | Polsko | Španělsko | Evropské akcie | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Ropa WTI | Americké akcie | Poptávka | Americká ekonomika | Daně | Politika | Průmyslová výroba | Ekonomika eurozóny | Maloobchodní tržby | EUR/CZK | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Eurodolar | Hospodářství | Sazby | Akcie | Akciový trh | Americký dolar | Zhodnocení | Bank of England | Bank of Japan | Bloomberg | Centrální banka | Centrální banky | DAX | Dezinflace | Dividendový výnos | Dluhopis | Dolarový index | ECB | Ekonomika | Euro | Eurozóna | FOMC | Index FTSE 100 | Fed | Finanční trhy | Forex trader | Holubice | IFO index | IPO | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Inflační cíl | Inside Bar | Investice | Investování | Komodity | Kurz | Kurzy měn | Long | MACD | MIFID | MT4 | Risk | Měna | Měnový pár | Měny | Obchodní bilance | Prodeje existujících domů | RSI | Reserve Bank of Australia | Riziko | Ropa | S&P 500 | Sentiment | Short | Timeframe | Trader | Trend | Ukazatel | VIX | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Wall Street | ZEW index | Zlato | ČNB | Úrokové sazby | Analytici | Banky | Doporučení | EUR | USD | Dluhopisy | JPY | CHF | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | Evropa | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Německá ekonomika | FTSE | Komerční banka | XTB | Indexy | Úroková sazba | Globální ekonomika | Čínské akcie | Investoři | Stimulační opatření | Program nákupů dluhopisů | EU | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Výnosy dluhopisů | Zisk | Kurz eura | Kurz koruny | Výsledky | Emoce | Index nákupních manažerů | Uvolnění měnové politiky | Ondřej Hartman | CAC 40 | Deutsche Bank | Analytický tým | Aktuální kurzy | Investiční společnosti | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | USDX | Index cen | Index CPI | Eurostat | Obchodní seance | Portugalsko | EUR/HUF | Lukáš Kovanda | Penzijní fondy | Obchodníci | EURUSD | Aktivum | Delta | Index | Investiční strategie | Odpor | Podpora | Aktuální kurzy měn | Americká centrální banka | Banka | Brent | Burzovní indexy | Cena | Cena akcií | Cena ropy brent | CZK | Dolar | Dolary | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Eura | Evropské měny | Exchange | Fondy | FXstreet.cz | GfK | Graf | Hrubý domácí produkt | Index PMI | Index VIX | Index volatility | Inside | Investiční | Investiční doporučení | Investing | Irsko | ISM | Jádrová inflace | Kurzy | London metal exchange | Maďarsko | Makroekonomické ukazatele | Meziroční inflace | Meziroční míra inflace | Míra inflace | Polská měna | Reuters | Risk Off | Ropy | Sázky | Signály | Státní dluhopisy | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Trh | Volatility | WTI | Zpráva | Zprávy | Předpověď | Zisky | EUR/PLN | CNBC | ZEW | DXY | Benzín | Elon Musk | Christine Lagarde | ROCE | Spojené státy | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | Zaměstnanost | Komise | S/R zóny | Burze | Jackson Hole | MSCI | Westpac | Institut Ifo | Investing.com | BBC | Reporty | Snižování sazeb | Obchodní nastavení | Fedspeak | HUF/EUR | Průmyslová produkce | Nákupy dluhopisů | Podnikání | Euro vůči dolaru | Automobilový průmysl | Globální trhy | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Otočení trendu | Energie | Podnikatelé | Přehled | Christine Lagardeová | Agentura Reuters | City | Zpravodajský server | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru USD/JPY | Vývoj dolarového indexu | Britské akcie | Inflační tlaky | Americké státní dluhopisy | Program nákupu dluhopisů | Vladimir Putin | Americké akciové indexy | Index volatility VIX | Globální ekonomický růst | Agentura Bloomberg | Uvolňování měnové politiky | Britské ropné společnosti | Ropné společnosti | FactSet | Citi | S&P | Německý DAX | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Dnešní údaje | Ekonomická data | Nejistota | Tempo růstu | Zajištění | Výrobní index PMI | FTSE 100 | Tesla | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Prodejní signál | Kapitalizace | Výhled | Francouzská