Pátek 18. dubna 2025 20:26
reklama
Purple webinář celní války
reklama
Dukascopy new
reklama
RebelsFunding PIXAR styl
reklama
Fintokei Payouty

Smart money

C:\fakepath\burza-16042025.jpg

Analýza Dow Jones, Nasdaq, XAU/USD: Chaotická celní politika mává s trhy

16.04.2025 Obchodní válka mezi USA a Čínou eskaluje. Obě z mocností se předhánějí v tom, která víc zničí globální ekonomiku. Akciové indexy jsou proto pod tlakem. Vítězem je samozřejmě zlato. To dosáhlo na nové rekordní hodnoty. Celním válkám se budeme věnovat na speciálním webináři. Odkaz na přihlášení najdete na konci tohoto článku.
img

🔴 ZÁZNAM: Online trading konference 2025

15.04.2025 Finanční trhy v roce 2025 čelí zvýšené volatilitě a nejistotě, způsobené geopolitickým napětím, ekonomickými výkyvy a změnami v globálních dodavatelských řetězcích. Tyto výzvy byly hlavními tématy XTB Online trading konference 2025, která se uskutečnila 12. dubna.
C:\fakepath\trader-27032025-uvod.jpg

Jak moc je důležitý backtest v ICT/SMC konceptech a co z něj můžeme získat? (25. díl)

28.03.2025 V minulé kapitole jsme se bavili o orderbooku včetně toho, jaká data z něj můžete získat v rámci obchodování dle konceptů likvidity. V dnešní kapitole se podíváme na to, jak moc je důležitý backtesting v těchto trading konceptech, co z něj můžete získat a také jak nejlépe docílit jednotlivých výsledků v samotném backtestingu. Ukážeme si, jak byste správně měli postupovat a docílit tak nejlepších výsledků. Samotný článek bude zaměřen právě na dosud probírané konfluence konceptů likvidity neboli obchodní systémy ICT/SMC. Pojďme se na to tedy společně podívat.
C:\fakepath\Cz-xtb-21032025.png

Jak obchodovat v turbulentních časech? Nezmeškejte Online trading konferenci 2025 od XTB

21.03.2025 Finanční trhy čelí neustálým změnám – od geopolitických otřesů po proměnlivou ekonomickou politiku. Pro každého, kdo se věnuje tradingu, investování nebo sleduje globální trhy, je zásadní držet krok s aktuálními trendy a strategiemi. Online trading konference 2025, kterou pořádá společnost XTB, vám nabídne jedinečnou příležitost, jak se připravit na výzvy roku 2025.
C:\fakepath\article-reverzni-formace-Fxstreet-580x440.png

Trhy na křižovatce: Jak pomáhají reverzní formace odhalit další pohyb?

12.03.2025 V historii často dokázaly předvídat velké tržní zvraty. Co nám reverzní cenové formace říkají o trhu s bitcoinem dnes a jak z nich udělat stabilní součást své obchodní strategie? Odpověď společně s pozvánkou na chystaný webinář najdete v tomto článku.
img

🚀 Online trading konference 2025!

08.03.2025 Obchodování na finančních trzích je disciplína, která vyžaduje neustálé vzdělávání a adaptaci na aktuální tržní prostředí. XTB Online trading konference 2025 vám přináší exkluzivní příležitost načerpat nejnovější poznatky od špičkových českých odborníků a posunout své obchodování na zcela novou úroveň.
C:\fakepath\trader-05032025-45-zm.jpg

FCA varuje před brokerem Smart Money Equity

05.03.2025 Britský finanční regulátor Financial Conduct Authority (FCA) varuje před neregulovanou společností, která nabízí finanční služby a cílí hlavně na britské klienty. Nové varování se týká brokera Smart Money Equity. Tento broker ovšem nemá podle FCA patřičné povolení k činnosti, kterou provozuje.
C:\fakepath\smart-money-trading-24022025-uvod2.png

Smart Money Trading: Obchodní pozice velkých hráčů – jak na COT report? (23. díl)

24.02.2025 V minulé kapitole jsme si rozebrali denní cyklus, a to konkrétně London blow-up neboli londýnskou explozi. V dnešní kapitole se ale podíváme na trochu jiné téma, než jsou denní cykly, a to na COT report, jelikož tento report se využívá i při obchodování v konceptech likvidity a celkově smart money konceptu. Dá se říct, že je to jednoduchá konfluence, která vám pomůžete odhadnout bias trhu (výhled), každopádně musíte se v něm vyznat a nastavit si pro něj svá pravidla. První si ale řekneme, co je to vůbec COT report?
C:\fakepath\trader-05022025-uvod.jpg

Smart Money Trading: Denní cyklus - London blow-up (22. díl)

05.02.2025 V minulé kapitole jsme si rozebrali třetí denní cyklus a to one-way, který je trendující a dá se velmi dobře odvodit i den předem. Naopak v dnešní kapitole se podíváme na další z denních cyklů, a to na London blow-up, který bude mít lehce i znaky one-way cyklu, každopádně bude jinak stavěný. První se klasicky podíváme na teoretický úvod a následně přejdeme na praktické ukázky. Co je to tedy London blow-up?
img

Analýza bitcoinu pomocí metody Smart money

03.02.2025 Zdravím vás, vážení obchodníci! Bitcoin se od listopadu loňského roku obchoduje do strany. Ozačil jsem hranice bočního rozpětí úrovněmi 90 928 a 108 272 USD. Bitcoin by se v tomto pásmu mohl obchodovat delší dobu. Medvědi nebyli schopni vyvinout výrazný tlak, což způsobilo, že se bitcoin drží poblíž horní hranice tohoto rozpětí.
C:\fakepath\trader-17012025-uvod.jpg

Smart Money Trading: Denní cyklus - One Way (21. díl)

17.01.2025 V minulé kapitole jsme rozebírali druhý z denních cyklů a to rip-off neboli pomalou smrt, který je pro obchodníky obchodující koncepty likvidity ten nejvýnosnější, jelikož se pohybuje do strany a vybírá jednotlivé highs a lows. Naopak v dnešní kapitole se podíváme na úplný opak tohoto cyklu, a to na one way. Jak už můžete z názvu pochopit, bude se jednat především o trendující cyklus, který ale můžeme dost dobře odvodit už den předem. První se podíváme na teoretický úvod a poté přejdeme k praktickým příkladům na grafu. Co je to tedy one way cyklus?
C:\fakepath\trader-12122024-uvod.jpg

Smart Money Trading: Denní cyklus - Rip-off (20. díl)

12.12.2024 V minulé kapitole jsme si rozebrali první z denních cyklů, a to klasický denní cyklus, ve kterém hledáme primárně dva obchody a který nastává přibližně 3krát do měsíce. V dnešní kapitole budeme pokračovat v denních cyklech a rozebereme si cyklus rip-off, který je pro nás, jako obchodníky, kteří využívají strategii na bázi likvidity, ten nejvýnosnější. První se znova podíváme na teoretické základy a následně si rozebereme příklady na grafu. První otázka tedy je, co je to denní cyklus rip-off?
C:\fakepath\trader-29112024-uvod2.jpg

Smart Money Trading: Denní cyklus – klasický (19. díl)

29.11.2024 V minulé kapitole jsme si rozebrali to, jak si zvolit obchodní time-frame (TF) v souvislosti s inducementy, což je jedna z důležitých vlastností k ziskovosti těchto konceptů na bázi likvidity. V dnešní kapitole začneme probírat denní cykly, které jsou celkově 4 a dnes začneme prvním, a to je klasický. V této kapitole budeme dost využívat timing, protože si budeme vysvětlovat jednotlivé pohyby v daných sessions, takže pokud jste nečetli kapitolu o timingu (kapitola 8) a případně i kapitoly k Asia session (kapitola 10 a kapitola 11), doporučuji si je před touto kapitolou pročíst.
C:\fakepath\trader-08112024-uvod.jpg

Smart Money Trading: Obchodní time-frame a inducementy (18. díl)

11.11.2024 V minulé kapitole jsme si rozebrali speciální typy inducementů, se kterými budeme v budoucnu dost počítat a díky kterým můžeme výborně vyfiltrovat inducementy, které nebudeme brát v potaz. Pokud jste nečetli předchozí kapitolu, tak si ji doporučuji nastudovat, protože dnes z ní budeme využívat informace. Celkově obchodníci podle likvidity mají někdy problém v tom, z jakého time-framu (TF) si mají zvolit inducementy, jak si je podle time-framu vyfiltrovat a s tím i to, jaký inducement má pro ně větší váhu. Na to vše se podíváme v dnešní kapitole a řekneme si, co je ideální pro jednotlivé typy obchodníků.
img

🎥 Začíná živé vysílání SMC

05.11.2024 Připojte se k našemu živému vysílání a pronikněte do světa strategie Smart Money Concepts. Naši experti vám ukáží, jak profesionální investoři analyzují trh a identifikují potenciální obchodní příležitosti.
C:\fakepath\trading-rijen-01102024-uvod-2.jpg

Nejlepší trading příležitosti - kde a jak profitovali tradeři (říjen 2024)

01.11.2024 Vítám vás u měsíčního přehledu obchodních příležitostí, které bylo v říjnu možné realizovat na finančních trzích. Díky výraznému posílení amerického dolaru bylo v tomto měsíci možné na hlavních měnových párech realizovat zajímavé swingové obchody, přičemž ty nejzajímavější si v tomto článku ukážeme. V říjnu trendovaly také akciové indexy a bitcoin, na kterém si v závěru článku ukážeme jednoduchou techniku čtení tržního sentimentu. Pojďme se do toho pustit.
C:\fakepath\trader-25102024-uvod.jpg

Smart Money Trading: Speciální typy inducementů (17. díl)

25.10.2024 V minulé kapitole jsme si řekli, co je to inducement, jelikož je to ta nejdůležitější část strategie v obchodování podle likvidity konceptů. Začali jsme teorií a řekli jsme si, co je to inducement, jak funguje otáčení likvidity, také jsme se pobavili o vedlejším a primárním inducementu a i o tom, jak je obchodovat. V dnešním článku se budeme věnovat též inducementům, ale trochu jinak. Ukážeme si totiž další tři typy inducementů, které jsou důležité pro celkové pochopení pohybů na trhu a budou taky navazovat na mitigační cyklus, o kterém si povíme později v dalších kapitolách. První si znovu napíšeme teoretický úvod a následně přejdeme k příkladům z praxe. Nyní tedy, jaké máme 3 typy inducementů?
C:\fakepath\usa-22102024.jpeg

Analýza Nasdaq, DJ30, DAX, XAG/USD, EUR/USD - Stříbro prorazilo rezistenci, DJ30 na novém rekordu

22.10.2024 Dva týdny před prezidentskými volbami v USA mají trhy býčí náladu. Rostou indexy, dolar a překvapivě i stříbro. Co očekávat v příštích několika dnech?
C:\fakepath\trading-10102024-uvod.jpg

Smart Money Trading: Co je to inducement? (16. díl)

11.10.2024 V minulé kapitole jsme probírali EPA a IPA neboli efficiency a inefficiency price action, díky čemuž jsme si mohli dát objektivní podmínku, zda vůbec vstoupíme do obchodu nebo ne. V dnešním článku se ale podíváme na jednu z nejdůležitějších konfluencí, jelikož inducement tvoří hlavní část technické analýzy v konceptech likvidity. Určitě spousta z vás už tento pojem slyšela, každopádně pokud nevíte, co přesně znamená, co se po inducementu očekává, kde ho přesně zaznačit a jak ho využít, tak tento článek je pro vás. Pojďme si ale prví říct, co je to inducement.
C:\fakepath\smart-money-27092024-uvod.jpg

Smart Money: EPA a IPA - Efficiency a Inefficiency Price Action (15. díl)

27.09.2024 V minulé kapitole jsme si rozebrali EOTP neboli Efficiency Of The Pullback, což nám pomohlo k identifikaci POI/OB, které může či nemusí podržet cenu. V dnešní kapitole se podíváme na konfluenci, která se nazývá EPA a IPA neboli Efficiency a Inefficiency Price Action.
C:\fakepath\ropa-24092024-uvod.jpg

Co očekávat od ropy v následujících týdnech?

