ISM ve službách
EUR/USD: Jednoduché tipy na obchodování dne 4. prosince pro začátečníky (seance v USA)
04.12.2024 Otestování úrovně 1,0511 se shodovalo s tím, že ukazatel MACD se začal pohybovat směrem dolů od nuly, což potvrdilo vhodný okamžik pro vstup do prodeje eura. V důsledku toho se pár propadl o více než 25 bodů a téměř dosáhl cílové úrovně 1,0484.
GBP/USD 4. prosince. Andrew Bailey ještě nepromluvil, ale libra už klesla
04.12.2024 Pár GBP/USD se v grafu 1H v úterý dál obchodoval v pásmu 1,2611–1,2620 a 1,2709–1,2734. Ve středu dopoledne je stále v tomto pásmu. Aktuálně jsme v lokálním bočním trhu. Průraz nad nebo pod toto pásmo ovlivní budoucí směr britské libry.
Jak obchodovat pár EUR/USD dne 4. prosince? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky
04.12.2024 V úterý se pár EUR/USD nadále obchodoval v horizontálním kanálu. Před několika dny flat pohyb možná patrný nebyl, ale nyní už je zcela evidentní. Mnozí obchodníci tento týden očekávají trendové pohyby a silnou volatilitu, ale je třeba poznamenat, že významná data nezaručují aktivní obchodování ani vlivné zprávy. První dva dny týdne upozornily na dvě věci. Tou první je, že trh není nakloněn nákupu eura, což je logické. Druhou je, že trh sice provádí korekci, ale do strany. Zajímavé je, že zpráva byla ignorována navzdory dobré příležitosti k posílení dolaru – díky zprávě JOLTs o počtu volných pracovních míst v USA, která překonala prognózy. Trh zatím zůstává na stejné úrovni, ale flat rozpětí se může kdykoli změnit v nový klesající trend.
Ekonomický kalendář: Data PMI dominují, Powellův projev a zásoby EIA v centru pozornosti
04.12.2024 Dnešní ekonomický kalendář je nabitý listopadovými hodnotami PMI v Evropě a USA a klíčovými projevy centrálních bankéřů. Trhy budou pečlivě sledovat projev předsedy Fedu Powella, který se bude zabývat pokyny k sazbám, zatímco obchodníci s ropou se zaměří na údaje o zásobách EIA. Důležité ekonomické signály před páteční zprávou NFP poskytnou také údaje o zaměstnanosti ADP v USA a údaje ISM ve službách.
Ekonomický kalendář: údaje z trhu práce v USA jako klíčové ekonomické zprávy tohoto týdne 📄
02.12.2024 Tento týden budou pozornost trhu přitahovat především makroekonomické zprávy z amerického trhu práce.Ve středu bude zveřejněna zpráva ADP a v pátek NFP (Non-Farm Payrolls). Kromě toho budou dnes zveřejněny zprávy PMI z výroby z USA, zemí eurozóny a Kanady.
EUR/USD: Rušný začátek prosince díky indexům ISM, Powellovu projevu a údajům o počtu pracovních míst mimo zemědělství za listopad
02.12.2024 První část (první tři týdny) se vyznačuje zvýšenou volatilitou na devizovém trhu, protože obchodníci reagují na klíčové měsíční zprávy a poslední zasedání centrálních bank v tomto roce. Druhou část tvoří období před a po Vánoci. Pro měnový pár EUR/USD má obvykle poslední slovo Federální rezervní systém, který pořádá své poslední zasedání na konci prosince (letos 18. prosince). O několik dní dříve oznámí své rozhodnutí Evropská centrální banka (letos je naplánováno na 12. prosince). Do té doby budou zveřejněny téměř všechny hlavní makroekonomické zprávy za listopad a říjen a budou vyvozeny závěry.
USD/JPY: Jednoduché tipy na obchodování pro začínající obchodníky ze dne 5. listopadu (seance v USA)
06.11.2024 K otestování hladiny 152,15 došlo, když se ukazatel MACD posunul výrazně pod nulu, což omezilo potenciál páru směrem dolů. Z toho důvodu jsem dolar neprodával. Ve druhé polovině dne se očekává zveřejnění údajů o ekonomické aktivitě v sektoru služeb v USA. Zvýšení indexu ISM ve službách za říjen by pravděpodobně posílilo dolar a posunulo pár výše, zatímco špatné údaje, které negativně ovlivní konečný kompozitní index PMI, by mohly vyvinout tlak na pokles amerického dolaru. Pokud se údaje budou shodovat s prognózami ekonomů, bude jakýkoli dopad na trh pravděpodobně minimální, přičemž pozornost se přesune k prezidentským volbám v USA. Z toho důvodu očekávám, že se pár bude obchodovat v bočním pásmu. Pokud jde o intradenní strategii, budu se spoléhat spíše na realizaci scénářů č. 1 a č. 2.
GBP/USD: Jednoduché obchodní tipy pro začátečníky na 5. listopadu (americká seance)
05.11.2024 Test úrovně 1,2974 proběhl, když už indikátor MACD výrazně vystoupal nad linii nula, což omezilo růstový potenciál páru. Proto jsem libru nenakupoval a raději jsem čekal na scénář č. 2, tedy prodej. Zakrátko proběhl druhý test, když byl MACD v zóně překoupenosti, což vypadalo jako ideální příležitost k nákupu, a proto jsem ji využil. Kvůli silným údajům PMI z Velké Británie však libra pokračovala v růstu, což vedlo k menší ztrátě. Ve druhé polovině dne očekáváme údaje o aktivitě ISM ve službách a kompozitní PMI v USA za říjen, stejně jako obchodní bilanci. Tyto údaje pravděpodobně nebudou mít výrazný vliv na trh, protože pozornost se soustředí na prezidentské volby. Proto předpokládám obchodování v rámci horizontálního pásma. Pokud jde o intradenní strategii, zaměřím se spíš na realizaci scénářů č. 1 a 2.
GBP/USD: Obchodní plán pro seanci v USA dne 5. listopadu (analýza dopoledního obchodování)
05.11.2024 Ve své dopolední předpovědi jsem jako klíčový bod pro vstup do trhu označil úroveň 1,2990. Pojďme se podívat na 5minutový graf a uvidíme, co se stalo. Pár vzrostl, ale hladiny pro otestování nebo vytvoření falešného průrazu kolem 1,2990 nedosáhl, takže jsem nakonec neobchodoval. Technický výhled pro druhou polovinu dne byl revidován.
EUR/USD. 5. listopadu. Projev Lagardeové by mohl pomoci býkům
05.11.2024 V pondělí se pár EUR/USD vrátil ke korekční úrovni 161,8 % (1,0873). Odraz od ní by mohl znamenat obrat ve prospěch eura a nový růst k zóně rezistence 1,0929–1,0946. Uzavření pod úrovní 1,0873 by však podpořilo americký dolar a upřednostnilo by pokračující pokles k zóně supportu 1,0781–1,0797.
Ekonomický kalendář: Prezidentské volby v USA a zpráva ISM ve službách v centru pozornosti trhů 🗽
05.11.2024 V kontextu velmi slabého kalendáře evropské seance se pozornost trhů zcela soustředí na údaje z amerického sektoru služeb (ISM). Kromě toho se investoři dozvědí americkou obchodní bilanci, změnu zásob ropy podle API a údaje z novozélandského trhu práce, kde se očekává poměrně výrazné zpomalení, což by v kombinaci s ISM mohlo ovlivnit volatilitu páru NZD/USD. Největšími i dnes jsou samozřejmě americké prezidentské volby, jejichž výsledky mohou ovlivnit americký dolar, Wall Street a také kryptotrh, kde rostoucí šance na Trumpa v posledních měsících podporovaly Bitcoin.
Forex: Eurodolar stejně jako ostatní trhy čeká na výsledky voleb
05.11.2024 Euru se včera podařilo posílit, když poslední z předvolebních průzkumů daly Kamale Harris naději na vítězství v amerických prezidentských volbách, což by implikovalo příznivější scénář pro Evropu (viz úvodník). Trh si dnes sice bude krátit chvíli pohledem na zajímavá data, jakým je např. index ISM ve službách, ale veškeré úvahy nad makro indikátory budou zapomenuty v momentě, kdy se v jednotlivých státech USA začnou uzavírat volební místnosti (o půlnoci našeho času) a začne sčítání hlasů. Asi netřeba dodávat, že šance obou stran ve volbách jsou pekelně vyrovnané, a tak tipování výsledku se v tuto chvíli stále blíží hodu mincí a sázce panna nebo orel. Nicméně pokud se nedostaví procedurální problémy, tak zítra ráno už by se výsledky mohly začít rýsovat.
Jak obchodovat pár EUR/USD dne 5. listopadu? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky
05.11.2024 V pondělí měnový pár EUR/USD vykázal růst, přesně jak jsme předpokládali. Makroekonomické pozadí bylo v pondělí poměrně slabé, ale to samo o sobě pokles dolaru nevyvolalo. V pátek Spojené státy zveřejnily sérii neuspokojivých zpráv o trhu práce a podnikatelské aktivitě, přesto se dolaru nějakým způsobem podařilo posílit. V pondělí jsme tak pozorovali "obnovení fair value". Celkově lze říci, že korekce směrem vzhůru začala (jak jsme předpovídali) a pokračuje. Tento týden bude hodně záležet na zasedání Federálního rezervního systému a na signálech, které americká centrální banka vyšle veřejnosti. Je také důležité si uvědomit, že dnes začínají prezidentské volby v USA, které by mohly výrazně zvýšit volatilitu. Korekce může pokračovat, ale tento týden bude mít velký vliv fundamentální pozadí.
Obchodní doporučení a analýza pro pár EUR/USD na 5. listopadu – euro pozvolna koriguje
05.11.2024 Měnový pár EUR/USD pokračoval v pondělí v růstu, který je čistě korekční. Tuto korekci jsme už nějakou dobu čekali, ačkoli nebylo úplně jasné, kdy začne. V grafu 1H byla prvním významným signálem změny lokálního trendu konsolidace páru nad klesající trendovou linií. Tak začal růst, který pokračuje i dnes. Silné pohyby se v pondělí daly sotva očekávat, a přesto byl růst páru téměř jediným logickým výsledkem. Uvedli jsme, že páteční nelogický růst dolaru mohl rychle skončit, protože nejdůležitější zprávy o trhu práce a podnikatelské aktivitě v USA byly neuspokojivé. V pondělí trh pouze obnovil spravedlivý kurz.
Invesco: 10 věcí, které by investoři měli sledovat ve čtvrtém čtvrtletí
14.10.2024 Třetí čtvrtletí bylo poměrně významné pro trhy i ekonomiky. Ve většině vyspělých ekonomik pokračovala dezinflace, hlavní západní centrální banky přijaly uvolňování v širší míře a akcie v mnoha regionech zažily silné čtvrtletí. Co se může stát dál, když vstupujeme do čtvrtého čtvrtletí? Zde je 10 věcí, které je třeba sledovat:
Týden na akciových trzích: Indexy sestoupily z historických maxim
04.10.2024 Většina důležitých makrodat, která byla tento týden v USA zveřejněna, ať už se to týkalo předstihových ukazatelů z trhu práce (JOLTS, ADP) nebo indexu ISM ve službách, byla lepší, než se čekalo. Nicméně ten hlavní údaj, na který se čeká celý týden, nová pracovní místa mimo zemědělství, byl oznámen v pátek ve 14:30h SEČ. Momentálně je to pro Fed nejdůležitější fakt, podle kterého se bude rozhodovat o nastavení úrokových sazeb. Reportované číslo doslova rozmetalo projekce a je podstatně nad konsensem (254 tis., odhad 150 tis.). US trh práce je tak nadále ve velmi solidní kondici. Pro Fed to může znamenat zmírnění obav o výrazné zhoršení reálné ekonomiky a spíše 25 bodové snížení sazeb na listopadovém zasedání.
Ranní okénko - Dnes klíčová data z trhu práce v USA
04.10.2024 Dnes bude zanedlouho zveřejněn zápis z posledního měnově-politického zasedání České národní banky, na kterém bankovní rada rozhodla o snížení referenčních úrokových sazeb o 25bb. Ačkoli rozhodnutí nebylo nijak překvapivé, ve finálním hlasování zazněl hlas i pro rychlejší pokles sazeb. Zápis tak může pomoci přiblížit diskuzi mezi centrálními bankéři ohledně vyváženosti rizik dalšího postupu centrální banky.
