Dovolte mi vás přivítat u dalšího článku ze série, ve které se zaměříme na prop trading, správu fundovaného účtu a plnění challange. V tomto článku si popíšeme obchodní myšlenku zajímavého shortu, která vychází ze znalosti smart money konceptu, ale je zobchodována netradičním způsobem. Rovněž si povíme i o změnách provozních podmínek u prop firmy Fintokei.
EUR/USD – M5
Na obrázku níže jsem vyznačil demand zónu, což je technický pattern z konceptu SMC/ICT. Jednoduše se dá říci, že se jedná o menší prodejní aktivitu v jinak rostoucím trhu. Díky konsolidaci, která nad demand zónou probíhala, došlo ke dvěma testům, čímž se snížila validita demand zóny. Při následné nákupní korekci jsem proto vstupoval do krátké pozice s tím, že trh demand zónu při dalším testu bude ignorovat a dojde k výraznějšímu volatilnímu cenovému pohybu, což se nakonec i stalo.
Jako další indikace budoucího směru průrazu mi posloužila jednoduchá záležitost, a to ta, že trh neustále vytvářel nižší maxima. Výstup z obchodu jsem realizoval na starším cenovém výběžku.
AUD/USD – M5
Tento obchod byl založen na podobné myšlence, kterou jsem popsal výše. Trh v tomto případě vytvořil swingové maximum, na kterém obvykle vzniká prodejní momentum, čehož jsem se snažil zde využít. Vstup do obchodu proběhl pomocí sell stop příkazu na hraně nákupního gapu uvnitř supportu. Jak velí známé pravidlo, nejbližší supporty po zamítnutí vyšších cen nefungují, takže jsem očekával průraz.
To se stalo, trh levelem proletěl a ke zpomalení cenového propadu došlo až na hodnotě mého výstupu, který jsem umístil do oblasti předchozího cenového výběžku. Tento obchod byl velmi rychlý a využíval momenta vzniklého na swingovém high.
Balance křivka a statistika
Na balance křivce moc neočekávám, že by se mělo něco zásadního měnit. Snížil jsem objem obchodů s cílem udělat sérii konzistentních zisků, aby se balance křivka pozvedla na vyšší hodnoty. Bohužel jsem se příliš vysokými objemy na začátku challenge dostal do této nemilé situace, kterou bude potřeba nyní zvládnout.
Novinky a zajímavosti z prop tradingu
Společnost Fintokei připravuje rozsáhlou migraci svých obchodních účtů, což s sebou ponese i několik podstatných změn. K samotné migraci dojde už 16. července a změny se budou lišit podle platformy, kterou pro trading používáte. Zde je přehled změn:
U platformy MetaTrader 4 (MT4)
- dojde ke změně názvu serveru z PurpleTradingSC-02Demo a jeho IP adresy 185.97.161.237:443 na PurpleTradingSC-03Demo a novou IP adresu 185.97.161.134:443
- všechny symboly budou mít odteď příponu “p” namísto původního “_raw”
U platformy MetaTrader 5 (MT4)
- všechny symboly budou mít odteď příponu “p” namísto původního “_raw”
U platformy cTrader
- všechny symboly budou mít odteď příponu “p” v rámci sjednocení Fintokei prostředí napříč nabízenými platformami
Co to znamená pro vás
- všechny symboly s novou příponou “p” si budete muset přidat do vaší obchodní platformy
- nové účty (vámi zakoupené, upgradované na vyšší evaluační stupeň či udělené za splnění evaluace) budou po dokončení migrace otevírané na nových/migrovaných serverech
- účty zakoupené před 16. 7. zůstanou na původních serverech
- migrace zabere jen několik minut a poté se doporučuje restart obchodní platformy na vašem zařízení
Co se nezmění
- obchodní hodiny instrumentů
- výše finanční páky
- spready
- další obchodní podmínky
- přihlašovací údaje ke stávajícím aktivním účtům (číslo účtu, heslo, server)
Martin Klass pro portál FXstreet.cz