24.09.2024 Jaká je aktuální situace na trhu s ropou, které indikátory si nenechat uniknout a pomocí které strategie je zobchodovat? To si povíme v dnešním článku.
C:\fakepath\smart-money-12092024-ilust.jpg

Smart Money: EOTP – Efficiency Of The Pullback (14. díl)

13.09.2024 V minulé kapitole jsme si rozebrali POI a OB, bez kterých se v našem systému neobejdeme, jelikož podle nich zadáváme obchody a umísťujeme SL. Naopak v dnešním článku se podíváme na jednu věc, která má s POI a OB mnoho společného, a to je EOTP neboli Efficiency Of The Pullback. Jedná se o samotnou konfluenci a teorii, kterou někteří obchodníci používají v různých obchodních kombinacích. V tomto článku si znova rozepíšeme teoretický úvod, abychom vše správně pochopili a následně přejdeme k praktickým příkladům na grafu.
C:\fakepath\trader-23082024-uvod.jpg

Smart Money: POI, Order Block a Mitigace – kde nakupovat a prodávat (13. díl)

23.08.2024 V minulé kapitole jsme si rozebrali základní likviditu EQH a EQL, což budou základní stavební kameny naší strategie hned po inducementech, ale ještě než přejdeme k složitějším věcem, je nutné si představit poslední z těch „jednodušších“ pojmů, se kterými budeme pracovat, což je POI, OB a mitigace. Všechny tyto tři pojmy budeme dost využívat při obchodování, a proto si je v dnešní kapitole taky detailně představíme jak teoreticky, tak i na praktických příkladech. Věřím, že spousta z vás se s nimi už setkala, každopádně aby všichni porozuměly následujícím kapitolám, tak si je představíme.
C:\fakepath\smc-forex-20082024-3.jpg

ICT/SMC – TOP trading strategie roku 2024?

20.08.2024 Ve světě burzovního obchodování, kde se trhy mění během okamžiku, je klíčové mít robustní strategii. Pro mnoho obchodníků je rozdíl mezi úspěchem a neúspěchem v jejich porozumění základním mechanismům trhu. Právě zde přichází do hry koncept Smart Money – obchodní metodika, která zrcadlí techniky používané institucionálními investory a velkými finančními institucemi. Tato obchodní strategie zejména v posledních měsících získává mezi tradery na obrovské popularitě. Jak ale tuto strategii správně využít?
C:\fakepath\Strategie-Smart-money-08082024.png

SMC a ICT – tradingový fenomén roku 2024

08.08.2024 Ten, kdo se pohybuje ve světě tradingu, pravděpodobně už narazil na zkratky SMC nebo ICT. Jedná se o jedny z nejvlivnějších tradingových témat posledních let a pokud jste se k nim ještě nedostali, určitě byste to měli napravit. V tomto článku vám poskytneme základní představení těchto pojmů a ukážeme vám, kde si můžete tyto populární tradingové metody osvojit zdarma.
C:\fakepath\trading-cervenec-01082024-uvod.jpg

Nejlepší trading příležitosti - kde a jak profitovali tradeři (červenec 2024)

01.08.2024 Vítám vás u měsíčního přehledu obchodních příležitostí, které bylo v červenci možné realizovat na finančních trzích. Červenec byl obecně ve znamení vysoké volatility a to jak v rámci intradenních cenových pohybů, tak především těch swingových. Pojďme se nyní podívat na ty nejzajímavější obchodní příležitosti na oblíbených finančních instrumentech.
C:\fakepath\how-to-be-a-successful-forex-trader.jpg

Výběr z nedělní trading přípravy: Zlato a vybrané měnové páry

28.07.2024 V dnešním blogu technické analýzy představím z mého pohledu nejzajímavější Price Action na měnových párech pro nadcházející období. Cena zlata vyklesala ke konfluenční zóně. Měnový pár GBP/USD testuje pásmo supportu a USD/CHF tvoří ukázkový poklesový kanál.
C:\fakepath\trader-19072024.jpg

Smart Money Concepts (SMC): Asia Mid-Line (11. díl)

19.07.2024 V minulé kapitole jsme si rozebrali Asia high a Asia low, kde jsme zmiňovali pojem Asia mid-line jen okrajově. Asia session se řadí sama o sobě do timingu a má v sobě zahrnuty 3 základní technické konfluence a to jsou výše zmíněné high a low a taky mid-line. V dnešní kapitole si tento poslední pojem rozebereme více do hloubky a ukážeme si, jak Asia mid-line využít v našem tradingu a jak z ní benefitovat. První si ale znova napíšeme teoretické rámce, bez kterých bychom nemohli pochopit praktické příklady na grafu. Co je to tedy Asi amid-line?
C:\fakepath\trader-fxstreet-16072024-ilust.png

Smart Money: Kalibrace order bloků a Smart Money Divergence

16.07.2024 V tomto článku se podíváme na jednu z možností zpřesnění vstupů k order blokům a dále také na to, jak je možné využít Smart Money Divergence k potvrzení vstupu do obchodu.
C:\fakepath\prop-trading-10072024.jpg

Moje cesta prop tradingem – momentum trading a novinky u Fintokei

10.07.2024 V tomto článku se podíváme na dvě ukázky momentum tradingu, ohlédneme se za dlouhodobým směrováním mé balance křivky a na závěr si povíme novinky ze společnosti Fintokei, které nás brzy čekají.
C:\fakepath\smart-money-08072024-uvod.png

Smart Money Concepts (SMC): Asia High a Low (10. díl)

08.07.2024 V minulé kapitole jsme si rozebrali prince swingy, co jsou zač a jak se dají využít v tradingu. V dnešní kapitole se naopak podíváme na takzvané Asia high a Asia low. Jak se tyto highs a lows značí a jak se tyto informace dají využít v tradingu. První se ale podíváme na teoretické definice, abychom vše správně pochopili a následně na konci kapitoly se podíváme i na praktické příklady, abychom věděli, jak tuto konfluenci aplikovat do svého tradingu.
C:\fakepath\smart-money-swing-04072024-uvod.png

Strategie Smart Money: Price Swingy (9. díl)

04.07.2024 V minulé kapitole jsme si rozebrali timing v kontextu strategií podle likvidity včetně časů jako LBM 1 nebo LBM 2 a dnes se podíváme na to, co jsou to price swingy a jak je využívá ICT a SMC, tedy celkově využití price swingů ve strategiích, které se zaměřují při svém obchodování na likviditu trhu. Pro správné pochopení dnešní kapitoly je potřeba znát základní strukturu trhu či pokročilou strukturu trhu, tyto informace byly popsány v kapitolách 4 a 5. První se ale podíváme na trochu teorie a to, co jsou to vůbec price swingy.
C:\fakepath\purple-02072024-1.png

Analýza S&P 500, DJ30, EUR/USD, USD/CHF - Začínají letní prázdniny, výzva pro každého tradera

02.07.2024 Přestože léto se často nese spíše v rytmu bočního trendu, tento pátek přijdou data z amerického trhu práce. Lze tak očekávat významnější pohyb?
img

Cena XRP: Vytlačí býci v příštím býčím cyklu cenu nad 120 dolarů?

25.06.2024 Cena bitcoinu klesá a krypto prostor nadále čelí medvědím zprávám, což vyvolává otázky ohledně budoucnosti trhu. Dočkáme se vzestupu, nebo je to konec? Sentiment je nízký a všichni se ptají, zda jejich investice do kryptoměn někdy vzrostou. Navzdory tomu, že někteří tvrdí, že se trh zotaví, vyšší cenová akce je již několik měsíců nepolapitelná. Když se podíváme na minci Ripple XRP, ta si za posledních 24 hodin připsala více než jedno procento a snaží se o oživení.
C:\fakepath\purple-likvidita-19062024-uvod.jpg

Smart money koncept a výběry likvidity

19.06.2024 Pokud vaše obchody často skončí na stoplossu, patrně jste se stali likviditou pro někoho většího. Co to znamená a jak tomu zabránit se dozvíte v tomto článku či v ebooku, který si zdarma můžete stáhnout v závěru.
C:\fakepath\trade-13062024.jpg

Praktické okénko – scalping obchody na majors měnových párech

13.06.2024 V tomto článku si popíšeme dva scalpingové obchody na minutovém grafu a řekneme si více o obchodní myšlence a jejich samotném řízení.
C:\fakepath\obrazek-03062024-1.png

Analýza S&P 500, EUR/USD a zlata - tradeři se připravují na páteční NFP

03.06.2024 Ať už patříte k býkům a radujete se z červnového nárůstu na amerických indexech, či vám udělala radost vysoká volatilita, která se na trzích objevila minulý pátek, pozornost byste měli nyní ubírat jedním směrem. Na data z amerického trhu práce.
C:\fakepath\timing-31052024-1.png

Smart Money trading: Načasování v konceptech likvidity (8. díl)

31.05.2024 V minulé kapitole jsme si řekli, co je to imbalance a jak ji správně chápat v kontextu ICT a SMC. Dnes se podíváme na další složku našeho konceptu, a to je timing neboli načasování. Pokud jste dlouhodobý investor či poziční trader, tak vás timing v daném dnu nemusí vůbec zajímat, každopádně pokud jste intradenní obchodník, tedy obchodník, který obchoduje na denní bázi, tak by vás timing měl dost zajímat, protože v průběhu dne se otevírají burzy po celém světě, a to v daný okamžik může vyvolat zajímavý pohyb, který se v dost případech dá predikovat v kombinaci s dalšími konfluencemi, proto je dobré timing znát a rozumět mu.
C:\fakepath\imbalance-20052024-uvod.png

Strategie Smart Money: Imbalance - Fair Value Gap (7. díl)

20.05.2024 V minulém dílu jsme si probrali breaky struktury, konkrétně co je to BOS, iBOS a jak je využít v praxi. Dnešní díl bude oproti dosavadním dílům trochu jiný, jelikož zde nebudeme primárně využívat jakékoli highs a lows ve struktuře jako jsme to dělali v minulých kapitolách, ale podíváme se spíše na to, co je to imbalance v tradingu, jak ji správně chápat jako doplněk naší trading strategie v kontextu ICT a SMC konceptů a následně jak ji správně identifikovat na grafu v praxi.
C:\fakepath\obrazek-16052024-uvod.jpeg

Jak zlepšit své obchodní dovednosti? Zkuste Top-Down analýzu!

