Neděle 22. prosince 2024 23:54
reklama
Swissquote Bank
reklama
Investingfox Nastroje
reklama
eightcap zlato
reklama
Purple ebook obchodování ropy

Zasedání Evropské centrální banky

img

Jak obchodovat pár EUR/USD dne 20. prosince? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky

20.12.2024 Měnový pár EUR/USD se ve čtvrtek pokusil o korekci a poté se pokusil pokračovat v pohybu směrem dolů. Ve skutečnosti se mu nepodařilo dosáhnout ani jednoho, ale je zřejmé, že klesající trend zůstává neporušený, jak se dříve předpokládalo. Cena se pohybuje v blízkosti svých dvouletých minim a nic nenasvědčuje tomu, že by měl pokles eura skončit. Nadále se domníváme, že oslabování eura bude pokračovat. Volatilita trhu může kolem Vánoc a Nového roku klesnout téměř na nulu, což další pohyby o několik týdnů oddálí, ale na celkovém výhledu to nic nemění. Nedávná zasedání Evropské centrální banky a Federálního rezervního systému jen posílila zjevné závěry: ECB je připravena pokračovat v uvolňování měnové politiky, zatímco Fed tak bude činit velmi pomalu a v mnohem menší míře, než trh předpokládal. Trh navíc již zahrnul do svých cen veškeré budoucí uvolňování měnové politiky v USA, takže zbývá pouze faktor snižování sazeb v EU.
img

Přehled vývoje měnového páru EUR/USD dne 17. prosince. Flat pokračuje

17.12.2024 Měnový pár EUR/USD se v pondělí nadále obchodoval velmi klidně a zůstal uvnitř horizontálního kanálu, který zmiňujeme téměř v každé analýze. Stojí za to připomenout, že neexistuje žádné časové omezení, jak dlouho musí cena zůstat uvnitř flat rozpětí. Pár může v tomto režimu bez problémů pokračovat v obchodování i další měsíc, a to bez ohledu na fundamentální a makroekonomické pozadí. Fundamenty a makroekonomika jsou pouze spouštěče, které ovlivňují náladu a aktivitu obchodníků. Pokud trh nemá chuť obchodovat nebo tlačit pár určitým směrem, žádné zprávy mu nepomohou.
img

Jak obchodovat měnový pár EUR/USD dne 16. prosince? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky

16.12.2024 Měnový pár EUR/USD se v pátek nadále obchodoval v horizontálním kanálu, kde konsoliduje už zhruba tři týdny. Z technického hlediska se pro měnový pár EUR/USD nic nezměnilo. V minulém týdnu měly potenciál výrazněji ovlivnit pohyb páru pouze dvě události, obě se však ukázaly být spíše nevýrazné. Listopadová zpráva o inflaci v USA ukázala přesně ty údaje, které trh očekával, a zasedání Evropské centrální banky přineslo očekávané výsledky.
img

Přehled vývoje měnového páru EUR/USD dne 16. prosince. Klid zatím pokračuje, žádná bouře nepřichází

16.12.2024 Měnový pár EUR/USD se pokusil prorazit pod spodní hranici horizontálního kanálu, ve kterém se obchoduje už několik týdnů. Ve 4hodinovém časovém rámci není pohyb do strany příliš patrný, ale v nižších časových rámcích je jasně viditelný. V důsledku toho se cena odrazila od spodní hranice kanálu a nyní může opět směřovat vzhůru. Flat stále trvá.
img

Obchodní doporučení a přehled vývoje EUR/USD dne 16. prosince. První pokus o proražení flatu selhal

16.12.2024 V pátek se měnový pár EUR/USD pokusil konsolidovat pod předchozím minimem, které představuje spodní hranici horizontálního kanálu, kde se cena zasekla na tři týdny. Tento pokus však selhal.
img

Jak 13. prosince obchodovat s párem GBP/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky

13.12.2024 Pár GBP/USD se ve čtvrtek – podle očekávání – obchodoval směrem dolů, když se cena předtím konsolidovala pod vzestupnou trendovou linií. Tento pohyb se sice objevil v rámci flat fáze, takže signál byl relativně slabý, ale přesto upozornil na blížící se pokles britské libry. Včerejší pokles není překvapivý. Opakovaně jsme zdůrazňovali, že libra zůstává překoupená a bezdůvodně drahá, zatímco globální i lokální trendy jsou medvědí. V důsledku toho je pravděpodobné, že konec korekce vyústí v opětovné oslabení britské libry. Včera nebyly k dispozici prakticky žádné zprávy, které by pro libru byly významné, ale trh využil zasedání Evropské centrální banky jako spouštěče. Velká Británie dnes zveřejní několik zpráv druhořadého významu. Důležitou událostí příštího týdne bude zasedání Bank of England a Federálního rezervního systému, i když nejspíš nepřekvapí a nezmění celkový downtrend.
img

Přehled páru GBP/USD na 13. prosince: libra právem následuje euro

13.12.2024 Měnový pár GBP/USD se ve čtvrtek také obchodoval směrem dolů. Tento pokles lze přičíst několika důvodům; a zasedání Evropské centrální banky k nim nepatří. Začněme tím, že euro a libra se často obchodují v tandemu – když ne 100%, tak alespoň 80%. Když tedy euro klesá, je 80% pravděpodobnost, že ho bude následovat libra. To je téměř axiom. Navíc libra, stejně jako euro, nemá žádné fundamentální důvody pro střednědobý růst a v posledních týdnech koriguje. V časovém rámci 4H i 1W zůstává trend medvědí. Proto se po skončení korekce dala očekávat nová vlna downtrendu a přesně té jsme teď pravděpodobně svědky.
img

Přehled vývoje měnového páru EUR/USD dne 13. prosince. ECB snižuje sazby – co bude dál s eurem?

13.12.2024 Měnový pár EUR/USD ve čtvrtek podle očekávání pokračoval v pohybu směrem dolů. Včera proběhlo poslední letošní zasedání Evropské centrální banky, přesto se žádné překvapení nečekalo. Existovala malá šance na snížení klíčové sazby o 0,5 %, což bylo od počátku nepravděpodobné. ECB tedy učinila rozhodnutí, které všichni očekávali. Ačkoli tato událost zdánlivě vyvolala nový pokles eura, skutečnost je složitější. Pojďme se na to podívat.
img

Ranní okénko - Dnes čekáme snížení sazeb ECB o 25 bb

12.12.2024 Dnes v čase 10:30-11:30 zveme na náš čtvrtletní webinář s názvem „Co (ne)čekat od roku 2025?“, kde budeme probírat aktuální trendy a prognózu makroekonomického vývoje na příští rok.
img

Obchodní doporučení a přehled pro pár GBP/USD na 12. prosince: uptrend je přerušen, ale libra nijak nespěchá s poklesem

12.12.2024 Pár GBP/USD se ve středu dál obchodoval do strany. Před několika dny překonal vzestupnou trendovou linii, což je první známka obratu downtrendu. Rádi bychom ale připomněli, že je vždy lepší počkat na nějaké potvrzení. Například v našem případě se cena zatím nekonsolidovala ani pod kritickou linií Kijun-sen. O poklesu libry tedy momentálně nemůže být řeč. Růst dolaru nepodpořilo ani fundamentální a makroekonomické pozadí tohoto týdne. Nezaznamenali jsme žádné důležité projevy představitelů Federálního rezervního systému a Bank of England, protože je aktivován tzv. režim ticha. Příští týden se uskuteční poslední letošní zasedání obou centrálních bank, takže jejich představitelé mají zakázáno cokoli komentovat. A téměř jediná zpráva tohoto týdne (o inflaci v USA) se ukázala jako nevýrazná a jednoduše nedokázala vyvolat silnou reakci trhu. Pár je tedy stále uvnitř lokálního flatu.
img

Obchodní doporučení a přehled pro pár EUR/USD na 12. prosince: Zpráva o inflaci nenabídla odpověď na klíčovou otázku

12.12.2024 Pár EUR/USD se ve středu dál pomalu sunul dolů v rámci horizontálního kanálu, ve kterém je už několik týdnů. Tento horizontální kanál je mezi úrovněmi 1,0464–1,0585. Poté, co se cena znovu odrazila od jeho horní hranice, klesla ke spodní hranici. Z technického hlediska jsme tedy viděli téměř dokonalý pohyb, i když plochý. USA včera zveřejnily nejdůležitější inflační zprávu za listopad, na které do značné míry závisí prosincové rozhodnutí Federálního rezervního systému. Tato zpráva ale neodpověděla na to, co americká centrální banka se sazbou udělá. Inflace sice zrychlila, ale důsledně v rámci prognózy. Jádrová inflace se nezměnila, což také odpovídalo prognózám odborníků. Momentálně tedy Fed není ani blíž k dalšímu uvolnění měnové politiky, ani dál od něho. Sazba bude pravděpodobně snížena, protože trh práce vykázal v listopadu dobré výsledky a inflace mírně zrychlila. Fed si ale nejspíš udělá přestávku, pokud i další zpráva o inflaci vykáže zrychlení. Věříme, že dolar bude dál posilovat – a nezáleží na tom, jestli pomalu, nebo rychle.
img

Prognóza pro pár AUD/USD na 12. prosince 2024

12.12.2024 Dnešní zpráva o poklesu nezaměstnanosti v Austrálii ze 4,1 na 3,9 % vytáhla australský dolar nad úroveň rezistence 0,6410 a přiblížila ho tak k horní hranici klesajícího cenového kanálu v denním grafu. Vytvořila se dvojitá konvergence mezi cenou a oscilátorem Marlin.
img

Prognóza pro pár EUR/USD na 12. prosince 2024

12.12.2024 Euro ve středu dál mírně klesalo a přiblížilo se ke spodní hranici pásma 1,0461–1,0598. Oscilátor Marlin dosáhl v denním časovém rámci neutrální linie nula, což signalizuje, že euro je připraveno na výsledky zasedání Evropské centrální banky.
img

Prognóza pro GBP/USD na 12. prosince 2024

12.12.2024 Po včerejším mírném poklesu (pokus o otestování supportu 1,2708) libra opět tlačí na úrovně rezistence linií ukazatele rovnováhy a MA34. Oscilátor Marlin se pohybuje do strany, ale má rostoucí trend. Cena signalizuje svůj záměr zaměřit se na hladinu 1,2906, kde by mohla narazit na linii MACD v denním grafu.
img

Prognóza pro EUR/USD na 11. prosince 2024

11.12.2024 Postupný odklon investorů od rizika pokračuje. Včera americký akciový index S&P 500 klesl o 0,30 % a euro jej následovalo, když ztratilo 24 pipsů, i když v kontextu očekávání zasedání Evropské centrální banky.
img

Přehled vývoje měnového páru GBP/USD dne 10. prosince. Růst libry by neměl být zavádějící

10.12.2024 Měnový pár GBP/USD se i v pondělí obchodoval oběma směry, jako by trh záměrně usiloval o to, aby zmátl obchodníky. Minulý týden britská libra posilovala, přestože k takovému pohybu měla jen velmi málo důvodů. Některé zprávy z USA dopadly hůře, než se očekávalo, a Andrew Bailey oznámil čtyři snížení sazeb pro příští rok. Tato snížení sazeb však představují holubičí postoj, který měl vyvolat pokles libry. Jerome Powell zároveň zopakoval, že Federální rezervní systém nikam nepospíchá, a zdůraznil, že ekonomika je ve výborné kondici, což dává Fedu potřebný čas. Páteční zpráva Nonfarm Payrolls Powellova prohlášení podpořila. Domníváme se tedy, že dolar měl minulý týden více důvodů k posílení než libra.
C:\fakepath\trader-09122024-56-zm.jpg

Forex: Koruna mírně posílila a zakončila na podobných úrovních jako minulý čtvrtek

09.12.2024 Česká měna dnes mírně posílila a zakončila na podobných úrovních jako minulý týden ve čtvrtek. K euru si koruna polepšila o dva haléře na 25,09 EUR/CZK, vůči dolaru zpevnila o osm haléřů na 23,69 USD/CZK. Vyplývá to z informací na serveru Patria Online.
img

Přehled vývoje měnového páru EUR/USD dne 9. prosince. Zasedání ECB a nic jiného

09.12.2024 Měnový pár EUR/USD se v pátek obchodoval nepříznivě. Zatímco ve 4hodinovém časovém rámci to nebylo patrné, v 5minutovém grafu to patrné bylo. Cena oscilovala mezi stagnací, prudkým růstem a stejně prudkým poklesem. Pátek se ukázal jako obzvláště náročný, protože evropská obchodní seance se zdála být pouhou předehrou ke zveřejnění údajů z amerického trhu práce, po kterém došlo k volatilním cenovým výkyvům. Smíšené signály mohou vysvětlovat počáteční pohyb vzhůru následovaný pozdějším poklesem: rostoucí míra nezaměstnanosti (negativní pro dolar) v kontrastu s výraznějším než očekávaným nárůstem počtu pracovních míst mimo zemědělský sektor (pozitivní pro dolar). Tato dualita dává při zpětném pohledu smysl, ale obchodování na jejím základě bylo mimořádně obtížné.
img

Týdenní přehled pro pár EUR/USD: CPI, PPI, ECB

09.12.2024 Měnový trh vyrazí za dva týdny de facto na vánoční/novoroční dovolenou a bude na ní až do začátku ledna. Před odjezdem ale obchodníci "hlasitě bouchnou dveřmi" v reakci na hlavní události prosince.
C:\fakepath\trader-03122024-41-zm.jpg

Forex: Koruně se dnes dařilo posilovat, k euru uzavřela nejsilnější od konce září

03.12.2024 Koruna dnes zpevnila vůči oběma hlavním světovým měnám. K euru si od pondělního podvečera polepšila o 12 haléřů na 25,14 EUR/CZK, což představuje její nejsilnější závěr od konce letošního září. Vůči dolaru zpevnila česká měna o 21 haléřů na 23,91 USD/CZK, tedy zhruba na úroveň z konce minulého týdne. Vyplývá to z údajů serveru Patria Online kolem dnešních 17:00.
img

EUR/USD. Konec listopadu: zápis ze zasedání FOMC, jádrový PCE index a zpráva o inflaci v eurozóně

25.11.2024 Poslední listopadový týden slibuje být intenzivní i volatilní. Jak je zvykem, na konci každého měsíce jsou zveřejňovány kritické makroekonomické údaje a letošní listopad nebude výjimkou. Mezi hlavní zprávy nadcházejícího obchodního týdne patří zpráva o inflaci v eurozóně, spotřebitelská důvěra CB, zápis z jednání FOMC, indexy IFO, údaje o inflaci v Německu a jádrový index PCE.
img

Obchodní doporučení a analýza pro pár EUR/USD na 31. října – euro dělá druhý krok směrem ke korekci

31.10.2024 Měnový pár EUR/USD se ve středu pokusil o další vzestupnou korekci. Euro si během dne připsalo 50–60 pipů, ale makroekonomické pozadí, které včera výrazně ovlivňovalo sentiment obchodníků, bylo značně rozporuplné. Například německá inflace zrychlila na 2 %, což je mnohem víc, než se předpokládalo, a vyvolala obavy, že sazby by v prosinci mohly být ponechány na současné úrovni. Americká zpráva ADP o růstu počtu pracovních míst v soukromém sektoru zdvojnásobila prognózy, což mělo vyvolat spíš pokles než růst páru. Na druhou stranu, HDP EU za 3. čtvrtletí předčilo očekávání, zatímco HDP USA ho nesplnilo. Zkrátka, pár mohl včera rychle stoupat nebo klesat. Nakonec jsme se dočkali určitého růstu, ale tento kritický týden ještě ani zdaleka nekončí.
C:\fakepath\trader-21102024-47-zm.png

Forex: Česká koruna zahájila týden poklesem vůči oběma hlavním světovým měnám

21.10.2024 Česká koruna zahájila týden poklesem vůči oběma hlavním světovým měnám. K euru dnes oslabila o šest haléřů na 25,28 EUR/CZK. K dolaru skončila v 17:00 slabší o deset haléřů a obchodovala se za 23,33 USD/CZK. Vyplývá to z údajů na serveru Patria Online.
img

Ranní komentář: Silné výsledky TSMC, Blackstone a Netflixu. Nestlé chce zpět svůj market share

18.10.2024 Včerejší seance přinesla zasedání Evropské centrální banky, která podle očekávání zvýšila úrokové sazby. Za pozornost pak stálo i několik korporátních reportů, v čele s výsledky TSMC a Netflixu.
img

Doporučení na obchodování a analýza měnového páru EUR/USD ze dne 18. října. Christine Lagarde euro nezachránila

18.10.2024 Měnový pár EUR/USD pokračuje ve svém téměř volném pádu. Včera proběhlo zasedání Evropské centrální banky, na kterém bylo rozhodnuto o snížení všech tří klíčových sazeb o 0,25 %. Pro trh to nebylo překvapivé, protože takové rozhodnutí očekával. Přesto to euru poskytlo pádný důvod znovu klesnout. Stojí za zmínku, že trh často oceňuje události, o kterých již předem ví. Představitelé ECB začali o možnosti, že v říjnu dojde ke snížení sazeb, hovořit zhruba před dvěma týdny. Proč tedy euro dnes pokračovalo v poklesu?
img

Ranní okénko - ECB velmi pravděpodobně tentokrát cyklus snižování sazeb nepřeruší

17.10.2024 Dnes dostaneme jako předkrm finální data o zářijové inflaci v eurozóně. Žádné překvapení se ovšem neočekává, v meziročním vyjádření by tak celková inflace měla činit 1,8 % a jádrová inflace 2,7 %. Hlavním chodem bude zasedání Evropské centrální banky. Na stole jsou dvě varianty, buď stabilita, nebo snížení sazeb o 25bb.
img

Jak obchodovat měnový pár GBP/USD dne 17. října? Jednoduché tipy a analýza pro začátečníky

