Peter Garnry
Prospějí nižší sazby celému akciovému trhu?
08.10.2024 Při pohledu na globální akciový trh vidíme, že se ve třetím čtvrtletí pár věcí změnilo. Došlo k menší rotaci prostředků z cyklických do defenzivních sektorů, protože někteří investoři vyhodnotili červencový propad technologických akcií a dočasné zvýšení volatility v srpnu jako předzvěst toho, že se situace ještě zhorší. Širší americký akciový trh, definovaný S&P 500 indexem přepočteným na stejný základ, začal podávat lepší výkon než index S&P 500 jako takový.
Americké sazby začínají klesat
04.10.2024 Propad zejména technologických akcií, k němuž došlo v červenci a začátkem srpna, kdy japonská centrální banka změnila monetární politiku a skončilo carry obchodování s japonským jenem, byl jednou ze známek nestálosti trhu. Když se navíc objevily nepříznivé makroekonomické údaje z amerického trhu práce a údaje o inflaci, začal trh politiku Fedu nazírat novou optikou. Nyní se počítá s rychlým poklesem sazeb do léta roku 2025. Volatilita se nejprve zvýšila, ale poté se znovu vrátila na normální úroveň. Možná to byla předzvěst toho, co nás čeká, kdyby došlo k větším přesunům investic.
Je Čína zpátky ve hře?
02.10.2024 Čínské akcie obchodované v Hongkongu si oproti minimu z počátku září o 20 % polepšily, když čínská vláda vytáhla těžkotonážní stimulační opatření, včetně podpory akciových trhů. Čínská lidová banka navíc nedávno snížila klíčové referenční sazby a byla zavedena i další opatření, jež mají zlepšit nepříznivou situaci v čínském realitním sektoru. Taktizující obchodníci a investoři, kteří se řídí aktuální dynamikou, tak krátkodobě ženou čínské akcie výš, ale pro dlouhodobého investora zní zásadní základní otázka jinak. Budou tato opatření stačit, aby přerušila sestupnou spirálu způsobenou bilanční recesí, s níž se musí Čína vyrovnat?
Dokonalá bouře přichází na trh a co bude dál
05.08.2024 Finanční trhy byly již v pátek nejisté, když slabá zpráva o zaměstnanosti v USA vyvolala diskuse o tom, že Fed udělal chybu, když držel úrokové sazby příliš vysoko po příliš dlouhou dobu. Obavy, které se vynořily v pátek, dnes explodovaly ve výrazné snížení rizika a historický pohyb japonských akcií o 12 % níže. Jedná se o největší jednodenní pokles japonských akcií od roku 1959. Akciové futures také ukazují na výrazný pokles amerických technologických akcií, které v předobchodní fázi obchodování klesly o 3,9 %. Jaké faktory stojí za tímto náhlým prudkým výprodejem?
Vratká ekonomika
22.07.2024 S nástupem 3. čtvrtletí je hospodářský růst i nadále robustní. Sektory jako obrana, AI a výroba léků proti obezitě zažívají boom a ceny aktiv dosahují absolutního maxima. Nemohou však naši křehkou ekonomiku podobnou písečnému hradu zničit faktory jako neudržitelné americké fiskální výdaje, geopolitické šoky či neveselé demografické trendy? V těchto výhledech na 3. čtvrtletí se dozvíte, proč jsou podle nás zajímavé evropské akcie a dluhopisy s krátkou durací. Také se dočtete, proč se může pozornost do budoucna soustředit na energetické komodity a na co se zaměřit v rámci forexu.
Akcie: Už zase nafukujeme bubliny?
10.07.2024 V minulých výhledech jsme poukazovali na to, že se vzestup AI a léků proti obezitě vzpírá gravitačnímu zákonu světa financí a zvládá do značné míry kompenzovat nepříznivé vlivy vysokých úrokových sazeb. Proto jsme také nedoporučovali investovat do technologických akcií. Celý duben to vypadalo jako správná volba, protože trhy počítaly s tím, že americké sazby zůstanou delší dobu zvýšené. V květnu se ale všeobecný postoj k těmto akciím znovu změnil – předpokládaná poptávka po produktech Nvidie přesvědčila trhy, že bude boom umělé inteligence i americké ekonomiky pokračovat, a probudila v investorech zvířecího ducha.
Komodity: Energie a obiloviny v centru pozornosti, kovy si dávají pauzu
02.07.2024 V letošním roce jsme se soustředili hlavně na sektor kovů, který jsme považovali za potenciálního vítěze pro rok 2024 i roky další, a zdůrazňovali jsme, proč už máme celoroční konsolidaci za sebou. K dnešnímu datu posílil Bloomberg Commodity Total Return Index od počátku roku o více než 5 % a podílely se na tom všechny sektory kromě obilovin. I když se energetika kvůli poklesu prémie za geopolitické riziko ve 2. čtvrtletí propadla, kovy pokračovaly ve své cestě vzhůru. Zlato a měď dosáhly před současnou odmlkou nových rekordních maxim a také stříbro se vyšplhalo na úroveň, kde bylo naposledy před 13 lety.
Francouzské volby, královna Nvidia a výnosy FedExu
27.06.2024 V posledním týdnu jsme zaznamenali tři hlavní hybatele akciových trhů. Technologické akcie poskočily o 5,5 % výš a Spojené státy si díky tomu polepšily a brzy mohou překonat i Japonsko, které je letos zatím nejúspěšnějším regionem. Za posílení amerických technologických akcií může hlavně společnost Nvidia, která se vyšplhala na nejvyšší příčku světových akciových trhů (více podrobností v další části článku).
Inflační oříšek a mejdan soukromých fondů
29.05.2024 Kvůli překvapení ve formě nečekaně vysoké inflace odsunula BOE minulý týden první snížení sazeb ze srpna na listopad, zatímco ECB dál počítá s prvním snížením v červnu. Evropská centrální banka se svými výroky postupně sama zahnala do kouta a teď musí splnit, co slíbila, aby nebyla za blázna, ale nedopadne to tak stejně? Hlavní ekonom ECB Philip Lane řekl listu Financial Times, že Evropská centrální banka nevidí problém v tom, aby začala snižovat sazby dřív než Fed, a vzhledem k dostupným datům upouští od nejvyšší úrovně omezení. Zatímco ECB zahájí snižování až příští měsíc, Švýcarsko, Švédsko, Česká republika a Maďarsko už s ním začaly. Ve středu budou zveřejněny předběžné údaje o květnovém indexu německých spotřebitelských cen, a pokud budeme svědky dalšího nepříjemného překvapení, začne se na mysl vkrádat otázka, zda se ECB nechystá učinit politickou chybu.
Průzkum společnosti Saxo odhalil, že nálada investorů je v souladu s obecnou nejistotou na trhu
03.05.2024 Saxo, globální lídr v oblasti online obchodování a investic, zveřejnil výsledky svého průzkumu mezi klienty, který osvětluje očekávání investorů a náladu na finančních trzích pro druhé čtvrtletí roku 2024. Na pozadí nepředvídatelnosti trhů odráží reakce klientů obavy z nejistoty na trhu. Průzkum byl rozeslán klientům Saxo v období od 12. 3. 2024 do 2. 4. 2024 a zúčastnilo se ho 185 respondentů.
Do čeho investovat v době války?
22.04.2024 Může se zdát, že mezi rizikem a nejistotou je pouze minimální rozdíl, ale není tomu tak. Riziko znamená, že lze na základě přiměřeného datového vzorku vyčíslit pravděpodobnost, zatímco v případě nejistoty je podobná kvantifikace nemožná. Geopolitické události se ze své podstaty pojí s nejistotou a mají širší paletu neznámých důsledků.
Akcie: Vzestup firem spojených s AI a obezitou popírá gravitaci
12.04.2024 Uprostřed nadšení z umělé inteligence a léků na obezitu vidí akcie různé vyhlídky: neutrální u nadhodnocených amerických akcií, negativní u Japonska kvůli rizikům spojeným s JPY, pozitivní u Evropy. Evropské obranné akcie získávají na atraktivitě.
Steen Jakobsen odchází ze Saxo Bank
04.04.2024 Saxo Bank, globální lídr v oblasti obchodování s aktivy a investicemi, dnes oznámila, že po dlouhých dvaceti letech společnost opouští hlavní ekonom a investiční ředitel Steen Jakobsen. Ve společnosti zastával řadu funkcí v oblasti obchodování a významně se podílel na budování její pověsti,
a to především díky svému finančnímu výzkumu a podnětným analýzám – zejména vybudováním uznávaného týmu tržních stratégů známého jako Saxo Strats. To se pod jeho vedením stalo vlivovým synonymem pro analýzu trhu.
Zpožďující se dodávky firmy Tesla zvyšují obavy o EV trh
03.04.2024 Dodávky společnosti Tesla za 1. čtvrtletí výrazně zaostaly za odhady, což je největší zpoždění v její historii. Důvodem je kombinace několika faktorů včetně problémů s dopravou, vyšších úrokových sazeb a nižší poptávky spotřebitelů po elektromobilech.
Známky oživení zelených kovů (měď, lithium)
19.03.2024 Ceny mědi od druhé poloviny října vzrostly o 14,3 %, z toho jen tento týden o 5,3 %. Může za to omezování produkce ze strany významných těžebních společností, uzavření dolu Cobre Panamá (největšího na světě) a očekávaný celosvětový hospodářský růst.
Kvůli vysokým úrokovým sazbám čelí zelené akcie dál nepříznivým podmínkám
06.03.2024 Zelené akcie čelí zvýšenému tlaku už od chvíle, kdy se po příchodu vakcín proti COVIDu zotavily komodity a následně vzrostla inflace na nejvyšší úroveň od 70. let. Letošní rok jim měl přinést úlevu. Na jeho počátku promítal trh do cen očekávaný značný pokles sazeb (počítalo se, že Fed sníží sazby až sedmkrát). Vzhledem k neústupné inflaci a robustní ekonomice je ale všechno jinak a teď už trh počítá jen se 3-4 poklesy sazeb. Tato změna narativu zeleným akciím nijak neprospěla. Nepomohla ani rychle se šířící horečka kolem kryptoměn, polovodičů, AI, obrany a kybernetického zabezpečení.
Boom AI dosáhl historických rozměrů a všechny oči se upírají na firmu Nvidia
21.02.2024 Pro náladu na akciových trzích nejspíš v tomto okamžiku nejsou důležitější hospodářské výsledky než tržby společnosti Nvidia za 4. čtvrtletí fiskálního roku 24 (FY24 Q4) končící 31. lednem 2024. Ty budou zveřejněny ve středu v noci po uzavření amerického akciového trhu. Boom AI je silnější než kdy dřív a začíná s sebou strhávat další a další akcie, takže se budou oči všech upírat právě sem. Analytici očekávají tržby 20,4 miliardy USD, tedy meziročně o 238 % vyšší, a EPS 4,60 USD, tedy meziročně o 613 % vyšší. Jedná se o patrně dosud největší zaznamenaný nárůst mezi megakorporacemi. Ještě nikdy jsme neviděli firmu s tržní hodnotou 1 bilion USD, 12měsíčními tržbami 45 miliard a čistou ziskovou marží 55 % růst tak šíleným tempem.
Představujeme nejlepší evropské akcie
14.02.2024 I když je evropský akciový trh provázán s globální ekonomikou stejně jako všechny ostatní, nabízí investiční příležitosti, které jinde najdete jen těžko. A zatímco americké indexy se čím dál víc soustřeďují na technologické firmy, Evropa nabízí diverzifikovanější investiční prostředí. Abychom lépe ilustrovali možnosti evropského trhu, podíváme se na ty akcie z masivního indexu Euro STOXX 600 s tržní kapitalizací přes 5 miliard euro k datu prvního měření, jež si během pětiletého období vedly nejlépe.
Akcie: Nové extrémy, problémy a příležitosti
19.01.2024 Klíčovou otázkou pro akciové trhy v roce 2024 je, zda nepřijde recese. Investoři by se měli soustředit na firmy podnikající v obranném průmyslu, kybernetické bezpečnosti a komoditách a na britské a evropské akcie. Měli by také snížit expozice v amerických megakorporacích.
Na burze se právě začíná obchodovat s prvními americkými ETF, které investují do spotového bitcoinu
12.01.2024 Americká Komise pro kontrolu cenných papírů, SEC, schválila první americké ETF fondy investující do spotového bitcoinu, a umožnila tak expozici v bitcoinu mnohem širšímu světovému publiku. Nyní se tedy začíná obchodovat 11 nových ETF, a protože začíná boj o to, který se stane největším spotovým bitcoinovým fondem světa, mají všechny nízké ukazatele celkové nákladovosti. V tuto chvíli lze jen těžko říct, co to udělá s cenou bitcoinu, ale na jiných trzích, například u zlata a uranu, kde měly ETF v držení podkladová fyzická aktiva, byly dopady na cenu pozitivní. Pro evropské investory, pro něž platí předpisy ESMA, nebudou mít tyto nové americké ETF větší význam, protože se příslušnými předpisy neřídí.
