Pondělí 21. dubna 2025 01:22
reklama
RebelsFunding PIXAR styl
reklama
RebelsFunding
reklama
RebelsFunding
reklama
RebelsFunding

Ceny aktiv

img

Trhy se propadají hlouběji do chaosu (očekává se další pokles #SPX a #NDX)

07.04.2025 Krach globálních trhů pokračuje. Obchodní válka, kterou Donald Trump vyhlásil velké části světa, je v plném proudu. Investoři přestali reagovat na ekonomické údaje, přestože některá z posledních čísel jsou poměrně slušná – akčoli se mohou zhoršit, pokud šoková terapie, která má "vyléčit" americkou ekonomiku, selže.
img

Proč pokles bitcoinu ještě neskončil

25.03.2025 Větší vyhlídky na růst a návrat bitcoinu k hranici 100 000 dolarů zůstanou navzdory nedávnému růstu krypto trhu ještě nějakou dobu nereálné. Svědčí o tom údaje Glassnode, podle kterých nejsou nerealizované ztráty krátkodobých držitelů bitcoinů zatím tak významné, aby vedly k hromadné kapitulaci a obratu trhu. K úplnému očištění trhu by bylo ideálně potřeba, aby trh nejprve klesl, a teprve pak bude možné vážně hovořit o pokračování střednědobého býčího trendu.
img

Jak se předpovědi na rok 2024 potkaly s realitou a co čeká investory v tomto roce?

18.03.2025 Každý rok jsme již od listopadu zaplaveni analýzami a výhledy na příští rok. Často se takto dozvíme, co která banka nebo investiční společnost od investic a finančních trhů očekávají. Téměř vůbec se však následně nepotkáváme s tím, že by se stejným nasazením byly publikovány zprávy, které by podobně detailně porovnávaly minulé věštecké vize s realitou.
C:\fakepath\prop-trading-24012025-uvod.jpg

Kvantitativní analýza v prop tradingu

24.01.2025 V minulé kapitole jsme si rozebrali to, co nejčastěji prop obchodníci vyhledávají u prop firem. Data jsme přebírali z průzkumu a jednotlivé výsledky jsme si rozebrali více do hloubky. V dnešní kapitole se podíváme úplně na jiné téma, a to na kvantitativní analýzu, jak moc je v prop tradingu důležitá, v čem nám může pomoci a kde bychom neměli dělat chyby. První si ale řekneme pár teoretických věcí, bez kterých bychom nemohli udělat závěr, co je to tedy kvantitativní analýza?
img

Bitcoin překonal hranici 106 000 dolarů: Faktor Trump a MicroStrategy?

17.12.2024 Bitcoin nepřestává překvapovat: přední kryptoměna stanovila nový rekord a dosáhla hodnoty 106 000 dolarů. Její rychlý růst není náhodný, spíše jde o výsledek několika faktorů, z nichž každý hraje významnou roli.
C:\fakepath\česká burza2.jpg

Analytici: České akcie by měly již růst jen mírně

24.11.2024 České akcie, které se podle indexu PX v týdnu dostaly na šestnáctiletá maxima, by měly ve zbytku roku růst jen velmi mírně. Shodli se na tom analytici, které oslovila ČTK. Růst akcií tuzemských firem podle nich podporují jejich dobré výsledky, rizikem je pokles kurzu koruny či eskalace války na Ukrajině. Pražská burza v uplynulém týdnu posilovala sedmým týdnem v řadě, index PX stoupl na 1697,74 bodu.
C:\fakepath\prop-trading-18102024.jpg

Prop Trading a finanční krize: Budou prop firmy v ohrožení?

18.10.2024 V minulé kapitole jsme si rozebrali to, jak by mohla vypadat budoucnost prop tradingu, co bychom mohli čekat od prop firem, jaké podmínky by mohly postupně vznikat a kam se bude celé odvětví vyvíjet včetně nových metod, jakými prop firmy počítají dovolené ztráty. V dnešní kapitole se podíváme naopak na téma, které by mohlo mnoho obchodníků zajímat, jelikož není nic horšího, když během finanční krize prop firmy pozastaví svou činnost a vy byste byli náhle bez obchodních účtů, může se to stát? Na to se podíváme v dnešním článku o prop tradingu a finanční krizi.
C:\fakepath\trader-17102024-56-zm.jpg

Rusko přitvrdilo podmínky cizím firmám pro odchod ze země

17.10.2024 Ruské úřady přitvrdily podmínky, které musí splnit zahraniční společnosti při odchodu z Ruska: prodraží se jim příspěvek do ruského rozpočtu a také budou muset svá ruská aktiva prodávat ještě s větší slevou než dosud, uvedl dnes ruský ministr financí Anton Siluanov. Příspěvek do státního rozpočtu se zvyšuje z 15 na 35 procent z částky dohodnuté při transakci, přičemž při prodeji musí z tržní ceny slevit tři pětiny, a ne polovinu jako dosud.
img

Výhled společnosti Fidelity International na 4. čtvrtletí: Před námi je hrbolatá cesta

08.10.2024 Po pěti letech, kdy se kola globální ekonomiky točila díky vydatné podpoře vlád, ses vracíme zpátky na zem. Trhy a globální ekonomika už od pandemie prokázaly odolnost, ale v posledních měsících se zvyšuje volatilita.
img

Čínské akcie válcují západní tituly

02.10.2024 „Příslib vlády Xi Jinpinga podnítil raketový růst čínských akciových titulů, které tak nyní válcují i ty americké, “ říká analytik BHS Timur Barotov.
C:\fakepath\fed-19092024.jpg

Bojí se FED více recese nebo návratu inflace?

19.09.2024 Zářijové zasedání FEDu s sebou přineslo start uvolňovacího cyklu. S tím trhy počítaly už dlouho, v podstatě od okamžiku, kdy se ukázalo, že v červnu nebudou splněny podmínky, aby mohl jít se sazbami dolů. Rozhodování o tom, jak výrazný první cut bude, nakonec bylo hodně těsné. Pro snížení sazeb o 50 bazických bodů na 5,00 % hlasovalo 10 členů FOMC, 9 jich bylo pro snížení o 25 bodů na 5,25 %.
img

Týden před námi: Výprodej umělé inteligence, mzdy a německé volby

02.09.2024 Jaký je to rozdíl za měsíc. Nejnovější rally na trzích se opírá o naděje na snížení sazeb a pokračující očekávání měkkého přistání světové ekonomiky, i když se téma umělé inteligence začíná rozplývat. To však závisí na Číně a americkém trhu práce. Září je důležitým měsícem ze dvou důvodů. Historicky je to špatný měsíc pro výnosy akciových trhů, a přestože jsou dnes americké trhy zavřené, futures na Emini S&P 500 jsou nižší, k tomu se přidávají i slabší akcie v Číně po nižších než očekávaných údajích o PMI ve výrobě za srpen. K tomu se přidává, že snížení sazeb ze strany Fedu na jeho zasedání 18. září je nyní plně zahrnuto v cenách, spolu s očekáváním, že naznačí, že další snížení sazeb přijde později. Cestu k tomu položil Jerome Powell na konferenci v Jackson Hole minulý měsíc; tento týden však musí hrát roli i zpráva o mzdách, která má zajistit, že americký trh práce oslabuje, ale ne o tolik, aby to vyděsilo investory. Dolar je na začátku tohoto týdne celkově slabý, což je dobrá zpráva pro rizikový sentiment. Přestože akciové indexy v Evropě a USA měly v srpnu silný měsíc, v uplynulém týdnu došlo k výraznému posunu: technologické odvětví ztrácí svou dominanci a objevují se pochybnosti o budoucnosti akcií umělé inteligence.
C:\fakepath\kryptomeny-21082024-1.jpg

Fundamentální analýza kryptoměn – bezpečnostní rizika a jejich dopad na fundamentální analýzu (5. díl)

21.08.2024 Článek se zaměřuje na různé typy bezpečnostních rizik kryptoměn, jako jsou hacky (51% útoky, phishing), podvody (Ponziho schémata, falešné ICOs), útoky na síť, transakce a uživatele. Dále rozebírá, jak tyto incidenty ovlivňují tržní hodnotu a důvěru v kryptoměny, a jak je zahrnout do fundamentální analýzy pro lepší investiční rozhodování.
img

Invesco: Neobvyklé pravdy – Sezónnost, cykličnost a bouře dokonalosti

20.08.2024 Volatilita se vrátila a zasáhla řadu aktiv a zeměpisných oblastí. Může jít o sezónní faktory, ale mám podezření, že existují i cyklické faktory, které by mohly být problematičtější. Tento souběh sezónních a cyklických problémů přichází v době, kdy jsou některá aktiva napjatá, což není vhodná doba pro příchod změn. V rámci své modelové alokace aktiv zastávám defenzivní postoj. Některé týdny jsou akčnější než jiné, ale počátek srpna znamenal pěkný výprask.
C:\fakepath\kryptomeny-08082024-1.png

Fundamentální analýza kryptoměn – psychologické faktory a analýza tržních nálad (4. díl)

08.08.2024 Tento článek zkoumá, jak veřejné mínění a média ovlivňují hodnotu kryptoměn. Pozitivní sentiment může zvýšit ceny, zatímco negativní je snižuje. Média hrají klíčovou roli při šíření informací, které formují náladu trhu, například zprávy o regulacích nebo hackerských útocích. Psychologické aspekty, jako je strach z promeškání (FOMO), a vliv influencerů jsou také významné. Článek dále představuje nástroje pro měření nálady na trhu, které pomáhají investorům pochopit krátkodobé i dlouhodobé trendy.
C:\fakepath\money.jpg

WSJ: Pokles na burzách může být začátkem zúčtování s érou levných peněz

06.08.2024 Po dlouhém období experimentování s levnými penězi možná přichází éra zúčtování, kdy finanční trhy už jinak nahlížejí na riziko. V komentáři k propadům na burzách, které v minulých dnech zasáhly prakticky celý svět, to napsala redakční rada amerického ekonomického listu The Wall Street Journal (WSJ).
img

Vratká ekonomika

22.07.2024 S nástupem 3. čtvrtletí je hospodářský růst i nadále robustní. Sektory jako obrana, AI a výroba léků proti obezitě zažívají boom a ceny aktiv dosahují absolutního maxima. Nemohou však naši křehkou ekonomiku podobnou písečnému hradu zničit faktory jako neudržitelné americké fiskální výdaje, geopolitické šoky či neveselé demografické trendy? V těchto výhledech na 3. čtvrtletí se dozvíte, proč jsou podle nás zajímavé evropské akcie a dluhopisy s krátkou durací. Také se dočtete, proč se může pozornost do budoucna soustředit na energetické komodity a na co se zaměřit v rámci forexu.
img

USA jsou v režimu Fiskální dominance

17.07.2024 Americká ekonomika se zdá být výrazně méně ovlivnitelná vyššími úrokovými sazbami v současném hospodářském cyklu. To potenciálně implikuje, že i následné snižování úrokových sazeb pozbude velkých účinků. Tento jev lze vysvětlit tím, že Spojené státy jsou nyní v režimu fiskální dominance.
C:\fakepath\trader-24062024.jpeg

Jak funguje iracionální myšlení v tradingu?

24.06.2024 Obchodování na finančních trzích je disciplína, která vyžaduje pevnou ruku, chladnou hlavu a přísnou disciplínu. Přesto se často setkáváme s iracionálním myšlením, které může mít zásadní dopad na naše obchodní výsledky. Proč se to děje a jak můžeme využít tyto iracionální projevy ve svůj prospěch?
C:\fakepath\trader-24062024.jpeg

Rozdíl mezi intradenním a swingovým tradingem

24.06.2024 Dnes se podíváme na rozdíly mezi intradenním a swingovým tradingem. V tomto článku vám přiblížím hlavní charakteristiky obou přístupů, jejich výhody a nevýhody, a co byste měli zvážit než se pustíte do samotného obchodování.
img

Tržní postřehy z Japonska, Číny/Hongkongu: Růst nepřinášejí stimuly, ale reformy

17.06.2024 Koncem 80. let všichni oslavovali Japonsko jako ekonomickou velmoc, která brzy usedne na trůn uvolněný Spojenými státy. Zdálo se, že jeho raketový vzestup bude nezastavitelný. Stála za ním účinná kombinace velkých úspor, špičkových technologií a pracovitých zaměstnanců. V 90. letech se však ceny aktiv propadly a původně dočasná komplikace se postupně proměnila v chronické zpomalení růstu, které zemi trápilo až donedávna. Všichni se shodovali na jasné diagnóze – Japonsko trpělo systémovou deflací a chronickým deficitem agregátní poptávky, což měly řešit agresivní monetární a fiskální stimuly.
img

Bitcoin ukončil týden na vyšší úrovni po silném přílivu do amerických spotových bitcoinových ETF

11.06.2024 Bitcoin zakončil minulý týden o 3 % výše po silném přílivu peněz do amerických spotových bitcoinových ETF. V úterý došlo k celkovému přílivu 887 milionů USD do amerických spotových bitcoinových ETF, což byl druhý nejvyšší den zaznamenaný od jejich spuštění. V čele stál FBTC společnosti Fidelity s 379 miliony dolarů, následovaný IBIT společnosti BlackRock s 274 miliony dolarů.
img

Makroekonomický výhled pro tento týden: Zasedání Fedu, inflace napříč regiony

10.06.2024 Pozornost investorů se tento týden bude upírat především k zasedání amerického Fedu. Budou také zveřejněny indexy spotřebitelských i výrobních cen z řady zemí.
img

Fidelity International: Dešifrování vztahu mezi finančními tituly a sazbami

17.05.2024 Nacházíme se zhruba v polovině americké výsledkové sezóny za první kvartál, ovšem více než tři čtvrtiny finančních společností již odreportovaly své výsledky. Finanční sektor zatím pohodlně překonává konsenzuální odhady, ale ohledně dalších vyhlídek jsou investoři spíše pesimističtí. Důvodem jsou úrokové sazby, které ze svého současného vrcholu v nadcházejících měsících poputují spíše níže.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 15.04.2024

15.04.2024 Burzy během minulého týdne korigovaly, S&P 500 odepsal 1,5 %. Hlavní americký akciový benchmark se stále nachází nad hladinou 5 100 bodů. Stoxx Europe 600 ztratil 0,3 %. Během minulého týdne dorazila na trhy série negativních faktorů. Vyšší inflace přistřihla sázky investorů na snižování sazeb. Do toho banky nezahájily výsledkovou sezónu nejlépe a na sklonku týdne dorazilo na burzy i geopolitické riziko. Stále platí, že valuace zůstávají našponované a rizika tak zůstávají nakloněna směrem dolů.
C:\fakepath\volatilita-09042024-1.jpg

Volatilita na finančních trzích – dobrý sluha, ale zlý pán

09.04.2024 Volatilita. Toto slovo má ve slovníku tradera velkou váhu. Je to jako srdce trhů, které buší v různém tempu a s různou silou v závislosti na mnoha faktorech. Ale co to vlastně volatilita je a proč by na ni měl každý obchodník klást takový důraz?
img

Jaký je nejlepší den pro nákup bitcoinu? 

