Hypotéza
Ranní okénko - Tuzemská inflace se vzpírá
12.11.2024 Dnes budou v Německu publikovány výsledky průzkumu instituce ZEW. Hodnocení současné situace se podle trhu mírně zlepší, ale celková nálada mezi finančními analytiky zůstává pesimistická. Budoucí očekávání se po výrazném propadu ve třetím kvartále odrazila v říjnu opět výše, konkrétně z 3,6 na 13,1 bodů. Trh předpokládá, že na podobné úrovni zůstane i v listopadu. V dalších měsících, pokud ne již nyní, se ovšem dá očekávat zhoršení sentimentu vzhledem k jasnému vítězství Donalda Trumpa v prezidentských volbách, což může zásadně poškodit německou, potažmo evropskou ekonomiku. V souvislosti s plánovanými kroky Trumpa v mezinárodním obchodě rovněž očekáváme zpomalení růstu největší evropské ekonomiky.
Prognóza pro pár USD/JPY na 16. října 2024
16.10.2024 V posledních dvou dnech se pár USD/JPY pokusil prorazit nad úroveň 149,38, ale místo toho v denním grafu vytvořil drobnou dvojitou divergenci s oscilátorem Marlin. Momentálně se cena pokouší rozvinout pokles pod úrovní 149,38.
Doporučení pro obchodování a analýza GBP/USD ze dne 25. září. Až na Měsíc!
25.09.2024 Měnový pár GBP/USD v úterý opět vzrostl a aktualizoval své nedávné lokální maximum. Jestliže v pondělí neměla britská měna důvod k růstu, protože údaje ze Spojeného království byly slabší, než se očekávalo, pak ho neměla ani včera, protože v USA ani ve Spojeném království nebyly zveřejněny žádné údaje. Přesto britská libra opět posílila, téměř jako by reagovala na to, jak oprávněný je její současný pohyb vzhůru. Z technického hlediska je vše normální. Cena se nachází nad liniemi indikátoru Ichimoku a nad trendovou linií. V současné době tedy nic nenasvědčuje tomu, že by mělo dojít k poklesu. Cena se ani nepřibližuje k žádným významným liniím supportu, což svědčí o naprostém nezájmu o jakýkoli pohyb směrem dolů.
Prognóza pro pár GBP/USD na 5. září 2024
05.09.2024 Pár GBP/USD vykázal ve středu v grafu 1H mírný růst, ale trend poklesu ke korekční úrovni 127,2 % (1,3054) zůstává. Odraz páru od ní by mohl znamenat obrat ve prospěch britské měny a mírný růst k Fibonacciho úrovni 161,8 % (1,3258). Konsolidace nad ní zvýší pravděpodobnost dalšího poklesu k další úrovni 1,2931.
Opatrný růst české ekonomiky pokračuje
30.08.2024 Český statistický úřad zveřejnil zpřesněný odhad růstu české ekonomiky ve druhém čtvrtletí letošního roku, kdy potvrdil mezičtvrtletní růst o 0,3 %, ale revidoval meziroční číslo směrem výše z 0,4 % na 0,6 %. Potvrzuje se hypotéza, že česká ekonomika roste zejména díky vyšším útratám tuzemských domácností.
Forex: Šéf Fedu zpět na podiu v Jackson Hole a trh nedýchá…
23.08.2024 Blíží se začátek školního roku, což značí, že globální trhy opět upínají pozornost do amerického Jackson Hole, kde se koná tradiční slet centrálních bankéřů a kde často zaznívají velmi důležité výroky, jež avizují klíčové změny v nastavení měnové politiky. Mohlo by tomu být tak i dnes, kdy v 16 hodin našeho času vystoupí s projevem šéf americké centrální banky Jeromy Powell. Od Powella se tentokrát čeká, že neformálně vyhlásí vítězství Fedu nad vysokou inflací a připustí, že by bylo vhodné zahájit cyklus snižování úrokových sazeb, resp. postupně začít odbourávat měnovou restrikci, kterou centrální banka nyní aplikuje.
Přehled páru GBP/USD na 21. srpna. Vertikální pohyb pokračuje.
21.08.2024 Pár GBP/USD také v klidu pokračoval v pohybu nahoru. Poslední růst britské měny samozřejmě nepodporovala žádná data ani zprávy. Jak jsme v roce 2024 stále upozorňovali, tento pár často vykazuje nelogický, nepravidelný pohyb. Pokud někdo pochyboval, může se teď přesvědčit na vlastní oči. Pokud by někdo přijal vysvětlení typu "větší chuť na riziko", pak by pohyb mohl vypadat logicky. Problém spočívá v nejistotě, kdy se tato "větší chuť na riziko" změní v "averzi vůči riziku".
GBP/USD: Analýza na 2. srpna: libra pokračuje v předvídatelném poklesu.
02.08.2024 Pár GBP/USD se ve čtvrtek v hodinovém grafu konsolidoval pod zónou supportu 1,2788–1,2801 a pak pod korekční úrovní 76,4 % (1,2752). Může tak pokračovat v poklesu k dalším úrovním 1,2705 a 1,2665. Nakrátko byl prolomen klesající trendový kanál, který ale zůstává aktivní pod vlivem prvního snížení úrokových sazeb Bank of England po dlouhé době. O nákupech a růstu libry v nadcházejících dnech neuvažuji.
Analýza páru GBP/USD na 1. srpna: Libra by neměla od Bank of England čekat podporu
01.08.2024 Pár GBP/USD se ve středu v hodinovém grafu celý den obchodoval horizontálně. Ani zasedání Fedu, ani projev Jeroma Powella, ani jiné ekonomické údaje z průběhu celého dne neposkytovaly podporu. Dnes ale pár prudce klesá do zóny supportu 1,2788–1,2801. Odraz od ní podpoří libru a může vyvolat růst k Fibonacciho úrovni 100,0 % (1,2892). Usazení kurzu páru pod touto zónou zvýší pravděpodobnost dalšího poklesu k úrovním 1,2752 a 1,2705.