NIO v úzkých, cena Tesly a IPO elektromobilů firmy Renault
16.11.2023 V dnešních aktualitách z akciových trhů se zaměříme na odvětví akumulátorových elektromobilů, odkud přichází čím dál víc zpráv. Tlak na NIO se zvyšuje a teď bude pro tohoto čínského výrobce klíčová zpráva o výsledcích za 3. čtvrtletí. Tržní podíl Tesly mezi 15 sledovanými automobilkami dál klesá.
Vyhlídky Adyenu, překvapení od Disneyho a indická poptávka po oceli
13.11.2023 Akcie společnosti Adyen stouply o 32 %. Investorům se po její prezentaci v rámci Dne pro investory ulevilo a do budoucna hledí optimisticky. Akcie Disneyho stouply mimo řádnou dobu obchodování o 4 %, když společnost odhalila další úspory nákladů v hodnotě 2 miliard USD a překonala očekávání v oblasti předplatitelů kanálu Disney+. ArcelorMittalu nevyšly ve 3. čtvrtletí odhady tržeb, ale EBITDA zůstává podle očekávání. Zajímavější však je, že společnost přišla s předpovědí indické poptávky po oceli, která se má podle ní do roku 2032 zdvojnásobit.
Akcie: Vyšší cena kapitálu začíná bolet
19.10.2023 Boj proti inflaci zvýšil cenu kapitálu na úroveň, kdy se začaly otevírat trhliny ve světové ekonomice. Zároveň dochází k obratu amerického fiskálního cyklu, což může v kombinaci s vysokými úrokovými sazbami dostat ekonomiku do stavu lehké stagflace. To bude špatné pro cyklické akcie a v takovém případě ponesou nejvyšší riziko akcie spojené s AI. Vyšší cena kapitálu také jasně ukázala křehkost zelené transformace, a to bude patrně i největší katalyzátor snížení úrokových sazeb hned po oslabující ekonomice, protože k rychlé dekarbonizaci může dojít jen v prostředí nízkých úrokových sazeb.
iPhone 15, IPO společnosti Arm a hospodářské výsledky Adobe
12.09.2023 Tento týden bude na akciových trzích hodně zajímavý. Dnes uvádí Apple na trh nový iPhone 15, středeční IPO společnosti Arm bude největší od konce roku 2021 a čtvrteční hospodářské výsledky Adobe ukážou, nakolik bylo nadšení kolem AI oprávněné. Na postoji k akciím Applu se ještě před uvedením iPhonu 15 podepsal čínský zákaz používat iPhony v různých vládních institucích, který tak zvýšil riziko pro akcionáře. Společnost Arm je vzhledem k čínským rizikům a nerůstu z poslední doby v rámci své IPO naceněna až moc vysoko a všechny naděje na nový růst se upínají k AI. Zveřejnění hospodářských výsledků Adobe je dalším testem toho, zda lze generativní AI v tomto okamžiku komerčně využít.
Napjatý trh práce urychlí automatizaci
31.08.2023 Automatizace a robotizace jsou klíčové technologie, s jejichž pomocí mohou firmy v nadcházejících letech kompenzovat růst nákladů způsobený inflací, napjatým trhem práce a demografickými změnami. Jedné z největších logistických společností světa, DSV, umožnily rozsáhlé investice do automatizačních technologií mírně navýšit provozní marže a omezit počet zaměstnanců, zatímco konkurence byla nucena postupovat opačně. Automatizace a robotizace jsou klíčovým investičním tématem pro dlouhodobé investory.
Kdo nakupuje AI čipy společnosti Nvidia?
24.08.2023 Nvidia teď představuje na akciovém trhu největší jednorázové krátkodobé riziko. Své výsledky za 2. čtvrtletí oznámila ve středu po uzavření amerického trhu a analytici očekávali meziroční nárůst tržeb o 65 %. Právě tyto výsledky rozhodnou o dalším osudu akcií spojených s AI. Investiční výdaje největších amerických a čínských technologických firem však očekávaným výnosům za AI čipy neodpovídají, což lze vysvětlit buď výraznou změnou struktury dosavadních investičních výdajů, nebo tím, že Číňané nakupují čipy přes spřízněné třetí strany. Navíc poptávce po AI čipech určitě pomohly i vyšší ceny bitcoinu. Očekávání ohledně Nvidie jsou extrémně vysoká, a tak raději upozorňujeme na čtyři rizikové faktory, o kterých je třeba vědět.
Mohou evropské akcie dál ignorovat špatné zprávy?
21.08.2023 Když pomineme první měsíce pandemie, je současný ekonomický růst v Evropě nejhorší od období 2011-2013. Letos v zimě navíc nelze vyloučit ani novou energetickou krizi. Německo upadlo do recese a tamní průmysl je na kolenou. Jak dlouho ještě mohou investoři ignorovat varovná znamení? Výsledková sezóna ve 2. čtvrtletí jen potvrdila, že je růst výnosů v Evropě už tři kvartály záporný. Vzhledem k těmto vyhlídkám a skutečnosti, že se Německo znovu stává „nemocným mužem Evropy", jsou ceny evropských akcií oproti americkým nejnižší od roku 2006. Investoři se v rekordních počtech odvracejí od Evropy směrem k USA.
Akcie: Horečka umělé inteligence žene trh do nových extrémů
25.07.2023 Zdaleka nejpřekvapivější událostí letošního roku je nástup pokročilých systémů umělé inteligence, jako je GPT-4 od společnosti OpenAI, který vše převrátil naruby. Rally vyvolaná umělou inteligencí vyhnala americký akciový trh do nových extrémů a o přínosech a rizicích této nové technologie se vedou vášnivé diskuse. Umělá inteligence se také stane závodem ve zbrojení mezi USA a Čínou.
Rizika extrémně optimistických výhledů Nvidie
04.07.2023 Na americkém akciovém trhu posilují zejména akcie firem spojených s AI, ale vláda Spojených států to může poměrně rychle zarazit. Uvažuje totiž o rozšíření exportních regulací, které od října 2022 omezují vývoz AI čipů do Číny. Akcie společnosti Nvidia se tak před otevřením trhu propadly o 4,5 % a totéž může brzy potkat i další americké technologické akcie.
Díky skokovému zvýšení cen obilovin v červnu přinášely akcie agropodniků nadprůměrné výnosy
30.06.2023 Agropodnikání patřilo v červnu zatím k nejvýnosnějším segmentům akciového trhu. Jeho akcie poskočily o 8,1 % zejména díky výraznému posílení pšenice a sójových bobů, jejichž produkční výhledy kazí sucha na severní polokouli. Dlouhodobější výhled v oblasti zemědělství vypadá pro investory přitažlivě a přináší s sebou nové fúze a akvizice, které povedou ke zlepšení jednotkových ukazatelů.
Ekonomické výhledy společnosti Adobe přispěly k posílení akcií AI
21.06.2023 Zveřejněné hospodářské výsledky Adobe za 2. čtvrtletí měly být testem rostoucích cen akcií umělé inteligence (AI), a jelikož překonaly očekávání a zároveň firma zvýšila výhledy na tento fiskální rok, dostal trh přesně to, v co doufal. Ovšem i když se výhledy Adobe mírně zlepšily, v tomto okamžiku se do nich dopady nových generativních funkcí AI na tempo růstu promítají jen mírně. Také data z Google Trends naznačují, že počáteční nadšení z AI oproti dubnu ochladlo.
Akciový výhled: Evropa v problémech a francouzské polovodičové překvapení
05.06.2023 V květnu hospodářský růst Evropy výrazně zpomalil, což nadělalo další vrásky na čele ekonomům, kteří se již dřív obávali, že nás čeká pokles světové ekonomiky. Odvětví kybernetické bezpečnosti si vedlo velmi dobře a společnost Crowdstrike navýšila odhadované tržby i zisky za poslední fiskální rok. Navzdory letošnímu 35% nárůstu tržeb ale investoři poslali její akcie o 7 % níž. V závěru se pak podíváme na výsledky očekávané v příštím týdnu a zaměříme se zejména na menší francouzskou polovodičovou firmu Soitec.
Rozruch kolem umělé inteligence připomíná bubliny z minulosti
01.06.2023 Velká většina košů spojených s růstovými tématy si v posledním týdnu pohoršila a týdenní výsledky trhů by byly opravdu deprimující, nebýt akcií polovodičů a umělé inteligence (AI). Vzrušení kolem AI vyhnaly akcie polovodičů na nejvyšší forwardové hodnoty od ledna 2010 a ceny akcií firmy Nvidia už dosáhly hladiny, kde mohou svými budoucími výnosy investory snad už jen zklamat.
Evropa prahne po elektrifikačních technologiích. Siemens Energy hlásí nečekaně dobré výnosy
17.05.2023 V dnešních aktualitách z akciových trhů se soustředíme na neočekávaně vysoké výnosy Siemens Energy a objednávky, které dosáhly nového absolutního maxima. Může za to zejména výrazná poptávka v segmentu technologií elektrifikačních sítí. Probereme také, jak výnosy za 1. čtvrtletí zvýšily očekávání výnosů pro následujících 12 měsíců. Zdá se, že analytici v tomto okamžiku vůbec nezohledňují recesi. A konečně se podíváme blíž na nejdůležitější výnosy tohoto týdne.
Akciový výhled na Q2: Vzhůru do neznáma
12.04.2023 Letošní rok investorům připomínal horskou dráhu. Hned zpočátku začaly akcie raketově stoupat a během ledna posílily téměř o 7 %. Investoři nabyli přesvědčení, že propad skončil a místo měkkého přistání přijde z Číny růstový impuls, který naopak urychlí růst.
Duch nemovitostí obchází evropské banky
28.03.2023 Od prosince 2021 se evropské realitní firmy propadly o 43 %. Vyšší úrokové sazby snižují hodnotu jejich aktiv a postupně rostoucí úrokové náklady jim ujídají z provozních peněžních toků. Celé odvětví má nízký P/B poměr 0,7x, a trh tedy nejspíš očekává, že si jejich aktiva i peněžní toky v budoucnu povedou podstatně hůř. V lednu činila aktuální průměrná hypoteční sazba v EU 3,1 %, a pokud se zvýší na 5 % jako v roce 2007, budou realitní firmy vydávat čím dál větší část svého cash flow na dluhovou službu a na akcionáře už toho moc nezbude.
Když se dva hádají, třetí se směje: Mohou zákazy TikToku vdechnout akciím konkurentů nový život?
08.03.2023 Poté, co se Evropský parlament rozhodl zakázat používání TikToku ve třech institucích EU a doporučil jejich úředníkům, aby si tuto aplikaci kvůli problémům s kybernetickým zabezpečením smazali i ze svých osobních přístrojů, se mluví o zákazu TikToku i ve Spojených státech. Akcie amerických sociálních sítí na tuto zprávu zareagovaly pozitivně a konkrétně Snap posílil o 9,5 %. Tato platforma má nejmladší uživatelskou základnu, a tak by pravděpodobně na poklesu poptávky po TikToku kvůli těmto zákazům a doporučením vydělala nejvíc.
Problémy firmy Adidas jsou hlubší než jen Yeezy
15.02.2023 Adidas prožívá takřka od počátku pandemie noční můru. Podává výrazně horší výsledky než jeho hlavní konkurent Nike. Jde z jednoho problému do druhého. Začalo to lockdowny, následovaly potíže s dodavatelskými řetězci, pak přišla čínská reakce na komentáře ohledně bavlny ze Sin-ťiangu a v říjnu firma ukončila úspěšné partnerství s americkým rapperem Ye kvůli jeho antisemitským výrokům. Když Adidas umožnil, aby se kolekce Yeezy stala dominantním zdrojem jeho provozních výnosů, evidentně tím významně zvýšil své podnikatelské riziko. Dnes se tedy blíže podíváme na Adidas i na to, proč jsou jeho problémy podstatně hlubší než jen Yeezy.
Korporátní zprávy podporují růst amerických akciových indexů
10.02.2023 Obchodníci zároveň uvádějí, že trh poslední dobou obchoduje v poměrně úzkém pásmu. Index S&P 500 v tomto měsíci nevystoupal podle serveru MarketWatch nad 4 200 bodů a neklesl pod 4 000 bodů.
Americké akciové trhy zkraje obchodování klesají
09.02.2023 Do 20:05 GMT + 3 klesl Dow Jones Industrial Average o 58,20 bodů, resp. 0,17 %, na 34 098,49 bodů, S&P 500 spadl o 21,61 bodů, resp. 0,52 %, na 4 142,39 bodů a Nasdaq Composite se propadl o 109,91 bodů, resp. 0,91 %, na 12 003,88 bodů.
Výhled Saxo na 1. čtvrtletí hovoří jasně: Dosavadní modely nefungují
07.02.2023 Společnost Saxo, specialista na online obchodování a investice, dnes publikovala svůj Výhled na 1. čtvrtletí 2023 na globálních trzích. Ten kromě tipů, do kterých akcií, finančních instrumentů, měn, komodit a obligací investovat, obsahuje také řadu úvah o makroekonomických tématech, která mají dopady na portfolia našich klientů. Ukázky tří vybraných komentářů naleznete níže, další vám budeme postupně představovat v nadcházejících týdnech.