16.05.2024 Většina investorů a obchodníků neustále hledá způsoby, jak zlepšit svou profitabilitu. Top-Down analýza je jedním ze základních způsobů, jak správně identifikovat trend i vstupní a výstupní pozice z obchodů. Výhodou této analýzy je především její užitečnost napříč světem investic a tradingu. Nezáleží na tom, zda jste dlouhodobý investor nebo swingový obchodník, tento způsob může být užitečný pro kohokoli. V tomto článku si představíme, co Top-Down analýza je a jak ji správně použít.
C:\fakepath\break-struktury-03052024-uvod.png

Break of Structure (BOS) / Prolomení struktury trhu (6. díl)

03.05.2024 Po kapitole o rozdílech ICT a SMC konceptů jsme si řekli, že budeme pokračovat už v praktičtějších věcech, podle kterých můžeme reálně obchodovat. Následně jsme probrali strukturu trhu, jak klasickou externí, tak i pokročilou interní. A nyní pokračujeme a budeme se zabývat slíbenými breaky struktury. Konkrétně dvěma typy, a to breaku z externí struktury a interní struktury, jaké jsou jejich váhy, co pro nás vůbec znamenají v rámci tradingu a jak je zaznačit na grafu. První si ale pojďme rozebrat trochu teorie o tom, co to vlastně break struktury je.
C:\fakepath\burza-02042024.png

Analýza S&P 500, GBP/USD, EUR/USD a zlato na novém all-time high

02.04.2024 Poptávka po bezpečném přístavu poslala v pondělí zlato na nové rekordní úrovně, i když skokově posílil dolar. Indikátory z amerického průmyslu totiž nečekaně překvapily. Pondělní price action však vzhledem ke svátkům nemusí být vypovídající. Zásadní pro další krátkodobý vývoj na dolaru budou páteční data z amerického trhu práce.
C:\fakepath\trading-02042024-uvod.png

Nejlepší trading příležitosti - kde a jak profitovali tradeři (březen 2024)

02.04.2024 Vítáme vás u měsíčního přehledu obchodních příležitostí, které bylo v březnu možné realizovat. Tento měsíc nebyl pro swingové obchodníky příliš zajímavý. Trhy buď držely své dlouhodobé trendy, nebo se naopak pohybovaly v postranních trendech. Proto se i v tomto článku zaměříme na nižší cenové rámce a ukážeme si, kde mohli obchodníci v březnu brát zajímavé zisky.
C:\fakepath\smart-money-26032024-uvod.png

Smart Money trading - Rozdíl mezi ICT a SMC koncepty (3. díl)

26.03.2024 V předchozích kapitolách jsme si popsali, co to je ICT (Inner Circle Trader) a SMC (Smart Money Concept). Tyto koncepty jsou oba postaveny na likviditě trhu, nicméně dokázali byste říct, jaké jsou mezi nimi rozdíly? I když jsou oba koncepty postaveny na stejné věci a logice, tak jsou tam malé rozdíly, proto se na to tedy pojďme podívat a více si rozebrat jednotlivé rozdíly mezi oběma koncepty. Rozdílů mezi oběma koncepty upřímně není mnoho, nicméně jsou dost důležité v kontextu celkové strategie a pohledu na trhy a trading.
C:\fakepath\smart-money-21032024-uvod.png

Praktické ukázky SMC obchodů

21.03.2024 Jak vypadá vybírání likvidity a trading pomocí Fair Value Gapů v praxi? Pojďte se podívat na několik ukázkových obchodů provedených podle strategie popsané v našem právě vydaném ebooku. Odkaz k jeho stažení najdete uvnitř článku.
C:\fakepath\smart-money-14032024-1.png

Smart Money Concepts (SMC) - obchodování podle velkých hráčů (2. díl)

14.03.2024 V minulém dílu jsme si rozebrali úvod do ICT (Inner Circle Trader) konceptu a v dnešním díle si rozebereme trochu odlišný styl, tedy SMC (Smart Money Concepts). Oba koncepty jsou postaveny na vnímání likvidity na trhu, nicméně se trochu liší v různých otázkách a každý z nich má své výhody i nevýhody oproti druhému. Každopádně pokud se chystáte věnovat strategiím na bázi likvidity, je nutné znát ICT i SMC.
C:\fakepath\trading-04032024-uvod.png

Nejlepší trading příležitosti - kde a jak profitovali tradeři (únor 2024)

04.03.2024 Vítáme vás u měsíčního přehledu obchodních příležitostí, které bylo v únoru možné realizovat. V tomto článku se zaměříme především na obchodní signály identifikované díky technické analýze a Price Action. Finanční trhy totiž v únoru nabídly několik příležitostí hlavně pro trendové obchodníky, kteří se snaží vstupovat do rozjetého vlaku na tržních korekcích. I z tohoto důvodu bude hlavním hrdinou tohoto článku Fibonacciho retracement.
C:\fakepath\ict-26022024-uvod.png

ICT trading - Smart Money strategie (1. díl)

26.02.2024 ICT obchodování a Smart Money koncept patří momentálně k nejoblíbenějším a nejvíce sledovaným trading strategiím současnosti. Hlavně tedy v zahraničí. A proto jsme se rozhodli začít zcela nový a rozsáhlý seriál, ve kterém vám postupně představíme kompletně vše o tomto způsobu obchodování. Můžete se tedy těšit na opravdu detailní a propracované články, ve kterých vás vše naučíme. Připravte se tedy na vzrušující pohled do světa tradingu, který překročí hranice konvenčních strategií. Za zkratkou ICT se skrývá autor tohoto obchodního přístupu - Inner Circle Trader. ICT je metodologie založená výhradně na cenové akci, tedy Price Action. Pojďme na to!
C:\fakepath\akcie-20022024-uvod.jpg

Akcie jsou na maximech. Je dobrý nápad nakupovat?

20.02.2024 Minulý týden vyšší než očekávaná inflační data v USA ukázala na značnou citlivost rizikových aktiv jako akcie na horší data a jejich potenciálně rychlou a větší korekci. Začátkem roku se indexy jako S&P 500 nebo Nasdaq 100 dostaly na nové historické maxima a uplynulý trading týden ukončili 5-ti týdenní vítězné tažení.
C:\fakepath\Fair-Value-Gap-18022023-webinar2.jpg

Fair Value Gap: Klíč k Odhalení Skrytých Příležitostí na Trzích

18.02.2024 Fair Value Gap (FVG) je jedním ze stěžejních úkazů na grafu, který by měli znát všichni techničtí, ale i fundamentální obchodníci. Stojí na něm totiž mnoho obchodních strategií. Dnes si proto krátce FVG představíme a doporučíme vám bezplatný webinář od Purple Trading, na kterém si ukážeme také vhodné obchodní strategie, které s FVG pracují.
C:\fakepath\trading-strategie-22012024.jpg

3 obchodní strategie pro rok 2024

22.01.2024 Letošní rok očekáváme mnoho obchodních příležitostí. Pokud je chcete zobchodovat co nejefektivněji, budete potřebovat zvolit vhodnou strategii. V tomto článku najdete hned tři takové, které lze navíc použít na jakýkoliv trh.
C:\fakepath\likvidita-17122023-uvod.jpg

Smart Money a koncept výběru likvidity

18.12.2023 Stalo se vám někdy, že vás trh vybral na stop-lossu? Tak právě v ten moment jste se stali potravou pro velké hráče. Pokud chcete být v tradingu opravdu úspěšní, musíte se naučit vnímat trh optikou likvidity a těmto situacím se vyhnout. Jak na to si ukážeme v dnešním článku.
img

Po dlhej odmlke

24.04.2023 Dlho som sem nič nepridal. Niežeby som sa tradingu nevenoval. Venoval som sa mu a stále venujem. Čo sa zmenilo odkedy som pridal posledný blog je to že som zmenil stratégiu.
img

Komentář s tipy pro foundery od Davida Klímka ze SupplyDo

05.04.2023 Od začátku ziskový startup SupplyDO s loňským obratem skoro 11 milionů korun získal investici za bezmála 10 milionů korun od českého venture kapitálového fondu Nation 1. A tady je několik rad pro začínající startupisty od zakladatele SupplyDO Davida Klímka.
img

Dogecoin překonává Polkadot – Dokáže si DOGE udržet svou agresivitu?

20.09.2022 Obchodníci by si měli rozhodně dávat pozor na Dogecoin, jelikož populární meme coin v nadcházejících dnech vykazuje 30% nárůst.
C:\fakepath\smart-money-23012022-uvod.jpg

Jak obchodovat „Price Action“ (11. díl)

24.01.2022 Jak je všeobecně známo, trh většinou ovládají velké instituce. Jsou to takzvaní institucionální investoři (tradeři), centrální banky, investiční fondy a další profesionální finanční specialisté, kteří díky velkému kapitálu mohou někdy méně, někdy více s tímto trhem „hýbat“. Po finanční krizi v roce 2008 se pro tyto subjekty vžil název „Smart Money“, česky - chytré peníze.
C:\fakepath\MH_Volume_Spread_Analysis_570x300.png

NOVÝ KURZ TRADINGU: VSA Strategie - tajemství velkých hráčů!

16.09.2021 Hledáte dobře uchopitelnou strategii pro trading a investování? Broker XTB ve spolupráci s investorem T. Kličkou sestavili kurz VSA strategie, díky které proniknete do tajemství velkých hráčů!
img

Finanční krize v roce 2019? 15 znaků blížící se recese

11.09.2019 Přehřívání trhu a slábnoucí výsledky z minulého roku jsou pro řadu analytiků předzvěstí blížící se finanční krize, či dokonce potenciálního pádu burzy. Samozřejmě, nikdo nemůže s jistotou prohlásit, kdy ekonomická krize skutečně přijde. V následujícím článku si probereme, které signály mohou naznačovat blížící se finanční krizi a také, jak se v nejkritičtějším případě při pádu burzy zachovat.
C:\fakepath\FCA-26072019-LV-3.jpg

FCA varuje před společností Invest Smart Money

26.07.2019 Britský finanční regulátor Financial Conduct Authority (FCA) varuje před neregulovanou společností, která nabízí finanční služby a cílí hlavně na britské klienty. Nové varování se týká společnosti Invest Smart Money, která nabízí zhodnocení investovaného kapitálu. Tato společnost ovšem nemá podle FCA patřičné povolení k činnosti, kterou provozuje.
img

Přijde finanční krize v roce 2019? 9 znaků blížícího se pádu burzy

18.01.2019 Přehřívání trhu a slábnoucí výsledky z minulého roku jsou pro řadu analytiků předzvěstí blížící se finanční krize, či dokonce potenciálního pádu burzy.
img

Čo robia „Smart Money“ aby boli profitabilní

06.12.2018 Nie je záhada, že na finančných trhoch sú dve odlišné skupiny. Tí, čo zarábajú peniaze väčšinu času (banky a inštitúcie) a na druhej strane tí, ktorí nezarábajú (klasický trading). Títo ľudia majú problém udržať sa s trhom keď je v najlepšom alebo prerobia všetky peniaze v najhoršom.
img

Grafy dňa: Čína zaznamenáva prepad exportných objednávok

31.10.2018 Obchodné vojny definitívne začínajú hrýzť Čínu - subindex exportných objednávok v rámci indxu výrobnej dôvery v posledných mesiacoch výrazne klesol do teritória silnej kontrakcie (hranica medzi rastom a poklesom je 50b.). Aktuálne je Čína čo sa týka exportov zrhuba v podobnej pozícii ako počas spomalenia v rokoch 2015/2016 (@jsblokland):
img

Grafy dňa: Čína dosiahla s USA rekordný obchodný prebytok. Americké firmy sa predzásobujú kvôli obchodným vojnám.

15.10.2018 Čínsky obchodný prebytok s USA dosiahol v septembri nový rekord. A to s výrazným odstupom. Zrejme to bude snahou amerických firiem doviezť čo najviac tovaru pred plným nástupom ciel. 24. septembra vo výške 10%, ktoré sa od nového roka zvýšia na 25%. Som zvedavý, kam to klesne o mesiac. Je však možné, že zvýšený dovoz bude pokračovať, keďže clá pôjdu v budúcom roku nahor, tak môže efekt nakupovania do zásob pokračovať (@SoberLook):
img

Akcie lámou další rekordy, očekávaný pád stále nepřichází

28.08.2018 Akciový index SP500 dosáhl v pondělí na nová historická maxima. Tzv. „smart money“ ale nikdo neoslavuje. Důvod je prostý – na poslední „rally“ se totiž skoro vůbec nepodíleli velcí investoři. Data společnosti Bloomberg nasvědčují, že hedge fondy a jiní giganti ztrácejí již 5 týdnů, čemuž nezabrání ani dosahování rekordů na indexu SP500 i dalších.
img

Obchodování v 3D rozměru

11.08.2018 Po delší době jsem se rozhodl napsat článek o strategii nebo pohledu, který dnes využívám ve svém obchodování. Podíváme se, co čistá price action nenabízí, protože v hlavní roli budou indikátory, chytré indikátory, které nám pomůžou nahlédnout do pozadí svíček a dají nám informaci, co se na trhu odehrává mezi kupci a prodejci. 
img

Obrázky dňa: Juan má za sebou najhorší mesiac v tomto tisícročí. Nebude to náhoda.