Index ISM ve službách vzrostl
03.10.2024 Index nákupních manažerů ve službách ISM v září vzrostl na 54,9 b. oproti 51,5 b. v srpnu. Trhy očekávaly zvýšení na 51,7 b.
EUR/USD. 3. října. Medvědi pokračují v útoku, dokud mají tu možnost
03.10.2024 Ve středu měnový pár EUR/USD pokračoval v poklesu poté, co prorazil pod zónu supportu 1,1070–1,1081. Pohyb směrem dolů může pokračovat k další korekční hladině 127,2 % na úrovni 1,0984. Odraz od úrovně 1,0984 by mohl být pro euro příznivý a vést k určitému pohybu vzhůru. Trend se však změnil na medvědí.
Jak obchodovat pár EUR/USD dne 3. října? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky
03.10.2024 Ve středu měnový pár EUR/USD pokračoval v pomalém pohybu směrem dolů. Jedinou významnou makroekonomickou událostí včera bylo zveřejnění zprávy ADP o počtu nových pracovních míst v soukromém sektoru, která se ukázala být silnější než odhady odborníků. Jedná se o třetí důležitý ukazatel z USA ze čtyř v tomto týdnu, který podpořil americkou měnu. Vzhledem k jejímu celkovému stavu přeprodanosti a neopodstatněné nízké ceně nás tedy nové posílení dolaru vůbec nepřekvapuje. Samozřejmě dnes nebo zítra může dojít ke korekci směrem nahoru, ale celkově očekáváme další pokles páru EUR/USD.
EUR/USD. Horký start října: Nonfarm payrolls, indexy ISM a zpráva o inflaci v eurozóně
30.09.2024 Čeká nás začátek října, což znamená, že USA zveřejní klíčové údaje o růstu pracovního trhu za září a Evropa vydá klíčové údaje o inflaci. Význam těchto údajů nelze vzhledem k fundamentálnímu obrazu, který se pro pár EUR/USD utváří, přecenit.
Analýza S&P 500, DAX, EUR/USD - Indexy pod tlakem, zopakuje se situace z počátku srpna?
11.09.2024 Když Dax nedávno dosáhl na all-time high, možná se mohlo zdát, že americké indexy by mohly brzy následovat. To se ale zatím nestalo a indexy si připsaly ztrátový týden. Částečně k tomu přispěla i smíšená data z americké ekonomiky. Trh práce ale pozitivně překvapil a s blížícím se snížením sazeb v USA by mohly indexy nabrat druhý dech.
Jak 6. září obchodovat s párem EUR/USD? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky.
06.09.2024 Pár EUR/USD se ve čtvrtek dál pohyboval nahoru. Slabě, nejistě a korekčně, ale přesto. Nezapomeňte, že veškerý pohyb po 26. srpnu je považován za slabou korekci. Současný pohyb nahoru tedy vypadá jako začátek nové fáze uptrendu z posledních týdnů a měsíců. Dolar tento týden doufal v podporu z makroekonomického pozadí, ale tyto naděje se začaly vytrácet už v úterý. Nejprve nebyl dost dobrý index podnikatelské aktivity ISM ve výrobě a pak byla slabší, než se předpokládalo, zpráva JOLTS. Zpráva ADP o trhu práce pak zaznamenala nejnižší hodnotu za posledních 3,5 let. Dolar tedy mohl být rád, že roste, Jenže jak může růst, když z USA přicházejí jen neuspokojivé údaje? Zmínili jsme, že americká měna může volně klesat až do 18. září a ještě měsíc nebo dva poté.
Jak 6. září obchodovat s párem GBP/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky
06.09.2024 Pár GBP/USD se ve čtvrtek také dál pohyboval nahoru. Růst britské měny, respektive pokles dolaru, byl opět vyvolán slabými údaji z USA. Ačkoli index podnikatelské aktivity ISM ve službách překonal prognózy, poptávka po dolaru téměř nestoupla, protože zpráva ADP o počtu zaměstnanců v soukromém sektoru byla nejnižší za posledních několik let. Pár se tak snaží obnovit růst, aniž by řádně korigoval. Trh už několik měsíců zohledňuje v cenách uvolnění měnové politiky Federálního rezervního systému a teď reaguje na slabé makroekonomické údaje z USA, zatímco slabá ekonomika Spojeného království a politika uvolňování měnové politiky Bank of England ho nezajímají. Tato situace může pokračovat i v budoucnu. Osud dolaru bude dnes záviset výhradně na zprávách o trhu práce a nezaměstnanosti.
Ranní shrnutí (06.09.2024)
06.09.2024 Americké akciové indexy včera zaznamenaly další slabší seanci poté, co zpráva ADP ukázala, že americké soukromé společnosti vytvořily nejméně pracovních míst (99 tis. oproti 145 tis. předpovědím) od začátku roku 2021; zpráva Challenger naznačila rekordní počet propuštěných zaměstnanců od 2. čtvrtletí 2023 (75 tis. oproti předchozím 25 tis.). Mírně lepší než prognózovaný údaj ISM ve službách nedokázal zlepšit náladu na trhu.
EUR/USD: Jednoduché obchodní tipy pro začátečníky na 5. září (americká seance)
06.09.2024 K testu úrovně 1,1098 došlo, když se indikátor MACD výrazně posunul nahoru od úrovně nula, což omezilo růstový potenciál páru. Z tohoto důvodu jsem euro nekupoval. Krátce nato došlo k opětovnému testu této úrovně, zatímco MACD byl v zóně překoupenosti, což umožnilo prodejní scénář č. 2. Jelikož ani přes silná data z Německa nepřišla významná reakce na nákup eura, rozhodl jsem se počkat na prodejní scénář č. 2. Bohužel ani tentokrát nedošlo k výraznému poklesu páru. Druhá polovina dne s různými daty týkajícími se amerického trhu práce je opět zajímavá. Pokud změna zaměstnanosti ADP a počet prvotních žádostí o podporu v nezaměstnanosti předčí očekávání ekonomů, bylo by vhodné nakoupit dolar a prodat euro. Ale pokud data zklamou jako včera, můžete zvážit větší nákupy rizikových aktiv, které podpoří pokračování vzestupného trendu. Zprávy o PMI ISM ve službách a kompozitním PMI by měly hrát druhořadou roli. Co se týká intradenní strategie, plánuji jednat na základě realizace scénářů č. 1 a 2.
Index ISM ve službách mírně vzrostl
05.09.2024 Index nákupních manažerů ve službách v srpnu mírně vzrostl na 51,5 b. oproti 51,4 b. v červenci. Trhy očekávaly 51,4 b.
Prognóza pro pár EUR/USD na 5. září 2024
05.09.2024 Ve středu se kurz páru EUR/USD obrátil ve prospěch eura a usadil se nad zónou rezistence 1,1070–1,1081. Vzestupný pohyb eura teď může pokračovat ke korekční úrovni 200,0 % (1,1165). Pokud se pár znovu konsoliduje pod zónou 1,1070–1,1081, prospěje americkému dolaru a přinese nový pokles ke korekční úrovni 127,2 % (1,0984).
Prognóza pro pár GBP/USD na 5. září 2024
05.09.2024 Pár GBP/USD vykázal ve středu v grafu 1H mírný růst, ale trend poklesu ke korekční úrovni 127,2 % (1,3054) zůstává. Odraz páru od ní by mohl znamenat obrat ve prospěch britské měny a mírný růst k Fibonacciho úrovni 161,8 % (1,3258). Konsolidace nad ní zvýší pravděpodobnost dalšího poklesu k další úrovni 1,2931.
Ranní okénko - Dnes data o zaměstnanosti ADP jako předzvěst širšího pátečního reportu
05.09.2024 Dnes nás čeká poměrně obsáhlá dodávka nových dat, kterou již před několika okamžiky otevřelo Německo skrze průmyslové objednávky. Po překvapivě slušném výsledku v červnu, kdy došlo letos poprvé k růstu objednávek, a to dokonce o téměř 4 % v meziměsíčním vyjádření, byl tentokrát opět očekáván pokles (tržní odhad -1,5 %). Tento odhad byl však daleko od pravdy, když v červenci došlo k dalšímu růstu objednávek, a to dokonce o 2,9 %. Situace v německém průmyslu přesto zůstává znepokojivá, když několik měsíců v řadě klesá zpracovatelské PMI a zhoršuje se nálada mezi firmami.
Forex: Destrukce volných pracovních míst v USA pokračuje
05.09.2024 Další výrazný pokles otevřených pracovních pozic v USA poukázal na rychle ochlazující trh práce, což dále stlačilo dolarové úrokové sazby. Výsledkem bylo další oslabení dolaru, které odráží fakt, že trh již vidí 50procentní šanci na snížení sazeb Fed v září o 50 bazických bodů. O tom, jak to na zasedání Fedu 18. září dopadne, rozhodnout páteční oficiální data z trhu práce, nicméně ještě předtím na trh čeká další várka důležitých dat. Dnes odpoledne přijde na řadu ADP report, ISM ve službách a pravidelné týdenní statistiky z amerického trhu práce. Vše dohromady může vygenerovat na eurodolarovém trhu nárůst volatility.
Forex: Lepší ISM ve službách poskytl záminku pro stabilizaci eurodolaru
06.08.2024 Nový týden začal akciovým masakrem v Japonsku (index Tokijské burzy TOPIX zaznamenal největší denní ztráty od roku 1987) a pod tlakem zůstal i dolar. Ten navázal na páteční ztráty - pár EUR/USD nakoukl takřka až k hranici 1,1000 - ale odpolední čísla o indexu ISM ve službách pomohla pád zabrzdit a dolar si část ztracených pozic vzal zpět. Index ISM překvapil trh lehce pozitivně (51,4 vs. 51) a byl tak dobrou záminkou pro korekci ztrát nejen dolaru, ale i amerických dluhopisů, jejichž výnosy se po výprodejích během evropského obchodování rovněž ruku v ruce s dolarem vzpamatovaly (dvouleté dokonce mírně vzrostly).
Index ISM ve službách vzrostl
05.08.2024 Index nákupních manažerů ve službách v červenci vzrostl na 51,4 b. oproti 48,8 b. v červnu. Trhy očekávaly růst na 51 b.
Forex: Slabá americká data se dolaru nelíbila
05.08.2024 Dávka slabších amerických čísel probudila (nejen) pár EUR/USD z letního dřímání a poslala jej nejvýše od poloviny července. Předně trh vstřebával slabší než očekávané payrolls (114 tis. namísto očekávaných 175, plus negativní revize minulých čísel), ale negativně překvapila i míra nezaměstnanosti (vystoupila na 3,4 %).
Ekonomický kalendář: Zpráva NFP v USA v centru pozornosti trhu
05.07.2024 Sentiment na evropských burzách je dnes pozitivní a benchmarky následují Wall Street, kde kontrakty dnes zaznamenaly zisky. Investoři si ze středečních slabých údajů ISM ve službách odnesli holubičí signál, který dodal přesvědčení hraničící s jistotou ohledně uvolnění politiky Fedu na podzim. Nálada na akciových trzích rostla společně s trhem dluhopisů, přičemž palivem pro růst byly vždy největší americké technologické společnosti, k jejichž silným ziskům se v posledních dnech přidala i Tesla. Dnes dostane akciový trh další důvod k velké reakci, ve 14:30 bude zveřejněna změna zaměstnanosti mimo zemědělský sektor (NFP) v USA. To bude zároveň nejdůležitější publikace o aktuálním stavu amerického trhu práce v červnu.
Graf dne - EURUSD (04.07.2024)
04.07.2024 Vzhledem k nejslabšímu údaji ISM ze sektoru služeb v USA za poslední 4 roky, který způsobil kaskádový výprodej dolaru a pokles výnosů amerických státních dluhopisů, a zápisu z jednání ECB, který je naplánován na dnešek (13:30), by bylo těžké nevěnovat dnes pozornost páru EUR/USD. Zdá se, že americká ekonomika pomalu vstupuje do fáze ochlazování, která by mohla nabrat na síle, vnést do ní více volatility a potenciálně "vykreslit" další trend na eurodolaru.
Forex: Slabá čísla z americké ekonomiky dostala dolar pod tlak
04.07.2024 Americkému dolaru se včera na frontě s eurem nedařilo a otestoval úroveň 1,08. Hlavním důvodem byla slabá data z amerického trhu práce - slabší výsledek ADP, předskokana pátečních payrolls, stejně jako vyšší počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti. Holubičím způsobem pak vyzněl i americký index ISM ve službách, který překvapivě propadl do pásma recese (48,8 bodů oproti očekávaným 52,7). Dnes je ve Spojených státech státní svátek, proto se dá čekat klidnější seance s nižšími zobchodovanými objemy.