Zaměřeno na převratné produkty: lék na obezitu od Novo Nordisk
03.02.2023 V našem článku o převratných produktech se podíváme na firmu Novo Nordisk. Původně malá farmaceutická společnost se po 30 letech díky neustálým inovacím v oblasti insulinových léčiv a výraznému zvýšení produktivity a efektivity stala třetí nejhodnotnější firmou v celé Evropě. Před šesti lety uvedla na trh přípravek Saxenda, a dala tak vzniknout novému segmentu takzvané péče o obézní pacienty. Už to byl začátek něčeho velkého, a když Novo Nordisk před sedmi čtvrtletími uvedl na trh ještě přípravek Wegovy, nastartoval tím takový růst, že investoři během dvou let nadšeně vyhnali cenu jeho akcií o 122 % výš.
Apple, Alphabet nebo Amazon. Co napoví hospodářské výsledky technologických gigantů
01.02.2023 Hospodářské výsledky za 4. čtvrtletí zatím ukazují značný tlak na marže zejména v technologickém sektoru. Tento týden je tak hodně v sázce, protože po čtvrtečním uzavření trhů mají svůj hospodářský výsledek zveřejnit Apple, Alphabet a Amazon. Analytici nejsou nijak zvlášť optimističtí a podle nich budou výsledky i v případě těchto technologických firem odrážet tlaky na marže.
Microsoft a Google se utkají na poli umělé inteligence. Jeden z nich má výrazný náskok
27.01.2023 Umělá inteligence čítá mnoho různých odvětví. Do odvětví samořídící umělé inteligence se v uplynulém roce investovalo mnohem méně, protože vývoj technologie zpomaluje a vidina autonomního řízení páté úrovně, tedy bez zásahu člověka, je daleko. Jiná odvětví AI, jako jsou velké jazykové modely včetně nedávno spuštěného ChatGPT, však zaznamenávají masivní investice. Injekce společnosti Microsoft ve výši 10 miliard dolarů to jen podtrhuje. Společnost Alphabet to však nenechává bez odezvy.
Makroekonomické postřehy Saxo Bank přinášejí nové obavy o budoucí růst
25.01.2023 Navzdory tomu, že se trhy i nadále nejvíce obávají inflace, slabší maloobchodní tržby a průmyslová výroba v USA náhle vyvolaly i obavy z ekonomického zpomalení. Díky příznivé situaci na pracovním trhu je tu však stále šance, že nás nečeká hluboká recese, ale hladké přistání. Trhy tak budou čím dál citlivější na údaje o zaměstnanosti. Větší pozornost se bude věnovat i hospodářským výsledkům – velké technologické firmy je začínají publikovat už tento týden.
Bude rok 2023 rokem vodíku?
12.01.2023 Vodík mnozí považují za řešení, které během nadcházející dekády umožní dekarbonizaci ekonomiky. Akcie, které mají co do činění s vodíkem, zahájily letošní rok výrazným posílením, za nímž stojí několik velkých průmyslových objednávek. To naznačuje, že by se mohl vodík v tomto roce konečně prosadit ve velkém. Obnovitelné zdroje je sice možné budovat rychleji než jaderné elektrárny a ve srovnání se spalováním zemního plynu jsou ekologičtější, nepředstavují ale stabilní zdroj energie.
S počátkem roku 2023 stoupá zlato jako o závod
09.01.2023 Zlato patří spolu se stříbrem a platinou k několika málo komoditám, které se od počátku nového roku obchodují výš. Nově nalezená odolnost zlata a jeho prosincové momentum se přenesly i do ledna. Investoři totiž hledají zajištění před rokem, který má být podle predikcí pro ostatní třídy aktiv, a to zejména pro akcie, dosti náročný.
Akcie v roce 2022: Globalizace na rozcestí
05.01.2023 Rok 2022 vstoupí do historie jako ten, kdy byla ničím neomezovaná globalizace let 1980-2021 brutálně ukončena ruskou invazí na Ukrajinu. Ta jasně ukázala, že se svět řítí vstříc novému světovému řádu a rozděluje se na dva hodnotové systémy. Globální dodavatelské řetězce a technologie teď budou z pudu sebezáchovy izolované v uzavřených systémech. Rozvinutý svět zároveň urychluje zelenou transformaci. Může se tak zdát, že všechny cesty vedou k inflaci. My se na rok 2022 podíváme z geopolitické perspektivy a z perspektivy akciových trhů.
S novými komplikacemi našly akcie Tesly nové dno
21.12.2022 Ještě před třemi měsíci se Tesla ve svých růstových výhledech tvářila sebevědomě, ale od té doby se už její akcie propadly o 48 %. Tento propad odráží rostoucí nervozitu ohledně poklesu poptávky v Číně a v Evropě, dvou největších elektromobilových trhů světa. Navíc se budou na hodnotě akcií i nákladech spojených s financováním dál podepisovat vyšší úrokové sazby a automobilová výroba zůstává jedním z kapitálově nejnáročnějších odvětví na světě.
Investiční fórum: Kam úspěšně investovat v roce 2023?
07.12.2022 Chcete se dozvědět, jak se mohou vyvíjet kapitálové, měnové a komoditní trhy v roce 2023? Nebo co čeká svět alternativních investic a kryptoměn? Jedinečnou možnost máte ve středu 4. ledna 2023 na Investičním fóru, kde v rámci moderovaných diskuzí a samostatných přednášek vystoupí přední ekonomové, bankéři a investiční odborníci z Česka i zahraničí a nabídnou ty nejlepší investiční strategie pro nový rok.
Kdo odjede z Kataru s trofejí v ruce? Prognózy Saxo Strats pro MS ve fotbale 2022
24.11.2022 Ve světě dnes řádí pádivá inflace a podobná inflace zachvátila i fotbalový svět. Univerzity, sázkové kanceláře, fanoušci i banky se předhánějí v prognózách, který tým vyhraje letošní mistrovství světa. Při pohledu na ně však člověka zarazí jejich až přílišná podobnost. Vzhledem k tomu, že všechny vycházejí z koeficientů Elo, se není čemu divit. Náš tým jde ale rád proti proudu. Byť jsme se také pustili do kvantitativní hry s pomocí koeficientů Elo a metody Monte Carlo, upravujeme tyto koeficienty na základě pěti faktorů, což vede k překvapivě nekonsensuálním predikcím. Nejvyšší pravděpodobnost vítězství tak má podle nás Nizozemí.
Začala právě dlouhá a bolestná cesta akcií ke dnu?
25.05.2022 Současný pokles trvá už 95 obchodních seancí a index S&P 500 se již stihl propadnout o 18 %. Investoři, kteří dnes při rozhodování vycházejí ze svých zkušeností z posledních 12 let, vám budou tvrdit, že nastal čas znovu nakupovat akcie, ale posledních 12 let je bohužel z hlediska dnešního rozhodování bezvýznamných. Současná dynamika připomíná spíše dva dlouhodobé propady ze 70. let a také propad následující poté, co praskla internetová bublina. Soudě podle těchto tří událostí čeká investory další utrpení, které potrvá déle, než většina očekává.
Výhled Saxo Bank na 2. čtvrtletí: Konec jednoho paradigmatu
07.04.2022 Společnost Saxo Bank, specialista na online obchodování a investice, publikovala svůj Čtvrtletní výhled na 2. čtvrtletí 2022 na globálních trzích, obsahující kromě tipů, do kterých akcií, finančních instrumentů, měn, komodit a obligací investovat, také informace o nejrůznějších makroekonomických trendech, které budou mít dopady na investory i trhy.
Akciové trhy v průběhu ruské invaze
02.03.2022 Ruské akcie na londýnské burze krvácejí a nejistota dosáhla maxima. Evropské sankce za poslední dny dosáhly dosud nepoznané úrovně. Investoři s čistě akciovým portfoliem by podle nás měli využít strategie diverzifikované alokace prostředků, aby lépe rozložili svá rizika, a v rámci akcií navýšit investice do sektoru komodit, kybernetického zabezpečení, obrany, logistiky a megafirem. V dnešních aktualitách z akciových trhů se podíváme na historickou změnu postojů k vojenské a energetické bezpečnosti v Německu a na to, jak se tato změna odrazí na akciích firem podnikajících v obraně a energetice, ať už jde o zelenou energii, LNG či výrobce tepelných čerpadel vzduch-voda. Také se budeme věnovat evropským bankám a zemím, které mohou nejvíc tratit na odstřihnutí Ruska od SWIFTu.
Evropské akcie kvůli obavám z nové mutace koronaviru prudce oslabily
26.11.2021 Evropské akcie dnes utrpěly nejprudší pokles od loňského června. Pod zvýšený tlak se dostaly kvůli obavám z hospodářských dopadů nové mutace koronaviru, která byla zjištěna v Jihoafrické republice. Panevropský akciový index STOXX Europe 600 odepsal 3,67 procenta a obchodování uzavřel na 464,05 bodu. Za celý týden tak přišel asi o 4,5 procenta.
Ceny potravin dál rostou, o komoditách teď rozhodují COVID a inflace
22.11.2021 Komoditní sektor pokračuje už pátý týden v cestě směrem dolů. Kvůli posilujícímu dolaru rostou náklady na většinu klíčových komodit v lokálních měnách. Síla dolaru byla patrná zejména vůči euru, které se propadlo až na 16měsíční minimum. Může za to rostoucí hrozba opětovných lockdownů po celém kontinentu, brutálně vysoké ceny plynu a elektřiny, které brzdí růst, a nové problémy na východních hranicích.
Výhled Saxo Bank na 4. čtvrtletí: Inflace, kterou svět ještě neviděl. Tentokrát to bude jinak
11.10.2021 Společnost Saxo Bank, specialista na online obchodování a investice, publikovala svůj Čtvrtletní výhled na 4. čtvrtletí 2021 na globálních trzích, obsahující kromě tipů, do kterých akcií, finančních instrumentů, měn, komodit a obligací investovat, také informace o nejrůznějších makroekonomických trendech, které budou mít dopady na investory i trhy.
Ceny energií a úrokové sazby srážejí akcie zpátky na zem
30.09.2021 Akcie mají za sebou druhé nejdelší období nepřetržitého růstu od roku 1999 a pokles nedosáhl ani 5 %, ale globální energetická krize uvedla do pohybu síly, které to brzy změní. Ceny energií, zejména elektřiny a zemního plynu, se utrhly ze řetězu a jejich dopady rezonují celou ekonomikou. Zavírají výrobní provozy, takže se dál zhoršují celosvětové problémy se zásobováním a rostou tlaky na inflaci, což žene nahoru americké i evropské úrokové sazby. Vyšší ceny energií a zvýšené úrokové sazby začaly konečně doléhat už i na akcie.
Jak na investiční portfolio: Příručka kapitálového stratéga
15.09.2021 Drobní investoři se často nadchnou pro jednotlivé akciové tituly a s nimi spojené příběhy. Nejednou také začínají tím, že se ptají, které akcie si povedou nejlíp. To ale není dobrý začátek – nejprve se musí zamyslet nad základními stavebními kameny svého portfolia, kterým se říká beta a alfa, a nad tím, kolik do těchto dvou komponent investovat. Teprve když jsou položené základy, měl by investor začít přemýšlet o jednotlivých titulech.
Delta zkazila cestovnímu ruchu velký comeback
19.08.2021 Náš koš cestovního ruchu si oproti loňskému očekávání vede hůř než globální akciové trhy. Navzdory tomu, že v rozvinutém světě došlo k masivnímu nasazení vakcín, varianta COVID-19 s označením delta způsobila značný útlum cestování. Výnosy tohoto koše se za posledních 12 měsíců propadly o 46 % a nejistota ohledně poptávky bude v cestovním ruchu panovat i po značnou část roku 2022. Celkově ponuré atmosféře odvětví se ale vzpírá platforma Airbnb, která hlásí pozitivní růst. Vydělává totiž na tom, že lidé oproti hotelům a letoviskům upřednostňují ubytování v soukromí.
Výhled Saxo Bank na 3. čtvrtletí: Evropská revoluce
30.06.2021 Společnost Saxo Bank, specialista na online obchodování a investice, publikovala svůj Čtvrtletní výhled na 3. čtvrtletí 2021 na globálních trzích. Kromě tipů, do kterých akcií, finančních instrumentů, měn, komodit a obligací investovat, obsahuje také řadu úvah o makroekonomických tématech, která mají dopady na portfolia klientů.
Výhled Saxo Bank na 2. čtvrtletí: Světu už dochází úplně všechno
30.03.2021 Společnost Saxo Bank, specialista na online obchodování a investice, dnes publikovala svůj Čtvrtletní výhled na 2. čtvrtletí 2021 na globálních trzích, obsahující kromě tipů, do kterých akcií, finančních instrumentů, měn, komodit a obligací investovat, také řadu úvah o makroekonomických tématech, která mají dopady na portfolia klientů.
Šokující předpovědi Saxo Bank pro rok 2021
08.12.2020 Saxo Bank dnes zveřejnila svou dlouho očekávanou publikaci 10 Outrageous Predictions for 2021 (10 šokujících předpovědí pro rok 2021), předkládající 10 scénářů, které se na první pohled jeví nepravděpodobně, zároveň nejsou nereálné. V případě, že by se tyto předpovědi opravdu naplnily, mohly by pořádně rozvířit finanční trhy.