29.06.2018 Keď sa počas zvyšku dnešného obchodovania nič nezmení, tak bude mať za sebou čínska mena najhorší mesiac voči doláru minimálne od polovice 90-tych rokov. Taký zlý mesiac nemala ani počas finančnej krízy, či spomalenia a vysokého odlivu kapitálu v rokoch 2015/2016. Pri aktuálnej ekonomickej situácii v Číne a prísnejších kapitálových kontrolách to vôbec nevyzerá na prirodzený vývoj a už vôbec nie na náhodu. Skôr to vyzerá tak, že Čína ukazuje Trumpovi, že keď bude ďalej blbnúť, tak bude kompenzovať efekt ciel oslabovaním meny. A Trumpa to určite zožiera. (@ReutersJamie):
img

Obrázky dňa: Rast kolektívne vyjednaných miezd v eurozóne poskočil na päťročné maximum

08.06.2018 Medziročný rast miezd v eurozóne, konkrétne tých kolektíve vyjednávaných, vyskočil v prvom kvartáli z 1,56% na 1,86%. To ne najvyššia úroveň za posledných päť rokov. Zrejme aj to je dôvod, prečo začali byť predstavitelia ECB zrazu optimistickí ohľadom budúceho vývoja úročenia. Z historického hľadiska je to však stále málo, pred krízou sa tento rat pohyboval v koridore 2-2,5% (@Schuldensuehner):
img

Obrázky dňa: Rast americkej ekonomiky zrýchlil siedmy kvartál po sebe. Dorovnal tak historický rekord.

04.05.2018 Medziročný rast amerického HDP zrýchľuje už siedmy kvartál v rade. Tým dorovnal historický rekord zo začiatku 90-tych rokov. Čiže ešte jeden kvartál a bude sa písať história. Aktuálnych 2,9% pritom nemusí byť úplný problém prekonať, najmä pri Trumpových deficitoch. Inak, rastový diferenciál, ktorý bol v posledných kvartáloch plusový pre eurozónu, sa otočil a v prvom kvartáli je plusový pre USA, čo môže byť tiež dôvod pre päťmesačné minimá na EURUSD (@valuewalk):
img

Sentiment kvalifikovaných investorů

18.09.2017 Nálada účastníků trhu a jejich chuť nakupovat nebo prodávat jednotlivá aktiva, je jedním z nejužitečnějších nástrojů na finančních trzích. Poskytuje informace o aktuálním rozložení býčích a medvědích sil na trhu, které je vhodné zohlednit v obchodním rozhodování.
img

Trading nastavení: Index S&P 500, EUR/USD a ropa WTI

13.04.2017 Na akciových indexech poslední dny vidíme značné prodejní tlaky, nicméně k velkým propadům nadále nedochází. Na trhu existují síly, které větší poklesy dovolit prostě nechtějí. Je nutno ještě nějaký čas distribuovat předražené akcie ze silných rukou do slabých.
img

Strategie, o které se v žádné knize nepíše

18.11.2016 Při hledání vhodné strategie, která bude sedět mému obchodování jsem narazil na mnoho knih počínaje od Joe DiNapoliho, Alexandera Eldera nebo Kathy Lien. Nikde jsem nenašel zmínku o strategii S/D (supply a demand) neboli obchodování na institucionálních levelech.
img

Obrázky dňa (10.2.2016)

10.02.2016 Súčasné nastavenie špekulatívnych pozícií na forexe je cca nasledovné: Najviac sa špekuluje na rast jenu (kvôli averzi...
img

Exkluzivní novinka: Sentiment kvalifikovaných investorů

17.07.2015 Vzhledem k tomu, že trh forex je decentralizovaný a není zde existence jednotného globálního clearingového centra, jsme my, forexoví tradeři, značně indisponováni, zejména vůči akciovým spekulantům.
CurrencyPower.2014-12-16.Michel.Aspron.png

