Vítám vás u dalšího praktického okénka. Jak praví nesmrtelné přísloví „trend je tvůj přítel“, a tak ani mi nemůžeme jinak, než se tímto nesmrtelným příslovím řídit. Proto v dnešním praktickém okénku budeme vyhledávat cenové úrovně, na kterých se budeme snažit naskočit do trhu a spekulovat na pokračování dlouhodobého trendu po skončení tržní korekce. Nápomocny nám budou opět cenové výběžky a Fibonacciho retracement.
GBP/CAD – H4
První obchodní level, který nás bude zajímat z pohledu dlouhodobě oslabující britské libry, se nachází na měnovém páru GBP/CAD. Cenové výběžky, které se utvořily na jedné cenové úrovni, signalizují budoucí zájem prodejců. Na této vyznačené cenové zóně rovněž působí 50 % Fibonacciho retracementu, což predikuje ukončení růstového cyklu a zvyšuje pravděpodobnost opětovného pokračování short trendu.
EUR/CAD – H4
Poněkud méně výrazný level, který ale i tak splňuje pravidla pro zařazení do seznamu obchodní příležitostí, se opět nachází v konfluenci s 50 % Fiba. Na této cenové zóně se prodejci snažili během 16cti hodin stlačit cenu níže, což se jim nepodařilo ani během jedné čtyřhodinové svíčky. Dominance kupců byla natolik zřetelná, že po tomto „souboji“ následoval výrazný cenový pohyb směrem vzhůru. Vzhledem k tomu, že byli kupci na této úrovni již jednu aktivní, existuje pravděpodobnost, že by tomu mohlo být stejně i v budoucnu.
EUR/GBP – H4
Poslední obchodní příležitost, které se budeme v tomto praktickém okénku věnovat je opět long, ovšem tentokrát v konfluenci s 38,2 % Fibonacciho retracementem. Tento cenový výběžek vznikl jako reakce na historickou supportní zónu, přičemž došlo k menší kumulaci kapitálu s nevýraznou snahou prodejců posunout cenu tohoto měnového páru níže. Stejně jako u ostatních obchodních příležitostí, je i zde SL umístěn pod cenu další Fibonacciho úrovně, což je v tomto případě 50 %.
Děkuji za přečtení,
Martin Klass