21.03.2024 Časování může být klíčové, pokud jde o investování do kryptoměn jako Bitcoin (BTC). Mnoho investorů se ptá, zda existuje nejlepší den na nákup Bitcoinu, aby maximalizovali své zisky. V tomto článku prozkoumáme různé faktory, které mohou ovlivnit, kdy koupit Bitcoin, a poskytneme poznatky, které vám pomohou rozhodnout se informovaně.
img

Data o inflaci způsobují ústup trhů s kryptoměnami

19.03.2024 V minulém týdnu způsobily údaje o vyšší inflaci, než se původně očekávalo, ústup akciových a kryptoměnových trhů, přičemž investoři se zamýšleli nad tím, zda je inflace stále příliš vysoká na to, aby Federální rezervní systém začal uvolňovat finanční podmínky.
C:\fakepath\ict-26022024-uvod.png

ICT trading - Smart Money strategie (1. díl)

26.02.2024 ICT obchodování a Smart Money koncept patří momentálně k nejoblíbenějším a nejvíce sledovaným trading strategiím současnosti. Hlavně tedy v zahraničí. A proto jsme se rozhodli začít zcela nový a rozsáhlý seriál, ve kterém vám postupně představíme kompletně vše o tomto způsobu obchodování. Můžete se tedy těšit na opravdu detailní a propracované články, ve kterých vás vše naučíme. Připravte se tedy na vzrušující pohled do světa tradingu, který překročí hranice konvenčních strategií. Za zkratkou ICT se skrývá autor tohoto obchodního přístupu - Inner Circle Trader. ICT je metodologie založená výhradně na cenové akci, tedy Price Action. Pojďme na to!
C:\fakepath\trader-21022024-56-zm.jpeg

Čína zakázala velkým hráčům snížit objem jejich akcií na začátku a konci seance

21.02.2024 Čína zakázala velkým institucionálním investorům snižovat objem držených akcií při zahájení a na konci obchodního dne. Informovala o tom dnes agentura Bloomberg s odvoláním na obeznámené zdroje. Firmy, kterých se zákaz týká, nemohou během prvních a posledních 30 minut obchodování prodat více akcií, než kolik jich nakoupí.
img

Skutečný důvod proč akcie rostou, pravidla hry se změnily

21.02.2024 „Svět zkouší přejít na nový model, kdy v jedné ruce vyšší úrokové sazby mají chránit před vysokou inflací a v ruce druhé, kvantitativní uvolňování má zajišťovat pokračující růst a stabilitu,“ říká analytik BHS Timur Barotov.
img

Bitcoin překonává 50 000 dolarů, příliv spotových ETF pokračuje

20.02.2024 Bitcoin v minulém týdnu pokračoval ve své růstové trajektorii, posílil o 8 % a prolomil hranici 50 000 USD.
img

PENZIJNÍ FONDY V ROCE 2023: Účastnické fondy loni vydělaly až 30 %. Zajímavé zhodnocení přinesly i ty méně rizikové

08.01.2024 Účastníci doplňkového penzijního spoření (DPS), kteří v roce 2022 spořili v dynamických fondech, zaznamenali největší propady za 10letou historii účastnických fondů. Rok 2023 byl naopak pro akciové strategie jedním z nejlepších a ani klienti, kteří spoří v konzervativních fondech, nebyli o výnosy ochuzeni, uvádí čerstvá analýza společnosti Freedom Financial Services.
img

Fidelity International: Jak by měli investoři do dluhopisů přehodnotit strategie, když se centrální banky rozhodly dát si pauzu?

16.11.2023 V současné době je možné získat atraktivní výnos z kombinace kvalitních státních a podnikových dluhopisů, které jsou relativně méně rizikové, což ukazuje i následující graf. Vyšší výnosy znamenají, že investoři mohou mít kvalitnější nástroje, aby si zajistili příjem.
img

3 důvody, proč se USA dosud vyhýbají recesi

18.10.2023 „Za normálních podmínek by růst klíčových úrokových sazeb tímto tempem v kombinaci s kvantitativním utahováním již zřejmě vyvolal ekonomickou recesi,“ říká analytik BHS Timur Barotov.
img

BONK od Solany vs. Memeinator – která meme mince bude dominovat v roce 2023?

13.10.2023 Jak Bonk (BONK), tak Memeinator (MMTR) upoutaly v roce 2023 pozornost kryptoměnových nadšenců. Jelikož se jedná o zcela nové meme mince, předpokládá se, že mají nebývale vysoký dlouhodobý potenciál.
C:\fakepath\trader-19082023.jpg

Jak předejít gamblingu na finančních trzích

19.08.2023 Finanční trhy jsou plné příležitostí, ale také rizik. Pokud se nepřipravíte a nevytvoříte si strategii, může obchodování na těchto trzích připomínat spíše hazardování než investování. Jedním z největších nebezpečí, kterému byste se měli vyvarovat, je gambling na finančních trzích. V tomto článku se podíváme na to, co je gambling na finančních trzích a jak mu předejít.
C:\fakepath\investorka-12072023-1.jpg

Ktorý časový rámec je ten správny?

12.07.2023 Timeframe, alebo inak časový rámec v cenových grafoch na finančných trhoch, je označenie pre časový horizont, v ktorom sú zobrazované ceny aktív pre konkrétne daný interval. Časový rámec môže byť nastavený na rôzne časové jednotky, ako napríklad minúty, hodiny, dni, týždne, alebo mesiace. Dlhšie timeframes, ako denný, týždenný alebo mesačný, sa všeobecne považujú za vhodné pre dlhodobých investorov a obchodníkov s dlhodobým investičným horizontom. Ja sa na tému „timeframe“ pozerám iným pohľadom a rozlišovanie medzi jednotlivými časovými rámcami nepovažujem za nevyhnutne dôležité pre trading a investovanie. Nemyslím si, že je výhodou obchodovať na základe „signálov“ z D1- denných grafoch oproti obchodovaniu a vstupom do trhu napríklad na M1- minútových grafoch. V tomto článku sa to pokúsim vysvetliť.
img

Umělá inteligence: hodná, zlá a nafouknutá

11.07.2023 V normálních ekonomických cyklech začnou centrální banky v dobách vysoké inflace, napjatého trhu práce a snadné dostupnosti financování – tedy v zásadě na v situaci, v níž se teď všichni nacházíme – zvyšovat úrokové sazby. Zpřísňování politiky centrální banky má ochladit ekonomiku a předejít jejímu přehřátí, které by dál zhoršilo nevyhnutelnou recesi. Od finanční krize v roce 2008 se však centrální banky vyhýbají recesi jako čert kříži a nechce se jim ani do zpřísnění politiky, ani zvýšení úrokových sazeb, aby skutečně utlumily aktivitu.
C:\fakepath\investorka-28062023-1.png

Úloha štastia v tradingu a investovaní (časť 2.)

28.06.2023 V predchádzajúcom článku sme sa zamerali na úlohu, ktorú šťastie zohráva v tradingu a investovaní. Úloha šťastia v tradingu a investovaní je taká zložitá a viacdimenzionálna, že je nevyhnutné a dôležité venovať jej pokračovaniu a prebrať viacero aspektov do hĺbky. Stručný pohľad, ktorý sme si doteraz poskytli, nám iba naznačil povrch problému, no aby sme získali skutočné pochopenie a zlepšili svoje investičné rozhodnutia, musíme sa ponoriť do tejto témy s väčšou pozornosťou. Rozšírenie našej analýzy nám umožní objaviť a preskúmať rôzne súvisiace faktory, ktoré ovplyvňujú výkon a výsledky na trhoch.
img

Šmejc: Ztráty PPF z odchodu z Ruska po invazi dosáhly stovek milionů eur

23.06.2023 Náklady skupiny PPF související s odchodem z Ruska po invazi na Ukrajinu dosáhly stovek milionů eur. Nebýt toho, skupina loni měla vyšší zisk než před pandemií covid-19, řekl novinářům ředitel PPF Jiří Šmejc, který stojí v čele skupiny jeden rok. PPF vykázala za loňský rok čistý zisk 140 milionů eur (asi 3,36 miliardy Kč), o 49 procent méně než o rok dříve. Aktiva skupiny loni klesla o 5,5 procenta na 39,9 miliardy eur (960 miliard Kč).
C:\fakepath\stepan-krecek-18062023-1.jpg

Štěpán Křeček: Když je zle, věřím dolaru. Když se situace zlepšuje, přesouvám se do koruny

19.06.2023 Koruna zůstane silná, myslí si Štěpán Křeček, hlavní ekonom BH Securities. „Je to dáno tím, že v tuzemsku jsou stále vyšší sazby než v eurozóně,“ říká Křeček. Dodává ale také, že roli hrají firemní úvěry v eurech, které podniky následně směňují do koruny a vytváří tak poptávku po české měně. Křeček také prozradil, kterým měnám aktuálně věří nejvíce. V rozhovoru se dozvíte, zda by bankovní rada ČNB měla ještě sáhnout po zvýšení úrokové sazby nebo ji naopak začít snižovat.
img

Fed šokován silným americkým trhem práce

08.05.2023 Předseda Federálního rezervního systému Jerome Powell uvedl, že americká ekonomika by se mohla recesi vyhnout, ale šance jsou mizivé kvůli problémům v bankovním sektoru a vysoké inflaci. Zmínil, že síla amerického trhu práce dláždí cestu k hladkému přistání i po zvýšení úrokových sazeb nad 5 %. S nedávnými údaji o trhu práce je však možné, že se situace změnila.
img

Analýza Invesca: Zajdou jestřábi Fedu v boji proti inflaci příliš daleko?

19.04.2023 Myslím, že centrální bankéři se považují za novodobé superhrdiny, tedy tak jak to je v ekonomice možné. A abychom byli spravedliví, v posledních letech vyřešili opravdu velké hrozby pro ekonomiky, od globální finanční krize přes pandemii až po krizi výnosů z britských dluhopisů na podzim loňského roku. Ale jako instituce s mocnými politickými nástroji mají v sobě zabudované riziko, že se mohou dopustit chyb, které jsou dalekosáhlé a mají velké následky. Na vlastní kůži jsme se o tom přesvědčili, když předseda amerického Federálního rezervního systému (Fed) Jay Powell trval na tom, že inflace je přechodná, a rozhodl se nezačít zvyšovat sazby až do března 2022.
C:\fakepath\trader-07042023.jpg

Swing trading: Co o něm potřebujete vědět

07.04.2023 Swing trading je oblíbenou obchodní strategií na forexových trzích, která se zaměřuje na výkyvy cen ve střednědobém časovém horizontu. V tomto článku se podíváme na to, co swing trading přesně znamená, kdo by měl tuto strategii využívat a jak si vybrat správný obchodní set-up. Pochopíte také základní výhody a nevýhody tohoto stylu obchodování, což vám umožní rozhodnout se, zda je swing trading pro vás to pravé.
img

Cena bitcoinu by mohla dosáhnout 1 milionu dolarů

17.03.2023 Populární kryptoměnový analytik předpokládá, že cena vlajkové kryptoměny Bitcoin (BTC) by mohla v budoucnu dosáhnout 1 milionu dolarů, a to krátce poté, co kryptoměna zaznamenala rally, která dovedla její cenu na několikaměsíční maxima nad 26 000 dolarů.
img

Iluzorní příběh silné ekonomiky a klesající inflace

22.02.2023 „Příznivý vývoj inflace v posledních měsících, jež byl vykoupen intenzivní korekcí na trzích se začíná brát nadarmo, “ říká analytik BHS Timur Barotov.
C:\fakepath\wall-street-07022023.png

Past na býky

07.02.2023 Ani přes zvýšení úrokových sazeb hlavními centrálními bankami nebo varování jejich představitelů, že inflační epizoda zdaleka není za námi, se investoři hrnou do nákupů rizikových aktiv jako v období, kdy byly úroky nulové. Základní poučka akciových trhů říká: „Nebojuj s Fedem!“ Pokud americká centrální banka pro své cíle potřebuje zchladit sentiment a poslat ceny aktiv níže, tak na to má dostatek nástrojů, aby se tak ve finále stalo.
img

Invesco: Investiční pojištění – bude třeba v roce 2023 změnit staré zvyky?

