Otočení trendu
Smart Money Trading: Denní cyklus - One Way (21. díl)
17.01.2025 V minulé kapitole jsme rozebírali druhý z denních cyklů a to rip-off neboli pomalou smrt, který je pro obchodníky obchodující koncepty likvidity ten nejvýnosnější, jelikož se pohybuje do strany a vybírá jednotlivé highs a lows. Naopak v dnešní kapitole se podíváme na úplný opak tohoto cyklu, a to na one way. Jak už můžete z názvu pochopit, bude se jednat především o trendující cyklus, který ale můžeme dost dobře odvodit už den předem. První se podíváme na teoretický úvod a poté přejdeme k praktickým příkladům na grafu. Co je to tedy one way cyklus?
Analýza NASDAQ, DJ30, EUR/USD, bitcoin - Americká data z trhu práce vystrašila trhy
14.01.2025 Pozitivní data z amerického trhu práce akciovým indexům radost neudělala. Ty tak prochází mírnou korekcí. Zato dolar si nadále pokračuje v býčí jízdě. Jaké trendy ale čekat výhledově?
Měnový pár NZD/CAD: Analýzy více časových rámců (W1 až H4 rámec)
16.12.2024 V tomto blogu se blíže podíváme na měnový pár NZD/CAD a to formou analýz více časových rámců (multitimeframe). Při této analýze obchodník používá více grafů a to sestupně od shora dolů. Cílem je nastavení technických mantinelů před vstupem do obchodu a kvalitní načasování.
Týdenní shrnutí se Stanislavem Viktorinem (18.11.2024)
18.11.2024 I přes výrazné posilování USD na hlavních měnových párech obchodníci začínají opouštět své short pozice, to by mohlo znamenat výběry zisků a možné otočení trendu. Nejbližší týden nebude fundamentálně významný, obchodníky čekají hlavně minoritní data. Zájem obchodníků je na většině trhů v nižších hladinách, platí to hlavně pro zlato, US100 a ropu, tyto trhy budou mít příští dny významný problém dostat se na vyšší ceny.
Forex: Opatrné zlepšování nálady investorů v Německu
12.11.2024 Po včerejším americkém svátku se dnes finanční trhy zaměří především na německá data. Tamní inflace bude za říjen podle nás potvrzena na rychlém odhadu (2,4 % y/y). Pokud jde o ZEW index finančních investorů, tady očekáváme odražení se ode dna v případě složky hodnotící současnou situaci, v případě složky očekávání by mělo pokračovat druhým měsícem zlepšení ze zářijového lokálního dna. Ze Spojených států se podle tržního konsensu dočkáme za říjen zvýšení důvěry malých podniků v ekonomiku. Regionálním číslem dnešního dne bude maďarská inflace, která podle tržního očekávání z meziročního pohledu zrychlí.
Přehled vývoje měnového páru GBP/USD dne 25. října. Libra se snaží postavit na nohy
25.10.2024 Měnový pár GBP/USD ve čtvrtek zaznamenal mírné oživení, ale růst britské měny byl příliš slabý na to, aby stál za pozornost. Cena se stále nachází poblíž linie klouzavého průměru, takže zatím nic nenasvědčuje změně krátkodobého trendu. I konsolidace nad klouzavým průměrem by signalizovala pouze záměr býků začít brzy tlačit pár vzhůru. Je však důležité poznamenat, že pro tento pohyb je třeba mít nějaké důvody, pokud se nebavíme o naprosto iracionálním pohybu, jakého jsme byli svědky po většinu letošního roku. Musíme si to ujasnit: libra by mohla vzrůst zpět na 34, nebo dokonce až na 40 bodů. A nepotřebovala by k tomu nutně žádné pádné důvody. Vyžadovalo by to pouze zvýšenou poptávku po libře, sníženou nabídku nebo obojí. Stejně jako dříve se však zaměříme pouze na logické a konzistentní pohyby. Pokud na fundamentálních a makroekonomických faktorech nezáleží, jaký má smysl o nich uvažovat?
Přehled vývoje EUR/USD dne 24. října. Euro pokračuje v poklesu
24.10.2024 Měnový pár EUR/USD se ve středu nadále obchodoval na nižší úrovni. Upřímně řečeno, současný pohyb u nás vyvolává pouze úsměv. Téměř po celý rok 2024 jsme opakovaně slýchali různá "vysvětlení" růstu eura, která jako by byla "uvařena z vody". Chceme připomenout, že většina odborníků vysvětluje minulé pohyby až po jejich uskutečnění. Pouze někteří jsou ochotni konstatovat, že pohyb měny je nelogický a měna je bezdůvodně drahá. Takže nyní, když už téměř měsíc pozorujeme každodenní pokles eura, můžeme jen připomenout, že jsme varovali před jeho bezdůvodným nadhodnocením. Dolar neměl dost důvodů k poklesu a euro nemělo dost důvodů k růstu.
Solana je připravena na 20% růst: Analýza ukazuje potenciální růst
05.09.2024 Cena Solany (SOL) vykazuje známky připravenosti na výrazný růst, přičemž se očekává, že by mohla vzrůst až o 20 %. Po nedávném prodejním tlaku, který SOL stáhl o více než 18 %, se nyní situace na trhu mění. Klíčová úroveň odporu na hranici 161 USD stále zůstává výzvou, ale objevují se signály obratu.
Přehled vývoje GBP/USD dne 30. srpna. Libra se snaží využít každé příležitosti
30.08.2024 Pár GBP/USD ve čtvrtek opět zaznamenal mírný pokles. Tento pokles můžeme považovat za formální, neboť cena zůstává poblíž svého 2,5letého maxima. Můžeme 100pipsový retracement nazvat "korekcí", když libra jen za posledních několik týdnů vzrostla o 600 pipsů? Současný pohyb britské měny bychom tedy charakterizovali jako "stání na místě". Dokonce i euro dokázalo vykázat určitou korekci, ale libra ne! Na tuto skutečnost upozorňujeme již od začátku roku. Libra klesá jen zřídka; ve skutečnosti klesá mnohem méně často než euro. Jednoduše řečeno, pokud trh není nakloněn prodeji eura, je ještě méně nakloněn prodeji libry.
Přehled vývoje GBP/USD dne 29. srpna. Libra nemůže před svým skonem popadnout dech
29.08.2024 Pár GBP/USD ve středu také vykázal pohyb směrem dolů, ale libra přesto klesla mnohem méně než euro a mnohem více vzrostla. To však říkáme již od začátku roku. V zásadě vše, co bylo řečeno v článku o EUR/USD, platí i pro GBP/USD. Libra roste bez zjevného důvodu, přestože Bank of England začala uvolňovat měnovou politiku jako první, což bylo na začátku roku téměř nepředstavitelné. Taková je však objektivní realita. Proč tedy libra roste a dolar klesá?
Přehled vývoje GBP/USD dne 28. srpna. Britská libra nevykazuje známky poklesu
28.08.2024 V úterý pár GBP/USD opět vzrostl a dosáhl nového lokálního maxima. I přes absenci makroekonomických zpráv týkajících se dolaru nebo libry v úterý (stejně jako fundamentálních událostí) si trh našel důvody pro další prodej americké měny. Každý den bychom mohli psát to samé – dolar zcela nelogicky klesá. Nelogicky klesal i v první polovině roku, ale tehdy nebyl jeho růst tak výrazný. Nyní se americký dolar za pouhé tři týdny propadl o 600 pipsů. A přiznejme si upřímně – jaké události mohly takový pokles byť jen teoreticky vyvolat?
Přehled vývoje GBP/USD dne 27. srpna. Americký dolar nikoho nezajímá. Dokud...
27.08.2024 V pondělí se pár GBP/USD v první polovině dne ani nepokusil o korekci. Teprve v průběhu americké seance, kdy byla zveřejněna zpráva o objednávkách zboží dlouhodobé spotřeby v USA, začaly na trhu určité pohyby. Nedá se však říci, že by dolar posílil. Situace je taková, že můžeme vyvodit stejné závěry jako v případě páru EUR/USD. Britská libra roste z jediného důvodu – trh čeká na první snížení sazeb ze strany Federálního rezervního systému. Jakmile k tomu dojde, trh může začít očekávat druhé snížení sazeb. Formálně by dolar mohl klesat ještě několik měsíců.
Přehled vývoje EUR/USD dne 27. srpna. Na trhu panuje chaos
27.08.2024 V pondělí se pár EUR/USD zdál být nejistý ohledně svého dalšího pohybu. Euro roste prakticky bez přestávky od 27. června a nepřetržitě od 2. srpna. Během této doby trh reagoval pouze jedním směrem. Na začátku měsíce byly zveřejněny nové slabé (oproti prognózám) údaje o americkém trhu práce a nezaměstnanosti, což vysvětluje, proč trh v těchto dnech dolar prodává. Jak ale vysvětlit třítýdenní pokles dolaru? Ano, pravděpodobnost snížení sazeb Federálního rezervního systému v září již dosahuje 100 %, ale copak trh takové snížení sazeb neocenil už počátkem roku a dokonce od roku 2022, kdy v USA začala zpomalovat inflace? Podívejte se pozorně na denní a týdenní časové rámce – dolar začal klesat měsíc nebo dva poté, co inflace v Americe začala zpomalovat.
Přehled vývoje GBP/USD 23. srpna. Nesmíme zapomínat ani na indexy podnikatelské aktivity
23.08.2024 Pár GBP/USD ve čtvrtek pokračoval v růstu. Někdo by mohl říci, že makroekonomické pozadí opět přálo britské měně, a z technického hlediska by měl pravdu. Ráno byly ve Velké Británii zveřejněny zprávy o podnikatelské aktivitě v sektoru služeb a zpracovatelském průmyslu, které překonaly odhady odborníků. Není to dobrý důvod pro další nákupy libry? Někomu se tento pohyb zdá logický. My bychom však rádi položili jednoduchou otázku: Co když v příštím roce budou všechny zprávy ze Spojeného království silnější, než se předpokládalo, a ty z USA budou slabší? Vzrostl by kurz páru GBP/USD na 1,5? Na 1,7?
Nejlepší obchody měsíce června ve Fintokei
17.07.2024 Ani pozvolnější tržní tempo spojené s letními měsíci nezastavilo naše obchodníky v dosažení úctyhodných výsledků. Pojďte se s námi podívat na ty nejpovedenější obchody za uplynulý měsíc!
Graf dne - USDJPY (02.07.2024)
02.07.2024 Japonský jen dnes vůči americkému dolaru ztrácí dalších 0,15 % a dosahuje nových maxim na úrovni 161,700. Důvěra světového trhu v japonskou měnu klesá, když v letošním roce ztratila již 13,20 %. Zároveň jen ztrácí globální uznání jako bezpečné aktivum v těžkých časech. Téměř 40% devalvace vůči dolaru trvá již od začátku roku 2022, kdy kurz činil pouhých 115,000.
Graf dne - AUDCHF (04.06.2024)
04.06.2024 AUD/CHF dnes dostává ránu a pokračuje v poklesu zahájeném v polovině května 2024. Dnešní pohyb směrem dolů je podpořen zveřejněním makrodat z Austrálie během asijsko-pacifické seance.