Prognóza pro pár GBP/USD na 30. července 2024
30.07.2024 Pár GBP/USD se v pondělí v hodinovém grafu odrazil od horní linie klesajícího trendového kanálu a pak klesl téměř k zóně supportu 1,2788–1,2801. Dnes se libra znovu pohybuje poblíž horní linie kanálu. Nový odraz opět povede k poklesu k zóně 1,2788–1,2801. Odraz kotací z této zóny umožní doufat v obrat ve prospěch libry a určitý růst ke korekční úrovni 100,0 % – 1,2892.
TOP přehlížené akcie podle analytiků XTB
11.07.2024 Současná situace na akciových trzích je velmi rozporuplná. Na jedné straně zde máme velké technologické společnosti, které raketově rostou díky popularitě sektoru umělé inteligence. Na druhé straně ale velká část firem, které se nebyly schopné svézt na vlně AI, stále krvácí kvůli současné makroekonomické situaci a geopolitickým problémům. Tento čas tak bezpochyby nabízí mnoho zajímavých příležitostí, ale také rizik. Některé velké firmy mohou být už příliš drahé a mnoho menších firem je levných z dobrého důvodu – jsou však mezi nimi skryté i podhodnocené příležitosti? Zeptali jsme se analytiků XTB, které akciové tituly jsou podle jejich názoru aktuálně přehlížené, avšak pozornost investorů si zaslouží.
GBP/USD. Zpráva o inflaci ve Spojeném království a stahování likvidity.
21.06.2024 Pár GBP/USD se v posledních měsících obchoduje docela zvláštně. Hrozí mu výrazný pokles, protože cena se už příliš dlouho drží ve stejném pásmu. Zvětšil jsem graf 4H, abych jasně ukázal, kolik času pár strávil mezi úrovněmi 1,2300 a 1,2850 – aktuálně sedm měsíců. Jelikož má každý boční trend tendenci skončit s nástupem nového trendu, obchodníci na tento nový trend čekají už několik měsíců. Otázkou je, jaký bude.
EUR/USD: Co by mohlo zastavit růst eura? Hypotéza
29.05.2024 Pár EUR/USD je už téměř měsíc a půl ve fázi růstu, ke kterému mám spoustu otázek, protože býčí obchodníci útočí téměř za jakýchkoli podmínek. Informační pozadí může být různé a v poslední době různé i bylo, ale ve většině případů jsme viděli růst evropské měny. Co mohlo být jeho příčinou a jak dlouho potrvá?
Co příští týden čeká euro?
27.05.2024 Euro navzdory vlnovým patternům a zpravodajskému pozadí pokračuje v růstu. Trh podle mého názoru nevěnuje dostatečnou pozornost zprávám, a proto se pár EUR/USD obchoduje zvláštně. Toto očividně nemůže mít dlouhého trvání a trh nemůže ustavičně ignorovat příchozí informace. Účastníci trhu se podle mě už smířili s tím, že Evropská centrální banka sníží sazbu v červnu a pak v průběhu roku ještě minimálně dvakrát. Zároveň lze těžko očekávat i dvě kola snížení sazeb Fedu. Předpokládám, že trh chápe, jak je to marné, a právě proto nakupuje euro. Je to prostá logika – vyhnat teď euro co nejvýš, aby se později prodalo na výhodném kurzu. Je to jen hypotéza, ale své právo na existenci má.
Inflace vyšplhala k horní hraně tolerančního pásma
13.05.2024 Po dvou měsících, kdy se inflace dostala přesně na inflační cíl ČNB, došlo v dubnu ke zvýšení inflace až na 2,9 %, tedy k horní hranici tolerančního pásma. Za tímto nárůstem stojí především zpomalení poklesu cen potravin, a potvrzuje se tak hypotéza, že pokud se zastaví klesající trend u potravin, inflace povyskočí ke 3 %.
Přehled páru GBP/USD. 16. dubna. Libra se může odrazit ode dna, ale flat je u konce a důvody k růstu chybí.
16.04.2024 Měnový pár GBP/USD v pondělí po třídenním poklesu zahájil vzestupnou korekci. Korekce, stejně jako volatilita páru během dne, byla slabá. Pokud nepočítáme středu a pátek minulého týdne, zůstává volatilita libry už déle než dva měsíce poměrně nízká, což značně komplikuje obchodování. I tento týden nás ale čekají důležité události, zejména zpráva o inflaci ve Velké Británii. Proto budeme nejspíš svědky volatilních pohybů. Otázkou je jejich směr.
Zlato i „digitální zlato“ – bitcoin – jsou nejdražší v dějinách. Kvůli obavě z bobtnajícího amerického dluhu i z Trumpa v Bílém domě
11.03.2024 Tyto dny jsou na světových burzách věru nebývalé. Prakticky v jeden moment se totiž na historickém cenovém rekordu ocitají jak zlato jako takové, tak také „digitální zlato“ neboli „zlato 21. století“, tedy nejstarší a nejrozšířenější kryptoměna světa, bitcoin. To je trochu paradox.
Inflace by mohla v listopadu lehce zvolnit
11.12.2023 Inflace v tomto týdnu bude pravděpodobně posledním výraznějším dílkem do skládačky informací před prosincovým zasedáním ČNB. Předpokládáme meziměsíční stagnaci cen a zvolnění meziroční dynamiky z 8,5 % na 7,3 %. To je sice podobně jako v říjnu velmi lehce nad listopadovou prognózou (o 0,2 p.b.), překvapení by však mělo být i nadále zejména dílem o něco dražších potravin.
Sezónnost akciových indexů
05.09.2023 S příchodem září se na finančních trzích opět objevuje otázka sezónnosti. Historicky se ukázalo, že září je z hlediska výkonnosti v průměru jedním z nejhorších měsíců. Taková tržní anomálie je velmi vzácná a na efektivním trhu by ani neměla existovat. Jaké jsou tedy vysvětlující důvody sezónního trendu ?
Ekonomické výhledy společnosti Adobe přispěly k posílení akcií AI
21.06.2023 Zveřejněné hospodářské výsledky Adobe za 2. čtvrtletí měly být testem rostoucích cen akcií umělé inteligence (AI), a jelikož překonaly očekávání a zároveň firma zvýšila výhledy na tento fiskální rok, dostal trh přesně to, v co doufal. Ovšem i když se výhledy Adobe mírně zlepšily, v tomto okamžiku se do nich dopady nových generativních funkcí AI na tempo růstu promítají jen mírně. Také data z Google Trends naznačují, že počáteční nadšení z AI oproti dubnu ochladlo.