06.01.2023 Inflace bude pravděpodobně přetrvávat i v roce 2023 a donutí mnoho pojistitelů diverzifikovat svá aktiva ve snaze chránit se před jejími bezprostředními i dlouhodobými dopady. Tlak regulačních orgánů na odvětví pojišťoven bude také sílit, což přinese nové požadavky týkající se například řízení rizik, udržitelnosti a uspokojování zájmů klientů. Tváří v tvář těmto výzvám si pojistitelé musí uvědomit, že investiční strategie, které se mohly v minulosti ukázat jako účinné, se v budoucnu nemusí ukázat jako tak účinné.
img

Vliv zpráv z komoditních trhů na sentiment

15.12.2022 Při neustálém hledání hodnoty by obchodníci a investoři měli sledovat makroekonomické zprávy z komoditního sektoru. O ...
C:\fakepath\Miroslav-Plojhar-24102022.png

FXstreet.cz přináší rozhovor se stratégem finančních trhů České spořitelny

24.10.2022 Tradingový portál FXstreet.cz přináší rozsáhlý rozhovor s investičním stratégem České spořitelny Miroslavem Plojharem. Povídali jsme si o tom, jak to funguje v investičním oddělení této největší banky v Česku, nicméně hlavním tématem je aktuální situace na finančních trzích. V rozhovoru se tak dozvíte, jak se mohou vyvíjet kapitálové, měnové a další trhy v nejbližším období a co na trzích očekávat. Velký prostor v rozhovoru má samozřejmě také česká koruna, která je bedlivě sledovaným trhem v poslední době.
img

Ekonomický kalendář: Výsledky Tesla a IBM, Kanadská inflace

19.10.2022 Futures trhy dnes ukazují na mírně vyšší otevření evropské seance. Zatímco americké a evropské indexové futures rostly po zveřejnění solidních zisků Netflixu, tyto zisky byly během asijské seance vymazány. GBP je jednou z nejhůře výkonnostních měn G10 poté, co britská inflace v září vyskočila na 10,1 % meziročně, což odpovídá 40letému maximu z července.
C:\fakepath\propad-trhu-16102022.jpg

5 tipů, jak přežít obrovské pohyby na trzích

17.10.2022 Může váš obchodní účet přežít obrovské pohyby a extrémní volatilitu na finančních trzích? Zde je pět rychlých rad, které byste měli mít na paměti. Toto téma je nyní poměrně aktuální, tak se v tomto článku podíváme, na co byste se měli zaměřit.
img

Analytici: Doba investicím nepřeje, reality mohou přinést pěkné zhodnocení

28.09.2022 Doba vysoké inflace investicím nyní nepřeje, přesto některé dlouhodobé investice typu realit mohou přinést v budoucnu pěkné zhodnocení. Trefou do černého mohou být alternativní typy investic, jako jsou například drahý alkohol, historické mince nebo veterány. Shodli se na tom analytici, které oslovila ČTK. Otázkou je další vývoj cen akcií - některé z nich už spadly na zajímavé ceny, uvedli.
img

Ray Dalio: Při zvýšení sazeb o 4,5 % klesnou akcie o 20 %

20.09.2022 Miliardář Ray Dalio, zakladatel Bridgewater Associates, říká, že když Federální rezervní systém pokračuje v agresivním zpřísňování měnové politiky, úrokové sazby budou muset vzrůst alespoň na 4,5 %, což povede k poklesu akcií o 20 %.
img

Trhy jsou nervózní z Tchaj-wanu, ale více by měly řešit Fed

02.08.2022 Optimismus investorů se postupně přetočil do opatrnosti, a to už včera během amerického obchodování. Dnes pokračujeme v podobném duchu, přičemž hlavní evropské indexy většinou míří dolů. Výjimkou jsou Londýn a Madrid s drobným růstem. Výnosy dluhopisů se posunuly dolů, ovšem během dopoledne, zdá se, narážejí na podporu a pokles přerušují. Eurodolar vrátil část nedávných zisků poklesem na 1,0235. Na koruně se dnes neděje nic podstatného.
C:\fakepath\obrazek.16062022-1.png

Historie se opakuje, ale nikdy ne stejně

16.06.2022 Dnešní blog je pokračování blogu s názvem „Kam až trhy padnou?“, potěšily mě pozitivní reakce na článek a někteří zmiňovali, že by rádi pokračování. První článek jsem napsala úmyslně hodně obecně a každému, kdo přemýšlí nad tématem cyklů a dlouhodobého výkonu trhu, je jasné, že na reálném trhu rozhodně věci nechodí takto ukázněně. Tak kdo má chuť, pojďme se ponořit o něco více do šířky i do hloubky.
img

Komodity mohou být jediné obchody, které fungují

31.05.2022 S rostoucími obavami z období stagflace, vysoké inflace spojené se stále pomalejším růstem se Deutsche Bank podívala do 70. let, aby se dozvěděla, co by mohlo být funkční v tomto ekonomickém prostředí.
img

On-chain data ukazují, že dlouhodobí držitelé bitcoinu pokračují v „nasávání nabídky“ kolem 30 tisíc dolarů

31.05.2022 Přestože jsou části pozic BTC pod vodou, data ukazují, že dlouhodobí držitelé nadále akumulují Bitcoin v jeho současném rozsahu.
img

🧨Panický výprodej na Terra (LUNA)❗

10.05.2022 Terra Luna je projekt, který nedávno povzbudil investory vysokými odměnami za staking na síti. Projekt se také chlubil rostoucí TVL (Total Value Locked), což znamená, že stále více lidí zamykalo své tokeny do blockchainu Terra a nehodlalo je prodávat, aby získali pasivní odměny za staking, které by pomohly ověřit transakce v ekosystému. Značný počet investorů těžil také z arbitráže kolem ceny stablecoinů TerraUSD (UST). Cena projektu rychle rostla, ale kryptoměna v posledních dnech zažila masivní výprodej v důsledku ztráty likvidity UST stablecoinu a kontroverze kolem fundamentu projektu:
img

Graf dne: Ropa Brent (OIL) (10.05.2022)

10.05.2022 Riziková aktiva, jako jsou akcie, kryptoměny nebo ropa, se včera propadla kvůli širokému výprodeji na trzích. Zpřísnění měnové politiky a globální ekonomické zpomalení, částečně v důsledku přísných lockdownů v Číně, srazily ceny aktiv na nižší úrovně. Situace se dnes trochu uklidnila a na trzích pozorujeme pokles rizikové averze.
img

Ekonomický kalendář: Reportovat budou Netflix a Lockheed Martin

19.04.2022 Evropské indexy otevřely po Velikonocích do červených čísel. Dnes nejsou na programu žádná důležitá makrodata, která by měla potenciál vyššího dopadu na ceny aktiv. Odpoledne jsou na programu statistiky z trhu s bydlením v USA a Kanadě. Po uzavření seance na Wall Street se však dočkáme zveřejnění hospodářských výsledků za Q1 některých zajímavých společností včetně Lockheed Martin, IBM a Netflixu.
img

Ekonomický kalendár: ECB minutes, prejavy členov Fedu

07.04.2022 Futures na európske indexy sa pred otvorením seansy trochu zotavili a teraz sa obchodujú viac-menej na rovnakej úrovni v porovnaní so včerajšími záverečnými cenami. Zverejnenie FOMC minutes negatívne ovplyvnili sentiment na trhoch, pretože uťahovanie monetárnej politiky sa zdá byť rýchle. ECB dnes o 13:30 zverejní zápisnicu zo zasadania, ale je nepravdepodobné, že by to vyvolalo také veľké pohyby ako zápisnica FOMC. Okrem zápisnice z ECB je dnešný kalendár pomerne prázdny a ďalšie plánované zverejnenia, ako napríklad maloobchodné tržby v eurozóne alebo žiadosti o podporu v USA, by nemali mať veľký vplyv na trhy a ceny aktív.
img

Rychlá redukce bilance už příští měsíc. Fed dostává trhy pod tlak

05.04.2022 V dopoledním komentáři jsme rozebírali hlavní aktuální rizika pro trhy a Fed se rozhodl, že nám je připomene též. Lael Brainardová upozornila na vysokou inflaci a inflační rizika a ujistila, že s nimi centrální banka hodlá dál bojovat. Kromě série zvyšování úrokových sazeb má dojít také k rychlému zmenšování bilance už na květnovém zasedání. Postup bude podstatně rychlejší než minule, tedy v letech 2017 až 19.
img

Nová investiční realita: co čeká bitcoin po zvýšení sazeb Fedu?

17.03.2022 Americký Federální rezervní systém rozhodl o zvýšení sazby federálního fondu do rozmezí 0,25–0,5 %. Bitcoin a trh s kryptoměnami reagovali na rozhodnutí Fedu klidně, protože již bylo zahrnuto do ceny aktiv. Zároveň však nelze popřít, že za nových podmínek dojde k výrazným změnám investičních procesů.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 28.2.2022

28.02.2022 Futures na indexech otevírají do záporu, nicméně jde vidět, že ztráty umazávají. Samozřejmě nejvíce ztrácí rubl a ruská aktiva. Rubl oslabil na úroveň 113, což představuje oslabení o 27 %. Jde zejména o reakci na zpřísnění sankcí. V závěru týdne trhy posilovaly právě v reakci na měkké sankce. Přes víkend se však situace změnila. Některé ruské banky budou odstřiženy od systému Swift, což zkomplikuje zahraniční platby v Rusku. Ruské centrální bance taktéž pravděpodobně budou zmrazeny dolarové, eurové a librové rezervy.
img

Týdenní zpráva z FOREX trhu: Finanční trh bude vstřebávat válku na Ukrajině a ruskou finanční krizi

28.02.2022 Makroekonomický kalendář nabídne tento týden mnoho dat silného kalibru, ale ta budou hrát druhé housle. Na prvním místě bude eskalující konflikt na východě Evropy. Přijaté sankce odstřihnou Rusko od cizoměnového financování a vyvolají v něm finanční krizi. Otřes na finančním trhu může vyvolat potřebu dodávek likvidity od hlavních centrálních bank. Silná data z trhu práce v USA by současně měla trhy udržet v očekávání začátku růstu úrokových sazeb v březnu. Zvýšení inflace za únor připomene, jakým směrem se ubere příští prognóza ECB.
img

Forex: Riziko eskalace konfliktu na Ukrajině na prvním místě

23.02.2022 Finančním trhem hýbe především konflikt Rusko – Ukrajina a potažmo Západ. Prostor pro nárůst averze vůči riziku je stále značný a hrozí tak další oslabení středoevropských měn včetně koruny. Dnes zveřejněné údaje o cenách výrobců v ČR za leden ukážou stále vysokou meziroční dynamiku, která je argumentem pro další navýšení úrokových sazeb ČNB.
img

Pokles akciových trhů v důsledku geopolitického napětí

18.02.2022 Akciové trhy po celém světě ve čtvrtek utrpěly ztráty, protože obchodníci své prostředky kvůli obnoveným geopolitickým obavám rychle přesouvali do bezpečných přístavů a státních dluhopisů. Spekulanti se obávají i následků zpřísnění měnové politiky Fedu.
img

Silný růst inflace v USA zvyšuje pravděpodobnost razantnějšího zvyšování sazeb ze strany Fedu

11.02.2022 Vyšší než očekávané inflační tlaky v Americe způsobily silný výprodej na akciových trzích, zatímco americký dolar posílil v souvislosti s prudkým nárůstem výnosů státních dluhopisů.
img

Ranné zhrnutie (10.01.2022)

10.01.2022 Prvá ázijský deň nového obchodného týždňa dopadol zmiešane. S&P/ASX 200 klesol o 0,1 %, Kospi sa posunul o viac ako 1 % nižšie a indexy z Číny posilnili. Japonský akciový trh bol z dôvodu sviatku zatvorený.
img

Lehce pozitivní vývoj na akciích i dluhopisech. Klid Fedu prověří trh práce

05.11.2021 Dnešek na evropských akciových trzích je převážně, ale nikoli jednoznačně, pozitivní. Roste zejména londýnský FTSE 100 podpořený slabší librou, ale AEX či CAC 40 přidávají jen 0,2 pct a DAX se obchoduje u včerejšího závěru. Americké futures jsou jen těsně v zeleném. Dluhopisové výnosy mají tendenci dál klesat, ale jde po včerejšku už pouze o menší změny.
img

Akcie na pražské burze během týdne oslabily o 0,7 procenta

10.09.2021 Akcie na pražské burze během uplynulého týdne oslabily. Index PX klesl o 0,7 procenta a zakončil na 1284,5 bodu. Vyplývá to z internetových stránek burzy. Nejvýrazněji vzrostly akcie výrobce cigaret Philip Morris, největší pokles postihl cenné papíry výrobce nápojů Kofola. V předchozím týdnu index PX posílil o 0,9 procenta.
C:\fakepath\top-10092021-lv-5.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