Forex: Korelace a síla měn 16.12.2014

16.12.2014 Uplynulých sedm dní rozhýbalo trhy, když index kanadského dolaru pod vlivem neustále oslabujících cen...
img

Tituly milované hedge fondy? TOP10 podle Goldman Sachs

24.05.2013 Desítka amerických akcií, zastoupena nejsilněji v portfoliích hedgeových fondů s aktivy přesahujícími dva biliony dolarů, letos zatím o pětinu překonává americký akciový index S&P 500, loni to bylo 23 % nad jeho výkonností. Investoři, věřící ve smysluplnost následování hedgeových fondů jako „smart money“ při svých investicích, se mohou opřít o VIP list Goldman Sachs, který investiční sázky hedgeových fondů sleduje. Které tituly jsou onou vyvolenou desítkou a jaký je na ně konsensuální pohled analytiků?
Související klíčová slova: Vstupy a výstupy | Řízený risk management | Banky a hedge fondy | Cybertruck | Bearish svíčky | Klesající trend | Orderbook | Pravděpodobnost úspěchu | Zpráva IEA | Co je to inducement? | Kam tečou peníze? | Korelační strategie obchodování s ropou | Supply zóny | Likvidita do obchodních seancí | Znalost | IPDA | Meta Trader | Cenné statistické údaje | Škálování | Předpověď směru trhu | Stochastický | Krátkodobý short | Značení struktury | FVG (Fair Value Gap) | Take Profit | Důležitost backtestingu | US Dollar Index | Nákup ne-komerčních subjektů | Celkové potencionální riziko | Retracement | LYNX | Index výdajů na osobní spotřebu | Silnější pohyb | Síly směru trhu | Vládní dluhopisy | 13F | Kde reálně likvidita leží | Koncepty likvidity | Výběr Asia low | Impuls k pohybu ceny | Tvoření likvidity | Inefficiency Price Action | Průraz trhu | Rozhodnutí pro vstup do obchodu | Soros Fund Management | EUR | Graf EURUSD | CSR | Smart Money inducement | Longové cykly | Backtest v ICT/SMC | Pip | Inner Circle Trader | Rozhodnutí pro vstup | Zkušenosti | David Monoszon | Cenová hladina | Světové akcie | Co je to hlavní konfluence? | BOS a iBOS | Příklady z praxe | Nárůst objemů | Akciové trhy | XTB Online trading konference | Vstupy | New York open | Rozdíly mezi ICT a SMC | Význam chytrých peněz | Shortové pozice | Komerční pozice | Oblasti ICT | Nekomerční subjekty | Skupiny obchodníků | LBM 1 | USDT | Magnet na cenu | Systémy ICT | Velikosti kapitálu | Kde je likvidita | ICT/SMC koncepty | Akče | Backtesting při obchodování | Obchodník | Komerční subjekty (Commercials) | Dovednosti | Pohyb do longu | Ztráty peněz | Otočení trhu | Mince | Správné informace | Cenový pohyb | Porozumění | Fair Value Gap (FVG) | Letní prázdniny | Obchodní systémy ICT/SMC | Akcie své vlastní společnosti | Nejlepší konfluence | SMC (Smart Money Concepts) | Jak obchodovat metodou Market Profile | Trend | Hlavní obchod | Institucionální hráči | Zpětný pohyb | Smart Money Trap | Alternativní zdroje dat | Potvrzení bias | POI/OB | Nastavení stop lossů | Scalping obchody | Příklady obchodů | BTC | Meta Trader 4 | Pokles indexu | Mezinárodní měnový fond | Propad cen | Omezení obchodování | Statistiky | Doplňující konfluence | Korelace | Informace o velkých hráčů | Obchodníci SMC | Otevřít obchod | YouTube | Obchodní válka mezi USA a Čínou | Smart Money strategie | Swingová high | Silný support | Institucionální obchodník | Boční kanál | Placené služby | Aktiva | Obchodní systémy ICT | SP500 | Citigroup | Bezpečné útočiště | Smart money concept | Investing | Efektivně obchodovat | Spojení | Vedoucí pracovníci | Zisk z dlouhé pozice (long) | Velmi silný pattern | Obchodovat na finančních trzích | Makers | Line | Velikost obchodního kapitálu | Organizace zemí vyvážejících ropu | Dlouhodobý úspěch | Zajímavosti z prop tradingu | Nákupy komerčních subjektů | Reálný příklad | SMT | Britský finanční regulátor | Otevřené pozice | Market efficiency | SMC obchodníci | Nastavení SL | Co je to imbalance? | Frankfurt | Inkasovat zisk | Růstový trend akciových trhů | Indikace budoucího směru | Obyčejný trader | Support a rezistence | Poměr risku k zisku | Trhy s futures | Ropa WTI a Brent | Poplatky | Likvidity Asijského high | Trading plán | Obchodní systém | Komunita | Teorie ICT | Analýza Bitcoinu | Mezibankovní algoritmus dodávání cen | TradeCZ | Diverzifikace | LBM | Výnosy dluhopisů | Členové představenstva | Analýzy | Hromadné akcie | Pravděpodobnost | Obchodníci s konceptem chytrých peněz | Šéf Fedu Jerome Powell | Dobrý trader | Pravidlo neobchodovat | Risk Reward Ratio (RRR) | Mechanické strategie | Chování trhu | Obchodování pomocí SMC | Vedoucí pracovníci společností | Válka | Strukturování backtestingu | Head and Shoulders | Inspirace | Porušení struktury | One-way | Volatilní cenové pohyby | Order Block | Myšlenka SMC | Frankfurt a Londýn | Prodejní korekce | Silné a slabé stránky | Zdroje dat | Dění na trzích | Oblasti ICT konceptu | ICT trading | Velké finanční instituce | Komise pro cenné papíry a burzy v USA | Snížení emocí při obchodování | Velcí účastníci na trhu | Liquidity provider (poskytovatel likvidity) | COT od Nolda | Typ obchodního systému | Expanze | Trpělivý trader | Exchange | Eskalace války | Uvedené časy | Sledování zpráv z mainstream | Výkyvy | Rok 2025 | Efficiency a Inefficiency Price Action | Přehled o tocích peněz | Obchodní rozhodování | Depozitní sazba | Posilování dolaru | Saúdská Arábie | Vybrání Asia low | ICT (Inner Circle Trader) | Nejmenší spready | Přesnost | Nové historické maxima | Goldman Sachs | Ideální poměr RRR | Tržní konsolidace | Pokračování longů | Bearish price action | Retail prodává | Obchodní mantra | Axiory | Obchodování dle konceptů likvidity | Balance křivka a statistika | Způsob značení | Frankfurt open | Elliott | Strach | SL (stop-loss) | IPA/EPA | Očekávaná inflační data | Vstoupit do rozjetého vlaku | Menší pohyby | Geopolitické napětí | Úspěšní tradeři | Nezaměstnanost | EQH a EQL | Potvrzení pro vstup do obchodu | Hedžovat | Kalibrace order bloků | Non-Reportable | Čekající příkazy | Nekomerční subjekty (Non-Commercials) | Obchodníci ICT | Nastavení obchodní psychologie | Využívat více příležitostí | Nižší time-frame | Trendová čára | Korelační strategie obchodování | Vliv na cenu | Kryptoměna Bitcoin | Ukončit obchod | Zaměřit se na dlouhodobý úspěch | Smartphony | Home Credit | Koncept výběru likvidity | Trap Time | Rally na akciových indexech | Léto | Tropická bouře | Cena zlata | Propad cen ropy | Změny trendu | Micro S&P 500 (MES) | Cenové svíčky | Potvrzení pro vstup | Cenné papíry a burzy | Commodity Futures Trading Commission (CFTC) | Množství komodit | Značení POI | Systém likvidity | Gapy (mezery) | Vstup long | Striker Securities | Očekávaný výnos | Burza | Dobrý obchodník | Net short | Budoucí pohyb trhu | iBOS v bullish trendu | Úspěšnost svých obchodů | Pochopení struktury trhu | Nový ebook | Konkrétní vstup do trhu | Čárový graf | Smart Money Concepts (SMC) | Gap indikátor | Změna charakteru | Americký akciový index | Cenové opce | EPA a IPA | Efficiency | Obchodování CFDs | Agresivní uptrend | NYO | Obchodní přístupy | XTB Online Trading | Výrazný pohyb | Směrnice | Zpráva o pozicích obchodníků | Vývoj ceny na ropě | Více peněz | Zbytečné ztráty | Nevýhoda ICT | Forexnation.cz | Proražení | Speculative uninformed money | Brexit | Suroviny | Co můžeme z backtestingu získat? | ForexNation | Retail nakupuje | Kvalitní backtest | Oznámení | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Jak analyzovat FVG | Schéma one-way cyklu | Konfluenční zóna | Spread na burze | Způsob měření | Braní partials | Známka nákupního tlaku | Likvidity cyklus | Černé pondělí | Způsoby tradingu | Vyhledávání S/R zón | Co je to ICT koncept? | Zlato a stříbro | Break-Even | Prodejní reakce | Denní session | Volby | Signál ke vstupu do obchodu | Burzy po celém světě | Hedge fond | Výhody ICT konceptu | Větší hráči | Breakout | Longový pohyb | Předpoklad směru trhu | Rezistentní zóny | Co je order block | Kontokorent | Tradingster | Commitments of Traders | Co je to EOTP? | Obchodní session | Zvýšená šance | IPDA (Interbank Price Delivery Algorithm) | Asia H/L | Vytvoření BOS | Ebook Purple Trading | IOO (Imbalance Of Orders) | Mitigace POI | Efficiency a Inefficiency | Nabídka a poptávka | Long/short | Užitečné informace | Riziko ztráty peněz | Situace na trhu s ropou | Imbalance vytvořené z více svíček | New York | HDP v Číně | Snížení úrokových sazeb | NFP report | SMC koncepty | Chybné predikce | Pandemie COVID-19 | Tržní Struktura | Výhled | SupplyDO | Správný obchod | Otočení likvidity | Vysoké riziko | Commodity futures | Subjekty nepodléhající hlášení | Build-up | Ukázka COT reportu | Wyckoff Theory | Purple Gap indikátor | Příklady na grafu | Rubl | Výkon | Form 13F | Fibonacci retracement | MetaTrader 4 (MT4) | Obchodování Smart Money Concepts | Pravidla obchodní strategie | Využití imbalance | Podnikání | Velcí investoři | Co je to break struktury? | Mitigační cyklus | Mitigace po inducementu | Fáze 2 | Proti trendu | Malá volatilita | Výstupy u našich obchodů | 3 typy inducementů | Supportní a rezistentní zóny | Splnění efficiency | Koncept teorie | EIA | FB | Otestovaná strategie | Stop-sell | Break of Structure (BOS) | Vývoj měnového páru | US30 (Dow Jones) | Longový obchod | Praktické strategie | Poskytovatel likvidity | Obchodování FVG pomocí SMC | NZD/USD | Gap | Formace double bottom | HTF bias | Intradenní Price Action | Strategie Smart Money | Zamítnutí vyšších hodnot | Inflace | Commercials obchodníci | Obchodni metody | Chod Price Action | Nevýhoda ICT konceptu | London open | Falešný break rezistence | Akumulace podle Wickoffa | Brokerské domy | B/E | SP500 (S&P 500) | Indikátor v TradingView | Vstoupit do trhu | Supply POI | Použití Fibonacciho úrovní | Doplněk pro lepší analýzu trhu | Množství znalostí | Největší volatilita | Mezibankovní trh | Tržní reakce | Pozitivní sentiment | Economic Analysis | Multi-time frame | Výběr vhodného obchodního instrumentu | Formace 1-2-3 | Lower High | Větší objemy | Typy likvidity | Breaky struktury | Nejlepší trading příležitosti | Supportní úroveň | Chování davu | Equities na indexu | Koncept Smart Money | EQH | Obchodní dovednosti | Měnové futures | Graf | Cenové rozpětí | Poměr rizika a odměny | Prezidentský volební rok v USA | Ukázka statistik | S&P 500 (MES) | Ukázka Equities | Žádný obchod | Téma ICT | Příkaz | Vývoj ceny ropy Brent | Market Data & Economic Analysis | Inducement Asia high | Price Action formace | Svět tradingu | Ceny aktiv | Intradenní tradeři | Průmysl | Market Makers | Finanční specialisté | Obchodní účet | Komoditní výhled | Obchodování gapů | Systematický přístup | Shortové obchody | Scalping | Neustálé učení se | Volební rok v USA | Break supportu | Očekávání analytiků | Centrální banky | Proces obchodování | Zpráva | Přidaná konfluence | Co tvoří na forexu likviditu? | Momentum | Obchodní plán | Jak to vidí OPEC | Načasování v konceptech likvidity | TOP trading strategie | One-way denní cyklus | Rozhodovací schopnosti | Externí struktura | Ten správný obchod | TF (time-frame) | Ztrátové obchody | Dobré výsledky | Ukázka na klesajícím trendu | Návrat Donalda Trumpa | Nevýhody ICT | XTB Online trading | Commercials | Vstup do obchodu | Více obchodů | Toky objednávek | Ukázky obchodních strategií | Demand zóna | Porozumět pohybům na trhu | Zvýšit pravděpodobnost | xStation | Rezistence breakout | Růst stříbra | Ekonomické zpomalení | Úspěšnosti v budoucnosti | Market efficiency paradigm | Retailoví obchodníci | Obchodní konfluence | Jednotlivé složky timingu | SMC strategie | Fundamentální zpráva | Tajemství velkých hráčů | Velká transakce | Opětovný vstup do pozice | SEC Form 13F | CHOCH | ICT trader | Nákupní reakce | Historický vývoj | Trpělivost | Covid | Dolary | SEC Form | Světové burzy | Vznikl falešný break? | Stop-Lossy obchodníků | Baupost Group | Nabídka | Nejlepší část dne na obchodování | SMT na grafu | Risk-Reward | Vstupy do obchodů | Reverzní cenové formace | Swingová low | Konfluence konceptů likvidity | Insider nakupuje akcie | Data z USA | Dumb money | Inducement Asia | Rozsáhlý seriál | SLQ | Stop Loss (SL) | Myšlenka Smart Money | Ukázka statistik z Myfxbook | Výzkumy | Kombinace konfluencí | Obchodování s pomocí Fair Value Gapů | Medvědí