Kontrakt na ropu BRENT vytvořil dlouhý klesající pin bar
22.04.2024 Futures kontrakty na ropu BRENT se ve středu propadly o 2,8 % na 85,77 a po krátkém období konsolidace zaznamenaly jednu z největších denních ztrát v tomto roce. Cena sklouzla pod klíčový support 86,82 a 20denní exponenciální klouzavý průměr (EMA) a rozpustila tak klesající trojúhelník směrem dolů. To je obvykle medvědí formace grafu, která naznačuje potenciální otočení trendu.
Výhled pro EUR/USD na 8. dubna. Nekonzistentní trh a údaje Nonfarm Payrolls
08.04.2024 Měnový pár EUR/USD se v pátek pokusil zahájit logický pohyb směrem dolů, a to zejména když byly zveřejněny zprávy Nonfarm Payrolls a údaje o nezaměstnanosti v USA. Obě zprávy dopadly lépe, než se předpokládalo, což mělo dolar podpořit. To se také stalo, ale dolar posílil jen na krátkou dobu. Dolar v podstatě vzrostl o 50 pipsů a pak stejných 50 pipsů během několika následujících hodin ztratil. Chápeme, proč dolar vzrostl, ale je záhadou, proč klesl. Proto je poměrně obtížné vysvětlit, proč dolar nevykázal růst. Stejně jako po celý minulý týden.Připomínáme, že většina klíčových amerických zpráv dopadla pozitivně. Dolar by tedy měl minimálně čtyři z pěti dnů růst. Trh však opět rozhodl jinak. Klesající trend je formálně zachován, jak ukazuje klesající trendová linie, ale cena se již nachází nad kritickou linií. Tento týden se pár může vydat směrem dolů, což by mohla být pozdní reakce trhu na americké zprávy, ale všichni vědí, že dolar by měl růst i bez pomoci těchto zpráv. Federální rezervní systém může odložit první snížení sazeb z června na pozdější termín a Evropská centrální banka může snížit sazby již tento týden.
Přehled vývoje měnového páru GBP/USD dne 5. dubna 2024
05.04.2024 Měnový pár GBP/USD se ve čtvrtek také obchodoval na vyšší úrovni, ale rozhodně mnohem níže než den předtím. Volatilita se předvídatelně snížila, protože makroekonomické pozadí bylo celý den velmi slabé. Obchodníci se v podstatě mohli soustředit pouze na druhý odhad britského indexu nákupních manažerů ve službách a na zprávu o nových žádostech o podporu v nezaměstnanosti v USA. Ani první, ani druhá zpráva neměly na náladu na trhu výraznější vliv.
Přehled vývoje měnového páru EUR/USD. 3. dubna. Inflace v Německu přiblížila ECB k uvolnění politiky
03.04.2024 Měnový pár EUR/USD se během úterní evropské obchodní seance mírně zvýšil, což se po poměrně výrazném poklesu z předchozího dne očekávalo. Volatilita se podle očekávání snížila, neboť makroekonomické pozadí bylo v úterý slabší. V útery bylo sice zveřejněno více zpráv než v pondělí, ale v pondělí byl zveřejněn PMI ISM v USA, který spadá do kategorie "velmi důležitých" zpráv. A včera jsme se, pokud jde o ty "relativně důležité", dočkali pouze inflace v Německu a JOLT v USA. Nejedná se o bezvýznamné zprávy, ale jejich význam pro trh je nižší než v případě ISM.
Bitcoin (BTC) je podle analytika v pozici, kdy může dojít k obratu býčího trendu – zde je jeho předpověď
25.03.2024 Pozorně sledovaný analytik tvrdí, že vidí, že Bitcoin (BTC) ukončí svou současnou korekci a brzy bude svědkem dalšího vzestupu.
Charakteristika a vlastnosti akciových indexů
25.03.2024 Pojďme se ponořit do fascinujícího světa akciových indexů, které jsou ztělesněním ekonomické dynamiky a obchodního ducha. Nejedná se jen o suchá čísla na obrazovkách obchodníků, nýbrž o živé organismy představující pulzující srdce finančních trhů. Čím jsou tedy akciové indexy tak zvláštní?
EUR/USD a GBP/USD: Technická analýza na 20. března
20.03.2024 Během předchozí obchodní seance medvědi dosáhli klíčového milníku 1,0839 a dokázali ho otestovat, což vedlo ke konsolidaci několika významných úrovní napříč různými časovými rámci. Výsledkem dne však bylo, že se opět ustálil v atraktivní zóně 1,0876–1,0862. V důsledku toho zůstal primární úkol pro medvědy stejný. Nové medvědí cíle a plány se mohou objevit až poté, co se medvědům podaří překonat supporty na 1,0876–1,0862–1,0839 a konsolidovat pod nimi.
Přehled měnového páru GBP/USD. 1. března. Bank of England sníží sazby v srpnu
01.03.2024 Měnový pár GBP/USD se včera obchodoval na nižší úrovni, ale celkový horizontální trend se bohužel nezměnil. Britská libra nyní bude muset vynaložit značné úsilí, aby ukončila flat, který je patrný téměř na všech časových rámcích a trvá již více než tři měsíce. I kdyby pár ze své současné pozice klesl na úroveň 1,2543, nebude to znamenat úplné ukončení flatu. Během dne tedy můžeme pozorovat téměř jakékoliv pohyby, které však při obchodování moc nepomáhají.
Aktuální vývoj měnového páru EUR/USD. 28. února. Lagarde pozitivně zhodnotila vyhlídky inflace
28.02.2024 Měnový pár EUR/USD se v úterý nadále obchodoval pomalu a bez iniciativy. Tento pohyb nikdo nezpochybňuje, protože úterní fundamentální a makroekonomické pozadí by muselo být jinak silnější. Za pozornost v podstatě stála pouze jedna zpráva – počet objednávek zboží dlouhodobé spotřeby. Kromě tohoto zveřejnění se však během dne nic zajímavého neudálo.
Přehled měnového páru GBP/USD. 28. února. Fed stále nevidí důvod, proč se snižováním sazeb pospíchat
28.02.2024 Měnový pár GBP/USD se v pravém slova smyslu i nadále obchoduje velmi slabě. Jak je vidět na následující ilustraci, průměrná volatilita za posledních pět obchodních dní činí pouze 64 bodů a průměrná volatilita za posledních 30 dní činí 77 bodů. To je však způsobeno výhradně dřívějšími obdobími, kdy byla volatilita vyšší. Trh tedy zjevně nevykazuje chuť obchodovat aktivně.
Analýza S&P 500, DAX a EUR/USD - indexy u magických čísel a Británie v recesi
20.02.2024 Indexy stále rostou a dolar s nimi, kdy ale očekávat jejich zpomalení? A jak do toho zapadá recese ve Velké Británii?
BITCOIN: Technická analýza situace
12.02.2024 V současné době bitcoin usiluje o dosažení lednového maxima (49 126,38). Pokud se mu to podaří, otevřou se býčím hráčům nové vyhlídky, přičemž dalšími cíli pro růst budou maxima z roku 2021 (64 768,80 a 68 959,73). Kromě lednového maxima se v aktuální části grafu nachází historická rezistence měsíčního časového rámce (48 529,59).
Graf dne - USDJPY (27.12.2023)
27.12.2023 Japonský jen je dnes nejméně výkonnou měnou skupiny G10. Shrnutí stanovisek z prosincového zasedání Bank of Japan ukázalo, že členové BoJ si stále nejsou jisti výhledem a nespěchají se změnou politiky banky na restriktivnější.
SP 500 se blíží k maximu z minulého roku
20.12.2023 SP 500 vzrostl na nejvyšší úroveň 4 801 za poslední dva roky. Index zaznamenává již osmý zelený týden v řadě po silném odrazu od vzestupné trendové linie a úrovně podpory 4 120 bodů. Týdenní oscilátory naznačují, že růstové momentum stále nabírá na síle, což odráží nejnovější býčí rally na trhu. Index RSI se obrátil vzhůru a je připraven překročit úroveň 70, zatímco MACD prodlužuje svůj pozitivní pohyb nad spouštěcí a nulovou linii.
💱 USDJPY se propadl na 145,00
07.12.2023 Japonský jen je dnes mezi měnami G10 jednoznačně nejúspěšnější. JPY roste, protože obchodníci se připravují na ukončení ultra uvolněné měnové politiky Bank of Japan a zvýšení sazeb ze záporného pásma. Za hnací motor tohoto kroku jsou považovány komentáře guvernéra BoJ Uedy. Ueda japonským zákonodárcům řekl, že manipulace s měnovou politikou bude od konce roku náročnější, což podpořilo spekulace, že se banka chystá opustit záporné sazby. Náznaky však začaly přicházet již včera, kdy viceguvernér BoJ Himino ve svém středečním komentáři bagatelizoval nepříznivé dopady zvyšování sazeb. V důsledku toho se tržní ceny pro zvýšení sazeb BoJ zvýšily a nyní peněžní trhy vidí 35% šanci na zvýšení sazeb o 10 bazických bodů na zasedání 19. prosince 2023, oproti včerejším zhruba 26 %. Zvýšení jestřábích sázek je také příčinou největšího skoku japonských výnosů za téměř rok!
Graf dne - USDJPY (07.12.2023)
07.12.2023 USD/JPY je dnes ve střehu, protože tento měnový pár se propadá na úroveň kolem 1,3 %. Za pohybem směrem dolů stojí posilování JPY, které bylo vyvoláno projevem guvernéra Bank of Japan Uedy. Ueda uvedl, že manipulace s měnovou politikou bude od konce roku a v příštím roce ještě náročnější. Ačkoli šlo o velmi neurčitý komentář, obchodníci jej zřejmě považují za náznak toho, že politika BoJ může být brzy restriktivnější. Na trzích také převládá pocit, že pokud Bank of Japan začne zpřísňovat svou politiku, měla by tak učinit dříve, než ostatní významné centrální banky začnou snižovat sazby pravděpodobně v blízkosti poloviny příštího roku.
Novinky z trhu korporátních dluhopisů za září 2023
29.11.2023 Přinášíme vám pravidelný report s nejnovějšími statistikami k emisím korporátních dluhopisů za měsíc září roku 2023. Jeho autorem je hlavní ekonom a analytik skupiny Comfort Finance Group CFG Ing. Vladimír Pikora Ph.D., který se v současné době věnuje jak analýze makroekonomického vývoje v České republice a ve světě, tak statistikám korporátních dluhopisů v České republice. Zdrojem informací je první a největší Srovnávač dluhopisů na našem trhu.
Obchod dne - DE30 (11.05.2023)
11.05.2023 Indikátor MACD naznačuje oslabení býčího momentu a došlo k divergenci, což naznačuje možný obrat trendu nebo konsolidaci.
3 fundamenty, které by si měl letos každý obchodník pohlídat
27.02.2023 Technická analýza je užitečným nástrojem. Avšak bez sledování fundamentů se v obchodování příliš daleko nedostanete. Pokud na to ale nemáte čas, žádný strach. Přinášíme vám shrnutí 3 nejdůležitějších ukazatelů na trhu, které by ke zlepšení vašich letošních obchodních výsledků měl postačit.