10.09.2021 1) Český statistický úřad se zveřejněním srpnové inflace postaral o událost dne. Tempo růstu cen v meziročním vyjádření vzrostlo na vysokých 4,1 %, což je o nejvyšší číslo od roku 2008. Pro trhy to bylo překvapení ve výši 70 bazických bodů. Oproti červenci rostla cenová hladina o vysokých 0,7 %, když trhy čekaly pouze 0,1% růst cen. Koruna v reakci na tato překvapivá data prudce posílila.
img

Povolenky za emise překonaly výnosnost tradičních aktiv

28.07.2021 Povolenky na emise skleníkových plynů obchodované na evropském trhu dosáhly letošního července historicky maximální hodnoty, kdy cena za tunu emisí vyjádřenou v EUA Futures přesáhla 57 euro*. Investice do povolenek na emise vychází ve srovnání s tradičními aktivy, jako jsou zlato, nemovitosti nebo akciové indexy, jako nejvýhodnější. Za posledních pět a půl roku vzrostla hodnota emisních povolenek o 946 %, zatímco nemovitosti v EU se zhodnotily o necelých 30 %, zlato o 65 % a akcie podle indexu S&P 500 vzrostly za stejné období o 124 %. Vyplývá to ze studie 2021 Top Green Investments vypracované investiční společností Wonderinterest Trading Ltd.
img

Ranní shrnutí (07.05.2021)

07.05.2021 Americké indexy zakončily včerejší seanci růstem. Index S&P 500 vzrostl o 0,82 %, Dow Jones přidal 0,93 %, Nasdaq v plusu o 0,37 %, Russell 2000 skončil v blízkosti nuly.
img

RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 26.4.2021

26.04.2021 Ve středu učiní Fed monetárně-politické rozhodnutí, změna nastavení politiky se neočekává. Dubnové zasedání bývá tradičně spíše nudné. Zásadnější informace může přinést nadcházející červnové setkání, na kterém americká centrální banka bude mít k dispozici aktualizovanou ekonomickou prognózu i nový dot plot. I tak budou ve středu investoři bedlivě sledovat komentáře guvernéra Powella. Od posledního zasedání totiž vyšla řada výrazně optimistických makrodat. Maloobchodní tržby v březnu expandovaly tempem mírně pod 10 %. Šéf Fedu prozatím upozornil, že předčasné utažení měnové politiky nepřipadá v úvahu. Aby zahájil debatu o taperingu (tedy postupném snižování tempa nakupovaných bondů), musela by americká ekonomika v několika po sobě jdoucích měsících vygenerovat přírůstek nových pracovních míst okolo jednoho milionu. Na druhou stranu lze očekávat, že v květnu začnou vycházet velmi silná makročísla. Diskuse o taperingu tak mohou být reálně zahájeny na červnovém zasedání.
img

Očekávaný vývoj na měnových trzích: Slabší dolar je pro oddlužení globální ekonomiky nezbytný

20.04.2021 V našem výhledu na 1. čtvrtletí jsme řešili, proč podle nás americký dolar dlouhodoběji oslabí. Zároveň jsme však neopomněli zmínit, že mohou výrazně vyšší výnosy z amerických pokladničních poukázek a jejich strmější výnosová křivka v určitých okamžicích v očekávání obrovského přílivu stimulů vyhnat měnu výš, a zkřížit tak dolarovým medvědům plány. Ve výhledu na první kvartál jsme doslova uvedli: „Tím se dostáváme k okolnostem, které mohou pokles amerického dolaru navzdory výše uvedeným fundamentálním faktorům, jež hovoří ve prospěch dolarových medvědů, snadno zhatit. Konkrétně je to čím dál strmější výnosová křivka a další růst výnosů dlouhodobých amerických dluhopisů, které se již v prvním týdnu roku 2021 dostaly nad klíčové prahové hodnoty – jako je benchmark 10letých amerických pokladničních poukázek na hladině 1,00 %.“
img

Ozvěny trhu: Když je ekonomika v útlumu, centrální banky ji musí podpořit

15.03.2021 Když během velké finanční krize 2008 vymýšlely centrální banky, jak podpořit ekonomiku při nulových úrokových sazbách, přijaly postupně několik způsobů. Od nákupu tehdy méněcenných papírů od bank přes ovlivňování výše úrokových sazeb s delší dobou do splatnosti až po záporné úrokové sazby a několik dalších odvozených opatření. V souhrnu mělo jít o způsoby dodávek levných peněz do ekonomiky v situaci, kdy hrozilo, že se peněžní zásoba naopak smrští. V případě malých ekonomik, jako je například ČR, došlo i na devalvaci měny. Účinnost některých opatření je tématem debat doposud. Pro Evropany je podstatné, že se ECB za celou dekádu nedostala k tomu, aby zvýšila úrokové sazby.
img

Nově může každý investovat do sudů české whisky, s výnosem osm procent ročně. Má to smysl?

02.03.2021 Výrobce české whisky Trebitsch nově nabízí možnost investovat do sudů naplněných destilátem, aby získal kapitál pro zvýšení kapacity pálení. Ve skladech firmy teď v dubových sudech zraje 40 tisíc litrů whisky, letos plánuje přidat dalších 80 tisíc litrů čerstvě vypáleného destilátu. Peníze vložené do soudků firma plánuje investorů úročit osmi procenty ročně. Má taková investice smysl?
img

Fidelity International: U akcií je pro příští rok důležité pečlivé vyvážení

22.12.2020 Ceny aktiv startovaly po většinu roku 2020 rychleji než očekáváné příjmy, a to kvůli enormní fiskální a měnové reakci na ekonomické škody způsobené Covid-19. „Se začátkem roku 2021 se výnosy pravděpodobně budou dále zotavovat, ale nerovnoměrným tempem, což může být testem pro valuace. Sektorové divergence, širší valuace a zvýšené riziko náhlých rotací znamenají, že rok 2021 bude vyžadovat citlivé vyvážení mezi riziky a příležitostmi a schopnost rychle se přizpůsobovat změně podmínek,“ vysvětluje Romain Boscher, globální CIO pro oblast akcií, Fidelity International.
img

Ranní zpráva z finančního trhu: Optimismus na vzestupu díky nadějím na obchodní příměří

05.11.2019 Aktivita amerického sektoru služeb by měla vykazovat mírný růst. Obchodní bilance USA se zlepšila kvůli nižším importům. Optimismus ve věci obchodních válek neutuchá a táhne výš akciové trhy a snižuje ceny dluhopisů.
img

Vše, co potřebujete vědět o budoucím šéfovi Fedu

11.10.2017 Známý investor a ekonom Gavyn Davies ve svém posledním příspěvku na Financial Times říká, že během jeho investičního výletu do Washingtonu se hovořilo o dvou hlavních tématech. Prvním z nich byla politika americké vlády a její personální změny, druhým byly změny ve vedení americké centrální banky. Donald Trump oznámil, že nového šéfa Fedu jmenuje během dvou nebo tří týdnů, ale žádná konkrétní jména nezmínil. Kdo by mohl stát v čele Fedu a co by to znamenalo pro monetární politiku a vývoj na trzích?
img

Léto mezního rizika (tail risk) aneb jak hrajeme na poli dluhopisů, komodit a Forexu

26.07.2012 Steen Jakobsen, hlavní ekonom Saxo BankNa pokusy Evropské unie o nalezení cesty ven z krize prostřednictvím politiky p...
img

Léto mezního rizika (tail risk) aneb jak hrajeme na poli dluhopisů, komodit a Forexu

26.07.2012 Steen Jakobsen, hlavní ekonom Saxo BankNa pokusy Evropské unie o nalezení cesty ven z krize prostřednictvím politiky p...
img

Léto mezního rizika (tail risk) aneb jak hrajeme na poli dluhopisů, komodit a Forexu

