Dovolte mi vás přivítat u dalšího článku ze série, ve které se zaměříme na prop trading, správu fundovaného účtu a plnění challange. Dnes se podíváme na obchodní přípravu a popíšeme si levely, které bych rád v brzké době obchodoval. Také se podíváme na vývoj balance křivky a článek zakončíme novinkami ze světa prop tradingu. Pojďme na to.
AUD/CHF – H1
Level, na který se na tomto měnovém páru zaměřím, se nachází na swingovém low, kde trh ještě před svým růstem vykazoval postranní pohyb. Právě kumulovaný objem je tím, co mě na tomto levelu zajímá. Vzhledem k tomu, že se jedná o swingové low, tak budu v rámci strategie rovněž počítat i s možným výběrem likvidity.
Stop loss jsem v tomto případě umístil před další viditelné swingové low. Take profit dopředu nezadávám, jelikož budu čekat na momentum, které by případně na levelu vzniklo. Jedná se totiž o cenový výběžek, na kterém obvykle vznikají nové trendy, takže možná budu moct obchod podržet déle, než pouze na úroveň nejbližší rezistence.
EUR/USD – M30
Zde mě zajímá level, který je v konfluenci s horní hranou prodejního gapu. Vstup do trhu mám na úrovni tohoto gapu a proražených pivotových low. Celkově je tento level tvořen konsolidací, což znamená i volume, které rovněž může trhu bránit v růstu. I zde nenastavuji dopředu TP, protože budu čekat na vznik momenta a pak obchod aktivní řídit.
Balance křivka a statistika
Pokles balance křivky bohužel pokračuje, takže jsem musel sáhnout ke snížení objemu obchodů, abych tento pokles minimalizoval. Pokud by se situace obrátila a můj trading začal generovat zisk, opět objem vrátím na původní hodnoty, kdy jsem na jeden obchod riskoval 40 000 Kč. Jinak ve statistice není nic nového, je potřeba nyní hlavně redukovat rizika.
Novinky a zajímavosti z prop tradingu
V minulém týdnu prop svět opustilo opět několik společností. Jedná se například o Skilled Funded Traders nebo SurgeTrader. Je zajímavé, že obě tyto společnosti měly velmi podobný marketing. Snažily se totiž své služby prodávat velmi bohémským stylem, kdy téměř každý trader na prop účtu dokáže vydělávat na drahá auta, hodinky, dovolené, a když se bude opravdu snažit, tak třeba bude mít i na vrtulník.
Evidentně jim tyto vzdušné zámky příliš nefungovaly a ani příval obchodníků, které tento styl marketingu oslovil, nedokázal z projektů udělat ziskový byznys. Možná do budoucna se obchodníci z tohoto mohou poučit a důkladně si promyslet, zda chtějí obchodovat u prop firm s tímto druhem marketingu.
Martin Klass pro portál FXstreet.cz