Ranní shrnutí (04.07.2024)
04.07.2024 Americké indexy včera uzavřely seanci na nových rekordních úrovních; Tesla pokračovala v růstu a přidala dalších 7 % a v druhé části seance se k ziskům "přidala" i Nvidia, která zaznamenala více než 4% odraz a podpořila zisky ostatních výrobců čipů.
Denní shrnutí: Wall Street pokračuje v rally díky slabšímu ISM služeb, Tesla a Nvidia rostou
03.07.2024 Zasedání na evropském akciovém trhu skončilo v pozitivním sentimentu mezi předními indexy; DAX vzrostl o více než 1,1 %, CAC40 a FTSE posílily o 1,2 %, resp. 0,6 %.
Forex: Eurodolar zatím důležitá data ignoruje
03.07.2024 Volatilita eurodolaru klesá s tím, jak se po prvním kole francouzských voleb zvyšuje apetit po riziku. Poměrně důležitá data (inflace v eurozóně a JOLTS report v USA) měla na trh jen omezený vliv. Jediným povzbuzením pro eurodolar se tak včera staly výroky šéfa Fedu Powella, které si trh vyložil jako lehce holubičí. Dnešek - zejména pak odpoledne a večer - by mohl být zajímavý, neboť budou na programu jak důležitá americká data (ADP, ISM ve službách), tak komunikace centrálních bank (bude pokračovat slet ECB v Sintře a bude zveřejněn zápis z posledního jednání Fedu).
Index nákupních manažerů eurozóny klesl
21.06.2024 Index nákupních manažerů v průmyslu v červnu podle předběžných odhadů klesl na 45,6 b. oproti 47,3 b. v květnu. Trhy naopak očekávaly růst na 47,9 b. Rovněž ISM ve službách klesl na 52,6 b. oproti 53,2 b. v předchozím měsíci, přičemž trhy rovněž očekávaly růst na 53,4 b.
Graf dne - EURUSD (12.06.2024)
12.06.2024 Dnešní seance přinese větší volatilitu mezi řadou aktiv přímo i nepřímo korelovaných s měnovou politikou USA. Ve 14:30 se investoři dozvědí údaje o inflaci v USA a ve 20:00 rozhodnutí a aktualizace projekcí Fedu. V 20:30 zase na tiskové konferenci vystoupí Jerome Powell. Zdá se být jasné, že pár EUR/USD bude "nervózně" reagovat na všechny údaje, které dnes investory "překvapí", počínaje možným překvapením v Powellově vyprávění, tedy dříve zveřejněnými údaji o americkém indexu spotřebitelských cen.
Forex: Série slabých amerických dat přerušena, dolaru to nepomohlo
06.06.2024 Podle ADP reportu americká přidala v květnu jen 152 tis. pracovních míst (oproti očekávaným 175 tis.), přičemž dubnové údaje byly navíc mírně revidovány směrem dolů na 188 tis. míst (ze 192 tis.). Odchylka nebyla dostatečně velká na to, aby vyvolala silnou reakci trhu. Na druhé straně index ISM ve službách se odrazil od nízké hodnoty 49,4 na 53,8 oproti konsensuálnímu odhadu 51.
Jak obchodovat měnový pár GBP/USD dne 6. června? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky
06.06.2024 Měnový pár GBP/USD se i ve středu obchodoval v rostoucím trendu. Během dne byly ve Spojeném království a v USA zveřejněny tři zprávy, které mohly ovlivnit pohyb páru. Britský index PMI ve službách nevykázal nijak významnou hodnotu. Americká zpráva ADP o zaměstnanosti byla o něco slabší, než se předpokládalo, zatímco důležitý index ISM ve službách výrazně překonal očekávání. Vše nasvědčovalo tomu, že americký dolar posílí minimálně o 50 bodů. K tomu však nedošlo. Byli jsme svědky krátkodobého poklesu o 20–25 bodů, po kterém následovalo obnovení růstu páru.
Index ISM ve službách vzrostl
05.06.2024 Index nákupních manažerů ve službách ISM v květnu vzrostl na 53,8 b. oproti 49,4 b. v dubnu. Trhy očekávaly růst na 51 b.
EUR/USD: plán obchodování během americké seance dne 5. června (analýza dopoledního obchodování). Euro se po zveřejnění údajů o indexu PMI vrátilo k poklesu
05.06.2024 Ve své dopolední předpovědi jsem upozornil na úroveň 1,0861 a plánoval jsem se na jejím základě rozhodnout o vstupu do trhu. Podívejme se na 5minutový graf, abychom pochopili, co se tam stalo. Navzdory slabým údajům z eurozóny a poklesu páru jsme se k otestování úrovně 1,0861 nedostali. Nízká volatilita před důležitými statistikami z USA a zítřejším zasedáním ECB se zdá být oprávněná. Technický obrázek pro druhou polovinu dne zůstává beze změny.
GBP/USD: Obchodní plán na americkou seanci 5. června (analýza dopoledních obchodů). Prodejcům se podařilo ubránit kurz 1,2779, ale co dál?
05.06.2024 V dopolední prognóze jsem se zaměřil na úroveň 1,2779 a na jejím základě jsem plánoval učinit rozhodnutí o vstupu na trh. Podívejme se na graf 5M, co se stalo. Růst a falešný průraz v daném místě přinesly signál k prodeji, ale po poklesu o 12 bodů tlak na libru polevil. Dokud se bude obchodovat pod úrovní 1,2779, lze očekávat, že signál bude fungovat, ale vše bude záviset na údajích z USA. Technický obrázek pro druhou polovinu dne bude ještě potřeba zrevidovat.
Forex: Série slabších amerických dat pokračuje a dolarové výnosy padají
05.06.2024 Americké státní dluhopisy se před dubnovými údaji o počtu otevřených pracovních míst (JOLTS) obchodovaly výše, přičemž neočekávaný pokles pracovních míst, tuto dynamiku ještě posílil. To krátkodobě prospělo eurodolaru, ale ten se již nikam výše (nad 1,0900) neposunul. Dnes bude trh konfrontován s dalším dvěma důležitými americkými čísly - ADP reportem z trhu práce a indexem ISM ve službách. Uvidíme, zdali se série slabých dat prodlouží a zdali na to dolar bude reagovat negativně.
Přehled páru GBP/USD 5. června. Libra se dál baví.
05.06.2024 Pár GBP/USD se v úterý obchodoval poměrně klidně. I když v pondělí vykázal volatilitu kolem 100 pipů, podobné případy jsou v posledních měsících vzácné, jak vidíme v grafu níže. Chceme připomenout, že za běžných okolností se u britské měny považuje za průměrnou hodnotu 100–110 pipů za den. Mnoho obchodníků se proto rozhodlo pracovat s ní – pár vykazuje dobré pohyby. V posledních měsících ale volatilita nepřesáhla 70 pipů a cena se pohybuje téměř jedním směrem.
Klíčové události 5. června: fundamentální analýza pro začátečníky
05.06.2024 Na středu je naplánována celá řada makroekonomických událostí. Klíčové (nebo alespoň nejdůležitější) budou samozřejmě údaje ze Spojených států, jak tomu bylo po celý tento týden. Domníváme se, že i zasedání Evropské centrální banky je pro trh méně důležité než zprávy o trhu práce, nezaměstnanosti a podnikatelské aktivitě ISM. Dnes budou v USA zveřejněny údaje o podnikatelské aktivitě ISM ve službách za květen a zpráva ADP o změnách zaměstnanosti v soukromém sektoru (tato zpráva je obdobou NonFarm Payrolls). Zpráva NonFarm Payrolls je mnohem důležitější než ADP, ale trh může na zprávu ADP ještě reagovat. Navíc euro i libra v současné době využívají jakoukoli záminku k dalšímu posílení, takže i méně důležité zprávy nepříznivé pro dolar mohou vyvolat výrazný pokles.
Americká data zahýbou trhy
03.06.2024 Ve středu pozornosti budou tento týden makroekonomické statistiky ze Spojených států. Už minulý týden naznačil, že se největší světová ekonomika začíná ochlazovat.
Index ISM ve službách klesl
03.05.2024 Index nákupních manažerů ve službách v dubnu klesl na 49,4 b. oproti 51,4 b. v březnu. Trhy naopak očekávaly růst na 52 b.
BREAKING: ISM ve službách pod 50bodovou hranicí, ale zaznamenáváme další skok v cenovém subindexu 💡
03.05.2024 16:00 - Zpráva ISM pro sektor služeb v USA za duben. Skutečnost: 49,4 Očekává se: 52.0. Předchozí hodnota: 52,5 %: 51.4.
GBP/USD: Jednoduché tipy pro začínající obchodníky na 3. května (seance v USA)
03.05.2024 K otestování ceny na úrovni 1,2560 v první polovině dne došlo shodou okolností ve chvíli, kdy ukazatel MACD vystoupal výrazně nad nulu, což omezuje další růstový potenciál páru – zejména před zveřejněním důležitých statistik z USA. Z tohoto důvodu jsem jej nenakoupil. Údaje o aktivitě PMI v britském sektoru služeb kupujícím libry sedly, ale k výraznějšímu pohybu směrem vzhůru nedošlo, takže vše zůstalo na americkou seanci. Ve druhé polovině dne se očekává zveřejnění údajů o míře nezaměstnanosti, změně počtu pracovních míst mimo zemědělství, změně průměrného hodinového výdělku a indexu nákupních manažerů ISM ve službách. Silné zprávy pomohou dolaru, protože zachovají šanci na vysokou inflaci, proti které Fed stále aktivně bojuje. Pokud údaje obchodníky zklamou a dopadnou hůře, než předpovídají ekonomové – prodám dolar a koupím libru. Pokud jde o intradenní strategii, plánuji jednat na základě realizace scénáře č. 1, a to i navzdory údajům indikátoru MACD, protože očekávám silný a směrový pohyb.
EUR/USD: Jednoduché obchodní tipy pro začínající obchodníky, 3. května (americká seance)
03.05.2024 Test ceny 1,0744 v první polovině dne se shodoval s okamžikem, kdy indikátor MACD rychle a výrazně vystoupal nad úroveň nula, což omezilo další růstový potenciál páru – zejména před zveřejněním důležitých amerických statistik. Proto jsem pár nenakupoval. Údaje o trhu práce v eurozóně byly podle očekávání ignorovány, takže veškerá pozornost obchodníků se teď určitě zaměří na zprávy o americkém trhu práce. Ve druhé polovině dne se očekávají údaje o míře nezaměstnanosti, změně počtu zaměstnanců mimo zemědělství, změně průměrného hodinového výdělku a indexu nákupních manažerů ISM ve službách. Silné zprávy ukazují na silnou ekonomiku, a tedy vysokou inflaci, proti které Fed stále aktivně bojuje, když s ní v prvním čtvrtletí letošního roku prohrál. Pokud údaje obchodníky zklamou a dopadnou hůř, než ekonomové předpovídají, budu prodávat dolar a kupovat euro. Pokud jde o intradenní strategii, plánuji jednat na základě realizace scénáře č. 1, a to navzdory hodnotám indikátoru MACD, protože očekávám silný a směrový pohyb.
EUR/USD. 3. května. Býci se nevzdávají bez boje
03.05.2024 Měnový pár EUR/USD ve čtvrtek provedl nový obrat ve prospěch evropské měny a zahájil nový růstový proces směrem k úrovni Fibonacciho retracementu 76,4 % na 1,0764. Pár může provést nový obrat ve prospěch amerického dolaru už na současných úrovních a zahájit nový pokles směrem k Fibonacciho úrovni 127,2% na 1,0619, jelikož kolem úrovně 1,0740 došlo k obratu již pětkrát. Medvědi dvakrát prolomili spodní linii vzestupného trendového kanálu, ale nedostali očekávanou podporu ze strany Fedu a nyní se obávají slabých statistik z amerického trhu práce.
GBP/USD. 3. května. Medvědi spoléhají na silný trh práce v USA
03.05.2024 Pár GBP/USD v hodinovém grafu ve čtvrtek provedl nový obrat ve prospěch britské libry a obnovil vzestupný pohyb k hladině Fibonacci retracementu 38,2 % na úrovni 1,2565. Odraz páru od této úrovně prospěje americkému dolaru a obnoví pokles k hladině Fibonacci 50,0 % na úrovni 1,2464. Setrvání kotací nad úrovní 1,2565 zvyšuje pravděpodobnost dalšího růstu k nejbližší úrovni 1,2611. Býci v krátkodobém horizontu pokračují v útoku, ale přetrvává "medvědí" trend.