26.07.2012  Steen Jakobsen, hlavní ekonom Saxo Bank Na pokusy Evropské unie o nalezení cesty ven z krize prostřednictvím poli...
Související klíčová slova: Front-running | Drahá elektřina | ICT trading | BHS expres | Úpravy obchodních podmínek | Indexy PMI | IPDA | Předpověď směru trhu | Stochastický | Očekávání trhu s volatilitou | QT | Zranitelná místa | Tempo růstu | Odvětví | J&T | Retracement | Jackson Hole | Deficit veřejných financí | Vládní dluhopisy | Výhody diverzifikace | Daňové reformy | Koncepty likvidity | EUR | Inner Circle Trader | Rozhodnutí pro vstup | Zkušenosti | Titulky novin | Cenová hladina | Cap | Světové akcie | Bollinger Bands indikátor | České společnosti | Akciové trhy | Alphabet | Škodlivý odkaz | Vstupy | Banka BNP | Exporty | Inflace v září | Obchodování CFD | Berkshire Hathaway | Lockheed Martin | USDT | Stratég finančních trhů | Japonský akciový trh | Obchodník | Dovednosti | Podíl na trhu | Rizikový profil | Hacky | Baiting | Mince | Analytik Cyrrusu | Geopolitické riziko | Pokles sazeb | Alibaba | Reálné příjmy domácností | Pokles akciových trhů | Analytický tým | Trend | Bank of Japan | Životní prostředí | BTC | Útoky na Smart contracts | Flexibilita | PPF Group | Silicon Valley Bank | Historie | Pozitivní výnosy | Strach z promeškání (FOMO) | Mezinárodní měnový fond | Hnojiva | Statistiky | Average true range (ATR) | Northern Rock | Korelace | Makroekonomika | Předpověď ceny | Hlavní evropské indexy | Smart Money strategie | Institucionální obchodník | Kvantitativní analýza na Forexu | Britská libra | Aktiva | Abbott Laboratories (ABT.US) | PLN | Citigroup | Smart money concept | Snížení úroků | Stimulační balíček | Efektivně obchodovat | Odborníci na kryptoměny | Index aktivity | Optimismus investorů | Investing | Investiční stratégové | Chování centrálních bank | Americký státní dluh | Inflační hedge | Trvání fundamentální zprávy | Nálady na trhu | Line | Diseminační | Kevin Warsh | Dlouhodobý úspěch | Náklady na půjčky | Střední Evropa | Reálné příjmy obyvatelstva | Market efficiency | FOMC minutes | Index strachu | SMC obchodníci | Kolaps | Japonská měna | Využívat více příležitostí | ERA | Vývoj míry nezaměstnanosti | Obyčejný trader | Dlouhodobý sentiment | Úsporný balíček | Poměr risku k zisku | Poplatky | Zasedání ECB | Komunita | US CPI | Mezibankovní algoritmus dodávání cen | Využití indikátorů volatility | Investment Management | Strategie pro různé úrovně volatility | Diverzifikace | Business model | Závislost na Rusku v oblasti energií | Unilever | Výnosy dluhopisů | Index PX | Hluboce porozumět chování trhu | Manažeři | Analýzy | Koncept ICT | Rozpočet EU | Financial Times | Krajní pravice | Pravděpodobnost | Sezónní trendy | Soft-landing | Cenové stability | Eurodolar dnes | Chování trhu | Chudí | Praktické využití indikátorů volatility | Zajímavé akcie | Válka | Lagardeová | Vládní opatření | Nárůst cen energií | HFT | Propad cen | Ethereum | Oblasti ICT konceptu | Velké finanční instituce | Růst sazeb | Deflace | Pokračování poklesu | Geopolitické události | Evropský orgán pro pojišťovnictví | Liquidity provider (poskytovatel likvidity) | Expanze | Exchange | Platba | Eskalace války | Rostoucí ceny | Propady akciových trhů | Reality | Výkyvy | Simon Peters | Vývoj na akciích | Jak předejít gamblingu | Intradenní trader | Čas k nákupu | Cenové výkyvy | Sezónní vzorec | ICT (Inner Circle Trader) | Španělské banky | Likvidace pozic | Český statistický úřad | Goldman Sachs | Citibank | Nevýhoda ICT | Makroekonomické zprávy | Inspirace | Wall Street výsledky | Obsluha státního dluhu | Mimořádné daně | Předčasné uzavírání pozic | Saúdská Arábie | Forecasty | Vládní fond | Ideální poměr RRR | Strach | SL (stop-loss) | Ekonomika Spojených států | Bankovní rada ČNB | Pokračování medvědího trhu | DeFi | Kontroly na úvěry | Win rate | Geopolitické napětí | Nezaměstnanost | Nastavení obchodní psychologie | Vývoj míry nezaměstnanosti v USA | Prudké pohyby ceny | Nižší time-frame | Newton Investment Management | Měřitelné informace | Finanční prostředí | Investiční analytik | Zaměřit se na dlouhodobý úspěch | Populární indikátory | LMT | SAB Finance | Bankéři | Změny v pohybech cen | Chování volatility v různých obdobích | Ceny kryptoměn | Brent (OIL) | Cenné papíry a burzy | Covid panika | CryptoGlobe | Krátkodobé příležitosti | Peter Garnry | Finanční krize 2008 | Miroslav Plojhar | Presale kryptoměny | Snižování rozvahy Fedu | Španělská centrální banka | Aktiva a pasiva | Očekávaný výnos | Burza | Platy státních zaměstnanců | Fed vs. ECB | GDP | Eurové příjmy | Vyhlášení inflace | Pochopení struktury trhu | Rozvojové ekonomiky | Sběr dat | Růst zaměstnanosti | Hlavní události | LNG terminály | Kognitivní zkreslení | Základní úrokové sazby | Rostoucí inflace | Volatility v různých obdobích | Směrnice | Iracionální myšlení | Více peněz | Výsledkové sezóny | Americké ministerstvo financí | Druhy prop tradingu | Konflikty | Treasury v České spořitelně | Proražení | Speculative uninformed money | Martin Chovanec | Brexit | Oznámení | Sektor financí | Rok 2025 | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | ČSOB | Riziko měřené z minulé volatility | Work & Travel | Analytický tým FXstreet.cz | Co je to ICT koncept? | Krátkodobý vliv | Velké varování | Zlato a stříbro | VIG | Break-Even | Denní session | Vývoj cen akcií | Volby | Statistická arbitráž | Sazby na dluhopisech | Výhody ICT konceptu | Robert Kaplan | Vývoj na trzích | Klouzavé průměry | Klasický prop trading | Cenově mzdová spirála | Znehodnocení | Sazby hypoték | Česká měna | Power Exchange Central Europe (PXE) | Hodnota realit | Ekonom BH Securities | Období stagflace | Amazon | Růst cen | Ochranné mechanismy | Tradiční finanční trhy | HFT (High-frequency trading) | Co je to kvantitativní analýza? | Nový indikátor | Jak měřit volatilitu | Zvýšení úrokové sazby | Přijetí | New York | Snížení úrokových sazeb | Zápis ze zasedání Fedu | Chybné predikce | Pandemie COVID-19 | Nový model | Robert Novoměstský | Portu Filip Louženský | Vysoké riziko | Nová historická maxima | Emocionální kontrola | VIX - Index volatility | Uzavření pozice | Token | Krátkodobý dluh | Pomoc ekonomice | Rubl | Výkon | Bohatí | Burzovní data | Politická situace | TerraUSD (UST) | CZK | Nebojuj s Fedem | Zasedání FOMC | Podnikání | TF (time-frame) | Tradingové webináře | Obchodní model | Proti trendu | Severní křídlo | Kurz EUR/USD | Ředitel PPF | Ponziho schémata | EIA | US High Yield | Dolarový index | Sociální inženýrství | Inflační swapy | Tail Risk | Krize roku 2008 | Value at Risk (VaR) | Nord Stream | Guvernér NBP | Trading u prop firmy | Vysoká zadluženost | Fifth Third Bancorp | Longový obchod | ICT koncept | Globální ekonomické zpomalení | Offline Štěpána Křečka | Relief rally | Poskytovatel likvidity | Řezník makléřů | Risk On | BitFlyer | Optimistické výsledky | Růst PX indexu | Inflace | Investment management | Zpětný pohled | Velké cenové pohyby | Kapitálové trhy | Akcie Gamestop | Nerealizované ztráty | Největší banky | Další zdroje příjmů | Chování volatility | B/E | Problémy v Číně | Obavy investorů | Solidní výnosy | Množství znalostí | Tržní reakce | Pozitivní sentiment | Navyšování mezd | Dividendy | RMB | Multi-time frame | Investiční pojištění | Prima | Eurový úvěr | Větší ztráty | Philip Morris | Hýbat trhy | Obchodní seance | Chování davu | FOMO a FUD | Invesco | Výrazný růst | Maloobchod | SRRI | Akcie USA | Metriky volatility | Kanadský dolar | Retail prodává | Moscow Times | Změna rozdělení zisku | Graf | Utahování měnové politiky | Jak provést kvantitativní analýzu | NFP report | Poměr rizika a odměny | Federální úřady | Škrtání dotací | Obchodní výkonnost | Výhled | Úvěry v eurech | Reálné výnosy | ForexFactory | Ovládněte tržní cykly | Příkaz | Kontext trhu | FBTC | Emoční projevy | Tržní události | Panika na trzích | Největší propady | Intradenní tradeři | Pandemie covidu-19 | BP | HUF | Průmysl | Obchodní účet | Typy bezpečnostních rizik | Významné politické události | Guvernér Fedu | Výkyvy v tržní volatilitě | Regulační zásah | Uvolnění měnové politiky | Vakcinace | Obchodní session | Očekávání analytiků | Centrální banky | Zpráva | Přidaná konfluence | Ubisoft | Klimatická politika | Obchodní plán | Zvyšování sazeb | Vládní dluh | Zajišťování | WSJ | Dobré výsledky | Ondřej Janata | Nevýhody ICT | Diverzifikace obchodních strategií | Vstup do obchodu | Co to vlastně volatilita je | Tečkový graf | Více obchodů | Britské akcie | Obchodně vážený index | Změny v pohybech cen akcií | Toky objednávek | EFSF | Ekonomické zpomalení | Průměrné denní volatility | Market efficiency paradigm | Akcioví investoři | Směnné kurzy | Varianční analýza | Neuspokojivé výsledky hospodaření | Kvalitativní analýza | Fundamentální zpráva | ICT trader | Sankce | Načasování trhu | Phishingové útoky | Ceny elektřiny | Systematický přístup | Covid | Stochastické modely | Dolary | Power Exchange Central Europe | Pravidla prop firmy | Ranní zpráva z finančního trhu | Analyzovat trh | Globální ekonomiky | Statistické metody | Nabídka | Měření volatility | Washington | The Moscow Times | Timeframe | Historická volatilita | Prop firma seriózní | Útoky na transakce | Mzdově-inflační spirála | Rozsáhlý seriál | Indexy aktivity | SMC (Smart Money Concept) | Výprodeje | CDS v regionu | Neobchodovat pomocí indikátorů | Rentea | Trebitsch | Vysoké sazby | Nezaměstnanost v USA | Doba vysoké inflace | Kolaps HDP | Masivní nárůst volatility | Navýšení dluhového stropu | Swingový trading | Uptrend | Fio | Futures | Tržní stratégové | Přesun výroby | Pohyb ceny | Odhadovat fundamentální zprávy | Úroky snížit | Psycholog | Reakce trhu | Ekonomiky | Výsledky firem | Růst kryptoměn | Investiční instrument | CL | Odhodlání | Donald Trump | Pohyby cen | PLN/EUR | Nevýhoda ICT konceptu | Volatilita | Poplatek | Nový trend | Maďarsko | Členové bankovní rady | Carry trades | Dust attacks | Platby na eura | Santiment | Záchranný fond | Průmyslová produkce | Prop firma vs. finanční společnosti | Směřování trhu | Praktické využití indikátorů | Hlavní ekonom Saxo Bank | Úvěry a hypotéky | Economist | Upgrade | Redmond Wong | Jednotlivé burzy | Úvěrování | Cenové hladiny | Neobchodovat patterny | Státní dluh | Bridgewater Associates | Sazby v USA | Makroekonomická data | Commodities | Tesla Inc. | Dow Jones | Bydlení | Předstihové indikátory | Nedostatek plynu | P/E | Koupit obchodní výzvu | Úrokové sazby na hypotékách | JinkoSolar | Zveřejněné údaje | Peníze | Chování institucionálních hráčů | Turecko | Trpělivost | ECB dnes | Cenové akce | Řídit money-management | Brent | Akcie a dluhopisy | Změny ve fundamentech | Velcí obchodníci | Politika | HUF/EUR | Stimul | Ziskové marže | Intradenní trading | Očekávání | Malé podniky | Kurz EUR/CZK | Snižování sazeb | Inflační spirála | Velké téma ICT | Uzavírání pozic | Ztráta indexu | Růst kryptoměnového trhu | Výčitky | Plaza Accord | Analýza společnosti | Šance na úspěch | Výhled na rok | Vyšší výnosy | Společnost Semler Scientific | Zvýšení sazeb | Cenová válka v ropném průmyslu | Období finanční krize | metodologie | Stimulační politika | Profit-Targety | Asijské indexy | Zdroje příjmů | Boom | Výnosy na dluhopisech | Ozvěny trhu | Realita | Války na Ukrajině | Změny v pohybech | Deprese | Historické příklady | Invaze na Ukrajinu | Tržní prostředí | Rychlé zisky | Ekonomický potenciál | Nakupovat akcie | Základní sazby | Majetek | Měnový fond | Allianz | Financovat | Chamtivost | IBM.US | Důvěryhodnost | Sentiment investorů | Vláda Spojených států | Semler Scientific | Cena elektřiny | Zásoby ropy | Časové řady | Politická nejistota | Kompenzovat ztráty | Hedgeové fondy | Saxo | Konzistentně ziskový | Janet Yellenová | Výprodeje na akciových trzích | CZK/EUR | Útoky na směrování | Nákupy | Růst | Abbott Laboratories | Americký index | Příležitosti | Rostoucí úrokové sazby | Itálie | EUR/CZK | Zaměstnanost | Slabý americký dolar | Povolenky na emise | MiFID II | MetaTrader | Podnikání v Rusku | Fundamentální analýza | Zisky bank | Nový rekord | Chápání volatility | Objednávky | Jednání FOMC | Sentiment na trhu | Charles Schwab | Bilion | Prognóza | Michael Huddleston | Výnosová křivka | Luna Foundation Guard | Americké prezidentské volby | Výrazný propad | Použití finanční páky | Asset