Analytici: Koruna by v příštích měsících měla oslabit o několik desítek haléřů
22.01.2023 Česká měna by v příštích měsících měla oslabit ze současných hodnot, které jsou k euru nejsilnější od krizového roku 2008. Mohla by tak oslabit o několik desítek haléřů z pátečních 23,90 Kč za euro. Vyplývá to z odhadů analytiků, které oslovila ČTK. Posilování koruny z posledních týdnů podle nich souviselo s návratem rizikového apetitu k exotičtějším měnám, jako je koruna. Roli hraje i vyšší úročení domácí měny.
Akciový index S&P 500: Analýza více časových rámců (D1 až H1)
14.10.2022 V tomto blogu se blíže podíváme na akciový index S&P 500 a to formou analýzy více časových rámců (multitimeframe). Při této analýze obchodník používá více grafů a to sestupně od shora dolů. Cílem je nastavení technických mantinelů před vstupem do obchodu a kvalitní načasování.
Dno všude
28.06.2022 Tento rok je to na trzích opět horská dráha, ale jak jsme minulý rok vyjeli nahoru, tak letos máme velký pád pokud vezmu akciový trh. Bohužel můj kapitál tento trend kopíruje a jak se spekuluje jestli akciové trhy našly své dno, tak můj účet své dno našel.
NZD/JPY: Analýza více časových rámců (W1-H4)
03.02.2022 V dnešním blogu se blíže podíváme na měnový pár NZD/JPY a to formou analýzy více časových rámců (multitimeframe). Při této analýze obchodník používá více grafů a to sestupně od shora dolů. Cílem je nastavení technických mantinelů před vstupem do obchodu a kvalitní načasování.
Forex: Bude EUR/AUD pokračovat v rostoucím trendu?
28.09.2021 Měnový pár EUR/AUD na denním grafu aktuálně testuje rostoucí trendovou linii, která nebyla výrazněji prolomena směrem dolů od března letošního roku. Tento měnový pár současně utváří formaci hlava a ramena. Budou mít nadále převahu býci a budeme po odražení od trendové linie pokračovat v rostoucím trendu nebo naopak medvědi potvrdí platnost zmíněné formace a po průrazu linie neckline směrem dolů dojde k otočení trendu?
Forex: Bude EUR/AUD pokračovat v rostoucím trendu?
03.09.2021 Měnový pár EUR/AUD na denním grafu aktuálně testuje dlouhodobější rostoucí trendovou linii kolem psychologické hladiny 1,6000, nad kterou se obchoduje přibližně od konce února. Indikátor Stochastic současně již zasáhl přeprodanou oblast, a tak by se ke slovu mohli dostat opět býci. Dočkáme se tohoto scénáře a pokračování rostoucího trendu nebo naopak trendovou linii prolomíme směrem dolů a dojde k postupnému otočení trendu?
Long signál na akcie TeamViewer (TMV)
01.09.2021 TeamViewer je přední světový poskytovatel softwaru pro řešení vzdáleného připojení. Prostřednictvím platformy lze připojit k IoT platformě širokou škálu elektronických zařízení, což uživatelům umožňuje jejich ovládání na dálku a také dálkovou interakci mezi lidmi a zařízeními, lidmi a lidmi nebo zařízeními navzájem. Akcie byla jedním z velkých vítězů z období pandemie COVID-19. V červenci 2020 její cena vzrostla nad 53 EUR. V únoru letošního roku však přišla ostrá korekce, během které cena klesla pod 25 EUR.
Forex: Udrží se USD/CAD v rostoucím trendu?
13.08.2021 Měnový pár USD/CAD na 4hodinovém grafu aktuálně testuje vyznačenou S/R zónu (nyní support), která koresponduje s rostoucí trendovou linií a také se klouzavými průměry SMA 100 a SMA 200. Najdou kolem současných úrovní znovu sílu býci a budeme pokračovat v rostoucím trendu? Na druhou stranu to vypadá, že klouzavý průměr SMA 100 překříží směrem dolů pod klouzavý průměr SMA 200, což by mohlo naopak signalizovat otočení trendu? Kam se nakonec USD/CAD vydá?
Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (21.6.2021)
21.06.2021 Minulý týden přinesl na finanční trhy extrémní volatilitu díky zasedání Americké centrální banky (Fed). Měnový pár EUR/USD nabídl dva ziskové obchody, které jsem s předstihem uveřejnil v mém komentáři. Jako první eurodolar prolomil horní vstupní S/R zónu, čímž se aktivoval long obchod, který velmi přesně došel do svého cíle a byl ukončen v zisku na Profit-Targetu. Následně po zasedání Fedu došlo k prudkému otočení trendu a následnému prolomení spodní vstupní S/R zóny, čímž se aktivoval short obchod, který velmi rychle došel do svého cíle a byl také ukončen v zisku na Profit-Targetu.
3 zprávy, bez kterých se dnes na trzích neobejdete (29.4.2021)
29.04.2021 Akciovým indexům včera pomohly na nová historická maxima výsledky velkých technologických společností, které opět nezklamaly důvěru investorů a doručily famózní výsledky. Americký dolar mezitím pokračuje ve slábnutí, ale rostoucí výnosy mohou naznačovat zastavení aktuálního trendu.
Co znamená silnější dolar pro zbytek světa?
25.03.2021 Ačkoliv většina investorů očekávala, že si slábnoucí americký dolar v minulém roce udrží negativní náladu i v roce 2021, dolar je od začátku roku v zisku a dostává pod tlak ostatní měny. Silnější dolar může podpořit americké dovozy, ale také negativně dolehnout na rozvíjející se trhy a jejich měny, jako je například česká koruna.
Výběr z nedělní přípravy: Měnové páry GBP/USD, AUD/CAD a EUR/NZD
07.03.2021 V dnešním blogu technické analýzy se podíváme na to, jak je to s poklesem ceny na měnovém páru GBP/USD po týdenním Pin baru. AUD/CAD se nachází na rozhodující cenové úrovni pro týdenní trend. A měnový pár EUR/NZD může nabídnout v nadcházejících hodinách trendovou obchodní příležitost vycházející z denního grafu.
3 zprávy, bez kterých se dnes na trzích neobejdete (1.3.2021)
01.03.2021 3 zprávy, bez kterých se dnes na trzích neobejdete (1.3.2021)
Začátek týdne začíná být situace na dluhopisech o něco ...
3 zprávy, bez kterých se dnes na trzích neobejdete (1.3.2020)
01.03.2021 Začátek týdne začíná být situace na dluhopisech o něco klidnější a riziková aktiva tak mohou mít nakročeno na příznivý vstup do nového týdne. To však zatím nenaznačuje situace na forexu, kde opět klesá euro a další rizikové měny proti americkému dolaru. Zlato po pátečním propadu testuje minima z minulého měsíce.
Týdenní zpráva z FOREX trhu: Americký maloobchod se vrátí k růstu
15.02.2021 Ve Spojených státech se bude pozornost i nadále točit kolem fiskálního balíčku. Ten by měl přinést nejen ekonomické oživení, ale i vyšší inflaci. Jak toto téma vidí americká centrální banka, prozradí zápis z jejího posledního zasedání. Ten se bude zabývat nejen inflací pod cílem, ale i pouze pomalu se lepšící situací na trhu práce. Americký maloobchod by měl Fed naopak potěšit. Po třech měsících propadů se totiž v lednu vrátil k růstu. O důvěru v obou komorách italského parlamentu tento týden požádá technokratická vláda Maria Draghiho. S největší pravděpodobností ji získá. S důvěrou to bude naopak horší v celé eurozóně. Pokles vykáže jak ta spotřebitelská, tak i indikátory PMI. V Česku bude zveřejněn pouze běžný účet platební bilance. Pro kurz koruny to ale zásadní informace nebude. Domácí měna bude i nadále sledovat spíše vývoj tržních úrokových sazeb, který jí dle našeho názoru nabízí prostor k dalšímu posílení.
Jak obchodovat „Price Action“ (5. díl)
15.02.2021 Jednou z dalších částí obchodování „Price Acton“, které bych se chtěl alespoň v základu věnovat, jsou cenové formace grafu. Jsou to vlastně různé obrazce, které vytváří cena při pohybu na grafu. Tyto obrazce se mohou s větší, či menší podobností vyskytovat opakovaně a tudíž lze usuzovat, že i další vývoj ceny bude kopírovat stav předchozí a cena se bude vyvíjet podobně.
Jak na Bollingerova pásma
01.02.2021 Pokud se pohybujete na akciových trzích, ve světě investic a krátkodobého obchodování určitě víte o technických indikátorech a nástrojích, které jsou pro krátkodobé obchodování nezbytné. Nástrojů je však mnoho a často má problém se ve výběru vhodného nástroje zorientovat i pokročilý obchodník. V tomto článku se zaměříme na další jednoduchý technický indikátor.
Jak na indikátor RSI
27.01.2021 Pokud se pohybujete na akciových trzích, ve světě investic a krátkodobého obchodování určitě víte o technických indikátorech a nástrojích, které jsou pro krátkodobé obchodování nezbytné. Nástrojů je však mnoho a často má problém se ve výběru vhodného nástroje zorientovat i pokročilý obchodník. V tomto článku se zaměříme na jeden z nejzákladnějších technických ukazatelů vůbec.
Jak na klouzavý průměr
06.01.2021 Pokud se pohybujete na akciových trzích, ve světě investic a krátkodobého obchodování určitě víte o technických indikátorech, které jsou pro krátkodobé obchodování nezbytné. Indikátorů je však mnoho a často má problém se ve výběru vhodného nástroje zorientovat i pokročilý obchodník. V tomto článku se budeme bavit o jednom z těch nejjednodušších a nejpoužívanějších indikátorů vůbec.
Forex: Česká národní banka dnes ponechá sazby beze změny
23.09.2020 Dnešní den bude patřit indikátorům PMI. Zveřejněny budou v USA, hlavních zemích eurozóny i za eurozónu jako celek. V průmyslu mají indexy naději na další zlepšování. Naopak ve službách povede zavádění restrikcí k jejich mírnému zhoršení. Kompozitní index v eurozóně by si měl mírně polepšit. Na otočení trendu kurzu eura vůči dolaru, které je pod tlakem geopolitiky a vývoje epidemiologické situace, to ale zřejmě stačit nebude. V Česku zasedne k jednacímu stolu centrální banka. Měnové podmínky pravděpodobně vyhodnotí jako dostatečně uvolněné. Kurz koruny je ovlivňován spíše vývojem spojeným s Covid-19, takže zásadní dopady zasedání ČNB na domácí měnu nečekáme.
Jak využít Average True Range k nastavení Stop Loss při swingovém obchodování
19.05.2020 Obchoduji rizikovější aktiva s vyšší volatilitou. Volatilita přináší řadu příležitostí. Nicméně dlouho jsem míval problémy se správným nastavením Stop Lossu. Krátkodobé otočení trendu měnilo moje hodiny u grafu ve smutnou podívanou. Ale pak jsem narazil na Average True Range (ATR). Tento indikátor se může společně se správně nastaveným rizikem stát solidní strategií pro nastavení Stop Loss.