Forex: Eurodolar vyhlíží dubnové payrolls
03.05.2024 Pár EUR/USD se i nadále obchoduje kolem úrovně 1.0700. Včerejší předskokan dnešních amerických payrolls - týdenní počty nových žádostí o dávky v nezaměstnanosti - se obešly bez překvapení (208 vs. očekávaných 211 tisíc) a na eurodolar tak vliv neměly. Stejně tak se bez překvapení obešel projev hlavního ekonoma ECB Lanea, který potvrdil, že ECB bude ve svém rozhodování i nadále zohledňovat primárně zveřejňovaná data ("data-dependent"). Dnes odpoledne budou publikovány dubnové payrolls. Jsme o něco méně optimističtí než trh, což by mohlo euru lehce pomáhat. Později odpoledne bude ještě zveřejněn dubnový index ISM ve službách.
Invesco: Neobvyklé pravdy – Německá želva a americký zajíc
22.04.2024 Proč se německá ekonomika potýká s problémy, zatímco americká jde kupředu? Nebylo tomu tak vždy, ale od začátku pandemie se americké ekonomice daří na pozadí rostoucího vládního dluhu a klesající míře úspor. Bude se želva smát jako poslední (a nejdéle)? Můj let z Milána byl zrušen, protože letadlo, kterým jsme měli letět, přistálo na jeden motor. Rozhovory s investory v Itálii, ale i jinde budí dojem, že německá ekonomika také letí na jeden motor, zatímco USA pokračují na oba a plný plyn. Odpovídá to skutečnosti, a pokud ano, proč je mezi oběma ekonomikami takový rozdíl?
AUD/USD: analýza a výhled. Stabilní usazení nad úrovní 1,06600 by mohlo posílit další růst
04.04.2024 Průzkum zveřejněný Institutem pro řízení dodávek (ISM) ukázal, že růst v americkém sektoru služeb v březnu zpomalil. Index PMI ISM ve službách totiž klesl z únorových 52,6 b. na 51,4 b. To následně zvýšilo pravděpodobnost, že Federální rezervní systém začne v červnu snižovat úrokové sazby. Tyto vyhlídky vedly k náhlému poklesu výnosů amerických státních dluhopisů. Spolu s pozitivním rizikovým sentimentem to podkopává americký dolar a prospívá australskému dolaru citlivému na riziko.
Americké indexy neudržely silný úvod
04.04.2024 Hlavní zámořské indexy včera zažily růstový úvod, který byl nastartován daty ISM ve službách. Samotný závěr obchodování byl ale nakonec slabší a indexy část denních zisků opět odevzdaly. Včera se tedy dařilo hlavně technologickému sektoru, nicméně Nvidia spíše zaostávala a uzavřela se ztrátou zhruba 0,5 %. Na druhé straně se dařilo akciím společnosti AMD, ta přidala přes 0,6 %. Prudce včera propadly akcie Intelu, ten ztratil přes 8 %. Hlavní akciové indexy uzavřely včerejší den následovně: S&P 500 +0,11 %, Nasdaq 100 +0,21 % a Dow Jones -0,11 %.
Denní shrnutí: Údaje ADP a ISM posunuly EURUSD nad 1,08
03.04.2024 Evropské akciové indexy se dnes obchodovaly výše - německý DAX si připsal 0,5 %, britský FTSE 100 se obchodoval beze změny, francouzský CAC40 a nizozemský AEX přidaly 0,3 %, zatímco italský FTSE MIB se obchodoval o 0,4 % výše.
Index ISM ve službách klesl
03.04.2024 Index nákupních manažerů ve službách v březnu klesl na 51,4 b. oproti 52,6 b. v únoru. Trhy očekávaly růst na 52,8 b.
Ekonomický kalendář: Rychlý odhad CPI v eurozóně, údaje o ADP a ISM ve službách v USA
03.04.2024 Dnešní makroekonomický program je nabitý, i když během evropské seance bude pravděpodobně jediným významným údajem předběžný březnový údaj o indexu spotřebitelských cen z Evropy, kde trh očekává další pokles. Dnešní komentáře Holzmanna z ECB naznačují, že pokles může ještě zrychlit. Dále se pozornost trhu zaměří na zprávy ze zasedání OPEC, kde trh neočekává žádné radikální pohyby před červnem.
Forex: Německá inflace nižší, ale inflační očekávání v eurozóně neklesají
03.04.2024 Dluhopisy v eurozóně navázaly na výprodej v USA a s tím související růst eurových sazeb pomohl eurodolaru. Trhy v eurozóně přitom rostly navzdory tomu, že německá inflace byla v březnu o jednu desetinu nižší, než se čekalo. Evropským dluhopisům však nepomohl report o inflačních očekáváních, která od domácností sbírá ECB. ze statistik vyplynulo, že pro tříletý horizont se očekávání usadila na hodnotě 2,5 %, což je zjevně nad inflačním cílem. I dnes dopoledne by eurodolar měl sledovat primárně dění v eurozóně, když bude zveřejněno agregátní inflační číslo za celou měnovou unii za březen.
Tři trhy, které je třeba příští týden sledovat (29.03.2024)
29.03.2024 Týden po velikonoční přestávce je na trzích nabitý špičkovými tituly z Evropy a Spojených států. Obchodníkům budou nabídnuty údaje o počtu pracovních míst za březen z USA a Kanady, indexy ISM za březen a také bleskový údaj o německém indexu spotřebitelských cen za březen. Kromě toho budou zveřejněny také zápisy z posledních zasedání RBA a ECB. Nezapomeňte v nadcházejícím týdnu sledovat US500, USD/CAD a EUR/AUD!
Obchodní plán pro pár GBP/USD na 6. března. Jednoduché tipy pro začátečníky
06.03.2024 Pár GBP/USD v úterý posílil a ke konci dne otestoval úroveň 1,2725. Odraz od této úrovně může spustit novou fázi klesajícího pohybu; stojí ale za zmínku, že v časovém rámci 24H pár zůstává v rámci totálního flatu. Britská libra může pozvolna stoupat až k úrovni 1,2787 a flat bude stále přetrvávat. Jediným důvodem, proč se libra v úterý obchodovala směrem nahoru, je slabá americká zpráva o ISM ve službách. Britská libra ale ani v rámci flat pásma nepotřebovala důvod k růstu vůči dolaru. Pohyb nepotřebuje být ospravedlněn konkrétním důvodem, když se pár obchoduje uvnitř bočního kanálu. Ve středu tedy můžete obchodovat od úrovně 1,2725. Odraz naznačuje short pozice s cílovou úrovní 1,2611. Pokud cena tuto hranici překoná, můžete zvážit long pozice s cílovou úrovní 1,2787.
Wall Street pod tlakem technologických akcií 📉
05.03.2024 Alphabet prorazil pod 200denní exponenciální klouzavý průměr. Poklesy však byly v druhé části seance téměř zcela vymazány. Akcie Nvidia odolávají prodejnímu tlaku v sektoru polovodičů poté, co společnost CFRA zvýšila cílovou cenu pro Nvidia na 1 000 USD za akcii (dříve 840 USD). Dnešní seance se zdá být prodloužením vybírání zisků po působivé rally na Wall Street.
Zlato se drží blízko historických maxim 📊
05.03.2024 Futures na zlato (GOLD) se dnes obchodují o téměř 0,7 % výše, a přestože ze svého intradenního maxima na úrovni 2142 USD již ustoupily o více než 10 USD, stále můžeme hovořit o skvělé seanci. Ziskům trhu se zlatem pomáhá slabší dolar a výnos desetiletého amerického státního dluhopisu, který dnes ztrácí více než 0,06 % a od 29. února zaznamenal velmi výrazný pokles z přibližně 4,3 na 4,15 %.
Index ISM ve službách klesl
05.03.2024 Index nákupních manažerů ve službách ISM v únoru klesl na 52,6 b. oproti 53,4 b. v lednu. Trhy očekávaly pokles na 53 b.
Ekonomický kalendář: Údaje o ISM ve službách v USA, Bitcoin na rekordních hodnotách
05.03.2024 Futures na evropské indexy ukazují na nižší otevření dnešní hotovostní seance na starém kontinentu. Bitcoin během dnešní asijsko-pacifické seance vyskočil nad 68 000 USD a obchodoval se necelých 300 USD pod historickými maximy z listopadu 2021. Od té doby se však mince stáhla zpět do oblasti 67 000 USD. ZLATO se obchoduje o 0,1 % výše poté, co zaznamenalo první denní závěr nad 2 100 USD za unci v historii. Nejvýkonnějšími hlavními měnami jsou USD a JPY, zatímco AUD a NZD nejvíce zaostávají.
Ekonomický kalendář: klidný začátek důležitého týdne 📌
04.03.2024 Na dnešek nejsou plánovány žádné významné makroekonomické publikace, které by mohly ovlivnit volatilitu světových trhů. Tento týden se však investoři dozvědí několik zajímavých zpráv.
Denní shrnutí - Powell a makrodata vylučují březnové snížení sazeb
05.02.2024 Index ISM ve službách za leden vzrostl na 53,4 bodu při očekávání 52 bodů a předchozí úrovni 50,5 bodu. Zřetelné oživení zaznamenáváme u dílčího indexu zaměstnanosti, nových zakázek a především cen. Dílčí index cen se zvyšuje až na 64 bodů, což by mohlo signalizovat rostoucí inflační tlaky.
Index ISM ve službách stoupl
05.02.2024 Index nákupních manažerů ve službách ISM v lednu stoupl na 53,4 b. oproti revidovaným 50,5 b. v prosinci. Trhy očekávaly růst na 52 b.
BREAKING: Konečný údaj ISM PMI ve službách jasně nad prognózami!
05.02.2024 Index ISM ve službách v USA za leden: 53,4 (oček.: 52,0; předch.: 50,5). ISM Placené ceny ve službách leden: 64,0 (předch. 56,7). ISM Zaměstnanost ve službách leden: 50,5 (předch.: 43,8).
Analýza a obchodní tipy pro pár EUR/USD na 5. února (americká seance)
05.02.2024 Úroveň 1,0773 byla otestována v době poklesu linie MACD od nuly. Výsledkem byl sell signál, který vedl k poklesu ceny o více než 25 pipů. Zveřejněné ekonomické údaje za eurozónu situaci nezměnily, protože pár dál vytvářel downtrend.
Ekonomický kalendář: Revize PMI ve službách, údaje ISM v USA
05.02.2024 Evropské indexy zahájily obchodování s malými změnami po smíšené asijsko-pacifické seanci. Německý DAX a francouzský CAC40 se obchodují beze změny, britský FTSE 100 získává 0,1 % a nizozemský AEX přidává 0,2 %. AUD a NZD jsou nejúspěšnějšími hlavními měnami, zatímco CHF a CAD nejvíce zaostávají.
Analýza a obchodní tipy pro pár USD/JPY na 5. února
05.02.2024 Nedávná zpráva o americkém trhu práce předčila očekávání a vyústila v prudký růst páru USD/JPY poblíž ročního maxima. Kupci se dnes ráno pravděpodobně pokusí tuto úroveň prorazit. Vzhledem k prázdnému makroekonomickému kalendáři v Japonsku se hráči na trhu zaměří na nadcházející zprávu o ISM ve službách, přičemž dobrá čísla posunou pár nahoru.
Co sledovat tento týden?
05.02.2024 Zasedání FOMC minulý týden se ukázalo jako překvapivě jestřábí, neboť předseda Fedu Powell důrazně naznačil, že snížení sazeb již v březnu není základním scénářem. Indexy se v návaznosti na to propadly, ale později všechny ztráty získaly zpět, podpořeny solidními výsledky společností Meta Platforms a Amazon. Zisky budou sledovány i tento týden, ale obchodníci by měli věnovat pozornost také údajům z USA, Kanady a Nového Zélandu a také rozhodnutí RBA o sazbách. V nadcházejícím týdnu určitě sledujte US500, USD/CAD a AUD/NZD!
Tři trhy, které je třeba příští týden sledovat (02.02.2024)
02.02.2024 Zasedání FOMC v tomto týdnu se ukázalo jako překvapivě jestřábí, neboť předseda Fedu Powell důrazně naznačil, že snížení sazeb již v březnu není základním scénářem. Indexy se v návaznosti na to propadly, ale později všechny ztráty získaly zpět díky solidním výsledkům společností Meta Platforms a Amazon. Výsledky budou sledovány i příští týden, ale obchodníci by měli věnovat pozornost také údajům z USA, Kanady a Nového Zélandu a také rozhodnutí RBA o sazbách. V nadcházejícím týdnu určitě sledujte index US 500, USD/CAD a AUD/NZD!