management | Situace na Blízkém východě | Trh práce | Měření sentimentu | Dnešní seance | Plovoucí LNG terminály | Jsou i nějaké nevýhody ICT? | Obchodníci | Veřejný dluh | Aktuální kurzy měn | Polovodiče | Kongres | CBOE | Ask | Antifragile | Futures trhy | Akvizice | Spotřebitel | Pochybnosti | Swingoví tradeři | Tržní cykly | Implikovaná volatilita | Kolísání ceny | Kontrariánský přístup | Patterny | Kvantitativní analýza v prop tradingu | Izrael | Tabáková firma | Objem obchodů | Firemní úvěry | Podvody | Koncept likvidity | Ceny dluhopisů | Intradenní obchodování | Banka Morgan Stanley | Úrokové sazby v USA | Téma ICT | Madrid | Evropské ekonomiky | Deglobalizace | George Soros | Ovládněte tržní cykly a zvýšíte své investiční zisky | Hospodářský vzestup | CME FedWatch | Technologické akcie | Dostupné informace | Monevis | Investopedia | Newton | Cena bitcoinu | Volatility | Formy volatility | Investor Ondřej Janata | Blog | Ceny výrobců | Long | Výhodný nákup | Chování | Náklady na obchodování | Bullish | Strach z promeškání | Vysoká volatilita trhů | Ochránit úspory | Hospodářské krize | Striktně dodržovat obchodní plán | Virgin Galactic | Fond ESM | Zpomalení ekonomiky | Ropné společnosti | Váš trading | Finanční společnosti | Procter & Gamble (PG.US) | Německé tovární objednávky | Pokles bitcoinu | Podstata analýzy | Rozhodovací projevy | ETS | Hang Seng | Zprávy s vysokým dopadem | Koruna | Geopolitická rizika | Zasedání centrálních bank | AUD | Juliána Mochnaľová | Myšlenkové schéma | DJIA | JOLTS | Inflace v eurozóně | Zátěž na psychiku | Investiční výhled | Portál FXstreet.cz | Velmi nízká volatilita | Kurz bitcoinu | Obchodní dovednosti | S&P500 | Zprávy a události | Opatření | Portu | Sazby na hypotékách | Praktický příklad | GlassNode | Investujte zodpovědně | Trh s dluhopisy | Výsledky voleb | Trh | Sezónnost | Interbank price delivery algorithm | Dlouhodobý nákup | Lukáš Kovanda | Výhled snižování sazeb | Nakupovat tam, kde retail prodává | Masivní nárůst ceny | Digitální aktiva | Informace o průměrné denní volatilitě | Zkušenost | Cykličnost | Portfolio manažer | MSCI | Kvantitativní analýzy | EMU | Skokový nárůst cen energií | Reálný HDP | Počasí | Aktiva volatilní | Ruská invaze na Ukrajinu | Prop firmy | Double spending | Retailoví investoři | Hackerský útok | Přijetí kryptoměny bitcoin | Spolkový ústavní soud | Bridgewater | Ceny plynu | Square | Nálada na akciových trzích | Rozdílové smlouvy | Dot plot | Index | Ethereum ETF | Dlouhodobý růst | Studie | Hedgeový fond | Vice | Budoucí cenové pohyby | TradingView | Liquidity provider | Měď | Mzdová spirála | Vládní podpory | Elektřina | Největší banka | MMF | Average Daily Range (ADR) | Měsíční data | Statistický nástroj | Pozice tradera | Johnson & Johnson (JNJ.US) | Proprietární obchodování pro banky | Zpřísnění měnové politiky | Krize na energetickém trhu | GME | Schválení bitcoinových ETF | Výpočet ADR | Eura | Penzijní fondy | Komise | Nejistoty | Americká centrální banka | Historické maximum | Tržní kapitalizace | Kryptoměnová burza | Kapitál | Fungování | Ropa Brent | Posílení | Devalvace | ICOs | KI | Náhoda | Daně z příjmů | Pevné terminály | GBP/JPY | E-commerce | Změny trhu | Zajímavé příležitosti | Okamžitý vliv | Nakupovat nemovitosti | Retail nakupuje | Obrovské pohyby | Společnosti | Reakce vývojového týmu | Mít trpělivost | Údaje o inflaci | Američtí centrální bankéři | Tržby v eurozóně | Index STOXX Europe | Trend-following | Prop firma | Mediální společnosti | Německé volby | S&P | Unie | RebelsFunding | Striktně řídit money-management | Výnosové křivky | Efficiency paradigm | Obchodování na finančních trzích | Hledání příležitostí k zisku | Politická rizika | Maloobchodní tržby | Sázky | Algoritmus dodávání cen | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Výkyvy na měnových trzích | Gambling na finančních trzích | Kurz dolaru | Akciové indexy | Očekávání úrokových sazeb | Diverzifikace aktiv | Reakce komunity | Euro-koruna | Christine Lagardeová | Komoditní index | Shell | Custodian | Vysoká inflace | Americké měny | Kvantitativní modely | Ekonomický kalendář | Kvantitativní zpřísňování | Bod zlomu | Tržní podmínky | Soukromý sektor | Obchodní plány | Vliv veřejného mínění | Domácnosti | Fundamentální zprávy | Analytické schopnosti | Tlaky na růst mezd | Clipboard hijacking | Retailový obchodník | Americké státní dluhopisy | Whisky Trebitsch | Wall Street Journal | Monte Carlo simulace | Disciplína | Mary Dalyová | Swing | Souhrn finančních trhů | Zvýšené napětí na Blízkém východě | Přehřátý trh práce | IRS | Bollingerova pásma | High Yield | Top Green Investments | Cboe VIX | Snížení DPH | EUR/GBP | Asie | Kritické myšlení | Marathon | Rekordní hodnoty | Deficit | Pandemie COVID | PSE | Stablecoin | NFX.US | Rizikové chování | Invaze | Ceny Bitcoinu | Backtestovat | Technické analýzy | Čínské exporty | Příležitost vstoupit na trh | G7 | Řízení rizika | Angela Merkelová | Počet investorů | Bezpečnostní rizika | B-book | Fondy a ETF | Michael J. Huddleston | Budoucnost | ECB minutes | Kolektivní iracionalita | Korelační koeficienty | Oblasti ICT | Pokles ceny | Tržní sentiment | Rada guvernérů | Speculative uninformed | Republikáni | Mega Cap | Warsh | Útoky na síť | Nejnovější údaje | Výkyvy ceny | Správné informace | Fed fund futures | Analytika | Web3 | Tržní data | Dopad konfliktu na Ukrajině | Větší riziko | Různé úrovně volatility | Konec medvědího trhu | Přístup ICT | Spekulativní pohyby | Intraday | Investiční plány | Negativní dopad | Average daily range | Účastnické fondy | Tržní kapitalizace bitcoinu | OpenAI | Hlavní akciové indexy | Neutrální výhled | Eskalace | Chápat strukturu trhu | Analýzy v prop tradingu | Obchodování s českou korunou | Konfirmační zkreslení | Krátkodobé obchody | Altcoiny | Hospodářská politika | Zavádění odvodů | Česká koruna | Komercializace | Jak se stanovuje cena elektřiny | G10 | Bitcoinové ETF | Moneta | Margin | Metriky a ukazatele | Zveřejnění významných ekonomických dat | Benzín | MIFID | Wall Street Journal (WSJ) | Akciový index | Pozornost | Kapitulace technické analýzy | Polský zlotý | Studie 2021 | Zkoumání volatility | Fiskální politiky | Cointelegraph | Ceny zemního plynu | J.P. Morgan v Londýně | Bull | Růst akcií | Vývoj inflace | Výkyvy cen | High-yield | Závislost | Financial Conduct Authority | FTSE 250 | Range | Akciové indexy v USA | Investiční rozhodování | Netflix (NFX.US) | Oslabování měn | Další růst | Manipulace ze strany market makerů | Whales | Monte Carlo | Bohatství | Miliarda | Ifo | Stratégové | Změny v úrovni volatility | Inflační data ze Spojených států | CryptoQuant | ATR | Akcie Colt CZ | Pandemie covidu | Tisknutí peněz | RRR | Výkyvy trhu | Vklady klientů | Realizace zisku | Účinek médií | Index nákupních manažerů | Restriktivní politika | Vysoká volatilita | Statistický úřad | Diverzifikace prop firem | Polský PMI | Webináře | Využití indikátorů | Coinbase | Analýza sentimentu | Maynard Keynes | Investiční zisky | Bitcoin | Salvador | Dluhopis | Gamble | Poptávka | Denní volatility | Pepa Zeman | Obchodní výsledky | Obchodní psychologie | SMC koncept | Retailoví klienti | Bancorp | Správce fondu | Hlavní investiční analytik | Útoky na uživatele | Vyšší úroky | Snižování úrokových sazeb | Nákup bitcoinu | Nárůst výnosů | Odpor | Data o inflaci | Peníze do bank | Iracionální myšlení v tradingu | Závazek | Vývoj na měnových trzích | Množství peněz | Uzavření trhů | Ministr zahraničí | Multi-time frame strategie | Přístup k riziku | Velikost pohybů | Marketingová komunikace | Metody analýzy trhu | Fundamentální analýza kryptoměn | Očekávání trhu | Nastavení měnové politiky | Hedging strategie | Tovární objednávky | Směřování trhů | Obchodovat | Americké indexy | Digitální zlato | Emoční kontrola | Válka na Ukrajině | MSCI ACWI | Talentované obchodníky | Nákupy státních dluhopisů | Finance | Vysoké inflace | Korporátní dluhopisy | Dovolené ztráty | Investiční cíle | Rozpočtové deficity | Velké a stabilní společnosti | Problém s dodávkami plynu | Indikátor | Dluhopisy | Přehnané sebevědomí | Růst úrokových sazeb | Úrokové náklady | Platformy | Equity | Správně chápat strukturu trhu | Index DXY | Investiční bankovnictví | Index PMI | Analytici | Koncentrace | Čistý zisk | Problémy | Strach ze ztráty | Pozastavení obchodování | Bank of New York Mellon | Přijetí kryptoměny | Stres | Kandidáti | Stříbro | Technologický vývoj | Wonderinterest | Keylogging | Úsilí | Potencionální riziko | Finanční instituce | Drahé dovozy | Routing Attacks | Rizikové chování bank | Vládní úsporný balíček | Vyšší sazby | Past na býky | Tlak na růst inflace | ProSiebenSat.1 | Pokles cen | Propad na burzách | Ropa | Monetární politika | Poskytování úvěrů | Zvyšování sazeb Fedu | Short squeeze | ETF | BH Securities | Deutsche Bank | Měření nálady na trhu | Zpomalení hospodářského růstu | Fiskální dominance | Myšlení v tradingu | Čierna labuť | PMI index | Měřítko očekávané tržní volatility | Firma | Hypotetická otázka | Kurzová rizika | Akcie na pražské burze | Porozumět chování trhu | Faktor Trump | SWIFT | Přehnaný pohyb | Analytik Portu | Shiba Inu | Nadměrné obchodování | Short pozice | Akciové opce | Teória reflexivity | Fundamentální analýzy | Obchodníci s ropou | Backtestovat obchodní strategie | Silicon Valley | Současné ceny | Navýšení úrokových sazeb | Emise dluhopisů | Tržní trend | Ekonomické aktivity | Spekulace na pokles | Historické mince | Pokračování trendu | Realitní fondy | Komerční banka | Ruský ministr financí | Platforma | Spojené státy americké | Tomáš Cverna | Ekonomové | Non-fungible token | Bitcoiny | USA | Sledování vývoje | Vyhozené peníze | | Jak si vybrat správný přístup? | Purple Trading Petr Lajsek | Smart money (SMC) | Zdravotní krize | Spojené státy | Globální finanční krize | Sebevědomí | Hlavní ekonom BH Securities | BIS | Budoucnost prop tradingu | Růst HDP | Účastnický fond | Pokles trhů | Pandemie | Regresní analýza | Moving Average Convergence Divergence | Nálada na trhu | Úrokové sazby | Transformovaný fond | Zvyšování úrokových sazeb | Konsolidace | Práce na sobě | Bull Trap | GROWING WAY | SIM swapping | Smart Contracts | Cenová akce | Index volatility | Analýza v prop tradingu | Filip Louženský | IBM (IBM.US) | Hodnoty VIX | Stabilní společnosti | Tomáš Kudela | Kurz dolarů | Burze | PPF | Výrobce elektromobilů Tesla | Výrobní aktivita | Vývoj | Použití indikátorů volatility | Jasná pravidla | Jak vnímat volatilitu? | Odchod z Ruska | Závislost obchodníků | Úroková sazba | Časový rámec | Prudké cenové pohyby | B/E (Break/Even) | Systém SMC | BHS Timur Barotov | Vliv na tržní hodnotu | Wonderinterest Trading Ltd | Vliv volatility na obchodování | Prohlášení | Počet obyvatel | Michal Brožka | Demokraté a Republikáni | Zvyšování rizika | Rizikovost | Výnosy | Investiční poradenství | Podpůrná opatření | Glassnode | Slabší akcie | Veřejná nálada | Rizikové averze | Pohyby na trzích | Akcie Colt | Výdaje | Prodávat tam, kde retail nakupuje | Prop Trading | Americké akcie | Pokles cen nemovitostí | Ruská centrální banka | Wood & Company | Akciový stratég | Non-Farm Employment Change | Starmer | ZRX | Travelers (TRV.US) | Chuť nakupovat nemovitosti | Investice do nemovitostí | Eurový příjem | Utáhnout měnovou politiku | Dukascopy Europe Team | Volatilní | Správně chápat technickou analýzu | Aktiva pod správou | Riziko ztráty | EUR/USD | Nízké sazby | Riot | Růst ceny GameStop | Varování | Srdce trhů | Blackstone | Intervence | Držení dlouhodobých pozic | Trh s kryptoměnami | Dotovaná sazba | LEN | Charakteristika intradenního obchodování | Joe Biden | Podnikání na kapitálovém trhu | Inflační epizoda | Propracované články | Obchodní příměří | Další vývoj | West Texas Intermediate | Chování likvidity | Ekonomická recese | Recese v USA | Charakteristika swingového obchodování | Měnové politiky | VaR modely | Investiční doporučení | CSI 300 | S&P/ASX 200 | Kapitalizace bitcoinu | Emini | Akcie v Číně | Ceny nemovitostí | Dánové | Aktuální situace | Falešné ICOs | Útoky na časové razítko | Financování státního dluhu | Technické nástroje | Jak funguje iracionální myšlení | Nevýhody | Rozhodnutí pro vstup do obchodu | Fiskální politika | Manufacturing | Akcie výrobce elektromobilů | Indikátor ADR | Přehnané riskování | Pěkný zisk | Fintokei | Zlotý | Uvolnit měnovou politiku | Trading | Pump and dump | Hlavní index čínských akcií | Ekonomická situace | Pečlivé analýzy | Celkové potencionální riziko | Klesající úrokové sazby | CFD kontrakt | Cenová válka | Unemployment Claims | Dna | FOMO | Hindenburg Research | Zvýšit win rate | Implikované volatility | CNY | Centrální bankéři | Fio banka, a.s. | KOSPI | John Maynard Keynes | Americké vládní dluhopisy | Funkce v excelu | JD | Čínské indexy | Minimalizovat ztráty | Investiční strategie | Technologické odvětví | Bezpečný přístav | Ukazatele sentimentu | Zájem o kryptoměny | Hypoteční sazby | Regulační vliv | Británie | Lockheed Martin (LMT.US) | Oil inventories | Paradigma tržní efektivity | Styl obchodování | Odliv kapitálu | Kontroly ztrát při obchodování | ProSiebenSat.1 Media | Christopher Waller | Žádosti o podporu v USA | Umělá inteligence | Miliardy dolarů | AI | Propad britské libry | Profesionální investoři | Short příležitosti | Antifragilita | Romain Boscher | Kazachstán | Tolerance k riziku | Vládní výdaje | Prezidentské volby | Cenové pohyby | Změny úrokových sazeb | Vyšší hodnoty VIX | Tisková konference | Wu Čching | Chytré peníze | Měny střední a východní Evropy | Jak konkrétně fungují SMC obchodníci | Komerční nemovitosti. | Jaké jsou výhody ICT konceptu? | Úvěrová krize | Příjmy obyvatelstva | Růst mezd | Evropské vlády | Proč akcie rostou | Zemědělství | Break/Even | Snížení inflace | Reálné ekonomiky | Technické indikátory | Titulky novin během krize | Překážky | Pavel Ryska | Timestamp Attacks | Společnost Nvidia | Sazby | Katastrofa | Obchodní pozice | Největší banky v Česku | GBP/EUR | Akcie Kofoly | Hlavní ekonom | Vladimír Vávra | PMI ve výrobě | Pozorování | Firma Philip Morris ČR | Americký index S&P 500 | Nalezení souvislostí | České koruny | Koncept založený na likviditě | The Economist | Firemní úvěry v eurech | Růstové akcie | Pozastavit obchodování | Komise v přenesené pravomoci | Wall St. Cheat Sheet | Vývoj akciového indexu | Mean reversion | Uninformed money | Téma ICT konceptu | Úrok | Investovat | Komoditní | Přehřátý trh | Hard forky | Quid Pro Quo | Ekonomické oživení | Generální ředitel | Ether | Hotovost | Volatilita a tržní faktory | Nákup a prodej | Boj s inflací | Průzkum | Firmy | Perzistentní inflace | Wood & Company Vladimír Vávra | Budoucí vývoj | Celkový sentiment | Odliv peněz | Průměrování | Marathon Digital | 2021 Top Green Investments | Růst cen ropy | Panika | Zajištění | Averze k riziku | Schéma cyklu akciového trhu | Trades | Pokles na burzách | Regulační prostředí | Zájem investorů | Cena ropy brent | Partnerství | Ziskovost strategie | Velké pohyby na trhu | Kontroly ztrát | Bitcoin (BTC) | Credit Suisse Group AG | Ekonomické podmínky | Situace ve Spojených státech | Dlouhodobé investice | Vývoj akciového indexu PX | Finanční výkazy | Poměr P/E | Brokerské společnosti | Rozhodnutí Fedu o úrokových sazbách | Investování | Diagnóza | Fed | Flow z ekonomiky | Vliv volatility | Dluhopisové investice | Index spotřebitelské důvěry | Multi-asset | Slevy oproti nabídkové ceně | Maďarský forint | NASDAQ 100 | Swing Trading | Forwardy | JNJ | Zakladatel ICT | Euro k dolaru | Ropa Brent (OIL) | Hry | Předpověď směru | COIN | Zadluženost | Trhy | Trade | Eric Rosenberg | Akcie společnosti Nvidia | Emerging markets | Fluktuace | Jiří Tyleček | Energetická společnost ČEZ | FTSE | ICT obchodování | Vyšší riziko | Vysokofrekvenční obchodování | Oscilátor | Rizika | Propady na akciových trzích | Český PX index | Rychlé rozhodování | Instinkt | Rada ČNB | Eurozóna | Krach na akciovém trhu | Analýza tržních nálad | První vlna inflace | Horší data | Fond | Výše úrokových sazeb | Koupit bitcoin | ISM | Indexy pohyb | Globální trhy | Měkké přistání | Obchodujeme | Pšenice | Americké banky | Dluhopisový trh | Analýzy trhu | Mezibankovní algoritmus | Šíření informací | Kvantitativní analýza | Úspory | Implementace | Dodávání cen | JD.com | Terminály na zkapalněný zemní plyn | Podílové listy | Velcí hráči | Obavy z recese v USA | Zavádění odvodů na zaměstnance | Gasoline inventories | Prodávající | Risk Reward Ratio | Obchodovat pomocí ICT | Konfluence | Veškeré dostupné informace | Vysoké ceny | Seminář | Penzijní společnosti | Výprodeje akcií | Riziková aktiva | Pretexting | Růst ekonomiky | Stagflace | Cenový vývoj | TradingEconomics | Goldman Sachs Group | Žádosti o podporu | Výsledky hospodaření | CFIG | Ministerstvo financí | Bilance | Americké akciové indexy | CEE | Ondřej Hartman | Holubice | Obchodování na vlastním účtu | Vladimir Putin | Tesla | Záporné úrokové sazby | Regulační orgány | Low | Výprodej na burzách | Finanční polštář | Prodej nakrátko | Miliardář | Příjmy domácností | Španělsko | Time frame | Nárůst volatility | Ekonomický růst | Cena aktiva | Šéf banky | Forexový trh | Americké trhy | Inflace v USA | Komodity | Longové bias | Druhá vlna | Mzdy | Poradenství | Komise pro cenné papíry | ICT | CAD | Sentiment trhu | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | ETF na bitcoin | Nejbohatší Čech | Deeskalace | Situace na finančních trzích | Peněžní trh | Banka Goldman Sachs | Na burze | Hazardování | Povolenky za emise | PXE | Cenové úrovně | Společnost | Ruský rubl | Zpřísňování měnové politiky | Zadlužování | Evropské trhy | William James | Hospodaření | Držení pozic přes noc | Ztráta | Wells Fargo | Správa rizik | Dodržovat obchodní plán | Institucionální investoři | Situace na trhu práce | FXstreet | Conseq | Coinbase Custody | Finanční podmínky | Projevy centrálních bankéřů | Regulační rizika | Návrh Volckerova pravidla | Obchod | Purple Trading | Investoři a obchodníci | Tomáš Raputa | Negativní zprávy | Obchodní rozhodnutí | Reakce na finanční krizi | Silná konkurence | Tradeři | EIOPA | Hospodářské politiky | Čas na nákup | AUD/USD | Index relativní síly | Pracovní trh | Eskalace konfliktu | Moving Average | Zajištění proti inflaci | Riziko | Analytik | Emise | Travelers | Trinity | MAM | Klesající ceny | Spotové ceny | FIAT | JPY | Credit Suisse | Pražské burzy | Citi | Binance | Ekosystém | Protocol | NinjaTrader | IBIT | Struktury trhu | RSI | Semináře | Transakce | DCA | Taleb | Šok | Volatilita trhů | Finanční trh | Zvýšené volatility | Arthur Hayes | Meta | Portfolio | Pesimismus | Nástroj | GBP | Ostatní kryptoměny | Buffett | Tether (USDT) | Plyn | ACT | Mali | Veřejný sektor | Karty | ISM indexy | Čína | Pokles akcií | Risk | Nezaměstnanost v ČR | Inovace | J.P. Morgan | Circle | CZK/USD | Ceny | Tisk peněz | ETH | Financování | Zvýšení ceny | Recese | Pokles | Rozdělení zisků | Pohyby na trhu | Realitní trh | FTSE 100 | Ruské úřady | Dukascopy | Války | Změna politiky | Ukrajina | Míra nezaměstnanosti v USA | Data z trhu práce | Obchodní platformy | Proinflační | Centrální banka | Stop-Loss příkazy | Předpovědi | DPH | Predikce | WTI | Berkshire | Levné peníze | Obchodní kapitál | Tržní odhad | Silný americký dolar | Radek Zalubil | Biliony | Divergence | Makroekonomické faktory | GameStop | Evropské centrální banky | MACD | Libra | Extrémně volatilní | Jan Tománek | Zlato a bitcoin | Philip Morris ČR | Odborníci | Wonderinterest Trading | Dopad na trhy | Tradingový portál | USD/EUR | Jihoafrická republika | Manipulace s trhem | Stratég | Kurzové riziko | Stablecoiny | Instituce | SXXP | Burza Binance | Forint | Kupní cena | Credit Suisse Group | Morgan Stanley | Držení pozic | Prezident Vladimir Putin | Ceny zlata | Velké společnosti | Inflační krize | Náklady na financování | Výnosy z investic | Stop-Lossy | Výnos | TSLA.US | České akcie | Výnosy desetiletých státních dluhopisů | ESG | Prognostici | Trhy dnes | ČEZ | Frank | Index Nasdaq | Nájmy | CFD | Benchmark | Pasiva | Algoritmy | Pár USD/CAD | Investované peníze | Defi | 256/2004 | VIX index | Dobrá zpráva | Trinity Bank | Rozhovor | Sankce proti Rusku | ERÚ | Dlouhodobý trend | Minulá výkonnost | FTMO | Konkrétní cíle | Měnové krize | Růstové vyhlídky | Historická maxima | Index technologického trhu | Tradingový portál FXstreet.cz | Obchodní den | Stoxx Europe 600 | Money-Management | Ceny akcií | FTX | Zvyšování daní | Cena akcií | Utažení měnové politiky | Energetická krize | GBP/USD | ASX | Oživení trhu | Inflační cíl | Očekávaný zisk | Obchodní analýza | VIX | A-book | Mezibankovní | RUB | Výběr zisků | Pravděpodobnost recese | Otevřený obchod | Jiří Šmejc | Růst akciových trhů | Euforie | Írán | Bitfarms | Výhody a nevýhody | Vývoj sazeb | Index STOXX Europe 600 | Makroekonomický výhled | Jasný signál | Bias | Pracovní místa | Káva | Change | Tržní hodnota | PG | TerraUSD | Vyšší hodnoty | Zisk | Total | ČNB | Bank of England | Sociální média | Ceny BTC | Pokles kurzu | Demokraté | Spekulovat | Nord Stream 2 | Swapy | Středoevropské měny | Analytik Purple Trading | Maximální ztráta | Rating | Aktuální kurzy | Nejbohatší | Zahraniční investoři | Zůstatek | Pozitivní zprávy | Ruské banky | Milan Vaníček | CFD (Rozdílové smlouvy) | Vklady | Obchodování | Pokles ceny akcií | Tesla (TSLA.US) | Očekávaný vývoj | Posílení dolaru | Úroky | Monitorování | Eurostat | Prezident | Ropovod | Růst inflace | Shortovat | Expanzivní politika | Colt CZ | Státní rozpočet | Konsolidace trhu | Evropa | Měna | Management | Nasdaq | Inverzní vztah | Trump | Zprávy | Bard | Ceny ropy | Nový výhled | Miliony dolarů | Úspěch v obchodování | Francie | Předpověď | Všechny indikátory | Cena akcií společnosti | XTB Jiří Tyleček | Kryptoměny bitcoin | Údaje | Technologické společnosti | Spoření | Financials | Pojišťovny | Inflace v Evropě | Ekonomické události | Eurodolar | Biden | Finanční krize | FXstreet.cz | Investiční společnost | Obchody | Běžný účet | ex | Jakub Matis | Index CPI | xStation5 | ProCent | Držitelé Bitcoinu | Změny sazeb | Roční maximum | Value at Risk | Dodržování obchodního plánu | Týdenní zpráva z FOREX trhu | Portfólia | Japonsko | Vývoj úrokových sazeb | Zemní plyn | Velmoci | Akciové strategie | Marže | Psychologické faktory | Valuace akcií | Super Micro Computer | Směřování | Arbitráž | Visa | Panické výprodeje | Bollinger Bands | Grafy | Aktivum | Bid | Japonská centrální banka | Společnost XTB | Finanční svět | Merrill Lynch | BNP | Dobré zprávy | Situace | Mario Draghi | Europe 600 | Sentiment spotřebitelů | MDAX | Google | Miliardy eur | Tržby | Finanční systém | Roční výnos | Časový horizont | Konsensus | Šmejc | Pozitivní výsledek | Dluhy | Předpovídání | Býčí trh | Změny ve vedení | FOREX | Konsenzus | Signály | Inflace v ČR | Psychologie | Guvernér | Trader | Expirace | Dukascopy Europe | Americké akciové trhy | Peking | Index pražské burzy | Ruský ministr | Investiční výdaje | Výrobní aktivity | Tweet | Spready | Úspěch v tradingu | HDP | Načasování | Omyl | Protekcionismus | Ekonom | Fed funds | Restrikce | Optimismus | Rozhodování | Index Nikkei 225 | Čínské vlády | Velké téma | Dolar | Euro | Yield | Zkapalněný zemní plyn | Pohyby ceny | Klid | Investování je rizikové | Obratu trhu | LME | JP Morgan | Zpomalení růstu | Ohlédnutí | Etoro | Pandemická situace | Temu | Akciové portfolio | Výstup z obchodu | USD/CAD | ABT | Obchodní bilance | Celý svět | Vyšší inflace | Brazílie | Nejnovější údaje o inflaci | Hospodářský cyklus | Výprodej | Měnové páry | Ekonomické zprávy | Společnost Hindenburg Research | Nassim Nicholas Taleb | CAR | Glapinski | Akumulace | Obchodní systémy | EUR/CHF | Paul Volcker | Average True Range | Přijetí kryptoměn | Realitní sektor | ČTK | Lehman Brothers | Růst inflace v USA | Session | Retail | Stimuly | Ztráty | Dekarbonizace | Merkelová | VIAC | Alokace aktiv | Abbott | Úvěr | Index čínských akcií | Dlouhodobé trendy | Japonský jen | Vývoj české koruny | Nakupovat | FOMC | BRANO | Akcie | Psychologický efekt | Cílová cena | Kupci | Mzda | Nižší úrokové sazby | Dramatický dopad | Société Générale | Návratnost | Výhody | Pražská burza | Target | Očkování | Podniky | Tether | Ziskové obchodování | Index spotřebitelských cen | Štěstí | Nastavení Stop-Lossu | Propad indexu | Demografické trendy | Makléř | Zrychlení růstu | Velkoobchodní ceny elektřiny | SPOT | Vývoj ceny | Tým FXstreet.cz | Analytik XTB | Domácí akcie | VanEck | Ekonomické nejistoty | Světová ekonomika | Češi | Společnost Google | Obavy z inflace | Reuters | Týdenní zpráva | PEPP | Globální ekonomika | Index VIX | Zoufalství | Rekordní maximum | Price Action | Vývoj ekonomiky | Vývoj pandemie | Ekonomické škody | Napětí na Blízkém východě | Globální indexy | Technologie | Skupina PPF | Uvolněné měnové politiky | Kurz | Daně | Velké finanční krize | Neel Kashkari | Negativní nálada | Technický indikátor | DXY | Růst zisků | Jádrová inflace | Pozornost investorů | Americká ekonomika | Panevropský index | AMD | Energetická společnost | Úspěchy | Intermediate | Japonské akcie | Rekord | Světové ekonomiky | Spuštění ETF | Výsledky | Vstup na trh | Míra inflace | BHS | Růst trhu | Rychlý růst | Vlna výprodejů | Bankovní rada | Peněžní zásoba | Investice | Bear | USDC | CBDC | Microsoft | Business | Pro investory | Fidelity | Fondy peněžního trhu | Potenciál | Zdravotnictví | Výhled na rok 2023 | Špatné zprávy | Automatizace | Rally | Investujte | Životní pojišťovny | Konkurence | Pokles inflace | Kapitalizace | Obchodování akcií | Vládní bondy | Komunikace | Kazuo Ueda | Maďarský index | Pravidla hry | Tržní trendy | Obrovské pohyby na trzích | Americké futures | Společnost Coinbase | Indie | Bod | Vnímání | Známý investor | Prop obchodníci | Hospodářská recese | Ekonomika eurozóny | Myšlenka | Ekonomická aktivita | Aktuální vývoj | ESM | Makrodata | Psychologické aspekty | Rozhodnutí o úrokových sazbách | Údaje z Číny | Zisky | Investiční stratég | tradingeconomics.com | Regulace | Oddlužení | Deriváty | Šéf Fedu | Diverzifikovat | Cyrrus | Dluhopisové trhy | Johnson & Johnson | Fondy | Hospodářství | Timur Barotov | Důvěra | Pád akcií | Backtesting | J&T Banka | Kontrakce | CAC 40 | Americký akciový trh | Russell 2000 | Ukazatel | Slabší dolar | Marika Čupa | Měny | Profitovat | Předběžné výsledky | Ropa WTI | Fundamentální faktory | Finanční sektor | Burzy | Hospodářský růst | Spread | UST | Cash flow | Export | Investování do kryptoměn | Rusko | Spotřebitelský sentiment | Iracionální | Poradce | Signál | Komise pro cenné papíry (SEC) | Marathon Digital Holdings | Kofola | NFIB | Řízení rizik | Real Estate | Objem nákupů | JNJ.US | Distillate inventories | Zhodnocení | Organizace | Index NASDAQ 100 | Nervozita | Services | Nemovitostní trh | Upozornění na rizika | Česká spořitelna | Interfax | Penzijní společnost | High-frequency trading | Negativní sentiment | Fundament | Jižní Korea | Média | Engulfing | Valuace | Výsledková sezóna | FedWatch | Potenciální ztráty | Rozšíření | Technická analýza | Skupiny PPF | AEX | NSDQ | Stav ekonomiky | Plány | Dosažení zisku | Makroekonomické analýzy | Kulatá čísla | Administrativa | DOGE | Nový kapitál | COVID-19 | Ranní zpráva | Ceny americké ropy | Cenové tlaky | Příliv investic | Držení pozice | Dluhopisové výnosy | NFP | Potenciální zisky | Hypotéky | Nikkei | Short selling | Ekonomika USA | Americké společnosti | Myšlení | Úrokový výnos | Zprávy o nezaměstnanosti | Vlna inflace | Evropské akcie | Typ obchodování | Seeking Alpha | 21. století | Americký trh práce | TIM | Propouštění | Energie | Velký účet | Konzistentní zisky | Objem | Umělé inteligence | Investiční | Nálada | Americké centrální banky | SHIB | Příjmy | Bondy | CSRC | Prodej | Rok 2024 | Financial | Eurové úvěry | Zasedání Fedu | Bloomberg | KB | ADR | Guvernér centrální banky | Německé ceny | Třída aktiv | Trh kryptoměn | Evropská unie | Pákový efekt | Vliv na ceny | Tokeny | NDX | Ústavní soud | Rozvoj | Day trading | Finanční nástroje | Silný růst | ICE | Vyhlídky | Průmyslová výroba | Finanční trhy | Evropská ekonomika | Udržitelnost | Míra | Obchodovanie | Colt | RIOT | Neuspokojivé výsledky | Divize | University of Michigan | Růst poptávky | Korekce | LNG | Výrazný pokles | Kvantitativní uvolňování | Tržní ceny | Obchodní strategie | Stimulační opatření | Vakcína | Výkonnost | Spotřebitelská inflace | Nvidia Corp | Velikost páky | Akcie výrobce čipů | Index S&P 500 | Instrument | Riskování | Analýza kryptoměn | Přehled | Technické ukazatele | Pokles úrokových sazeb | Trendové linie | Short | Tomáš Pfeiler | Aktivita na trhu | Makléř Wood & Company | Andrew Bailey | Agentura Bloomberg | Krize | Rostoucí trend | High | Guvernér banky | Technické problémy | CHF | Centrum | Index Nikkei | Oslabení koruny | Spot | Nízká nezaměstnanost | ABB | Zvýšení úrokových sazeb | Boj proti inflaci | Růst výnosů | Růst sazeb ČNB | Zakladatel | Příliv kapitálu | Volby v USA | S&P 500 | Ekonomický a strategický výzkum | JDE | Podpora | Terra Luna | Prezident Joe Biden | Obchodování s CFD | QE | MT4 | First Republic | Cena | Skluz | MicroStrategy | Německo | Digitalizace | Makroekonomické ukazatele | Krach | MJ | Upozornění | Komerční banky | Investiční služby | Apple | Rozpočet | Suez | KKR | Evropské indexy | Steen Jakobsen | Americký trh | Zahraniční společnosti | Arm | Interpretace | Dobrá nálada | Snížení sazeb | DOT | Proprietární obchodování | TSLA | Indikátor ATR | Kurzy | Finanční prostředky | Prudký růst cen | Ekonomické údaje | Risk Management | Nové rekordy | Situace na trhu | Fidelity International | Přehled kurzů | Drahé kovy | Odvody | Závislost na Rusku | Jefferies | Etherea | Solana | Analytik J&T Banky | Výhledy | Co bude | Medvědi | Zveřejnění zpráv | DAX | Data z pracovního trhu | Uvolněná měnová politika | Erste | Rezervy | Zelené energie | Volckerovo pravidlo | Forexu | Poměr RRR | Debata | Kurzy měn | Podhodnocený | Akcie společnosti | Rizikový sentiment | Obchodní válka | Fiskální stimuly | Báze | Zlato | Ekonomika | Měny&Sazby | Geopolitika | CFA | SEC | Schodek | Volume | Indikátory | Odpovědnost | Ropovod TAL | Oslabení | Akciové futures | Finanční situace | Politické události | Energetické krize | Evropské akciové trhy | Práce | Výnosnost | Schwab | Ruská aktiva | Úspěch | Portfolio manažeři | Likvidita | Cíle | Prognóza ECB | Kryptoměny | Inflační data | Bezpečnost | Potenciál zisku | Terra | Banky | BlackRock | Moderní prop firmy | Akcie ČEZ | Francouzské akcie | Zisky společnosti | Více příležitostí | Vlády | Eskalace konfliktu na Ukrajině | Americká vláda | Express | Širší trh | Kotace | Rychlost | Investiční společnosti | Ceny mědi | Šance | Tržby společnosti | Fundamenty | Úrokové výnosy | Čínské centrální banky | Netflix | Rozdělení zisku | Správa | Ray Dalio | Volatilita na finančních trzích | Wall Street | Instrumenty | Vysoké úrokové sazby | Historie se opakuje | Analýza | Úrovní podpory | Procter & Gamble | Data ze Spojených států | Ministr financí | Kurz EUR | NLP | Zlepšení | Omicron | ČR | Nicholas Taleb | Shiba inu (SHIB) | XTB | Kontrakt | Jednatel | Freedom Financial Services | Tržní kapitalizace společnosti | Americký Fed | Použití indikátoru | Čínské akcie | API | Ratingové agentury | Pozice | Čínská ekonomika | Současná situace | Portfolia | Rozvahy Fedu | Potenciální zisk | OCI | Začínající tradeři | Pullback | Štěpán Křeček | Švýcarský frank | Výrobce čipů | Obchodní ředitel | Dlouhodobé důsledky | Komise pro cenné papíry a burzy | Dolarový index DXY | Petr Kellner | Vyšší volatilita | Hedge | Hospodářské cykly | Market | Společnost ČEZ | Technologický sektor | Cenné papíry | PMI indexy | Stoxx | Lídři | Medvědí trh | LSEG | Obchodní rozpětí | Support | Gabriel Štefaňák | Brokeři | Rozvíjející se trhy | Obchodní deficit | Texas | Bilion dolarů | Inflační tlaky | Uvolňování měnové politiky | Soud | Smart Money koncept | Větší zisky | Obchodní aktivity | Vysoké výnosy | Chuť riskovat | Služby | Společnost Hindenburg | Velikosti pozic | Staking | Stochastický oscilátor | Algoritmus | Rizikovější aktiva | Zvýšená volatilita | Návrat inflace | OPEC | Technologický pokrok | Broker | Keynes | Fio banka | Sentiment | SNB | Index ISM | Nízká volatilita | Experti | Investoři | Prodejní tlak | Míra nezaměstnanosti | Šílenství | Evropský index | Stop-Loss | Petr Lajsek | Zvýšené napětí | Největší pokles | Spotřebitelé | Anton Siluanov | Přecenění | Rostoucí výnosy | Hlavní index Nikkei 225 | Vzdělávání | Nákupní příležitosti | Embargo | Měnový pár GBP/USD | Indexy nákupních manažerů | Politika Fedu | Polsko | Čínská vláda | Reddit | Hackerské útoky | Nikkei 225 | NFT | Rezistence | Saxo Bank | Jasné signály | Komoditní trh | Kryptoměnová burza Binance | Velké banky | Nařízení | The Wall Street Journal | Bond | Pinduoduo | Další růst sazeb | Ropy | Prudké pohyby | RBA | Stabilní zisky | Struktura | XTB Tomáš Cverna | Pomalý růst | Historicky nejnižší | P.A. | MT5 | Předseda | Invesco Ltd. | Velké centrální banky | Bankroty | Energetické komodity | Hospodářské výsledky | Americké ekonomiky | Jádrový index | Nárůst ceny | Úročení | ATR a ADR | Cenové stropy | USD | Zvýšení úrokových sazeb ČNB | Trh s nemovitostmi | Ceny americké ropy WTI | Emoce | Zvýšení základní sazby | Propad cen akcií | Produkty a služby | D1 | Investing.com | Vyšší úrokové sazby | Nízké úrokové sazby | Velryby | Růst ceny Bitcoinu | Tržní podíl | Krypto komunita | Posilování amerického dolaru | USDA | Cena ropy | AUM | Obavy z recese | Federální rezervní systém | Krach burzy | Paul Jackson | Americké ministerstvo | Kupní síla | CZ | Krátkodobé obchodování | Australský dolar | Propad | Konec roku | Bankovnictví | Dezinflace | Sezónní faktory | Trh s futures | Zpomalování ekonomiky | ANO | Britské libry | Emise skleníkových plynů | Úrovně likvidity | Pokles eura | Časové období | Dogecoin | Bearish | Finanční ztráty | Hindenburg | Economic | Nemovitosti | Rezidenční nemovitosti | Markets | Index CSI 300 | Eskalace války na Ukrajině | PX index | Time-Frame | Dluhopisoví investoři | Invest | Arbitráže | Rok 2024 | Nejhorší den | Kanada | Navýšení sazeb | Ruská invaze | CPI v USA | Nejistota | CME | Velký pohyb | Makroekonomické údaje | Německý Ifo index | Kryptoměna | Ekonomie | Gambling | Makroekonomický kalendář | Opce | Vládní pomoc | Smart money | Nvidia | Investment | Zahraniční investice | Česká republika | Ceny komodit | Indexy | Tržní volatility | Kurz CZK | Spotové bitcoinové ETF | BofA | Státní dluhopisy | Americký dolar | Dlouhodobý vliv | VaR | Nízké ceny ropy | SMC | Makro | Analytik J&T | Vytrvalost | Evropská centrální banka | Příjmy a výdaje | Slušné zisky | Americká centrální banka (Fed) | Koruna dnes | Psychologické úrovně | IFO index | Akcie JP Morgan | ECB | NBP | Splatnost | Výkonnost akcií | Velikost pozice | Růst ceny | Měnová politika | Alokace | Ziskovost | Doporučení | Meme mince | Inflační očekávání | Technologické inovace | Francouzský prezident | Body | Snížení rizika | Výhled na rok 2025 | Zvýšení inflace | Korekční fáze | Růst produktivity | Krypto | Payrolls | Jaderné elektrárny | Diverzifikace portfolia | ROCE | Spekulace | Paradox | Reálné příjmy | HDP v ČR | Averze vůči riziku | Wales | Raketový růst | Vývoj indexu S&P 500 | Zasedání amerického Fedu | Výhody a nevýhody | LMT.US | Cykly | Hedging | EU | Terra (LUNA) | Redukce | Miliardy | ARM | PBOC | ASX 200 | Úroveň supportu | Časové rámce | Tržní ocenění | Materiály | Poradci | PMI ve službách | Spekulanti | Obchodní hodiny | MasterCard | Správce aktiv | Tržní kapitalizace kryptoměn | Spotové ETF | Prodeje | WU | Výrobce elektromobilů | Fúze | Akciový trh | Uhlí | Virtuální mince | Rizikový apetit | Investor | Analytické nástroje | Americké vlády | Akciové trhy v Asii | Jerome Powell | Ukazatele | American Express | Měnový pár | Kryptoměnový trh | Šíření koronaviru | Obchodované akcie | Banka | Investování na finančních trzích | Vlastnictví | Transakční poplatky | Index technologického trhu Nasdaq | Úřady | Graf dne | PPF Jiří Šmejc | Makléřské společnosti | Globální akcie | Pohyb dolaru | Politické nepokoje | Cena BTC | Sol | SPX | Statistika | Další pokles | Spotřebitelské ceny | Custody | Indonésie | Lael Brainardová | Ocenění | Index DAX
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Růst | Obchodování | Banka | Banky | ČTK | Pokles | Indikátor | Trading | Cena | | Pivot

Předchozí klíčová slova

Ceny akcií Tokyo Metro
Ceny akcií Total Gabon
Ceny akcií Ubisoft
Ceny akcií U.S. Steel
Ceny akcií Volkswagen
Ceny akcií Volkswagenu
Ceny akcií Vonovia
Ceny akcií v USA
Ceny akcií Walt Disney
Ceny akcií Žabka

Následující klíčová slova

Ceny americké ropy
Ceny americké ropy WTI
Ceny amerických akcií
Ceny australského uhlí
Ceny barelu ropy
Ceny barelu ropy Brent
Ceny bavlny
Ceny benzínu
Ceny benzínu v USA
Ceny Bitcoinu
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Fintokei Payouty
Potvrďte prosím... Zavřít