Smart Money Divergence | SMC (Smart Money Concept) | Co je Smart Money? | Uptrend | Značení širšího charakteru | Popis strategie | Neobchodovat pomocí indikátorů | Fed Rate Monitor Tool | Blow-up | Pochopení denních cyklů | Snížit riziko | Nejzajímavější obchodní příležitosti | Býčí signál | Kalibrace vstupu | SMC obchodník | Volební speciál Purple Trading | Cykly podniku | Tok kapitálu do daného trhu | Stádia likvidity | Smart money trap (SMT) | Velké množství likvidity | Point of Interest | FVG pomocí SMC strategie | Korekce na short | Diskont | Znalosti technické analýzy | Obchodní příležitost | Jednání o úrokových sazbách | Sledování zpráv | Likvidita asijské seance | Denní cyklus rip-off | Lepší výsledky | Silná ekonomika | Ziskovost tradera | Měnový pár USD/NOK | Sharpe ratio | Kam umístit Stop-Loss | Co je Fair Value Gap | ICT zastánci | Proražená cenová maxima | ICT koncept | SMC teorie | Futures | Tržní stratégové | Imbalance vytvořené na bearish svíčce | Pohyb ceny | Nejnižší cena | Distribuce a akumulace podle Wickoffa | Vhodné obchodní strategie | Typy inducementů | NYO (New York open) | Úspěšné obchodování | Základní principy obchodování | Reakce trhu | Velký impulz | Denní bias | Ekonomiky | CL | Odhodlání | Odraz od ceny | Pád burzy | Substituce od ropy | Plánování | Donald Trump | Imbalance nevytvořené fundamentem | Pohyby cen | Autor SMC teorie | Aspekty obchodování | Čas otevření | EPA zóny | Co to je Top-Down analýza? | Price swing v dané open session | Volatilita | Značení iBOS | Inefficiency | Čtení trhu | Intradenní obchodníci | Živé obchody | Hrubý domácí produkt (HDP) | Futures Only | Vstoupit do obchodu | Zajímavé zhodnocení | Lembros Commodity Advisors LLC | Zdarma weby | Teorie 15minutových cyklů | Pokles ceny ropy | Čínský drak | Efficiency Of The Pullback | Prodej elektromobilů | Doplněk ICT | Korelační strategie | ICT obchodníci | Dobrý nápad | Trendující cyklus | Imbalance pomocí indikátoru | Cenové hladiny | Neobchodovat patterny | Individuální trader | Uptrend na bitcoinu | Stop-buy | Obchodní pozice velkých hráčů | Dow Jones | Obchodní války | Dlouhodobé obchody | Demand POI | René Remšík | Peníze | Chování institucionálních hráčů | Praktické příklady | Správná volba | Svíčka fundamentu | CySEC | Řídit money-management | Denní price swing | Brent | Politika | Obchodní instrument | Intradenní trading | Očekávání | Společnost je podhodnocená | Rovnováha | Škálování pozic | Micro S&P 500 | Snižování sazeb | Velké téma ICT | EQH/EQL | Nápad nakupovat | Co je to mitigace? | Efficiency paradigm | Coinmarketcap | One way | Šance na úspěch | Order block (OB) | Výhled na rok | Ideální velikost SL | Investiční centrum | Volby amerického prezidenta | Typ obchodu | Buy Limit | metodologie | Obchodní příkazy | Trendové čáry | Trhy v roce 2025 | Otáčení likvidity | Opakující se formace | Put/Call | Kathy Lien | Války na Ukrajině | Příležitosti na trzích | Substituce | Vývoj HDP v Číně | Deprese | Americký S&P 500 | Obchodní týden | Vývoj ceny ropy WTI | Tržní prostředí | Velcí účastníci trhu | Schéma rostoucího a klesajícího trendu | Imbalance vytvořené na bullish svíčce | Důvěryhodnost | Commodity | Blockchain | Trading strategie | Nejvyšší volatilita | Americké volby | P/E | Dolar index | Volební speciál | Příležitosti na FOREXu | Jak obchodovat Price Action | Hedgeové fondy | Konzistentně ziskový | Bullish struktury | Obchodní signály | One way cyklus | Nákupy | Růst | Profesionálové | Falešný průraz | Zobchodovat korekce | Příležitosti | High a low asijské seance | Obecně trading | Asia session z mid-line | Velký hráč | Neefektivita | Neckline | Michael Huddleston | Ukázky značení BOS a iBOS | MiFID II | MetaTrader | Výstupy z backtestingu | Smart Money Equity | Fundamentální analýza | Skončení Asia session | Nižší úroky | BreakEven | Platné iBOS | Významná fundamentální zpráva | Objednávky | Lembros | Definice order bloků | Rostoucí šance | Sentiment na trhu | Procento kapitálu | Prognóza | L.F. Investment | Výnosová křivka | Americké prezidentské volby | Doplňkové konfluence | Long obchod | Alternativní zdroje | Použití finanční páky | Značení BOS a iBOS | Jak obchodovat podle Smart Money konceptu | Kde se buduje likvidita? | Způsob obchodování | Trh práce | Obchodní pozice velkých | Crypto | Jsou i nějaké nevýhody ICT? | Likvidita v Asii | Doplněk ICT a SMC konceptů | Trend following | Znalosti o Asia session | Futures trhy | Časový úsek | Spotřebitel | Splnění Take-Profitu | London session | Pochybnosti | Tržní cykly | London blow-up (LBU) | Kde a jak profitovali tradeři | Největší problém | Samostatná obchodní strategie | Princip obchodování | Nerovnováha | Patterny | Akcie ve velkém objemu | Order blok | Nástroj pro vstupy | Objem obchodů | Price swing užšího charakteru | Dobrý výsledek | Pozice velkých hráčů | Tradingové strategie | Koncept likvidity | Jednání bank | Deglobalizace | Challenge | Supply a demand | Obrat trendu | Styl tradingu | Stop-Lossy (likvidita) | Využívání indikátorů | Market Data | Dostupné informace | Krátkodobý vývoj | Cena bitcoinu | Volatility | Inducement daily low | High a low předchozí seance | COT indikátory | Nová all-time high | Historické maxima | Blog | Long | Chování | Bullish | Velké spready | Trendová linie | Manipulovat s trhem | Vybrání Asia high | Striktně dodržovat obchodní plán | Pojem likvidita | Váš trading | Nakupovat tam, kde retail prodává | Aktivita trhu | Banka Morgan Stanley | Asia shortová | Strategie na bázi likvidity | Primární inducement | POI | Co je krach na burze | Broker XTB | Velké množství komodit | Komerční subjekty | Množství objednávek | Spotřeba ropy | Nastavování Stop-Lossů | Koncept vlákání do pasti | Top-Down analýza | AUD | Je vybráno high | Micro Nasdaq | Inflace v eurozóně | Zátěž na psychiku | Portál FXstreet.cz | Obchodní znalosti | Zvýšený zájem investorů | Chicago Mercantile Exchange | Vývoj měnového páru GBP/USD | Tok kapitálu | Cenové maximum | Co je to OB? | BOS úrovně | S&P500 | Jak vypadá vybírání likvidity | Commodity Futures Trading Commission | Praktický příklad | Aktuální vývoj ceny na ropě | Další růst | Investujte zodpovědně | Vnímání likvidity na trhu | Tomáš Vobořil | Americký investor | Trh | Barel ropy | Interbank price delivery algorithm | Hranice imbalance | Imbalance vytvořené fundamentem | Koncept chytrých peněz | Zkušenost | Žádný trend | TradingView | Složky timingu | Rezistenční zóna | Jak značíme POI a OB? | Faktory ovlivňující trhy | Pochopení pohybů na trhu | Počasí | Blok objednávek | Prop firmy | Přehled o pozicích | Rip-off cyklus | Falešné signály | Lokální maxima | Hledání inducementu | Účinnost zpětného pohybu | Rostoucí prodej elektromobilů | Dollar Index | Open | Vlákání do pasti | Příklad býčího order bloku | SL v pipech | Princip reverzních formací | Černý čtvrtek | Celní politika | Money Flow Index | GBP/CAD | Rozdílové smlouvy | Equal low | Index | Fáze konsolidace | Cyklus one-way | Obchodní praktiky | Vice | Liquidity provider | Příklad vzniku imbalance | Jak úspěšně obchodovat | Impulz dne | Zakladatel FXstreet.cz | Sell | Liquidity | Zpomalení v Číně | Solidní obchodní strategie | Malé RRR | Jak funguje otáčení likvidity | Break of Structure | Mezera mezi dvěma stíny svíček | Komise | Oblasti konsolidace | Nejistoty | Pipy | Struktura trhu zaměřená na likviditu | Pozitivní zpráva | Kde hledat likviditu | Tržní kapitalizace | Vojtěch Slovák | Kapitál | Fungování | Ropa Brent | Posílení | Pravidla na vstup do obchodu | Ukázka rip-off | The Way Smart Money Invests Today | Ujetý obchod | Larry Swedroe | Petr Plecháč | Příklad zaplněného prostoru | Fair Value | GBP/JPY | Pravděpodobnost prodělat peníze | Korelace mezi americkými akciovými indexy | E-commerce | Break rezistence | Postupné tvoření likvidity | Možné scénáře | Zajímavé příležitosti | Interní struktura | Společnosti | Denní price swingy | Mít trpělivost | Striker | Graf EUR/USD | Obchodní myšlenka | Pohled na indikátory | LBM 2 | Nástroje a strategie | Rozdíl mezi ICT a SMC | Měnící se tržní prostředí | Malí spekulanti | S&P | BOS při bearish trendu | Neefektivita trhu | CPI (inflace) | Unie | Striktně řídit money-management | Výnosové křivky | Obchodování na finančních trzích | Jak na to | Medvědí svíčka | Hlavní konfluence | Krátkodobější obchody | Sázky | Algoritmus dodávání cen | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Sázky hedgeových fondů | Prezidentský volební rok | Vítězné tažení | Účty u prop firem | One-way do shortu | Buy-limit | Akciové indexy | Indikátory na TradingView | Nejdůležitější část dne | Trading nastavení | Securities and Exchange Commission | Alexander Elder | Obchodování podle likvidity | Ekonomický kalendář | Current Legacy Reports | Tržní podmínky | Hluboce porozumět chování trhu | Fundamentální zprávy | Break/Even (B/E) | Wall Street Journal | Hlášení SEC | Disciplína | Swing | Obchodní psychologie | IEA | Supply (nabídka) | Bullish price action | COT reporty | Reakce trhů | Orderblocky | Trend akciových trhů | Systémy ICT/SMC | Platformy cTrader | OB (order block) | Kde hledat likviditu a jak se jí nestát? | Foreign Exchange | Francine | Asie | Obraz o trhu | Kam umístit Stop Loss | Vyznačené rezistence | Rekordní hodnoty | PCED | Čeští tradeři | Migrace | Pandemie COVID | Vytvoření iBOS | Asia low | Byznys plán | Time-of-day breakout | Zařízení | Značení POI a OB | Poměr rizika a zisku | Nižší cenové rámce | Backtestovat | Technické analýzy | Vstupní signál | Řízení rizika | Pochopení chování institucionálních hráčů | Uzavírání částečného zisku | Smart money koncepty | London blow-up | Budoucnost | Porozumění trhu | Pokles ceny | Backtest v ICT | Internal Break of Structure | Tržní sentiment | Speculative uninformed | Higher high | T-D | KOL | Scalpingové obchody | Druhy POI | Větší riziko | Přístup ICT | Intraday | První likvidita | Efektivní přístupy k obchodování | Peněžní toky | DAX 40 | Správně řízený risk | Úvod do ICT (Inner Circle Trader) | Co obsahuje COT report | Analýzy toku objednávek | Lukáš Němec | Nové all-time high | Eskalace | Chápat strukturu trhu | Časy LBM | Větší tok kapitálu | Přesné pozice | Pomalá smrt | Obchodní aktivita | Krátkodobé obchody | Fair Value Gapy | Majoritní pohyb | Obchodní přístup | Obchodování konceptů likvidity | Názor obchodníků | Statistické údaje | Čekající objednávky | Co je to EPA a IPA? | Market execution | Nerovnováha podle konceptů likvidity | Twitter | Psychika | Výběr Asijského high | Typ tradera | MIFID | Akciový index | Rezistentní zóna | Živý stream | Pozornost | Všichni účastníci trhu | Investiční trendy | Prudký propad | StopLoss | Price swingy | Reakce při výběru likvidity | Velikost SL | Sentiment kvalifikovaných investorů | Jednoduchá konfluence | Bull | Značení timingu | Martin Lembák | Financial Conduct Authority | Býčí Smart Money Divergence | První support | Lunch Break Minute 1 | MES | Testování v minulosti | Range | Profit-Target | Navnadění lidí | Manipulace ze strany market makerů | Dopad na volatilitu | Stratégové | Net long | Obchodování komodit | IOO | Vyhodnocení výsledků | Příležitost ke vstupu | TLQ | RRR | Náklady | Obchodování likvidita | Index nákupních manažerů | Porušení struktury trhu | Jan Růžička | Ripple | Vysoká volatilita | Analytik TopForex | Bitcoin | Období LBM | Počet žádostí o podporu | Inducementy | Obchodní definice | AsiaSessionHighLowMidLines | Pohyb trhu | Poptávka | Kov | Značení imbalancí | Důležitý čas | Inkasovat zajímavé zisky | Volume Spread | ETF (obchodovatelné fondy) | Balance | Nejziskovější | Jak na COT report? | Cenové rámce | SMC koncept | Obrázek praktické ukázky | Akcie Apple | Partials | Akumulace, manipulace a distribuce | Pohyb dne | Change of character (CHOCH) | Měnové páry pro obchodní systém | Medvědí FVG | Nárůst výnosů | Elliott Wave | ILQ | Fundamentální změny na trhu | Retracement od open session | Chytřejší obchodníci | Data o inflaci | Insider trading | Klesající trendová linie | Otevření světových burz | Multi-time frame strategie | Množství likvidity | Velikost pohybů | Větší pohyb dne | Marketingová komunikace | Strategie u prop firmy | Valuace