17.10.2024 Ve středu pár GBP/USD pokračoval v pohybu směrem dolů, jako by se nic nestalo. Den předtím cena prorazila předchozí trendovou linii, ale upozorňovali jsme, že proražení trendové linie není v podmínkách téměř úplného flatu silným signálem. V důsledku toho cena tuto linii prolomila, a navíc byla zveřejněna zpráva o inflaci ve Velké Británii, což způsobilo, že cena klidně zamířila zpět dolů. Samozřejmě, že skutečným důvodem včerejšího poklesu libry byla právě zpráva o inflaci. Všechny druhy inflace v září klesly mnohem více, než se předpokládalo. To donutí Bank of England, aby brzy obnovila uvolňování měnové politiky a snižovala sazby rychleji, než trh očekával. Zdá se, že trh ještě ani nezačal snižování sazeb ve Velké Británii oceňovat. Proto je každá holubičí zpráva dalším důvodem k prodeji libry. Cena nyní již potřetí klepe na dveře úrovně 1,2980 a dnes ji pravděpodobně prolomí.
img

Čemu věnovat pozornost dne 17. října? Přehled základních událostí pro začátečníky

17.10.2024 Na čtvrtek je naplánováno několik makroekonomických událostí, ale všechny může zastínit zasedání Evropské centrální banky a projev Christine Lagarde. V eurozóně bude například zveřejněn druhý odhad inflace za září. Druhé odhady se zřídkakdy liší od prvního, takže se neočekává, že by na tuto událost trh reagoval. Ve Spojených státech budou zveřejněny zprávy o maloobchodních tržbách, průmyslové výrobě a žádostech o podporu v nezaměstnanosti. Tyto zprávy by mohly vzbudit zájem trhu, ale na měnovém páru EUR/USD se trh pravděpodobně zaměří na výsledek zasedání ECB. Pár GBP/USD může na tyto zprávy z USA reagovat, ale stejně tak by mohl sledovat pár EUR/USD vzhledem k silné korelaci mezi eurem a librou.
img

Prognóza pro EUR/USD na 17. října 2024

17.10.2024 Euro se před dnešními výsledky zasedání Evropské centrální banky pohybuje na co nejnižší úrovni. Z technického hlediska už je ve hře úroveň 1,0777 a euro by ji mohlo dosáhnout poměrně rychle, pokud nebudou podkopána obecná tržní očekávání – to znamená, že centrální banka sníží sazbu o 0,25 % a neodloží další snížení "o půl roku". Vzhledem k obavám ECB z vnitřní inflace v důsledku rostoucích mezd a nepříliš slabé výkonnosti reálného sektoru nemusí být tón Lagarde příliš holubičí.
C:\fakepath\forex-16102024.jpg

Forex: Dolar posiluje, trhy čekají menší snížení úroků a zaměřují se na volby

16.10.2024 Americký dolar dnes posiluje ke koši měn, protože investoři nyní očekávají mírnější snížení úrokových sazeb centrální bankou USA (Fed). Pozornost investorů se také nyní přesouvá k prezidentským volbám ve Spojených státech.
img

Ranní zpráva z finančního trhu: Kalendář je prázdný, trhy vyčkávají na čtvrteční rozhodnutí ECB

16.10.2024 Světový makroekonomický kalendář je dnes prázdný. Trhy se tak budou připravovat na zítřejší zasedání Evropské centrální banky, na kterém by měla dodat další 25bodové snížení úrokových sazeb. Trhy ale tento krok již ve svých cenách plně zahrnují. Snížení o čtvrt procentního bodu očekává i všech 65 analytiků dotázaných agenturou Bloomberg. Překvapení tak nejspíše může přinést pouze následná tisková konference prezidentky Lagardeové. V Česku bude zveřejněn vývoj cen průmyslových výrobců za září. Ty podle našeho odhadu meziměsíčně o jednu desetinku vzrostou.
img

Prognóza pro GBP/USD na 16. října 2024

16.10.2024 Včerejší pokus libry prorazit nad rezistenci na úrovni 1,3080 nebyl úspěšný, ale tento pohyb jasněji vykreslil vzestupnou korekci oscilátoru Marlin. Tato korekce by měla stačit k tomu, aby došlo k obnovení poklesu s novou silou.
C:\fakepath\EURCZKH1.png

Forex: Koruna dnes zpevnila k euru a stagnovala vůči dolaru

15.10.2024 Koruna dnes zpevnila k euru o tři haléře na 25,22 Kč/EUR. Vůči dolaru česká měna stagnovala a okolo 17:00 se obchodovala stejně jako v pondělí vpodvečer v kurzu 23,13 Kč/USD. Vyplývá to z informací serveru Patria Online.
img

Dow prolomil hranici 43 000, Nvidia láme rekordy, Caterpillar utrpěl ztráty – co bude dál?

15.10.2024 Pondělní obchodní seance na Wall Street skončila sebevědomým růstem klíčových indexů, včetně indexů S&P 500 a Dow Jones, které dosáhly historických maxim. Hlavním motorem tohoto růstu byl zájem investorů o technologické giganty před blížícím se zveřejněním firemních výsledků a důležitých ekonomických údajů.
img

Forex: Koruna zůstává oslabená, ale trh je klidnější

14.10.2024 Minulý týden již koruna dále neoslabovala a po většinu týdne se pohybovala v rozmezí 25,30-25,35 EUR/CZK. Ačkoli geopolitická situace zůstává napjatá a konflikt na Blízkém východě se zdá být ještě daleko před koncem, absence výraznějších událostí na válečném poli pomohla uklidnit i situaci na devizových trzích. Průměrný skutečný rozsah (ATR) ve vztahu k páru EUR/CZK mírně klesá, což odpovídá pozorovanému slábnutí trendu, který ztrácí na dynamice.
img

Ranní okénko - Zasedání ECB v hledáčku již ve čtvrtek

14.10.2024 Tento týden bude ve znamení měnově-politického zasedání Evropské centrální banky, která ve čtvrtek rozhodne o potenciální změně referenčních úrokových sazeb pro eurozónu. Vzhledem k nad očekávání příznivému vývoji v oblasti inflace, která se dostala dokonce pod cílovou 2% úroveň, a zároveň stále utlumenému ekonomickému růstu, trh zesílil svá očekávání, že ECB bude bez přestávky pokračovat ve snižování sazeb. S tím počítá i naše prognóza, která předpokládá standardní krok ve výši -25bb.
img

EUR/USD: Jednoduché tipy na obchodování dne 10. října pro začínající obchodníky. Analýza včerejších forexových obchodů

10.10.2024 K otestování ceny 1,0954 došlo v době, když se ukazatel MACD posunul výrazně pod nulu, což omezilo potenciál páru směrem dolů. Z toho důvodu jsem euro neprodával. Krátce poté došlo k dalšímu testu této ceny, přičemž ukazatel MACD se nacházel v oblasti přeprodanosti, což umožnilo realizovat scénář č. 2 pro nákup. Jak však můžete vidět v grafu, pár nerostl. Vyjádření představitelů Federálního rezervního systému a zveřejnění zápisu ze zářijového zasedání podpořily dolar, nikoli euro. Dnes budou v první polovině dne zveřejněny údaje o průmyslové výrobě Itálie a zpráva z měnověpolitického zasedání Evropské centrální banky. To trh pravděpodobně neovlivní, protože veškerá pozornost se bude soustředit na údaje z USA, kterým se budeme podrobněji věnovat v prognóze pro druhou polovinu dne. Pokud jde o intradenní strategii, budu se spoléhat především na realizaci scénáře č. 2.
C:\fakepath\eurusd-tydenik-07102024-2.png

Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (7.10.2024)

07.10.2024 V minulém týdnu jsme se dočkali velmi solidního zisku na měnovém páru EUR/USD. Na tento obchod jsem dopředu upozornil v mém týdenním komentáři. Trh totiž prolomil dolní vstupní S/R zónu, čímž došlo k aktivaci sell (short) obchodu, který se velmi přesně dostal do svého cíle a byl ukončen v zisku na Profit-Targetu. Pokud jste mého obchodu také využili ve svůj prospěch, tak gratuluji k zisku!
img

Aktuální prognóza pro pár EUR/USD na 1. října 2024

01.10.2024 Ačkoli Jerome Powell na tiskové konferenci po nedávném zasedání Federálního výboru pro otevřený trh zopakoval svá slova, dolar aktivně stoupal. Šéf Federální rezervy nesdělil nic nového. Nicméně posilování dolaru začalo několik hodin před jeho projevem a skončilo v podstatě ještě před začátkem. Důvodem jsou vystoupení dalších představitelů americké centrální banky. A jejich rétorika se trochu změnila. Konkrétně Raphael Bostic, který dříve jasně podporoval další snížení úrokových sazeb o 50 bazických bodů, najednou avizoval, že tento krok by byl ospravedlnitelný jen v případě prudkého zhoršení situace na pracovním trhu. Uvedené silně podpořilo význam zprávy Ministerstva práce USA, která bude zveřejněna v pátek. Jelikož ale nikdo nečeká náhlý nárůst nezaměstnanosti, podobné výroky by zároveň snížily pravděpodobnost takto výrazného snížení úrokových sazeb. Posílení amerického dolaru tedy bylo logické.
img

Zlato na nových maximech

20.09.2024 Poslední týdny pro zlato znamenaly určitou konsolidaci, která definitivně skončila. Drahý kov se totiž vydal na nová historická maxima a vzhledem k období snižování sazeb může mít před sebou další výrazný růst. Spotové ceny zlata se v současné době obchodují na úrovni 2 560 a z pohledu futures (termínované kontrakty na zlato) se pak dostáváme někam daleko přes 2 600 USD. Kde se může zlato zastavit a jaké jsou klíčové fundamenty?
img

Forex: Koruna v zajetí záplav i rozhodnutí Fedu

16.09.2024 Minulý týden přinesl zásadní událost v podobě široce očekávaného zasedání Evropské centrální banky, která ve středu v souladu s naší i tržní prognózou obnovila cyklus uvolňování měnové politiky snížením úrokových sazeb o 25bb. Změna v referenčních sazbách se projeví se zpožděním až 18. září, kdy zároveň dojde ke zúžení rozpětí mezi depozitní sazbou a hlavní sazbou pro refinanční operace na 15bb. Depozitní sazba bude nově činit 3,5 % (vs předchozích 3,75 %), hlavní sazba pro refinanční operace 3,65 % (vs předchozích 4,25 %) a sazba mezní zápůjční facility 3,9 % (vs předchozích 4,5 %). Důvodem zúžení koridoru je zejména snaha o minimalizaci volatility krátkodobých sazeb, de facto hlavní sazbou je zároveň potvrzena úroveň depozitní facility, podle které bude nadále řízena sazba ESTR (Euro short-term rate).
img

EUR/USD: Jednoduché obchodní tipy pro začínající obchodníky na 16. září. Analýza forexových obchodů

16.09.2024 Ve druhé polovině dne nedošlo k žádným testům mnou naznačených úrovní, takže se neobjevily žádné přesvědčivé body ke vstupu na trh. Ano, pozitivní reakce na obstojné údaje o průmyslové výrobě v eurozóně pomohla páru udržet se v první polovině dne nad vodou, takže bylo jasné, že k žádnému výraznému výprodeji eura nedojde a prodejci nebudou schopni vykompenzovat růst, který byl zaznamenán ve čtvrtek po zasedání Evropské centrální banky.
img

Jak 16. září obchodovat s párem GBP/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky

16.09.2024 Pár GBP/USD se v pátek také obchodoval ve flatu s nízkou volatilitou. Makroekonomických údajů bylo velmi málo. Vyzdvihnout lze jen index spotřebitelského sentimentu Michiganské univerzity v USA, který byl o něco silnější, než se očekávalo. Tato zpráva ale dolaru velké zisky nepřinesla. Britská libra přitom ve čtvrtek, kdy byly zveřejněny ještě méně důležité údaje, stoupla. Trh se rozhodl, že holubičí zasedání Evropské centrální banky je důvodem k nákupu eura i libry. Veškeré pohyby páru se dál odvíjejí od očekávání trhu týkajících se sazeb Federálního rezervního systému. Makroekonomické údaje ani fundamentální události patrně tato očekávání neovlivňují.
img

Jak 16. září obchodovat s párem EUR/USD? Jednoduché tipy a analýza obchodů pro začátečníky

16.09.2024 Pár EUR/USD se v pátek obchodoval ve flatu s nízkou volatilitou. Trh neshledal nic zajímavého na zprávách o průmyslové výrobě v EU ani o spotřebitelském sentimentu v USA. Většina makroekonomických údajů byla z velké části ignorována. A ani těch údajů nebylo mnoho. Za pozornost stojí opět zpráva o inflaci v USA, která vykázala výraznější pokles, než se očekávalo, a přesto vyvolala růst dolaru. Uvést bychom měli také zasedání Evropské centrální banky, na kterém byly sníženy sazby, ale euro přesto stouplo. Jak vidíme, pohyby páru neměly téměř žádnou logiku.
C:\fakepath\trader-13092024-45-zm-.png

Forex: Koruna v závěru týdne oslabila k euru, posílila naopak vůči dolaru

13.09.2024 Koruna v závěru týdne oslabila k euru o pět haléřů na 25,15 EUR/CZK. K dolaru naopak česká měna ve srovnání se čtvrtečním závěrem posílila o šest haléřů. V 17:00 se podle serveru Patria Online obchodovala za 22,68 USD/CZK.
img

Ranní okénko - ECB obnovila cyklus snižování sazeb, další výhled je ale nejistý

13.09.2024 Na závěr tohoto zajímavého týdne se nejprve dozvíme, jak se vyvíjel běžný účet platební bilance v České republice během července. Trh očekává záporné saldo ve výši -20,7 mld. Kč, které by bylo ale více než dvakrát nižší než v červnu (-48,3 mld. Kč). O hodinu později zveřejní Eurostat červencový výsledek průmyslové výroby v celé eurozóně. Oživení průmyslu se zatím ještě nedostavilo a ani tento výsledek nejspíše naději na obrat nepřinese. Trh stejně jako naše prognóza očekává meziměsíční snížení průmyslové produkce o 0,5 %, což by byl již čtvrtý měsíc v řadě, kdy by výroba v meziměsíčním srovnání poklesla.
img

Jak obchodovat pár GBP/USD dne 13. září? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky

13.09.2024 Také pár GBP/USD ve čtvrtek vykázal silný pohyb vzhůru, přestože k tomu neměl žádné opodstatnění ani důvody. Zatímco zasedání Evropské centrální banky v eurozóně mohlo euro hypoteticky podpořit, ve Spojeném království se žádné významné zpravodajské události nekonaly. V USA byl zveřejněn index cen výrobců, který byl v meziměsíčním vyjádření o 0,1 % vyšší, než se předpokládalo. Opravdu někdo věří, že tento index vyvolal pokles dolaru o 100 pipsů?
img

Obchodní doporučení a analýza pro pár EUR/USD na 13. září: po zasedání ECB není o čem mluvit

13.09.2024 Pár EUR/USD neprojevoval ve čtvrtek sebemenší chuť se pohybovat. Volatilita přesáhla sotva 40 pipů, a to v den zasedání Evropské centrální banky a projevu Christine Lagardeové. A v den, kdy ECB podruhé snížila základní úrokové sazby! Cena eura navíc vzrostla kvůli rozhodnutí ECB uvolnit měnovou politiku! To je vše, co musíte vědět o logice čtvrtečních pohybů. Euro už několik týdnů koriguje, ale stále to nevypadá na začátek klesajícího trendu. Pár zkorigoval o 200 pipů a nedokázal překonat ani psychologickou úroveň 1,1000. Situaci dolaru zatím zachraňuje trendová linie a linie indikátoru Ichimoku, které se nacházejí nad cenou, takže klesající trend zůstává neporušený. Jelikož pár EUR/USD nikdy nebyl supervolatilní, dalo by se předpokládat, že všechno je jako obvykle. Stále však nevidíme, že by trh toužil po nákupu americké měny.
img

Jak 12. září obchodovat s párem EUR/USD? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky

12.09.2024 Pár EUR/USD si ve středu udržel sestupný pohyb. Připomeňme, že včera byla zveřejněna "zpráva týdne" – index spotřebitelských cen v USA za srpen. Inflace v USA zpomalila na 2,5 %, což výrazně zvýšilo pravděpodobnost agresivnějšího snížení sazeb Federálního rezervního systému. V minulosti by taková informace vyvolala pád amerického dolaru, ale tentokrát ne. Dolar včera posílil, i když ne o mnoho. Podle nás je to pro americkou měnu, která celý rok 2024 klesala, dobré znamení. Opakovaně jsme upozorňovali, že dolar je příliš přeprodaný a nepřiměřeně levný a že trh využívá téměř jakýkoli faktor k jeho prodeji, což je nelogické. Možná přišel čas obnovit spravedlivý kurz. Sestupný trend je stále křehký, ale je tu, drží se a dolar pomalu, ale jistě roste.
img

Čemu věnovat pozornost dne 12. září? Přehled zásadních událostí pro začátečníky

12.09.2024 Na čtvrtek je naplánováno jen málo makroekonomických událostí a žádná z nich není významná. Pouze Spojené státy zveřejní dvě více či méně významné zprávy – údaje o žádostech o podporu v nezaměstnanosti a index cen výrobců. První z nich zřídkakdy vykáže výrazné odchylky od prognóz a jen výjimečně vyvolá reakci trhu. Druhý ukazatel, zveřejněný včera, ovlivňuje celkovou inflaci a komplexně odpovídá na otázku: "Co se děje s tímto ukazatelem?".
img

EUR/USD: Obchodní plán na americkou seanci ze dne 11. září (analýza dopoledních obchodů). Medvědi udrželi úroveň 1,1052.