Rozvíjející se asijské trhy před sebou mají rok plný velkých očekávání
26.11.2020 Očekávání, že cenné papíry z rozvojových trhů si povedou v nadcházejícím roce velice dobře, se stává čím dál reálnější. Asie zvládá pandemii COVID-19 mnohem lépe než rozvinutý západní svět a Čína pravděpodobně už počátkem roku 2021 prostřednictvím monetární politiky rozvolní své finanční podmínky, čímž pomůže celkovému sentimentu a zvedne multiplikátory ocenění akcií z rozvojových trhů. V roce 2021 tak začnou z těchto trhů znovu plynout výnosy, a to ještě rychlejším tempem než z rozvinutého světa - vytvoří se příznivá atmosféra plná příjemných překvapení a vysokého růstu výnosů.
Akcie čínských technologických gigantů padají. Přichází regulace monopolů
13.11.2020 Vlády si čím dál více uvědomují, jak velkou hrozbou jsou velké technologické monopoly pro menší konkurenci, ekonomický růst i samotné státy. Informační věk přinesl firmám nástroje na potlačení konkurence a uzamčení dodavatelů i zákazníků ve vysoce výdělečném ekosystému, kde rostou výdělky přímo explozivně. Ale po ostrém zásahu Číny proti počáteční veřejné nabídce Ant Group kvůli nedostatečnému regulačnímu rámci a s nově navrhovanými předpisy, které zakazují exkluzivitu velkých čínských technologických firem, se možná budoucnost technologických gigantů změní.
Jak výsledky voleb rozhýbaly akciové trhy
08.11.2020 Akcie technologických a zdravotnických firem po amerických volbách stoupají, protože Bidenovo nevyhnutelné vítězství a republikánská většina v Senátu rozptylují politickou nejistotu ohledně daní z příjmu právnických osob a zdravotnických reforem, včetně změn ceny léčiv. Zároveň jsme svědky propadu spotového indexu volatility VIX a celkového posunu křivky futures na index VIX směrem dolů, což napovídá, že se investoři po amerických volbách zbavují zajištění proti koncovému riziku. Všeobecný narativ se vrací k přetahování o akcie, protože jiná alternativa neexistuje. Skutečnost, že nedošlo k očekávané Modré vlně, vzala také prozatím vítr z plachet reflačnímu obchodování a poslala výnosy dluhopisů zase o něco níže. Celkově je tato kombinace reakcí optimální pro akciové trhy a zejména pak pro růstové akcie.
Jak americké volby zamíchají strukturou akciových portfolií
15.10.2020 V posledních 12 letech se ekonomika potýká s již druhou krizí, která se dostavila právě ve chvíli, kdy se rány po první krizi zacelily. Makroekonomická politika se tak posunula až k horizontu událostí. Dosud nikdy nebyly úrokové sazby v tolika zemích stlačovány tak tvrdě k nule, a zároveň razantně nerostly fiskální deficity, které dál prohlubují historicky vysoké zadlužení globální ekonomiky.
Dokáže se Unity vymanit ze své tržní niky?
22.09.2020 Unity je přední světová platforma pro vývoj her, která se může za rok 2019 pochlubit 53% tržním podílem v oblasti mobilních her a růstem výnosů kolem 40 %. Společnost už jednou zvýšila své cenové rozpětí pro IPO a pravděpodobně půjde ještě výš, tak jako třeba Snowflake. Pokud budou akcie firmy k mání po 50 dolarech, bude mít tržní hodnotu zhruba 11,9 miliardy USD.
Sněhová vločka rozehřála akciové trhy
17.09.2020 Snowflake je první samostatná firma specializovaná na cloudovou infrastrukturu. Všichni tři velcí hráči (Google Cloud, AWS a Azure) totiž ve skutečnosti spadají pod větší technologické společnosti. Tato skutečnost, spolu s přímo explozivním růstem a rozparáděným trhem s IPO, způsobila, že mohla firma kvůli velké poptávce po svých akciích zvýšit svou cenu IPO. Při střední ceně je tedy nyní hodnota společnosti 29,1 miliardy USD a její nabídka přilákala i velké investory jako např. Berkshire Hathaway. Vysoké ohodnocení dnes mají všechny špičkové firmy a Snowflake není výjimkou.
Zhodnocení akcií, navýšení kapitálu Tesly a výnosy amerických technologických firem
04.09.2020 Další posílení akcií způsobilo, že se jejich zhodnocení dostalo, na zatím nejvyšší úroveň od října 2000. Akciový trh tak čeká v říjnu a listopadu rizikové období. Tesla tento týden oznámila navýšení kapitálu o 5 miliard dolarů, aby posílila svou rozvahu a podpořila další růst, což rozhodně dává smysl i vzhledem k tomu, že těchto 5 miliard dolarů sníží hodnotu pro stávající akcionáře jen nepatrně. Pozornost směřujeme také na výnosy pěti amerických technologických firem, které byly uveřejněny po středečním ukončení amerického obchodování – i zde je spousta očekávání a spekulací, zejména v případě akcií MongoDB.
Warren Buffett sází na Japonsko
02.09.2020 Holdingová společnost Berkshire Hathaway se začala v poslední době chránit proti inflaci a nakoupila podíly v největší světové těžařské firmě zaměřené na zlato, plynovody a zásobníky zemního plynu. O víkendu oznámila, že získala 5% podíl v pěti japonských investičních společnostech, což vypadá jako sázka na komoditní sektor a japonský jen. Warren Buffett se přeorientoval z USA na zbytek světa. Což by měl zvážit každý investor.
Investoři, zbystřete! Pokud vyhraje Biden, připravte se na přechod na zelenou ekonomiku
26.08.2020 Navzdory tomu, že ceny tzv. zelených akcií vzrostly, nepřestáváme věřit, že mají dobré dlouhodobé vyhlídky, a že by je měl do svého portfolia zařadit každý dlouhodobý investor. Jejich politický kapitál se bude postupně dál zvyšovat, což přispěje k odklonu ekonomiky od vysokých uhlíkových emisí směrem k zelené budoucnosti. Tento trend ještě podtrhuje velký plán Joe Bidena na podporu čisté energie. Zaměřili jsme se proto na 28 akciových titulů, které vám mohou zajistit podíl na čisté energii.
Počátek velké bitvy: Společnost Epic Games vstoupila do ringu s Googlem a Applem
19.08.2020 Apple a Google se ocitly v situaci, z níž se může vyklubat katastrofa. Herní vývojářská firma Epic Games, která stojí za hitem Fortnite, tyto dvě společnosti žaluje, že zneužily svého duopolu v oblasti distribuce aplikací a vzaly si 30% podíl z výnosů. Vývojáři přitom neměli jinou možnost, než jim ho ponechat. Na podporu Epic Games už veřejně vystoupily další firmy, jako např. Match Group (vývojář aplikace Tinder) a Spotify. Epic Games rozpoutaly na sociálních sítích inteligentní kampaň, jejímž cílem je společná ofenziva spotřebitelů a vývojářů proti Applu a Googlu. Ta se může výrazně podepsat na tržní hodnotě Applu, která do značné míry závisí na jeho budoucí profitabilitě v segmentu Služeb.
TikTok jako tučný úlovek pro Microsoft
11.08.2020 Dnešní komentář je věnován výsledkům HSBC a Societe Generale za 2. čtvrtletí, které znovu potvrdily depresivní vyhlídky bankovního sektoru. Ten se musí potýkat s četnými nepříznivými vlivy, ať už se jedná o příliš vysoké náklady, nízké výnosy, plochou výnosovou křivku či upadající úvěrovou kvalitu kvůli viru COVID-19. Dále se článek zabývá výnosy velkých amerických technologických firem, které byly zveřejněny v uplynulých týdnech, a které dláždí cestu k dalšímu růstu akcií, zejména těch technologických. A konečně se podíváme na snahu Microsoftu převzít ve čtyřech zemích TikTok, což by mohla být pro jeho budoucnost klíčová akvizice.
Investory čeká nejhorší výsledková sezóna od roku 2011
16.07.2020 Trhy jsou na pokraji výsledkové sezóny uplynulého čtvrtletí nervózní. Málokterá firma nabídla v prvním kvartále nějaké výhledy, takže se museli investoři vrhnout do bouřlivých vod naslepo. Od firem z indexu S&P 500 se tak očekávají nejhorší výnosy od konce roku 2011. Pokud lze navíc soudit z neuspokojivých výsledků společnosti Walgreens, mají před sebou investoři nelehké týdny. Sledovat je potřeba hlavně výnosy technologických gigantů, jako jsou Amazon, Apple, Alphabet (Google), Facebook, Microsoft a Nvidia, protože ti celému indexu S&P 500 dominují.
Nejobchodovanější akcie Saxo Bank v 2. čtvrtlet: Navzdory obavám z COVIDu-19 vystřelily akcie prudce vzhůru
14.07.2020 Po výrazné březnové korekci začali investoři ve 2. čtvrtletí víceméně bez rozmyslu nakupovat. Tím hnali trh zpět tam, kde se nacházel, než udeřil COVID-19. A díky tomu zažil index S&P500 svůj nejlepší kvartál od roku 1998. Tento trend se zřetelně odráží i u pěti nejobchodovanějších akciových titulů mezi klienty Saxo Bank.
Kvalitní akcie vynášejí dlouhodobě a platí to i pro rok 2020
04.06.2020 Akcie dosáhly vysoké úrovně zhodnocení, a zvýšily tak pravděpodobnost záporné reálné míry návratnosti v následujícím desetiletí. Výnosy z dluhopisů jsou všeobecně nízké, a tak investoři zoufale hledají aktiva, která jim mohou dlouhodobě vynášet. A právě to už téměř čtyři desítky let dělají kvalitní akcie, a proto vám v dnešním komentáři představujeme 25 kvalitních akciových titulů.
Dosáhly americké akcie vůči evropským svého maxima?
28.05.2020 V této zprávě z akciových trhů se zaměříme na fakt, že americké akcie mohou již brzy dosáhnout svého maxima vůči akciím evropským. A to zejména kvůli relativním celkovým výnosům, rozdílu ve zhodnocování i kvůli tomu, že evropské akcie mohou na rozdíl od těch amerických těžit z evropského náskoku v oblasti zdravotnictví a zelených technologií. Kromě toho je třeba zmínit i menší váhu technologického sektoru, která může být potenciálním katalyzátorem růstu evropských akcií v čase.
Naděje na vakcínu pozvedla náladu na akciových trzích
20.05.2020 Jakmile se objevily zprávy, že vakcína společnosti Moderna proti viru covid-19 vykazuje slibné výsledky, ať už jde o odezvu imunitního systému, nebo celkovou bezpečnost v rámci studie 1. fáze, poskočily její akcie o 20 %. Investoři by však měli být opatrnější, než začnou těmto zprávám přikládat přílišnou váhu, protože bylo testováno jen 45 subjektů a ve studiích 1. fáze často převládají falešně pozitivní výsledky.
Je vaše portfolio připravené na online budoucnost?
07.05.2020 COVID-19 podpoří online ekonomiku a urychlí digitalizaci, čímž dále posílí trend posledních více než desítky let. Podle našeho názoru by měli investoři tohoto trendu využít, a tak v této aktuální zprávě z akciových trhů přinášíme obsáhlý seznam firem, kterým tento trend prospívá a kde se mohou inspirovat. Seznam je řazen podle jednotlivých kategorií, aby bylo pro investora jednodušší vybrat si právě ty oblasti digitalizace, o které má zájem.
Nejobchodovanější akcie Saxo Bank v 1. čtvrtletí: S Teslou si investoři užili pořádnou jízdu
15.04.2020 Po pomalém lednovém vzestupu přišla pandemie viru COVID-19, která během pár týdnů spláchla všechny zisky do kanálu. To bylo nejlépe vidět na akciích Tesly, které si v 1. kvartále užily divokou jízdu. Začalo to uzavíráním krátkých pozic, které přineslo růstovou špičku a nárůst ceny o 50 %, a skončilo karanténou, kterou doprovázel pád zpět na hladinu odpovídající začátku roku.
Jak se orientovat na trzích s vysokou volatilitou?
12.03.2020 V dnešních aktualitách z akciových trhů si povíme, jak se připravit na změny v trendech akcií. Protože volatilita zůstane ještě nějakou dobu vysoká, budou akcie vykazovat častý návrat k průměru. Ukážeme si, jak účinné byly strategie návratu k průměru v roce 2008 a také jak si mohou investoři takové strategie připravit.
Může růst obchodu s marihuanou přinést zisky?
24.02.2020 Odvětví kolem obchodu s marihuanou nabídne v nadcházejících pěti letech velké příležitosti k růstu. Jsou s nimi však spojena i velká rizika. Tato oblast má totiž značné problémy s generováním volného cash flow, a tak rostou rizika spojená s refinancováním růstu a provozu. Očekává se, že hlavním hnacím faktorem růstu se stane rekreační užívání. S ním jsou však spojena další legislativní rizika, protože marihuana byla původně určena pro medicínské využití.
Koronavirus za propadem akcií Applu
19.02.2020 Akcie společnosti Apple včera na německé burze klesly o 6 %. O deset dolarů spadly i na newyorské burze. Společnost totiž snížila předpověď růstu tržeb pro první kvartál tohoto roku. Důvodem je koronavirus COVID-19 v Číně. Společnost negativně zasáhly problémy v produkci čínských subdodavatelů, jakož i zavření čínských obchodů, které způsobily pokles prodeje jejích produktů na tamním trhu.