Přehled páru GBP/USD. 20. 6. 2023. Libra je před zasedáním Bank of England ve skvělé náladě
20.06.2023 Měnový pár GBP/USD zaznamenal v pondělí mírnou korekci, ale zůstal v silném, krátkodobém, rostoucím trendu. Současné trendové období vyvolává mnoho otázek, jak jsme již dříve diskutovali. Takový explozivní růst, připomínající bitcoin, často slouží jako předzvěst dlouhodobého poklesu. Obchodníci využívají poslední šance na nákup naplno, ale brzy začnou vybírat zisky na dlouhých pozicích, což bude předzvěst nového sestupného trendu. Samozřejmě je to jen hypotéza a každá hypotéza vyžaduje potvrzení. Prozatím nejsou žádná potvrzení k dispozici. Upozorňujeme však obchodníky: i krátkodobě vykazuje libra tak silný růst, že musí být více konzistentní s makroekonomickým a fundamentálním pozadím.
Rozjela se soutěž, kdo si více kopne do vlády. Zatím vede Kalouskovo strašení bankrotem
26.04.2023 V čím horším stavu jsou veřejné finance, tím chmurnější jsou výhledy. V neděli se v televizi bývalí ministři shodli na tom, že deficit státního rozpočtu skončí letos ještě hůře, než si vláda naplánovala. Musím s nimi bohužel souhlasit. Nedivil bych se, kdyby se deficit státního rozpočtu nakonec blížil ke 400 mld. Kč místo předpovídaných 295 mld. Kč. Ukazuje se, že takto špatně sestavený rozpočet jsme ještě nikdy neměli. Ministr v rozpočtu zapomněl na kdeco od valorizací penzí až na menší výběr nových daní.
Dělají vám starosti divoké americké akciové trhy? Zkuste změnit perspektivu
09.03.2023 Není žádným tajemstvím, že rok 2022 i ten letošní, jsou náročné a divoké roky na amerických akciových trzích. Kdybych uměla kreslit karikatury, vypadaly by s nadsázkou asi takto: Jerome Powell lehce zvedne koutky úst nahoru a trhy optimisticky vystřelí nahoru, za pár dní Jerome Powell lehce koutky úst otočí směrem dolů a trhy se propadnou. Na tyto výkyvy ale můžeme mít jeden lék na uklidnění, a tím je změna perspektivy, z jaké se na trhy díváme.
Adaptive Market Hypothesis – platí Darwinova teorie i na finančních trzích?
09.02.2023 Adaptive Market Hypothesis (hypotéza adaptivního trhu) je ekonomická teorie, která vychází z nesmrtelné Darwinovy teorie přirozeného výběru a která kombinuje behaviorální finance s teorií efektivních trhů. Přijde mi zábavné, jak trefně principy Adaptive Market Hypothesis sedí na akciový trh zejména v kontextu posledních tří divokých let (a nejen těch). Pokud vás zajímá, jak Adaptive Market Hypothesis popisuje chování trhů a investorů a pokud máte chuť na trochu ekonomické teorie, čtěte dál.
Bankovní statistika - duben 2022
31.05.2022 Bilanční suma bankovního sektoru v průběhu dubna vzrostla o 0,9 % meziměsíčně na konečných 9 637 mld. Kč. Hlavním důvodem byl nárůst objemu úvěrů a vkladů u centrálních bank, kam se vrátilo v březnu odčerpaných 72 mld. Kč. Objem dluhových cenných papírů v držení bank, který byl po řadu měsíců tahounem růstu celkových aktiv, zpomalil tempo růstu z březnových 2,7 % na aktuálních 0,6 %. Růst aktiv také korigoval objem klientských úvěrů, který poklesl o 0,8 % meziměsíčně.
Nelítostný kolaps jenu, parita eura. Trhy čekaly na korekci, ale dolar má jiné plány.
29.04.2022 Na devizovém trhu je divoká nálada, velké měnové páry s dolarem přitahují pozornost, protože dosáhly dalších důležitých úrovní. Zároveň dolar nevyčerpal svůj potenciál k růstu. Nabízí se otázka: co bude dál s eurem, jenem, australským dolarem a dalšími renomovanými měnami?
Lze změnit to, že za chyby jednotlivců platí celá společnost? Aneb, jak potrestat Českou národní banku?
04.04.2022 V uplynulém týdnu jsem dočetl knihu How Markets Fail. Kniha mi dodala několik nových poznatků a zamyšlení. Jedno z těch zamyšlení mě po dlouhé době inspirovalo napsat něco veřejně.
Rozbřesk: Dolarová výnosová křivka invertuje. Čeká Ameriku recese?
30.03.2022 Debata o možné recesi v USA dostala včera nový impuls, když část americké výnosové křivky tzv. invertovala. Konkrétně rozpětí mezi desetiletým a dvouletým výnosem amerického dluhopisu se poprvé od roku 2019 dostalo do záporu. Proč je to důležité?
Dolarová výnosová křivka invertuje
30.03.2022 Debata o možné recesi v USA dostala včera nový impuls, když část americké výnosové křivky tzv. invertovala. Konkrétně rozpětí mezi desetiletým a dvouletým výnosem amerického dluhopisu se poprvé od roku 2019 dostalo do záporu. Proč je to důležité? Sklon výnosové křivky je totiž jeden z nejlepších, ne-li vůbec nejlepší předstihový indikátor americké recese v poválečném období.
Co má největší vliv na ziskovost AOS?
13.03.2022 Před časem jsem spustil minianketu s názvem „Co má podle Vás největší vliv na ziskovost automatické obchodní strategie?“. Mým záměrem bylo dát dohromady názory traderů, kteří se zabývají stavbou a obchodováním automatických obchodních strategií do jakéhosi sumáře, který by mohl poskytnout nějakou další inspiraci.