12.09.2024 V dopolední prognóze jsem věnoval pozornost úrovni 1,1052 a na jejím základě jsem plánoval učinit rozhodnutí o vstupu na trh. Podívejme se na graf a analyzujme, k čemu došlo. Růst a vytvoření falešného průrazu kolem úrovně 1,1052 poskytly bod k prodeji eura, což vedlo k poklesu páru o 15 bodů, po kterém tlak na euro polevil. Technický výhled na druhou polovinu dne se nezměnil.
C:\fakepath\trader-11092024-44-zm.png

Forex: Koruna dnes lehce ztrácela k dolaru i vůči jednotné evropské měně

11.09.2024 Koruna dnes mírně oslabila k oběma hlavním světovým měnám. Vůči euru ztratila od úterního podvečera dva haléře a její kurz dnes kolem 17:00 činil 25,10 EUR/CZK. K dolaru česká měna oslabila o pět haléřů na 22,80 USD/CZK. Vyplývá to z údajů serveru Patria Online.
img

EUR/USD: Jednoduché tipy na obchodování dne 11. září pro začátečníky. Analýza včerejších forexových obchodů

11.09.2024 K otestování ceny na úrovni 1,1031 došlo ve chvíli, když se ukazatel MACD začal pohybovat směrem dolů od nuly, což potvrdilo správný vstupní bod pro prodej (sell) eura. V důsledku toho pár klesl o 15 pipsů, načež tlak polevil. Cílové úrovně 1,1005 jsme nedosáhli, takže další místa pro vstup do trhu nebyla k dispozici. Včerejší německý index spotřebitelských cen a italská zpráva o průmyslové výrobě odpovídaly prognózám ekonomů, takže euro nepodpořily. Dnes nemáme z eurozóny k dispozici žádná data, a tak se pozornost přesune na druhou polovinu dne a důležité zprávy z USA, kterým se budeme podrobněji věnovat později. Prozatím má euro potenciál udržet si růst pozorovaný během asijské seance, ale nezapomínejme na zítřejší zasedání Evropské centrální banky a snížení úrokových sazeb, které pravděpodobně omezí růstový potenciál páru. Co se týče intradenní strategie, budu spoléhat spíše na realizaci scénářů č. 1 a 2.
img

Forex: Americká inflace ubrala na tempu

11.09.2024 Klíčovou událostí dne bude zveřejnění americké inflace. Ta v srpnu zřejmě v důsledku vývoje cen na čerpacích stanicích, ojetých automobilů i imputovaného nájemného zpomalila své tempo. Na padesátibodové snížení úrokových sazeb na zasedání americké centrální banky v příštím týdnu to ale nejspíš stačit nebude. Náš odhad zatím stále počítá s 25 bazickými body. Zbytek kalendáře je pro dnešek prázdný.
img

Čemu věnovat pozornost 11. září? Přehled fundamentálních událostí pro začátečníky

11.09.2024 Na středu není naplánováno mnoho mnoho makroekonomických událostí, ale nečeká nás ani klidný den. Jde hlavně o to, že účastníky trhu aktuálně nezajímají makroekonomické údaje ze Spojeného království ani z eurozóny. Celý svět se soustředí na americký dolar a měnovou politiku Federálního rezervního systému. Proto jsou důležité jen takové zprávy, které mohou přímo ovlivnit rozhodnutí Fedu. A dnes tu jednu z nich máme: inflaci v USA. O této zprávě bylo řečeno už mnohé. Kromě ní zveřejní Spojené království ještě údaje o HDP, nikoli ale čtvrtletní, které mají určitý význam – jen měsíční a tříměsíční. Zveřejněna bude také zpráva o průmyslové výrobě. Očekává se slabá reakce trhu na britské údaje.
img

Jak 11. září obchodovat s párem EUR/USD? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky

11.09.2024 Pár EUR/USD vykázal v úterý jen mimořádně slabou volatilitu, nic víc, což v podstatě nepřekvapí, protože včera nepůsobily v eurozóně ani v USA žádné makroekonomické ani fundamentální faktory. Zveřejněn byl pouze druhý odhad německého indexu spotřebitelských cen za srpen, který se – v souladu s očekáváním – nelišil od prvního.
img

Forex: Česká inflace překvapila ve směru nahoru

10.09.2024 Česká meziroční inflace v srpnu stagnovala na 2,2 % navzdory očekávanému mírnému snížení. Jak náš odhad, tak i tržní konsensus počítaly s 2,0 %. Centrální banka ve své prognóze zveřejněné začátkem srpna pak očekávala 1,8 %. Hlavním překvapením je výrazný meziměsíční nárůst cen potravin. Potraviny a nealkoholické nápoje zdražily o 0,5 % m/m a alkoholické nápoje a tabák pak dokonce o 1,2 % m/m. Jádrová inflace zrychlila z červencových 2,3 % na 2,4 % v srpnu (ČNB očekávala 2,2 % y/y). Dnešní ukazatel je tak v souladu s naší prognózou, že centrální banka na nadcházejícím zasedání sníží úrokové sazby o 25 bb. Koruna na zveřejněná data reagovala krátkodobým posílením k úrovni 25,02 EUR/CZK. Rychle se ale vrátila zpět k úrovni 25,08 EUR/CZK.
img

EUR/USD: Obchodní plán na americkou seanci 10. září (analýza dopoledních obchodů). Euro nevykázalo výrazný pohyb.

10.09.2024 V dopolední prognóze jsem poukázal na úroveň 1,1052 a na jejím základě jsem plánoval učinit svá obchodní rozhodnutí. Podívejme se graf 5M, co se stalo. K růstu na hladinu 1,1052 došlo, ale k testu a falešnému průrazu této úrovně několik bodů chybělo, takže jsem skončil bez vstupních bodů. Technický obrázek na druhou polovinu dne se nezměnil.
img

EUR/USD je na cestě k obratu

10.09.2024 Finanční trhy nadále trápí dvě otázky: Dojde v americké ekonomice k recesi a o kolik sníží Federální rezervní systém na zářijovém zasedání sazbu federálních fondů – o 25 nebo 50 bazických bodů? Právě na těchto odpovědích závisí osud různých aktiv včetně EUR/USD. Údaje o zaměstnanosti v USA za srpen bohužel neposkytly žádné vodítko. Navzdory zpomalení na 142 000 investoři považovali trh práce za zdravý a vrátili se k nákupům dolaru.
C:\fakepath\eurusd-10092024.png

Ranní zpráva pro tradery: Co se děje na finančních trzích 10.9.2024

10.09.2024 Americké akcie včera posílily a smazaly tak část výrazných ztrát z minulého týdne. Dow Jonesův index, který zahrnuje akcie třiceti předních amerických podniků, si připsal 1,20 procenta a zakončil obchodování na 40.829,59 bodu. Širší index S&P 500 vzrostl o 1,16 procenta na 5471,05 bodu. Index Nasdaq Composite, v němž je zastoupeno mnoho firem z odvětví vyspělých technologií, se zvýšil rovněž o 1,16 procenta a uzavřel na 16.884,60 bodu.
C:\fakepath\trader-09092024-47-zm-.jpg

Forex: Dolar posiluje, investoři očekávají pouze mírné snížení úroků v USA

09.09.2024 Americký dolar dnes posiluje vůči euru. Investoři sázejí na to, že americká centrální banka (Fed) tento měsíc přikročí pouze k mírnému snížení úrokových sazeb. Kolem 17:30 SELČ jednotná evropská měna vůči dolaru ztrácela zhruba 0,4 procenta a pohybovala se v blízkosti 1,1040 EUR/USD.
img

Ranní komentář: Výsledky Broadcomu, slabé údaje z trhu práce a nejhorší týden v tomto roce

09.09.2024 Minulý týden byl na akciových trzích z hlediska výkonnosti indexů, jako je S&P 500 nebo Nasdaq 100, nejhorší. Zakončili jsme ho výrazným pátečním poklesem poté, co vyšly o něco slabší údaje z trhu práce ve Spojených státech. Akcioví investoři tak v září mírně negativněji revidují svůj výhled na další čtvrtletí, a akciový trh tak na to reaguje výrazným poklesem. Tento týden bude z klíčových údajů zveřejněna americká inflace nebo zasedání Evropské centrální banky, která pravděpodobně sníží úrokové sazby o 25 bb. Výsledky společnosti Broadcom (AVGO.US) byly nad očekávání dobré, ale slabší výhled investory vyděsil a akcie se v pátek propadly o 10 %. To vše dnes v ranním komentáři:
C:\fakepath\trader-09092024-21-zm-.jpg

Očekávané události pro tento týden

09.09.2024 Investoři se během tohoto týdne budou soustředit pravděpodobně nejvíce na středeční výsledek inflace (Index CPI) ve Spojených státech, ale také například na čtvrteční zasedání evropské centrální banky (ECB), která bude rozhodovat o základní úrokové sazbě. Jaké další události by měli investoři brát v tomto týdnu na vědomí?
img

EUR/USD: Před námi je nejzajímavější týden letošního srpna

19.08.2024 Ekonomický kalendář na nadcházející týden je nabitý zásadními událostmi. Na programu jsou projevy představitelů Federálního rezervního systému, indexy PMI, zápis z jednání FOMC, zápis z červencového zasedání Evropské centrální banky a zprávy o americkém trhu s bydlením. Všechny tyto fundamentální faktory však zastíní klíčová událost měsíce: každoroční ekonomické sympozium konané v Jackson Hole ve Wyomingu.
img

Ranní okénko - ECB trhy nepřekvapila

19.07.2024 Poslední den tohoto týdne bude spíše o přemítání o včerejším zasedání Evropské centrální banky, a především o diskusi nad možným dalším směřováním měnové politiky. Pokračuje také výsledková sezóna, která se doposud vyvíjí nad očekávání dobře.
img

Prognóza pro pár EUR/USD na 19. července 2024

19.07.2024 Tržní korelace se včera vrátily k obvyklému stavu: ropa a akciové indexy klesaly spolu s ostatními protidolarovými měnami. Euro se propadlo o 42 pipů a vstoupilo do pásma těla svíček z pondělí a úterý.
C:\fakepath\trader-18072024-42-zm.png

Forex: Koruna mírně zpevnila k euru i dolaru, k němu je nejsilnější za poslední měsíc

18.07.2024 Česká měna dnes lehce posílila k euru i dolaru. Vůči evropské měně si polepšila o čtyři haléře na 25,26 EUR/CZK, k americké o haléř na 23,14 USD/CZK. K dolaru je koruna nejsilnější za poslední měsíc. Vyplývá to z informací na serveru Patria Online. Na zasedání Evropské centrální banky (ECB), která rozhodovala o nastavení úrokových sazeb, koruna podle analytiků nereagovala.
img

Dolar stoupá v reakci na Trumpův návratový boom

18.07.2024 Americký dolar zažil v úterý posílení na začátku evropského obchodování, čímž se odpoutal od nedávných měsíčních minim. Tento růst byl poháněn rostoucím optimismem trhů ohledně možného návratu bývalého prezidenta Donalda Trumpa do Bílého domu. Trump obdržel nadšené přijetí na republikánském národním sjezdu v Milwaukee a jeho popularita posílila dolarový index.
img

Klíčové události 18. července: fundamentální analýza pro začátečníky

18.07.2024 Na čtvrtek je naplánováno jen málo makroekonomických událostí, ale některé zprávy mohou vyvolat reakci trhu. Pozornost bychom měli věnovat především míře nezaměstnanosti, změně počtu žadatelů o podporu a mzdám ve Spojeném království. Jedná se o poměrně důležité zprávy, ale nejsme si jisti, zda na ně trh bude reagovat logicky. Stojí za zmínku, že trh využívá téměř každou událost k nákupu libry nebo eura. Růst nezaměstnanosti nebo pokles tempa růstu mezd proto nezaručuje pokles libry. Spojené státy zveřejní jen zprávu o prvotních žádostech o podporu v nezaměstnanosti, která je méně významná a má extrémně malou šanci vyvolat reakci trhu.
C:\fakepath\trader-17072024-37-zm.png

Forex: Koruna dnes posilovala, k euru se dostala na hranici 25,30 EUR/CZK

17.07.2024 Koruna dnes posilovala vůči oběma hlavním světovým měnám. K euru si oproti předchozímu závěru polepšila o čtyři haléře na 25,30 EUR/CZK, k dolaru česká měna zpevnila o 15 haléřů a v 17:00 uzavřela v kurzu 23,15 USD/CZK. Vyplývá to z informací na serveru Patria Online.
C:\fakepath\trader-16072024-38-zm.jpeg

Forex: Koruně se dnes dařilo vůči euru, na dolar naopak ztrácela

16.07.2024 Česká měna dnes zpevnila k euru a naopak ztrácela na dolar. Vůči euru si od pondělního podvečera polepšila o šest haléřů na 25,34 EUR/CZK, k dolaru oslabila o čtyři haléře na 23,30 USD/CZK. Vyplývá to z údajů serveru Patria Online kolem dnešních 17:00.
C:\fakepath\trader-15072024-21-zm.png

Očekávané události pro tento týden

15.07.2024 Investoři se během tohoto týdne zaměří pravděpodobně nejvíce na čtvrteční zasedání evropské centrální banky (ECB), která bude rozhodovat o základní úrokové sazbě. Jaké další události by měli investoři brát v tomto týdnu na vědomí?
img

Ranní okénko - Vrcholem tohoto týdne zasedání ECB

15.07.2024 Tento týden bude ve znamení měnově-politického zasedání Evropské centrální banky, která bude jednat ve čtvrtek a rozhodne o nastavení úrokových sazeb v eurozóně. Mezi finančními analytiky panuje shoda, že i přes příznivý vývoj inflace tentokrát ECB sazby ponechá beze změny a zvolí strategii vyčkávání na další pozitivní data, jelikož stále zaznamenáváme některé perzistentní proinflační faktory, zejména ve službách.
img

Přehled vývoje EUR/USD dne 21. června. ECB letos očekává tři snížení sazeb

21.06.2024 Měnový pár EUR/USD se vrátil ke stejnému vzorci obchodování, který jsme pozorovali před dvěma týdny a dříve v průběhu měsíce: pomalé pohyby, nízká volatilita a mírný klesající trend. Pokud jej však srovnáme s párem GBP/USD, jsme s pohybem páru EUR/USD upřímně spokojeni. Měnový pár EUR/USD alespoň vykazuje trend a logické pohyby. Abychom připomněli, poslední pohyb směrem dolů začal na začátku měsíce po zveřejnění další silné zprávy o počtu pracovních míst mimo zemědělský sektor v USA. Předtím cena procházela dva měsíce býčí korekcí. Korekce však neporušila klesající trend, který je jasně patrný ve 24hodinovém časovém rámci, a proto by měl být základem pro naši analýzu.
img

EUR/USD: Obchodní plán na americkou seanci 14. června (analýza dopoledních obchodů). Euro pokračovalo v poklesu.

14.06.2024 V dopolední prognóze jsem se zaměřil na úroveň 1,0722 a na jejím základě jsem plánoval učinit rozhodnutí o vstupu na trh. Podívejme se na graf 5M, co se stalo. Poklesy a vytvoření falešného průrazu směrem dolů byly signálem k nákupu eura, které se ale nikdy nedostalo na běžný růst a pokračovalo v poklesu. S nákupy při falešném průrazu v oblasti 1,0677 jsme ale měli štěstí. Z trhu se podařilo vytáhnout více než 30 bodů zisku. Odpoledne byl technický obrázek mírně zrevidován.
img

Přehled vývoje měnového páru EUR/USD dne 14. června. Jak tvůrci trhu všechny oklamali

14.06.2024 Měnový pár EUR/USD včera vykazoval pohyby, které jsme měli očekávat. Připomeňme si stručně chronologii událostí. Zhruba před týdnem, po zveřejnění zprávy NonFarm Payrolls a po dvou měsících, kdy pár procházel býčí korekcí, měl konečně ukončit svůj pohyb vzhůru. Vzhledem k tomu, že v globálním měřítku se stále nacházíme v klesajícím trendu, bylo důvodné očekávat, že euro bude pokračovat v poklesu. Euro skutečně několik dní po sobě klesalo, ale pak byla zveřejněna notoricky známá zpráva o inflaci v USA. Americký index spotřebitelských cen zpomalil druhý měsíc po sobě, což dolar zjevně nestáhlo o 100 bodů dolů. Ve středu večer Federální rezervní systém oznámil výsledky zasedání FOMC. Úroková sazba zůstala beze změny, nic nenasvědčovalo tomu, že by v příštích měsících mělo dojít k uvolnění měnové politiky, předseda Fedu Jerome Powell dokonce uvedl, že inflace je stále příliš vysoká na to, aby se uvažovalo o snížení sazeb, a graf "dot-plot" ukázal, že holubičí očekávání FOMC slábnou. Vše tedy nasvědčovalo tomu, že by dolar měl růst.
img

EUR/USD: plán obchodování během seance v USA ze dne 13. června (analýza dopoledního obchodování)

14.06.2024 Ve své dopolední předpovědi jsem upozornil na úroveň 1,0800 a plánoval jsem se na jejím základě rozhodnout o vstupu do trhu. Podívejme se na 5minutový graf, abychom zjistili, co se tam stalo. Pokles a vytvoření falešného proražení této úrovně poskytly signál k nákupu eura, což vedlo k nevýraznému růstu o 15 bodů, po kterém pohyb skončil. Technický obrázek pro druhou polovinu dne bylo potřeba ještě revidovat.
img