Tlaky na ropu Brent se zklidňují a akcie míří vzhůru
13.02.2020 Svět se připravuje na to, že Čína pomalu obnoví výrobu. Ropa Brent vysílá býčí signály a investoři se již tolik neobávají koronaviru, takže akcie po celém světě poskočily výš. Americký index CAB (Chemical Activity Barometer) dosáhl v lednu nového absolutního maxima a jeho nový vzestup je znamením, že americký výrobní sektor sází na budoucí růst.
Zaostřeno na akcie Tesla
06.02.2020 Akcie firmy Tesla tento rok posilují přímo explozivně. Spekulanti na poklesu cen tratí a za poslední dvě obchodní seance došlo k nucenému uzavírání krátkých pozic, protože růst Tesly zcela ignoruje základní ekonomické ukazatele. Je velmi pravděpodobné, že se časem zase vrátí k normálu. Jak a kdy k tomu dojde, lze však stěží předvídat. Pojďme se zaměřit na různé možnosti a s nimi spojená rizika.
Amazon na špici nejvíce obchodovaných akcií roku 2019
17.01.2020 Pro investory i obchodníky byly výnosy z globálně obchodovaných akcií v posledním roce mnohem vyšší, než je mohlo napadnout i v těch nejdivočejších představách. Vždyť index S&P 500 vzrostl o 29 % a výsledky byly nejlepší od roku 2013. Při zpětném pohledu na toto, pro investory velmi výnosné období, teď může Saxo Bank označit pět firem, jejichž akcie byly mezi klienty v roce 2019, kdy akciové trhy dosáhly dosud nepoznaných výšin, nejpopulárnější.
Globální ekonomika se začíná zotavovat
16.01.2020 Nejnovější čísla OECD ukazují, že globální ekonomika, v čele s Asií, se zotavuje. Akciové trhy mohou proto dále růst. V současnosti je naší strategií zaměřit se více na akcie z Evropy a rozvojových zemí a naopak ustoupit od amerických akciových trhů.
Portfolio Stronghold EUR si udržuje vyvážený rizikový profil
06.12.2019 Po neuspokojivém říjnu se v listopadu portfolio Stronghold EUR vrací se zisky 0,7 %, zatímco benchmark vykazuje růst o 1,1 %. Za poslední měsíc se jeho struktura příliš nezměnila, expozice zůstávají stejné a asi nejnápadnější je posun o 2 procentní body od akcií globálních korporací směrem k akciím menších evropských firem. Celkově zůstává portfolio dobře vybalancované napříč nejrůznějšími třídami aktiv a je připravené na zvýšenou volatilitu trhu.
Fed snížením sazeb přilil olej do ohně
01.11.2019 Šéf Fedu věří, že americká ekonomika je v dobrém stavu. Situace na akciových trzích však připomíná rok 2000 před prasknutím dot.com bubliny. Aktuální čísla o zaměstnanosti za říjen totiž zklamala a průměr za uplynulých šest měsíců je nejslabší od roku 2010. Následující tři měsíce proto budou kritické.
Mají akcie tentokrát pravdu?
25.10.2019 Dostane se globální ekonomika do fáze zotavení a tím k růstu zisků? Nebo jsme svědky největšího rozporu, co kdy pamatujeme? To se pokusím zodpovědět v dnešním komentáři. Věnovat se budu také masivnímu substitučnímu efektu směrem od dluhopisů k akciím s minimální volatilitou.
Akciový výhled Saxo Bank: Najděte si padák, dopad už se blíží
26.10.2018 Takticky představují akcie rozvíjejících se trhů dobrý nákup díky tomu, že čínské akcie se nacházejí na medvědím trhu, avšak celkově se akciový býčí trh blíží svému konci. Na závěr představíme způsob, jak se vyrovnat s divokými náhodami na finančních trzích.
Záhada jménem Tesla
04.10.2018 I přes nedávné skandály a přešlapy zakladatele Tesly Elona Muska jsou fundamentální ukazatele společnosti Tesla poměrně silné a výsledky za třetí čtvrtletí pravděpodobně splní očekávání.
Nejdůležitější rok pro akcie od 2008
07.02.2018 Akcie jsou na rekordních maximech a téměř všude jsou přeexponované. To však nutně neznamená bublinu. Znamená to ale, že pravděpodobně dojde ke korekci. Podle Saxo Bank by investoři měli sledovat pohyb cen a hledat známky super-exponenciálního růstu. Stejně tak by si měli dát pozor na politiku centrální banky a samozřejmě na inflaci.
Jak se bude vyvíjet investiční prostředí ve 2Q 2017 podle Saxo Bank? Předstihne Evropa v atraktivitě Spojené Státy?
10.04.2017 Evropská aktiva, s výjimkou německých pevných výnosů, vstupují do druhého čtvrtletí roku 2017 s malým či velkým zlevněním na základě nervozity plynoucí z francouzských a německých voleb, ale i očekávání týkajících se konečného výsledku brexitu. S naším základním scénářem, že evropská ekonomika předstihne tu americkou v průběhu následujících čtyř let, vidíme velký rozdíl mezi vnímáním a realitou, pokud jde o evropská aktiva představující významné nákupní příležitosti pro investory ve druhém čtvrtletí roku 2017.
Vystřelí technologické a bankovní akcie index S&P 500 do nebes?
28.05.2013 Pokud by sektory informačních technologií a financí byly od roku 1995 oceňovány podle svého mediánu a všechno ostatní by zůstalo na svém místě, pak by se index S&P 500 v současnosti obchodoval na 1950 bodech. Tedy o 19,3 výše, než je tomu dnes.
Nejlepší akcie evropských Prasátek
29.01.2013 Podívali jsme se na nejlepší akcie evropských Prasátek – PIIGS, tj. Portugalska, Itálie, Irska, Řecka a Španělska. Pro naše klienty jsme z těchto zemí zanalyzovali akcie, které jsou zahrnuty do indexu Stoxx 600 a vynechali finanční sektor. U finančních společností z těchto zemí se domníváme, že čísla z jejich účetnictví ještě nemusí plně odrážet realitu a potenciální rizika. Vycházíme z čísel, která jsou k dispozici na Bloomberg Terminalu.
Výsledková sezona Q2 2012: První přestřelený odhad zisků od konce roku 2010?
10.07.2012 Peter Garnry, akciový analytik Saxo BankIndex S&P 500 utrpěl od maxim z počátku dubna 10procentní ztrátu, a to dík...
Výsledková sezona Q2 2012: První přestřelený odhad zisků od konce roku 2010?
10.07.2012
Peter Garnry, akciový analytik Saxo Bank
Index S&P 500 utrpěl od maxim z počátku dubna 10procentní
ztrátu, a to...
Výsledková sezona Q2 2012: První přestřelený odhad zisků od konce roku 2010?
10.07.2012 Peter Garnry, akciový analytik Saxo BankIndex S&P 500 utrpěl od maxim z počátku dubna 10procentní ztrátu, a to dík...
Související klíčová slova:
Banco Santander | Německý regulátor | Mark-to-Market | Pokles světové ekonomiky | Spuštění ChatGPT | Zpomalení čínské ekonomiky | FCF | BCPP | XBT | ChatGPT | Regulace monopolů | Hodnota společnosti | Zvolení Joe Bidena | Cap | Zvyšování cen | Pohled na akcie | Výnosy dluhopisů | Hodnota Tesly | Světové akcie | Marriott | Války | Lithium | Míra nezaměstnanosti v USA | Vývoj | Opětovný pokles | Češi | Allianz | Aena | Globální růst | Sázkaři | Velký propad | 11 ETF | Facebook Inc. | INVISIO | Rostoucí úrokové sazby | Průměrná míra nezaměstnanosti | General Dynamics | EUR | P/E poměr | FDA | Bundesbank | Zhodnocení akcií | Babcock International Group | Standard & Poor's | Oživení cen | Salesforce | Realitní firmy | Roche | Odd Lots | Chemring Group | Itálie | Stoxx | PEPP | Sempra Energy | Cla na čínské zboží | Akcie firmy | Deutsche Bundesbank | Očekávání | Korelace | Jüan | Poslanci | Nikl | Hypoteční sazba | Carrier Global | Novo | Americká cla na čínské zboží | Bloomberg Commodity Spot Index | Podnikání společnosti | Pro investory | Londýnské burzy | Veřejné finance | Novartis | Příležitost k nákupu | Ruské invaze na Ukrajinu | Trh práce | Období propadů | Evropská komise | WeCHat | iShares | P/B | Swiss | Investice | Společnost Equinor | US Bancorp | Spotřebitelský sektor | Geopolitické riziko | Potenciál | Nové technologie | Velké recese | Podnikatelské aktivity | Akvizice | ServiceNow | Danske Bank | Ohodnocení | Match Group | Cyklus zvyšování sazeb | Hluboká recese | Zbrojní průmysl | Ifo | Japonské akcie | Hlavní index německých akcií DAX | Norwegian Cruise Line Holdings | Invaze na Ukrajinu | Prognózy | Nižší sazby | Viterra | Electronic Arts | Diverzifikace | Klesly akcie | Maya Bhandariová | Futures kontrakt | Skupina Saxo Bank | Rekord | Vstupní náklady | Průměrný výnos | Oživení ekonomiky | Saxo Bank Martin Sklenář | Největší světová ekonomika | Společnost Apple | Bidenova vláda | Asijské trhy | Obchodní seance | Impuls | Accor | Spotřebitelé | Morgan Stanley | Geopolitické napětí | Saxo Bank | Chování | Mediální společnost | Digitální aktiva | Reality | Bitcoin Tracker EUR ETF | Současná cena | SOK | Wolters Kluwer | Akcie společnosti | Komunikační služby | Výhled Saxo Bank | CSI 300 | Sonova | Nejvyšší soud | Trh s dluhopisy | Zisky na akciových trzích | Cenné papíry | Nejvyšší pravděpodobnost | Výnos | DeFi | Longovat | P/S | Velcí investoři | Asijské akcie | Ocelářství | Obligace | MongoDB | Meituan | Goldman Sachs | Delta | Výnosová křivka | Vzdělávání | Šéf Fedu | Soukromá spotřeba | Strukturální faktory | Snowflake | ESG | Státní dluh | ČEZ | Airbus SE | Investiční portfolio | Alcoa | Hluboké recese | Kontrakty | Způsob obchodování | Ferrari | Ciena | Nákupní příležitosti | Propad cen | Online obchodování | Americký akciový trh | Praxe | JPY | H&M | SMIC | Tým Saxo Strats | Polovodiče | Index Russell | Brent | CEO | Uber Technologies | Podnikové objednávky | Peníze | Elbit Systems | Aurora Cannabis | WACC | Strach | Russell 2000 | Ukazatel | Nakupovat akcie | Baidu | Boubacar Kamara | FTSE 100 | Služby | Technologie blockchainu | Nestlé | Projekce | ALUMINIUM | Měny | Amgen | Investování do kryptoměn | Investiční strategie | Tvrdé sankce proti Rusku | Micron | Lockheed Martin | Dividendy | Burza | BAE Systems | Dlouhodobý trend | MSCI World Energy | Omezení exportu | Walt Disney Co | Evropské burzy | Trip.com | Poměr výnosu | Pozornost investorů | Burzy | Norwegian Cruise | Ceny elektřiny | Výrazný vzestup | Posílení akcií | Akciový výhled | Postoj investorů | Analytik Saxo Bank | Cash flow | Constellation Software | Export | Společnost Siemens | Zisk společnosti | Čínské technologické firmy | Roční návratnost | Berkshire | Větší objemy | Kapitálové strategie | Gilead | Ekonomické výhledy | Tržní hodnota firmy | Southwest Airlines | Energetická společnost | Nízké daně | Burza cenných papírů | AI | Varianta delta | Energetické zdroje | Škoda | ByteDance | Index NASDAQ 100 | Trh s ropou | Ekonomická aktivita | Regulace | Hospodářské problémy | Hongkong | Tichomoří | IPO | Hospodářské výsledky | Xiaomi | iShares STOXX Europe 600 UCITS ETF | Znalost | Složení portfolia | Zvyšování sazeb Fedu | Roční růst | Akcie Tesla | Rostoucí ceny energií | Boeing | Polymetal International | Fintech společnosti | Zvýšení sazeb | Index CAC 40 | Vnímání rizika | Panevropský akciový index | Největší bankovní krach | Vyšší náklady | Kongsberg Gruppen | Oživení trhu | Média | Co bude dál? | Portfoliomanažer | VIX index | Zisková marže | Finanční trh | EOG | Zajištění stabilní návratnosti | Experian | Výrobci elektromobilů | Upisování akcií | FedEx | MarketWatch | Caterpillar | CO2 | Čínští výrobci | Investoři | Ant Group | Forward guidance | Kanye West | Nordstream | Bank of England | Americké ekonomiky | Nejistoty | Největší světové ekonomiky | Oddlužení | Fidelity | Výnosy z amerických dluhopisů | AMD | Akcie obchodované | Společnost Google | Pohyby trhu | McKinsey | Diverzifikace aktiv | MSCI Emerging Markets | Kapitál | CEO společnosti | Globální akciové trhy | Morningstar | XBT/USD | Reálné ekonomiky | Posílení | Obchodování s emisemi (ETS) | Airbnb | Obchodní dny | Gary Gensler | USD | Polymetal | Tržní dynamiky | Růst v Číně | Růst společnosti | Australský dolar | Včerejší seance | Qualcomm | Nové mutace | Plány | Akcie společnosti Tesla | Společnost BYD | Americká média | Total | Zisk | AT&T | Provozní marže | Americký S&P 500 | Amerika na prvním místě | Biotechnologie | TTF | Home office | Cestování | Elektrické vozy | BP | Všeobecné volby | Akcie a dluhopisy | Růstové akcie | Ceny uhličitanu | Analýzy | Nike | Evropské ekonomiky | Náklady financování | Split | JPMorgan Chase & Co | Klimatické změny | Garance | Vládní výdaje | Čínské úřady | Hlavní události | Cenové tlaky | Makléři | Největší firmy | Akcionáři | NFP | Pověst | Vysoké sazby | Coty | Nejnižší výnosy | Investovat | Uber | Huawei | CAC 40 | S&P | Umělé inteligence (AI) | Silný dolar | Úroková sazba | Masivní investice | Společnost Berkshire Hathaway | AutoStore | Obrovský potenciál | Nejlepší čínské akcie | Unie | Společnost Glencore | Černý kůň | Německý výrobce | Digitální ekonomiky | InterContinental | UnitedHealth Group | Uhelné elektrárny | Instagram | Realitní společnost | Meta | Index spotřebitelské důvěry | Deflace | Politická situace | Obchodování na pražské burze | Komoditní | TIM | Nízké úrokové sazby | Althea Spinozzi | Berkshire Hathaway | Blockchainové technologie | Markets | Charu Chanana | Prezident | Narušení dodávek | Inteligentní investor | Vybírání zisků | Špinavá energie | Quantum | Vzdělání | Myšlení | Vláda USA | Trh s komoditami | ZEW | Rizikovost | TradingFloor.com | Nordea | Dluhopisy s vysokým výnosem | Put opce | Munich Re | Čínské zboží | Warren Buffett | Bitcoin Tracker | Společnost Arm | Výsledky | Petr Koblic | Akciový stratég | Americké centrální banky | Finanční služby | Globální ekonomiky | Veřejné služby | Portfolio | Inflační tlaky | Průzkum | Siemens | Bank of America | Anglie | Daikin Industries | Finanční instituce | Lepší výsledky | Globální akciové indexy | Retracement | Americký index | ProCent | Energie | SVB Financial | Investiční odborníci | Fiskální rok | Šokující předpovědi Saxo Bank | Shortovat | OPEC+ | Investice do umělé inteligence | Růst inflace | P/E | Spoustu peněz | Boom | Makroekonomický výhled | Raytheon | Investiční fórum | Pesimismus | Objem | Dobré výsledky | Klima | Tržní kapitalizace | Jednotné měny | Ocado | Saxo Bank Steen Jakobsen | Obchodování a investice | Boj s inflací | Investovat do Bitcoinu | Býčí trh | Růstová fáze | Vale | Propuštění | PLUG | Hodnotové akcie | Anglo American | ETS | IEA | Tržní podíl | Malajsie | Index Stoxx 600 | Regulátor | Raytheon Technologies Corp | S&P Global | Firmy | Investiční riziko | Solární energie | Otevření Číny | Ole Hansen | Pfizer | Posílení amerického dolaru | Studie | SaxoBank | Výkonnost indexu | Ant | Nástroj | Zpráva | Válka | Polsko | Rio Tinto | Prémie | Tencent | Cenová hladina | Měna | Rok 2024 | iPhone | Panama | Poptávka po pohonných hmotách | Ceny domů | Cena akcií Tesly | Hypotéky | Ceny ropy | Ruské společnosti | Nasdaq | JOLTS | Nadšení | Přijetí | Deficit | Telekom | Bydlení | Jackson Hole | Globální obchod | Malá skupina akcií | OPEC | Ropná společnost | Bloomberg | Mladé generace | Specialista na online obchodování | GBP | Johnson & Johnson | BYD | Investice do nemovitostí | Nabídka | Farmaceutická firma | Program nákupu dluhopisů | Centrální banky | Logistika | Alice Humlová | Oslabení amerického dolaru | Zpomalení inflace | Trump | Cena akcií společnosti | FactSet | Výsledky firem | Ministerstvo obchodu | Zprávy | UPS | Obavy z recese | Obchodování v Asii | Společnost Nvidia | Akciový analytik | Cvičení | Index STOXX Europe | Dolary | Federální rezervní systém | Dlouhodobé investování | TSMC | Dopady na trhy | Akciové výnosy | Nvidia Corp | Měnový trh | Averze k riziku | Stavebnictví | Akcie Komerční banky | Hospodářský výsledek | Island | Byty | Donald Trump | Christopher Dembik | Asie | Klíčové události | Instituce | Constellation | COPPER | Evropské akcie | Mexiko | Chamtivost | Apple | Ropa Brent | Earnings | Šéf Tesly | Americké akcie | Vyhlídky | Santander | Špatné výsledky | Smart kontrakty | UBS Group | VanEck Defense UCITS ETF | Průmyslová výroba | Kongres | Výdělky | Evropská ekonomika | Provozní ztráty | CVS Health | Depozitní sazby | Tapering | Equinor | Sumitomo Mitsui | Krize eurozóny | Iberdrola | Trh | Korporátní zprávy | Divize | Současný trend | Komise | Pád rublu | Vyšší poptávka | Války na Ukrajině | Bilion | České koruny | Výrazný růst | Poptávka po úvěrech | ArcelorMittal | Index londýnské burzy | Propad hodnoty | Korekce | Vítězství Trumpa | Spotřebitelská důvěra v USA | Výrazný pokles | Saxo Strats | Buffett | Vývoj ekonomiky | Pražské burzy | Průzkumy | Akciové tituly | Zveřejnění výsledků | Francie | Vietnam | Obchodní strategie | Barrick Gold | Konkurenceschopnost | Financials | Propad | Ceny uhličitanu lithného | Oblasti podnikání | Turecko | Obranný průmysl | Snížení poptávky | Stimulační opatření | HDP eurozóny | Očekávání investorů | Globální dodavatelské řetězce | Exxon Mobil | E*Trade | Vakcína proti covidu-19 | Nejvýraznější ztráty | Technologické společnosti | Soustředění | Výkonnost indexů | Microsoft | Příležitosti | Plyn z Ruska | Alibaba | Výběr akcií | Pokles úrokových sazeb | Vládní dluhopisy | Výsledky průzkumu | Společnost Tesla | Defi | Obchody | Demokratické strany | ANO | Finanční rok | Siemens Energy | Sázka | Automobilky | CVS | Důvěra | Pravděpodobnost | Futures | Index Nasdaq | Emise skleníkových plynů | Ekonomické ukazatele | Bankovní akcie | Poměr P/E | Obchodní praktiky | Představenstvo | Makroekonomika | Spotřební zboží | Výsledky společnosti | Medián | CTA | Graf | FIAT | Podpůrná opatření | Leonardo SpA | Digitální ekonomika | Akciový index | Call opce | Centrální banka | Příliv kapitálu | Hráči na trhu | Ballard Power Systems | Nejlepší akcie | Disciplína | Trumpova administrativa | Přehled | Future of Defence UCITS ETF | Farmaceutické firmy | Vladek Krámek | Plyn | Trendové linie | Monte Carlo | Omezení pohybu | Počet pracovních míst | Společnost Berkshire | Výnosové křivky | Čistý zisk | E-commerce | Kovy | Hospodaření | Fed | Ekonomický růst v Evropě | Zpomalení ekonomiky | TUI | Americká centrální banka | Změny sazeb | Trojité dno | Růst spotřebitelských cen | Zpracovatelský sektor | Rezidenční nemovitosti | Index německých akcií | Společnost MSCI | Obchodní přístup | Dolar | SaxoTraderGO | Portfólia | Technologičtí giganti | Fúze a akvizice | Nízká volatilita | Údaje o inflaci | Reuters | ING | Současný propad | Situace na Ukrajině | Zvýšení úrokových sazeb | Rozsáhlé investice | Brexit | Událost roku | Kakao | Palo Alto | Systémy umělé inteligence | NU Holdings | Sazby ECB | Pozornost | Chipotle Mexican Grill | Růstový impuls | Firma | Tištění peněz | J&T | S&P 500 | Zakladatel | Commodity index | Slabé výsledky | Rekordní růst | Adyen | Oblasti obchodování | Kellogg | Záporné sazby | Obchodování | Rychlý růst | Zemní plyn | Pravděpodobné scénáře | Miroslav Singer | Předseda | Evropské banky | Libra | Interpretace | Eva Miklášová | GMT | Americký dolar | Snižování rizika | Hackerský útok | CFD | Stoxx 600 | Ceny emisních povolenek | OpenAI | Akcie Saxo Bank | Snížení sazeb | Cena akcie | Růst tržeb | Růst ceny zlata | Harrisová | Zahájení výsledkové sezóny | Jaderná energie | Události roku | Zvýšení základní sazby | Financovat | Kryptoměna | Čínské měny | Finanční instrumenty | Ziskové marže | Nálada investorů | FDIC | Dobrý výnos | Airbus | Deglobalizace | Míra | Alibaba Group | Ministři financí | Hedgeové fondy | Úroky | Alipay | Alokace finančních prostředků | Daniel Beneš | Applied Materials | Finančnictví | Akce centrálních bank | Cyklické akcie | Očekávání analytiků | Bloomberg TV | Investiční banky | Makroekonomické údaje | Burzovně obchodované fondy (ETF) | Silný trh | Investiční společnost Berkshire Hathaway | Sumitomo | Air | Akcie dnes | Káva | Ceny akcií | Japonsko | S&P500 | Royal Bank of Scotland | EBay | Čínská ekonomika | ECB | Ceny | Prudký pokles | Technologie | CHF | Organizace pro výživu a zemědělství | Energetická krize | Hypoteční sazby | Paypal Holdings | Evropská unie | VW | Akcie Gazpromu | Investujeme | Pokles | Americké ministerstvo obchodu | Spot | Surové ropy | E-mini | Global X Lithium & Battery Tech | Golar LNG | Počet uživatelů | Země EU | Charles Schwab | Royal Caribbean | Poplatek | Nejlepší evropské akcie | Technologické firmy | Mercedes | Tržní očekávání | Raiffesen Bank International | Americká ekonomika | Tripadvisor | Credit Suisse Group | Nejistota | Podpora | Roční výnos | Dobývání vesmíru | Doporučení | Invest | MRNA | COVID-19 | Tomáš Trávníček | Disney+ | Finanční krize | Pokles ceny | Česká republika | Sberbank | ROE | Index cen | Čínská vláda | Daně | Akcie v roce 2022 | OECD | Pokles indexu | Ekonom ECB | CBOE | Společnost Caterpillar | Velké technologické firmy | Zisky | Devizové trhy | BNP Paribas | E*Trade Financial | Drahý kov | Globální ekonomika | Nvidia | Růst EBITDA | Ceny komodit | Čínská média | Expedia | Boj proti inflaci | Nejprudší pokles | Obrovské ztráty | Růst výnosů | Evropské korporátní dluhopisy | N’golo Kante | Value at Risk | Cisco Systems | Toyota | Delta Air Lines | Investování do Bitcoinu | Fundamentální ukazatele | HSBC | Tim Cook | Předseda SEC | Přecenění | Vice | Drahota | Navýšení kapitálu | Růst cen | Americké akciové trhy | Riksbank | Historický pohyb | Vývoj úrokových sazeb | Momentum | RSI | Exxon | Rheinmetall | Závislosti na Číně | Asset management | Portfolio Stronghold | Cena XBT/USD | MSCI World | Energetické trhy | Německá vláda | Financování | Finance | JDE | Velké zisky | Výrobce čipů | Makroekonomické ukazatele | Automobilový průmysl | Medtronic | Francouzská společnost | Hotovost | Body | Americké sankce | Investice do bitcoinu | Těžby kryptoměn | Globální poptávka | Společnosti | Wells Fargo | Ceny zboží | Virus | Alibaba Group Holding | Tvrdé sankce | Partnerství | Vyšší ceny | Průměrná hodnota | Šokující předpovědi | FT | ERA | Síla dolaru | Kov | National Grid | Vývozní omezení | Cena | Malé podniky | Babcock International | Thermo Fisher Scientific | LafargeHolcim | CME | Velké peníze | Kontrarozvědka | Hospodářský růst | BAT | Presnel Kimpembe | Pohyb cen | Zajímavé příležitosti | FinTech | Standard & Poor's 500 | ETF fondy | Philip Lane | Starbucks | UCITS ETF | Rivian | Obchodování s Čínou | Intuit | René Rohan | Marc Faber | NEL | Bankéři | Spekulace | Republikáni | BNP | Nord Stream | Evropské indexy | Nové akcie | Rekordní růst poptávky | Domácnosti | Zpomalení globální ekonomiky | Očekávané výnosy | OCI | Sázet | FTSE | Cena ropy | Obavy trhu | Inflace | Tržby | Drobní investoři | Značné riziko | Marže | Valuace akcií | Situace | Elliott | Historické rekordy | Diskont | Erste Group | Daně z příjmů | Akcie společnosti Adyen | Twitter | Marriott International | Krach | Norwegian Air | Alphabet | Struktura | Akciové strategie | Vedení společnosti | Elektronické obchodování | Zkušenosti | Emmanuel Macron | Ekosystém | Portfolio manager | Google | Super Micro Computer | Životní náklady | TJX | Babcock | Boeing Co. | Platformy pro obchodování | Europe 600 | Akcie společnosti Disney | Období zvýšené inflace | Statistiky | Ekonomické recese | Vybírat zisky | Světová ekonomika | Analytici z Wall Street | Diverzifikovat | ConocoPhillips | Global Markets | Růst mezd | Situace v Německu | Akcie Nvidie | Finanční systém | Krize eura | Kurz | Air France | Market | Vodafone | Nižší růst | Přístup k riziku | DOT | Evropská centrální banka | Unicredit | Ropa a Plyn | Pokles výnosů | Snižování produkce | Nákup akcií | CME Group | Lockdowny | Inovace | Aktivum | Oracle | Rate cut | Ruská invaze na Ukrajinu | Abbott Laboratories | iShares Lithium & Battery Producers | Trumpova vláda | Propad akcií | Ekonomové | Prudký růst cen | Fiskální stimuly | Implikovaná volatilita | Zvýšení volatility | Měď | Úspory | Odolnost ekonomiky | Šokující předpovědi Saxo | Konsensus | Řetězec | Rozvíjející se trhy | Odpor | AUD | Největší rizika | PEPSICO | Marco Willner | Historická minima | Pilulka Lékárny | Divize Ampere | Světové měny | Commodity | Christopher Nkunku | Předvolební průzkumy | Investoři dnes | Německá kancléřka | Predikce | Analytici | Elektromobily | JD.com | Dobré zprávy | Koeficienty Elo | Citigroup | Německé podnikové objednávky | Softbank | Index VIX | Vysoká inflace | Provozní zisk | Hospodářství | Euro STOXX | EV | QinetiQ Group | HG měď | Thales | Světové války | Equity | Burzovně obchodované fondy | Vyšší sazby | Arm | Snižování úrokových sazeb | Akcie Monety | Multi-asset | Merck | Cheniere Energy | Nižší ceny | Konglomerát | Alokace | Credit Suisse | Akcie v Saxo Bank | Portfolia | Převis | Poptávka | CATL | Vývoz | Energetické firmy | Mark Zuckerberg | Saxo | Ziskovost | Miliardy eur | Recese | Index strachu | Trh s elektromobily | Konsenzus | Nárůst výnosů | ASML | Pokles akcií HSBC | Emise akcií | Arcadium Lithium | Stratég Saxo Bank | Digitalizace | Silný americký dolar | Pokles cen akcií | Signály | Klouzavý průměr | Koronavirové pandemie | Růstový trend | Realitní společnosti | Ministři | Kapitálové výdaje | NOVACYT | Mondelez | Mutace koronaviru | Skupina akcií | Pokles akcií | Vláda Spojených států | Legg Mason ClearBridge Infrastructure Value | Honeywell | Ceny energií | Americké indexy | Washington | Nejlepší výsledky | Ceny potravin | Pšenice | Základní sazby | Investiční příležitosti | Nejrychleji rostoucí | Argentina | Rizika | Eurozóna | Regeneron Pharmaceuticals | Čínský průmysl | Výhledy | Hodnota akcií | Británie | Vyšší volatilita | Multi-Asset obchodování | Rostoucí inflace | Zvýšení produkce | Dopady amerických voleb | Technologický sektor | OSN | Soud | IG | Bridgestone | Globální trhy | Booking | Předpovědi Saxo Bank | Blockchain | Hang Seng | China Mobile | Předpovědi | Silicon Valley Bank | Americké volby | Ceny plynu | Světové ekonomiky | Růst HDP | Benzín | CrowdStrike | Leonardo | Rostoucí ceny | Trend | Obchodovat | Cenová válka | Střadatelé | TRIP | Index Euro Stoxx 600 | Adidas | Pokles sazeb | Dow Jones Industrial | Automobil | Záhada | Snížení rizika | Sedm statečných | Energetika | Spotřebitelská důvěra | Soukromý sektor | CNN | Spotify | EBITDA | Objem objednávek | Nařízení | Sázkové kanceláře | Pioneer Natural Resources | Vzestup ceny | Global X | Indexy | Zvyšování sazeb | Odborníci | Vývoj inflace | CBOE Global Markets | Transparentnost | FactorResearch | Gold | Investiční výdaje | Koncentrace | Průmysl | Bolest | Makroekonomické strategie | Podnikání | Zájem o akcie | Růst produktivity | Tempo růstu | EU | American Airlines Group | Bankovnictví | Aerolinky | KBC Group | Nadhodnocení | Uniper | Gamble | Biliony | Co bude | ETF | Akcie klesají | Akciové trhy | Úrokové sazby | Wüstenrot | Redukce | Myšlenka | Moneta Money Bank | Varování | Guidance | Průmyslové firmy | Risk | Situace na trhu | Obchodní aktivity | Spojení | Long | Reálná ekonomika | Rally | Recese v USA | Macron | DAX | SARS | Francouzský index CAC 40 | Společnost Saxo Bank | Intesa Sanpaolo | Aktiva | Záchranné balíčky | SWIFT | Index německých akcií DAX | Sam Altman | Výnosy z dluhopisů | Business | Facebook | Podíl na trhu | Drahé kovy | Freeport-McMoRan | Technology | Albemarle | Indikátor | Barclays | Pokles cen | TikTok | Plug Power | Algoritmus | Klid | Euro | Obchodní rozhodnutí | Růst ceny | ROCE | Akcie Nvidia | Čínská centrální banka | Začít obchodovat | Vysoké inflace | Ekonomické vyhlídky | Bankovní sektor | Vzrušení | Výsledky voleb | Fiskální politiky | Index euro | Zdravotnictví | MSCI World Index | Akcie Tesly | Čínské akcie | Paradox | Společnost BP | Deutsche Bank | Čistá zisková marže | Materiály | Pochybnosti | Erste | Výsledek voleb | Micron Technology | Stratég | GSK | Špatné zprávy | Čínský akciový trh | Majetek | Ekonomika eurozóny | Načasování | Řetězce | Automatizace | Clean Energy Revolution | Americký index S&P 500 | Zotavení | Sentiment | Forexu | NextDecade | Stoxx Europe 600 | Šéf společnosti | Růst úrokových sazeb | Ekonomika | Infineon Technologies | Politika | Profesionální investoři | Konkurence | Akciové portfolio | Generativní AI | Čínský jüan | Kapitalizace | Komoditní stratég | Míra nezaměstnanosti | Reálné výnosy | Inditex | Komunikace | Unity | Německá ekonomika | Investiční ředitel | Tier 1 | Výrobce sportovního oblečení | MAM | Předseda ČEZ | Strach z inflace | BHP | Deutsche Telekom | Výprodej | Marathon Petroleum | Negativní korelace | Akcie společnosti Nvidia | Velká Británie | Zelené energie | Zahraniční politika | Výnosy amerických dluhopisů | CUM ARTE | Ekonom | Optimismus | JPM | Pokles průmyslové výroby | Real Estate | Zlatá horečka | Zavedení cel | Geopolitická rizika | Zveřejnění hospodářských výsledků | Indie | FAO | Nákupy | Očekávání trhu | Technologické akcie | Společnost Adobe | Avio SpA | Vnímání | Akciové indexy | Obchodní válka | Výprodej akcií | iShares Lithium & Battery Producers UCITS ETF | Výkonnost indexu S&P 500 | Hospodářská recese | Nepříznivé počasí | Internetová bublina | Mercedes-Benz | Ekonomická data | Byznys | WTO | Karanténa | Invaze | Commerzbank | Očekávání pro rok | Cykly | Zhodnocení | Ceny zlata | Silicon Valley | Výhled | Bunge | Zdanění | České akcie | FOMC | Auta | Federální rezervní banky | Komerční banky | Americké ministerstvo | Akcie Applu | Sláva | LME | Poptávka po čipech | Deriváty | Ethereum | Investiční prostředí | Zpomalení hospodářského růstu | Finanční podmínky | Počasí | Ocenění amerického akciového trhu | Indexy nákupních manažerů | Krátkodobé dluhopisy | Propouštění | Zaměstnanci | PayPal | Bankovní krize | Politika Fedu | Evropský trh | Medvědi | Finanční trhy | Negativní vývoj | Cenové rozpětí | Expanze | Makroekonomické analýzy | Znovuotevření ekonomiky | Zvýšení produktivity | Fondy | Napadení Ukrajiny Ruskem | Komise pro cenné papíry | Euro Stoxx 600 | Údaje o americké ekonomice | Walt Disney | ARM | Komoditní trhy | Kyjev | Situace v Číně | Stagflace | Německé ekonomiky | Francouzský index | Financial Times | Philips | USD za barel | Bollingerova pásma | Spread | Aeroports de Paris | Jaderné elektrárny | Významné riziko | New York | Finanční údaje | Spready | Dividendový výnos | Výnosnost | Obchodní bilance | Výdaje | Zotavení ekonomiky | Riziková aktiva | Pasiva | Luxusní zboží | Problémy | Zpomalení růstu | Situace na trzích | NXP | Zlatý důl | IPO společnosti | Napadení Ukrajiny | Členské státy | Algoritmy | Prezidentské volby | Dollar | Výnosy německých dluhopisů | Základní úrokové sazby | Blockchainy | Nezaměstnanost | Nový cyklus | Evropský akciový trh | Americké výnosy | Ropa | Ceny aktiv | Dodávky zemního plynu | Geopolitika | První ETF | Ruská aktiva | Rozvoj | Cenová bublina | Bloomberg Commodity Index | Americká Komise pro cenné papíry | Franklin Templeton Investments | Baterie | Transakce | Volatility trhu | Vývoj indexu S&P 500 | Snížení úrokových sazeb | Sezónnost | Desetileté dluhopisy | UnitedHealth | Vzestup inflace | Hry | Zaměstnanost | Profitovat | Glencore | Irsko | Pasivní příjem | Asie a Tichomoří | Trh s lithiem | Energiewende | Reinvestice | Index MSCI | Sankce proti Rusku | Průzkum společnosti | Soupeření | Futures na bitcoin | Aplikace TikTok | Značný pokles | CFA | Impulzy | UCITS | Banky pro mezinárodní platby | Jasný signál | Investoři společnosti | Finanční sektor | Saxo Bank A/S | NXP Semiconductors | Výhodně investovat | Amazon.com Inc. | MSCI | Karanténní opatření | Kypr | Snap | Zvyšování úrokových sazeb | Spotřebitelská poptávka | Obchodování s emisemi | Velké ekonomiky | 3М | Snižování nákladů | Obchod | Růstové vyhlídky | Rozhodnutí centrální banky | AMZN | Siemens Healthineers | Kapitalismus | Otevření ekonomik | Oslabení | Nadnárodní firmy | Pravděpodobnost recese | Globální finanční krize | EIA | Generativní umělá inteligence | Platformy | Coty Inc. | Rusko | Vysoké riziko | Čínský výrobce | ROIC | Úsilí | Raytheon Technologies | Miliardy USD | SVB | Reálné úrokové sazby | BASF | Spojené státy | Makroekonomické události | Mistrovství světa ve fotbale | Hodnota indexu | Signál | Digitální měna | Měny rozvíjejících se trhů | Výsledkové sezóny | Zajímavé investiční příležitosti | State Street | EPS | Komerční banka | Trade Financial | Napětí mezi Čínou a USA | Biliony dolarů | Trhy | Úbytek | Sankce | Ropy | Posílení akcií AI | Platforma | Singapur | Otevření ekonomiky | Zisk a tržby | Obiloviny | JD | Guvernér české národní banky | Společnost | Rezervní měny | Úspěch | Sázky | Index MSCI World | KBC | Ocenění akcií | Obchodované fondy | Apple Inc. | Historicky nejnižší | AXA | Firemní dluhopisy | Ukončení války | Vysoká volatilita | Generální ředitel | Očekávaná inflace | SEC | BMW | Politici | Cena akcií | Ropný a plynárenský průmysl | Volatilita trhů | Slovensko | Rozšíření | Volatilita | Ropný trh | Schwab | Americké ministerstvo financí | Nálada | Perzistentní inflace | Umělé inteligence | Indikátory | Eura | Vysoké ceny | Zpomalení v Číně | Bankovní systém | ACT | Organizace | Brazílie | Ryanair | Marvell | Vrcholoví manažeři | Celkové příjmy | Fondy ETF | VIX | Úrokové náklady | Růst | Akciové futures | Air Liquide | Silné momentum | Letošní maximum | Energetické komodity | Příjmy | Hospodářský cyklus | Známky oživení | JPMorgan | Vývojářská firma | Risk-off | Hospodářský růst Evropy | Zajištění | Propad poptávky | Administrativa | Internetové bubliny | Propad cen ropy | Investování do akcií | Pandemie | Provize | Plynárenský průmysl | Overweight | Index | Wall Street Journal | REIT | Carlsberg | Wirecard | Čínský trh | Historie | Bohatství | Meziroční růst | Jižní