5 nejlepších short ETF DAX pro ochranu vašeho investičního portfolia v roce 2020
13.05.2020
ETF (Exchange Traded Funds) jsou velmi efektivním a jednoduchým způsobem, jak investovat do vývoje celých seg...
Výběr z nedělní přípravy: EUR/USD, AUD/CAD a WTI
29.03.2020 V dnešním blogu technické analýzy se dočtete, proč jsem během uplynulého týdne nevstoupil na EUR/USD do žádného trendového obchodu a jaké překážky budou stát před býky v následujícím týdnu. Na měnovém páru AUD/CAD ukáži situaci, v které se nachází více měnových párů a proč se mi nelíbí. Na konec se podíváme na možnou obchodní příležitost na WTI.
Možnosti technické analýzy, s pomocí kterých obchodníci určují směr trendů a významné tržní pozice
19.03.2020 Každý trh se mění a z části pak tyto změny vznikají cyklicky a z části nahodile. Znamená to tedy, že například u Forexového trhu vznikají situace, které je jen velmi těžké předvídat (např.: reakce trhu na nový vir), a naopak zde také vznikají situace, které bývají předvídatelnější (např.: cyklické změny), čímž je možné se na ně připravit a potenciálně na nich i vydělat.
Aktuální obchodní příležitosti na měnových párech GBP/USD a USD/JPY
26.02.2020 V tomto blogu technické analýzy se budu věnovat měnovým párům GBP/USD a USD/JPY. Na denním grafu libry se dokončuje obratový pattern a japonský jen se nachází na silném pásmu supportů.
Technická analýza měnového páru USD/CAD vycházející z vyšších časových rámců
01.01.2020 V dnešním blogu technické analýzy se podíváme na aktuální situaci měnového páru USD/CAD. Tak jako v předchozích blozích, tak i v dnešním budu vycházet z nejvyššího časového rámce. Nebudou chybět podmínky pro obchod a možná rizika.
EUR/USD i BTC/USD konečně na dně?
19.12.2019 Ahojte tradeři a vítejte u 4. části ságy věnované hledání dna u BTC a EUR/USD!
Elliottovy vlny: Analýza japonského jenu
18.12.2019 Ahojte tradeři a vítejte u netradiční analýzy FX marketu! Dnes se zaměříme na velmi zajímavé páry xxx/JPY a co od nich v dalších týdnech očekávat.
Kontratrading, čili obchodování proti tržnímu sentimentu
12.11.2019 Jak název napovídá, tak dnes tu budeme pojednávat o jednom dalším obchodním způsobu, při kterém dochází ke vstupům do obchodních pozic, jež jsou v přímém rozporu s aktuálním tržním sentimentem. K tomuto obchodnímu způsobu se obchodníci uchylují obvykle ve chvílích, kdy se domnívají (napříč trendovým prognózám), že trh dosáhl svého nasycení. To znamená, dosáhl tedy buďto dna, nebo v opačném případě vrcholu.
RSI/PA (W1, D1) trend system
03.11.2019 Dnešní blog můžete považovat za shrnutí předchozích článků, které jsem napsal o analýze několika časových rámců, obchodování reverzních patternů a využití indikátoru RSI. Dnes z nich složím trendový obchodní systém. Volím tento způsob prezentace, protože je téma pro jeden článek příliš obsáhlé. Je možné, že časem přibudou další doplňující informace k tomuto tématu.
Elliottovy vlny: 10Y US NOTES, USD/JPY, EUR/USD, USOIL, TESLA a SOYA
29.10.2019 Tradeři, vítejte u dalšího týdenního updatu dle Elliott Wave Teorie. Dnes se podíváme na 10Y US NOTES, USD/JPY, EUR/USD, USOIL, TESLA a SOYA.
Technická analýza měnových párů USD/CHF a USD/JPY
15.10.2019 V dnešním blogu technické analýzy se budu věnovat měnovým párům USD/CHF, USD/JPY a možným obchodním příležitostem, které mohou brzy nabídnout a nastavím kritéria tak, abychom se vyhnuli riskantním vstupům do obchodu.
Jak vidím situaci na hlavním měnovém páru EUR/USD
02.10.2019 V dnešním blogu technické analýzy se budu věnovat situaci na měnovému páru EUR/USD. Vysvětlím, proč jsem v pondělí věřil v otočení trendu, nakoupil a kam očekávám, že kurz tohoto měnového páru poroste.
Elliottovy vlny: EUR/USD, GERMAN DAX, S&P 500, NATGAS a ZLATO
17.09.2019 Tradeři, vítejte u dalšího týdenního updatu dle Elliott Wave Teorie. Dnes se podíváme na EUR/USD, GERMAN DAX, S&P 500, NATGAS a ZLATO.
Situace na libře a něco málo o zlatě
05.09.2019 V dnešním bloug technické anylýzy se bude věnovat možnému obratu trendu na libře a zlatě hledajícímu vrchol.
Elliottovy vlny: EUR/USD, INDEX DAX, S&P 500, GBP/USD a ZLATO
27.08.2019 Tradeři, vítejte u dalšího týdenního updatu dle Elliott Wave Teorie. Dnes se podíváme na EUR/USD, GERMAN INDEX DAX, S&P 500, GBP/USD a ZLATO.
Elliottovy vlny - velká analýza trhů: EUR/USD, DAX, S&P 500, USD/JPY a ZLATO
13.08.2019 Tradeři, vítejte u dalšího týdenního updatu dle Elliott Wave Teorie. Dnes se podíváme na EUR/USD, GERMAN INDEX DAX, S&P 500, USD/JPY a ZLATO. Na konci článku také najdete info, jak číst naše grafy pro co nejlepší orientaci.
Elliott Wave Teorie - analýza 6.8.2019
06.08.2019 Tradeři, vítejte u dalšího týdenního updatu dle Elliott Wave Teorie. Dnes se podíváme na EUR/USD, GERMAN INDEX DAX, S&P 500, USD/JPY a ZLATO. Na konci článku také najdete info, jak číst naše grafy pro co nejlepší orientaci.
Elliottovy vlny: Velká analýza kryptoměn 31.7.2019
31.07.2019 Ahojte tradeři a vítejte u středečního updatu trhu.
Výběr z nedělní přípravy: EUR/USD, GBP/CHF a USD/CAD
29.07.2019 Ani tentokrát nebude chybět výběr z nedělní přípravy. Jen z časových důvodů o den později. Dnes se budu věnovat měnovému páru EUR/USD, který se opět vrátil k supportu nejvyššího časového rámce. Také GBP/CHF hlásí návrat k dlouhodobému supportu. Zde po jedenácti týdenních medvědích svících přišla reakce v podobě nesmělé býčí svíce. Jde o náznak obratu trendu nebo o pouhou reakci na support? Na závěr komplikovaná situace na měnovém páru USD/CAD.
Elliottovy vlny: Analytický pohled na kryptoměny
10.07.2019 U BTC sledujeme stále stejné scénáře, kdy jsme dnes ráno dostali do naší target zóny k 13000,-USD. BTC má aktuálně pomalý sideways pohyb, takže nás s největší pravděpodobností čeká poslední leg up do zóny = 13230-13440,-USD, kde se nachází důležité Fibonacciho hladiny.
Elliottovy vlny: Index DAX, S&P 500, ZLATO, CAD/JPY, EUR/USD, NATGAS a akcie TESLA
25.06.2019 Tradeři, vítejte u dalšího týdenního updatu dle Elliott Wave Teorie. Dnes se podíváme na GERMAN DAX, S&P500, ZLATO, CADJPY, EURUSD, NATGAS a TESLA.
Výběr z nedělní přípravy: GBP/USD a očekávání na zlatě
23.06.2019 Během uplynulého obchodního týdne cenová akce na GBP/USD potvrdila, že dlouhodobý support 1.2573 vydrží pravděpodobně i nadále. Během příštích několika obchodních dní budeme hrát býčí obratový pattern (W1). Mé obchodní nastavení najdete v tomto blogu. Také zde najdete něco málo o zlatě.
Elliottovy vlny: Velká analýza pro Index DAX, CAD/JPY, S&P 500, ZLATO, STŘÍBRO a ROPU
18.06.2019 Tradeři, vítejte u dalšího týdenního updatu dle Elliott Wave Teorie. Dnes se podíváme na GERMAN DAX, CAD/JPY, S&P 500, ZLATO, STŘÍBRO a ROPU.
Elliottovy vlny: Analýza kryptoměn
12.06.2019 U BTC sledujeme stále stejný scénář, kdy se nacházíme v komplexní korekční struktuře. Komplexní korekční struktura je jedna z nejhorší na predikování na krátkých time frames. Obsahuje totiž vždy více scénářů a je lepší se držet stranou a počkat na jasný signál ke vstupu. Zatím tedy jako prioritní uvažujeme stále stejný "ABC" scénář s targetem 8348-8200, příp. 8657-8832,-USD pro dokončení vlny "B".
Elliottovy vlny - velká analýza: Index S&P 500, DAX, GBP/USD, TESLA, AUD/USD a ropa
11.06.2019 Vítejte u další Elliott Wave updatu k současné situaci na trhu. Dnes se podíváme na index S&P 500, DAX, GBPUSD, TESLA, AUDUSD a USOIL.
ELLIOTT WAVE ANALÝZA: EUR/USD, AUD/USD, NZD/USD, dolarový index, ropa, zlato a stříbro
04.06.2019 Vítejte u dalšího týdenního updatu trhu. Dnes se podíváme na měnové páry EURUSD, NZDUSD, AUDUSD, vzácné kovy zlato a stříbro, USD Index a ropu.
Elliott Wave analýza - kryptoměny
29.05.2019 Ahojte tradeři, vítejte u týdenního updatu ze světa kryptoměn. Dnes se podíváme na BTCCME, BTCUSD, BTC VOL INDEX, LONGY vs SHORTY a TOTAL MARKET CAP.
Elliott Wave analýza: NZD/USD, 10Y US NOTES, index DAX, AUD/JPY a S&P 500
28.05.2019 Ahojte tradeři, dnes se podíváme na analýzu toho nejzajímavějšího, co aktuálně trhy nabízejí.
Libra a limitovaný downtrend?
27.05.2019 Ahojte tradeři, dnes se podíváme na predikci GBP/USD. U Libry sledujeme delší dobu downtrend, který měl dle EW struktury pouze korektivní charakter před pokračováním uptrendu. Pro otočení trendu, sleduji vždy tyto indicie:
Elliott Wave analýza: USD INDEX, EUR/USD, USD/JPY, 10Y US NOTES a ropa
21.05.2019 Vítejte u dalšího týdenního updatu trhu. Poslední 2 týdny sledujeme spíše korekční struktury než jasné trendy, takže naše predikce i plány zůstávají zatím neměnné. Dnes se podíváme na USD INDEX, EUR/USD, USD/JPY, 10Y US NOTES a ropu. Je vidět, že market moc neví, co si poslední dny počít a téměř u všech klíčových párů trackujeme impulzivní wedge struktury, které značí nerozhodnost a vyrovnanost sil. Jedná se o dobré znamení, protože Risk-On mód může být za rohem, protože wedge struktury se vyskytují v převážné většině před otočením trendu. Jejich nevýhody je ale taková, že celá tato struktura může přejít do komplexní formace trianglu a může nás čekat poslední vlna „5“ v daném směru a k otočení trendu dojde až v příštím týdnu.