Forex: Růst mezd v USA překvapivě zrychlil
08.01.2024 Americký trh práce vyslal na konci minulého týdne lehce jestřábí signál v podobě zrychleného růstu mezd, což udrželo dolar silnější, ačkoliv například index ISM ve službách naznačil, že pesimismus v americké ekonomice narůstá. Averze k riziku však před blížící se kvartální výsledkovou sezónou firem zvolna roste, což je situace, která vyhovuje dolaru. Na druhou stranu euro se v tuto chvíli nemůže opřít o žádná konjunkturální data z eurozóny, přičemž inflace je zjevně na sestupné dráze.
Denní shrnutí: USD se pohybuje na základě "jestřábí" NFP a "holubičího" ISM
05.01.2024 Indexy na Wall Street se dnes obchodují převážně výše - Dow Jones si připisuje 0,1 %, S&P 500 se obchoduje o 0,3 % výše a Dow Nasdaq přidává 0,4 %. Russell 2000 s malou kapitalizací klesá o 0,2 %.
Index ISM ve službách klesl
05.01.2024 Index nákupních manažerů ve službách v prosinci klesl na 50,6 b. oproti 52,7 b. v listopadu. Trhy očekávaly pokles na 52,5 b.
Ochlazování amerického trhu práce pokračuje
04.01.2024 Ačkoliv akciový Wall Street nevstoupil do nového roku zrovna nejlépe, tak příběh super hladkého přistání americké ekonomiky stále žije. Alespoň touto řečí včera promluvila první důležitá konjunkturální data zveřejněná v tomto roce. Vedle poněkud rozporuplně se vyvíjející nálady v americkém průmyslu (index ISM sice vrostl, ale je stále hluboko pod 50 body) stojí především za zmínku včera publikovaná data z amerického trhu práce. Z nich totiž vyplynulo, že se Fedu přísnou měnovou politikou daří (prakticky kontinuálně) likvidovat převis nově otevřených pracovních pozic nad aktuální zásobou nezaměstnaných. V listopadu minulého roku činil poměr neobsazených pozic na počtu nezaměstnaných již 1,4, přičemž Fed může cílit na hodnotu 1-1,2 (v postcovidové době tento podíl vyskočil na hodnotu 2).
Ekonomický kalendář: Na programu jsou konečné výrobní PMI
02.01.2024 Futures na evropské indexy ukazují na vyšší otevření dnešní hotovostní seance na starém kontinentu, přičemž futures na EuroStoxx se obchodují přibližně o 0,6 % výše a futures na DAX posilují o 0,3 %. Nejhůře si vede japonská měna G10, a to v důsledku zemětřesení o síle 7,6 stupně, které o víkendu zasáhlo Japonsko. Ropa se obchoduje o 1,7 % výše poté, co americká armáda o víkendu potopila 3 lodě Hútíů, čímž reagovala na útok na obchodní plavidlo v Rudém moři. Bitcoin na začátku nového roku zachytil nabídku a vyšplhal se nad hranici 45 000 USD.
USD roste před zprávou o pracovních místech
08.12.2023 Klíčovou událostí dne na trhu je zveřejnění údajů o zaměstnanosti v USA za listopad. Zpráva NFP bude zveřejněna ve 14:30 a očekává se, že vykáže větší nárůst zaměstnanosti než v říjnu. Zatímco meziměsíční růst mezd by měl zrychlit více než v říjnu, meziroční růst mezd by měl zpomalit na 4,0 %. Již zveřejněné údaje z amerického trhu práce za listopad však naznačují, že nás možná čeká zklamání z NFP.
Denní shrnutí: EURUSD klesl pod 1,08, BITCOIN vyskočil nad 43 000 USD
05.12.2023 Indexy na Wall Street se dnes obchodují převážně na nižší úrovni - S&P 500 klesá o 0,1 %, Dow Jones se obchoduje o 0,2 % níže a Russell 2000 s malou kapitalizací se propadá o více než 1,3 %. Nejlépe si vede Nasdaq se ziskem 0,1 %.
Index ISM ve službách vzrostl
05.12.2023 Index nákupních manažerů ve službách v listopadu vzrostl na 52,7 b. oproti 51,8 b. v říjnu. Trhy očekávaly růst na 52,3 b.
BREAKING: USD klesá po datech ISM a JOLTS
05.12.2023 Dnes v 16:00 byly v USA zveřejněny dvě ostře sledované zprávy - index ISM ve službách za listopad a zpráva JOLTS o volných pracovních místech za říjen. Očekává se, že index ISM se oproti říjnu mírně zlepší, zatímco u zprávy JOLTS se očekává pokles počtu volných pracovních míst v říjnu.
Denní shrnutí: nový obchodní týden začíná mírným poklesem trhu
04.12.2023 Jedním z témat dne bylo dosažení nových historických maxim na trhu se zlatem, a to hned po pátečním rekordním závěru. Zlato dnes vzrostlo téměř na 2150 USD za unci, ale aktuálně se obchoduje kolem 2020 USD za unci, čímž zaznamenalo více než 2% pokles ceny.
Denní shrnutí: Pokles dolaru podporuje zisky akcií! 💲
03.11.2023 Konec týdne přináší prodloužení lepší nálady na akciovém trhu. US500 vzrostl o 1,30 %, zatímco US100 zaznamenal solidní zisk 1,70 %.
Ekonomický kalendář: Údaje o zaměstnanosti v centru pozornosti
03.11.2023 Futures na evropské indexy ukazují na vyšší otevření evropské seance v návaznosti na včerejší optimistické obchodování na Wall Street a dnešní asijsko-pacifické obchodování. Slabá výsledková zpráva společnosti Apple náladu na trhu nevykolejila a futures na americké indexy prodloužily svou býčí sérii již pátým dnem.
Ekonomický kalendář: PMI ve službách a ADP v centru pozornosti!
04.10.2023 Futures ukazují na nižší otevření dnešní seance v Evropě, což je přímé pokračování poklesů zaznamenaných během včerejší seance na Wall Street. Poklesy jsou zde z velké části způsobeny situací na trhu dluhových cenných papírů, zejména rostoucími výnosy amerických desetiletých dluhopisů.
Forex: Kurz eurodolaru se drží nad hranicí 1,0700
07.09.2023 Kurz eurodolaru se drží nad hranicí 1,0700, avšak silná americká data (včera ISM ve službách) společně s narůstající averzí k riziku (zejména v souvislosti s problémy čínské ekonomiky) mají tendenci tlačit měnový kurz níže. Euru přitom ani nijak zásadně nepomáhá relativně jestřábí rétorika ECB. A právě vystoupení centrálních bankéřů jak z ECB, tak Fedu by mohly dominovat dnešnímu dni. Členové bankovní rady ECB budou mít přitom poslední možnost sdělit svoje názory před zasedáním příští čtvrtek.
Obchodní plán pro pár GBP/USD na 7. září. Jednoduché tipy pro začátečníky
07.09.2023 Pár GBP/USD ve středu vykazoval poměrně velkou volatilitu a také zahájil nový medvědí pohyb. V první polovině dne vypadal jeho pohyb spíš vyrovnaně, ale odpoledne začal pár klesat kvůli americkému indexu ISM ve službách. Klesající trendová linie zůstává relevantní a britská libra klesá téměř každý den, což odpovídá našemu očekávání.
Index ISM ve službách vzrostl
06.09.2023 Index nákupních manažerů ve službách v srpnu vzrostl na 54,5 b. oproti 52,7 b. v červenci. Trhy naopak očekávaly pokles na 52,5 b.
Ekonomický kalendář: Data ISM z USA a rozhodnutí BoC o úrokových sazbách!
06.09.2023 Dnešní makroekonomický kalendář je naplněn několika důležitými událostmi. Zatím jsme obdrželi údaje o HDP Austrálie za 2. čtvrtletí letošního roku. Údaje potvrdily silnou ekonomiku a trvalou exportní poptávku po výrobcích i službách, která je motorem australské ekonomiky. Navzdory 12 zvýšením úrokových sazeb ekonomika nadále vykazuje odolnost a růst.
Forex: Fed sazby v září nezvýší
06.09.2023 Eurodolar se s postupně narůstající averzí k riziku posunul níže a to přesto, že rétorika Fedu byla jasně holubičí (Waller) a naopak v eurozóně vzrostla inflační očekávání, což zvýšilo šance, že Fed ponechá sazby beze změny a ECB naopak nikoliv. Dnes se dostanou do hry americké události - data za obchodní bilanci, index ISM ve službách a nakonec bude zveřejněna Béžová kniha Fedu. Vše dohromady by mělo zacementovat očekávání, že Fed ponechá sazby beze změny.
Forex: Americký index ISM ve službách se posune dále pod dlouhodobý průměr
06.09.2023 Americký zahraniční obchod za červenec zřejmě vykáže hlubší deficit, než tomu bylo v předchozím měsíci. Mírně si pohorší i ISM index z oblasti služeb, ačkoli stále zůstane bezpečně nad padesátibodovou hranicí. Německé tovární objednávky podle našeho odhadu zkorigují svůj předchozí růst. Celozávodní dovolené v Česku pak povedou k mírnému poklesu tuzemské průmyslové produkce za červenec. V lehkém deficitu se ocitne i zahraniční obchod.
Nejzajímavější události tohoto týdne
05.09.2023 Uplynulý obchodní týden byl plný důležitých událostí a zpráv. Při pohledu na pásmo a pohyby obou instrumentů by se člověk mohl ptát: proč byl tak utlumený? Právem jste mohli očekávat silnější pohyby a reakce trhu. Stručně shrňme, že klíčové zprávy ze Spojených států vyšly slaběji, než trh očekával. I ty silnější působily zvláštním dojmem. HDP ve druhém čtvrtletí vzrostlo o 2,1 %, nikoli o očekávaných 2,4 %. Zpráva ADP vykázala méně vytvořených pracovních míst, než se očekávalo. Nonfarm payrolls vykázaly víc pracovních míst, ale údaj za předchozí měsíc byl revidován směrem dolů. Index ISM ve zpracovatelském průmyslu se zvýšil, ale zůstal pod úrovní 50,0. Míra nezaměstnanosti vzrostla na 3,8 %, což očekával málokdo.