Korea | Thermo Fisher | Výsledková sezóna | Ceny nemovitostí | Farmaceutická společnost | Hlavní investiční analytik | Varovné signály | Politika centrálních bank | Politická rozhodnutí | Index STOXX Europe 600 | Volby | Vyšší úroveň | Jak investovat | Kim Fournais | MasterCard | Cíle | Instrumenty | Bezpečnost | Fisker | Předčasné volby | Výrobce elektromobilů | Narušení dodávek z Ruska | Nákupy centrálních bank | Riziko poklesu cen | Novinky | Nissan | ARM Holdings | Google Trends | Odhady růstu | Největší vítězství | Velká očekávání | Gilead Sciences | Výkyvy | Záchranný plán | Wood & Company | Volatilní | GameStop | Banky | Kupci | Německý průmysl | Zvýšené riziko | Ministerstvo spravedlnosti | Prodeje | Omezení investic | Americká politika | Války v Evropě | Ampere | Schůzce FOMC | Profesionální investor | Anders Nysteen | CNY | Šéf Fedu Jerome Powell | Vyšší cla | Program nákupů dluhopisů | Dow Jones | Akcie čínských technologických gigantů | Americké firmy | Evropské firmy | Čistý dluh | Benchmark | Globální akcie | Index Russell 2000 | Švédská Riksbank | Výsledky Applu | Snížení nákladů | Měnové trhy | Šance | Účinné vakcíny | Sanofi | Řetězec restaurací | Anna Stupnytska | Rychlost | Oslabení dolaru | Stellantis | Průmyslová výroba v USA | Emisní kurz | Americké vládní dluhopisy | Hypoteční banka | Covid | Návratnost | Odvětví | Návratnost investic | Šok | Růst Nvidie | Francouzský prezident | Posílení indexu | Avon Protection | Dlouhodobí investoři | Rakousko | Jurisdikce | Dna | Investiční společnosti | Jobs Plan | Maďarsko | Ekonomické klima | Tomáš Kacerovský | Vzestup zlata | Lloyds Banking Group | LVMH | EBITDA marže | Pasivní příjmy | Volby v USA | Očekávaný růst | Nord Stream 2 | Cílová cena | Daně z příjmů právnických osob | Akcie společnosti Apple | Růst cen komodit | Dánsko | AMS | Mitsubishi Electric | Bankrot | Banka | BCPP Petr Koblic | Forward | Next Generation | DHL | Vakcinace | Tržní hodnota | BNP Paribas Asset Management | Tržní pozice | Na burze | Akcie | Investiční analytik | Akciový index CAC 40 | Obchodování s akciemi | Ekonomické aktivity | Inflace v USA | Zisk na akcii | Siemens Gamesa | Dopady pandemie | Novo Nordisk | Ekonomiky | Meme akcie | Měnová politika | Zasedání FOMC | Evropa | Dassault Aviation | Nasdaq Composite | Nové příležitosti | Equities | Tesla | Americké prezidentské volby | Norsko | Největší ztráty | Stabilita | Negativní dopad | Elon Musk | Vklady | Dlouhodobější výhled | Cestovní kancelář | Paul Pogba | Prohlášení | Vyšší úrokové sazby | Americké ministerstvo spravedlnosti | Geopolitické události | Problémy v dodavatelských řetězcích | Evropský parlament | iShares Automation & Robotics UCITS ETF | Výsledek amerických voleb | Společnost OpenAI | Nová verze koronaviru | Lepší zítřky | Akcie marihuany | Předpověď | Bard | Směnné kurzy | Velcí hráči | ESMA | Ekonomický cyklus | Moderna | Mobilní operátor | Société Générale | Ekonomický růst | Vzestupný trend | Stronghold EUR | Krize | Automobilka | Rockwool | Obchodníci s kryptoměnami | Hodnota firmy | Carnival | Silné akcie | Management | Průlom | Nio | Halifax | GW Pharmaceuticals | Kvantitativní uvolňování | Ukončení války na Ukrajině | Omezená nabídka | Akcie AMD | Rizika pro společnost | Panika | Ceny stříbra | CNBC | Ruská invaze | UBS | NATO | Americký trh | Údaje | ING Groep | Sójové boby | Elliott Hill | Akcie kybernetické bezpečnosti | Obavy z nejistoty | Regulační orgány | Index CSI 300 | American Airlines | KE Holdings | Orsted | Shell | Financial | Riziko recese | Denso | Konec roku | Ekonomiky eurozóny | Společnost LVMH | Rostoucí mzdy | CAD | Short | Akciové opce | Beta | Snižování sazeb | Přední ekonomové | Target | Intel | Obchodní komora | Investiční společnost | Northrop Grumman | Do čeho investovat | Nemovitosti | Vlastnictví | Inflace v Evropě | Stříbro | Visa | Tesla Inc. | Práce | Budoucnost Applu | Eleanor Creagh | Nárůst HDP | Procter & Gamble | Supercyklus | Cukr | Očkování | XTB | Refinancování dluhů | Vývoj trhu | NAFTA | Podniky | Reshoring | Obchodní komora EU | Investiční firmy | Nejobchodovanější akcie | Konsolidace | Aramco | Kanada | Cyklické tituly | Certifikace | Zvýšení mezd | Reuters analytik | Nordstream 2 | Index spotřebitelských cen | Akcie firem | Prognózy Saxo Strats | ABB | Aplikace Tinder | Volatility | Nižší náklady | Přesun výroby | Index Nasdaq Composite | Ztráta | Rozpočet | Cena akcií NIO | Korekce amerických akcií | Klíčová rizika | Rizikový profil | Sea Ltd | Avio | City | Pozitivní vliv | Švédsko | Směřování | Intuitive Surgical | Ruské banky | Volkswagen | Instrument | Čistá úroková marže | Marathon | Německo | Denní volatilita | Upisování | Spalování fosilních paliv | Štěstí | Biden | Ruská centrální banka | Le Penová | Mitsubishi | Objem zakázek | Demografické trendy | Daň z příjmu | Čínský výrobce elektromobilů | NASDAQ 100 | Veřejný sektor | Zájem o AI | Země G7 | Obchodní model | Akciový trh | Generativní umělé inteligence | Ultra Electronics Holdings | SaxoSelect | Výsledky hospodaření | Ztráty | Japonský jen | Offshore | Roku Inc | Standard Oil | Kybernetická bezpečnost | Bilance | Ceny zemního plynu | Cena akcií Applu | Saxo Group | Vyšší ceny ropy | Hospodářské výsledky společnosti | Equal weight | NZD | Air France-KLM | Koš | Investování | Norwegian Cruise Line | NEV | Ceny kovů | Mzdy | Maximální propad | Zvýšení těžby | WHO | Sazby Fedu | Bloomberg Terminal | Boom kryptoměn | Zadlužení | Merkelová | Obchodníci | Standardní odchylky | Awilco | Ukazatele | Státní dluhopisy | Směrodatná odchylka | Deere | Světové akciové trhy | Pozice | Soběstačnost | Kvalitní akcie | Dluhopisy | Dot-com | Expirace | ETC | Bank of New York Mellon | Situace na trhu práce | USB Group | Americká zpráva | Fidelity International | Čína | Tchaj-wan | Soren Otto Simonsen | Trade | Hlavní ekonom | Akcie na pražské burze | Currency | Chuť k riziku | Zlepšení nálady | Palantir | Microsoft Corp | Forward P/E | Časový horizont | Ministerstvo financí | Kapitálové trhy | BBVA | Vysoká zadluženost | Guvernér | Platina | Low | Globalizace | 200denní klouzavý průměr | Boom AI | John Hardy | Umělá inteligence | Munich | Ruské akcie | Miners | Obchodování na burze | FOMO | Obnovitelné energie | Ford Motor | Uzavření obchodování | USA | Zemědělství | Riziko | GICS | Zpracovatelský průmysl | J.P. Morgan | Šíření koronaviru | JPMorgan Chase | Sazby | Li Auto | Netflix | DocuSign | MSCI Asia Pacific | Vladimir Putin | Evropští ministři | Kontrakt | Miliardy dolarů | Riziková prémie | Poptávka po ropě | Cloud Computing | Riziko pro investory | Objem vkladů | Infineon | Ocenění | Burze | Martin Sklenář | Manažeři fondů | Durace | Martin Kujal | Výkon | Palo Alto Networks | Fúze | Zásobníky | Volatilita na finančních trzích | Zajištění proti inflaci | Vzestup Nvidie | Stimuly | Zisky společnosti | Konkurent | Důležitý signál | Výnosy z nemovitostí | Dlouhodobý investor | Analytik | Vyšší výnosy | Motivace | Rizikový faktor | Marvell Technology | Poptávky po oceli | Investiční stratég | Norský fond | Růst firmy | Další pokles | B200 | Norská společnost | Americký HDP | Koncern | Začátek recese | Německá inflace | Sandvik | Indonésie | Logistické firmy | Klid na trzích | Aukční síň | Přerozdělení bohatství | Emise | Akcie Adidas | Fiskální impuls | Rekordní nárůst | Průmyslové podniky | Obchodní politika | Společnost Siemens Energy | LNG | Believe | Nutrien | Zdroj příjmů | Obchodní společnosti | Dodavatelské řetězce | Dislokace | VanEck | Tržní ekonomiky | Válka na Ukrajině | Nejbohatší | Prodej | Nervozita | Home Depot | EOG Resources | Japonská centrální banka | Ceny Bitcoinu | Bez rizika | Invesco | Bitcoin Tracker EUR | Eli Lilly | Komoditní sektor | Ceny železné rudy | Investiční | Cena plynu | Emisní cena | Výhled Saxo | Největší IPO | Dividendové vyhlídky | CISCO | Redukce extrémů | Hypotéza | Objem stimulů | Berlín | TransDigm Group | Pozornost finančních trhů | Opce | Bitcoin | Odhad růstu HDP | Výkonnost | Nibe Industrier | Americké produkce | Správná volba | Ceny obilovin | Investiční téma | Nesoulad | Zájem investorů | Práce z domova | Analog Devices | Francouzské volby | Energetický sektor | Růst poptávky | Epic Games | Budoucnost | Americké technologické firmy | Steen Jakobsen | Akcie Airbnb | Americká investiční společnost | Monopoly | Evraz | Partners | Celkový sentiment | Vakcína | Rozhodování | Obchodní války | Další růst | Historicky nejnižší výnosy | Opatření | Akcie bank | Walmart | Distribuce | Index S&P 500 | WisdomTree | Fujitsu | Teekay | Závislost | Vývoj akcie | Dynamické prostředí | SARS-CoV-2 | Sony | Ajay Dayal | Akciový býčí trh | Global X Lithium & Battery Tech UCITS ETF | Uzavření trhů | Credit Suisse Group AG | Obchodní konflikt | Zlato | HDP | Elektromobilita | WFC | Společnost Micron | SEC Gary Gensler | Maloobchodní tržby | Likvidita | PBOC | Mitsui | Vakcína proti koronaviru | Fond | Dow Jones Industrial Average | Fortnite | Podnik | Nový virus | Mining | Kurzy | Těžba kryptoměn | Voda | Spekulanti | Ballard Power | Restrukturalizace | Oddělení forexu | BlackRock | Technologické bubliny | Index londýnské burzy FTSE 100 | Objednávky | Korporátní dluhopisy | Joe Biden | Americké technologické společnosti | G7 | Evropské akciové trhy | Finanční cíle | Obchodní komora EU v Číně | Underweight | Averze vůči riziku | Uhlí | Carrier | Fundamenty | Rolls-Royce | Růst ekonomiky | Raketový růst | Americká cla | Komodity | Analýza | Vyšší inflace | Omezení pomoci Ukrajině | COT | Renault | Výrobní náklady | Johnson Controls | Firemní výsledky | Online obchodování a investice | Cyber security | Důchodový systém | Miliardy | Výnosy | Logistické společnosti | Consumer Discretionary | Oblasti umělé inteligence | Index FTSE 100 | Velmi volatilní | Put | Pilbara Minerals | Disney | Applied Materials | Flex LNG | Sazba Fedu | SQM | Evropské vlády | Hlavní ekonom ECB | Vlády | Kryptoměny | EuroCOIN | Investiční doporučení | B.1.1.529 | Katastrofy | Zadluženost | Vítězství | Průmyslové kovy | Tržní hodnota Tesly | L3Harris Technologies | Koronavirus | Saxo Bank Group | Dekarbonizace | Belgie | Investor | Zlepšení | Společnost Uber | ČTK | Nižší úrokové sazby | Výsledky Nvidie | Howmet Aerospace | Ye | Oživení ekonomik | Campbell Soup | Dnešní události | Tinder | Amazon | Americká vláda | Španělsko | Tržby společnosti | Čínská poptávka | InterContinental Hotels Group | Jerome Powell | Emerging markets | Vysoké úrokové sazby | CEE | Šéf BCPP | Wall Street | Rolls-Royce Holdings | Největší finanční trh | Alokace aktiv | XPeng | Bankovní krach | ONE | Vývoj akcie Tesla | Analytické prognózy | Poptávka po oceli | Umění | Ceny mědi | Velká korekce | Americké vlády | Sázka na jistotu | Manažeři | Tržní cena
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banky | ČTK | Banka | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | FOREX | Cena | Pivot