Ranní okénko - Očekávané snížení od ECB, dnes další data z amerického trhu práce

07.06.2024 Dnes se v odpoledních hodinách dozvíme další data z amerického trhu práce. Vícero údajů z poslední doby naznačilo jeho potenciální ochlazení, což zvýšilo očekávání finančních trhů, že by Fed mohl zahájit cyklus snižování sazeb na svém zasedání v září. Fed totiž podmiňoval uvolnění měnových podmínek nejen utlumením ekonomické aktivity, ale také snížením napjatosti pracovního trhu. Více napoví dnešní údaj o změně pracovních míst mimo zemědělský sektor, kdy se pro květen předpokládá podobná hodnota (+185 tis.) jako v dubnu (+175 tis.). To je tak výrazné snížení ve srovnání s daty z prvního čtvrtletí tohoto roku. Míra nezaměstnanosti se od začátku roku nepatrně zvýšila z 3,7 % na 3,9 % v dubnu a na této úrovni by měla zůstat i nyní. Dynamika hodinové mzdy postupně zpomaluje, v dubnu se dostala pod 4 % a trh očekává, že tomu tak bude i v květnu.
C:\fakepath\trader-05062024-46-zm.jpg

Forex: Dolar mírně posiluje vůči euru po příznivých údajích o ekonomice USA

05.06.2024 Americký dolar dnes mírně posiluje vůči euru po příznivých údajích o květnovém vývoji aktivity sektoru služeb ve Spojených státech. Jednotná evropská měna kolem 17:30 SELČ ztrácela zhruba desetinu procenta a pohybovala se v těsné blízkosti 1,0865 EUR/USD.
C:\fakepath\trader-05062024-42-zm.png

Forex: Koruna dnes o několik haléřů posílila k euru i dolaru

05.06.2024 Koruna dnes posílila k oběma hlavním světovým měnám. K euru zpevnila o sedm haléřů na 24,63 EUR/CZK, k dolaru si polepšila o tři haléře a v 17:00 se obchodovala v kurzu 22,67 USD/CZK. Vyplývá to z informací na serveru Patria Online.
C:\fakepath\eurusd-05062024.png

Ranní zpráva pro tradery: Co se děje na finančních trzích 5.6.2024

05.06.2024 Americké akcie včera posílily, protože nejnovější údaje o trhu práce podpořily vyhlídky na snižování úrokových sazeb ve Spojených státech. Dow Jonesův index, který zahrnuje akcie třiceti předních amerických podniků, si včera připsal 0,36 procenta a zakončil obchodování na 38.711,29 bodu. Širší index S&P 500 vzrostl o 0,15 procenta na 5291,34 bodu a index Nasdaq Composite, v němž je zastoupeno mnoho firem z odvětví vyspělých technologií, se zvýšil o 0,17 procenta na 16.857,05 bodu.
img

Klíčové události 5. června: fundamentální analýza pro začátečníky

05.06.2024 Na středu je naplánována celá řada makroekonomických událostí. Klíčové (nebo alespoň nejdůležitější) budou samozřejmě údaje ze Spojených států, jak tomu bylo po celý tento týden. Domníváme se, že i zasedání Evropské centrální banky je pro trh méně důležité než zprávy o trhu práce, nezaměstnanosti a podnikatelské aktivitě ISM. Dnes budou v USA zveřejněny údaje o podnikatelské aktivitě ISM ve službách za květen a zpráva ADP o změnách zaměstnanosti v soukromém sektoru (tato zpráva je obdobou NonFarm Payrolls). Zpráva NonFarm Payrolls je mnohem důležitější než ADP, ale trh může na zprávu ADP ještě reagovat. Navíc euro i libra v současné době využívají jakoukoli záminku k dalšímu posílení, takže i méně důležité zprávy nepříznivé pro dolar mohou vyvolat výrazný pokles.
C:\fakepath\trader-04062024-49-zm.jpg

Forex: Euro vůči dolaru vystoupilo nejvýše od března, později však kleslo

04.06.2024 Euro se dnes vůči americkému dolaru vyšplhalo až na nejvyšší úroveň od března, později však o své zisky přišlo. Kolem 18:30 SELČ jednotná evropská měna ztrácela zhruba 0,2 procenta a pohybovala se v blízkosti 1,0880 EUR/USD. Během dřívějšího obchodování v Asii přitom vystoupila až na 1,0916 EUR/USD, tedy na nejvyšší úroveň od 21. března, napsala agentura Reuters.
img

Prognóza pro EUR/USD na 4. června 2024

04.06.2024 V současném krátkodobém výhledu, alespoň do čtvrtečního zasedání Evropské centrální banky, se euro rozhodlo pro alternativní scénář s vytvořením divergence. Dolarový index klesl o 0,51 % v důsledku údajů o PMI v eurozóně a USA. Euro vzrostlo o 56 pipsů a dosáhlo cílové úrovně 1,0905. Index PMI ve zpracovatelském průmyslu eurozóny v květnu vzrostl z 45,7 na 47,3, index PMI ve Spojeném království v květnu vzrostl z dubnových 49,1 na 51,2 a americký index ISM ve zpracovatelském průmyslu dosáhl 48,7 – došlo tedy k poklesu z dubnové hodnoty 49,2. PMI agentury Markit však vzrostl z 50,0 na 51,3. Kromě toho index zaměstnanosti ISM v květnu vyskočil na 51,1 ze 48,6 v dubnu a očekává se, že údaje o mzdách mimo zemědělský sektor v květnu vzrostou o 185 000 oproti 175 000 v dubnu.
img

Přehled vývoje EUR/USD dne 4. června. Zasedání ECB – "pseudoklíčová" událost týdne

04.06.2024 Měnový pár EUR/USD se první obchodní den týdne obchodoval relativně klidně...dokud nepřestal. Pár v průběhu americké seance po zveřejnění indexu ISM ve zpracovatelském průmyslu skokově vzrostl. Celkově se pár v posledních dvou týdnech nadále obchoduje spíše do strany než nahoru. Je však nepravděpodobné, že by pár v příštích dnech vykazoval flat pohyb, protože očekáváme, že z USA a EU bude přicházet mnoho důležitých informací.
img

Forex: Týden ve znamení stabilizace, koruna se pohybuje ve známém pásmu

03.06.2024 Minulý týden se koruna pohybovala v poměrně širokém pásmu s horní hranicí téměř 24,78 a spodní 24,63 EUR/CZK. Mohlo by se zdát, že šlo o turbulentní týden, jelikož koruna v průběhu několika dní citelně posilovala a zase oslabovala, avšak v kontextu posledního měsíce, který byl ve znamení nečekaného posílení, šlo nyní spíše o stabilizaci v již známém teritoriu, když nedošlo k pokoření žádných nových úrovní. V pondělí koruna nejprve zareagovala na prudké posílení z pátečního odpoledne z úrovně 24,73 na 24,61 EUR/CZK a briskně oslabila zpět v souvislosti s neuspokojivými ranními daty ohledně vývoje německé ekonomiky.
img

Prognóza pro pár AUD/USD na 3. června 2024

03.06.2024 Zasedání australské centrální banky (Reserve Bank of Australia) je naplánováno na 18. června. Předtím se australský dolar musí orientovat podle zasedání Evropské centrální banky 6. června a zasedání Federálního rezervního systému 12. června. Jelikož se pár AUD/USD od 15. května obchoduje v bočním pásmu, nemá australský dolar před zasedáním ECB téměř žádný důvod toto pásmo opustit. Formálně se v denním grafu díváme na býčí podmínky, protože cena už tři seance po sobě roste, zatímco oscilátor Marlin stoupá od úrovně nula (šipka).
img

Prognóza pro pár EUR/USD na 30. května 2024

30.05.2024 Euro nečekalo na zasedání Evropské centrální banky v úzkém pásmu, které jsme očekávali, ale okamžitě zamířilo k jeho spodní hranici na úrovni 1,0796. Můžeme předpokládat, že spodní hranice je trochu níž, podél linie MACD a vnořené linie cenového kanálu kolem značky 1,0784. Tady ho čeká hlavní boj o průlom supportu, který bude znamenat začátek nového střednědobého trendu.
img

Prognóza pro EUR/USD na 29. května 2024

29.05.2024 Euro včera prorazilo horní stín denní svíčky a překonalo horní hranici cenového kanálu z prosince 2023. Tento kanál je prolomen, a pokud cena během několika dní nepřekoná včerejší maximum, dojde k jeho restrukturalizaci podle nového vrcholu. V tuto chvíli se dnešní svíčka nachází v těle pondělní svíčky. Existuje vysoká pravděpodobnost, že se trh ve střednědobém horizontu konečně otočil směrem dolů. Oscilátor Marlin naznačuje obrat. Nejbližším cílem je 1,0796, ale pokud euro nezrychlí svůj pohyb a vzhledem k zasedání Evropské centrální banky, které je naplánováno na 6. června, se euro může nadále pohybovat do strany, i když s mírným medvědím sklonem.
C:\fakepath\trader-22052024-37-zm.png

Forex: Koruna dnes oslabila vůči oběma hlavním světovým měnám

22.05.2024 Koruna dnes oslabila k oběma hlavním světovým měnám. Oproti předchozímu závěru si vůči euru pohoršila o pět haléřů na 24,74 EUR/CZK a k dolaru o devět haléřů na 22,83 USD/CZK. Vyplývá to z údajů na serveru Patria Online k 17:00.
img

EUR/USD: tipy na obchodování během evropské seance dne 10. května pro začátečníky

10.05.2024 K otestování ceny 1,0742 došlo v době, kdy se ukazatel MACD právě začal pohybovat směrem vzhůru od nuly, což potvrdilo vstupní bod pro nákup eura. V důsledku toho měnový pár EUR/USD vzrostl o více než 30 pipsů. Absence údajů a rozhodnutí Bank of England pomohly euru ve druhé polovině dne k růstu; pár se však nadále obchodoval v rámci bočního kanálu, což by mohlo ovlivnit dnešní volatilitu. V dopoledních hodinách můžeme zmínit pouze zprávu o italské průmyslové výrobě a zápis ze zasedání Evropské centrální banky, což znamená, že pár může ještě růst. Nejlepší však bude pokračovat v obchodování v rámci hranic bočního kanálu a držet se potřebných scénářů. Co se týče intradenní strategie, budu se spoléhat spíše na realizaci scénářů č. 1 a č. 2.
img

EUR/USD: obchodní plán na americkou seanci 29. dubna (analýza dopoledních obchodů). Euro stále vězí v bočním kanálu.

29.04.2024 V dopolední předpovědi jsem se zaměřil na úroveň 1,0714 a na jejím základě jsem plánoval učinit rozhodnutí o vstupu na trh. Podívejme se na graf 5M, který nám ukáže, co se stalo. Pokles a falešný průraz přinesly signál k nákupu eura, ale pár nevykázal výrazný růst. Obchodoval se dál kolem úrovně 1,0714, takže jsem se rozhodl trh opustit a počkat na nové signály. Ve druhé polovině dne se technický obraz nezměnil.
img

EUR/USD: obchodní plán na americkou seanci 25. dubna (analýza dopoledních obchodů). Dolar je připraven na údaje o HDP.

26.04.2024 V dopolední předpovědi jsem se zaměřil na úroveň 1,0726 a na jejím základě jsem plánoval učinit rozhodnutí o vstupu na trh. Analýza grafu 5M nám ukáže, co se stalo. Růst a falešný průraz přinesly signál k prodeji eura, který vedl k poklesu páru o 15 bodů a byl koncem všeho. Technický obrázek na druhou polovinu dne byl mírně upraven.
img

EUR/USD: obchodní plán na americkou seanci 22. dubna (analýza ranních obchodů). Euro se bude dál obchodovat v rámci kanálu

23.04.2024 V ranní předpovědi jsem se zaměřil na úroveň 1,0645 a na jejím základě jsem plánoval učinit rozhodnutí o vstupu na trh. Podívejme se na graf 5M a zjistěme, co se tam stalo. Došlo k poklesu, ale k falešnému průrazu ne, protože pár tuto úroveň o pár bodů neotestoval. Technický obrázek se ve druhé polovině dne nezměnil.
img

Aktuální prognóza pro pár EUR/USD na 12. dubna 2024

12.04.2024 Hlavní výsledek zasedání Evropské centrální banky vnesl světlo do harmonogramu cyklu uvolňování měnové politiky. První snížení úrokových sazeb je naplánováno na červen. Celkově to odpovídá očekávání trhu, takže euro nijak prudce nekleslo, zvlášť s ohledem na to, že jednotná měna je na lokální úrovni už značně přeprodaná. Nicméně ve střednědobém horizontu bude dolar postupně posilovat. Na této cestě samozřejmě dojde k různým korekcím a obdobím stagnace, ale nakonec se dolar přiblíží k paritě. Když už je řeč o korekcích, pravděpodobně k nim dojde už dnes, a to jak kvůli překoupení americké měny, tak kvůli prázdnému ekonomickému kalendáři.
img

Obchodní plán pro pár EUR/USD na 12. dubna. Jednoduché tipy pro začátečníky

12.04.2024 Pár EUR/USD se včera vrátil ke svému oblíbenému pohybovému stylu z posledních měsíců. A volno samozřejmě netrvalo dlouho. Ve středu jsme poprvé po dlouhé době viděli skutečně silný a trendový pohyb, ale nadšení trhu podle všeho rychle vyprchalo. Teď ve čtvrtek byla volatilita navzdory zasedání Evropské centrální banky a projevu prezidentky ECB Christine Lagardeové opět nízká a k žádným výrazným změnám nedošlo. Abychom byli spravedliví, ECB nepřijala žádné významné rozhodnutí a od Lagardeové jsme dostali jen náznaky možného červnového snížení sazeb. To ale není hlavní. Hlavní je, že Federální rezervní systém v červnu sazby téměř jistě nesníží. Což znamená, že navzdory očekávání trhu zahájí cyklus snižování sazeb nejprve ECB. To je pro euro medvědí faktor, takže stále očekáváme další pokles páru.¨
img

Prognóza pro AUD/USD na 12. dubna 2024

12.04.2024 Australský dolar po nepřesvědčivém zasedání Evropské centrální banky vzrostl o 24 pipsů, přičemž v denním grafu jeho vrchol dosáhl linie ukazatele rovnováhy. Cena se aktuálně drží pod linií rovnováhy a udržuje tak zájem trhu o pohyb směrem dolů.
img

Výhled pro EUR/USD na 12. dubna. Nové zasedání ECB

12.04.2024 Měnový pár EUR/USD se vrátil ke svému známému vzorci z posledních měsíců. Navzdory poklesu o téměř 150 pipsů před dvěma dny a včerejšímu zasedání Evropské centrální banky byla volatilita ve čtvrtek nižší než 60 pipsů. Na jedné straně ECB nepřijala žádné významné rozhodnutí a projev prezidentky ECB Christine Lagarde na tiskové konferenci byl poměrně neurčitý. Konkrétně se od ní trh nedozvěděl žádné bližší informace ohledně možného uvolnění měnové politiky na příštím zasedání v červnu. Lagarde uvedla, že na příštím zasedání bude k dispozici mnohem více údajů (pravděpodobně pro rozhodnutí o sazbě). Na druhou stranu se stále jednalo o zasedání ECB a na takové události se obvykle reaguje.
img

Prognóza pro pár GBP/USD na 12. dubna 2024

12.04.2024 Poté, co se libra po zasedání Evropské centrální banky pohybovala v širokém pásmu (den zakončila růstem o 12 pipů), dnes čelí další výzvě v podobě několika zveřejněných údajů o HDP, průmyslové výrobě a stavebnictví. Prognózy klíčových údajů naznačují oslabení: stavební výroba za únor -0,4 %, HDP -0,4 % r/r, průmyslová výroba 0,0 %, bez známek zlepšení obchodní bilance.
img