Analýza makroindikátorů: Jádrová inflace v ČR brzdí
13.04.2021 Meziroční inflaci drží výš rostoucí ceny u čerpacích stanic a zvyšování cen tabáku v důsledku vyšší spotřební daně. Inflace za březen přesto skončila mírně pod očekáváním a kladná odchylka inflace od prognózy ČNB se snížila na 30 bp. Centrální banka bude se zvyšováním sazeb i nadále vyčkávat. Předělem by mohlo být proočkování významné části obyvatelstva.
Ropa drží inflaci výš
13.04.2021 Spotřebitelské ceny v ČR v březnu oproti únoru vzrostly o 0,2 %, tedy stejným tempem jako v únoru. To bylo desetinku pod očekáváním trhu i naším odhadem. Meziroční míra inflace se zvýšila na 2,3 % z předchozího tempa 2,1 %.
Forex: Český průmysl se vrací k meziročnímu růstu
08.04.2021 Německý i domácí průmysl ukazují sílu i přes negativní pandemický vývoj. Předstihové ukazatele nepřestávají pozitivně překvapovat a růst indikují i pro březen. ECB zveřejní záznam z posledního jednání, kdy centrální banka potvrdila záměr nakupovat více státních dluhopisů v rámci již dříve schváleného mandátu. Koruna posílila na nejsilnější hodnoty od konce února, za čímž stojí hlavně silnější euro vůči americkému dolaru. Jeho vývoj je zároveň i aktuálně největším rizikem pro korunu v následujících dnech.
Forex: Koruna je nejsilnější od konce února
07.04.2021 Tuzemské maloobchodní tržby bez zahrnutí prodeje aut v únoru proti lednu vzrostly o 2,8 %. Jejich meziroční propad se tak snížil na -5,8 % z předchozích -8,9 %. V situaci pokračujících pandemických opatření a klesající spotřebitelské důvěry se nabízí hypotéza o pozitivním vlivu růstu čistých mezd na spotřebu českých domácností. To je něco, s čím naše celoroční prognóza počítá. Za celý rok čekáme mírný růst maloobchodních tržeb o 1,2 %, nicméně i přes únorové pozitivní překvapení na straně maloobchodu stále platí, že průběh pandemie v ČR v první polovině letošního roku spíše ukazuje na riziko horšího výsledku. Březen pravděpodobně přinese spíše slabá čísla.
Internetový maloobchod dál zrychluje
07.04.2021 Maloobchodní tržby bez zahrnutí prodeje aut v únoru proti lednu vzrostly o 2,8 %. Meziroční propad tržeb se tak snížil na -5,8 % z předchozích -8,9 %. My jsme naopak čekali podobný meziroční pokles jako v předchozím měsíci a medián trhu činil -8,0 %. Po očištění o kalendářní efekty činí meziroční pokles maloobchodu 3,0 %.
Day trading: Vše, co musíte znát + 7 extra tipů pro vaše lepší intradenní obchodování!
23.12.2020 Intradenní obchodování neboli day trading, je jednou z nejpopulárnějších a nejvíce vzrušujících forem obchodování. Nabízí ty nejrychlejší možné zisky a dostatek obchodních příležitostí téměř každý den. Day traderům často stačí i jen několik minut k tomu, aby dokázali svůj účet velmi zajímavě zhodnotit, přičemž se nevystavují riziku, které vzniká, když držíte otevřenou pozici přes noc.
Forex: Koruna na konci týdne na houpačce
20.11.2020 Dle agentury Bloomberg generální tajemnice Evropské komise Ilze Juhansone údajně na meetingu v Bruselu uvedla, že jednání o brexitu se s ohledem na pomalý progres mohou protáhnout až do prosince. I když času na dohodu je opravdu málo, výroky a zprávy od zúčastněných stran ukazují na výraznější snahu dohody dosáhnout, což je pozitivní.
Jak lze obchodovat se Supremacy strategií
09.11.2020 Není žádným tajemstvím, že pro většinu obchodníků znamená aktivní obchodování na finančních trzích ztrátu peněz. Zkušení investoři radí jít proti davu a získat tak šanci na zisk. Pokud máme přístup k informacím o směru převládajícího obchodování, můžeme otevřít pozice v opačném směru, v očekávání, že trh půjde proti většině obchodníků.
Vliv volatility na nastavení RRR
30.04.2020 Nastavení a řízení rizika je alfou a omegou každé ziskové obchodní strategie. Proto je potřeba tento proces nastavit na aktuální tržní podmínky. V článku jsou popsány metody nastavení rizika v závislosti na požadavcích obchodní strategie a také metody umožňující maximalizaci zisku a minimalizaci rizika.
Analytici: Dobrá data o trhu práce jsou dočasná, přijde zhoršení
08.04.2020 Příznivá březnová data o nezaměstnanosti jsou jen dočasná, v dubnu lze čekat kvůli dopadům pandemie výrazné zhoršení. V souvislosti s vývojem nezaměstnanosti v dalších zemích postižených koronavirem jde zatím o příznivý vývoj. Vyplývá to z vyjádření analytiků. Ti přitom očekávali nárůst nezaměstnanosti již v březnu. Důvodem lepších čísel tak podle nich může být například administrativní zpoždění nebo vyčkávaní, jak dopadne nastavení podpory státu pro drobné podnikatele.
Analýzy makroindikátorů: Nezaměstnanost údajně stagnuje, struktura dat je neznámá
08.04.2020 Podíl nezaměstnaných v březnu dle agenturních zpráv setrval na 3,0 %. Ministerstvo bohužel nezveřejnilo obvyklou strukturu dat.
Nezaměstnanost údajně stagnuje
08.04.2020 Podíl nezaměstnaných v březnu údajně setrval na úrovni 3,0 %, tedy shodné úrovni jako v únoru. Je o údaj převzatý z agentury Bloomberg. Samotné ministerstvo je ve standartní formě a ohlášeném čase na svých webových stránkách v ohlášené době stále nemělo a to navzdory tomu, že ministryně s tímto údajem operovala už tři dny nazpátek.