ekonomika | Mzdy | Úspěšné obchodování | Britská ekonomika | Dnešní zpráva | Francouzský CAC 40 | Krize | Inflace v Německu | Analytický tým FXstreet.cz | Snížení úrokových sazeb | Výnosy | Měnový pár EUR/USD | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Index cen domů | Měnové stimuly | Příjmy | Údaje o inflaci | xStation | Měny&Sazby | ČTK | Belgie | Zasedání americké centrální banky | Zpomalení ekonomiky | Výhled ekonomiky | Hlavní ekonom | Očekávání | Evropský statistický úřad Eurostat | Ondřej Janata | Jerome Powell | MiFID II | Invesco | Vstup na akciovou burzu | Podnikání na kapitálovém trhu | OPEC+ | Výsledky obchodování | Inflace v eurozóně | Forint | Zasedání OPEC | Použití finanční páky | Reakce trhu | Long obchod | Růst úrokových sazeb | Zvyšování úroků | Růst zisků | Evropská komise | François Villeroy de Galhau | Odhady analytiků | Zpřísňování měnové politiky | Výsledková sezóna v USA | Makroekonomické statistiky | Zvýšení sazeb | Zvýšení sazeb ČNB | Rozdílové smlouvy | Statistický úřad | Short obchod | CNY | Snížení sazeb | Prezidentka ECB | Zhodnocení financí | Medvědí výhled | Ziskové obchody | Oživení ekonomiky | Růst mezd | Nárůst cen ropy | Dění na trzích | Denní graf | Očekávání trhu | Finanční situace | Tým FXstreet.cz | Trinity Bank | Investujte zodpovědně | Automobilky | Rozpočet | Německá vláda | Trinity | Radomír Lapčík | Výkon amerického dolaru | Obchod | Statistické údaje | Inflace v říjnu | Říjnová inflace | Růst spotřebitelských cen | Inflace v USA | Německé hospodářství | Slušné zisky | Statistický úřad Eurostat | Firma | Ekonomiky eurozóny | Reálné ekonomiky | PLN/EUR | Průmyslová výroba ve Spojených státech | TradingEconomics | Růst cen | Server BBC | Dolar k japonskému jenu | Vysoké riziko | Bilance | Statistici | Lagardeová | Úrok | Miliardy | Vyhlídky | Americká data | Zveřejněná data | Počet nezaměstnaných v Německu | Statistika | Průmysl | ADP | HUF | PLN | Na burze | Dnešní data | Impuls | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Tvorba pracovních míst | Ceny potravin | Rozvoj | Zdražování | Listopadová inflace | Německý ZEW index | Problémy | NAFTA | Finanční ztráty | Směřování měnové politiky | Zasedání FOMC | Prognózy | Nejistoty | ECB Christine Lagardeová | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Soukromý sektor | GBP/EUR | HDP Německa | Ústavní soud | Míra | Inflační výhled | Úroky | Měnové politiky | Předseda | Investujte | Americké centrální banky | Meziroční míra inflace v eurozóně | Vývoj měnové politiky | Napětí na Blízkém východě | Zvýšení inflace | Eskalace konfliktu | Američané | Eskalace napětí | Míra inflace v eurozóně | Dobrá data | Írán | RBA | Budoucnost | Ifo | Spolkový statistický úřad | Příjmy domácností | Poradenství | Zpřísnění měnové politiky | Vyšší inflace | Růst cen potravin | Ukazatele | Meziroční růst spotřebitelských cen | Ceny energií | Komunikace | Prezident | Trhy | Evropské ekonomiky | Pokles | Situace | Meziroční růst | Růst inflace | Pandemie | Zpomalení růstu | Pochybnosti | Zlepšení | Růst v eurozóně | Obchody | Výdaje | Index nových zakázek | Zrychlení růstu | SEC | Francouzský statistický úřad | Rozhodování | Americké ekonomiky | Medvědi | Navýšení úrokových sazeb | Výrobce elektromobilů | Index nákupních manažerů ve výrobě | Šéfka ECB | Vývoj | Výkyvy | Aktuální Price Action | Vývoj na trhu | Americká centrální banka dnes | Další vývoj | Restriktivní opatření | Stimuly | Pokles HDP | Domácí data | Moore Czech Republic | Zisk společnosti | Růst cen v eurozóně | Inflace v EU | Odhad inflace | Spotřebitelé | Aktuální situace | Nejslabší růst | Žádosti o podporu | Hlavní centrální banky | Manufacturing | Domácnosti | Přehled kurzů | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Tomáš Raputa | Graf dne | Růst | Olympijské hry | Signál | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Potenciál | Stanovený kurz | Izrael | Ekonomiky | Jana Steckerová | Slovensko | Organizace | Práce | Aktivita ve službách | Údaje | DPH | Ropný průmysl | Prezident Vladimir Putin | Výpadky | Dodavatelské