Christine Lagarde: inflace slábne

12.04.2024 Skončilo třetí zasedání Evropské centrální banky roku 2024. Trh očekával, že úrokové sazby zůstanou beze změny, a ukázalo se, že měl pravdu. Někteří analytici a ekonomové však také očekávali, že prezidentka ECB Christine Lagarde oznámí, že je připravena na příštím zasedání přejít k uvolněnější měnové politice. K tomu nedošlo, ačkoli bylo naznačeno snížení sazeb v červnu.
Související klíčová slova: Měsíčník finančních trhů | Míra nezaměstnanosti v USA | Makroekonomické predikce | Cenový kanál | Zpomalení čínské ekonomiky | Budoucnost eura | Růst zisků | Knorr-Bremse | Zasedání měnového výboru | Euro k americkému dolaru | Uvolněné měnové politiky | Program odkupu aktiv | Zásoby zemního plynu | Růst v eurozóně | Komplexní analýzy | Dlouhé pozice | Celkový zisk | WhatsApp | Marsh & McLennan | McDonald's | Pozornost investorů | Války | Pandemická opatření | Vývoj | Přesun obchodů | Opětovný pokles | Dolarový index DXY | Propad ekonomiky | Data z trhu práce | Investiční aktivita | Pokračování klesajícího trendu | Australská centrální banka | Panevropský index | Údaje z USA | Jana Steckerová | DPH | EUR | Globální dluhopisový index | FDA | Spotřebitelské výdaje | Hospodářské stimuly | Bundesbank | Jack Ma | Bilanční suma | Robert Kaplan | Danske Bank | Zpravodajské události | Brexit | Analytik Joe Manimbo | Kalifornie | Take Profit | Hlavní úrokové sazby | Krize způsobená koronavirem | Nárůst objemů | Salesforce | Falešný průraz | Automobilový sektor | Vývoj konfliktu | Bidenova administrativa | Itálie | Euro proti dolaru | Organizace Conference Board | Finanční ústav | Stoxx | Nejprudší jednodenní pokles | PEPP | Texas | Tencent Holdings | Rada guvernérů ECB | Pip | Očekávání | Nejprudší jednodenní nárůst | Korelace | Michal Stupavský, CFA | Trh dluhopisů | Coca-Cola | Evropské centrální banky | Akcie automobilky Stellantis | Cena bitcoinu | Hellofresh | Výhled eura | Loňská srovnávací základna | Vývoj německého akciového indexu DAX | Korunové úrokové sazby | Subdodávky | Chování | Inflace v září | EUR/JPY | Londýnské burzy | Zasedání ČNB | Pro investory | Analýza COT | Ryan Detrick | Aktivita v podnikatelském sektoru | Trh práce | Nákupy aktiv | Marlin | Evropská komise | Doporučení k obchodování | Investice | U.S. Bank Wealth Management | Britská centrální banka | DXY | Rozvolnění | Saldo běžného účtu | Potenciál | MACD | Americké objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Support | PMI v eurozóně | Podnikatelské aktivity | Lednová inflace | Index aktivity | Delivery Hero | Česká měna dnes | Tesla Elon Musk | Evropská data | Cyklus zvyšování sazeb | ADP report | Růst amerického dolaru | Úroková sazba Fedu | Ifo | Webinář | Japonské akcie | Nálada v eurozóně | Hlavní index německých akcií DAX | Konkrétní cíle | Úspěšnost strategie | Invaze na Ukrajinu | Blackstone | Rostoucí šance | Situace kolem Ukrajiny | Prognózy | Tržní úrokové sazby | Britská libra | ČNB Jiří Rusnok | Asijské měny | NYSE | Intervence | Výkon ekonomiky | Broadcom | Ranní zpráva z finančního trhu | Jaroslav Tupý | Slabá koruna | Forexový trh | Flat pattern | Rekord | Inflace ze Spojených států | Raiffeisenbank | Zpevňování koruny | Rozdíl mezi výší úroků | Průměrný výnos | Oživení ekonomiky | Stop-Loss | Evropský index | Evropské měny | Vývoj ceny ropy | FTSE MIB | Dění na trzích | Investing | Úrokové sazby v USA | IHS | Uvolňování měnové politiky | Alexandr Novak | Obchodní seance | Impuls | Český statistický úřad | EUR/USD | CZ | Schodek zahraničního obchodu | General Electric | Technická recese | Americký ropný gigant | Projekce | Spotřebitelé | Oblasti supportu | Morgan Stanley | Měnový pár USD/JPY | Český průmysl | Profesionální obchodníci | COT report | Price Action | Akcie společnosti | Geopolitické napětí | Prodeje nových aut | CSI 300 | Aktuální vývoj | Rostoucí úrokové sazby | Rostoucí výnosy | Makroekonomický kalendář | Opatrný optimismus | Lagardeová | Investiční stratég | Rozhodnutí o úrokových sazbách | Měnové zasedání | Recese v eurozóně | Cenné papíry | Žádné časové omezení | Měnový pár GBP/USD | Výnos | P/S | Velcí investoři | IHNED | Denní rutiny | Investment Managers | Kurz jednotné evropské měny | Nákupy státních dluhopisů | Průmyslové podniky | Medvědí výhled | Exchange | Goldman Sachs | Cena kryptoměny ethereum | Obchodování na burzách | Delta | Colorado | Vývoj na trzích | SMA | Caterpillar | Šéf Fedu | Americké podniky | BreakEven | Krátkodobé cenové pohyby | Kurzotvorné informace | Výnosy desetiletých státních dluhopisů | Růst sazeb | Rozhodnutí o sazbách | Technický indikátor | Zkrocení inflace | Šéfové | Akcie Erste | Index DOW | Import | Index DXY | Světové hospodářské krize | Pandemický program | ČEZ | AVGO | LSEG | Zveřejnění zprávy | oEnergetice.cz | Směřování měnové politiky | Kontrakty | NFP | Aktivity v podnikatelském sektoru | Konsenzus ekonomů | Spotřebitelské inflace | Nákupní příležitosti | Propad cen | Výrobní aktivita v USA | Prezidenti a premiéři | Pokles cen energií | Investiční výhled | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Makroekonomické statistiky | Sentiment na trhu | JPY | Inflační index | Premiéři zemí Evropské unie | S&P 500 a Dow Jones | Evropská centrální banka | Reálné ekonomiky | Odhad HDP | Dnešní obchodování | SoftBank Group | Tisková konference centrální banky | ShrtCut | Posilování dolaru | Nová makroekonomická prognóza | Zvolení prezidentem | Brent | Podnikové objednávky | Kontrakce | Nejnovější výsledky | Peníze | Vývoj měnové politiky | Předpokládaný růst | Russell 2000 | Stimul | Ukazatel | Růst výrobních cen | Nike | Meziroční růst cen | Tipy pro začínající | Měnová opatření | Americká ropa | Americká lehká ropa WTI | Obavy z inflace | Certifikáty | Rozhovor | Medvědí trh | Prognóza | FTSE 100 | Dosáhnout zisku | Nestlé | Měnová politika Fedu | Cena bitcoinu dnes | Běžný účet platební bilance | Long obchod | Měny | Výsledek inflace ze Spojených států | MiFID II | Rovnováhy | Americký Fed | Communication Services | Nové signály | Avast | Tuzemská ekonomika | Akcie GE | Export | Bezpečný přístav | Lockheed Martin | Strach | Ropa WTI | Výsledky HDP | Dividendy | Představitelé ECB | Ruský prezident | Burza | Ceny dluhopisů | Nákupy dluhopisů | CIBC | Vassili Serebriakov | ZEW index | Evropské burzy | Burzy | Comcast | Dovoz ropných produktů | USD/EUR | Ceny elektřiny | Americké ekonomiky | Americký prezident Joe Biden | Boeing | Miliardy dolarů | Fondy obchodované na burze | Výraznější impuls | Medvědí signál | Dolar dnes | Proražení | Cash flow | Trend na trhu | Posílení koruny | Falešné signály | Ekonomické zotavení | Akcie Alibaba Group | Dluhopisový index | Americké centrální banky | Bond | Finanční trh | Prodej automobilů | Quantitative Easing | Centrální banky USA (Fed) | Energetická společnost | AI | Index S&P 500 | Ropná zařízení | Riziková averze | Evropská inflace | Průměrná volatilita | Depreciace | Nižší daně | Regulace | Výzkumný institut Ifo | Obchodní tipy | Ranní zpráva pro tradery | Noviny | Měnový fond | Instagram | Negativní sentiment | ISM pro sektor služeb | Hodnocení současné situace | Inflační spirála | Hlavní zprávy | Hertz | Devizové intervence | Velké instituce | Na burze | Xiaomi | IPO | FTX | Dot plot | Tovární objednávky | MT5 Supreme Edition | Hlavní úrokové sazby ECB | Rostoucí ceny energií | Marc Chandler | USD | Zvýšení sazeb | EUR/CZK | Akcie ve Spojených státech | P.A. | GBP/USD | HDP | Měnový pár EUR/USD | ChiNext | MT5 | Nastavení měnové politiky | Přerušení dodávek zemního plynu z Ruska | Momentum | Sympozium | Vice | Inflační cíl | Stratégové | Šíření nemoci | Nervozita | Argos Capital | 1 milion | Pokles úrokových sazeb | Pro tradery | Dakota Wealth | Mezibankovní | Růst inflace | Údaje o ekonomice | Broadcom (AVGO.US) | FedWatch | Histogram | Potenciální ztráty | FANG | Přerušení energetických dodávek | Makrodata | Hospodářské výsledky | Technická situace | Investoři | Akcie mobilního operátora | Luboš Růžička | Index londýnské burzy | Tržní reakce | Analytik J&T | Akcie společnosti Arm | Boháč | OCBC | Český akciový index | Růst akciových trhů | Měny v regionu | Nejistoty | Aktuální výhled | Vývoj dolarového indexu | Index PPI | Kurz eura k dolaru | MSCI Emerging Markets | HUF | Jádrový index | Firmy | Oanda | Technologičtí giganti | Globální akciové trhy | Kapitál | Kurzu měn | Tempo zvyšování úrokových sazeb | Záchranný fond | Viceguvernér ČNB | Výnosy státních dluhopisů | Vývoj sazeb | Hugo | Posílení | Zápis z posledního zasedání | Americký prezident | Pracovní místa | Výrobce pneumatik | Index technologického trhu Nasdaq Composite | Recep Tayyip Erdogan | Kč/USD | Členka Rady guvernérů | Falešné proražení | Inflace v ČR | Technologické společnosti | Vývoj ceny ropy Brent | Turecká centrální banka | Sestupný trend | Makroekonomická prognóza | Kč/EUR | Posilování koruny | Co bude dál? | Včerejší seance | Vývoj hlavní úrokové sazby ECB | Průzkumy | Trh s nemovitostmi | Neomezené nákupy | Tiskové agentury | Ekonomické zprávy | Hlavní index frankfurtské burzy | Návrat inflace | Ropné společnosti | Plány | ProCent | Konvergence | Zisk | Ropa Brent | Německý DAX | AT&T | Cestování | Vstoupit do trhu | GBP/EUR | Cenové tlaky | Příležitost k prodeji | Bank of England | GBP | Elon Musk | Evropské ekonomiky | Zadlužování | Americké HDP | Porovnání vývoje | Pozorování | Sentiment indikátory | Potenciální rizika | Divize | Spotřebitelský sentiment | Bohatý | Patria | Akciový index S&P 500 | Jan Kubíček | Investiční rozhodnutí | Akcie VIG | Hlavní události | Nadšení | Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie | Regulační dohled | Zvýšení úrokové sazby | Swapy | Béžová kniha | Předstihové indikátory | Skupina PPF | oEnergetice | Česká zbrojovka | Švýcarská banka | Bohatí | CZK | Ekonomický kalendář | Největší kryptoměna | Cenové úrovně | Tempo zdražování | Dluhopisové výnosy | Širší index S&P 500 | Dopady koronavirové krize | Ekonomická situace | Růstové akcie | Jiří Tyleček | Obchodní strategie | Vývoji podnikatelské nálady | Reakce trhu | Akciové trhy v Evropě | Analýza transakcí | Analytik Purple Trading | Obchod Amazon | Úroková sazba | Vít Hradil | Nejdůležitější události | Mzdový nárůst | Zprávy o trhu | Hrubý domácí produkt (HDP) | Rizikovější měny | Unie | Pár euro-dolar | Deflace | Nikkei | Aktuální kurzy | Akcie konkurentů | Zisk indexu S&P 500 | UnitedHealth Group | Meta | Akcie třiceti předních amerických podniků | Souhrn finančních trhů | Hlavní úroková sazba | Základní pravidla | Posílení indexu | Pozitivní zprávy | Viceguvernérka | NFP report | Praha | Inner Circle Trader | Ruský rubl | Signál k prodeji | Komoditní | Investiční centrum | Turecká lira | Guvernér | Investing.com | KOL | Prodej | Trh s futures | Válka na Ukrajině | Bannockburn | Průmyslová výroba v Německu | Progres | Býčí sentiment | Příjmy Ruska | Obchodní signály | Spotřebitelské ceny v USA | Monex USA | Kevin Tran Nguyen | Akcie společnosti Biogen | Statistický úřad Eurostat | Boom | Čínské zboží | Index cen domů | Medián | Vstup do trhu | Základní pravidla systému obchodování | Výsledky | Indikátor RSI | Očekávaný vývoj | Dnešní data | ZEW | Obrat trendu | Nerozhodnost | Firemní zisky | Dolar roste | Tiff Macklem | Události tohoto týdne | Maloobchodní tržby v USA | Bipan Rai | Očekávání investorů | Inflační tlaky | Dluhopisové fondy | Minulá výkonnost | Siemens | Český státní rozpočet | Bank of America | Fundamentální analýza | Cena eura | Ekonomické oživení | Euro Stoxx 50 | Bankovní rada České národní banky (ČNB) | Zlepšení sentimentu | Akcie výrobce čipů | Portfolio | Finanční instituce | Analýza fundamentálních událostí | Technické ukazatele | Účastníci trhu | Cenový růst | Pandemie koronaviru | Americký index | Co se děje na finančních trzích | Šok z koronavirové krize | Lepší výsledky | Eurostat | Prezident | Růst cen ropy | Indexy aktivity | OPEC+ | TSMC | Index výroby | TIM | Reálné mzdy | CAC 40 | CFRA Research | Australský dolar | Makroekonomický výhled | Graf eura | Výrobce léků | Hugh Anderson | Colgate-Palmolive | Energie | Objem | Kristina Hooperová | Murray | Viceguvernérka ČNB | DJI | Jednotné měny | Pesimismus | Vývoj měnového páru | Podnikatelská nálada | Kia | Cena mědi | Národní měny | Jestřábí postoj | Tržní kapitalizace | Akcie TMR | Výkonnost dolaru | Regulátor | Míra inflace ve Spojených státech | Hong Kong | Nízké úrokové sazby | Cenový index PCE | Mary Dalyová | Odhad inflace | Supreme Edition | Šéf centrální banky | Hlavní indexy | AMC | Globální akciové indexy | Ceny Bitcoinu | Pfizer | Jak číst grafy | Ekonomický vývoj | Akciové trhy ve Spojených státech | Obchodní příležitost | Posílení amerického dolaru | Fiskální rok | Vedoucí představitelé | Solární energie | Anglie | Jednotná evropská měna | RMB | Stellantis | Slabší koruna | Easing | Trumpův projev | Globální dění | Zpráva | Polsko | Rio Tinto | Koronavirové mutace | Nástroj | Oživení evropské ekonomiky | Významné zisky | Zbrojovka | Shortovat | Dění na finančních trzích | Dezinflace | Bankéř | EUR/PLN | Prémie | Hypotéky | Pohyb kurzu | P/E | Současná situace | Aktuální hodnoty měny | Přijetí | Tencent | Vojtěch Boháč | Představitelé Fedu | Jackson Hole | HUF/EUR | Colt CZ | OPEC | Platební neschopnost | USD/PLN | Fed | Ropná společnost | Jednání FOMC | Období nejistoty | Ropovod Družba | Bill Northey | Projev Jeroma Powella | Johnson & Johnson | Bloomberg | CIBC Capital Markets | 1W | Státní rozpočet | Bezpečné útočiště | Korekční pohyb | The Inner Circle Trader (ICT) | Vakcína a covid | Akcie včera | Program nákupu dluhopisů | Index Stoxx 600 | Maloobchod | Předpověď | Vládní podpory | OANDA Edward Moya | Zasedání Fedu | University of Michigan | Rekordní hodnoty | Oslabení amerického dolaru | Centrální banky | Evropa | Zpomalení inflace | Index Bloomberg Barclays | Inflace v EU | Evropské HDP | Inflace v květnu | Breakout strategie | Brands | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Alert | Dow Jonesův index | Index Dow Jones Industrial Average | Dobré výsledky | Nová prognóza | Britský FTSE 100 | Příznivé údaje | UPS | Třída aktiv | Nabídka | Prezidentka ECB | Virus | Americké prezidentské volby | Střednědobý výhled | Sankce | Obchodování v Asii | Měna | S&P Global | Data z USA | Objem obchodování | FTSEurofirst 300 | Vstupy | Nasdaq | Dolary | Obchodní týden | Trump | Admiral Markets | Nejbližší support | Deficit | Federální rezervní systém | Francouzský index | Zpomalení ekonomického růstu | Německé ceny | FTSEurofirst | European Energy Exchange (EEX) | Akcie Komerční banky | Technický signál | Index Nikkei | Ministerstvo obchodu | Týdenní shrnutí | Zprávy | Obavy z recese | Class A | Údaje | Klíčové události | Vysoké ceny energií | Constellation | Instituce | Ceny ropy | Přeprodané oblasti | Společnost Nvidia | Vakcína | Bank of Japan | ČTK | Evropské akcie | Výkonnost | Dnešní makroekonomické ukazatele | Americké objednávky | Podnikatelská důvěra | Listopadová inflace | Index STOXX Europe | Evropské trhy | Dolar včera | JPMorgan Chase & Co | Ministerstvo práce | Averze k riziku | Vývoj ceny bitcoinu | Treasuries | Index pařížské burzy CAC 40 | Dobrá data | Britský statistický úřad | Index Nasdaq Composite | Americké akcie | Purple Trading Jaroslav Tupý | Kongres | Stoxx 600 | Silná ekonomika | Finanční služby | Alibaba | MetaTrader | Neomezené kvantitativní uvolňování | Prodeje dluhopisů | MFČR | Vývoj měnového páru USD/JPY | Index cen výrobců | Stav trhu práce | Evropská ekonomika | Joachim Nagel | Silný růst | Česká koruna | Srovnávací základna | Zájem investorů | Bydlení | Růst dolaru | Vyhlídky | Akcie České zbrojovky | Equinor | Výdaje | Index pařížské burzy | Trh | Korporátní zprávy | Snížení těžby | Komise | Výnosy u dluhopisů | Euro dnes | Vývoji podnikatelské nálady v Německu | Války na Ukrajině | Průraz | Erste Bank | Hranice kanálu | Viktor Orbán | Realistická očekávání | Správce portfolia | Měnová autorita | Depozitní sazby | Program nákupu aktiv | Korekce | Výrazný pokles | Akcie Netflixu | Vývoz ropy | Míra nezaměstnanosti v eurozóně | Spotřebitelská důvěra v USA | Inflace ve Spojených státech | Kurz koruny k euru | Technické signály | Vlnový pattern | Digitální měny | Největší ekonomika světa | Money management | Výrazný růst | Pražské burzy | Vývoje ceny | Odhady trhu | České koruny | Zveřejnění výsledků | Portfólia | Tržní výhled | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Jednoduché tipy pro začátečníky | Zpřesněný odhad | Koruna | Index cen průmyslových výrobců | Posílení dolaru | Stock | IRS | Akcie bankovních společností | ING | Včerejší obchodování | Obchodní systém | Odhad růstu HDP | Náklady na půjčky | Francie | Rating | Alligator | Oživení americké ekonomiky | Graf páru | Cena akcií společnosti | Vývoj BTC/USD | Akcie výrobce čipů Intel | Rosněfť | United Parcel Service | Federal Reserve | EEX | Propad | Microsoft | Příležitosti | Finanční domy | Sazby ČNB | Turecko | Harmonizovaný index spotřebitelských cen | Pokračující pokles | Agentura Bloomberg | Fluktuace | Stimulační opatření | Vládní dluhopisy | Výsledky firem | ForexLive | HDP eurozóny | Snížení poptávky | Politika centrální banky | Jádrový index spotřebitelských cen | Index volatility | Tvůrci trhu | Nový rekord | Akcenta | Změny cen | Posílení kurzu | Další cenový růst | Silná rally | Long pozice | Vakcína proti covidu-19 | Obchodní instrument | Kurz dolarů | Přeprodání | Exxon Mobil | Exporty | Technické analýzy | Ekonomické problémy | Důvěra | Pravděpodobnost | Zvýšení úrokových sazeb | Hospodaření státního rozpočtu | Index Nasdaq | Spotřebitelská inflace | Konjunkturální průzkum | Bankovní akcie | Short obchod | Rizikovější aktiva | ANO | Bilion | Hlasovací právo | Videokonference | Makroekonomika | Michelle Bowmanová | Americké měny | Růst spotřebitelských cen v USA | Tržní odhad | Objem obchodů | Automobilky | Tvůrce trhu | Představitelé americké centrální banky | Výsledky společnosti | Makroekonomické zprávy | Nové zakázky | Graf | Centrální banka | Moët | Setkání ministrů financí eurozóny | Důležité zprávy z USA | Britské libry | Sázka | Výkyvy směnného kurzu | Hrubý domácí produkt | Významné zprávy | Andrew Bailey | Tempo růstu spotřebitelských cen | Pokles eura | Downtrend | Pojišťovny | Fed úroky | Ekonomiky eurozóny | Růst eura | Finanční regulace | Německý výrobce | MT4 Supreme Edition | Čistý zisk | Jádrová inflace | Ekonomické události | CFRA | Zpráva o inflaci | Guvernéři centrálních bank | Short | Dolar vůči japonskému jenu | Eurodolar | Fundamentální faktory | Zpomalení ekonomiky | Hráči na trhu | Carrefour | Výnosové křivky | Přehled | Kontrakty na zlato | Maďarský premiér | Zpracovatelský sektor | SOK | Splatnost | Spoluzakladatel | Trendové linie | Spotřebitelské ceny v Japonsku | Pár EUR/USD | Reakce trhů | Březnová inflace | Cena severomořské ropy | Dnešní události | Ekonomické sympozium | Ruský trh | Nízká volatilita | Makléř Wood & Company | Michael Barr | Index frankfurtské burzy | Krach finančních ústavů | Makro data | Hennessy | Měnový výbor banky | ČNB Aleš Michl | Obchodování s českou korunou | Reuters | Klíčové události tohoto týdne | Prezidentka Christine Lagardeová | FXstreet.cz | Pokračování trendu | Chevron | Index nákladů práce | Inflace v eurozóně | Kompozitní index | Hospodářské oživení | Cenový pokles | Donald Trump | Zavírací ceny | Bankman-Fried | Depozitní sazba | Výrobní aktivita | Společnost Eni | Společné evropské měny | Měsíční data | Analýzy | Britská měna | Negativní úrokové sazby | Ropa | Libra šterlinků | Stavebnictví | Ceny nájmů | Cena Brentu | Utahování měnové politiky | Deficit zahraničního obchodu | Růstový impuls | Společnost Pfizer | Index nových zakázek | VIG | EURUSD | Tištění peněz | Trh v rovnováze | J&T | Pravděpodobnost zvýšení úrokových sazeb | Míra inflace v Evropské unii | Akciový růst | Traders | Firemní kontrola | Česká měna | Institut Ifo | Vlna poklesu | Vývoj ceny elektřiny na německém trhu | Americká centrální banka | Wealth | Dow Jones a S&P 500 | Oslabování dolaru | Příkaz | Ekonomické vyhlídky | Největší americké banky | Zveřejněná data | Data z amerického trhu práce | Krátká pozice | Euro k dolaru | Obchodování | PwC | Americký dolar dnes | Rychlý růst | Předseda | Výrazné ztráty | Fiskální stimul | Vir | Přehled kurzů | Zpomalující inflace | Libra | Koronavirová krize | Investovaný kapitál | Zvýšení základní úrokové sazby | Britové | Rostoucí trend | CFD | Rekordní minima | Dánská centrální banka | Index spotřebitelské důvěry | Běžný účet | Zasedání Bank of Canada | 3M | Open | COT (Commitment of Traders) | Time-Frame | Strategie Ondřeje Hartmana | Pokles sentimentu | Evropská měna | Futures na ropu WTI | Investment management | Zahájení výsledkové sezóny | Výsledek hrubého domácího produktu | Makrozprávy | Pomoc ekonomice | Financovat | Medvědí trend | Jihokorejský KOSPI | Pohyby na trhu | Kurz EUR/CZK | BofA | Makroekonomické ukazatele | Odhad amerického HDP | Čínská centrální banka (PBOC) | Philip Morris | Samsung Electronics | Čistý dluh | Alena Schillerová | Barometr | Celkový trend | Reliance | Airbus | Akciový index | Míra | Alibaba Group | Zisky akcií | TIPS | Dezinflační proces | Hedgeové fondy | Úroky | Tržby | Americký HDP | Americký průmysl | Platební bilance ČR | Peněžní prostředky | Ekonomické ukazatele | Státní svátek | Marže | Ranní nadhoz | Očekávání analytiků | Investiční banky | Index CPI | Obchody | Volby v USA | Květnová inflace | Předstihové ukazatele | Měnový trh | USA inflace | Průmyslová výroba v ČR | Air | Růst ekonomiky eurozóny | Fed Funds Rate | Akcie dnes | Začínající obchodníci | Růst amerického HDP | Take-Profit | Zápis z posledního zasedání Fedu | Ceny akcií | Izrael | Indikace | Dlouhé (long) pozice | Oblast rezistence | TABAK | Údaje o indexu spotřebitelských cen | Klíčové oblasti | S&P500 | Klesající trend | Důvěra spotřebitelů | Analýza indikátorů | Měny&Sazby | Lee Hardman | MUFG | Čínská ekonomika | Chris Turner | Ceny | Dior | Prudký pokles | Koronakrize | CHF | Současný stav | Japonská vláda | MetaTrader 5 | Finální odhad | ČNB | Evropská unie | Analytik Marc Chandler | JDE | National Australia Bank | Forexové trhy | Comcast Corp | Ekonomické fórum | Jiří Rusnok | Ranní zpráva | Zahraniční obchod | Pokles | Sankce Západu | Biotechnologická společnost Moderna | Americké ministerstvo obchodu | James Bullard | První obchodní den | Ukazatele | Spot | Finanční systém | Rekordní minimum | Výběr zisků | Kalendář tento týden | Ceny v průmyslu | Tempo očkování | Biogen | Pozornost | Půlení bitcoinu | Investiční portfolia | Podvážení | Technické indikátory | Webináře | Země EU | Americké společnosti | Úročení koruny | Kryptoměny bitcoin | Další rozvoj | Historické rekordy | Německý kancléř Olaf Scholz | Jan Vejmělek | Prognóza ČNB | Rezervní měna | Aleš Michl | Ministři financí | Volatility | MT4 | Index ISM | Tržní očekávání | Nejistota | Americká ekonomika | NVDA | Obchodník | Kroger | Plynárenská společnost | Vývoj úrokových sazeb | Červnová inflace | COVID-19 | BNP | Makroekonomické údaje | Finanční krize | IBEX 35 | Pokles ceny | Tempo poklesu | Oživení světové ekonomiky | Index cen | Šíření koronaviru | Apple | Ukazatel inflace | Index PX | L3Harris | Růst tržeb | Daně | Natixis | Tlaky na růst mezd | Změny sazeb | Spotová cena zlata | Investment Management | OECD | Express | Ekonomická předpověď | Dnešní fundamenty | Pokles indexu | Budoucí vývoj | Pozitivní sentiment | CBOE | Ekonomická důvěra | Centrum | Vývoj ceny ropy WTI | Prezident Vladimir Putin | Zisky | EUR/USD a GBP/USD | Spojené království | L3Harris Technologies | Současné ceny | Kurz domácí měny | Prezident Trump | BNP Paribas | Oslabení koruny | Drahý kov | Flat | Sell | Signature Bank | EURIBOR | Americká data | Pojišťovna VIG | Fatih Birol | Japonský export | Oznámení | U.S. Bank | Kristina Hooper | USD/TRY | Ceny v Japonsku | Boj proti inflaci | Vývoj HDP | Růst výnosů | ADP report zaměstnanosti | Asijské indexy | Akcie zasilatelské společnosti | Delta Air Lines | Ratingové agentury | Společná měna | EUR Index | Cena zlata | Hlavní burzovní indexy | Western Union | Pullback | Japonsko | Zastavení růstu | Zvýšení ceny | Úřad pro kontrolu potravin a léčiv | Otočení trendu | Organizace zemí vyvážejících ropu | Vývoj měnového páru GBP/USD | Americké hospodářství | Rizikové averze | Breakout | Turecký prezident | Snižování inflace | Index FTSEurofirst 300 | Růst cen | Kryštof Míšek | Prodejní příležitost | Cenový pohyb | RSI | HDP ČR | Rheinmetall | McDonald's Corporation | Nejvýraznější pokles | MSCI World | Průměrná volatilita páru GBP/USD | Repo sazby | Inflace v Británii | Index nákupních manažerů (PMI) | Konsensus | Výrobce čipů Nvidia | Financování | Řízení rizika | Exxon | ČSÚ | Finanční společnosti | Obavy z ekonomických dopadů | Obchodní plán pro pár EUR/USD | Výrobce čipů | MJ | Akcie AMC | Kryptoměna | Automobilový průmysl | Americká lehká ropa | Ekonomický a strategický výzkum | Domácnosti | Velké zisky | Orbán | Růst úroků | Společnost Philip Morris | Refinanční sazba | Patterny | Zprávy z USA | Globální poptávka | Šíření nemoci COVID-19 | Měna euro | Hotovost | Společnosti | Investiční poradenství | Wells Fargo | Růst spotřebitelských cen v Německu | Obchodní spory | Situace okolo koronaviru | Alibaba Group Holding | Prezident Joe Biden | Velké banky | Dílčí index | Zadlužení | Opatření proti šíření koronaviru | NZD | Jedno euro | Denní pokles | Geopolitické faktory | QE | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Schodek rozpočtu | Správa | Průměrná mzda | Cena | EMA | Příkaz Stop | ECB dnes | Chase Investment Counsel | Akcie | HDP report | NY FED | Akciové futures | Profesionální obchodník | Opatření | ATR | Tatry Mountain Resorts | Tržní situace | Hospodářský růst | Prezident Fedu | Tržní sazby | Internetové firmy | Šíření viru | Posílení eura | Důvody pro posílení | Odhodlání | HAS | Překoupení | Index německých akcií | Velké objemy | Bohumil Trampota | WTI | Přeprodané zóny | Světová banka | Bod | Růst úroků v USA | Akcie americké společnosti | Úspory | Shares | Index nákupních manažerů ve výrobě | Bollinger Bands | Prodej dolaru | Dluhové krize | Platební bilance | Investment | Polský zlotý | RBNZ | BoE Andrew Bailey | Náklady na práci | Hrubý domácí produkt (HDP) Německa | Reserve Bank of Australia | Data PMI | Únorová inflace | Kovy | Haruhiko Kuroda | Hospodářské výsledky letecké společnosti | Šíření nového koronaviru | Japonská centrální banka | Saúdská Arábie | Americký miliardář | Guvernér australské centrální banky | Hry | Otevřené obchody | Novozélandský dolar | Dolarové páry | Indikátory ekonomického sentimentu | Mezinárodní finanční instituce | Cena ropy | CARA | Christian Dior | Zájem o rizikovější aktiva | Světová rezervní měna | Inflace | Utáhnout měnovou politiku | Slábnoucí euro | Drobní investoři | Tržní sentiment | Vývoj kurzu koruny | Využití kapacit | Česká republika | Účet platební bilance | Technické patterny | Domácí měna | Statistiky z trhu práce | Německý Ifo index | Předběžné výsledky | Společnost XTB | DAX | Statistické údaje | Vývoj měnového páru USD/TRY | Silné euro | Dolar k japonskému jenu | Index nákupních manažerů | Prosus | Mírná korekce | Krach | Ceny komodit | Nouriel Roubini | ECB | Jednoduché tipy | Alphabet | Struktura | Korporace | EUR/HUF | Vedení společnosti | Spotová cena | Situace | Aligator | Kov | Intervenovat | Počet žádostí o podporu | Ekosystém | DOT | Americký dolar | Překoupené zóny | Vstupní S/R zóny | Lira | Jens Klatt | Reakce eura | FTSE | IHS Markit | Statistiky | Ekonomické recese | Peněžní zásoba | Americká měna | Obchodní podmínky | Světová ekonomika | Spready | Čínský index | Dluhopisové trhy | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Zveřejňování čtvrtletních výsledků | Globální akciový index MSCI | Burza dnes | Státní dluhopisy | FX | Domácí měny | Aukce | Výhled pro EUR/USD | Ripple | Michal Stupavský | Cena akcií ČEZ | Polská vláda | Kurz | Market | Evropské indexy | USD/CZK | Nezaměstnanost mladých | Inflace v říjnu | 256/2004 | Unicredit | Příležitosti k prodeji | Kaisa | Analýza EUR/USD | Hugo Boss | Grafy | UST | Jednání ECB | Stimulační balík | Velcí hráči | Klaas Knot | Zahájení obchodování | Maďarská centrální banka | Oblasti rezistence | Aktivum | Oracle | Medvědí scénář | Akcie podniku | Inflace cen | Internetové společnosti | Ruská invaze na Ukrajinu | Boční trend | Deficit státního rozpočtu | Vývoj německého akciového indexu | Index londýnské burzy FTSE | Investujte | Růst mezd | Odolnost ekonomiky | Proinflační | Stock Spirits | Stagnace | Rozvíjející se trhy | AUD | Spotřebitelská důvěra v eurozóně | Česká ekonomika | PEPSICO | Snížení sazeb | Nižší růst | Světové měny | Royal Dutch Shell | PMI ve výrobě | Německá průmyslová výroba | Závislost | Antimonopolní úřad | Cena severomořské ropy Brent | Predikce | Německý vývoz | Analytici | Právo | Prima | BAT | Dobré zprávy | Úřad práce | Kurz koruny | CME Group | Citigroup | Důvěra v eurozóně | Softbank | IFO index | Zisk společnosti | Mario Draghi | Rada guvernérů | Vysoká inflace | Conference Board | Provozní zisk | Hospodářství | Akciové alokace | Koruna dnes | EV | Odhady ekonomů | Změny úrokových sazeb | Hlavní trend | Utahování měnových podmínek | Abbott Laboratories | Maďarská ekonomika | Výsledky Tesly | Vývoj na akciových trzích | Equity | Kurz eura vůči dolaru | Zahraniční společnosti | Arm | Snižování úrokových sazeb | Chování spotřebitelů | Finanční poradce | Guvernér Fedu | Akcioví investoři | Počet stavebních povolení | Intermediate | Globální akciový index | Nové rekordy | Vítězství nad inflací | Konsenzus | Silnější kurz | Zasedání ECB | Akcie Philip Morris | Credit Suisse | Trh práce v USA | Dluhopisový trh | Portfolia | Aktuální prognóza | Tuzemská inflace | Maloobchodní tržby v Německu | Conseq Investment Management | Koronavirové krize | Nástroje měnové politiky | Vývoz | Index výrobní aktivity | Týdenní zpráva | Aktivity v eurozóně | Riziko | Miliardy eur | Sazby beze změny | Recese | Výzkumný institut | Vyjádření představitelů | Prezidentské volby v USA | Kazuo Ueda | Makro | ASML | Ropný gigant | Alokace investičních portfolií | Globální indexy | Technické korekce | FXstreet | Vyhlídky eurozóny | Německý ZEW index | Výprodeje na akciových trzích | Erdogan | Investiční plán | Vývoj pandemie | Ztráty | Fondy obchodované na burze (ETF) | CZK/EUR | Ekonomické fórum v Davosu | Index Dow Jones | Sněmovna reprezentantů | Společnost IHS Markit | Největší evropská ekonomika | Burzovní indexy | Největší propad | Výrobní index | Stavební povolení | Deflační tlaky | Počet nových žádostí o podporu | Růst americké ekonomiky | RRR | Výsledky letecké společnosti | Alokace | Guvernér BoE | Příjmy a výdaje | Růstový trend | Prime | František Táborský | Silný support | HICP | Zboží dlouhodobé spotřeby | Vývoz z Německa | Americké burzy | Prostor pro další růst | Měnová politika | Pokles dovozů | Slušné zisky | Nejnovější statistické údaje | Ministři | Změna politiky | ISM | Kurz eura | Zasedání Evropské centrální banky (ECB) | Americké ministerstvo práce | Zpráva z amerického trhu práce | Dnešní zpráva | Centrální banka USA | Oscilátor Marlin | Americká centrální banka (Fed) | Změna sazeb | Přijetí kryptoměny | Kurz eurodolaru | Patria Finance | Ceny energií | Doporučení | Spotřebitelské ceny v eurozóně | Americké indexy | Washington | Šéfka ECB | Dávky v nezaměstnanosti | Futures kontrakty | Ceny potravin | Lenka Kalivodová | Snížení úrokové sazby | Sazby ECB | Sam Bankman-Fried | Býčí trh | Meziroční míra inflace | Index důvěry | Měnový kurz | Načasování | Rizika | Eurozóna | Konglomerát | Ranní okénko | Úspěchy | Analytik Komerční banky | Swingové maximum | Lineární regrese | Ekonomická nálada | Prezident Donald Trump | Voda | Rostoucí inflace | Francouzský CAC 40 | Next | Christine Lagarde | Očekávané události | Americké státní dluhopisy | Technologický sektor | Signál ke vstupu | Rozhodnutí Federálního rezervního systému | Měsíční report | Shanghai Composite | Výrazný pohyb | Makroekonomické prostředí | PMI indexy | Předpovědi | Prodeje ropy | Konflikt na Ukrajině | Bondy | Dluhopisy | Libra euro | Odpor | Mince | Silicon Valley Bank | Světové ekonomiky | Benzín | Obavy o poptávku | Rostoucí ceny | Trend | Obchodovat | Pavel Machajdík | Růst světové ekonomiky | Adidas | Pokles sazeb | Produkty obchodované s finanční pákou | Dow Jones Industrial | Conseq | NFJ Investment | Vstup na trh | Kroky Fedu | Časový rámec | Míra inflace | Antivirus | Kurzy měn | Datový kalendář | Ekonomické údaje | Zdražování ropy | Manufacturing | Spotřebitelská důvěra | MMF | Otevírání ekonomik | Ekonomové | Signály | Spotify | Nařízení | HDP Francie | Poptávka | Akcie automobilky Tesla | Coinbase | Zpráva amerického ministerstva práce | BTC | Fed index | Indexy | Citi | Zvyšování sazeb | Poradenské společnosti | Odborníci | Vývoj inflace | Hospodářské krize | Nejnovější zprávy | Nákupy vládních dluhopisů | Německý kancléř | Zpřísnění měnové politiky | Výrobní PMI | Obchody pro EUR/USD | Vyšší sazby | Mezinárodní měnový fond | Průmysl | Očekávané výsledky | Lehká ropa WTI | Americké akcie včera | Zbrojovky | Tempo růstu | Bankovnictví | Akcie Pilulky | USD index | Continental | NBP | Break-Even | Divergence | Prodávající | Vývoj konfliktu na Blízkém východě | Bilion dolarů | Nejvyšší růst | ETF | Firma | Akcie klesají | Akciové trhy | Nekonvenční měnové politiky | Vývoz plynu | Spotřebitelské ceny v Česku | Deficit zahraničního obchodu Spojených států | Měnověpolitické zasedání | Moneta Money Bank | TLTRO | Guidance | Výsledek zahraničního obchodu | Durace portfolia | Družba | Index londýnské burzy FTSE 100 | Situace na trhu | Německá ekonomika | APP | Obchodní aktivity | Kurz amerického dolaru | Ekonomika Spojených států | Spojení | Pokles podnikatelské aktivity | Pokles indexu S&P 500 | JPM | Long | Zvýšení inflace | Capital | Rally | Bankovní rada | Western Union Business Solutions | Recese v USA | Komoditní index | Pojišťovna | Zasedání České národní banky | Francouzský index CAC 40 | Nálady na trhu | Spokojenost | Internetový obchod | Velikost pozice | Přijetí kryptoměny bitcoin | Osobní příjmy | SXXP | Aktiva | Pokles inflace | Použití finanční páky | Prodejní tlak | HDP za Q2 | Širší index | Cenový strop | Růst zaměstnanosti | Analytik J&T Banky | Indexy na Wall Street | České měny | Index německých akcií DAX | Finance | Švýcarská banka UBS | Business | Evropští investoři | Drahé kovy | Komise v přenesené pravomoci (EU) | American Express Company | Ceny výrobců v eurozóně | Oslabení | Druhý odhad amerického HDP | Arizona | Růst cen akcií | Tempo růstu americké ekonomiky | Pokles cen | Guvernér japonské centrální banky | Prodej aut | Překvapení trhu | Růst ceny | Čínská centrální banka | Důvěra v Německu | Úsilí | Proinflační riziko | Společná evropská měna | Peněžní trh | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Nárůst výnosů | Holubičí tón | Program kvantitativního uvolňování | Vývoj kurzu | Fiskální politiky | Vysoké ceny | Průmyslový sektor | Zdravotnictví | Růst HDP | Makroekonomické indikátory | Indexy pohyb | Americké banky | Čínské akcie | Fitch | Výprodej | Riziko ztráty | GfK | Ministryně financí | Časový úsek | Opatřením na podporu ekonomiky | Globální trhy | Kritický týden | Bankéři | Ekonom Komerční banky | Sentix | Trhy dnes | Vzrušení | J.P. Morgan | Německý statistický úřad | Impulzy | Indexy PMI | Index akcií | Pochybnosti | Hang Seng | Air Bank | Zasedání Bank of England | Stratég | Signál k nákupu | Úrokový diferenciál | FOREX | Prodeje automobilů | Zisky firem | Pokračování poklesu | Vlnová analýza | Podnikatelská nálada v Německu | Japonský index | Majetek | ISM ve službách | Ekonomika eurozóny | Týdenní zpráva z FOREX trhu | Řetězce | Americký index S&P 500 | Zrychlení inflace | Kancléř Olaf Scholz | Sentiment | Zhoršení pandemie | Měnová unie | Stoxx Europe 600 | Růst úrokových sazeb | Burns McKinney | Výsledek zasedání | Průmysl a zahraniční obchod | Politika | Hospodářské recese | Vladimír Vávra | Pozornost trhu | Letecké společnosti | Akcie zbrojovky | PLN | Kapitalizace | Vyjádření analytiků | Analytika | Míra nezaměstnanosti | Christopher Waller | Komunikace | Ceny průmyslových výrobců | Maloobchod v květnu | Investiční ředitel | Breakout strategie Ondřeje Hartmana | Barclays | Výrobce sportovního oblečení | Americké futures | Reporty | ECOFIN | BHP | Indikátory důvěry | Forint | Americké akcie dnes | HDP v Evropě | Velká Británie | Evergrande | Růst libry | PLN/EUR | Výnosy amerických dluhopisů | Další vývoj | Evropské akciové trhy | Omikron | Zasedání FED | Otevírání ekonomiky | Real Estate | Členové bankovní rady | Objemy obchodů | Indexy S&P | Setkání zemí OPEC | Miliardy | AVGO.US | General Electric (GE) | Úrovně rezistence | Optimismus investorů | Americké akciové trhy | Trader | Ranní komentář | Indie | J&T Banka | Nákupy | Očekávání trhu | Technologické akcie | Měnové politiky | Vnímání | Akciové indexy | Philadelphia Fed index | Krátkodobý vývoj | Index volatility VIX | Výhledy | American Express | Růst vývozu | První zvýšení sazeb | Vývoj hlavní úrokové sazby | Německé automobilky | Pravidla systému obchodování | Pohyb ceny | Historická maxima | Ekonomická data | Situace v průmyslu | Výrobní index PMI | Peking | Dobrá zpráva | Úroková sazba ECB | Sněmovna reprezentantů USA | Růst ekonomiky | Zdanění | Invaze | Obchodní hodiny | Commerzbank | Zhodnocení | Dluhová krize | Bankovní rada České národní banky | Úrokové sazby ECB | Ceny zlata | Změny ceny | Výhled | Timeframe | Počasí | Úroveň supportu | Kurzotvorná informace | Auta | Americký akciový index | Komerční banky | Americké ministerstvo | Korekční fáze | Americký trh práce | Obchodní analýza | Ekonomické odhady | Co bude | Deriváty | Ethereum | Rezervy | Trhy | Embargo | Index pražské burzy | Indikátor Ichimoku | Předkrizové úrovně | Vysoké ocenění | Zlevnění potravin | Indexy nákupních manažerů | Počty nakažených | Sympozium v Jackson Hole | Index Hang Seng | Rozhodování | SWIFT | Zaměstnanci | PayPal | Jaromír Gec | Agentura DPA | FRED | Nákup eura | Ceny ropy Brent | Politika Fedu | Technologický index Nasdaq | Klouzavý průměr | Merck | Medvědi | Finanční trhy | Statistický úřad | Údaje o maloobchodních tržbách | MIFID | Uchovatel hodnoty | Cyrrus | Dobrý výsledek | Cenové rozpětí | Data o inflaci | Expanze | Turistický ruch | Fiskální balík | General Motors | ROCE | Fondy | Kalendář makroekonomických dat | Meziroční růst spotřebitelských cen | Komise pro cenné papíry | Antivirové společnosti | Bílý dům | Rada ČNB | Komoditní trhy | Cenové hladiny | Austrálie | HDP Číny | Německé ekonomiky | Zlato | Holubičí postoj | PMI za leden | USD za barel | Nikkei 225 | Payrolls | Spread | Měny regionu | Vývoj měnového páru EUR/USD | Riziková prémie u koruny | Peněžní trhy | Asset alokace | Tradingové webináře | Kurz koruny vůči euru | Tipy pro začátečníky | Americký ekonom | Větší pokles | Nejnovější údaje o inflaci | Inflace ve Velké Británii | Pohonné hmoty | Zvýšení úroků | Euro včera | Reakce koruny | Zájem o riziková aktiva | Posílení kurzu koruny | Klesající trendová linie | Problémy | Enrique Diaz Alvarez | S&P 500 nebo Nasdaq | Silné ekonomické údaje | Spekulace | Celkový výsledek | G20 | Jednotná měna | Schodek | Erste | Prezidentské volby | Dollar | Vratislav Zámiš | Základní úrokové sazby | Měnová politika ECB | Nezaměstnanost | Měnové stimuly | Akciové trhy v USA | Dolarový index | Indikátor CCI | Celková inflace | Facebook | Snížení základní úrokové sazby | Americké výnosy | Pozornost forexového trhu | České vlády | Výrazné pohyby | Semináře | Futures na ropu | Kalendář ekonomických událostí | Bali | Desetileté dluhopisy | Americká inflace | Rozvoj | Klouzavé průměry | Akcie internetové společnosti | Plánované obchody pro EUR/USD | FED sazby | Polský zlotý a maďarský forint | Dlouhá pozice | Španělský IBEX | Risk | Fibonacciho úrovně | Švýcarské banky | Deutsche Bank | Objem dovozu | Litecoin | Profit-Target | Česká národní banka (ČNB) | Coinbase Global | Hodinový graf | Snížení úrokových sazeb | Růst nezaměstnanosti | Vzestup inflace | Referendum | Přístup k měnové politice | Dolarové úrokové sazby | Zaměstnanost | Inflace v Japonsku | Spotřebitelská důvěra ve Spojených státech | Ztrátový týden | Profitovat | Glencore | Akcie výrobce čipů Nvidia | Rozjednané prodeje domů | Důležité zprávy | Spojené státy | Spojené státy americké | Vlnová analýza páru EUR/USD | Výprodeje | Samsung | Reinvestice | CFA | Index MSCI | Spotřeba domácností | Ekonomika EU | Vývoj koruny | Sankce proti Rusku | Energetické krize | Míra inflace v eurozóně | Optimismus | Inflace v březnu | Zpráva COT | DE30 | USDX | Odvětví vyspělých technologií | Federální rezervní banky | Společnosti z indexu | Jasný signál | Pokles ekonomické aktivity | The Wall Street Journal | Údaje o HDP | Finanční sektor | Příležitosti k nákupu | Inflace v Německu | Oslabení eura | Vývoj úrokových sazeb ČNB | Klid | Zpráva CoT | Forexu | Zasedání amerického Fedu | Ichimoku | Uvolnění měnové politiky | MSCI | Salesforce.com | Hlavní americké indexy | Karanténní opatření | Pravidla obchodování | Hliník | Thomson Reuters | RBA | Dolar | Spotřebitelská poptávka | Podhodnocený | Reserve Bank of New Zealand | MIB | Růst aktivity | SEC | Intel | Debata | CA Immo | Opatření na podporu ekonomiky | Velké ekonomiky | Hodnoty měny | Nový trend | Index polovodičů | Rozhodnutí centrální banky | Půlení | Yield | Naše prognóza | Geopolitický fundament | Regionální měny | Eni | MSCI All Country World | FXstreet.com | Akcie na pražské burze | Philip Lowe | Bollingerova pásma | Výnosy desetiletých dluhopisů | Iniciativa | Politické rozhodnutí | Trh s kryptoměnami | Ruský prezident Vladimir Putin | Být trpělivý | Cykly | Private equity | Nálada na trhu | EIA | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Redukce | Výrobce obuvi | Rusko | Vysoké riziko | Ceny výrobců | Nepokoje v Guineji | Iracionální | Miliardy USD | Poradce | Obchodní den | Konzervativci | Makroekonomické události | Fiskální stimuly | Stagflace | Míra inflace v Británii | Prognóza ECB | Signál | Zdražování | S/R zóny | Zasedání centrální banky | Bank of Canada | Výsledkové sezóny | Indikátor důvěry | Inflace v Evropské unii | Silicon Valley | ADP | Číst grafy | Pražský index PX | Zpomalení růstu | Překoupené oblasti | Joe Manimbo | Ropy | Rozdílové smlouvy | Deutsche Post | Důvěra amerických spotřebitelů | Úspěšné obchodování | Nové žádosti o podporu | Více obchodů | Ohlédnutí | Obchod | Inflace (index CPI) | Výrobce čipů Intel | Úroveň rezistence | JP Morgan | Devizové rezervy | NFIB | Forex trader | Druhá vlna pandemie | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Záchranný balíček | Guvernér české národní banky | Silný trend | Relativní stabilita | Koruna posílila | Společnost | Macy's | Rezervní měny | Časové období | ZEW index ekonomického sentimentu | Libra k dolaru | Sázky | Index MSCI World | Obchodujte | Ocenění akcií | Nové prognózy | Historicky nejnižší | Investoři a obchodníci | Komerční banka | Rozhodnutí Bank of England | Růst akcií | Ekonomika | Utažení měnové politiky | Vysoká volatilita | Summit EU | BMW | Cena akcií | Globální finanční krize | Hodnota indexu | Volatilita trhů | Non-Farm Payrolls | ASX | Dopad koronaviru | Purple Trading | Velké centrální banky | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Volatilita | ARM | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | D1 | Země OPEC | Mimořádné zasedání | Španělský IBEX 35 | Nálada | Evropské méně | Energetické společnosti | Rishi Sunak | Britské měny | Tisková konference | Eura | Ekonomický výhled | Výsledek HDP | Výkon dolaru | UnitedHealth | Monex | Obchodní signál | Nizozemsko | Organizace | DIW | Invesco Ltd. | Ceny pohonných hmot | Services | Úrokové swapy | VIX | Maloobchodní prodej | Růst | Pips | Wood & Company Vladimír Vávra | Úrovně supportu | Index Dow Jones Industrial | Polská centrální banka | Centrální banky USA | Příjmy | Makroekonomická data | Natixis Investment Managers | Risk-off | Proti trendu | Investujte zodpovědně | Zajištění | Obchodní rozhodnutí | Parlament dnes | Ziskový obchod | Výnosy amerických státních dluhopisů | Hrubý domácí produkt (HDP) eurozóny | Snížení inflace | Colt | PBOC | Index | ASX 200 | Cenový vývoj | Wall Street Journal | PCE index | Index FTSE 100 | Lockdown | Akcie Alibaba | Cenový index | Rostoucí ceny komodit | Fundament | Eva Zamrazilová | Obchodní vztahy | Meziroční růst | Průmyslová produkce | Úročení | Obchodní bilance | Objednávky | Výsledková sezóna | Index STOXX Europe 600 | ISM index | Valuace | | CECEEUR | Evropský datový kalendář | Dánsko | Nový týden | Verizon Communications | Střední Evropa | Výhled domácí ekonomiky | Tipy na obchodování páru EUR/USD | Dnešní ADP | Index CAC 40 | Wood & Company | TradingEconomics | Zveřejněné údaje | Christoph Weil | Vyšší cla | Lael Brainardová | Nižší hodnoty | Zápis ze zasedání FOMC | Výsledky maloobchodních tržeb | Šíření koronavirové mutace | LVMH | Kurz libry | Čtvrtletní výsledky | Výrobce elektromobilů Tesla | Analytik Patria Finance | Očekávání nastavení úrokových sazeb | Výkyvy | Pokles dolaru | Volatilní | Bilance | Eskalace konfliktu na Ukrajině | Konsolidace | OMV | Aktuální kurzy měn | Technologický index | Martin Gürtler | PCE inflační index | Ukazatele sentimentu | Investiční strategie | CZK/USD | Pracovní den | Okénko trhu | Dna | Akcie Erste Bank | Poradenství | Šéf Fedu Jerome Powell | Graf páru GBP/USD | Program nákupů dluhopisů | Spotřebitelské ceny v ČR | Ondřej Hartman | Očkování | Společnost S&P Global | Koronavirus | Březnová data | Benchmark | Evropský průmysl | Snížení nákladů | Pojišťovací skupiny | Bankovní rady ČNB | Údaje o průmyslové výrobě | Kupci | S&P/ASX 200 | Reliance Industries | Dnešní zprávy | Randal Quarles | Forward guidance | United Parcel Service (UPS) | Jamie Dimon | Netflix | Oslabení dolaru | Bankrot | Softwarový gigant | Banky | Poptávka po úvěrech | Covid | Nová historická maxima | Výrobní ceny | Pečlivé analýzy | Obchodní plán pro pár GBP/USD | Šok | Ekonomické aktivity | Jádrová inflace v eurozóně | Situace na trhu práce | Hospodaření | Společnost Moderna | Evropský statistický úřad Eurostat | Analytický tým FXstreet.cz | Měnové krize | G10 | Investorský sentiment | Británie | Frankfurt | Investování | Vnější prostředí | Maďarsko | Zahraniční akcie | Logistické společnosti | Dow Jones | Britská společnost | Cenové pohyby | Euro roste | Oslabování eura | CME FedWatch | Inflace v České republice | Shrnutí obchodování | Růstový potenciál | Nižší likvidita | NZD/USD | Akcie výrobce nealkoholických nápojů | Stav americké ekonomiky | Ekonom Nouriel Roubini | Roční zhodnocení | Index CRB | Short pozice | Lazard | Dnešní údaje | ICT | Akcie společnosti Apple | Babypips | Nový Zéland | Události v eurozóně | Světové trhy | Další snižování sazeb | Rizikový apetit | Prodeje aut | HDP EU | Žádosti o podporu | Vlna koronaviru | Restricted Default | Aktuální očekávání | CL | Vývoj na měnových trzích | ExxonMobil | Wall Street | Kotace | Target | Země eurozóny | Zvýšení nákupů aktiv | Přední ekonomové | Šance | AEX | Vakcinace | Týden na finančních trzích | Yum Brands | Tržní hodnota | Americká sněmovna reprezentantů | Technická analýza | Inflační vývoj | App Store | Agentura Reuters | Christine Lagardeová | Forwardové ceny | Rate Hike | Očkování proti covidu-19 | Konflikt na Blízkém východě | Ropovod | Americký ekonom Nouriel Roubini | Analytička | ČSOB | Investor | Index volatility CBOE | HDP USA | Riziková aktiva | Snižování úroků | Snížení úroků v USA | Úrok | Středoevropské měny | Ekonomiky | Dobrá čísla | Meme akcie | PMI ze sektoru služeb | Americký akciový index S&P 500 | Zasedání FOMC | Obchodní plán | S&P 500 | Just Eat Takeaway | Zápis ze zasedání Fedu | Nasdaq Composite | EUR/TRY | Markit | Miliardář | Next Finance | Costco | Biotechnologická společnost | Ebury | Rekordní maxima | Indikátory | Forward | Údaje o inflaci | Ekonomika Evropské unie | Pokles libry | Britská centrální banka dnes | Cyklus utahování měnové politiky | Zprávy o inflaci | Zvýšení cenové hladiny | Mutace delta | Zpřísňování měnové politiky | Americký maloobchod | Prognózy ČNB | Japonský index Nikkei | CoreLogic | Firemní výsledky | Rates | Rostoucí ceny ropy | Koruny vůči euru | Problémy v dodavatelských řetězcích | ECB sazby | Komoditní měny | Proinflační rizika | Next Wealth | PPF | Body | Ben Broadbent | Evropská komise (EK) | TRY | PMI pro sektor | mmBtu | Kurz dolaru | Moderna | Údaje ISM | CAD | Investujte na Forexu | Zklamání investorů | Snižování nákupu aktiv | Finanční situace | Nákup zlata | Šéf japonské centrální banky | Analýza páru EUR/USD | CCI | Historie se opakuje | Větší korekce | Indické společnosti | Luhanské lidové republiky | Silicon Valley Bank (SVB) | Vzestupný trend | Data ze Spojených států | Krize | Cíle | Currency | Počty žadatelů o podporu | Carnival | Management | Instrumenty | Stabilita | Halifax | Posílení libry | Kvantitativní uvolňování | Hlavní ekonom | High | Ruská invaze | Negativní dopad | Phillips 66 | Epidemické situace | US dollar | UBS | Komplexní analýza | Americký trh | Analýza makroekonomických zpráv | Euro klesá | Indexy Dow Jones a S&P 500 | Současná hodnota | Základní úroková sazba | Poptávka po dolaru | Důvěra investorů | Celý svět | Sazby | Tipy pro začínající obchodníky | Index CSI 300 | Snižování cen | Očekávání úrokové sazby | Kupující | Společnost Boeing | Analýza | Shell | Financial | Riziko recese | Hlavní refinanční sazba | Práce | Aktuální kurz | Vývoj eura | Konec roku | Vývoje kurzu | Landesbank Baden-Württemberg | Podniky | Údaje o prodejích | Američané | Hlavní ekonom ECB | Podíl nezaměstnaných | Osobní výdaje | BlackRock | Zvolení Donalda Trumpa | Ministerstvo financí České republiky | Nastavení sazeb | Sam Stovall | Snižování sazeb | Raiffeisenbank a.s. | Dostupná data | Směr trendů | Vyšší inflace | Proinflační faktory | Základní sazba | Mezinárodní ratingové agentury | Kurz EUR | Capital Markets | UBS Global | Uvolnit měnovou politiku | Výplaty dividend | Spotřebitelské ceny v Británii | Investiční společnost | Růstová série | Ministr financí | Northrop Grumman | Makléř | Pandemie | Výrobní inflace | Obchod App Store | Nemovitosti | Odhadovaná cena | Seance v USA | Visa | Index PCE | Spotové ceny | Ekonomické prognózy | Raphael Bostic | Riziková prémie | Odpovědnost | Pimco | Podnikatelské aktivity v eurozóně | Pavel Ryska | Jak obchodovat | Zdražení ropy | Kola kvantitativního uvolňování | Zveřejňování výsledků | Zlomový okamžik | Producer Price Index | Dopady pandemie | Indikátor MACD | Skepse | Hospodaření velkých bank | Tesla | Marketingová komunikace | Rozpočtové deficity | Empire State Index | Akcie evropských bank | Hospodářský cyklus | Poptávka po americkém dolaru | Christine Lagardová | Graf EUR/USD | Politické události | Durace | Moving Average | Alokace aktiv | CZG | AAPL | ECB Christine Lagardeová | ČR | Zpracovatelský průmysl | S&P Global Inc | CPI v eurozóně | Zvyšování úrokových sazeb | Měnové páry | Obchodování páru EUR/USD | Benchmarky | Reuters analytik | Inflace v únoru | Panika | Dluhopis | Peter Cardillo | Průměrná míra inflace | Pandemická situace | Zmírnění konfliktu | ABB | Analytický tým | Nárůst volatility | Členka rady guvernérů | PMI ve službách | Aramco | Finanční ztráty | Ztráta | Rozpočet | xStation5 | Kanada | Vonovia | Výroba v Německu | Bloomberg Barclays | Maloobchodní prodeje | Ronald Temple | Pražská burza | Agresivní zpřísňování měnové politiky | Michal Brožka | Intradenní strategie | Akcie Tatry Mountain Resorts | Závazek | Výrobce letadel Boeing | Velké americké banky | Scénáře vývoje kurzu koruny | Intuitive Surgical | MasterCard | Průlom | Prodejní signál | FOMC | Inflace v USA | Inflace v Kanadě | Indikátor ekonomického sentimentu | Konsolidace ceny | JPMorgan | Robotaxi | Vývoj na trhu | Instrument | Banka UBS | Situace na americkém trhu práce | Ford Motor | Cena zemního plynu | Německo | Uvolňování měnové politiky v USA | Tradingová škola | Nabídkové tlaky | Příkaz stop-loss | SVB | HighTower Advisors | Bankovky | The Inner Circle Trader | Ruská centrální banka | Setkání lídrů | Constellation Brands | Plán obchodování | Akcie Pinterestu | Historie | Obchodování eura | ONS | Zdraví | NASDAQ 100 | Bollingerovo pásmo | Sazby Fedu | Výraznější pokles | ASEAN | Západní ekonomiky | Snížení úroků | Další pokles | Směrnice | Vysoké ceny akcií | Průmyslová výroba v Číně | Měnový pár | EU a USA | Klíčová rizika | Index spotřebitelských cen | Nejnovější údaje | Omicron | Dnešní ekonomický kalendář | ONE | Cenové turbulence | PMI pro sektor služeb | Akcie antivirové společnosti | Odhady analytiků | EK | Inflační výhled | Volby | Akciové valuace | Španělsko | Pohyb koruny | MWh | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Výroba v Číně | EUR/GBP | Mimořádná událost | Low | Měnové politiky v USA | Akciový trh | Dongfeng Motor | Lehman Brothers | Pohyb dolaru | 1D | Měnový výbor | CNBC | Biden | Analytik | Prodeje | Euro vůči americkému dolaru | Aktuálně trh | Zlotý | Nákupní signál | Přerušení dodávek zemního plynu | Zlepšení | Landesbank Baden-Wuerttemberg | Tým FXstreet.cz | Commitment of Traders | Pravidla obchodního systému | Carson Group | Ruské akcie | CoinDesk | Slovensko | Pozice | Obchodní příležitosti | Americký kongres | Mzda | Stimuly | Obchodní nastavení | Společnost Saudi Aramco | Ocenění | Nízká inflace | Burze | Spartan Capital Securities | Vývoj ceny | Epidemie koronaviru | Guvernér ČNB | Výrobce letadel | Supporty | Ekonomické indikátory | Český statistický úřad (ČSÚ) | Globální trh | Česká národní banka | Americká zpráva | Úrokové sazby | Centrální bankéři | CNY | ARM Holdings | Mezibankovní sazby | Tomáš Vlk | Česká inflace | Nárůst nezaměstnanosti | Komentátor | Evropské akciové indexy | Halving | Virtuální mince | Ministerstvo financí | Prohlášení | Základní úroková sazba Fedu | Nakupovat | Očekávaný růst | Zasedání centrálních bank | Trend klesající | Konzultant | Výrobce elektromobilů | Olaf Scholz | Technické faktory | Asijské seance | Rezistence | Podnikání na kapitálovém trhu | Úrokové sazby ČNB | Kanadská centrální banka | Zasedání bankovní rady | USA | Výsledkové zprávy | Goldman Sachs Group | USD/CNY | Průběžné výsledky | Poptávky po ropě | Zemědělství | JPMorgan Chase | Stimulační politika | Omezování nákupů aktiv | KOSPI | Prodejní ceny | Nové údaje | BTC/USD | Největší pokles | IEA | Tomáš Nidetzký | David Vagenknecht | Tržby v maloobchodě | Bilance zahraničního obchodu | Mzdová dynamika | USD/JPY | Investiční doporučení | Campbell Soup | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Rychlost | Banka | Fundamenty | Sanofi | Emise | Mzdy | Investiční společnosti | Český akciový index PX | Vývoj mezd | Index amerických akcií | Nonfarm Payrolls | Lockheed | Sazba Fedu | Zpřísňováním měnové politiky | Pohyb měnových párů | Index amerického dolaru | Philip Lane | Druhá vlna | Wealth Management | Saudi Aramco | Meziroční inflace | Prezident Federální rezervní banky | Oscilátor | Pokračování výsledkové sezóny | Výkon | Významné události | Breakoutové strategie | Statistika | Průmysl v Německu | Tržby společnosti | Bitcoinové fondy | HDP v eurozóně | Americké vlády | Vítězství | SMCI | Trading | Akciové trhy v Asii | Trendová linie | Jerome Powell | Akciový index PX | Hybnost trhu | Americká centrální banka FED | Úrok z držení kryptoměn | Druhá vlna COVID-19 | SPOT | Meta Platforms | Výnosy dluhopisů | Býčí trend | Obchodování v pátek | Akcie on-line | Match Group | Akcie švýcarské banky | Vyšší výnosy | Snížit úrokové sazby | Ukončení kvantitativního uvolňování | Německé ceny výrobců | Německá inflace | Nárůst počtu nově nakažených | TLTRO4 | Pokračování růstu | ECB měnové podmínky | Čínský HDP | Pohled na euro | Emerging markets | Citi Research | Oblast supportu | Inverness Counsel | Tržní kapitalizace společnosti | Potenciál poklesu | Dluhopisový fond | S&P | Náklady na import | Juan Pérez | Jádrový PCE inflační index | Streamovací služby | Cena zemního plynu ve Spojených státech | Akcie společnosti Delta Air Lines | Volatilita páru EUR/USD | Rozhodování o obchodování | COT | Americký akciový trh | Prudké pohyby | Neel Kashkari | Cenová stagnace | Fundamentální analýza pro začátečníky | Členské země | Pokles aktivity v podnikatelském sektoru | Tvorba pracovních míst | Intervence České národní banky | Milan Vaníček | Zvyšování úroků | Globální vývoj | Euforie | Markets | European Energy Exchange | Prostor pro posilování | Výsledek inflace | Market alert | Američtí centrální bankéři | Sezónní vlivy | Medvědí pohled | Očekávané rozhodnutí | Zasilatelské společnosti | Údaje o sentimentu | Polymetal | Patria Online | Spekulovat | Sociální sítě | Podnikatelé | Dovoz | Data z ekonomiky | Fundamentální pozadí | Ekonomika USA | Geopolitická situace | Invesco | Euroskupina | Objem dluhopisů | Vojtěch Benda | Akcie bankovních domů | Dluhopisoví investoři | Posilování eura | Pražský PX | Růst Německa | Maďarský forint | Vyhlídky světové ekonomiky | Průzkum | Globální dluh | Největší ekonomika | Nvidia | Zasedání americké centrální banky | Investiční | Trend cen | Oznámení výsledků | Akcie skupiny | JOLTS | Časové omezení | Nastavení úrokových sazeb | Výroba aut | Finanční výsledky | Doněcké lidové republiky | Indexy amerického akciového trhu | Vzestup úrokových sazeb | EURCZK | Investiční balík | Budoucnost | Obchodní konflikt | Rok 2024 | Fórum v Davosu | Regrese | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Ministerstvo obchodu USA | Slabší růst ekonomiky | Patria Finance Tomáš Vlk | Zasedání australské centrální banky | Obchodní války | Průmyslová výroba | Smíšený signál | Krátké (short) pozice | Karina Kubelková | West Texas Intermediate | Šance na vakcínu | Základní pravidla obchodování | Stimulační program | Místopředseda Fedu | Senát USA | CME | Inner Circle Trader (ICT) | Další růst | Výsledky průzkumu | Kurz české měny | Panevropský index STOXX 600 | RBI | Bitcoin | HelloFresh | Zvýšení dovozních cel | Rubl | Euro vůči dolaru | Ukrajinský parlament | Eskalace konfliktu | Návrat poptávky | Futures | Zpráva pro tradery | Evropská obchodní seance | Banka J.P. Morgan | Volkswagen | Schlumberger | Tomáš Pfeiler | Bitcoin dnes | Starbucks | Euro STOXX | Kontext | Indikátor | Ceny v Česku | Peter Boockvar | DPA | IBEX | Podnikání | Vladimir Putin | Německá vláda | Dow Jones Industrial Average | Setkání ministrů financí | Peter Tuz | Růst spotřebitelských cen | Restrikce | Poptávková strana | Komodity | Spekulanti | Fond | Joseph Trevisani | Celkový sentiment | Dopad na finanční trhy | Statistici | Prodeje domů | Technický nástroj | Americká vláda | Sony | Plánované obchody | Premiér Viktor Orbán | Směřování | Komise v přenesené pravomoci | Charles Michel | Aktuální předpověď | Předpovědi zisku | Riziková měna | Výkonnost pražské burzy | Peter Kažimír | Charter Communications | Kurzy | Tempus | Ceny v eurozóně | Růst výnosů dluhopisů | Průmyslová výroba v USA | Inflační očekávání | Počet bankrotů | Moneta | Měnové trhy | Buy | G7 | Vyšší úroveň | Pohyb trhu | Setkání ministrů financí EU | Vývoj ceny elektřiny | Prodeje existujících domů | Evropský statistický úřad | Restrukturalizace | Výhody | Odvětví | Americká investiční společnost | Edward Moya | Evropská průmyslová produkce | Moderna Inc. | Federální rezervy | Amazon | Korporátní dluhopisy | Ekonom ECB | Ekonom | Investment Counsel | Maloobchodní tržby | Čína | Rozhodnutí bankovní rady | Podnikatelská důvěra v Německu | Verizon | Obchodníci | Impulzivní pohyby | Výsledky hospodaření | Společnost LSEG | Solidní růst | AUD/USD | SPX | Zmírnění obav | Stavební výroba | Neomezené nákupy státních dluhopisů | Helen Givenová | Charlie Munger | EBITDA | Výrobní aktivity | Globální sentiment | Štěstí | Index MSCI All Country World | Filip Kejla | Ekonomický růst | Index PMI | Představitelé centrální banky | Denní graf | Hospodaření firem | Výnosy desetiletých dluhopisů americké vlády | Patrik Štefek | Falešný signál | Údaje o nezaměstnanosti | Asijské akciové trhy | Akcie výrobce elektromobilů | Fiskální balíček | Japonský Nikkei | Klíčové zasedání | Podpůrný program | Aktuální Price Action | XTB | Uptrend | Ceny mědi | Jiří Přibyl | Euro-dolar | Communication | Aktuální situace | Průměrná cena | Sektor služeb | Spotřebitelské ceny | Sentiment trhu | Tomáš Raputa | Pozitivní výsledky | Caixin | Akcie automobilky | Trhy v USA | Americké ceny výrobců | Koupěschopnost | Dopad na korunu | Euro | Circle | Joe Biden | Investování je rizikové | Prodej eura | Likvidita | Banky v eurozóně | EU | Japonský jen | Kryptoměny | Novozélandská centrální banka | Nárůst long pozic | Týdenní nárůst | Člen bankovní rady | Ministryně financí Alena Schillerová | Ekonomické restrikce | Výnosy | Tvrdohlavost | BHP Group | Hospodářské statistiky | Americké akciové indexy | Akcie ČEZ | Pravděpodobnost zvýšení sazeb | Americká seance | Nálada na finančních trzích | Technický výhled | Druhy inflace | Index technologického trhu Nasdaq | Federal Open Market Committee | Měnové podmínky | Capital Management | Míra inflace v USA | Dynamika HDP
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Reuters | Banka | Banky | ČTK | Obchodování | Růst | Indikátor | Trading | Pokles | Cena | FOREX | Pivot

Předchozí klíčová slova

Zasedání Bank of Canada
Zasedání Bank of England
Zasedání Bank of Japan
Zasedání bankovní rady
Zasedání britské centrální banky
Zasedání centrální banky
Zasedání centrálních bank
Zasedání České národní banky
Zasedání ČNB
Zasedání ECB

Následující klíčová slova

Zasedání Evropské centrální banky (ECB)
Zasedání FED
Zasedání Fedu
Zasedání FOMC
Zasedání k měnové politice
Zasedání měnového výboru
Zasedání měnových výborů
Zasedání Mezinárodního měnového fondu
Zasedání MMF
Zasedání MMF a SB
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
reklama
CapXmaster srovnani
Potvrďte prosím... Zavřít