Jak obchodovat Bitcoin a kryptoměny na základě Elliott Wave Teorie
20.05.2019 Celý článek bych rád věnoval tradingu Bitcoinu i celého Crypto marketu na základě Teorie Elliott Wave. Živíme se obchodováním FX & Crypto párů a sdílením predikcí čistě na základě této teorie. Týdně sdílíme s naší privátní skupinou cca 350 - 500 predikcí na intraday trading + máme na našich webových stránkách 45 stabilních párů, které jsou každý den aktualizovány a nabízí pohled na 4H, 1D a 1W grafy. Cílem je ukázat začínajícím i pokročilým traderů, co to znamená obchodovat na základě Elliott Wave Teorie.
Elliott Wave predikce 16.5.2019
16.05.2019 Dnes se podíváme na analýzu stříbra. Stříbro nemá úplně ideální EW atrukturu na rozbor, ale líbí se mi zde pár detailů které by mohli značit short term bullish trend. Na vyšším Time Framu uvažuji potenciální trianglovou formaci, kdy jsme aktuálně dokončili subvlnu „D“, která se skládala dle pravidel z vln „((abc))“. Všimněte si struktury, kterou měla vlna „((c))“. Jedná se o tzv. ending „c“ wave, nebo-li falling wedge. Tato struktura je brána jako impulzivní a vyskytuje se před otočením trendu, protože vykazuje známky rovnováhy bulls a bears. Další její vlastnost je taková, že nejen otáčí trend, ale po otočení trendu je v drtivé většině příkladů potrestána pohybem up v celé délce tohoto falling. Znamená to tedy, že stříbro může jít otestovat klidně hranici 15,48, před pokračováním aktuálního downtrendu na vyšších stupních countu.
Elliott Wave predikce 15.5.2019
15.05.2019 Dnes se podíváme na analýzu měnového páru EURJPY. Sleduji poslední dva týdny hodně párů xxx/JPY a zatím vše nasvědčuje tomu, že jsou aktuální struktury korekční a čeká nás pěkný uptrend. Časově vidím otočení trendu do konce týdne, protože i USD/JPY, CAD/JPY se nachází v posledních vlnách celé struktury.
Elliott Wave analýza: Dolarový index, USD/JPY, 10Y US NOTES a index S&P 500
14.05.2019 Dnes se opět podíváme na celý trh v širších souvislostech. Minulý týden jsme avizovali, že downtrend u indexů i párů xxx/JPY má velmi omezenou cestu dolů a že aktuální uptrend bude po dokončení konsolidace s největší pravděpodobností pokračovat. Minulý týden byl Forex poznamenaný pondělními GAPy a celý trh přešel do risk off módu. Jenže…musíme zohlednit všechny indicie, které zatím stále podporují naši teorii, že tento retracement je pouze konsolidace v rámci uptrendu.
Elliott Wave predikce 10.5.2019
10.05.2019 Dnes se podíváme na USOIL. Ropa má pěknou strukturu, kdy aktuálně sledujeme potenciální „((abc))“ korekci do zóny 63,48-64,07,-USD. Vzhledeme k tomu, že u akcií sledujeme potenciální pokračování risk on módu, budu se shortem čekat na potvrzení před vstupem. Důvod proč ktuálně uvažuji „((abc))“ korekci je ten, že se celá předchozí sturktura čistě rozvinula do 5ti subvln, což značí minimálně short term otočení trendu. V intraday scénáři trackuji potenciální running triangl formaci a pokračování up do targetu.
Elliott Wave predikce 8.5.2019
08.05.2019 Na dnešní intraday update jsem si vybral S&P500, protože vidím hodně bearish predikcí, které zatím struktura moc nepodporuje. V ponděli měl akciový trh pokles a vytvořil GAPy, které zatím zůstávají z části nevyplněné.
Elliott Wave predikce 6.5.2019
06.05.2019 Aussie měl flash crash na hodnotu 0,67435, odkud byl silný impulzní odraz. Vždy, když je impulzní odraz, který můžeme rozložit a anotovat pomocí 5ti subvln, musíme očekávat pokračování tohoto trendu. Aktuálně se nacházíme v komplexní „(A)(B)(C)“ struktuře s targetem 0,69821-0,69562, kde očekávám dokončení aktuální vlny „(C)“. Tato support zóna má všechny atributy pro otočení trendu, protože celá struktura, která ji ppředcházela, měla overlapping charakter = korektivní.
Názorné ukázky obchodování Price Action strategií
06.05.2019 V předchozím článku jste se mohli okrajově seznámit s několika efektivními a časem prověřenými obchodními strategiemi, které jsou aktuálně na poli forexového tradingu využívány mnoha zkušenými i méně zkušenými tradery. A nyní si v návaznosti na tento článek blíže představíme první z uvedených strategií, tedy Price Action.
Ukázka časem ověřených a efektivních Forexových strategií
24.04.2019 V kruzích profesionálního tradingu existuje velké množství forexových strategií, s pomocí kterých úspěšní obchodníci mohou dosahovat potenciálně velmi zajímavého zhodnocení.
NZD/USD: Dlouhodobý support a slibná cenová akce
12.04.2019 Je tu pátek. Konec obchodního týdne. Tento den je patrně, kromě pondělí, nejhorší den pro obchodování. Velcí hráči někdy laškují a "vybírají" si tento den pro otočení trendu. Možná se to děje právě dnes na tomto měnovém páru. Podívejte se na probíhající cenovou akci spolu se mnou.
Můj pohled na aktuální situaci na měnovém páru EUR/USD
03.03.2019 Na měnovém páru EURUSD se zdá, v tuto chvíli, že je nad slunce jasná situace. Pár je nastaven shortově. Je tomu opravdu tak a jaké příležitosti bych chtěl využít, pokud mi je EURUSD nabídne? Odpovědi naleznete níže.
Palládium nejziskovějším kovem
25.02.2019 Přestože dlouhá léta drželo zlato vedoucí pozici mezi drahými kovy, prvenství mu už koncem roku 2018 po dlouhých 16 letech vyfouklo palladium. Přestože jeho cena následně opět klesla, bílý kov si své místo na výsluní vybojoval opět a pevně se ho drží. Svědčí o tom i fakt, že cena palladia se během uplynulé středy vyšplhala nad hodnotu 1500 USD za unci, což je historicky nejvyšší hodnota této komodity. Od začátku roku 2019 to představuje nárůst kolem 19 procent, což je nejvíce z drahých kovů.
Ranní zpráva z FOREX trhu: Německo doplácí na obchodní války
08.02.2019 ČNB včera ponechala úrokové sazby nezměněné, když akcentovala mimo jiné vnější rizika. Mezi ta nejvýznamnější patří nepříznivá situace v Německu. Dnešní čísla německého zahraničního obchodu za prosinec opětovně poukáží na negativní dopad obchodních válek. Tuzemská domácí poptávka ale zatím zůstává silná. Mimo jiné i kvůli napjatému trhu práce, což potvrdí i lednová data. Nepatrné zvýšení podílu nezaměstnaných jde čistě na vrub sezónnosti.
Související klíčová slova:
FOREX | FXstreet | Technická analýza | Money management | Obchodní systémy | Bitcoin | Fundamentální analýza | Intervence | Kvantitativní uvolňování | Nový Zéland | Price Action | Intradenní obchodování | Brexit | Intradenní výhled | Řecko | Patrik Urban | Obchodní strategie | Čína | Japonsko | Video | Finance | Peníze | Kanadský dolar | Bank of Canada | Australský dolar | Novozélandský dolar | Stříbro | VIP zóna | Expert | Akciové indexy | Akciový index | Pullback | Korelace | Inflace | OECD | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | USD/CHF | AUD/USD | NZD/USD | EUR/GBP | GBP/JPY | Nasdaq | Dow Jones | Mario Draghi | USD/CAD | EUR/JPY | Rusko | USA | NFP report | Nezaměstnanost | Janet Yellenová | Británie | Britská libra | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | HDP | Obchodní plán | Fibonacci | Bezpečný přístav | Divergence | Pin Bar | Měnová politika | Forexový trh | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Česká měna | Španělsko | Apple | Středoevropské měny | Polský zlotý | Kypr | Analytik | Profit-Target | Ceny ropy | Spekulace | Ropa Brent | Ropa WTI | Česká koruna | Americké akcie | Medvědí trh | ETF | Světové akcie | Poptávka | Recese | Americká ekonomika | Daně | Podpora ekonomiky | Rizika | Politika | Komoditní měny | EUR/CHF | AUD/NZD | XAU/USD | Export | Import | Průmyslová výroba | Nikkei | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Zahraniční obchod | SPX500 | Maloobchodní tržby | EUR/AUD | GBP/CHF | GBP/CAD | GBP/AUD | AUD/JPY | CAD/JPY | NZD/JPY | AUD/CAD | AUD/CHF | EUR/NZD | NZD/CAD | USD/CZK | EUR/CZK | Spotřebitelské ceny | Míra nezaměstnanosti | Rozpočtový deficit | Důvěra investorů | Elliott | Objemy obchodů | Svíčkové formace | Intradenní obchodníci | Svíčkové grafy | Spready | Eurodolar | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Oscilátory | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Akumulace | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Aussie | Average True Range | B/E | Transakce | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Bar charts | Ben Bernanke | Benchmark | Bloomberg | Bod | Break/Even | Breakout | Bull | Bundesbank | Béžová kniha | CCI | CFD | CME | Cap | Carry trade | Centrální banka | Centrální banky | Channel | Close | Konsolidace | DAX | Demo účet | Devalvace | Distribuce | Nesoulad | Dolarový index | Dollar | Dow Jones Industrial | Downside | Downtrend | Drawdown | ECB | EMA | Ekonomický indikátor | Ekonomika | Elliott Wave | Emerging markets | Emise | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Expanzivní politika | Exponenciální klouzavý průměr | FOMC | FX | Fair Value | Falešné proražení | Fed | Fibonacci retracement | Figúra | Finanční trhy | Flat | Foreign Exchange | Forex trader | Fundamentální zprávy | Futures | G10 | Gap | Grafy | Hedging | High | Higher Low | Hlava a ramena | IFO index | ISIN | Index DAX | Index spotřebitelských cen | Index výrobních cen | Indikátor | Indikátory | Inside Bar | Intraday | Investice | Investor | Investování | Japonský jen | Kiwi | Klouzavý průměr | Komoditní spread | Komodity | Korekce | Kotace | Kurz | Larry Williams | Likvidita | Long | Long pozice | Low | MACD | MIFID | MMF | MT4 | Risk | Marže | Mezibankovní | Momentum | Měna | Finanční instituce | Měnové páry | Měnový pár | Měny | Nabídka | Neckline | Stavební povolení | Nástroj | Obchodní bilance | Obchodní systém | Obchodník | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Open | Order | Oscilátor | Outside Bar | PRIBOR | Čekající příkazy | Platební bilance | Point and figure chart | Portfolio | Pozice | Prodeje existujících domů | Profit Target | Psychologická analýza | Příkaz | RRR | RSI | Rally | Reserve Bank of Australia | Resistence | Retracement | Rezervní měna | Rezistence | Riziko | Rizikové měny | Ropa | S&P 500 | SNB | Saldo běžného účtu | Scalping | Sentiment | Short | Short Term | Long Term | Short pozice | Smart money | Spike | Splatnost | Spread | Stochastic | Stop-Loss | Support | Svíčkový graf | Swap | Swing | Take Profit | Time frame | Timeframe | Trader | Trading | Trailing stop loss | Trend | Trendline | Trendová čára | Trigger | Tržní cena | Ukazatel | Uptrend | Volatilita | Volume | Výkonnost | Performance | Výnos | Wall Street | ZEW index | Zisk na akcii | Zlato | Švýcarský frank | ČNB | Časový rámec | Česká národní banka | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Americká měna | Analytici | Riziková aktiva | Banky | Doporučení | EUR | USD | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | Obchodování | Euro STOXX | EMU | Regulátor | Objem obchodů | Evropa | Cena zlata | Cena ropy | Hospodářský růst | Komerční banka | Barack Obama | XTB | Admiral Markets | Indexy | Úroková sazba | Americká lehká ropa | Spekulanti | PBOC | Investoři | Kurzový závazek | Exchange Traded Funds | Blue chips | Fundamenty | Fond | Program nákupů dluhopisů | EU | Ministři financí | Klouzavé průměry | Babypips | Býčí divergence | Vývoj ceny | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Ekonom | Pravděpodobnost | Drahé kovy | Výnosy dluhopisů | Makroekonomická data | Zisk | Ziskový obchod | Breakout strategie | Britská měna | Sázka | Kurz dolaru | Ceny komodit | Kurz eura | Kurz koruny | Zkušenosti | Panika | Optimismus | Výsledky | Strach | Trpělivost | Obchodní příležitosti | Obchodní příležitost | Vývoj eura | Ozvěny trhu | Uvolnění měnové politiky | ČSOB | Gold | Jak obchodovat | Obchodovat | MT5 | Ondřej Hartman | Investment Banking | Financování | Investiční společnosti | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Intradenní analýza | Money-Management | Makro | Index cen | Index PPI | Index CPI | Stavební výroba | Obchodní seance | Makrodata | Forexové intervence | Swapová výnosová křivka | Facebook | LYNX | BTC | Donald Trump | Komoditní spready | Burzy | Mezinárodní měnový fond | Rozvíjející se trhy | Time-Frame | Raghee Horner | Zásoby ropy | Japonská centrální banka | Wall Street Journal | Ceny akcií | Obchodníci | Praxe | Centrální bankéři | EURUSD | USDJPY | AUDUSD | NZDUSD | GBPUSD | USDCAD | EURCZK | GBPJPY | EURJPY | AUDNZD | Raiffeisenbank | Aktivum | Delta | Formace hlava a ramena | Index | Investiční strategie | Odpor | Podpora | Průlom | Volatilní | AdmiralMarkets | Akcie Tesla | Akcie Volkswagen | Americká centrální banka | Analytika | Analýza trhu | Analýzy | AUD CAD | AUDCHF | AUDJPY | Banka | Běžný účet | Běžný účet platební bilance | Bollinger Bands | Bollingerova pásma | Brent | Britské libry | Brokerská společnost | Cena | Ceny zlata | Čínská ekonomika | Cyrrus | CZK | Česká ekonomika | Česká spořitelna | České koruny | ČNB intervence | DJIA | Dolar | Dolary | Ekonomické zprávy | Ekonomický kalendář | Ekonomický růst | Ekonomický výhled | Engulfing | EUR CHF | Eura | Euro Stoxx 50 | Evropská měna | Evropské měny | Exchange | Finanční prostředky | Fiskální rok | Fondy | Forexu | Frank | FX Street | FXstreet.cz | GBP USD | GBPNZD | GfK | Graf | Graf EURUSD | Graf zlata | Guvernér ČNB | Hang Seng | Harami | Historie kurzů | Hrubý domácí produkt | Ichimoku | Ichimoku Kinko Hyo | Index Dow Jones | Index Nasdaq | Index PMI | Index S&P 500 | Indikátor CCI | Indikátor MACD | Inside | InstaForex | Instrument | Instrumenty | Investiční centrum | Investiční | Investiční doporučení | Investiční poradenství | Investiční portfolio | ISM | Jádrová inflace | Jak investovat | Komodita | Komoditní | Konfluence | Korelační koeficient | Koupit akcie | Kurzovní lístek | Kurz amerického dolaru | Kurz CZK | Kurz dolarů | Kurz EUR | Kurz eura k dolaru | Kurz libry | Kurz USD | Kurzovní lístek Česká národní banka | Kurzovní lístek Česká spořitelna | Kurzovní lístek ČNB | Kurzovní lístek ČNB historie | Kurzovní lístek ČNB historie kurzů | Kurzovní lístek ČNB on-line | Kurzovní lístek ČNB peníze | Kurzovní lístek ČS | Kurzovní lístek ČSOB | Kurzovní lístek ČSOB detail eur | Kurzovní lístek ČSOB kalkulačka | Kurzovní lístek islandská koruna | Kurzovní lístek kalkulačka | Kurzovní lístek kolik | Kurzovní lístek libra | Kurzovní lístek libry | Kurzovní lístek maďarský forint | Kurzovní lístek nákup prodej | Kurzovní lístek národní banka | Kurzovní lístek on line | Kurzovní lístek polské zloté | Kurzovní lístek polský zlotý | Kurzovní lístek přepočet | Kurzovní lístek rubl | Kurzovní lístek seznam | Kurzovní lístek směnárny | Kurzovní lístek švýcarský frank | Kurzovní lístek ukrajinská hřivna | Kurzovní lístek valuty | Kurzovní lístek všech bank | Kurzovní lístek zlotý | Kurzy | Libra | Makroekonomické ukazatele | Makroekonomický kalendář | Management | Manuál | Market | Markets | Maximální riziko | Měnové kurzy | Meziroční inflace | Meziroční míra inflace | Míra inflace | Morning Star | Moving Average | Nákup dluhopisů | Naučte se obchodovat | Nemovitosti | Nikkei 225 | Obchodní platformy | Obchodování s CFD | Obchodujeme | Oslabení koruny | Pád akcií | Patterns | Pivot | Pivoty | Pokles eura | Portfolia | Prezidentské volby | Pro investory | Prodej akcií | Prodej dolaru | Prognóza | Reuters | Risk Management | Risk Off | Risk On | Ropy | Rubl | Růst HDP | Signály | Směnárny | Société Générale | SP500 | Spekulace na růst | Stochastický oscilátor | Stochastický | Stoxx | Swingy | TopForex | Trailing Stop | Trh | Ukrajinská hřivna | US dolar | US dollar | USD CAD | USD CHF | USD index | Velká Británie | Volatility | Volkswagen | Výprodej | Vývoj ceny ropy | Vývoj ceny ropy Brent | Vývoj ceny zlata | Vývoj ropy | Webinář | Webináře | WTI | Zlato a stříbro | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | Předpověď | Zisky | Tradeři | BreakEven | ZEW | DXY | ATR | ING | Buy | Cenové rozpětí | Ex-dividend | Federal Funds Rate | Christine Lagarde | Index relativní síly | IRS | Janet Yellen | Obchodní den | Peněžní trhy | Range | ROCE | Sell | Využití kapacit | Itálie | Spojené státy | Barchart | Trading Room | Dow Jones Industrial Average (DJIA) | Hrubý domácí produkt (HDP) | Tržby | INSEE | QE | Bohatý | Zhodnocení kapitálu | Tržní sentiment | Average true range (ATR) | Komise | Kontrakt | Double top | Federální rezervní systém | Mezibankovní sazby | Intraday trading | Trendový indikátor | Majors | Session | eSignal | Trader Workstation | Backtesty | Volby | Fundamentální data | Pivot Pointy | S/R zóny | Rozhovor | Know-how | Blog | COT | Velcí hráči | Burze | Cena eura | Currency | Čtení grafu | Graf EUR/USD | Investment | Dow Jonesův index | Rabobank | Jackson Hole | Wells Fargo | Microsoft | Westpac | Caterpillar | Institut Ifo | Technické indikátory | Sója | Forex asistent | Reporty | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Obchodní nastavení | Světová měna | Technický pohled | Short squeeze | HUF/EUR | Kurz EUR/USD | Kurz USD/EUR | Průmyslová produkce | Zasedání centrální banky | Čínská centrální banka | Nákupy dluhopisů | Nastavení měnové politiky | Úspěch | Podnikání | Euro proti dolaru | Euro vůči dolaru | Automobilový průmysl | Mark Carney | Averze k riziku | USOil | Kurz české měny | Vývoj akciového indexu | Globální trhy | Zvyšování úrokových sazeb | Trendový kanál | Dlouhé pozice | Výnosová křivka | Energie | Společná evropská měna | Prezident Fedu | Earnings | Sentiment trhu | Oscilátor RSI | Linie odporu | Linie podpory | Pro tradery | Ekonomický a strategický výzkum | Přehled | Kč/EUR | Volby v USA | Christine Lagardeová | Obchodní signály | Obchodování CFD | Futures kontrakty | Referendum | City | Posilování koruny | US akcie | Opční bariéra | Institucionální objednávky | Obchodní styl | Fundamentální faktory | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru GBP/USD | Vývoj měnového páru USD/JPY | Aktuální vývoj | Strategy Research | Economic | Xetra | Obchodování měnových párů | Dollar Index | Program nákupu dluhopisů | Vladimir Putin | Americký akciový index | Americké akciové indexy | Vývoj akciového indexu S&P 500 | Panické výprodeje | Algoritmus | Styl obchodování | Supporty a rezistence | Klouzavý průměr SMA | Pokles libry | Agentura Bloomberg | Miliardy dolarů | Rizikovější aktiva | Nervozita | Uvolňování měnové politiky | Utahování měnové politiky | Fibo | Dnes na trzích | Propad | Německý index DAX | Kryptoměny | Index Nikkei | TradingView | S&P | Guvernér | Benchmarky | Německý DAX | Zahraniční investice | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Posílení dolaru | Oslabení dolaru | Nálada na trhu | Pokles výnosů | Ekonomická data | Americké indexy | Historická maxima | Analytik Komerční banky | Indikátor Stochastic | Stagnace | Obchodování na devizovém trhu | CySEC | Zajištění | Výrobní index PMI | Litecoin | Ethereum | Dash | Tesla | Dluhové krize | Nákupní signál | Prodejní signál | Výhled | Bankéři | Poplatky | Rychlé zisky | Britská vláda | Chevron | Payrolls | Konsensus | Mzdy | Silné euro | Úspěšné obchodování | Nonfarm Payrolls | Britská ekonomika | Americký trh práce | Dosahovat zisku | Predikce | Ekonomická situace | Hospodářská situace | Záchranný fond | Průzkum | Data z amerického trhu práce | Krize | Investiční rozhodnutí | Inflace v Německu | Vývoj indexu S&P 500 | Měnová politika Fedu | Měnová politika ČNB | Snížení úrokových sazeb | Výnosy | Zasedání Bank of Canada | Měnový pár EUR/USD | Měnový pár GBP/USD | Měnový pár USD/JPY | Očekávání analytiků | Americký index S&P 500 | Akciové trhy v USA | Hřivna | Index cen domů | Odliv kapitálu | Čekající příkaz | Zájem obchodníků | Příjmy | cTrader | Překoupený trh | Přeprodaný trh | xStation | ČTK | Aktuální cena | Německý Ifo index | Konsenzus | Zasedání americké centrální banky | Program kvantitativního uvolňování | Obchodní pozice | Vývoj úrokových sazeb | Hlavní ekonom | Jednání FOMC | Inflační čísla | Odhad HDP | Očekávání | Swingoví obchodníci | Globtrex | Flash Crash | Spinning Top | Purple Trading | Spekulativní investoři | Obchodování s akciovými indexy | Bitstamp | Interbank VIP indikátor | Cena palladia | Globtrex.com | Breakout Trader | Zajištění portfolia | Coinbase | Bitcoin Cash | Bitcoin (BTC) | Americký akciový trh | Vladimír Pikora | Obchodování s cizími měnami | Palladium | BTC/USD | Úspěšní obchodníci | Jerome Powell | MiFID II | BTCUSD | ETHUSD | Bitcoin trading | xPartners | CryptoSvět | IOTA | LTC | ETH | ETC | XRP | NEO | Trading Bitcoinu | LTCUSD | Masivní výprodeje | Štěpán Hájek | Comfort Finance Group CFG | CFG | Crypto | Altcoiny | Asijské trhy | Vzácné kovy | Podnikání na kapitálovém trhu | Ekonomické výsledky | Obchodní války | Investování do ETF | EOS | Analytik Raiffeisenbank | Trading příležitosti | Obchodovat divergence | Obchodní týden | Globální růst | Long signál | Obchodní aktivita | L.F. Investment Limited | Inflace v eurozóně | Prognóza ČNB | Portu | Objem obchodování | Forint | Pokles ceny | Domácí měna | Výplata dividend | Ekonomické krize | Graf indexu | Cenový kanál | Měny v regionu | Trendové čáry | Spotřebitelská inflace | Použití finanční páky | Obchodní přebytky | Jak obchodovat kryptoměny | Kompozitní index | Reakce trhu | Silnější dolar | Signál na akcie | Long obchod | Výnosy z amerických dluhopisů | Růst úrokových sazeb | Obchodování se CFD | Politika Fedu | Oslabení amerického dolaru | Snížení volatility | Způsob obchodování | Obchodní rozhodnutí | Intradenní trading | Silný trh | Zvýšení sazeb | Klouzavé průměry (MA) | Zájem investorů | TradeCZ | Rozdílové smlouvy | Strategie carry trade | Price Action strategie | Trend strategie | Range strategie | Technologický Nasdaq | Short obchod | GoldenPocket | Obchodování Price Action | GOLDEN POCKET | Ukázky obchodování | Elliott Wave analýza | Teorie Elliott Wave | BTC CME FUTURES | GRAYSCALE BITCOIN TRUST (GBTC) | POMĚR LONGŮ a SHORTŮ | BTC VOLATILITY INDEX | BTC MARKET DOMINANCE | TOTAL MARKET CAP | Marek Vaňha | Jak obchodovat Bitcoin | Obchodovat Bitcoin | Elliott Wave Teorie | Elliottovy vlny | Analýza kryptoměn | Americké společnosti | DE30 | Snížení sazeb | Fibo retracement | Pattern vigo | NATGAS | Záporné sazby | Akcie a ETF | Biotechnologické akcie | Instant Trading EU | GBTC | BTC CME | Pokles dolaru | Ziskové obchody | Uranové akcie | Růst ceny zlata | US dluhopisy | Silný dolar | Růst mezd | Tržní pozice | Denní graf | Očekávání trhu | Nastavení úrokových sazeb | Overbalance | Finanční situace | UCITS | TeamViewer | Risk Reward Ratio | Vyzkoušet si trading | Nízká nezaměstnanost | Pattern hlava ramena | Analýza měnových párů | 10Y US NOTES | US NOTES | Vyšší úrokové sazby | Cena akcie | Obratové patterny | Obchodování reverzních patternů | Obratový pattern | Obchodujte | Tým FXstreet.cz | Mnoho ziskových obchodů | Investujte zodpovědně | Čistý zisk | Deficit | Lineární regrese | IOT | Patterny | Indikátor určující trend | Výstup z obchodu | Obratové formace | Medvědí signál | Index relativní síly (RSI) | Objem | Jednoduchý klouzavý průměr | Dvojitý vrchol | Obchod | Trh práce | Praktický příklad | Standardní odchylky | Kontratrading | Analýza davu | Obchodní nástroje | Obchodní plán v kontratradingu | Obchodování proti tržnímu sentimentu | Proti tržnímu sentimentu | Tradingový plán | Obrat trendu | UCITS ETF | Inflace v USA | Firma | Zasedání ČNB | PLN/EUR | Technické analýzy | Aktuální obchodní příležitosti | Průmyslová výroba ve Spojených státech | Pfizer | Svíčková formace | Týdenní zpráva | Týdenní zpráva z FOREX trhu | TradingEconomics | Růst cen | Maďarská centrální banka | Jednoduchý klouzavý průměr (SMA) | Exponenciální klouzavý průměr (EMA) | Vysoké riziko | Bilance | Index DOW | Swingová maxima | Ekonomický vývoj | Americký Senát | Co bude | Vývoj trhu | Lagardeová | Miliardy | Vyhlídky | Trendová linie | Domácí měny | Americká data | Intradenní graf | Oblast supportu | Zveřejněná data | Dvojité dno | Nezaměstnanost v eurozóně | Poptávka po úvěrech | Financovat | Fakey Pattern | SMA | Předpovědi | Průmysl | Jan Vejmělek | HUF | PLN | Na burze | Impuls | Rozhodnutí o úrokové sazbě | ABC | Výrazný pokles | Klesající trendové čáry | Čtyřhodinový graf | Být trpělivý | Velikost pozice | Rozvoj | Stavebnictví | Klíčový support | Problémy | Finanční ztráty | Zasedání FOMC | Prognózy | Nejistoty | Evropský průmysl | Cenové formace | Klesající klín | Vzestupný trojúhelník | Sestupný trojúhelník | ECB Christine Lagardeová | Nálada | Kontrakty | Prohlášení | Míra | Bilance běžného účtu | Jak určit trend | Měnové politiky | Uvolněné měnové politiky | Předseda | Investujte | JXY | Analýza japonského jenu | Americké centrální banky | Dolar roste | Libra klesá | Currency index | Vánoce | Ředitelka | xStation5 | Andrew Bailey | Spotřebitelská důvěra v eurozóně | Nejbližší support | Rychlý růst mezd | První obchod | Ztráta | Nejlepší akcie | Stratég | Akciové indexy v USA | Purple Strike | Evropské PMI | US100 | Americký index | Pozitivní zpráva | Růst akciových trhů | Analytik Cyrrusu | Klesající trend | Krátkodobé obchodování | Silný support | Američané | Americké dovozy | Inovace | Míra inflace v eurozóně | Stoupající trend | Americké dolary | Úrovně nezaměstnanosti | RBA | Ifo | Krátké (short) pozice | Nejbližší rezistence | Zpráva COT | Poradenství | Trend systém | RSI/PA (W1, D1) trend system | Tuzemská inflace | Vyšší inflace | Technické ukazatele | Ukazatele | Bankroty | Prognózy ČNB | Komunikace | Trump | Prezident | Google | Trhy | Evropské ekonomiky | Rostoucí trendové čáry | Vir | Pokles | Situace | Finance Group | Meziroční růst | Vít Hradil | Růst inflace | Pandemie koronaviru | Pandemie | Analytik skupiny | Vysoká inflace | Medvědí Pin Bar | L.F. Investment | Zpomalení růstu | Pochybnosti | Zlepšení | Úsilí | Obchody | Výdaje | Pesimismus | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Sazby beze změny | NFP | Technická analýza měnových párů | Falešný signál | Oživení britské ekonomiky | Medvědi | Prodávající | Indikátor RSI | Technický indikátor | Moving Average Convergence Divergence | COVID-19 | Britské měny | Ekonomické aktivity | Bez rizika | Údaje z USA | Šéfka ECB | Zpřesněný odhad | Americký Fed | Shortovat | Longovat | Sestupný trend | Vývoj | Výkyvy | Změny trendu | Aktuální Price Action | Výsledek zahraničního obchodu | Překoupenost | Příležitost k nákupu | Makroekonomické údaje | Vysoká rizika | Mince | Profitovat | Dostatek likvidity | Další vývoj | Stimuly | Pokles HDP | Euro roste | Zisk společnosti | Cenový vývoj | Silný pokles | Fiskální balíček | Inflace v EU | Nákupy aktiv | Měnové podmínky | Spotřebitelé | Pandemie COVID-19 | Cyklické změny | Možnosti technické analýzy | Směr trendů | Významné tržní pozice | Charles Dow | Historie se opakuje | Historie | Určení trendu | Jak se používá technická analýza | Horizontální linie | Potenciální změny | Aktuální situace | Žádosti o podporu | Onemocnění | Bilion dolarů | Další pokles | Komerční banky | Páka | Fundament | Ministryně financí | Zápis z posledního zasedání | Hodinový graf | Zdraví ekonomiky | Tým Admiral Markets | Graf dne | Další růst | Růst | Silná rezistence | Signál | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Tisková konference | Potenciál | Vývoj ropy WTI | Ekonomické ukazatele | Ekonomiky | Akciový index S&P 500 | Jana Steckerová | Vzdělávací webináře | Italové | Poradce | Růst nezaměstnanosti | Práce | Údaje | ETF portfolio | Prezident Vladimir Putin | Ministři | Ekonomické oživení | Dolar slábne | Celková inflace | Inflace v březnu | Long signál na akcie | Pokračování rostoucího trendu | Jiří Makovský | AMC | Statistiky | Indikace | Vývoj měnového páru USD/CAD | Trade | Kontrakt na ropu Brent | Kontrakty na ropu | Průměrný výnos | Důvěra v eurozóně | Vstoupit do obchodu | Obrácená Hlava a ramena | Posílení | Evropské méně | Data z trhu práce | Sazba Fedu | Americká centrální banka (Fed) | Zasedání Evropské centrální banky | Osobní výdaje | SMA 100 | Maloobchod | FDA | Dlouhodobý trend | Dosáhnout zisku | Expanze | Vládní deficit | Dluhy | Evropská průmyslová produkce | Psychologické hladiny | Průmyslová výroba v Evropské unii | ONE | Účet platební bilance | Vakcína | Vstupovat do obchodu | Vstup do obchodu | Dění na trhu | CL | Spekulovat | Moderna | Jak využít Average True Range | TSL | Co je Average True Range? | New Concepts in Technical Trading Systems | Podnikatelské aktivity | Klesající trendová linie | Investovat peníze | Proti trendu | JDE | Unie | ČR | Překoupené zóny | Dlouhodobý výhled | Obchod na Forexu | Průraz | Počet nových žádostí o podporu | Býčí trend | Pokračování růstu | Zpomalení inflace | Obchodovat Price Action | Inflace v Evropské unii | Rostoucí trend | Covid | Analytik Purple Trading | Onemocnění v USA | MAM | Fundamentální pozadí | Výrazný propad | Trendové obchodování | Johnson & Johnson | Větší pozice | Šance | Americký maloobchod | Dynamický support | Ceny | Praha | Technologické společnosti | Společnost XTB | Pár EUR/USD | Výhled růstu německé ekonomiky | Ztracený kapitál | Důvěra | Obnovení růstu | Psychika | Výzkumy | Významné události | Maďarská inflace | Nejlepší obchody | SMA 200 | Slábnoucí americký dolar | Výrobní index | Růst eura | Vývoj indexu Nasdaq | Odborníci | Změny v ekonomice | Obchod dne | Technický signál | Biden | Pracovní místa | Americké prezidentské volby | Americké měny | iPhone | Nařízení | Tržní výhled | Oslabování amerického dolaru | Proražení | Očkování | Situace v Británii | Mutace koronaviru | Longový obchod | Home office | Růst ceny | Zpráva pro dolar | Údaj o HDP | Evropské centrální banky | CARA | Multitimeframe | Situace na trhu | Investiční účely | Akcie AMC | WallStreetBets | Nárůst ceny | Tržní ceny | J&J | Jednoduchý technický indikátor | Obchodní bilance v USA | Předpověď ceny | Zajímavé akcie | Akcie 2021 | Trend vzestupný | Cenové formace grafu | Formace grafu | Aplikace při obchodování | Trojitý vrchol | Trojité dno | Velikost Profit-Targetu | Linie neckline | Sestupná vlajka | Vzestupná vlajka | Trend ceny | Trendové linie | Formace reverzní | Cenové formace reverzní | Cenové formace pokračující | Růstový trend | Rostoucí výnosy | Silný růst | Posilování USD | Analýza EUR/USD | Výrazný růst | Obchodovaný instrument | Dnešní videokomentář | Výhled pro EUR/USD | Týdenní shrnutí | xStation 5 | Pohyb ceny | Více časových rámců | Data o inflaci | Graf indexu Nasdaq | Inverzní hlava a ramena | Ceny ropy Brent | Nejlepší uranové akcie | Akcie v roce 2021 | Vstup do pozice | Přeprodané oblasti | Hodnocení současné situace | Formace pokračující | Pandemie COVID | Jak obchodovat Price Action | Riziko ztráty | Oslabení | Meme akcie | Cenový pattern | Volatilní svíčka | První zvýšení sazeb | Dlouhodobé obchody | Cena akcie AMC | Údaje o nezaměstnanosti | Plány | Cíle | Příležitosti | Úroveň rezistence | Dlouhodobý support | Výprodejní tlak | Prodej | Italské hospodářství | Cíl Evropské centrální banky | Shortování | ICT | Obchodní výsledky | Akcie Moderna | Úvěrový trh | Key level | Vývoje ceny | Pohyb dolaru | Biotechnologické akcie 2021 | Akcie výrobců vakcín | Akcie výrobců vakcín proti Covid-19 | Americký trh | Odvětví | Pokles poptávky | Flexibilita | Načasování | Rekord | Delta mutace | Ovlivňování | Interpretace | Projekce | Trh práce v USA | Jarda Tupý | Poziční tradeři | Psychologické úrovně | Kulaté číslo | Použití indikátoru | Vratislav Zámiš | Analytik Portu | Rozbor | Očekávaná inflace | Kansas City | Index ASX | ASX | Inflace ve Velké Británii | Společnosti | Národní měny | Vrcholy | Dna | Akcie TeamViewer | TeamViewer (TMV) | TMV | Akcie TeamViewer (TMV) | Katastrofy | Rychlý růst | ANO | Volatilita na Bitcoinu | Solana | Řízení kapitálu | Úročení | Posilování amerického dolaru | Regrese | Minulá výkonnost | Češi | Konfluenční oblasti | Pozornost | Zboží dlouhodobé spotřeby | Dragonfly Doji | Supportní úroveň | Společnost | Tým InstaForex | Pivotní body | Guvernér BoE | BoE Andrew Bailey | Target | TIM | Průměrná volatilita | Průměrná volatilita páru GBP/USD | 3М | Zlotý | Fibonacciho úrovně | Supportní zóny | Jaromír Gec | Coinglass | Úročení koruny | Petr Lajsek | Klesající trojúhelník | Doporučení k obchodování | Zisk firem | Cílové ceny | Murray | Cenová akce | Cena SOLANY | Pokles inflace | Vzestupný trend | Korekce trendu | Formace praporek | Korekční pohyb | Trojité vrcholy | Trojitá dna | Doji svíčky | Dow Jones Industrial Average | Varování před riziky | Pepa Zeman | Fundovaný účet | Kroky Fedu | Purple Trading Petr Lajsek | Marketingová komunikace | Centrum | Prime | Překoupené oblasti | Britský regulátor | Zpráva o inflaci | Upozornění | Analýzy více časových rámců | Investiční cíle | SMC | EU a USA | Býčí pohyb | Odrazy | Oznámení centrální banky | CFD (Rozdílové smlouvy) | Marek Pokorný | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Index Dow Jones Industrial Average | Index Dow Jones Industrial | Novinky | Výběry | CZ | Nižší minima | Line | Tržní fundamenty | Comfort Finance | Varování | Comfort Finance Group | Další posilování | Výprodeje | Invest | Nové signály | Sol | Sledování fundamentů | Graf XAUUSD | Měsíční statistiky růstu mezd | Statistiky žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Nová pracovní místa v zemědělském sektoru | Pracovní místa v zemědělském sektoru | Zprávy o trhu | Instant Trading EU Ltd. | Grafy akciových indexů | Jednotlivé akcie | Odliv vkladů | Falešný break | Falešné breaky | Vyšší ceny | Inflace ve Spojeném království | Přesnost | Ztráty peněz | Časové rámce | Vice | Silná data z trhu práce | Silná data | Nákupní tlak | Vývoj měnového páru NZD/CAD | Ekonom ECB | Hlavní ekonom ECB | DNO | Přehled měnového páru | Zasedání v Jackson Hole | Měnové intervence | Kupující | Volatilita na bitcoinu | Fintokei | Pravidelnost | Struktura | Růst libry | Konec trendu | Posílení japonského jenu | Uvolněné měnové | Poměr rizika a zisku | Býčí rally | Praporek | Vlajka | Inducement | DJ30 | Doji | Supporty | Trojúhelník | Medvědí formace | Ekonomické statistiky | Rok 2024 | Měnové politiky v USA | Uvolňování měnové politiky v USA | Negativní zpráva | Makroekonomické faktory | Politické změny | Kansas | Three Black Crows | Ukončení obchodu | Základní pravidla | D1 | W1 | Fair Value Gap | Value Gap | Non-Farm Employment Change | Vstup do trhu | RRR (risk reward ratio) | Výběry zisků | Úrovně supportu | Úrovně rezistence | Výkon | Vyšší časové rámce | Strategie obchodování | EUR/USD a GBP/USD | Nákupy | Prodeje | Liz McKeownová | Nevyplněný Fair Value Gap | Indikátor Purple Strike | Nakupovat | Koncepty likvidity | Radek Zalubil | Olej | Sucha | Rozložení rizika | Obchodování akciových indexů | Kontext | Růstové tendence | Australský index ASX | Australský index | Přírodní katastrofy | Vlády | Change | Reakce trhu na zprávu | Oznámení | 256/2004 | Občané | Vlastnosti akciových indexů | Srdce finančních trhů | Soubor mnoha firem | Celkový stav a vývoj trhu | Stav a vývoj trhu | Hodnocení trendů | Výběr obchodních strategií | Charakteristika akciových indexů | Akcie jednotlivých společností | Proudy ekonomického růstu | Rozumné rozložení rizika | Výkon trhu | Konsolidovaný výkon trhu | Sociální nálady | Benchmark amerického trhu | Vývoj indexu Nasdaq za posledních 10 let | Nejčastěji obchodované akciové indexy | Obchodované akciové indexy | Promenáda finančních indexů | Výkonnost japonského trhu | Index Dow Jones Industrial Average (DJIA) | Výkonnost předních německých společností | Technologický obr | Růstový trend ekonomiky | Trend ekonomiky | Solidní obchodní strategie | Vybudování solidní obchodní strategie | Interpretace grafů akciových indexů | Nástup dlouhodobého bull runu | Silný nákupní tlak | Potenciální otočení trendu | Nadcházející medvědí trh | Nárůst obchodního objemu | Nové fáze růstu | Fáze růstu | Strategie obchodování s Akciovými Indexy | Vstup velkých hráčů do trhu | Začátek nové fáze | Vstup velkých hráčů | Moudrý investor | Růstové tendence trhů | Dlouhodobé růstové tendence trhů | Dlouhodobé růstové tendence | Přesný vrchol | Odhadnout přesný vrchol | Pravidla trend followingu | Řídit svá rizika | Časté změny | Celkový úspěch | Strategie založené na koupi | Scalping tradeři | Swing obchodníci | Vrcholy trhu | Předvídat vrcholy trhu | Jasné signály | Očekávané oznámení centrální banky | Jaký sentiment převládá | Cenný náhled | Akcie a indexy | Dlouhodobé držení pozic | Držení pozic | Dlouhodobé držení | Intraday obchody | Rychlé intraday obchody | Rychlé intraday | Pravděpodobnost svého úspěchu | Nová fáze | Smart Money trading | Reakce trhů | Šéf řecké centrální banky | Nálady investorů | Odpovědnost | iBOS | BOS | Půl milionu | Tvůrce měnové politiky | Vítězství | Praktické příklady | Podrobné analýzy | Průměrné hodinové mzdy | Otočení trhu | Trader Tomáš | Ekonomická projekce | Směrnice | Předchozí seance | Zisk na obchodu | Body | Asia session | Denní cyklus | Build-up | Mid-line | Asia mid-line | Nová britská vláda | Investování je rizikové | Nejlepší obchody měsíce | Tržní kontext | Krátký obchod na forexu | Lekce forexového obchodování | Volatilita na JPY | EQH | EQL | Chaos | Harris | EQH a EQL | BOS/iBOS | Mitigace | Doporučení pro obchodování | POI | POI/OB | Vyšší maxima | Srovnávací základny | Analýza Nasdaq | SLQ | TLQ | Malé RRR | Rip-off | B/E (Break/Even) | One-way | eXchange | FAIR | Americká data z trhu práce | Americká data z trhu | Data z trhu | Trendující cyklus | One way | One way cyklus | Obchodní kombinace | London blow-up | Blow-up | Schéma one-way cyklu | Lokální maxima | Hlavní obchod | Teorie ICT | Cyklus one-way | Fundamentální zpráva | Významná fundamentální zpráva | Jednání o úrokových sazbách | CPI (inflace) | One-way denní cyklus | One-way do shortu | Longová range | Pokračování longů
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Obchodování | Banky | ČTK | Růst | Indikátor | Pokles | Trading | Cena | FOREX | Pivot