P/E | Oblasti likvidity | Jak moc je důležitý backtesting | Chart pattern breakout | Očekávání trhu | Futures na platinu | Hledat obchody | BOS při bullish trendu | Tržní reakce při výběru likvidity | Jak chápat imbalanci | Obchodovat | Značení BOS | Obchodníci | Dlouhé knoty | Dostatek likvidity | Systém SMC | Prolomení struktury trhu | Rostoucí trendová linie | Krach na burze | Investiční cíle | Tržní realizace | Vstup do pozice | Dluhopisy | Indikátor | Růst akciových indexů | Win-rate | Imbalance vytvořené bez fundamentu | Horší poměr RRR | Platformy | Equity | Pár EUR/USD | Významní účastníci trhu | Jak Fair Value Gap obchodovat | Analytici | Indická rupie | Objednávka buy limit | UTC | Asia longová | Imbalance - Fair Value Gap | Likvidita pro inducement | Cenový graf | Způsob měření širšího charakteru | Základní kameny konceptu Smart Money | Vaše obchody | Transakce a obchody | Cenový index | Demand zone | Výzva | Stávající trend | Obchod na limitní příkaz | Stříbro | Koncept ICT | Co je Fair Value Gap? | Akcie GM | Doplněk ICT a SMC | Video | Volatilní aktivum | eXchange | Efektivní obchodování | Značení order blocku | Trading týden | Mitigace | Celní válka | Denní cyklus | Potencionální riziko | Finanční instituce | Futures trading | Ukázky značení BOS | Longová range | Schéma klasického denního cyklu | Lunch Break Minute 1 a 2 | Požadovaný zisk | Formace Head and Shoulders | Pokles cen | Micro Nasdaq 100 | Joe DiNapoli | Ropa | Platnost výběru | Klasický denní cyklus | State Street | Orderflow | Přesouvání likvidity | Základní SMC | Obchodník na forexu | Geolokační informace | ETF | Dow Jones 30 | Buy Stop | Jak obchodovat Fair Value Gap? | Klasický cyklus | Commodity futures trading | Prvotní pohyby | Výrazné pohyby | Porozumět chování trhu | Obchodovatelné fondy | EQL | Směr trendů | Investujte do akcií | Pracovníci společností | Časy LBM 1 a 2 | FXstreet.com | Short pozice | Co je to Fair Value Gap? | ICT/SMC | Asia mid-line | LBU cyklus | Cenový index PCE | Nižší high | Správně chápat strukturu trhu | Splnění evaluace | Válka mezi USA a Čínou | Non-Commercials | Znalost SMC | Majors | Velké množství objednávek | Poptávka po bezpečném přístavu | Stop-Loss hunting | Kurz Smart Money Concepts | Byznys | Imbalance v tradingu | Tržní korekce | Závazky obchodníků | Bias (směr trhu) | Schéma rozdělení inducementů | Platforma | Zisk za měsíc | Vývoj úrokových sazeb v USA | Obratové formace | VSA | Inflace ve světě | Obchodování podle velkých hráčů | Smart Money pullback | Ekonomové | Obchodování podle systémů ICT | Silný break | VSA strategie | Geografické regiony | Obchodní time-frame | USA | Co je strategie Smart Money? | Sledování vývoje | Způsob značení širšího charakteru | | Smart money (SMC) | Nové obchodní příležitosti | Imbalance Of Orders | Backtest | NYSE (New York Stock Exchange) | SOL Trader | Zisková strategie | Růst HDP | Celosvětová poptávka po ropě | Emoční zátěž | Demand (poptávka) | Lunch Break Minute | Pandemie | Inverse Head and Shoulders | Jak obchodovat | Úrokové sazby | Směr trhu | Ekvilibrium | Kurz tradingu | Velmi volatilní | iBOS při bearish trendu | Zvyšování úrokových sazeb | Volume Spread Analýza | Zadávání limitní objednávky | Konsolidace | Cenová akce | Jsou vyplněny Fair Value Gapy? | Větší korekce | Kde je order block? | Zpětné testování v minulosti | Momentum trading | Obchodovat Price Action | Jak obchodovat fair value gap | Navnadění | Fibonacci | Americká data | Určování likvidity | Burze | Historie | Vývoj | Výnosy | Invest Smart Money | Vášeň | B/E (break-even) | Futures Only reporty | Čas pasti | Risk-Management | Ideální měnové páry | Velcí hráči na finančních trzích | Likvidity na trhu | Zajímavé zisky | LemBros | Structural liquidity | Inducementy a time-frame | Úroková sazba | Značné výhody | Potvrzení prodejní reakce | Informace o výběru | Časový rámec | Rozdělení inducementů | Dluhová krize | Zobrazení supply a demand | Polkadot | Důležitý pattern | Róbert Hrabčák | Non-Farm Employment Change | Býčí FVG | EOTP | Obchodní kombinace | Investiční poradenství | Býčí divergence | Prodávat tam, kde retail nakupuje | Prop Trading | Backtestování | Americké akcie | Facebook | Bullish struktura | Ukázky SMC obchodů | Předchozí seance | Klíčové výhody | Tři typy likvidity | BRICS | Růst americké ekonomiky | Obchodní příležitosti | Mid-line | Bod zájmu | Lembros Commodity | Volatilní | Riziko ztráty | EUR/USD | Prolomení struktury | Je vybrána likvidita asijské seance? | Omezení u ICT | FAIR | Pin Bar | Varování | Joe Biden | Trh s kryptoměnami | Price Action (PA) | Chování likvidity | Velký trend | SL nebo TP | Klesající struktura | Podnikání na kapitálovém trhu | Spotřebitelská důvěra | RRR (risk reward ratio) | Analýza Nasdaq | Asijské rozpětí | Čtyřhodinový graf | Propracované články | Transactional liquidity | Uzavírat gapy | Spoustu peněz | Další vývoj | Vnímání likvidity | Forward valuace | BOS/iBOS | Správně chápat technickou analýzu | Makroekonomický výhled pro rok 2024 | Prodejní momentum | Overnight | Finanční služby | Primární obchody | Odvětví | Investiční doporučení | Ucelený pohled na trh | Marek Vaňha | Objem obchodování | Aktuální situace | Značení breaku struktury | David Klímek | Potvrzení pro vaše obchody | Nevýhody | Londýnská exploze | Zisk z dlouhé pozice | M1 | Checklist | Co je to imbalance v tradingu | Chytré peníze ovládají trh | Trading | Fintokei | Volební rok | Potvrzení formou nákupní reakce | Baupost | cftc.gov | Objemy investic | Žádná imbalance | Equities | Videokurz | Index kanadského dolaru | Úvěrová krize | Trading pomocí Fair Value Gapů | Růstový potenciál | Dna | FOMO | Pojmem Fair Value Gap | Impulzivní pohyby | Situace na grafu | Dluhopis | Tržní cena | Lone Pine | FCA | Růst poptávky po ropě | Vyšší časové rámce | Fair Value Gap | Vítězství | Investiční strategie | Přístupy k obchodování | Výhled pro rok 2024 | Využití imbalancí | B/E (Break/Even) | Trend je tvůj přítel | Paradigma tržní efektivity | LBU | Denní cykly | Uzavírat gapy (mezery) | Krása | XAG/USD | Styl obchodování | Kontroly ztrát při obchodování | Forward S&P 500 | Miliardy dolarů | Vyšší high | Ceteris paribus | Profesionální investoři | Vedlejší inducement | Alan Kooper | Forward valuace P/E | Cenotvorby | Forexoví tradeři | Extreme | Break struktury v externí struktuře | Prezidentské volby | Cenové pohyby | Smart Money (demand zone) | Jaké jsou výhody ICT konceptu? | Investiční sázky | Chytré peníze | Aktivity v USA | Jak konkrétně fungují SMC obchodníci | Řízený risk | Schéma distribuce a akumulace | Doplněk pro lepší analýzu | Nevyváženost | Supporty | Automobilka | Break/Even | Konspirační teorie | Snížení inflace | Predikovat trh | Technické indikátory | Překážky | Sazby | Omezení profitability | Sladění příkazů | TOP trading | Reentry | Psychologické aspekty obchodování | Zobrazení supply | Obchodní pozice | Základní koncepty | Principy obchodování | Výchylky | Michael J. Huddleston | Patria | Základní schéma | Pohled na trh | Co je to POI? | Otevření obchodu | Bias trhu | Koncept založený na likviditě | Co je to COT report? | Princip cenotvorby | Výběr Asia high | Obchodování podle likvidity konceptů | Komise v přenesené pravomoci | Proč FVG vzniká | Pravděpodobnost úspěšného obchodu | Nové rekordní hodnoty | Jak profitovali tradeři | Uninformed money | Téma ICT konceptu | Online trading | Snížení emocí | Investovat | Komoditní | Supportní úrovně | Sell Limit | Non-Commercials obchodníci | Nasdaq 100 (MNQ) | Co je to tedy SMC? | Price swing | NAS100 (NASDAQ) | Platforma xStation 5 | Investiční fondy | Regulátor | Break struktury v interní struktuře | Úspěšné obchody | Firmy | Medvědí divergence | Konzistence | Nastavení SL nebo TP | Live účet | Strategie obchodování s ropou | Rozdíl mezi BOS a iBOS | Panika | Zajištění | Retail obchodníci | Hospodářské zpomalení | Obchodování FVG | Asijská range | Znázornění Asia H/L | Zájem investorů | Jak obchodovat inducementy? | Rozdíl ve spravedlivé hodnotě | Prodělat peníze | Ziskovost strategie | Jednoduchý příklad vybrání likvidity | Richard Wyckoff | Money management | Kontroly ztrát | Příklad medvědího order bloku | Decision POI | Support a rezistence breakout | Dlouhodobé investice | Příchod mitigace | Uklidnění pro psychiku | Zhodnocení kapitálu | Wyckoff | Co jsou to price swingy? | Komoditní spready | Brokerské společnosti | Investování | Distribuce | Nápad | Fed | Institucionální investor | Multi-asset | Nejbližší support | Cyklus rip-off | Likvidita obchodních příkazů | Micro Nasdaq 100 (MNQ) | NASDAQ 100 | 123 Gap | Směr do longu | Koncept SMC | Účastníci trhu | Zakladatel ICT | Obchodovat SMC | Jednoduché podmínky | Equal weight | Celosvětová poptávka | Čtení tržního sentimentu | POI a OB | Automobilový průmysl | Ohraničení imbalance | Nižší časový rámec | Hry | Předpověď směru | COIN | Trhy | Důležitá konfluence | Trade | Peter Bukov | Nasdaq a S&P 500 | Price swing od high po low | Emerging markets | Jiří Tyleček | Obchodování inducementů | Nejbližší rezistence | Externí breaky struktury | ICT obchodování | Potenciál zisků | Úspěšně obchodovat | Snížení počtu obchodů | Teoretické omezení | Podmínky pro iBOS | Volatility breakout | Číst trh | Rizika | Chicago Mercantile Exchange (CME) | Silný pattern | Novinky u Fintokei | Horší data | Investiční rozhodnutí | Commitment of Traders | Fond | Ukázka rip-off cyklu | Velký stop-loss | MNQ | Longová Asia session | ISM | Žádné výrazné pohyby | Dlouhé pozice (long) | Zvýšení volatility | Forward P/E | Globální trhy | Páteční NFP | Inducement liquidity | Pohyb (směr) | Obchodujeme | Trader PRO | Pšenice | Price Action strategie | Ukázka na rostoucím trendu | Dluhopisový trh | Mezibankovní algoritmus | LemBros Commodity Advisors | Autor SMC | WAVE | Objemy do trhu | Dodávání cen | Příklad měření retracementu | Ebook od Purple Trading | Velcí hráči | T-D analýza | Longový scénář | Velmi silný support | Obchodování měnových párů | Řízení peněz | Risk Reward Ratio | Obchodovat pomocí ICT | Konfluence | Hodnota akcií | Veškeré dostupné informace | Výběry likvidity | Daily high | xStation 5 | Rip-off | První obchod | Nejlepší výsledky | Oval | Příklad vybrání likvidity | Růst ekonomiky | Zveřejňované údaje | NY session | Obchodování SMC | Purple Gap | Cenový vývoj | Institucionální obchodníci | Žádosti o podporu | Praktické ukázky SMC | Přístup k obchodování | Limitní příkaz | Change of character | Velmi volatilní aktivum | Stav EPA | Ondřej Hartman | Zakladatel portálu | Zveřejňované údaje o prodejích | Druh likvidity | Tesla | Úrovně SLQ | ONE | LeapRate | Inflační data v USA | Low | Tvůrci trhu (market makers) | Time frame | Odrazy | Měření retracementu | Velcí institucionální hráči | Jak obchodovat likviditu | Andrew Berkin | Cesta Prop Tradingem | Komodity | Praktické ukázky obchodních strategií | Velký impulz dne | Longové bias | Mzdy | Poradenství | Komise pro cenné papíry | Chart pattern | Nejbližší supportní úroveň | ICT a SMC koncepty | ICT | General Motors | Obchodní statistika | CAD | Pohyb do shortu | Signál potvrzující průraz | Obchodníci podle likvidity | Peníze ovládají trh | Sentiment trhu | Ukázky SMC | Swingové obchodování | Pohyby finančních instrumentů | Shortování | Na burze | Cenové úrovně | Společnost | Ruský rubl | Fáze distribuční | Reakumulace | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Potencionální pohyb | Shortové Asia session | Dodržovat pravidla | FVG pomocí SMC | Zajímavý zisk | Obchodování na trzích | Sázet | Pojem imbalance | FAANG | Extreme POI | Supply zóny (rezistence) | Finanční regulátor | Vybrání Asia | Ztráta | Značení imbalancí pomocí indikátoru | XRP | Dodržovat obchodní plán | Institucionální investoři | Odhalení skrytých příležitostí | FXstreet | Praktické příklady na grafu | Strategie pro rok 2024 | Redistribuce | Bull/Bear | Reporty | Světová poptávka po ropě | Nabídka ropy | Obchod | Purple Trading | Likvidita trhu | Pips | Obchodní rozhodnutí | Větší imbalance | Tradeři | Ceny ropy Brent | Index NAS100 | Cenový pokles | Budování dlouhé pozice | AUD/USD | Daily low | Pracovní trh | Eskalace konfliktu | Průraz