řetězce | Úspory | Růst cen v EU | Statistiky | USD za barel | Dílčí index | Výkon dolaru | Lucembursko | Tempo růstu spotřebitelských cen | Americká centrální banka (Fed) | Volvo | Osobní výdaje | Soud | Státy eurozóny | Bezpečnost | Členské státy | Průmyslová výroba v Evropské unii | CL | Předseda dozorčí rady | Podnikatelské aktivity | PMI v eurozóně | JDE | Unie | Koronavirové pandemie | Hospodářský institut | Hospodářský institut Ifo | Výrobní PMI | PEPP | Střední Evropa | Počet nových žádostí o podporu | Berlín | Tempo poklesu | Banky v eurozóně | Místopředseda Evropské komise | Inflace v Evropské unii | Míra inflace v Evropské unii | Chorvatsko | Ocenění | Šance | Ceny | Praha | Spotřební daně | Společnost XTB | Nárůst volatility | Pár EUR/USD | Výhled růstu německé ekonomiky | Důvěra | Německý automobilový průmysl | Vysoký přebytek | Cenové hladiny | Zpomalování inflace | Snížení DPH | Ceny v eurozóně | Výrobní sektor | Výrobní index | Růst eura | Odborníci | Evropský statistický úřad | GROWING WAY | Česká republika | Nařízení | Výrobce čipů | Změny úrokových sazeb | TABAK | Banky v EU | Stimulační balíček | Výhled na rok | Dr. Martens | Výrobce obuvi | Výrobce obuvi Dr. Martens | Evropské centrální banky | MSCI ACWI | Situace na trhu | Klíčové faktory | Výrobní aktivity | V4 | Míra inflace v EU | Holubičí Fed | Výhled pro EUR/USD | Týdenní shrnutí | Data z reálné ekonomiky | PMI index | ISM ve službách | Data o inflaci | Rostoucí ceny | Meziroční růst cen | Jádrová inflace v eurozóně | Malta | Riziko ztráty | Spotřeba domácností | Cíle | Příležitosti | Italské hospodářství | Euro a inflace | Evropské továrny | Dolarový dluh | Rozklad meziročního růstu inflace v eurozóně | Rozklad meziročního růstu inflace | Utržené dolary | Dolar dnes | Počet nezaměstnaných | Inflace v eurozóně v červnu | Technologie | Americký výrobce | Hliník | Tempo zdražování | AI | Odvětví | Výrobce elektromobilů Tesla | Rekord | Cerebras Systems | CAR | Úrovně Fibonacciho retracementu | Úrovně Fibonacciho | Richard Clarida | Červencová inflace | Signály Fedu | Medián | Vlna pandemie | DWS | Společnosti | Opatření | Rychlý růst | Hospodářský růst v eurozóně | Dopad vysokých cen energií | Inflace v září | Minulá výkonnost | Zdražování energií | Pozornost | Společnost | TIM | Remy Cointreau | | Riziko výhledu ekonomiky | Joachim Nagel | Miliardy USD | Hry | Hodnota sloučené společnosti | Cenový index | Pokles inflace | Opatření v Číně | Stimulační opatření v Číně | Americký výrobce elektromobilů | Celkový trend | Vlastnictví | Výhled růstu HDP | Marketingová komunikace | Německé ekonomiky | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Nižší minima | Nižší maxima | Dolarový index (DXY) | Inflace v Evropě | Invesco Ltd. | Překážky | Petr Kymlička | Vice | Americký výrobce čipů | Silná data | Nižší ceny | Ekonomické podmínky | Mnozí investoři | Eskalace | Rozpočtové krize | Letošní rozpočet | Ukazatel inflace | Eskalace konfliktu na Blízkém východě | Akcie ve Spojeném království | ProCent | Úřad Eurostat | D1 | Střednědobý výhled | Výkon | Financial | Vlády | 256/2004 | Reakce trhů | Společnosti v indexu | Služby | Odpovědnost | Inflace ve službách | Směrnice | Body | Investování je rizikové | Společnosti v indexu S&P 500 | Potenciál růstu | Obraz trhu | Zprávy o inflaci | Výrobci luxusního zboží | Cerebras
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Banky | ČTK | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | Cena | FOREX | Pivot

Předchozí klíčová slova

Cíl dlouhodobého investora
Cíle
Cíle fundamentální analýzy
Cíle IPO
Cíle měnové politiky
Cílem MiFID
Cílení výnosové křivky
Cíle prop firmy
Cíle tradingu
Cíle v oblasti klimatických rizik

Následující klíčová slova

Cíle zákazníka
Cíl fundamentální analýzy
Cíl generovat zisk
Cíl hospodářského růstu
Cíl letošního růstu
Cíl letošního růstu HDP
Cílová cena
Cílová hodnota zisku pro první výplatu
Cílování indexu
Cílování indexu S&P 500
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
reklama
InstaForex rijen 2024
Potvrďte prosím... Zavřít