Česká nezaměstnanost údajně stagnuje
06.04.2020 Podíl nezaměstnaných: V našem odhadu vývoje podílu nezaměstnaných jsme na březen počítali s výrazným nárůstem. Důvodem bylo zjevné omezení aktivity v řadě sektorů a naprosté zavření v některých služeb. Anekdotické zprávy o tom, jak lidé přicházejí na pracovní úřad nás vedly k očekávání, že počet nezaměstnaných bude rychle stoupat a již v březnu překročil 4 %. S ohledem na vývoj statistik v zahraničí jsme se intuitivně obávali ještě horších čísel. Avšak ministryně práce a sociálních věcí včera v debatě na ČT oznámila, že dle dat ministerstva setrval podíl nezaměstnaných na úrovni 3,0 %. To je stejně jako v únoru. To by sice znamenalo, že po sezónním očištění nezaměstnanost sice vzrostla, ale v současném kontextu naprosto zanedbatelně.
Praktický příklad: Kvantitativní analýza na Forexu
11.11.2019 V tomto třetím díle našeho seriálu o kvantitativní analýze přejdeme k čistě praktickým ukázkám. Budeme se věnovat indikátoru Stochastic a podrobně se dozvíte, jak taková kvantitativní analýza probíhá.
Související klíčová slova:
Český průmysl | Skluz v plnění | LYNX | Programování | Jackson Hole | Nejrozšířenější kryptoměna | Zvyšování sazeb | Zkušenosti | Supremacy | Nárůst objemů | Vstupy | Grafy akciových indexů | USD/PLN | Veřejné finance | Supremacy strategie | Údaje z USA | Obchodník | EUR | Prohlášení | Trendový kanál | Trend | Kolaps | Pokles sazeb | Rozkolísaný | Regionální měny | Cenové výkyvy | Likvidní trh | Analýza makroindikátorů | Libra vůči dolaru | Volatility | Take Profit | Statistiky | Tempo růstu | Pokles měny | Úřad práce | Long pozice | Výkyvy | Pojišťovna | Britská libra | Aktiva | Bezpečné útočiště | Podíl na trhu | Výkon českého průmyslu | Pravděpodobnost | Japonská měna | ISM ve službách | Více peněz | Zasedání ECB | Diverzifikace | František Táborský | Obchodní příležitosti | Český statistický úřad | Nezaměstnanost v Česku | Bilanční suma | Návratnost investice | Současný propad | Sierra Chart | Berkshire Hathaway | Bidenova administrativa | Chování trhu | Geopolitické napětí | Inspirace | PLN | Intraday trading | Poplatky | Zprávy z USA | Ropa Brent | Fibonacci | Financial Times | Nástroje měnové politiky | Nová data | Nezaměstnanost | Bondster | Pandemie | Růst cen | Klouzavé průměry | Velké problémy | Zpráva | Snížení úrokových sazeb | VICI.US | Praktický příklad | Kvantitativní analýzy | ČSÚ | Dolarový index | Bankovní rada ČNB | Analýzy | Forex strategie | Fear of Missing Out | Vysoké riziko | Peter Garnry | Nedostatek disciplíny | NZD/USD | STLA | Bankovní statistika | Negativní výhled | Vlnová analýza | Denní zprávy | Maloobchod | Super trader | Trendová linie | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Evropská měna | Růst společnosti | BP | Index ISM ve službách | Uvolnění měnové politiky | ČSOB | Proražení | Google Trends | Obrovské pohyby | CZK | Implikace | GEN | Výhled | Trpělivost | Prima | Pobočky XTB | Popis strategie | Gideon Capital Management | Německé tovární objednávky | Pozitivní sentiment | Průmysl | Inflace | Lepší výsledky | Centrální banky | Lidské emoce | Poplatek | Maserati | Pohyby cen | Obchodní plán | Sloupcový graf | Dnešní makroekonomické ukazatele | Timeframe | Covid | Ztrátové obchody | Blog | Deskriptivní statistika | Události tohoto týdne | Jeep | Nákup libry | Turecko | Spotřební daně | Order Flow | Snižování sazeb | Bilion | Obchodní účet | Vladimír Pikora | Vice | AUD/JPY | Zpráva o inflaci | Futures | Alfa Romeo | Výrazný pokles libry | Stažení dat AUD/USD | Cíl ČNB | Akciové trhy | Sell | Darwinova teorie | Volná pracovní místa | Výsledky průzkumu | Obchodní seance | Teorie efektivního trhu | Odvětví | Rekordní ceny | Další růst | Aktivní obchodování | MIFID | Indikátor RSI | Intradenní tradeři | Tuzemská inflace | Domácnosti | Intraday | Silnější euro | Pravidla strategie | Výbor FOMC | CL | Česká nezaměstnanost | Link | Regrese | RRR | Analytici | Snižování úrokových sazeb | Předstihové indikátory | Adaptive Market Hypothesis | Marketingová komunikace | Ceny elektřiny | Byznys | Úrovně rezistence | Pojišťovna v USA | Hypotéza adaptivního trhu | Aktuální hodnoty měny | Tradingová rozhodnutí | Data z USA | Graf | Styl tradingu | Úsilí | Manažeři | Očekávání trhu | Hlavní měnové páry | Řízení rizika | Projev Jeroma Powella | Backtestování | Výnosy | Poptávka | Renaissance Technologies | Flat | Zaměstnanost | Obchodní pravidla | Ekonomiky | UnitedHealth (UNH.US) | Interní informace | RBI | Nový trend | Intradenní obchodníci | Úrovně Fibonacciho | Členové bankovní rady | Tržní sentiment | Český trh práce | Jesse Livermore | Podnikání na kapitálovém trhu | Státní dluh | Bridgewater Associates | Swing obchody | Bydlení | Peníze | VICI | Brent | Maloobchodní tržby | Lineární regrese | xStation | Vedení společnosti | Očekávání | Cenná informace | Ukončit obchod | Překoupené zóny | Inflační riziko | Margin | Zvýšení sazeb | Short pozice | Obchodní příkazy | Tržní prostředí | Naprogramování | Nová prognóza ČNB | Evropské