na nové hodnoty | Proražení ve směru trendu | Smart Money Divergence | Riziko | Analytik | Agresivní pohyb ceny | MAM | Intradenní obchody | JPY | Open interest | Evoluce | Binance | Struktury trhu | RSI | AOS | Transakce | Order | Meta | Portfolio | Pesimismus | Nástroj | GBP | Trading konference | Index DAX 40 | Mali | iBOS | Karty | Čína | Plnění challange | Risk | Naučte se obchodovat | STAR | Circle | Ceny | ICT a SMC | Tržní pohyby | Recese | Pokles | Oslabení amerického dolaru | Údaje o prodejích | Pohyby na trhu | Short obchod | Produkce zemního plynu | COT report | Války | Omega | Impuls | Data z trhu práce | Obchodní platformy | Způsoby obchodování | Proinflační | Swingové maximum | Centrální banka | Předpovědi | Predikce | WTI | Objem objednávek | Radek Zalubil | SMA | Praxe | Demand | Biliony | Divergence | Forexový trader | EUR/JPY | CFTC | Libra | Intuice | Odborníci | Nejlepší trading | Dopad na trhy | Vyplnění GAPU | Nevyplněný Fair Value Gap | Webinář | Instituce | Shooting Star | Anomálie | Higher Low | Morgan Stanley | Break struktury | Vstup do trhu | Ceny zlata | Cenový index výdajů na osobní spotřebu | Stop-Lossy | Výnos | Bankovní krize | Pokles ekonomiky | Nejlepší tradeři | Balance křivka | eBook | Insider | ESG | Index DOW | IHNED | Swingový obchodník | ČEZ | Index Nasdaq | Nájmy | CFD | Vyšší low | Ekonomická krize | CEO | 256/2004 | US30 | Akcie Microsoft | Dvojitý vrchol | Order block | Dlouhodobý trend | Minulá výkonnost | Podkladové aktivum | Historická maxima | Obchodní den | Money-Management | Úspěšný trader | Ceny akcií | Ceny energií | S/R zóny | MetaTrader 5 | Falešné breaky | GBP/USD | Bezpečné přístavy | Inflační cíl | Velké instituce | VIX | Identifikace trendu | Skokové posílení | Mezibankovní | Obratová formace | Otevřený obchod | Biliony dolarů | Výhody a nevýhody | Makroekonomický výhled | Obchodní deník | Bias | Dlouhodobý výhled | Protistrana | Bez rizika | Change | Aktuální informace | Vyšší hodnoty | Část zisků | Zisk | Commission | Bank of England | Sociální média | PCE index | WTI a Brent | EURUSD | Spekulovat | Analytik Purple Trading | Maximální ztráta | Dovoz | Praktické ukázky | Market Profile | Venture Capital | CFD (Rozdílové smlouvy) | Obchodování | Obchodování ropy | Úroky | Sell Stop | Prezident | Akciový index S&P 500 | Shortovat | Prémie | Oslabování dolaru | Měna | Management | Nasdaq | Trump | Zprávy | Dow Jones index | Ceny ropy | Zprávy z trhů | Obchodování s ropou | Úspěch v obchodování | Ekonomické cykly | Předpověď | BOS | Trigger | GBP/NZD | Nižší low | Údaje | Pojišťovny | Vstup short | Ekonomické události | Inflační vývoj | Eurodolar | Německý akciový index | Biden | Finanční krize | Ukazatel inflace | Indikace | Swingové minimum | Financial Conduct Authority (FCA) | FXstreet.cz | Obchody | EUR/USD a GBP/USD | Expedia | Velcí spekulanti | Medián | Zpětné testování | Začátečník | Vývoj úrokových sazeb | Jarda Tupý | Výhled pro rok | Různé trhy | Velké objemy | Grafy | Aktivum | TopForex | Společnost XTB | CARA | Situace | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Google | Stagnace | Startup | Roční výnos | Snižování produkce | Hedge fondy | Vrcholy | Velký problém | Býčí trh | FOREX | Signály | Tržní fundamenty | Psychologie | Trader | Dividenda | Smart Money Concepts | Výrobní aktivity | Spready | HDP | Načasování | Optimismus | Rozhodování | Demo účet | Velké téma | Dolar | Euro | Investování je rizikové | JP Morgan | Čínská měna | Fibonacciho úrovně | MyFxBook | Výstup z obchodu | USD/CAD | DJ30 | Index PCE | Načasování obchodu | Měnové páry | Bonusy | Falešný break | Analytik finančních trhů | JPMorgan | Akumulace | Přirážka | Obchodní systémy | Lehman Brothers | Novinky | Session | Pozitivní výhled | Retail | Stimuly | Ztráty | Price Value Gap | Slabé stránky | Obchodní styl | VIAC | Americké firmy | Úvěr | Dlouhodobé trendy | Japonský jen | Klesající inflace | Nakupovat | BRANO | Akcie | Medvědí trend | Psychologický efekt | Nový obchod | Cílová cena | Investice firem | Kupci | Trading příležitosti | Dynamický support | Výhody | Target | Přizpůsobivost | Index spotřebitelských cen | Smart Money trading | ZIL | Vstup do dlouhé pozice | Asijské seance | Day trader | Vývoj ceny | Býčí trend | Tým FXstreet.cz | Platformy MT4 | Index cen | Světová ekonomika | Změny na trhu | Převis | Podpora ekonomiky | Vývoz | OPEC+ | Index VIX | Daytrader | Rekordní maximum | Úroková míra | Realizovat zisk | Price Action | Rostoucí trendové čáry | Marihuanové akcie | Napětí na Blízkém východě | Technologie | Prognózy | Globální recese | X (dříve Twitter) | Airbnb | Kurz | 15minutové cykly | DNO | Daně | Výběry | Asia high | Živé vysílání | Online trading konference | Růstový trend | Signál ke vstupu | Index cen výrobců | Investice do kryptoměn | Světové ekonomiky | Výsledky | Imbalance | Index NAS100 (NASDAQ) | Swingy | Bear | Investice | Microsoft | Business | Pro investory | Traders | Potenciál | Finanční nástroj | Doporučení pro obchodování | Rally | Investujte | Londýn | Pokles inflace | Kapitalizace | Komunikace | Swing trader | Bod | Vnímání | Zkušení tradeři | Value Gap | Myšlenka | Aktuální vývoj | CFDs | Psychologické aspekty | Zisky | Deriváty | Šéf Fedu | Praktické využití | Fondy | Backtesting | S&P 500 nebo Nasdaq | Oslabení dolaru | Inducement význam | Provádění obchodů | Ukazatel | Měny | Profitovat | Dollar | Ropa WTI | Burzy | Hospodářský růst | Spread | Trh s ropou | Obchodování s cizími měnami | Poradce | Vývoj ceny ropy | Signál | Aktuální cena | GBPUSD | Největší pravděpodobnost | Řízení rizik | S&P 500 Index | PinBar | Burzy v USA | Zhodnocení | Organizace | Double top | 1 milion | Pro tradery | Stock Exchange | Fundament | Média | Engulfing | Medvědí scénář | Valuace | Technická analýza | Limitní příkazy | Index DJ30 | Decision | Objem prostředků | DOGE | COVID-19 | Burzovní průvodce | NFP | Akcie Google | Obchodní dny | Spekulativní investoři | Data z amerického trhu práce | Asijská seance | Myšlení | ZEW | Fenomén | Evaluace | Mozek | Americký trh práce | TIM | Supporty a rezistence | Objem | Investiční | FVG | EUR/AUD | Identifikovat trend | Prodej | Rok 2024 | Financial | Platforma xStation | Hedge Fund | Bloomberg | XAU/USD | Rozvoj | Silný růst | Finanční trhy | Míra | Obchodovanie | Komoditní trhy | Růst poptávky | Korekce | Inducement | Rozhodovací proces | Obchodní strategie | Riziko recese | Eskalace konfliktu na Blízkém východě | US dollar | Očekávání investorů | Výkonnost | Průzkumy | Downtrend | Nižší maxima | Index S&P 500 | Instrument | Hrubý domácí produkt | Přehled | Pokles úrokových sazeb | Trendové linie | Short | Krize | Rostoucí trend | High | Různé tržní podmínky | Sójové boby | CHF | Centrum | Ztrátové pozice | Zvýšení úrokových sazeb | Změna trendu | Otočení trendu | USD/NOK | Zakladatel | Nakoupit akcie | AUD/CAD | Drawdown | S&P 500 | JDE | Podpora | Historická data | Prezident Joe Biden | Obchodování s CFD | Geopolitické faktory | QE | MT4 | Výstupní body | Cena | Německo | Jak efektivně využít FVG | Jádrový index spotřebitelských cen | Apple | Pohyb cen | Načasování obchodů | Americký trh | Jednoduchý obchod | Snížení sazeb | BAT | Finanční prostředky | Ekonomické údaje | Pozitivní korelace | Risk Management | Ekonomická data | Situace na trhu | Cenové formace | Drahé kovy | All-time high | Medvědi | Strategie obchodování | DAX | EMA | Forexu | Nákupní korekce | Poměr RRR | Fibonacciho retracement | Debata | Inverzní výnosová křivka | Profesionální trader | Obchodní válka | Kypr | Zlato | Ekonomika | Potvrzení vstupu | Vybírání likvidity | Denní graf | SEC | Volume | Indikátory | Odpovědnost | Oslabení | Finanční situace | Politické události | Ekonomické krize | Práce | Akcie Citigroup | Limitní objednávky | Úspěch | Investiční příležitosti | Likvidita | Cíle | BTC/USD | Kryptoměny | Inflační data | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Potenciál zisku | Banky | BlackRock | Buy | Obchodní podmínky | Nižší hodnoty | Situace ve světě | Učení se | Více příležitostí | Vlády | Americká vláda | Investiční společnosti | Šance | Inducement daily | Fundamenty | Poptávka po ropě | Černá labuť | Akcie Virgin | GM | Svíčková formace | Wall Street | Instrumenty | Analýza | Úrovní podpory | Data ze Spojených států | cTrader | L.F. Investment Limited | Sazby Fedu | XTB | Dlouhodobý investor | Supportní zóna | Zastavení poklesu | Americký Fed | Použití indikátoru | Pozice | Stock | Portfolia | Výběr likvidity | Neustálé vzdělávání | Pullback | Dlouhé pozice | Komise pro cenné papíry a burzy | Hedge | Market | Svíčkové formace | Cenné papíry | Průměrný roční výnos | Medvědí trh | Vývoj HDP | Support | Scalper | Moje cesta Prop Tradingem | Vláda USA | Vývoj ceny zlata | Posílení amerického dolaru | Smart Money koncept | Služby | Vybrat zisk | Algoritmus | Patrik Klempár | Lepší pochopení | Velký makroekonomický výhled | OPEC | Broker | Novinky a zajímavosti z prop tradingu | Sentiment | Experti | NYSE | Investoři | Nižší sazby | Míra nezaměstnanosti | Bohatý | Stop-Loss | Petr Lajsek | Výstupy | Double bottom | Vzdělávání | Vstupovat do obchodu | Měnový pár GBP/USD | Retracementy | Reddit | Rezistence | Index Dow Jones | Denní data | W1 | Velké banky | Obchodujte | Zakladatel FXstreet | Nařízení | Ropy | Struktura | Hertz | Dnešní obchodování | P.A. | Měnový pár EUR/USD | Struktura trhu | Škoda | Pokles poptávky | Americké ekonomiky | Jádrový index | USD | Růst v Číně | Zkušení obchodníci | Emoce | Longovat | Nasdaq a S&P | D1 | Investing.com | HDP v USA | Vyšší úrokové sazby | Supply | Praktické tipy | Společnost Fintokei | Tvůrci trhu | Velryby | Tržní podíl | Posilování amerického dolaru | Cena ropy | Zpomalení ekonomického růstu | Obavy z recese | Federální rezervní systém | CZ | Průraz | Maximální drawdown | New York Stock Exchange | Propad | ANO | Britské libry | Úrovně likvidity | Povolení k činnosti | Dogecoin | Bearish | Finanční ztráty | Economic | Vydělat peníze | Nemovitosti | Ceny ropy WTI | Markets | USD/CHF | Úrokové sazby Fedu | Eskalace války na Ukrajině | Významné pohyby | Time-Frame | Dluhopisoví investoři | Oslabování amerického dolaru | Cenová maxima | Praktické okénko | Nejistota | CME | Velký pohyb | Market Order | Světová poptávka | Kryptoměna | Opce | Více časových rámců | Investment | Take-Profit | Martin Klass | MetaTrader 4 | Indexy | Americký dolar | Počet obchodů | VaR | SMC | Makro | Klesající trendové čáry | Evropská centrální banka | IFO index | Obchodovat ropu | ECB | Forex menové páry | Růst ceny | Forward | Obchodní instrumenty | Ziskovost | Doporučení | Body | Výhled na rok 2025 | Index výdajů | Reverzní formace | Krypto | Světové poptávky | ROCE | Spekulace | Profesionální tradeři | Konkrétní příklad | Výhody a nevýhody | Cykly | OsMA | Hedging | EU | Hodnota indexu | Miliardy | Akumulace a distribuce | Časové rámce | Síla měn | Spekulanti | Obchodní hodiny | Federal Funds Rate | Kulaté číslo | Poptávky po ropě | Jak investovat | Silný růstový potenciál | Prodeje | Akciový trh | Investovat peníze | Intradenní obchodník | Investor | USD/JPY | Mentor | Put | Trump 2.0 | Bloky | Jerome Powell | NZD | American Express | Měnový pár | Banka | Produkce ropy | Asia session | Obchodování na forexu | Vybrání likvidity | Zvýšený zájem | Brent a WTI | Obchodování na demo účtu | Cenový index výdajů | Významné události | CNBC | Sol | Statistika | Výzvy | Další pokles | COT | Mitigation | Index DAX
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Růst | Obchodování | Banka | Banky | ČTK | Pokles | Indikátor | Trading | Cena | | Pivot

Předchozí klíčová slova

SMARTFXINVESTMENTS
SMARTFXTRADENET
smartfxtradenet.com
Smart Choice Zone
SMARTINVESTPRO
Smart kontrakty
Smartkryptextradings
SMART MARKET TRADE
SMARTMARKETTRADE
SmartMetaTrader

Následující klíčová slova

Smart money concept
Smart Money Concepts
Smart Money Concepts (SMC)
Smart Money (demand zone)
Smart Money Divergence
Smart Money Equity
Smart Money inducement
Smart Money koncept
Smart money koncepty
Smart Money pullback
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Swissquote Bank
Potvrďte prosím... Zavřít