Související klíčová slova:
FOREX | FXstreet | Technická analýza | Money management | Bitcoin | Fundamentální analýza | Kvantitativní uvolňování | Nový Zéland | Obchodní strategie | Čína | Japonsko | Finance | Peníze | Bank of Canada | Novozélandský dolar | Stříbro | Akciové indexy | Pullback | Moody's | Inflace | OECD | EUR/USD | GBP/USD | USD/JPY | AUD/USD | NZD/USD | Nasdaq | Dow Jones | USD/CAD | Rusko | USA | NFP report | Nezaměstnanost | Británie | Britská libra | OPEC | Spotřebitelská důvěra | Maďarský forint | Koruna | HDP | Obchodní plán | Fibonacci | Mexické peso | Turecká lira | Divergence | Měnová politika | Kanada | Austrálie | Německo | Francie | Pražská burza | Česká měna | Polsko | Turecko | Španělsko | Apple | Polský zlotý | Evropské akcie | Kypr | Analytik | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Spekulace | Ropa Brent | Česká koruna | Americké akcie | ETF | Světová ekonomika | Poptávka | Recese | Americká ekonomika | Daně | Rizika | Politika | AUD/NZD | Průmyslová výroba | Nikkei | Ekonomové | Akciové trhy | Ekonomika eurozóny | Zahraniční obchod | Maloobchodní tržby | EUR/AUD | USD/MXN | USD/CZK | EUR/CZK | USD/PLN | Míra nezaměstnanosti | Eurodolar | Hospodářství | Kapitál | Sazby | Akcie | Akciový trh | Aktiva | Akvizice | Alert | Americký dolar | Analýza | Zhodnocení | Bank of England | Bank of Japan | Bankovní rada | Bloomberg | Bod | Burza | Béžová kniha | CCI | CFD | CME | COT report | Centrální banka | Centrální banky | Konsolidace | DAX | Dezinflace | Dividendový výnos | Dolarový index | Dow Jones Industrial | Downtrend | ECB | EMA | Ekonomika | Emise | Euro | Eurozóna | Evropská centrální banka | Exponenciální klouzavý průměr | FOMC | Fair Value | Falešné proražení | Fed | Finanční trhy | Flat | Foreign Exchange | Futures | G10 | Gap | Grafy | High | Index DAX | Index PX | Index spotřebitelských cen | Indikátor | Indikátory | Investice | Investování | Japonský jen | Klouzavý průměr | Komodity | Konečná sazba | Korekce | Kotace | Kurz | Kurzy měn | Likvidita | Long | Long pozice | MACD | MIFID | MT4 | Risk | Marže | Momentum | Měna | Měnový pár | Měny | Fluktuace | Stavební povolení | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Nástroj | Obchodní bilance | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Peněžní trh | Pozice | Prémie | Průmyslové objednávky | Příkaz | Příkaz Stop | RSI | Rally | Rating | Realizace zisku | Reserve Bank of Australia | Rezistence | Platina | Riziko | Rizikové měny | Ropa | Russell 2000 | S&P 500 | Sentiment | Short | Short pozice | Spot | Spread | Stop-Loss | Support | Take Profit | Trading | Trend | Tržní kapitalizace | Ukazatel | VIX | Volatilita | Výkonnost | Výnos | Wall Street | Bondy | Zisk na akcii | Zlato | Švýcarský frank | ČNB | Časový rámec | Česká národní banka | Úrokové sazby | Úrokový diferenciál | Americká měna | Analytici | Deriváty | Banky | Doporučení | EUR | USD | Dluhopisy | JPY | CHF | NZD | CAD | AUD | GBP | ČEZ | Obchodování | EMU | Regulátor | Evropa | Cena zlata | Cena ropy | Německá ekonomika | FTSE | Evropská ekonomika | Ekonomika Spojených států | Komerční banka | Bank of America | XTB | Indexy | Úroková sazba | Spekulanti | Jihoafrický rand | Čínské akcie | Investoři | Produkce ropy | Blue chips | Fundamenty | Stimulační opatření | Program nákupů dluhopisů | EU | Klouzavé průměry | Býčí divergence | Vývoj ceny | Aktuální kurz | Zasedání Fedu | Zasedání ECB | Pravděpodobnost | Drahé kovy | Výnosy dluhopisů | Zisk | Britská měna | Futures kontrakt | Break-Even | Ceny komodit | Zkušenosti | Panika | Optimismus | Výsledky | Strach | Emoce | Index nákupních manažerů | Japonská měna | RBNZ | Uvolnění měnové politiky | ČSOB | Gold | Jak obchodovat | Obchodovat | Makrokalendář | Zprávy z trhů | Analytický tým | Aktuální kurzy | Financování | Investiční společnosti | Investovat | CZK/EUR | CZK/USD | USD/EUR | Hedgeové fondy | Nasdaq Composite | Makro | Index cen | Index CPI | Český statistický úřad | Obchodní seance | Makrodata | EUR/HUF | Facebook | BTC | Australská centrální banka | Burzy | Zásoby ropy | ADP report | Ceny akcií | Obchodníci | Semináře | Centrální bankéři | EURUSD | AUDUSD | NZDUSD | GBPUSD | USDCAD | AUDNZD | Raiffeisenbank | Delta | EPS | Index | Investiční strategie | Otevřená pozice | Volatilní | Aktuální kurzy měn | Americká centrální banka | Analýzy | Banka | Bollinger Bands | Bollingerova pásma | Brent | Britské libry | CAC40 | Cena | Cena akcií | Cena ropy brent | Ceny zlata | Čínská ekonomika | Conference Board | CZK | Česká ekonomika | České koruny | Dolar | Dolary | Ekonomické zprávy | Ekonomický kalendář | Ekonomika USA | Eura | EURAUD | Euro dnes | Evropská měna | Evropské měny | Exchange | Fondy | ForexFactory | ForexFactory.com | Forexu | Frank | FXstreet.cz | GDP | Graf | Graf EURUSD | Guvernér ČNB | Hang Seng | HDP USA | Ichimoku | Index Dow Jones | Index PMI | Index S&P 500 | Index VIX | Index volatility | Indikátor CCI | Indikátor MACD | Instrument | Instrumenty | Investiční | Investiční doporučení | Investiční poradenství | ISM | Jádrová inflace | Komodita | Kurz libry | Kurzy | Libra | Lira | Makroekonomické ukazatele | Makroekonomický kalendář | Management | Market | Měnový kurz | Meziroční inflace | Moving Average | Nákup eura | Největší světové ekonomiky | Nemovitosti | Obchodování s CFD | Oslabení koruny | PayPal | Pokles eura | Prezidentské volby | Pro investory | Prodej eura | Prognóza | Reuters | Risk Off | Ropy | Rubl | Růst HDP | Sázky | Signály | Státní dluhopisy | Státní rozpočet | Stoxx | Stoxx Europe 600 | Trh | Tržní podíl | USD index | Velká Británie | Volatility | Výprodej | Vývoj cen ropy | Vývoj mezd | Webinář | Webináře | WTI | Země eurozóny | Zemní plyn | Zpracovatelský průmysl | Zpráva | Zprávy | Předpověď | Zisky | EUR/PLN | BreakEven | ZEW | EIA | Burzovní seance | Buy | Christine Lagarde | ISM indexy | Měď | Ministerstvo financí | Obchodní den | P.A. | Peněžní trhy | Redukce | ROCE | Sell | Tovární objednávky | Itálie | Spojené státy | Vybírání zisků | Barchart | Převis | Cenová hladina | Outperform | Tržby | Zaměstnanost | QE | Světové ekonomiky | Bohatý | Tržní sentiment | Být bohatý | Komise | Kontrakt | Federální rezervní systém | Volby | Rozhovor | Futures trhy | Retail | Vzdělání | Commitment of Traders | COT | Velcí hráči | 1 milion | Investment | Traders | Jackson Hole | Microsoft | MSCI | Caterpillar | Sentix | NATO | Barrick Gold | Oslabení eura | Reporty | Zvyšování sazeb | Snižování sazeb | Ceny nemovitostí | Thomson Reuters | Technický výhled | Fedspeak | HUF/EUR | Polská centrální banka | Kalendář ekonomických událostí | Brazílie | Průmyslová produkce | Zasedání centrálních bank | Podnikání | Index pražské burzy PX | Averze k riziku | Index pražské burzy | Pokles akcií | Hospodářské výsledky | Vývoj akciového indexu | Commitments of Traders (COT) | Globální trhy | Zvyšování úrokových sazeb | Snižování úrokových sazeb | Dlouhé pozice | Energie | Společná evropská měna | Výprodej na Wall Street | Podnikatelé | Ekonomický a strategický výzkum | Přehled | Klid | Jádrový index | Polská ekonomika | Volby v USA | Christine Lagardeová | Sázet | Obchodní signály | Evropské trhy | Americké trhy | Index amerického dolaru | Ekonomická aktivita | Fundamentální faktory | Pozornost investorů | Index důvěry | Firmy | Vývoj měnového páru EUR/USD | Vývoj měnového páru | Vývoj měnového páru USD/JPY | Britské akcie | Economic | Zasedání České národní banky | Inflační tlaky | IBEX | Britská centrální banka | Americké státní dluhopisy | Panika na finančních trzích | Program nákupu dluhopisů | Velké banky | Americké akciové indexy | Index volatility VIX | Vývoj akciového indexu S&P 500 | Panické výprodeje | Klouzavý průměr SMA | Pokles libry | Globální ekonomiky | Hlavní indexy | Růst akcií | Dnešní ekonomický kalendář | Obchodování v Asii | Uvolňování měnové politiky | Utahování měnové politiky | Alibaba | Dnešní obchodování | Propad | Německý index DAX | Světové akciové trhy | Kryptoměny | FactSet | Citi | S&P | Guvernér | Agentura Moody's | Index podnikatelské nálady ISM | Benchmarky | Německý DAX | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Posílení dolaru | Oslabení dolaru | Nálada na trhu | Pokles výnosů | Dnešní údaje | Ekonomická data | Americké indexy | Historická maxima | Nejistota | Erste | Philip Morris | VIG | Saúdská Arábie | Stagnace | CySEC | Zajištění | Výnosy amerických dluhopisů | FTSE 100 | Dogecoin | Ethereum | Dash | Tesla | Nízká volatilita | Nákupní signál | Prodejní signál | Odhodlání | Kryptoměna | Kapitalizace | Představitelé Fedu | Výhled | Hlavní úroková sazba | Bankéři | Bankéř | Rekordní minima | Chevron | Payrolls | Konsensus | Mzdy | Non-Farm Payrolls | Úspěšné obchodování | Nonfarm Payrolls | Britská ekonomika | Americký trh práce | Dnešní zpráva | Řízení peněz | Britský FTSE 100 | Ekonomická situace | Průzkum | Data z amerického trhu práce | Krize | Analytický tým FXstreet.cz | FTSE MIB | Vývoj amerického akciového indexu S&P 500 | Snížení úrokových sazeb | Výběr zisků | Výnosy | Rozhodnutí Bank of England | Měnový pár EUR/USD | Měnový pár GBP/USD | Měnový pár USD/JPY | Americká vláda | Očekávání analytiků | Ekonomické údaje | Americký index S&P 500 | Akciové trhy v USA | Odliv kapitálu | Měnové stimuly | Příjmy | Spotřebitelské výdaje | Oslabování dolaru | Podnikatelská aktivita | Indexy PMI | Finanční domy | Údaje o inflaci | Alphabet | xStation | Měny&Sazby | Zvýšení volatility | Japonský Nikkei | Konsenzus | Jihokorejský KOSPI | Růst ekonomiky | Belgie | Americké zásoby ropy | Zpomalení ekonomiky | Index tokijské burzy | Jednání FOMC | Dánsko | Odhad HDP | Očekávání | CME FedWatch | ex | Purple Trading | Ruské akcie | Zahraniční forex | Makroekonomické zprávy | Aleš Michl | Coinbase | Americký akciový trh | Obchodování s cizími měnami | Palladium | Jerome Powell | MiFID II | Invesco | Estee Lauder | Altcoiny | Kurz eurodolaru | Cena bitcoinu | Podnikání na kapitálovém trhu | Kartel OPEC | Obchodní týden | OPEC+ | Podniky | Regionální měny | Index nákupních manažerů (PMI) | L.F. Investment Limited | Inflace v eurozóně | Prognóza ČNB | Akcie společnosti | Obchodní analýza | Forint | Obchodníci s ropou | Pokles ceny | Šéf Fedu Powell | Šéf Fedu | Cenový kanál | Poptávka po dolaru | Norges Bank | Pražský index PX | Zasedání OPEC | Korunový trh | Dluhopisové výnosy | Trendové čáry | Spotřebitelská inflace | Použití finanční páky | Kompozitní index | Trhy v USA | Trh s ropou | Reakce trhu | Silnější dolar | Růst amerického dolaru | Dodávky ropy | Růst úrokových sazeb | Daňové úlevy | Prognóza ECB | Zvyšování úroků | Růst zisků | Týden na akciových trzích | Tlak na akcie | Zvýšení úrokové sazby | Základní úroková sazba | Index spotřebitelské důvěry | Německé akcie | Španělský IBEX | Zadluženost | Cíl ČNB | Inflační vývoj | Oslabení amerického dolaru | Sazby Fedu | Růst dolaru | Výsledková sezóna v USA | Makroekonomické statistiky | Velké riziko | Obchodní rozhodnutí | Pozornost trhu | Ceny zemního plynu | Silný trh | Zvýšení sazeb | Obchodování britské libry | Market alert | Začínající obchodníci | Rozdílové smlouvy | Statistický úřad | Technologický Nasdaq | Inflační očekávání | Ruský akciový trh | Český průmysl | Slabší dolar | CNY | Pokles sazeb | Intradenní strategie | DE30 | Snížení sazeb | Ferrari | Dolarové sazby | NATGAS | Medvědí výhled | NASDAQ 100 | Coffee | Pokles dolaru | Nálada na akciových trzích | Růst ceny zlata | Pokles cen | Akcie automobilky | Recese v USA | Oživení ekonomiky | Ekonomické problémy | ISM index | Růst mezd | US500 | Nárůst cen ropy | Ukazatel volatility | Denní graf | Očekávání trhu | Nastavení úrokových sazeb | Overbalance | Pokles ceny ropy | Finanční situace | Měnověpolitické zasedání | Data z Německa | Snížení daní | Český index nákupních manažerů | GOOGL | Předstihové indikátory | Profesionální obchodníci | Stav ekonomiky | Očekávaný růst | Projevy centrálních bankéřů | Bilance zahraničního obchodu | Obchodujte | Tým FXstreet.cz | Huawei | Investujte zodpovědně | TOPIX | Rozpočtová politika | US30 | Automobilky | KOSPI | Rozpočet | Deficit | HDP v USA | Německá vláda | Patterny | LNG | Napětí ve světovém obchodě | Objem | Jednoduchý klouzavý průměr | Data z USA | František Táborský | Bílý dům | Obchod | Trh práce | Vyšší sazby | Myšlenka | Hypotéza | Histogram | Inflace v říjnu | Proroctví | FRED | Hluboká recese | Pojišťovna VIG | Alibaba Group | Růst spotřebitelských cen | Inflace v USA | ČSÚ | Americký dolar dnes | Maloobchodní sektor | Zasedání ČNB | USA recese | Ekonomiky eurozóny | Reálné ekonomiky | PLN/EUR | Maloobchodní prodeje | CPI v eurozóně | Technické analýzy | BAT | Americký průmysl | Pfizer | Týdenní zpráva | TradingEconomics | Ceny v průmyslu | Ceny průmyslových výrobců | Růst cen | Vysoké riziko | Bilance | Index DOW | Aktuální hodnoty měny | Co bude | Dnešní makroekonomické ukazatele | Erste Group | United Auto Workers | Dnešní růst | Lagardeová | Souhrnný index | Labouristická strana | Amazon | Indexy nákupních manažerů | Miliardy | Důvěra v ekonomiku | Vyhlídky | Hong Kong | Trendová linie | Domácí měny | Vicepremiér | Americká data | Pozornost obchodníků | Důvěra v ekonomiku eurozóny | Oblast supportu | Helena Horská | Hlavní ekonomka | Ekonomka | Zveřejněná data | Počet nezaměstnaných v Německu | Nezaměstnanost v eurozóně | Financovat | SMA | Omezení těžby | Statistika | Předpovědi | Ceny výrobců | Průmysl | ADP | HUF | PLN | Drahý kov | Deficit zahraničního obchodu | Propouštění | Impuls | Zasedání RBA | USDIDX | Výrazný pokles | Tvorba pracovních míst | Zvýšená volatilita | Stavební produkce | Tuzemský průmysl | Stavebnictví | Viceprezident ECB | Sociální sítě | Problémy | Vládní výdaje | Finanční ztráty | Směřování měnové politiky | Breaking | Zasedání FOMC | Prognózy | Nejistoty | Philip Morris ČR | Soukromý sektor | Výsledek voleb | Výsledek voleb v USA | GBP/EUR | Plyn | Dobrá nálada | Nálada | Kofola | Kontrakty | Prohlášení | Společnost Huawei | Ford Motor | UTC | Míra | Úroky | Bilance běžného účtu | Měnové politiky | Uvolněné měnové politiky | Důchod | Předseda | Investujte | Americké centrální banky | Libra klesá | xStation5 | AAPL | FB | Andrew Bailey | Růst mezd v USA | Bydlení | COCOA | COTTON | SOYBEAN | WHEAT | SUGAR | CORN | Oživení inflace | Ztráta | BREAKING | Hlavní akciové indexy | Vývoj jádrové inflace | Výnosy státních dluhopisů | Vývoj měnové politiky | US100 | Index US100 | Americký index | Nálada na globálních trzích | Napětí na Blízkém východě | Obchodní podmínky | Tuzemská ekonomika | Hospodaření | Zvýšení inflace | Klesající trend | Jestřábí hlasy | Pracovní trh | Akciová maxima | Eskalace konfliktu | Eskalace napětí | CFRA | Evropská inflace | Dobrá data | Microchip Technology | Finální odhad | Írán | RBA | Budoucnost | Ifo | Krátké (short) pozice | Zemědělství | Rekordní maximum | Nejbližší rezistence | ASML | Příjmy domácností | Zpráva COT | Poradenství | Zpřesněná data | Nový rekord | Ministerstvo práce | Proinflační | Vývoj měnového páru USD/MXN | Zpřísnění měnové politiky | Vyšší inflace | Veřejné finance | Analytička | Ukazatele | Bankroty | Americké ministerstvo financí | Zvýšení úrokových sazeb ČNB | Cenové tlaky | Obchodování na Wall Street | Dobré zprávy | Situace na Blízkém východě | Americké ministerstvo | Dobrá čísla | Nižší růst | Ceny energií | Pravděpodobnost snížení úrokových sazeb | Komunikace | Údaje o HDP | Čínské indexy | Pozitivní zprávy | Prezident | Paypal Holdings | Trhy | Evropské ekonomiky | Akcie ConocoPhillips | ConocoPhillips | Pražské burzy | Reakce investorů | Rostoucí trendové čáry | Negativní dopad | Pokles | Situace | Zdražovat | České měny | Meziroční růst | Vít Hradil | Pandemie | IHNED | Starbucks | Boeing | Výstupy | L.F. Investment | Raiffeisenbank a.s. | Zpomalení růstu | Pravidla obchodního systému | Pochybnosti | Zlepšení | Úsilí | SBUX | Růst akciových indexů | Obchody | Výdaje | Pesimismus | Útlum aktivity | Index nových zakázek | Akcie automobilky Tesla | Americký ISM | Zrychlení růstu | Německé tovární objednávky | Sazby beze změny | SEC | NFP | Rozhodování | Palantir | Americké ekonomiky | Falešný signál | TNOTE | Medvědi | Prodávající | Americká inflace | Indikátor RSI | Růst sazeb | Valuace | COVID-19 | Britské měny | Německý HDP | Pokračování poklesu | OIL.WTI | Ekonomické aktivity | Bez rizika | PMI ze sektoru služeb | Údaje z USA | Konjunkturální průzkum | Prudký propad | FedWatch | Index aktivity | Slabá čísla | Největší ztráty | Data PMI | Zpřesněný odhad | Průměrná mzda | Sestupný trend | Vývoj | Pokles prodeje | Tovární objednávky v USA | Snížení těžby | Mzda | Výkyvy | Příležitost k nákupu | Makroekonomické údaje | Prudký pokles | Hlavní index PX | Aerolinky | Mince | Profitovat | Medvědí trend | Stimuly | Index výrobní aktivity | Průmyslové ceny | Americká seance | Evropské země | Členové bankovní rady | Odhady ekonomů | Kabinet | Tržby společnosti | Klíčový ukazatel | Silný pokles | Šíření viru | Odhad inflace | Viceprezident | Spotřebitelé | Automobilka | Aktuální situace | Žádosti o podporu | Onemocnění | PYPL | Příležitosti k nákupu | Další pokles | Index ISM | Index ISM ve službách | Manufacturing | Domácnosti | Průmyslové komodity | Posílení amerického dolaru | Doplnění kapitálu | Přehled kurzů | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Ministryně financí | Prodejní tlak | Citrix | Index podnikatelské aktivity | Dávky v nezaměstnanosti | Tomáš Raputa | Graf dne | Propad indexu | Další růst | Růst | Kevin McCarthy | American Airlines | Uzdravování | Signál | Dlouhé (long) pozice | Počet žádostí o podporu | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Tisková konference | Potenciál | Stanovený kurz | Ceny elektřiny | Ekonomické ukazatele | Izrael | E-commerce | Ekonomiky | Jana Steckerová | Války | Schodek | Poradce | Švédská vláda | Potenciál poklesu | Růst nezaměstnanosti | Akcie Nvidia | Práce | Aktivita ve službách | Tesla dnes | Údaje | Týdenní nárůst | DPH | Ropný průmysl | Pojišťovna | Nárůst nezaměstnanosti | Snížení produkce | Oživení cen | Celková inflace | Výpadky | Index US500 | Data z americké ekonomiky | Úspory | Otevírání ekonomiky | BMO | Statistiky | Uzavření trhů | USD za barel | Cena americké ropy | Cena americké ropy WTI | Rizikové averze | S&P500 | Dílčí index | Debata | PMI ve službách | Evropské indexy | Posílení | Nové zakázky | Poklesy HDP | Evropské méně | Data z trhu práce | Průzkum ČSÚ | Cenový pokles | Americký HDP | Americká centrální banka (Fed) | Zasedání Evropské centrální banky | Rozhodnutí o sazbách | Dubnová inflace | Dubnová inflace v eurozóně | Ropa roste | Maloobchod | ATH | PMI z výroby | Míra nezaměstnanosti v eurozóně | Aktivní obchodování | ISM pro sektor služeb | Rally na akciích | Maloobchodní tržby v eurozóně | PEPSICO | Vývoz | Dlouhodobý trend | Pokles ekonomické aktivity | Expanze | Kontrakce | Zveřejněné údaje | RBI | Sektor služeb | CL | Moderna | MRNA.US | Eli Lilly | Kupci | Podnikatelské aktivity | Falešný průraz | PMI v eurozóně | Klesající trendová linie | Pokračování rally | Umělé inteligence | Investovat peníze | JDE | Unie | ČR | Salesforce | Bohumil Trampota | Průraz | Rozhodnutí FOMC | Tržní situace | Výrobní PMI | PEPP | Střední Evropa | Nová prognóza ECB | Nová prognóza | Býčí trend | Statistiky z trhu práce | Pokračování růstu | Tchaj-wan | Nikola | Zpomalení inflace | Vysoké valuace | Nikola Corporation | Největší světová ekonomika | Novo Nordisk | Členové Fedu | Otevření obchodu | Sentiment na trhu | Covid | Nové žádosti o podporu | Signál k prodeji | Jasný signál | Novavax | MAM | Fundamentální pozadí | Výrazný propad | Leva | Tolerance rizika | DoorDash | Ocenění | Rostoucí šance | Šance | Růst tržeb | Statistiky z eurozóny | Ceny | Praha | Trendové pohyby | Technologické společnosti | Společnost XTB | Znovuotevření ekonomiky | Konjukturální průzkum | Nižší poptávka | Celkový výsledek | Nárůst volatility | Pár EUR/USD | Nikl | Emocionální obchodování | Důvěra | Obnovení růstu | Pobočka FEDu | Caixin | Výzkumy | Zpomalující růst | Růst zaměstnanosti | Významné události | Lepší výsledky | Erdogan | Turecký prezident | Zprávy z USA | Obchodní hodiny | Podhodnocený | Pandemická situace | Virgin Galactic | Trh s futures | Konzistentní obchodování | Setkání v Jackson Hole | Zvýšení daní | Zrušení superhrubé mzdy | Kryptotrh | Výrobní sektor | Výrobní index ISM | Výrobní index | Růst eura | Průměrné mzdy | Statistika z amerického trhu práce | IT společnosti | Inflace spotřebitelských cen | Odborníci | Peso | Zasedání amerického Fedu | Dolarové úrokové sazby | Prezidentské volby v USA | TSLA | Nvidia | Akcie společnosti Nvidia | Qualcomm | Výkon ekonomiky | Dnešní zasedání ČNB | Cena elektřiny | Nákupní příležitosti | Biden | Prezidentská debata | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Marathon Petroleum | Marathon | Pracovní místa | Ranní okénko | Tržby v eurozóně | Poptávka po akciích | AEX | Americké prezidentské volby | Americké měny | Dílčí indexy | Nařízení | Intel | Zásoby benzinu | Pokles indexu | Moneta | Technologické tituly | Vítězství Donalda Trumpa | Výsledky voleb | MCD | MCD.US | Apollo | Apollo Global Management | Číst grafy | Palantir Technologies | MRNA | Silný indikátor | Růst amerického HDP | Index STOXX Europe | Index STOXX Europe 600 | PLTR.US | PLTR | Výdělky | Proražení | Nio | Futures na DAX | Vakcinace | Program QE | Očkování | NBP | Nákup libry | US2000 | Plný úvazek | Částečný úvazek | Centrální bankéř | Inflace v Polsku | Stimulační balíček | Pokles zásob | Růst ceny | Dobrý výsledek | PMI ve výrobě | NIO.US | Německá inflace | Společnost Tesla | Počet pracovních míst | Fiskální situace | Český maloobchod | VMware | Evropské centrální banky | CARA | MJ | Indexy na Wall Street | MSCI ACWI | Příkaz stop-loss | Situace na trhu | Pravidla obchodování | SPCE | Marriott | Dnešní zasedání Fedu | DAX (DE30) | Tržní reakce | Tržní ceny | Výrobní aktivity | Thermo Fisher | Jestřábí přístup | ADP report zaměstnanosti | Dnešní seance | Akcie společnosti Alphabet | MIB | Zisky akcií | Zinek | Kov | Colt | Tyson Foods | Spotify | Futures na stříbro | Trendové linie | Růst produktivity | Růstový trend | Zápis ze zasedání ECB | Průmyslová výroba v lednu | Rostoucí výnosy | Růst Německa | Falešné signály | MXN | TSLA.US | Tesla (TSLA.US) | NKLA.US | NKLA | Více obchodů | Nio (NIO.US) | Nárůst výnosů | Riziková prémie | Oživení americké ekonomiky | Výrazný zisk | Silný růst | CRWD.US | CRWD | Zámořské indexy | Výrazný růst | Vývoj ceny akcií | Akcie Eli Lilly | Americký výrobní sektor | Síla amerického dolaru | Prezident Erdogan | Vývoj pandemie | Růstová fáze | Nárůst rizikové averze | xStation 5 | Discovery | Míra úspor domácností | Míra úspor | PMI index | Expanze HDP | Nejvyšší růst | Vývoj indexu ISM | Vývoj indexu ISM ve službách | Vývoj ceny akcií American Airlines | Akcie amerických aerolinek | Posílení hotovostní pozice | Hotovostní pozice | Pokles výnosů amerických státních dluhopisů | Primoco | Meziroční vývoj jádrové inflace | Meziroční vývoj jádrové inflace v USA | Vývoj jádrové inflace v USA | AMD | COIN | COIN.US | Coinbase (COIN.US) | SPCE.US | Virgin Galactic (SPCE.US) | Silná americká data | Ceny ropy Brent | Spotřebitelské výdaje v Německu | Strach z inflace | Alphabet (GOOGL.US) | Starbucks (SBUX.US) | GOOGL.US | SBUX.US | Objednávky | Klíčové události tohoto týdne | Události tohoto týdne | Kellogg (K.US) | K.US | Kellogg | Futures na americké indexy | Přeprodané oblasti | Konsensus trhu | Akcie Intelu | Ceny ve výrobě | Cenové úrovně | Tuzemská měna | Kurzotvorné zprávy | Riziko ztráty | API | Oslabení | Růst úroků | Podstatné kurzotvorné zprávy | Sektor služeb v USA | Omezování nákupů aktiv | Dnešní makrodata | HDP Austrálie | Plány | Cíle | Příležitosti | Prodeje dluhopisů | Pravděpodobnost zvýšení sazeb | Prodej | Cíl Evropské centrální banky | Týdenní výkon | Zvyšování daní | McDonald's | Nové prognózy | CrowdStrike | Index podnikatelské nálady | Dolar dnes | Rating Číny | Vliv na trh | Významné zprávy | ISS | Akcie Moderna | Moderna (MRNA.US) | Report ADP | Počet nezaměstnaných | Cenové stability | Obchodování v Evropě | Rekordní schodek | Hlubší deficit | Dolarový index (USDIDX) | Vývoj míry nezaměstnanosti v USA | Vývoj míry nezaměstnanosti | Jádrový PCE inflační index | PCE inflační index | Inflační index | Američtí centrální bankéři | 10leté bondy | Spotové ceny | Včerejší seance | Americký trh | CAT | Ztrátový týden | Odvětví | Jednání ECB | Načasování | Nasdaq-100 (US100) | Americké technologické společnosti | Rekord | Bilion | Růst v Číně | Chování | Take-Two Interactive | ConocoPhillips (COP.US) | COP.US | Marriott International | Marriott International (MAR.US) | MAR.US | Nikola Corporation (NKLA.US) | Projekce | Trh práce v USA | Rekordní minimum | Úrovně Fibonacciho retracementu | Úrovně Fibonacciho | Páteční NFP | Důležité zprávy | BioNTech | Index Sentix | Vratislav Zámiš | Rozpočtové příjmy | Palantir Technologies (PLTR.US) | Dnešní kalendář | První odhad | Velké instituce | Medián | SPOT | Americká ministryně financí | ASX | Proočkovanost | Vlna pandemie | David Vagenknecht | Ranní glosa | Společnosti | Opatření | Růst spotřebitelských výdajů | Růst spotřebitelských výdajů v USA | Vrcholy | Polská inflace | Lenka Kalivodová | Růst trhu | ANO | Automatic Data Processing | Energetika | Evropský index | Čínský index | Pracovní den | Warner Bros | Rostoucí výnosy amerických dluhopisů | Plány Fedu | Inflace ve Francii | Energetická krize | Odhady růstu | JMMC | Automotive | Minulá výkonnost | Energetické krize | Polský zlotý a maďarský forint | Vysoké ceny | Obilí | Pozornost | Ceny zemního plynu v USA | McDonald's (MCD.US) | Caterpillar (CAT.US) | Zboží dlouhodobé spotřeby | Meta | Stavební výdaje | Meta Platforms | Barrick Gold (GOLD.US) | Hospodaření českého státu | PYPL.US | Podmínky na trhu | Oil inventories | Gasoline inventories | Distillate inventories | Společnost | Výsledky společnosti | Target | Ross Stores | ROST.US | Ross Stores (ROST.US) | Indický index | TIM | Ruský trh | Průměrná volatilita | Omikron | Rozhodnutí o úrokových sazbách | Zvýšené úrokové sazby | Zveřejnění zprávy | Broadcom | 3М | Zlotý | Hlavní akciové indexy na Wall Street | Akciové indexy na Wall Street | Rozšíření | Fibonacciho úrovně | Rostoucí inflace | Liz Trussová | Spotřebitelské inflace | Letadlo | Obchodní tipy | Krátkodobý výhled | Hráči na trhu | Konvergence | Celkový sentiment | Hodnoty měny | Miliardy USD | Akcie velkých technologických společností | Kartel OPEC+ | Ceny domů | Hry | Reality | Válka na Ukrajině | Omezení dodávek | Výsledková zpráva | Instituce | Nový týden | Časový plán | Analýza páru EUR/USD | Murray | Pár USD/CAD | TSN.US | Člen ECB | DASH.US | DoorDash (DASH.US) | Zmírnění obav | Index PCE | Cenový index | Sankce | Evropské vlády | Konflikt na Ukrajině | Uvalené sankce | Motivace | Úřad pro ekonomickou analýzu | TGT.US | Target (TGT.US) | TGT | Forwardové ceny | Cheniere Energy | Prima | SPARK | Západní sankce | PSE | Opatření v Číně | Stimulační opatření v Číně | Panelové diskuze | Vývoj výnosu 10letého amerického vládního dluhopisu | Britský FTSE | Ruský vicepremiér | NIO (NIO.US) | Nárůst výdajů | Nárůst výdajů na obranu | Warner Bros Discovery | WBD | Colt CZ | Inflační data | Správa | Vlastnictví | Vzestupný trend | Tipy pro začínající obchodníky | Analýza transakcí | Tradingové webináře | Korekční pohyb | Nákupní aktivita | Boj s inflací | Obchodování v trendu | Dow Jones Industrial Average | Indexy S&P | GEVORKYAN | Christopher Waller | PLATINUM | Přijetí | Snížení inflace | Velmi volatilní | Obchodní instrument | Kroky Fedu | Přicházející recese | Změna trendu | Vývoj amerického akciového indexu | Cenu plynu | Evropské akciové indexy | Marketingová komunikace | Zvýšení úroků | Nárůst zásob | Vývoj zisků | Nominální růst | Největší kryptoměny | Prime | Překoupené oblasti | LNG.US | Cheniere Energy (LNG.US) | WBD.US | Warner Bros Discovery (WBD.US) | Zpomalování americké ekonomiky | Údaje o indexu spotřebitelských cen | Zpráva o inflaci | Udržitelnost | Pohyby na trhu | Investiční cíle | Akcie AAPL | Absence kupců | Energie v Evropě | Akcie společnosti Amazon | Béžová kniha Fedu | Oslabení USD | Obraty | Energetické komodity | CFD (Rozdílové smlouvy) | Velké pohyby na trhu | Obchodování páru EUR/USD | Tržní odhad | Nový premiér | Snížení produkce ropy | Macerich | Macerich (MAC.US) | MAC.US | Monster Beverage | MNST.US | Monster Beverage (MNST.US) | PayPal Holdings (PYPL.US) | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Index Dow Jones Industrial Average | Index Dow Jones Industrial | Výrobci čipů | CZ | Obrat v měnové politice | Tržní fundamenty | Index cen výrobců | Varování | WTI a Brent | Vývoj meziročního růstu mezd | LSEG | FED sazby | Růstový potenciál | Estée Lauder | Cenový růst | Výprodeje | Tipy na obchodování páru EUR/USD | Býčí sentiment | OCI | Rozhodování ECB | Výhled trhů | Vyšší náklady | Pokračující pokles | Vládní dluh | Příležitosti k prodeji | Zprávy o trhu | Invesco Ltd. | Europe 600 | Slabší makrodata | Překážky | JOLTS report | JOLTS | Žádosti o dávky v nezaměstnanosti | Graf páru | Atlanta Fed | Tipy pro začínající | Ztráty peněz | Nárůst long pozic | Tyson Foods (TSN.US) | Nálady na trhu | Vice | Předseda sněmovny | Státní svátek | Silná data | Velké objemy | Proinflační riziko | Budoucí směr | Cyklus zvyšování úrokových sazeb | Futures na evropské indexy | Nejhorší výsledek | John Williams | Prezident newyorského Fedu | Novo | Country Garden | EL.US | Estee Lauder (EL.US) | Americká obchodní seance | Graf měnového páru | Hubnutí | Ozempic | Gartner | Odhadovaná cena | Signál k nákupu | Index US 500 | Kupující | Soukromé společnosti | Mnozí investoři | CHN.cash | Výsledky společnosti Meta | Struktura | tradingeconomics.com | Technology | Services | Návrat inflace | Růst libry | Eskalace | Uvolněné měnové | Eskalace konfliktu na Blízkém východě | Prognózy Wall Street | Dohody OPEC | Dohody OPEC+ | Paul Jackson | Akcie ve Spojeném království | Příležitost k prodeji | All-time high | ProCent | Rok 2024 | Údaje ISM | Výsledek zasedání | Volby do Evropského parlamentu | Smíšené zprávy | Platforms | Austan Goolsbee | Výběr likvidity | Slabé výsledky | US 500 | Analýza makroekonomických zpráv | Základní pravidla systému obchodování | Základní pravidla | Pravidla systému obchodování | Jak číst grafy | Klíčové události | Fundamentální analýza pro začátečníky | 1D | D1 | W1 | Fair Value Gap | Value Gap | Unemployment Rate | Vstup do trhu | Snižování produkce | Volatilnější pohyby | COT (Commitment of Traders) | Obchodní plán pro pár GBP/USD | Jednoduché tipy pro začátečníky | Jednoduché tipy | Tipy pro začátečníky | Základní pravidla obchodování | Úrovně supportu | Úrovně rezistence | Analýza fundamentálních událostí | Výkon | Plán obchodování | Nákupy | Prodeje | Zotavení | Nevyplněný Fair Value Gap | Nakupovat | Demografie | Jestřábí postoj | Hurikány | Obchodní tipy pro pár EUR/USD | Gasoline | Vybrat zisk | Vlnový pattern | Velké pohyby | Prodejní pozice | Nákupní pozice | Důležité informace | Výkon indexu | Potenciální obrat | Tvůrci trhu | Sensex | 256/2004 | Začátek nové fáze | Reakce trhů | Seance v USA | Robotaxi | Společnosti v indexu | Služby | Odpovědnost | Rostoucí nezaměstnanost | Důležitá zpráva | Vítězství | Nižší hodnoty | Kovy | Apollo Global | Průměrné hodinové mzdy | Inflace CPI | Jihokorejský Kospi | Výhled úrokových sazeb | Technické patterny | Klíčový faktor | Inflace ve službách | Účastníci trhu | Vývoj indexu ISM ve službách v USA | ISM ve službách v USA | Vývoj meziročního růstu průměrné mzdy | Mzdy v americké ekonomice | Průměrné mzdy v americké ekonomice | Index ISM v průmyslu | ISM v průmyslu | Zpráva CoT | Směrnice | AVGO | AVGO.US | Broadcom (AVGO.US) | Asijské seance | Americká zpráva NFP | Zpráva NFP | Americká zpráva | Sezónní faktory | Investování je rizikové | Kamala Harris | Harris | Kamala | Vlnová struktura | Společnosti v indexu S&P 500 | US100 (Nasdaq 100) | Potenciál růstu | Zprávy o inflaci | Výrobci luxusního zboží
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Banky | ČTK | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | Cena | FOREX | Pivot
|
|