měny | Ekonomické výhledy | Obchodní příležitost | Trading strategie | Zdražovat | P/E | Úrovně Fibonacciho retracementu | Obchodní signály | CZK/EUR | Lukáš Kovanda | Nákupy | Růst | Analytika | Správy peněz | Nabídka | Americký index | Příležitosti | Trh dluhopisů | EUR/CZK | MiFID II | Přímý prodej | Drobní investoři | Fundamentální analýza | Zisky bank | BreakEven | Trader z USA | Auditovaný účet | Prognóza | Intradenní obchodování | Výnosová křivka | Sezónnost akciových indexů | Vládní podpory | Způsob obchodování | Trh práce | Rizikovější investice | Nike | Spotřebitelské úvěry | Dobré návyky | Trend following | Časový úsek | Růst amerického dolaru | Český index nákupních manažerů | Pochybnosti | Superpočítač | FAST | Nastavení měnové politiky | Náhoda | Velká Británie | Evropské ekonomiky | Obrat trendu | Americká centrální banka | Indikátor | Technologické akcie | Dolarová výnosová křivka | Ceny výrobců | Long | Chování | FOMO (Fear of missing out) | Halving | Individuální trader | Koruna posílila | Společnost Adobe | Koruna | Národní ekonomická rada vlády | Standard Deviation | Zasedání centrálních bank | Saxo | AUD | Výnosové křivky | Posílení akcií | JOLTS | S&P500 | Zpřesněný odhad | CitFin | Úrokové sazby | Meziroční růst | Divize společnosti Stellantis | Investujte zodpovědně | Efficient Market Hypothesis | Vývoj kurzu | Trh | Michal Brožka | Sezónnost | Současná situace na akciových trzích | Zkušenost | Problémy | Přístup ke kvantitativní analýze | Reserve Bank of Australia | Bridgewater | Společnosti | Index | Historie | Komerční banka | Slippage | Konsolidace | Zpřísnění měnové politiky | Eura | Komise | Nejistoty | Rovnováhy | Cenové patterny | Kapitál | Vývoj eura | Jiří Rusnok | Posílení | GBP/JPY | Zvýšené úrokové sazby | Ministerstvo práce | Hospodářský výsledek | Kov | S&P | Velké technologické společnosti | Obchodní signál | Tržní podmínky | Americké měny | Obchodování na finančních trzích | Inflace ve Spojených státech | Inflační tlaky v české ekonomice | Ranní okénko | Sázky | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Přehřátí ekonomiky | Kurz dolaru | Akciové indexy | Další kryptoměny | Ekonomický kalendář | Polský zlotý | Internetový maloobchod | Předsudky | Swing | Strategie Supremacy | Ekonomický vývoj | Klesající trend | Podílové fondy | Závislost | Nová prognóza | Prodej dluhopisů | Deficit | Firma | Forexové trhy | Statistický úřad | Ceny Bitcoinu | Patterny | Vítězství Donalda Trumpa | Podnikání | Ekonomické aktivity | Nike (NKE) | Budoucnost | Odpor | Psychika | Česká koruna | Statistické údaje | Kvantitativní analýza na Forexu | Prognóza České národní banky | Backtestovat | Dění na Ukrajině | Opatření | Podnikatelé | Pozornost | 3М | Bankéři | Začít obchodovat | Meziroční míra inflace | Profit-Target | FOMO | Cenový rekord | Bohatství | Momentum | Naprogramování vzorečku | Nastavení rizika | Index nákupních manažerů | Závislost na dolaru | Burze | Vysoká volatilita | Akcie Apple | Equity | Podmínka pro Stochastic | Odpovědnost ČNB | Bitcoin | Člen bankovní rady | Slabá čísla | Balance | Euro vůči americkému dolaru | Vysoké inflace | Tomáš Cverna | Obchodníci | Cenový graf | Obchodovat | Koncentrace | Uchovatel hodnoty | Nabídka a poptávka | VICI Properties (VICI.US) | UTC | Automobilová divize | Společenská odpovědnost | Tovární objednávky | Overnight | Digitální zlato | Finance | Fungování ČNB | Nastavení RRR | Společnost kótovaná na burze | USA | Dnešní údaje | Raiffeisenbank a.s. | Pár EUR/USD | Nový týden | MGM Resorts | Stres | Analýzy makroindikátorů | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Bitcoinové fondy | Británie | VICI Properties | Pokles cen | JenPráce.cz | Iniciativa | Ropa | Indikátor CCI | Výdaje | ETF | Posílení USD/JPY | Rekordní ztráty | Standardní odchylky | Zasedání Bank of England | Investiční aktivita | Majors | Ziskový obchod | Ekonomové | Vývoj kurzu EUR/USD | Spojené státy | Hlavní ekonom | Trading | Růst HDP | Euro vůči dolaru | Investoři v USA | Zvyšování úrokových sazeb | Transparentní účet | Kurz dolarů | Průměrná volatilita páru GBP/USD | Equity křivky | Vývoj | RRR vs. Volatilita | Největší zdravotní pojišťovna v USA | Časový rámec | Investiční doporučení | Kvantitativně analyzovat | Generali Investments CEE | Akciový stratég | Společnost Nike | Volatilní | EUR/USD | Zemědělství | Intervence | Teorie efektivních trhů | Uptrend | Indikátor Stochastic | Další vývoj | Měnové politiky | Caesars | Bývalý ministr financí | Manufacturing | Rozhodnutí o sazbách | Radovan Hypš | Odhad HDP | Hackeři | Přehlížené akcie | Dna | Centrální bankéři | Jak se stát lepším investorem | Vítězství | Investiční strategie | RRR a nastavení rizika | Styl obchodování | Kritika Adaptive Market Hypothesis | Miliardy dolarů | Graf týdenních svíček | ADP | AI | Správci kapitálu | Forex měnový pár | Tvorba hrubého fixního kapitálu | Cenové pohyby | Zdravotní pojišťovna | Platební bilance | Comfort Finance Group | Kasina | Posilování koruny | Aktuální očekávání | Sazby | Obchodní pozice | Daň z příjmu | PMI ve výrobě | Změny v ekonomice | Americký index S&P 500 | Komise v přenesené pravomoci | Úrok | Investovat | Přidaná hodnota | Sell Limit | Stellantis (STLA) | Přeobchodování | Regulátor | Posílení akcií AI | Jádrová inflace v ČR | Průzkum | Firmy | Behaviorální finance | Automatické obchodní strategie | Páka | Murray | Averze k riziku | Vyšší ceny | Money management | Rada Charlieho Mungera | Inflace ve Velké Británii | Podíl nezaměstnaných | Výsledky společnosti | Investování | Distribuce | Fed | Vliv volatility | Monte Carlo | Maďarský forint | Heiken Ashi | Automobilový průmysl | Generali Investments | Hry | Trhy | Swingoví obchodníci | Největší zdravotní pojišťovna | Růst české ekonomiky | Změna perspektivy | Oscilátor | Rizika | Rada ČNB | Fond | USA inflace | ISM | Globální trhy | Kvantitativní analýza | Historie obchodů | Bitcoin a další kryptoměny | Kalendář ekonomických událostí | Velcí hráči | Řízení peněz | Risk Reward Ratio | CVVM | Obnovení růstu | Mnoho ziskových obchodů | UnitedHealth | Cenový vývoj | NKE | Žádosti o podporu | Bilance | CEE | Low | Finanční polštář | Stabilita | Inflace v USA | Komodity | Potenciál poklesu | Poradenství | Divoké americké akciové trhy | Přeprodané podmínky | CAD | Swingové obchodování | Vlnový pattern | Makroekonomická prognóza | Na burze | Too Big to Fail | Analytička | Společnost | Zadlužování | Velké firmy | Tým RoboMarkets | Dlouhodobé strategie | Ztráta | Zájem o AI | FXstreet | Reporty | Fundamentální pozadí | Obchod | Pips | Obchodní rozhodnutí | Tradeři | AUD/USD | Chudoba | Dlouhodobý pohled | Vývoj na trhu | Riziko | Analytik | Pražský PX | Trinity | MAM | EMH | Intradenní obchody | Nájemné | Právo | FIAT | JPY | Zasedání ČNB | NinjaTrader | Yahoo Finance | RSI | Bank of America | AOS | Údaje o HDP | Šok | Finanční trh | MGM | Order | Portfolio | Pesimismus | GBP | Nadšení | Příležitosti k obchodování | Know-how | Risk | Inovace | Úrovně supportu | WP | Ceny | Financování | Recese | Pokles | COT report | Impuls | Raiffeisenbank | Míra nezaměstnanosti v USA | Obchodní platformy | Předstihové ukazatele | Centrální banka | Předpovědi | DPH | P/E poměr | Restriktivní opatření | SMA | Yahoo | Praxe | Evropské centrální banky | MACD | EUR/JPY | Libra | Burzovní indexy | Intuice | Rozvolnění | Zóny supportu | USD/EUR | Webinář | Stratég | Dobrá data | LYNX webinář | Instituce | Finanční páka | Forint | Anomálie | Ceny zlata | IHNED | Swingový obchodník | Trhy dnes | Marek Nemky | Paper trading | Benchmark | CEO | Trinity Bank | Vývoj koruny | MNB | Austrálie | Minulá výkonnost | Půlení | Průměrná volatilita | Obchodní den | Ministryně práce | Ceny energií | Zvyšování daní | S/R zóny | Cena akcií | GBP/USD | Inflační cíl | Výběr zisků | Pravděpodobnost recese | Euforie | EPS | Obchodní deník | Histogram | Pracovní místa | Zisk | ČNB | Bank of England | EURUSD | Pokles kurzu | Překoupené oblasti | Rating | Nasdaq Composite | Pozitivní zprávy | Progres | Obchodování | Býčí sentiment | Situace na akciových trzích | Prezident | Růst inflace | Stellantis | Performance | Měna | Management | Nasdaq | Zprávy | CCI | Zprávy z trhů | Předpověď | Trigger | Údaje | Technologické společnosti | Pojišťovny | Eurodolar | FXstreet.cz | Investiční společnost | Obchody | Profit Target | Britská měna | Běžný účet | Drahý kov | Snížení daní | Možné zisky | Marže | Psychologické faktory | Grafy | Společnost XTB | Behaviorální | Výroba automobilů | Situace | USD/CZK | Vybírat zisky | Google | Stagnace | Tržby | FOREX | Signály | Inflace v ČR | Psychologie | Guvernér | Trader | Americké akciové trhy | Analýza dat | Hospodářské noviny | HDP | Ekonom | Restrikce | Optimismus | Rozhodování | Dolar | Euro | Zpomalení růstu | MyFxBook | USD/CAD | Vyšší inflace | Výprodej | Měnové páry | Bonusy | AAPL | 100 SMA | Obchodní systémy | Reálné obchodování | ČTK | UNH | Ztráty | Česká národní banka | 1D | Meziroční inflace | Nakupovat | FOMC | Akcie | Medvědí trend | Psychologický efekt | Byznys model | Americké úřady | Nižší úrokové sazby | NERV | Návratnost | Důležitá zpráva | Vzestupný trend | Podniky | Index spotřebitelských cen | Hospodářské výsledky společnosti | Day trader | Motivace | Vývoj ceny | Analytik XTB | Češi | Tuzemské hospodářství | ADP report | Vývoz | Reuters | PEPP | Jednání o brexitu | Realizovat zisk | Price Action | Flash Crash | Vývoj ekonomiky | Vývoj pandemie | Cenový kanál | Přeprodané oblasti | Britská ekonomika | Marlin | Exekuce | Prognózy | Maloobchodní tržby v Německu | Kurz | Daně | Ministři | Jádrová inflace | Oscilátor Marlin | Pozornost investorů | Růstový trend | Rekord | Výsledky | Míra inflace | Přemýšlení | Bankovní rada | Investice | Pro investory | Fidelity | Potenciál | Zdravotnictví | Doporučení pro obchodování | Rally | Investujte | Pokles inflace | Vyjádření analytiků | Obchodování akcií | Komunikace | Německý průmysl | Bod | Zkušení tradeři | Myšlenka | Ekonomická aktivita | Aktuální vývoj | Růst ceny zlata | Slovo recese | Zisky | UNH.US | Šéf Fedu | Účet platební bilance | Fondy | Comfort Finance | OSVČ | Hospodářství | Backtesting | ODS | Ukazatel | Běžný účet platební bilance | Prodej na krátko | Marika Čupa | Měny | Profitovat | Downside | Fundamentální faktory | Burzy | Thomson Reuters | UST | Export | Pevné nervy | Poradce | Signál | Investovat do akcií | Úbytek | TABAK | Britské měny | Tržby v Německu | Zhodnocení | Pro tradery | Upozornění na rizika | Média | Prodeje aut | Rozšíření | Technická analýza | Plány | Administrativa | Divize společnosti | Burzovní průvodce | Hypotéky | Short selling | Data z amerického trhu práce | Umělé inteligence (AI) | ZEW | Evropské akcie | TIM | Propouštění | Energie | Objem | Umělé inteligence | Investiční | Nálada | Americké centrální banky | Fiskální rok | Prodej | Ministryně práce a sociálních věcí | Zasedání Fedu | RoboMarkets | Martin Malý | Bloomberg | Dobré obchody | Equity křivka | NY FED | Day trading | Silný růst | Vyhlídky | Průmyslová výroba | Finanční trhy | Míra | Papertrading | Divize | Růst poptávky | Korekce | Výrazný pokles | Akciové tituly | Obchodní strategie | Výkonnost | Spotřebitelská inflace | Pokles libry | Downtrend | Šťastné obchodování | Index S&P 500 | Instrument | Hrubý domácí produkt | Hráči na trhu | Přehled | Technické ukazatele | Trendové linie | Short | Stavebnictví | Krize | High | Růst dovozu | CHF | Ztrátové pozice | Zvýšení úrokových sazeb | Změna trendu | Koruny vůči euru | Frustrace | Nakoupit akcie | Inflace v Británii | S&P 500 | Ekonomický a strategický výzkum | JDE | Ceny zboží | Historická data | Prognóza ČNB | Spojené království | Cena | Makroekonomické ukazatele | Komerční banky | Apple | Rozpočet | Dluh USA | Konkrétní plán | Snížení sazeb | Prime | DOT | Close | Česká ekonomika | Finanční prostředky | Ekonomické údaje | Rozvolnění protipandemických opatření | Výhledy | Úrokový diferenciál | Co bude | Medvědi | DAX | Zpráva CoT | Forexu | Debata | Dolarové úrokové sazby | Zlato | Ekonomika | Ekonomické teorie | Inflace v Německu | Denní graf | Volume | Indikátory | Akciové futures | Finanční situace | Evropské akciové trhy | Práce | Výnosnost | Portfolio manažeři | Likvidita | Zhoršený sentiment | Cíle | Kryptoměny | Forex trading | Likvidní | Banky | BlackRock | Daňové změny | Vlády | Šance | Bilance zahraničního obchodu | Zkušení investoři | Bankrot | Wall Street | Instrumenty | Analýza | Ministr financí | Zlepšení | ČR | Horší časy | Manažer fondu | XTB | Výsledek hlasování | Fungování finančních trhů | Pozice | Současná situace | Portfolia | ChatGPT | Finance Group | OCI | Dlouhé pozice | Hedge | Market | Nákupu státních dluhopisů | Las Vegas | Support | Brokeři | Standardní odchylka | Vláda USA | Bilion dolarů | Poslanci | Uvolňování měnové politiky | Inflační tlaky | Soud | Pokračování růstu | Představitelé ČNB | Návrat inflace | Broker | Řetězce | Sentiment | Index ISM | Investoři | Míra nezaměstnanosti | Stop-Loss | Růst libry | Průměrná hodnota | Pokles průmyslové výroby | Spotřebitelé | Výstupy | Přecenění | Investovat do Bitcoinu | Měnový pár GBP/USD | Ceny potravin | Massachusetts | Rezistence | Březnová data | Inflace v březnu | Zpráva COT | Ichimoku | Velké banky | Obchodujte | Nařízení | Noviny | Zdražování | Ropy | Prudké pohyby | Makroekonomická situace | Čokolády | Hodnocení současné situace | Předseda | Škoda | Generace Z | Hospodářské výsledky | Holubičí rétorika | Americké ekonomiky | Deficit státního rozpočtu | USD | Emoce | PMI ze sektoru služeb | Inflace ve Spojeném království | Praktické tipy | Ochota riskovat | Odhad inflace | Federální rezervní systém | Prognózy ČNB | Události ve světě | Ekonomická teorie | CZ | Průraz | Propad | Bankovnictví | Období zvýšené volatility | ANO | Britské libry | Pokles eura | Dlouhodobé obchodování | Bitcoin dnes | Růst eura | Vydělat peníze | Nemovitosti | Makro data | Markets | USD/CHF | Time-Frame | Úspěšný trading | Nejistota | Kryptoměna | Tomáš Kadeřávek | Podílový list | Nvidia | Investment | ING | Swap | Boční trend | Indexy | Volatilní trh | Americký dolar | VaR | Zamyšlení | Makro | Evropská centrální banka | Koruna dnes | ECB | NBP | Velikost pozice | Růst ceny | Ziskovost | Doporučení | Zvýšení inflace | Parita | Charlie Munger | ROCE | Spekulace | Paradox | Vzrušení | Objem vkladů | Hodnoty měny | EU | Redukce | Miliardy | Americký dluh | REIT | PMI ve službách | Obchodní hodiny | Martingale | Kulaté číslo | Slábnoucí americký dolar | Prodeje | Pracovní síly | Akciový trh | Zajímavé pohyby | Intradenní obchodník | Investor | Stochastic | USD/JPY | Sazba Fedu | Jerome Powell | NZD | Ukazatele | Měnový pár | Šíření koronaviru | Spotřebitelské ceny v ČR | Obchodování Futures | Banka | Stav americké ekonomiky | Významné události | Počet zaměstnaných | Domácí poptávka | Statistika | Domácí průmysl | Další pokles | Spotřebitelské ceny | COT | Ocenění | Index DAX
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Obchodování | Banky | ČTK | Růst | Indikátor | Pokles | Trading | Cena | FOREX | Pivot